Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 14-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Pierce
ΛΥΣΑΞΤΕ ΤΣΑΟΥΣΕΣ.

http://games.espn.go.com/fba/leagueoffice?...p;seasonId=2015
duncan21
Συνέλθετε,ποστάρετε.Μας πήραν φαλάγγι οι από κάτω.

http://bleacherreport.com/articles/2165464...-fantasy-league

j-kidd13
Ενα μηνακι χοντρικα μεχρι το ντραφτ...Πολυς καιρος...
Pierce
Που είστε ρε τρόμπες;
sacarame
Έλα απλά τα πράγματα. Συνοψίζονται όλα εδώ:


T.W.Is.M.
Περσι μας χτυπησε η γκαντεμια του ακατονομαστου. Φετος εχουμε στο πλευρο μας τις ευχες του επιτιμου για να την καταπολεμησουμε...
Tobias Funke
cool.gif
rchos
Πείτε στο αγόρι να μην αγχώνεται.
spysta
cool.gif cool.gif cool.gif cool.gif cool.gif cool.gif cool.gif

ΚΑΙ ΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΞΕΙ ΞΕΡΩΓΩ
morrison
Αναμένω το πλήρες πρόγραμμα των ραδιοφωνικών μεταδόσεων, Pre draft, Post draft και τα ρέστα... smile.gif
Ginobili
ΔΙΨΑΩΩΩΩΩ!!!!! Για Fantasy Blood!!! Πως αναπολέις παιδικά χρόνια...που ξύπναγες Σάββατο πρωί να φας Frosties και να δεις Παιδικά στην tv...?? ....έτσι και με ...πλησιάζει 2 το πρωί...φτιάχνεις σάντουιτς και βάζεις league pass...μετράς πόντους,καταριέσαι... (Τα υπόλοιπα τα βλέπεις το πρωί με αγωνία,επειδή σε έχει πάρει ο ύπνος...ή δούλευες το πρωί..)smiley.gif

Λοιπόν...άντε να κανονίσουμε και μπασκετάκι όμως πρώτα...κανά Σ/Κ... wink.gif
sarounas
άντε να δούμε φέτος θα μπούμε 10άδα? icon_drunk.gif
aegeansheed
Προτιμώ Κυριακή για τη μέρα του draft.

Τα λέμε σε έναν μήνα.
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Sep 21 2014, 15:22 ) *
Προτιμώ Κυριακή για τη μέρα του draft.

Τα λέμε σε έναν μήνα.


Παντα Κυριακη το ντραφτ. Και να το πειτε νωριτερα για να κανονισω αδεια την επομενη μερα! tongue.gif
Μην τυχον και μου φορτωσετε το Λεμπρον και φετος... smiley.gif
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 24 2014, 00:13 ) *
Παντα Κυριακη το ντραφτ. Και να το πειτε νωριτερα για να κανονισω αδεια την επομενη μερα! tongue.gif
Μην τυχον και μου φορτωσετε το Λεμπρον και φετος... smiley.gif


Ε φέτος αν είσαι 4 και είναι ελεύθερος θα μπορείς να πεις ότι τον φορτώθηκες.
σε αντίθετη περίπτωση δεν θα ππρέπει να έχει διλήμματα
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Sep 24 2014, 00:20 ) *
Ε φέτος αν είσαι 4 και είναι ελεύθερος θα μπορείς να πεις ότι τον φορτώθηκες.
σε αντίθετη περίπτωση δεν θα ππρέπει να έχει διλήμματα


Αν μου ξεμεινει στο 4, θα τον κρατησω ολο το χρονο και θα τραυματιστει χανοντας το υπολοιπο της σεζον! tongue.gif
duncan21
3 γκαρ του Phoenix(αν μείνει κι Μπλέτσας εν τέλει) μέχρι το 22.Μαγεία Espn,μαγεία.

LeBron 23.4-5.9-5.6.Μαγεία ξανά.

Όχι και τόσο πρόχειρο δικό μου top15.

1.Durant
2.James
3.Paul
4.Curry
5.Davis
6.Harden
7.Anthony
8.Westbrook
9.Cousins
10.Love
11.Wall
12.Aldridge
13.Bryant
14.Griffin
15.Rondo

Rose,Horford δεν έχω ιδέα πως θα εμφανιστούν,Big Al φοβάμαι το usage λόγω Lance.
giorgos14
QUOTE(duncan21 @ Sep 23 2014, 21:27 ) *
3 γκαρ του Phoenix(αν μείνει κι Μπλέτσας εν τέλει) μέχρι το 22.Μαγεία Espn,μαγεία.

LeBron 23.4-5.9-5.6.Μαγεία ξανά.

Όχι και τόσο πρόχειρο δικό μου top15.

1.Durant
2.James
3.Paul
4.Curry
5.Davis
6.Harden
7.Anthony
8.Westbrook
9.Cousins
10.Love
11.Wall
12.Aldridge
13.Bryant
14.Griffin
15.Rondo

Rose,Horford δεν έχω ιδέα πως θα εμφανιστούν,Big Al φοβάμαι το usage λόγω Lance.


Διαφωνω στο wall πανω απο aldrigde και στο μπραιαντ πανω απο γκριφιν.Μακαρι σαν σελτικς φανς να εμφανιστει ο ροντο πολυ καλος αλλα επισης δεν τον βλεπω για τοπ15
jasonick
Τους Kobe, Rose στους πρώτους δύο γύρους εγώ πάντως δεν θα τους ακουμπήσω, για να μην πω τρεις. Για τους Love, Irving δεν έχω ιδέα τι θα κάνουν, προς το παρόν πάω με ένστικτο και δεν τους διαλέγω στα mock μέχρι τη μέση του δεύτερου γύρου. Ειδικά πάντως για τον Αγαπούλα στο 4 που τον δίνουν ούτε καν, για να μην μιλήσω για το 11 του Ibaka (ας μιλήσει ο Νούντιος καλύτερα smiley.gif ).
Pierce
Αν και ακόμα περιμένουμε τους 2, λογικά 19/10 να το κάνουμε κατά τις 21:00.
Pierce
Μπήκε ψηφοφορία, περάστε μια βόλτα από την λίγκα.
aegeansheed
QUOTE
Deron Williams (ankle) will not have restrictions at training camp, according to coach Lionel Hollins.

laugh.gif

Άντε να το πιστέψεις.
Δεύτερον, τί κάνουμε χωρίς bone spurs φέτος??? Ένας φάνταζυ γκουρού να μας πει.

Pierce
Guys από ότι βλέπω , κλειδώσαμε στις 19/10 Κυριακή 21:00.

Γιατί δεν βγαίνει στο τηλέφωνο ο admin κυραστάη μου, να κανονίσουμε το πρόγραμμα εκπομπών;
aegeansheed
Άρη σίγουρα θα γίνει φέτος (???), γιατί δε βλέπω πολύ κόσμο να είναι μάχιμος....

Γραφικών Ειδήσεων συνέχεια:
QUOTE
Hakeem Olajuwon thinks Dwight Howard could be a Most Valuable Player candidate this season.
Pierce
Τους έχω ρίξει βαρβιτουρικά, μπας και καταφέρω να ξανακερδίσω επιτέλους.
Κατά τα φαινόμενα έστειλα και στον Dream.
duncan21
QUOTE (Pierce @ Oct 2 2014, 22:31 ) *
Κατά τα φαινόμενα έστειλα και στον Dream.

24.gif

Αρκουδέιδες ψηθείτε για κάνα ομαδικό mock μέσα στο τριήμερο.
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Oct 3 2014, 13:17 ) *
24.gif

Αρκουδέιδες ψηθείτε για κάνα ομαδικό mock μέσα στο τριήμερο.



Καλη ιδεα. Ρεσιταλ τρολαρισματος θα γινει ομως. Θα σας δειξω τις προθεσεις μου απο νωρις επιλεγοντας το Λεμπρον! smiley.gif
Ολη τη μουργα θα μαζεψω. Τα καθιζηματα...
aegeansheed
QUOTE
DeJuan Blair said he wants the Wizards to e like the Bad Boys of the Detroit Pistons of the late 1980s.
"The Bad Boys is back, baby," Blair said. "Tell them the Bad Boys is back."


Yeah, right
morrison
REPORT
Πραγματοποιήθηκε χθες το πρώτο ομαδικό mock στην ιστορία της Basketforum Fantasy League με την συμμετοχή πέντε μελών.
Η βραδιά ξεκίνησε με εκπαιδευτικό διπλό (Auction) στο οποίο ξεχώρισε η πίστη Duncan21 που χτυπούσε ονόματα με 2-3 dollars max bid.
Ακολούθησε φιδέμπορας στον οποίο:
Sacarame πολύ σοβαρός και σίγουρος στις επιλογές του, θα συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε πέρσι 200%.
Duncan21 μου μοιάζει λίγο σκουριασμένος, σαν να έχει ξεμείνει από ιδέες αλλά θα το βρει.
Pierce στο γνωστό τρίπτυχο, λίγο Μίλσαπ, λίγο ρίσκο με τραυματίες σταρς και τ' αγόρι μου (Τάιρους Τόμας).
SG3ptshooter με έναν ωραίο συνδυασμό δοκιμασμένων λύσεων και παιχτών με upside.
Tέλος ο υποφαινόμενος επιχείρησε να κλείσει τις θέσεις νωρίς για να έχει ελευθερία κινήσεων μετά τον 5ο-6ο γύρο χωρίς τρελή επιτυχία.

Άλλα θέματα που συζητήθηκαν: η σχέση Παναή με Νέλσονα, η θέση του Σπύρου στα drafts και οι υποψίες για παράγκα στη λίγκα.
SG3ptshooter
QUOTE(morrison @ Oct 4 2014, 11:49 ) *
Πραγματοποιήθηκε χθες το πρώτο ομαδικό mock στην ιστορία της Basketforum Fantasy League με την συμμετοχή πέντε μελών.

Tεσσάρων της λίγκας, γιατί αν μετράμε όλα τα μέλη του forum έχω κάνει και με περισσότερους. tongue.gif Η ομάδα απαρτίστηκε μόνο από μπανάλ επιλογές για να μην ανοίξουμε τα χαρτιά μας. Βασικά στα του forum τα χαρτιά τα κρατάει ο Ivey, εγώ θα βλέπω NFL εκεί που πήγε και το έβαλε το draft.
Επ' ευκαιρία, XΩΝΕΨΕ TO:
- Όχι Deron
- Όχι Kanter
- Όχι MCW
sacarame
QUOTE(morrison @ Oct 4 2014, 11:49 ) *
REPORT
Πραγματοποιήθηκε χθες το πρώτο ομαδικό mock στην ιστορία της Basketforum Fantasy League με την συμμετοχή πέντε μελών.
Η βραδιά ξεκίνησε με εκπαιδευτικό διπλό (Auction) στο οποίο ξεχώρισε η πίστη Duncan21 που χτυπούσε ονόματα με 2-3 dollars max bid.
Ακολούθησε φιδέμπορας στον οποίο:
Sacarame πολύ σοβαρός και σίγουρος στις επιλογές του, θα συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε πέρσι 200%.
Duncan21 μου μοιάζει λίγο σκουριασμένος, σαν να έχει ξεμείνει από ιδέες αλλά θα το βρει.
Pierce στο γνωστό τρίπτυχο, λίγο Μίλσαπ, λίγο ρίσκο με τραυματίες σταρς και τ' αγόρι μου (Τάιρους Τόμας).
SG3ptshooter με έναν ωραίο συνδυασμό δοκιμασμένων λύσεων και παιχτών με upside.
Tέλος ο υποφαινόμενος επιχείρησε να κλείσει τις θέσεις νωρίς για να έχει ελευθερία κινήσεων μετά τον 5ο-6ο γύρο χωρίς τρελή επιτυχία.

Άλλα θέματα που συζητήθηκαν: η σχέση Παναή με Νέλσονα, η θέση του Σπύρου στα drafts και οι υποψίες για παράγκα στη λίγκα.


Στα πρώτα συμπεράσματα είναι ότι πλέον η σχέση μου με τον Chris Paul έχει φτάσει σε ανώτατα επίπεδα. Νομίζω πως το σύμπαν θέλει αυτή η σχέση να κρατήσει για πάντα. Οπότε προβλέπω πως και μετά το 10 να διαλέγω, όλη η λίγκα θα προσπεράσει το κοντό αγόρι έτσι ώστε να καταλήξει και πάλι στην μόνη ομάδα που του έδωσε πρωτάθλημα.

Στο χτεσινό μοκ δοκίμασα να ασφαλίσω τις δύο καίριες θέσεις πρώτα με καλές επιλογές και μετά να εξετάσω τι μπορεί να γίνει με το υπόλοιπο ρόστερ. Πήραμε και τον ρούκι μας παραμένοντας πιστοί στις συνήθειες.

Γενικά η φράση που γράφτηκε τις περισσότερες φορές μεταξύ μας ήταν " όχι ρε &$^$^&# και τον είχα οπλίσει τον παίκτη". smiley.gif

Να επαναληφθεί η φάση....

P.S. ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΡΑΜΟΝΤ!!!
giorgos14
QUOTE(morrison @ Oct 4 2014, 08:49 ) *
οι υποψίες για παράγκα στη λίγκα.



Ρε duncan,οπου μπλεκεσαι τα ιδια γινονται...Τυχαιο;;
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 4 2014, 11:49 ) *
REPORT
Πραγματοποιήθηκε χθες το πρώτο ομαδικό mock στην ιστορία της Basketforum Fantasy League με την συμμετοχή πέντε μελών.
Η βραδιά ξεκίνησε με εκπαιδευτικό διπλό (Auction) στο οποίο ξεχώρισε η πίστη Duncan21 που χτυπούσε ονόματα με 2-3 dollars max bid.
Ακολούθησε φιδέμπορας στον οποίο:
Sacarame πολύ σοβαρός και σίγουρος στις επιλογές του, θα συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε πέρσι 200%.
Duncan21 μου μοιάζει λίγο σκουριασμένος, σαν να έχει ξεμείνει από ιδέες αλλά θα το βρει.
Pierce στο γνωστό τρίπτυχο, λίγο Μίλσαπ, λίγο ρίσκο με τραυματίες σταρς και τ' αγόρι μου (Τάιρους Τόμας).
SG3ptshooter με έναν ωραίο συνδυασμό δοκιμασμένων λύσεων και παιχτών με upside.
Tέλος ο υποφαινόμενος επιχείρησε να κλείσει τις θέσεις νωρίς για να έχει ελευθερία κινήσεων μετά τον 5ο-6ο γύρο χωρίς τρελή επιτυχία.

Άλλα θέματα που συζητήθηκαν: η σχέση Παναή με Νέλσονα, η θέση του Σπύρου στα drafts και οι υποψίες για παράγκα στη λίγκα.



Δηλωνω απο τωρα την επιθυμια να συμμετασχω στο επομενο mock draft. Αν με αφησει η κορη μου βεβαια...
Κατα τ αλλα, κατω τα χερια απο το Νελσονα! Απο τωρα ο Α-τζαμιρ ειναι κλεισμενος ως ο αρχηγος του Death Valley Demon για αλλη μια χρονια...
aegeansheed
Carmelo Anthony:
QUOTE
"For this season, right now, we have what we have"


Είμαστε αυτοί που είμαστε...

duncan21
Rendez-vous στις 11 ή 12 το βράδυ για ομαδικό mock ή όχι?
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Oct 6 2014, 17:09 ) *
Rendez-vous στις 11 ή 12 το βράδυ για ομαδικό mock ή όχι?


Ποση ωρα κραταει περιπου?(εμπειρικα ρωταω γιατι καποιοι κανατε και ενα προηγουμενο mock) Φανταζομαι λιγοτερο απο το κανονικο. Αν ειναι για 11, μαλλον μπορω, στις 12 μου πεφτει καπως αργα γιατι εχουμε και ξυπνημα στις 6.30...
Pierce
Όσο ανοίξαμε τα χαρτιά μας τα ανοίξαμε, μην το ξεφτυλίσουμε tongue.gif
sacarame
Εγώ θα είμαι στα γνωστά φανταζοστενά αυτές τις ώρες, οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε...
SG3ptshooter
Eγώ ισχυρίζομαι ότι έχουμε μοκάρει 2-3 φορές με celebrity της Ελληνικής αθλητικής δημοσιογραφίας. Ο άλλος λέει συνωνυμία.
j-kidd13
Αυτο το γ....ο πραγμα να μην περνανε με τιποτα οι τελευταιες μερες πριν το draft μονο εμενα με πιανει?Μιλαμε ειναι σαν τις τελευταιες μερες στο στρατο...
Pierce

Days
sacarame
Ρε πείτε ρε συμμετοχές για εκπομπή και αφήστε τα ξενέρωτα.... icon_drunk.gif
j-kidd13
2 και σημερα
duncan21
Νιώθω ανέτοιμος.Μήπως να το κάνουμε την επόμενη εβδομάδα το draft γιατί δεν έχω δει αρκετή preseason tongue.gif ?Κι εκεί στο lobby ρε παιδί μου,δε βρίσκω 15άρα λίγκα μπας και έρθω στα μέτρα μου.
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Oct 17 2014, 14:20 ) *
Νιώθω ανέτοιμος.Μήπως να το κάνουμε την επόμενη εβδομάδα το draft γιατί δεν έχω δει αρκετή preseason tongue.gif ?Κι εκεί στο lobby ρε παιδί μου,δε βρίσκω 15άρα λίγκα μπας και έρθω στα μέτρα μου.



Κουτς μη λες τετοια ρε...

Σε πηγαδάκια με άλλους παίκτες έχω κάνει πρόβλεψη πως φέτος είναι η χρονιά σου...

Μη με ρίχνεις έτσι στα μάτια των αντιπάλων...
morrison
Πέρσι...

QUOTE(duncan21 @ Apr 13 2014, 12:44 ) *
Επίσης κατηγορώ ευθέως τον Antoine ο οποίος δυο φορές έκανε δηλώσεις για την ομάδα μου στις εκπομπές,την πρώτη ότι πάω για πρωτάθλημα κι έφτασα μέχρι 9ος νομίζω και τη δεύτερη ότι οι δικοί μου θα πάνε μέχρι τέλους.Πήγαν ναι,μέχρι το περίπτερο.

Antoine,i'm watching you .


Φέτος...

QUOTE(sacarame @ Oct 17 2014, 15:48 ) *
Κουτς μη λες τετοια ρε...

Σε πηγαδάκια με άλλους παίκτες έχω κάνει πρόβλεψη πως φέτος είναι η χρονιά σου...

Μη με ρίχνεις έτσι στα μάτια των αντιπάλων...


Πονηρός ο champ νομίζω...
Επίσης παρατηρώ ότι πέρσι Κούτσαρος ήταν φαβορί κατά την διάρκεια της χρονιάς.
Φέτος είναι φαβορί πριν καν ξεκινήσει.
Ε, του χρόνου λογικά θα το πάρει χωρίς να παίξουμε... smile.gif
Pierce

DAY
SG3ptshooter
Eγώ πάλι όσο περνούν οι μέρες και δεν ασχολούμαι συνειδητοποιώ ότι βαριέμαι και νιώθω ξενερωμένος με τη σεζόν που έρχεται.
duncan21


DAYS



HOURS
j-kidd13
Λοιπον....Περιμενω το ποστ του Σπυρου οταν βγει η σειρα επιλογης και ο Αρης ειναι παλι 4αδα....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.