Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΣΚΑ 2ος Ομιλος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
flex
ξερει κανενας τι εγινε καρεας-καισαριανη?
odysseas 1998
Κέρδισε ο Καρέας...
flex
ευκολη νικη ηταν για το καρεα?
Holitsius
Αν μπορω να βοηθησω,το σκορ εληξε 83-71 υπερ του καρεα αλλα είκονα δεν εχω φιλε flex
flex
φιλε holitsius ευχαριστω απλα εντυπωση προκαλεσε η ηττα αυτη, χωρις βεβαια να μειωνει την προσπαθεια τον παιδιων του καρεα που προσπαθουν για το καλυτερο.
Holitsius
Σωστα, και οχι μονο αυτο, είναι μαι πολυ καλη και εμπειρη ομαδα γι'αυτο και βρισκονται ψηλα. Τους εχω αντιμετωπισ..ει αρκετες φορες αλλα και φετος αλλες δυο.Και τις δυο νικησαμε στην παραταση, ομολογω με δοση τυχης.
pcl
O Καρεας κερδισε με 40 λεπτα ζωνη , με τον Σισκο και αλλα 2 παιδια πανω απο 35 ετων να παιζουν 40 λεπτα και παιζοντας με 6 παικτες.
Μεγαλο προβλημα η Καισαριανη στους ψηλους που ουσιαστικα δεν εχει κανεναν. Ο Σισκος φαινοταν σαν τον Σακιλ. Αν δεν ανεβει η Καισαριανη θα ειναι κριμα για τον Συριανο που ειναι ο καλυτερος παικτης της κατηγοριας και ωραιος τυπος.
Παντως οποιος και να ανεβει στη Β εκτος του Βυρωνα , με τα τωρινα roster δεν χανει κανενα παιχνιδι κατω απο 10-15. για νικη ουτε κουβεντα.
flex
για να κανουμε προβλεψεις για τα παιγνιδια


ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 2 δυσκολα
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ (η φιλοθεη εχει ελπιδες θα το παλεψει) 1
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ (σεμνη τελετη)1
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ (ο φιλοξενουμενος παιζει το κεφαλι του) 2
ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ (σεμνη τελετη)1
Holitsius
φιλε flex μας τιμα η προβλεψη σου . Βλεπω πως παρακολουθείς τα τεκταινομενα. Παντως το παιχνιδι με τον ποσειδωνα δεν πιστευω οτι θα είναι ευκολο για εμας....Ασε που το πρωτο παιχνιδι μας ξυπνα ασχημες μνημες καθως χασαμε με τριποντο απο τη σεντρα...... shot.gif
pedagiodili
pcl!!!!να σου θυμίσω οτι οποιος ανέβει (εκτός του βύρωνα) δεν πάει κατευθείαν Α2 στη β' εσκα πάει!!! laugh.gif
μη τρελαθούμε κι όλας..... blink.gif
Holitsius
Πες τα μεγαλε stockton 77.gif . Ετσι είναι. Αλλα και τοσο δυσκολα να είναι,δεν χαλαει κανενα μας η ανοδος αν τα καταφερουμε φυσικα. Η ομαδα θα ενισχυθει.... blink.gif(λεμε τωρα) Αλλα μεχρι εκεινο το σημειο εχουμε ακομα 6 αγωνες δυσκολους...
To malone
pcl
ο Συριανος ειναι ο καλυτερος στην κατηγορια , εξαιρουμενως του Κουλουρη φυσικα , ο οποιος δεν υποκειται σε συγκρισεις..ειναι ιδεα..
BILL79
QUOTE(pedagiodili @ Apr 12 2008, 10:10 ) *
pcl!!!!να σου θυμίσω οτι οποιος ανέβει (εκτός του βύρωνα) δεν πάει κατευθείαν Α2 στη β' εσκα πάει!!! laugh.gif
μη τρελαθούμε κι όλας..... blink.gif

Αν υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα του Βυρωνα με τις αλλες ομαδες τοτε θα οντως θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα για τις αλλες ομαδες...ειδα τον Βυρωνα την προηγουμενη εβδομαδα και οντως ειναι μια πολυ καλη και πληρεις ομαδα για την Γ ΕΣΚΑ...για του χρονου αν μεινουν οι ιδιοι θα εχουν προβλημα...οποτε οι αλλες ομαδες ασανσερ...
dreamtheater
QUOTE(pedagiodili @ Apr 12 2008, 10:10 ) *
pcl!!!!να σου θυμίσω οτι οποιος ανέβει (εκτός του βύρωνα) δεν πάει κατευθείαν Α2 στη β' εσκα πάει!!! laugh.gif
μη τρελαθούμε κι όλας..... blink.gif



Επέτρεψε σε κάποιον που είναι αρκετά έμπειρος σε αυτές τις κατηγορίες να ξέρει λιγάκι καλύτερα φίλε! Φέτος από τη Β' πέφτουν ομάδες όπως η Ίριδα, που αν έπαιζε στη φετινή Γ' η λέξη τρένο θα έχανε την έννοιά της... Να μη μιλήσω για έδρες, που στη Γ' δεν έρχονται ούτε οι συγγενείς μας (σας)...
panagos
QUOTE(lebronjames @ Apr 9 2008, 23:33 ) *
ΠΟΣΕΙΔΩΝ-ΥΠΕΡΟΧΗ 2 ΜΕ 1 ΠΟΝΤΟ

Και όμως αγαπητέ λάθος κάνεις.Με 2 πόντους έχασε ο ποσειδών (58-60).Φιλικά wink.gif
Σόρυ για την καθυστέρηση αλλά με τόσους αγώνες δν έχω καταφέρει να ανεβάσω αρκετά αποτελέσματα rolleyes.gif
Holitsius
Βρε παιδες, λίγο ακαιρη δεν είναι η κουβεντα για την β εσκα? Υπαρχει πολυ δρομος για όλους, εκτος βυρωνα..
Οκ, σιγουρα είναι δυσκολα στην β, σιγουρα ο βυρωνας εχει την πιο σοβαρη και πληρη ομαδα με πολλες εναλλακτικες ισαξιες (εξου και η διαφορα του με τις αλλες) μα και οι υπολοιποι τι να κανουν,να σταματησουν να παιζουν μιας και ακομα και αν ανεβουν, θα πανε πατο? Πολλες ομαδες παιζουν για την πλακα τους και δεν τους αγχωνει το τι θα κανουν αν ανεβουν η οχι. Απλα το βλεπουν και σαν εμπειρια. Οι ομαδες που ριχνουν χρημα, αυτες ας αγχωνονται χεχεχε
flex
σωστος και ευστοχος στην παρατηρηση του ο holitsius.οι ομαδες που θα ανεβουν θελουν σιγουρα ενισχυση.οποτε θελουν χρηματα και σωστες επιλογες.ο μαιανδρος ειναι απο τις καλυτερες παρεες στην εσκα και το απολαμβανουν χωρις φραγκα.αν αλλοιωθει η χημια τοτε......
esperara
Θα συμφωνήσω με το Holitsius (καθότι και συμπαίχτης μου) και θα πω ότι δεν πειράζει αν δεν ανέβουμε φέτος και αν ανέβουμε δεν πειράζει αν πέσουμε του χρόνου... Το καλό με αυτές τις κατηγορίες που ασχολούμαστε εμείς είναι ότι υπάρχουν ομάδες που είναι παρέες και εμείς παίζουμε ακριβώς για αυτό το λόγο όπως και πολλές άλλες ομάδες στον όμιλο μας. Αν καταφέρουμε να ανέβουμε εμείς θα έχουμε να το διηγούμαστε και να το χαιρόμαστε...Και αν πέσουμε μετά απλά δεν θα το διηγούμαστε tongue.gif

Και θα διαφωνήσω λίγο με τον dreamtheater...έχοντας παίξει αρκετά χρόνια στη Β ΕΣΚΑ, και μάλιστα σε ομάδα που έχασε στην ισοβαθμία την άνοδο στην Α, δεν νομίζω ότι είναι ακατόρθωτο για καμιά από τις ομάδες που θα ανέβουν να σταθούν αξιοπρεπέστατα με ελάχιστες προσθήκες...
basketvip
icon_drunk.gif ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ ΤΗΣ Γ ΕΣΚΑΣ!!!! icon_drunk.gif
ΠΑΙΔΙΑ ,ΑΡΓΗΣΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ-ΜΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ Η ΚΑΨΟΥΡΑ ΜΟΥ!

ΠΑΙΔΙΑ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ-ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ΄ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...
ΚΑΤΑΡΧΗΝ Η ΟΜΑΔΑΡΑ ΕΧΑΣΕ-ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ(ΠΕΡΙΠΟΥ)
ΜΕΤΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΜΑΙΑΝΔΡΟΥ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΚΥΡΙΟΣ!
-ΠΟΥ ΠΑΣ,ΚΥΡΙΟΣ???ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΙΣ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΟΥ???ΤΕΣΠΑ!!

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΑ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΛΙΓΟ.ΑΣΕ ΔΕ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ!
ΑΛΛΟΥ ΒΑΡΟΥΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ,ΑΛΛΟΥ ΧΟΡΕΥΟΥΝ 10!ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΣΦΥΡΙΞΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΕ ΤΗ ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ!!! shot.gif

ΑΝΤΙΟΣ! icon_drunk.gif
pedagiodili
QUOTE(dreamtheater @ Apr 12 2008, 18:13 ) *
Επέτρεψε σε κάποιον που είναι αρκετά έμπειρος σε αυτές τις κατηγορίες να ξέρει λιγάκι καλύτερα φίλε! Φέτος από τη Β' πέφτουν ομάδες όπως η Ίριδα, που αν έπαιζε στη φετινή Γ' η λέξη τρένο θα έχανε την έννοιά της... Να μη μιλήσω για έδρες, που στη Γ' δεν έρχονται ούτε οι συγγενείς μας (σας)...


κανένα πρόβλημα...απλά μη νομίζεις φίλε οτι είμαι κι εγώ κανα 18χρονο!!(άλλωστε 18χρονο στον Μαιανδρο??? blink.gif )κάτι ξέρω κι εγώ απο αυτές τις κατηγορίες.η αλήθεια είναι οτι δεν έχω παρακολουθήσει φέτος τη β αλλά αν επιμένετε τόσο κάτι θα ξέρετε...πάντα βέβαια οταν αναφερόμαστε σε μια ομάδα που ανεβαίνει κατηγορία μιλάμε και για κάποιες προσθήκες!!άντε και καλή εβδομάδα....... bball.gif
MPAMPIS_21
ηξερα οτι ιδεα ειναι ο κολοκοτρωνης ο καραισκακης ο παλαιων πατρων γερμανος ο νικος γκαλης ..τωρα εμαθα απο τον φιλο pcl οτι ειναι κ ο κουλουρης....ελπιζω να μην εννοεις τον κιμωνα....
Siskauskas 15
QUOTE(pcl @ Apr 11 2008, 11:31 ) *
O Καρεας κερδισε με 40 λεπτα ζωνη , με τον Σισκο και αλλα 2 παιδια πανω απο 35 ετων να παιζουν 40 λεπτα και παιζοντας με 6 παικτες.
Μεγαλο προβλημα η Καισαριανη στους ψηλους που ουσιαστικα δεν εχει κανεναν. Ο Σισκος φαινοταν σαν τον Σακιλ. Αν δεν ανεβει η Καισαριανη θα ειναι κριμα για τον Συριανο που ειναι ο καλυτερος παικτης της κατηγοριας και ωραιος τυπος.
Παντως οποιος και να ανεβει στη Β εκτος του Βυρωνα , με τα τωρινα roster δεν χανει κανενα παιχνιδι κατω απο 10-15. για νικη ουτε κουβεντα.

Ρε φίλε sorry που θα σε στεναχωρίσω, αλλά δεν παίζαμε 40 λεπτα ζώνη και κατ'αρχάς, δεν είμαι πάνω απο 35!!! 34 είμαι...χαχαχα!!! 40 λεπτά έπαιξα γιατί δεν υπήρχε κανένας άλλος! η ομάδα, μάλλον τουριστικό γραφείο θα έπρεπε να είναι με χορηγό ένα από τα μεγάλα νοσοκομεία (λογω τραυματισμών...).
Ο ένας ήταν στην Κρήτη, ο άλλος στην Πράγα, ο τρίτος στην Νέα Υόρκη....δεν μας χε... λέω γω... τι να κάνω κι εγώ, 40 λεπτά ο κόουτς 40 λεπτά ο μπάρμπας!... Πάντως το γεγονός ότι η Καισαριανή από τις 4-αν δεν κάνω λάθος - ήττες της, το ότι έχει τις 2 από μας, νομίζω ότι κάτι λέει για τον Καρέα... δεν είμαστε και για τα μπάνια!

Πολύ αγχωμένα μου φάνηκαν τα παιδιά της Καισαριανης πάντως...δεν υπήρχε λόγος...ούτε βέβαια για να βρίζουν όποιον πανηγύριζε στο τέλος! ε, κερδίσαμε, τι να κάνουμε, να κλαίμε?
Αφού είχε σουβλάκια μετα, να μην το γιορτάσουμε?
panagos
Προ ολίγου γύρισα απο Καισαριανή, Αναγέννηση-Εθν. Ελληνορώσσων 64-52 με πολλά νεύρα και πολύ ξύλο μετά το τέλος του παιχνιδιού έξω από το γήπεδο 68.gif
Holitsius
Καλησπερα! Αν και αργα, κουρασμενος και με εγερτηριο αυριο, αποφασισα να στειλω ενα μικρο ποστ προς ενημερωση και μονο.
Μαιανδρος-Ποσειδωνας 78-60
Σχετικα καλη εμφανιση αν και ζοιστηκαμε παραπανω απο οτι λεει το σκορ..
Μπραβο σε ολους για την νικη σημερα και βλεπουμε... biggrin.gif

PS Σορρυ stockton σημερα σε αφησα εξεθεσα, εχασα και βολες...
Το malone..
pedagiodili
τσαφ τσουφ η ομάδα αυτό έχω να πω!!!!! icon_drunk.gif ελπίζω ο Σίσκος να έφαγε κανα σουβλάκι και σήμερα!!!!! smiley.gif
άντε να βλέπουμε τι έγινε και στους άλλους αγώνες
st. to malone!!!
flex
βυρωνας-κυψελιακος 68-59
esperara
Ξύλο στην Καισαριανή; Ελπίζω τουλάχιστον να μη χτύπησε κανείς!!!

Λογικά επειδή θα χαθούμε για λίγο καιρό να αρχίσω τις ευχές!!!Καλά κοψίδια και καλό Πάσχα σε όλους με υγεία παιδιά!!!

Ο Μαίανδρος θα κάνει μία μικρή επανεμφάνιση μέσα στο Forum για να ενημέρωσει για την εξέλιξη του αναβληθέντος αγώνας με τη Φιλοθέη την ερχόμενη βδομάδα...Ελπίζω να κάνουμε Ανάσταση κερδοφόρα!!!

Καλά να περάσετε παίδες!!! icon_wave.gif
flex
καλο πασχα με ευχες για ολους.θα ηρεμησουν ολοι θα φανε καλα και θα επιστρεψουν...ανανεωμενοι
DEJAN13
ευκολα ο βυρωνας τον κυψελιακο με καθοριστικα καλαθια το 9 στο τελος ο οποιος ηταν κ λιγο προκλητικος,υποθετω με προηγουμενα απο το 1 παιχνιδι,επισης πολυ καλο και το πλευμακερ.
VLC
Πακ Χαλανδριου - Τριφυλλιακος 54-67
basketvip
QUOTE(esperara @ Apr 17 2008, 00:17 ) *
Ξύλο στην Καισαριανή; Ελπίζω τουλάχιστον να μη χτύπησε κανείς!!!

Λογικά επειδή θα χαθούμε για λίγο καιρό να αρχίσω τις ευχές!!!Καλά κοψίδια και καλό Πάσχα σε όλους με υγεία παιδιά!!!

Ο Μαίανδρος θα κάνει μία μικρή επανεμφάνιση μέσα στο Forum για να ενημέρωσει για την εξέλιξη του αναβληθέντος αγώνας με τη Φιλοθέη την ερχόμενη βδομάδα...Ελπίζω να κάνουμε Ανάσταση κερδοφόρα!!!

Καλά να περάσετε παίδες!!! icon_wave.gif


icon_drunk.gif ΓΕΙΑ!
ΠΑΙΔΙΑ,ΜΕΓΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ...ΜΑΣ ΠΙΚΡΑΝΕ ΚΙ Η ΟΜΑΔΑ ΛΙΓΟ..ΠΑΣΧΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ...
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ,ΑΣΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΨΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΙΑΣΕ ΚΑΝΑ ΔΙΠΛΟ Η ΕΣΤΩ ΚΑΝΑ ΣΚΕΤΟ...
ΠΑΝΤΩΣ,ΕΝΤΑΞΕΙ,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΑ....ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ!

ΜΗΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Σ/Κ!ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ ΣΑΣ??????
(ΑΝ Κ ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΗΣΥΧΟ...)

ΧΑΙΡΕΤΩ! icon_drunk.gif
panagos
QUOTE(esperara @ Apr 17 2008, 01:17 ) *
Ξύλο στην Καισαριανή; Ελπίζω τουλάχιστον να μη χτύπησε κανείς!!!


Καλή σας ημέρα παίδες.Λοιπόν σας παρουσιάζω εκτενώς το ρεπορτάζ του χτεσινού αγώνα Αναγέννηση Καισαριανής-Εθν. Ελληνορώσσων
Μετά από ένα αρκετά σκληρό παιχνίδι-όπου δόθηκαν φάουλ με το σταγονόμετρο-η Αναγέννηση έκαμψε την αντίσταση του Εθνικού Ελληνορώσσων με 64-52.
Για να φτάσουν στη νίκη οι γηπεδούχοι χρειάστηκε να φτύσουν αίμα καθότι ο ελλειπής Εθνικός-κατέβηκε με 8 παίχτες συνολικά-μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους προηγούμενος με 20-12 στην α' περίοδο.Το ίδιο σκηνικό περίπου και στη β' περίοδο με την τριπλέτα Φάκος, Πανταζής και Παλάσιος από πλευράς Εθνικού να πυροβολούν από κάθε απόσταση.Το 2ο δεκάλεπτο έκλεισε με 25-30 υπέρ του Εθνικού.
Η 3η περίοδος ήταν η πλέον καταστροφική για τον Εθνικό ο οποίος φάνηκε να μένει από δυνάμεις έχοντας να αντιμετωπίσει παράλληλα την αστοχία του και την σκληρή άμυνα των γηπεδούχων.Έτσι με επιμέρους σκορ 21-12 η Αναγέννηση προηγήθηκε 46-42 στο 30 ' και έδειχνε έτοιμη να πάρει μία μεγάλη νίκη.Κάπου εκεί ξεκίνησαν τα παράπονα των παιχτών του Εθνικού για το σκληρό παιχνίδι απο πλευράς γηπεδούχων και δεν αρχίσανε να πέσουν μερικές αντεκλίσεις μεταξύ Φάκου και εξέδρας.
Η 4η περίοδος ανήκε κυριολεκτικά στην Αναγέννηση παρά τη σθεναρή αντίσταση μέχρις ενός σημείο από πλευράς Εθνικού.Το "ξύλο" που έπεφτε εντός αγωνιστικού χώρου ήταν άνευ προηγουμένου,με αποτέλεσμα να υπάρξουν συράξεις μεταξύ των παιχτών.Οι οπαδοί της Αναγέννησης τα έβαλαν με τους παίκτες του Εθνικού και έδωσαν ραντεβού μαζί τους για μετά τον αγώνα.Με ηγέτη τον Βαξεβανίδη που σημείωσε 12 πόντους στο τελευταίο 10λεπτο-συνολικά έβαλε 16-η Αναγέννηση δημιούργησε μια διαφορά 10 πόντων η οποία αργότερα πήγε στους 14 για να κλείσει το σκορ τελικά με 64-52 υπέρ της.
Μετά το τέλος του αγώνα και ενώ φεύγαμε με τους διαιτητές εκτυλίχθηκαν μπροστά μας σκηνές απείρου κάλλους.Κάποιος παίχτης του Εθνικού δέχτηκε επίθεση από οπαδούς της Αναγέννησης με μπουνιές κλωτσιές και ό,τι άλλο μπορεί να βάλει ο νους σας.Οι ψυχραιμότεροι προσπάθησαν να επέμβουν αλλά εις μάτην.Δεν ξέρω τι έγινε πιο μετά αν ήταν κανείς άλλος παρών ας πει παραπάνω rolleyes.gif
pedagiodili
οι υπόλοιποι παίκτες του εθνικού τι έκαναν???
potharro
ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΕΣ!Η ΜΑΙΑΝΔΡΑΡΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΗΣ!ΧΘΕΣ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΣΑ blink.gif .ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΜΟΥ 41.gif KAI IDIAITERA STO ΜΕΛΟV ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ 77.gif .ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ icon_wave.gif
MELLOF71
Γεια σας παιδια και απο μενα....Επιτελους τα πραγματα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν...ΤΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΕΕΕΕΕ
ΕΕΕΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Ο ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ασταματητος,μεχρι τ
ελικης πτωσης!!!!!!! Παικταραδες μου παμε γερα.
Siskauskas 15
QUOTE(MELLOF71 @ Apr 18 2008, 15:17 ) *
Γεια σας παιδια και απο μενα....Επιτελους τα πραγματα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν...ΤΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΕΕΕΕΕ
ΕΕΕΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Ο ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ασταματητος,μεχρι τ
ελικης πτωσης!!!!!!! Παικταραδες μου παμε γερα.

Το πραγματικό τρένο είναι το ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΡΕΝΟ ΤΟΥ ΚΑΡΕΑ!!!Νίκη πάλι σε αναβληθέν, μέσα στον Τριφυλλιακό με 4 - αν δεν κάνω λάθος!!! και πως να χάσεις μωρή Καρεάρα!
esperara
Όπως είχα τάξει μία μικρή επανεμφάνιση στο forum πριν αποσυρθούμε όλοι για "κοιλιακούς" για να ενημερώσω τους ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ της κατηγορίας tongue.gif ότι η Φιλοθέη σήμερα σε αναβληθέν παιχνίδι κέρδισε το Μαίανδρο...Έτσι πήρε περισσότερο φωτιά και η ουρά και η κορυφή της κατηγορίας...Τα παιδιά της Φιλοθέης τα δώσαν όλα και τους βγήκε...

Κάτι και για το νούμερο 7 της Φιλοθέης... Στο πρώτο μας αγώνα πάνω στο ξύλο του αγώνα μου την είπες και για να σε πικάρω και εγώ για αυτά που έλεγες σου είπα ότι θα σας κερδίσουμε και θα σας ρίξουμε κατηγορία ... Και εσύ σήμερα βέβαια μπορείς να λες ότι μας κόψατε την άνοδο...Στο τέλος εύχομαι πραγματικά και οι δύο να βγούμε χαζοί και να σωθεί και η Φιλοθέη (η οποία πραγματικά πιστεύω ότι αν είχε σταθερά το γήπεδο της δεν θα μιλάγαμε για περίπτωση να παλεύει να σωθεί) και να παίξουμε και εμείς στα μπαράζ...Για μας δύσκολο για σας όμως αρκετά εφικτό...Καλή συνέχεια να έχετε και σόρυ για αυτά που λέγονται στο παιχνίδι...


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...επειδή η αναγνώριση όταν έρχεται από τον αντίπαλο είναι πολύ πιο σημαντική, να πω ότι όλη η Φιλοθέη ήταν το playmaker!!!!

Σίσκο ο λόγος που εμείς σήμερα σταματήσαμε να είμαστε τραίνο είναι ότι λόγω νηστείας μετά δεν θα πηγαίναμε για σουβλάκια... smiley.gif

Καλό Πάσχα σε όλους παιδιά!!
panagos
Σε εξ αναβολής παιχνίδι Φιλοθέης ΑΟ-Μαίανδρος 73-68 .
Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο κλειστό του Γουδιού δίπλα στο κολυμβητήριο.Μετά την αναγνωριστική πρώτη περίοδο που έληξε ισόπαλη 13-13 η Φιλοθέη ανέπτυξε γρήγορα διψήφια διαφορά πόντων με το ημίχρονο να λήγει 39-28 υπέρ της.Στην 3η περίοδο οι παίχτες του Μαίανδρου μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν το παιχνίδι και τα κατάφεραν,παίζοντας πολύ σκληρή άμυνα με τους γηπεδούχους να σκοράρουν για πρώτη φορά 3μιση λεπτά πριν τη λήξη της περιόδου.Η διαφορά έπεσε στους 2 πόντους (41-39) παρόλα αυτά η Φιλοθέη αντέδρασε κλείνοντας την περίοδο με διαφορά 6 πόντων (48-42).Η 4η περίοδος ήταν για γερά νεύρα αφού ο Μαίανδρος τα έπαιξε όλα για όλα αφού δεν είχε τίποτα να χάσει ενώ η Φιλοθέη προσπαθούσε με κάθε λογής τρόπο να συντηρήσει τις διαφορές που έπαιρνε από ξεσπάσματα των παιχτών της..Έτσι μ'αυτά και μ'αυτά φτάσαμε στο 1μιση λεπτό πριν από το τέλος (σκορ 66-62) όπου ο Μαίανδρος αυτοκτόνησε καθότι κέρδισε τεχνική ποινή αλλά οι βολές ήταν άστοχες.Στην αμέσως επόμενη επίθεση κέρδισε πάλι φάουλ και αυτή τη φορά εστόχησαν σε μία από τις 2 βολές.Στην αμέσως επόμενη επίθεση η Φιλοθέη ευστόχησε σε 3ποντο κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη.
flex
καλο αποτελεσμα για φιλοθεη και κυψελιακο κακο για μαιανδρο και κεραμικο kill.gif
αυτοκτονισε η συμπαθης ομαδα του μαιανδρου
pedagiodili
Αν και είμαι αρκετά στενοχωρημένος.... sad.gif γράφω και εγώ πως δίκαια χάσαμε αφού δεν φανήκαμε αντάξιοι της κρισιμότητας.
βέβαια ξέρετε τι λένε....η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!
καλό πάσχα σε όλους!!!!!!!!! wink.gif
basketvip
QUOTE(pedagiodili @ Apr 22 2008, 00:00 ) *
Αν και είμαι αρκετά στενοχωρημένος.... sad.gif γράφω και εγώ πως δίκαια χάσαμε αφού δεν φανήκαμε αντάξιοι της κρισιμότητας.
βέβαια ξέρετε τι λένε....η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!
καλό πάσχα σε όλους!!!!!!!!! wink.gif


icon_drunk.gif ΓΕΙΑ! icon_drunk.gif
ΡΕ ΦΙΛΕ,ΕΝΤΑΞΕΙ,ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΨΕΤΕ ΚΑΙ ΜΑΥΡΑ-ΕΝΑΣ ΑΓΩΝΑΣ ΗΤΑΝ...
ΕΝΤΑΞΕΙ,ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ-ΤΙ ΜΙΛΩ?-ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΞΑΤΕ ΚΑΛΑ.ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΕΧΒ ΔΕΙ ΟΜΩΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΕΣΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΛΥ...
ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Η ΟΜΑΔΑΡΑ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η Γ'ΕΣΚΑ!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ-ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ(!)-ΠΑΡΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ-ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ. ΘΑ ΧΑΘΕΙ Η ΓΟΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ....

ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ:
ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...
ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΡΜΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????? ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ???
ΓΙΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΧΥΘΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΣΤΙΒΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ!!!!!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΛΑΚΟ ΤΑ ΚΟΨΙΔΙΑ!
ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΒΕΓΓΑΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ...ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ FORUM!
icon_wave.gif
flex
Καλημερα σε όλους.εχει πεσει νεκρα και δεν μιλαει κανένας.τι γινεται?απο την νηστεια ή απο βαθια σκεψη?προφανως ουτε προπονησεις δεν θα γινονται.δηλαδη μεχρι τις 7/5 που ειναι η αγωνιστικη δεν θα πουμε τιποτα?
Holitsius
Καλημερα και απο εμενα και χρονια πολλα σε ολους!!!

Για να είμαι ειλικρινής, δεν είχα και πολυ ορεξη μετα την ηττα μας την δευτερα οποτε προτίμησα να απεχω για λιγο ...Ομολογω πως μου επεσε βαρυ και αχωνευτο το αποτελεσμα αν και περα για περα δικαιο.. Δυστυχως εμεις αργησαμε ενα ημιχρονο να αντιληφθουμε την κρισιμοτητα του παιχνιδιου και το πληρωσαμε... Τωρα τα πραγματα είναι πολυ δυσκολα αν και σιγουρα δεν τα παραταμε (χεχε ελπιζω ο βυρωνας να εχει το μυαλο του στις διακοπες πλεον). Ειχαμε καλομαθει και σιγουρα μας κακοφανηκε η ηττα. Αυτο που δεν ηθελα είναι να είμαστε μia απλα συμπαθης ομαδα οπως αναφερει ο φιλος flex...
Αλλα και προσωπικα,δυστυχως οι 5 χαμενες βολες μου σε τοσο κλειστο παιχνιδι κοστισαν και το ξερω... sad.gif Θ αμπορουσα και καλυτερα
Απο την αλλη ομως εγω, οπως και ολα τα παιδια πεισμωσαμε και είμαι βεβαιος πως τουλαχιστο θα δωσουμε τεραστια προσπαθεια στα 4 παιχνιδια που απομενουν, θα αποδειχθουμε σκληρο καρυδι σε ολους χεχεχε!
Θα φαμε καλα, θα φαμε ακομα καλυτερα,και ακομα περισσοτερο και πιστευω πως οι κοιλιες μας θα βοηθησουν τωρα στο τελος Οι διαιτες δεν ειναι για εμας! smiley.gif

Καλη ανασταση σε όλους!
..to malone.
flex
φιλε holitsius η ηττα αυτη σας εβγαλε εκτος οπως και αυτη απο το πολυδροσο.σιγουρα δεν το εχετε καταλαβει ακομη.μετρα τα κουκια... και κανε τα σεναρια.οσον αφορα το βυρωνα σιγουρα δεν εχει κινητρο παρα μονο για το μπασκετ αφου η θεση του θα μεινει η ιδια μεχρι τελους.δεν νομιζω ομως οτι προλαβαινεται να αλλαξεται κατι στην βαθμολογια.τα λογια μου ισως να σε σταναχωρισουν μα ειναι αληθεια.κανατε μεγαλο δωρο στον κυψελιακο και δεν πηρατε απο τις 2 ηττες του.σιγουρα θα ειστε αγωνιστικοι καλη ομαδα που δεν παραταει τα παιγνιδια μεχρι τελους και πανω απο ολα καλη παρεα μα νομιζω οτι πεσαν οι τιτλοι ..τελους.να εισαι καλα. Υ.Γ. ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΕΟΣ ΣΤΟ ΑΡΝΙ!
Holitsius
Το πιθανοτερο είναι να συμβει οτι λες και σιγουρα τα πραγματα δεν είναι καν στα χερια μας. Δεν τρεφω αυταπατες οπως και κανενας αλλωστε, απλα το μονο που μενει ειναι να προσπαθησουμε και οτι βγει. Ούτως η αλλως η παρεα μας δεν αλλαζει και ουτε στην αρχη είχαμε τετοιους στοχους (ξεκινησαμε με 2-6...) Το κακο ξεκινημα πληρωνουμε τωρα,δεν γινεται να κερδιζουμε συνεχεια..
Χεχεχε το μονο που μενει είναι να τους χρηματισουμε ολους... biggrin.gif
esperara
Χριστός Ανέστη!

Χρόνια πολλά σε όλους!
esperara
Τέρμα το διάλειμμα, τα κεφάλια μέσα, πίσσα και πούπουλα για σένανε μπαμπέση
panagos
Προ ολίγου Τριφυλλιακός Πολυδρόσου-Αναγέννησις ΦΑΟ 59-62.
Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα η Καισαριανή επικράτησε του Τριφυλλιακού και κλείδωσε τη 2η θέση για την άνοδο στη Β' ΕΣΚΑ.Οι νικητές είχαν σε μεγάλη μέρα τον Βαξεβανίδη ο οποίος σκόραρε 6 τρίποντα και συνολικά 28 πόντους.Όταν "στέρεψε" επιθετικά τότε ανέλαβε ο Τατάκης ο οποίος σκόραρε 11 πόντους με 2 τρίποντα.Εκείνος όμως που έκανε αθόρυβη και "βρώμικη" δουλειά ήταν ο Θεοδοσάκης ο οποίος στις τελευταίες κρίσιμες επιθέσεις έγραψε το 56-58 και στη συνέχεια πήρε και επιθετικό ριμπάουντ.Από την άλλη ο Τριφυλλιακός έκανε πολλά λάθη στο τέλος και έτσι έχασε τρομερή ευκαιρία να πάρει μία νίκη γοήτρου
flex
Μαιανδρος-βύρωνας 63-60 μετριο παιγνιδι.Δικαια νικη του μαιανδρου.συγχαρητηρια στους παικτες της γηπεδουχου ομαδος.
Holitsius
Καλησπερα !!!!!!
Τεραστια νικη της ομαδας μου (μαιανδρος) που παρα τις τασεις αυτοκτονιας που εχουμε επιδειξει σε αλλες αγωνστικες, απεδειξε οτι εχει και μπασκετ παιζει και ψυχη εχει. Και ολα αυτα απεναντι σε μια ομαδα που κατα κοινη ομολογια, καθε αλλο παρα αδιαφορη ηταν στο γηπεδο.... Μπορει τα αλλα αποτελεσματα να μη μας βοηθησουν αλλα θα παλεψουμε οσο παει..
Το παιχνιδι κατα την αποψη μου ηταν αρκετα καλο με εναλλαγες,παθος και μπασκετ ομως...


Χεχε μαλλον τα αρνια εδωσαν δυναμη στην παρεα μας!

Υ.Γ Respect, Stockton to malone!!!!!!! 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.