Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Dimitris c
QUOTE(ema @ Dec 18 2016, 18:13 ) *
Συγνώμη αγαπητέ μου, αλλά:
α. συγκλονιστικός αγώνας στη Γ κορασίδων?? Ποιο επίθετο θα χρησιμοποιούσατε τότε για το WNBA? Εκτός αν εννοείτε ότι είχε αγωνία ποιος τελικά θα κερδίσει, αλλά...συγκλονιστικός;; Μήπως υπερβάλετε;
β. ΟΚ για την Κουκή, είναι πολύ καλή παίκτρια, ΟΚ για το 17 του ΠΑΟ (αναλόγως της ηλικίας της), αλλά να λέτε "το 19 όλα τα λεφτά"!!! Δεν το είδα το κοριτσάκι, αλλά το έχω δει σε πολλούς άλλους αγώνες και σκέφτομαι...μήπως είστε ο μπαμπάς της;;;
Εκτός και εάν βελτιώθηκε σε 15 μέρες (που δεν την έχω δει). Το κορίτσι αυτό, χωρίς να θέλω να το προσβάλω, παίζει μπάσκετ σε άλλο χωροχρόνο. Δεν θα το έκανα αυτό το σχόλιο σε καμία περίπτωση, αλλά δεν δέχομαι να με κοροϊδεύουν προωθώντας έτσι κάποια παιδιά. Και τελικά σκέφτομαι ότι είχε τα δίκια του ο @Jhantzop για κάποια σχόλια του πριν κάνα μήνα.
Και για του λόγου το αληθές https://youtu.be/OjVYFnSRdXU

Τι να κοροιδευω????Οτι εχω να πω το λεω....Γιατι να σε κοροιδεψω?Εισαι καλα η να σε δει κανα γιατρος?

QUOTE(nikos64 @ Dec 18 2016, 20:45 ) *
μου εκανε εντυπωση και σε ρωτησα γιατι αρπαζεσαι ? τουλαχιστον μαζι μου ?


Δεν αρπαζομαι αλλα δεχομαι επιθεση και δεν ξερω γιατι!τι γνωμη μου ειπα απο αγωνες που ετυχε να δω....Φιλε μου δεν εχω κατι με σενα αλλα με την αλλη την ΕΜΑ εχω γιατι στην ζωη μου και σαν αθλητης και σαν πατερας εχω αντιμετοπισει τετοια κομπλεξικα ατομα αρκετες φορες,,,...Και δεν ξερω γιατι οι διαχειρηστες δεν κανουν κατι παρα μονο σε μενα σε μενα στελνανε e-mail....
ggrilik
QUOTE (Dimitris c @ Dec 18 2016, 20:51 ) *
Τι να κοροιδευω????Οτι εχω να πω το λεω....Γιατι να σε κοροιδεψω?Εισαι καλα η να σε δει κανα γιατρος?

Δεν αρπαζομαι αλλα δεχομαι επιθεση και δεν ξερω γιατι!τι γνωμη μου ειπα απο αγωνες που ετυχε να δω....Φιλε μου δεν εχω κατι με σενα αλλα με την αλλη την ΕΜΑ εχω γιατι στην ζωη μου και σαν αθλητης και σαν πατερας εχω αντιμετοπισει τετοια κομπλεξικα ατομα αρκετες φορες,,,...Και δεν ξερω γιατι οι διαχειρηστες δεν κανουν κατι παρα μονο σε μενα σε μενα στελνανε e-mail....

E.. κοίτα. Συμφώνησε μαζί σου για την Κουκή (συμφωνώ κι εγώ) συμφώνησε νομίζω για το 17 του ΠΑΟ, διαφώνησε κάπως .. έντονα για το άλλο νούμερο smile.gif

Ας αφήσουμε τους διαχειριστές εκτός. είναι σαν τους δικηγόρους


Dimitris c
QUOTE(ggrilik @ Dec 18 2016, 21:05 ) *
E.. κοίτα. Συμφώνησε μαζί σου για την Κουκή (συμφωνώ κι εγώ) συμφώνησε νομίζω για το 17 του ΠΑΟ, διαφώνησε κάπως .. έντονα για το άλλο νούμερο smile.gif

Ας αφήσουμε τους διαχειριστές εκτός. είναι σαν τους δικηγόρους


Ρε φιλε την γνωμη μου ειπα απο 2 αγωνες που ειδα...Τι θελει τωρα αυτη?να γραφουμε τι θελει αυτη τοτε...ποια ειναι?τι ειναι?αντε πες της να παει να να να να συνελθει λιγο....
ggrilik
QUOTE (Dimitris c @ Dec 18 2016, 21:12 ) *
Ρε φιλε την γνωμη μου ειπα απο 2 αγωνες που ειδα...Τι θελει τωρα αυτη?να γραφουμε τι θελει αυτη τοτε...ποια ειναι?τι ειναι?αντε πες της να παει να να να να συνελθει λιγο....

Ακου λίγο σε παρακαλώ.
Ως γνωστόν υπάρχουν κάποιοι γονείς που δημιουργούν διάφορα προβλήματα, σε ομάδες, προπονητές, εδώ στο φόρουμ ενίοτε. Γι αυτό ίσως αρπάχτηκε η ema. Κακώς κατα την γνώμη μου, αλλά είναι απλά η γνώμη μου αυτή. Μην το τραβήξουμε άλλο. Εδώ είμαστε για τα αγωνιστικά, άντε και κανένα αθώο κουτσομπολιό.
Dimitris c
QUOTE(ggrilik @ Dec 18 2016, 21:24 ) *
Ακου λίγο σε παρακαλώ.
Ως γνωστόν υπάρχουν κάποιοι γονείς που δημιουργούν διάφορα προβλήματα, σε ομάδες, προπονητές, εδώ στο φόρουμ ενίοτε. Γι αυτό ίσως αρπάχτηκε η ema. Κακώς κατα την γνώμη μου, αλλά είναι απλά η γνώμη μου αυτή. Μην το τραβήξουμε άλλο. Εδώ είμαστε για τα αγωνιστικά, άντε και κανένα αθώο κουτσομπολιό.

Να αρπαχτηκε γιατι?ειπα κατι κακο?δηλαδη την αλλη εβδομαδα που θα δω και θα γραψω για αλλο αγωνα τι θα πει?ας το κανει κλειστο παρεακι να λεει για οτι θελει αλλα την επομενη φορα δεν θα κρατηθω...
ema
QUOTE(Dimitris c @ Dec 18 2016, 20:51 ) *
Τι να κοροιδευω????Οτι εχω να πω το λεω....Γιατι να σε κοροιδεψω?Εισαι καλα η να σε δει κανα γιατρος?



....Φιλε μου δεν εχω κατι με σενα αλλα με την αλλη την ΕΜΑ εχω γιατι στην ζωη μου και σαν αθλητης και σαν πατερας εχω αντιμετοπισει τετοια κομπλεξικα ατομα αρκετες φορες,,,...Και δεν ξερω γιατι οι διαχειρηστες δεν κανουν κατι παρα μονο σε μενα σε μενα στελνανε e-mail....



Αγαπητέ μου, μάλλον έχεις παρεξηγήσει την έννοια της ελευθερίας (το λέω γιατί αναφέρθηκες σε προηγούμενο ποστ σε "κλειστό παρεάκι" για το forum).
Ναι, το forum αυτό, όπως το έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον, ας τοποθετηθεί διαφορετικά άλλος αν νομίζει, υπάρχει για την ανταλλαγή απόψεων.
Κάποιοι/ες όμως μπορεί να εκμεταλλεύονται αυτό το forum για προώθηση παικτριών (δημιουργία ντόρου γύρω από το όνομα κάποιων παιδιών) ή για θάψιμο άλλων. Αυτή η ανταλλαγή απόψεων στην οποία θέλεις να συμμετέχεις, λοιπόν, είναι ύποπτη όταν με το που γράφτηκες 8/11/2016, δηλαδή περίπου εδώ και 1 μήνα, μερικά από τα πρώτα πράγματα που κάνεις είναι α) να επιτεθείς στη διοίκηση και τους προπονητές μιας ομάδας (λόγω του ύφους του ποστ σου), β) να δημιουργήσεις ΘΕΜΑ με τίτλο ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ και από κάτω υπότιτλο ΘΕΑΜΑ και γ) να πας και στο ΘΕΜΑ των κορασίδων και να γράψεις και εκεί το ίδιο σχόλιο που έχεις ανεβάσει στις ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ (δηλαδή τόσο διακαώς ήθελες να το διαβάσουν αυτό το σχόλιο όσο περισσότεροι γίνεται). Αν απλώς ήθελες να γράψεις την άποψή σου έπρεπε να τη γράψεις τόσες φορές;

Εσύ, επίσης, θεωρείς ελευθερία το να προσβάλλεις? Μάλλον έχεις στρεβλή εικόνα της ελευθερίας.
Εν πάση περιπτώσει, τα τελευταία σου ποστ καταπατούν τους κανόνες του forum. Αν θέλεις να συνεχίσεις να "ανταλλάσεις απόψεις" καλό θα είναι να είσαι πιο προσεκτικός.
ggrilik
Δεν απαντάει κανείς.
Που θα μου κάνετε το φόρουμ "dungeon".. torture.gif
Dimitris c
QUOTE(ggrilik @ Dec 18 2016, 22:10 ) *
Δεν απαντάει κανείς.
Που θα μου κάνετε το φόρουμ "dungeon".. torture.gif




Φιλε μου συγνωμη δεν θελω να χαλασω την ολη κατασταση εδω θα διαγραψω τον λογαριασμο μου και δεν θελω καμια σχεση με ολο αυτο..Οσο γι αυτην την εμα που μου εστελνε και καποια mail προσωπικα δεν θα πω κατι αλλο...το τελειωνω εδω..
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Dec 18 2016, 21:05 ) *
E.. κοίτα.


https://www.youtube.com/watch?v=i_hP4ZycbFU


αλλα Dimitris c το χοντρυνες ... για δες μηπως καπου και εσυ εχεις αδικο ....
jhantzop
+1 φάουλ στον Dimitris C παράβαση κανονισμών 3 και 5

Και κάποιες παρατηρήσεις μου!

Τελείως λάθος το σχόλιο περί χωροχρόνου (το επόμενο θα είναι φάουλ)

Πολλοί και πολλές εκμεταλεύονται αυτό το forum για προώθηση αθλητών/αθλητριών, κυρίως μικρών ηλικιών και αυτό, κατά την προσωπική μου γνώμη και όπως έχω ξαναπεί, είναι πάρα πολύ άσχημο.

Όσο για το αν ένας οποιοσδήποτε αγώνας μπορεί να είναι συγκλονιστικός (να προκαλέσει π.χ. συγκίνηση), νομίζω πως ναι, μπορεί!

Για το πόσο ύποπτο είναι κάτι σε σχέση με account creation, posts, κλπ... τα έχω ξαναπεί. Το συγκεκριμένο που σχολιάζεται πάντως, δεν είναι ύποπτο αν κρίνω από την εμπειρία μου στο forum. Είναι απλά απειρία.

Ας σταματήσει εδώ αυτό το γαϊτανάκι μηνυμάτων. Την επόμενη φορά θα διαγραφούν μηνύματα.

Οι διαχειριστές δεν μπορούν να είναι 24/7 παρόντες. Εθελοντές είμαστε. Όποτε δούμε και κρίνουμε, επεμβαίνουμε.
Dimitris c
QUOTE(jhantzop @ Dec 18 2016, 22:45 ) *
+1 φάουλ στον Dimitris C παράβαση κανονισμών 3 και 5

Τελείως λάθος το σχόλιο περί χωροχρόνου (το επόμενο θα είναι φάουλ)

Πολλοί και πολλές εκμεταλεύονται αυτό το forum για προώθηση αθλητών/αθλητριών, κυρίως μικρών ηλικιών και αυτό, κατά την προσωπική μου γνώμη και όπως έχω ξαναπεί, είναι πάρα πολύ άσχημο.

Όσο για το αν ένας οποιοσδήποτε αγώνας μπορεί να είναι συγκλονιστικός (να προκαλέσει π.χ. συγκίνηση), νομίζω πως ναι, μπορεί!

Ας σταματήσει εδώ αυτό το γαϊτανάκι μηνυμάτων. Την επόμενη φορά θα διαγραφούν μηνύματα.

Οι διαχειριστές δεν μπορούν να είναι 24/7 παρόντες. Εθελοντές είμαστε. Όποτε δούμε και κρίνουμε, επεμβαίνουμε.



Δηλαδη να μην λεμε την γνωμη μας?δεν εχουμε εμεις κριση?Ας κανουμε την Εμα ρεπορτερ...αστην να γραφει μονη της...Καληνυχτα...και καλες ανταλαγες αποψεων να εχετε....ΤΕΛΟΣ...
jhantzop
QUOTE(Dimitris c @ Dec 18 2016, 22:53 ) *
Δηλαδη να μην λεμε την γνωμη μας?δεν εχουμε εμεις κριση?Ας κανουμε την Εμα ρεπορτερ...αστην να γραφει μονη της...Καληνυχτα...και καλες ανταλαγες αποψεων να εχετε....ΤΕΛΟΣ...

Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα.

Μιας και το θυμήθηκα, σε προσωπικό μήνυμά διαχειριστή (δικό μου), δεν απάντησες ποτέ αν θυμάμαι καλά.

Καλή συνέχεια και καλό βράδυ.
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Dec 18 2016, 22:45 ) *
+1 φάουλ στον Dimitris C παράβαση κανονισμών 3 και 5

Και κάποιες παρατηρήσεις μου!

Τελείως λάθος το σχόλιο περί χωροχρόνου (το επόμενο θα είναι φάουλ)

Πολλοί και πολλές εκμεταλεύονται αυτό το forum για προώθηση αθλητών/αθλητριών, κυρίως μικρών ηλικιών και αυτό, κατά την προσωπική μου γνώμη και όπως έχω ξαναπεί, είναι πάρα πολύ άσχημο.


24.gif αν καποιος νομιζει οτι μπορει να προωθησει το παιδι του γραφωντας εδω μεσα ξανα 24.gif και ξανα 24.gif


και ανταλλαγη αποψεων δεν ειναι οι... ευχες
ggrilik
Εν τω μεταξύ, κάπου βόρεια των τειχών της "Αθηναϊκής" καλαθοκρατίας

ΕΣΚΑΘ Κορασίδων, 2ος Όμιλος

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2016, 1η αγωνιστική 2ου γύρου

Τιτάνες Παλαμά - Απόλλωνας Καρδίτσας 50-32
Τα δεκάλεπτα: 9-9, 24-9, 41-15, 50-32
Απόλλων Καρδίτσας (Δ. Χαβαλέ): Α. Δάλλα6, Τσαχματιώτη 6, Τσερέπη 5 (1), Δ. Δάλλα, Ηλ. Γανιά, Γαλαγάλα 6, Τσούντσιουρα 2, Γιαβάζη, Κ. Γανιά 7.
Τιτάνες Παλαμά (Λ. Χαντζιάρας): Κατσιαούνου 1, Αλ. Ντούλα, Τσαρή 2, Μ. Καρακώστα 7, Ντίνα, Χρ. Μπενέκη 21(1), Ε. Καρακώστα, Ε. Πατούνη 15, Ε. Μπακράτση, Αθ. Ντούλα, Μ. Τζέλλα, Ηλ. Κατσή 4.

Αυτό ήταν το ντέρμπι του 2ου Ομίλου της ΕΣΚΑΘ (Δυτική Θεσσαλία), στον πρώτο γύρω είχαν κερδίσει πάλι οι Τιτάνες εύκολα με 44-57. Οπότε αν δεν γυρίσει ο κόσμος ανάποδα έχουν εξασφαλίσει την θέση στον τελικό Θεσσαλίας με αντίπαλο την Α.Ε.Δ.Β. Διμηνίου (ή ίσως του Ολυμπιακού Βόλου). Και μετά αισίως 1η φάση πανελλήνιου.

Το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΣΚΑΘ βέβαια είναι αρκετά αδύναμο (καμιά φορά βλέποντας στιγμιότυπα και στεφτόμενος πως παίζει εκεί η Μπενέκη μου έρχεται να κλάψω, οπότε η ομάδα συμμετέχει και στο γυναικείο, προς απόκτηση εμπειριών.


Οπότε, την επόμενη, Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2016, ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τιτάνες Παλαμά - Νίκη Βόλου 48-50
δεκάλεπτα: 11-13, 19-30, 30-41, 48-50
Τιτάνες Παλαμά (Λ. Χαντζιάρας): Κατσιαούνου 2, Ντούλα 1. ,Τσαρή 5, Καρακώστα 3, Ντίνα, Μπενέκη 20(1), Καρακώστα 2, Πατούνη 7, Μπακράτση 2 , Καϊμενοπούλου, Ηλ. Κατσή 6 (1).
Νίκη Βόλου (Γαλανάκης): Μπουράτσα 3, Γεροκώστα 9, Πλατανιώτη, Ντέγια, Θεοδώρου, Κωνσταντούλλα, Κόπανου 13, Μπράχου 8, Κατσιοπούλου, 17, Χρήστου, Στρίγκου, Σκοτεινιώτη.

Ούπς, παραλίγο να την κάνουν τη ζημιά τα πιτσιρίκια στην Νίκη, και μάλιστα η Ευη Πατούνη δεν έπαιξε στο β' ημίχρονο

Και το προηγούμενο Σάββατο ...

Ολυμπιάδα Λάρισας - Τιτάνες 57-41
Δεκάλεπτα: 10-7, 28-18, 41-29, 57-41
Ολυμπιάδα : (Νταουντάκη Δ. – Γεωργοπούλου)Νταουντάκη Ε. 11, Χατζημπύρου, Νταουντάκη Δ. , Βαμβακίδου 5(1), Τριανταφύλλου 22, Παπαθωμά 13, Παναγιώτου , Πιτσαρή Μ., Τόλια , Λεπενιώτη 5, Μάνθου 2, Χατζοπούλου.
Τιτάνες (Χαντζιάρας):Κατσιαούνου Α.1, Ντούλα , Τσάρη, Πατσιαλή, Καρακώστα Μ.1, Ντίνα, Μπενέκη 13, Καρακώστα Ε.2, Πατούνη Ε. 17, Μπακρατσή, Ντούλα Α., Κάτση 7

Βίντεο: https://www.youtube.com/watch?v=kCpS-mgOUkI

Χμ. Χρύσα, δεν βλέπω την βελτίωση που θα περίμενα σε αθλητικότητα και μαχητικότητα. angry_red.gif
Σκληρή προπόνηση, σκληρότερο παίξιμο icon_workout.gif άντε !!!
ema
QUOTE(jhantzop @ Dec 18 2016, 22:45 ) *
+1 φάουλ στον Dimitris C παράβαση κανονισμών 3 και 5

Και κάποιες παρατηρήσεις μου!

Τελείως λάθος το σχόλιο περί χωροχρόνου (το επόμενο θα είναι φάουλ)

Πολλοί και πολλές εκμεταλεύονται αυτό το forum για προώθηση αθλητών/αθλητριών, κυρίως μικρών ηλικιών και αυτό, κατά την προσωπική μου γνώμη και όπως έχω ξαναπεί, είναι πάρα πολύ άσχημο.

Όσο για το αν ένας οποιοσδήποτε αγώνας μπορεί να είναι συγκλονιστικός (να προκαλέσει π.χ. συγκίνηση), νομίζω πως ναι, μπορεί!

Για το πόσο ύποπτο είναι κάτι σε σχέση με account creation, posts, κλπ... τα έχω ξαναπεί. Το συγκεκριμένο που σχολιάζεται πάντως, δεν είναι ύποπτο αν κρίνω από την εμπειρία μου στο forum. Είναι απλά απειρία.

Ας σταματήσει εδώ αυτό το γαϊτανάκι μηνυμάτων. Την επόμενη φορά θα διαγραφούν μηνύματα.

Οι διαχειριστές δεν μπορούν να είναι 24/7 παρόντες. Εθελοντές είμαστε. Όποτε δούμε και κρίνουμε, επεμβαίνουμε.


έχεις δίκιο για το "χωροχρόνο" Mea culpa! Προσπάθησα μετά να το διορθώσω, αλλά λόγω απειρίας δεν τα κατάφερα, για αυτό και βγήκαν οι /// στο επόμενο ποστ μου. Εκεί κάτι έκανα λάθος...

ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Dec 18 2016, 23:05 ) *
24.gif αν καποιος νομιζει οτι μπορει να προωθησει το παιδι του γραφωντας εδω μεσα ξανα 24.gif και ξανα 24.gif

Τι εννοείς? Πως αυτά που γράφουμε δεν τα διαβάζουν ούτε οι διαχειριστές? 39.gif
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Dec 18 2016, 23:07 ) *
Τι εννοείς? Πως αυτά που γράφουμε δεν τα διαβάζουν ούτε οι διαχειριστές? 39.gif


αστειακια tongue.gif
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Dec 18 2016, 23:12 ) *
αστειακια tongue.gif

Γίνεται χωρίς?
. Θα ποστάρω τώρα και για την σφηκοφωλιά της ΕΣΚΑ, αν και μου λείπουν δύο αποτελέσματα, γιατί η βδομάδα μου θα είναι δύσκολη,,

Α' ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

13η αγωνιστική

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ 52-42
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ...
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 55-28
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 59-28
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ...
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 19-35

--- αναλυτικά

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ – ΕΥΝΙΚΟΣ 52-42
ημίχρονο : 29-22
ΙΑΣΩΝ (Ποφάντη): Λαλέογλου, Λέρη Ο., Λέρη Μ., Κανελλοπούλου, Πρένγκα, Σπυράτου, Πελέκη Ε., Πελέκη Δ., Γαβριηλίδη Αθ, Γαβριηλίδη Αν., Σαλτάρη, Αγγέλου
ΕΥΝΙΚΟΣ : ΝΑ

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 55-28
Δεκάλεπτα: 12-9, 37-14, 42-23, 55-28
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Κατσανάκη, Μπαλαμπάνη 4, Κουτσιρίμπα 4, Μάνου 6, Γιαννίκου 2, Μονογυιού 26(1), Κοντώση 2, Κολλιαδήμα 7(1), Λιγνού 4, Τριανταφύλλου.
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (Σκαμπά): Καπενή Π., Σπυροπούλου, Κοτρώτσιου 11(1), Καβακιώτη, Καπενή Ο. 3, Τέκου 5, Κρητικού 2, Ξένου 7, Ψαρρά.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 59-28
Δεκάλεπτα: 14-5,34-7,44-15,59-28
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ( Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κοιλιά Π.2, Στεφάνου 6, Μουρίκη 5 (1), Καράλη 8 Τζερεμέ 6 , Κοιλιά Ν. , Μπεζαϊτη 5, Τάρλα 7, Μαυράκη 8 , Γάτου 4 , Ζαρρή Β. 8
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ : NA


Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 14/1/2017

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ @ 17:00 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ.
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ - ΑΜΥΝΤΑΣ @ 17:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ @ 18:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 19:30 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ _ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 20:30 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ.
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ @ 20:45 ΖΩΦΡΙΑΣ
nikos64
QUOTE (Dimitris c @ Dec 18 2016, 20:41 ) *
Εχουμε και διαβασμα και τους αγωνες τους επελεξε η κορη μου...



και αν θελεις απαντας γιατι τους διαλεξε αυτους τους αγωνες η κορη σου?
Dimitris c
QUOTE(nikos64 @ Dec 18 2016, 23:22 ) *
και αν θελεις απαντας γιατι τους διαλεξε αυτους τους αγωνες η κορη σου?

Να απαντησω γιατι πηγα να δω 2 αγωνες? θες να απολογηθω κι ολας? προφανως η διαφορα ωρας και δευτερον η περιοχη γιατι ο απογευματινος αγωνας ηταν διπλα απο το σπιτι. Μενω βριλησσια.. οκ?
nikos64
QUOTE (Dimitris c @ Dec 19 2016, 05:12 ) *
Να απαντησω γιατι πηγα να δω 2 αγωνες? θες να απολογηθω κι ολας? προφανως η διαφορα ωρας και δευτερον η περιοχη γιατι ο απογευματινος αγωνας ηταν διπλα απο το σπιτι. Μενω βριλησσια.. οκ?


Για να καταλαβαινομαστε και σε πολυ απλα ελληνικα.
Σε ρωτησα αν θελεις να απαντησεις το γιατι πηγατε στους συγκεκριμενους αγωνες ουτε να μου απολογηθεις (ποιος αλλωστε ειμαι εγω που θα επρεπε να απολογηθεις ) ουτε τιποτα αλλο. Προφανως δεν θελεις.
Ειναι μια απλη και ευλογη απορια που δημιουργειται στον καθενα .
Τι ηταν αυτο που κεντρισε το ενδιαφερον σε εναν αγωνα μεταξυ δευτερων ομαδων σωματειων ωστε να πατε να τον δειτε ? Γιατι αυτον και οχι καποιον αλλον?
Καλα σου λεει το παιδι σου εκει θελει να παει εσυ δεν το ρωτησες γιατι εκει ? γιατι αυτο το παιχνιδι? Γιατι τις δευτερες ομαδες ?
Ειναι ερωτηματα που αμεσως δημιουργουνται.
Και πας και διπλα στο σπιτι σου και παλι δευτερες ομαδες σωματειων και αμεσως μετα απο τον αγωνα που ειδατε υπηρχε ενας ενδιαφερων αγωνας της πρωτης ομαδας των μελισσιων , δεν ειχες περιεργεια να δεις λιγο ?
Αυτα τα απλα ρωτησα απο περιεργεια ουτε επικριτικα ουτε χλευαστικα ,ειρωνικα ουτε τιποτα αλλο ,απλη περιεργεια .Εσυ δεν θελησες να μου απαντησεις δικαιωμα σου, σεβαστο .
Οσο αφορα για το θεαμα επιπεδο κλπ (γιατι συγκλονιστικος συμφωνω και εγω μπορει να ειναι ο οποιοσδηποτε αγωνας ) συγγνωμη αλλα τα ιδια τα σωματεια τους ,οι προπονητες τους τις εβαλαν εκει ,σε αυτες τις ομαδες, προφανως κατι θα ξερουν περισσοτερο .... γιατι αν ηταν τοσο καλο το 98 η το 108 θα το ειχαν στην πρωτη ομαδα ....
Τωρα γιατι αρπαχτηκατε τοσο ευκολα τοσο η ema οσο και κυριως εσυ .. σηκωνω τα χερια ψηλα .....
Βρε ema μονο γελια μπορει να προκαλεσει καποιος αν προσπαθησει να κανει προωθηση του παιδιου του ετσι ,που υπαρχουν δεν λεω αν ψαξεις στο youtube θα βρεις κατι γονεις που ανεβαζουν βιντεακια των παιδιων τους .... τι αλλο καταφερνουν απο το να κανουν ρεζιλι τα ιδια τα παιδια τους ?ασε τους εαυτους τους .... λιγη ψυχραιμια ,γραπτος λογος ειναι τουλαχιστον αξιοποιησε το πλεονεκτημα που σου δινει του χρονου ,μην απαντας αμεσως ..
Για τις .... ευχες –παραινεσεις ....... απλα απαραδεκτες

Καλες γιορτες
Dimitris c
QUOTE(nikos64 @ Dec 19 2016, 09:41 ) *
Για να καταλαβαινομαστε και σε πολυ απλα ελληνικα.
Σε ρωτησα αν θελεις να απαντησεις το γιατι πηγατε στους συγκεκριμενους αγωνες ουτε να μου απολογηθεις (ποιος αλλωστε ειμαι εγω που θα επρεπε να απολογηθεις ) ουτε τιποτα αλλο. Προφανως δεν θελεις.
Ειναι μια απλη και ευλογη απορια που δημιουργειται στον καθενα .
Τι ηταν αυτο που κεντρισε το ενδιαφερον σε εναν αγωνα μεταξυ δευτερων ομαδων σωματειων ωστε να πατε να τον δειτε ? Γιατι αυτον και οχι καποιον αλλον?
Καλα σου λεει το παιδι σου εκει θελει να παει εσυ δεν το ρωτησες γιατι εκει ? γιατι αυτο το παιχνιδι? Γιατι τις δευτερες ομαδες ?
Ειναι ερωτηματα που αμεσως δημιουργουνται.
Και πας και διπλα στο σπιτι σου και παλι δευτερες ομαδες σωματειων και αμεσως μετα απο τον αγωνα που ειδατε υπηρχε ενας ενδιαφερων αγωνας της πρωτης ομαδας των μελισσιων , δεν ειχες περιεργεια να δεις λιγο ?
Αυτα τα απλα ρωτησα απο περιεργεια ουτε επικριτικα ουτε χλευαστικα ,ειρωνικα ουτε τιποτα αλλο ,απλη περιεργεια .Εσυ δεν θελησες να μου απαντησεις δικαιωμα σου, σεβαστο .
Οσο αφορα για το θεαμα επιπεδο κλπ (γιατι συγκλονιστικος συμφωνω και εγω μπορει να ειναι ο οποιοσδηποτε αγωνας ) συγγνωμη αλλα τα ιδια τα σωματεια τους ,οι προπονητες τους τις εβαλαν εκει ,σε αυτες τις ομαδες, προφανως κατι θα ξερουν περισσοτερο .... γιατι αν ηταν τοσο καλο το 98 η το 108 θα το ειχαν στην πρωτη ομαδα ....
Τωρα γιατι αρπαχτηκατε τοσο ευκολα τοσο η ema οσο και κυριως εσυ .. σηκωνω τα χερια ψηλα .....
Βρε ema μονο γελια μπορει να προκαλεσει καποιος αν προσπαθησει να κανει προωθηση του παιδιου του ετσι ,που υπαρχουν δεν λεω αν ψαξεις στο youtube θα βρεις κατι γονεις που ανεβαζουν βιντεακια των παιδιων τους .... τι αλλο καταφερνουν απο το να κανουν ρεζιλι τα ιδια τα παιδια τους ?ασε τους εαυτους τους .... λιγη ψυχραιμια ,γραπτος λογος ειναι τουλαχιστον αξιοποιησε το πλεονεκτημα που σου δινει του χρονου ,μην απαντας αμεσως ..
Για τις .... ευχες –παραινεσεις ....... απλα απαραδεκτες

Καλες γιορτες




77.gif
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Dec 18 2016, 23:22 ) *
Α' ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

13η αγωνιστική

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ 52-42
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 78 - 25
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 55-28
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 59-28
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 43 - 59
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 19-35

--- αναλυτικά

πρόσθεσα και τα δύο αποτελέσματα που λείπαν.
Eddie Johnson8


ΕΣΚΑΝΑ Α' Κορασίδες

12η αγωνιστική

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 26-50
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 41-18
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 56-19
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 52-48
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 42-50
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 55-56

Για να 'βλογήσω τα γένια μου, μεγάλη νίκη των Εσπερίδων μέσα στο κλειστό Βούλας, όπως είχα προβλέψει!.
Σαν αποτέλεσμα, πέραν του Φάρου οι Πανιώνιος, Εσπερίδες, Κρόνος Αγ.Δημ και Πρωτέας θα δώσουν τρομερή μάχη για την είσοδο στο Final 4


--- αναλυτικά --

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 26-50
Δεκάλεπτα: 07-16, 15-30, 22-42, 26-50
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κοπάτσκοβα) Αμυρά, Ολυμπίου 7, Παντέλη, Μπάκου, Τσαγκαροπούλου 2, Μπίτα, Γιαννακούλια 9, Καναβάρου 2, Πάλιουρα, Τσαβολάκη 6, Ανδρονικίδου.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παναγόπουλος) Μπέκιου 5(1), Μποσγανά 21(1), Καραγκούνη 5, Έγγελη, Κουλουρή 4, Σιγούρου, Βλαχονάτσιου, Τζανέτου 7, Γρηγοροπούλου 8, Μυστικού, Καρκακέλα, Μπαγντασαριάν.

Ποιό εύκολα απ'ότι θα περίμενα. Εν τω μεταξύ η Μποσγανά πάει να εξελιχθεί σε καλαθομηχανή?? Ελπίζω να πέσει στα χέρια μου κανένα βιντεάκι!


Εύκολη επικράτηση γιατί ο Κρόνος εχει βελτιωθεί πάρα πολύ μέσα στην χρονιά (εχει πλάνο).
Η Μποσγανά είναι καλαθομηχανή (εξαιρετικό jump shot), η Τζανέτου πάρα πολύ καλή στο Pick and Roll και η Γρηγοροπούλου (εύχαριστη εκπληξη) ενώ ήταν πολύ μαχητική, τώρα εχει προσθέσει στο παιχνίδι της εκτός από το ριμπαουντ, τάπες και ποστάρισμα.
ema
http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/58...etros-kapagerof

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΟΚ
Eddie Johnson8




ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ



Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ/ΝΙΑ
22/12/2016 19:15 ΚΛΕΙΣΤΟ ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ




ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ & ΚΑΛΗ ΠΡΟΟΔΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!
ema
ΑΕΝΚ-ΠΑΟ 48-53
Δεκάλεπτα: 8-13, 23-26, 33-40, 48-53

Κατά τη γνώμη μου:
ο ΠΑΟ: πολύ κακή εικόνα. Φαίνεται ότι δεν έχει δέσει ακόμα ως ομάδα. Πολύ εκνευρισμός. Φυσικά για αυτό ευθύνεται και η ασφυκτική πίεση της Κηφισιάς, αλλά και το ότι η ψηλή του ΠΑΟ είχε μία αντίπαλο στα μέτρα της που σχεδόν την εξουδετέρωσε (φυσικά, όπως πάντα, δεν της σφυρίζονταν 3''). Τόσο κακές πάσες δεν τις περίμενα από τέτοιας κλάσης παίκτριες. Οι κόουτς έβαζαν έβγαζαν συνέχεια παίκτριες. Ξεχώρισα το 9 και μια άλλη παίκτρια που έδωσε καταπληκτικές ασίστ (νομίζω είναι με μεταγραφή από ομάδα της Ρόδου αν δεν κάνω λάθος, αλλά δεν θυμάμαι νούμερο) με εκνεύρισε αφάνταστα ο θεατρινισμός της πλέιμέικερ. Τέλος, πολλά βήματα και λάθη από παίκτριες μεταγραφών. Κατ' εμέ αδικούνται οι παλιές παίκτριες του ΠΑΟ (χωρίς παρεξήγηση, δεν έχω παιδί εκεί, ούτε φίλη εκεί).
η ΑΕΝΚ: πιστή στην ασφυκτική άμυνά της, αλλά φάνηκε η διαφορά στην ηλικία μεταξύ των δύο ομάδων. Αρκετά από τα κορίτσια της ΑΕΝΚ έμοιαζαν πολύ μικρά, δεν ξέρω τις ηλικίες τους. Μπράβο όμως στην προπονήτρια που τόλμησε και δοκίμασε σχεδόν όλα τα παιδιά και μπράβο στα παιδιά. Εξαιρετική η πλέιμέικερ (μάλλον σε κακή μέρα, γιατί είχε πολλά άστοχα σουτ, παρόλα αυτά η άμυνά της και ο χειρισμός μπάλας και ομάδας καταπληκτικός).

Για τη διαιτησία, τι να πω... Βήματα δεν σφυρίζονταν - ένθεν κακείθεν- 3'' δεν σφυρίζονταν και γενικώς άρχισαν να σφυρίζουν κατά του ΠΑΟ όταν πλέον είχε περάσει μπροστά με 11 πόντους, αλλά και πάλι, στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα, η ΑΕΝΚ κάνει παγίδα σε παίκτρια του ΠΑΟ που κρατά τη μπάλα ...15 όχι 5 δευτερόλεπτα και δεν σφυρίζουν τίποτα.

Καλές γιορτές!
di pa
QUOTE (ema @ Dec 22 2016, 21:54 ) *
ΑΕΝΚ-ΠΑΟ 48-53
Δεκάλεπτα: 8-13, 23-26, 33-40, 48-53

Κατά τη γνώμη μου:
ο ΠΑΟ: πολύ κακή εικόνα. Φαίνεται ότι δεν έχει δέσει ακόμα ως ομάδα. Πολύ εκνευρισμός. Φυσικά για αυτό ευθύνεται και η ασφυκτική πίεση της Κηφισιάς, αλλά και το ότι η ψηλή του ΠΑΟ είχε μία αντίπαλο στα μέτρα της που σχεδόν την εξουδετέρωσε (φυσικά, όπως πάντα, δεν της σφυρίζονταν 3''). Τόσο κακές πάσες δεν τις περίμενα από τέτοιας κλάσης παίκτριες. Οι κόουτς έβαζαν έβγαζαν συνέχεια παίκτριες. Ξεχώρισα το 9 και μια άλλη παίκτρια που έδωσε καταπληκτικές ασίστ (νομίζω είναι με μεταγραφή από ομάδα της Ρόδου αν δεν κάνω λάθος, αλλά δεν θυμάμαι νούμερο) με εκνεύρισε αφάνταστα ο θεατρινισμός της πλέιμέικερ. Τέλος, πολλά βήματα και λάθη από παίκτριες μεταγραφών. Κατ' εμέ αδικούνται οι παλιές παίκτριες του ΠΑΟ (χωρίς παρεξήγηση, δεν έχω παιδί εκεί, ούτε φίλη εκεί).
η ΑΕΝΚ: πιστή στην ασφυκτική άμυνά της, αλλά φάνηκε η διαφορά στην ηλικία μεταξύ των δύο ομάδων. Αρκετά από τα κορίτσια της ΑΕΝΚ έμοιαζαν πολύ μικρά, δεν ξέρω τις ηλικίες τους. Μπράβο όμως στην προπονήτρια που τόλμησε και δοκίμασε σχεδόν όλα τα παιδιά και μπράβο στα παιδιά. Εξαιρετική η πλέιμέικερ (μάλλον σε κακή μέρα, γιατί είχε πολλά άστοχα σουτ, παρόλα αυτά η άμυνά της και ο χειρισμός μπάλας και ομάδας καταπληκτικός).

Για τη διαιτησία, τι να πω... Βήματα δεν σφυρίζονταν - ένθεν κακείθεν- 3'' δεν σφυρίζονταν και γενικώς άρχισαν να σφυρίζουν κατά του ΠΑΟ όταν πλέον είχε περάσει μπροστά με 11 πόντους, αλλά και πάλι, στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα, η ΑΕΝΚ κάνει παγίδα σε παίκτρια του ΠΑΟ που κρατά τη μπάλα ...15 όχι 5 δευτερόλεπτα και δεν σφυρίζουν τίποτα.

Καλές γιορτές!


Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου! Όλα μα όλα τα ντέρμπυ................... kill.gif Ας μην επαναλαμβάνομαι!
Καλές γιορτές, με υγεία!
ggrilik
QUOTE (ema @ Dec 22 2016, 21:54 ) *
η ψηλή του ΠΑΟ είχε μία αντίπαλο στα μέτρα της

Αν ψηλή του ΠΑΟ εννοείς την Εζέτζα, ποιά είναι στα μέτρα της να της ανάψω μια λαμπάδα???
ggrilik



ΑΕΝΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 48-53
Τα δεκάλεπτα: 8-13, 23-26, 33-40, 48-53
ΑΕΝΚ (Κατρά): Γλυνού, Θωμά 2, Θεοδώρου, Αχμέτ, Μουστάκα 14, Σκορδάκη, Καστρινάκη 4 (1), Χαλατσή, Σακελλαρίου 16, Μπακίδη, Ζερβουλάκου, Τριανταφύλλου 12
Παναθηναϊκός ( Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κοιλιά Π.4, Στεφάνου 9 (1), Μουρίκη 1, Καράλη 6, Τζερεμέ , Κοιλιά Ν. 9 , Μπεζαϊτη 4, Τάρλα 2, Μαυράκη 2 , Γάτου , Ζαρρή Β. Εζέτζα 16
ema
QUOTE(ggrilik @ Dec 22 2016, 22:57 ) *
Αν ψηλή του ΠΑΟ εννοείς την Εζέτζα, ποιά είναι στα μέτρα της να της ανάψω μια λαμπάδα???


H Τριανταφύλλου από την ΑΕΝΚ είναι πολύ κοντά στο ύψος.
ggrilik
QUOTE (ema @ Dec 22 2016, 23:59 ) *
H Τριανταφύλλου από την ΑΕΝΚ είναι πολύ κοντά στο ύψος.

Χμμ.. Την Τριανταφύλλου την είχα δει στο Torneo de l' amistad στην Μελίγια τον Ιούλιο. Είναι του 2002 μεν αλλά δεν την βάζω στο ίδιο ταβάνι με την Εζέτζα ή τις άλλες δύο ψηλές του τουρνουά. Γνώμη μου πάντα.

Με την Εζέτζα το θέμα είναι αυτοί οι "άχρηστοι" tongue.gif του Παναθηναϊκού να την δουλέψουν πάνω στην αθλητικότητα. Τα άλλα θα έρθουν. Βέβαια είναι και δική της υπόθεση. Να δούμε πως θα εξελιχθεί.
di pa
QUOTE (ema @ Dec 22 2016, 23:59 ) *
H Τριανταφύλλου από την ΑΕΝΚ είναι πολύ κοντά στο ύψος.

Τώρα εδώ που τα λέμε ema δεν την εξουδετέρωσε ακριβώς. 16 πόντους έβαλε. Έχει βάλει και πολύ λιγότερους με όχι και τόσο ψηλές αντιπάλους.

Προσωπικά θα ήθελα να δω τι μπορεί να κάνει όταν θα την " παίξουν" οι διαιτητές όπως όλα τα υπόλοιπα παιδιά.

Γιατί ως γνωστόν κάθε επαφή σε αυτήν είναι φάουλ, ενώ οι δικές της επαφές απλό solarium
( στο τέλος του αγώνα οι αντίπαλες είναι μαύρες από το ξύλο)αλλά ποτέ φάουλ.

Η κατασκήνωση στη ρακέτα δεν είναι παράβαση γι αυτήν και τα βήματα που κάνει δεν ενοχλούν γιατί δεν τα σφυρίζουν στο NBA.
Εύχομαι να φτάσει μέχρι εκεί το κορίτσι, αλλά μέχρι τότε ας αντιμετωπιστεί όπως όλα τα άλλα παιδιά, γιατί είναι πολύ άδικο.
ema
QUOTE(di pa @ Dec 23 2016, 11:41 ) *
Τώρα εδώ που τα λέμε ema δεν την εξουδετέρωσε ακριβώς. 16 πόντους έβαλε. Έχει βάλει και πολύ λιγότερους με όχι και τόσο ψηλές αντιπάλους.

Προσωπικά θα ήθελα να δω τι μπορεί να κάνει όταν θα την " παίξουν" οι διαιτητές όπως όλα τα υπόλοιπα παιδιά.

Γιατί ως γνωστόν κάθε επαφή σε αυτήν είναι φάουλ, ενώ οι δικές της επαφές απλό solarium
( στο τέλος του αγώνα οι αντίπαλες είναι μαύρες από το ξύλο)αλλά ποτέ φάουλ.

Η κατασκήνωση στη ρακέτα δεν είναι παράβαση γι αυτήν και τα βήματα που κάνει δεν ενοχλούν γιατί δεν τα σφυρίζουν στο NBA.
Εύχομαι να φτάσει μέχρι εκεί το κορίτσι, αλλά μέχρι τότε ας αντιμετωπιστεί όπως όλα τα άλλα παιδιά, γιατί είναι πολύ άδικο.

Νομίζω ότι όσο ήταν στο παιχνίδι την είχε κοντριλαρισμενη. Τους περισσότερος πόντους, αν δεν κάνω λαθος, τους έβαλε προς το τελος
ggrilik
18ο τουρνουά κορασίδων "Δημήτρης Σεϊτανίδης", Εσπερος Πάτρας

Τουρνουά κορασίδων στην Πάτρα λίγο πριν την είσοδο του νέου χρόνου smile.gif
Συμμετέχουν οι πολύ καλές ομάδες Φάρος Κερατσινίου, Πρωτέας Βούλας, ΠΑΟΚ και φυσικά ο Έσπερος!

Το φυλλάδιο εδώ: http://tsiotras.blogspot.gr/2016/12/18_24.html
Ελπίζω να υπάρξουν βιντεάκια με τους αγώνες !

dontshoottheref
Επιτρέψτε μου να παρέμβω χωρίς να έχω δει κάποιον αγώνα του ΠΑΟ με την Εζέτζα και να πω απλά οτι η οδηγία που έχουμε για τα 3'' είναι να τα σφυρίζουμε όταν ο παίχτης πάρει τη μπάλα, όση ώρα και αν είναι στη ρακέτα από πριν. Δεν μιλάμε για πραγματική κατασκήνωση (άνω των 8''), απλά για τη φάση που ζητάει τη μπάλα, έχοντας πλάτη τον αμυντικό. Ναι, δεν το λέει κάπου αυτό ο κανονισμός, οδηγία/ερμηνεία είναι, απλά ξέρω οτι και οι αντίπαλοι προπονητές/παίχτες/οπαδοί πάντα αρχίζουν και φωνάζουν μόλις ο ψηλός μείνει στη ρακέτα ...1,5 δευτερόλεπτο. Αν δεν πάρει μπάλα, σπάνια θα σφυριχτούν 3''. Αν τώρα η ψηλή του ΠΑΟ ειναι στη ρακέτα 5-6 δευτερόλεπτα, παίρνει μπάλα και δεν σφυρίζεται τίποτα, οκ έχετε δίκιο.
jhantzop
QUOTE(dontshoottheref @ Dec 25 2016, 19:00 ) *
...Αν τώρα η ψηλή του ΠΑΟ ειναι στη ρακέτα 5-6 δευτερόλεπτα, παίρνει μπάλα και δεν σφυρίζεται τίποτα, οκ έχετε δίκιο.


Αν ο παίκτης μείνει στη ρακέτα πάνω από 3 δευτερόλεπτα χωρίς να πάρει μπάλα, γίνεται σουτ και έχοντας αποκτήσει πλεονέκτημα για το ριμπάουντ, το παίρνει, τότε τι γίνεται; ή τι θα έπρεπε να γίνεται; ή πώς θα προστατευθεί η άμυνα;

(δεν έχει να κάνει με τον αγώνα που συζητάτε, είναι απλά απορία μου)

dontshoottheref
σε αυτό έχεις δίκιο, και είναι, ας πούμε, κενό στην ερμηνεία του κανονισμού... ουσιαστικά θεωρείται οτι μετά από σουτ έχουμε καινούρια φάση
ggrilik
QUOTE (dontshoottheref @ Dec 25 2016, 19:00 ) *
η οδηγία που έχουμε για τα 3'' είναι να τα σφυρίζουμε όταν ο παίχτης πάρει τη μπάλα, όση ώρα και αν είναι στη ρακέτα από πριν.

Νομίζω ο jhantzop εστίσε σ'αυτό το "όση ώρα και αν είναι στη ρακέτα" το οποίο ακούγεται σαν να επιτρέπει την κατασκήνωση και ν'αναιρεί το πλεονέκτημα του αμυνόμενου στο αμυντικό ρημπάουντ.

Βεβαίως παρακάτω λες "Δεν μιλάμε για πραγματική κατασκήνωση (άνω των 8''), απλά για τη φάση που ζητάει τη μπάλα" το οποίο εμένα δεν με χαλάει. Αν τα σφυρίζανε αυτά ακριβώς στα τρία θα το γυρνάγαμε στο σόφτνετ. smile.gif
jhantzop
QUOTE(dontshoottheref @ Dec 26 2016, 15:41 ) *
σε αυτό έχεις δίκιο, και είναι, ας πούμε, κενό στην ερμηνεία του κανονισμού... ουσιαστικά θεωρείται οτι μετά από σουτ έχουμε καινούρια φάση


Κενό υπάρχει διότι έχει δοθεί άλλη οδηγία από τον κανονισμό. Αλλιώς δεν θα υπήρχε κενό.
dontshoottheref
ας βάλουν λοιπόν και τα 3'' στην άμυνα, όπως στο ΝΒΑ, να γίνει η ρακέτα κέντρο διερχομένων μόνο, να ηρεμήσουμε και λίγο (ή να φωνάζουν όλοι μαζί)
ggrilik
QUOTE (dontshoottheref @ Dec 28 2016, 22:53 ) *
ας βάλουν λοιπόν και τα 3'' στην άμυνα, όπως στο ΝΒΑ, να γίνει η ρακέτα κέντρο διερχομένων μόνο, να ηρεμήσουμε και λίγο (ή να φωνάζουν όλοι μαζί)

Μαθαίνω πως το 2017 η fiba καταργεί και τα βήματα smile.gif

ema
QUOTE(ggrilik @ Dec 28 2016, 23:38 ) *
Μαθαίνω πως το 2017 η fiba καταργεί και τα βήματα smile.gif



Καταπληκτικό
jhantzop
QUOTE(dontshoottheref @ Dec 28 2016, 22:53 ) *
ας βάλουν λοιπόν και τα 3'' στην άμυνα, όπως στο ΝΒΑ, να γίνει η ρακέτα κέντρο διερχομένων μόνο, να ηρεμήσουμε και λίγο (ή να φωνάζουν όλοι μαζί)

ή μπορεί να εφαρμοστεί ο κανονισμός ή να αλλάξει σε αυτό που λένε στην οδηγία... χαζό ε;
ggrilik
QUOTE
18ο τουρνουά κορασίδων \"Δημήτρης Σεϊτανίδης\", Εσπερος Πάτρας

Τουρνουά κορασίδων στην Πάτρα λίγο πριν την είσοδο του νέου χρόνου smile.gif
Συμμετέχουν οι πολύ καλές ομάδες Φάρος Κερατσινίου, Πρωτέας Βούλας, ΠΑΟΚ και φυσικά ο Έσπερος!


Έληξε το Τουρνουά, τα αποτελέσματα, mvp κλπ εδώ http://www.esperosaopa.gr/site/
Κοίταξα για κανα βιντεάκι μπας κι ανακαλύψω κανα αστέρι, το μόνο που βρήκα είναι ένα άθλιο ( συγνώμη Δημήτρη smile.gif ) με τα τελευταία λεπτά του ΕΣΠΕΡΟΣ - ΠΑΟΚ (εδώ το βίντεο : https://www.youtube.com/watch?v=0em-f96M3OI ) και έχω να πω τρία πράγματα.

(α) Πως στον Άδη παίζουν μπάσκετ σε τέτοιο γήπεδο? Κίτρινα τα πάντα! Ο Τάφος του Κινέζου!! Θα πάθουν τα μάτια των παικτών ρεεεεε! Ρε παλικάρια, ας πούμε εντάξει το παρκέ, χάθηκε να βάψετε τους τοίχους με κάτι ποιό απαλό???? Γι αυτό χάνετε, δεν βλέπουν οι παίκτριες η μία την άλλη σε τόση κιτρινίλα !!!

(β) Ωραία τα λόγια συμπαράστασης του προέδρου αλλά απο λόγια έχουμε χορτάσει σ\'αυτή τη χώρα. Χάθηκε ενας άνθρωπος να βγάλει δυό τρείς καλές φωτο ν\'αναρτηθούν στον ιστότοπο του σωματίου και να δωθούν και στα τοπικά μέσα? Θα μου πεις τι καλή φωτό να βγάλεις εκεί πέρα, στον τάφο του Κινέζου? Μια κιτρινίλα θα βγεί.. tongue.gif

(γ) Πάμε στα θετικά. Μου έκανε εντύπωση ο ενθουσιασμός των παικτριών του Εσπέρου για την νίκη. Το χαρήκανε πραγματικά.

Τέλος πάντων, καλή κίνηση το τουρνουά κι ελπίζω να συνεχίσει ο ΕΣΠΕΡΟΣ έτσι και καλύτερα !!

ema



Αυτό που μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση ήταν το παρακάτω. ΜΠΡΑΒΟ στο σύλλογο!!!

ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ
Ο Έσπερος ΑΟΠΑ έχει μεριμνήσει προκειμένου σε όλες τις ώρες και για όλα τα τμήματα των ακαδημιών να υπάρχει γιατρός στο γήπεδο, κατά τη διάρκεια των προπονήσεων. Πληροφορίες-εγγραφές στις ακαδημίες του Συλλόγου, στο Δημοτικό κλειστό γήπεδο «Παναγιά Αλεξιώτισσα»,
BASKET TUNE
Καλημέρα και χρόνια πολλά.
Κατ'αρχάς συγχαρητήρια για το forum σας, το παρακολουθώ καιρό τώρα, δυστυχώς όμως έχω ποστάρει μόνο μια φορά, διότι όπως είναι ευρέως γνωστό το γυναικείο μπάσκετ της ΕΣΚΑΗ είναι παραμελημένο, υποανάπτυκτο και μη <<επιθυμητό>>, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

Κάποιες πληροφορίες ως προς τα ζητήματα που ετέθησαν, το χρώμα του γηπέδου όντως έχει κίτρινη χροιά, αλλά δεν οφείλεται τόσο στη βαφή, όσο στη συνέχεια παρκέ-τοιχωμάτων, επειδή η κατασκευή είναι ξύλινη εξ'ολοκλήρου, ακόμα και η οροφή.
Όσον αφορά στο θέμα φωτογραφιών εδώ υπάρχει όντως θέμα, αλλά να είστε σίγουροι ότι όταν πρόκειται για τα ανδρικά τμήματα της ομάδας τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά!!!!!!!!!!!!!!
Ευτυχώς που υπάρχει ο Τρασάνης, το Pelop.gr και ο Βασίλης Τσιότρας.
Για την ιατρική κάλυψη όντως υπάρχει πάντα κατά τη διάρκεια προπονήσεων των ακαδημιών, όλων των αγώνων εντός έδρας για όλα τα τμήματα, δωρεάν ιατρική κάλυψη σε οποιοδήποτε τραυματισμό παίκτη από όλα τα τμήματα, καθώς και δωρεάν φυσικοθεραπείες όποτε χρειαστεί. Οι μετακινήσεις δε ακόμα και στην Κάτω Αχαία (μόνο 18χλμ) πραγματοποιούνται μόνο με λεωφορεία και όχι ΙΧ γονέων. Η ευαισθησία του Κώστα Μαρλαφέκα σε αυτά το θέματα είναι μεγάλη.

Τέλος για την εύλογη απορία ως προς τον ενθουσιασμό των παικτριών για τη νίκη τους απέναντι στον ΠΑΟΚ: ήταν η 2η νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ, είχε προηγηθεί η νίκη τον Ιούνιο στο πανελλήνιο κορασίδων μέσα στην Πυλαία, και τα κορίτσια αυτά είναι μαζί από τις ακαδημίες, χωρίς ιδιαίτερα σωματικά προσόντα, χωρίς μεταγραφές (ευτυχώς φέτος λόγω μετακόμισης στην Πάτρα της Ρεκουνιώτη από την Ελευσίνα, καλύψαμε την μεγάλη απώλεια της Λάνταβου (νεάνιδα πλέον) η οποία και είχε βγει στην καλύτερη πεντάδα τον Ιούνιο στη Θεσσαλονίκη.
Στόχος της ομάδας φέτος είναι μια καλή παρουσία τόσο στο πανελλήνιο Κορασίδων όσο και σε αυτό των Νεανίδων
ema
QUOTE(BASKET TUNE @ Dec 30 2016, 09:48 ) *
Για την ιατρική κάλυψη όντως υπάρχει πάντα κατά τη διάρκεια προπονήσεων των ακαδημιών, όλων των αγώνων εντός έδρας για όλα τα τμήματα, δωρεάν ιατρική κάλυψη σε οποιοδήποτε τραυματισμό παίκτη από όλα τα τμήματα, καθώς και δωρεάν φυσικοθεραπείες όποτε χρειαστεί. Οι μετακινήσεις δε ακόμα και στην Κάτω Αχαία (μόνο 18χλμ) πραγματοποιούνται μόνο με λεωφορεία και όχι ΙΧ γονέων. Η ευαισθησία του Κώστα Μαρλαφέκα σε αυτά το θέματα είναι μεγάλη.

Τέλος για την εύλογη απορία ως προς τον ενθουσιασμό των παικτριών για τη νίκη τους απέναντι στον ΠΑΟΚ: ήταν η 2η νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ, είχε προηγηθεί η νίκη τον Ιούνιο στο πανελλήνιο κορασίδων μέσα στην Πυλαία, και τα κορίτσια αυτά είναι μαζί από τις ακαδημίες, χωρίς ιδιαίτερα σωματικά προσόντα, χωρίς μεταγραφές (ευτυχώς φέτος λόγω μετακόμισης στην Πάτρα της Ρεκουνιώτη από την Ελευσίνα, καλύψαμε την μεγάλη απώλεια της Λάνταβου (νεάνιδα πλέον) η οποία και είχε βγει στην καλύτερη πεντάδα τον Ιούνιο στη Θεσσαλονίκη.
Στόχος της ομάδας φέτος είναι μια καλή παρουσία τόσο στο πανελλήνιο Κορασίδων όσο και σε αυτό των Νεανίδων


Καλή επιτυχία!!!!

BASKET TUNE
QUOTE (ema @ Dec 30 2016, 17:01 ) *
Καλή επιτυχία!!!!

Ευχαριστούμε, καλή χρονιά.
Το τουρνουά τελείωσε λοιπόν, έγιναν πολύ καλά παιγνίδια, όντως η τριπλέτα Καρακασίδου-Κοντραφούρη-Χατζηλεοντή ξεχώρισε από το Φάρο Κερατσινίου, από τον Έσπερο ΑΟΠΑ είμαστε ευχαριστημένοι διότι ήταν οι πρώτοι τους αγώνες των κοριτσιών, καθότι γνωστό το υποτυπώδες πρωτάθλημα κορασίδων και νεανίδων της ΕΣΚΑΗ δεν έχει αρχίσει ακόμα.
Παραθέτω τα αποτελέσματα και τις συνθέσεις.

Τρίτη 27 Δεκεμβρίου Ο Φάρος Κερατσινίου και ο ΠΑΟΚ ήταν οι νικητές στα παιχνίδια της πρεμιέρας του 18ου τουρνουά «Δ. Σεϊτανίδης», που διοργανώνει ο Έσπερος ΑΟΠΑ στη μνήμη του αδικοχαμένου αθλητή του.

Συγκεκριμένα ο Φάρος νίκησε 44-28 τον Έσπερο ΑΟΠΑ στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της πρώτης ημέρας και ο ΠΑΟΚ 60-43 τον Πρωτέα Βούλα. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 28-44.

Διαιτητές: Τσαούσογλου και Γεράνιος.

Τα 10λεπτα: 4-9, 14-22, 23-29, 28-44.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Χρήστος Παπαγιαννόπουλος): Αναγνωπούλου, Ψυρρή 5, Νάτσκου 10, Ράγκου, Μπαλάση, Τσιακμά 3, Τραγουστή 6, Αργυροπούλου, Ρεκουνιώτη 4.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Γιώργος Λειβαθής): Καρακασίδου 7, Μαλένα Κιαούλια 2, Καραπατάκη, Μαρία Κιαούλια, Καλαφάτη 3, Κοντραφούρη 20, Παπαμιχαήλ, Τζιλιανού 2, Μπαϊμπάκη, Χατζηλεόντη 10.

ΠΑΟΚ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 60-43

Διαιτητές: Γεράνιος και Τσαούσογλου.

Τα 10λεπτα: 14-19, 37-28, 49-35, 60-43.

ΠΑΟΚ (Νίκος Παπαδόπουλος): Μουμτζή 4, Καλούτσικου 6, Βουζούκου, Φειδά, Θεοδώρου 4, Δαιμονάκου 4, Παντιώτη 2, Κατσιαμούρη 11 (2), Αθανασιάδου 11 (1), Πολυμέρη 15 (3), Στεργάκη 2, Φίλιου 1

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μαρία Κότσιφα): Συγγρού 7 (1), Μπουντούρη 11 (2), Κεκλικόγλου 4, Αθηνά Λυμπέρη 1, Καλογεριά 3, Γεωργία Λυμπέρη, Αναστασοπούλου 17, Ιωάννου.

Τετάρτη, 28 Δεκεμβρίου 2016
Ο Έσπερος ΑΟΠΑ και ο Φάρος πέτυχαν μεγάλες νίκες στην δεύτερη ημέρα του 18ου τουρνουά «Δ. Σεϊτανίδης».
Συγκεκριμένα ο Έσπερος ΑΟΠΑ στο ντέρμπι της ημέρας νίκησε μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι τον ΠΑΟΚ 47-43, ενώ ο Φάρος συνέτριψε 65-28 τον Πρωτέα Βούλας.
Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΠΑΟΚ 47-43
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης και Γιαννακόπουλος.
Τα 10λεπτα: 12-2, 26-15, 30-29, 47-43.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Χρήστος Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 9 (1), Νάτσκου 14 (2), Ράγκου, Τσιακμά 3, Τραγουστή 14, Αργυροπούλου, Ρεκουνιώτη 7.
ΠΑΟΚ (Νίκος Παπαδόπουλος): Μούμτζη 8, Καλούτσικου, Θεοδώρου 4, Αθανασιάδου, Διαμονάκου 8, Κατσιαμούρη, Πολυμέρη 12, Στεργάκη, Φίλιου 11 (2).

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 65-28
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης και Γιαννακόπουλος.
Τα 10λεπτα: 21-3, 33-14, 48-21, 65-28.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Γιώργος Λειβαδής) : Καρακασίδου 19 (1), Μαλένα Κιαούλια 2, Καραπατάκη 7 (1), Μαρία Κιαούλια 2, Καλαφάτη 2, Κοντραφούρη 8, Παπαμιχαήλ 2, Τζιλιανού 4, Μπαϊμπάκη 4, Χατζηλεοντή 11 (1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μαρία Κότσιφα): Συγγρού 2, Καβούνη 2, Μπουντούρη 9 (1), Ιωάννου 3 (1), Κεκλικόγλου 3, Αθηνά Λυμπέρη 6, Καλογεριά, Γεωργία Λυμπέρη, Αναστασοπούλοπυ 3(1).

Πέμπτη, 29 Δεκέμβριος 2016
Ο Φάρος Κερατσινίου και ο Έσπερος ΑΟΠΑ πήραν τις νίκες στην τρίτη και τελευταία ημέρα του τουρνουά «Δ. Σεϊτανίδης».

Συγκεκριμένα στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας ο Έσπερος ΑΟΠΑ νίκησε με ανατροπή τον Πρωτέα Βούλας 52-44 και κατέκτησε την δεύτερη θέση, ενώ ο Φάρος συνέτριψε 56-30 και κατέκτησε τον πρώτη θέση. Στην τρίτη θέση τερμάτισε ο ΠΑΟΚ, ενώ ο Πρωτέας κατέλαβε την τέταρτη θέση. Αναλυτικά τα παιχνίδια της τελευταίας ημέρας:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 52-44

Διαιτητές: Μαρινάκης και Ελ Ανύ.

Τα 10λεπτα: 5-15, 19-27, 35-36, 52-44.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Χρήστος Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 5, Νάτσκου 21 (1), Ράγκου, Τσιακμά 11, Τραγουστή 2, Αργυροπούλου 4, Ρεκουνιώτη 9.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Μαρία Κότσιφα): Συγγρού 12 (2), Καβούνη 2, Μπουντούρη 17 (1), Κεκλίκογλου 4, Αθηνά Λυμπέρη 9, Καλογεριά, Γεωργία Λυμπέρη.

ΠΑΟΚ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 30-56

Διαιτητές: Μαρινάκης και Ελ Ανύ.

Τα 10λεπτα: 6-14, 15-32, 24-46, 30-56.

ΠΑΟΚ (Νίκος Παπαδόπουλος): Μουμτζή 1, Καλούτσικου 7, Φειδά, Θεοδώρου 3, Αθανασιάδου, Δαιμονάκου 3, Παντιώτη 1, Κατσιαμούρη 3, Πολυμέρη 3, Στεργάκη, Φίλιου 9 (3).

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Γιώργος Λειβάδης): Καρακασίδου 18, Μαλένα Κιαούλια 4, Καραπατάκη 9 (1), Μαρία Κιαούλια 2, Καλαφάτη 2, Κοντραφούρη 8, Παπαμιχαήλ, Τζιλιανού 1, Μπαϊμπάκη, Χατζηλεοντή 12.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.