Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 14-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Pierce
Η πλάκα είναι ότι ειδικά φέτος, το 4 με το 10 πχ, δεν έχουν καμία ιδιαίτερη διαφορά οπότε 1000 φορές στο 13, να έχεις το κολλητό παρα στο 3.
jokey
Παιδιά θα ήθελα να συμμετάσχω και γω αν ήταν δυνατόν. Δεν το έχω ξανακάνει όμως και είμαι εντελώς ανίδεος ως προς τη διαδικασία, υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω, κάπου να μπω κλπ?
Pierce
Δυστυχώς jokey δεν γίνεται να λάβεις μέρος. Το fantasy του ΝΒΑ ειναι διαφορετικής τεχνοτροπίας απο αυτο της Ευρωλίγκας . Επειδή ο κάθε παίκτης ειναι μοναδικός, και τον παίρνεις απο την διαδικασία του ντραφτ, ο αριθμός των ομάδων σε κάθε πρωτάθλημα ειναι πεπερασμένος ( εν προκειμενω 15) . Αν είχες εμφανιστεί νωρίτερα, στην άλλη λίγκα υπήρχαν κενές θέσεις...λυπάμαι. :/
jokey
Κατάλαβα. Ε δε πειράζει τότε, θα αρκεστώ στο fantasy της ευρωλίγκας, ίσως του χρόνου...
Ginobili
Χτυπάει η καρδιά μου...την ακούω...
T.W.Is.M.
Επρεπε να ειχα ξυπνησει απο τις 7 το πρωι για να βαλω αυτη τη φωτογραφια αντιστροφης μετρησης:

ωρες...

smiley.gif
aegeansheed
To exel-που-δεν-κάνει-λάθος είναι έτοιμο και θα βγάλει και φέτος πρωταθλητή... tongue.gif

Jean πες μας και ποιός είναι ο γιούρο γκάη με το 23 που κάνει το θρεντ ακόμα γραφικότερο!!!
sacarame
Ετοιμαστε φωνουλες,καταπιειτε αυγα ωμα κλπκλπ γιατι εκτος απροοποτου μια ωρα πριν το ντραφτ θα βγουμε στους αερηδες. Σειρα επιλογης, κομμισιονερ να λεει το καλη χρονια και αλλα γραφικα.. Λεπτομερειες λειτερ..

Υ.γ. σπυρο αγοραρε ετοιμασε τις αποριες σου...
j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Oct 19 2014, 02:32 ) *
Δυστυχώς jokey δεν γίνεται να λάβεις μέρος. Το fantasy του ΝΒΑ ειναι διαφορετικής τεχνοτροπίας απο αυτο της Ευρωλίγκας . Επειδή ο κάθε παίκτης ειναι μοναδικός, και τον παίρνεις απο την διαδικασία του ντραφτ, ο αριθμός των ομάδων σε κάθε πρωτάθλημα ειναι πεπερασμένος ( εν προκειμενω 15) . Αν είχες εμφανιστεί νωρίτερα, στην άλλη λίγκα υπήρχαν κενές θέσεις...λυπάμαι. :/


Πςςςςςς....Αυτο θα πει επιπεδο...

8 ωρες...
Ειμαι σαν πριν απο το πρωτο ραντεβου με γκομενα.... icon_drunk.gif
Pierce
Α να χαθείς σαχλέ. (το αλκοόλ με μεταμορφώνει σε Super Pierce , και χειρίζομαι τα Ελληνικά όπως ο Μπαμπινιώτης)
T.W.Is.M.
QUOTE(Pierce @ Oct 19 2014, 13:39 ) *
Α να χαθείς σαχλέ. (το αλκοόλ με μεταμορφώνει σε Super Pierce , και χειρίζομαι τα Ελληνικά όπως ο Μπαμπινιώτης)


Κι εγω που νομιζα οτι το αλκοολ απο μικρο σ εκανε παλικαρι και βλεπεις παντα πρασινο το κοκκινο φαναρι... 69.gif
Απευθυνω μια τελευταια προειδοποιηση. Κατω τα χερια απο τον αρχηγο της αρμαδας μου. Ο Νελσονας θα ειναι για παντα ενας Death Valley Demon.
Pierce
Δεν κάνεις λάθος... Επίσης είμαι ο Michael Knight της ασφάλτου ο ιππότης, σε τούτο μετατρέπομαι όταν σπουδάζω πότης.


Κοινωνικό μήνυμα από την διαχειριστική ομάδα του Basketforum.gr : Don't drink and drive. Μπορεί να χυθεί η μπύρα σας.
sacarame
QUOTE(Pierce @ Oct 19 2014, 13:59 ) *
Κοινωνικό μήνυμα από την διαχειριστική ομάδα του Basketforum.gr : Don't drink and drive. Μπορεί να χυθεί η μπύρα σας.


Επίσης μην έχετε κοντά τα ποτά σας όταν αρχίζει τα τσαλίμια και τα λικνίσματα η διαχειριστική ομάδα. Θα τα βρείτε στο πάτωμα... smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Oct 19 2014, 14:02 ) *
Επίσης μην έχετε κοντά τα ποτά σας όταν αρχίζει τα τσαλίμια και τα λικνίσματα η διαχειριστική ομάδα. Θα τα βρείτε στο πάτωμα... smiley.gif


Και θα σας στραβοκοιταζει ο τυπος στον οποιο θα προσγειωθει το ποτηρι με το τζιν...
sacarame
Και μια και λέμε για ώρες που δεν περνάνε κλπ κλπ να βάλω και το κλασικό σκυλάδικό μου, που το ποστάρω κάθε χρόνο ένεκα της μέρας.....

Pierce
Tobias σε τι κουζίνα και ακούσματα θα κινηθούμε σήμερα;
Tobias Funke
QUOTE (Pierce @ Oct 19 2014, 16:43 ) *
Tobias σε τι κουζίνα και ακούσματα θα κινηθούμε σήμερα;



Θα χαλάσω την παράδοση για φέτος δυστυχώς, αφού είμαι ακόμα Αμοργό κι υπάρχει έλλειψη πόρων για την απαιτητική δημιουργική μου κουζίνα. Προχθές σκέψου ζήτησα ταλιάτα από τον χασάπη και παραλίγο να βγει το χωριό με δαυλούς να με κυνηγήσει. Σπαταλιέμαι εδώ...

Μου λείψατε παλιόπαιδα, καλή σαιζόν να ΄χουμε.

Βάλτε λίγο και το λινκ για το ράδιο
sacarame
Σειρά βγήκε, είμαστε σχεδόν έτοιμοι εδώ....


http://basketforum.listen2myradio.com/




Θα δώσω σήμα
j-kidd13
Δεν φτανει που κανετε τσεκ με το εγω για σενα,χαλατε και μιση ωρα ετσι...γιωταδες...
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 19 2014, 20:18 ) *
Δεν φτανει που κανετε τσεκ με το εγω για σενα,χαλατε και μιση ωρα ετσι...γιωταδες...



+ 1 foul στον j-kidd13 γιατι έτσι...

λοιπον θέμα με τα μικρόφωνα και χρόνος μας οδηγούν να βγούμε μετά....

Πάμε για ντραφτ και καλή μας όρεξη.... smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Oct 19 2014, 20:24 ) *
+ 1 foul στον j-kidd13 γιατι έτσι...

λοιπον θέμα με τα μικρόφωνα και χρόνος μας οδηγούν να βγούμε μετά....

Πάμε για ντραφτ και καλή μας όρεξη.... smiley.gif


Τι παραγγειλατε??
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 19 2014, 20:28 ) *
Τι παραγγειλατε??



Τα γιαουρτλού και τα κεμπάπ είναι στο δρόμο ήδη..
jasonick
Για πείτε την σειρά των picks. smiley.gif
rchos
Αν ξανάρχιζε το ντραφτ ο Τζίνο ποιον θα επέλεγε?
duncan21
Κανείς?Τίποτα?

Ευχαριστημένος είμαι,προφανώς πολλά θα εξαρτηθούν από τον Τριαντάφυλλο.Από ομάδες,οι μαϊμούδες του Άρτσου μ' αρέσουν σφόδρα(άσε Μπρουκς γιατί θα 'χουμε ιστορίες).Ισορροπία σε γενικές γραμμές.
j-kidd13
Kαλη σεζον να εχουμε αγορινες...

Νταξει,δεν τρελαθηκα με την ομαδα μου,ουτε και μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει...

Ειναι ισως η πρωτη φορα,εκτος αν θυμαμαι λαθος,που ολες οι ομαδες μου δειχνουν λιγο πολυ στα ιδια κυβικα,με μικρες διαφορες.Με μια πρωτη ματια ξεχωριζω Κωστη,Κουτς,Σταματη και Αντωνη.
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 20 2014, 00:03 ) *
Kαλη σεζον να εχουμε αγορινες...

Νταξει,δεν τρελαθηκα με την ομαδα μου,ουτε και μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει...

Ειναι ισως η πρωτη φορα,εκτος αν θυμαμαι λαθος,που ολες οι ομαδες μου δειχνουν λιγο πολυ στα ιδια κυβικα,με μικρες διαφορες.Με μια πρωτη ματια ξεχωριζω Κωστη,Κουτς,Σταματη και Αντωνη.


Το χουμε πει, ο Κουτς θα κερδισει φετος. Ειναι το μεγαλο φαβορι!
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 20 2014, 00:03 ) *
Ειναι ισως η πρωτη φορα,εκτος αν θυμαμαι λαθος,που ολες οι ομαδες μου δειχνουν λιγο πολυ στα ιδια κυβικα,με μικρες διαφορες.Με μια πρωτη ματια ξεχωριζω Κωστη,Κουτς,Σταματη και Αντωνη.



Για πάμε να πούμε έτσι τα πρώτα.

Εκ πρώτης όψεως δεν μου πολυαρέσει η ομάδα μου. Υπάρχει μια καλή βάση στην 6άδα, αλλά μετά παίζουμε με το ποτένσιαλ που μπορεί να δώσουν οι συγκεκριμένοι παίκτες μέσα στη χρονιά. Πήρα παίκτες που ήθελα, αλλά και περιπτώσεις που ας πούμε δεν είναι της "φιλοσοφίας μου῎

Πιστεύω θα είμαστε τίμιοι μέσα στη σεζόν αλλά με κάποιο ταβάνι. Τουλάχιστον με την εικόνα ως τώρα από πρισίζον και από τα ρόστερ στις ομάδες όπως έχουν διαμορφωθεί.

Είναι γεγονός πως κάθε χρόνο οι διαφορές δείχνουν να μειώνονται και να εμφανίζεται όλο και μεγαλύτερη ισορροπία ανάμεσα στα ρόστερ.

Δεν κάνω σχόλιο ακόμα για τις ομάδες που ξεχωρίζω, διότι θέλω να τις μελετήσω λιγο παραπάνω.
Pierce
Και ξαφνικά, η ζωή απέκτησε νόημα.
j-kidd13
Oct 196:11 PM
SmSm dropped Andray Blatche, FA to FA
SmSm added Kosta Koufos, Mem from FA to BE

Oct 195:29 PM
SmSm dropped Kirk Hinrich, Chi to FA
SmSm added Andray Blatche, FA from FA to BE


Aρχισε ο θεουλης!
Σπυρο ο Φιλιππινεζος σταρ εχει παει Τσαινα Ταουν...
rchos
Όπως αντιλαμβανόμαστε όλοι το Αρτσοτεχνίο έκλεισε.

Μόνο Αφλάλο και Φράι έχουν ξαναπεράσει από τα χέρια μας.

Φυσικά πρώτος στόχος της ομάδας είναι να έρθει ο Λι εκεί που πρέπει να παίζει.Είναι αδιανόητο να ξεκινάει την σαιζόν αλλού και όχι στις μαιμούδες.

spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 19 2014, 22:39 ) *
Oct 196:11 PM
SmSm dropped Andray Blatche, FA to FA
SmSm added Kosta Koufos, Mem from FA to BE

Oct 195:29 PM
SmSm dropped Kirk Hinrich, Chi to FA
SmSm added Andray Blatche, FA from FA to BE


Aρχισε ο θεουλης!
Σπυρο ο Φιλιππινεζος σταρ εχει παει Τσαινα Ταουν...

θα τον ξαναπαρω ... δεν τιθεται θεμα , ειναι θεμα χρονου να επιστρεψει biggrin.gif biggrin.gif
sarounas
γκρρρρρρρρρρρρρ

μεγάλη απογοήτευση από το τελικό ρόστερ αφού συνήθως τελευταία στιγμή μου κλέβαν τους παίκτες που ήθελα 68.gif

βεβαια μπορεί να είναι και καλό αφού τα περασμένα χρόνια συνήθως ήμουν ικανοποιημένος από το ρόστερ αλλά μέσα στην χρονιά πάτωνα ohmy.gif
spysta
ΘΕΛΩ ΨΗΛΕΑ -->δινω κοντο.

ευχαριστω πολυ.
SG3ptshooter
QUOTE(rchos @ Oct 20 2014, 02:05 ) *

Το καλύτερο roster άνετα έχεις,* μην το χαλάσεις με το Ντεϊβιλή ή άλλους ήρωες του παρελθόντος 1821 stylez.

*Πέρυσι το είπα για τον eventual πρωταθλητή, που μέχρι τα Χριστούγεννα κάναμε και τα adds ομού. Aλλά δεν έχει παραδεχτεί ποτέ το co-researchιλίκι μας μην τον πούνε τεντυμπόυ. Φέτος είμαι αντί- ως αντίδραση. Αλλά πάλι καλά τα πήγε. 68.gif
QUOTE(sarounas @ Oct 20 2014, 12:30 ) *
βεβαια μπορεί να είναι και καλό αφού τα περασμένα χρόνια συνήθως ήμουν ικανοποιημένος από το ρόστερ αλλά μέσα στην χρονιά πάτωνα ohmy.gif

μια χαρά είσαι σε σχέση με τα 2 περασμένα rosters σου που θυμάμαι στο περίπου. Φόρτω το Smith κάπου. #team_Lietuva
morrison
Ας κάνω τη συνηθισμένη ανάλυση...

Αρχικά να πω ότι δεν συμφωνώ με αυτό που έγραψε ο Άρης πριν 2-3 μέρες. Αντίθετα νομίζω ότι μέχρι το 11 υπήρχαν παίχτες που μπορεί να είναι καθαρά από το 45 και πάνω, ο Αλ στο 12 είναι και αυτός ένας 45αρης πάνω κάτω.
Από το 13 και μετά όμως βλέπω παίχτες που κινούνται γύρω στο 40.
Άρα βλέπω διαφορά του 1-12 με το 13-15 στον 1ο γύρο. Αντίθετα δεν βλέπω την ίδια διαφορά του 16-18 μέχρι το 25 ας πούμε.
Για χθες θεωρούσα πολύ καλό νούμερο όχι τόσο το τοπ3, αλλά ένα γύρω στο 5-10.

Τέλος πάντων με το 13 στα χέρια μου η πρώτη μου σκέψη ήταν ο Durant.
Δεν τον πήρα γιατί θεώρησα ότι με το 18 από πίσω θα μπορώ να πάρω στον 2ο γύρο αν όχι τον KD, τότε τον Kόμπε τουλάχιστον. Δυστυχώς για εμένα την ίδια περίπου σκέψη έκαναν Anaz και Omar που ήταν ανάμεσα στα picks μου...
Νομίζω ότι για εμάς στο 13-15 δημιουργήθηκε η ανάγκη να ρισκάρουμε με κάποιον παίχτη που θα μπορεί να αναπληρώσει αυτό που χάσαμε στον 1ο γύρο.

Αφού δεν έκατσε κ ο Κόμπε αποφάσισα να πάω εντελώς safe στους 2 πρώτους γύρους (με Λίλαρντ) έχοντας πάντα την αίσθηση ότι κάπου πρέπει να πάρω κάποιο ρίσκο.

Με τους Rose, Horf να φεύγουν, φτάνοντας στον 4ο γύρο (παίρνοντας Ντέρικ στον 3ο για να κλείσω το C) δύο παίχτες με potential 1ου γύρου υπήρχαν: ο Ρόντο και ο Γουέιντ.
Eίχα ήδη τον Λίλαρντ όμως και στον 5ο γύρο θα τράβαγα τον Μπερκ (το ήξεραν όσοι είχα μιλήσει αυτό)...Άρα Γουέιντ στο χειρότερο από τα ρίσκα που θα μπορούσα να πάρω...
6ο γύρο και με Τομπίας στο autopick, κατέληξα στην εναλακτική Jeff Green ψάχνοντας για SF.

Εντάξει η ομάδα εξαρτάται αρκετά από τα κέφια του Γουέιντ. Δεν ήμουν απόλυτα αρνητικός για αυτόν πριν, θεωρώ ότι αν είναι να παίξει μια γεμάτη σεζόν ακόμα στη ζωή του τότε αυτή θα είναι τώρα. Μόνο που η αρχική υπόθεση είναι εξαρχής πολύυυυυυυυυυυ δύσκολη.

Κατά τα άλλα και εγώ βλέπω ισορροπία, υπάρχουν κάποιες ομάδες που μου αρέσουν λίγο περισσότερο (6-7 αρκετές δηλαδή), αυτές που έχουν αναφερθεί ήδη. Θα δείξει η πορεία...
Καλή χρονιά σε όλους...!


Pierce
QUOTE (morrison @ Oct 20 2014, 15:34 ) *
Ας κάνω τη συνηθισμένη ανάλυση...

Αρχικά να πω ότι δεν συμφωνώ με αυτό που έγραψε ο Άρης πριν 2-3 μέρες. Αντίθετα νομίζω ότι μέχρι το 11 υπήρχαν παίχτες που μπορεί να είναι καθαρά από το 45 και πάνω, ο Αλ στο 12 είναι και αυτός ένας 45αρης πάνω κάτω.
Από το 13 και μετά όμως βλέπω παίχτες που κινούνται γύρω στο 40.
Άρα βλέπω διαφορά του 1-12 με το 13-15 στον 1ο γύρο. Αντίθετα δεν βλέπω την ίδια διαφορά του 16-18 μέχρι το 25 ας πούμε.
Για χθες θεωρούσα πολύ καλό νούμερο όχι τόσο το τοπ3, αλλά ένα γύρω στο 5-10.

Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός όπως ήθελα .
Προσωπικά θεωρώ ότι η διαφορά κυρίως είναι στον δεύτερο γύρο. Πχ στα δικά μου μάτια το Melo+Monta στο 5+26 είναι χειρότερο από το Τζέφερσον Λόσον στο 12-19. Το ίδιο ισχύει για το Dwight Kobe (αν παίξει αυτός) . Όποια διαφορά βλέπεις στο 3 με το 14, υπερκαλύπτεται με το παραπάνω στο 16 με το 27-28 στα μάτια μου.
Και από τη στιγμή που δεν υπάρχει το KD από την αρχή για να πούμε ότι είναι ο καλύτερος με διαφορά, και με τον Λεμπρόν με 2 εξαιρετικούς συμπαίκτες και πιο down to earth νούμερα, θεωρώ ότι η διαφορά μεταξύ του 3ου και του 10 ου πικ δεν είναι μεγάλη (όπως λες και εσύ ), άρα είναι προτιμότερο το 10 από το 3.


Στα του δικού μου draft, είμαι ημιευχαριστημένος. Πολλοί από τους στόχους μου έφυγαν στο παρατσάκ (λέγε με κουτς, μου το κράτησε μανιάτικο που του έφαγα τον jen, αλλά και Sheed) . Με τον Griffin έχω ανοιχτούς λογαριασμούς, στο δεύτερο γύρο αφού δεν είχε ντράμοντ , έγινε η γνωστή μου επιλογή. Και κάπου εκεί ...σκάλωμα. 2 PF και τίποτα άλλο. Τον Young τον έχω σταμπάρει καιρό, νομίζω τον δίνουν αισθητά πιο κάτω από εκεί που θα είναι, ενώ λύνει το πρόβλημα με τα SF που είναι είδος υπό εξαφάνιση. Εναλλακτικά θα είχα πάρει τον deron αν είχε μείνει. Ο jen γενικά δεν είναι παίκτης του στυλ μου, αλλλά οι jrue walker που είχα για εκεί, έφυγαν λίγο πριν και τα υπόλοιπα pg που έμεναν δεν μου γέμιζαν το μάτι. Το ιερό τέρας του sheed ελπίζω να μου κλείσει την τρύπα στο C και να συνεχίσει ο pops να τον βάζει 27-30 λεπτά. Matthews-Lopez-Korver είναι τίμιοι αν και όχι αυτοί που υπολόγιζα για αυτούς τους γύρους.
Οι Smart Gordon είναι τζόγος, και καταπάτησα την αρχή μου να μην παίρνω rookies, από τότε που ο Griffin μου είχε βγεί ξυνός και έχασα το πρωτάθλημα , αλλά εκεί κάτω δεν είναι θέμα. Τσαλμεράρα στηρίζουμε λόγω του ξαδέρφου του παικταρά του Ενωσίτη tongue.gif και προσδοκώ σε μερικά χαμένα παιχνίδια επιτέλους του Mr. 72 για να παίξει και ο Βάσκεζ.
Το ρόλο του πάτερ φαμίλια στα αποδυτήρια από πέρσι, τον κράτησε ο Ματ.
morrison
QUOTE(Pierce @ Oct 20 2014, 21:26 ) *
Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός όπως ήθελα .
Προσωπικά θεωρώ ότι η διαφορά κυρίως είναι στον δεύτερο γύρο. Πχ στα δικά μου μάτια το Melo+Monta στο 5+26 είναι χειρότερο από το Τζέφερσον Λόσον στο 12-19. Το ίδιο ισχύει για το Dwight Kobe (αν παίξει αυτός) . Όποια διαφορά βλέπεις στο 3 με το 14, υπερκαλύπτεται με το παραπάνω στο 16 με το 27-28 στα μάτια μου.
Και από τη στιγμή που δεν υπάρχει το KD από την αρχή για να πούμε ότι είναι ο καλύτερος με διαφορά, και με τον Λεμπρόν με 2 εξαιρετικούς συμπαίκτες και πιο down to earth νούμερα, θεωρώ ότι η διαφορά μεταξύ του 3ου και του 10 ου πικ δεν είναι μεγάλη (όπως λες και εσύ ), άρα είναι προτιμότερο το 10 από το 3.


Εντάξει πλέον νομίζω ότι λέμε τα ίδια περίπου πράγματα με άλλα λόγια και ίσως με διαφορετική οπτική.
Ας πούμε εγώ τονίζω ότι για να γίνει αυτό που λες (ότι 14+16=3+27) θα πρέπει το 16 να εκπληρώσει το upside του, πράγμα που δεν είναι καθόλου βέβαιο.
Στην ουσία επιβεβαιώνουμε (έτσι νομίζω) ότι για να ισοφαρίσουμε (εμείς του γκρουπ 13-15) το χάντικαπ του πρώτου γύρου θα έπρεπε να πάρουμε κάποιο ρίσκο μετά, είτε είναι ο Κόμπε, ο Ντουράντ ή και ο Γουέιντ όπως έκανα και εγώ σαν τελευταία επιλογή μετά.
Νταξ κουβέντα να γίνεται, το έθεσα περισσότερο για να εξηγήσω την επιλογή Γουειντ (..θα τους το κάνει φέτος όπως δεν το έχει ξανακάνει κανείς... icon_drunk.gif ) στην ανάλυση των πικς μου.
spysta
στα του δικου μου draft .. μπορω να πω οτι ειμαι σχετικα κομπλε. ηθελα καποιες αλλες περιπτωσεις αλλα πηρα και καποιες που ειχα ξεχωρισει

- Melo συνειδητη επιλογη πανω απο Καρι !! γιατι ειναι sf γιατι παιζει μονος του .. νταξει τι να πουμε παραπανω για Μελο
- Ellis ... εδω ηθελα Kyrie αλλα ο Νοταρος τον προλαβε στο παρατσακ. Εντουτοις ο Μοντα ειναι Μοντα .. δηλ 12-15 σουτ θα τα παρει ο κοσμος να χαλασει .. ΑΝ φετος ειναι πιο ευστοχος μπορει να κανει καλυτερα νουμερα απο περυσι διοτι εχει βαλει και την πασα στο ρεπερτοριο του. (με Παρσονς,Τζαμιρ θα βγαλει και μερικες ασσιστς παραπανω φρονω)
τον προτιμησα απο Ντραγκιτς λογω της υπεροπλοιας των Σανς στο 1-2 και απο Χορφορντ λογω των περσινων τραυματισμων του Αλ. δεν εχω παντως τοσο ξεκαθαρη γνωμη για το αν εκανα σωστα
- M.Gasol πιστευω ηταν μεγαλη ευκαιρια διοτι τον βρηκα χαμηλα .. τον ειχα σταμπαρει καιρο πριν και τον ηθελα. ειναι χρονια συμβολαιου η φετινη , μοιαζει στεγνος ειναι σε καλη κατασταση και πιστευω πολυ σε αυτον. το 35 projection που του δινουν ειναι χαμηλο .. ειναι σαφεστατα για παραπανω !! επιλογη που την ηθελα αρκετα
- Rubio .. σ αυτο το γυρο ηθελα Jennings Parsons Bledsoe .. και οι 3 εφυγαν λιιιγο πριν επιλεξω εγω.
πηγα με Ρικι εν τελλει γιατι πονταρα στο γεγονος οτι ειναι σε χρονια συμβολαιου , αρα εχει δυνατο κινητρο , και μπαινει στο 4ο χρονο οποτε ισως ειναι πιο μεστος απο ποτε. παντως εχει μαζεψει τοσο κοσμο η Μινεσοτα που τον κοβω να τελειωνει τα παιχνιδια με 0pts και 560ast ξερωωωωγωωω
- Τobias .. ημουν αναμεσα σε αυτον και τον Γκορτατ. επελεξα τον Χαρις λογω ποτενσιαλ .. διοτι ο Γκορτατ θα παιξει σιγουρα στο 32 πχ και εκει θα ειναι μια χαρα .. ο Tobias μπορει χαμηλοτερα δηλ στο 28-29 αλλα μπορει και παραπανω δηλ στο 33-35. ΙΣΩΣ φετος να ειναι η χρονια του. το ελπιζω δηλαδη .. εγω πηρα το ρισκο και ελπιζω να μου βγει. γενικα τον πιστευω αρκετα τον μικρο και ηταν 100% επιλογη που την ηθελα
- Lin ... η τελευταια φορα που επαιξε σε ρδελομαδα (δηλ στους Νικς) ηταν μαγικη !! φετος ΞΑΝΑπαιζει σε τετοια!! ετοιμαστειτε για Λινσανιτι ..δεν λεω κατι αλλο tongue.gif
- JR Smith .. ηθελα Elfrid , τον προλαβε ο Στελ .. διαλεξα τον τρελαρα μπας και κανει τιποτα τρελα μεμονωμενα ματσακια.νταξει πιστευω κατω απο 26-27 δεν γινεται να παιξει .. και ΠΑΝΤΑ εχει το upside του κανω ενα ματς με 30pts ξερωγω
- Burks .. κανει δυνατη preseason , θα ειναι βασικος με 30 λεπτα σε ΚΑΛΗ ομαδα και ειναι ΣΚΟΡΕΡ σε ομαδα οπου δεν μπορουμε να πουμε οτι υπαρχει καποιος ξεκαθαρος γι αυτο το ρολο (ουτε ο Χειουορντ ουτε ο Μπερκ ουτε ο Φειβορς ειναι τετοιοι). το κακο ειναι οτι κανει πολλα λαθη και κυριως δινει σε σκορ. ρισκο , κι αν σου κατσει.
ετσι οπως διαμορφωθηκε το ροστερ ΙΣΩΣ να επρεπε να ειχα παρει Ντιενγκ ή Αμιρ ... απλα ειπα να παιξω παλι με το ποτενσιαλ του μικρου , μηπως και μου βγει.
- JJ Redick ... πραγματικα πιστευω σταθηκα τυχερος που τον βρηκα τοσο χαμηλα. εχω πααααρα πολυ καλη γνωμη και πιστευω οτι φετος , ΑΝ μεινει υγιης , μπορει να βομβαρδιζει σε καθε ματς. τον πιστευω πολυ .. και πιστευω οτι θα παιξει πανω απο το 24-25 που του δινουν προτζεκτσιον
- JJ Hickson .. για backup ψηλεας --> μια χαρα. να ειναι υγιης και θα παιζει βασικο 5αρι στους Ντενβερ με τον Φαριντ διπλα του.
- Τristan ... ηθελα Βαρεζαο ή Ραντλ. πιστευω καποια στιγμη θα ειναι βασικο 5αρι στους Καβς .. αλλα και παλι τι να δινει με ολους αυτους εκει??συμπληρωματικη λυση .. με πιθανοτητα να βγαλει σκορ μονο αν ο Βραζιλιανος βγει παντελως οφφ (υπαρκτο σεναριο δηλ)
- Κ.Μarshall ... τον πιστευει ο Κιντ , τον πιστευω κι εγω!! εχει μεγαλη ικανοτητα να βγαζει double double σε pts και αst .. βεβαια εχει κοσμο εκει αλλα πιστευω οτι θα παιξει τελικα.
- Bass .. στα περσινα τιμια. ΤΙΜΙΟΣ παικτης που θα παιζει κανονικα και τον βαζεις χαλαρα 9αδα
duncan21
Για τους απανταχού ενδιαφερόμενους ακολουθεί το παρακάτω μήνυμα:

-Ελα να τελειωνει το αστειο...δεν μπορει ο ροουζ να ναι σε κανενα αλλο ροστερ πλην lazers-monkeys kai ducks

-45,δικός σου,χαρίζω,ΞΕΠΟΥΛΑΩ.
Pierce
Αν ο rose ανήκει κάπου είναι στους Χομπίστες όπου έχει μακρύ παρελθόν. Αλλά μακρυά και αγαπημένοι.
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Oct 21 2014, 14:37 ) *
Για τους απανταχού ενδιαφερόμενους ακολουθεί το παρακάτω μήνυμα:

-Ελα να τελειωνει το αστειο...δεν μπορει ο ροουζ να ναι σε κανενα αλλο ροστερ πλην lazers-monkeys kai ducks

-45,δικός σου,χαρίζω,ΞΕΠΟΥΛΑΩ.



Δεν μπορεί να χρησιμοποιείται το όνομα ενός ιστορικού και μεγάλου σωματείου όπως οι Lazers σε διαπραγματεύσεις μεταξύ αλλων σωματείων, τη στιγμή που η ομάδα μας ουδέποτε έχει ασχοληθεί με την περίπτωση του συγκεκριμένου παίκτου.

Παρακαλούμε λοιπόν το σωματείο των Πατρινών Μουσίων να δώσει στεγνά τον ιδιοκτήτη του επιχειρήματος αυτού.

Και δεν το ζητάμε για μας. Εμείς ξέρουμε ποιος σαβούρης γκόμενος είναι, και θα τιμωρηθεί παραδειγματικά στα επόμενα ξεφτιλάδικα μαγαζιά που θα παρεβρεθούμε από κοινού.


Το ζητάμε για την υπόλοιπη λίγκα και για να διατηρήσουμε το όνομα και την υστεροφημία μας μέσα σε αυτή...
rchos
Κουτσακο το σκεφτόμουν αυτό που λες.τοσα χρόνια πήγαινε δεξια και αριστερά και καταστράφηκε η καριέρα του.φέτος ελπίζω και εύχομαι να τον αναστήσεις και πανω απο όλα υγεια
j-kidd13
Ειναι απλα τα πραγματα...Κανενα ιστορικο δεν μετραει πανω απο την μεγιστη καψουρα για την ομαδα του Σικαγο και τον ηγετη της! smiley.gif Η θεση του ειναι σε ενα απο τα 3 ροστερ των φανατικων ταυρο-ροουζ-οφιλων... tongue.gif
Γι αυτο παρακαλειται ο κυριος admin να μη βγαζει τη χολη του επι παντος επιστητου,και να ξεπερασει επιτελους το γεγονος οτι ανερχομενη αοιδος του ποιοτικου πενταγραμμου στην οποια ο εν λογω κυριος εχει πολλακις εκφρασει,οπου σταθει και οπου βρεθει, την...συμπαθεια του-σε ολους τους τομεις-αποδεχθηκε το δικο μας αιτημα φιλιας σε γνωστο μεσο κοινωνικης δικτυωσης και οχι το δικο του...Διοτι εκτιθεται...
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Oct 21 2014, 14:56 ) *
Κουτσακο το σκεφτόμουν αυτό που λες.τοσα χρόνια πήγαινε δεξια και αριστερά και καταστράφηκε η καριέρα του.φέτος ελπίζω και εύχομαι να τον αναστήσεις και πανω απο όλα υγεια



Καλα τα λες, αλλα ακομα περιμενω το offer για το Νελσονα... smiley.gif
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 21 2014, 16:41 ) *
Καλα τα λες, αλλα ακομα περιμενω το offer για το Νελσονα... smiley.gif


Βουζας.
Pierce
Ο Jennings είναι στο block για όποιον ενδιαφέρεται. Είτε για sg/pg είτε για C.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Oct 22 2014, 00:42 ) *
Βουζας.


Καλα, δε σιχαθηκες να τον βλεπεις αυτον?
Ή εισαι τοσο ανακουφισμενος που εφυγε απο την ομαδα σου που τον δεχεσαι στο fantasy?
j-kidd13
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 23 2014, 00:11 ) *
Καλα, δε σιχαθηκες να τον βλεπεις αυτον?
Ή εισαι τοσο ανακουφισμενος που εφυγε απο την ομαδα σου που τον δεχεσαι στο fantasy?


Ελα η πολυποθητη προταση που περιμενες εγινε!
Στειλτον τυλιγμενο με κορδελα για να υποδεχθεις τον μεγαλο αρχηγο!
rchos
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 23 2014, 00:18 ) *
Ελα η πολυποθητη προταση που περιμενες εγινε!
Στειλτον τυλιγμενο με κορδελα για να υποδεχθεις τον μεγαλο αρχηγο!


"Γιατί δεν βγαίνει ο κύριος Δούρος στο τηλέφωνο. Βγες από την Κόρινθο να μιλήσεις με τον Αλέφαντο".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.