Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Gistopoulos13
Γαρμπης απο υποβιβασμο στη β εθνικη θελει και ΝΒΑ τα νεα παιδια εχουν το μυαλο τους πανω απο το κεφαλι
Dpetrovic3
http://basketa.gr/σφοδρή-ανακο...-σκαραφ/

Α ρε σκαρυ...τα κατάφερες πάλι...
sfakasgreek
γνωριζετε φετος στο περιπου τα μπατζετ των ομαδων στις ομαδες που πανε να πρωταγωνστησουν?και περιπου ποσα παιρνουν τον χρονο οι παικτες?
Dpetrovic3
QUOTE(sfakasgreek @ Oct 16 2018, 18:48 ) *
γνωριζετε φετος στο περιπου τα μπατζετ των ομαδων στις ομαδες που πανε να πρωταγωνστησουν?και περιπου ποσα παιρνουν τον χρονο οι παικτες?

Εφοριακος;;;
gspara
Sfakasgreek σε παρακαλω πολυ,εχεις κανει 3 φορες το ιδιο ποστ.Πιστευεις σοβαρα τωρα οτι θα μπει καποιος να σου γραψει αναλυτικα τι παιρνει καθε παιχτης??Ειμαστε οχι μονο off topic αλλα και off forum.......
Dpetrovic3
QUOTE(sfakasgreek @ Oct 16 2018, 18:48 ) *
γνωριζετε φετος στο περιπου τα μπατζετ των ομαδων στις ομαδες που πανε να πρωταγωνστησουν?και περιπου ποσα παιρνουν τον χρονο οι παικτες?

Ελα πες αλήθεια είσαι ο πρόεδρος της Καστοριάς και θες να δεις αν πλήρωσες πολλά σε σύγκριση με τους άλλους
sfakasgreek
QUOTE (Dpetrovic3 @ Oct 16 2018, 22:10 ) *
Ελα πες αλήθεια είσαι ο πρόεδρος της Καστοριάς και θες να δεις αν πλήρωσες πολλά σε σύγκριση με τους άλλους

χαχα οχι ρε φιλε απλως περυσι πηγα σε αρκετα ματσ και θα ηθελα να ξερω στο περιπου τα μπατζετ των ομαδων.για α1 μπορεις να βρεις καποιες πληροφοριες για α2 ειναι δυσκολο να τις βρεις


QUOTE (gspara @ Oct 16 2018, 21:04 ) *
Sfakasgreek σε παρακαλω πολυ,εχεις κανει 3 φορες το ιδιο ποστ.Πιστευεις σοβαρα τωρα οτι θα μπει καποιος να σου γραψει αναλυτικα τι παιρνει καθε παιχτης??Ειμαστε οχι μονο off topic αλλα και off forum.......

καλα μην μαλωνεις.παντως το σαββατο αν παω να δω την καστορια ισως ψαρεψω καμιια πληροφορια για τον λιθουανο που δεν επαιξε με ιωνικο αν ειστε καλα παιδια και μου πειτε καμια πληροφορια σε αυτα που ρωταω
natouralistis
Γιατί δεν τον ρωτάς κιόλας τον Λιθουανό και πόσα περίπου παίρνει ώστε να πάρεις την απάντηση που ψάχνεις αφού και η Καστοριά πρωταγωνιστικό ρόλο θα έχει στο πρωτάθλημα
sfakasgreek
QUOTE (natouralistis @ Oct 17 2018, 01:41 ) *
Γιατί δεν τον ρωτάς κιόλας τον Λιθουανό και πόσα περίπου παίρνει ώστε να πάρεις την απάντηση που ψάχνεις αφού και η Καστοριά πρωταγωνιστικό ρόλο θα έχει στο πρωτάθλημα

ρε φιλε δεν εχω καν ιδεα για τα μπατζετ των ομαδων γιαυτο ρωταο.οποιος γουσταρειι ας απαντησει
giorgos14
QUOTE(sfakasgreek @ Oct 16 2018, 22:46 ) *
ρε φιλε δεν εχω καν ιδεα για τα μπατζετ των ομαδων γιαυτο ρωταο.οποιος γουσταρειι ας απαντησει


Ομάδα στην Α2 που ρίχνει κάτω από 70 χιλιάρικα είναι φαβορί για να πέσει. Της επαρχίας τουλαχιστον
sfakasgreek
λοιπον μαγκες επειδη δεν θελω να πριζω για εσας που ασχολειστε με α2 χρονια αυτες η ερωτισεις που κανω σας φενοντε λιγο off topic.και αν δεν μαθω εδω καποια πραγματα για την α2 που θα τα μαθω?για παραδειγμα το περιστερι ποσο περιπου μπατζετ ειχε περυσι? φετος που ιωνικςσ εχει το μεγαλυτερο μπατζετ στην α2 εχει πανω απο 200-000 μπατζετ?η καστορια και αυτη εχει κανα 200.000?οποιος γουσταρει να μου δωσει μια εικονα για την α2 για τα συμβολαια θα τον ευχαριστουσα.δεν γινετε να βλεπεις κατι και να μην ξερεις καποιες βασικες πληροφοριες
gratipa1929
Εύλογη πάντως η ερώτηση του φίλου.

Στην Ελλάδα είμαστε λίγο πίσω σε αυτά. Σε άλλες προηγμένες μπασκετικά χώρες υπάρχει λίστα με τα μπάτζετ των ομάδων των 2 πρώτων κατηγοριών. Εδώ δεν ξέρουμε ούτε της Basketleague. Δεν νομίζω ότι υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να μένουν στο σκοτάδι, πέρα προφανώς της αδιαφορίας που υπάρχει συνολικά, εδώ στατιστικά δεν βγάζουν καλά καλα απο β εθνική και κάτω, ενώ με την α2 φέτος τα στατιστικά βγαίνουν με τα χίλια ζόρια σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν.

Δίχως να ξέρω νούμερα ούτε κατά προσέγγιση, έχω ακούσει ότι τα μεγαλύτερα μπάτζετ κατά σειρά τα έχουν Ιωνικός Νίκαιας-Ηρακλής-Διαγόρας. Και το μικρότερο μακράν ο Εθνικός.

Τελικά η ΕΡΤ θα δείξει κανέναν αγώνα?
sfakasgreek
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 17 2018, 01:59 ) *
Εύλογη πάντως η ερώτηση του φίλου.

Στην Ελλάδα είμαστε λίγο πίσω σε αυτά. Σε άλλες προηγμένες μπασκετικά χώρες υπάρχει λίστα με τα μπάτζετ των ομάδων των 2 πρώτων κατηγοριών. Εδώ δεν ξέρουμε ούτε της Basketleague. Δεν νομίζω ότι υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να μένουν στο σκοτάδι, πέρα προφανώς της αδιαφορίας που υπάρχει συνολικά, εδώ στατιστικά δεν βγάζουν καλά καλα απο β εθνική και κάτω, ενώ με την α2 φέτος τα στατιστικά βγαίνουν με τα χίλια ζόρια σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν.

Δίχως να ξέρω νούμερα ούτε κατά προσέγγιση, έχω ακούσει ότι τα μεγαλύτερα μπάτζετ κατά σειρά τα έχουν Ιωνικός Νίκαιας-Ηρακλής-Διαγόρας. Και το μικρότερο μακράν ο Εθνικός.

Τελικά η ΕΡΤ θα δείξει κανέναν αγώνα?

ναι ρε φιλε εβλεπα περυσι στην καστορια πχ τον κακλαμανο και αναρωτιομουν ποσα να επερνε 10-000 τον χρονο?20.000?40.000?εβλεπα κλαρκ και να αναροτιομουν το ιδιο.αραγε να επερνε πανω απο 50-000 ο κλαρκ?γενικα δεν υπαρχουν πληροφοριες για α2
natouralistis
QUOTE (sfakasgreek @ Oct 17 2018, 02:06 ) *
ναι ρε φιλε εβλεπα περυσι στην καστορια πχ τον κακλαμανο και αναρωτιομουν ποσα να επερνε 10-000 τον χρονο?20.000?40.000?εβλεπα κλαρκ και να αναροτιομουν το ιδιο.αραγε να επερνε πανω απο 50-000 ο κλαρκ?γενικα δεν υπαρχουν πληροφοριες για α2


Και εγώ βλέπω γκόλφ και ποτέ δεν αναρωτήθηκα πόσα παίρνει ο Τάιγκερ Γουντς. Για λόγους κουτσομπολιού θες να μάθεις πόσα παίρνει ο κάθε παίχτης ή για κάποιο λόγο σε ενδιαφέρει;
sfakasgreek
QUOTE (natouralistis @ Oct 17 2018, 02:10 ) *
Και εγώ βλέπω γκόλφ και ποτέ δεν αναρωτήθηκα πόσα παίρνει ο Τάιγκερ Γουντς. Για λόγους κουτσομπολιού θες να μάθεις πόσα παίρνει ο κάθε παίχτης ή για κάποιο λόγο σε ενδιαφέρει;

κουτσομπολιου γιατι ειμαι ασχετοσ απο α2.για α1 μπορεις να μαθεις καποια πραγματα. για α2 οχι.επισης επειδη ξερω ποσοι ειναι οι μισθοι στην γ εθνικη ποδοσφαιρου στο περιπου και τα μπατζετ θα ηθελα να κανω και μια συγκριση.
natouralistis
QUOTE (sfakasgreek @ Oct 17 2018, 02:14 ) *
κουτσομπολιου γιατι ειμαι ασχετοσ απο α2.για α1 μπορεις να μαθεις καποια πραγματα. για α2 οχι.επισης επειδη ξερω ποσοι ειναι οι μισθοι στην γ εθνικη ποδοσφαιρου στο περιπου και τα μπατζετ θα ηθελα να κανω και μια συγκριση.


Εγώ πάντως δεν ξέρω ούτε πόσα παίρνει ο Ζάρας και ο Μαργαρίτης στον ΠΑΟΚ, ούτε πόσα παίρνει ο Τσαιρέλης και ο Γκίκας στον Προμηθέα. Αν μπορείς να μάθεις για την Α1, μαθαίνεις και για την Α2, πληροφόρηση από τους παράγοντες , τους προπονητές και τους μάνατζερ έχεις και στις 2 περιπτώσεις.

Γ εθνική ποδοσφαίρου με Α2 μπάσκετ είναι λίγο παραπάνω το ποδόσφαιρο, νομίζω
gspara
QUOTE (sfakasgreek @ Oct 17 2018, 01:18 ) *
καλα μην μαλωνεις.παντως το σαββατο αν παω να δω την καστορια ισως ψαρεψω καμιια πληροφορια για τον λιθουανο που δεν επαιξε με ιωνικο αν ειστε καλα παιδια και μου πειτε καμια πληροφορια σε αυτα που ρωταω

Ο Φουρμαναβιτσιους πήρε άδεια λόγω γάμου,λογικά με Καβάλα θα παίξει.
Dpetrovic3
Περί μπατζετ...
Και χωρίς να υπάρχουν σίγουρα δεδομένα η προσέγγιση που χω κάνει μετά από κουβέντες με παίχτες-αντζεντηδες-παράγοντες κτλ
Η αίσθηση που έχω χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά είναι η εξής μιλώντας πάντα για καθαρά παικτικο σύνολο

1.ιωνικος
2.ηρακλης
3.διαγορας
4.καστορια
5.ερμης Αγίας
6.υποκρατης
7.κοροιβος
8.καρδιτσα
9.μεσολογγι
10.πευκοχωρι
11.απολλων
12.καβαλα
13.Αμύντας
14.μαρουσι
15.εθνικος
gspara
QUOTE (Dpetrovic3 @ Oct 17 2018, 14:40 ) *
Περί μπατζετ...
Και χωρίς να υπάρχουν σίγουρα δεδομένα η προσέγγιση που χω κάνει μετά από κουβέντες με παίχτες-αντζεντηδες-παράγοντες κτλ
Η αίσθηση που έχω χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά είναι η εξής μιλώντας πάντα για καθαρά παικτικο σύνολο

1.ιωνικος
2.ηρακλης
3.διαγορας
4.καστορια
5.ερμης Αγίας
6.υποκρατης
7.κοροιβος
8.καρδιτσα
9.μεσολογγι
10.πευκοχωρι
11.απολλων
12.καβαλα
13.Αμύντας
14.μαρουσι
15.εθνικος

Φυσικα το σημαντικοτερο ειναι κατα ποσο θα τηρηθουν τα συμφωνηθεντα.Ο Αμυντας για παραδειγμα,πολυ πιθανο να σκαρφαλωσει αρκετες θεσεις τον Μαιο που θα ειναι ΟΛΟΙ πληρωμενοι.....
marousara
QUOTE (Dpetrovic3 @ Oct 17 2018, 14:40 ) *
Περί μπατζετ...
Και χωρίς να υπάρχουν σίγουρα δεδομένα η προσέγγιση που χω κάνει μετά από κουβέντες με παίχτες-αντζεντηδες-παράγοντες κτλ
Η αίσθηση που έχω χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά είναι η εξής μιλώντας πάντα για καθαρά παικτικο σύνολο

1.ιωνικος
2.ηρακλης
3.διαγορας
4.καστορια
5.ερμης Αγίας
6.υποκρατης
7.κοροιβος
8.καρδιτσα
9.μεσολογγι
10.πευκοχωρι
11.απολλων
12.καβαλα
13.Αμύντας
14.μαρουσι
15.εθνικος

Νομίζω πως η λίστα αυτή είναι σχετικά σωστή σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Το Μαρούσι με την λογική να στηριχτεί στον κορμό του που τον έφερε ως την Α2 και σε νέα ταλαντούχα παιδιά
θα προσπαθήσει να πετύχει το θαύμα για δεύτερη σερί σεζόν.. Μόνο ο Εθνικός έχει χαμηλότερο μπάτζετ..

Το Ψυχικό ξέχασες που σίγουρα δεν είναι στις τελευταίες θέσεις καθότι παίχτες
όπως ο Μάντζαρης, ο Παπανικολάου, ο Παασόγια, ο Παπαντωνάκος κι ο Αρσενόπουλος θα έχουν μεγάλο κόστος.
Επίσης θεωρώ Καστοριά κι Ιπποκράτης είναι λίγο πιο χαμηλά στην λίστα..
Dpetrovic3
QUOTE(marousara @ Oct 17 2018, 15:10 ) *
Νομίζω πως η λίστα αυτή είναι σχετικά σωστή σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Το Μαρούσι με την λογική να στηριχτεί στον κορμό του που τον έφερε ως την Α2 και σε νέα ταλαντούχα παιδιά
θα προσπαθήσει να πετύχει το θαύμα για δεύτερη σερί σεζόν.. Μόνο ο Εθνικός έχει χαμηλότερο μπάτζετ..

Το Ψυχικό ξέχασες που σίγουρα δεν είναι στις τελευταίες θέσεις καθότι παίχτες
όπως ο Μάντζαρης, ο Παπανικολάου, ο Παασόγια, ο Παπαντωνάκος κι ο Αρσενόπουλος θα έχουν μεγάλο κόστος.
Επίσης θεωρώ Καστοριά κι Ιπποκράτης είναι λίγο πιο χαμηλά στην λίστα..

Ώπα ναι...δίκιο έχεις θα έβαζα το ψυχικό στα ίδια επίπεδα με πευκοχωρι-Μεσολόγγι καθώς έχει πολύ λίγα παιδιά που πληρώνονται καλά
A.P.
Μια που το εφερε η συζητηση για τα budget της Α2 ή και μικροτερων κατηγοριων πιστευω οτι ειναι λιγο θεωρητικα. Τι γινεται πχ στην περιπτωση που νεαρος παικτης ομαδας Α1 δινεται δανεικος σε μικροτερη κατηγορια και η ομαδα της Α1 συνεχιζει να τον πληρωνει? Προφανως δεν μπαινει στο budget της ομαδας που τον δεχεται αλλα μπαινει στο ροστερ της. Ή στην περιπτωση που ενας παικτης δεχεται να παιξει σε καποια ομαδα με ελαχιστες απολαβες αλλα η ομαδα αναλαμβανει και του βρισκει εργασία εξωαγωνιστικη. Ολα αυτα και νομιμα ειναι και θεμιτα, ειδικα εν μεσω οικονομικης κρισης, αλλα "αλλοιωνουν" την εννοια του budget.
mandrakoukos
QUOTE (Dpetrovic3 @ Oct 17 2018, 14:40 ) *
Περί μπατζετ...
Και χωρίς να υπάρχουν σίγουρα δεδομένα η προσέγγιση που χω κάνει μετά από κουβέντες με παίχτες-αντζεντηδες-παράγοντες κτλ
Η αίσθηση που έχω χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά είναι η εξής μιλώντας πάντα για καθαρά παικτικο σύνολο

1.ιωνικος
2.ηρακλης
3.διαγορας
4.καστορια
5.ερμης Αγίας
6.υποκρατης
7.κοροιβος
8.καρδιτσα
9.μεσολογγι
10.πευκοχωρι
11.απολλων
12.καβαλα
13.Αμύντας
14.μαρουσι
15.εθνικος


Δεν ξέρω πόσο ακριβής η κατάταξη αλλά αφού βάζεις μόνο τον Αμύντα με κεφαλαίο, αποκτά μια εγκυρότητα!
kaneKorso
Σάββατο 20 Οκτωβρίου 3η αγωνιστική

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη Πευκοχ.-Ιωνικός Ν. 2

Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Καβάλα 1

Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Κόροιβος 2

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Ηρακλής 2

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Ιπποκράτης 1

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Διαγόρας 1

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Αμύντας 2

Νεάπολης 17.00 Ερμής Αγιάς-Χαρίλαος Τρικούπης 1
Dpetrovic3
QUOTE(mandrakoukos @ Oct 18 2018, 10:38 ) *
Δεν ξέρω πόσο ακριβής η κατάταξη αλλά αφού βάζεις μόνο τον Αμύντα με κεφαλαίο, αποκτά μια εγκυρότητα!

Χαχαχαχα Αμυνταρα ρεεεε
Dpetrovic3
QUOTE(A.P. @ Oct 18 2018, 10:09 ) *
Μια που το εφερε η συζητηση για τα budget της Α2 ή και μικροτερων κατηγοριων πιστευω οτι ειναι λιγο θεωρητικα. Τι γινεται πχ στην περιπτωση που νεαρος παικτης ομαδας Α1 δινεται δανεικος σε μικροτερη κατηγορια και η ομαδα της Α1 συνεχιζει να τον πληρωνει? Προφανως δεν μπαινει στο budget της ομαδας που τον δεχεται αλλα μπαινει στο ροστερ της. Ή στην περιπτωση που ενας παικτης δεχεται να παιξει σε καποια ομαδα με ελαχιστες απολαβες αλλα η ομαδα αναλαμβανει και του βρισκει εργασία εξωαγωνιστικη. Ολα αυτα και νομιμα ειναι και θεμιτα, ειδικα εν μεσω οικονομικης κρισης, αλλα "αλλοιωνουν" την εννοια του budget.

Στην προσέγγιση που κάνω,υπολογίζω όσο μπορώ και θεωρώ ως μπατζετ το ποσό που βγαίνει από το ταμείο τις κάθε ομάδας για μισθοδοσία παιχτών.ολοι οι άλλοι τρόποι εννοειται πως είναι θεμιτοι και έξυπνοι για να κρατήσουν πο ομάδες το μπάτζετ χαμηλά
Gistopoulos13
Ο εθνικος πραγματοποιησε μεταγραφη κοινοτικου παιχτη 3-4.Τον παρακολουθησα χτες με τον εσπερο μου αρεσε πολυ εχουμε παραπανω λεπτομερειες?
gspara
ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Μπορει να ψαχνεται ακομα ο Iωνικος,αλλα δεν θα εχει προβλημα να περασει απο το Πευκοχωρι.

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 1
Καμμια σχεση η φετινη Καστορια με την περσινη ποιοτικη μεν αλλα αχρωμη και αγευστη ομαδα.Η Καβαλα θα στηριχτει στην εδρα της,εκει που πιανει υψηλα σκορ μεχρι στιγμης,αλλα εκτος εδρας δειχνει αρκετα σοφτ.

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ-ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 2
Εδω τι να πονταρεις τωρα?Μονο μια ομαδα υπαρχει,αρα διπλο.....

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1
Θα πονταρω στην εκπληξη.Ο Ηρακλης με τις 2 τελευταιες προσθηκες δειχνει μπερδεμενος για την ωρα.Αν το Μαρουσι μεινει μεσα στο παιχνιδι μεχρι τελους,θα τα παιξει ολα για ολα....

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1
Αν παιξει οπως με το Ψυχικο ο Ιπποκρατης,θα χασει με διαφορα.

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ-ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ 2
Αυτοκτονησε στην Κω το Ψυχικο και εχασε μεγαλη ευκαιρια.Απεναντι στον ισχυρο Διαγορα υπαρχει διαφορα δυναμικοτητας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
Με την προσθηκη του κοινοτικου θα το παλεψει οσο μπορει ο Εθνικος.Με την ομαδα του Ζαβου ομως υπαρχει ανιση διαφορα ετοιμοτητας και χημειας.

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ-ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥ 1
Να δουμε αν η αλλαγη κοουτς ανανεωσει τον αερα ψυχολογιας στον Ερμη.
ΜΑΥΡΟΣ
QUOTE(gspara @ Oct 19 2018, 18:58 ) *
ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Μπορει να ψαχνεται ακομα ο Iωνικος,αλλα δεν θα εχει προβλημα να περασει απο το Πευκοχωρι.

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 1
Καμμια σχεση η φετινη Καστορια με την περσινη ποιοτικη μεν αλλα αχρωμη και αγευστη ομαδα.Η Καβαλα θα στηριχτει στην εδρα της,εκει που πιανει υψηλα σκορ μεχρι στιγμης,αλλα εκτος εδρας δειχνει αρκετα σοφτ.

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ-ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 2
Εδω τι να πονταρεις τωρα?Μονο μια ομαδα υπαρχει,αρα διπλο.....

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1
Θα πονταρω στην εκπληξη.Ο Ηρακλης με τις 2 τελευταιες προσθηκες δειχνει μπερδεμενος για την ωρα.Αν το Μαρουσι μεινει μεσα στο παιχνιδι μεχρι τελους,θα τα παιξει ολα για ολα....

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1
Αν παιξει οπως με το Ψυχικο ο Ιπποκρατης,θα χασει με διαφορα.

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ-ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ 2
Αυτοκτονησε στην Κω το Ψυχικο και εχασε μεγαλη ευκαιρια.Απεναντι στον ισχυρο Διαγορα υπαρχει διαφορα δυναμικοτητας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
Με την προσθηκη του κοινοτικου θα το παλεψει οσο μπορει ο Εθνικος.Με την ομαδα του Ζαβου ομως υπαρχει ανιση διαφορα ετοιμοτητας και χημειας.

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ-ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥ 1
Να δουμε αν η αλλαγη κοουτς ανανεωσει τον αερα ψυχολογιας στον Ερμη.


Εγβ νομίζω ότι θα φας καλα καο εσυ και ο Ζαβος από τον γαλάζιο Θεό!!!

Υ.Γ. Είμαι εντός θέματος και σεμνός όποτε δεν εχει καρτα..

polykos
ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 1
ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ-ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 2
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2
ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ-ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ 2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ-ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥ 1
Gkos
Το ρεπορτάζ από Πάτρα,τι λέει για σήμερα; Πως θα κατέβει ο Απολλωνας;
pan24
QUOTE (Gkos @ Oct 20 2018, 12:13 ) *
Το ρεπορτάζ από Πάτρα,τι λέει για σήμερα; Πως θα κατέβει ο Απολλωνας;

Μπελ μεσα,Καραμαλεγκος δεν βρισκοταν καν στην Πατρα αυτη την εβδομαδα...

Ειμαι σε διλημμα αν θα παω Περιβολα η θα κατσω σπιτι μου να δω στην τηλεοραση ΠΑΟΚ-Προμηθεα
giorgos14
+20 ο Κοροιβος ημίχρονο στην Πάτρα. Αναμένονται δηλώσεις για το πόσο μικρή ομάδα είναι και ο Κοροιβος
michael jordan_23
Τι γίνεται στην Πατρα??? Ειναι κανεις εκει να μας πει?
giorgos14
Tην έριξε τη μπομπίτσα του το Ψυχικό. Το να βλέπεις πάντως παιδιά της εθνικής εφήβων να διαπρέπουν με τις ομάδες τους( Αρσενόπουλος 18(4), Χατζηδάκης 8) είναι άκρως ενθαρρυντικό και δείχνει τον δρόμο και για τους υπόλοιπους.
pan24
Σε κακη μερα οι προπονητες στην Πατρα
Ο Απολλωνας βρεθηκε στο -20 απο πραγματικα ακατανοητες επιλογες του παγκου και ο Κοροιβος πηγε να χασει επειδη για ενα ημιχρονο δεν μπορεσε να ανοιξει μια ζωνη 2-3

Σημερα που δεν υπηρχαν φωνακλαδες οπαδοι ακουγοταν ο Βουρνας οταν φωναζε.Ψυχραιμια 0 και τετοιο βρισιμο σε παικτες δεν εχω ξανακουσει
Οι μαναδες των Δημακοπουλο,Μπεμπη,Μπαζινα ακουσαν τα παντα.Υπηρξε ταιμ αουτ που ο Δελεγκος ηταν με το πινακακι και ο Βουρνας απο πισω να βριζει

Στο πρωτο ημιχρονο ειδικα ηταν λες και ηθελε να εκθεσει τον Μπαζινα.Τον εβαλε να παιξει 1 που δεν επαιζε ουτε στα παιδικα
Αποτελεσμα το αναμενομενο...

Παμε στον Δημακοπουλο
Ο παγκος αφου ο Δημακοπουλος δεν μπορουσε κοντα στο καλαθι αποφασισε...να ακολουθησει τις επιταγες του συγχρονου μπασκετ δηλαδη floor spacer 5αρι
Δωστου σουτακια απο τα 5 μετρα(εχασε 4-5),δωστου τριποντα(3 νομιζω,εβαλε ενα)
Μονο που ο Δημακοπουλος δεν ειναι ο Brook Lopez...
Καθαρισε ριμπαουντ και σκοραρε ποντους παντως αλλα με αρκετα κακα ποσοστα

Μετα ακολουθησε αλλη επιταγη του συγχρονου μπασκετ,το small ball με Μολφετα 4 και Μπελ 5
Προφανως δεν ειχε δουλευτει αυτο ποτε γιατι κουτουλαγαν μεταξυ τους και το σχημα αποσυρθηκε γρηγορα

Ο Μπελ πολυ καλος(πηρε καποια τραβηγμενα τριποντα αλλα οκ) εκτος απο τις βολες που ηταν σαν να το κανει επιτηδες.Εχασε καμια 10αρια(!!)
Μπεμπης και Μπελ ελιωσαν,δεν πρεπει να βγηκαν καθολου

Ο Κοροιβος στο πρωτο ημιχρονο εκανε οτι ηθελε με τον Τσιακο,τον Χειλαρη και τον Λειμανις πολυ καλους

Στο δευτερο ο Βουρνας ειχε την εμπνευση να μπει με ζωνη 2-3 που την κρατησε μεχρι τελους
Ο Κοροιβος στο δευτερο ημιχρονο πρεπει να εβαλε 20 ποντους μονο
Βρηκε λυσεις απο τον Κελαιδη με τριποντα αλλα οχι κατι περισσοτερο απο αυτο

Ο Απολλωνας ομως δεν μπορουσε να κερδισει...

Ο Μπεμπης στον αιφνιδιασμο αποφασισε να σουταρει τριποντο και εκανε airball(ελαφρυντικο η κουραση) ενω στη τελευταια επιθεση του Απολλωνα μετα απο ταιμ αουτ κιολας ο Μπαζινας(ηταν μεσα γιατι ειχε 5 φαουλ ο Ζουμπος) βρεθηκε να κανει σκοτωμενο τριποντο

Ο Βουρνας με την ληξη εκανε ενα σπριντ και κολλησε το δαχτυλο στο προσωπο της Τσαρουχα(δεν θα ηθελα να ακουσω τι της ελεγε) ζητωντας φαουλ στο ριμπαουντ απο το σουτ του Μπαζινα αλλα νομιζω ο χρονος ειχε τελειωσει οσο η μπαλα ηταν στον αερα οποτε δεν εχει νοημα οποιαδηποτε συζητηση

Κριμα...πραγματικα δεν βλεπω ποιον μπορουμε να κερδισουμε ετσι
Ηταν ευκαιρια να το κλεψουμε σημερα
Dpetrovic3
Ένα τεράστιο μπράβο στην Μαρουσαρα...τι να πει κανείς...γιαυτο γουστάρω την Α2.πραγματικη υπέρβαση για την ομάδα των βόρειων προαστίων.απο την άλλη,δεν γίνεται ρε Ηρακλή να τρως 100 από το Μαρούσι και να θες να ανέβεις...σοβαρέψου επιτέλους κουρασες 3 χρονια τώρα
gspara
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΑΜΥΝΤΑΣ 66-79 (24-16,41-37,47-66,66-79)

Το εντυπωσιακο 17-0 στα πρωτα 6 λεπτα της 3ης περιοδου(29-6 επιμερους),σταθηκαν αρκετα στην ομαδα του Ζαβου ωστε να μετατρεψει το ζορικο 1ο ημιχρονο σε ανετη επικρατηση στο δευτερο.

ΜΙΧΑΛΟΣ-ΚΕΡΑΣΟΒΙΤΗΣ
ΤΖΙΜΗΣ-ΤΟΠΑΛΛΙ
ΧΟΥΓΚΑΖ-ΒΑΡΔΙΑΝΟΣ
ΣΤΑΝΟΓΕΒΙΤΣ-ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ-ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ

Εκτος απο τους γνωστους αποντες Κωνσταντακοπουλο-Λιουνη,ο Αμυντας στερηθηκε των υπηρεσιων και του Μπαρμπα.Απο τον Εθνικο αγωνιστηκε ελαχιστα ο Νικολαιδης.

Αρρυθμο αλλα και ισορροπημενο ξεκινημα (10-10) με τον Στανογεβιτς να δειχνει ορεξατος να ηγηθει στο σκοραρισμα,ενω τον Αμυντα να βρισκει στοχο απο τα 6.75 με Βαρδιανο-Τοπαλλι.
Ο Διαμαντοπουλος με αλλο ενα 3ποντο εγραψε το 10-13 αλλα εκει ακολουθησε ενα εντυπωσιακο κρεσεντο του Τζιμη shot.gif με 3/3 τριποντα στην 1η περιοδο!!Με τον ιδιο τροπο ο Μιχαλος διαμορφωσε το 24-16 του δεκαλεπτου.

Το 3ο φαουλ του Τζιμη στις αρχες της 2ης περιοδου πληγωσε τον Εθνικο που καταφερε ομως να κραταει το προβαδισμα χαρη στον σταθερα εξαιρετικο Κωτσοπουλο.
Ο κοουτς Ζαβος χαμηλωσε το σχημα με τους νεαρους Καπρη-Καλδη να πιεζουν στην περιφερεια και τον Βαρδιανο στο '4'.Ο μπαρουτοκαπνισμενος φοργουορντ του Αμυντα,με 3 συνεχομενα τριποντα κρατησε τους φιλοξενουμενους σε αυτο το δυσκολο διαστημα και μαζεψε την διαφορα στο -1(36-35).
Αμεσως μετα ο Καμπουρης εδωσε προβαδισμα 36-37 αλλα ο Εθνικος εκλεισε καλυτερα το ημιχρονο(41-37) παρα την αστοχια του Μιχαλου στις ελευθερες βολες(!!!).

Η 3η περιοδος ηταν καθοριστικη με τον Αμυντα να εμφανιζει το γνωστο καλο αγωνιστικο του προσωπο και να καθαριζει το ματς με 5αδα τους Τοπαλλι-Ζουπα-Γκαβανοπουλο-Διαμαντοπουλο-Κουκουνια.
Ο ιδιοφυης Λεω πηρε την κατασταση στα χερια του,νοικοκυρεψε το παιχνιδι του Αμυντα,εκλεψε,δημιουργησε και πριν συμπληρωθει καν 1 αγωνιστικο λεπτο ο πινακας εδειχνε 41-43.
Απο κοντα ο Αντριανο που ανεβασε κατακορυφα την αποδοση και πατησε το γκαζι για τον Αμυντα.Το δικο του 3ποντο εγραψε το 41-46.
Καπου εκει πηρε το οπλο του και ο Σπυρος Διαμαντοπουλος για να ευστοχησε σε 3 σερι τριποντα που εκτοξευσαν την διαφορα στο 43-59 με τον Εθνικο να πετυχαινει τους πρωτους ποντους του στο 26' και μαλιστα με βολες του Ασημακοπουλου.
Αλλοι 5 ποντοι του επισης εξαιρετικου Γκαβανοπουλου εδωσαν στην διαφορα την μεγιστη τιμη της....43-66!!!

Ο Ζαβος στην συνεχεια εδωσε αρκετο χρονο στους ταλαντουχους νεαρους της ομαδας που ειχαν ιδιαιτερα θετικη παρουσια με τον Μελιο να προσφερει αμυντικα στον Στανογεβιτς και τον Σιουντρη μονιμα 'αλφαδιασμενο' να δειχνουν ετοιμοι για την επομενη ημερα του Αμυντα 41.gif

MVP του αγωνα θεωρω αξιζει παναξια ο Θοδωρης Βαρδιανος διοτι ηταν αυτος που κρατησε ορθιο τον Αμυντα στα δυσκολα του 1ου ημιχρονου.
Απο κει και περα αρκετοι διακριθεντες.Θα ξεχωρισω τον Ζουπα,ο οποιος μπορει να μην σκοραρε αλλα πρωτοστατησε με την ηγετικη του παρουσια στο ξεσπασμα της 3ης περιοδου.
Διαμαντοπουλος-Γκαβανοπουλος απο κοντα και απολυτα on fire αυτο το διαστημα.Μονιμη πηγη κινδυνων ο Αντριανο,με την αμυνα των αντιπαλων στοχευμενη πανω του και τον μισο παγκο να αναλαμβανει το μαρκαρισμα του,βρηκε τον χωρο και τον τροπο να δωσει σημαντικες λυσεις.

Ο Εθνικος παλεψε,εδειξε αναβαθμισμενη εικονα σε σχεση με την πρεμιερα που τον ειχα δει,αλλα ηταν αστοχος και εχασε την συγκεντρωση του στο 2ο ημιχρονο.
Μακραν κορυφαιοι Τζιμης-Κωτσοπουλος.Ο Στανογεβιτς εδειξε ποιοτικος και ντελικατος παιχτης,ξεκινησε δυναμικα αλλα ηταν φυσιολογικο να μην εχει ακομα σταθερη διαρκεια.Σιγουρα θα βοηθησει πολυ στην συνεχεια.Θετικος ο Χουγκαζ,δεν βοηθησε ο Περδικαρης περα απο ενα καλο διαστημα στην 4η περιοδο.Σε κακο φεγγαρι και ο Μιχαλος(εξαιρεση τα 3 μπλοκ ohmy.gif ),φυσιολογικα πηρε ελαχιστη συμμετοχη στο 2ο ημιχρονο.
marousara
Μαρούσι- Ηρακλής 100-91
Η μεγαλύτερη νίκη μετά τον υποβιβασμό από την Α1. Όσα χρήματα παίρνει ο Πολυτάρχου και ο Ρουτκάουσκας παίζει να είναι παραπάνω από το μπάτζετ του Αμαρουσίου.. Για το ματς δεν χρειάζεται κριτική, μπορείτε να το δείτε και στο streaming που υπάρχει..
Νομίζω πέρα από όλα αυτά η συνέντευξη Κεραμιδά δείχνει το στίγμα της χθεσινής εμφάνισης!!
http://basketa.gr/%CE%BA%CF%8E%CF%83%CF%84...81%CE%B5%CF%83/
Α2 Ανδρών
3η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Πευκοχώρι-Ιωνικός Νικαίας 69-84
Καστοριά-Καβάλα 82-62
Απόλλων Πατρών-Κόροιβος Αμαλιάδας 63-64
Μαρούσι-Ηρακλής 100-91
Καρδίτσα-Ιπποκράτης Κω 82-65
Ψυχικό-Διαγόρας Δρυοπιδέων 69-66
Εθνικός Πειραιά-Αμύντας 66-79
Ερμής Αγιάς-Χαρίλαος Τρικούπης 98-76

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 69-84
Δεκάλεπτα: 12-20, 29-38, 50-65, 69-84
Διαιτητές: Ξενικάκης-Πιτσίλκας-Ξέρας
Ευρώπη Πευκοχωρίου (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 5 (1/2 τριπ), Τσούκας, Τζουβάρας 2, Ακεψιμαΐδης 5 (1/5 τριπ.), Ελευθεριάδης 16 (7/10 διπ., 7 ριμπ), Βελισσαρίου 9 (2/6 τριπ.), Σαββίδης, Κιτσούλης 19 (7/9 διπ.,1/2 τριπ,, 11 ριμπ., 3 ασίστ), Καμπουρίδης 2, Γκατζιάς 5 (1/4 τριπ., 5 ριμπ.), Μανούσος 6.
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος 13 (3/6 τριπ., 4 ασίστ, 3 κλεψ.), Δημητριάδης, Καράμπουλας 18 (6/11 διπ.,1/2 τριπ.), Πετροδημόπουλος 16 (6/6 διπ., 1/2 τριπ., 8 ριμπ.), Λιακόπουλος 16 (7/9 διπ., 6 ριμπ.), Μιλεντίγεβιτς, Κομποδιέτας 2, Κατούφας 5, Παπαδόπουλος, Σαχπατζίδης 5, Κανονίδης 6, Τσαγκαράκης 3 (1/4 τριπ.).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ – ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 63-64
Δεκάλεπτα: 7-22, 25-43, 41-53, 63-64
Διαιτητές: Τσαρούχα-Κάρδαρης-Ραχιώτης
Απόλλων Πατρών (Βουρνάς): Παπάς 3 (1), Μπελ 18 (6/10 διπ.,1/5 τριπ., 10 ριμπ.), Βλάχος 3 (1/1 τριπ., 4 ριμπ.), Τζαϊδάς, Μπέμπης 8 (1/5 τριπ.), Κασπίρης, Μολφέτας 2, Ζούμπος 7 (1/2 τριπ., 4 ριμπ., 5 ασίστ), Μπαζίνας 2, Εζόμο 4, Δημακόπουλος 16 (5/12 διπ.,1/3 τριπ. 11 ριμπ., 4 ασίστ).
Κόροιβος Αμαλιάδας (Σορώτος): Χείλαρης 9 (2/4 τριπ., 7 ριμπ.), Καπώνης 4, Κελαϊδής 11 (3/7 τριπ.), Λαμπρόπουλος 9 (3/5 τριπ., 6 ριμπ.), Μαραγκάκης 2, Γκιουζέλης 5 (1/3 τριπ.), Λεϊμάνις 7 (3/6 διπ., 0/4 τριπ., 7 ασίστ), Γραβάνης 1, Θεοδωράκος 3 (1/4 τριπ.), Τσιάκος 13 (5 ριμπ., 3 ασίστ).

ΚΑΣΤΟΡΙΑ – ΚΑΒΑΛΑ 82-62
Δεκάλεπτα: 19-12, 45-30, 65-46, 82-62
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Παγώνης-Φακίτσας
Καστοριά (Καραγιάννης): Αμπαράς 10 (2/6 τριπ.), Πετρόπουλος 4, Μελισσαράτος 6 (8 ριμπ., 4 ασίστ(, Χονδρογιάννης 8 (4/4 διπ.), Βλάχος 3 (1), Απιδόπουλος 4, Χρυσόπουλος 2, Ράπτης 9, Τερσενίδης 9 (2/2 τριπ.), Καραμανώλης 4, Τζακόπουλος, Φουρμαναβίτσιους 23 (7/10 διπ., 2/2 τριπ., 6 ριμπ,, 3 ασίστ, 2 κλεψ.,1 κοψ.).
Καβάλα (Καραπιπέρης): Ερεμπενάζιε 16 (2/5 διπ., 1/2 τριπ.), Μίτροβιτς 4, Παπαζούδης, Καμάρας 10, Ναούμης 10 (1/3 τριπ.), Προδρόμου 5, Κουμλέλης 10, Πιεβάλιτσα 4, Φλιάτης 1, Παπάς 2, Σταματογιάννης, Τυρεκίδης.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΗΡΑΚΛΗΣ 100-91
Δεκάλεπτα: 22-19, 51-46, 70-65, 100-91
Διαιτητές: Βαρδάλος-Καρακάσης-Καρπάνος
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Κνέζεβιτς 2 (6 ριμπ.), Στασινός 7, Ξυδάς 22 (5/9 διπ., 2/6 τριπ., 6 ασίστ), Χατζηδάκης 8 (4 ριμπ.), Γκουαλτιέρι, Κανέλλης, Λυκογιάννης 11 (4/6 διπ., 6 ριμπ.), Σουρλής 15 (3/4 τριπ.), Παπαγεωργόπουλος 8 (2/3 τριπ.), Μιχαλούτσος 25 (4/6 διπ., 4/5 τριπ.).
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αθανασούλας 14 (1/3 διπ., 5 ασίστ), Σοκ 6 (2/3 τριπ., 6 ασίστ), Ρουτκάουσκας 11 (9 ριμπ.), Πολυτάρχου 23 (4/4 διπ., 4/7 τριπ., 11 ριμπ., 3 ασίστ), Κακαρούδης 29 (5/11 διπ., 4/6 τριπ., 5 ασίστ), Αποστολίδης 2, Μπένας, Καλαϊτζίδης, Γιαννακίδης 3 (1/4 τριπ.), Τζουγκαράκης 3.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 82-65
Δεκάλεπτα: 18-17, 40-34, 59-54, 82-65
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Σιμητόπουλος
Καρδίτσα (Τζήμας): Μόκφορντ 7 (1/6 τριπ.), Γράβας 6 (4 ριμπ.), Παπαχρήστος 5 (1/1 τριπ.), Μαυρογιάννης 5 (5 ασίστ), Παππάς, Κακλαμάνος 20 (3/4 διπ., 3/7 τριπ., 4 ασίστ, 2 κλεψ.), Καρράς 5, Παπαδόπουλος 7, Καλλές 9 (4/5 διπ.,, 4 ριμπ.), Σαριμπαλίδης 6 (2/3 τριπ.), Μαγκουνής 12 (6/8 διπ., 8 ριμπ.).
Ιπποκράτης Κω (Συμεωνίδης): Λάανε 4 (4 ριμπ., 8 ασίστ), Σκούφης 3 (1/2 τριπ.), Τρύπας 3 (1), Ναούμης 8 (1/7 τριπ., 6 ριμπ.), Καλαμπάκας 11 (1/4 τριπ.), Ασημακόπουλος 10 (5/6 διπ., 6 ριμπ.), Χατζηνικόλας 15 (3/8 τριπ.), Χαρίσης 7, Μαστόρος 4, Δρόσος.

ΨΥΧΙΚΟ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 69-66
Δεκάλεπτα: 19-15, 35-33, 49-55, 69-66
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Θεοδωρόπουλος-Αποστολίδης
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Ιορδάνου 2, Παναγιωταράς, Παπανικολάου 15 (6/8 διπ., 2/8 τριπ,, 7 ριμπ., 5 ασίστ), Παπαδημητρίου, Παπαντωνάκος 18 (6/8 διπ., 2/7 τριπ., 7 ριμπ., 2 ασίστ, 3 κλεψ.), Μάντζαρης 6 (1/5 ριμπ., 7 ασίστ, 3 ασίστ, 2 κλεψ.), Αρσενόπουλος 18 (2/5 διπ., 4/6 τριπ,), Θεοδώρου, Ντιαλό, Παασόγια 10 (5/9 διπ.)
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 2, Νίκου 5 (1/3 τριπ.), Νοέας 7 (1/2 τριπ., 4 ριμπ.), Μάρτζος 13 (2/5 τριπ., 4 ριμπ.), Κόκκαλης 7 (1/6 τριπ.), Τσιώκος 2, Μοτσενίγος 9 (3/6 τριπ.), Παπαδολιάς, Περσίδης 10 (2/5 τριπ., 5 ριμπ.), Μαχαίρας 11 (5/8 διπ., 11 ριμπ., 6 ασίστ).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΥΝΤΑΣ 66-79
Δεκάλεπτα: 24-16, 41-37, 47-66, 66-79
Διαιτητές: Μπίκας-Μπούκας-Τσολάκος
Εθνικός Πειραιά (Παλαιοχωρίτης): Γιατρούδης 1, Περδικάρης 10 (3/8 διπ., 4 ριμπ.), Ασημακόπουλος 4, Νικολαΐδης 2, Σκιαθίτης, Κωτσόπουλος 9 (2/4 τριπ.), Τζίμης 13 (3/5 τριπ.), Μίχαλος 6 (1/5 τριπ., 4 ασίστ), Κυρίτσης, Στανόγεβιτς 6 (3/8 διπ., 13 ριμπ., 3 ασιστ), Κοκκορόγιανης 6 (1/1 τριπ.), Χουγκάζ 9 (1/2 τριπ.).
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας, Καμπούρης 5 (1/2 τριπ.), Τοπάλι 10 (2/3 τριπ., 4 ριμπ., 5 ασίστ), Διαμαντόπουλος 14 (3/8 τριπ., 10 ριμπ., 3 ασίστ), Καλδής 4, Βαρδιάνος 15 (5/8 τριπ.), Κερασοβίτης, Κουκουνιάς 10 (1/1 τριπ.), Σιούντρης 3 (1/1 τριπ.), Γκαβανόπουλος 12 (2/4 τριπ.), Κάπρης 4, Μέλιος 2.

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 98-76
Δεκάλεπτα: 25-16, 51-29, 82-57, 98-76
Διαιτητές: Παντελίδης-Κοτσίμπος-Τσιαπλής
Ερμής Αγιάς (Σκαραφίγκας): Τσιαμπαλής 2, Τσιλούλης 8, Σπυρόπουλος 9, Τζόλος 16 (1/4 τριπ., 5 ασίστ), Κόμματος 18 (3/4 διπ., 4/4 τριπ., 7 ριμπ., 6 ασίστ, 2 κλεψ.), Νταλός, Τριανταφύλλου 18 (3/4 διπ., 3/7 τριπ.), Κούκσικς 12 (3/4 διπ., 2/3 τριπ.), Βρέττας 3 (1/1 τριπ.), Τσούμας 2, Λόλας 10 (4/4 διιπ., 9 ριμπ., 3 ασίστ).
Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Τζόρτζεβιτς 26 (7/12 διπ., 4 ριμπ.), Γυφτάκης, Παπαδιονυσίου 11 (1/6 τριπ.), Ντόβας 7, Αδαμόπουλος 4 (5 ριμπ.), Τσιότρας 8, Σταυρόπουλος 4, Χατζηκυριακίδης 2, Ξηρός, Αντωνάκης 5, Γκάτζιος 2, Πολίτης 7 (1/3 τριπ., 4 ριμπ.).

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1.Ιωνικός Νικαίας (3-0) 6
—————————————-
2.Διαγόρας Δρυοπιδέων (2-1) 5
3.Ερμής Αγιάς (2-1) 5
4.Ηρακλής (2-1) 5
5.Καστοριά (2-1) 5
—————————————-
6.Κόροιβος (2-1) 5
7.Μαρούσι (2-1) 5
8.Καρδίτσα (2-1) 5
9.Ιπποκράτης Κω (2-1) 5
10.Αμύντας (1-2) 4
—————————————-
11.Χαρίλαος Τρικούπης (1-2) 4
12.Καβάλα (1-2) 4
13.Ψυχικό (1-2) 4
14.Πευκοχώρι (1-2) 4
—————————————-
15.Απόλλων Πατρών (0-3) 3
16.Εθνικός Πειραιά (0-3) 3

Επόμενη αγωνιστική (4η, 27-28/10)
Καβάλα-Ευρώπη Πευκοχωρίου
Κόροιβος Αμαλιάδας-Καστοριά
Ηρακλής-Απόλλων Πάτρας
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καρδίτσα
Αμύντας-Ψυχικό
Εθνικός-Ερμής Αγιάς
Ιωνικός Νίκαιας-Χαρίλαος Τρικούπης
Ιπποκράτης Κω-Μαρούσι (28/10)
margiou3
Τελικά δεν κάνει ο Αρσενόπουλος.
Δεν θα βοηθήσει το ψυχικό! 71.gif
akratacity
QUOTE (margiou3 @ Oct 21 2018, 15:18 ) *
Τελικά δεν κάνει ο Αρσενόπουλος.
Δεν θα βοηθήσει το ψυχικό! 71.gif

Ναι ναι στην άκρη του πάγκου και πολύ του είναι... 77.gif
pan24
https://sportfmpatras.gr/2018/10/22/nikos-v...-antoches-quot/
QUOTE
Ο Νίκος Βουρνάς ήταν ξεκάθαρος και τόνισε: «Αυτή η κατάσταση κάνει κακό στην υγεία μου. Δεν υπάρχουν αντοχές. Έχουμε να κάνουμε με μια δύσκολη κατάσταση αφού η ομάδα δεν έχει την δυναμική που θα έπρεπε. Στην έδρα μας δεν παίρνουμε σφύριγμα, είναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό που γίνεται. Έχω οικογένεια , έχω προσωπική ζωή και δεν αξίζει τον κόπο να μιλήσω ξανά. Νιώθω γερασμένος . Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας».

Κοουτς κουρασες κι εσυ...
pan24
Πριν λιγο ανακοινωση του Απολλωνα
QUOTE
Ο Ερασιτέχνης Απολλωνας βρίσκεται σε ένα πραγματικά κρίσιμο σταυροδρόμι. Παθογενειες και λάθη των τελευταιων ετών έχουν οδηγήσει το Σύλλογο στην δύσκολη σημερινή οικονομική κατάσταση, με το αδιέξοδο πλέον να μοιάζει όσο ποτέ άλλοτε ορατό.

Καλούνται όλα τα μέλη του ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ. στην Έκτακτη ΓΕΝΙΚΉ ΣΥΝΈΛΕΥΣΗ που θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό γήπεδο τυ συλλόγου (Αριστοτελους 11) την Δευτέρα 22 /10/2018 και ώρα 18.00

Ή συμμετοχή ΟΛΩΝ των μελών (τακτοποιημένων και μη), κρίνεται άκρως απαραίτητη , καθως ή Έκτακτη Γενική Συνέλευση θα κλειθει να αποφασίσει για την επόμενη μέρα του Ιστορικού Σωματείου.

Λετε να εχουμε αποχωρηση συντομα;
Εγω αυτο βλεπω...οχι τωρα αλλα δυσκολα να φτασει μεχρι τον δευτερο γυρο με την υπαρχουσα κατασταση
Μακαρι να ειμαι λαθος
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Oct 22 2018, 17:39 ) *
https://sportfmpatras.gr/2018/10/22/nikos-v...-antoches-quot/

Κοουτς κουρασες κι εσυ...



«Στην έδρα μας δεν παίρνουμε σφύριγμα, είναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό που γίνεται.»

κουραστηκε ο coach που δεν τον σπρωχνουν στην εδρα του ; αυτο δηλωσε αν καταλαβα καλα ;
συλλεκτικο κομματι αυτη η δηλωση tongue.gif

pan24
QUOTE (stefkorner @ Oct 22 2018, 13:49 ) *
«Στην έδρα μας δεν παίρνουμε σφύριγμα, είναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό που γίνεται.»

κουραστηκε ο coach που δεν τον σπρωχνουν στην εδρα του ; αυτο δηλωσε αν καταλαβα καλα ;
συλλεκτικο κομματι αυτη η δηλωση tongue.gif

Κατι τετοιο εννοουσε smiley.gif
Αν μεινει μεχρι το τελος της σεζον θα μπορει να γραφτει βιβλιο με τις δηλωσεις του
Gkos
Δεν θα πάει κάπου γειτονικά στην Πάτρα; 🤔
pan24
QUOTE (Gkos @ Oct 22 2018, 18:25 ) *
Δεν θα πάει κάπου γειτονικά στην Πάτρα; 🤔

Ακρατα εννοεις;
Περιστεριfan
http://basketa.gr/%ce%ac%ce%bd%cf%89-%ce%b...b4%ce%b9%ce%ba/

Εθνικος shot.gif shot.gif
Basketpinezas13
QUOTE (Περιστεριfan @ Oct 22 2018, 22:32 ) *

Καλά έκαναν !
Σε μια χαμένη χρόνια γιατί ν ανέχονται τερτίπια
Περιστεριfan
QUOTE (Basketpinezas13 @ Oct 22 2018, 22:34 ) *
Καλά έκαναν !
Σε μια χαμένη χρόνια γιατί ν ανέχονται τερτίπια

Απλα τωρα υπαρχει ο κινδυνος η υπολοιπη σεζον να θυμιζει Παγκρατι 2016-2017... Ουτε μηνα δεν εκλεισε κ εδω ο Περδικαρης cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.