Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A.O ΔΑΦΝΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
ΜΑΥΡΟΣ
QUOTE(άρρωστος @ Nov 3 2009, 17:22 ) *
Είναι στο άλλο κλειστό,ναι κάρφωνε και κόσμο είχαμε πολύ αλλά όχι τόσο φανατικό όπως εσείς και προσπαθούμε να τον φέρουμε πάλι στο γήπεδο.Από ότι φαίνεται θα το καταφέρουμε αν κρίνω από το πρώτο εντός.



Περσι που σας ειδα με τον Εθνικο ειχατε λιγα πραγματα....

Το γνωστο οικογενειακο περιβαλλον,τουλαχιστον μαζευονται ακομα...

Απεναντι απο την Παντειο εμενα (πριν παντρευτω....) αρρωστε,αλλα με «τραβηξε» η ΔΑΦΝΗ smiley.gif .....

Το λεω και το λεω για τον Δεμεναγα αλλα κανενας δεν με πιστευει,πολυ μυαλο αυτος ο παικτης αλλα εγω γουσταρα Κωνσταντωνη!!!!
Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 3 2009, 17:28 ) *
Περσι που σας ειδα με τον Εθνικο ειχατε λιγα πραγματα....

Το γνωστο οικογενειακο περιβαλλον,τουλαχιστον μαζευονται ακομα...

Απεναντι απο την Παντειο εμενα (πριν παντρευτω....) αρρωστε,αλλα με «τραβηξε» η ΔΑΦΝΗ smiley.gif .....

Το λεω και το λεω για τον Δεμεναγα αλλα κανενας δεν με πιστευει,πολυ μυαλο αυτος ο παικτης αλλα εγω γουσταρα Κωνσταντωνη!!!!



Που να σε πιστέψουν? Αφού έιναι 1.76 ύψος!
Αλλά ήταν όλη μέρα με τα βαράκια στα πόδια!


Εντάξει, τι να λέμε τώρα!

Κωνσταντώνης, Μαρίνος (rip), Μπέλσης,Κούτρας...
ΜΑΥΡΟΣ
Που τον θυμηθηκες τον Μπελση.... rolleyes.gif

Και φυσικα ο μεγαλος καβλας Κυπριωτης.... smiley.gif

Τους προλαβες αυτους εσυ;;;
Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 3 2009, 17:58 ) *
Που τον θυμηθηκες τον Μπελση.... rolleyes.gif

Και φυσικα ο μεγαλος καβλας Κυπριωτης.... smiley.gif

Τους προλαβες αυτους εσυ;;;



Φυσικά και τους πρόλαβα!

Μάλιστα τον Κούτρα τον ξαναείδα μετά από πολλά χρόνια φέτος στο ματς με τον Ηλυσιακό!



Και τώρα σου έχω δύσκολο κουίζι:

Ποιος ήταν σέντερ την εποχή των Κωνσταντώνη,Κούτρα,Μπέλση και Μαρίνου?
ΜΑΥΡΟΣ

Ο Κουτρας αν θυμαμαι καλα ειχε σταματησει το μπασκετ για να παει Αγγλια;;;

Σεντερ εκεινη την εποχη επαιζε και ο Κουτρας και ο ..... Φωσσες γιατι νομιζω (αν θυμαμαι καλα) μετεπειτα ειχε ερθει ο Καλαφατης;;;

Ημουνα και μικρο παιδι,εχω και αλτσχαιμερ!!! 69.gif 69.gif

Θυμησε μου,θυμησε μου.... smiley.gif smiley.gif

Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 4 2009, 08:42 ) *
Ο Κουτρας αν θυμαμαι καλα ειχε σταματησει το μπασκετ για να παει Αγγλια;;;

Σεντερ εκεινη την εποχη επαιζε και ο Κουτρας και ο ..... Φωσσες γιατι νομιζω (αν θυμαμαι καλα) μετεπειτα ειχε ερθει ο Καλαφατης;;;

Ημουνα και μικρο παιδι,εχω και αλτσχαιμερ!!! 69.gif 69.gif

Θυμησε μου,θυμησε μου.... smiley.gif smiley.gif



Ναι, νομίζω πήγε για Ιατρική ή Φαρμακευτική κάτι τέτοιο!

Ο Φωσσές ήρθε μια χρονιά αργότερα!
Τι παίκτης κι αυτός! 77.gif 77.gif 77.gif
Ο άνθρωπος έπαιζε με οστεόφυτα (προκαλούν αφόρητους πόνους στα γόνατα) και τους έκανε όλους χαζούς με τις κινήσεις του!

Λοιπόν, πριν έρθει ο Φωσσές σέντερ έπαιζε ο Τσαντίκος! (εννοείται και οι Μπιλλίδες, αλλά αυτό το ξέρεις ήδη)

Άρα μπορεί και να σαι ένα χρόνο μικρότερος μου! smiley.gif

Αυτόν όμως τον Καλαφάτη!? δεν τον θυμάμαι!


ΜΑΥΡΟΣ
Mαλακια μου Καλαφατακη ηθελα να γραψω....

Αυτον τον Τσαντικο δεν τον θυμαμαι καθολου...

39 ειμαι και κατι ψηλα...
Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 4 2009, 13:12 ) *
Mαλακια μου Καλαφατακη ηθελα να γραψω....

Αυτον τον Τσαντικο δεν τον θυμαμαι καθολου...

39 ειμαι και κατι ψηλα...



Σε ηλικία με τρως!

Αλλά σε παρατηρητικότητα και στατιστικά μάλλον σε περνάω! smiley.gif

Μάλλον εσύ θα καθόσουν τέρμα αριστερά στην εξέδρα του πανικού! Εγώ πάντα πήγαινα ακριβώς στη μέση!

Είχα καλύτερη ορατότητα! smiley.gif

Ο Τσαντίκος ήταν ένας ψιλόλιγνος (2.05) με σγουρό μαλλί, αρκετά ατσούμπαλος (θύμιζε λίγο Φασούλα σε σουλούπι!!!)

Νομίζω φόραγε το Νο 5

Ο Καλαφατάκης ήταν εντελλώς θεόμουρλος (όσοι δεν τον έχουν δει να πανηγυρίζει χάνουν!)

Τι έχουνε δει τα μάτια μας όμως ε?




ΜΑΥΡΟΣ
Στους μουρλους παντα πηγαινα εννοειται... smiley.gif

Δεν ητανε ποτε στα φορτε μου τα στατιστικα και απο μνημη χαλια.... rolleyes.gif

Εχουμε δει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ αλλα αμα μας διαβαζει τωρα κανεις θα νομιζει οτι ημαστε γραφικοι (οχι οτι δεν ειμαι εγω 69.gif ) αλλα δυστυχως οι νεοι δεν ξερουνε και οι παλιοι απο τους αλλους δεν θελουνε να θυμουνται smiley.gif

Να θυμηθω στο Μαρουσι που πηγαμε 3 πουλμαν και κατεβηκανε καποιοι δικοι μας και σπασανε ενα φαρμακειο και ελεγε ο ενας απο τα αδελφια Γαρδ..... (επιθετο ειναι) «που πατε ρε αφηστε αυτους και παμε να το αδειασουμε»....!!!! shot.gif shot.gif

Μεγαλη «αλητεια».....
Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 4 2009, 14:33 ) *
Στους μουρλους παντα πηγαινα εννοειται... smiley.gif

Δεν ητανε ποτε στα φορτε μου τα στατιστικα και απο μνημη χαλια.... rolleyes.gif

Εχουμε δει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ αλλα αμα μας διαβαζει τωρα κανεις θα νομιζει οτι ημαστε γραφικοι (οχι οτι δεν ειμαι εγω 69.gif ) αλλα δυστυχως οι νεοι δεν ξερουνε και οι παλιοι απο τους αλλους δεν θελουνε να θυμουνται smiley.gif

Να θυμηθω στο Μαρουσι που πηγαμε 3 πουλμαν και κατεβηκανε καποιοι δικοι μας και σπασανε ενα φαρμακειο και ελεγε ο ενας απο τα αδελφια Γαρδ..... (επιθετο ειναι) «που πατε ρε αφηστε αυτους και παμε να το αδειασουμε»....!!!! shot.gif shot.gif

Μεγαλη «αλητεια».....



Αν δεν απατώμαι (βέβαια θα χρειαστούμε τη βοήθεια των πιο παλιών) πρέπει να είμαστε η πρώτη ομάδα που έχει φάει αποκλεισμό εδρας στο μπάσκετ!

Και αν δεν ξαναπατώμαι πρέπει να ήταν για ξυλίκι με Παπάγο ή από τα τοπικά με Ζωγράφο!!! ugly1.gif
ΜΑΥΡΟΣ
Τωρα με τον ζαχαροπλαστη τι γινεται;;;;

Εχει φτασει η ομαδα δυο φορες να .... πιει νερο και παιρνει το πουλο...

Δειχνει οτι δεν μας θελουνε....

Παντως ο Κουφος εχει κανει πολυ καλη ομαδα blink.gif
Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 4 2009, 16:07 ) *
Τωρα με τον ζαχαροπλαστη τι γινεται;;;;

Εχει φτασει η ομαδα δυο φορες να .... πιει νερο και παιρνει το πουλο...

Δειχνει οτι δεν μας θελουνε....

Παντως ο Κουφος εχει κανει πολυ καλη ομαδα blink.gif



Σίγουρα υπάρχει θέμα με την ΕΟΚ αλλά κάναμε και μεις κάτι ήττες εντελώς κουλές!

Τώρα δυστυχώς το γήπεδο είναι εκκλησία.
Κάτι παιδάκια με ένα τύμπανο και κουβέντα να γίνεται...

Τότε και οι επίσημοι ήταν τρελλαμένοι!
Τον πατέρα μου τον φωνάζουν ακόμα γεροχούλιγκαν!!!!!!! smiley.gif
Υπήρχε παλμός σε όλη την κερκίδα!

wav.gif
ΜΑΥΡΟΣ
QUOTE(Smrek @ Nov 4 2009, 17:12 ) *
Τότε και οι επίσημοι ήταν τρελλαμένοι!
Τον πατέρα μου τον φωνάζουν ακόμα γεροχούλιγκαν!!!!!!! smiley.gif
Υπήρχε παλμός σε όλη την κερκίδα!

wav.gif


Οι πιο « νορμαλ» ητανε ο επιτιμος (μουστακιας) με τον Μητροπουλο.... smiley.gif smiley.gif

Ο γαιδαρος στο πρωτο επισημο παιχνιδι στην Α1 που εγινε με τον Ηρακλη στην Σαλονικα,οταν φευγαμε απο την πλατεια ειχε κλεισει το δρομο ενα αμαξι,κατεβηκαμε κατω για να το σηκωσουμε αλλα τελικα το σηκωσε μονος του!!!!

Κοιμηθηκαμε και στο ξενοδοχειο των παικτων,εγω κοιμηθηκα στου πουλμαντζη το δωματιο smiley.gif smiley.gif
Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 4 2009, 17:24 ) *
Οι πιο « νορμαλ» ητανε ο επιτιμος (μουστακιας) με τον Μητροπουλο.... smiley.gif smiley.gif

Ο γαιδαρος στο πρωτο επισημο παιχνιδι στην Α1 που εγινε με τον Ηρακλη στην Σαλονικα,οταν φευγαμε απο την πλατεια ειχε κλεισει το δρομο ενα αμαξι,κατεβηκαμε κατω για να το σηκωσουμε αλλα τελικα το σηκωσε μονος του!!!!

Κοιμηθηκαμε και στο ξενοδοχειο των παικτων,εγω κοιμηθηκα στου πουλμαντζη το δωματιο smiley.gif smiley.gif


Α, ρε μπαγάσα αυτές είναι εμπειρίες!

Εγώ τον είχα πετύχει να μετακινεί το αυτοκίνητο κάποιου βλάκα που είχε παρκάρει μπροστά ακριβώς από την είσοδο του κλειστού στη Ν.Σμύρνη!

Α, έχω παίξει και "μονό" με το Γιάνναρο έξω από το γήπεδο του ΚΑΔΜΟΥ στη Θήβα, περιμένοντας ν'αρχίσει το κανονικό ματς!

Εκεί μάλιστα είχε παιχτεί και ένα από τα θεεϊκότερα συνθήματα που έχω ακούσει!

Στο ημίχρονο του αγώνα διασχίζει το παρκέ μια γυναίκα στο άσχετο.
Και οι δικοί μας φώναξαν αμέσως: "Είσαι ωραία, αλλά π**τάνα Θηβαία!"
Το τι έγινε εκείνη τη στιγμή δεν περιγράφεται!Λειώσαμε στα γέλια!Απίστευτο!

*Σημείωση για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις:Δεν υπάρχει καμμία πρόθεση για προσβολή της πόλης των Θηβών.*
ΜΑΥΡΟΣ
QUOTE(Smrek @ Nov 4 2009, 21:21 ) *
Εκεί μάλιστα είχε παιχτεί και ένα από τα θεεϊκότερα συνθήματα που έχω ακούσει!

Στο ημίχρονο του αγώνα διασχίζει το παρκέ μια γυναίκα στο άσχετο.
Και οι δικοί μας φώναξαν αμέσως: "Είσαι ωραία, αλλά π**τάνα Θηβαία!"
Το τι έγινε εκείνη τη στιγμή δεν περιγράφεται!Λειώσαμε στα γέλια!Απίστευτο!

*Σημείωση για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις:Δεν υπάρχει καμμία πρόθεση για προσβολή της πόλης των Θηβών.*


Ημουνα σε αυτο το παιχνιδι....

Που ητανε το κλειστο διπλα ακριβως απο το γηπεδο ποδοσφαιρου και μαλιστα ειχανε γινει κατι ψιλοεπεισοδεια γιατι επαιζε μια ομαδα της Νικαιας μπαλα (ή ο Αρης Νικαιας ή ο Ιωνικος ως συνηθως δεν θυμαμαι καλα smiley.gif smiley.gif )...


Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 5 2009, 08:29 ) *
Ημουνα σε αυτο το παιχνιδι....

Που ητανε το κλειστο διπλα ακριβως απο το γηπεδο ποδοσφαιρου και μαλιστα ειχανε γινει κατι ψιλοεπεισοδεια γιατι επαιζε μια ομαδα της Νικαιας μπαλα (ή ο Αρης Νικαιας ή ο Ιωνικος ως συνηθως δεν θυμαμαι καλα smiley.gif smiley.gif )...



Σκίσε Μηνά το δίχτυ!!!
άρρωστος
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 3 2009, 17:28 ) *
Περσι που σας ειδα με τον Εθνικο ειχατε λιγα πραγματα....

Το γνωστο οικογενειακο περιβαλλον,τουλαχιστον μαζευονται ακομα...

Απεναντι απο την Παντειο εμενα (πριν παντρευτω....) αρρωστε,αλλα με «τραβηξε» η ΔΑΦΝΗ smiley.gif .....

Το λεω και το λεω για τον Δεμεναγα αλλα κανενας δεν με πιστευει,πολυ μυαλο αυτος ο παικτης αλλα εγω γουσταρα Κωνσταντωνη!!!!

Βάλε στο μυαλό σου ότι είδες τον Έσπερο στην Α΄Εσκανά που δεν τον είχε δει κανένας τόσο χαμηλά.Πάλι καλά που ήταν και αυτοί.Άλλοι θα παίζανε μόνοι τους.Ούτε οι γκόμενές τους δεν θα πήγαιναν.Όσο για το άλλο όχι ότι είμαι Εσπεριώτης αλλά με τον Δεμέναγα δεν είχε καμμία σχέση κανένας δικό σας,από ταλέντο εννοώ και μυαλό.Αν όμως μιλάς απλά σε ποιον είχες πιο πολύ συμπάθεια οκ.
ΜΑΥΡΟΣ
Σαν Δαφνιωτης ειχα στην ομαδα μου και μονο συμπαθειες..... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

άρρωστος
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 5 2009, 16:28 ) *
Σαν Δαφνιωτης ειχα στην ομαδα μου και μονο συμπαθειες..... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Σωστός ο Μαύρος.
Smrek
Kαραμανώλη είσαι η κ**λα μας όλη!!!

Έλα ΜΑΥΡΕ πάμε άλλο:

Παίζουμε εκτός με τον ΠΡΩΤΕΑ (στο γήπεδο του ΜΙΛΩΝΑ, αν δεν κάνω λάθος) και σε κάποια φάση του αγώνα ακούγεται ένας εκκωφαντικός θόρυβος, κουνήθηκε συθέμελα το γήπεδο και μείναμε όλοι με ανοιχτό το στόμα!

Τι είχε συμβεί!?
ΜΑΥΡΟΣ
QUOTE(Smrek @ Nov 5 2009, 17:03 ) *
Τι είχε συμβεί!?


Δεν θυμαμαι ή μπορει να μην ημουνα σε αυτο το παιχνιδι και αν δεν κανω λαθος ο Πρωτεας επαιζε στο Παγκρατι....
Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 6 2009, 08:25 ) *
Δεν θυμαμαι ή μπορει να μην ημουνα σε αυτο το παιχνιδι και αν δεν κανω λαθος ο Πρωτεας επαιζε στο Παγκρατι....



Εκτάκτως έπαιζε στου Μίλωνα εκείνη τη φορά!

Μετά από συνεχόμενες προσπάθειες για μπλοκάουτ και για καλύτερη θέση μέσα στη ρακέτα, (οι οποίες κατέληξαν σε λαβές ελευθέρας πάλης!!!) ο Μπιλλής με τον αντίπαλο σέντερ τελικά έσκασαν σαν τσουβάλια στο γήπεδο (πλαστικό ακόμα,δεν είχε παρκέ) και όντως ο θόρυβος ήταν εκκοφαντικός (βάλε γύρω στα 250 κιλά να σκάνε ταυτόχρονα κάτω!!!!)

jedi.gif

Και φυσικά η νέα ερώτηση είναι ποιός ήταν ο θηριώδης εκείνος σέντερ?

Για να σε βοηθήσω ήταν καραφλός αλλά τα λίγα μαλλιά που περίσσευαν τα είχε μακριά!!!
Ήταν πιο πολλά κιλά από τον Μπιλλή και είχε και μουστάκι!!!

evilmonkey.gif Απίστευτη μορφή για μπασκεμπολίστα!(?!?!)

ΜΑΥΡΟΣ
Eγω απο Πρωτεα θυμαμαι τον Μανο και τον Στασινο....

Την συγκεκριμενη φαση δεν την θυμαμαι καθολου w00t.gif

Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 6 2009, 15:09 ) *
Eγω απο Πρωτεα θυμαμαι τον Μανο και τον Στασινο....

Την συγκεκριμενη φαση δεν την θυμαμαι καθολου w00t.gif



And the winner is......... Τσικίμης!!!!!!!!!

Μπιλλής - Τσικίμης ίσως το καλύτερο ματσαπ ψηλών μετά το Μπιλλής - Τζαλλαλής!!!

Αν δεν έπαιζαν μπάσκετ θα ήταν τρέιλερ στο WWE ή στο ΤΝΑ wrestling!!!!

ΤΟ ξυλίκι!!!!!


ΜΑΥΡΟΣ
Mεγαλη ηττα απο το Περαμα προχθες.... rolleyes.gif rolleyes.gif
Smrek
QUOTE(ΜΑΥΡΟΣ @ Nov 9 2009, 08:49 ) *
Mεγαλη ηττα απο το Περαμα προχθες.... rolleyes.gif rolleyes.gif



Τα είπαμε, να μην τα ξαναλέμε!

Όταν παίζεις με μισό σέντερ (εξαιρετικός παίκτης αλλά μόνος του και όχι ακριβώς σέντερ!) και καμμιά δεκαριά γκαρντ-φόργουορντ, απλά προσεύχεσαι να έχεις πολύ καλά ποσοστά στα τρίποντα και πολύ κακή μέρα ο αντίπαλος!

΄Η σου μπαίνουν και γίνεσαι μάγκας, ή τα χάνεις και γίνεσαι δάγκας!

Αν δεις τα στατιστικά κάναμε πιο πολλές προσπάθειες για τρίποντα παρά για δίποντα!

Επίσης, σε καθημερινή βάση ανάβεις κεράκι, κάνεις ευχέλαιο και δέκα μετάννοιες για να μην τραυματιστεί κανένας (στην ουσία μόνο έξι παίκτες έχουμε) και πόσο μάλλον αυτός ο ένας ο ηρωικός ημίψηλος!!! 77.gif




Για να κερδίσουμε τώρα τον Ίκαρο-Έσπερο πρέπει μέχρι και ο Γιαννουλάκος (2,17) να έχει 3/3 τρίποντα το Σάββατο!
Α, και οι Κερασοβίτης,Πετροδημόπουλος και ΤΖιάλας να μην αγωνιστούν λόγω ίωσης!!! 69.gif


Πάμε για τη νίκη! 24.gif





-Την Κάρτσωνα εννοούσα! smiley.gif





άρρωστος
Φίλε μου έφτασε η ώρα για παιχνίδια από τα παλιά.Αναμνήσεις χαράς ή στενοχώριας και από τις δύο μεριές έρχονται στο μυαλό.Πριν μερικές μέρες θυμηθήκαμε εκείνα τα αξέχαστα παιχνίδια του 1986-87.Εύχομαι να δούμε πάλι τέτοιου επιπέδου και σασπένς ματς.
ΜΑΥΡΟΣ
QUOTE (άρρωστος @ Nov 10 2009, 16:15 ) *
Φίλε μου έφτασε η ώρα για παιχνίδια από τα παλιά.Αναμνήσεις χαράς ή στενοχώριας και από τις δύο μεριές έρχονται στο μυαλό.Πριν μερικές μέρες θυμηθήκαμε εκείνα τα αξέχαστα παιχνίδια του 1986-87.Εύχομαι να δούμε πάλι τέτοιου επιπέδου και σασπένς ματς.


Τι σχεση εχουνε εκεινες οι ομαδες και εκεινοι οι φιλαθλοι με τους σημερινους.... 68.gif

ΚΑΜΜΙΑ .- cool.gif tongue.gif
άρρωστος
Στο χέρι μας είναι να γίνουν τα πράγματα όπως παλιά.Απλώς χρειάζεται προσπάθεια μεγάλη και γεναίες αποφάσεις από όλους(ομάδες,ΕΟΚ,Ενώσεις,κόσμο).
Smrek
Αυτό που λες δεν γίνεται εύκολα!

Ο κόσμος έχει ξενερώσει με τις ματσακονιές των διοικούντων και της ΕΟΚ, αλλά και με τον επαγγελματισμό!
Λίγοι παίζουν για τη φανέλα πια!
Εμείς τότε είχαμε πορωθεί γιατί ήταν και οι παίκτες μας τρελοί και πορωμένοι με τη Δάφνη!!!
Από την άλλη παίζαμε Ν.Σμύρνη με 2,5 χιλιάδες κόσμο!
Τώρα στο κολυμβητήριο τι να πας να δεις?


Επίσης πρέπει να γίνει πλήρης αναδιάρθρωση Α1 και Α2.

Για σκεφτείτε αυτή την ιδέα:

Να φύγουν ΟΣΦΠ και ΠΑΟ από το πρωτάθλημα της Α1, να παίζουν κάτι σαν Ευρωπαικό ΝΒΑ με Μπάρτσα, Ρεάλ κλπ και όλες οι υπόλοιπες ομάδες ένα πρωτάθλημα με είκοσι ομάδες!

Έτσι κι αλλιώς όλες οι ομάδες (οι τελευταίες δέκα της Α1 και οι πρώτες δέκα της Α2) είναι λίγο πολύ ισοδύναμες!

Δεν θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον?
άρρωστος
Αναδιάρθρωση, μεγάλη κουβέντα.Και όχι μόνο στην Α΄1 και Α΄2.Και στις άλλες κατηγορίες.Είναι δυνατόν στην Ελλαδίτσα να παίζουν Γ΄Εθνική 56 ομάδες;Eίναι, για να παίζει κάθε χωριό της επαρχίας.Προς θεού δεν τα βάζω με την επαρχία αλλά τι να κάνουμε η μισή Ελλάδα μένει στην Αθήνα.Κατάργηση της Γ΄Εθνικής,2 όμιλοι Β΄14 ομάδων νότος - βορράς,16 Α΄2 ερασιτεχνική όμως και όποιος δεν μπορεί τοπικό και άνοδος μετά από μπαράζ.Και άλλα πολλά.Αλλά ποιος να τα κάνει αυτά τα γερόντια της ΕΟΚ;Δύσκολα πράγματα.
Smrek
Εδώ δεν μπορούν να οργανώσουν μια απλή αγωνιστική, θα αναδιοργανώσουν πρωτάθλημα?
Δυο μέρες πριν την αγωνιστική ακόμα δεν ξέρουν αν θα παίξουν!





Απαντήστε και κερδίστε πλούσια δώρα:


Μεθαύριο ποια κατηγορία θα παίξει μπάσκετ?

Α. η Α1

Β. η Α2

Γ. και οι δύο

Δ. κανένα από τα παραπάνω


Smrek
Μ'αυτά και μ'αυτά τελικά μηδενιστήκαμε (όπως όλες οι ομάδες) πράγμα που σημαίνει οτι χάθηκε ένας εντός έδρας αγώνας χωρίς καν να προσπαθήσουμε να υπερασπιστούμε έστω και αυτές τις λίγες ελπίδες που είχαμε!

Φυσικά το ίδιο ισχύει και σχεδόν σε όλες τις άλλες περιπτώσεις! Αυτό δεν είναι αλλοίωση του πρωταθλήματος?


Συγχαρητήρια κύριοι δεινόσαυροι της ΕΟΚ!


Υ.Γ. Εδώ οι άνθρωποι δεν μπόρεσαν να κατοχυρώσουν το www.eok.gr για σελίδα της ομοσπονδίας θα διοργανώσουν πρωτάθλημα?

Αλήθεια, έχει μπει κανένας σε αυτό το site να δει ποιοι το έχουν προλάβει?
ΜΑΥΡΟΣ
Μεγαλη ....ηττα της Δαφνης απο την ομαδα του Σιγαλα 68.gif

Που ητανε και η πρωτη νικη της ομαδας του Λαγκαδα sad.gif
scarface21
Ενταξει φετος να παρακαλαμε να καθαρισουμε απο την ζωνη του υποβιβασμου,παντως η ομαδα παιζει ομορφο μπασκετ για 15-ημερων προετοιμασια.
ΜΑΥΡΟΣ
Καποτε το ΔΑΦΝΗ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ θα ητανε ντερμπι στο παρκε και στην εξεδρα....

Τωρα μαλλον ειναι απλα ενα παιχνιδι....

Πριν καμμια 20αρια χρονια (και βαλε αλλα δεν θελω να μεγαλωσω και αλλο) φευγαμε με κλουβες απο το γηπεδο διπλα στο σκοπευτηριο.... smiley.gif smiley.gif
Smrek
Mιλάς για τότε με τις ξηλωμμένες κερκίδες από τις πτυσσόμμενες μέσα στη Νήαρ? rolleyes.gif

Ε, είπαμε άλλες εποχές τότε! icon_drunk.gif

Τώρα εκκλησία!



Τέλος πάντων δε λες που τα καταφέρνουμε ενώ μας είχαν ξεγράψει όλοι?

Εγώ είμαι ο πρώτος που γκρίνιαζα και κορόιδευα τις φετινές κινήσεις και τώρα οφείλω δημόσια συγγνώμη σε αυτά τα παιδιά που δίνουν ότι περισσότερο μπορούν σε κάθε αγώνα!

Πρέπει όλοι οι παλιοί να ξαναπάμε στο γήπεδο!
Δε μπορεί κάθε μας παιχνίδι να είναι εκτός έδρας!

Επαναλαμβάνω η φετινή προσπάθεια είναι ηρωική αν μη τι άλλο!

mrproedros
Α2 Ανδρών : ΟΦΗ - Δάφνη 69-72 (23-12-09) το δραματικό φινάλε !

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
ΜΑΥΡΟΣ
QUOTE(mrproedros @ Dec 24 2009, 03:15 ) *
Α2 Ανδρών : ΟΦΗ - Δάφνη 69-72 (23-12-09) το δραματικό φινάλε !



Μπραβο στα παιδια
Smrek
Σου είπα ότι είναι πορωμένοι από μόνοι τους!

Είναι άλλη φάση φέτος!

Χο,Χο,Χο Καλή χρονιά και χρόνια πολλά!!!!!!
Smrek
Καλή χρονιά ΜΑΥΡΕ!

Ακόμα να σε πορώσω να πας στο γήπεδο?

Άντε οργανωθήτε! smiley.gif
ΜΑΥΡΟΣ
Εχω αλλαξει περιοχη τωρα μενω μακρια και δεν ειναι οπως παλια τα πραγματα που περιμενα πως και πως ποτε θα παιξει η Δαφνη.... rolleyes.gif rolleyes.gif

Smrek
Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ έχω πάει μακριά!

Έχω όμως άξιο αντικαταστάτη τον Σύντροφο Γεροχούλιγκαν! smiley.gif
ΜΑΥΡΟΣ
QUOTE(Smrek @ Jan 11 2010, 12:43 ) *
Σύντροφο


Ωπα αυτη ειναι απαγορευμενη λεξη για εμενα!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Smrek
Και συ σύντροφος ... σύντροφε? smiley.gif

Στο καφενείο όμως που συχναζε ο γεροχούλιγκαν και ο οζάλ ή μανόλο μόνο ο γεροχούλιγκαν λεγότανε σύντροφος!!!

Smrek
ΜΑΥΡΕ το νου σου!

Παρασκευή 22 του μηνός ζωντανά στο Σπορ+ 17:00 Δάφνη-Παγκράτι

Αν μας έχει μείνει κανένας παίκτης (γιατί οι μισοί τραυματίστηκαν με την υπερπροσπάθεια* με τον Αρκαδικό) θα έχει καλή φάση να ξαναδούμε Δάφνη στην τηλεόραση και σε ντερμπάκι μάλιστα!




*του Βασιλόπουλου του βγήκε ο ώμος και μπήκε μέσα μονος του (χωρίς εγκριση από τον πάγκο) να ξαναπαίξει για τα δυόμιση τελευταία λεπτά!!! 77.gif
Smrek
Τελικά σήμερα στις 17:00 στην ΕΤ-1 το ματς!


Smrek
Γρουσούζικη η πρώτη τηλεοπτική μετάδοση!


Αγνώριστη η ομάδα!


Κάποιοι νόμιζαν οτι χωρίς Κακιούζη και Μικαλάουσκας θα είχαμε ένα εύκολο απόγευμα!

Τέτοια χαλάρωση ούτε στα φιλικά!

Τα τρίποντα για τον αντίπαλο ήταν σαν βολές!




Εκτός κι αν ο Εκλεράκιας νομίζει οτι έχουμε ήδη σωθεί και αντί για λεφτά πληρώνει με σουδάκια και σοκολατίνες...
lebanon
Θυμάμαι Ντερεκ Τσίβιους στη Δάφνη... Μορφή!
Μια φορά είχε πετάξει απ΄το μπαλκόνι του πράματα στο δρόμο smile.gif
Μήπως έχετε ιδέα σε τι επίπεδα είναι το φετινό μπάτζετ στη Δάφνη;
Smrek
Αφού τον θυμάσαι γιατί δεν τον λες και σωστά?

Derrick Chievous είναι το σωστό!

Νο 8 ή 9 στα ντράφτ του 88 ή 89 τότε πού ήταν Νο1 ο Ντάνι Μάνινγκ!


Αλλά για τον Γκάρι Πλάμερ (έπαιζαν μαζί την ίδια χρονιά σε μας) τίποτα δεν λέτε?
Έκτος παίκτης των Ντένβερ Νάγγετς (την εποχή του Μουτόμπο) ήταν πρίν τον πάρουμε!


Και φυσικά για τη μορφή του μεγάλου Μάικ Σμρεκ τι να πούμε?
Απλά πρώτη αλλαγή του Καρίμ Αμπντούλ Τζαμπάρ στους Λέικερς (γύρω στο 86-88)!!!!



Τέλος πάντων μην αρχίσουμε πάλι να αναπολούμε και να στενοχωριόμαστε!
Το μπάτζετ μας που ρωτάς τι περιμένεις να είναι?
Μπάτζετ ζαχαροπλαστείου!!!! smiley.gif
Τρελλά λεφτά!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.