Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
gspara
Σαν να ξεμπουκωσαν επιτελους,εκλειναν τα ματια μου sad.gif ..............26 ποντους στο β δεκαλεπτο(30-30) ο Διαγορας με καταιγισμο 3ποντων και νοικοκυρεμα απο Νικου.Ευελπιστουμε σε καλυτερο 2ο ημιχρονο...
gspara
Για λυπηση ο Διαγορας,του κανει πλακιτσα ο Ηρακλης στο ρελαντι.Με τετοια αποδοση ουτε 5αδα δεν μπαινει....
kaneKorso
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ - unfair ΚΩΣ 74-69 τελικό. Καλό ταξίδι και με δώρο από Κούκσικς-Λόλα-Τσιαμπαλή τα ντεπόν κ τις ασπιρίνες για τον δρόμο της επιστροφής
Gkos
Ήσουνα μέσα; Μιλα μας γι αυτό!


Που μπορώ να προμηθευτώ φανέλα Ερμή Αγιας;
Gkos
Δεν παίξανε Κομματος Τριανταφυλλου,ενώ Τσιλουλης,Τζόλος και Λαππας με χάπια και 40 πυρετό.
Κανένας δεν εδωσε  χερι σε Παπαδόπουλο.

Υ.γ. Ρε Σαμόλη 49 πόντοι;
Εγώ να κατέβω ως προπ δηλαδη. . .
ioannidisg
QUOTE(Gkos @ Jan 12 2019, 19:25 ) *
Δεν παίξανε Κομματος Τριανταφυλλου,ενώ Τσιλουλης,Τζόλος και Λαππας με χάπια και 40 πυρετό.
Κανένας δεν εδωσε  χερι σε Παπαδόπουλο.

Υ.γ. Ρε Σαμόλη 49 πόντοι;
Εγώ να κατέβω ως προπ δηλαδη. . .

Όταν έγραψα για τον Παπαδόπουλο έφαγα 10 μέρες πέναλτι . Καλά έκαναν και δεν του έδωσαν το χερι! Όσο για Σαμόλη τι να λέμε; Να λέμε γι αυτούς που υπάρχουν . Δεν το χει το παιδί και κυρίως δεν μπορεί να διαχειριστεί τέτοιους παικτες. Χάρη του κάνουν να είναι προπονητής στην Α2.
Περιστεριfan
Μεγαλη απογοητευση φετος ο Διαγορας. Ο απειρος προπονητης δεν εχει υλοποιησει αρτια το πολυ καλο υλικο. Δεν τρελαινει κι η Καρδιτσα, ενω εχει πολλους εμπειρους παικτες. Ο Ηρακλης φετος εχει κι το καλυτερο ροστερ & την ολη οργανωση για να ανεβει( ως 2ος γτ ο Ιωνικος δεν πιανεται). Η Καστορια εχει τα σκληριτραχυλα χαρακτηριστικα του Καραγιαννη, αλλα της λειπει περιφερειακο σουτ. Ο Ερμης δειχνει δυνατος αλλα για να θελησει ανοδο πρεπει να κανει κ μερικα μεγαλα διπλα. Ο Κοροιβος δεν με πειθει πως θα σωθει χωρις play out.
Παντως, πως καταφερε κ εχασε η Κως ενω εκανε κι το unfair με 7 ατομα αρρωστα αποριας αξιο blink.gif
marousara
Ένα αποητευτικό Μαρούσι σε μεγάλο χρονικό διάστημα στο Πευκοχώρι που δεν τρέλανε με την απόδοση του αλλλά ήταν λιγότερο κακό.
Εμφανίζονται τα συμπτώματα του Παναθηναϊκού στην Ευρωλίγκα στα εκτός έδρας πσιχνίδια(μόνη εξαίρεση η Κως) Τιμητικό το σκορ, πάκι καλά που είχαμε και τον Κουκουλά και χάσαμε με μονοψήφια δισφορά.
Δε μπορώ να καταλάβω τι αλλάζει στα εκτός έδρας παιχνίδια.
kaneKorso
QUOTE(Περιστεριfan @ Jan 12 2019, 21:13 ) *
Μεγαλη απογοητευση φετος ο Διαγορας. Ο απειρος προπονητης δεν εχει υλοποιησει αρτια το πολυ καλο υλικο. Δεν τρελαινει κι η Καρδιτσα, ενω εχει πολλους εμπειρους παικτες. Ο Ηρακλης φετος εχει κι το καλυτερο ροστερ & την ολη οργανωση για να ανεβει( ως 2ος γτ ο Ιωνικος δεν πιανεται). Η Καστορια εχει τα σκληριτραχυλα χαρακτηριστικα του Καραγιαννη, αλλα της λειπει περιφερειακο σουτ. Ο Ερμης δειχνει δυνατος αλλα για να θελησει ανοδο πρεπει να κανει κ μερικα μεγαλα διπλα. Ο Κοροιβος δεν με πειθει πως θα σωθει χωρις play out.
Παντως, πως καταφερε κ εχασε η Κως ενω εκανε κι το unfair με 7 ατομα αρρωστα αποριας αξιο blink.gif

Καμιά απολύτως απορία, πήραν αυτό που τους άξιζε... (κ αγωνιστικά κ εξωαγωνιστικά) ο Παπαδόπουλος κ η Κως! Ομάδα με "μέταλλο", παίκτες με αυταπάρνηση κ ήρωες, έδρα, η Αγιά έδειξε ότι δεν είναι τυχαία η πορεία της ως τώρα, έχει όλα τα εφόδια, συγκέντρωση κ συσπείρωση, περισσότερο κόσμο πλάι της (πέτυχε η μεταφορά σε γήπεδο της Λάρισας, πάνω από 1000 με Ήρα) κ θα παλέψει ως το τέλος για το καλύτερο... και για να είναι πανέτοιμη για το παραπάνω βήμα... Νίκη ψυχής και θέλησης! Υ.γ. Gkοs, όταν έρθει η ώρα (που θα έρθει να 'σαι σίγουρος) θα σου στείλω εγώ την φανέλα μας με το σήμα της ...Βasketleague επάνω shot.gif
Περιστεριfan
QUOTE (kaneKorso @ Jan 12 2019, 23:21 ) *
Καμιά απολύτως απορία, πήραν αυτό που τους άξιζε... (κ αγωνιστικά κ εξωαγωνιστικά) ο Παπαδόπουλος κ η Κως! Ομάδα με "μέταλλο", παίκτες με αυταπάρνηση κ ήρωες, έδρα, η Αγιά έδειξε ότι δεν είναι τυχαία η πορεία της ως τώρα, έχει όλα τα εφόδια, συγκέντρωση κ συσπείρωση, περισσότερο κόσμο πλάι της (πέτυχε η μεταφορά σε γήπεδο της Λάρισας, πάνω από 1000 με Ήρα) κ θα παλέψει ως το τέλος για το καλύτερο... και για να είναι πανέτοιμη για το παραπάνω βήμα... Νίκη ψυχής και θέλησης! Υ.γ. Gkοs, όταν έρθει η ώρα (που θα έρθει να 'σαι σίγουρος) θα σου στείλω εγώ την φανέλα μας με το σήμα της ...Βasketleague επάνω shot.gif

Aντε να δουμε αμα μπορειτε κι την ανοδο. Λειπει μια υγιης διοικητικα ομαδα απο την Λαρισα ( οκ Φαρος δεν ειχε σχσση με την πολη) . Ενα τυχον διπλο στο Ιβανωφειο θα ναι πολυ καιριο για τα play off... Κι προφανεστατα λειπει κι ο υγιης Ηρακλης (κι οχι καταστασεις οπως το 2010) απο την Α1, να μην παρεξηγηθω smile.gif
kaneKorso
QUOTE(Περιστεριfan @ Jan 13 2019, 00:24 ) *
Aντε να δουμε αμα μπορειτε κι την ανοδο. Λειπει μια υγιης διοικητικα ομαδα απο την Λαρισα ( οκ Φαρος δεν ειχε σχσση με την πολη) . Ενα τυχον διπλο στο Ιβανωφειο θα ναι πολυ καιριο για τα play off... Κι προφανεστατα λειπει κι ο υγιης Ηρακλης (κι οχι καταστασεις οπως το 2010) απο την Α1, να μην παρεξηγηθω smile.gif

Πέρυσι ο στόχος της Αγιάς που ήταν η σωτηρία, πραγματοποιήθηκε. Για φέτος ο στόχος της ομάδας έχει ήδη οριοθετηθεί κ επισημανθεί... Εύχομαι να πραγματοποιηθεί στο απόλυτο, αν βέβαια έρθει το κάτι παραπάνω φαντάζομαι δεν θα πούνε όχι, παίκτες κ διοίκηση. Του χρόνου βλέπουμε... wink.gif
Basketpinezas13
QUOTE (Περιστεριfan @ Jan 13 2019, 00:24 ) *
Aντε να δουμε αμα μπορειτε κι την ανοδο. Λειπει μια υγιης διοικητικα ομαδα απο την Λαρισα ( οκ Φαρος δεν ειχε σχσση με την πολη) . Ενα τυχον διπλο στο Ιβανωφειο θα ναι πολυ καιριο για τα play off... Κι προφανεστατα λειπει κι ο υγιης Ηρακλης (κι οχι καταστασεις οπως το 2010) απο την Α1, να μην παρεξηγηθω smile.gif

Μεγάλο unfair του Ιπποκράτη . Τι έχουν στο μυαλό τους ορισμένοι άνθρωποι δεν μπορώ να καταλάβω .
Κατάφερε να γίνει η πιο αντιπαθητική ομάδα κι έχασε κι ολας
Ντροπή .
Πάντως ο σοβαρός σαν σήμερα Ηρακλής δεν χάνει με τίποτα την δεύτερη θέση
Blue1965White
Αν κάθε φορά που μια ομάδα έχει 2 απουσίες αναβάλεται ο αγώνας τότε δε θα γίνονται ποτέ πρωταθλήματα. Σοβαροί να είμαστε. Μιλάμε για Α2 όχι για την αλάνα της γειτονιάς.
kaneKorso
QUOTE(Blue1965White @ Jan 13 2019, 10:09 ) *
Αν κάθε φορά που μια ομάδα έχει 2 απουσίες αναβάλεται ο αγώνας τότε δε θα γίνονται ποτέ πρωταθλήματα. Σοβαροί να είμαστε. Μιλάμε για Α2 όχι για την αλάνα της γειτονιάς.

Ναι σωστά, βλέπεις τυπικά οι 2 απουσίες ήταν ο Κόμματος κ ο Τριανταφύλλου που ήταν τέζα, ενώ άλλοι 6 παίκτες έπαιζαν με 38-40 πυρετό κ μπαινόβγαιναν για να μην καταρρεύσουν κ ο Τσιαμπαλής μόνο στο Β' κ όλοι απροπόνητοι. Κ όλο αυτό για να συμπληρώσει η ομάδα 10άδα κ να κατέβει να παίξει κάνοντας το χατήρι του Παπαδόπουλου που νόμιζε ότι έτσι θα κάνει πέριπατο με έναν δυνατό αντίπαλο εκτός. Αλλά ξέχασε ότι παίζει με ανθρώπους κ όχι με άψυχα ρομπότ κ υπάρχει κ φιλότιμο, ψυχή, αυταπάρνηση κ τα δίνουν όλα για την ομάδα που τρώνε ψωμί κ είναι οικογένεια. Αγαπητέ η ομάδα ζητησε αναβολή κ με πληρωμένα μάλιστα ΟΛΑ τα έξοδα, διότι το θέμα ήταν ειδικό κ γενικευμένο (όπως άλλωστε έκανε κ το Αιγάλεω κ πήρε αναβολή τελικά) στα πλαίσια του fair play κ των ίσων όρων. Κ όπως είπε κ ο παραπάνω κ έκαναν unfair ντροπιαστική κίνηση κ έχασαν. Έχασαν έτσι ΕΝΤΟΣ κ ΕΚΤΟΣ γηπέδου. Ήταν ξεκάθαρα λάθος κ "βρώμικη" κίνηση του Ιπποκράτη, την στιγμή που υπήρχε ξεκάθαρα σοβαρό γενικευμένο θέμα, για να εκμεταλλευθεί καταστάσεις. Μάλλον νόμιζαν ότι έτσι κερδίζονται οι αγώνες στο γήπεδο αρχή του 2019. Περαστικά τους κ τα ντεπόν δώρο! Υ.γ. Εδώ αναβάλλονται ματς στα πλαίσια του fair play όταν λείπει ένας παίκτης ή προπονητής σε Εθνικές
Blue1965White
Φίλε μου με όλο το σεβασμό unfair υπήρξε και από τις δύο ομάδες. Πρώτα από τον Ερμή που εκβίασε την αναβολή του αγώνα (μέχρι το Σάββατο διαβάζαμε για απουσία 9 παικτών και κάθοδο του εφηβικού) και μετά του Ιπποκράτη. Γενικά όλο αυτό μου θυμίζει λίγο τα παιδικά μου χρόνια, τότε που τσακωνόμασταν για το αν στα 3 κόρνερ είναι πέναλτι και όταν έχανε η ομάδα μας πάντα μα πάντα ο διαιτητής δε μας είχε δώσει 3 πέναλτι και μας είχε ακυρώσει και 2 κανονικά γκολ.
gspara
Να πω και εγω την προσωπικη μου γνωμη που με βρισκει περισσοτερο συμφωνο με τον Blue1965White.
Η καθε ομαδα δεν ειναι υποχρεωμενη να δεχτει αναβολη.Δεδομενα στηριζουμε ολοι το fair-play,αλλα πρεπει να δεχτουμε κιολας οτι ενας μαραθωνιος 30 αγωνιστικων ισοδυναμει και με ''πολεμο''.Οι ομαδες κοιτανε το δικο τους συμφερον και δεν μπορουμε πχ να συκρινουμε το Ερμης-Κως με το Αιγιο-Αιγαλεω.Εκει το παιχνιδι ηταν,ετσι κι αλλιως,χαμενο για τους γηπεδουχους.Εδω ηταν ντερμπι ανταγωνιστριων.

Απο κει και περα,το αισθημα του αδικημενου,συσπειρωσε και ατσαλωσε τον Ερμη και μπραβο του για την παλικαρισια νικη!!Θα συμφωνησω βεβαια και με τον Περιστεριfan οτι περιμενουμε να σταθεροποιησει την αποδοση του και στα εκτος εδρας παιχνιδια.

Στα υπολοιπα ματς ξεχωριζει η Καλαμπακιαδα του Τρικουπη και εκει που πασχιζε να αποφυγει τα play-out δεν θα μου κανει εντυπωση να χτυπησει εισοδο στην 5αδα.

Respect και στην Αμυνταρα!!Αν και μετα τον τραυματισμο του Καμπουρη,εχει μεινει με Κουκουνια-Διαμαντοπουλο-Μελιο στους ψηλους,συνεχιζει τον χαβα του και πετυχε 5η εκτος εδρας νικη.
kaneKorso
QUOTE(Blue1965White @ Jan 13 2019, 14:19 ) *
Φίλε μου με όλο το σεβασμό unfair υπήρξε και από τις δύο ομάδες. Πρώτα από τον Ερμή που εκβίασε την αναβολή του αγώνα (μέχρι το Σάββατο διαβάζαμε για απουσία 9 παικτών και κάθοδο του εφηβικού) και μετά του Ιπποκράτη. Γενικά όλο αυτό μου θυμίζει λίγο τα παιδικά μου χρόνια, τότε που τσακωνόμασταν για το αν στα 3 κόρνερ είναι πέναλτι και όταν έχανε η ομάδα μας πάντα μα πάντα ο διαιτητής δε μας είχε δώσει 3 πέναλτι και μας είχε ακυρώσει και 2 κανονικά γκολ.

Ανέφερα κ πριν πως κ με ποιον τρόπο έπαιξαν οι παίκτες μας, κανένα unfair το δικαίωμα επιβίωσης, εξάλλου το νόμισμα έχει 2 όψεις κ πληρώθηκε... Με αυτήν την ίδια πρακτική κ ωραία λογική σου, όταν κ η ομάδα σου... είναι όλοι άρρωστοι κ "νοσοκομείο" σε κανά ματς εντός (π.χ. με Ηρακλή, Αγιά) μην ζητήσετε αναβολή κ κατεβείτε εσείς να παίξετε στα ίσα... "ομαδάρα"...
PetranG3
QUOTE(gspara @ Jan 13 2019, 15:06 ) *
Στα υπολοιπα ματς ξεχωριζει η Καλαμπακιαδα του Τρικουπη και εκει που πασχιζε να αποφυγει τα play-out δεν θα μου κανει εντυπωση να χτυπησει εισοδο στην 5αδα.



Όταν το "this is why we play" γίνεται "this is why we adore reading gspara" bball.gif 77.gif

Κατα τ' αλλα +1 σε γσπαρα και γαλανολευκο. Στο τελος κανεις δεν θα θυμοταν το πως κριθηκε ο αγωνας παρα μονον την τελικη καταταξη.
Δεν επαιξε και 5 εναντιον 3 οπως ειχε κανει ο Ολυμπιακος με την ΤΣΣΚΑ.

Μαγκας ομως ο Ερμης γιατι πετυχε σπουδαια νικη. Τον Ερμη οταν ξεκινουσε η χρονια τον εδινα καπου στην 7η θεση. Δεν ειχα υπολογισει στην περιπτωση Κουκσιτς που μολις ειχε φτασει και ειχε αντικατεστησει Μπελιανκου και Σμιθ. Και βεβαια τον Σκαραφιγκα λιγο μετα την εναρξη του πρωταθληματος που εχει μεταμορφωσει τον Ερμη Αγιας.
Εξακολουθω να πιστευω οτι βαδιζει υπερανω προσδοκιων και ακομα και τωρα που εχει κερδισει τους 2 πρωτοπορους, δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ακολουθησει σε αυτον το ρυθμο μεχρι τελους. Ομως εστω και δυσκολα, διαψευδει τον υποφαινομενο και πολλους αλλους και συνεχιζει δυναμικα.

Η αλλαγη εδρας μεγαλωνει το brand του συλλογου σιγουρα. Αν και δεν εχω επαφη με την Αγια για να ξερω ποσο "εδρα - κλουβι" ηταν (καθως το κλειστο της Νεαπολης ειναι "αχανες"). Αν ομως καταφερνει και εχει 4ψηφιο αριθμο θεατων και αν καταφερει και να τους εχει και "ζωντανους" περα απο απλους θεατες, τοτε μπραβο σε ολους εκεινους που εστησαν το εν λογω προτζεκτ..
kaneKorso
QUOTE(gspara @ Jan 13 2019, 15:06 ) *
Να πω και εγω την προσωπικη μου γνωμη που με βρισκει περισσοτερο συμφωνο με τον Blue1965White.
Η καθε ομαδα δεν ειναι υποχρεωμενη να δεχτει αναβολη.Δεδομενα στηριζουμε ολοι το fair-play,αλλα πρεπει να δεχτουμε κιολας οτι ενας μαραθωνιος 30 αγωνιστικων ισοδυναμει και με ''πολεμο''.Οι ομαδες κοιτανε το δικο τους συμφερον και δεν μπορουμε πχ να συκρινουμε το Ερμης-Κως με το Αιγιο-Αιγαλεω.Εκει το παιχνιδι ηταν,ετσι κι αλλιως,χαμενο για τους γηπεδουχους.Εδω ηταν ντερμπι ανταγωνιστριων.

Απο κει και περα,το αισθημα του αδικημενου,συσπειρωσε και ατσαλωσε τον Ερμη και μπραβο του για την παλικαρισια νικη!!Θα συμφωνησω βεβαια και με τον Περιστεριfan οτι περιμενουμε να σταθεροποιησει την αποδοση του και στα εκτος εδρας παιχνιδια.

Στα υπολοιπα ματς ξεχωριζει η Καλαμπακιαδα του Τρικουπη και εκει που πασχιζε να αποφυγει τα play-out δεν θα μου κανει εντυπωση να χτυπησει εισοδο στην 5αδα.

Respect και στην Αμυνταρα!!Αν και μετα τον τραυματισμο του Καμπουρη,εχει μεινει με Κουκουνια-Διαμαντοπουλο-Μελιο στους ψηλους,συνεχιζει τον χαβα του και πετυχε 5η εκτος εδρας νικη.

gspara, καλές οι αναλύσεις κ οι γνώμες αλλά μπορείς να μου πεις αν επιτέλους φέτος η συμπαθέστατη ομάδα σου θα το φτάσει στο τέρμα το τρένο... (την θεωρώ ομάδα 5άδας μαζί με Καστοριά) ή πάλι θα επιλέξει να συντηρηθεί...? ...έρχεται βλέπεις κ ματς με Ηρακλή εντός
kaneKorso
QUOTE(PetranG3 @ Jan 13 2019, 15:51 ) *
Όταν το "this is why we play" γίνεται "this is why we adore reading gspara" bball.gif 77.gif

Κατα τ' αλλα +1 σε γσπαρα και γαλανολευκο. Στο τελος κανεις δεν θα θυμοταν το πως κριθηκε ο αγωνας παρα μονον την τελικη καταταξη.
Δεν επαιξε και 5 εναντιον 3 οπως ειχε κανει ο Ολυμπιακος με την ΤΣΣΚΑ.

Μαγκας ομως ο Ερμης γιατι πετυχε σπουδαια νικη. Τον Ερμη οταν ξεκινουσε η χρονια τον εδινα καπου στην 7η θεση. Δεν ειχα υπολογισει στην περιπτωση Κουκσιτς που μολις ειχε φτασει και ειχε αντικατεστησει Μπελιανκου και Σμιθ. Και βεβαια τον Σκαραφιγκα λιγο μετα την εναρξη του πρωταθληματος που εχει μεταμορφωσει τον Ερμη Αγιας.
Εξακολουθω να πιστευω οτι βαδιζει υπερανω προσδοκιων και ακομα και τωρα που εχει κερδισει τους 2 πρωτοπορους, δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ακολουθησει σε αυτον το ρυθμο μεχρι τελους. Ομως εστω και δυσκολα, διαψευδει τον υποφαινομενο και πολλους αλλους και συνεχιζει δυναμικα.

Η αλλαγη εδρας μεγαλωνει το brand του συλλογου σιγουρα. Αν και δεν εχω επαφη με την Αγια για να ξερω ποσο "εδρα - κλουβι" ηταν (καθως το κλειστο της Νεαπολης ειναι "αχανες"). Αν ομως καταφερνει και εχει 4ψηφιο αριθμο θεατων και αν καταφερει και να τους εχει και "ζωντανους" περα απο απλους θεατες, τοτε μπραβο σε ολους εκεινους που εστησαν το εν λογω προτζεκτ..

Το ρόστερ το έχεις δει για να υπολογίζεται στην μέση? Έχουν πολλοί Κόμματο, Κούκσικς, Τριανταφύλλου, Τσιλούλη, Λόλα, Τσιαμπαλή, Σπυρόπουλο κπλ? ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ότι θα είναι αποτυχία να μην μπει 5άδα κ ότι με δύο δυνατές μεταγραφές του χρόνου στον 1 κ το 5 ανεβαίνει αέρα.
PetranG3
QUOTE(kaneKorso @ Jan 13 2019, 16:27 ) *
Το ρόστερ το έχεις δει για να υπολογίζεται στην μέση? Έχουν πολλοί Κόμματο, Κούκσικς, Τριανταφύλλου, Τσιλούλη, Λόλα, Τσιαμπαλή, Σπυρόπουλο κπλ? ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ότι θα είναι αποτυχία να μην μπει 5άδα κ ότι με δύο δυνατές μεταγραφές του χρόνου στον 1 κ το 5 ανεβαίνει αέρα.



Μα αυτο γραφω πιο πανω. Τον υπολογιζα στη μεση, χωρις να ξερω τι εστι Κουκσιτς. Οταν εχασε την πρωτη αγωνιστικη στο Πευκοχωρι, βεβαιωθηκα. Μετα ηρθε ο Σκαραφιγκας και οτι πιστευαμε πηγε κουβα...Νομιζω οτι θα ειναι μεσα στην 4αδα. Η οποια ενσταση ειχα και εχω ειναι αν μπορει να κρατηθει μεχρι τελους για το κυνηγι της πρωτης δυαδας..
Gistopoulos13
Ειδα σημερα το ματς Ηρακλης-Διαγορας δεν εχω ξαναδει χειροτερη επιθετικη λειτουργια απο ομαδα με τοσους ποιοτικους παιχτες σαν τον Διαγορα. Ελεος εκει στο Αιγαλεω ξυπνατε πριν ειναι αργα, παιδαριωδη λαθη απο παιχτες οπως ο κοκκαλης φαινεται καθαρα οτι πανε στην τυχη χωρις καμια συμβολη απο παγκο. Αυτος ο ηρακλης μονο αν αυτοκτονησει χανει τη 2η θεση
natouralistis
Κερδίζει η Καρδίτσα μες το Διαγόρα, "Ανεβήκαμε, του χρόνου Α1 στο νέο κλειστό".

Πως θα γίνει αυτό ρωτούσες...Τι πως σου λέγανε, κέρδισε εκτός στο Αιγάλεω και τον Ηρακλή τον έχει μέσα στον δεύτερο γύρο.

Ήττα από Ψυχικό και Αμύντα στα καπάκια στη Καρδίτσα, κατέβασμα τα αυτάκια.

Κερδίζει η Αγιά τον Ιωνικό, εμείς θα βγούμε 2οι. 30-7 σκορ πρώτου δεκαλέπτου στον επόμενο αγώνα στο Ψυχικό και - 20 η λυπητερή. Κερδίζει τον Ηρακλή, χάνει στον Απόλλωνα στη Πάτρα.

Ηθικό δίδαγμα προς Θεσσαλούς: Μην ψηλώνεις απότομα γιατί έρχεται σφαλιάρα, χαμηλά τη μπάλα...
gspara
QUOTE (kaneKorso @ Jan 13 2019, 15:59 ) *
gspara, καλές οι αναλύσεις κ οι γνώμες αλλά μπορείς να μου πεις αν επιτέλους φέτος η συμπαθέστατη ομάδα σου θα το φτάσει στο τέρμα το τρένο... (την θεωρώ ομάδα 5άδας μαζί με Καστοριά) ή πάλι θα επιλέξει να συντηρηθεί...? ...έρχεται βλέπεις κ ματς με Ηρακλή εντός

Μα μονο αναλυσεις κ γνωμες επι του παροντος μπορω να εκφρασω,το μελλον δεν μπορω να το προβλεψω.Σαν γενικο σχολιο παντως μπορω να πω οτι οταν μια ομαδα δεν καταφερνει να πετυχει τους στοχους της,ειναι πολυ ευκολο να κατηγορησει την χ,ψ ομαδα που τολμησε να χασει απο ανταγωνιστρια.Παντα οι αλλοι δεν φταινε??
kaneKorso
Μάλλον κάπου έχετε μπερδευτεί με την καραμέλα του 2ου (που έτσι κι αλλιώς δεν σε ανεβάζει, απλώς έχεις αβαντάζ έδρας, μεταφέροντας τους αγώνες της κανονικής περιόδου), κανείς δεν μίλησε για 2η θέση (παρά μόνο ίσως ο Ηρακλής, που προσωπικά δεν τον βλέπω κ φέτος "σόι") κ ειδικά οι 2 Θεσσαλικές. Για την ΑΣΚ δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη διότι δεν ξέρω, αλλά για τον Ερμή που ξέρω κ εξάλλου δηλώθηκε στην αρχή της χρονιάς κ επισήμως... ο στόχος του φέτος είναι τα play offs, ΑΥΤΟ, και μέχρι στιγμής θεωρώ ότι τα πάει περίφημα. Το αν θα τα καταφέρει να είναι στην 5άδα θα το δείξει ο Μάιος. Αν μπει τελικά κ έρθει κ κάτι καλύτερο... φυσικά κανείς απ' την ομάδα δεν θα πει όχι. Βήμα βήμα κ αγώνα αγώνα πάει η ομάδα κ όλα τα υπόλοιπα που γράφονται είναι απλά φαντασίες. Ούτε ποτέ υπήρξε τουπέ, ούτε ποτέ υποτίμησε ή υπερτίμησε αντίπαλο, ξέροντας πάντα τις δυνατότητές του κ την δουλειά που γίνεται μέσα στην ομάδα. Υ.γ. Αγαπητέ gspara, άλλο εννοούσα, όμως άστο σε επόμενη φάση να το θίξουμε κ να το συζητήσουμε κάποια στιγμή
Gkos
QUOTE (gspara @ Jan 13 2019, 15:06 ) *
Να πω και εγω την προσωπικη μου γνωμη που με βρισκει περισσοτερο συμφωνο με τον Blue1965White.
. . . και δεν μπορουμε πχ να συκρινουμε το Ερμης-Κως με το Αιγιο-Αιγαλεω.Εκει το παιχνιδι ηταν,ετσι κι αλλιως,χαμενο για τους γηπεδουχους.Εδω ηταν ντερμπι ανταγωνιστριων.


Θοδωρή μου διαφωνώ καθέτως.
Όπως λες  ότι στο Αιγιο-Αιγαλεω,το παιχνιδι ηταν,ετσι κι αλλιως,χαμενο για τους γηπεδουχους,σου απαντάω πως αν αρνούνταν την αναβολή και παίζανε χτες ,και πήγαινε με 7άδα το Αιγάλεω,μπορεί να το έπαιρναν το σίγουρα χαμένο παιγχνίδι.
Άρα με την λογική σου,είχαν πολύ σημαντικότερο λόγο να αρνηθούν την αναβολή, απότι οι Κωοι που θα μπορούσαν θεωρητικά να νικήσουν και αν γινόταν σε δυο βδομάδες.
Κατά τα άλλα δεν πειράζει,πήρε ο καθείς ότι του άξιζε,καιρός να μαθαίνει και η υπόλοιπη Ελλάδα αυτά που ξέρει η Αθήνα όλη.

Gkos
QUOTE (kaneKorso @ Jan 12 2019, 23:21 ) *
 Υ.γ. Gkοs, όταν έρθει η ώρα (που θα έρθει να 'σαι σίγουρος) θα σου στείλω εγώ την φανέλα μας με το σήμα της ...Βasketleague επάνω   shot.gif


Χαχαχαχα,δεν θέλω της Basketleague.
Μου αρκει μια τιμημένη του Σαββάτου με αίμα wink.gif

(Αν έχει και σπέρμα,δεν έχω θέμα🤐)
spy diam 7
Η σκηνη του τραυματισμου του Τσιακου μιας και συνεβη στα 5 μετρα μπροστα μου ηταν σοκαριστικη... το γονατο του γυρισε προς τα πλαγια και ολοι οσοι το ειδαμε καταλαβαμε οτι ηταν σοβαρο.. ελπιζω να ειναι απλα το μικροτερο δυνατο κακο και να ναι καποια διαταση πλαγιου συνδεσμου κι οχι κατι χειροτερο.. Γιωργαρα περαστικα.
gspara
QUOTE (Gkos @ Jan 14 2019, 02:12 ) *
Θοδωρή μου διαφωνώ καθέτως.
Όπως λες  ότι στο Αιγιο-Αιγαλεω,το παιχνιδι ηταν,ετσι κι αλλιως,χαμενο για τους γηπεδουχους,σου απαντάω πως αν αρνούνταν την αναβολή και παίζανε χτες ,και πήγαινε με 7άδα το Αιγάλεω,μπορεί να το έπαιρναν το σίγουρα χαμένο παιγχνίδι.
Άρα με την λογική σου,είχαν πολύ σημαντικότερο λόγο να αρνηθούν την αναβολή, απότι οι Κωοι που θα μπορούσαν θεωρητικά να νικήσουν και αν γινόταν σε δυο βδομάδες.
Κατά τα άλλα δεν πειράζει,πήρε ο καθείς ότι του άξιζε,καιρός να μαθαίνει και η υπόλοιπη Ελλάδα αυτά που ξέρει η Αθήνα όλη.

Το Αιγαλεω,ετσι κι αλλιως,οσες φορες το εχω δει με 6αδα παιζει tongue.gif .Εβδομος μπαινει ο Φακοπουλιδης για κανα σκαρτο 3λεπτο.
Αλλα και ετσι να ειναι πως το λες,αποκλειεις οτι δεχτηκαν την αναβολη για να επιστρεψουν σωοι απο το ματς του 2ου γυρου?

Σταματαω το offtopic,ως παραδειγμα το ανεφερα αλλωστε.Το point μου ηταν οτι στην μαχη κανεις δεν προκειται να σου χαριστει.
kaneKorso
blink.gif blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif sad.gif sad.gif sad.gif
Gkos
QUOTE (spy diam 7 @ Jan 14 2019, 09:09 ) *
Η σκηνη του τραυματισμου του Τσιακου μιας και συνεβη στα 5 μετρα μπροστα μου ηταν σοκαριστικη... το γονατο του γυρισε προς τα πλαγια και ολοι οσοι το ειδαμε καταλαβαμε οτι ηταν σοβαρο.. ελπιζω να ειναι απλα το μικροτερο δυνατο κακο και να ναι καποια διαταση πλαγιου συνδεσμου κι οχι κατι χειροτερο.. Γιωργαρα περαστικα.



Περαστικά!
kaneKorso
sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif κλειστόν λόγω "πένθους"...
Gkos
QUOTE (gspara @ Jan 14 2019, 11:52 ) *
Το Αιγαλεω,ετσι κι αλλιως,οσες φορες το εχω δει με 6αδα παιζει tongue.gif .Εβδομος μπαινει ο Φακοπουλιδης για κανα σκαρτο 3λεπτο.
Αλλα και ετσι να ειναι πως το λες,αποκλειεις οτι δεχτηκαν την αναβολη για να επιστρεψουν σωοι απο το ματς του 2ου γυρου?


Έτσι όπως το θέτεις . . .😂
gspara
QUOTE (kaneKorso @ Jan 14 2019, 13:09 ) *
sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif κλειστόν λόγω "πένθους"...

Oχι ρε συ,τωρα το διαβασα sad.gif
Blue1965White
https://www.superbasket.gr/a2/24459-afinei-...yksiks-pic.html

Μόλις βρήκα αυτό. Δε ξέρω αν παίζει όντως...
kaneKorso
QUOTE(gspara @ Jan 14 2019, 15:40 ) *
Oχι ρε συ,τωρα το διαβασα sad.gif

Δυστυχώς! Το έμαθα το πρώι κ έπαθα ένα μικρό σοκ... Έμαθα ότι είχε buy οut με 10.000 Ε στο συμβόλαιο έως 15/1/2019, του τα σκάσαν οι Ιταλοί της Α2 "χοντρά" (σχεδόν διψήφιο τον μήνα) που έψαχναν σκόρερ για την σωτηρία τους κ έδωσαν κ το 10άρικο στην ομάδα. Άριστος επαγγελματίας κ χαρακτήρας. Τώρα στο ψάξιμο για κάτι ανάλογο... Μας γλωσσοφάγατε χαχαχαχαχαχα Πενθώ! sad.gif sad.gif

Κόσμημα, κ μάλιστα όχι Φο, για το πρωτάθλημα ήταν
Gkos
Πραγματικά σας γλωσσοφάγανε/με 😐

Πριν αλέκτορα φωνήσαι τρις . . .
kaneKorso
Αγγελία: Πωλείται φανέλα του Ερμή Αγιάς, ποτισμένη από τον ιδρώτα του Κούκσικς από τον αγώνα με τον Ηρακλή! biggrin.gif Πληροφορίες εντός... Αχαχαχαχα

Gkos, συλλεκτική ρε, με αφιέρωση στον Κούση... Αχαχαχαχαχα
targets
Αποχωρήσεων συνέχεια στον Ερμή.
Παραίτηση του Σκαραφίγκα, λόγω προσωπικών λόγων basketa.gr
PetranG3
Νταξει, μια κουβεντα ειπαμε για τον Ερμη και μαμηθηκε... Δηλαδη αναθεμα την ωρα...
Αν και ειναι τρελος ο προεδρας εκει και σιγουρα θα τραβηξει ασσο...

Τελος και ο Σκαραφιγκας...
gspara
QUOTE (PetranG3 @ Jan 15 2019, 15:33 ) *
Νταξει, μια κουβεντα ειπαμε για τον Ερμη και μαμηθηκε... Δηλαδη αναθεμα την ωρα...
Αν και ειναι τρελος ο προεδρας εκει και σιγουρα θα τραβηξει ασσο...

Τελος και ο Σκαραφιγκας...

Bαλε και Σαμολη και 9 απο τις 16 ομαδες εχουν αλλαξει προπονητες.
Περιστεριfan
Τον ματιασαμε τον Ερμη blink.gif blink.gif

QUOTE (gspara @ Jan 15 2019, 15:52 ) *
Bαλε και Σαμολη και 9 απο τις 16 ομαδες εχουν αλλαξει προπονητες.

Βρε μπας κι κλεισει στον Διαγορα ο Σκαραφιγκας ή ακραιο σεναριο ohmy.gif
Gkos
Έχει γραφτεί. . .
kaneKorso
Ελπίζω να μην τεταρτώσει το κακό, κ μετά από "νοσοκομείο", την μεταγραφή-φυγή ξένου κ την παραίτηση-φυγή προπονητή, φύγει κανένας πρόεδρος χαχαχαχαχα! Ω ρε, κ μαμώ μας μπήκε το 2019, τρομερό μάτιασμα! Διπλός Αγιασμός ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ κ από τον Πατριάρχη! Χαχαχαχαχα! Υ.Γ. Δεν τα λες καλά... Σκαραφίγκα

QUOTE(Gkos @ Jan 15 2019, 17:06 ) *
Έχει γραφτεί. . .

Θα το "έφραξε" κ ο ΟΠΑΠ... Χαχαχαχα
akratacity
QUOTE (kaneKorso @ Jan 15 2019, 17:12 ) *
Ελπίζω να μην τεταρτώσει το κακό, κ μετά από "νοσοκομείο", την μεταγραφή-φυγή ξένου κ την παραίτηση-φυγή προπονητή, φύγει κανένας πρόεδρος χαχαχαχαχα! Ω ρε, κ μαμώ μας μπήκε το 2019, τρομερό μάτιασμα! Διπλός Αγιασμός ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ κ από τον Πατριάρχη! Χαχαχαχαχα! Υ.Γ. Δεν τα λες καλά... Σκαραφίγκα


Θα το "έφραξε" κ ο ΟΠΑΠ... Χαχαχαχα

Γτ δεν τα λέει καλά ο Σκαραφιγκας; Όπως ήρθε σε εσάς έτσι ακριβώς θα πάει και στην επόμενη ομαδα.

Όταν ήρθε σε εσάς δεν θυμάμαι να τον κατηγορησες για κάτι...
Basketpinezas13
QUOTE (akratacity @ Jan 15 2019, 18:43 ) *
Γτ δεν τα λέει καλά ο Σκαραφιγκας; Όπως ήρθε σε εσάς έτσι ακριβώς θα πάει και στην επόμενη ομαδα.

Όταν ήρθε σε εσάς δεν θυμάμαι να τον κατηγορησες για κάτι...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .
Όταν το έκανε στους άλλους όλα οκ .
Τώρα και καλά θίχτηκε γιατί του είπαν ότι έβρισε την μάνα ενός παίχτη
kaneKorso
QUOTE(akratacity @ Jan 15 2019, 18:43 ) *
Γτ δεν τα λέει καλά ο Σκαραφιγκας; Όπως ήρθε σε εσάς έτσι ακριβώς θα πάει και στην επόμενη ομαδα.

Όταν ήρθε σε εσάς δεν θυμάμαι να τον κατηγορησες για κάτι...

Δεν με νοίαζει ο Σκαραφίγκας κ ο κάθε Σκαραφίγκας, ούτε αν κ πως ήρθε, ούτε αν κ πως έφυγε. Δικαίωμα του καθενός, καλό ή κακό. Ούτε τον κατηγόρησα όταν ήρθε, ούτε τον κατηγορώ όταν φεύγει. Απλά κάτι άλλο πήρε το αυτί μου... σε σχέση μ' αυτό που ανακοίνωσε (πάντως σίγουρα όχι για να πάει σε άλλη ομάδα όπως με Ακράτα)

Εξάλλου όπως είπε κ ο ίδιος κ συμφωνώ, άλλον Ριζούλη... δεν θα βρει
kaneKorso
Προσωπικά έχω πάντα εμπιστοσύνη στην ομάδα κ τον πρόεδρο, που σίγουρα ξανά κ γρήγορα θα εκπλήξουν... wink.gif
James K R
Με αφορμή τις πολλές αλλαγές προπονητών και, μάλιστα, σε μικρό χρονικό διάστημα, ο Κώστας Σορώτος εκφράζει τον προβληματισμό του για την κατάσταση που επικρατεί στο χώρο του μπάσκετ :
http://www.basketblog.gr/κατηγορί...ς»-(pic).html
Basketpinezas13
QUOTE (James K R @ Jan 16 2019, 13:48 ) *
Με αφορμή τις πολλές αλλαγές προπονητών και, μάλιστα, σε μικρό χρονικό διάστημα, ο Κώστας Σορώτος εκφράζει τον προβληματισμό του για την κατάσταση που επικρατεί στο χώρο του μπάσκετ :
http://www.basketblog.gr/κατηγορί...ς»-(pic).html

Αλλαγή ξένου στον ιωνικό στην θέση του όλανδου έρχεται μαύρος Γκαρντ με κοινοτικό διαβατήριο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.