Help - Search - Members - Calendar
Full Version: UFC - Μεικτές Πολεμικές Τέχνες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
morrison
Καλά δεν νομίζω ότι ο Gegard θα έπαιζε κάτι διαφορετικό και τραυματίας να μην ήταν...Τον εκτιμώ και τον παρακολουθώ αρκετά αλλά έχει αυτό το τεχνικό στυλ που δεν κόβει και λαρύγγια...όσο ωραίο και να είναι να το βλέπεις...Τεσπα, ίσως κυνήγαγε το ko λίγο περισσότερο. Πάντως μπορεί να είναι top-5 στα light heavyweight αν και θα τον ήθελα μια κατηγορία κάτω εδώ που τα λέμε.

Χάρηκα το ko του Ross Pearson εναντίον του τακτικίστα και ακόμα πιο πολύ την νίκη του Matt του Mittrione που συμπαθώ από το TUF ακόμα έχοντας δει εκείνη την σεζόν.

Α, και παράκληση...παίχτε ρε κανά fight παραπάνω ντε...να χαθεί και κάνας πόντος. Σε αυτό δεν πολυγινόταν να χαθεί, αν και ο Charisma την πάτησε με τον Coutoure αν κατάλαβα καλά, εγώ έκανα 5/5 αλλά ήμουν κ ο μόνος που έπαιξε και τα 5.
Αν και comissioner δεν μπορώ να επέμβω στον συγκεκριμένο κανόνα αλλά στηρίζομαι στην καλή θέλησή σας.. Ευχαριστώ.. smile.gif
HLR CENATION
QUOTE(morrison @ Apr 9 2013, 14:10 ) *
Καλά δεν νομίζω ότι ο Gegard θα έπαιζε κάτι διαφορετικό και τραυματίας να μην ήταν...Τον εκτιμώ και τον παρακολουθώ αρκετά αλλά έχει αυτό το τεχνικό στυλ που δεν κόβει και λαρύγγια...όσο ωραίο και να είναι να το βλέπεις...Τεσπα, ίσως κυνήγαγε το ko λίγο περισσότερο. Πάντως μπορεί να είναι top-5 στα light heavyweight αν και θα τον ήθελα μια κατηγορία κάτω εδώ που τα λέμε.

Χάρηκα το ko του Ross Pearson εναντίον του τακτικίστα και ακόμα πιο πολύ την νίκη του Matt του Mittrione που συμπαθώ από το TUF ακόμα έχοντας δει εκείνη την σεζόν.

Α, και παράκληση...παίχτε ρε κανά fight παραπάνω ντε...να χαθεί και κάνας πόντος. Σε αυτό δεν πολυγινόταν να χαθεί, αν και ο Charisma την πάτησε με τον Coutoure αν κατάλαβα καλά, εγώ έκανα 5/5 αλλά ήμουν κ ο μόνος που έπαιξε και τα 5.
Αν και comissioner δεν μπορώ να επέμβω στον συγκεκριμένο κανόνα αλλά στηρίζομαι στην καλή θέλησή σας.. Ευχαριστώ.. smile.gif


Nαι συμφωνω μαζι σου wink.gif .Και εγω φορτωσα τα δυο στανταρακια απο 25 ποντους και τα κερδισα ευκολα.Εγω λεω να παιζουμε 5 ματς.Εσεις τι λετε?
GMF80
5 ματς έπαιξα και εγώ πάντως....
captain charisma
κ γω 5 επαιξα κ τη πατησα με κουτουρ...κ αλλο ενα ακομα που δε θυμαμαι ohmy.gif

το ufc λεει θα αποδεσμευσει τον μιτριον επειδη εκανε ρατσιστικα σχολια για τη τρανσεξουαλ μαχητη... rolleyes.gif
morrison
Ωπ sorry guys δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι παίξαμε 5 τόσοι...
Οπότε κομπλέ ας πούμε... smile.gif
mixalisgate7
Εγώ είμαι της άποψης οτι καθένας μπορεί να ποντάρει σε όσους αγώνες θέλει
HLR CENATION
Φοβερο το μεν ιβεντ στο τελευταιο belllator.

Στο ματς για τον Featherweight World Title Fight o Pat Curran αναγκασε σε υποταγη τον Shamhalaev μολις στον πρωτο γυρο.Με πολυ εντυπωσιακο τροπο.

Πολυ μ αρεσει η νεα δομη του Bellator και η καθιερωση των αγωνων σε εβδομαδιαια βαση.

Το σπαικ πολυ δυνατο προγραμμα ευχαριστιεσαι να βλεπεις.ΤΝΑ και αμεσως μετα ΜΜΑ. shot.gif
GMF80
Ultimate Fighter Finale το Σάββατο... O Uriah Hall είναι πραγματικά τρομακτικός... Δεν νομίζω οτι υπάρχουν πολλοί middleweights που θα μπορούσαν να τον κερδίσουν.... Σε 1-2 χρόνια τον βλέπω να παλεύει με τον Anderson Silva για την ζώνη....
morrison
QUOTE(GMF80 @ Apr 10 2013, 13:15 ) *
Ultimate Fighter Finale το Σάββατο... O Uriah Hall είναι πραγματικά τρομακτικός... Δεν νομίζω οτι υπάρχουν πολλοί middleweights που θα μπορούσαν να τον κερδίσουν.... Σε 1-2 χρόνια τον βλέπω να παλεύει με τον Anderson Silva για την ζώνη....


Φέτος το ξεκίνησα κανονικά...αλλά το παράτησα μόλις τελείωσε η πρώτη φάση, πριν τους προημιτελικούς.
Από Uriah δεν έχουμε προλάβει να δούμε πολλά, αφού βγάζει early ko's αλλά είναι φανερό ότι είναι το πρόσωπο του φετινού παιχνιδιού.
Aπλά ας περιμένουμε γενικότερα, έχουμε δει αρκετούς που παρουσιάστηκαν σαν μεγάλα πρόσπεκτς ή νικητές ακόμα, να είναι στάσιμοι, ο Tony Ferguson ας πούμε. Είχα πιστέψει πολύ τον Jonathan Brookinks ακόμα...Ο Michael Johnson δεν είχε νικήσει αλλά ήταν κάπως έτσι, ο DeMarques Johnson την χρονιά του USA VS.UK επίσης.

A,έχοντας δει πάνω από 10 seasons έχω να προτείνω, δείτε το πρώτο, το original TUF...Αυτά... smile.gif
captain charisma
διαβασα οτι ο οβεριμ αλλαξε προπονητικο team φευγοντας απ τους blackzilians και πηγε στο mike's gym οπου ειναι ο σακι και ο μπαντρ χαρι..πιστευω θα του κανει καλο αυτη η αλλαγη
GMF80
Τελικό ο Hall αποδείχθηκε κατώτερος των περιστάσεων. Πιθανόν υποτίμησε τον αντίπαλο και την πλήρωσε. Τρομερός ο γυναικείος αγώνας....
mixalisgate7
QUOTE(GMF80 @ Apr 14 2013, 12:41 ) *
Τελικό ο Hall αποδείχθηκε κατώτερος των περιστάσεων. Πιθανόν υποτίμησε τον αντίπαλο και την πλήρωσε. Τρομερός ο γυναικείος αγώνας....


Με απογοήτευσε ο Hall,περίμενα περισσότερα από αυτόν.Ο Dana White τρίβει τα χέρια του για την γυναικεία κατηγορία.
morrison
To κλασσικό στυλιστικό fight wrestler vs. striker νομίζω.
Όταν ο wrestler πιέζει προς τα μπροστά, το κλειδί για τον striker είναι να αποφύγει τα take downs. Δεν τα κατάφερε ο Hall και έχασε.
Από εδώ και πέρα σε αυτό πρέπει να επικεντρωθεί, take down defence, γιατί όντως είναι πολύ καλός κατά τα άλλα.
Εδώ ο Anderson Silva όσο δεν έκοβε τα take downs στον Sonnen έτρωγε χώμα από τον Chael για 6 γύρους συνολικά, την πρώτη φορά που τα κατάφερε τον έβγαλε ko.
Πιο πρόσφατο παράδειγμα το Cain vs.Junior 2 που ο Cain ήρθε με το ίδιο gameplan που ήρθε ο πιτσιρικάς σήμερα.
GMF80
Δεν λέω καλός ο Bendo αλλά και οι 8 αγώνες του στο UFC έχουν κριθεί με απόφαση των κριτών. Σε σύκριση με τους αγώνες του GSP πιστεύω είναι πιο θεαματικός ο Henderson αλλά και πάλι λείπει το στοιχείο της υποταγής ή του KO...
morrison
QUOTE(GMF80 @ Apr 21 2013, 13:22 ) *
Δεν λέω καλός ο Bendo αλλά και οι 8 αγώνες του στο UFC έχουν κριθεί με απόφαση των κριτών. Σε σύκριση με τους αγώνες του GSP πιστεύω είναι πιο θεαματικός ο Henderson αλλά και πάλι λείπει το στοιχείο της υποταγής ή του KO...

Έχεις απόλυτο δίκιο, γι'αυτό άκουσε και τις πρώτες του, αν δεν κάνω λάθος, αποδοκιμασίες. Τουλάχιστον με τον Edgar είχε κάνει damage, σήμερα δεν έκανε τίποτα. Βασικά νομίζω ότι το είχε το fight ο Melendez και φάνηκε στον 5ο γύρο ότι όποτε ανέβαζε ρυθμό μπορούσε να ελέγξει το fight.
Για εμένα ήταν 1ος, 5ος γύρος Melendez, 3ος, 4ος Henderson, και ένας 2ος γύρος που θα ήθελα να τον ξαναδώ αλλά αν αυτή τη στιγμή έπρεπε οπωσδήποτε να τον δώσω κάπου θα τον έδινα στον Gilbert. Από την άλλη όταν είσαι διεκδικητής θα πρέπει να κάνεις κάτι πειστικό για να πάρεις το decision και ο Melendez δεν το έκανε. Ακόμα νομίζω ότι οι γύροι του Henderson ήταν πιο καθαροί από αυτούς τους Gilbert ενώ και τα χτυπήματα συνολικά ήταν υπέρ του Henderson όπως έδειξαν οι κάρτες. Σε κάθε περίπτωση με κούρασε και εμένα σήμερα ο Bendo με τις ποζεριές του επίσης. O Μelendez είχε την ευκαιρία του και το ίδιο το fight στα χέρια του και το άφησε να φύγει τσάμπα, δίκαια νομίζω ότι δεν πήρε το άμεσο rematch, δεν θα αργήσει να ξαναπαίξει για τον τίτλο έτσι και αλλιώς.

Θα ήθελα να δω titleshot στον Josh Thοmpson να πω την αλήθεια μετά το πειστικό ko επί του Nate. Πολύ περισσότερο από τον νικητή του Maynard vs. Grant σίγουρα. To περίμενα, το έπαιξα αλλά έχασα τον Mein που μπορεί να είναι μεγάλο prospect αλλά στο στυλ του Matt Brown δεν μπόρεσε να προσαρμοστεί.

Περίμενα περισσότερα από τον Daniel Cormier να πω την αλήθεια. Δεν πίστευα ότι θα πάει κάτω με τον Mir αλλά να χάνει το stand up από τον Frankie δεν το περίμενα. Για την ακρίβεια αν είδαμε κάποια διαφορά στον Frank που πλέον είναι στο team του Greg Jackson είναι κάποια kicks που φόβισαν τον Cormier. Aπό εκεί και μετά ο Daniel έκλεισε την απόσταση στο clinch και κέρδισε πολύ εύκολα, και πάλι ο Mir έδειξε πολύ κακός σε αυτή τη θέση όπως και στο fight με τον Carwin.
GMF80
Παντως τα στατιστικά συμφωνούν με την απόφαση των κριτών για τον Bendo....

http://www.mmamania.com/2013/4/20/4247750/...judges-decision
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Apr 21 2013, 15:29 ) *
Έχεις απόλυτο δίκιο, γι'αυτό άκουσε και τις πρώτες του, αν δεν κάνω λάθος, αποδοκιμασίες. Τουλάχιστον με τον Edgar είχε κάνει damage, σήμερα δεν έκανε τίποτα. Βασικά νομίζω ότι το είχε το fight ο Melendez και φάνηκε στον 5ο γύρο ότι όποτε ανέβαζε ρυθμό μπορούσε να ελέγξει το fight.
Για εμένα ήταν 1ος, 5ος γύρος Melendez, 3ος, 4ος Henderson, και ένας 2ος γύρος που θα ήθελα να τον ξαναδώ αλλά αν αυτή τη στιγμή έπρεπε οπωσδήποτε να τον δώσω κάπου θα τον έδινα στον Gilbert. Από την άλλη όταν είσαι διεκδικητής θα πρέπει να κάνεις κάτι πειστικό για να πάρεις το decision και ο Melendez δεν το έκανε. Ακόμα νομίζω ότι οι γύροι του Henderson ήταν πιο καθαροί από αυτούς τους Gilbert ενώ και τα χτυπήματα συνολικά ήταν υπέρ του Henderson όπως έδειξαν οι κάρτες. Σε κάθε περίπτωση με κούρασε και εμένα σήμερα ο Bendo με τις ποζεριές του επίσης. O Μelendez είχε την ευκαιρία του και το ίδιο το fight στα χέρια του και το άφησε να φύγει τσάμπα, δίκαια νομίζω ότι δεν πήρε το άμεσο rematch, δεν θα αργήσει να ξαναπαίξει για τον τίτλο έτσι και αλλιώς.

Θα ήθελα να δω titleshot στον Josh Thοmpson να πω την αλήθεια μετά το πειστικό ko επί του Nate. Πολύ περισσότερο από τον νικητή του Maynard vs. Grant σίγουρα. To περίμενα, το έπαιξα αλλά έχασα τον Mein που μπορεί να είναι μεγάλο prospect αλλά στο στυλ του Matt Brown δεν μπόρεσε να προσαρμοστεί.

Περίμενα περισσότερα από τον Daniel Cormier να πω την αλήθεια. Δεν πίστευα ότι θα πάει κάτω με τον Mir αλλά να χάνει το stand up από τον Frankie δεν το περίμενα. Για την ακρίβεια αν είδαμε κάποια διαφορά στον Frank που πλέον είναι στο team του Greg Jackson είναι κάποια kicks που φόβισαν τον Cormier. Aπό εκεί και μετά ο Daniel έκλεισε την απόσταση στο clinch και κέρδισε πολύ εύκολα, και πάλι ο Mir έδειξε πολύ κακός σε αυτή τη θέση όπως και στο fight με τον Carwin.



Με κάλυψες σε όλα.Μια σημείωση για τον Melendez ήταν τραυματίας και είχε να αγωνιστεί 11 μήνες.
captain charisma
φημες λενε για ματς του alistair overeem με τον travis browne...τωρα ποσο ισχυει δεν ξερω...αλλοι λενε για ματς με cormier...
GMF80
Ο Sonnen αν και διασκεδαστικός με το trash talking αποδείχθηκε λίγος με Anderson και Jones....
Λατρεύω Roy Nelson. Όλα τα λεφτα ο χοντρούλης....
mixalisgate7
QUOTE(GMF80 @ Apr 28 2013, 22:21 ) *
Ο Sonnen αν και διασκεδαστικός με το trash talking αποδείχθηκε λίγος με Anderson και Jones....
Λατρεύω Roy Nelson. Όλα τα λεφτα ο χοντρούλης....


Είχε πλάκα που χάϊδευε την κοιλιά του μετά το νοκ άουτ.Σε γενικές γραμμές μέτριο ppv.
captain charisma
καλο το μπλα μπλα του σονεν...αλλα δεν φτανει αυτο μονο για να νικησει τον τζοουνς ο οποιος κυριαρχησε σ ολο τον αγωνα οσο κρατησε...ο καημενος ο σονεν για τη ζωη του παλευε...η πλακα ποια ειναι οτι ο τζοουνς στη διαρκεια του ματς εσπασε το δαχτυλο του ποδιου του και αν τελειωνε ο πρωτος γυρος και το αντιλαμβανοταν ο διαιτητης θα ειχε διακοψει το ματς κ ετσι ο σονεν θα ειχε παρει το τιτλο τρωγοντας πολυ ξυλο...

ο νελσον παλι πετυχε ωραιο νοκαουτ απεναντι στον γαλλο...αλλα ο ντανα γουαιτ δεν λεει να του δωσει ευκαιρια τιτλου κ ειπε οτι θα παλεψει με τον hunt αν αυτος χασει απο τον ντος σαντος, η με τον κορμιερ...για να δουμε...

για τα αλλα ματς δν εχω να πω κατι...πιο πολυ τα μεγαλα ονοματα με ενδιαφερουν
morrison
QUOTE(GMF80 @ Apr 28 2013, 22:21 ) *
Ο Sonnen αν και διασκεδαστικός με το trash talking αποδείχθηκε λίγος με Anderson και Jones....


Εντάξει αναμενόμενο δεν είναι αυτό; Οι πάντες είναι λίγοι μπροστά στους δύο.
Ειδικά ο Jones μέσα σε 2 χρόνια έχει διαλύσει (δεν έχει νικήσει απλά) τεράστιους fighters, μην γράφω ονόματα, στον Sonnen θα κόλαγε που δεν είναι καν η κατηγορία του αυτή;
Έχω την εντύπωση ότι ούτε ο ίδιος ο Chael δεν πίστευε στο fight, ήταν πολύ ήρεμος πριν από αυτό, πήγε όπως πάντα να πιέσει αλλά ο Jones έκλεισε την απόσταση και δεν είχε καν την ευκαιρία να βουτήξει για double legs όπως είναι και η μόνη τακτική του. Καλά δεν έχω αμφιβολία ότι αν ο Jones επέλεγε να παίξει σε απόσταση εκμεταλευόμενος το reach του πάλι δεν θα είχε πρόβλημα απλά λέμε... sad.gif
captain charisma
επιστρεφει στο ufc 164 o μεγαλος αλιστερ οβεριμ..αντιπαλος δεν εχει βρεθει ακομα..θεμα χρονου ειναι..

στο ufc 160 προεκυψε προβλημα με τη βιζα του hunt αλλα τελικα λυθηκε κ θα αντιμετωπισει τον σαντος ο οποιος δηλωσε οτι ειναι ετοιμος να τον διαλυσει κ πως ειναι το νο1 στη κατηγορια...πολυ μπλα μπλα ο βραζιλιανος και γινεται πιο αντιπαθης κ απο τον οβεριμ...μακαρι ο hunt να του τα παστελωσει...στο ματς τιτλου παλι πιστευω οτι θα κερδισει ο βελασκεζ αλλα οχι τοσο ευκολα οσο στο πρωτο ματς...ο bigfoot δεν ειναι για πολλα πολλα κ ας εβγαλε νοκαουτ τον οβεριμ(γ αυτο φταιει ο ολλανδος κ η υπεροψια του μονο)
GMF80
Ο πιο αντιπαθής mma fighter χαλαρά είναι ο Overeem. Από τους λίγους που είμαι τόσο πολύ υπέρ του αντιπάλου...
HLR CENATION
Ετοιμαζω αντεπιθεση.Μετραω 7 στα 7 σημεια.Με πηρε ο υπνος στο δευτερο και στο τριτο και δεν ηξερα οτι εχει ppv με αποτελεσμα να μεινω πισω στην βαθμολογια αλλα εχω χρονο να καλυψω.Το νου σας,ο μεγαλος Κορμιερ προειδοποιει smiley.gif
HLR CENATION
Μονο δυο στα 5 πετυχα.Τζαμπα οι δηλωσεις. icon_tomato.gif
captain charisma
σημερα εχει το ufc 160 και πολλες τιτανομαχιες..ξεχωριζει βεβαια το μειν ιβεντ μεταξυ βελασκεζ-μπιγκφουτ... νομιζω πως θα κερδισει για 2 φορα ο βελασκεζ γτ ειναι πολυ καλυτερος τεχνικα απ τον βραζιλιανο...κ αν πετυχει απ την αρχη τα takedown του η υποθεση θα τελειωσει νωρις...

στο σαντος-χουντ νομιζω πως θα κερδισει ο βραζιλιανος..ευκολα η δυσκολα...αλλα τον χουντ δεν τον λες κ αμελητεα ποσοτητα...εχουν πει οτι εχει τα πιο βαρια χτυπηματα της κατηγοριας, επισης στο μποξινγκ κ ο σαντος ειναι πολυ καλος και θα δουμε μαχη στο σταντ-απ..απλα το μονο προβλημα ειναι η ηλικα του χουντ που ειναι 39 μαιων και δεν ξερω αν μπορει να αντεξει συνεχομενα χτυπηματα του τζουνιορ...
captain charisma
τελικα ο βελασκεζ κερδισε οπως και στο πρωτο τους ματς πολυ ευκολοτερα απ οτι περιμενα...περιμενα περισσοτερα πραγματα απο τον μεγαλοποδαρο αλλα εφαγε 2 γερες και τελειωσε καπου εκει το παραμυθι και συνεχιζω να ξαναλεω οτι λογο υπεροψιας του οβεριμ κερδισε...αλλιως θα βλεπαμε βελασκεζ-οβεριμ

στο αλλο ματς σαντος-χουντ, ο χουντ εδειξε οτι παρα την ηλικια του αποτελει εναν σκληροτραχηλο αντιπαλο για οποιοδηποτε και πρεπει να φτησεις αιμα για να τον κερδισεις...και παρολο που εφαγε πολλες γερες απο τον τζουνιορ συνεχιζε το ματς ανετος σαν να μη συνεβαινε τπτ..απλα στο τελος εχασε με τκο λογο κουρασης τρωγοντας μια κλωτσια απ το πουθενα αλλιως θα εχανε με ομοφωνη αποφαση...οσο για τον σαντος δεν ειδα να εχει βελτιωθει καθολου..ουτε στρατηγικη ουτε αμυνα...και παραμορφωθηκε παλι η φατσα του απ τα χτυπηματα του χουντ...στο 3 ματς αν παει μ αυτη τη τακτικη βλεπω να γινεται η μουρη του χειροτερη κ απ του σλοθ...
morrison
Τίποτα, ελπίζω να μπει και ο Overeem στο παιχνίδι γιατί θα βλέπουμε Cain vs. JDS για καμιά δεκαριά fights ακόμα.
mixalisgate7
Θεωρώ οτι πιο γρηγήρα θα πάρει ματς τίτλου ο Barnett παρά ο Overeem 19.gif
captain charisma
QUOTE(morrison @ May 27 2013, 13:49 ) *
Τίποτα, ελπίζω να μπει και ο Overeem στο παιχνίδι γιατί θα βλέπουμε Cain vs. JDS για καμιά δεκαριά fights ακόμα.

περιμενα πως κ πως αναλυση σου για τα ματς αλλα με απογοητευεις!!! smiley.gif

ο μπιγκφουτ στη συνεντευξη ελεγε οτι δεν επρεπε ο διαιτητης να διακοψει το ματς κ οτι τα περισσοτερα χτυπηματα του βελασκεζ ηταν αντικανονικα...αμα το αφηνε κ αλλο ο διαιτητης θα βλεπαμε ποταμια με αιμα οπως στο 1 ματς τους και δεν θα αλλαζε τπτ στην εξελιξη του αγωνα

για οβεριμ πιστευω οτι θα παρει ευκαιρια μετα απο 2-3 fights δεν νομιζω αν νικησει το browne να παρει κατευθειαν ευκαιρια για τιτλο..εκτος αν το δουν απο θεμα μαρκετινγκ επειδη ο ολλανδος πουλαει πολυ...οσο για τον μπαρνετ δε το βλεπω να παιρνει ευκαιρια για τιτλο κ να αναλωνεται σε μικρομεσαια fights της κατηγοριας...

επισης αποσυρθηκε απ τις μμα ο φορεστ γκριφιν...μπορει να μην ηταν κ κανας θεαματικος μαχητης αλλα ηταν ανταγωνιστικος...η μαχη με τον μποναρ θα μεινει στην ιστορια...
morrison
Tι να πω ρε; Απλά κυριάρχησε το δίδυμο... tongue.gif
Πιστεύω ότι ο BigFoot δεν είναι για αυτό το επίπεδο, είναι μια χαρά τοπ10 heavyweight αλλά για τίτλους και ιστορίες όχι.
Αντίθετα περίμενα ο Hunt να έχει τύχη στο fight γιατί είναι κορυφαίος striker με πολύ καλό σαγόνι, παρουσιάστηκε ανταγωνιστικός όντως αλλά νομίζω ότι από την στιγμή που ο JDS τον σεβάστηκε και τον πρόσεξε αρκετά δικαίως νίκησε. Από απόσταση που του επέτρεπε να αποφεύγει τις μπούκες του Hunt, από την εξωτερική αρκετά υπομονετικά για να μην μπλέξει σε brawl και να φέρει σιγά σιγά το fight στα μέτρα του όσο πέρναγε η ώρα και ο αντίπαλος έμενε από ανάσες.
Έτσι όπως είναι η κατηγορία αυτή τη στιγμή οι δύο χθεσινοί νικητές μπορούν να κυριαρχούν για πολύ καιρό ακόμα, ο μόνος που έχει potential να μπει σφήνα στο δίδυμο είναι ο Reem. O αγαπημένος Josh Barnett μπορεί κάλλιστα να κερδίσει 1-2 fights με κανά Mirr ή κανά Big Country και να πάρει titleshot αλλά με Velasquez και JDS δεν έχει ρεαλιστικές πιθανότητες για εμένα. Oπότε στην καλύτερη θα είναι κάτι περαστικό στην title card όπως ο BigFoot.
Καλύτερα κιόλας γιατί το όνειρο μου είναι ένα fight με τον Sonnen (λέμε τώρα...) για να κάνουν promos face to face να χαλάσουν τον κόσμο... tongue.gif
captain charisma
http://www.mmalegacy.gr/index.php?option=c...&Itemid=202

σε αλλη μμα διοργανωση ο αλεξαντερ εμελιανενκο εβγαλε νοκαουτ τον bob sapp...ηθελα να ξερω πως αυτος ο sapp καποτε ειχε βγαλει 2 φορες νοκαουτ τον ernesto hoost
GMF80
QUOTE (morrison @ May 27 2013, 13:49 ) *
Τίποτα, ελπίζω να μπει και ο Overeem στο παιχνίδι γιατί θα βλέπουμε Cain vs. JDS για καμιά δεκαριά fights ακόμα.



Τον Overeem θέλω να τον δω πρώτα με τον Roy Nelson. Θα ψάχνει τις μασέλες του γύρω από το κλουβί.... smiley.gif
captain charisma
χαχα μιας κ λεμε για οβεριμ κ ενα gif

Zephyr
QUOTE(captain charisma @ May 28 2013, 23:06 ) *
http://www.mmalegacy.gr/index.php?option=c...&Itemid=202

σε αλλη μμα διοργανωση ο αλεξαντερ εμελιανενκο εβγαλε νοκαουτ τον bob sapp...ηθελα να ξερω πως αυτος ο sapp καποτε ειχε βγαλει 2 φορες νοκαουτ τον ernesto hoost


Στημένο θα ήταν, στανταράκι. Ο Hoost είχε δείρει όλο το Κ-1 (και τους Andy Hug και Cro Cop βεβαίως βεβαίως), στον χοντρο-Σαπ θα σκάλωνε? Μπορεί να είναι και τπτ κουμπάροι, οπότε να του έκανε την χάρη smiley.gif .
captain charisma
αυτος ο sapp μεχρι το 2005 κατι εκανε...παρολο που ηταν πολυ ατεχνος...μετα αρχισε να ξεφτιλιζεται και να χανει ακομα κ απο την κουτση μαρια σε 30 δευτερολεπτα...φαινεται τον πληρωνουν καλα για να χανει...

μηπως να παιξει μια ρεβανς ο hoost μαζι του να παρει πισω τα κλεμενα? smiley.gif
HLR CENATION
Τεραστιο ντερμπι μεταξυ Μορισον και Μιχαλη για την πρωτια.Στην ισοβαθμια ειναι.Θριλερ.Με περασε ο φιλος Καπτεν Καρισμα στην μαχη για την τεταρτη θεση.Ειχα 4 στα 5.
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Jun 9 2013, 11:18 ) *
Τεραστιο ντερμπι μεταξυ Μορισον και Μιχαλη για την πρωτια.Στην ισοβαθμια ειναι.Θριλερ.Με περασε ο φιλος Καπτεν Καρισμα στην μαχη για την τεταρτη θεση.Ειχα 4 στα 5.


Παλέυουμε στήθος με στήθος smiley.gif
morrison
Θα το στήσουμε να πάρουμε ο ένας το UFC και ο άλλος το WWE... tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(morrison @ Jun 9 2013, 19:11 ) *
Θα το στήσουμε να πάρουμε ο ένας το UFC και ο άλλος το WWE... tongue.gif


Καλή ιδέα smiley.gif
HLR CENATION
Στο wwe ειναι αλλος πρωτος smiley.gif
captain charisma
αυτος ο nogueira δεν κραταει σωστη αμυνα στο εδαφος..ειδικα στις 2 τελευταιες του ηττες απο μιρ και werdum εχασε με submission...

βγηκε ο χεντερσον κ ειπε για το τζοουνς οτι ειναι ψωναρα.και θελει οπωσδηποτε να παιξει μαζι του ωστε να του δωσει ενα μαθημα..κατσε στα αυγα σου ρε παππου...ετσι κ παιξεις μ αυτον θα σε μαζευουν μετα...

με τις βαθμολογιες ποτε τελειωνει το πρωταθλημα?
HLR CENATION
QUOTE(captain charisma @ Jun 10 2013, 11:21 ) *
αυτος ο nogueira δεν κραταει σωστη αμυνα στο εδαφος..ειδικα στις 2 τελευταιες του ηττες απο μιρ και werdum εχασε με submission...

βγηκε ο χεντερσον κ ειπε για το τζοουνς οτι ειναι ψωναρα.και θελει οπωσδηποτε να παιξει μαζι του ωστε να του δωσει ενα μαθημα..κατσε στα αυγα σου ρε παππου...ετσι κ παιξεις μ αυτον θα σε μαζευουν μετα...

με τις βαθμολογιες ποτε τελειωνει το πρωταθλημα?

Aλλα 4 event εχουμε παντως.
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Jun 10 2013, 11:21 ) *
βγηκε ο χεντερσον κ ειπε για το τζοουνς οτι ειναι ψωναρα.και θελει οπωσδηποτε να παιξει μαζι του ωστε να του δωσει ενα μαθημα..κατσε στα αυγα σου ρε παππου...ετσι κ παιξεις μ αυτον θα σε μαζευουν μετα...


Ο Jones εκτός απρόοπτου θα αντιμετωπίσει πρώτα τους Gustafsson,Anderson Silva & Machida
captain charisma
κατι ειχα διαβασει για ματς του machida με gustafsson..κ οποιος κερδισει γινεται πρωτος διεκδηκητης της ζωνης του τζοουνς..
πιστευω οτι ο σουηδος μπορει να προβαλει περισσοτερο αντισταση στον τζοουνς παρα ο machida τον οποιο θεωρω πολυ λιγο...

για το superfight που λενε μεταξυ τζοουνς-σιλβα καλυτερα να μην γινει..προκειται για 2 θρυλους και θα ειναι χαζομαρα να χαλασει ο μυθος τους αν αναμετρηθουν...
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Jun 10 2013, 15:46 ) *
κατι ειχα διαβασει για ματς του machida με gustafsson..κ οποιος κερδισει γινεται πρωτος διεκδηκητης της ζωνης του τζοουνς..
πιστευω οτι ο σουηδος μπορει να προβαλει περισσοτερο αντισταση στον τζοουνς παρα ο machida τον οποιο θεωρω πολυ λιγο...



Ο Machida θα αγωνιστεί κόντρα στον Phil Davis στο UFC 163

ΠΗΓΗ
HLR CENATION
Τα πικ μου για σημερα

Χεντερσον 5 μαρκες

jimmo 7

Nelson 8

Davis 25

Barry 5

Αλλαζω τακτικη.Με εξαιρεση το πρωτο ppv που ειχα παιξει μολις δυο φαιτ τωρα επαιξα παλι 5 αλλα με διαφορετικους ποντους στο καθε ενα.Στα προηγουμενα εβαζα απο 10 στο καθε ενα.
captain charisma
αυτος ο εβανς πολυ συντηριτικος στα fights δεν επιχειρει το νοκαουτ...δεν ειναι τυχαιο οτι οι περισσοτερες νικες του και οι 2 απ τις 3 ηττες του εχουν κριθει απο ομοφωνη αποφαση..

οσο για το νελσον όλη αυτυή τη βδομάδα ασχολήθηκε περισσότερο με τον Dana White, το συμβόλαιό του και τον Daniel Cormier και υποτίμησε τον αντίπαλό του, Stipe Miocic. Όμως ο Nelson που μπήκε στο κλουβί ήταν ένας υπέρβαρός (ακόμη περισσότερο από το κανονικό) και αγνώριστος μαχητής που έσπασε ρεκόρ στο UFC για τα περισσότερο σημαντικά χτυπήματα που δέχτηκε ποτέ κανείς σε μία μάχη (γύρω στα 400 αν θυμάμαι καλά) και μόνο το σκληρό του σαγόνι τον γλίτωσε από το νοκ άουτ. Μεγάλη νίκη για τον Miocic που τον έπαιξε όπως περίπου είχε κάνει και ο JDS στη μάχη τους. Να δούμε πως θα διαπραγματευτεί το συμβόλαιό του τώρα ο Nelson...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.