Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
nikos64
QUOTE (di pa @ Dec 2 2016, 23:56 ) *
και nikos64,νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ με το κακό μπάσκετ, παρόλο που με διόρθωσες! Δεν έβρισκα άλλη λέξη εκείνη τη στιγμή. Να πω ωραίο;; Ποιοτικό;;Τεχνικό;; Δεν ξέρω ποια είναι η σωστή περιγραφή. Τι μπάσκετ παίζουν αυτοί που χάνουν από τον Ιάσονα;; Τι να σου πω;; Δηλαδή όποιος χάνει παίζει πάντα άσχημα;; Δεν έχετε πει ποτέ για ομάδα κοίτα τι ωραία που παίζουν αυτά τα παιδιά και να έχασαν τελικά;;


Υπάρχει βέβαια και το εξής φαινόμενο. Μια ομάδα να πάει πολύ καλά και επειδή κάποιες παίκτριες ξεχώρισαν να φύγουν με μεταγραφή και να είναι και αυτός ένας λόγος που η ομάδα θα πέσει. Αν δεν κάνω λάθος, Ο Ιάσονας με το σκεπτικό ότι δεν έχει πάνω από κορασίδες, δεν αφήνει παιδιά να φύγουν με μεταγραφές!


οταν καποιος χανει με 30 ποντους διαφορα εεε δεν γινεται να εχει παιξει και καλα !!!! και οταν εχεις 2 ηττες στα μισα και παλι δεν γινεται εσυ να παιζεις κακο μπασκετ και οι αλλοι καλο , βεβαια γινεται εσυ να εχεις μαθει να παιζεις πολυ καλα το κακο μπασκετ και οι αλλοι να παιζουν χαλια το καλο μπασκετ !!!! με καταλαβαινεις πιστευω....

αυτο το ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ισχυει? γιατι ο φιλος ο bill 70 μας διαβεβαιωσε για το αντιθετο .....


και τελος ΜΠΡΑΒΟ για την σημερινη τους νικη και ΜΠΡΑΒΟ που με διεψευσαν στην προβλεψη μου.
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Dec 3 2016, 17:46 ) *
βεβαια γινεται εσυ να εχεις μαθει να παιζεις πολυ καλα το κακο μπασκετ και οι αλλοι να παιζουν χαλια το καλο μπασκετ !!!!

χα χα θεϊκό !!!
di pa
QUOTE (nikos64 @ Dec 3 2016, 17:46 ) *
οταν καποιος χανει με 30 ποντους διαφορα εεε δεν γινεται να εχει παιξει και καλα !!!! και οταν εχεις 2 ηττες στα μισα και παλι δεν γινεται εσυ να παιζεις κακο μπασκετ και οι αλλοι καλο , βεβαια γινεται εσυ να εχεις μαθει να παιζεις πολυ καλα το κακο μπασκετ και οι αλλοι να παιζουν χαλια το καλο μπασκετ !!!! με καταλαβαινεις πιστευω....

αυτο το ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ισχυει? γιατι ο φιλος ο bill 70 μας διαβεβαιωσε για το αντιθετο .....


και τελος ΜΠΡΑΒΟ για την σημερινη τους νικη και ΜΠΡΑΒΟ που με διεψευσαν στην προβλεψη μου.



laugh.gif τρομερή ατάκα! Τέλεια περιγραφή! Βέβαια σε βρίσκω λίγο υπερβολικό για τους 30 πόντους! Μπορεί να χάσει κάποιος και με λιγότερους, οπότε να έχει παίξει καλά και το παιχνίδι να έχει κριθεί σε λεπτομέρειες!

Για το δεν αφήνει, έτσι λένε οι πληροφορίες μου, αν και το έγραψα πριν διαβάσω τη διαβεβαίωση του bill 70. Και μιας και δεν έχω ζητήσει καμιά παίκτρια για μεταγραφή και ο bill 70, είναι πιο μέσα στα πράγματα, δεν είμαι και σίγουρος! wink.gif

ΜΠΡΑΒΟ στον Ιάσονα. Η διαίσθησή μου ήταν σωστή τελικά!
ggrilik
QUOTE (di pa @ Dec 3 2016, 21:30 ) *
Για το δεν αφήνει, έτσι λένε οι πληροφορίες μου, αν και το έγραψα πριν διαβάσω τη διαβεβαίωση του bill 70.

Εντάξει, ο bill 70 είπε επίσης πως "καμία δεν υστέρησε", οπότε...
Αλλά κι αν δεν αφήνουν να τους φύγουν μέχρι τα u16 δεν είναι και προς θάνατο, ειδικά μάλιστα που ο Ιάσων παίζει στην ανταγωνιστικότατη Α' ΕΣΚΑ. Για φαντάσου πως ο κανονισμός/νόμος του δίνει το δικαίωμα να μην τις αφήσει να φύγουν μέχρι να γίνουν .. πόσο? 28???
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Dec 3 2016, 21:40 ) *
Εντάξει, ο bill 70 είπε επίσης πως "καμία δεν υστέρησε", οπότε...
Αλλά κι αν δεν αφήνουν να τους φύγουν μέχρι τα u16 δεν είναι και προς θάνατο, ειδικά μάλιστα που ο Ιάσων παίζει στην ανταγωνιστικότατη Α' ΕΣΚΑ. Για φαντάσου πως ο κανονισμός/νόμος του δίνει το δικαίωμα να μην τις αφήσει να φύγουν μέχρι να γίνουν .. πόσο? 28???

δεν παει ετσι ... λεμε τωρα υποθετικα οτι η παικτρια που πηγε στο σπορτιγκ ειχε πες προταση για παναθηναικο οταν ηταν κορασιδα αν ειχε παει θα ειχε μαζεψει και καποια μορια και ολο και κατι περισσοτερο θα ειχε μαθει απο το αθλημα ......
το να χρησιμοποιεις ειδικα τα παιδια για να εκπληρωσεις τους σκοπους σου θαβωντας καποιες ευκαιριες που μπορει ναχουν ,με συγχωρεις ειναι ξεφτυλα για μενα ..... και αν ισχυει αυτο στον Ιασωνα αλλαζουν παρα πολλα για μενα για την γνωμη μου για εκει...
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Dec 3 2016, 22:03 ) *
δεν παει ετσι ...

Εγω είμαι νομιμόφρων. Ότι λέει ο νόμος. Ή μένεις ή χιλιαρικάκι :ρ

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί ν'αλλάξει η γνωμη σου για Ιάσονα. Αφού απ'ότι μου λέτε, όλοι το κάνουν. Ο Ιάσων έχει και το φιλότιμο να το κάνει μόνο μέχρι τα u16. Άρα?
Ko Ni
Μελίσσια Β' - Παναθηνα'ι'κός Β' 52 - 41
el cid
καλημέρα,

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ 27-29

Χάλια μπάσκετ , κακοποίηση του αθλήματος. Λίγα καλάθια πολλά φάουλ και πολύ ...συρτό μπάσκετ. Βέβαια, για την ΑΕΚ Π. έλειπε η βασική playmaker και πρώτη σκόρερ λόγω σοβαρού τραυματισμού (περαστικά Λουκία) αλλά αυτό δεν απέτρεψε τους γηπεδούχους να γυρίσουν από το 17-29 και να φέρουν το παιχνίδι σε απόσταση 2 πόντων.

Κρίμα, να υπάρχουν τέτοια αθλητικά κορμιά και στις δύο ομάδες και να μην μπορούν να δώσουν κάτι.

Στους προπονητές...ισοπαλία
(η φιλοξενούμενη προπονήτρια + σωστά δεν επέλεξε φάουλ στην τελευταία επίθεση - απρόσωπη άχρωμη άγευστη ομάδα αλλά
η γηπεδούχος προπονήτρια + κατάφερε με πολλές απουσίες να παλέψει το παιχνίδι - άναρχο μπάσκετ και μη εκμετάλλευση των ψηλών)

Ο μόνος που ξεχώρισε ήταν ο διαιτητής που ήταν πολύ καλός.

Συμπέρασμα, πολύ ξύλο και λίγο μπάσκετ.


Τέλος, μια παράκληση προς πολλούς παραλήπτες


Το μπάσκετ είναι πάντα ένα παιχνίδι. Έχει άμυνα έχει και ΕΠΙΘΕΣΗ.
Μην επικεντρώνεστε μόνο στην καταστροφή του παιχνιδιού αλλά και στη δημιουργία. Με λίγα λόγια μάθετε στα παιδιά τα ΒΑΣΙΚΑ του παιχνιδιού και προπαντός το ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΕ και όχι μόνο πώρωση, φωνές, ύβρεις και πάνω από η νίκη, ή νίκη με κάθε αντίτιμο ή ο σκοπός αγιάζει τα μέσα....μακιαβέληδες!!!!

Αν δεν με πιστεύετε για τις συνέπειες αυτές απλά ας κοιτάξουμε γύρω μας αλλά πρώτα ας κοιτάξουμε τον καθρέπτη μας!!!

Bill 70
Σας το έγραψα από πάμπολλα παραδείγματα που υπάρχουν σε παίδες και κορασίδες. Ειδικά στους παίδες πριν δύο χρόνια αποχώρησε σύσσωμη η πεντάδα για το παιδικό του Αιγάλεω χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Αυτό έχω δει να συμβαίνει και στις κορασίδες όπου παλιές παίκτριες βρίσκονται πλέον στα πρωταθλήματα κορασίδων με άλλες ομάδες.
Δεν γνωρίζω βέβαια τι γίνονταν πριν από έξι - εφτά χρόνια, αλλά μιλάμε για τους ίδιους ανθρώπους.

Δεν ήταν διπλωματικό το "καμία -της πεντάδας- δεν υστέρησε" που πλήττει θανάσιμα την όποια αξιοπιστία μου. Αυτό έμαθα, αυτό σας έγραψα. Ο φίλος που μου το μετέφερε δεν είναι θα έλεγα και πολύ επιεικής στην κριτική του (ποτέ απευθυνόμενος στα παιδιά). Πως διαφορετικά θα νικούσε την ΑΕΝΚ; Για την "εναέρια κυκλοφορία" εκτός από τριάδα της περιφέρειας, ήταν ανταγωνιστικότατες και οι ψηλές του αμυντικά και επιθετικά αντιμετωπίζοντας την πολύ καλή παίκτρια που περιγράψατε σε προηγούμενο post.

"το να χρησιμοποιεις ειδικα τα παιδια για να εκπληρωσεις τους σκοπους σου θαβωντας καποιες ευκαιριες που μπορει ναχουν"

Λοιπόν μιλώντας για οσα γνωρίζω γιατί περί της διοικήσεως η πληροφόρησή είναι μέσω (αξιόπιστων) τρίτων, δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Ειδικά αν μιλάμε για σκοπούς πρωταθλητισμού, η ομάδα πήρε το πρωτάθλημα της Β΄πέρυσι όταν στήν έναρξή του δεν το περίμεναν πρώτα οι άνθρωποι του συλλόγου και δεν έχει κάποια ανάλογη πορεία διαχρονικά.
Μεταξύ των κοριτσιών υπάρχει μεγάλο δέσιμο γιατί οι περισσότερες είναι από πολύ μικρές μαζί όχι μόνο στην ομάδα αλλά και στο σχολείο και δεν ξέρω κατά πόσο θέλει και κάποια τους να "ξενιτευτεί" -εκτός αν υπάρχει φυσικά η προοπτική της μοριοδότησης- ειδικά τη στιγμή που η "παρέα" τους στα παρκέ (συν τσιμέντα και πλαστικά) με την τωρινή της σύνθεση έχει συγκεκριμένη ημερομηνία ολοκλήρωσης.
Χωρίς να μπω σε κάποια άλλη λεπτομέρεια γιατί δεν έχω την άδεια, αυτή η επιθυμία παραμονής εκφράστηκε από αθλήτριες σε προτάσεις -όχι μοριοδοτήσεων- πριν την έναρξη της περιόδου.

"Το μπάσκετ είναι πάντα ένα παιχνίδι. Έχει άμυνα έχει και ΕΠΙΘΕΣΗ.
Μην επικεντρώνεστε μόνο στην καταστροφή του παιχνιδιού αλλά και στη δημιουργία. Με λίγα λόγια μάθετε στα παιδιά τα ΒΑΣΙΚΑ του παιχνιδιού και προπαντός το ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΕ και όχι μόνο πώρωση, φωνές, ύβρεις και πάνω από η νίκη, ή νίκη με κάθε αντίτιμο ή ο σκοπός αγιάζει τα μέσα....μακιαβέληδες!!!!

Αν δεν με πιστεύετε για τις συνέπειες αυτές απλά ας κοιτάξουμε γύρω μας αλλά πρώτα ας κοιτάξουμε τον καθρέπτη μας!!!"

Δεν μπορεί να διαφωνήσει κανείς.
nikos64
QUOTE (Bill 70 @ Dec 4 2016, 12:01 ) *
"το να χρησιμοποιεις ειδικα τα παιδια για να εκπληρωσεις τους σκοπους σου θαβωντας καποιες ευκαιριες που μπορει ναχουν"

Λοιπόν μιλώντας για οσα γνωρίζω γιατί περί της διοικήσεως η πληροφόρησή είναι μέσω (αξιόπιστων) τρίτων, δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Ειδικά αν μιλάμε για σκοπούς πρωταθλητισμού, η ομάδα πήρε το πρωτάθλημα της Β΄πέρυσι όταν στήν έναρξή του δεν το περίμεναν πρώτα οι άνθρωποι του συλλόγου και δεν έχει κάποια ανάλογη πορεία διαχρονικά.
Μεταξύ των κοριτσιών υπάρχει μεγάλο δέσιμο γιατί οι περισσότερες είναι από πολύ μικρές μαζί όχι μόνο στην ομάδα αλλά και στο σχολείο και δεν ξέρω κατά πόσο θέλει και κάποια τους να "ξενιτευτεί" -εκτός αν υπάρχει φυσικά η προοπτική της μοριοδότησης- ειδικά τη στιγμή που η "παρέα" τους στα παρκέ (συν τσιμέντα και πλαστικά) με την τωρινή της σύνθεση έχει συγκεκριμένη ημερομηνία ολοκλήρωσης.
Χωρίς να μπω σε κάποια άλλη λεπτομέρεια γιατί δεν έχω την άδεια, αυτή η επιθυμία παραμονής εκφράστηκε από αθλήτριες σε προτάσεις -όχι μοριοδοτήσεων- πριν την έναρξη της περιόδου.


Το μονο που θα πω ειναι ελπιζω να ξαναφτιαχτει η ομαδα σας και σε νεανιδες (που ειναι τρομερα δυσκολο ) αλλα κυριως και αυτη του γυναικειου (αληθεια γιατι σταματησε να υπαρχει ?).

el cid
ειναι γνωστο οτι πιο ευκολα καταστρεφεις παρα φτιαχνεις οποτε..... λαθος δρομος εχει παρθει και φαινεται απο το επιπεδο που υπαρχει.

ggrilik
ε το ιδιο θαναι βρε συ ? αλλο πρωταρχικος μου στοχος να μαζεψω τα παιδια ειδικα σε μια περιοχη που ειναι καπως υποβαθμισμενη, απο τα καφε και να τα βαλω σε ενα γηπεδο και αλλο ναναι ο συλλογος που εχει δημιουργηθει ....

παντως οτι και να πουμε ενας καθρεπτης ειναι και εδω (εννοω στον αθλητισμο) της κοινωνιας μας και ο καθεις τις μαγκιες τις κανει εκει που νομιζει οτι τον παιρνει διαφορετικα ...ορνιθα ...

καληνυχτα
Dimitris c
QUOTE(nikos64 @ Dec 4 2016, 19:37 ) *
Το μονο που θα πω ειναι ελπιζω να ξαναφτιαχτει η ομαδα σας και σε νεανιδες (που ειναι τρομερα δυσκολο ) αλλα κυριως και αυτη του γυναικειου (αληθεια γιατι σταματησε να υπαρχει ?).

el cid
ειναι γνωστο οτι πιο ευκολα καταστρεφεις παρα φτιαχνεις οποτε..... λαθος δρομος εχει παρθει και φαινεται απο το επιπεδο που υπαρχει.

ggrilik
ε το ιδιο θαναι βρε συ ? αλλο πρωταρχικος μου στοχος να μαζεψω τα παιδια ειδικα σε μια περιοχη που ειναι καπως υποβαθμισμενη, απο τα καφε και να τα βαλω σε ενα γηπεδο και αλλο ναναι ο συλλογος που εχει δημιουργηθει ....

παντως οτι και να πουμε ενας καθρεπτης ειναι και εδω (εννοω στον αθλητισμο) της κοινωνιας μας και ο καθεις τις μαγκιες τις κανει εκει που νομιζει οτι τον παιρνει διαφορετικα ...ορνιθα ...

καληνυχτα


Ξερει καποιος που μπορω να δω τα αποτελεσματα των αγωνιστικων του τουρνουα Φ.Γιαννακοπουλος?και των μινι..

ggrilik
Α' ΕΣΚΑΝΑ κορασίδων

Σήμερα γίνονται τρείς αγώνες κορασίδων που είχαν αναβληθεί.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ @ ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ, 20:15
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΤΣΙΝΙΟΥ @ ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, 21:45
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ @ ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ, 21:30

Οι Εσπερίδες με τον Κρόνο θα είναι καλό ντέρμπι, με πολλές ευέλπιδες παγγορασίδες στο ρόστερ (και την βασική πεντάδα) και των δύο.
Θα περιμένω 'αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα και θα τα ποστάρω μαζί με τα αποτελέσματα του Σαββάτου.


Α' ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

11η αγωνιστική

ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 45-32
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 28-63
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΜΥΝΤΑΣ 44-40
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 27-29
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 65-21
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 33-55


--- αναλυτικά

ΑΕΣ Ιάσων Κολωνού – ΑΕΝ Κηφισιάς 45 – 32
ημίχρονο 28-15
ΙΑΣΩΝ (Ποφάντη): Λαλέογλου, Λέρη Ο, Πελέκη Ε, Γαβριηλίδη Αθ, Πελέκη Δ, Σπυράτου, Πρένγκα, Κανελλοπούλου, Σαλτάρη, Αγγέλου, Λέρη Μ
ΑΕΝΚ: ΝΑ

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ 28-63
Δεκάλεπτα: 8-12, 12-35, 20-48, 28-63
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιακουμάτου): Σαμαρίδου 6, Παναγιωτοπούλου 2, Ζούμα Ν., Γούλα 15(1), Ζούμα Μ. 5, Τσέρου.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Μπαλαμπάνη 4, Κουτσιρίμπα 9(1), Μάνου, Γιαννίκου 4, Μονογυιού 16(1), Κοντώση, Κολλιαδήμα 14(1), Λιγνού 10, Τριανταφύλλου 6.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 65-21
Δεκάλεπτα: 16-4, 15-6, 20-5, 14-6
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ(Χαζηιωαννίδης - Γεωργακόπουλος): Καρτάκη 4, Μπαναβού, Ανδρικοπούλου 8, Τότση 4, Πέππα 6, Κυρίδη Αθ 2, Κυριακάκη 10, Φλαμπούρη 2, Κυρίδη Αγ 10 (2), Γκούτσουλα 14, Δαμουλάκη 1, Κασιμάτη 4
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μανιατόπουλος - Κουκής): Σπάχο, Γεωργακλή Γ 6, Κιούση, Σαχά 4, Kαρρά 2, Μούτσα, Παύλου 2, Καλτσουνά, Νανού 2, Καρυπίδου 5, Τανασέ - Παπαδάτου

ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 33-55
Τα δεκάλεπτα: 13-22,20-30,29-42,33-55
ΕΥΝΙΚΟΣ: ΝΑ
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κοιλιά Π.2 , Στεφάνου 4, Μουρίκη 6, Καράλη 13, Τζερεμέ 2 , Κοιλιά Ν. 6 (2), Μπεζαϊτη 1 , Τάρλα 4 , Μαυράκη , Γάτου 4 , Εζέτζα 13 .

Δεν τα κατάφερε ο Εύνικος να φανεί ανταγωνιστικός. Ειδικά στο τελευταίο τετράλεπτο.
Όπως δείχνει το πράγμα ο Παναθηναϊκός είναι πολύ στιβαρή ομάδα, χωρίς να έχει τις μεταπτώσεις που έχουν συνήθως οι ομάδες κορασίδων.



Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 10/12/2016

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ @ 17:00 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ @ 17:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 18:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ @ 19:15 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 20:30 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ @ 20:45 ΚΛ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

Τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου.
Νομίζω τα Κρόνος Γέρακα - Αθηναϊκός και Εύνικος - ΑΕΝΚ θα είναι ωραία αμφίρροπα παιχνιδάκια.
nikos64
QUOTE (nikos64 @ Nov 28 2016, 10:43 ) *
Στην ουρα εκτος απο τα Μελισσια που δεν νομιζω οτι μπορουν να μεινουν μαλλον καμμια νικη να κανουν θα ειναι ο στοχος τους, εχουμε Αεκ ,Κορωπι, Αρης ,Μελας να παλευουν για ενα εισιτηριο παραμονης εκτος βεβαια αν καταφερει ο Αμυντας να μπει στο κολπο (εντελει εχω πεσει παρα πολυ εξω στην γνωμη που ειχα για τον εκει προπονητη !! θυμιζει μικρο παιδι που του φερνουν παιχνιδια για να παιξει και αυτο του αρεσει να παιζει καταστρεφοντας τα !!! )


ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 44 - 40

απο οτι βλεπω κανει προσπαθεια ... ισως για να εχει σασπενς .... η μπορει να τον αδικησε η διαιτησια ....

ggrilik
τελειωσε ο α γυρος η επομενη ειναι η πρωτη του δευτερου


ggrilik
QUOTE
ggrilik
τελειωσε ο α γυρος η επομενη ειναι η πρωτη του δευτερου

Όντως. Οπότε θα έπρεπε να είχα κάνει ανασκόπηση smile.gif
Δεν πειράζει, δεν μυρίζομαι κάτι το συγκλονιστικό. Εκτός απροόπτου ο Παναθηναϊκός θα τελειώσει άνετα πρώτος και θα πάει στο πανελλήνιο κορασίδων.
Απο παίκτριες δεν βλέπω κάτι τρομερά ιδιαίτερο[*] (τουλάχιστον για τώρα) πλην Εζέτζας.

[*] μιλάω για εθνική προφανώς. Όχι για εξέλιξη.
di pa
QUOTE (Dimitris c @ Dec 5 2016, 10:16 ) *
Ξερει καποιος που μπορω να δω τα αποτελεσματα των αγωνιστικων του τουρνουα Φ.Γιαννακοπουλος?και των μινι..



http://www.ikaroswbc.gr/2016/11/10-7.html

Αυτό βρήκα

[quote name='nikos64' date='Dec 5 2016, 11:56 ' post='803065']
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 44 - 40

απο οτι βλεπω κανει προσπαθεια ... ισως για να εχει σασπενς .... η μπορει να τον αδικησε η διαιτησια ....

Μου αρέσει που διαφωνήσαμε για τον Ιάσονα wink.gif . Τελικά άλλος μου χάλασε τις προβλέψεις! wos_sport5.gif

ggrilik
Εν τω μεταξύ, κάπου βόρεια των τειχών της "Αθηναϊκής" καλαθοκρατίας

ΕΚΑΣΘ Κορασίδων, 2ος Όμιλος

Τιτάνες Παλαμά - Σπάρτακος Λάρισας 52-29
Δεκάλεπτα: 22-8, 41-12, 50-21, 52-29
Τιτάνες : (Χαντζιαράς) Kατσιαούνου, Αλ. Ντούλα 4, Τσαρή 4, Μ. Πατσιαλή, Μ. Καρακώστα 2, Ντίνα, Χ. Μπενέκη 18, Ευ. Καρακώστα 2, Πατούνη 10 (1), Μπακράτση, Αθ. Ντούλα, 6, H. Κατσή 6.
Σπάρτακος (Παπαναστασίου) Φλώρου, Πανταζή 7, Νταϊακή, Τσιούρβα 8, Καλέτσιου, Αγριοδήμου, Ευαγγελοπούλου, Τράκα, Πατσώνη 14.

Άλλη μια εύκολη νίκη για τους Τιτάνες.

Στο γυναικείο η ομάδα κορασίδων (και παγκορασίδων) συνεχίζει φυσικά να τρώει ξύλο και αξίζουν πολλά μπράβο στις συμπαίκτριες των δύο διεθνών (Μπενέκη, Πατούνη) για την φανταστική αλληλεγγύη που δείχνουν να παίζουν δύο αγώνες την βδομάδα και ο ένας να είναι εναντίων γυναικείων ομάδων. Ελπίζω να το διασκεδάζουν κι όλας, μια και δεν έχουν άλλο στόχο απο την σκληρή προπόνηση smile.gif


Αίολος Τρικάλων - Τιτάνες Παλαμά 65-34
Δεκάλεπτα: 21-11, 30-15, 54-20, 65-34
Αίολος (Τσιμέας):Περιστεριανού 9, Καράση, Δολαψάκη 6, Σιμορέλη 9, Μπούζα 8(1), Μπαράκου 11, Δριβάλα 6(2), Σπυροπούλου 2, Τζιωρτζιώτη, Κεφαλά 8, Τσομπανίδου, Κωσταπαππά 6.
Τιτάνες (Χαντζιάρας): Κατσιαούνου Α. Ντούλα , Τσάρη, Πατσιαλή, Καρακώστα 2 Μ., Ντίνα, Μπενέκη 12, Καρακώστα Ε., Πατούνη Ε. 18(2), Μπακρατσή, Ντούλα Α., Κάτση 2


ggrilik
Και μια που πιάσαμε τον βορά, να δούμε λίγο τι γίνεται και στην ΕΚΑΣΘ.

ΕΚΑΣΘ κορασίδες

δύο μόλις αγωνιστικές μένουν για την λήξη της φάσης των ομίλων και στον Β΄ Όμιλο προηγείται ο απόλυτος άρχων ΠΑΟΚ με ένα +514 (+55 πόντους ανα αγώνα) και ακολουθεί απο μακριά ο Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδη, Τριανδρία και ΜΕΝΤ, ενώ στον κάπως πιο ανταγωνιστικό Α' όμιλο προηγείται ο απόλυτος Άρχων ΑΡΗΣ με +35 πόντους ανα αγώνα και ακολουθεί Παναθλητικός, Ευκαρπία και Ηρακλής.

Να πω εδώ πως τελικά το σύστημα πρωταθλήματος δεν είναι κακό όπως γκρίνιαζα. ΟΚ, δεν είναι η πρώτη φορά που κάνω λάθος.

Λοιπόν, η ιδέα είναι πως η εύκολη -μη ανταγωνιστική- φάση των ομίλων τελειώνει νωρίς και ακολουθεί η δύσκολη Β' φάση και μετά σκοτωμός στo final four.


Β’ ΦΑΣΗ : Οι τρείς (3) πρώτες ομάδες του 1ου ομίλου θα αγωνιστούν με τις τρείς (3) πρώτες του 2ου ομίλου, κατόπιν κλήρωσης σε 2 γύρους. Οι ομάδες κάθε ομίλου μεταφέρουν σε αυτή την φάση τα αποτελέσματα και τους βαθμούς από τους μεταξύ τους αγώνες της πρώτης φάσης. Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες τελικής βαθμολογικής κατάταξης προκρίνονται στο FINAL FOUR.

FINAL FOUR : Οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογικής κατάταξης, θα αγωνιστούν με σύστημα Πουλ (ένας με όλους) σε ένα γύρο σε ουδέτερο γήπεδο μετά από κλήρωση.
Δεν θα αγωνιστούν μεταξύ τους, τη πρώτη αγωνιστική οι δύο (2) πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογικής κατάταξης και την δεύτερη αγωνιστική, οι νικητές της πρώτης αγωνιστικής. Ο πρώτος της τελικής βαθμολογικής κατάταξης, ανακηρύσσεται πρωταθλητής Κορασίδων .

Η πρωταθλήτρια Ε.ΚΑ.Σ.Θ. πάει αυτόματα πανελλήνιο.

Αυτή την βδομάδα λοιπόν είχαμε (χύμα, έτσι για να έχουμε μια ιδέα των παικτριών:


ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 43-49
Δεκάλεπτα: 11-12, 25-19, 35-37, 43-49
ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιότζιος-Συρόπουλος): Πάππα 7, Κλιματσάκη 6, Παπά 2, Τόλη 2, Τζέλου 10, Γραμματικοπούλου 4, Γκομπετζισβίλι 12.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Καφαντάρη-Λαμπρόπουλος): Μπαχαρίδου 12(1), Ματσούκα 4, Σιδηροπούλου 3, Καλογρίδου 15, Θεοδοσίου 4, Αναγνωστοπούλου 11(1), Παπαδάτου, Παπαμιλτιάδου, Κουζλόγλου, Βεζυργιάννη, Αργύρη, Στάθη.

Φάσεις εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=Amb0KSTyggE
Μπράβο στον Παναθλητικό που κάνει δουλίτσα με μεράκι και μας προμηθεύει και με βιντεάκια (μέσω του GR spotakia) . Αν ΠΑΟΚ και ΑΡΗΣ δίναν και μερικές παίκτριες με υποσχετικές έστω σε Παναθλητικό, Ηρακλή κλπ, το πρωτάθλημα θα ήταν απείρως καλύτερο και πιο χρήσιμο για όλους.

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΑΡΗΣ 44-78
Δεκάλεπτα: 12-25, 21-40, 32-60, 44-78
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Μπόζος-Τερζοπούλου): Χαραλαμπίδου 11(1), Κωνσταντινίδου, Αθανάτου Αρ. 21, Φραγκούδη 2, Γκάτσου 6, Παρασκευαϊδου, Αθανάτου Αγ., Γαβριηλίδου, Δήμου 4, Θωμίδου.
ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Γκρίτζαλη 29(2), Καπόνη, Ατζέμη 3(1), Καρβουνιάδου 4, Μπουσβάρου, Μπαξεβανίδου 7, Κωφοκώτσιου 15, Εφραιμίδου, Νεοχωρίτη 6, Ουζούνη Μαρ. 6, Μπερμπέρη 6, Κυρπιζλίδου 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ - ΠΑΟΚ 23-99
Δεκάλεπτα: 7-35, 15-60, 17-81, 23-99
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Θαλασσινός): Καραπαναγιωτίδου, Καραγιαννάκη 4, Γκογκου 1, Δημητριάδου 4, Φωτιάδου, Παντελίδου, Κατσαβού Ε. 4, Κατσαβού Μ. 4, Ρούσου, Κουγιουμτζόγλου 2, Στεφάνου 4, Κουτκουδάκη.
ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος-Ξανθόπουλος): Μουμτζή 17(1), Γενναίου 3, Βουζούκου 6, Καλούτσικου 4(1), Κατσαμούρη 5(1), Φίλιου 2, Θεοδώρου 10, Αθανασιάδου 16, Παντώτη 5, Δαιμονάκου 13, Πολυμένη 18(2).
el cid
[b]ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 44 - 40

απο οτι βλεπω κανει προσπαθεια ... ισως για να εχει σασπενς .... η μπορει να τον αδικησε η διαιτησια ....[/b]



καλησπέρα..

Μεγάλη νίκη για το Κορωπί , που μπαίνει στο κόλπο της παραμονής. Μην ξεχνάμε, στο Β' Γύρο έχει ΑΕΚ Π. - ΜΕΛΑΣ - ΑΡΗ ΠΕΤΡ. εντός έδρας!!!! Λές;;;;;;

Τέλος, ο Αμύντας έχει πάρει την κάτω βόλτα και ίσως μπει σε περιπέτειες. Λέω ίσως γιατί οι υποψήφιοι που πέφτουν είναι πολλοί χειρότεροι του!! Ευτυχώς ή δυστυχώς πέφτουν μόνο τρεις ομάδες. Επίσης, πολλά θα κριθούν και στο εξ αναβολής
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. - ΜΕΛΑΣ για την παραμονή αν και θα έχει σασπένς μάλλον μέχρι το τέλος.

Αυτά για τον ...πάτο της βαθμολογίας για την κορυφή θα ασχοληθούμε προσεχώς!
Bill 70
Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 10/12/2016

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ @ 17:00 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ @ 17:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 18:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ @ 19:15 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 20:30 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ @ 20:45 ΚΛ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

Καλησπέρα

Πρώιμα προγνωστικά

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 2. Κομβικό παιχνίδι για να σταματήσει η αγωνιστική κατηφόρα του ΑΜΥΝΤΑ. Εχω την εντύπωση πως θα τα καταφέρει.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ---- Εκτός της απουσίας της παίκτριας των γηπεδούχων θα λείπει η μία από τις ψηλές του Ιάσονα και αυτή η ομάδα μοιάζει σαν -για όσους παθιαστήκαμε με τα ηλεκτρονικά τσιγάρα- μπαταρία ασφαλούς χημείας, εστω με τις όποιες αυξομειώσεις των μιλιαμπέρ, στην κανονική της σύνθεση. Οποια και να λείψει από τις starters παρουσιάζονται θέματα ισορροπίας και αν πάει το ματς σε ροντέο δυτικών προαστίων (γειτονικά σωματεία, χωρίς κακές σχέσεις πάντως) δεν ξέρω τι μπορεί να προκύψει.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2. Εχω την εντύπωση πως έχουμε υποτιμήσει αρκετά τον ΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ισως και ο ίδιος βέβαια αδικεί τον εαυτό του. Πιστεύω θα πάρει το διπλό όπως στον ΕΥΝΙΚΟ με μεγαλύτερη ίσως δυσκολία. Γερά στο παιχνίδι της τετράδας ο ΚΡΟΝΟΣ αν επιβληθεί.

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1. Αποτολμώ τον άσσο με το σκεπτικό πως ο ΕΥΝΙΚΟΣ καταβάλλεται δύσκολα και έχει ήδη ήττες στην έδρα του απο ΠΑΟ και ΑΘΗΝΑΙΚΟ. Αν τριτώσει το κακό δυσκολεύει πολύ το έργο του. Η ΑΕΝΚ ίσως έχει και παιχνίδι μεσοβδόμαδα με τον ΠΑΟ.
ema
Τα δικά μου προγνωστικά:

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1.
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 2
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2

Το μόνο υπό αμφισβήτηση για μένα είναι το πρώτο.
Δεν ξέρω τη δυναμική του Αμύντα μετά τον τραυματισμό της παίκτριάς του.
Οι μικρές του Γέρακα έχουν πάρει τα πάνω τους μετά τις συνεχείς νίκες οπότε λόγω ηθικού και έδρας δίνω 1

Καλούς αγώνες!


el cid
καλησπέρα,

τα προγνωστικά μου

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 2 (Άμα χάσει ο Αμύντας μπαίνει σε περιπέτειες. Ο Άρης στηρίζεται ουσιαστικά σε μία παίκτρια!!!)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1. ( Όχι εύκολα νομίζω)
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2. (Ήσυχο απόγευμα)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 2 (Άλλο ένα ήσυχο απόγευμα κακά τα ψέμματα Bill70)
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2 (Καλός ο Γέρακας αλλά όχι τόσο για να κερδίσει τον Αθηναϊκό. Θα τον δυσκολέψει όμως)
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2 (Δεν θα κάνει δεύτερη γκέλα η Κηφισιά. Εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσει)

Καλή συνέχεια και υγεία. Χρόνια πολλά στους Νίκους και τις Νικολέτες.

di pa
Προγνωστικά και από μένα:

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 2 γιατί όπως έχω ξαναπεί, ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη!

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 2, η απουσία μιας παίκτριας του Ιάσονα δε νομίζω ότι θα επηρεάσει τόσο ώστε να χάσει! Έχει σαφώς πολύ καλύτερη ομάδα από την ΑΕΚ.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ggrilik
ΕΣΚΑΝΑ Α' Κορασίδες

10η αγωνιστική

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19-96
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 22-49
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 50-56
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 39-71
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 51-26
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 46-53

Χθές έγιναν και τα παιχνίδια που είχαν αναβλήθεί:

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΤΣΙΝΙΟΥ 30-64
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 64-58 (παρ.)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 46-37

--- αναλυτικά --

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19-96
Δεκάλεπτα : 05-38, 08-52, 11-82, 19-96
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Βροχίδου) Μόσχου 4, Καπμπάρδη 1, Γεωργίλη 4, Παρασκευοπούλου 10(1), Σουλάι, Ρήττα, Μπελεγρή.
ΚΡΟΝΟΣ (Παναγόπουλος) Μπέκιου 6, Μποσγανά 22(1), Έγγελη 12, Κουλουρή 14, Σιγούρου 7, Βλαχονάτσιου 3, Τζανέτου 16, Γρηγοροπούλου 10, Σεχάι, Καρκακέλα 6, Μπαγντασαριάν.

Μεγάλο σκόρ απο τον Κρόνο Αγ.Δημητρίου και τις παγκορασίδες του (Μποσγανά 2003, Τζανέτου 2002, Γρηγοροπούλου 2004, και νομίζω πως και οι Κουλουρή και Έγγελη είναι 2002).

ΠANEΛEYΣINIAKOΣ - EΛEYΘEPIA ΜΟΣΧΑΤΟΥ 50-56
Δεκάλεπτα : 11-09, 22-25, 40-36, 50-56
ΠANEΛEYΣINIAKOΣ (Pουστέμης): Τσάλου 2, Γουργιωτοπούλου 2, Στοτσένη 3, Mεγαλούδη 8(2), Πέππα 21(2), Iωσηφίδη , Λούκου 8(2), Kόντου 6, Πόγκα
EΛEYΘEPIA ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Παπαναστασίου ): Mπουρσούκη 8, Pαπτοπούλου 8(1), Tζιούτζιου 3(1), Bώλου 2, Tάραμα 14(3), Tσίρκα , Προέδρου 16(1), Kρητικοπούλου , Pήγα 5

Είχα δει πέρσι την Πέππα (2002 νομίζω) σε ένα τουρνουά παγκορασίδων του πανελευσινιακού τον περασμένο Απρίλιο και είχα ενθουσιαστεί με το "θράσος" της. Θέλει δουλειά βέβαια, αλλά τόσο τσαμπουκαλεμένη παίκτρια (με την καλή έννοια ελπίζω) αξίζει της προσοχής.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 39-71
Δεκάλεπτα : 09-20, 22-39, 27-58, 39-71
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος) : Xαρούνι 4, Μιχαλοπούλου, Χαραλαμπίδου 4, Γιαννακοπούλου 4, Ξηνταβελώνη 4, Πάγγου 10(2), Μόκα 2, Μαχαίρα, Κονόμη 2, Μούτσα 7, Τζουνοπούλου 1, Παπαθεοδώρου 1
ΦΑΡΟΣ (Λειβάδης , Κοιλάκου): Διακάκη, Χατζηλεοντή 23, Καραπατάκη 5(1), Καρακασίδου 7, Κιαούλια Μαλ. 2, Κιαούλια Μαρ.4, Καλαφάτη 6, Κοντραφούρη 13, Παπαμιχαήλ 2, Τζιλιάνου 9, Μπαϊμπάκη

Τρένο ο Φάρος. Και βλέπω πως σιγά σιγά η ομάδα να στηρίζεται επιθετικά και σε άλλες παίκτριες πλην των τριών τεράτων.. Καλό αυτό για όλους smile.gif Οι Εσπερίδες (που κι αυτές έχουν καλή ομάδα με κάποιες ελπιδοφόρες παγκορασίδες πχ Μόκα, Μούτσα) δεν κατάφεραν να τα βγάλουν πέρα.

---- και οι αγώνες εξ αναβολής --

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 30-64
Δεκάλεπτα : 3-22, 17-41, 22-56, 30-64.
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ.(Φατούρος): Αντωνοπούλου 2, Παπαγεωργίου 2, Βλάχου, Δίμτσα 5(1), Παγώνη Α. 8(2),Παγώνη Γ. 3(1), Σαρίδη, Ευαγγελίτση 1, Λειβαδάρα 5(1), Σταθά , Κρικέλα 4.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης): Παπαδοπούλου 4, Καρακασίδου 21, Κιαουλιά Μαλ., Καραπατάκη , Κιαουλιά Μαρ. 2, Καλαφάτη 6, Κοντραφούρη 12, Παπαμιχαήλ , Χατζηλεοντή 17, Τζιλιάνου 2, Διακάκη, Μπαιμπάκη.

ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 64-58
Δεκάλεπτα : 07-09, 25-20, 39-36, 52-52 (καν. αγ.) 64-58 (παρ.)
ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος): Χαρούνι , Μιχαλοπούλου , Χαραλαμπίδου 19(4), Γιαννακοπούλου . Πάγγου 7(1) , Μόκα 18(1), Μαχαίρα , Κονόμη 2, Μούτσα 18(1) , Παπαθεοδώρου
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παναγόπουλος): Μπέκιου , Μποσγανά 15, Καραγκούνη , ¨Εγγελη 6, Κουλούρη 17(1) , Σιγούρου . Τζανέτου 10, Γρηγοροπούλου 10

Οι Εσπερίδες κάναν την έκπληξη νομίζω. Πρέπει να ήταν ματσάρα. Βέβαια η Εσπερίδες μοιάζει να την είχαν στήσει στις τέσσερις γωνίες και να σουτάραν τρίποντα (21 πόντοι απο 7 τρίποντα, πράγμα που μισώ σε μικρές ηλικίες, αλλά χαλάλι τους smile.gif

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 46-37
ΝΑ

Παρατηρώ πως ο ΠΡΩΤΕΑΣ, υποτίθεται απο τα πιο οργανωμένα σωματεία σταμάτησε εδώ και δύο αγωνιστικές να δίνει φύλλα αγώνα. Αναρωτιέμαι αν τα κρατούσε ο ίδιος ο Κτιστάκης... w00t.gif wacko.gif


Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 10/12/2016

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ @ 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ @ 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ»
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ @ 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ @ 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ @ 21.15 ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ @ 16.30 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ

Η τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου.
'Ισως κάνω και μια ανασκόπηση σε παίκτριες (κυρίως απο πλευράς σκοραρίσματος μια και δεν ανεβαίνει και κανα βιντεάκι...
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Dec 6 2016, 22:19 ) *
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 64-58
Δεκάλεπτα : 07-09, 25-20, 39-36, 52-52 (καν. αγ.) 64-58 (παρ.)
ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος): Χαρούνι , Μιχαλοπούλου , Χαραλαμπίδου 19(4), Γιαννακοπούλου . Πάγγου 7(1) , Μόκα 18(1), Μαχαίρα , Κονόμη 2, Μούτσα 18(1) , Παπαθεοδώρου
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παναγόπουλος): Μπέκιου , Μποσγανά 15, Καραγκούνη , ¨Εγγελη 6, Κουλούρη 17(1) , Σιγούρου . Τζανέτου 10, Γρηγοροπούλου 10

Οι Εσπερίδες κάναν την έκπληξη νομίζω. Πρέπει να ήταν ματσάρα. Βέβαια η Εσπερίδες μοιάζει να την είχαν στήσει στις τέσσερις γωνίες και να σουτάραν τρίποντα (21 πόντοι απο 7 τρίποντα, πράγμα που μισώ σε μικρές ηλικίες, αλλά χαλάλι τους smile.gif


Μισ και δεν βρέθηκε κάποιος φίλος να μας πει τα του αγώνα (είπαμε, εδώ είναι σφηκοφωλιά ΕΣΚΑ smile.gif ) αντιγράφω απο τον ιστότοπο των Εσπερίδων http://www.ikaroswbc.gr/2016/12/64-58.html

.. Την κορυφαία φετινή της νίκη πήρε η ομάδα κορασίδων αφού μετά από σπουδαία εμφάνιση νίκησε 64-58 τον Κρόνο Αγ. Δημ. στο κλ. Εθνικής Αντίστασης σε εξ αναβολής αγώνα . Τα κορίτσια μας έδειξαν σπουδαία αντίδραση μετά την ήττα από τον Φάρο πριν 48 ώρες . Είχαν ευψυχία, πάθος και είχαν μια προσεγμένη τακτική στο πλάνο του κόουτς Παναγιωτόπουλου πάνω στην Μποσγανά που περιορίστηκε σημαντικά . Το ματς ήταν δραματικό σε εξέλιξη με πολλές εναλλαγές στην πρωτοπορία και τα παιδιά μας βρέθηκαν μπροστά στο σκορ 44-36 στις αρχές του τελευταίου δεκαλέπτου ! Οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν , πίεσαν ασφυκτικά ενώ γύριζαν σταθερά σε ζώνη σε οργανωμένη άμυνα και πέρασαν μπροστά 49-52 . Εκεί έπρεπε να μπουν μεγάλα σουτ (σπουδαίο το 7/16 τρίποντα !!! που είχαν τα κορίτσια μας) . Στο τελευταίο λεπτό η Πάγγου ισοφάρισε με τρίποντο 52-52 και έστειλε ουσιαστικά το ματς στην παράταση . Αποβλήθηκαν με 5ο φάουλ Γιαννακοπούλου και Κονόμη ενώ η Μόκα έπαιζε από νωρίς με τρία φάουλ και εν συνεχεία με 4 όπως και η Παπαθεοδώρου) . Στην παράταση οι κοπέλες μας έδειξαν καθαρό μυαλό και με φοβερό πάθος και επίσης σπουδαία σουτ (Μόκα , Χαραλαμπίδου και Μούτσα) και κατέκτησαν δίκαια την σπουδαία νίκη. Δεν υστέρησε κανένα κορίτσι και όλες έδωσαν και την ψυχή τους , θυσιάστηκαν για την ομάδα και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Ιδιαίτερη μνεία αξίζουν μια από τις πιο πολύτιμες της αναμέτρησης Κυριακή Χαραλαμπίδου στο κορυφαίο παιχνίδι της την διετία που αγωνίζεται στην ομάδα , στην σπουδαία Ορνέλλα Μούτσα που επίσης ήταν εξαιρετική , στην Μάγδα Μόκα ένα από τα πιο ταλαντούχα κορίτσια που έβαλε μεγάλα, κρίσιμα και δύσκολα σουτ αλλά και την Άννα Μαρία Πάγγου που επίσης έδειξε ατσάλινα νεύρα και χαρακτήρα όπως και εναντίον του Φάρου το Σάββατο . Εκείνο που πραγματικά ήταν σημαντικό ήταν ότι παρά τις δυσκολίες στα ριμπάουντς , όλα τα κορίτσια έδειξαν σθένος και έβλεπες στα μάτια τους ότι το ήθελαν πολύ . Μπράβο σε όλες και τον κόουτς για την ασφαλώς σημαντική νίκη και καλή συνέχεια .
Κορυφαίες του επίσης νεανικού Κρόνου Μποσγανά Κουλούρη Τζανέτου και Γρηγοροπούλου ..."


Οπότε έχουμε και μια εξήγηση για τα πολλά τρίποντα.
Για την Μποσγανά, μια που την αναφέρει ο Ίκαρος, την έχω δει στα περσινά play off της ΕΣΚΑΝΑ μεταξύ Πρωτέα - Κρόνου και παρόλο που δεν έβαλε παρά κάτι σαν 2 πόντους στο ένα και μηδέν στο άλλο (μικρή σε ηλικία γαρ) μ'άρεσε ιδιαίτερα. Ελπίζω ν'ανέβουν και φέτος σε βιντεάκια τα Play off να κρίνω εξέλιξη.
nikos64
QUOTE (di pa @ Dec 6 2016, 19:13 ) *
Προγνωστικά και από μένα:

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 2 γιατί όπως έχω ξαναπεί, ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη!

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 2, η απουσία μιας παίκτριας του Ιάσονα δε νομίζω ότι θα επηρεάσει τόσο ώστε να χάσει! Έχει σαφώς πολύ καλύτερη ομάδα από την ΑΕΚ.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1


ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 1 σιγουρα ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη ...αλλα ποια ειναι η ανοιξη ? και ουτε και κανενα αλλο .....πουλι φερνει ανοιξη ...

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
σε αυτα τα δυο διαφωνω
ema
QUOTE(el cid @ Dec 6 2016, 18:58 ) *
καλησπέρα,

τα προγνωστικά μου

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 2 (Άμα χάσει ο Αμύντας μπαίνει σε περιπέτειες. Ο Άρης στηρίζεται ουσιαστικά σε μία παίκτρια!!!)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1. ( Όχι εύκολα νομίζω)
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2. (Ήσυχο απόγευμα)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 2 (Άλλο ένα ήσυχο απόγευμα κακά τα ψέμματα Bill70)
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2 (Καλός ο Γέρακας αλλά όχι τόσο για να κερδίσει τον Αθηναϊκό. Θα τον δυσκολέψει όμως)
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2 (Δεν θα κάνει δεύτερη γκέλα η Κηφισιά. Εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσει)

Καλή συνέχεια και υγεία. Χρόνια πολλά στους Νίκους και τις Νικολέτες.


O Αθηναϊκός έχει απώλειες (Τσιλημπάρη και Μάνου) και ο Γέρακας έχει "δυναμώσει" στην πορεία σε σχέση με τον πρώτο αγώνα. Θα είναι ένα καλό παιχνίδι.
Περαστικά στις τραυματίες, να επιστρέψουν γρήγορα!!
Eddie Johnson8
QUOTE (Bill 70 @ Dec 6 2016, 15:24 ) *
Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 10/12/2016

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ @ 17:00 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ @ 17:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 18:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ @ 19:15 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ @ 20:30 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ @ 20:45 ΚΛ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

Καλησπέρα

Πρώιμα προγνωστικά

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 2. Κομβικό παιχνίδι για να σταματήσει η αγωνιστική κατηφόρα του ΑΜΥΝΤΑ. Εχω την εντύπωση πως θα τα καταφέρει.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ---- Εκτός της απουσίας της παίκτριας των γηπεδούχων θα λείπει η μία από τις ψηλές του Ιάσονα και αυτή η ομάδα μοιάζει σαν -για όσους παθιαστήκαμε με τα ηλεκτρονικά τσιγάρα- μπαταρία ασφαλούς χημείας, εστω με τις όποιες αυξομειώσεις των μιλιαμπέρ, στην κανονική της σύνθεση. Οποια και να λείψει από τις starters παρουσιάζονται θέματα ισορροπίας και αν πάει το ματς σε ροντέο δυτικών προαστίων (γειτονικά σωματεία, χωρίς κακές σχέσεις πάντως) δεν ξέρω τι μπορεί να προκύψει.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2. Εχω την εντύπωση πως έχουμε υποτιμήσει αρκετά τον ΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ισως και ο ίδιος βέβαια αδικεί τον εαυτό του. Πιστεύω θα πάρει το διπλό όπως στον ΕΥΝΙΚΟ με μεγαλύτερη ίσως δυσκολία. Γερά στο παιχνίδι της τετράδας ο ΚΡΟΝΟΣ αν επιβληθεί.

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1. Αποτολμώ τον άσσο με το σκεπτικό πως ο ΕΥΝΙΚΟΣ καταβάλλεται δύσκολα και έχει ήδη ήττες στην έδρα του απο ΠΑΟ και ΑΘΗΝΑΙΚΟ. Αν τριτώσει το κακό δυσκολεύει πολύ το έργο του. Η ΑΕΝΚ ίσως έχει και παιχνίδι μεσοβδόμαδα με τον ΠΑΟ.




Καλημέρα,

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ @ 20:45 ΚΛ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

Γιατί άλλαξε έδρα ο ΕΥΝΙΚΟΣ ? (μέχρι τώρα έπαιζε στη Ζωφριά ) http://www.basketforum.gr/forum/style_emot...lt/rolleyes.gif
Eddie Johnson8

Τα προγνωστικά μου

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 1 (Πρέπει να το πάρει!!!)

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1. (Νομίζω δύσκολα)

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2. (Εκδρομή)

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 2 (Χαλαρό απόγευμα)

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1 (Λόγω απουσιών όπως αναφέρει η ema.)

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2 (ΝΤΕΡΜΠΙ)
ema
Παραλίγο να βγω αληθινή στην πρόβλεψή μου για ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.
Ο Κρόνος ήταν μπροστά στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, αλλά δεν ήταν ψύχραιμος στο τέλος, με αποτέλεσμα να χάσει από τον ΑΘΗΝΑΪΚΟ με 44-50.
Είδαμε έναν πολύ ωραίο αγώνα για γερά νεύρα. Μπράβο σε όλα τα κορίτσια.
ggrilik
ΕΣΚΑΝΑ Α' Κορασίδες

11η αγωνιστική

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 56-20
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 45-29
[b]ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 42-30
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ[/b] 91-43
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 43-54
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 48-42

Τελευταία αγωνιστική πρώτου γύρου.
Φάρος πρώτος, και ακολουθούν με +1 ήττα διαφορά έκαστος οι Πανιώνιος, Πρωτέας, Ίκαρος, Κρόνος.


--- αναλυτικά --

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 56-20
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-00, 29-08, 41-16, 56-20
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παναγόπουλος) Μπέκιου 7(1), Μποσγανά 20(1), Καραγκούνη 1, Σεχάι Αρ., Κουλουρή 16, Σιγούρου 2, Μπαγντασαριάν,Σεχάι Αν., Γρηγοροπούλου 4, Μυστικού 4, Καρκακέλα, Βλαχονάτσιου.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΟ (Κλαδούχος) Μαρούδα 3(1), Σταμπούλογλου, Τριμερίτη 2, Ρίζου 2, Βαβούλη, Χαλικιά 11(1), Κούπα 2, Μήτση.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 42-30
Δεκάλεπτα :14-06 , 26-09 , 38-18 , 42-30
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Παπαναστασίου ): Μπουρσούκη 3 (1), Τζιούτζιου 3 , Βώλου 4 , Τάραμα 2 , Τσίρκα 4 , Κυριακόγγονα , 7 , Προέδρου 15 , Κρητικοπούλου 11 .
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ( Βροχίδου ) : Μόσχου 2 , Καμπαρδή 18 (1), Γεωργίλη 1 , Παρασκευοπούλου 4 , Σουλαι 2 , Ρήττα 5 , Ξεπατεράκη 3 , Μπελεγρή .

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 91-43
Δεκάλεπτα: 24-12, 53-16, 71-28, 91-43.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης):Παπαδοπούλου 6, Καρακασίδου 25(1), Κιαουλιά Μαλ. 8, Καραπατάκη 2, Κιαουλιά Μαρ. 9, Καλαφάτη 7(1), Κοντραφούρη 9, Παπαμιχαήλ 2, Χατζηλεοντή 14, Τζιλιάνου 9, Διακάκη, Δράκου.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Ρουστέμης): Τσάλου 6, Γουργιωτοπούλου 2, Στοτσένη, Μεγαλούδη 14(2), Πέππα 7, Λούκου 3(1), Κόντου 5(1), Πόγκα 6.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. – ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 43-54
Δεκάλεπτα : 08-11, 18-21, 27-37, 43-54
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. (Καραγάνης): Γιαννέλου , Παναγιωτοπούλου , Σερδαλή , Μαμίλι 12(1) , Κωνσταντοπούλου 9, Νέζη , Αζάζ , Δρουμπούκη 6, Σακελλαρίδου 10, Γκολιμπιάν 6(1)
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος): Παπαδοπούλου , Παπακώστα , Χαραλαμπίδου 10(1) , Χαρούνι , Ξηνταβελώνη , Πάγγου 12(4) , Μόκα 9(1) , Μαχαίρα , Κονόμη 6 , Μούτσα 11(1) , Τζουνοπούλου , Παπαθεοδώρου 6

Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 17/12/2016

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ @ 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ»
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ @ 12.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ @ 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ @ 21.15 ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ @ 19.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ @ 16.15 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Πανιώνιος - Κρόνος θα είναι ωραίο ματσάκι με φαβορί τον Κρόνο, αλλά και το Πρωτέας-Εσπερίδες θα είναι αμφίρροπο. Προσωπικά βλέπω Εσπερίδες γιατί ο Πρωτέας μοιάζει να περνάει κάμψη στις Κορασίδες.
Bill 70
Καλησπέρα

Και τα δικά μου εύσημα στα κορίτσια ΚΡΟΝΟΥ και ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ. Ο ΚΡΟΝΟΣ η πιο βελτιωμένη ομάδα στο πέρασμα των αγωνιστικών.
Η ενημερωση μου για τον Ιάσονα είναι πως κέρδισε εύκολα, δεν συγκράτησα το σκορ λόγω του προχωρημένου της ηλικίας μου και ακολουθεί ο πολύ δύσκολος αγώνας με τον ΕΥΝΙΚΟ* ο οποίος δεν δικαίωσε τις προβλέψεις μου χάνοντας από την ΑΕΝΚ 33-42.
Άγνοια για τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

*Είναι η μόνη ομάδα που "μας" (οπαδός speaking) έχει κερδίσει αμαχητί τα τελευταία δύο χρόνια ενώ στο Final 4 των παγκορασίδων αν και είχε στη σύνθεσή του τις πολύ καλές παίκτριες που αποχώρησαν τον δυσκολέψαμε αρκετά χάνοντας με ανατροπή στο τελευταίο πεντάλεπτο.
ggrilik
Α' ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

12η αγωνιστική

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 80
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 50-43
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 15-75
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 33–64
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 44-50
ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 33-42

Κανονάκι για τον el cid κυρίες και κύριοι! 77.gif

--- αναλυτικά

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 80
δεκάλεπτα : 7-18, 15-40, 19-62, 39-80
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ : ΝΑ
ΑΜΥΝΤΑΣ (Πομόνης Τάσος) : Μπάκα 27(1), Κάκκαβα 4, Καράντζαλου 8, Πατσιώτη 33, Αναστασοπούλου, Μαντζιώρη, Λάμπρου 8, Τσούτσουρα, Ραψομανίκη, Βασιλειάδη.

ΜΕΛΑΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 50-43
Δεκάλεπτα: 10-8, 10-11, 20-14, 10-10
ΜΕΛΑΣ (Σκαμπά): Καπένη Π 2, Σπυροπούλου, Kοτρώτσιου 23 (3), Καβακιώτη, Καπένη Ο, Νταμπαράκη, Tέκου 4, Κρητικού, Ψαρρά 4, Ξένου 16, Βαρελογιάννη 1
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μανιατόπουλος): Σπάχο 2, Γεωργακλή 2, Μούτσα 10, Σαχά 6, Kαρρά, Καλτσουνά, Νανού 2, Γιαβασοπούλου 6, Κουκή 15, Τανασέ - Παπαδάτου

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 15-75
Δεκάλεπτα: 6-23,8-37,12-54,15-75
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ : ΝΑ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ( Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κοιλιά Π.5 ,Μουρίκη 7 (1), Καράλη 3 Τζερεμέ 8 , Κοιλιά Ν. 15 (3), Μπεζαϊτη 8 , Τάρλα 7, Μαυράκη 11 , Γάτου 6 , Ζαρρή Β. 5

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ 44-50
Δεκάλεπτα: 16-13, 27-21, 38-28, 44-50
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Χατζηιωαννίδης, Γεωργακόπουλος): Καρτάκη, Μπαναβού, Ανδρικοπούλου 8(1), Πέππα, Κυρίδη, Κυριακάκη 16(1), Κυρίδη Α. 10(2), Γκουτσουλάκη 10.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χρυσοβιτσιάνος): Μπαλαμπάνη, Κουτσιρίμπα, Μάνου 4, Γιαννίκου, Μονογυιού 20, Κοντώση, Κολλιαδήμα 16, Λιγνού 9, Τριανταφύλλου 1.

ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 33-42
ΕΥΝΙΚΟΣ : ΝΑ
ΑΕΝΚ (Κατρά, Μπίρδας): Γλυνού, Θωμά, Θεοδώρου 2, Αχμέτ, Μουστάκα 8, Καστρινάκη 6, Χαλάτση , Σακελλαρίου 2, Ζερβουλάκου-Γιατράκου, Τριανταφύλλου 24.

Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 17/12/2016

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ @ 12:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ @ 12:30 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. @ 20:00 ΕΡΓΑΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ @ 20:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ @ 21:00 ΥΜΗΤΤΟΥ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ @ 21:00 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄

Ιάσων Κολωνού - Εύνικος πιστεύω πως αποδειχτεί ντέρμπι, όπως και το Αμύντας - Κρόνος Γέρακα.

Επίσης έχουμε το μάτς - ντέρμπι εξ αναβολής:

ΑΕΚΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ @ Πέμπτη 22/12/2016, 19:15, Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ ντέρμπι αλέρτ
el cid
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 80

Ναι, πίστευα πως θα κερδίσει ο Αμύντας αλλά όχι και με τέτοιο σκορ!!! Τι γίνεται εκεί στον Υμηττό; Όποιος ξέρει κάτι ας μας ενημερώσει. Αν συνδυασθεί μάλιστα και με το αποτέλεσμα των νεανίδων (ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 46 - 48) ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Παρακαλώ βοήθεια.

Στα προσεχώς

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1 (ευκαιρία για ρεβάνς για τον ημιτελικό των παγκορασίδων)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1 (Εύκολο πρωινό στα βόρεια προάστια)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 1 (Εύκολο βράδυ αλλά μάλλον χωρίς 100αρα)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 (Άλλο ένα εύκολο απόγευμα)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 (Θα τολμήσω διπλό αλλά με προβληματισμό)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. Χ (Ντέρμπυ ουραγών .Ευκαιρία για τα Μελίσσια να πετύχουν την πρώτη τους νίκη αλλά και ευκαιρία για την ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ να μείνει στο παιχνίδι της παραμονής)

di pa
QUOTE (el cid @ Dec 13 2016, 18:42 ) *
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 80

Ναι, πίστευα πως θα κερδίσει ο Αμύντας αλλά όχι και με τέτοιο σκορ!!! Τι γίνεται εκεί στον Υμηττό; Όποιος ξέρει κάτι ας μας ενημερώσει. Αν συνδυασθεί μάλιστα και με το αποτέλεσμα των νεανίδων (ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 46 - 48) ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Παρακαλώ βοήθεια.

Στα προσεχώς

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1 (ευκαιρία για ρεβάνς για τον ημιτελικό των παγκορασίδων)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1 (Εύκολο πρωινό στα βόρεια προάστια)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 1 (Εύκολο βράδυ αλλά μάλλον χωρίς 100αρα)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 (Άλλο ένα εύκολο απόγευμα)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 (Θα τολμήσω διπλό αλλά με προβληματισμό)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. Χ (Ντέρμπυ ουραγών .Ευκαιρία για τα Μελίσσια να πετύχουν την πρώτη τους νίκη αλλά και ευκαιρία για την ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ να μείνει στο παιχνίδι της παραμονής)


Θα συμφωνήσω σε όλα!

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1
Bill 70
Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 17/12/2016

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ @ 12:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ @ 12:30 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. @ 20:00 ΕΡΓΑΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ @ 20:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ @ 21:00 ΥΜΗΤΤΟΥ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ @ 21:00 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄

Καλησπέρα

Προγνωστικά τελευταίας αγωνιστικής πριν τη διακοπή

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ---- Σε εισαγωγικά βέβαια η λέξη "ρεβάνς". Περισσότερο θα έλεγα πρόκληση αντιμετώπισης μιας ομάδας που "μας" κέρδισε δίκαια -και πολύ δύσκολα- στον ημιτελικό των παγκορασίδων και δίκαια -και πολύ εύκολα αυτή τη φορά- τη 2η αγωνιστική φέτος. Στις παγκορασίδες είδα ιδίοις όμμασι τη μάχη και για τη φετινή ήττα στο πρωτάθλημα έμαθα πως το βάθος του πάγκου του ΕΥΝΙΚΟΥ μας εξάντλησε και η διαφορά έφτασε μέχρι τους 20 πόντους. Η μόνη παράδοση άνευ όρων την τελευταία διετία. Η ομάδα αντέδρασε καλά στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Για να δούμε τι θα κάνει και απέναντι στη "νέμεση" της.

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2. Παρά την μεγάλη διαφορά με την οποία κέρδισε ο ΑΜΥΝΤΑΣ τον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, νομίζω ήταν πειστικότερη η εμφάνιση του ΚΡΟΝΟΥ απέναντι στον ΑΘΗΝΑΙΚΟ.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2. Πιο κοντά στη νίκη η ΑΕΚ, έχοντας και τα ύψη για την κυριαρχία στη ρακέτα.
Eddie Johnson8
QUOTE (el cid @ Dec 13 2016, 18:42 ) *
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 80

Ναι, πίστευα πως θα κερδίσει ο Αμύντας αλλά όχι και με τέτοιο σκορ!!! Τι γίνεται εκεί στον Υμηττό; Όποιος ξέρει κάτι ας μας ενημερώσει. Αν συνδυασθεί μάλιστα και με το αποτέλεσμα των νεανίδων (ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 46 - 48) ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Παρακαλώ βοήθεια.

Στα προσεχώς

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1 (ευκαιρία για ρεβάνς για τον ημιτελικό των παγκορασίδων)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1 (Εύκολο πρωινό στα βόρεια προάστια)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 1 (Εύκολο βράδυ αλλά μάλλον χωρίς 100αρα)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 (Άλλο ένα εύκολο απόγευμα)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 (Θα τολμήσω διπλό αλλά με προβληματισμό)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. Χ (Ντέρμπυ ουραγών .Ευκαιρία για τα Μελίσσια να πετύχουν την πρώτη τους νίκη αλλά και ευκαιρία για την ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ να μείνει στο παιχνίδι της παραμονής)



Καλημέρα,
Νομίζω ότι ο Άρης έπαιξε χωρίς τον "ΚΟΥΚΟ"
ggrilik
QUOTE (Eddie Johnson8 @ Dec 14 2016, 09:49 ) *
Καλημέρα,
Νομίζω ότι ο Άρης έπαιξε χωρίς τον "ΚΟΥΚΟ"


Αν μας έλεγε και το φύλλο αγώνα.... Δυστυχώς ο Αμύντας δίνει μόνο τις παίκτριές του και Ο Αρης (που κι αυτός δίνει μόνο τις παίκτριές του) αργεί να ενημερώσει, οπότε θα μάθουμε σε καμια δυό βδομάδες.

Απο το site του ΑΜΥΝΤΑ:

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 80
δεκάλεπτα 7-18, 15-40, 19-62, 39-80
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ : ΝΑ
ΑΜΥΝΤΑΣ (Πομόνης Τάσος) : Μπάκα 27(1), Κάκκαβα 4, Καράντζαλου 8, Πατσιώτη 33, Αναστασοπούλου, Μαντζιώρη, Λάμπρου 8, Τσούτσουρα, Ραψομανίκη, Βασιλειάδη.

Πάντως τόσο μεγάλη διαφορά στο σκόρ δύσκολα θα την κάλυπτε ο κούκος νομίζω.
Eddie Johnson8


ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1 (εύκολα)

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1 (χωρίς λόγια)

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 1 (χωρίς λόγια)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 (χωρίς λόγια)

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 (νομίζω εύκολα)

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 1 (έφτασε ο καιρός για την πρώτη νίκη)
nikos64
QUOTE (el cid @ Dec 13 2016, 18:42 ) *
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 80

Ναι, πίστευα πως θα κερδίσει ο Αμύντας αλλά όχι και με τέτοιο σκορ!!! Τι γίνεται εκεί στον Υμηττό; Όποιος ξέρει κάτι ας μας ενημερώσει. Αν συνδυασθεί μάλιστα και με το αποτέλεσμα των νεανίδων (ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 46 - 48) ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Παρακαλώ βοήθεια.

Στα προσεχώς

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1 (ευκαιρία για ρεβάνς για τον ημιτελικό των παγκορασίδων)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1 (Εύκολο πρωινό στα βόρεια προάστια)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 1 (Εύκολο βράδυ αλλά μάλλον χωρίς 100αρα)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 (Άλλο ένα εύκολο απόγευμα)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 (Θα τολμήσω διπλό αλλά με προβληματισμό)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. Χ (Ντέρμπυ ουραγών .Ευκαιρία για τα Μελίσσια να πετύχουν την πρώτη τους νίκη αλλά και ευκαιρία για την ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ να μείνει στο παιχνίδι της παραμονής)

νομιζω οτι οι αποριες θα σου λυθηκαν και για το πως και γιατι κερδισε με 40 ποντους και γιατι εχασε μονο με 2 ...

το θεμα παντως δεν ειναι τι γινεται εκει στον υμηττο αλλα το τι γινεται εκει στην δαφνη wink.gif αν μαλιστα καταφερουν και στο μουρουτσος να μην παιζει αλλη ομαδα μπασκετ παρα μονο ο ΑΟΔ θα ειναι πολυ σκουρα τα πραγματα για τους ‘βουνισιους‘..δες πχ τι γινεται στο παιδικο του αμυντα αυτη την σεζον .....
αμα εχεις χρονο για σκοτωμα και καθεσαι και ψαχνεις στα σαιτ των ομαδων βρισκεις διαφορα .... απο ροστερ ,απο συνθεσεις με η χωρις ποντους , φωτογραφιες ομαδων -τμηματων βλεπεις πχ ποιος στεκεται διπλα σε ποιον rolleyes.gif φωτογραφιες απο αγωνες μεχρι και φυλλα αγωνων βρισκεις πρωτοτυπα και βλεπεις εκει πεντε πραγματα ....

στα προγνωστικα θα συμφωνησω αν και θα ηθελα νικη του ευνικου

QUOTE
ggrilikΑν μας έλεγε και το φύλλο αγώνα.... Δυστυχώς ο Αμύντας δίνει μόνο τις παίκτριές του και Ο Αρης (που κι αυτός δίνει μόνο τις παίκτριές του) αργεί να ενημερώσει, οπότε θα μάθουμε σε καμια δυό βδομάδες.


ο αρης στις κορασιδες εχει σταματησει την πληροφορηση αλλα οταν την εκανε εγραφε και τις δυο ομαδες ...
ο αμυντας παλι αναλογα τα κεφια τους μπορει να γραψει μπορει και οχι , αν γραψει μπορει να βαλει ποντους μπορει και οχι , μπορει να βαλει και τις 2 ομαδες μπορει και οχι .....

παντως για το πιο ενδιαφερων σαιτ ψηφιζω μελισσια με διαφορα


ααα ξεχασα

Bill 70

περιμενω μια απαντηση γιατι σταματησε ο ιασων νεανιδες και γυναικειο ..αν ξερεις φυσικα
Fourteen
QUOTE (Eddie Johnson8 @ Dec 14 2016, 10:49 ) *
Καλημέρα,
Νομίζω ότι ο Άρης έπαιξε χωρίς τον "ΚΟΥΚΟ"

Η ομαδα του Αρη φετος αποτελειται απο 3 κορασιδες 2 παγκορασιδες και 6 μινι! Στο ματς με τον αμυντα ελειπαν οι 2 κορασιδες(τραυματισμος και lower) και η μια παγκορασιδα( τραυματισμος πιο βαρυς απο τον πρωτο). Η μια εξ αυτων ηταν και αυτη που αναφερεστε. Δυσκολο να κρατηθει λοιπον χαμηλα η διαφορα.
Bill 70
Bill 70

περιμενω μια απαντηση γιατι σταματησε ο ιασων νεανιδες και γυναικειο ..αν ξερεις φυσικα
[/quote]

Καλημέρα nikos64

Sorry για την καθυστέρηση, χάθηκε η ερώτηση στη ροή των μηνυμάτων.
Στις νεανιδες ξέμενε από έμψυχο δυναμικό καθώς τα παιδιά στρέφονταν στα διαβασματα τους και στο γυναικείο μετά από δύο συνεχόμενες ανόδους η ομαδα αποχώρησε μεσούσης της περιόδου γιατί πάλι το χόμπι αποδείχτηκε χρονοβόρο με τις προπονήσεις να γίνονται μακριά από την περιοχή, στο κλειστό του Στρέφη.
nikos64
QUOTE (Bill 70 @ Dec 14 2016, 12:55 ) *
Καλημέρα nikos64

Sorry για την καθυστέρηση, χάθηκε η ερώτηση στη ροή των μηνυμάτων.
Στις νεανιδες ξέμενε από έμψυχο δυναμικό καθώς τα παιδιά στρέφονταν στα διαβασματα τους και στο γυναικείο μετά από δύο συνεχόμενες ανόδους η ομαδα αποχώρησε μεσούσης της περιόδου γιατί πάλι το χόμπι αποδείχτηκε χρονοβόρο με τις προπονήσεις να γίνονται μακριά από την περιοχή, στο κλειστό του Στρέφη.


θενκς ... καταλαβαινω sad.gif
Ko Ni
Κορασίδες Β' : Μελίσσια - Αθηνα'ι'κός 42-39
Dimitris c
QUOTE(Ko Ni @ Dec 17 2016, 21:29 ) *
Κορασίδες Β' : Μελίσσια - Αθηνα'ι'κός 42-39




Ειχα την χαρα να δω με την κορη μου σημερα 2 συγκλονιστικους αγωνες των Γ κορασιδων.Ξεκιναω με τον τελευταιο χρονικα...Μελισσια Αθηναικος...μπραβο στα Μελισσια και πολλα μπραβο στη κοπελα με το 17 την Κουκη..δεν περιμενα οτι ο Αθηναικος θα εχανε(εχασα το στοιχημα με την κορη μου)..ο αλλος αγωνας Ευνικος ΠΑΟ...Ολα τα λεφτα το 19 και το 17 του ΠΑΟ..Ο αγωνας κριθηκε απο την ταπα που εριξε το 17 του ΠΑΟ στην κοπελα του Ευνικου...τελικα υπαρχει πολυ και καλο μελλον στο γυναικειο μπασκετ..
ggrilik
Αντιπαρέρχομαι τα περι "λαμπρού μέλλοντος του γυναικείου μπάσκετ" με κριτήριο αγώνες κορασίδων Β' και Γ' αλλά και Α', ομοίως. Το πρόβλημα δεν είναι το ταλέντο, ταλέντο λίγο πολύ υπάρχει σε κάθε φουρνιά. Το πρόβλημα είναι η συνέχεια και η εξέλιξη. Κακά τα ψέματα, το γυναικείο μπάσκετ δεν υπόσχεται και τίποτα λαμπρές μέρες σταδιοδρομίας στις κοπέλες που συνεχίζουν να παίζουν, οπότε και το κίνητρο για να συνεχίσουν και να δουλέψουν σκληρά και να κάνουν τις θυσίες που απαιτεί ο πρωταθλητισμός είναι μικρό. Φυσικά υπάρχουν και κάποιες λίγες που το έχουν πάρει πολύ πεισματικά και έχουν και το ταλέντο. Το μέλλον θα δείξει smile.gif
Πάμε τώρα στην σύνοψή μας smile.gif

ΕΣΚΑΝΑ Α' Κορασίδες

12η αγωνιστική

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 26-50
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 41-18
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 56-19
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 52-48
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 42-50
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 55-56

Για να 'βλογήσω τα γένια μου, μεγάλη νίκη των Εσπερίδων μέσα στο κλειστό Βούλας, όπως είχα προβλέψει!.
Σαν αποτέλεσμα, πέραν του Φάρου οι Πανιώνιος, Εσπερίδες, Κρόνος Αγ.Δημ και Πρωτέας θα δώσουν τρομερή μάχη για την είσοδο στο Final 4


--- αναλυτικά --

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 26-50
Δεκάλεπτα: 07-16, 15-30, 22-42, 26-50
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κοπάτσκοβα) Αμυρά, Ολυμπίου 7, Παντέλη, Μπάκου, Τσαγκαροπούλου 2, Μπίτα, Γιαννακούλια 9, Καναβάρου 2, Πάλιουρα, Τσαβολάκη 6, Ανδρονικίδου.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παναγόπουλος) Μπέκιου 5(1), Μποσγανά 21(1), Καραγκούνη 5, Έγγελη, Κουλουρή 4, Σιγούρου, Βλαχονάτσιου, Τζανέτου 7, Γρηγοροπούλου 8, Μυστικού, Καρκακέλα, Μπαγντασαριάν.

Ποιό εύκολα απ'ότι θα περίμενα. Εν τω μεταξύ η Μποσγανά πάει να εξελιχθεί σε καλαθομηχανή?? Ελπίζω να πέσει στα χέρια μου κανένα βιντεάκι!

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 41-18
Δεκάλεπτα: 10-04 , 16-07 , 28-13 , 41-18
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Παπαναστασίου): Μπουρσούκη 8 (2), Τζιούτζιου 2, Βώλου 2, Τάραμα 3, Τσίρκα 5, Ρούτση 6, Προέδρου 12 (1), Κρητικοπούλου 1, Ρήγα 2
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλαδούχος) : Μαρούδα 7 (1), Σταμπουλόγλου, Τριμερίτη, Ρίζου 3 (1), Μπρανίστε, Βάβουλη, Χαλικιά 5, Κούπα, Μήτση, Πετράκου, Ελευθεριάδη 3

Εύκολη νίκη για τον ΑΟΕΜ που αποσύρθηκε δυστυχώς απο τις νεανίδες.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 56-19
Δεκάλεπτα: 22-12, 33-13, 42-17, 56-19.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης-Κοιλάκου): Δράκου 2, Κιαουλιά Μαλ. 6, Καραπατάκη 2, Κιαουλιά Μαρ., Καλαφάτη 7(1), Κοντραφούρη 6, Παπαμιχαήλ 4, Τζιλιάνου 15,Διακάκη 2, Μπαιμπάκη 12.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ.(Βροχίδου ): Μόσχου 4, Καμπαρδή 1, Γεωργίλη 5(1), Παρασκευοπούλου 2, Σουλάϊ , Ξεπατεράκη Σ. 3(1), Ρήττα, Ξεπατεράκη Ε 4. , Μπελεγρή.

Εύκολα, αν και χωρίς Καρακασίδου και Χατζηλεοντή ο Φάρος. Πράγμα που εξηγεί την καλή πορεία του. Δεν στηρίζεται πια σε τρείς μόνο παίκτριες.

AΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 52-48
Δεκάλεπτα: 13-12, 27-26, 41-41, 52-48
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Καραγάνης): Τσουμπρή, Γιαννέλου, Παναγιωτοπούλου, Σερδάρη 2, Μαμλί 3(1) , Κωνσταντοπούλου 4, Νέζη 2, Δρουμπούκη 18(1), Σακελλαρίδου 20, Γκολιμπιάν 3
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Ρουστέμης) : Τσάλου, Γουργιωτοπούλου, Στοτσένη 5, Μεγαλούδη 13(1) , Πέππα 19(2) , Παναγοπούλου, Λούκου 7(2), Κοντού 4, Πόγκα

Έκπληξη (κατα την γνώμη μου).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 42-50
Δεκάλεπτα: 11-05, 21-13, 31-25, 42-50
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κότσιφα, Τσεμπέρης ): Συγγρού 5, Καβούνη 2, Μπουντούρη 17(1), Ανδρικοπούλου, Κεκλίκογλου, Φλόκα 4, Τζιαφέτα 10(2), Λυμπέρη Αθ. 1, Καλογερία
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος): Παπακώστα, Χαραλαμπίδου 9(2), Γιαννακοπούλου, Ξηνταβελώνη, Πάγγου, Μόκα 18(1), Μαχαίρα 2, Κονόμη, Μούτσα 21(2), Τζουνοπούλου

Πως δέχτηκε ο Πρωτέας 25 πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο - όσους είχε δεχτεί στα τρία προηγούμενα μαζί - δεν μπορώ να το εξηγήσω αν δεν δω τον αγώνα. Μεγάλη ανατροπή και νίκη για τις Εσπερίδες.
Για τις Εσπερίδες οι τρείς σωματοφύλακες κάνανε όλη την δουλειά (απο άποψη σκοραρίσματος).
Για τον Πρωτέα, βλέπω επέστρεψε μεν η Ελισάβετ Μουντούρη, δεν έπαιξε όμως η Χριστίνα Αναστασοπούλου.


Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο, 07/01/17

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ @ 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ @ 19.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ @ 21.15 ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ @ 13.30 1o ΕΛΕΥΣ ΔΑΣΚΑΛ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ @ 21.00 ΚΛ ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤ
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ @ 20.15 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ
ema
QUOTE(Dimitris c @ Dec 18 2016, 01:11 ) *
Ειχα την χαρα να δω με την κορη μου σημερα 2 συγκλονιστικους αγωνες των Γ κορασιδων.Ξεκιναω με τον τελευταιο χρονικα...Μελισσια Αθηναικος...μπραβο στα Μελισσια και πολλα μπραβο στη κοπελα με το 17 την Κουκη..δεν περιμενα οτι ο Αθηναικος θα εχανε(εχασα το στοιχημα με την κορη μου)..ο αλλος αγωνας Ευνικος ΠΑΟ...Ολα τα λεφτα το 19 και το 17 του ΠΑΟ..Ο αγωνας κριθηκε απο την ταπα που εριξε το 17 του ΠΑΟ στην κοπελα του Ευνικου...τελικα υπαρχει πολυ και καλο μελλον στο γυναικειο μπασκετ..


Συγνώμη αγαπητέ μου, αλλά:
α. συγκλονιστικός αγώνας στη Γ κορασίδων?? Ποιο επίθετο θα χρησιμοποιούσατε τότε για το WNBA? Εκτός αν εννοείτε ότι είχε αγωνία ποιος τελικά θα κερδίσει, αλλά...συγκλονιστικός;; Μήπως υπερβάλετε;
β. ΟΚ για την Κουκή, είναι πολύ καλή παίκτρια, ΟΚ για το 17 του ΠΑΟ (αναλόγως της ηλικίας της), αλλά να λέτε "το 19 όλα τα λεφτά"!!! Δεν το είδα το κοριτσάκι, αλλά το έχω δει σε πολλούς άλλους αγώνες και σκέφτομαι...μήπως είστε ο μπαμπάς της;;;
Εκτός και εάν βελτιώθηκε σε 15 μέρες (που δεν την έχω δει). Το κορίτσι αυτό, χωρίς να θέλω να το προσβάλω, παίζει μπάσκετ σε άλλο χωροχρόνο. Δεν θα το έκανα αυτό το σχόλιο σε καμία περίπτωση, αλλά δεν δέχομαι να με κοροϊδεύουν προωθώντας έτσι κάποια παιδιά. Και τελικά σκέφτομαι ότι είχε τα δίκια του ο @Jhantzop για κάποια σχόλια του πριν κάνα μήνα.
Και για του λόγου το αληθές https://youtu.be/OjVYFnSRdXU
ggrilik
QUOTE (ema @ Dec 18 2016, 18:13 ) *
Και για του λόγου το αληθές https://youtu.be/OjVYFnSRdXU

Γιατί βρε συ? Καλή μου φαίνεται το #17 του ΠΑΟ. Αν και δεν μπορώ να κρίνω επαρκώς, γιατί τα στιγμιότυπα είναι όλα απο επιθέσεις μιας ομάδας, των Μελισσιων smile.gif

Πάντως αν είναι να ξεχωρίσω κάποια, μ'άρεσε το #17 των Μελισσίων.
Πάντως στις Κορασίδες Γ' οι ηλικίες είναι πολύ μικρές, οπότε οποιοδήποτε συμπέρασμα είναι πρόωρο.

(Και ο άνθρωπος δεν ανέφερε ονόματα, και απο τα νούμερα δεν πρόκειται να τα βρούμε ακόμα κι αν προσπαθήσουμε. Απλά ενθουσιασμένος μπαμπάς είναι smile.gif
nikos64
QUOTE (Dimitris c @ Dec 18 2016, 01:11 ) *
Ειχα την χαρα να δω με την κορη μου σημερα 2 συγκλονιστικους αγωνες των Γ κορασιδων.Ξεκιναω με τον τελευταιο χρονικα...Μελισσια Αθηναικος...μπραβο στα Μελισσια και πολλα μπραβο στη κοπελα με το 17 την Κουκη..δεν περιμενα οτι ο Αθηναικος θα εχανε(εχασα το στοιχημα με την κορη μου)..ο αλλος αγωνας Ευνικος ΠΑΟ...Ολα τα λεφτα το 19 και το 17 του ΠΑΟ..Ο αγωνας κριθηκε απο την ταπα που εριξε το 17 του ΠΑΟ στην κοπελα του Ευνικου...τελικα υπαρχει πολυ και καλο μελλον στο γυναικειο μπασκετ..

απο περιεργεια ρωταω καλα ενταξει πηγατε και ειδατε 2 αγωνες κορασιδων γ κατηγοριας , γιατι διαλεχτηκαν να δειτε τους αγωνες των β'ομαδων των συλλογων? και αφου σε ενθουσιασε ο αγωνας μελισσια με αθηναικο (οι δευτερες ομαδες που πχ ο αθηναικος εχει 3-4 του 2001 ) δεν ειχες την περιεργεια να κατσεις να δεις και την α ομαδα των μελισσιων που επαιζε αμεσως μετα?
Dimitris c
QUOTE(ema @ Dec 18 2016, 18:13 ) *
Συγνώμη αγαπητέ μου, αλλά:
α. συγκλονιστικός αγώνας στη Γ κορασίδων?? Ποιο επίθετο θα χρησιμοποιούσατε τότε για το WNBA? Εκτός αν εννοείτε ότι είχε αγωνία ποιος τελικά θα κερδίσει, αλλά...συγκλονιστικός;; Μήπως υπερβάλετε;
β. ΟΚ για την Κουκή, είναι πολύ καλή παίκτρια, ΟΚ για το 17 του ΠΑΟ (αναλόγως της ηλικίας της), αλλά να λέτε "το 19 όλα τα λεφτά"!!! Δεν το είδα το κοριτσάκι, αλλά το έχω δει σε πολλούς άλλους αγώνες και σκέφτομαι...μήπως είστε ο μπαμπάς της;;;
Εκτός και εάν βελτιώθηκε σε 15 μέρες (που δεν την έχω δει). Το κορίτσι αυτό, χωρίς να θέλω να το προσβάλω, παίζει μπάσκετ σε άλλο χωροχρόνο. Δεν θα το έκανα αυτό το σχόλιο σε καμία περίπτωση, αλλά δεν δέχομαι να με κοροϊδεύουν προωθώντας έτσι κάποια παιδιά. Και τελικά σκέφτομαι ότι είχε τα δίκια του ο @Jhantzop για κάποια σχόλια του πριν κάνα μήνα.
Και για του λόγου το αληθές https://youtu.be/OjVYFnSRdXU




Δεν ξερω τι θες να πεις αλλα εγω εγραψα τι ειδα...Εσυ γιατι αρπαζεσαι?κρινεις εσυ τα παιδια?Τι εισαι?ο Ομπραντοβιτς??

QUOTE(nikos64 @ Dec 18 2016, 20:28 ) *
απο περιεργεια ρωταω καλα ενταξει πηγατε και ειδατε 2 αγωνες κορασιδων γ κατηγοριας , γιατι διαλεχτηκαν να δειτε τους αγωνες των β'ομαδων των συλλογων? και αφου σε ενθουσιασε ο αγωνας μελισσια με αθηναικο (οι δευτερες ομαδες που πχ ο αθηναικος εχει 3-4 του 2001 ) δεν ειχες την περιεργεια να κατσεις να δεις και την α ομαδα των μελισσιων που επαιζε αμεσως μετα?



Εχουμε και διαβασμα και τους αγωνες τους επελεξε η κορη μου...Πολυ επιθετικους σας βλεπω και δεν ξερω γιατι...μηπως αντι για forum να το κανετε κλειστο παρεακι?

QUOTE(ggrilik @ Dec 18 2016, 18:54 ) *
Γιατί βρε συ? Καλή μου φαίνεται το #17 του ΠΑΟ. Αν και δεν μπορώ να κρίνω επαρκώς, γιατί τα στιγμιότυπα είναι όλα απο επιθέσεις μιας ομάδας, των Μελισσιων smile.gif

Πάντως αν είναι να ξεχωρίσω κάποια, μ'άρεσε το #17 των Μελισσίων.
Πάντως στις Κορασίδες Γ' οι ηλικίες είναι πολύ μικρές, οπότε οποιοδήποτε συμπέρασμα είναι πρόωρο.

(Και ο άνθρωπος δεν ανέφερε ονόματα, και απο τα νούμερα δεν πρόκειται να τα βρούμε ακόμα κι αν προσπαθήσουμε. Απλά ενθουσιασμένος μπαμπάς είναι smile.gif



Αυτη η ΕΜΑ μαλλον δεν εχει παιξει ποτε μπασκετ και να κρινει ξερει μονο...ΚΟΜΠΛΕΞ λεξεται αυτο...Εγω συγκλονιστικο χαρακτιριζω εναν αξωνα απο τα μινι μεχρι το NBA...Ξεκαβαλα το καλαμι EMA..

Μπραβο Ζελικο!!!!!
nikos64
QUOTE (Dimitris c @ Dec 18 2016, 20:41 ) *
Εχουμε και διαβασμα και τους αγωνες τους επελεξε η κορη μου...Πολυ επιθετικους σας βλεπω και δεν ξερω γιατι...μηπως αντι για forum να το κανετε κλειστο παρεακι?


μου εκανε εντυπωση και σε ρωτησα γιατι αρπαζεσαι ? τουλαχιστον μαζι μου ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.