Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ταινίες που είδαμε σε DVD-Video-TV!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
morfi
QUOTE(sihainas @ Jul 13 2006, 04:05 PM)
υπήρχε κάποια εποχή (πριν κανα 3άρι χρόνια) που μου άρεσε... μάλιστα είχα πάρει και 2 cd αυθεντικά!!!!!! το Eminem Show και το 8 mile.
*

Αν δεν ειχα μια κιτρινη καρτα η αν ημασταν σε αλλο φορουμ πραγματικα θα σε ειχα βρισει τωρα...

QUOTE(sihainas @ Jul 13 2006, 04:05 PM)
Αλλά τώρα ευτυχώς το έχω ξεπεράσει...
*

Εγω τα εχω ολα αυθεντικα... εχω ακομα και αλμπουμ του που τα εβγαλε πριν γινει διασημος και τωρα δεν κυκλοφορουνε ουτε στην αμερικη... cool.gif


QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 13 2006, 06:58 PM)
Υπάρχει κι άλλος λευκός? tongue.gif
*

Πολλοι προσπαθησαν αλλα δεν τα καταφεραν ειτε λογω ελλειψης ταλεντου ειτε λογω ρατσισμου... παραλιγο να μην τα καταφερει και ο εμινεμ κυριως λογω ρατσισμου γιατι απο ταλεντο αλλο τιποτα!Ειναι ισως το κορυφαιο ταλεντο που εχει περασει ποτε... μαζι με τον 2Pac παντα...
morfi
QUOTE(Anaz @ Jul 13 2006, 07:09 PM)
Η ταινια του 50CENT πραγματι μαπα..Αν σ'αρεσουν τετοιες ταινιες υπαρχουν παλιοτερες πολλες πολυ καλυτερες!Ενδεικτικα αυτη με τους μεξικανους vatos locos,tres puntos,το 187, πολλες με bloods k creeps,κ αλλες παρα πολλες..
*

Εγω την γουσταρα πολυ... cool.gif

QUOTE(Anaz @ Jul 13 2006, 07:09 PM)
ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ!!!!!!!!! 68.gif  shot.gif
*

Ο καλυτερος μαζι με τον 2Pac... Αληθεια, εχεις ακουσει αυτους που αναφερω?

QUOTE(Anaz @ Jul 13 2006, 07:09 PM)
Ειναι ο πιο εμπορικος κ διασημος ασπρος ραπερ..Το καλυτερος ειναι υποκειμενικο..
*

Οπως ξαναειπα... ειναι ο καλυτερος λευκος ραπερ που εχει υπαρξει... το αν ειναι εμπορικος η οχι δεν με ενδιαφερει... λογικο δεν ειναι να ειναι εμπορικος αμα ειναι καλος?
Anaz
QUOTE
Ο καλυτερος μαζι με τον 2Pac... Αληθεια, εχεις ακουσει αυτους που αναφερω?
K μονο κατ'αρχην που λες "μαζι" με τον 2pac,ειναι ιεροσυλια ενω υπαρχουν πολλες δεκαδες αλλοι ακομα..Κ το rap δεν υπαρχει μονο στην Αμερικη.. wink.gif
Ακουω rap απο το '97!Αλλοτε λιγοτερο αλλοτε πρισσοτερο φανατικα καθως ειχα φαει ενα μικρο ξενερωμα απ'την εξελιξη που ειχε κυριως στην Αμερικη,λογω των δισκογραφικων κ των μανατζεραδων κ της νοοτροπιας πολλων μαυρων παιδιων που θελαν να αποκτησουν χρημα κ δοξα νομιζοντας πως θα "γ@μ*σουν ολο το κοσμο",ενω παραλληλα στερουνταν μορφωσης,παιδειας,πευματικης αναζητησης κ επασχαν απο συμπλεγματα κομπλεξισμου!(τι ειπα ο Φρουντ!! icon_drunk.gif )

QUOTE
λογικο δεν ειναι να ειναι εμπορικος αμα ειναι καλος?
Οχι παντα!Κ η Βερα Λαμπρου ειναι εμπορικη! tongue.gif
κ σου ξαναλεω..Το "καλος" ειναι υποκειμενικο κ αφορα τα κριτηρια που κρινεις εναν ραπερ..
Alexmei
QUOTE
vatos locos&tres puntos(ξεχναω τον τιτλο),το 187,


187 Προ-Χριστού ή Μετά-Χριστού; 24.gif banana.gif

QUOTE
ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΟ V FOR VENDETTA!!!! ΑΝΕΤΑ Μες στις 10 καλυτερες ταινιες που εχω δει!!(κ εχω δει ΠΑΡΑ πολλες!) Με πολλα μηνυματα κ αναφορες σε παλιοτερα κ νυν καθεστωτα..Συνδυαζει χολυγουντιανη περιπετεια κ εφε, με νοημα,ποιοτητα κ ουσια..


Tην είδα χτες για 8 φορά! είναι πολύ μαμάτη ταινία και μ'αρέσει ο τρόπος που μιλάει ο "V".....

SP:κατά σημερινά γεγονότα, με βάση την ταινιά "V for Vendetta", αν γυριζόταν μια ταινία που θα έδειχνε πως είναι ο κόσμος σήμερα θα την ονόμαζα "V for Vodia" 24.gif banana.gif cool.gif
dizzy_fingers
biggrin.gif
"Δεσμοί αίματος" νομίζω λέγεται η ταινία.

Η απόλυτη gangsta movie των 90s με έναν υπέροχο Μπέντζαμιν Μπρατ. Αξίζει με τα χίλια να τη δείτε.
Anaz
Ναι μπραβο!!Δεσμοι αιματος!
K το "boyz n the hood" επισης..Με ice cube,cuba junior,Λορενς Φισμπερν
QUOTE
187 Προ-Χριστού ή Μετά-Χριστού;
187 με τον Samuel Jackson.
Alexmei
QUOTE
187 με τον Samuel Jackson.


ΑΑΑΑ εργο είναι; hammer.gif
sihainas
το είδα πάλι πριν 3 μέρες το 187... εντάξει...σχετικά καλό είναι αλλά δεν νομίζω ότι θα μείνει και στην ιστορία tongue.gif
Anaz
Υπαρχουν πολυ καλυτερα,αλλα καλο ειναι..σιγουρα πολυ καλυτερο απ'το βαρετο κ ανουσιο του 50cent..
Menace II Society(εσπαγα το κεφαλι μου να θυμηθω τον τιτλο)με Σαμουελ Τζακσον
Boyz n the hood και Δεσμοι αιματος,σιγουρα απ'τα κορυφαια (αν οχι ΤΑ κορυφαια) του ειδους.. cool.gif
κ το "higher learning"(ice cube) κ "above the rim"(2pac)αρκετα καλa,αλλα οχι ακριβως γκανκστερικα..
Κ πολλες κωμωδιες-παρωδιες τετοιου τυπου γουσταρω εγω..Τυπου "Friday" (ice cube)
morfi
QUOTE(Anaz @ Jul 14 2006, 05:05 AM)
κ το "higher learning"(ice cube) κ "above the rim"(2pac)αρκετα καλa,αλλα οχι ακριβως γκανκστερικα..
*

Eχεις δει το above the rim με τον 2Pac? ohmy.gif blink.gif Ψαχνω ταινιες του 2Pac και δεν εχω βρει πουθενα!
Εχεις δει το Tupac Resurrection?Απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! cool.gif
Anaz
χωρις υποτιτλους βεβαια γιατι δεν εχει κυκλοφορησει εδω.. wink.gif
kolossos
QUOTE
Εχεις δει το Tupac Resurrection?Απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!


Όντως απίστευτη αλλά δεν είναι ακριβώς ταινία. Περισσότερο "ντοκιμαντέρ" θα το χαρακτήριζα. Πάντως όποιος την νοικιάσει πρέπει να δει και τα extras biggrin.gif cool.gif
HOULIGAN76
Ειδα τους ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ Νο3.Είχα ξετρελαθεί με τα δυο πρώτα αλλά το τρίτο ήταν πεσμένο.Η ταινία εξελίσσεται στην Ιαπωνία είχε αρκετές σκηνές στους δρόμους του Τόκυο.Ωστόσο κατα την γνώμη μου ο πιο διασκεδαστικός αγώνας γίνεται σε ενα υπόγειο γκαράζ παρα την άνετη ήττα του πρωταγωνιστή με εντυπωσίασε τα drift που γινόντουσαν στα στενά δρομάκια του γκαράζ.Υπάρχει και μια έκπληξη στο φινάλε που εμένα πρωσοπικά με ενθουσίασε. icon_drunk.gif biggrin.gif wink.gif
morfi
QUOTE(HOULIGAN76 @ Jul 14 2006, 06:33 PM)
Υπάρχει και μια έκπληξη στο φινάλε που εμένα πρωσοπικά με ενθουσίασε. icon_drunk.gif  biggrin.gif  wink.gif
*

O πρωταγωνιστης παλια ηταν γυναικα? banana.gif 24.gif
Keyser_Soze
Πήγα προχθές και είδα το Pirates Of Carribean: Dead Man's Chest και έπαθα ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ταινία. Ανυπομονώ για το 3ο μέρος. Ο Τζόνι Ντεπ ως Τζακ Σπάροου είναι πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Ίσως η κορυφαία ερμηνεία που έχω δει ποτέ από ηθοποιό (και στις 2 ταινίες). Αυτό είναι ίσως λίγο ιερόσυλο αλλά ο άνθρωπος δίνει ρεσιτάλ, τι να κάνουμε;
morfi
QUOTE
Ο Τζόνι Ντεπ ως Τζακ Σπάροου είναι πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Ίσως η κορυφαία ερμηνεία που έχω δει ποτέ από ηθοποιό (και στις 2 ταινίες). Αυτό είναι ίσως λίγο ιερόσυλο αλλά ο άνθρωπος δίνει ρεσιτάλ, τι να κάνουμε;

Ιεροσυλια σου λεω...
Keyser_Soze
Είδα επίσης και μια άλλη ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ταινιάρα. Lucky Number Slevin το όνομα αυτής με τους Josh Hartnett, Morgan Freeman, Ben Kingsley, Bruce Willis (ΘΕΟΣ!!!) και Lucy Liu. Ανατρεπτικά έξυπνη, κορυφαίες ερμηνείες και ένα φινάλε ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!
dizzy_fingers
Αυτήν ήθελα εδώ και καιρό να τη δω, αλλά δε μου καθόταν ποτέ... biggrin.gif
Υποθέτω πως έχει σενάριο στυλ Lock stock.... και Snatch, ε?

Για τους πειρατές, τρελάθηκα κι εγώ.
Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα από την ηθοποιία του Ντεπ (υπό την έννοια ότι δε μας έδειξε κάτι καινούριο από την πρώτη ταινία, απλώς τον βλέπαμε περισσότερο...ευτυχώς biggrin.gif) αλλά μου άρεσε πολύ αυτή η popcorn ταινία.
Την καταχάρηκα σαν μικρό παιδί και σίγουρα δεν περίμενα ένα sequel να είναι τόσο καλό. 41.gif
Ανυπομονώ για το 3ο!
Keyser_Soze
Όταν μιλάω για ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΗ ερμηνεία, μιλάω γενικότερα για την ερμηνεία του ως Τζακ Σπάροου (και στις 2 ταινίες).
dizzy_fingers
Ε, βάλε και την τρίτη του τότε που γυρίζεται τώρα (θα παίζει και ο "μέντωράς" του ο Κιθ Ρίτσαρντς, το ξέρετε? ) και θα τριτώσει η ερμηνεία.
Το κακό είναι όμως πως τα όσκαρ δίνονται σε ξεχωριστές ταινίες και όχι σε τριλογίες, έτσι αφού δεν το πήρε στην πρώτη ταινία, δε βλέπω να συμβαίνει και στη δεύτερη....ή στην τρίτη.

Το τέλος με κατενθουσίασε (εν'όψει της αναπάντεχης αυτής συμμετοχής για το 3) biggrin.gif.
morfi
Μπορει να τους μισειτε αλλα εγω τους λατρευω! Ναι, καλα το καταλαβατε ! Τα ειδωλα μου επιστρεφουν ! Παντα το λεγα οτι θα υπαρξει και συνεχεια !



WE ARE BACK MOTHERBROTHERS !




Yeah dude, we rock !
eftychia
Αλοχα... μετα απο καιρο

Η τελευταια ταινια που ειδα και μου αρεσε πολυ ( δεν την ειδα στο σινεμα αλλα σε DVD), ηταν το " μεσανυχτα στον κηπο του καλου και του κακου"

Παιζουν ο Τζον Κιουζακ (λατρεμενος) κι ο Κεβιν Σπεισι (ομοιως) και ειναι σε σκηνοθεσια Κλιντ Ιστγουντ. Νομιζω παιχτηκε το 1999 ή 2000 δε θυμαμαι...

ΘΑ γινω λιιιιιιιιγο σποϊλερ (εξαλλου δεν επηρεαζει καθολου την πλοκη της ταινιας) και θα πω ότι ο Κεβιν Σπεισι κανει την αδερφη! Και γκόμενος του ειναι ο Τζουντ Λο (παιζει μικρο ρόλο)!

Αυτα κατα τα αλλα είδα και το Μαξ παλι με πρωταγωνιστη τον Κιουζακ, αφορα τον Χιτκερ (ο Κιουζακ κανει εναν Εβραιο γκαλεριστα) και στηριζεται στη γνωστη ιστορια ότι ο Χιτλερ ηθελε να γινει ζωγραφος. Πολύ καλο μη διστασετε να το νοικιασετε. Βεβαια αν ειστε ανθρωποι που προτιματε πολυ πιστολιδι κι ανθρωποκηνυγητο μαλλον καμια απο τις 2 δε θα σας ενθουσιασει...

Τες παντων αυτα
morfi
χαχαχαχα εχθες ειδα το scary movie 4. Αν και αντιπαθω αυτες τι ταινιες μου αρεσει παντα ο φοβερος λεσλι νιλσεν ενω η ατακα του σακιλ ειναι ολα τα λεφτα...
Ξεκιναει η ταινια και το κεφαλι του σακιλ ειναι βυθισμενο σε μια μπανιερα. Ξυπναει... παει να σηκωθει και χτυπαει σε εναν σωληνα... παει να φυγει και χτυπαει στο ταβανι. Παει να κανει μερικα βηματα και βλεπει πως το ενα του ποδι ειναι αλυσοδεμενο και εκεινη την στιγμη ξεκιναιε ο φοβερος διαλογος...
Σακιλ : "ειμαι πεθαμενος ?"
σκοτεινη φωνη : "Οχι δεν εισαι πεθαμενος. Σε πηρα παρα τη θεληση σου".
Σακιλ κοιτωντας απορρημενος την καμερα : "κομπι ? "

ααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχ χαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχαχα χαχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχ
αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ
αχααχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχχαχ banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
mikri prasini ollandeza
Είναι όντως φοβερό αυτό το 4ο μέρος της τριλογίας...!!!!!!!!Το είδα κι εγώ...βγάζει πολύ γέλιο!!
kolossos
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Sep 27 2006, 10:55 PM) *
Είναι όντως φοβερό αυτό το 4ο μέρος της τριλογίας...!!!!!!!!Το είδα κι εγώ...βγάζει πολύ γέλιο!!


Για το Scary ovie 4 δεν ξέρω αν βγάζει γέλιο, πάντως με το ποστ σου ξεράθηκα... 69.gif 69.gif
Keyser_Soze
Μόλις γύρισα από το σινεμά που είχα παέι να δω το Snakes On A Plane. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΑΙΝΙΑ!!!!!!!!!!! Τρελή αγωνία, πολύ κλάσιμο και άφθονο γέλιο. Μια ταινία μου την καταευχαριστιέσαι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό! Και φυσικά παίζει ο Σάμιουελ Τζάκσον, ο οποίος από μόνος του ανεβάζει την ταινία ένα σκαλί πιο πάνω, αν και πρωταγωνιστες σε αυτήν την ταινία πρωταγωνιστές είναι τα φίδια και τα θύματα τους. Ο χαβαλές σε όλο του το μεγαλείο!! 41.gif
eftychia
Νοίκιασα χθες και ειδα το Ταξίδι στη χώρα των θαυμάτων(Spirited away), το ιαπωνικό animation που κέρδισε Οσκαρ το 2003 (νομίζω 2003) μεμια λέξη [size=5]ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ[size=1]

ένιωθες ότι ήσουν σε όνειρο. πολύ προσεγμενη δουλεια, του αξιζε το όσκαρ με τα χίλια...
Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλυς, είναι πραγματικά μαγικό
dizzy_fingers
Πράγματι, εκπληκτικές σε ζωντάνια και σύλληψη εικόνες, τις οποίες μόνο οι Ιάπωνες σχεδιαστές θα μπορούσαν να αποτυπώσουν με τόση χάρη στην οθόνη cool.gif.

Επειδή την έχω δει κατά αποσπάσματα, περιμένω να το ξαναδώ ολόκληρο αυτή τη φορά.
eftychia
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 3 2006, 04:16 AM) *
Πράγματι, εκπληκτικές σε ζωντάνια και σύλληψη εικόνες, τις οποίες μόνο οι Ιάπωνες σχεδιαστές θα μπορούσαν να αποτυπώσουν με τόση χάρη στην οθόνη cool.gif.

ας κανουν και κατι σωστο οι κιτρινιαρηδες
dizzy_fingers
Λευκές γυναίκες....
Keyser_Soze
QUOTE
Νοίκιασα χθες και ειδα το Ταξίδι στη χώρα των θαυμάτων(Spirited away), το ιαπωνικό animation που κέρδισε Οσκαρ το 2003 (νομίζω 2003) μεμια λέξη [size=5]ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ[size=1]

ένιωθες ότι ήσουν σε όνειρο. πολύ προσεγμενη δουλεια, του αξιζε το όσκαρ με τα χίλια...
Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλυς, είναι πραγματικά μαγικό


Πραγματικά εκπληκτικό animation. Το καλύτερο μαζί με τα Akira (αριστουργηματικό κινούμενο σχέδιο του '88-πολύ μπροστά για την εποχή του) και Animatrix.
Alexmei
είδα το FLYBOYS... η ταινία είναι καταπληκτική! έχει πολύ ωραία σκηνοθεσία, πολύ καλούς ηθοποιούς και η ιστορία είναι Γ@Μ@ΤΗ!!!!!!! ..... πρέπει να την δείτε, ειδικά σε όποιον αρέσουν τα αεροπλάνα και ο Α' παγκόσμιος πόλεμος.......!!
dizzy_fingers
QUOTE(Keyser_Soze @ Oct 3 2006, 01:43 PM) *
Πραγματικά εκπληκτικό animation. Το καλύτερο μαζί με τα Akira (αριστουργηματικό κινούμενο σχέδιο του '88-πολύ μπροστά για την εποχή του) και Animatrix.

Νομίζω όμως πως, παρότι animated και τα 3, αυτά που αναφέρεις ανήκουν σε ένα τελείως διαφορετικό genre, είτε σχεδιαστικά το πάρεις, είτε σεναριακά, είτε ακόμη και ποιοτικά.

Τα manga-anime είναι μία ξεχωριστή κατηγορία από μόνη της.
Keyser_Soze
Manga anime νομίζω πως είναι το Akira. Εγώ πάντως μιλάω γενικότερα για animation movies. Ένα ΤΕΛΕΙΟ manga anime είναι το Ninja Scroll. Για τσεκ ιτ άουτ...
dizzy_fingers
Τα έχω δει ρε αυτά...σε εμένα τα λες ? tongue.gif

Μιας και πιάσαμε τα κλασσικά, νοίκιασε το ghost in the cell.
Θα έχεις δει σίγουρα σκηνές του, από το βίντεο κλιπ των Wamdue Project (King of my castle).
Keyser_Soze
Το έχω δει. Πολύ καλό αν και δε με τρέλανε. Τελικά έχουμε πολλά κοινά εμείς οι 2. (Την κοπέλα μου και μένα τη λένε Ευτυχία παρεμπιπτόντως biggrin.gif )
dizzy_fingers
Μπα....παίζω καλύτερο μπάσκετ από εσένα tongue.gif banana.gif laugh.gif.
Keyser_Soze
Ακόμα να τελειώσεις με την εξεταστική σου; Για κανόνισε να σε παίξω ένα (τώρα που πήρα και καινούρια παπούτσια cool.gif ) γιατί πολύ αέρα πήρες... biggrin.gif
eftychia
Πριν λιγο ειδα το Family guy the movie (stewie the untold story), όσοι έχουν δει έστω και ένα επεισόδιο (από αυτα που παίζονταν στο Μακεδονια μια εποχη) θα καταλαβει για τι σουρεαλ καταστασεις μιλαμε!!!!
Ήταν πολύ αστείο αν κι υπαρχουν καποια επεισοδια που ηταν σκαλες ανώτερό του. Πάντων εννοειται ότι έμεινα ευχαριστημενη
dizzy_fingers
*Τα σάλια του morfi στάζουν*
eftychia
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 4 2006, 05:07 AM) *
*Τα σάλια του morfi στάζουν*

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ??????????????????
Κατι εχασα
dizzy_fingers
Είναι φανατικός θαυμαστής family guy.
Ο φουκαράς κάνει κρα για να δει 1-2 επεισόδια... biggrin.gif
Keyser_Soze
Απόψε είδα στο σινεμά το Miami Vice. ΚΟΡΥΦΑΙΟ!! Michael Mann είναι αυτός... δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό...
eftychia
Για αυτην την ταινια έχω παρα πολλες επιφυλάξεις... Και ο βασικότερος λογος ειναι ο Κολιν Φαρελ. Καλα εσυ πότε προλαβες και πηγες σινεμα? Όλο το απογευμα εδω σε βλεπω
Keyser_Soze
Από τις 21:30 μέχρι τις 00:30 δεν ήμουν εδώ σίγουρα. Ίσως έμπαινε ο αδερφός μου με το δικό μου user.

QUOTE
Για αυτην την ταινια έχω παρα πολλες επιφυλάξεις... Και ο βασικότερος λογος ειναι ο Κολιν Φαρελ.
Κι εγώ τον σιχάθηκα εξ' αιτίας κάποιων μαλακισμένων ταινιών που έπαιξε τελευταία (a home at the end of the world, alexander, new world) αλλά εδώ-ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ-τον καταευχαριστήθηκα (μόνο στο phone booth μου άρεσε τόσο πολύ). Και όπως ξαναείπα, η ταινία είναι του Μάικλ Μαν... δε χρειάζονται περαιτέρω σχόλια... ο άνθρωπος έιναι πραγματικός καλλιτέχνης!!
morfi
QUOTE
Πριν λιγο ειδα το Family guy the movie (stewie the untold story), όσοι έχουν δει έστω και ένα επεισόδιο (από αυτα που παίζονταν στο Μακεδονια μια εποχη) θα καταλαβει για τι σουρεαλ καταστασεις μιλαμε!!!!
Ήταν πολύ αστείο αν κι υπαρχουν καποια επεισοδια που ηταν σκαλες ανώτερό του. Πάντων εννοειται ότι έμεινα ευχαριστημενη


QUOTE
*Τα σάλια του morfi στάζουν*

O morfi μετα απο αυτο αποφασισε να σοβαρευτει...
Mονο ο Stewie παιζει ?

QUOTE
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ??????????????????
Κατι εχασα

ΓΚΙ ΓΚΙ ΝΤΙ ΓΚΙ ΓΚΙ ΝΤΙ ΓΚΙ ΓΚΙ ΝΤΙ ΝΤΟΥ !

QUOTE
Είναι φανατικός θαυμαστής family guy.
Ο φουκαράς κάνει κρα για να δει 1-2 επεισόδια...

Ζω μια κολαση, εναν εφιαλτη... ελπιζω μια μερα να περασετε αυτα που περναω εγω τωρα...
eftychia
QUOTE(morfi @ Oct 4 2006, 10:10 PM) *
O morfi μετα απο αυτο αποφασισε να σοβαρευτει...
Mονο ο Stewie παιζει ?

Παίζουν όλοι, ακομα και ηΤρισα Τακανελα, βεβαια πρωταγωνιστης ειναι ο Στούι και μετα οΜπράιαν.
Αυτό που περνας εσυ αποκλειεται να το περασουμε γιατι εχω ολα τα επεισοδια.... Ζήλιααααααααα
harris
QUOTE(Keyser_Soze @ Oct 4 2006, 05:21 AM) *
Απόψε είδα στο σινεμά το Miami Vice. ΚΟΡΥΦΑΙΟ!! Michael Mann είναι αυτός... δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό...


ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ... Tο μοναδικό που αξίζει σε όλη την ταινία, είναι η ατμόσφαιρα του Μαν... Αααα... Και κάποιες σκηνές, όπως η έκρηξη του τροχόσπιτου και το πιστολίδι προς το τέλος... Γενικά, πολύ μέτρια ταινία, όχι αντάξια αυτού που περίμενα να δω... 68.gif

QUOTE(eftychia @ Oct 4 2006, 05:24 AM) *
Για αυτην την ταινια έχω παρα πολλες επιφυλάξεις... Και ο βασικότερος λογος ειναι ο Κολιν Φαρελ.


Ο τύπος είναι απλά τραγικός... Δεν έχει ίχνος υποκριτικής ικανότητας. Δεν ταίριαζε για τον ρόλο και το γεγονός ότι προσπάθησαν να τον "ταιριάξουν" τον έκανε ακόμα χειρότερο... Επίσης, στην θέση του γενικά καλού Τζέιμι Φοξ, θα ταίριαζε περισσότερο ο Ντένζελ Ουάσινγκντον... Τουλάχιστον ο Φοξ έπειθε... Ο Φαρελ ήταν για ακόμα μια φορά ένα ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ biggrin.gif
Keyser_Soze
Εγώ πάντως πέρασα 130 (περίπου) υπέροχα λεπτά. Ο Κόλιν Φαρέλ αν και γενικότερα δεν είναι τίποτα το σπουδαίο σαν ηθοποιός, στα Phone Booth, DareDevil (ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ!) και στο Miami Vice μου άρεσε πολύ. Εντάξει η ταινία δεν ήταν ούτε Collateral, ούτε Heat. Δεν ήταν όμως ούτε Bad Boys (μου αρέσει πολύ αλλά είναι λίγο χαζοχαρούμενο-κλασσική χολιγουντιανή ταινία)! Άντιθετα ήταν ένα θεοσκότεινο θρίλερ δράσης χωρίς ίχνος κωμικού στοιχείου που σε πιάνει από το πρώτο λεπτό και σε πετάει μέσα στη δράση. Και αυτό το τελευταίο το εννοώ... η ταινία ξεκινάει χωρίς κρέντιτς, κατευθείαν από μια σκηνή που σε κάνει να νιώθεις ότι μπήκες στα μισά του φιλμ. Απλά ΤΕΛΕΙΟ!!!
kolossos
Είδα σήμερα το Rebound. Εντάξει όσο καλή και να είναι η ταινία το σενάριο αυτό νομίζω έχει καεί πλέον, αμέσως αμέσως μου έρχονται στο νου άλλες 3 ταινίες σε παρόμοιο στυλ. Όχι ότι δεν το ήξερα όταν τη νοίκιασα, αλλά είχα όρεξη να δω καμία μπασκετική biggrin.gif bball.gif
Πριν 1 εβδομάδα είχα δει και το Miami Vice. Aρκετά καλή ταινία αλλά όχι και κάτι το εξωπραγματικό. Ο Φάρελ ήταν απλά μέτριος χωρίς όμως αυτό να επηρεάζει ουσιαστικά την ταινία.
QUOTE
Επίσης, στην θέση του γενικά καλού Τζέιμι Φοξ, θα ταίριαζε περισσότερο ο Ντένζελ Ουάσινγκντον... Τουλάχιστον ο Φοξ έπειθε...

Ο Φοξ νομίζω ήταν ιδανικός για τον συγκεκριμένο ρόλο. Με τίποτα δεν θα ήθελα να δω τον Ουάσινγκτον στην θέση του. Στου Φάρελ τη θέση ίσως...
Επίσης πριν κανένα 20ήμερο είδα και το Firewall. Πολύ έξυπνη ταινία με φοβερή ερμηνεία από τον Χάρισον Φόρντ. Ότι καλύτερο έχω δει φέτος μαζί με τον Insideman
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.