Help - Search - Members - Calendar
Full Version: UFC - Μεικτές Πολεμικές Τέχνες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
mixalisgate7
Πολύ κατώτεροι των περιστάσεων εμφανίστηκαν οι Henderson & Nelson.
GMF80
Ως fan των Hendo, Nelson και Barry το UFC 161 με απογοήτευσε....
captain charisma
http://www.fightsports.gr/mma/jds-o-cain-v...9/#.UcIKom2jYX8

πολυ μπλα μπλα ο σαντος...τωρα θελω πολυ να τον κερδισει παλι ο βελασκεζ
morrison
QUOTE(captain charisma @ Jun 19 2013, 22:38 ) *
πολυ μπλα μπλα ο σαντος...τωρα θελω πολυ να τον κερδισει παλι ο βελασκεζ


Καλά έτσι και αλλιώς είμαστε με Mexican pride κτλ. αλλά οκ προτιμώ να κάνει τέτοιες δηλώσεις ο JDS, να υπάρχει και λίγο χτίσιμο στο fight παρά να πάνε μες στον σεβασμό...Οπότε μην τις παίρνεις και πολύ σοβαρά τις δηλώσεις, έτσι πρέπει να πει... smile.gif
captain charisma
συμφωνω σ αυτο που λες...οτι θελει και λιγο trash talking ωστε να ανεβαινουν και τα αιματα λιγο..αλλα ο βελασκεζ ειχε παντα ενα χαμηλο προφιλ και δεν εκανε ποτε μεχρι τωρα τετοιου τυπου δηλωσεις..ακομα και με τον σιλβα στο 2 ματς τους πριν δεν ειπε ''ξερεις τον εκανα πλακα στο 1 ματς μας θα μπω και θα τον ξαναδυαλισω'' και ειπε οτι σεβεται το σιλβα κ οτι ειναι ενας δυσκολος αντιπαλο...και με τον σαντος δεν νομιζω ν απαντησει προκλητικα στις δηλωσεις του...ισως να απεκτησε κ ενα παραπανω κινητρο μ αυτα που ειπε ο σαντος...αν επαιζε με οβεριμ...καθε μερα θα μας ειχε ταραξει στις δηλωσεις ο ολλανδος...ο οποιος μετα την αναπατεχη ηττα απ το σιλβα σα να το βουλωσε και να μην κανει δηλωσεις του αερα...ετσι μου φανηκε
captain charisma
μεγαλο το σοκ...ο αντερσον σιλβα εχασε για πρωτη φορα στη καριερα του σε επιπεδο ufc απο το weidman...η αλαζωνια του τον εκανε να χασει...επαιζε ολη την ωρα με κατω τα χερια (τ ακους αλιστερ??? ) προκαλουσε και ηταν λογικο να το πληρωσει γιατι καποια στιγμη δεν θα μπορουσε να αποφυγει τα χτυπηματα οπως εκανε κ παλιοτερα..ισως να παιζει ρολο κ η ηλικια του και η ελλειψη κινητρου μετα απο τοσα χρονια που κανεις δεν μπορουσε να τον κερδισει γτ παντα εβρισκε τροπο να επιστρεψει...

ο γουαιτ ειπε οτι σε περιπτωση ηττας του σιλβα θα γινει αμεσα ρεβανς...ισως αυτη η ηττα να του δωσει νεα κινητρα ωστε να επανακτησει τη ζωνη..αν χασει για 2 σερι ματς τοτε αρχιζουν τα σεναρια περι αποσυρσης....

τα σουπερ-fight που ηθελαν ολοι στο ufc μαλλον θα μεινουν στο ντουλαπι

ο weidman βλεπω να γινεται ο κυριαρχος της κατηγοριας
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Jul 7 2013, 12:18 ) *
μεγαλο το σοκ...ο αντερσον σιλβα εχασε για πρωτη φορα στη καριερα του σε επιπεδο ufc απο το weidman...η αλαζωνια του τον εκανε να χασει...επαιζε ολη την ωρα με κατω τα χερια (τ ακους αλιστερ??? ) προκαλουσε και ηταν λογικο να το πληρωσει γιατι καποια στιγμη δεν θα μπορουσε να αποφυγει τα χτυπηματα οπως εκανε κ παλιοτερα..ισως να παιζει ρολο κ η ηλικια του και η ελλειψη κινητρου μετα απο τοσα χρονια που κανεις δεν μπορουσε να τον κερδισει γτ παντα εβρισκε τροπο να επιστρεψει...

ο γουαιτ ειπε οτι σε περιπτωση ηττας του σιλβα θα γινει αμεσα ρεβανς...ισως αυτη η ηττα να του δωσει νεα κινητρα ωστε να επανακτησει τη ζωνη..αν χασει για 2 σερι ματς τοτε αρχιζουν τα σεναρια περι αποσυρσης....

τα σουπερ-fight που ηθελαν ολοι στο ufc μαλλον θα μεινουν στο ντουλαπι

ο weidman βλεπω να γινεται ο κυριαρχος της κατηγοριας



Την πάτησε ο Spider,στην συνέντευξη τύπου είπε οτι δεν καίγεται για ρεβάνς http://www.fightline.com/fl/news/2013/0706.../vitor-belfort/
morrison
Δεν γινόταν από το Τουίτερ να ολοκληρώσω αυτό που λέγαμε χθες με τον Μιχάλη για τα συνς του Weidman οπότε θα το κάνω από εδώ.
Πολλοί έδιναν τύχη στον Weidman γιατί καταρχήν είναι σπουδαίος wrestler και είναι γνωστή η θεωρία ότι τα περισσότερα προβλήματα τα έχει βρει κόντρα σε wrestlers o Silva.
Μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά ζημιά μέσα από τη guard στο έδαφος λόγω του μεγέθους του.
Και για να το προεκτείνω, γενικά o Weidman είναι ένας μεγάλος middleweight εξαφανίζοντας το συνηθισμένο πλεονέκτημα που έχει ο Silva.
Έχει jiu jitsu με συνέπεια να είναι αρκετά επικίνδυνος σε submisions, ταυτόχρονα δεν θα ήταν εύκολο να πέσει στην παγίδα που έπεσε ο Sonnen στο πρώτο fight με τον Silva που έφαγε το triangle.
Kαι έχει ένα τεράστιο reach, δεν είμαι σίγουρος, αλλά πρέπει να είναι πρώτη φορά που βρέθηκε κάποιος με μεγαλύτερο reach από τον Silva στα middleweights.

Όλα αυτά έδειχναν ότι θα έχουμε σοβαρό fight, φυσικά δεν περίμενα να κερδίσει κιόλας οπωσδήποτε, λογικό ύστερα από τόσα χρόνια κυριαρχίας του Silva.
Τι από όλα είδαμε στο fight;
Γρήγορο take down που επιβεβαίωσε την wrestling ability.
Kαλό ground game με αρκετά χτυπήματα, πολύ προσεκτικός ταυτόχρονα στα πόδια του Silva που έψαχναν κάτι, submission attempt στο τέλος. Κομπλέ και εδώ.
Αυτό που έκρινε το fight ήταν το reach του Weidman όμως για εμένα.
Αυτό που δεν περίμενε ο Silva όταν έκανε αυτά τα matrix moves ήταν ο Weidman να τον φτάσει από αυτή την απόσταση.

Βέβαια δεν εντυπωσιάστηκα από τον Weidman. Ήταν περίπου όπως τον περίμενα, απλά εκμεταλεύτηκε πράγματα που ξέραμε. Αν θέλει να κάνει καλό reign σαν πρωταθλητής πρέπει να φτιάξει το cardio του λίγο, βαριανάσαινε από νωρίς σήμερα. Φυσικά είναι σοβαρό project όμως.

Μπορώ να πω ότι χάρηκα όταν το κεφάλι του Silva έγινε μπάλα μπάσκετ στα χέρια του Weidman.
Ήταν η τιμωρία που άξιζε σε αυτόν που δεν σεβάστηκε για μια ακόμα φορά τον αντίπαλο του, τον κόσμο που παρακολουθεί και κατ'επέκταση το ίδιο το σπορ.
Θέλαμε να δούμε fight και όχι νούμερο σε επιθεώρηση. Η μαγκιά είναι να βγάλεις νοκ άουτ του Weidman μέσα σε ένα λεπτό, όχι να κάνεις τον καραγκιόζη. Αυτό που έπαιξε ο Silva μόνο ΜΜΑ δεν ήταν, και δεν ήταν η πρώτη φορά.
Οι δηλώσεις του μου έκαναν κακή εντύπωση επίσης, νομίζω ότι έψαξε δικαιολογίες στην ψυχολογική κούραση, ήταν τελείως ασαφές βέβαια όλο αυτό.
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Jul 7 2013, 14:19 ) *
Δεν γινόταν από το Τουίτερ να ολοκληρώσω αυτό που λέγαμε χθες με τον Μιχάλη για τα συνς του Weidman οπότε θα το κάνω από εδώ.
Πολλοί έδιναν τύχη στον Weidman γιατί καταρχήν είναι σπουδαίος wrestler και είναι γνωστή η θεωρία ότι τα περισσότερα προβλήματα τα έχει βρει κόντρα σε wrestlers o Silva.
Μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά ζημιά μέσα από τη guard στο έδαφος λόγω του μεγέθους του.
Και για να το προεκτείνω, γενικά o Weidman είναι ένας μεγάλος middleweight εξαφανίζοντας το συνηθισμένο πλεονέκτημα που έχει ο Silva.
Έχει jiu jitsu με συνέπεια να είναι αρκετά επικίνδυνος σε submisions, ταυτόχρονα δεν θα ήταν εύκολο να πέσει στην παγίδα που έπεσε ο Sonnen στο πρώτο fight με τον Silva που έφαγε το triangle.
Kαι έχει ένα τεράστιο reach, δεν είμαι σίγουρος, αλλά πρέπει να είναι πρώτη φορά που βρέθηκε κάποιος με μεγαλύτερο reach από τον Silva στα middleweights.

Όλα αυτά έδειχναν ότι θα έχουμε σοβαρό fight, φυσικά δεν περίμενα να κερδίσει κιόλας οπωσδήποτε, λογικό ύστερα από τόσα χρόνια κυριαρχίας του Silva.
Τι από όλα είδαμε στο fight;
Γρήγορο take down που επιβεβαίωσε την wrestling ability.
Kαλό ground game με αρκετά χτυπήματα, πολύ προσεκτικός ταυτόχρονα στα πόδια του Silva που έψαχναν κάτι, submission attempt στο τέλος. Κομπλέ και εδώ.
Αυτό που έκρινε το fight ήταν το reach του Weidman όμως για εμένα.
Αυτό που δεν περίμενε ο Silva όταν έκανε αυτά τα matrix moves ήταν ο Weidman να τον φτάσει από αυτή την απόσταση.

Βέβαια δεν εντυπωσιάστηκα από τον Weidman. Ήταν περίπου όπως τον περίμενα, απλά εκμεταλεύτηκε πράγματα που ξέραμε. Αν θέλει να κάνει καλό reign σαν πρωταθλητής πρέπει να φτιάξει το cardio του λίγο, βαριανάσαινε από νωρίς σήμερα. Φυσικά είναι σοβαρό project όμως.

Μπορώ να πω ότι χάρηκα όταν το κεφάλι του Silva έγινε μπάλα μπάσκετ στα χέρια του Weidman.
Ήταν η τιμωρία που άξιζε σε αυτόν που δεν σεβάστηκε για μια ακόμα φορά τον αντίπαλο του, τον κόσμο που παρακολουθεί και κατ'επέκταση το ίδιο το σπορ.
Θέλαμε να δούμε fight και όχι νούμερο σε επιθεώρηση. Η μαγκιά είναι να βγάλεις νοκ άουτ του Weidman μέσα σε ένα λεπτό, όχι να κάνεις τον καραγκιόζη. Αυτό που έπαιξε ο Silva μόνο ΜΜΑ δεν ήταν, και δεν ήταν η πρώτη φορά.
Οι δηλώσεις του μου έκαναν κακή εντύπωση επίσης, νομίζω ότι έψαξε δικαιολογίες στην ψυχολογική κούραση, ήταν τελείως ασαφές βέβαια όλο αυτό.


Φοβερή άναλυση με κάλυψες στα πάντα 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
captain charisma
http://www.fightsports.gr/mma/o-anderson-s...9/#.UdqN7j-jYX9

εγω παλι πιστευω οτι ο σιλβα δεν ειχε κινητρο να κερδισει το weidman..αν ηθελε να παιξει σοβαρα θα τον ειχε τελειωσει απ το πρωτο γυρο κ δεν θα κανε τα καραγκιοζιλικια του..αν γινει ποτε ρεβανς ο σιλβα θα τον κερδισει απ τα αποδυτηρια κιολας αν εχει κινητρα...αντε να δουμε τον αμερικανο απεναντι στο μπελφορτ που δεν ειναι κ κανα παιδακι...
Zephyr
QUOTE(morrison @ Jul 7 2013, 14:19 ) *
Βέβαια δεν εντυπωσιάστηκα από τον Weidman. Ήταν περίπου όπως τον περίμενα, απλά εκμεταλεύτηκε πράγματα που ξέραμε. Αν θέλει να κάνει καλό reign σαν πρωταθλητής πρέπει να φτιάξει το cardio του λίγο, βαριανάσαινε από νωρίς σήμερα. Φυσικά είναι σοβαρό project όμως.

Μπορώ να πω ότι χάρηκα όταν το κεφάλι του Silva έγινε μπάλα μπάσκετ στα χέρια του Weidman.
Ήταν η τιμωρία που άξιζε σε αυτόν που δεν σεβάστηκε για μια ακόμα φορά τον αντίπαλο του, τον κόσμο που παρακολουθεί και κατ'επέκταση το ίδιο το σπορ.
Θέλαμε να δούμε fight και όχι νούμερο σε επιθεώρηση. Η μαγκιά είναι να βγάλεις νοκ άουτ του Weidman μέσα σε ένα λεπτό, όχι να κάνεις τον καραγκιόζη. Αυτό που έπαιξε ο Silva μόνο ΜΜΑ δεν ήταν, και δεν ήταν η πρώτη φορά.
Οι δηλώσεις του μου έκαναν κακή εντύπωση επίσης, νομίζω ότι έψαξε δικαιολογίες στην ψυχολογική κούραση, ήταν τελείως ασαφές βέβαια όλο αυτό.


QUOTE(captain charisma @ Jul 8 2013, 13:11 ) *
http://www.fightsports.gr/mma/o-anderson-s...9/#.UdqN7j-jYX9

εγω παλι πιστευω οτι ο σιλβα δεν ειχε κινητρο να κερδισει το weidman..αν ηθελε να παιξει σοβαρα θα τον ειχε τελειωσει απ το πρωτο γυρο κ δεν θα κανε τα καραγκιοζιλικια του..αν γινει ποτε ρεβανς ο σιλβα θα τον κερδισει απ τα αποδυτηρια κιολας αν εχει κινητρα...αντε να δουμε τον αμερικανο απεναντι στο μπελφορτ που δεν ειναι κ κανα παιδακι...


Σήμερα είδα τον αγώνα κατεβασμένο, πραγματικά ξενέρωσα, καλά να πάθει ο Σίλβα. Το ξεφτίλισε με τα καραγκιοζιλίκια, τσάμπα ήττα γιατί αν έπαιζε σοβαρά δεν θα έβγαζε δεύτερο γύρο ο Weidman.
Στον οποίο Weidman μπράβο παρεμπιπτόντως, όχι για την απόδοση (που δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο) αλλά για το ότι δεν μάσησε ψυχολογικά απέναντι στις καραγκιοζιές του Σίλβα, παρέμεινε ψύχραιμος και έκανε αυτό που έπρεπε.
captain charisma
http://www.mmalegacy.gr/index.php?option=c...&Itemid=174

ονειρευεται κ ματς με τον τζοουνς ο καημενος..εδω γελαμε...ουτε 30'' δεν θα αντεξει μαζι του...
captain charisma
καλα τη μπυροκοιλι ειναι αυτο που κανε ο τζοουνς?


και εδω ειναι φετες..
mixalisgate7
Εύκολη νίκη για τον Mighty Mouse



77.gif 77.gif
mixalisgate7
Ξέρει κανείς γιατί έγινε SKIPPED το UFC 163 στο fantasy;
morrison
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 3 2013, 11:58 ) *
Ξέρει κανείς γιατί έγινε SKIPPED το UFC 163 στο fantasy;


Εγώ το έκανα skip.
Σκεφτόμουν να κάνω και το προηγούμενο αλλά είχα μπει πολύ αργά τότε οπότε σκέφτηκα ότι θα είχαν ήδη πέσει τα bets.
Τώρα μπήκα λίγο νωρίτερα... rolleyes.gif

Για σήμερα, ήταν και πάλι τόσο τραγικό το event στα τρία από τα πέντε fights που δεν έβρισκα νόημα να ποντάρουμε.
Αύγουστος μπήκε..ας κάνουμε ένα διάλειμμα...
Δεν αλλάζει κάτι, άλλα δύο events μένουν, ας ποντάρουμε στα επόμενα που είναι πιο γεμάτα.
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Aug 3 2013, 13:12 ) *
Εγώ το έκανα skip.
Σκεφτόμουν να κάνω και το προηγούμενο αλλά είχα μπει πολύ αργά τότε οπότε σκέφτηκα ότι θα είχαν ήδη πέσει τα bets.
Τώρα μπήκα λίγο νωρίτερα... rolleyes.gif

Για σήμερα, ήταν και πάλι τόσο τραγικό το event στα τρία από τα πέντε fights που δεν έβρισκα νόημα να ποντάρουμε.
Αύγουστος μπήκε..ας κάνουμε ένα διάλειμμα...
Δεν αλλάζει κάτι, άλλα δύο events μένουν, ας ποντάρουμε στα επόμενα που είναι πιο γεμάτα.


Ρίξε μια ειδοποίηση νωρίτερα smile.gif
captain charisma
http://www.fightsports.gr/mma/%CE%BC%CE%B5...n/#.UgDPYj-jYX9

με τσακ νορις κ σιγκαλ θα προπονηθει ο σιλβα γ τον 2 αγωνα του με weidman..ετσι κ χασει θα ναι απαραδεχτος...
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Aug 6 2013, 13:30 ) *
http://www.fightsports.gr/mma/%CE%BC%CE%B5...n/#.UgDPYj-jYX9

με τσακ νορις κ σιγκαλ θα προπονηθει ο σιλβα γ τον 2 αγωνα του με weidman..ετσι κ χασει θα ναι απαραδεχτος...


Αν χάσει θα τις φάει από τον Τσακ Νόρις smiley.gif
captain charisma
σημερα εχουμε τη μαχη σογκουν-σονεν.δινω απο 50% πιθανοτητες στο καθενα γ τη νικη..δεν υπαρχει φαβορι..γτ κ οι 2 ειναι πολυ καλοι fighters...επισης ειναι κ η τελευταια ευκαιρια του οβεριμ να κανει κατι παραπανω στο ufc.αλλωστε ειχε 2 ευκαιριες και δν τις εκμεταλευτηκε οπως επρεπε...παρατηρησα οτι ο ριμ δεν εκανε δηλωσεις υποτιμητικες οπως με σαντος και μπιγκφουτ..φαινεται πιο συγκεντρωμενος αλλαζοντας κ τροπο προπονησης..αλλιως αντιο ufc και θα βαρεθουμε να βλεπουμε συνεχεια σαντος-βελασκεζ...
captain charisma
τελικα ο αλιστερ τα σκατωσε και παλι...ενω ξεκινησε πολυ καλα και στριμωξε για τα καλα τον μπραουν,αντι να τον τελειωσει μια κ καλη τον αφησε να σηκωθει και εκει φανηκε οτι τα ειχε φτησει..μεγαλο προβλημα εχει με την αντοχη...και δεν το βλεπω να χει μελλον στο ufc...υπαρχει πιθανοτητα να αποληθει?γτ ξερω οτι το ufc αν οι μαχητες κανουν 2 συνεχομενες ηττες φευγουν...κ παρατηρουσα οτι προσπαθουσε να τελειωσει τα fights απ το πρωτο γυρο γτ δεν εχει αντοχες..αλλα οταν εβαλε κατω τον μπραουν και τον βαραγε αλυπητα μηπως ο διαιτητης επρεπε να το ληξει??γιατι εχουμε δει κ αλλα περιστατικα που τελειωνει πολυ γρηγορα το fight με 2-3 χτυπηματα..π.χ με λεσναρ οταν επαιξε το 2011 δεν ειχε αφησει να συνεχιστει το ματς ο ρεφ...ενω οταν ο λεσναρ ειχε παιξει με καρβιν και εφαγε το βρωμοξυλο το αφησε να συνεχιστει...με τι κριτηρια παιρνουν τις αποφασεις οι ρεφς?
GMF80
Το να απολυθεί ο Overeem είναι πλεον πολύ πιθανόν... Έχει μεγάλο συμβόλαιο, έχει το παρελθόν με τα αναβολικά και πλέον έχει και 2 σερί ήττες. Χωρίς τα αναβολικά δεν είναι ο ίδιος... Αν του δώσουν άλλο ένα fight θα είναι έκπληξη... Mark Hunt Vs Overeem και αν χάσει άντε γεια....
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Aug 18 2013, 22:46 ) *
τελικα ο αλιστερ τα σκατωσε και παλι...ενω ξεκινησε πολυ καλα και στριμωξε για τα καλα τον μπραουν,αντι να τον τελειωσει μια κ καλη τον αφησε να σηκωθει και εκει φανηκε οτι τα ειχε φτησει..μεγαλο προβλημα εχει με την αντοχη...και δεν το βλεπω να χει μελλον στο ufc...υπαρχει πιθανοτητα να αποληθει?γτ ξερω οτι το ufc αν οι μαχητες κανουν 2 συνεχομενες ηττες φευγουν...κ παρατηρουσα οτι προσπαθουσε να τελειωσει τα fights απ το πρωτο γυρο γτ δεν εχει αντοχες..αλλα οταν εβαλε κατω τον μπραουν και τον βαραγε αλυπητα μηπως ο διαιτητης επρεπε να το ληξει??γιατι εχουμε δει κ αλλα περιστατικα που τελειωνει πολυ γρηγορα το fight με 2-3 χτυπηματα..π.χ με λεσναρ οταν επαιξε το 2011 δεν ειχε αφησει να συνεχιστει το ματς ο ρεφ...ενω οταν ο λεσναρ ειχε παιξει με καρβιν και εφαγε το βρωμοξυλο το αφησε να συνεχιστει...με τι κριτηρια παιρνουν τις αποφασεις οι ρεφς?


Ο White δήλωσε οτι δεν ξέρει αν θα τον διώξει.Στην κρίση του διαιτήτη είναι αν θεωρεί οτι ο μαχητής μπορεί να αμυνθεί.
captain charisma
επισης μου ηρθε ενα ακομα..το βελασκεζ-μπιγφουτ 2 που μετα απο 2-3 χτυπηματα του βελασκεζ οταν ηταν κατω ο βραζιλιανος ο διαιτητης το διεκοψε, ενω ο σιλβα ειπε στη συνεντευξη αργοτερα οτι ηταν καλα κ μπορουσε να συνεχισει το ματς κ πως τα χτυπηματα του βελασκεζ ηταν αντικανονικα..οσο για τον οβεριμ ο γουαιτ ειπε οτι δεν εχει ιδεα τι θα γινει με το μελλον του...ισως του δωσουν μια ευκαιρια ακομα με κανα hunt ή struve...αντε να δουμε...η θα συνελθει η θα αποδειχτει φουσκα αναβολικων...και πρεπει να αλλαξει πολλα πραγματα οπως αντοχη, αμυνα, στρατηγικη...να πεις οτι ειναι νεος 25χ εχεις χρονο να αλλαξεις καταστασεις..αλλα τωρα στα 33 δ νομιζω οτι μπορει να κανει τπτ παραπανω...το βλεπω να πηγαινει σε κανα bellator...
morrison
Λέω να κάνω skip το fight night της Τετάρτης, καλύτερα να τελειώσουμε με το συγκριτικά πιο γεμάτο 164 του Σαββάτου.
morrison
Και όμως αν και πατάω το skip, για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν το πήρε και δεν μου δίνει καμιά επιλογή να κάνω κάτι άλλο.
Οπότε παίξτε για σήμερα...
Εν τω μεταξύ βλέπω ότι έχει ανεβάσει τον αριθμό των events σε 14...12 δεν ήταν;
Τέσπα, ας παίξουμε σήμερα και το Σάββατο και βλέπουμε για μετά...
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Aug 28 2013, 10:51 ) *
Και όμως αν και πατάω το skip, για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν το πήρε και δεν μου δίνει καμιά επιλογή να κάνω κάτι άλλο.
Οπότε παίξτε για σήμερα...
Εν τω μεταξύ βλέπω ότι έχει ανεβάσει τον αριθμό των events σε 14...12 δεν ήταν;
Τέσπα, ας παίξουμε σήμερα και το Σάββατο και βλέπουμε για μετά...


Πότε το έκανες Skip;Αν το έκανες σήμερα έχω παίξει εγώ από χθες εγώ,μήπως γι'αυτό.Ναι 12 ήταν.
morrison
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 28 2013, 12:57 ) *
Πότε το έκανες Skip;Αν το έκανες σήμερα έχω παίξει εγώ από χθες εγώ,μήπως γι'αυτό.Ναι 12 ήταν.


Χθες νομίζω...αλλά όπως είπα δεν το πήρε...
Οπότε παίζουμε σήμερα...όποιοι τέλος πάντων έχουμε απομείνει... tongue.gif

Και από ότι φαίνεται παίζουμε και το Σάββατο αφού για κάποιο λόγο πήγε στο 14...
Δεν έχω ιδέα τι γίνεται...απλά παίξτε...! biggrin.gif
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Aug 28 2013, 13:38 ) *
Και από ότι φαίνεται παίζουμε και το Σάββατο αφού για κάποιο λόγο πήγε στο 14...
Δεν έχω ιδέα τι γίνεται...απλά παίξτε...! biggrin.gif


Μήπως επειδή υπάρχουν τα μεσοβδόμαδα σόου.
morrison
Επειδή η ταλαιπώρια μου με το mmafantasyfever συνεχίζεται, παραθέτω όλα τα γεγονότα για να υπάρχει και απόλυτη διαφάνεια στο θέμα... tongue.gif

Πριν δύο μέρες είδα ότι το Fightnight δεν παλεύεται οπότε με ένα event να μας μένει σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερα να παίξουμε το 164 που είχε καλά fights και μάλιστα ήταν και καπάκι.
Έκανα το ποστ για να ενημερώσω και όταν είδα ότι κανείς δεν διαφώνησε τότε πάτησε το skip button.
Mόνο που το event δεν έγινε skipped αλλά συνέχιζε να είναι ανοιχτό για πικς.
Ενημέρωσα για τη φάση και μάλιστα έκανα και εγώ πικς σήμερα το πρωί μέχρι που σήμερα το απόγευμα είδα ότι το Fight Night έγινε τελικά skip.
Οπότε ένα event το Σάββατο..ως μη γενόμενο σήμερα... cool.gif
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Aug 28 2013, 19:23 ) *
Επειδή η ταλαιπώρια μου με το mmafantasyfever συνεχίζεται, παραθέτω όλα τα γεγονότα για να υπάρχει και απόλυτη διαφάνεια στο θέμα... tongue.gif

Πριν δύο μέρες είδα ότι το Fightnight δεν παλεύεται οπότε με ένα event να μας μένει σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερα να παίξουμε το 164 που είχε καλά fights και μάλιστα ήταν και καπάκι.
Έκανα το ποστ για να ενημερώσω και όταν είδα ότι κανείς δεν διαφώνησε τότε πάτησε το skip button.
Mόνο που το event δεν έγινε skipped αλλά συνέχιζε να είναι ανοιχτό για πικς.
Ενημέρωσα για τη φάση και μάλιστα έκανα και εγώ πικς σήμερα το πρωί μέχρι που σήμερα το απόγευμα είδα ότι το Fight Night έγινε τελικά skip.
Οπότε ένα event το Σάββατο..ως μη γενόμενο σήμερα... cool.gif


Καλά έκανες μάπα είναι η κάρτα.
mixalisgate7
Αυτά δεν γίνονται.Ο Benson Henderson έχει χάσει τους δυο τίτλους που έχει κερδίζει στην καριέρα του από τον Anthony Pettis.Και στους δυο αγώνες είχαμε τον ίδιο διαιτητή.

Συγχαρητήρια στον Morrison που κέρδισε την πρώτη θέση στο fantasy.
captain charisma
το ειδα το ματς...στην αρχη μπηκε πολυ δυνατα ο χεντερσον και στη συνεχεια ο πετις ισοροπησε το ματς με τις δυνατες κλωτσεις που του περασε...πηγε να κανει κ το σοουταιμ κικ αλλα δ του βγηκε κ τον εριξε κατω ο αλλος..αλλα κ εκει με εξυπνη λαβη υποταγης το πηρε...στο τελος προκαλεσε τον αλντο..

για το μιρ-μπαρνετ...ο ξανθομπαμπουρας σ ολο το ματς κυριαρχουσε...ο μιρ ποτε δεν απειλησε...κ εκει που εφαγε τη γονατια κ τον εριξε κατω ο διαιτητης το σταματησε πολυ γρηγορα το ματς..κ ο μιρ ειχε παραπονα για το γρηγορο τελος...ενω με στο οβεριμ-μπραουν δν εγινε κατι τετοιο οταν ειχε το πανω χερι ο αλιστερ...περιεργα πραγματα...
captain charisma
για το ufc 167 οπου το main event ειναι st pierre vs hendrick ανακοινωθηκαν τα ματς sonnen vs evans και overeem vs mir...ετσι κ χασει κ αυτο το ματς ο αλιστερ εινα αξιος της μοιρας του...ο μιρ ειναι τελειωμενος και εχει χασει τα τελευταια 3 ματς που εδωσε..μια ηττα ακομα και παει για αποσυρση...α να δουμε..
mixalisgate7
fail σε Spinning Back Fist


mixalisgate7
Εξαιρετικό το main event του UFC 165,αν και διαφωνώ με το αποτέλεσμα.Θεωρώ οτι έπρεπε ο νικητής να κερδίσει με split desicion ή να έρθει ισόπαλο το ματς καθώς ήταν ισορροπημένο.Επιβαίωσε την κλάσση του για ακόμη μία φορά ο Barao και τέλος απογοητευτικός ήταν ο Φιλίππου έχασε πολύ εύκολα.
captain charisma


το ματς ηταν πολυ ισοροπημενο...δεν κυριαρχησε κανεις απ τους 2...ο τζοουνς ηταν πολυ αμυντικος και δεν ειχε το επιθετικο στυλ που ειχε με τους προηγουμενους αντιπαλους φοβουμενος μη γινει καποια στραβη λογο του οτι ο σουηδος ηταν στα κυβικα του(υψος) αλλα περασε καποια καλα χτυπηματα...οπως κ ο σουηδος...απο τεικ νταουν δν ειδαμε κατι σημαντικο, στο τελος καταφερε να πετυχει ενα ο τζοουνς αλλα δ καταφερε να το κρατησει κατω κ σ αυτο επαιξε ρολο κ η κουραση μετα απο 5 γυρους...παλικαρια και οι 2 που αντεξαν...
τωρα ο τζοουνς θα παιξει με τον τεξειρα που ειναι ο επομενος διεκδικητης της ζωνης κ αν βγει νικητης απ το ματς το κοβω για τζοουνς-γουσταφσον 2 το καλοκαιρι...

προβλεπω στο βελασκεζ-σαντος η μαχη να παει στους 5 γυρους εαν καποιος απ τους 2 δ πετυχει το νοκαουτ...

γενικα μεχρι το δεκεμβρη εχει πολυ πραγμα να δουμε...
morrison
Το fight ήταν πάρα πολύ καλό.
Περίμενα τον Gus να είναι από πάνω στο boxing αλλά ταυτόχρονα πίστευα ότι ο Jones θα έβρισκε τρόπο να πάρει το W επιστρατεύοντας το wrestling του πράγμα που δεν έγινε.
Αυτό ήταν το πρώτο σημαντικό στοιχείο στο fight, ότι ο Gus κατάφερε να σταματήσει τα take downs και να κρατήσει το fight σε stand up.
Tαυτόχρονα ήταν εκείνος που πέτυχε take downs σκοράρωντας με αυτό τον τρόπο κάποιους πόντους ενώ ο Jones δεν μπορούσε καν να κρατήσει το fight στο clinch που είναι επικίνδυνος, ωραίο movement από τον Gustafsson γενικά.
Συνεπώς για 3.5 γύρους είχαμε την εικόνα τον Gustafsson να ελέγχει το fight με το boxing του και να έχει εικόνα νικητή. Πολύ σημαντικό στην οικονομία του fight τα kicks του Jones, για όλο αυτό το διάστημα που ήταν το μόνο κομμάτι που τον κράταγε μέσα και με δεδομένο ότι σε total strikes landed ο Jones ήταν από πάνω, προσωπικά θα έδινα έναν γύρο στον Jones και δύο στον Gus μέχρι τον 4ο γύρο.
Turning point στο fight ξεκάθαρα το spining elbow του Jones σε έναν γύρο που ο πρωταθλητής τον έκλεψε (μέχρι τότε ήταν του Gus), με τα ζόρια κρατήθηκε ο Gustafsson όρθιος μέχρι το τέλος του.
Και τέλος, 5ος γύρος με καλύτερη εικόνα του Jones γενικά που ήταν ο πιο φρέσκος fighter.
Άρα θεωρώ το αποτέλεσμα δίκαιο, σε γενικές γραμμές ο Jones σε ένα fight που δεν του πήγαινε καλά βρήκε τον τρόπο να πάρει τη νίκη, η λέξη creativity ήταν το κλειδί. Πέτυχε το χτύπημα που άλλaξε τη ροή του fight.
Φυσικά μια άλλη παράμετρος είναι το champion's advantage, σε ένα championship fight που πάει σε decision ο διεκδικητής πρέπει να είναι πολύ πιο πειστικός από τον πρωταθλητή για να πάρει τον τίτλο. Και ο Gus έχασε αυτό το δικαίωμα με τους δύο τελευταίους γύρους...
Ο Gustafsson κέρδισε πολύ σε status βέβαια από το fight, πλέον στέκεται ισάξια δίπλα στον πρωταθλητή παρόλα αυτά δεν βλέπω τον λόγο για άμεσο rematch. Ας μην εκβιάζουμε καταστάσεις, αν χάσει δεύτερη φορά για παράδειγμα τι λόγο ύπαρξης θα έχει στην κατηγόρια. Ας πάρει τον χρόνο του και 1-2 fights ακόμα και θα ξαναπαίξουν σίγουρα.
O Jones έχασε το δικαίωμα να λέει ότι δεν έχει αντίπαλο στα LHW, μαζί αρχίζουν τα ερωτηματικά για την αποτελεσματικότητα του κόντρα σε fighters με αντίστοιχο μέγεθος με αυτόν. Προσωπικά κρατάω ότι βρήκε τον τρόπο ακόμα και έτσι...
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Sep 23 2013, 18:29 ) *
Φυσικά μια άλλη παράμετρος είναι το champion's advantage, σε ένα championship fight που πάει σε decision ο διεκδικητής πρέπει να είναι πολύ πιο πειστικός από τον πρωταθλητή για να πάρει τον τίτλο. Και ο Gus έχασε αυτό το δικαίωμα με τους δύο τελευταίους γύρους...


Έχεις δίκιο σ'αυτό,το έγραψε και ο JDS στο Twitter.

QUOTE(morrison @ Sep 23 2013, 18:29 ) *
Ο Gustafsson κέρδισε πολύ σε status βέβαια από το fight, πλέον στέκεται ισάξια δίπλα στον πρωταθλητή παρόλα αυτά δεν βλέπω τον λόγο για άμεσο rematch. Ας μην εκβιάζουμε καταστάσεις, αν χάσει δεύτερη φορά για παράδειγμα τι λόγο ύπαρξης θα έχει στην κατηγόρια. Ας πάρει τον χρόνο του και 1-2 fights ακόμα και θα ξαναπαίξουν σίγουρα.


Ο White είπε οτι είναι νωρίς για να ανακοινωθεί η ρεβανς.Προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι ο Jones στις αρχές του 2014 θα αντιμετωπίσει τον Glover Teixeira και μετά την ανοιξή ή καλοκαίρι στην Σουηδία (εκτός απρόοπτου) θα ξαναπαίξει τον Gustafsson
captain charisma
εχετε δικιο σ αυτο που λετε με τη ρεβανς..αλλα στο βελασκεζ σαντος μηπως το παραχεσαν?3 ματς μεσα σε 2 χρονια εχουν..κ κατι ελεγε ο γουαιτ οτι ισως δουμε κ 4 μαχη...μα καλα αλλοι μαχητες δεν υπαρχουν?
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Sep 24 2013, 02:22 ) *
εχετε δικιο σ αυτο που λετε με τη ρεβανς..αλλα στο βελασκεζ σαντος μηπως το παραχεσαν?3 ματς μεσα σε 2 χρονια εχουν..κ κατι ελεγε ο γουαιτ οτι ισως δουμε κ 4 μαχη...μα καλα αλλοι μαχητες δεν υπαρχουν?


Υπάρχει ο Cormier αλλά θα κατέβει στους Light Heavyweights,ο Josh Barnett που θα πάρει λογικά ένα title match αλλά είναι μεγάλος σε ηλικία να παραμείνει ψηλά στην κατηγορία,οι υπολόποι είναι μέτριοι.
captain charisma
ο μπαρνετ θα αντιμετωπισει τον τραβις μπραουν..μη τον θεωρεις σιγουρο..
εχουμε καλες μαχες οπως το κορμιερ-νελσον χουντ-μπιγκφουτ μιρ-οβεριμ αλλα κ παλι δε ξερω ποιος απ αυτους μπορει να κοιταξει στα ματια τους σαντος βελασκεζ..αλλοι ειναι μεγαλοι σε ηλικια αλλοι παλι απο δικες τους βλακειες δν ειναι ψηλα...η κατηγορια ειναι 2 ταχυτητων οπως στη μπαλα με τη μπαρτσα ρεαλ στο ισπανικο πρωταθλημα...
mixalisgate7
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 23 2013, 19:26 ) *
Ο White είπε οτι είναι νωρίς για να ανακοινωθεί η ρεβανς.Προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι ο Jones στις αρχές του 2014 θα αντιμετωπίσει τον Glover Teixeira και μετά την ανοιξή ή καλοκαίρι στην Σουηδία (εκτός απρόοπτου) θα ξαναπαίξει τον Gustafsson


Με δικαίωσε ο Dana espn.go.com/mma/story/_/id/9725352/jon-jones-defend-ufc-title-glover-teixeira
captain charisma
http://www.ringsofpain.gr/2013/10/jones-vs...ra-ufc-169.html

στο ufc 169 θα δουμε το τζοουνς-τεξειρα...και μεταφερθηκε το μιρ-οβεριμ που ηταν να γινει στο 167
captain charisma
αυριο εχουμε το τριτο μερος της τριλογιας βελασκεζ-σαντος..ελπιζω και το τελευταιο γιατι εχει ψηλοκουρασει...αν ο σαντος δεν πετυχει καποιο νοκαουτ θεωρω πως θα το παρει το ματς ο μεξικανος οπως στο 2 αν παιξει με το δικο του τροπο..

στα τελευταια 5 φαιτς του βελασκεζ τα 3 ειναι με σαντος και τα 2 με μπιγκφουτ...μια αλλαγη ρε παιδακι μου...να δουμε κ κατι αλλο...

στο κορμιερ-νελσον θα δινα απο 50-50 πιθανοτητες στον καθενα...οποιος κερδισει παει για ζωνη?τι γινεται?
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Oct 18 2013, 19:25 ) *
αυριο εχουμε το τριτο μερος της τριλογιας βελασκεζ-σαντος..ελπιζω και το τελευταιο γιατι εχει ψηλοκουρασει...αν ο σαντος δεν πετυχει καποιο νοκαουτ θεωρω πως θα το παρει το ματς ο μεξικανος οπως στο 2 αν παιξει με το δικο του τροπο..

στα τελευταια 5 φαιτς του βελασκεζ τα 3 ειναι με σαντος και τα 2 με μπιγκφουτ...μια αλλαγη ρε παιδακι μου...να δουμε κ κατι αλλο...

στο κορμιερ-νελσον θα δινα απο 50-50 πιθανοτητες στον καθενα...οποιος κερδισει παει για ζωνη?τι γινεται?


Ο Cormier θα κατέβει στους Light Heavyweights.

Edit: Ο Fabricio Werdum είναι ο πρώτος διεκδικητής
captain charisma
o velasquez για 2 σερι ματς με τον σαντος εκανε το παιχνιδι του με τα γνωστα take down και δεν τον αφησε να περασει σημαντικα χτυπηματα..γενικα σ ολο το ματς ο σαντος ηταν παθητικος και στριμωγμενος στις γωνιες...μονο στην αρχη μπηκε με σκοπο να τελειωσει το ματς με νοκαουτ αλλα δεν το καταφερε.
εκει που το ματς θα ληγε με ομοφωνη αποφαση καταφερε στο τελος να τον βγαλει νοκαουτ αφου πρωτα ξεφυγε απ τη λαβη που πηγε να του κανει ο αλλος...

αφου δν μπορεσε να τον κερδισει ο σαντος δεν βλεπω να μπορει καποιος αλλος να τον κοιταξει στα ματια..
mixalisgate7
Ματσάρα το Gilbert Melendez vs Diego Sanchez.Ο Melendez μπήκε σε σειρά προτεραιότητας για τον τίτλο μετά τους Thomson,Grant & Henderson.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.