Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
weirdo1977
την δευτερα η πρώτη.... άντε να ξεκινάμε σιγά σιγά... στην θεσσαλονίκη είναι ήδη ο κλάρκ k το σάββατο έρχεται ο gavel
petrovic
Ρε παιδιά τι ακούγεται; θα πάρει χρόνο φέτος αυτός ο πιτσιρικάς ο παπανικολάου που είναι πολύ καλή περίπτωση;
a bullet for your head
QUOTE(petrovic @ Aug 22 2008, 00:57 ) *
Ρε παιδιά τι ακούγεται; θα πάρει χρόνο φέτος αυτός ο πιτσιρικάς ο παπανικολάου που είναι πολύ καλή περίπτωση;

Χλωμο...Εχω ξανακανει αναφορες για την μη αξιοποιηση των πολλων ταλαντουχων παικτων του,απ'την πλευρα του Αρη.Συν το γεγονος,οτι θα επρεπε να ''κοντραρει'' τον ΟΣΦΠ,στο ''παιδομαζωμα'' που λαμβανει χωρα τα τελευταια 2-3χρονια.
petrovic
ο Παπανικολάου πάντως πρέπει να προσεχθεί. Είναι και φοβερός αθλητής, με άλμα, δύναμη, ταχύτητα. Θα χρειαστεί και για την Εθνική μάλλον γιατί τα αθλητικά προσόντα γίνονται όλο και πιο απαραίτητα με το πέρασμα του χρόνου. Όσο νωρίτερα "βγει" τόσο το καλύτερο. Τι να πω, πιέστε κι εσείς όσο και όπως μπορείτε....
a bullet for your head
QUOTE(petrovic @ Aug 22 2008, 01:35 ) *
ο Παπανικολάου πάντως πρέπει να προσεχθεί. Είναι και φοβερός αθλητής, με άλμα, δύναμη, ταχύτητα. Θα χρειαστεί και για την Εθνική μάλλον γιατί τα αθλητικά προσόντα γίνονται όλο και πιο απαραίτητα με το πέρασμα του χρόνου. Όσο νωρίτερα "βγει" τόσο το καλύτερο. Τι να πω, πιέστε κι εσείς όσο και όπως μπορείτε....

Συμμεριζομαι την αγωνια σου,αλλα στην προκειμενη,οι δυναμεις μας ειναι ελαχιστες...Φετος ταλαντουχα παιδια ''βρηκαν στεγη'' στην ΑΕΛ,3 εκ των οποιων του Αρη.Μακαρι να καθιερωθει μια ομαδα η' κ' παραπανω,που να στηριζεται σε νεα ταλαντουχα παιδια.Εχω ξαναγραψει κ' παλιοτερα,οτι καλο θα ηταν κ' ο Αρης,να εχει 3-4 πολυ ταλαντουχους στην 12αδα,με οποια συμμετοχη στον καταμερισμο των ρολων κ στην αποκτηση παραστασεων,κ' το οποιο διατιθεμενο μπατζετ,να δινοταν σε 8-9 πολυ καλους παικτες,Ελληνες κ' ξενους.Μια τετοια λογικη θα μπορουσε να ''τσουλησει'',κ' ο Αρης να αποκομισει οφελη..
Konstantinos_Thessaloniki
Ξεκίνησαν χθες τα πρώτα τρεξιματάκια και οι πρώτες γνωριμίες.. biggrin.gif

Επίσης, για το τουρνουά Moncalieri ανακοινώθηκε ότι θα αντιμετωπίσει η ομάδα τη Σιένα! Πολύ δυνατό φιλικό, όπως και όλα τα υπόλοιπα επί ιταλικού εδάφους.. βλέπετε, Ματζόν-Βετούλας είναι αυτοί..

Ο Μάρσαλ θα κ..ψει κώλους! w00t.gif
petrovic
ο Ματσόν δήλωσε ότι θα δώσει φέτος ευκαιρίες σε Παπανικολάου-Χρυσικόπουλο. Πολύ καλή δήλωση! Ελπίζω τα παιδιά να δουλέψουν πολύ και να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες αυτές
the hoop
ο ματσον δεν βαζει πιτσιρικαδες μεσα. αυτα ειναι για ματια του κοσμου. και στην φορτιτουντο με 7 παικτες επαιζε.
celtic_pride
Aς μην προδικάζουμε κάποια πράγματα κρίνοντας από το παρελθόν. Μπορεί ο Αντρέα φέτος να "ξύπνησε" και ν'αντιλήφθηκε την παρουσία και ανάγκη για συμμετοχή των νεαρών, πόσο μάλλον τώρα που πρόκειται για 2 αποδεδειγμένα "ταλέντα".....

Κάτι μου λέει ότι ο Μάρσαλ θα κάνει τον κόσμο να επιστρέψει στο Παλε... wink.gif
weirdo1977
με την ομάδα κάνει προπονήσεις ο χαριτόπουλος.... 45.gif
Konstantinos_Thessaloniki
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 30 2008, 01:13 ) *
με την ομάδα κάνει προπονήσεις ο χαριτόπουλος.... 45.gif



..ναι, και ο Γκα-Γκα θα συμμετάσχει στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας, ώστε να είναι έτοιμος για την Καβάλα.. 69.gif

Υ.Γ. .. peace.gif
thrylos7
Ελπίζω τουλάχιστον να υπάρχει και απώτερος σκοπός... Να φανταστώ οδεύει προς μεταγραφή η κατάσταση;

Άντε τώρα έμειναν μόνο Πάσαλιτς και Κούβελας... tongue.gif biggrin.gif
the hoop
σιγουρα κατι αλλο παιζει. δεν ειναι χαζοι να παρουν τον χαριτοπουλο που περσυ εβριζε τον κοσμο του αρη..
petrovic
Για τον Ταπούτο (προσωπική αδυναμία) τι ακούγεται; που θα παίξει φέτος;
the hoop
εγω αν ημουν ο ταπουτος δεν θα βιαζομουν ιδιαιτερα. μπορει να κλεισει στον πανιωνιο και να παιξει ευρωλιγκα μπορει να παιξει και στο εξωτερικο αν ψαχνει για πιο πολλα λεφτα.
petrovic
Μα σχεδόν όλες οι ομάδες έχουν ξεκινήσει προετοιμασία. Πρέπει να βιαστεί. Πότε θα κάνει αυτός προετοιμασία; Ο Άρης έκανε μεγάλη βλακεία που δεν τον πήρε φέτος.Θα ήταν σημαντική βοήθεια. Ο Πανιώνιος νομίζω διάλεξε Ραίσεβιτς αντί Ταπούτου,οριστικά.Άντε ρε Χρηστάρα κάνε κάτι καλό φέτος
weirdo1977
μονο εγώ προτιμώ να δοθεί χρόνος στον παπανικολαου ? 39.gif
EXPLOITED ARIS
Και εγω ψηφιζω υπερ Παπανικολαου.
Δηλαδη ο Βασιλειαδης και ο Βασιλοπουλος ηταν καλυτεροι οταν ξεκινησαν;Απλως καποιοι τους εμπιστευτηκαν οταν επρεπε.
Φουλ υπερ Παπανικολαου ΚΑΙ Χρυσικοπουλου.
Επισης να δουμε τι θα κανουν φετος Τσαιρελης και Ματαλον...
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 31 2008, 15:40 ) *
Και εγω ψηφιζω υπερ Παπανικολαου.
Δηλαδη ο Βασιλειαδης και ο Βασιλοπουλος ηταν καλυτεροι οταν ξεκινησαν;Απλως καποιοι τους εμπιστευτηκαν οταν επρεπε.

Το ζητημα τοτε με τον ΠΑΟΚ,ηταν οτι δεν ειχε αλλες δυνατοτητες..Με αυτους που ανεφερες συν Μαυροκεφαλιδη κ' Κομματο,Μουλα απο εμπειρους..Παντως συμφωνω μαζι σας,το χω τονισει επανειλλημενως..
a bullet for your head
Μονο αν υπαρξει στροφη στην φιλοσοφια κ την λογικη της διοικησης κ αν ερθει σαν προπονητης καποιος σαν τον Ρενεσες,θα δουμε νεαρους ταλαντουχους να παιρνουν τις ευκαιριες τους κ να αναδεικνυονται.Καποτε θα πρεπει να το τολμησουν το εγχειρημα..
EXPLOITED ARIS
Την ειδα περυσι την εμπειρια τι εκανε...
Μαζι με τον βασικο κορμο πρεπει να βγαλουν καποιους αγωνες και οι νεαροι οχι μονο για να εξελιχτουν αλλα και για να βγει χωρις προβληματα η χρονια. Γιατι οπως και να χει ειναι και θεμα rotation
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 31 2008, 15:58 ) *
Την ειδα περυσι την εμπειρια τι εκανε...
Μαζι με τον βασικο κορμο πρεπει να βγαλουν καποιους αγωνες και οι νεαροι οχι μονο για να εξελιχτουν αλλα και για να βγει χωρις προβληματα η χρονια. Γιατι οπως και να χει ειναι και θεμα rotation

Για την περσινη εμπειρια θα συμφωνησω..Παντως πιστευω οτι αυτο που θα επρεπε να συμβαινει,δεν ειναι καποιους αγωνες να τους βγαζουν κ οι μικροι.Θα πρεπει να εχουν ενεργο ρολο,εστω κ μικρο σε καθε παιχνιδι.Να αποτελουν γραναζια της ομαδας,να συμμετεχουν πληρως στον καταμερισμο εργασιας κ το συνολικο ροτεισον.Να παιρνουν αγωνιστικες παραστασεις κ εμπειριες απο καθε ειδους αγωνιστικες συνθηκες.Θελει μια σχετικη τολμη,λεξη αγνωστη σχετικα στην Ελλαδα..
thrylos7
Συμφωνώ, αν και σ' αυτό το μηχανισμό μπορεί να λειτουργήσει μόνο ο Παπανικολάου. Ο Χρυσικόπουλος είναι ακόμα πολύ μικρός και δε μπορεί να παίξει σ' αυτό το επίπεδο. Θα είχε ενδιαφέρον βέβαια να πάρει κάποιες εμπειρίες, να ξεψαρώσει και να μεγαλώσει νωρίς...

QUOTE
σιγουρα κατι αλλο παιζει. δεν ειναι χαζοι να παρουν τον χαριτοπουλο που περσυ εβριζε τον κοσμο του αρη..


Τί άλλο όμως μπορεί να τους προσφέρει ο Χαριτόπουλος; Ίσως απλά διατηρεί καλές σχέσεις με τον Ματσόν;
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 31 2008, 16:06 ) *
Για την περσινη εμπειρια θα συμφωνησω..Παντως πιστευω οτι αυτο που θα επρεπε να συμβαινει,δεν ειναι καποιους αγωνες να τους βγαζουν κ οι μικροι.Θα πρεπει να εχουν ενεργο ρολο,εστω κ μικρο σε καθε παιχνιδι.Να αποτελουν γραναζια της ομαδας,να συμμετεχουν πληρως στον καταμερισμο εργασιας κ το συνολικο ροτεισον.Να παιρνουν αγωνιστικες παραστασεις κ εμπειριες απο καθε ειδους αγωνιστικες συνθηκες.Θελει μια σχετικη τολμη,λεξη αγνωστη σχετικα στην Ελλαδα..

Συμφωνω απολυτως smile.gif
the hoop
προπονητες που φοβουνται την θεσουλα τους δεν βαζουν μεσα πιτσιρικαδες. αυτο ισχυει σε ολες τις ομαδες οχι μονο στον αρη.
SteelGandalf
Αν και έχω πολύ καιρό να postάρω, εντούτοις σας παρακολουθώ.

Θέλω να κάνω την εξής ερώτηση:

Ο Αγαδάκος είναι καλύτερος και πιο ολοκληρωμένος παίχτης από το Χαριτόπουλο;

Δε γνωρίζω αν ισχύει αυτό περί βρισίματος και ούτε με απασχολεί προσωπικά και ο λόγος είναι απλός. Εγώ δε θα έβριζα ποτέ έναν παίχτη ο οποίος δε με προκάλεσε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Ακόμη και να έβρισε λοιπόν ο Χαριτόπουλος και ο οποιοσδήποτε Χαριτόπουλος, θα το έκανε απέναντι σε όσους του συμπεριφέρθηκαν ανάλογα (και όχι σε όλους τους φιλάθλους μιας ομάδας).

Εμένα μου αρέσει σαν παίχτης και είχα νευριάσει όταν τον αφήσαμε να φύγει τότε, λες και φέραμε κανένα καλύτερο (μιλάω για Έλληνα) στη θέση του. Άλλωστε δεν έχουμε δυνατότητα για πολυτέλειες και η front line μας, χρειάζεται ακόμη έναν ψηλό.

Αν θέλετε τη γνώμη πάντως, δύσκολα θα γίνει κάτι με την περίπτωση του, πρώτον γιατί είναι ο Ματζόν στην ομάδα (επί εποχής του δεν τον διώξαμε το Δημητράκη; ) και δεύτερον γιατί δε γνωρίζω τις ίδιες τις προθέσεις της διοίκησης.

Τέλος, σε ότι αφορά τους Παπανικολάου, Χρυσικόπουλο και όλα τα "ταλέντα" που μοιράζουμε δεξιά και αριστερά, εγώ έχω να πω πως είναι λάθος. Να χτυπήσουμε πρωτιά ή και δεύτερη θέση, ας μην είμαστε ουτοπιστές, δε γίνεται. Το να μπολιάσεις ένα με δύο ταλέντα στην ομάδα, δίνοντας τους ευκαιρίες όταν κάτι τέτοιο είναι εφικτό και στον Άρη υπάρχουν αρκετά παιχνίδια ανά σεζόν στα οποία κάτι τέτοιο είναι εφικτό, είναι κάτι που μελλοντικά μόνο σε καλό μπορεί να σου βγει.

Δεν είμαι αισιόδοξος λοιπόν σε ότι αφορά τη χρησιμοποίηση νεαρών παιχτών, πλην ίσως ελάχιστων εξαιρέσεων και για πολύ λίγα λεπτά (μη πω δευτερόλεπτα), κάτι το οποίο ουσιαστικά ισοδυναμεί με τίποτα.
the hoop
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 31 2008, 17:26 ) *
Ο Αγαδάκος είναι καλύτερος και πιο ολοκληρωμένος παίχτης από το Χαριτόπουλο;


ναι πολυ πιο χρησιμος παικτης
a bullet for your head
QUOTE(the hoop @ Sep 1 2008, 00:28 ) *
ναι πολυ πιο χρησιμος παικτης

Εγω θα ελεγα οτι βρισκονται σε παρομοιο επιπεδο.Ιδιο περιπου υψος,ιδια θεση,ιδιο σωματοτυπο παρομοιες δουλειες καλουνται να κανουν μες'το γηπεδο.Η διαφορα ειναι οτι ο Χαριτοπουλος ειναι πιο ugressive κ διαχυτικος κ αυτο τον κανει πιο επιρρεπη σε επικοινωνιακα λαθη η' εριδες.
a bullet for your head
QUOTE(the hoop @ Aug 31 2008, 18:12 ) *
προπονητες που φοβουνται την θεσουλα τους δεν βαζουν μεσα πιτσιρικαδες. αυτο ισχυει σε ολες τις ομαδες οχι μονο στον αρη.

Η θεσουλα τους ειναι επισφαλης απ την πρωτη στιγμη που αναλαμβανουν.Δεν χωρα αμφιβολια γι'αυτο.Το ζητημα ειναι κατα ποσο θα δουλεψουν μην αφηνωντας τον εαυτο τους να επηρρεαζεται απ το ''μακρυ κ το κοντο'' του καθενος.Αυτη ειναι μια συνθηκη που αν τηρηθει μπορουν να παραγουν εργο κ αποτελεσματα.Αυτο ομως που εγω παρατηρω ειναι οτι οι προπονητες γινονται αποδεκτες εισηγησεων,κρισεων,αναλυσεων κ.ο.κ κ μπαινουν στην διαδικασια να διαχειριστουν αυτην την ''δεξαμενη σκεψεων'',προκειμενου να αποφευγουν τυχον ρηξεις κ φθορες,στην λογικη παντα των καλων ''δημοσιων σχεσεων''.Αυτο το θεωρω λαθος.Θα συμφωνησω μαζι σου οτι η δυσπιστια που επιδεικνυεται στους νεαρους ταλαντουχους,ισχυει στις περισσοτερες ομαδες.
SteelGandalf
Ο Χαριτόπουλος έχει περισσότερους και πιο "ορθόδοξους" τρόπους να σκοράρει από όλες τις θέσεις. Στην άμυνα μπορεί να βοηθήσει αφού είναι και ψηλός και δυνατός, ενώ γενικά μπορεί να προσφέρει πιο ποιοτικό παιχνίδι από τον ατσούμπαλο Αγαδάκο. Δεν είπα ότι μιλάμε για τεράστια διαφορά, αλλά θα τον προτιμούσα χωρίς δεύτερη σκέψη.
EXPLOITED ARIS
Εγω θα τους ηθελα και τους δυο.Και αυτο γιατι ειναι αναλωσιμοι
Μπαινουν μονο και μονο για να φθειρουν εναν παιχτη θυσιαζοντας...τον εαυτο τους!!! wink.gif
celtic_pride
Ακούγεται ότι ο Αρης "περιμένει" κάτι ώστε να ξαναζεσταθεί ο κόσμος. Λέτε να "αναθερμαίνεται" το θέμα Ταπούτου? Πιστεύω, ότι η υποθέση του μοιάζει πολύ με το "σιριαλ" Ηλιάδη που τελικά ήρθε.

Ελπίζω η προετοιμασία φέτος να δώσει στην ομάδα αυτό που έλειπε πέρσι. Την ομαδικότητα... Ο Αντρεα είναι "μαγος" σε αυτά και πιστεύω ότι φέτος η χρονιά θα είναι πολύ καλή. Βέβαια αν συνδυαστεί με χρησιμοποίηση νεαρών, η χρονιά προβλέπεται υπέροχη..

Y.Γ. Ακούγεται οτι "υπάρχει μειωμένη ζητήση"κτλ.. Καλά όλα αυτά, αλλά μήπως καποιος ξέρει - έχει ακούσει τον αριθμό των διαρκείας? Όλο λένε ότι ο συμπολίτης έφτασε τα 1000. Εμεις?

Υ.Γ.2 Πάμε να πάρουμε τον Ματσε... laugh.gif laugh.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
valsam
Ο Χαριτοπουλος επαιζε στον ΠΑΟΚ περυσι που ηταν καφενειο και τι εκανε?
Εβαζε 6,5 ποντους και 5 ριμπαουντ και επαιζε σχεδον 30 λεπτα!
Εδω ο Κουβελας εγινε ηρωας στον περσυνο ΠΑΟΚ και εβαλε 30 ποντους στον Ολυμπιακο!
Τι νομιζετε οτι αν ο Αγαδακος επαιζε στον περσυνο ΠΑΟΚ δεν θα ειχε μεγαλυτερη συγκομηδη?
Για θυμηθειτε τον Αγαδακο του Αμαρουσιου η του Ολυμπιακου!
Στον Αρη δεν του δινετε χρονος συμετοχης και ειναι φυσικο να εχει την θεση του ρολιστα και να μην δειχνει ολες του τις ικανοτητες!
Και κατι τελευταιο,ο Αγαδακος ειναι περισοτερο 5αρι και λιγοτερο 4αρι και οταν παρει την μπαλα στην ρακετα θα σηκωθει!
Ο Χαριτοπουλος δεν ειναι ουτε 5αρι ουτε 4αρι (ουτε αυτος ξερει τι ειναι) και για θυμηθειτε τον οποτε επερνε την μπαλα στην ρακετα ποσες προσποιησεις εκανε μεχρι να σηκωθει και να δοσει φαλτσα με ταμπλο για να αποφυγει την ταπα!
Σαφος καλυτερος ο Αγαδακος αλλα θα ηθελα τον Μπουρουσι αντι και τον δυο!!!!!!!!!!
thrylos7
Εγώ πάλι θα ήθελα να είχε κοινοτικό ο Γουότσον... Μακάρι να γίνει η κίνηση με τον Ταπούτο βέβαια, ειδικά αν ο Ματσόν δε σκέφτεται σοβαρά τον Παπανικολάου για φέτος.

Θα προτιμούσα τον Χαριτόπουλο, τον θεωρώ λιγότερο ρολίστα (ίσως μ' επηρεάζει και η καταπληκτική εμφάνιση στο Παλέ, απέναντι στον Μάσεϊ), αν και όντως πιστεύω πως αδικείται ο Αγαδάκος από την περυσινή χρονιά. Πάνω κάτω ίδιας κλάσης παίκτες.
Στατιστικά, όσο αυτό έχει σημασία, ο Αγαδάκος σε 13 λεπτά συμμετοχής είχε Rkg 3,5, ενώ ο Χαριτόπουλος σε 19 λεπτά είχε 7,5.

Τα διαρκείας, απ' όσο έχω ακούσει εγώ, μετά βίας έχουν φτάσει τριψήφιο αριθμό, αλλά αυτό δεν μπορώ να το θεωρήσω έγκυρο... απλά ακούστηκε. smile.gif
SteelGandalf
Μπορεί ο Χαριτόπουλος να χρησιμοποιεί "φάλτσο", κάποιες φορές, για να φτάσει στο αντίπαλο καλάθι, αλλά ο Αγαδάκος χωρίς "φάλτσο" (δεν το έχει το παιδί), πετυχαίνει όλο "δοκάρι" όταν έχει αντίπαλο κάποιον "σοβαρό" (εννοώ ικανό) ψηλό. tongue.gif
Konstantinos_Thessaloniki
Οχι ρε παιδιά, είπαμε, χάλια η κίνηση των διαρκείας αλλά όχι και τόσο ώστε τα 100 να μην ξεπερνιούνται.. Ο αριθμός φτάνει τα 500 περίπου, μιας και σε αυτά συγκαταλέγω και τα συνδεσμικά του πετάλου αλλά και των υπολοίπων θυρών, και τις ανανεώσεις φυσικά, μιας και πολλοί είναι σε κατάσταση stand-by..

Επίσης, ο Π.Α.Ο.Κ. δεν έχει φτάσει τα 1.000 διαρκείας, ας μην γελιόμαστε.. όλα αυτά είναι επικοινωνιακά κολπάκια των media έτσι ώστε ο κόσμος να ''ψαρώσει'' και να ''ψηθεί'' να αγοράσει διαρκείας..

Η μόνη ομάδα που θα κάνει sold-out στα διαρκείας μετά τον Ολυμπιακό, θα'ναι ο Κολοσσός.. 77.gif
celtic_pride
QUOTE(Konstantinos_Thessaloniki @ Sep 2 2008, 11:28 ) *
Η μόνη ομάδα που θα κάνει sold-out στα διαρκείας μετά τον Ολυμπιακό, θα'ναι ο Κολοσσός.. 77.gif


Σε πόσα? 200? 300? biggrin.gif biggrin.gif .

Πάντως, όσοι έχετε facebook γραφτείτε στο γκρούπ του μπασκετικού Αρη...
Weekendman
QUOTE
Οχι ρε παιδιά, είπαμε, χάλια η κίνηση των διαρκείας αλλά όχι και τόσο ώστε τα 100 να μην ξεπερνιούνται.. Ο αριθμός φτάνει τα 500 περίπου, μιας και σε αυτά συγκαταλέγω και τα συνδεσμικά του πετάλου αλλά και των υπολοίπων θυρών, και τις ανανεώσεις φυσικά, μιας και πολλοί είναι σε κατάσταση stand-by..

Επίσης, ο Π.Α.Ο.Κ. δεν έχει φτάσει τα 1.000 διαρκείας, ας μην γελιόμαστε.. όλα αυτά είναι επικοινωνιακά κολπάκια των media έτσι ώστε ο κόσμος να ''ψαρώσει'' και να ''ψηθεί'' να αγοράσει διαρκείας..

Η μόνη ομάδα που θα κάνει sold-out στα διαρκείας μετά τον Ολυμπιακό, θα'ναι ο Κολοσσός..

Το βλέπω απο δύσκολο εως απίθανο να έχει 5000 φιλάθλους σε κάθε παιχνίδι ο μπασκετικός Άρης, αλλά μια αύξηση σε σχέση με πέρσι παρά τα απαισιόδοξα μυνήματα εως τώρα είναι εφικτή γιατί
-Στα παιχνίδια με τους άμεσους ανταγωνιστές η σιγουριά δεν θα είναι τόσο μεγάλη όσο και πρόσφατα, οτι ο Άρης δεν χάνει βρέξει-χιονίσει την τρίτη θέση.
-Ο ξανά άμεσος ανταγωνισμός με τον ΠΑΟΚ που στην χειρότερη θα έχει και τουλάχιστον 2000-3000 φιλάθλους θα είναι ένα κίνητρο παραπάνω για να έρθει κόσμος.
-Τα γεμάτα γήπεδα ΠΑΟ και ΟΣΦΠ μπορεί να κάνει τους οπαδούς του Άρη να μην μείνουν πίσω, και αν βάλουμε και την πιθανή δυναμική παρουσία του κόσμου του ΠΑΟΚ σε αρκετά παιχνίδια δεν μπορεί να μείνουν αδιάφοροι οι οπαδοί του Άρη.

Βέβαια δεν ξεχνάω τα προβλήματα όπως των ακριβών εισητηρίων και της οικονομικής κρίσης,του ανταγωνισμού του ποδοσφαίρου, η να πέφτει το παιχνίδι του μπάσκετ ακριβώς πάνω σε αυτό το ποδοσφαίρου αλλά παρόλο αυτά είμαι αισιόδοξος για πιο έντονη παρουσία απο τον κόσμο του Άρη.
weirdo1977
Στην Κρασνογιάρσκ δανεικός ο Φλέτσερ

http://www.superbasket.gr/?c=133&a=106628
celtic_pride
Μάλιστα.... Δηλαδή, ένα από τα δύο μεγαλύτερα "σίριαλ" του καλοκαιριού έληξε κάπως άδοξα, καθώς (όπως φαίνεται) δεν θα μπει ουτε σεντ φετος απο Φλέτσερ. Πόσο μάλλον από τον Νταριους..
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 1 2008, 19:23 ) *
Εγω θα τους ηθελα και τους δυο.Και αυτο γιατι ειναι αναλωσιμοι
Μπαινουν μονο και μονο για να φθειρουν εναν παιχτη θυσιαζοντας...τον εαυτο τους!!! wink.gif

Η λογικη σου ειναι καλη κ δεν θα χρειαζοταν απ την πλευρα της διοικησης γενναια υπερβαση στον προυπολογισμο..Γνωμη μου παντως ειναι οτι επρεπε να παραμεινει ο Μοτολα..
the hoop
ο μοτολα ειχε πολυ μεγαλο συμβολαιο για να μεινει και εκανε τραγικη χρονια περσυ αμυντικα, ειναι ρολιστας πολυτελειας και σιγουρα δεν ειναι παικτης για τον ματσον. ο φλετσερ εχει ακομα 1+1 συμβολαιο και αν κανει παπαδες μπορει να τον κρατησουν για να τον πουλησουν. δεν υπηρχε περιπτωση να δωσει καποια ομαδα για να αγορασει παικτη με κασε 100.000 ευρω. σε καμια περιπτωση. το να βαλεις μεσα ενα παικτη μονο και μονο για να κανει φαουλ δεν ειναι και οτι πιο εξυπνο γιατι στελνεις πολυ νωρις τον αντιπαλο στις βολες.

ο κολοσσος πρεπει να εχει κοντα στα 2000 διαρκειας συνολο, μπραβο τους αν τα πουλησουν ολα
Weekendman
QUOTE
Μάλιστα.... Δηλαδή, ένα από τα δύο μεγαλύτερα "σίριαλ" του καλοκαιριού έληξε κάπως άδοξα, καθώς (όπως φαίνεται) δεν θα μπει ουτε σεντ φετος απο Φλέτσερ.

Δεν είναι ασυνήθιστο να δανείζεις έλληνες παίκτες σε άλλη ομάδα, ούτε καν και ξένους όπως τον Σειμπούτις.
Αλλά να υπάρχει μια ομάδα (όπως ο Άρης έδω) ,και να μην μπορεί να πουλήσει και να ξεφορτωθεί ένα παίκτη που της είναι εντελώς άχρηστος(Φλέτσερ), αλλά αντίθετα να τον δανείζει εδώ και δύο χρόνια δεν είναι και ο κανόνας στις περιπτώσεις αυτές.

QUOTE
ο φλετσερ εχει ακομα 1+1 συμβολαιο και αν κανει παπαδες μπορει να τον κρατησουν για να τον πουλησουν. δεν υπηρχε περιπτωση να δωσει καποια ομαδα για να αγορασει παικτη με κασε 100.000 ευρω.

τι το ήθελαν το μακρόχρονιο συμβόλαιο; τόσο σίγουροι ήταν;τουλάχιστον πληρώνει η ομάδα που τον δανείζεται και αυτή ένα μέρος του συμβολαίου η πρέπει ο Άρης να φορτωθεί όλο το οικονομικό βάρος της μεταγραφής;,εκτος απο αυτό της αποτυχημένης μεταγραφής, αλλά υπάρχουν και χειρότερα με μακρόχρονια συμβόλαια αν σας λέει κάτι το όνομα Μασιγιάουσκας...

QUOTE
Πόσο μάλλον από τον Νταριους..

Ήμουν σίγουρος απο νωρίς οτι θα εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες για να πάει στο ΝΒΑ, οπότε μοιραία θα καθυστερούσε αυτό το θέμα,που είναι αυτό το παιδί τώρα;
Konstantinos_Thessaloniki
Η περίπτωση του Ουάσινγκτον είναι και φαντάζει πιο δύσκολη, μιας και ήδη στο ΝΒΑ έχουν ξεκινήσει τα ολιγοήμερα συμβόλαια, με αποτέλεσμα να ψάχνεται για κανένα 10μερο.. το πείσμα του μου θυμίζει αυτό του Γλυνιαδάκη, όπου αν και βρήκε στους Sonics 10μερο συμβόλαιο (ή μηνιαίο..) κατέληξε στο NBDL.. 68.gif

..άνετα ο Δαρείος βρίσκει συμβόλαιο -πλουσιοπάροχο- στην Ευρώπη.. icon_wave.gif
SteelGandalf
Αυτό το πράγμα με το Φλέτσερ δε μπορώ να το καταλάβω ρε παιδιά. Όταν ήρθε πριν δύο χρόνια, ήρθε (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ως και καλά ο αντικαταστάτης του Στακ. Είδατε εσείς να του δίνονται πολλές ευκαιρίες να δείξει πράγματα; Πέρα από αυτό και κάτι που πάλι αδυνατώ να αντιληφθώ, είναι το γιατί του έκαναν ένα τέτοιο συμβόλαιο, εφόσον δεν ήταν σίγουροι ότι μπορεί να προσφέρει; Και να πεις ότι έχουμε την οικονομική άνεση-πολυτέλεια για τέτοιες, λανθασμένες, κινήσεις...
the hoop
ο φλετσερ ηρθε με αρχικο κασε κατω απο 100.000 ευρω. τετοιον παικτη δεν φερνεις για αντικαταστατη του στακ. απλα νομισαν οτι θα βγει λαβρακι γιατι ειχε 13 ποντους και 8 ρημπαουντ μεσους ορους στην πολωνια. το συμβολαιο του αν δεν απατωμαι ειναι 3+1. ο ματσον δεν τον ηθελε και δεν τον εβαλε να παιξει. ετσι τον ξαναστελνουν δανεικο σε μικρη ομαδα μπας και καταφερουν στο τελος να τον πουλησουν.
Konstantinos_Thessaloniki
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Σοργκούτ δεν έκανε κινήσεις για να τον διατηρήσει για άλλο ένα χρόνο στο δυναμικό της, από τη στιγμή που πέρσυ ήταν από τους καλύτερους παίκτες της.. blink.gif

Οταν τον αποκτήσαμε ήταν καλή περίπτωση, μιας και ήταν κοινωτικός-Αμερικανός με καλά νούμερα σε ομάδα όπως η Σπλιτ, κάτι το οποίο δεν περνούσε απαρατήρητο.. τι να πεις, δεν μπορούν και όλοι να ''βγαίνουν'' ..λαβράκια.. w00t.gif
the hoop
στην σλασκ επαιζε και πιο πριν στην αστορια smile.gif
Konstantinos_Thessaloniki
QUOTE(the hoop @ Sep 4 2008, 09:45 ) *
στην σλασκ επαιζε και πιο πριν στην αστορια smile.gif


Σωστός, πάντα τις μπέρδευα αυτές τις 2 ομάδες.. icon_drunk.gif

(βέβαια θα μου πεις τι σχέση έχει η Κροατία με την Πολωνία.. laugh.gif )
a bullet for your head
QUOTE(the hoop @ Sep 3 2008, 09:22 ) *
ο μοτολα ειχε πολυ μεγαλο συμβολαιο για να μεινει και εκανε τραγικη χρονια περσυ αμυντικα, ειναι ρολιστας πολυτελειας και σιγουρα δεν ειναι παικτης για τον ματσον.

Ο Μοτολα ειχε διακυμανσεις στην αποδοση του αναλογες μ'αυτες του Αρη σαν ομαδα.Οταν η ομαδα επαιζε καλα ηταν καλος κ αυτος,οταν η ομαδα δεν επαιζε καλα ηταν κ αυτος μια απ τα ιδια.Αυτος που μονος ξεχωριζε σχεδον παντα,αλλα κ αυτος κουραστηκε καποια στιγμη ηταν ο Μασει.Ουτε ο Ραιτ,ουτε ο Τερι,ουτε ο Τσαλδαρης κ οι υπολοιποι.Ο Μοτολα εδειξε στοιχεια πολυ ποιοτικου παικτη.Πιστευω οτι ηταν ατυχης περα για περα η επιλογη Χερμπερτ στον παγκο του Αρη..Παντως μαζι με τον Σεκουλιτς κ τον Αγαδακο θα ταν πληρης ο Αρης..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.