Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2017-2018
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
gate1010
Δεν είναι κακό που και που να συντονιζόμαστε με την πραγματικότητα. Παίζεις χαριστικά στην Α1 και τώρα πας να σωθείς με τραμπούκους. Θες να σου δώσω συγχαρητήρια;
labros
QUOTE(gate1010 @ Apr 1 2018, 19:39 ) *
Δεν είναι κακό που και που να συντονιζόμαστε με την πραγματικότητα. Παίζεις χαριστικά στην Α1 και τώρα πας να σωθείς με τραμπούκους. Θες να σου δώσω συγχαρητήρια;


Η πραγματικοτητα λεει οτι ο πανιωνιος σ αρεσει δε σ αρεσει 2 χρόνια τωρα βρηκε ανθρωπους να τον τρεξουν κ ανεβηκε πεντακαθαρα δυο σερι χρονιες. Κριμα που ο ηρακλης δε τους βρηκε κ δεν στο λεω ειρωνικα. Δε του χαριστηκε κανεις περσι, 1ος βγηκε τι να κανουμε. Η πραγματικοτητα λεει επισης οτι φετος κανει μια αξιολογη προσπαθεια κοντρα στο χρονο ακομα κ σερικες αδικες κατ εμε τιμωριες. Η πραγματικοτητα λεει οτι χθες κερδισε πεντακαθαρα μια πολυ καλη ομαδα. Η πραγματικοτητα λεει πτι πεντακαθαρα κερδισε πριν 2 βδομάδες την κυπελλουχο αεκ. Πεντακαθαρα κερδισε κ τον κοροιβο τον φαρο το ρεθυμνο κ τα τρικαλα. Κ τελικα αν τα καταφέρει θα το χει καταφερει με το σπαθι του. Με τον μετριο προπονητη του τους μετριους παιχτες του τους ασψετους παραγοντες το ετοιμοροπο κλειστο του κ εναν μικρο ποσοστο του περιορισμενου ετσι κ αλλιβς κοσμου του που δεν εχασε την ελπιδα του. Τωρα αν υπαρχει κοσμος που τραβαει ζορι μ αυτο το σκηνικο ξυδι. Δεν επικροτώ πρακτικες σαν αυτες που ισχυρίζεται το Λαύριο αλλα δεν ξερω κ κατα ποσο τα πραγματα ειναι ετσι οπως γραφονται
gate1010
Εγώ τα γεγονότα γράφω.
Να ξέρεις εγώ με ένα όνειρο κοιμάμαι και ξυπνάω. Να φτάσει κάποια μέρα η ομάδα μου στο επίπεδο του Πανιωνίου και στο μπάσκετ και παντού.
labros
QUOTE(gate1010 @ Apr 1 2018, 20:18 ) *
Εγώ τα γεγονότα γράφω.
Να ξέρεις εγώ με ένα όνειρο κοιμάμαι και ξυπνάω. Να φτάσει κάποια μέρα η ομάδα μου στο επίπεδο του Πανιωνίου και στο μπάσκετ και παντού.


Εγω σου απανταω ομορφα κ εσυ εισαι εξυπναδιζεις.. νομιζω εισαι σε λαθος ενοτητα φιλε μου... τα ονειρα σου μπορει να τα γραψεις στο σχετικο θεμα του πρωταθληματος της Α2 κ σου ευχομαι κ ειλικρινα να εκπληρωθουν. Στα του θεματος, το οτι συζηταμε σημερα για την παραμονη του πανιωνιου οφειλεται αποκλειστικα κ μονο στις 6 πεντακαθαρες νικες του. Ουτε σε δικαστηρια ουτε σε μπραβους μπορει μονο σε κατι φαντασματα. Κ θα τα καταφερει ο πανιωνιος κ θα ναι κ παναξια. Κ οποιος θελει να δει το προσωπο του πγσσ ας κατεβει λιγα τετραγωνα προς το βαρικας. Δυστυχως στον ελληνικο αθλητισμο ο πγσσ δεν ειναι ο κανονας.. μακαρι να ητανε. Περαστικα αδερφε
tuareg
QUOTE (labros @ Apr 1 2018, 20:33 ) *
Κ οποιος θελει να δει το προσωπο του πγσσ ας κατεβει λιγα τετραγωνα προς το βαρικας. Δυστυχως στον ελληνικο αθλητισμο ο πγσσ δεν ειναι ο κανονας.. μακαρι να ητανε. Περαστικα αδερφε


καλυτερα να μην ειναι ο κανονας ο πανιωνιος κι οι συμπεριφορες του φιλε....
το προσωπο το εχουμε δει και απο τη καλη και απο την αναποδη επανειλλημενως
στο κλειστο της λανες σε αγωνες κοριτσιων βολλευ εχω δει τα αισχη....
τη μια χυμηξαν στο διαιτητη στη σκαλα γιατι εχασαν σε αγωνα 12χρονων ,την αλλη στη κορη μου (14 χρονα) σε σερβις καποιος εξυπνος απ εξω τις ειπε αουτ μωρη π........ανα...(σε 14 χρονο ετσι)....και το χαιροταν κιολας....
τη τριτη επειδη εχασαν την επεσαν στη προπονητρια της αντιπαλης ομαδας....
ασε φιλε το χουμε δει το προσωπο του πανιωνιου (ειδικα του ερασιτεχνη)
polykos
QUOTE(tuareg @ Apr 1 2018, 22:18 ) *
καλυτερα να μην ειναι ο κανονας ο πανιωνιος κι οι συμπεριφορες του φιλε....
το προσωπο το εχουμε δει και απο τη καλη και απο την αναποδη επανειλλημενως
στο κλειστο της λανες σε αγωνες κοριτσιων βολλευ εχω δει τα αισχη....
τη μια χυμηξαν στο διαιτητη στη σκαλα γιατι εχασαν σε αγωνα 12χρονων ,την αλλη στη κορη μου (14 χρονα) σε σερβις καποιος εξυπνος απ εξω τις ειπε αουτ μωρη π........ανα...(σε 14 χρονο ετσι)....και το χαιροταν κιολας....
τη τριτη επειδη εχασαν την επεσαν στη προπονητρια της αντιπαλης ομαδας....
ασε φιλε το χουμε δει το προσωπο του πανιωνιου (ειδικα του ερασιτεχνη)

Μη αποδεκτό σχόλιο.... Είμαι απο τα γεννοφάσκια μου στα ερασιτεχνικά τμήματα του πανιωνίου και δεν υπάρχουν τέτοια θέματα. Βρες κάτι άλλο ...μαγικό σαν επιχείρημα.
tuareg
QUOTE (polykos @ Apr 1 2018, 22:45 ) *
Μη αποδεκτό σχόλιο.... Είμαι απο τα γεννοφάσκια μου στα ερασιτεχνικά τμήματα του πανιωνίου και δεν υπάρχουν τέτοια θέματα. Βρες κάτι άλλο ...μαγικό σαν επιχείρημα.


ε ναι δεν ειχα αλλη δουλεια απο το να λεω ψεμματα νυχτιατικα...
πραγματικα γεγονοτα γραφω....
να σου πω και τ αλλο σε νικη 3-2 του πανιωνιου δε πανηγυρισαν τα κοριτσια γιατι εχασαν 2 σετ και τους κοπηκε το σερι 3-0...οι δε μπαμπαδες τα ειχαν βαλει με το διαιτητη,ο οποιος ελεγε ειστε καλα ανθρωποι μου?Α1 σφυριζω κι ηταν το καλυερο παιχνιδι κορασδων που εχω παξει........
δε ξερω τι γινεται στο μπασκετ αλλα η νοοτροπια που εχουν ολες οι ομαδες ακαδημιων στο βολλευ ειναι για λυπηση
Απο την αλλη δε νομιζω οτι σου εχει δωσει κανεις το δικαιωμα να χαρακτηριζεις ποια σχολια ειναι αποδεκτα η οχι
BILL79
QUOTE(pan24 @ Apr 1 2018, 13:51 ) *
Προτιμώ λόγω ιστορίας να μείνει ο Πανιώνιος αντί του Κοροίβου η του Φάρου αλλά αν είναι να μείνει με πρακτικές ποδοσφαίρου καλύτερα στα τοπικά...

Επειδή δλδ. δεν έχουμε ιστορία όσο και ο Πανιώνιος θα πρέπει να πέσουμε;;; Τότε να μην παίζουμε και να βγαίνει η βαθμολογία αναλόγως με το πόσο μεγάλη την έχει ο καθένας - την ιστορία....
Οι φετινές "πρακτικές" του Πανιωνίου έχουν ξεκινήσει εδώ και καιρό, αλλά δεν του έβγαιναν. Πλέον τα πράγματα γίνονται στα φανερά και ουδείς ασχολείται. Ελπίζω οι ντραμπούκικες επιθέσεις και οι επιεικώς "περίεργες" διαιτησίες να μην επιφέρουν τα αναμενόμενα από κάποιους αποτελέσματα!
akratacity
Πέρα από το οποίο "σπρώξιμο" λέγεται ότι εισπράττει ο Πανιώνιος από τη διαιτησία, το γεγονός είναι ότι το τελευταίο χρονικό διάστημα έχει κάνει δύο πολύ σημαντικές μεταγραφικές κινήσεις (Μπραζελτον, Καμινγκς) που τον βελτίωσαν πολύ σαν ομάδα. Αυτή τη στιγμή αγωνιστικά και μόνο μοιάζει σε πολύ καλύτερη αγωνιστική μοίρα από τον Κοροιβο πχ. Όσο σπρώξιμο και να είχε, χωρίς αυτές τις δύο κινήσεις, ειδικά του Μπραζελτον, θα είχε ήδη υποβιβαστεί. Να βλέπουμε και λίγο τα γεγονότα και όχι μόνο να κρίνουμε τη διαιτησία.
pan24
QUOTE (BILL79 @ Apr 2 2018, 23:34 ) *
Επειδή δλδ. δεν έχουμε ιστορία όσο και ο Πανιώνιος θα πρέπει να πέσουμε;;; Τότε να μην παίζουμε και να βγαίνει η βαθμολογία αναλόγως με το πόσο μεγάλη την έχει ο καθένας - την ιστορία....
Οι φετινές "πρακτικές" του Πανιωνίου έχουν ξεκινήσει εδώ και καιρό, αλλά δεν του έβγαιναν. Πλέον τα πράγματα γίνονται στα φανερά και ουδείς ασχολείται. Ελπίζω οι ντραμπούκικες επιθέσεις και οι επιεικώς "περίεργες" διαιτησίες να μην επιφέρουν τα αναμενόμενα από κάποιους αποτελέσματα!

Εννοώ ότι ως κάποιος που δεν υποστηρίζει καμία απο τις 3 ομάδες που ανέφερα αν με ρωτήσεις ποια προτιμώ να μείνει θα σου πω ο Πανιώνιος όμως η παραμονή να κριθεί στον αγωνιστικό χώρο και μόνο
BILL79
QUOTE(akratacity @ Apr 2 2018, 23:39 ) *
Πέρα από το οποίο "σπρώξιμο" λέγεται ότι εισπράττει ο Πανιώνιος από τη διαιτησία, το γεγονός είναι ότι το τελευταίο χρονικό διάστημα έχει κάνει δύο πολύ σημαντικές μεταγραφικές κινήσεις (Μπραζελτον, Καμινγκς) που τον βελτίωσαν πολύ σαν ομάδα. Αυτή τη στιγμή αγωνιστικά και μόνο μοιάζει σε πολύ καλύτερη αγωνιστική μοίρα από τον Κοροιβο πχ. Όσο σπρώξιμο και να είχε, χωρίς αυτές τις δύο κινήσεις, ειδικά του Μπραζελτον, θα είχε ήδη υποβιβαστεί. Να βλέπουμε και λίγο τα γεγονότα και όχι μόνο να κρίνουμε τη διαιτησία.

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου, αλλά, αν και αρχικά έβλεπα θετικά την προσπάθεια που κάνει, το προμοτάρισμα που δέχεται και οι τελευταίες ακραίες πρακτικές που ακολουθεί μου προκαλούν πλέον μόνο αντιπάθεια.
polykos
QUOTE(BILL79 @ Apr 3 2018, 00:46 ) *
Δε θα διαφωνήσω μαζί σου, αλλά, αν και αρχικά έβλεπα θετικά την προσπάθεια που κάνει, το προμοτάρισμα που δέχεται και οι τελευταίες ακραίες πρακτικές που ακολουθεί μου προκαλούν πλέον μόνο αντιπάθεια.

Δεν έχω διαπιστώσει προμοτάρισμα, ούτε κάποια διαμαρτυρία ομάδας σχετικα.
Πως μια υπόθεση του προηγούμενου Σαββάτου, μετατρέπεται σε ..πληθυντικό. Και σε κάθε περίπτωση γιατί δέχεσαι την άποψη του Λαυρίου και οχι του Πανιωνίου??
Τέλος, αν ήμουν στην θέση του Λαυρίου, μόλις έβγαινα στο παρκέ θα το έλεγα στον κομισσάριο και οχι στο τέλος του αγώνα. Οταν χάνεις ένα ματσάκι που τα αφεντικά σου έχουν βασίσει πολλά, πρέπει να .....απολογηθείς. Λέω εγώ....
gerorge
QUOTE (polykos @ Apr 3 2018, 01:12 ) *
Δεν έχω διαπιστώσει προμοτάρισμα, ούτε κάποια διαμαρτυρία ομάδας σχετικα.
Πως μια υπόθεση του προηγούμενου Σαββάτου, μετατρέπεται σε ..πληθυντικό. Και σε κάθε περίπτωση γιατί δέχεσαι την άποψη του Λαυρίου και οχι του Πανιωνίου??
Τέλος, αν ήμουν στην θέση του Λαυρίου, μόλις έβγαινα στο παρκέ θα το έλεγα στον κομισσάριο και οχι στο τέλος του αγώνα. Οταν χάνεις ένα ματσάκι που τα αφεντικά σου έχουν βασίσει πολλά, πρέπει να .....απολογηθείς. Λέω εγώ....



Ανακοινωση παντως πριν το ματς εβγαλε το Λαυριο,οχι μετα την ηττα
polykos
QUOTE(gerorge @ Apr 3 2018, 01:14 ) *
Ανακοινωση παντως πριν το ματς εβγαλε το Λαυριο,οχι μετα την ηττα

Στην ιστοσελίδα του δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Το ματς παίζεται με κανόνες και ανθρώπους εντεταλμένους.
Το φουμπου ακόμα δεν ισχύει. ιδίως αν είναι του μπουμπούκου.
akratacity
QUOTE (polykos @ Apr 3 2018, 01:20 ) *
Στην ιστοσελίδα του δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Το ματς παίζεται με κανόνες και ανθρώπους εντεταλμένους.
Το φουμπου ακόμα δεν ισχύει. ιδίως αν είναι του μπουμπούκου.

Κοιταξε μονο και μονο για το γεγονος οτι ο Σερελης που εχει δειξει δειγματα πολυ σοβαρου ανθρωπου και προπονητη, βγηκε και το ειπε στη συνεντευξη τυπου, για μενα ειναι δεδομενο οτι υπηρξε το συγκεκριμενο περιστατικο.

Δεν ξερω αν βγηκε πριν η μετα η ανακοινωση αλλα τι σχεση εχει αυτο; Θα προτιμουσες να μην κατεβει το Λαυριο να αγωνιστει και να κινδυνευεις με ενδεχομενη τιμωρια και εσυ και αυτοι και να εχουμε και στο μπασκετ αντιστοιχα γεγονοτα με το ποδοσφαιρο;

Αντι λοιπον να προσπαθουμε να κανουμε το ασπρο-μαυρο, καλο ειναι να δουμε λιγο τα γεγονοτα. Οπως υποστηριξα πριν την ομαδα σου για τις φωνες για διαιτητικη ευνοια, τονιζοντας τις εξαιρετικες της κινησεις στο μεταγραφικο παζαρι, ετσι και τωρα δεν μπορω να μην αναφερθω στο συγκεκριμενο περιστατικο που εχει δημιουργησει πολυ κακες εντυπωσεις στο μπασκετικο χωρο.
polykos
Τα δείγματα του Σερέλη ας είναι δείγματα. πάντως ήταν παρών σε όλη την πορεία του Λαυρίου κι έχει "δεί" κι αποδεχτεί πολλά πράγματα σε αυτή τη πορεία. Αλλά ας το αφήσουμε.
Αν συμβαίνει κάτι, ναι, προτιμώ να ανακοινωθεί σε αυτούς που πρέπει κι ας γίνει οτι πρέπει. Αυτό λέω εγώ. Χωρίς περιστροφές.Αλλά να ξέρεις κάτι, δυστυχώς, υπάρχει μια αίσθηση συμψηφισμού και κανένας δεν έχει τα άντερα να αντιμετωπίζει και συνάμα να καταγγέλει αυτά που πρέπει.
Τελικά αυτοί ζουν καλά και μένουμε εμείς, οι έξω απο τον χορό και συζητάμε περί ....δηλώσεων και αναρτήσεων.
akratacity
QUOTE (polykos @ Apr 3 2018, 01:51 ) *
Τα δείγματα του Σερέλη ας είναι δείγματα. πάντως ήταν παρών σε όλη την πορεία του Λαυρίου κι έχει "δεί" κι αποδεχτεί πολλά πράγματα σε αυτή τη πορεία. Αλλά ας το αφήσουμε.
Αν συμβαίνει κάτι, ναι, προτιμώ να ανακοινωθεί σε αυτούς που πρέπει κι ας γίνει οτι πρέπει. Αυτό λέω εγώ. Χωρίς περιστροφές.Αλλά να ξέρεις κάτι, δυστυχώς, υπάρχει μια αίσθηση συμψηφισμού και κανένας δεν έχει τα άντερα να αντιμετωπίζει και συνάμα να καταγγέλει αυτά που πρέπει.
Τελικά αυτοί ζουν καλά και μένουμε εμείς, οι έξω απο τον χορό και συζητάμε περί ....δηλώσεων και αναρτήσεων.

Μιλάς τώρα για τη χώρα στην οποία ο Χάινς έφαγε φωτοβολίδα στο ζεσταμα τελικού Κυπέλλου και μόλις ενημερώθηκε ο κομισάριος είπε ότι δεν είδε απολύτως τίποτα. Θεωρείς ότι θα κέρδιζε κάτι το Λαύριο; Ισα-ισα θα δυναμητιζαν το κλίμα και μετά θα έβγαιναν να τους κράξουν διάφοροι ότι δεν κατέβηκαν να παίξουν μπάσκετ αλλά είχαν άλλους σκοπούς.
nikmamba
QUOTE (tuareg @ Apr 2 2018, 00:25 ) *
ε ναι δεν ειχα αλλη δουλεια απο το να λεω ψεμματα νυχτιατικα...
πραγματικα γεγονοτα γραφω....
να σου πω και τ αλλο σε νικη 3-2 του πανιωνιου δε πανηγυρισαν τα κοριτσια γιατι εχασαν 2 σετ και τους κοπηκε το σερι 3-0...οι δε μπαμπαδες τα ειχαν βαλει με το διαιτητη,ο οποιος ελεγε ειστε καλα ανθρωποι μου?Α1 σφυριζω κι ηταν το καλυερο παιχνιδι κορασδων που εχω παξει........
δε ξερω τι γινεται στο μπασκετ αλλα η νοοτροπια που εχουν ολες οι ομαδες ακαδημιων στο βολλευ ειναι για λυπηση
Απο την αλλη δε νομιζω οτι σου εχει δωσει κανεις το δικαιωμα να χαρακτηριζεις ποια σχολια ειναι αποδεκτα η οχι

και στο μπασκετ τα ιδια γινονται..περσυ σε κορασιδες πανιωιος-φαρος επιτεθηκαν στους γονεις του φαρου..

QUOTE (polykos @ Apr 3 2018, 01:12 ) *
Δεν έχω διαπιστώσει προμοτάρισμα, ούτε κάποια διαμαρτυρία ομάδας σχετικα.
Πως μια υπόθεση του προηγούμενου Σαββάτου, μετατρέπεται σε ..πληθυντικό. Και σε κάθε περίπτωση γιατί δέχεσαι την άποψη του Λαυρίου και οχι του Πανιωνίου??
Τέλος, αν ήμουν στην θέση του Λαυρίου, μόλις έβγαινα στο παρκέ θα το έλεγα στον κομισσάριο και οχι στο τέλος του αγώνα. Οταν χάνεις ένα ματσάκι που τα αφεντικά σου έχουν βασίσει πολλά, πρέπει να .....απολογηθείς. Λέω εγώ....

η καταγγελια υπηρχε πριν την εναρξη του ματς και ειχε δημοσιευτει στα σαιτ την ωρα που γινοταν ο αγωνας..εγω το εχω ποσταρει εδω στο ημιχρονο..βρες καποια αλλη δικαιολογια να δικαιολογησεις τους "μπραβους"
labros
Με πολυ ευκολια δεχεστε παιδια το περιστατιξο κ την εκταση που περιγραφτηκε.. δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει αυτη η βεβαιοτητα?? Επισης θελω να μου πει καποιος σε ποιες απο τις 6 νικες του ειναι γκρι ευνοια ο πανιωνιος.. κ φιλε τουαρεγκ εγω φεν αμφισβητω το περιστατικο που λες. Αλλα μιλαμε για ενα συλλογο με 128 χρονια διαδρομης πολλα τμηματα κ αμετρητες γενιες αθλητων. Το να χαρακτηρισουμε αυτη τη διαδρομη για καποιους γονεις σε ενα παιχνιδι εεε ειναι υπερβολη. Ο πανιωνιος να στε σιγουροι ποσο μεσα στο γηπεδο θα μεινει η θα πεσει κ ολα αυτα τα σχόλια που υπονοουν ευνοια κ ευχονται κ τοπικα να περασουν απο τις γενικοτητες στα γεγονοτα αλλιως μονο πικρα βγαζουν.
nikmamba
ποιος ο λογος να πει ψεμματα ο Σερελης για να μην την δεχτουμε...?

ειχε ευνοια με την Αεκ που ο σακοτα μιλησε για διαιτησια.ειχε ευνοια και με τον Αρη οπου εκαναν τ αδυνατα δυνατα οι ρεφ για να κερδισετε αλλα ευτυχως ο μποχωριδης το εβλεπε βαρελι και κερδισαμε.

και προχτες οποτε χρειαστηκε σφυριγματακια τα πηρε.
Zoys
Όχι διαιτητικά σχόλια εδώ.
SteveNashidis
Γενικότερα η νοοτροπία σε όλα τα γήπεδα είναι ο τραμπουκισμός, οπότε μην ψάχνετε ποιος τραμπουκίζει λιγότερο. Είτε από παράγοντες, είτε από μπράβους είτε από οποιονδήποτε άλλον. Για αυτό καλό είναι να κατακρίνονται όλα αυτά ΑΜΕΣΑ,ΞΕΚΑΘΑΡΑ και ΤΙΜΙΑ ακόμα και όταν αφορά τη δικιά μας ομάδα.

Για μένα αθλητική δικαιοσύνη ή δικαιοσύνη γενικότερα δεν υπάρχει σε αυτή τη χώρα, αλλιώς δε βρίσκω λόγο να μην απομακρύνονται από τόσο μικρούς και ελεγχόμενους χώρους αυτά τα παράσιτα του αθλητισμού. Άρα έχουμε άτομα σε καίριες θέσεις που διευθύνουν το μπασκετ και βολεύονται με αυτήν την αναρχία.

Η αντίδραση της ΕΟΚ λογικά θα είναι μετά από 4-5 μήνες αλλά ξέρω ότι αγαπάει το ελληνικό μπάσκετ και κοιμάμαι ήσυχος laugh.gif
labros
QUOTE(Zoys @ Apr 4 2018, 00:23 ) *
Όχι διαιτητικά σχόλια εδώ.


Διαβαζω αυτο το φορουμ πολλα χρονια παρότι γραφω σπανιως κυριως γιατι οι πιο πολυ χρηστες κρτανε επιπεδο. Φετος παρακολουθω απο αποσταση δυστυχως αλλα ενεργα το τμημα οπως κ τα προηγουμενα δυο χρονια σε Β κ Α2. Εχω δει ολα τα παιχνιδια που μεταδοθηκαν κ βγαζοντας τα οπαδικα γυαλιά θεωρω οτι κριθηκαν κ τα 6 στο γηπεδο. Κ μπαινω να διαβασω τα σχολια σε αυτη την ενότητα κ βγαίνει το απειρο μενος κυριως απο την μοναδικη συμπρωτευουαα του πλανητη. Κ δεν κατελαβαινω γτ οταν μιλαει ο σακοτα για διαιτησια αδικειται η αεκ αλλα οταν μιλαει για διαιτησια ο ζιαγκος εκει δεν αδικειται ο πανιωνιος. Στο πανιωνιος αρης υπηρχαν εκατερωθεν παράπονα αλλα οπως κ στα υπολοιπα παιχνιδια δεν αλλαξαν το αποτελεσμα που ταν δικαιο. Δεν το καταλαβαινω το κολλημα των φιλων του Αρη που χρησιμοποιουν παραδειγματα γονιων σε εφηβικα για να μας πεισουν οτι ο πανιωνιος ειναι το προβλημα. Οπως κ ι φιλος του ηρακλη που μας θεωρεί κ αντιπροσωπευτικο παραδειγμα των προβληματων του ελληνικου αθλητισμού. Ολα αυτα τα σχόλια βγαζουν πικρα για ενα "μικρο" στα νουμερα τεραστιο στη πραγματικοτητα συλλογο. Που δεν ξεμεινε ποτε σε κανενα αθλημα να βολοδερνει σε μικροτερες κατηγοριες παντα ανεβαινε ποιος δυνατος κ πετυχαινε θαυματα οπως το φετινο. Καταλαβαινω οτι οι εκδρομες σε ολα τα χωρια της ελλαδας δημιουργουν αποθημενα, οποτε θα δειξω κατανόηση προσωπικα, θα ευχηθω καλο πασχα κ θα προτρεψω οσους αναρωτιουνται γτ χτυπαει ακομα κατηγορια ο πανιωνιος να κοιταξουν τις αλλαγες στο ροστερ του κ την αγωνιστικη του βελτιωση
nikmamba
αν υπηρχαν εκατερωθεν παραπονα στο πανιωνιος-αρης που ακομα βαραει βολες ο τιμιος ζησης σαρικοπουλος ενω ο ολοκληρος ο Αρης εκτελεσε λιγοτερες καποιο προβλημα υπαρχει..

ο σακοτα οταν φωναζει για το συγκεκριμενο μτς εχει δικιο γιατι φαγανε 2 τεχνικες ποινες με τη δευτερη να μην κτλβαινει κανεις γιατι τη στιγμη που ειχε γυρισει το ματς..ολα καλα

το ποιος εχει απωθημενα με ποιον μπορεις να το καταλαβεις αν σκεφτεις οτι ειστε η μοναδικη ομαδα που πηρε ενα ευρεως γνωστο συνθημα των οπαδων του Αρη και εβγαλε αντισυνθημα(οι καλες σχεσεις με τον παοκ λογικα δεν παιζουν ρολο ε?)..βεβαια ειναι λιγο αστειο να παιζει πανιωνιος αρης στο μπασκετ δλδ 1-21 τιτλοι και να φωναζουν οι οπαδοι του πανιωιου οτι ο αρης ειναια τιτλος αλλα δε βαριεσαι...

κατα τ αλλα ολη η ελλαδα βλεπει το σπρωξιμο που εχετε(οτι πιθανον οπως λεει κι ο φιλος του γηραιου δεν επρεπε να παιζετε καν στην Α1)...
gate1010
Ρε μάγκες δεν είναι θέμα με τον Πανιώνιο.Είναι θέμα νομιμότητας. Ότι φέτος δεν παίζετε Β εθνική και παίζετε basket league είναι σκάνδαλο από μόνο του. Ελπίζω του χρόνου να κάνετε προγραμματισμό για Β εθνική όπως ,κακά τα ψέματα, σας αξίζει.
gate1010
QUOTE (labros @ Apr 4 2018, 09:41 ) *
Οπως κ ι φιλος του ηρακλη που μας θεωρεί κ αντιπροσωπευτικο παραδειγμα των προβληματων του ελληνικου αθλητισμού. Ολα αυτα τα σχόλια βγαζουν πικρα για ενα "μικρο" στα νουμερα τεραστιο στη πραγματικοτητα συλλογο. Που δεν ξεμεινε ποτε σε κανενα αθλημα να βολοδερνει σε μικροτερες κατηγοριες παντα ανεβαινε ποιος δυνατος κ πετυχαινε θαυματα οπως το φετινο. Καταλαβαινω οτι οι εκδρομες σε ολα τα χωρια της ελλαδας δημιουργουν αποθημενα, οποτε θα δειξω κατανόηση προσωπικα, θα ευχηθω καλο πασχα κ θα προτρεψω οσους αναρωτιουνται γτ χτυπαει ακομα κατηγορια ο πανιωνιος να κοιταξουν τις αλλαγες στο ροστερ του κ την αγωνιστικη του βελτιωση

Για να φτάσει ο Ηρακλής το επίπεδο της ανυποληψίας και ανυπαρξίας του Πανιωνίου θέλει αλλά 20 χρόνια στην Α2 μπάσκετ και στην Γ εθνική ποδόσφαιρο. Κοιτάτε που παίζετε για playoffs και μαζεύεστε 300 άτομα στο γήπεδο. Μίλα καλύτερα με το περιστέρι και άσε μας εμάς χρυσό μου.
Ά και που σαι. Στις μεγάλες κατηγορίες μένεις μόνο και μόνο επειδή τρώνε πολλοί από τα ...θαύματα της Νέας Σμύρνης. Τα άλλα είναι για να τα λες στους φίλους σου και να χαίρεσαι.
pan24
Έχουν γίνει ήδη προειδοποιήσεις για offtopic posts και posts σχετικά με την διαιτησία στο παρόν thread
Στο επόμενο offtopic,διαιτητικό ή flame post θα υπάρξει φάουλ χωρίς άλλη προειδοποίηση

Για την διαιτησία υπάρχει το κατάλληλο topic ενώ για συζήτηση ποια Ελληνική ομάδα την έχει μεγαλύτερη την ιστορία υπάρχουν τα προσωπικά μηνύματα ή ακόμα όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ανοίξει ένα thread στο subforum Γενικές Συζητήσεις της Α1 και να γίνει εκεί η όποια συζήτηση πάντα με σεβασμό στους κανόνες και τον συνομιλητή
pan24
Σε σχέση με το παιχνίδι με το Λαύριο έχουμε απόφαση του αθλητικού δικαστή για τις καταγγελίες του Λαυρίου το οποίο σημαίνει προφανώς ότι αυτά που αναφέρει το Λαύριο γράφτηκαν και σε κάποια έκθεση αρμοδίου(του παρατηρητή λογικά).

QUOTE
1) Επιβάλλεται στην ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΕ:

α) για μία ειδοποίηση για υβριστικό σύνθημα με αποδέκτη φυσικό πρόσωπο που εκδηλώθηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα καλαθοσφαίρισης Πρωταθλήματος μεταξύ της ομάδας «ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΕ» και της ομάδας «ΛΑΥΡΙΟ Γ.Σ.» της 31-3-2018, η ποινή της επίπληξης και χρηματικό πρόστιμο 1.400,00 ευρώ

β) για επεισόδια μέσα στο γήπεδο (αποδυτήρια) αλλά έξω από τον αγωνιστικό χώρο αμέσως πριν την έναρξη του αγώνα καλαθοσφαίρισης Πρωταθλήματος μεταξύ της ομάδας «ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΕ» και της ομάδας «ΛΑΥΡΙΟ Γ.Σ.» δυσφημιστικά για το άθλημα καθ΄υποτροπή ποινή αποκλεισμού δύο (2) αγωνιστικών ημερών και χρηματικό πρόστιμο 3.000,00 ευρώ. και

2) Επιβάλλεται στον Σταύρο Αλευρογιάννη, ιατρό της ΚΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ., για ανάρμοστη συμπεριφορά προς το πρόσωπο του διαιτητή που εκδηλώθηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα καλαθοσφαίρισης Πρωταθλήματος μεταξύ της ομάδας «ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΕ» και της ομάδας «ΛΑΥΡΙΟ Γ.Σ.», χρηματικό πρόστιμο 1.100,00 ευρώ
labros
Αυτο που γραφεις εχει το ενδιαφέρον του. Γιατι απο τον πανιωνιος (με επιφύλαξη λοιπον) βγαινει οτι γράφτηκαν μονο οι αναφορες των ανθρωπων του λαυριου. Περιεργο δεν ειναι να φαει αλλες 2 κεκλισμενων συνολο 6 φετος απο τις αναφορες των ανθρωπων του Λαυρίου?? 6 αγωνιστικες σε ομαδα που τηβ σπρωχνουν το λες κ περαδοξο αν σκεφτεις οτι δε σταυρωνει νικη μακρια απο το αρτακης. Σεβομαι ιδιαιτερα κ τον αρη κ τον ηρακλη κ δεν επηρεαζεται η γνωμη μου απο οπαδικα σχολια. Προσωπικα εκτιμω κ τις 2 πολυ περισσοτερο απο τον συμπολιτη. Ομως ενα σχολιο στο κρεσέντο προσβητικων σχολιων του φιλου του ηρακλη. Ο ηρακλη μπορουσε να ανεβει περσι αντι του πανιωνιου στο γηπεδο. Απο οσο θυμάμαι χωρις κανενα σπρωξιμο δεν το κανε. Παιζει λοιπον κ φετος με τον χολαργο. Οπως επαιζε κ προπερσι που ο πανιωνιος ηταν στη Β. Καθαρα ανεβηκε ο πανιωνιος καθαρα δεν ανεβηκε ο ηρακλης. Λυπαμαι για αυτο πολυ θα ηθελα να ανεβουν κ οι δυο αλλα δεν. Φετος οντως στις ημερομηνίες υπηρχε ελαστικοτητα με τον Πανιώνιο συμφωνοι. Περα απο αυτο ο πανιωνιος κατεθεσε πληρη φακελο κ απο τοτε τους εχει ολους πληρωμενους. Ισχυει αυτο για ολους τους ανταγωνιστες του? Εκει δεν ημαστε τυπολατρες? Κ τελευταιο για να μη το κουραζουμε αλλο. Μη σ απασχολει για που θα κανει προγραμματισμο ο ΠΓΣΣ. Για την Α1 θα ναι λογικα.αλλα κ να μην ειναι το χεις δει το εργο θα επιστρεψει οπως πρεπει μεσα στο γηπεδο κ αμεσα. Εγω σου ευχομαι το ιδιο να κανει κ ηρακλης, να ρθει μεσα απ τα γηπεδα οπως αξιζει στην ιστορια του κ να ρθει για να μεινει. Γιατι τα τουρ στα χωρια τεινουν να γινουν κανονας κ δε σου φταιει ο πανιωνιος για αυτο.. στο θεμα ελπιζω να δουμε που βασιστηκε η αποφαση που βγήκε γτ μετα το ματς με παο η αντιστοιχη ηταν σφαγη ανευ προηγουμενου
nikmamba
QUOTE
καθ΄υποτροπή ποινή αποκλεισμού δύο (2) αγωνιστικών ημερών


επισης η ποινη θα παει ασεαδ και θα γινει μια...η μια ειναι κοντρα στον οσφπ αρα αγωνιστικα δεν τρεχει τιποτα.με τον παοκ που θα καιγεστε μια χαρα κοσμο θα εχετε..και θα παιξετε κι οποτε πρεπει οχι οπως εμεις που μολις δικαιωθηκαμε μας το αλλαξε ο γαλατσοπουλος το ματς
Gistopoulos13
http://m.contra.gr/Basketball/panionios/o-...hw.5150923.html
Ριξτε μια ματια στη συνεντευξη του νεαρου μαραγκιδη πολυ γελιο το παιδι ειναι αλλου!
McRae
Ο Πανιωνιος μπορει να κερδιζε αν ειχε κοσμο και αν ο Σχοινας δεν εκανε τον μαγκα στον Μπραζελτον.Τον Σπανουλη θα τον απεβαλε ποτε για απλη διαμαρτυρια για φαουλ?

Αλλα δεν ειναι ολες οι ομαδες σαν τον Αρη να τον δικαιωνει το ΑΣΕΑΔ σε οτι ζηταει,
G-arenas
QUOTE (McRae @ Apr 13 2018, 20:31 ) *
Ο Πανιωνιος μπορει να κερδιζε αν ειχε κοσμο και αν ο Σχοινας δεν εκανε τον μαγκα στον Μπραζελτον.Τον Σπανουλη θα τον απεβαλε ποτε για απλη διαμαρτυρια για φαουλ?

Αλλα δεν ειναι ολες οι ομαδες σαν τον Αρη να τον δικαιωνει το ΑΣΕΑΔ σε οτι ζηταει,

νταξει σημερα ο πανιωνιος μπορουσε να κερδισει με μπραζετον μεσα. τσαμπα τεχνικη πονη του εδωσαν ενω δεν εκανε τιποτα. και αμεσως μετα δεν δινει καθαρο αντιαθλητικο φαουλ του μακλιν σε καρατια του στον νταλο νομιζω. ειχαν και 0/5 βολες στο τελος οποτε εχασαν.

αλλα ακομα και 50-50 να ηταν το ματς δεν νομιζω να κερδιζε. ειναι τεραστια η διαφορα και ο οσφπ επαιζε πολυ πολυ σβηστος.

επισης μακαρι να μεινει ο πανιωνιος γιατι ειναι πολυ πολυ καλυτερη ομαδα απο αρη και κοροιβο!
gerorge
QUOTE (G-arenas @ Apr 13 2018, 20:40 ) *
νταξει σημερα ο πανιωνιος μπορουσε να κερδισει με μπραζετον μεσα. τσαμπα τεχνικη πονη του εδωσαν ενω δεν εκανε τιποτα. και αμεσως μετα δεν δινει καθαρο αντιαθλητικο φαουλ του μακλιν σε καρατια του στον νταλο νομιζω. ειχαν και 0/5 βολες στο τελος οποτε εχασαν.

αλλα ακομα και 50-50 να ηταν το ματς δεν νομιζω να κερδιζε. ειναι τεραστια η διαφορα και ο οσφπ επαιζε πολυ πολυ σβηστος.

επισης μακαρι να μεινει ο πανιωνιος γιατι ειναι πολυ πολυ καλυτερη ομαδα απο αρη και κοροιβο!




Εχει υπαρξει παιχνιδι που να αφορα τον Αρη που να μην ασχολεισαι με τη διαιτησια;
labros
παιδια τον σπρωχνουνε τον πανιωνιο... να τον κρατησουν με το ζορι σε τα λενε δεν ακουτε. με το ζορι μωρε προσπαθουν οι γκρι να του δωσουν τα παιχνιδια, το πε ο σακοτα το παν κ οι φιλοι του ηρακλοι
pan24
QUOTE (gerorge @ Apr 13 2018, 20:45 ) *
Εχει υπαρξει παιχνιδι που να αφορα τον Αρη που να μην ασχολεισαι με τη διαιτησια;

Κοιτα τωρα για την διαιτησια του Πανιωνιου μιλησε

Προς ολους:Η διαιτησια δεν ειναι για αυτο το τοπικ

Η παραμονη πιστευω οτι θα παιχτει αναμεσα σε Πανιωνιο-Φαρο
Ο Αρης θα μπλεξει μονο αν αυτοκτονησει δηλαδη χασει απο τα Τρικαλα
Ο Κοροιβος νομιζω οτι παλι ευκολα-δυσκολα θα σωθει
gerorge
QUOTE (pan24 @ Apr 13 2018, 20:50 ) *
Κοιτα τωρα για την διαιτησια του Πανιωνιου μιλησε

Προς ολους:Η διαιτησια δεν ειναι για αυτο το τοπικ

Η παραμονη πιστευω οτι θα παιχτει αναμεσα σε Πανιωνιο-Φαρο
Ο Αρης θα μπλεξει μονο αν αυτοκτονησει δηλαδη χασει απο τα Τρικαλα
Ο Κοροιβος νομιζω οτι παλι ευκολα-δυσκολα θα σωθει



Ολη η παραμονη ειναι στο Αρης-Πανιωνιος,ειτε κερδισει αυριο ο Αρης ειτε χασει.Θεωρω οτι ο Πανιωνιος θα κερδισει μονο το ματς με ΠΑΟΚ στη Νεα Σμυρνη και οχι στο Ρεθυμνο(αναλογα και το κατα ποσο εχει ενδιαφερον το Ρεθυμνο μεχρι τοτε),και μετα αν κερδισει και Αρη σωζεται,ενω αν χασει ειναι κατω στις περισσοτερες ισοβαθμιες οποτε πεφτει

Btw για διαιτησια λεω γιατι δεν βλεπω την ιδια ευθιξια σε παιχνιδια οπως με τα Τρικαλα προχτες
Gkos
QUOTE (pan24 @ Apr 13 2018, 20:50 ) *
Κοιτα τωρα για την διαιτησια του Πανιωνιου μιλησε


Νομιζω στοαπο πανω του McRae ηθελε να απαντησει και μπερδεψε τα post ! 😂😂😂
G-arenas
QUOTE (gerorge @ Apr 13 2018, 20:45 ) *
Εχει υπαρξει παιχνιδι που να αφορα τον Αρη που να μην ασχολεισαι με τη διαιτησια;

ναι υπαρχει. σε ολα τα παιχνιδια του αρη δεν εχω μιλησει για διαιτησια πλην αυτου με προμηθεα. επισης αν θυμαμαι καλα ο πανιωνιος με τον οσφπ επαιζε οχι με τον αρη. οποτε που ειδες οτι μιλησα για τον αρη? θα μας τρελανετε ολους εδω μεσα?

τελος pan δεν εχω δει τους αγωνες που εχει η καθε ομαδα, αλλα δεν νομιζω οτι ο αρης κερδιζοντας τρικαλα μενει κατηγορια. εχει και πανιωνιο στη εδρα του και τωρα εχουν 3πλη ισοβαθμια αρης,κοροιβος, πανιωνιος


οποτε προβλεπετε να γινει χαμος τελευταιες αγωνιστικές για το ποιος θα μεινει.

αν ελεγα οτι θα ηθελα να πεσει μια ομαδα θα ελεγα κοροιβος γιατι θα ειναι η πιο αδυναμη του χρονου καθως καθε χρονο με 0 μπατζετ αλλα με σωστο σχεδιασμο σαφω, παντα σωζοταν τελευταια αγωνιστικη. νομιζω ηρθε καιρος να πεσει. αλλωστε του χρονου δεν ξερουμε καν αν θα βρει λεφτα για να ειναι α1, οποτε καλυτερα να τελειωνουμε απο φετος, αν και θα ειναι κριμα για την προπονηταρα τον καλαμπακο!
gerorge
QUOTE (Gkos @ Apr 13 2018, 20:58 ) *
Νομιζω στοαπο πανω του McRae ηθελε να απαντησει και μπερδεψε τα post ! 😂😂😂




Δεν ηθελα να στερησω την ευκαιρια στον nikmamba να απαντησει στο απο πανω με παραθεση στο οφ τοπικ biggrin.gif
nikmamba
QUOTE (McRae @ Apr 13 2018, 20:31 ) *
Ο Πανιωνιος μπορει να κερδιζε αν ειχε κοσμο και αν ο Σχοινας δεν εκανε τον μαγκα στον Μπραζελτον.Τον Σπανουλη θα τον απεβαλε ποτε για απλη διαμαρτυρια για φαουλ?

Αλλα δεν ειναι ολες οι ομαδες σαν τον Αρη να τον δικαιωνει το ΑΣΕΑΔ σε οτι ζηταει,

δεν εχεις βαρεθει?αν δικαιωθει για το μεταξυ σας που εχει παει στο ασεαδ ο πανιωνιος θα γκρινιαξεις ή ουτως η αλλως ετοιμαζεστε να το δωσετε οπως κανατε καποτε και στο ποδοσφαιρο...οπως δεν καναμε εμεις τοτες στο ρεθυμνο κι ειστε τωρα στην Α1 κι οχι μαζι με τον Ηρακλη?οτι ο πανιωνιος εχει απειρως καλυτερες διαιτησιες στα μτς που πρεπει απο τον Αρη θα το σχολιασεις?

οσο για το ποτε θ αποβληθει ο σπανουλης..Προφανως οταν παρει τεχνικη ποινη ο ζουρνατζιδης που την εχει δει μπραβος και τη βγαζει συνεχως ορθιος και με διαμαρτυριες σε καθε ματς

QUOTE (labros @ Apr 13 2018, 20:48 ) *
παιδια τον σπρωχνουνε τον πανιωνιο... να τον κρατησουν με το ζορι σε τα λενε δεν ακουτε. με το ζορι μωρε προσπαθουν οι γκρι να του δωσουν τα παιχνιδια, το πε ο σακοτα το παν κ οι φιλοι του ηρακλοι

ε ναι αδικηθηκες με τον ολυμπιακο και δεν σε σπρωχνουν..αυτα που γινανε στα τρικαλα το σαββατο τι σου λενε?με 4 τεχνικες ποινες εκ των οποιων η μια 4 λεπτα πριν το τελος με τα τρικαλα στον ποντο...?

QUOTE (gerorge @ Apr 13 2018, 21:03 ) *
Δεν ηθελα να στερησω την ευκαιρια στον nikmamba να απαντησει στο απο πανω με παραθεση στο οφ τοπικ biggrin.gif

αστο μωρε.ηρθαν να μας πουνε οτι αδικηθηκανε απο τον οσφπ(λες και οταν χρειαστει ο οσφπ με τον οποιονδηποτε εκτος παο δεν θα παρει σφυριγματα)αλλα για οσα γινανε στα τρικαλα την τεταρτη δεν ειπανε τιποτα..που πηγανε με πηλοιδη0-τσαρουχα και μοιραζανε τεχνικες ποινες αβερτα...
labros
Γραφετε γραφετε ξαναγραφετε... τι εγινε ρε παιδια στα τρικαλα. Δηλαδη αν παρει ο πανιωνιος τον παοκ στο αρτακης θα το χει δωσει ο παοκ... το δωσε δηλ κ η αεκ η το λαυριο, η ο φαρος, η ο κοροιβος η το ρεθυμνο... η το δωσανε η μας εσπρωξε η διαιτησια. Μαλλον εκει στα βορεια δεν εχετε πολυ εμπιστοσυνη στο αγγελου κ οσους παιχτες απομεινουν κ ασχολειστε με φαντασματα. Σημερα με το παιχνιδι στον ποντο ο πανιωνιος εχασε την ποιοτικοτερη μοναδα του για λογο που δεν καταλαβε κανεις. Αυτα ειναι τα δεδομενα. Τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε. Ειπαν τα τρικαλα για διαιτησια ειπε κ ο πανινωιος. Πολυ κακος βεβαια ειπε. Καστιστες οι ανακοινωσεις του κ αχρειαστες. Αλλα εκει στη μοναδικη συμπρωτευιυσα του πλανητη οποιος πει συλλαβη για διαιτησια με τον πανιωνιο το κανετε σημαια. Να δουμε πως θα αντιμετωπιστει αυτος που ολοι τον σπρωχνουν στο αλεξανδειο. Περιεργεια το εχω
polykos
Θα αργήσουμε να το δούμε.
Μέχρι τότε ενδέχεται πολλά να συμβούν και να πάρει ο Πανιώνιος το ματς στα "χαρτιά".
Αυτή η άτιμη η εγγυητική του Αρη, βλέπεις!!
xaris1986
Θελω να μεινει ο Πανιωνιος στην Α1.
Ειναι ενας συλλογος στον οποιο εχω συμπαθεια.

Δυστυχως ομως πιστευω οτι για να το πετυχει αυτο πρεπει να κανει οχι μια αλλα δυο νικες στα παιχνιδια με Αρη,Παοκ,Ρεθυμνο.
Κοινως πρεπει να υπερβαλλει ευατον.

Και εξηγουμαι.
Αρης-Ρεθυμνο ειναι σωμενοι δεν μπαινουν στην εξισωση.Η παραμονη θα παιχτει μεταξυ ΓΣΛ/Φαρου-Κοροιβου-Πανιωνιου.
Ο ΓΣΛ εχει 8νικες και βαση προγραμματος δυσκολα θα κανει αλλη(εκτος αν παει και κερδισει μεσα στο Λαυριο).
Οποτε μενει στις 8.
Ο Κοροιβος παλι βαση λογικης-προγραμματος θα κανει μια νικη ως το τελος(με τα Τρικαλα εντος)και θα παει και αυτος στις 8 νικες.
Αν κανει μονο μια νικη ο Πανιωνιος στα τρια παιχνιδια που του μενουν παει και αυτος στις 8νικες και εχουμε τριπλη ισοβαθμια στην οποια ομως υποβιβαζεται ο Ιστορικος.
Για αυτο λεω οτι θελει δυο νικες να παει στις 9,αριθμος που σιγουρα χαριζει την παραμονη.
geo82
QUOTE (gate1010 @ Apr 4 2018, 13:57 ) *
Ρε μάγκες δεν είναι θέμα με τον Πανιώνιο.Είναι θέμα νομιμότητας. Ότι φέτος δεν παίζετε Β εθνική και παίζετε basket league είναι σκάνδαλο από μόνο του. Ελπίζω του χρόνου να κάνετε προγραμματισμό για Β εθνική όπως ,κακά τα ψέματα, σας αξίζει.


Όντως, υπήρξε θέμα ελαστικότητας με τις καταληκτικές ημερομηνίες, αλλά τουλάχιστον κατέθεσαν πλήρη φάκελο. Επίσης, απ' ό,τι γνωρίζω, τα πάνε καλά με τα οικονομικά θέματα μέχρι στιγμής. Απλώνουν τα πόδια τους μέχρι εκεί που φτάνει το πάπλωμα και πολύ καλά κάνουν. Αν δεν τα καταφέρει η ομάδα και υποβιβαστεί, δε χρειάζεται να έχει και οφειλές από πάνω...

QUOTE (gerorge @ Apr 13 2018, 20:57 ) *
Ολη η παραμονη ειναι στο Αρης-Πανιωνιος,ειτε κερδισει αυριο ο Αρης ειτε χασει.Θεωρω οτι ο Πανιωνιος θα κερδισει μονο το ματς με ΠΑΟΚ στη Νεα Σμυρνη και οχι στο Ρεθυμνο(αναλογα και το κατα ποσο εχει ενδιαφερον το Ρεθυμνο μεχρι τοτε),και μετα αν κερδισει και Αρη σωζεται,ενω αν χασει ειναι κατω στις περισσοτερες ισοβαθμιες οποτε πεφτει


Προσωπικά, θεωρώ πιο πιθανό να κερδίσουμε στο Ρέθυμνο, παρά εσάς στη Θεσσαλονίκη. Σίγουρα, με την απόκτηση των δύο Αμερικανών έχουμε βελτιωθεί σημαντικά και σίγουρα κάθε αγώνας αντιμετωπίζεται σαν τελικός, αλλά με εσάς σε δύσκολη επίσης θέση και να καίγεστε για νίκες και το παιχνίδι σε μια "σκληρή" έδρα, είναι μεγάλο παλούκι αδερφέ...Θα μου πεις μπάσκετ είναι και όλα γίνονται, αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.
tuareg
QUOTE (McRae @ Apr 13 2018, 20:31 ) *
Ο Πανιωνιος μπορει να κερδιζε αν ειχε κοσμο και αν ο Σχοινας δεν εκανε τον μαγκα στον Μπραζελτον.Τον Σπανουλη θα τον απεβαλε ποτε για απλη διαμαρτυρια για φαουλ?

Αλλα δεν ειναι ολες οι ομαδες σαν τον Αρη να τον δικαιωνει το ΑΣΕΑΔ σε οτι ζηταει,


Κομπλεξ....

QUOTE (polykos @ Apr 14 2018, 00:01 ) *
Θα αργήσουμε να το δούμε.
Μέχρι τότε ενδέχεται πολλά να συμβούν και να πάρει ο Πανιώνιος το ματς στα "χαρτιά".
Αυτή η άτιμη η εγγυητική του Αρη, βλέπεις!!

http://www.pressaris.gr/%CF%80%CE%AE%CF%81...F%CF%82-%CE%B1/

Αναλυτικά η απόφαση της ΕΕΑ:
«5. Αίτηση των αθλητών Βασιλείου Σίμτσακ, Γκάι-Γάιου Σκορδίλη, Βασιλείου Ξανθόπουλου, Βλάντιμιρ (Βλαδίμηρου) Γιάνκοβιτς, του προπονητή Δημητρίου Πρίφτη και του τρίτου Ισίδωρου Κούνουπα περί κατάπτωσης της εγγυητικής επιστολής της ΚΑΕ ΑΡΗΣ 2003.

ΑΝΕΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ μετά τις παραιτήσεις από τα δικόγραφα των αιτήσεων».

http://www.pressaris.gr/%CE%B7-%CE%B5%CF%8...B8%CE%AD%CE%BC/

ελα να κανεις το 3/3 στο παλε οπως ειπε ο προπονητης σου


polykos
QUOTE(tuareg @ Apr 15 2018, 13:42 ) *
ελα να κανεις το 3/3 στο παλε οπως ειπε ο προπονητης σου

Αδερφε μην υψώνεις την φωνή σου, δεν χρειάζεται.
¨οσο είναι του προπονητή "μου" τα λόγια, άλλο τόσο ΔΕΝ είναι και δικά σου τα μύρια που χρωστάει η ΚΑΕ Αρης 2003.
Προσεχε μόνο μην σωθείς αλλά του χρονου δεν εμφανιστείς πουθενά.
tuareg
QUOTE (polykos @ Apr 15 2018, 14:54 ) *
Αδερφε μην υψώνεις την φωνή σου, δεν χρειάζεται.
¨οσο είναι του προπονητή "μου" τα λόγια, άλλο τόσο ΔΕΝ είναι και δικά σου τα μύρια που χρωστάει η ΚΑΕ Αρης 2003.
Προσεχε μόνο μην σωθείς αλλά του χρονου δεν εμφανιστείς πουθενά.


δεν υψωνω καμμια φωνη,αυτα με τα υπονοουμενα οχι σε μενα αλλα σε καποιους που δε ξερουν και γα Νεο Πανιωνιο.
Οσο για το τι χρωσταω,σ επιασε η ευαισθησια τωρα?
Μεσω του 99 τουλαχιστον κατι παιρνουν καποιοι εδω και 4 χρονια,δε πηγα β εθνικη αφου επεσα απο την α1 για να πιστολιασω κοσμο οπως κατι αλλοι.
Εν ολιγοις χαλαρωσε δε θα σου γινει η χαρη.
nikmamba
ασε βρε τα παιδια..αφου ξερουν οτι μονο στα χαρτια μπορουν να ερδισουν στο παλε..εδω στο αρτακης γεματο με διατησια 100-0 και ο λευτερακης τους εκανε πλακιτσα...
polykos
Αφου η Καε Αρης 2003 έχει και άρθρο 99 και πληρώνει κανένα πρόβλημα, λοιπόν.
Θα κερδίσετε και τα ματς που πρέπει και τον Πανιώνιο βέβαια. Ολα καλα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.