Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
sacarame
QUOTE(Voyager @ Oct 15 2016, 22:58 ) *
Επειδή σαρώσαμε σε τηλεθέαση πέρσι δεν σημαίνει ότι θα κρατήσουμε το ίδιο thread . Για το γούρι θέλουμε νέο !

Ήρθε και το mail όπου και επίσημα μπαίνουμε στην red zone. laugh.gif


Και εγενετο τοπικ...


Η λίγκα μας...

http://games.espn.com/fba/leagueoffice?lea...p;seasonId=2017
SteveNashidis
Θα γίνει μάζωξη στο skype ?
T.W.Is.M.
a bullet for your head
Spystako με ενδιαφέρει ενας παικτης σου...
cool.gif
spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 16 2016, 22:08 ) *
Spystako με ενδιαφέρει ενας παικτης σου...
cool.gif

ξεκινα να στελνεις bulletaki μου !! biggrin.gif
j-kidd13
H κουφαλα ο Σπυρος εχει φτιαξει γαμω τις ομαδες παλι.Θα καπνιζουν πρωτο πραμα απο Ολλανδια τα στρουμφακια φετο.
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 17 2016, 00:37 ) *
H κουφαλα ο Σπυρος εχει φτιαξει γαμω τις ομαδες παλι.Θα καπνιζουν πρωτο πραμα απο Ολλανδια τα στρουμφακια φετο.

Μην προτρεχεις φιλτατε!
Εχει δρόμο το πραγμα.
Εγω είμαι ευχαριστημενος απο το draft που εκανα αν & μου βγηκαν 2 τσαφ επιλογες.
Επειδη ο Spystakos αρχισε τα κουλά του....εκτος του Embiid , με ενδιαφερουν οι Cauley-Stein, Mozgov, Pachulia, Olynyk...
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 16 2016, 22:37 ) *
H κουφαλα ο Σπυρος εχει φτιαξει γαμω τις ομαδες παλι.Θα καπνιζουν πρωτο πραμα απο Ολλανδια τα στρουμφακια φετο.

MONO καθαρο και αγνο πραμα !!
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 17 2016, 00:51 ) *
Μην προτρεχεις φιλτατε!
Εχει δρόμο το πραγμα.
Εγω είμαι ευχαριστημενος απο το draft που εκανα αν & μου βγηκαν 2 τσαφ επιλογες.
Επειδη ο Spystakos αρχισε τα κουλά του....εκτος του Embiid , με ενδιαφερουν οι Cauley-Stein, Mozgov, Pachulia, Olynyk...


Eπειδη ειμαστε ον λαιν στο skype με τον σπυστακο και τα λεμε,μαλλον υπερκουλη ειναι η δικη σου προταση... tongue.gif
Ειναι πολυ καλος ο σπαιστας και πολυ γεματος...Μεχρι τωρα τον εχω νο 1 ομαδα...
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 17 2016, 00:57 ) *
Eπειδη ειμαστε ον λαιν στο skype με τον σπυστακο και τα λεμε,μαλλον υπερκουλη ειναι η δικη σου προταση... tongue.gif
Ειναι πολυ καλος ο σπαιστας και πολυ γεματος...Μεχρι τωρα τον εχω νο 1 ομαδα...

Καθολου υπερκουλη....υπερκουλη είναι η αντιπροταση του....Fournier για Embiid biggrin.gif
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 17 2016, 01:00 ) *
Καθολου υπερκουλη....υπερκουλη είναι η αντιπροταση του....Fournier για Embiid biggrin.gif


Ενω το....Τerrence Jones για Embiid ειναι καλυτερη... tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 17 2016, 01:04 ) *
Ενω το....Τerrence Jones για Embiid ειναι καλυτερη... tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif

Πολυ πιο ισορροπημένη.
Ο Embiid επιλέχθηκε απο τον Spystako στο 140...οσο upside & να έχει, δυο χρόνια ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΜΠΑΣΚΕΤ!
Θα εχει minutes restriction & τους Noel, Okafor μπροστα του.
Ο Terrence Jones ΑΠΕΤΥΧΕ ΟΙΚΤΡΑ πέρσι...ομως πηγε σε μια ομαδα που ταιριαζει, σε μια ομαδα που τρέχει, με εναν Davis fragile και εναν Asik που δεν στρίβει...
Μια χαρα τον τσιμπησα στο 153 νομίζω...
Αν ο Porzingis αποκτησει eligibility & στο C ειμαι κοπλε..
Αυτή την στιγμή ομως εχω 5 PF!!
Για αυτο & σπρωχνω τον Jones απο τώρα.
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 17 2016, 01:09 ) *
Πολυ πιο ισορροπημένη.
Ο Embiid επιλέχθηκε απο τον Spystako στο 140...οσο upside & να έχει, δυο χρόνια ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΜΠΑΣΚΕΤ!
Θα εχει minutes restriction & τους Noel, Okafor μπροστα του.
Ο Terrence Jones ΑΠΕΤΥΧΕ ΟΙΚΤΡΑ πέρσι...ομως πηγε σε μια ομαδα που ταιριαζει, σε μια ομαδα που τρέχει, με εναν Davis fragile και εναν Asik που δεν στρίβει...
Μια χαρα τον τσιμπησα στο 153 νομίζω...
Αν ο Porzingis αποκτησει eligibility & στο C ειμαι κοπλε..
Αυτή την στιγμή ομως εχω 5 PF!!
Για αυτο & σπρωχνω τον Jones απο τώρα.

Aν ο Ντειβις ειναι fragile,ο Tζοουνς ειναι ετοιμορροπος!
Δεν υπαρχει πουθενα η προταση σου για εναν παικτη με τρομερο Potential που για πλακα μπορει να παει στο 32,δινοντας εναν που ΑΝ και ΟΣΟ παιζει,θα βολοδερνει στα χαμηλα...Εκτιμηση μου.Ειναι προταση που απορριπτεται πριν καν πατησεις review για να τη δεις... wink.gif
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 17 2016, 01:21 ) *
Aν ο Ντειβις ειναι fragile,ο Tζοουνς ειναι ετοιμορροπος!
Δεν υπαρχει πουθενα η προταση σου για εναν παικτη με τρομερο Potential που για πλακα μπορει να παει στο 32,δινοντας εναν που ΑΝ και ΟΣΟ παιζει,θα βολοδερνει στα χαμηλα...Εκτιμηση μου.Ειναι προταση που απορριπτεται πριν καν πατησεις review για να τη δεις... wink.gif

Χαχα...πατησε το ok τοτε για το Fournier αντι του Embiid biggrin.gif
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 17 2016, 01:23 ) *
Χαχα...πατησε το ok τοτε για το Fournier αντι του Embiid biggrin.gif


Oυτε αυτο το κανεις,αλλα ειναι προταση που θα κατσεις να την σκεφτεις,διοτι ο Εμπιντ ειναι απιστευτο Potential ειδικα στην ομαδα που ειναι...Η αλλη δεν υπαρχει πουθενα!
SteveNashidis
Eίχαμε και post -draft show δηλαδή.. tongue.gif
Μπήκαμε ζεστά στο κλίμα. Δέχθηκα και το πρώτο μήνυμα με 234 trade από τον spysta.
Όλα καλά ! tongue.gif

Καλή αρχή να έχουμε. Δεν μου πολυάρεσα να πω την αλήθεια. Δεν ήθελα σίγουρα να διαλέγω από τη θέση 2 αλλά πιο κάτω γιατί έπεσα αναγκαστικά λόγω εξάντλησης θέσεων, στις παγίδες κάποιων overvalued παικτών . Anyway. Όλο και κάποιο SF θα ψάξω να δώσω , για περισσότερη ευελιξία.
Mike_biancoverde
Γεια σας μάγκες. Hoop Rebels εδώ! Καλή σεζόν να χουμε...
Pierce
Δρώντας ως Φρόντ Όφις για τους Άμπαλους Άγγλους, έχω να δηλώσω ότι Booker/Towns θα φύγουν μόνο αν παγώσει η κόλαση, οπότε don't bother, οι αρκετοί που έχετε εμφανιστεί ήδη tongue.gif .
T.W.Is.M.
QUOTE(Pierce @ Oct 18 2016, 17:15 ) *
Δρώντας ως Φρόντ Όφις για τους Άμπαλους Άγγλους, έχω να δηλώσω ότι Booker/Towns θα φύγουν μόνο αν παγώσει η κόλαση, οπότε don't bother, οι αρκετοί που έχετε εμφανιστεί ήδη tongue.gif .


Αν καποιος μπορει να κανει την κολαση να παγωσει...


ειναι αυτος και ο αντιπροσωπος του στη λιγκα!!!
Γι αυτο δωστε Booker/Towns! tongue.gif
sacarame
Αρχίσαμε τα αρκουδιλίκια πριν το πρώτο τζάμπολ.... tongue.gif



Πρώτο τρέηντ της σεζόν και σε δουλειά να βρισκόμαστε...

QUOTE
Trade Accepted
HREB traded Rudy Gobert, Uta to SP
HREB traded Marvin Williams, Cha to SP
SP traded Zach Randolph, Mem to HREB
SP traded Enes Kanter, OKC to HREB



Παρακαλώ άπαντες να ψηφίσουν εντός του 24ώρου deadline.

Βέτο από μένα στο τρέηντ. Θεωρώ ότι δεν μπορούν να προσανατολιστούν τα νούμερα των παικτών, ειδικά των παικτών του Spysta στη συγκεκριμένη ανταλλαγή, καθώς θα υπάρχουν αλλαγές στις ομάδες τους και το δείγμα της πρισίζον δεν είναι αρκετό για συμπέρασμα...
SteveNashidis
QUOTE(Pierce @ Oct 18 2016, 17:15 ) *
Δρώντας ως Φρόντ Όφις για τους Άμπαλους Άγγλους, έχω να δηλώσω ότι Booker/Towns θα φύγουν μόνο αν παγώσει η κόλαση, οπότε don't bother, οι αρκετοί που έχετε εμφανιστεί ήδη tongue.gif .


Σωστός ο Pierce. Βοοker θα ανέβει η τιμή του και μιλώ πολύ αντικειμενικά tongue.gif
Kαποια στιγμή θα σου στείλω και εγώ trade πληρώνοντας αδρά για παίκτες που έχασα για λίγο στο draft !!!

#bledsoe #booker #come_back
spysta
το trade ειναι ΥΠΕΡτιμιο και ισορροπημενο.
για ΚΑΝΕΝΑ λογο δεν σηκωνει βετο.

εχουμε το ενα σκελος Καντερ - Γκομπερτ και το αλλο σκελος Ζαχος - Μαρβιν


--φετινα προτζεκσιονς ?
Καντερ (33) - Γκομπερτ (33) , Zaχος (29) - Μαρβιν (28) . ΣΤΑ ΙΔΙΑ.

---περσινα στανταρτς ?
Καντερ (26) - Γκομπερτ (30) , Ζαχος (31) - Μαρβιν (27) . ΣΤΑ ΙΔΙΑ.

---θεσεις επιλογης στο ντραφτ ?? πολυ κοντινες.


-Καντερ φετος παιρνει σαφεστατα αυξηση απο το περσινο 26 διοτι απλουστατα θα ειναι το βασικο PF των Θαντερς με αναβαθμισμενο ρολο ως τριτη και εννιοτε (αναλογω το ποσο ασταθης ειναι ο Ολαντιπο) ως δευτερη επιθετικη επιλογη.
-Γκομπερτ θελει να υπογραψει συμβολαιο και ΣΙΓΟΥΡΑ θελει να κανει καλυτερη χρονια απο το περσινο 30αρι (με Φειβορς μαλιστα εξω για μεγαλο διαστημα)
-Ζαχος σε ρολο 6ου παικτη για 25-27 λεπτα που θα παιζει θα παιρνει μπαλλες να σκοραρει .. το 27-28 το βγαζει λογω σκορ,ασιστς και ριμπς.
-Μαρβιν ιδια χρονια με περυσι στο 27 .. ως στρετς 4αρι σταθερος με τριποντακια και ριμπς. ισως φετος χασει μερικες μπαλλες και καποια λεπτα απο τον Τζιλιχρηστο που επεστρεψε αλλα θα πανε σμολ μπολ οι Μπομπκατς οπως δηλωσε ο προπονητης τους.


με λιγα λογια ενα trade IΣΟΤΙΜΟ.. χωρις καμια ξεκαθαρη εικονα για το ποιος κερδιζει και ποιος οχι.
ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΣΙΓΟΥΡΑ καποιος θα βγει κερδισμενος και καποιος χαμμενος .. μπορει να ειμαι εγω μπορει ο φιλος Μιχαλης.
εεε αυτο εξαλλου δεν ειναι και το νοημα των trades ??
αν ηταν να κανουμε trades για να βγουμε στα ιδια .. whats the point ??
sacarame
Να υπενθυμίσω απλά ότι ψηφίζουν ΟΛΟΙ εκτός από τους 2 εμπλεκόμενους στο τρέηντ.

Η ψηφοφορία διαρκεί μέχρι τις 7 αύριο. ΨΗΦΙΣΤΕ!!!

Ελάχιστοι ψήφοι για να θεωρηθεί έγκυρο το αποτέλεσμα είναι οι 8 ψήφοι.

Αν δεν συγκεντρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός, την απόφαση για το τρέηντ παίρνουν οι commisioners..
spysta
QUOTE(sacarame @ Oct 18 2016, 21:23 ) *
Βέτο από μένα στο τρέηντ. Θεωρώ ότι δεν μπορούν να προσανατολιστούν τα νούμερα των παικτών, ειδικά των παικτών του Spysta στη συγκεκριμένη ανταλλαγή, καθώς θα υπάρχουν αλλαγές στις ομάδες τους και το δείγμα της πρισίζον δεν είναι αρκετό για συμπέρασμα...

καμια αλλαγη δεν θα υπαρξει στις ομαδες των 4 παικτων.
Τζαζ ιδιοι με περυσι
Μπομπκατς ιδιοι με περυσι
Μεμφις σχεδον ιδιοι με περυσι (Παρσονς δεν επηρεαζει Ζαχο)
Θαντερς .. θα παρει μεγαλυτερο επιθετικο ρολο ο Καντερ ειναι δεδομενο αυτο απο τα ριπορτς που εχουμε διαβασει και τα φιλικα που εχουμε δει καθως και τον τροπο με τον οποιο εχει στηθει η ομαδα της Οκλαχομα.

αρκετα ευκολος προσανατολισμος των αριθμων κατα τη γνωμη μου ...
γιατι ειναι αρκετα ευδιακριτη η χρησιμοποιηση των συγκεκριμενω παικτων στις ομαδες τους.


δεν συντρεχει κανενας λογος για βετο θεωρω Στελ.
sacarame
QUOTE(spysta @ Oct 19 2016, 02:49 ) *
καμια αλλαγη δεν θα υπαρξει στις ομαδες των 4 παικτων.
Τζαζ ιδιοι με περυσι
Μπομπκατς ιδιοι με περυσι
Μεμφις σχεδον ιδιοι με περυσι (Παρσονς δεν επηρεαζει Ζαχο)
Θαντερς .. θα παρει μεγαλυτερο επιθετικο ρολο ο Καντερ ειναι δεδομενο αυτο απο τα ριπορτς που εχουμε διαβασει και τα φιλικα που εχουμε δει καθως και τον τροπο με τον οποιο εχει στηθει η ομαδα της Οκλαχομα.

αρκετα ευκολος προσανατολισμος των αριθμων κατα τη γνωμη μου ...
γιατι ειναι αρκετα ευδιακριτη η χρησιμοποιηση των συγκεκριμενω παικτων στις ομαδες τους.


δεν συντρεχει κανενας λογος για βετο θεωρω Στελ.



Απαντάω με χαλαρό ελαφρολαϊκό τραγουδάκι από ΜΕΓΙΣΤΟ Κρις Άντονι...

Pierce
Ας του πεί κάποιος ότι bobcats δεν υπάρχουν πλέον.


@voyager

Περισσότερο , σωστός Flash εν προκειμένω laugh.gif . Μπήκε εξ'αρχής με σκοπό να πάρει τον booker, αλλά και τον towns αν ήταν το πικ μας σε αντίστοιχο σημείο . Εμένα μπορεί να με πείσεις, εκείνον δύσκολα biggrin.gif
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Oct 19 2016, 02:49 ) *
Μπομπκατς ιδιοι με περυσι


Ξεπερνάω προς το παρόν τις πίπες αναλύσεις σου για το πως τα νούμερα βγαίνουν και στέκομαι στο quote

Και τώρα έσυ περιμένεις να περάσει και το τρειντ....
Ginobili
QUOTE(Pierce @ Oct 18 2016, 15:15 ) *
Δρώντας ως Φρόντ Όφις για τους Άμπαλους Άγγλους, έχω να δηλώσω ότι Booker/Towns θα φύγουν μόνο αν παγώσει η κόλαση, οπότε don't bother, οι αρκετοί που έχετε εμφανιστεί ήδη tongue.gif .

Καλά....αν σου δώκω Ντεμάρκους-Τόμας,Σιβηρία θα γίνει η κόλαση...

Υ.Γ Allow από μένα στο trade,ψήφισα.
Pierce
Και άμα είχα καρούλια θα ήμουν αεροπλάνο ρε Ginobili. Πάντως, ειδικά για τον Cousins, δεν δίνουμε ούτε μια τσίχλα. Δεν δίνουμε τα κλειδιά της ομάδας σε άνθρωπο που κόλλησε μηνιγγίτιδα το σωτήριο έτος 2014 , στην California.
sacarame
Το τρεηντ βεταριστηκε με ψηφους 7 προς 3

Σκρινσοτ θα παραθεσω το βραδυ..
spysta
ΚΑΜΙΑ δικαιολογια για το συγκεκριμενο veto.


προτζεξιονς -->αντιστοιχα 33+29 33+28
περσινοι μεσοι οροι -->αντιστοιχοι 26+31 30+27
θεσεις επιλογης στο ντραφ -->αντιστοιχες 4-5γυρο 7-9γυρο
ρολοι των παικτων στις ομαδες τους --> αντιστοιχοι


ΑΝ αυτο το trade βγαινει 7-3 veto ... πολυ θελω να δω ποια trade θα περασουν και ποια λογικη θα χρησιμοποιηθει για την ψηφο.
(αντικειμενικα κριτηρια ? υποκειμενικες εκτιμησεις ?)


εδω θα μαστε για ολα.
sacarame
Σπυρο χαλαρωσε λιγο.


Τι παει να πει καμια δικαιολογια.

7 ατομα διαφωνουν με το σκεπτικο σου. Τελεια.
spysta
QUOTE(sacarame @ Oct 19 2016, 18:11 ) *
Σπυρο χαλαρωσε λιγο.


Τι παει να πει καμια δικαιολογια.

7 ατομα διαφωνουν με το σκεπτικο σου. Τελεια.

παει να πει πολλα βασικα .. με ποιο σκεπτικο διαφωνησαν ?? που βασιστηκε η κριση τους ??
διοτι
-μιλαμε για trade που οι τιμες ειναι ΙΔΙΕΣ , τα ιστορικα αντιστοιχια , τα projection αντιστοιχα κτλ.
-δεν μιλαμε για trade που εχει καποια ευλογη διαφορα στα stats

δηλαδη
μπαινουμε σε ξεκαθαρα υποκειμενικη κριση του στυλ ..
-->εγω λεω οτι ο Καντερ θα ειναι 3 μοναδες πανω απο Γκομπερτ και ο Μαρβιν στα ιδια με Ζαχο .. αρα veto.
-->εγω παλι λεω οτι ο Γκομπερτ θα ειναι 4 μοναδες πανω απο Καντερ και ο Μαρβιν 2 μοναδες πανω απο Ζαχο .. αρα veto

εεε ναι ρε φιλε .. αλλα .. το ιστορικοή τους απο περσινη χρονια δειχνει ιδια συνολα και για τις δυο 2αδες και το projection παλι δειχνει ιδια συνολα και για τις 2 2αδες. οι ρολοι τους .. ενα απλο διαβασμα των ροστερ να κανεις .. περιπου αντιστοιχοι ειναι.
ΠΩΣ εσυ το Χιωνεις αυτο ?? επειδη πιστευεις το εναν ή τον αλλο περισσοτερο ??

δηλαδη για να γινει ενα trade πρεπει ΟΟΟΟΟΛΟΙ ή οι περισσοτεροι να πιστευουν το ιδιο για τους παικτες που εμπλεκονται μεσα στο trade ???δεν υπαρχει σταθερα περα απο την προσωπικη αποψη του καθενος??

δηλαδη ταν ξεκινησει η σεζον και ο Καντερ κανει 3 40αρια και ο Γκομπερτ 3 40αρια και ο Μαρβιν 3 20αρια και ο Ζαχοσ 2 25αρια .. θα αλλαξει τιποτα ????σα πως δεν εχουμε δει τρομερες εναλλαγες απο μηνα σε μηνα ??




οπως ειπα ΔΕΝ υπαρχει λογικη για veto στο συγκεκριμενο trade γιατι ειναι ΠΑΡΑ πολυ κοντα τα νουμερα και ο ρολος των παικτων χρησιμοποιωντας ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΑΘΕΡΕΣ.
η κουβεντα γινεται πλεον για εκπαιδευτικους fantasiakous λογους και για την προσωπικη μας καβλαντα ευρεσης της δικαιολογιας που αναφερθηκα.

αλλα τεσπα ,
lets move on ομως .. εχουμε και κανα trade να κανουμε.
jimmy007
Γιατί δεν βάζουμε κανόνα να μην μπορούν να γίνουν trades μέχρι π.χ. το τέλος της 1ης εβδομάδας για να μην έχουμε το θέμα "δεν ξέρουμε τι ρόλο θα έχουν φέτος?
T.W.Is.M.
Να ξαναβαλουμε μια παραμετρο ακομα, εστω και εκτος ESPN; Οταν επικρατει το veto, μηπως θα επρεπε να εξεταζουμε και ποιος θεωρουν οι υπολοιποι οτι ευνοειται; Για παραδειγμα εδω ειχαμε veto με 7-3. Οι 7 που απερριψαν το trade θεωρουν οτι ευνοειται ο ιδιος παιχτης ή oi 4 θεωρουν οτι ευνοειται ο Α και οι αλλοι 3 οτι ευνοειται ο Β; Γιατι στη δευτερη περιπτωση δε βλεπω λογο για veto!
Θα μπορουσε πχ να μπει ενα poll, αν υπαρχει ο χρονος, στο οποιο να μπορουν να ψηφισουν μονο οι 7(ή και περισσοτεροι) που ψηφισαν veto. Επισης σε αυτη την περιπτωση θα επρεπε να ψηφισουν και οι 13, οχι μονο οσοι χρειαστουν μεχρι να συμπληρωθουν 7 veto(στην περιπτωση των 7 allow ομως η ψηφοφορια να σταματαει εκει), ωστε να εχουμε πληρη εικονα(μπορει οι 3 που δεν ψηφισαν να επηρεαζαν τη συνολικη εικονα, παρολο που δεν επηρεαζουν το allow/veto).
sacarame
Και το πειστήριο όπως υποσχέθηκα...

j-kidd13
QUOTE(spysta @ Oct 19 2016, 21:02 ) *
-μιλαμε για trade που οι τιμες ειναι ΙΔΙΕΣ , τα ιστορικα αντιστοιχια , τα projection αντιστοιχα κτλ.


Oι τιμες πως ειναι ιδιες αφου δεν υπαρχουν ΤΡΕΧΟΥΣΕΣ τιμες?
Τα projection ειναι εκτιμησεις,αυτων που φτιαχνουν το παινχιδι.Που μπορουν καλλιστοτατα να πεσουν εξω 100%.
Μονο το περσινο ειναι πιο χειροπιαστος μπουσουλας,αλλα αλλο περσυ αλλο φετος.

Εγω ψηφισα allow,αν και πιστευα οτι το τρειντ ειναι καλυτερο για τον Σπυρο,διοτι βλεπω αρκετα καλο potential στον Gobert.
Αλλα στο κατω κατω,αυτο δεν ειναι το νοημα του τρειντ?Αν ο αλλος πιστευει οτι Kanter θα παιξει πολυ καλα,ισως και πανω απο τον Gobert,γιατι να του "απαγορευσω" να ρισκαρει?Στο κατω κατω,αν το παρουμε στεγνα,σαν ονοματα,κατασταση,και γενικη παρουσια,δεν ειναι ενα τρειντ που ΔΕΝ γινεται.
Απλα ισως αν το πιασουμε και το αναλυσουμε,να βγαινει πιο καλο υπερ του Σπυρου...(ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ Ε!Οπως στο 99% των προτασεων του αγαπουλη)
jimmy007
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 19 2016, 23:23 ) *
Να ξαναβαλουμε μια παραμετρο ακομα, εστω και εκτος ESPN; Οταν επικρατει το veto, μηπως θα επρεπε να εξεταζουμε και ποιος θεωρουν οι υπολοιποι οτι ευνοειται; Για παραδειγμα εδω ειχαμε veto με 7-3. Οι 7 που απερριψαν το trade θεωρουν οτι ευνοειται ο ιδιος παιχτης ή oi 4 θεωρουν οτι ευνοειται ο Α και οι αλλοι 3 οτι ευνοειται ο Β; Γιατι στη δευτερη περιπτωση δε βλεπω λογο για veto!



Προσωπικά μου αρέσει πολύ σαν ιδέα αυτό.
a bullet for your head
Προς το παρόν μονο ο spystakos & αλλος ενας φιλος μου έχουν κανει κρουσεις.
Ο spystakos βεβαια σε καταιγιστικο βαθμο biggrin.gif
Οποιος θελει να ανταλλαξουμε fb ας μου στείλει pm.
Εκει μπορεί να με βρει κανεις ανα πασα στιγμή.
Προσφερω Ben Simmons, Terrence Jones, Derrick Williams για κάποιον αξιοπρεπη G.
Μπορω να δωσω & 2 απο τους 3 για G.
SteveNashidis
Tι να πω για σένα γκασόλ . Κατάφερε το Σαν Αντόνιο να νικήσει τους Gsw , με εσένα να κάνεις χειρότερο σκορ του Dedmon
( ναι τσιμπήστε τον ) cool.gif
j-kidd13
Εχουμε ξεκινησει πολυ σουρεαλιστικα την νεα σεζον...Μ αρεσει... laugh.gif
sacarame
νεο τρεηντ ... Ψηφιστε



QUOTE
Trade Accepted
SP traded Zach Randolph, Mem to HREB
SP traded Enes Kanter, OKC to HREB
SP traded Joel Embiid, Phi to HREB
HREB traded Nicolas Batum, Cha to SP
HREB traded Rudy Gobert, Uta to SP
HREB traded Jeff Green, Orl to SP
SteveNashidis
Ψηφίζουμε βέτο για ένα trade και μετά από λίγες μέρες βλέπουμε τους ίδιους παίκτες με νέο περιτύλιγμα.
Τι να πω. Μην αναρωτιέστε γιατί δε ψηφίζουμε μετά.
spysta
QUOTE(Voyager @ Oct 30 2016, 01:14 ) *
Ψηφίζουμε βέτο για ένα trade και μετά από λίγες μέρες βλέπουμε τους ίδιους παίκτες με νέο περιτύλιγμα.
Τι να πω. Μην αναρωτιέστε γιατί δε ψηφίζουμε μετά.

Κρις τσεκαρε

-Καντερ 32
-Εμπιιντ απο 27 μεχρι 33 (σε 15 λεπτα βγαζει 25αρια .. παιχνιδι με παιχνιδι θα παιρνει κι αλλα λεπτα και ο ουρανος ειναι το ταβανι του , btw απο τις πιο safe επιλογες για rookie of the year , απλα χρειαζεται υπομονη)
-Zαχος 28-29

Συνολο παικτων Smurfs : περιπου 90.

για

-Μπατουμ 35
-Γκομπερτ 33
-Γκριν 20-21

Συνολο παικτων Rebels : περιπου 90.


δεν εχει σχεση με το προηγουμενο που αναφερεις , περιλαμβανονται κι αλλοι παικτες.

πως ακριβως μπορει να πεσει βετο σ αυτο το trade ??
με ποια λογικη ?

μιλαμε για 2 παικτες σταθερους οπως οι Μπατουμ Γκομπερτ που συνολικα θα δωσουν ενα 65-67αρι
για ...
3 παικτες οπου οι 2 εχουν σταθερο ρολο στις ομαδες τους (Καντερ Ζαχος) και συνολικα θα δωσουν ενα 60αρι
+ τον Εμπιιντ ο οποιος μπορει να αποτελεσει και το πικ της χρονιας .. οπου ξεκιναει απο τωρα στο 26-27 .. και εφοσον παρει τα περισσοτερα λεπτα (που σιγουρα θα τα παρει οσο περνουν οι εβδομαδες) μπορει να καπελωσει ολους τους παικτες του συγκεκριμενου trade.. οσο και πολλους αλλους παικτες της λιγκας 3ου ή 4ου γυρου.

-->οι αριθμοι βγαινουν
-->τα προτζεξιον ταιριαζουν
-->η προιστορια δεν δειχνει κατι παραξενο

γιατι να πεσει βετο λοιπον στο trade .. ???
(που αντε για το προηγουμενο να δεχθω οτι ο Μαρβιν ηταν καλυτερος απο το 25-26 που τον θεωρω εγω λογω Τζιλιχριστου και εισαγωγης Καμινσκι. γιατι αυτος ηταν το θεμα εν τελλει)

ετσι λοιπον
-πιστευεις οτι ο Μπατουμ θα παιζει 37 ?? αποκλειεται.δεν το εκανε περυσι , γιατι να το κανει φετος ?ιδια ομαδα.ιδιος ρολος+Τζιλιχρηστο.
-πιστευεις οτι ο Γκομπερτ θα παιζει 35-36 ?? πως ? εδω δεν το εκανε περυσι χωρις Φειβορς και τελειωσε με 30.
-πιστευεις οτι ο Καντερ θα παιζει στο 25 ?? περυσι πηρε χρονο και επαιξε στο 35 βγαζοντας 40αρια,35αρια,30αρι κτλ.φετος δεν τον εμποδιζει κατι να παιξει στο 32 σταθερα ολη τη χρονια.
-πιστευεις οτι ο Ζαχος σαν go2guy στην second unit με 14 προσπαθειες ανα ματς θα παιζει κατω απο 27-28 ?? αποκλειεται. περυσι τελειωσε με 31 και φετος δεν προκειται να παιρνει ουτε λιγοτερες προσπαθειες ουτε λιγοτερα ριμπς
-πιστευεις οτι ο Εμπιιντ ΔΕΝ ειναι παικτης με προοπτικη απο το 27 που παιζει τωρα μεχρι το 33-34 οταν παιζει 24-25 λεπτα ??? μιλαμε τωρα για τον franchise παικτη των Σιξερς που μπαινει μεσα και παιζει σε στυλ Καζινς (δωστε μου την μπαλλα και απλα κοιταξτε!!)


εγω το trade αυτο το εκανα ... χωρις να ειμαι απολυτως σιγουρος και συζητωντας και με Στελιο (καθως ο Εμπιιντ ειναι μια ΤΡΟΜΕΡΗ περιπτωση + οτι πιστευω ΚΑΙ Καντερ με upside και Ζαχο σταθεροτατο) ... γιατι
1)θελω sg/sf ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
2)πρεπει να διωξω καποιους ψηλους παιρνοντας κοντους
3)Mπατουμ Γκομπερτ εχουν καλα με status ονοματα , που θα με βοηθησει στα μελλοντικα μου trade
4)γιατι χρειαζομαι πιο αμεσο σκορ (λογω Μαρκ και Οκαφορ που παιζουν σβηστα τωρα) απο μια 2αδα και θεωρω οτι εχω να βαλω ενα δυο παικτες απο τον παγκο ωστε να με καλυψουν στο περιπου στην χαμενη μου διαφορα. (πχ Γκριν,Μπαρεα)



αυτα.








ΥΓ. btw μια ΙΝΤΡΙΓΚΑΔΟΡΙΚΗ προβλεψη για του χρονου ... Εμπιιντ θα ειναι πικ 2ου γυρου.
sacarame
QUOTE(Voyager @ Oct 30 2016, 03:14 ) *
Ψηφίζουμε βέτο για ένα trade και μετά από λίγες μέρες βλέπουμε τους ίδιους παίκτες με νέο περιτύλιγμα.
Τι να πω. Μην αναρωτιέστε γιατί δε ψηφίζουμε μετά.


Τι παει να πει δεν ψηφιζουμε. Ξαναριχνεις απλα το βετο σου... Ευκολα κκι απλα..
SteveNashidis
Δεν διαβασα όλο το ποστ και σταμάτησα στο gobert 33. Που ήδη έχει κάνει 35 και 40 και ήταν η αιτία να μην περάσει το trade σου τις προαλλες.

Το πρόβλημα δεν είναι που βγαίνουν τα νούμερα σου (γιατί κλασσικά οι δικοί σου έχουν +5 και αυτοί που παίρνεις -5 ) αλλά γιατί διακαώς η HREB θέλει να φορτωθεί τα σαπάκια Καντέρ, Ζιμπο, με τον δεύτερο να παίζει σε ομάδα καφενείο, για να δώσει έναν από τους καλύτερους ψηλούς του , όταν μάλιστα δεν έχει πρόβλημα με τον 9ο παίκτη.

Μελλοντικά δε νομίζω να ξανασχοληθώ με ψηφοφορία ή συζήτηση στο φόρουμ , για παρόμοιο trade που έχει ήδη απορριφθεί.
spysta
QUOTE(Voyager @ Oct 30 2016, 09:46 ) *
Δεν διαβασα όλο το ποστ και σταμάτησα στο gobert 33. Που ήδη έχει κάνει 35 και 40 και ήταν η αιτία να μην περάσει το trade σου τις προαλλες.

Το πρόβλημα δεν είναι που βγαίνουν τα νούμερα σου (γιατί κλασσικά οι δικοί σου έχουν +5 και αυτοί που παίρνεις -5 ) αλλά γιατί διακαώς η HREB θέλει να φορτωθεί τα σαπάκια Καντέρ, Ζιμπο, με τον δεύτερο να παίζει σε ομάδα καφενείο, για να δώσει έναν από τους καλύτερους ψηλούς του , όταν μάλιστα δεν έχει πρόβλημα με τον 9ο παίκτη.

Μελλοντικά δε νομίζω να ξανασχοληθώ με ψηφοφορία ή συζήτηση στο φόρουμ , για παρόμοιο trade που έχει ήδη απορριφθεί.


καταρχας αφιερωσα χρονο , εν μεσω εξετασεων , για να απαντησω με λογικη γι αυτο που πιστευω και οχι να κοροιδεψω κανεναν ουτε να πουλησω παραμυθια ..που προφανως εσυ επειδη εγω τοποθετω τον Γκομπερτ στο 33 θεωρεις κατι αντιστοιχο για να μην διαβασεις καν την αναλυση μου ..
δεν κανω ποτε κατι τετοιο ομως οποτε θα επρεπε να διαβασεις το ποστ μου.

προσεξε να δεις τωρα φιλος

1)πες μου που εγω γραφω για +5 και -5 ????τα νουμερα που χρησιμοποιω ειναι με βαση το ιστορικο απο την περσινη χρονια, τα προτζεξιονς και μια προσωπικη εκτιμηση αναλυοντας τις θεσεις τους στο ροστερ των ομαδων.
2)ΣΑΠΑΚΙΑ οι Καντερ Ζιμπο ?????????????
-->o Kαντερ που περυσι παιρνοντας σημαντικες ευκαιριες πρις το φινις εβγαζε 40αρια βαζοντας 17-18 ποντους και παιρνοντας 7-8 ριμος (και τωρα θα εχει αναβαθμισμενος επιθετικο ρολο ν3 σε μια φουλ επιθετικη ομαδα ... ΧΩΡΙΣ τον Ντουραντ , με Ρασελ μπροστα και τον ασταθη Ολαντιπο ν2)
μπορεις να δεις εδω http://www.espn.com/nba/player/gamelog/_/i...016/enes-kanter
-->ο Ζαχος με τον ιδιο ρολο φτος (βασικα ακομα πιο suitable γι αυτον καθως θα ειναι ο go2guy στην second unit) που περυσι τελειωσε στο 31.

ΣΑΠΑΚΙΑ ?????

3)Γκομπερτ ποσο υπολογιζεις δηλαδη και σταματησε να διαβαζεις οσα εγραψα και δεν σου βγαινουν στα νουμερα .. 36 μεσο ορο ? 37 μεσο ορο ?38?
να σου θυμισω οτι περυσι .. ΜΟΝΟΣ του .. επαιζε στο 30.προπερσι επισης στο 33 ενω τον εδιναν στο 36 ? κατι τετοιο. (ειχε κανει πιο δυνατο φινις τοτε αλλα και παλι οχι κατι τρελο)
εγω λοιπον θεωρωντας οτι θα κανει ενα bounce back year (οπως και το fantasy στο προτζεξιονς) τον αγοραζω στο 33. ποοοοσο παραπανω να υπολογισθει ενας παικτης που την πιανει απο το κοτσανι ??

4)εντωμεταξυ το οτι ενωσωματωνεται ο Εμπιιντ σ αυτο το trade .. ενας παικτης ΣΤΑΡ στην ομαδα του χωρις ταβανι στο προσεχες μελλον .. δεν υπολογιζεται πουθενα ?

5)εβγαλε ο Γκομπερτ ενα 35 και ενα 40 και τι ?? ΑΝ εβγαζε 2 40αρες ο Καντερ να τον πουλουσα στο 40 ???
j-kidd13
QUOTE(Voyager @ Oct 30 2016, 11:46 ) *
Δεν διαβασα όλο το ποστ και σταμάτησα στο gobert 33. Που ήδη έχει κάνει 35 και 40 και ήταν η αιτία να μην περάσει το trade σου τις προαλλες.

Το πρόβλημα δεν είναι που βγαίνουν τα νούμερα σου (γιατί κλασσικά οι δικοί σου έχουν +5 και αυτοί που παίρνεις -5 ) αλλά γιατί διακαώς η HREB θέλει να φορτωθεί τα σαπάκια Καντέρ, Ζιμπο, με τον δεύτερο να παίζει σε ομάδα καφενείο, για να δώσει έναν από τους καλύτερους ψηλούς του , όταν μάλιστα δεν έχει πρόβλημα με τον 9ο παίκτη.

Μελλοντικά δε νομίζω να ξανασχοληθώ με ψηφοφορία ή συζήτηση στο φόρουμ , για παρόμοιο trade που έχει ήδη απορριφθεί.


Kαλα σαπακια δεν ειναι ο Ζαχος και ο Καντερ,μην τρελαθουμε τωρα.Ασχετα απο το που εκτιμουμε οτι θα κινηθουν.
28 ο ζαχος το εχει,Καντερ κανεις δεν νομιζω οτι θα τον εδινε κατω απο 30-31 αν τον ειχε.
sacarame
Μεχρι στιγμης εχουν ψηφισει 9 ατομα. Να ψηφισουν και οι υπολοιποι...

sacarame
Το τρέηντ έληξε σαν διορία.


Το σκορ είναι 5-5 . Οπότε η απόφαση πηγαίνει στους κομμίσιονερς.


Το τρέηντ πέρασε στο σύστημα διότι απλά έληξε ο χρόνος και δεν μαζεύτηκαν τα ελάχιστα βέτο.

Όμως το αποτέλεσμα κρίνεται από τις ψήφους και όχι από το σύνολο των μελών της λίγκας.


Άρα αναμένετε να συννενοηθούμε με τον τζέισονικ και να βγει λευκός καπνός...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.