Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Παναθηναικός 1ος τελικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Coach Periklis
ωραία τελευταία επίθεση . ΩΡΑΙΑ....ΕΥΓΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Συνηθισμένα τα βουνά...Μια ζωή τα ίδια, πάει το πρωτάθλημα
ThreeDi
Πραγματικά ανέλπιστη νίκη με έναμισυ ψηλό τον Γκιστ και τον Φώτση.
rankin
Επειδή είχα κακό λινκ και ηταν λίγο θολές οι φάτσες, τη τελευταία επίθεση ποιος την έκανε;
Ο Παπανικολάου ηταν;; ΛΟΛ!!!!!

Συγχαρητήρια στον Παναθηναικό
Άξιος νικητής
Manu7
Ούτε σουτ οι άχρηστοι... Συνεχίζουν να χάνουν με κάθε τρόπο.

Πάμε για ακόμα ένα 3-0.
kotzito
Μόνο αυτό δεν είχαμε καταφέρει. Να χάσουμε και να μας βάζει ο Πεδουλάκης 83 πόντους. Στην δε τελευταία επίθεση δεν πρέπει να κατάλαβε κανείς στο ΣΕΦ τι είχε στο μυαλό του ο Παπανικολάου. Χίλιες φορές να την έπαιρνε ο Σπανούλης κι ας την βάραγε από τα 10 μέτρα παρά αυτό το πράγμα.


Θέλω να κρατάω μια μικρή πισινή, αλλά δεν πιστεύω ότι αυτός ο Ολυμπιακός μπορεί να κάνει 3 νίκες τώρα. Πιο πιθανόν βλέπω κιόλας στο ΟΑΚΑ να ζοριστούμε να περάσουμε τους 65 πόντους. Ο ΠΑΟ ήταν πολύ σοβαρός σήμερα, παρουσίασε τις γνωστές του αδυναμίες αλλά κατάφερε να βγάλει και τις δικές μας στην φόρα οπότε το πήρε δίκαια.
salonikatasos
Μπραβο στην ομαδα,κατω τα κεφαλια γιατι εχει δρομο η σειρα.

Φωτση σημερα ησουν φωτσης
rahxephon13
Μπράβο στην ομάδα και κυρίως στον πεδουλακη έβγαλε όλα τα προβλήματα του ολυμπιακου στην φόρα, δεν το περίμενα με την καμιά τέτοια εμφάνιση άλλα ο αργυρης αποδεικνύει ότι έχει τον τρόπο τουλάχιστον να βραχυκυκλώνει τον ολυμπιακο, περιμένω με μεγαλυτερο ενδιαφέρων το ματς στο οακα οπού εκεί πιστεύω ότι θα έχουμε τον πρώτο λόγο.

troll_ey
Αυτή η ήττα έχει 2 καλά για τον ολυμπιακό
1ον.Θα φύγει ο σφαιρόπουλος
2ον.Θα μείνει ο πεδουλάκης(και δεν εννοώ αυτό που καταλάβατε)

Καληνύχτα.
Dred11
Ο Παναθηναικός είχε 65% στα δίποντα και 42% στα τρίποντα. Εξωπραγματικά ποσοστά για Παναθηναικό.
whaler
Κόουτς Πεδουλάκης, ο μάγος, να έρχεται κάθε χρόνο στους τελικούς και μόνο, ότι ρόστερ και να υπάρχει biggrin.gif

Ενθουσιάστηκα από Χαραλαμπόπουλο και Παππά σήμερα, οι άλλοι λίγο-πολύ ξέραμε τι μπορούν να κάνουν και τι όχι.
Συγχαρητήρια στην ομάδα για την παλικαρίσια και δίκαιη πέρα ως πέρα νίκη και έχουμε ακόμη δυο για το πρωτάθλημα.
Coach Periklis
QUOTE (troll_ey @ May 19 2016, 21:28 ) *
Αυτή η ήττα έχει 2 καλά για τον ολυμπιακό
1ον.Θα φύγει ο σφαιρόπουλος
2ον.Θα μείνει ο πεδουλάκης(και δεν εννοώ αυτό που καταλάβατε)

Καληνύχτα.


Αυτό. Σιχάθηκε η ψυχή μου
shtarkws
Ραψωδία Καλάθη η σημερινή νίκη. Άξιος νικητής ο Παναθηναικος που ήταν σε όλη την διάρκεια του αγώνα μπροστά.

Έχει πολύ δρόμο ακόμη η σειρά
SkyFall
QUOTE (shtarkws @ May 19 2016, 21:05 ) *
Αφού ο Πεδουλακης θέλει να έχει έναν κακό αμυντικό στο παιχνίδι γιατί δεν βάζει περισσότερο Ραντουλιτσα από Φωτση που μπορεί να πόσταρει και να ανοίξει διαδρόμους?

Το να προσπαθεί να ποστάρει ο Γκιστ ειναι καταστροφικο


Για τον Φώτση δεν θα ξαναπείτε, για τον Φώτση.
pan24
Δεν υπαρχει πιο ακινδυνος επιθετικα παικτης απο τον μαντζαρη και συγκλονιστικος καλαθης με παραλιγο triple double και 4 κλεψιματα
Ο ολυμπιακος αφησε τον φωτση να κανει το μονο πραγμα που μπορει να κανει καλα,να σουταρει
Πολυ καλος δημιουργικα ο ΔΔ με 7 ασσιτ
Ο φελντειν φοβερος
Ο παππας βοηθησε πολυ ενω και ο χαραλαμποπουλος εδειξε οτι μεγαλωσε
Η περιφερειακη αμυνα του ολυμπιακου αμπελαλε
Λοτζεσκι φοβερος,πριντεζης συγκλονιστικος και ο σπανουλης 15 ποντους αν και σημερα δεν εκανε καλη εμφανιση
spysta
KΑΘΑΡΗ νικη του ΠΑΟ

ΕΛΠΙΖΩ να εχουμε ΣΟΒΑΡΟ προπονητη του χρονου στο παγκο.
αυτο το πραγμα με Σφαιρο ΔΕΝ αντεχεται.


ΥΓ.ο Πεδουλακης ηρθε και εβαλε Γκιστ στο 5 , εδωσε ρολο σε Παππα Φελντειν κτλ
κι εμας ο δικος μας .. ΕΚΜΗΔΕΝΙΣΕ Στρομπερι Ουορικ και δεν παρουσιασε ΤΙΠΟΤΑ καινουργιο ακομα μια φορα.
ΥΓ2.Η τελευταια επιθεση ειναι περιπου ολη η χρονια στο επιθετικο μας κομματι.
bodiroga10
κινηση ματ του γιαννακοπουλου που εδιωξε τον τζορτζεβιτς και εφερε πεδουλακη. παει να παρει πρωταθλημα, εσωσε τον παππα που ειναι μεγαλο κεφαλαιο για τον παναθηναικο με τον τσαμπουκα που διαθετει και επιτελους ολοι οι σερβοι που ειχε η ομαδα εφυγαν ή φευγουν πολυ συντομα...
rahxephon13
Πράγματι όπως αναφέρουν και άλλοι δεν κατάλαβα τι πήγε να κάνει στην τελευταία επίθεση ο ολυμπιακος μάλιστα νόμιζα ότι έγινε φάουλ γιατί φάνηκε να κολλάει στην γωνιά ο παπ.
Reggie Miller 31
Πονόματος ο Πεδούλας! Ούτε τους 60 δεν περνάει! tongue.gif

Νομίζω έπεσαν πολλές απαντήσεις ότι ο RG ανάλογα με το υλικό που έχει, παίζει και το ανάλογο μπάσκετ!

Επίσης, δεν έχουμε ανάγκη κανέναν Σάλε και κανέναν Πάβλοβιτς να τρώει χρόνο απο τον Χαραλαμπόπουλο. Ελπίζω σήμερα να καταλάβαμε το μέγα λάθος που έγινε και επιμέναμε στον Σέρβο και τα πουλέν του!

Ελπιζω να μεινει και του χρόνου ο Πεδούλας, να πάρει το μπάτζετ που του αξίζει και να φτιάξει την ομάδα που θέλει!

ΥΓ Ελπίζω να έκλεισε πολλά στόματα ο Καλάθης σήμερα! Άλλος ένας που έφαγε τρελό κράξιμο γιατί δεν... έβαζε τρίποντα! Λες και έβαζε ο Παπαλουκάς και άλλα μεγάλα PG. Ο Καλάθης είναι για άλλες δουλειές, όχι για να σκοράρει
ΥΓ2 Ο Γουίλιαμς αν μείνει του χρόνου με κανά τρακοσαράκι! Σκόρερ για παιχνίδια χωρίς άγχος υπάρχουν πολλοί. Αν θέλει λεφτά ας ανεβάσει την απόδοσή του στα σοβαρά παιχνίδια
ΥΓ3 Νομίζω ο Σάλε ΧΡΩΣΤΑΕΙ μια μεγάλη εξήγηση γιατί δεν έπαιζε ο Παππάς...
Manu7
Ξυπνάτε Αγγελό υπάρχει ο Μπλατ ελεύθερος μια καλή προσφορά.

Καλά και με Μπλατ η εικόνα στους τελικούς δεν θα αλλάξει. Και ο Αλέφαντος να είναι προπονητής του ΠΑΟ, ένα μπρέικ θα το κάνει. Απλά φέτος είδαμε και στην Ευρώπη τα ίδια χάλια.
Coach Periklis

Η σειρά έχει ιδρόμο ακόμα....απ το ΣΕΦ μέχρι το ΟΑΚΑ......ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ tongue.gif biggrin.gif
RipCity
Νομίζω σήμερα θα ήταν άδικο να χάσει ο Παναθηναικός. Ήταν πολύ καλύτερος και στην επίθεση έπαιξε καταπληκτικά. 29 ασίστ και πολύ καλά ποσοστά.

Παρ' όλα αυτά πιστεύω πως τίποτα δεν έχει τελειώσει και το break back είναι εφικτό. Νομίζω έχει περισσότερες λύσεις ο Ολυμπιακός κι αν γίνουν κάποια προφανή πράγματα (θα μου πεις όλη τη χρονιά δεν έγιναν-τώρα θα γίνουν?) μπορεί να ξανακερδίσει το πλεονέκτημα.
shtarkws
QUOTE(SkyFall @ May 19 2016, 21:30 ) *
Για τον Φώτση δεν θα ξαναπείτε, για τον Φώτση.


Μετανοειτε!

Χίλια μπράβο στον Φωτσαρο για το ψυχικό του σθένος,αυτό δεν πρόκειται να το χάσει ποτέ,ούτε αμφισβητειται
yorgos
QUOTE
ΥΓ3 Νομίζω ο Σάλε ΧΡΩΣΤΑΕΙ μια μεγάλη εξήγηση γιατί δεν έπαιζε ο Παππάς...

Έχει πει ότι είναι πειθαρχικό το θέμα.
CG.
QUOTE (yorgos @ May 19 2016, 00:52 ) *
Προβλέπω σκορ 38-39, Πέδουλας οργιάζει στην άμυνα και μπρέικ με πονόματο, αλλά μπρέικ. Αργύρη μπορείς.

Μεσα επεσες μπαγασα
Στο σκορ αναφερομαι biggrin.gif
erasitehnis
Τα καλά νέα είναι ότι αν συνεχίσουν αυτές τις εμφανίσεις οι παίκτες μας έχουμε και εύκολο καλοκαίρι στα μεταγραφικά.
Στήνουμε την ομάδα με τους νεαρούς και προσφέρουμε συμβόλαιο διμήνου σε Διαμαντίδη (μην πεις όχι αρχηγέ), Φώτση, μη σου πω και Τσαρτσαρή για τους κρίσιμους αγώνες. biggrin.gif

Επίσης καλά νέα είναι ότι με την εμφάνιση του Ραντούλιτσα και του Ουίλιαμς (κοίτα έναν τύπο που θέλει τα λεφτά του Ουίμς) έχουμε κάβα +3 εκ για μεταγραφές.

Από την άλλη οι αποκεί έχουν πολύ ποιοτικότερο ρόστερ Ελλήνων σε καλή ηλικία, συνεπώς θα είναι ευκολότερο για αυτούς να κλείσουν τα κενά τους το καλοκαίρι.

TakeshyKurosawa
Μπράβο στον ΠΑΟ για την παλικαρίσια νίκη! Είναι καλύτερη ομάδα ο ΠΑΟ και λογικά θα πάρει πρωτάθλημα με 3-1.
Ο Παπανικολάου κάθε μέρα που περνάει μου φαίνεται ολοένα και περισσότερο ένας τσαρλατάνος που έπαιξε 1,5 χρόνο καλό μπάσκετ και από τότε η κατηφόρα δεν έχει τελειωμό..
pan24
Ο παπανικολαου ας μου πει καποιος γιατι δεν εδωσε μια μαμημενη πασα στο τελος??Εκει ακομα και ο στεφοκαρυ θα εδινε πασα τοσο κλεισμενος
SkyFall
Manu7
QUOTE(pan24 @ May 19 2016, 21:43 ) *
Ο παπανικολαου ας μου πει καποιος γιατι δεν εδωσε μια μαμημενη πασα στο τελος??Εκει ακομα και ο στεφοκαρυ θα εδινε πασα τοσο κλεισμενος

Ρίξε μια ματιά πού ήταν οι περιφερειακοί μας στην τελευταία επίθεση και αν ζήτησε κανείς να την κατεβάσει.

Τι ψάχνουμε. Όλο το φετινό χάλι αποτυπώθηκε σε μια επίθεση.
kotzito
Ο λόγος που ο Γουόρικ έπαιξε 3 λεπτά μόνο σήμερα ποιος είναι ακριβώς; Ο Χάντερ δηλαδή έβγαλε μάτια;


Ουσιαστικά στα τελευταία λεπτά το ματς κρίθηκε αφ'ενός στην (σωστή όπως φάνηκε) επιλογή του ΠΑΟ να παίζει με Γκιστ-Φώτση και να εκμεταλλευτεί τα σουτ που δίναμε εμείς λόγω αργών περιστροφών, και αφ'ετέρου στο ότι με τον ΠΑΟ και τον Γκιστ να έχουν 4 φάουλ από το 36' περίπου, αν θυμάμαι καλά ακουμπήσαμε όλες κι όλες 2 ή 3 φορές την μπάλα στο ποστ.
Reggie Miller 31
QUOTE (SkyFall @ May 19 2016, 21:44 ) *

Aν πάει το πρωτάθλημα σε 4ο αγώνα στο ΟΑΚΑ, που θα ειναι το τελευταίο του ΔΔ έτσι το βλέπω το γήπεδο πάλι tongue.gif
ΔΔ 13
Με 11 τρίποντα με τέτοιο ποσοστό και 29 ασίστ δεν γινόταν να χάσουμε..Το πιο κρίσιμο είναι το επόμενο, αν το πάρουμε το σηκώσαμε.
Εξαιρετικός Καλάθης.. Μεγάλος Φώτσαρος.. Γειά σου Παππά...
sagatroN
QUOTE (TakeshyKurosawa @ May 19 2016, 21:42 ) *
Μπράβο στον ΠΑΟ για την παλικαρίσια νίκη! Είναι καλύτερη ομάδα ο ΠΑΟ και λογικά θα πάρει πρωτάθλημα με 3-1.
Ο Παπανικολάου κάθε μέρα που περνάει μου φαίνεται ολοένα και περισσότερο ένας τσαρλατάνος που έπαιξε 1,5 χρόνο καλό μπάσκετ και από τότε η κατηφόρα δεν έχει τελειωμό..



Να ξερες ποσο καιρο το λεω αυτο για τον Παπανικολαου.
Εδω και ποσο καιρο μονο να φωναζει απο τον παγκο κανει και να πουλαει οπαδιλικι.Απο ουσιαστικη προσφορα τιποτα.

Τεραστιο και αξιο διπλο του Παναθηναικου σημερα.
Lazeras
Τι ωραίο ματς είδαμε ρε μάγκες; Πόσο καιρό είχαμε να δούμε τέτοιο ματς;
bodiroga10
παντως στην τελευταια φαση στο τελος κανει μια χειρονομια ο παπανικολαου στον σπανουλη για το που ηταν.... ξεκαθαρα ο σπανουλης κρυβεται πισω απ τον φωτση, ο μονος παικτης του ολυμπιακου που κανει κινηση εστω και στα 8,5 μετρα να ξεμαρκαριστει ειναι ο λοτζεσκι
rankin
Πολύ επιγραμματικά πάντως, ο Ολυμπιακός έκανε καλό παιχνίδι σήμερα. Απλά ο Παναθηναικός έκανε καλύτερο.
yorgos
Καλά πήρε την μπάλα ο μόνος παίκτης του Ολυμιακού που δεν έχει τρίπλα...
shtarkws
2 παράγοντες που έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην σημερινή νίκη κατά την γνώμη μου ήταν

Ότι η σειρά με τον Άρη πήγε σε 5 ματς και άρα ο Πεδουλακης είχε περισσότερο χρόνο να μοντάρει την ομάδα και να ζεστάνει κάποιους παίκτες

Ότι η διοίκηση του ολυμπιακού έκανε μια κίνηση που συσπείρωσε και παθιασε την ομάδα του Παναθηναικου
thanath
Έπεσα έξω σε όλες τις προβλέψεις μου εκτός της εμφάνισης του Πρίντεζη που τα πήγε για άλλη μια φορά περίφημα! Και ο Σπανούλης αν και δεν ήταν σούπερ βοήθησε να μην χάσει το σκορ από νωρίς ο Ολυμπιακός με τις βολές και το τρίποντο στο τρανζισιον, και ματσάρα είδαμε και μπρεικ έγινε!
Ο Καλάθης είναι παιχταράς.. Ο Φώτσης έκανε ματσάρα με 100% στα τρίποντα! Ο Φελντέιν μάλλον θέλει να μείνει στην ομάδα και να δείξει ότι το πειθαρχικό ήταν μία κακή παρένθεση! Ο Παππάς με προβληματίζει πολύ.. Ενώ το παιδί ξέρει πάρα πολύ μπάσκετ η τάση του να τσακώνεται με τους προπονητές θα του αποβεί μοιραία! Ο Χαραλαμπόπουλος έχει τα φόντα να γίνει τεράστιος παίχτης! Ο Ραντούλιτσα πιο αδιάφορος πεθαίνεις.. Ο Χέινζ εκτός κλίματος! Ο Χάντερ βοήθησε πολύ στο καλό ξεκίνημα.. Ο Γουίλιμς όσο καλά ξεκίνησε, τόσο κακά τελειώνει την χρονιά.. Νομίζω ότι δύσκολα θα βρει πολύ μεγάλο συμβόλαιο στην ευρώπη, για ΝΒΑ δεν το συζητάω καν.. Τέλος ο Διαμαντίδης δεν δείχνει σε καμία περίπτωση αθλητή που είναι έτοιμος να σταματήσει.. Προφανώς δεν είναι ο παλιός Μήτσος αλλά θα αφήσει μια τρύπα μεγαλύτερη και απ αυτή του όζοντος πίσω του!

ΥΓ. Που ξέρετε ίσως και να δούμε και χειροκρότημα για τον ΔΔ αν πάμε στα 5..
milc
Δίκαιη νίκη για τον Πάο. Εμείς συνεχίζουμε με τον τρόπο ξεκινήσαμε. Για άλλη μια φορά πληρώνουμε τον κακό σχεδιασμό. Το μόνο θετικό που βγαίνει, είναι ότι μάλλον και ο Σφαιρόπουλος το έχει καταλάβει πλέον. Στρόμπερι, Μιλουτίνοφ, Αγραβάνης και Ουόρικ πήραν όλοι μαζί 13,5 λεπτά. Μια από τα ίδια ο Μάντζαρης. Ο Παπανικολάου θέλει χρόνο, θα κριθεί με την νέα χρονιά. Παρόλ'αυτά ο Παναθηναϊκός δεν έγινε άλλη ομάδα με Πεδουλάκη, βελτίωσε κάποια πράγματα αλλά η σειρά έχει ακόμα δρόμο.
bodiroga10
στην συνεντευξη τυπου ειπε ο πεδουλακης οτι οι 60 ποντοι που πηγαινε τα παιχνιδια τα προηγουμενα χρονια ηταν οτι ειχε 3ο γκαρντ τον ξανθοπουλο ενω πλεον εχει ποιοτητα και πληθωρα στα γκαρντ

επισης ουσιαστικα αδειασε τον ραντουλιτσα αφου ειπε οτι πλεον το μπασκετ οπως φανηκε και στο φαιναλ4 εχει παει στην ταχυτητα και οποιοι παικτες δεν μπορουν να ακολουθησουν αναγκαστικα παιζουν λιγη ωρα

αντιθετα για τον γουιλιαμς ειπε οτι ετυχε και δεν επαιξε πολυ επειδη ηταν πολλοι καλοι οι υπολοιποι περιφερειακοι
CG.
Σεβασμος στον πρδουλακη
Χιλιες φορες αυτος παρα καποιοι αμπελαου
assistant
μια υπεροχη βραδια Μαιου η αποψινη για να παω την οικογενεια σε οβελιστηριο,τους το χα ταξει μερες......ειδα καποιες φασεις απ τα 30 μετρα και την τελευταια μας επιθεση(;;;;;) από κοντα........δεν εχω οποτε σοβαρη εικονα για το ματσακι αλλα για να παει στους 80+ ποντους πρεπει να ταν ωραιος αγωνας..........

αφιερωνω αυτην την ηττα της ομαδας σε οσους αποφασισαν να ξεπατωσουν Σπαν-Πριντεζη-Χακετ στο Αλεξανδρειο τρεις μερες πριν το do or die με τη Χιμκι.........να το χαιρεστε το πλεονεκτημα εδρας........αντε τωρα κερδιστε στο ΟΑΚΑ γιατι σας περιμενουν οι επιστήμονες με φρεσκότατους κορνεδες.......και δυστυχως θα πετυχουν κι αυτους που δε φταινε....
Reggie Miller 31
QUOTE (bodiroga10 @ May 19 2016, 22:07 ) *
στην συνεντευξη τυπου ειπε ο πεδουλακης οτι οι 60 ποντοι που πηγαινε τα παιχνιδια τα προηγουμενα χρονια ηταν οτι ειχε 3ο γκαρντ τον ξανθοπουλο ενω πλεον εχει ποιοτητα και πληθωρα στα γκαρντ

επισης ουσιαστικα αδειασε τον ραντουλιτσα αφου ειπε οτι πλεον το μπασκετ οπως φανηκε και στο φαιναλ4 εχει παει στην ταχυτητα και οποιοι παικτες δεν μπορουν να ακολουθησουν αναγκαστικα παιζουν λιγη ωρα

αντιθετα για τον γουιλιαμς ειπε οτι ετυχε και δεν επαιξε πολυ επειδη ηταν πολλοι καλοι οι υπολοιποι περιφερειακοι

Στον Πεδούλα του φέραν Ράιτ όταν ήθελε γκαρντ... Τέτοιους παίκτες είχε τέτοιο μπάσκετ έπαιζε. Νομίζω ότι έχει κριθεί πάρα πολύ αυστηρά απο τους φίλους της ομάδας σε σχέση με κάτι άλλους, απλά γιατί ήταν έλληνας και δεν τελείωνε το επώνυμό του σε -ιτς.

Για Ραντούλιτσα, νομίζω ότι πέρα του ότι είναι αργός και αδιάφορος, κάνει μπαμ ότι θέλει να φύγει, αφού με το που έφυγε ο Σάλε έβαλε τον ατζέντη του να ψάξει για συμβόλαιο στο ΝΒΑ την επόμενη χρονιά
spysta
http://m.contra.gr/Basketball/Hellas/A1Bas...dh.4068224.html

ΜΠΡΑΒΟ τους.
ελαχιστες φορες εχω πει τετοιο πραγμα για τους οργανωμενους αλλα εδω το αξιζουν

οπως βεβαια και η ΚΑΕ ΠΑΟ για τα συλλυπητηρια στον Πριντεζη
T.W.Is.M.
Εγώ πάλι νομίζω πως το πρωτάθλημα έχει ακόμα ένα break...
Από τον Άρη!!!
Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα που θα πάρει
Αντε και του χρόνου με άλλο προπονητή...
sircharles
1) Η αντιπαλη ομαδα αξιζε να νικησει πιο ανετα
2)Οι Αγγελοπουλοι θεριζουν αυτα που σπερνουν. Γενναιοδωροι γιατι καθε χρονο μπαινουν μεσα, αλλα απλα ΑΝΙΚΑΝΟΙ να διοικησουν την ομαδα και να την εχουν ανταγωνιστικη
3) Για τον κυριο που παριστανει τον προπονητη, ειπα τη γνωμη μου μετα την ηττα στο μπαμπεργκ, οτι δεν επρεπε να επιστρεψει με την ομαδα. Ειμαι σιγουρος οτι οι αγγελοπουλοι θα τον ανανεωσουν κιολας
4) Η ομαδα για πολλοστή φορά φετος, αιφνιδιαστηκε πληρως , στην αρχη του αγωνα
5) Ο μονος λογος που κρατηθηκαμε στο παιχνιδι, ηταν οι προσωπικες ενεργειες Πριντεζη, Λοτζσκι, χακετ
6)Η αντιπαλη ομαδα δεν ειχε παικτες αντιστοιχης ποιοτητας με τους παραπανω 3 αλλα ειχε προπονητη. Δεν ξερω αν ειναι καλος ή κακος , αλλα ειχε προπονητη. Εκανε τα αυτονοητα.
7) Με ΚΑΘΕ ομαδα που παιξαμε , τους ανεβασαμε το ποσοστο τους στο τριποντο 15-20%. Σημερα αναστησαμε τον Φωτση
8) Ο καημενος ο Παπ απο τη στιγμη που πηρε το ριμπαουντ εψαχνε απεγνωσμενα τα γκαρ. Δε φταιει αυτος που η ομαδα επιβεβαιωσε και σε αυτη τη φαση οτι φετος ειναι διαλυμενη συμμορια
9)Ο Σπανουλης εχει βαλθει τα τελευταια χρονια να μουντζουρωσερι την καριερα του. Εγωιστης στην επιθεση. Σημερα ομως ειναι ΝΤΡΟΠΗ η ασεβεια που εδειξε στους συμπαικτες του με την προκλητικα αδιαφορη αμυνα. Μην ανησυχεις βασιλη, οι προεδροι θα πουλησουν πριντεζη και θα σε ανανεωσουν με 3 μυρια

Ρε λες ο Μπουρουσης να ειχε δικιο?
erasitehnis
Οι οργανωμένοι της 7 σταμάτησαν σύνθημα ενάντια στον Διαμαντίδη, η ΚΑΕ Παναθηναϊκός έστειλε συλλυπητήρια στον Πρίντεζη, δεν άκουσα ουρλιαχτά για τη διαιτησία. Ρε που πάαμεεε..
j-kidd13
Ο Πεδουλακης και η ομαδα εκθεσανε κοσμο και κοσμακη.Ανεξαρτητα απο συμπαθειες,ο Πεδουλακης ειναι μεγαλος μαγκας,και το σημερινο του πιστωνεται σε μεγαλο βαθμο.
Ειδαμε φοβερο παιχνιδι,απο τα καλυτερα που θυμαμαι σε τελικους.
Ευχαριστη εκπληξη στην αρχη η παρουσια του Χαντερ,ο οποιος εδωσε λυσεις,μεστη εμφανιση απ τον Χαραλαμποπουλο που δειχνει οτι μπορει να βοηθησει,και ΤΡΑΓΙΚΟΙ Ραντουλιτσα Ουιλιαμς.
Ο Καλαθης εκανε το ματς της χρονιας,αγγιξε το τριπλ νταμπλ με 16 ποντους σε τετοιο κρισημο εκτος εδρας παιχνιδι,και επαιξε φοβερη αμυνα με ακοπορυφωμα την τελευταια στον Παπανικολαου.Και 1 μονο λαθος!!Διαμαντιδης εξαιρετικος,πραγματικο κομπιουτερ,αν εξαιρεσουμε 1-2 μ.....ς προς το τελος,ασυνενοησια με Γκιστ περισσοτερο.Φελντειν επισης εξαιρετικος,μετα το θεμα με τα ξενυχτια γυρισε φουριοζος.Ακολουθησαν οι Παππας και Γκιστ σε αποδοση.
Μπραβο σε ολους.
Εγινε απλα το πρωτο βημα,τιποτα παραπανω,υπαρχει δρομος ακομα,ο Ολυμπιακος μπορει να κανει το 1-1 στο ΟΑΚΑ.
Απλα στο δευτερο ματς,εντος εδρας,πονταρω σε καλυτερη εμφανιση απο Ραντουλιτσα και Ουιλιαμς.


ΤΕΡΑΣΤΙΟ RESPECT ΣΤΟΝ ΠΡΙΝΤΕΖΗ.
jazz thrilos
Όποιος δεν κατάλαβε ούτε κι απόψε οτι ο Μάντζαρης δεν κάνει απλά μια κακή χρονιά αλλά οτι ούτε ποτέ είχε, αλλά και ούτε ποτέ θα αποκτήσει τα προσόντα και την μπασκετική ευφυία να είναι βασικό γκαρντ σε μια ομάδα που κάθε χρόνο στοχεύει φάιναλ φορ ευρωλίγκας απλά δεν παρακολουθεί μπάσκετ. Επίσης, ήμουν και συνεχίζω να είμαι υπέρμαχος του Σφαιρόπουλου, ΌΜΩΣ, πλέον αν χάσουμε το πρωτάθλημα και τελικά φύγει δεν θα το θεωρήσω τρομερό λάθος της διοίκησης (θα το θεωρούσα λάθος αν έφευγε με αφορμή το τοπ 16). Τι να κάνουμ βρε κόουτς; Πως να σε στηρίξουμε; Δεν βοηθάς καθόλου κι εσύ! Απόψε επέμεινες σε έναν Μάντζαρη ο οποίος έμεινε άποντος, οι ασίστ του πρέπει να είναι απο 0 έως 2 το πολύ, ενώ αμυντικά ήταν αλλού για αλλού. Πήρες το ρίσκο να δώσεις ελεύθερα σουτ στον Καλάθη και ακόμη κι όταν είδες οτι η βραδιά του πήγαινε δεν άλλαξες καθόλου το πλάνο σου πάνω του. Δεν κατέβασες τον Λοτζέσκι παρά ελάχιστα στο δύο όταν η άμυνα του Παναθηναικού ήταν όλη πάνω στο Σπανούλη και ο Βέλγος θα μπορούσε να δημιουργήσει ακόμη μεγαλύτερα προβλήματα απ' ότι προκάλεσε (ήταν καλός ο Λοτζο). Συνολικά ο Ολυμπιακός δείχνει σημάδια αποσταθεροποίησης ως ομάδα. Επειγόντως κινήσεις ηλεκτροσοκ ανεξάρτητα αν χαθεί ή όχι ο τίτλος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.