Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
ema
Πάντως δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε. Είναι δυνατόν οι κορασίδες Β' να είναι καλύτερες απο τις κορασίδες Α' της ΙΔΙΑΣ ομάδας?
Δεν είναι, εκτός αν .. το αφεντικό (που παρεμπιπτόντως λέγεται Κουκής) έχει τρελαθεί.


Κι όμως γίνεται. Και δεν είναι πάντα ο προπονητής το... αφεντικό. Να μην τα ρίχνουμε όλα σε αυτούς.
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 8 2016, 23:47 ) *
Κι όμως γίνεται.

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο θα φάω τα μουστάκια μου smile.gif
jhantzop
Δυστυχώς το θέμα δεν μπόρεσε να κλείσει από μόνο του όπως θα έπρεπε πιστεύω να γίνει. Κάποιοι επιμένουν, για τους δικούς τους σκοπούς.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις όλων, θα έλεγα πως έχει μεγάλη σημασία ποιον έχεις απέναντί σου. Άλλη βαρύτητα έχει η άποψη κάποιου που υπάρχει στο φόρουμ εδώ και τρία χρόνια και γράφει ανά τακτά χρονικά διαστήματα τις απόψεις του, άλλη έχει κάποιου που εμφανίστηκε το τελευταίο διάστημα με διάθεση για γενικότερη ενημέρωση, άλλη κάποιου που μπήκε τον τελευταίο μήνα και θέτει συγκεκριμένα θέματα για δικούς του σκοπούς και άλλη η εμφάνιση χρήστη-κομήτη που μόνο γέλιο μπορεί να προκαλέσει. Όσοι ασχολούνται με το φόρουμ καιρό, θα γνωρίζουν πως τέτοιες καταστάσεις, όπως οι δύο τελευταίες, συμβαίνουν στοχευμένα και για συγκεκριμένους σκοπούς. Όποιος κρύβεται πίσω από την ανωνυμία του φόρουμ, κρίνεται και αξιολογείται και με βάση αυτό.

Η κάθε ομάδα έχει τη δική της φιλοσοφία ως προς την πορεία που θα χαράξει και θα ακολουθήσει. Σε όποιον δεν αρέσει ο δρόμος που θα σχεδιαστεί, μπορεί κάλλιστα να κατέβει από το πλοίο. Πολλές φορές και το ίδιο το σύστημα, οι ομάδες, μπορούν να διώξουν τα αγκάθια που αποκλείνουν της γενικότερης φιλοσοφίας. Η κάθε φιλοσοφία και απόφαση κρύβει από πίσω ένα ολόκληρο σκεπτικό που δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλυθεί σε ένα φόρουμ επειδή κάποιος το ζητάει επίμονα χρησιμοποιώντας τους από καιρό χρήστες του φόρουμ και πετώντας πυροτεχνήματα. Απλά να τονίσω πως για την ορθή λειτουργία μιας ομάδας δεν αρκεί η αγωνιστική εικόνα, αλλά παίζουν μεγάλο ρόλο και πολλά άλλα θέματα. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω πως θα έπρεπε να είναι. Ακριβώς για αυτό, ο καθένας είναι ελεύθερος ή θα έπρεπε να είναι, να διαλέξει την ομάδα η οποία θα εκπληρώσει τις φιλοδοξίες του παιδιού του. Πολύ φοβάμαι όμως, πως τελικά οι φιλοδοξίες των γονέων είναι αυτές που εκπληρώνονται και αργά ή γρήγορα, θα καταστρέψουν πριν από τους ίδιους (αν αυτό δεν έχει ήδη γίνει), τα ίδια τους τα παιδιά.

Όσο για τα υπονοούμενα συγκεκριμένων χρηστών ως προς το σύλλογο και ανθρώπους αυτού, καλό θα είναι να υπάρχει σαφής τοποθέτηση με ονοματεπώνυμο. Σε άλλη περίπτωση θα πρέπει να ανακαλέσουν διότι υπάρχει και ο Κανονισμός 3 που αν δεν έχει παραβιαστεί μέχρι τώρα, είμαι σίγουρος πως θα γίνει.

Μην ξεχνάμε, όσον αφορά τις αναφορές σε ονόματα, πως ακόμα μιλάμε για παιδιά. Λίγο προσοχή δεν έβλαψε κανέναν.

Η επόμενη τοποθέτησή μου, αν υπάρξει (που δεν θα ήθελα να υπάρξει), δεν θα είναι γενική.

Τέλος, καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται.

Καλό σας βράδυ, αν και τώρα πια ξημερώνει...
ema
QUOTE(el cid @ Nov 8 2016, 18:51 ) *
Πράγματι. Έχει κάνει καλή δουλειά. Θεωρώ τον Αμύντα ως την πιο...τίμια ομάδα στο πρωτάθλημα των Κορασίδων. Ελπίζω να μην με διαψεύσει το Σάββατο με την ΑΕΝΚ. Πιστεύω πως θα γίνει ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.
Στο άλλο παιχνίδι στο Βύρωνα, όλα είναι ανοιχτά και δεν διακινδυνεύω προγνωστικά!!! (ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΙΑΣΩΝ)

Τέλος, νομίζω ότι και ο Παναθηναϊκός έχει καλό προπονητή και έχει δημιουργήσει μια ισορροπημένη ομάδα.

Περισσότερα...ΠΡΟΣΕΧΩΣ!!! cool.gif


Συμφωνώ για τον Αμύντα. Προβλέπω να κερδίζει την ΑΕΝΚ το Σάββατο.
Όσο για το Αθηναϊκός-Ιάσων προβλέπω νίκη του Αθηναϊκού με 15 πόντους.
Όσο για τον Παναθηναϊκό: ναι, είναι πολύ καλός ο προπονητής. Αλλά αλλιώς είναι να έχει ένας προπονητής το υλικό αυτό, που πέρα από καλές παίκτριες είναι και στοχοπροσηλωμένες - πώς αλλιώς να κάνεις τέτοιες διαδρομές σε κάθε προπόνηση - και αλλιώς τα κορίτσια της γειτονιάς.
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Nov 9 2016, 04:57 ) *
Δυστυχώς το θέμα δεν μπόρεσε να κλείσει από μόνο του όπως θα έπρεπε πιστεύω να γίνει. Κάποιοι επιμένουν, για τους δικούς τους σκοπούς.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις όλων, θα έλεγα πως έχει μεγάλη σημασία ποιον έχεις απέναντί σου. Άλλη βαρύτητα έχει η άποψη κάποιου που υπάρχει στο φόρουμ εδώ και τρία χρόνια και γράφει ανά τακτά χρονικά διαστήματα τις απόψεις του, άλλη έχει κάποιου που εμφανίστηκε το τελευταίο διάστημα με διάθεση για γενικότερη ενημέρωση, άλλη κάποιου που μπήκε τον τελευταίο μήνα και θέτει συγκεκριμένα θέματα για δικούς του σκοπούς και άλλη η εμφάνιση χρήστη-κομήτη που μόνο γέλιο μπορεί να προκαλέσει. Όσοι ασχολούνται με το φόρουμ καιρό, θα γνωρίζουν πως τέτοιες καταστάσεις, όπως οι δύο τελευταίες, συμβαίνουν στοχευμένα και για συγκεκριμένους σκοπούς. Όποιος κρύβεται πίσω από την ανωνυμία του φόρουμ, κρίνεται και αξιολογείται και με βάση αυτό.

Η κάθε ομάδα έχει τη δική της φιλοσοφία ως προς την πορεία που θα χαράξει και θα ακολουθήσει. Σε όποιον δεν αρέσει ο δρόμος που θα σχεδιαστεί, μπορεί κάλλιστα να κατέβει από το πλοίο. Πολλές φορές και το ίδιο το σύστημα, οι ομάδες, μπορούν να διώξουν τα αγκάθια που αποκλείνουν της γενικότερης φιλοσοφίας. Η κάθε φιλοσοφία και απόφαση κρύβει από πίσω ένα ολόκληρο σκεπτικό που δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλυθεί σε ένα φόρουμ επειδή κάποιος το ζητάει επίμονα χρησιμοποιώντας τους από καιρό χρήστες του φόρουμ και πετώντας πυροτεχνήματα. Απλά να τονίσω πως για την ορθή λειτουργία μιας ομάδας δεν αρκεί η αγωνιστική εικόνα, αλλά παίζουν μεγάλο ρόλο και πολλά άλλα θέματα. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω πως θα έπρεπε να είναι. Ακριβώς για αυτό, ο καθένας είναι ελεύθερος ή θα έπρεπε να είναι, να διαλέξει την ομάδα η οποία θα εκπληρώσει τις φιλοδοξίες του παιδιού του. Πολύ φοβάμαι όμως, πως τελικά οι φιλοδοξίες των γονέων είναι αυτές που εκπληρώνονται και αργά ή γρήγορα, θα καταστρέψουν πριν από τους ίδιους (αν αυτό δεν έχει ήδη γίνει), τα ίδια τους τα παιδιά.

Όσο για τα υπονοούμενα συγκεκριμένων χρηστών ως προς το σύλλογο και ανθρώπους αυτού, καλό θα είναι να υπάρχει σαφής τοποθέτηση με ονοματεπώνυμο. Σε άλλη περίπτωση θα πρέπει να ανακαλέσουν διότι υπάρχει και ο Κανονισμός 3 που αν δεν έχει παραβιαστεί μέχρι τώρα, είμαι σίγουρος πως θα γίνει.

Μην ξεχνάμε, όσον αφορά τις αναφορές σε ονόματα, πως ακόμα μιλάμε για παιδιά. Λίγο προσοχή δεν έβλαψε κανέναν.

Η επόμενη τοποθέτησή μου, αν υπάρξει (που δεν θα ήθελα να υπάρξει), δεν θα είναι γενική.

Τέλος, καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται.

Καλό σας βράδυ, αν και τώρα πια ξημερώνει...

Να πω δυο λογια και να το ξανακλεισω απο μεριας μου το θεμα .

Ο καθενας με την φιλοσοφια του και με την δικια του οπτικη γωνια , εαν ο συλλογος ο καθε συλλογος ξεκαθαριζει καποια πραγματα στον καθε γονιο που πρωτοερχεται και δεν τον παραμυθιαζει και εαν μαλιστα ανα πασα στιγμη οποιος θελει φευγει χωρις να χρειαστει ουτε καν να τσακωθει (δεν μιλαμε να πληρωσει) τοτε ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορει να του πει τιποτα.
Παραπονα παντα θα υπαρχουν πολλες φορες και αδικιες ,ειπαμε ο καθενας πως τα βλεπει και απο ποια μερια τα θεματα το καθε θεμα.
Εγω που ειμαι απ’εξω , βλεπω και κρινω μονο το τι γινεται μεσα στο παρκε η το τι μου παρουσιαζει ο καθε συλλογος μεσα στο παρκε .... ενταξει μερικες φορες το παω και μεχρι στις εξεδρες η και σε κανενα γραφειο ......
Το σε τι δινει προτεραιοτητα ο καθε συλλογος δεν μπορω να το ξερω ομως θεωρω οτι μπορω να εχω και εγω με την σειρα μου μια φιλοσοφια , ενα σκεπτικο και να πω την γνωμη μου , να κρινω βαση αυτων που πιστευω εγω σαν σωστα και ετσι εκανα και τωρα οπως και παλαιοτερα και ετσι θα κανω και στο μελλον οσο καιρο θα ασχολουμαι .
Να πω την αληθεια αυτο με τις φιλοδοξιες ,τους γονεις και τις καταστροφες δεν το πολυκαταλαβα τι ακριβως θελεις να πεις ....
Και επειδη ξερω οτι πολλα παιδια διαβαζουν τα εδω γραφομενα προσπαθω να ειμαι προσεκτικος στις ατομικες αναφορες που κανω τοσο στα θετικα οσο και κυριως στα αρνητικα σημεια που ΕΓΩ πιστευω οτι βλεπω γιατι μπορει να κανω λαθος δεν εχω ουτε το αλαθητο ,ουτε οι αποψεις μου ειναι ......ευαγγελιο .
Νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος.
Καλημεριζω γιατι ναι ξημερωσε smile.gif
ema
QUOTE(jhantzop @ Nov 9 2016, 04:57 ) *
Δυστυχώς το θέμα δεν μπόρεσε να κλείσει από μόνο του όπως θα έπρεπε πιστεύω να γίνει. Κάποιοι επιμένουν, για τους δικούς τους σκοπούς.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις όλων, θα έλεγα πως έχει μεγάλη σημασία ποιον έχεις απέναντί σου. Άλλη βαρύτητα έχει η άποψη κάποιου που υπάρχει στο φόρουμ εδώ και τρία χρόνια και γράφει ανά τακτά χρονικά διαστήματα τις απόψεις του, άλλη έχει κάποιου που εμφανίστηκε το τελευταίο διάστημα με διάθεση για γενικότερη ενημέρωση, άλλη κάποιου που μπήκε τον τελευταίο μήνα και θέτει συγκεκριμένα θέματα για δικούς του σκοπούς και άλλη η εμφάνιση χρήστη-κομήτη που μόνο γέλιο μπορεί να προκαλέσει. Όσοι ασχολούνται με το φόρουμ καιρό, θα γνωρίζουν πως τέτοιες καταστάσεις, όπως οι δύο τελευταίες, συμβαίνουν στοχευμένα και για συγκεκριμένους σκοπούς. Όποιος κρύβεται πίσω από την ανωνυμία του φόρουμ, κρίνεται και αξιολογείται και με βάση αυτό.

Η κάθε ομάδα έχει τη δική της φιλοσοφία ως προς την πορεία που θα χαράξει και θα ακολουθήσει. Σε όποιον δεν αρέσει ο δρόμος που θα σχεδιαστεί, μπορεί κάλλιστα να κατέβει από το πλοίο. Πολλές φορές και το ίδιο το σύστημα, οι ομάδες, μπορούν να διώξουν τα αγκάθια που αποκλείνουν της γενικότερης φιλοσοφίας. Η κάθε φιλοσοφία και απόφαση κρύβει από πίσω ένα ολόκληρο σκεπτικό που δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλυθεί σε ένα φόρουμ επειδή κάποιος το ζητάει επίμονα χρησιμοποιώντας τους από καιρό χρήστες του φόρουμ και πετώντας πυροτεχνήματα. Απλά να τονίσω πως για την ορθή λειτουργία μιας ομάδας δεν αρκεί η αγωνιστική εικόνα, αλλά παίζουν μεγάλο ρόλο και πολλά άλλα θέματα. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω πως θα έπρεπε να είναι. Ακριβώς για αυτό, ο καθένας είναι ελεύθερος ή θα έπρεπε να είναι, να διαλέξει την ομάδα η οποία θα εκπληρώσει τις φιλοδοξίες του παιδιού του. Πολύ φοβάμαι όμως, πως τελικά οι φιλοδοξίες των γονέων είναι αυτές που εκπληρώνονται και αργά ή γρήγορα, θα καταστρέψουν πριν από τους ίδιους (αν αυτό δεν έχει ήδη γίνει), τα ίδια τους τα παιδιά.

Όσο για τα υπονοούμενα συγκεκριμένων χρηστών ως προς το σύλλογο και ανθρώπους αυτού, καλό θα είναι να υπάρχει σαφής τοποθέτηση με ονοματεπώνυμο. Σε άλλη περίπτωση θα πρέπει να ανακαλέσουν διότι υπάρχει και ο Κανονισμός 3 που αν δεν έχει παραβιαστεί μέχρι τώρα, είμαι σίγουρος πως θα γίνει.

Μην ξεχνάμε, όσον αφορά τις αναφορές σε ονόματα, πως ακόμα μιλάμε για παιδιά. Λίγο προσοχή δεν έβλαψε κανέναν.

Η επόμενη τοποθέτησή μου, αν υπάρξει (που δεν θα ήθελα να υπάρξει), δεν θα είναι γενική.

Τέλος, καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται.

Καλό σας βράδυ, αν και τώρα πια ξημερώνει...


Κι εγώ για να το κλείσω:
α) Δεν νομίζω ότι προσέβαλα ΚΑΝΕΝΑΝ.
β) Έκανα κάποιες ερωτήσεις γιατί κατά τη γνώμη μου δίνεται η εικόνα αλλαγής φιλοσοφίας του συλλόγου (πέρυσι με φέτος).
γ) Δεν αναφέρθηκα εγώ πρώτη σε ονόματα παιδιών.
δ) Δεν κρύβομαι πίσω από την ανωνυμία, καθώς ξέρω ότι έχεις email μας και ξέρω πως ξέρεις ποιος/ποια είμαι. Δεν γράφτηκα με "κρυφό" email, που θα μπορούσα.
ε) Υπονούμενο δεν υπήρξε πουθενά. Για την πορεία μιας ομαδας, όποιας ομάδας, ευθύνη έχει τόσο ο προπονητής όσο και ο σύλλογος, τι καινούριο λέω; Από το αν θα κυνηγήσει μεταγραφές, αν θα πιέσει να παίζουν κάποιες παίκτριες (δεν λέω ότι συμβαίνει αυτό στα Μελίσσια, αλλά συμβαίνει συχνότατα σε άλλες ομάδες), αν θα πιέσει να ΜΗΝ παιζουν κάποιες παίκτριες και πάει λέγοντας...

Παρεμπιπτόντως το forum είναι εξαιρετικό και δεν γράφτηκα με σκοπό/στόχο όπως λες. Αλλά φυσικά, ο καθένας μπορεί να βλέπει φαντάσματα όπου θέλει.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
Dimitris c
QUOTE (jhantzop @ Nov 9 2016, 04:57 ) *
Δυστυχώς το θέμα δεν μπόρεσε να κλείσει από μόνο του όπως θα έπρεπε πιστεύω να γίνει. Κάποιοι επιμένουν, για τους δικούς τους σκοπούς.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις όλων, θα έλεγα πως έχει μεγάλη σημασία ποιον έχεις απέναντί σου. Άλλη βαρύτητα έχει η άποψη κάποιου που υπάρχει στο φόρουμ εδώ και τρία χρόνια και γράφει ανά τακτά χρονικά διαστήματα τις απόψεις του, άλλη έχει κάποιου που εμφανίστηκε το τελευταίο διάστημα με διάθεση για γενικότερη ενημέρωση, άλλη κάποιου που μπήκε τον τελευταίο μήνα και θέτει συγκεκριμένα θέματα για δικούς του σκοπούς και άλλη η εμφάνιση χρήστη-κομήτη που μόνο γέλιο μπορεί να προκαλέσει. Όσοι ασχολούνται με το φόρουμ καιρό, θα γνωρίζουν πως τέτοιες καταστάσεις, όπως οι δύο τελευταίες, συμβαίνουν στοχευμένα και για συγκεκριμένους σκοπούς. Όποιος κρύβεται πίσω από την ανωνυμία του φόρουμ, κρίνεται και αξιολογείται και με βάση αυτό.

Η κάθε ομάδα έχει τη δική της φιλοσοφία ως προς την πορεία που θα χαράξει και θα ακολουθήσει. Σε όποιον δεν αρέσει ο δρόμος που θα σχεδιαστεί, μπορεί κάλλιστα να κατέβει από το πλοίο. Πολλές φορές και το ίδιο το σύστημα, οι ομάδες, μπορούν να διώξουν τα αγκάθια που αποκλείνουν της γενικότερης φιλοσοφίας. Η κάθε φιλοσοφία και απόφαση κρύβει από πίσω ένα ολόκληρο σκεπτικό που δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλυθεί σε ένα φόρουμ επειδή κάποιος το ζητάει επίμονα χρησιμοποιώντας τους από καιρό χρήστες του φόρουμ και πετώντας πυροτεχνήματα. Απλά να τονίσω πως για την ορθή λειτουργία μιας ομάδας δεν αρκεί η αγωνιστική εικόνα, αλλά παίζουν μεγάλο ρόλο και πολλά άλλα θέματα. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω πως θα έπρεπε να είναι. Ακριβώς για αυτό, ο καθένας είναι ελεύθερος ή θα έπρεπε να είναι, να διαλέξει την ομάδα η οποία θα εκπληρώσει τις φιλοδοξίες του παιδιού του. Πολύ φοβάμαι όμως, πως τελικά οι φιλοδοξίες των γονέων είναι αυτές που εκπληρώνονται και αργά ή γρήγορα, θα καταστρέψουν πριν από τους ίδιους (αν αυτό δεν έχει ήδη γίνει), τα ίδια τους τα παιδιά.

Όσο για τα υπονοούμενα συγκεκριμένων χρηστών ως προς το σύλλογο και ανθρώπους αυτού, καλό θα είναι να υπάρχει σαφής τοποθέτηση με ονοματεπώνυμο. Σε άλλη περίπτωση θα πρέπει να ανακαλέσουν διότι υπάρχει και ο Κανονισμός 3 που αν δεν έχει παραβιαστεί μέχρι τώρα, είμαι σίγουρος πως θα γίνει.

Μην ξεχνάμε, όσον αφορά τις αναφορές σε ονόματα, πως ακόμα μιλάμε για παιδιά. Λίγο προσοχή δεν έβλαψε κανέναν.

Η επόμενη τοποθέτησή μου, αν υπάρξει (που δεν θα ήθελα να υπάρξει), δεν θα είναι γενική.

Τέλος, καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται.

Καλό σας βράδυ, αν και τώρα πια ξημερώνει...

Καλησπερα..Eγω ναι ειμαι νεος στο forum αλλα πολλα χρονια ασχολουμαι με το ερασιτεχνικο μπασκετ.Τυχαινει και εχω μια κορη που εδω και 2 χρονια εκτος απο την ομαδα που παιζει ειναι και μελος της ΕΣΚΑΝΑ.Απο φετος (πριν ενα μηνα )μετακομισαμε βριλησσια.Σε συνεννοηση με την ομαδα της απο του χρονου θα επιλεξω μια ομαδα που να βολευει με το σχολειο και κοιταω κρονο Αενκ και μελισσια..Απο γονεις απο κατι γνωστους στην εσκα(αθηνα) προσπαθω να μαζεψω πληροφοριες.Ακουω και την δικη σας γνωμη.Αν εκανα καποιο σχολειο το οποιο ενοχλησε ζηταω συγγνωμη.
Καλο βραδυ και περιμενω γνωμες..
ggrilik
QUOTE (Dimitris c @ Nov 9 2016, 21:05 ) *
απο του χρονου θα επιλεξω μια ομαδα που να βολευει με το σχολειο και κοιταω κρονο Αενκ και μελισσια..Απο γονεις απο κατι γνωστους στην εσκα(αθηνα) προσπαθω να μαζεψω πληροφοριες.Ακουω και την δικη σας γνωμη.Αν εκανα καποιο σχολειο το οποιο ενοχλησε ζηταω συγγνωμη.
Καλο βραδυ και περιμενω γνωμες..

Ωχ! FATHER ALERT !!
γονιός χαμένος icon_wave.gif

offtopic.gif
nikos64
QUOTE (Dimitris c @ Nov 8 2016, 13:29 ) *
eleipan 3 paiktries me travmatismo


παντως η μαυρουλα δεν ηταν τραυματιας .... μια χαρα επαιξε με τις νεανιδες.... παντως καποιοι κακοι λενε αξιος αντκαταστατης της υπηρξε ο διαιτητης ....
nikos64
QUOTE (ema @ Nov 9 2016, 08:22 ) *
Συμφωνώ για τον Αμύντα. Προβλέπω να κερδίζει την ΑΕΝΚ το Σάββατο.
Όσο για το Αθηναϊκός-Ιάσων προβλέπω νίκη του Αθηναϊκού με 15 πόντους.
Όσο για τον Παναθηναϊκό: ναι, είναι πολύ καλός ο προπονητής. Αλλά αλλιώς είναι να έχει ένας προπονητής το υλικό αυτό, που πέρα από καλές παίκτριες είναι και στοχοπροσηλωμένες - πώς αλλιώς να κάνεις τέτοιες διαδρομές σε κάθε προπόνηση - και αλλιώς τα κορίτσια της γειτονιάς.

και γιατι να μην ξαναγινει το περσυνο?
Δεκάλεπτα: 15-6, 32-25, 38-36, 43-52.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος, Καλογερόπουλος): Πασχάλη, Μπαλαμπάνη 3(1), Κουτσιρίμπα, Κατσανάκη, Τσιλιμπάρη 10, Γιαννίκου 3(1), Μονογυιού 18, Κοντώση, Κολλιαδήμα 5(1), Λουλούδα, Μπιλλή, Τριανταφύλλου 4.

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ (Ποφάντη, Ηλιοπούλου): Λαλέογλου 18, Γαβριηλιδη, Λέρη 14, Σπυράτου 5, Πρέγκα, Κανελλοπούλου, Αγγέλου, Παπαδοπούλου, Γαβριηλίδη Α. 5(1), Πελέκη Ε. 10, Πελέκη Δ., Κούριχ.



και για να πω τον "καλο" μου λογο ,οι του αθηναικου μενουν διπλα στην εργανη ? η της κηφισιας διπλα στο βικελας ?
πολλοι κανουν διαδρομες ....
di pa
QUOTE (nikos64 @ Nov 9 2016, 23:45 ) *
παντως η μαυρουλα δεν ηταν τραυματιας .... μια χαρα επαιξε με τις νεανιδες.... παντως καποιοι κακοι λενε αξιος αντκαταστατης της υπηρξε ο διαιτητης ....


smiley.gif Και γω κάτι τέτοιο άκουσα! Το χειρότερο πάντως είναι ότι υπήρξε τραυματισμός παίκτριας του Αμύντα! Να της ευχηθούμε γρήγορη ανάρρωση!
ggrilik
QUOTE (di pa @ Nov 9 2016, 23:11 ) *
smiley.gif Και γω κάτι τέτοιο άκουσα! Το χειρότερο πάντως είναι ότι υπήρξε τραυματισμός παίκτριας του Αμύντα! Να της ευχηθούμε γρήγορη ανάρρωση!
έπαιξε στις νεανίδες αλλά μπορεί να επρόκειτο για κάτι ελαφρύ.
Και το τσέκαρα, όντως δεν έπαιξαν και οι Μουρίκη, Κοιλιά Ν. και Ζαρρή.

Και περαστικά στην παίκτρια του Αμύντα!

Και μια και κάπου παραπάνω λέγαμε για σκάουτινγκ, τι ύψος λέτε να έχει το 10 του Πόρφυρα?
Και μήπως θα ήθελε να δοκιμάσει και μπασκετάκι?

https://youtu.be/jkTiKOuHSs0?t=1m57s
ema
QUOTE(nikos64 @ Nov 9 2016, 23:04 ) *
και γιατι να μην ξαναγινει το περσυνο?
Δεκάλεπτα: 15-6, 32-25, 38-36, 43-52.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος, Καλογερόπουλος): Πασχάλη, Μπαλαμπάνη 3(1), Κουτσιρίμπα, Κατσανάκη, Τσιλιμπάρη 10, Γιαννίκου 3(1), Μονογυιού 18, Κοντώση, Κολλιαδήμα 5(1), Λουλούδα, Μπιλλή, Τριανταφύλλου 4.

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ (Ποφάντη, Ηλιοπούλου): Λαλέογλου 18, Γαβριηλιδη, Λέρη 14, Σπυράτου 5, Πρέγκα, Κανελλοπούλου, Αγγέλου, Παπαδοπούλου, Γαβριηλίδη Α. 5(1), Πελέκη Ε. 10, Πελέκη Δ., Κούριχ.



και για να πω τον "καλο" μου λογο ,οι του αθηναικου μενουν διπλα στην εργανη ? η της κηφισιας διπλα στο βικελας ?
πολλοι κανουν διαδρομες ....



Φυσικά και πολλοί κάνουν διαδρομές. Και ξαναλέω ο προπονητής του ΠΑΟ είναι εξαιρετικός. Αλλά είναι διαφορετικά να κάνεις "διαλογή" κάθε Μάιο και διαφορετικό να πρέπει να φτιάξεις ομάδα με όποια παιδιά έχεις ήδη. Και άλλες ομάδες κάνουν μεταγραφές αλλά διαφέρει ο αριθμός.
di pa
QUOTE(ggrilik @ Nov 10 2016, 02:08 ) *
έπαιξε στις νεανίδες αλλά μπορεί να επρόκειτο για κάτι ελαφρύ.


Μακάρι να είναι μην έχει τραυματισμό, αλλά έτσι κι αλλιώς ο Παναθηναϊκός δεν την κατεβάζει με τις κορασίδες. Μόνο σε ένα παιχνίδι κατέβηκε. Παίζει με νεανιδες και γυναικείο.
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 10 2016, 08:48 ) *
Φυσικά και πολλοί κάνουν διαδρομές. Και ξαναλέω ο προπονητής του ΠΑΟ είναι εξαιρετικός. Αλλά είναι διαφορετικά να κάνεις "διαλογή" κάθε Μάιο και διαφορετικό να πρέπει να φτιάξεις ομάδα με όποια παιδιά έχεις ήδη. Και άλλες ομάδες κάνουν μεταγραφές αλλά διαφέρει ο αριθμός.

Ναι.
Η μεγάλη διαφορά είναι πως στις περισσότερες ομάδες -και μιλάω για τα αγωνιστικά τμήματα- πάνε και παιδιά που το βλέπουν χαλαρά. Στον Παναθηναϊκό είναι πιο προσηλωμένες (αλλιώς νομίζω δεν τις παίρνουν).
Θα πρόσθετα πως οι προσηλωμένες δεν είναι κατ'ανάγκη πιο ταλαντούχες, ούτε καν πιο καλές παίκτριεςς, και προσθέτω και το κλού (κατα την γνώμη μου πάντα) Το οικοσύστημα χρειάζεται και τι δύο κατηγορίες παιδιών/ομάδων.

QUOTE (di pa @ Nov 10 2016, 09:09 ) *
Μακάρι να είναι μην έχει τραυματισμό, αλλά έτσι κι αλλιώς ο Παναθηναϊκός δεν την κατεβάζει με τις κορασίδες. Μόνο σε ένα παιχνίδι κατέβηκε. Παίζει με νεανιδες και γυναικείο.

Την κατεβάζει σε όσα κρίνει οτι είναι δύσκολα. Και σωστά, δεν γίνεται να σε τραβολογάνε τρείς μέρες την βδομάδα.
Υπάρχει και το σχολείο, ε?
ema
QUOTE(ggrilik @ Nov 10 2016, 10:10 ) *
Ναι.
Η μεγάλη διαφορά είναι πως στις περισσότερες ομάδες -και μιλάω για τα αγωνιστικά τμήματα- πάνε και παιδιά που το βλέπουν χαλαρά. Στον Παναθηναϊκό είναι πιο προσηλωμένες (αλλιώς νομίζω δεν τις παίρνουν).
Θα πρόσθετα πως οι προσηλωμένες δεν είναι κατ'ανάγκη πιο ταλαντούχες, ούτε καν πιο καλές παίκτριεςς, και προσθέτω και το κλού (κατα την γνώμη μου πάντα) Το οικοσύστημα χρειάζεται και τι δύο κατηγορίες παιδιών/ομάδων.


Την κατεβάζει σε όσα κρίνει οτι είναι δύσκολα. Και σωστά, δεν γίνεται να σε τραβολογάνε τρείς μέρες την βδομάδα.
Υπάρχει και το σχολείο, ε?


Συμφωνώ σε όλα!!
nikos64
QUOTE (ema @ Nov 10 2016, 08:48 ) *
Φυσικά και πολλοί κάνουν διαδρομές. Και ξαναλέω ο προπονητής του ΠΑΟ είναι εξαιρετικός. Αλλά είναι διαφορετικά να κάνεις "διαλογή" κάθε Μάιο και διαφορετικό να πρέπει να φτιάξεις ομάδα με όποια παιδιά έχεις ήδη. Και άλλες ομάδες κάνουν μεταγραφές αλλά διαφέρει ο αριθμός.

ναι αλλα ειναι και διαφορετικα να σου κτυπαει ο αλλος την πορτα με..... τον μπακλαβα στο χερι και εσυ να πρεπει να τον καθησεις στο σαλονι και να φας και τον μπακλαβα και διαφορετικα ειναι να διαλεξεις εσυ και να το πληρωσεις ... το γλυκο που σου αρεσει...


και
ggrilik
πολυ κολλημα εχεις με τους ποντους .... τωρα να εχει γραφτει εδω μεσα 10 φορες (λεμε τωρα) ενα ονομα που δεν δινει απο το δεξι στο αριστερο επειδη βαζει καποιους ποντους και το αλλο που παιζει αμυνα , παιρνει ριμπαουντ αν και κοντο ....τιποτα..
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Nov 10 2016, 10:35 ) *
ggrilik
πολυ κολλημα εχεις με τους ποντους .... τωρα να εχει γραφτει εδω μεσα 10 φορες (λεμε τωρα) ενα ονομα που δεν δινει απο το δεξι στο αριστερο επειδη βαζει καποιους ποντους και το αλλο που παιζει αμυνα , παιρνει ριμπαουντ αν και κοντο ....τιποτα..

Σε τι αναφέρεσαι? Στο πόστ μου στις νεανίδες?

Στείλε PM αν θες μια και δεν επιτρέπεται να λέμε ονόματα για παιδιά που δίνουν την μπάλα απο το ένα χέρι στο άλλο (το οποίο εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό υπο προϋποθέσεις) smile.gif
Και θ'απαντήσω εδώ χωρίς ονόματα.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Nov 10 2016, 10:41 ) *
Σε τι αναφέρεσαι? Στο πόστ μου στις νεανίδες?

Στείλε PM αν θες μια και δεν επιτρέπεται να λέμε ονόματα για παιδιά που δίνουν την μπάλα απο το ένα χέρι στο άλλο (το οποίο εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό υπο προϋποθέσεις) smile.gif
Και θ'απαντήσω εδώ χωρίς ονόματα.

πιστευω οτι ειναι χειροτερο να πω ονοματα σε ενα πμ , ειναι σαν να μιλας πισω απο την πλατη του αλλου.....
γενικα στο λεω αυτο με τους ποντους ....
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Nov 10 2016, 11:03 ) *
πιστευω οτι ειναι χειροτερο να πω ονοματα σε ενα πμ , ειναι σαν να μιλας πισω απο την πλατη του αλλου.....
γενικα στο λεω αυτο με τους ποντους ....

ΟΚ. όντως το έχουμε πει και έχουμε συμφωνήσει , οι πόντοι δεν λένε και πολλά, ειδικά μόνοι τους, χωρίς να έχει δει κανείς το παιχνίδι. Μπορεί να λένε και το αντίθετο!
Είμαι φάουλ σ'αυτό smile.gif

Δεν θα επαναληφθεί smile.gif
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Nov 10 2016, 11:07 ) *
ΟΚ. όντως το έχουμε πει και έχουμε συμφωνήσει , οι πόντοι δεν λένε και πολλά, ειδικά μόνοι τους, χωρίς να έχει δει κανείς το παιχνίδι. Μπορεί να λένε και το αντίθετο!
Είμαι φάουλ σ'αυτό smile.gif

Δεν θα επαναληφθεί smile.gif

τι να σου πω?
θεος 77.gif

για αυτο θα σου βαλω μια εργασια ..... σε πμ ... για να μην εχεις την βοηθεια του κοινου biggrin.gif
di pa
QUOTE (ggrilik @ Nov 10 2016, 12:07 ) *
ΟΚ. όντως το έχουμε πει και έχουμε συμφωνήσει , οι πόντοι δεν λένε και πολλά, ειδικά μόνοι τους, χωρίς να έχει δει κανείς το παιχνίδι. Μπορεί να λένε και το αντίθετο!
Είμαι φάουλ σ'αυτό smile.gif

Δεν θα επαναληφθεί smile.gif


wav.gif Πολύ σωστά!
ggrilik
Υπενθύμιση για το Σάββατο :

QUOTE (ggrilik @ Nov 6 2016, 01:49 ) *
ΕΣΚΑΝΑ
19:30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ , ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ

ΕΣΚΑ
19:00 , ΚΛΕΙΣΤΟ ΥΜΗΤΤΟΥ ... ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
20:00 , ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΡΓΑΝΗΣ ... ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ


ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ. Ματσάρα. Δίνω μικρό προβάδισμα στον Φάρο παρά το καλύτερο βάθος Πάγκου του Πρωτέα, αλλά αν πάει κάποιος, να μας πει εντυπώσεις. Είμαι πολύ περίεργος αν ο Φάρος παίζει φέτος πιο μοντέρνα απο το μονοδιάστατο βαρετό παιχνίδι[*] που έπαιζε πέρσι.
[*]ίσως και λόγω ρόστερ θα μπορούσε να ισχυριστεί κάποιος, αν και έχω δει ομάδες με χειρότερη ατομική ποιότητα να παίζουν καλύτερο μπάσκετ.

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ. Ενδιαφέρον ντέρμπι. Ποντάρω σε ΑΕΝΚ.
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ. Κι αυτό. Όποιος παρευρεθεί μπορεί να μας πει τι είναι επιτέλους αυτά τα θηρία του Ιάσονα. (Προσωπικά και παρά την αγωνιστική κάμψη, ποντάρω σε Αθηναϊκό.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Nov 11 2016, 10:30 ) *
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ. Κι αυτό. Όποιος παρευρεθεί μπορεί να μας πει τι είναι επιτέλους αυτά τα θηρία του Ιάσονα. (Προσωπικά και παρά την αγωνιστική κάμψη, ποντάρω σε Αθηναϊκό.

δες τα σε φωτο
http://iasonkolonou.gr/portfolio/final-fou...B4%CF%89%CE%BD/

και δεν περναει καμψη ο αθηναικος ουτε κανει κοιλια ...απλα αυτος ειναι ....
Dimitris c
QUOTE(ggrilik @ Nov 11 2016, 10:30 ) *
Υπενθύμιση για το Σάββατο :



ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ. Ματσάρα. Δίνω μικρό προβάδισμα στον Φάρο παρά το καλύτερο βάθος Πάγκου του Πρωτέα, αλλά αν πάει κάποιος, να μας πει εντυπώσεις. Είμαι πολύ περίεργος αν ο Φάρος παίζει φέτος πιο μοντέρνα απο το μονοδιάστατο βαρετό παιχνίδι[*] που έπαιζε πέρσι.
[*]ίσως και λόγω ρόστερ θα μπορούσε να ισχυριστεί κάποιος, αν και έχω δει ομάδες με χειρότερη ατομική ποιότητα να παίζουν καλύτερο μπάσκετ.

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ. Ενδιαφέρον ντέρμπι. Ποντάρω σε ΑΕΝΚ.
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ. Κι αυτό. Όποιος παρευρεθεί μπορεί να μας πει τι είναι επιτέλους αυτά τα θηρία του Ιάσονα. (Προσωπικά και παρά την αγωνιστική κάμψη, ποντάρω σε Αθηναϊκό.

Ο αγωνας ΦΑΡΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ απλα δεν ΧΑΝΕΤΑΙ!!!!
ggrilik
QUOTE (Dimitris c @ Nov 11 2016, 14:28 ) *
Ο αγωνας ΦΑΡΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ απλα δεν ΧΑΝΕΤΑΙ!!!!


Έλα όμως που χάνεται. sad.gif

Περιμένουμε απ'όσους πανε να μας πουν εντυπώσεις!
Έκανα μια προσπάθεια να βρω ρόστερ, Έχουμε και λέμε. (με έντονα όσες ξέρω -αν θυμάμαι και καλά- πως έχουν κληθεί σε εθνικές ή κλιμάκια, αν και σ' αυτές τις ηλικίες u15 δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. )

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Προπονητές: ίδιοι με πέρσι, Λειβάδης, Ρίμπας
Παίκτριες που έπαιζαν και στην περσινή ομάδα Κορασίδων: Καρακασίδου, Κοντραφούρη, Παπαδοπούλου, Κιαουλιά Μαρία, Κιαουλιά Μαλένα, Τζιλιάνου, Μπαϊμπάκη
Νέες στο Ρόστερ: Παπαμιχαήλ, Καλαφάτη, Καραπατάκη
Απο Μεταγραφές: Ιωάννα Χατζηλεοντή (Κρόνος Αγ.Δημ), Σοφία Κόντιζα (Ολυμπιακός)


ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

Προπονητές: Έφυγε ο Σόφτσης ήρθε η Μαρία Κότσιφα
Παίκτριες που έπαιζαν και στην περσινή ομάδα Κορασίδων: Μωραίτη , X.Αναστασοπούλου, Κεκλίκολου,
Νέες στο Ρόστερ: Φράγκου, Φλώκα, Ανδρεοπούλου , Λυμπέρη Α., Λυμπέρη Γ. , Καβούνη
Απο Μεταγραφές: Eλισάβετ Μπουντούρη και Mαρία Τζιαφέτα (Π. Φάληρο), Μάυρα Καλογερία και Δήμητρα Συγγρού (Ολυμπιακός). Η Συγγρού δεν ξέρω αν θα παίξει ή αν είναι ακόμα στον Πρωτέα καν.. Έπαιξε κάποια παιχνίδια σην αρχή και έκτοτε "αγνοείται".
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Nov 12 2016, 11:35 ) *
...
Απο Μεταγραφές: Eλισάβετ Μπουντούρη και Mαρία Τζιαφέτα (Π. Φάληρο), Μάυρα Καλογερία και Δήμητρα Συγγρού (Ολυμπιακός). Η Συγγρού δεν ξέρω αν θα παίξει ή αν είναι ακόμα στον Πρωτέα καν.. Έπαιξε κάποια παιχνίδια σην αρχή και έκτοτε "αγνοείται".

Update: Και η Σοφία Κόντιζα του Φάρου και η Δήμητρα Συγγρού του ΠΡωτέα έχουν κληθεί σε κλιμάκιο της ΕΟΚ..
nikos64
QUOTE (ema @ Nov 9 2016, 08:22 ) *
Συμφωνώ για τον Αμύντα. Προβλέπω να κερδίζει την ΑΕΝΚ το Σάββατο.
Όσο για το Αθηναϊκός-Ιάσων προβλέπω νίκη του Αθηναϊκού με 15 πόντους.
Όσο για τον Παναθηναϊκό: ναι, είναι πολύ καλός ο προπονητής. Αλλά αλλιώς είναι να έχει ένας προπονητής το υλικό αυτό, που πέρα από καλές παίκτριες είναι και στοχοπροσηλωμένες - πώς αλλιώς να κάνεις τέτοιες διαδρομές σε κάθε προπόνηση - και αλλιώς τα κορίτσια της γειτονιάς.

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ Κορασίδων, η ομάδα μας ηττήθηκε στην Εργάνη από την ομάδα του Ιάσωνα Κολωνού, με σκορ 54-60, γνωρίζοντας έτσι την 3η της ήττα στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Ορφανός

Δεκάλεπτα: 10-7, 30-19, 40-40, 54-60

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Μπαλαμπάνη 4, Κουτσιρίμπα, Τσιλιμπάρη 26, Γιαννίκου, Μονογυιού 14(2), Κοντώση, Κολλιαδήμα 4, Λιγνού 6.

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ (Ποφάντη, Συριοπούλου): Λαλέογλου 11(3), Σπυράτου 3, Πρένγκα, Αγγέλου, Γαβριηλίδη 17(2), Πελέκη 11, Λέρη 18.


ξαναγινε ......
πολλες φορες διαφοροι προπονητες αντιμετωπιζουν τις παικτριες τους η τους παικτες τους παρα παρα πολυ αυστηρα ...αν αντιμετωπιζαν το ιδιο αυστηρα και τους εαυτους τους ... τι ωραια που θα ητανε ....

ggrilik
- ωστε ο Αθηναϊκός έχασε απο τον Ιάσονα ε? 39.gif Μάλλον είχατε δίκιο όσοι λέγατε "στους στραβούς ο μονόφθαλμος" και "πέρσι ήταν ισχυρότερες οι ομάδες".. shit happens. To καλό είναι πως μια καλή δεκάδα πανελλαδικά την βγάζουμε. Παραδόξως μπορεί να είναι και αρκετά καλύτερη απο την περσινή. Αρκεί να μην κάνει τις επιλογές ο Μπακογιώργος.. biggrin.gif

- Λίγο πιο νότια, στην ΕΣΚΑΝΑ το ντέρμπι δεν ήταν ντέρμπι. Ο Φάρος έπιασε τον ταύρο απο τα κέρατα - ή πιο σωστά - τον Πρωτέα απο τα γένια νωρίς νωρίς και κέρδισε με 70-33 (δεκάλεπτα : 23-8, 40-15, 56-29, 70-33). Απαράδεκτο. Μου θύμισε ΕΚΑΣΘ laugh.gif

Μια που είπα ΕΚΑΣΘ,
1ος όμιλος
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 30-69 (+39)
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ 63-26 (+27)
ΑΡΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 70-40 (+30)

2ος όμιλος
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ - ΠΑΟΚ 15-99 (+84)
και στην ουρά, Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 33-36 (στην παράταση. Κανονική περίοδος 31-31)

QUOTE (nikos64 @ Nov 12 2016, 23:29 ) *
ξαναγινε ......
πολλες φορες διαφοροι προπονητες αντιμετωπιζουν τις παικτριες τους η τους παικτες τους παρα παρα πολυ αυστηρα ...αν αντιμετωπιζαν το ιδιο αυστηρα και τους εαυτους τους ... τι ωραια που θα ητανε ....

Τι εννοεί ο ποιητής? Σταμάτα να ποστάρεις σαν την Πυθία laugh.gif
ema
Από το σάιτ της ΑΝΕΚ στο fb:
"ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΕΣ !!!!!!!!!
8η συνεχής νίκη των Κορασίδων Α΄
......................................................
Νέα νίκη εκτός έδρας στο γήπεδο του Αμύντα με 47-30. Οι Κορασίδες της ΑΕΝΚ έδειξαν αποφασιστικότητα από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν στο σκορ, με το ημίχρονο να λήγει 19-9 υπέρ της ομάδας μας. Η συνέχεια ήταν η ίδια και καλύτερη , αφού η ΑΕΝΚ έφτασε να προηγείται και με 21 πόντους διαφορά, για να λήξει ο αγώνας με 47-30. Όλα τα κορίτσια μας έδειξαν διάθεση και αγωνιστικότητα, πίστεψαν στη νίκη, που ήρθε σχετικά εύκολα. Συγχαρητήρια σε όλους.... Η προσπάθεια συνεχίζεται !!!!"


Σε όλα μέσα έπεσα :-) :-) :-)
biggrin.gif
air_23
70-33 ο φαρος.η γενια του των 2001 ειναι πολυ καλη,ειχε κατακτησει και το πρωταθλημα παγκορασιδων της ΕΣΚΑΝΑ αηττητη.ξεχωριζουν οι καρακασιδου και κοντραφουρη.προστεθηκαν και οι κοντζια και χατζηλεοντη και νομιζω οτι θα παρουν πολυ ευκολα το πρωταθλημα

ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 13 2016, 01:01 ) *
Σε όλα μέσα έπεσα :-) :-) :-)
biggrin.gif

glare.gif Τα έπιασες, αλλά ανάποδα rolleyes.gif
Εγώ έπιασα την ΑΕΝΚ αλλά με πούλησε ως συνήθως ο "άχρηστος" ο Αθηναϊκός sad-smiley-009.gif

QUOTE (air_23 @ Nov 13 2016, 01:26 ) *
70-33 ο φαρος.η γενια του των 2001 ειναι πολυ καλη,ειχε κατακτησει και το πρωταθλημα παγκορασιδων της ΕΣΚΑΝΑ αηττητη.ξεχωριζουν οι καρακασιδου και κοντραφουρη.προστεθηκαν και οι κοντζια και χατζηλεοντη και νομιζω οτι θα παρουν πολυ ευκολα το πρωταθλημα

Η Κοντραφούρη έχει κάπως ανορθόδοξο στύλ και δεν μ'αρέσει προσωπικά αλλά σίγουρα είναι streaky shooter. Αν βρεθεί σε μέρα, απλά πετάει την μπάλα -η οποία παραδόξως μπαίνει- και σε καταστρέφει. Η Καρακασίδου είναι τρομερή. Και παίζει και πολύ καλή άμυνα. Είναι κάπως κοντούλα, αλλά έτσι και πάρει ύψος θα πάει πολύ ψηλά. Η Χατζηλεοντή που είναι 2002 (αλλά αρχές νομίζω) σε δύο χρονάκια θα είναι φόβος και τρόμος. Μόνο τα επιθετικά ρημπάουντ που παίρνει (κι απο ψηλότερες) και οι τάπες που ρίχνει αρκούν. Αλλά και πασάρει καλά και σκοράρει (όχι τόσο καλά ακόμα, αλλά με την όρεξη που έχει θα γίνει κι αυτό). Την Κοντζια δεν την έχω δει, δεν έχω άποψη.
Γενικά, αν και μου την δίνει ο προπονητής του Φάρου που συνεχώς πατάει μέσα στον αγωνιστικό χώρο, του αξίζει ένα μπράβο 41.gif που έχει καλό μάτι και τα "κοχόνια" να πιστεύει και να προωθεί τόσο νέες παίκτριες - επιτρέποντας τα απαραίτητα λάθη τους. (χωρίς λάθη δεν μαθαίνεις) Μπράβο και στην διοίκηση βεβαίως.

Α' ΕΣΚΑΝΑ Κορασίδων

Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 70-33
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 74-40
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 25-50
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 27-69
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 60-27
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 35-37

Φάρος μόνος πρώτος χωρίς ήττα
Ελευθερία Μοσχάτου και ΑΟΝΑ χωρίς νίκη, με την κατάσταση να είναι δύσκολη.

--- αναλυτικά ---

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 70-33
Δεκάλεπτα : 23-8, 40-15, 56-29, 70-33.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης-Ρίμπας): Παπαδοπούλου, Καρακασίδου 21(1), Κιαουλιά Μαλ.4, Καραπατάκη, Κιαουλιά Μαρ., Καλαφάτη, Κοντραφούρη 22, Παπαμιχαήλ 2, Χατζηλεοντή 14, Τζιλιάνου 4, Κοντιζά 3, Μπαιμπάκη.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ(Κότσιφα): Συγγρού 8(2), Μπουντούρη 9(1), Καβούνη, Αναστασοπούλου 4, Φράγκου, Μωραϊτη, Κεκλίκογλου 4, Φλόκα, Τσαλπατούρου, Τζιαφέτα 8, Λυμπέρη, Καλογερία .

Το σκόρ τα λέει όλα. Ο Φάρος έπαιξε σούπερ άμυνα. Δλδ όλες οι κοπέλες. Πολύ καλή δουλειά του προπονητή.
(Ελπίζω, όχι ζώνη wink.gif )


ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 74-40
Δεκάλεπτα : 17-14, 38-23, 55-39, 74-40
ΚΡΟΝΟΣ (Παναγόπουλος) : Μπέκιου 3(1), Μποσγανά 21(2), Καραγκούνη, Έγγελη 3, Κουλούρη 22, Σιγούρου, Τσεχάϊ 2, Τζανέτου 12,Γρηγοροπούλου 4, Βλαχονάτσιου , Καρκατσέλα 2, Μπαγντασαριάν 5(1)
ΑΟΝΑ (Καρπέτας) : Κουκουλιτάκη 2, Θεοφανίδη 5 , Μιχάλη 2, Βάβουλα 1, Μενέγα , Κατσαρέλια 23, Παπακωνσταντίνου 5 , Ρετσίνα Σ. 2, Μαρκολέφα , Μπόγα , Ρετσίνα Ζ. , Κασσωτάκη

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 27-69
Δεκάλεπτα : 05-31, 09-38, 18-57, 27-69
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Βροχίδου): Μόσχου 5, Καλμπάρδη 2, Γεωργίλη 13, Παρασκευοπούλου 7(1) , Ρήγα , Μπελεγρή
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Ρουστέμης , Μαντζιώρης ): Τσάλου 4, Γουργιωτοπούλου 7, Στοτσένη 8 , Μεγαλούδη Τ 21(3) ,Ευαγγελάτου 2, Παναγοπούλου 4, Πέππα 8 , Κολιαλή 5(1), Λούκου 2, Κοντού 6, Πόγκα 2


Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 19/11/16)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ @ 21.00 ΚΛ ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ @ 15.00 1o ΕΛΕΥΣ ΔΑΣΚΑΛ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ @ 21.15 ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ @ 20.15 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ @ 16.15 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ @ 16.30 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ
team8
[quote name='ggrilik' date='Nov 13 2016, 01:49 ' post='799408']


Φάρος μόνος πρώτος χωρίς ήττα
Ελευθερία Μοσχάτου και ΑΟΝΑ χωρίς νίκη, με την κατάσταση να είναι δύσκολη.

Την επόμενη αγωνιστική θα είναι η ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ !!!
air_23
QUOTE (ggrilik @ Nov 13 2016, 01:49 ) *
Η Κοντραφούρη έχει κάπως ανορθόδοξο στύλ και δεν μ'αρέσει προσωπικά αλλά σίγουρα είναι streaky shooter. Αν βρεθεί σε μέρα, απλά πετάει την μπάλα -η οποία παραδόξως μπαίνει- και σε καταστρέφει.

ε δεν ειναι το σουτ το δυνατο της σημειο.εκει θελει δουλεια.αλλα ειναι απιστευτα all around για τν ηλικια της.ψηλο κορμι,μακρια χερια,κοντραλ ασσου..παιζει απο 1 εως 4.
nikos64
QUOTE (team8 @ Nov 13 2016, 09:07 ) *
Φάρος μόνος πρώτος χωρίς ήττα
Ελευθερία Μοσχάτου και ΑΟΝΑ χωρίς νίκη, με την κατάσταση να είναι δύσκολη.

Την επόμενη αγωνιστική θα είναι η ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ !!!



Σαν κατι να εχετε μπερδεψει ...... sad.gif
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Nov 13 2016, 13:46 ) *
Σαν κατι να εχετε μπερδεψει ...... sad.gif

Δεν έχει μπερδέψει τίποτα. Στην επόμενη αγωνιστική παίζουν μεταξύ τους.
Κακίες smile.gif
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Nov 13 2016, 14:56 ) *
Δεν έχει μπερδέψει τίποτα. Στην επόμενη αγωνιστική παίζουν μεταξύ τους.
Κακίες smile.gif

Πας στοιχημα? και εσυ εχεις μπερδεψει ... αλλο κορασιδες και αλλο ΝΕΑΝΙΔΕΣ
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Nov 13 2016, 15:33 ) *
Πας στοιχημα? και εσυ εχεις μπερδεψει ... αλλο κορασιδες και αλλο ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Αφού έχω πιο πάνω την επόμενη αγωνιστική βρε συ. Α' ΕΣΚΑΝΑ κοραασίδες. Απο το game_center.
19/11/16 20.15 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
team8
QUOTE (ggrilik @ Nov 13 2016, 15:50 ) *
Αφού έχω πιο πάνω την επόμενη αγωνιστική βρε συ. Α' ΕΣΚΑΝΑ κοραασίδες. Απο το game_center.
19/11/16 20.15 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ


Συγνωμη αλλά δε μπηκα στη διαδικασια εαν ειναι σωστα οι καρασιδες μα τις νεανιδες του ggrilik Και δεν απατησα με κακια, αλλ ά γιατί όλες οι ομάδες πρέπει να ελπίζουν σε μια νίκη...
ggrilik
QUOTE (team8 @ Nov 13 2016, 16:19 ) *
Συγνωμη αλλά δε μπηκα στη διαδικασια εαν ειναι σωστα οι καρασιδες μα τις νεανιδες του ggrilik Και δεν απατησα με κακια, αλλ ά γιατί όλες οι ομάδες πρέπει να ελπίζουν σε μια νίκη...

Εντάξει, και "κακία" να ήταν. δεν είναι και κανα έγκλημα.. smile.gif
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Nov 13 2016, 15:50 ) *
Αφού έχω πιο πάνω την επόμενη αγωνιστική βρε συ. Α' ΕΣΚΑΝΑ κοραασίδες. Απο το game_center.
19/11/16 20.15 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ

Ναι σωστα , αλλα οι κορασιδες του ΑΟΝΑ εχουν 3 νικες και της μοσχατο 1 στις νεανιδες δεν εχουν νικη ...
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Nov 13 2016, 18:16 ) *
Ναι σωστα , αλλα οι κορασιδες του ΑΟΝΑ εχουν 3 νικες και της μοσχατο 1 στις νεανιδες δεν εχουν νικη ...

Ε, μα, πές το απο την αρχή.. Παλιο-Πυθία tongue.gif

Φοίνικας και η Προοδευτική Νεολαία χωρίς νίκη.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Nov 13 2016, 00:11 ) *
-Παραδόξως μπορεί να είναι και αρκετά καλύτερη απο την περσινή. Αρκεί να μην κάνει τις επιλογές ο Μπακογιώργος.. biggrin.gif

ναι αν οι αντιπαλοι δεν ειναι σαν τους περσινους , απο εσκα μερια δεν το νομιζω ...... και νομιζω οτι ο μπακογιωργος κανει την τελικη επιλογη πανε 20 λεω εγω παιρνει 12......

πυθια ειναι για το μελλον πχ ο αλλος αδυνατισε για να χωρεσει απο την πορτα εξοδου?

και ema χωρις το πλει μεικερ σου δεν γινεται ..... για το αλλο παιχνιδι που επιασες....


nikos64
QUOTE (el cid @ Nov 8 2016, 18:51 ) *
Πράγματι. Έχει κάνει καλή δουλειά. Θεωρώ τον Αμύντα ως την πιο...τίμια ομάδα στο πρωτάθλημα των Κορασίδων. Ελπίζω να μην με διαψεύσει το Σάββατο με την ΑΕΝΚ. Πιστεύω πως θα γίνει ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.
Στο άλλο παιχνίδι στο Βύρωνα, όλα είναι ανοιχτά και δεν διακινδυνεύω προγνωστικά!!! (ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΙΑΣΩΝ)

Τέλος, νομίζω ότι και ο Παναθηναϊκός έχει καλό προπονητή και έχει δημιουργήσει μια ισορροπημένη ομάδα.

Περισσότερα...ΠΡΟΣΕΧΩΣ!!! cool.gif


φτου να παρει !!!! μαλλον παλι θα μιλησω με ...αινιγματα ΣΟΡΡΥ everybody .... κοιταμε και πιστευουμε οτι βλεπουμε και οποιους βλεπουμε ... που να ξερουμε οτι υπαρχει η περιπτωση αλλοι να εχουν κανει την .... Μελετη ???????

καλα να παθω .....
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Nov 13 2016, 20:55 ) *
ναι αν οι αντιπαλοι δεν ειναι σαν τους περσινους , απο εσκα μερια δεν το νομιζω

Γιατί, πέρσι ποιές είχε από έσκα? Κούκη, Πράπα, και Κριμιτζά που χρησιμοποίησε λίγο. Α, και Σαπαλίδου που δεν χρησιμοποίησε καθόλου.

Αν θα βρεί φέος Κούκη και Πράπα, ας περιμένουμε λίγο, αισίως στο τέλος του πρωταθλήματος θα παίζεται πολύ καλύτερο μπάσκετ απ'ότι στην αρχή.

QUOTE (nikos64 @ Nov 13 2016, 20:55 ) *
νομιζω οτι ο μπακογιωργος κανει την τελικη επιλογη πανε 20 λεω εγω παιρνει 12......

Μη λές τέτοια πράγματα νυχτιάτικα και με συγχύζεις angry_red.gif

QUOTE (nikos64 @ Nov 13 2016, 20:55 ) *
και ema χωρις το πλει μεικερ σου δεν γινεται ..... για το αλλο παιχνιδι που επιασες....

Άλλο ένα Αίνιγμα.
el cid
καλησπέρα,

Ειλικρινά δεν περίμενα τόσο άνετη νίκη της ΑΕΝΚ επί του Αμύντα. Δεν είδα το παιχνίδι και δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω. Λες, να υπήρχε απογευματινή...μελέτη;;;

Σε ότι αφορά τη νίκη του Ιάσονα δεν με εξέπληξε (το έκανε άλλωστε και πέρσι στις παγκορασίδες) απλά περίμενα αντίδραση από πλευράς Αθηναϊκού. Τι γίνεται στο Βύρωνα; Ότι αρχίζει ωραία ...τελειώνει με πόνο!!! Δεν μπορείς να κρύβεις για πάντα όλα κάτω από το χαλάκι!!!

Σε ότι αφορά τον Ιάσονα...απλά συγχαρητήρια. Μπορεί να μην μου αρέσουν πολλά σε ότι αφορά την ομάδα, δεν μπορώ όμως να αμφισβητήσω ότι έχει γίνει δουλειά. Προβλέπω να γίνεται χαμός του χρόνου στις μεταγραφές των Νεανίδων.

Τέλος, σε ότι αφορά τα αγωνιστικά συνεχίζω να επιμένω ότι φέτος το επίπεδο των κορασίδων είναι από τα χειρότερα. Επίσης, επειδή κάποιοι προπονητές ίσως θίχτηκαν από κάποια σχόλια μου, επισημαίνω ότι η αξία του προπονητή πρέπει να αποδεικνύεται (όπως και του αθλητή) σε συνεχή βάση και όχι κάπου, κάπως, κάποτε!! Δυστυχώς δεν βλέπω ..όρεξη και δεν φταίνε πάντα οι προπονητές φυσικά.

Καλή εβδομάδα σε όλους, με υγεία. biggrin.gif
di pa
QUOTE (el cid @ Nov 14 2016, 00:06 ) *
καλησπέρα,

Ειλικρινά δεν περίμενα τόσο άνετη νίκη της ΑΕΝΚ επί του Αμύντα. Δεν είδα το παιχνίδι και δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω. Λες, να υπήρχε απογευματινή...μελέτη;;;

Σε ότι αφορά τη νίκη του Ιάσονα δεν με εξέπληξε (το έκανε άλλωστε και πέρσι στις παγκορασίδες) απλά περίμενα αντίδραση από πλευράς Αθηναϊκού. Τι γίνεται στο Βύρωνα; Ότι αρχίζει ωραία ...τελειώνει με πόνο!!! Δεν μπορείς να κρύβεις για πάντα όλα κάτω από το χαλάκι!!!

Σε ότι αφορά τον Ιάσονα...απλά συγχαρητήρια. Μπορεί να μην μου αρέσουν πολλά σε ότι αφορά την ομάδα, δεν μπορώ όμως να αμφισβητήσω ότι έχει γίνει δουλειά. Προβλέπω να γίνεται χαμός του χρόνου στις μεταγραφές των Νεανίδων.

Τέλος, σε ότι αφορά τα αγωνιστικά συνεχίζω να επιμένω ότι φέτος το επίπεδο των κορασίδων είναι από τα χειρότερα. Επίσης, επειδή κάποιοι προπονητές ίσως θίχτηκαν από κάποια σχόλια μου, επισημαίνω ότι η αξία του προπονητή πρέπει να αποδεικνύεται (όπως και του αθλητή) σε συνεχή βάση και όχι κάπου, κάπως, κάποτε!! Δυστυχώς δεν βλέπω ..όρεξη και δεν φταίνε πάντα οι προπονητές φυσικά.

Καλή εβδομάδα σε όλους, με υγεία. biggrin.gif


Καλημέρα! Ο Αμύντας έπαιζε χωρίς το βασικό του play maker, που είχε ένα σοβαρό τραυματισμό. Να της ευχηθούμε ταχεία ανάρρωση και γρήγορα πίσω στα γήπεδα! Ο Αθηναϊκός έπαιζε κι αυτός χωρίς μία βασική παίκτρια, όχι ότι σημαίνει κάτι αυτό,αφού όπως είπατε και πέρσι έχασε στις παγκορασίδες με τον ίδιο τρόπο. Τα υπόλοιπα αποτελέσματα ήταν αναμενόμενα.
Κατά την ταπεινή μου άποψη, αν οι ομάδες συνεχίσουν το ίδιο βιολί το επίπεδο θα πέφτει συνεχώς. Εκτός κάποιων ίσως εξαιρέσεων, κανείς δεν ασχολείται να μάθει μπάσκετ τα παιδιά. Όλοι ψάχνουν την εύκολη λύση των μεταγραφών και του κακού μπάσκετ,αρκεί η ομάδα να κερδίζει!
ggrilik
QUOTE (air_23 @ Nov 13 2016, 12:04 ) *
ε δεν ειναι το σουτ το δυνατο της σημειο.εκει θελει δουλεια.αλλα ειναι απιστευτα all around για τν ηλικια της.ψηλο κορμι,μακρια χερια,κοντραλ ασσου..παιζει απο 1 εως 4.

Σ'ενα τελευταίο βιντεάκι που είδα το σούτ της το έχει βελτιώσει θεαματικά. Δεν είναι πια σαν να πετάει βότσαλο, και μάλιστα εκτελεί και πολύ γρήγορα (όπως πριν δλδ, αλλά όχι άτσαλα), που σε συνδυασμό με το ύψος είναι θανατηφόρο.

Τα ρημπάουντ, τα μπασίματα και αυτα τα λέι-απ είναι ακόμα στο ίδιο στύλ και κάπως άτσαλα όπως πέρσι. Εντάξει, είναι μικρή και ψηλή. Συμβαίνει. Και σίγουρα έχει επιθετικό ταλέντο. Θα δείξει.

QUOTE (di pa @ Nov 14 2016, 11:09 ) *
Εκτός κάποιων ίσως εξαιρέσεων, κανείς δεν ασχολείται να μάθει μπάσκετ τα παιδιά. Όλοι ψάχνουν την εύκολη λύση των μεταγραφών και του κακού μπάσκετ,αρκεί η ομάδα να κερδίζει!

Με προκαλείτε, αλλά δεν έχω χρόνο.. Και είμαστε και λίγο εκτός θέματος.
air_23
QUOTE (ggrilik @ Nov 14 2016, 11:56 ) *
Σ'ενα τελευταίο βιντεάκι που είδα το σούτ της το έχει βελτιώσει θεαματικά. Δεν είναι πια σαν να πετάει βότσαλο, και μάλιστα εκτελεί και πολύ γρήγορα (όπως πριν δλδ, αλλά όχι άτσαλα), που σε συνδυασμό με το ύψος είναι θανατηφόρο.

Τα ρημπάουντ, τα μπασίματα και αυτα τα λέι-απ είναι ακόμα στο ίδιο στύλ και κάπως άτσαλα όπως πέρσι. Εντάξει, είναι μικρή και ψηλή. Συμβαίνει. Και σίγουρα έχει επιθετικό ταλέντο. Θα δείξει.


Με προκαλείτε, αλλά δεν έχω χρόνο.. Και είμαστε και λίγο εκτός θέματος.

επειδη εχω συνεργαστει με το κοριτσι εχει τρελο ποτενσιαλ πραγματικα..και για την ηλικια και τα σωματικα της προσοντα ειναι απιθανη.
ggrilik
Α' ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

8η αγωνιστική

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 53-20
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 30-47
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 54-60
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 56 - 43
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 82-17
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ 19-42

Παναθηναϊκός και ΑΕΝΚ αήττητοι, και θα λύσουν τις διαφορές τους σ'αυτή την αγωνιστική.
Ακολουθεί ο Ιάσονας με μία ήττα απο τον Εύνικο, αλλά ακόμα δεν έχει διασταυρωθεί με Παναθηναϊκό και ΑΕΝΚ.,

--- αναλυτικά --

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 54-60
Δεκάλεπτα: 10-7, 30-19, 40-40, 54-60
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χρυσοβιτσιάνος): Μπαλαμπάνη 4, Κουτσιρίμπα, Τσιλιμπάρη 26, Γιαννίκου, Μονογυιού 14(2), Κοντώση, Κολλιαδήμα 4, Λιγνού 6.
ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ (Ποφάντη, Συριοπούλου): Λαλέογλου 11(3), Σπυράτου 3, Πρένγκα, Αγγέλου, Γαβριηλίδη 17(2), Πελέκη 11, Λέρη 18.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 82-17
Τα δεκάλεπτα: 19-4,38-10,54-11,82-17
Παναθηναϊκός ( Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κοιλιά Π. 6, Στεφάνου 9(1), Μουρίκη 7(1), Καράλη , Τζερεμέ 9, Κοιλιά Ν. 11(2), Μπεζαϊτη 10, Τάρλα 4, Ζαρρή 6, Μαυράκη 14, Γάτου 6

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ 19-42
Δεκάλεπτα: 7-12, 7-8, 5-8, 0-14
Μελίσσια (Μανιατόπουλος - Κουτρουμπής): Σπάχο 1, Γεωργακλή Γ 3, Κιούση, Kαρρά 2, Μούτσα 4, Παύλου 4, Καλτσουνά, Γιαβασοπούλου, Καρυπίδου 5, Τανασέ - Παπαδάτου
Εύνικος (Βελτσίστας-Κατσιώλης): Πετροπούλου 1, Χρονάκη, Θωμαϊδου 5, Δρακοπούλου Α 2, Μετάι, Βουρλιά-Γιαννοπούλου 2, Κομεσσάριου 2, Μέτσο 10, Δρακοπούλου Ε, Παππά 2, Πετροπούλου 13, Αγγελοπούλου 5

Επόμενη Αγωνιστική (Σάββατο, 19/11/2016)

??:?? ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΙΚΕΛΑΣ, ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (ντέρμπι αλέρτ)
12:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ., ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (ντέρμπι αλέρτ)
??:?? ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛΕΙΣΤΟ, ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. (ντέρμπι αλέρτ)
18:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ, ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (ντέρμπι αλέρτ)
??:?? ΚΛ. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
20:45 ΚΛ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ, ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ντέρμπι αλέρτ)

Παναθηναϊκός και ΑΕΝΚ θα λύσουν τις διαφορές τους.
Ευκαιρία για νίκη για τα Μελίσσια. Ευκαιρία για νίκη και για το Κορωπί βεβαίως βεβαίως..
Αλλά πλέον με όσα είδαμε και ο Αθηναϊκός δεν είναι και δεμένο πως μπορεί να νικήσει τον Εύνικο.
Πολλά ντέρμπι !

----

Μια ματιά και στην ΕΣΚΑΘ να δούμε τι κάνει και η αγαπημένη μου 2001, η Χρύσα Μπενέκη.
Πρωτάθλημα Κορασίδων Θεσσαλίας λοιπόν, 3η αγωνιστική (2ος αγώνας για τους Τιτάνες Παλαμά)

Oλυμπιάδα - Τιτάνες 22-69
δεκάλεπτα: 9-17, 18-31, 20-50, 22-69
Ολυμπιάδα (Νταουντάκη): Γκορτσίλα 2, Χατζημπήρου 11, Τόλια 3, Μιχαλοπούλου, Πιτσαρή 2, Γκουντουβά 2, Α. Πιτσαρή, Κακάτσιου, Αγγελακοπούλου 2, Μιχαλακοπούλου.
Τιτάνες : (Χαντζιαράς) Κατσή 2, Ντούλα, Τσαρή 2, Πατσιαλή, Μ. Καρακώστα 12, Ντίνα 2, Μπενέκη 8, Ε. Καρακώστα 4, Πατούνη 29 (3), Μπακράτση 2, Κατσιαούνου.

Για να γίνω κι εγώ λίγο αινιγματικός σαν τον φίλο τον Niko64, τα τελευταία λεπτά του αγώνα δείχνουν -λέω εγώ- γιατί μόνο 8 πόντους η Χρύσα..
https://www.youtube.com/watch?v=aosaLOl-JWw
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.