Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ Β ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
MPAMPIS_21
πιο μπασκετικα παιδια δεν θα το λεγα ,η δεν το δειξαν τουλαχιστον....ο ψηλος απλα δεν ειχε αντιπαλο εκει κ παιζανε συνεχεια η αυτον η το τριποντο.αυτο δεν ειναι μπασκετ.και το 6 του εθνικου καλος αλλα δεν τον αφησε να παιξει ο διαιτητης "φιλος" τον ειχε σημαδεψει στα φαουλ.ηξερε τι εδινε...επιτρεπεται γηπεδο χωρις ταμπλο??ειχα να παω κ κανα 2 χρονια δεν ξεραμε ουτε σκορ ουτε τπτ..στα δεκαλεπτα απο στομα σε στομα.ο μεγας το κοψε??
BILL79
QUOTE(MPAMPIS_21 @ Feb 28 2008, 14:09 ) *
πιο μπασκετικα παιδια δεν θα το λεγα ,η δεν το δειξαν τουλαχιστον....ο ψηλος απλα δεν ειχε αντιπαλο εκει κ παιζανε συνεχεια η αυτον η το τριποντο.αυτο δεν ειναι μπασκετ.και το 6 του εθνικου καλος αλλα δεν τον αφησε να παιξει ο διαιτητης "φιλος" τον ειχε σημαδεψει στα φαουλ.ηξερε τι εδινε...επιτρεπεται γηπεδο χωρις ταμπλο??ειχα να παω κ κανα 2 χρονια δεν ξεραμε ουτε σκορ ουτε τπτ..στα δεκαλεπτα απο στομα σε στομα.ο μεγας το κοψε??

Για το 9 και το 10 του χαραυγιακου σου μιλαω...αρκετα μπασκετικα παιδια...το 6 του εθνικου μου φανηκε να την κουραζει πολυ την μπαλα και δεν το πολυεχει...ο μεγας ηταν τραυματιας...θα επιστρεψει πιο δυνατος...
MPAMPIS_21
ναι καλοι κ το 13 καλος χειριστης απλα χθες ειχε μονο το μπασιμο
GR-HAMMER
καναμε κακιστο παιχνιδι και η νικη του εθνικου με 15+ ποντους ηταν απολυτα λογικη..
ειδικα στην επιθεση αλλου για αλλου...
και τις λιγες φασεις που βγαλαμε ελευθερα σουτ τα σπασαμε...

MPAMPIS_21 Posted Feb 28 2008, 15:12
ναι καλοι κ το 13 καλος χειριστης απλα χθες ειχε μονο το μπασιμο

ναι τα σου δε μου βγηκανε με την καμια..
ειδικα απο τις γωνιες που μου αρεσει να παιρνω σου δεν ειχε χωρο οχι για να σουταρεις, αλλα ουτε για τριπλα...επνιξα καλα..

MPAMPIS_21 Posted Feb 28 2008, 14:09
πιο μπασκετικα παιδια δεν θα το λεγα ,η δεν το δειξαν τουλαχιστον....ο ψηλος απλα δεν ειχε αντιπαλο εκει κ παιζανε συνεχεια η αυτον η το τριποντο.αυτο δεν ειναι μπασκετ.και το 6 του εθνικου καλος αλλα δεν τον αφησε να παιξει ο διαιτητης "φιλος" τον ειχε σημαδεψει στα φαουλ.ηξερε τι εδινε...

συμφωνω, καλος παιχτης το 6 του εθνικου αλλα τα επιθετικα φαουλ τα εκανε..
οταν παιρνεις φορα και πεφτεις με δυναμε πανς στους αλλους δε πηδας για επιθετικο, αλλα μαλλον την εχεις δει ταυρος που βλεπεις κοκκινο πανι και ορμας...
αν δεν κανω λαθος απο τα 4 φαουλ που εκανε, τα 3 ηταν επιθετικα...
τεσπα, οι διαιτητες μια χαρα ητανε, το παιχνιδι ηταν τοσο χαλαρο που δε παιξανε σημαντικο ρολο..
και εμενα μου σφυριξανε 2 φαουλ που δε νομιζω οτι ητανε, αλλα και να μη τα σφυριζαν δεν εχει διαφορα..

δικαιη οπως ειπα και στην αρχη επικρατηση του εθνικου που πηρε και τη διαφορα απο το 1ο παιχνιδι για την ισοβαθμια...

α ρε bill79 εισαι μεγαλη μαυρογατα..
τι το ηθελες να εμφανιστεις στο γηπεδο

να γραφετε και οι υπολοιποι τι παιζει να εχουμε μια ενημερωση γιατι αν περιμενουμε απο εφημεριδα καμια τυχη..

bb
galis75
pantws o ethnikos kerdise kai to xaravgiako kai pire kai ti diafora tou prwtou gyrou nomizw.ethnikos oidipodas xaravgiakos loipon oloi apo 2 ittes kai mono me mia itta o odysseas ap ton oidipoda.
GR-HAMMER
και ο οδυσσεας 2 ηττες..
εχασε απο υμηττο 3 ποντους..
ολοι 2 ηττες και αλλες 2 ομαδες με 3..
το πρωταθλημα ξεκιναει απο την αρχη...
MPAMPIS_21
καλημερα,ειχα παει το σαββατο να δω οδυσεας-υμητος,παιχνιδι με σασπενς.ξερει κανεις αν ο οδυσεας ειχε ελλειψεις γιατι δεν ειχε κανεναν ψηλο,μου φανηκε παραξενο.ωραιο παιχνιδι απο αποψη εναλλαγης σκορ θεαμα κακο.προηγηθηκε ο οδυσεας μεχρι 13 ποντους νομιζω κ μετα ροκανισε την διαφορα ο υμητος
GR-HAMMER
την τεταρτη το βραδυ στο γηπεδο του χαραυγιακου χαραυγιακος - οδυσσεας γαλατσιου..
οσοι πιστοι προσελθετε...
MPAMPIS_21
λογικα ευκολα ο χαραυγιακος το παιχνιδι.
GR-HAMMER
μπαμπησ_21 ειχεσ πληροφοριες? εγω το περιμενα ντερμπι μεχρι το τελος αλλα τελικα εληξε 20+ ποντους
70 κατι - 50 κατι νομιζω..
καναμε καλο παιχνιδι απο την αρχη και δεν τους αφησαμε να μπουνε καθολου στη διεκδικηση...
με διαφορα το καλυτερο μου παιχνιδι φετος...χαρηκα μπασκετ μετα απο πολυ καιρο..
καλη επιτυχια στο γαλατσι στο επομενο παιχνιδι..
τωρα υμηττος-χαραυγιακος την αλλη τεταρτη στο γηπεδο του υμηττου...
με νικη πιστευω ειμαστε αγκαλια με την ανοδο, σαν 1οι η σαν 2οι..
πειτε τιποτα για τα αλλα παιχνιδια...δε πολυμπαινετε οι υπολοιποι?
MPAMPIS_21
δεν ειχα πληροφοριες αλλα ειχα δει το παιχνιδι οδυσεας υμμητος και ετσι μου φανηκε οτι ο οδυσεας δεν λεει κ πολλα...εγω ειδα εθνικος-βυρωνας +20 ο εθνικος κακο μπασκετ στο ημιχρονο ο εθνικος αλλα στο δευτερο βγηκε μαλλον αλλη ομαδα κ εκανε ενα σερι αν μετρησα καλα 17-0. ο οδυσεας ειχε ψηλους?γιατι στο παιχνιδι που ειχα δει εγω δεν ειχε τπτ.
GR-HAMMER
ιδιαιτερα ψηλα παιδια δεν ειχε, αλλα αυτοι που παιζανε στο 4-5 ητανε πολυ δυνατοι και μαχητικοι και παρολο που υστερουσανε σε υψος απο τους ψηλους μας κερδισανε πανω απο 15 επιθετικα ριμπαουντ...
γενικα ητανε πολυ αστοχοι και δε μπορεσαν να βρουνε λυσεις μπροστα, παρα μονο με τα επιθετικα ριμπαουντ...
επιπλεον κανανε και πολλα λαθη που μας δωσανε ευκολους ποντους στον αιφνιδιασμο...
ο βυρωνας πως τα παει? επαιζε καλα και ητανε κοντα στο ημιχρονο η τοσο κακος ηταν ο εθνικος?
απ'οτι βλεπω οι 2 μας θα γραφουμε γιατι οι υπολοιποι δεν εχιυνε χρονο η δε θελουνε να γραψουνε...
leonkalf
QUOTE(GR-HAMMER @ Mar 13 2008, 00:55 ) *
μπαμπησ_21 ειχεσ πληροφοριες? εγω το περιμενα ντερμπι μεχρι το τελος αλλα τελικα εληξε 20+ ποντους
70 κατι - 50 κατι νομιζω..
καναμε καλο παιχνιδι απο την αρχη και δεν τους αφησαμε να μπουνε καθολου στη διεκδικηση...
με διαφορα το καλυτερο μου παιχνιδι φετος...χαρηκα μπασκετ μετα απο πολυ καιρο..
καλη επιτυχια στο γαλατσι στο επομενο παιχνιδι..
τωρα υμηττος-χαραυγιακος την αλλη τεταρτη στο γηπεδο του υμηττου...
με νικη πιστευω ειμαστε αγκαλια με την ανοδο, σαν 1οι η σαν 2οι..
πειτε τιποτα για τα αλλα παιχνιδια...δε πολυμπαινετε οι υπολοιποι?

Μπράβο Ηλία!!! Έτσι, να το χαίρεσαι!!!
Ηγέτης του Χαραυγιακού... 41.gif

Και τώρα τοπικό-γειτονικό ντέρμπι??? Καλή επιτυχία!!!
bball.gif
odysseas 1998
γεια σας παιδια!εδω ο φανατικος του οδυσσεα.συντριβη ειχαμε προχθες απο τον πολυ καλο χαραυγιακο.αυτος ο hammer μας γ... πολυ καλος ο ¨χαρα¨ επαιξε με παρα πολυ παθος και δεν τον κοντραραμε.διαβασα για τους ψηλους του οδυσσεα.απο τον ιανουαριο τραυματιστηκε ο καλυτερος παιχτης μας που ειναι 4-5αρι και ηταν ο βασικος μας σκορερ.χωρις αυτον χασαμε απο υμμητο και συντριβικαμε απο χαραυγιακο.τωρα εχουμε οιδιποδα μεσα,ματς ολα τα λεφτα για να βγουμε εστω τριτοι.παιδια οι κωφοι ειναι μεσα στο κολπο της ανοδου,μην τους παραμελειτε.εμεις αυτοκτονισαμε με τον υμμητο που μας πηρε ολα τα ριμπαουντ.ο ¨χαρα¨ εχει ομαδαρα.ο play maker,ο χαμμερ,ειναι σουπερ,πολυ γρηγορος και παιζει πολυ εξυπνα και με παθος.το 11 πολυ αθλητικος παιχτης,ο ψηλος ξερει μπασκετακι και το 10ειναι σπιρτο.πρεπει να επαιζε καπου πιο ψηλα παλια.ο υμμητος πολυ ψυλη ομαδα,αρκετα συμπαθητικοι αλλα ολο χανουν στον ποντο απο περυσι.μου εκανε εντυπωση που επιθετικα ειχαν παντα ορθοδοξες επιλογες και κυριως μπασιματα.ο βυρωνας δεν μου αρεσε σαν ομαδα.επιθετικα δεν απειλουσαν.αν και εχουν 2-3 παικτες που αν βρεθουν σε μερα μπορει να κανουν ζημια.με εθνικο δεν εχουμε παιξει καθολου ακομα αλλα απο οτι λετε ειναι καλη ομαδα.τον οιδιποδα δεν τον παω γιατι περυσι ειχε κατεβασει με πλαστο δελτιο μεχρι και παγκιτη της Α2.ελεος.εβλεπες κατι παιχτη 2αρυ 1.90 που επαιρνε μπαλα και εκανε οτι ηθελε.κυκλοφορει διαιτητης κοντος με λιγη κοιλιτσα,γυαλακια και παιδικη φατσα που δεν ξερει ουτε τα βασικα!τον ανταλασσω με αρνι 20κιλο απο ρεθυμνο ο,τι πρεπει για το πασχα!καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες και να ανεβουν οι καλυτεροι...
GR-HAMMER
ναι το εμαθα μετα το παιχνιδι για τον ψηλο σας, δεν τον θυμομουνα απο το 1ο παιχνιδι..
πρεπει να ητανε μεγαλη απωλεια...
thanx για τα καλα σου λογια οδυσσεα1998...
και ο οιδιποδας καλη ομαδα..
συμφωνω οτι οι κουφοι ειναι μεσα στο κολπο, με διαφορα η πιο ατυχη ομαδα της κατηγοριας αφου ξεκινησανε ετσι κι αλλιως 8-9 ατομα τη χρονια..
βγηκανε εξω ενας βασικος ψηλος(φανταρος) και οι 2 βασικοι περιφερειακοι με τραυματισμους(ο ενας εβγαλε τον ωμο του και ο αλλος δε θυμαμαι), πηρανε αλλα 2-3 παιδια για να συμπληρωνουνε, αλλα τα κενα ηταν μεγαλα..
παρ'ολ'αυτα, εχουνε παιξει τα λιγοτερα παιχνιδια, αφου τους πεσανε ολες οι αναβολες..
σιγα σιγα θα μειωσουνε τις απωλειες τους και θα διεκδικησουν πιστευω την ανοδο...
συμφωνω με την αναλυση της ομαδας μας, οσο για το 10 δεν κανεις λαθος..
36 χρονων ειναι και εχει παιξει ολα τα χρονια(με εξαιρεση τα 2 τελευταια) σε κατηγοριες το λιγοτερο μεχρι β εσκα..
νομιζω εχει παιξει και μεχρι γ εθνικη, οχι παγκιτης, επαιζε...
εθνικος καλη ομαδα, στη μερα της μπορει να σε διαλυσει(την παθαμε εμεις στην εδρα τους)
οιδιποδας πληρης ομαδα(επισης με απωλειες), παντα επικινδυνη..
οποιος θελει μτην αλλη βδομαδα υμηττος-χαραυγιακος στο κλειστο του αμυντα στον υμηττο...
τεταρτη ειναι ο αγωνας γυρω στις 9 αν δεν κανω λαθος...
ο0αχ0οαχα0χο
η περιγραφη του διαιτητη τα εσπασε..
last φιλε leonkalf ευχαριστω και σενα για τα καλα σου λογια..
ηγετης δεν ειμαι ακομα, απλα μου βγηκε το παιχνιδι..
ας κανω τα ιδια και σε ολα τα υπολοιπα παιχνιδια και το συζηταμε..
γραψτε και οι αλλοι ντεεε
bb
DEJAN13


τρενο ο εθνικος νικη με 1 ποντο,τα υπολοιπα αγωνας κ παρασκηνιο αυριο
odysseas 1998
γεια πες φιλε dejan λεπτομερειες για το ματσακι...αρα εθνικος και χαραυγιακος ουσιαστικα καθαρισαν.παιζουμε κυριακη με οιδιποδα αλλα χλωμα τα πραγματα.χωρις τον ψηλο μας δεν σκοραρουμε ευκολα και θα εχουμε και αλλη μια απουσια στο ¨3¨ που ποναμε συναχεια.αν μας κερδισει ο οιδιποδας αγκαλιαζει την τριτη θεση.ειχε καλη ρακετα ο οιδιποδας?
GR-HAMMER
περιμενω την αναλυση του παιχνιδιου απο τον dejan13...
η νικη του εθνικου δημιουργει διαφορες στη βαθμολογια,
αφου χαραυγιακος και εθνικος εχουνε 8-2,
οιδιποδας, οδυσσεας και ΑΟ ΚΟΦΩΝ εχουνε 6-3,
υμηττος με 4-6 και βυρωνας με 4-5..
αυτη την τεταρτη ο εθνικος παιρνει τη νικη με το μαρουσι που δεν κατεβηκε, ενω χαραυγιακος και ΑΟ ΚΟΦΩΝ δοκιμαζονται εκτος εδρας με υμηττο και βυρωνα αντιστοιχα...
ενω το σαββατο εχουμε το ντερμπι ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣ ΟΙΔΙΠΟΔΑΣ ΚΟΛΩΝΟΥ, οπου ο χαμενος χανεται ουσιαστικα...
καλη ομαδα γενικα ο οιδιποδας, τοσο ρακετα, οσο περιφερεια..
DEJAN13
λοιπον εθνικος στον αγωνα καλος στην αμυνα τραγικος στην επιθεση ημιχρονο με -7 περιπου.οιδιποδας εμενα δεν μου αρεσει σαν ομαδα καλοι παιχτες το 10 κοντος9 και το 13 ψηλοι.στον εθνικο τραυματιστηκε το 6 στις αρχες δευτερου ημιχρονου που ηταν απωλεια. για το παιχνιδι διαιτητες ο ενας διαιτητης με περιεργα σφυριγματα που εξυπηρετουσαν τον οιδιποδα δηλαδη 4 ανυπαρκτα πανομοιοτυπα συνεχομενα φαουλ στην διεκδικηση του ριμπαουντ μολις ο οιδιποδας χανει το σουτ και παιρνει το ριμπαουντ ο εθνικος.αυτα ειναι εσκεμενα σφυριγματα γιατι σε εκεινη την φαση κρατουσαν τον οιδιποδα στο παιχνιδι που εχανε 4-6 ποντους στο τελευταιο τριλεπτο ολα αυτα.ειδα κ αλλα (γραφικα) που συμβαιναν στην κερκιδα αλλα δεν ασχολουμαι...καλη συνεχεια σε ολους.
oidipodas
παιδιά κατ αρχήν γεια σε όλους ανεξαιρέτως...θα μπω και εγώ στην ωραία παρέα σας και όπως βλέπω σιγά σιγά συμπληρώνουμε όλες τις ομάδες του ομίλου μας.ετσι θα χουμε ανταποκριση απο πρωτο χερι απ ολα τα ματς.
λοιπον θα ξεκινησω ν απανταω σε καποιους απο σας οι οποιοι εχουν παρεξηγησει καταστασεις και χωρις να γνωριζουνε προσωπα και πραγματα και να χουν επιβεβαιωσει αυτα που λενε προβαινουν σε ανακριβειες.ειμαι καποια χρονια στην ομαδα φετος εχω σοβαρο τραυματισμο και δεν παιζω και παρακολουθω με ενδιαφερον ολα τα παιχνιδια μας και οποια αλλα με αφηνει το πολυτεχνειο.θα ξεκινησω απ το χθεσινο ματς και τον ντεγιαν.το ξερεις οτι το παιχνιδι επρεπε να ειχε παει παραταση; το ειδες το τριποντο σας οταν χανατε 39-36 στο τριτο δεκαλεπτο και το σκορ εγινε ως δια μαγειας 39-40 υπερ σας;ακομα και ο παγκος σας το ειδε και εκανε μουγγα.καλα εκανε βεβαια αφου βαζουνε ασχετες να γραφουνε το σκορ.αλλα αν εχεις αμφιβολιες ζητα το βιντεο που εχετε στην κατοχη σας να το δεις αλλα τουλαχιστον μη δημιουργεις εντυπωσεις.εμεις ουτε ενσταση δεν καναμε γιατι τα παιχνιδια θελουμε να παιζονται μες στα γηπεδα και οχι αλλου.επισης στο πρωτο ματς επειδη το ειδες και αυτο απ οτι λες θυμασαι τον παικτη που δεν αφησε ο διαιτητης να παιξει απο λαθος δικο του τελικα οπως αποδειχθηκε και ουτε αφησε ν αντικατασταθει απο αλλον.σας ειχε δωσει και την μπαλλα παραπανω φορες απο λαθος με το βελακι ηθελημενο για μενα στις κρισιμες 2 τελευταιες επιθεσεις .αν δε το θυμασαι και αυτο θυμησου οτι χτες ηταν ο ιδιος διαιτητης που ηταν και στο πρωτο ματς .λες να θελαμε να μας σφυριξει ο ιδιος;εσας ευνοησε η διαιτησια εκτος απο τη φαση που χτυπησε η μπαλα στα ποδια ενος δικου μας και βγηκε εξω και την εδωσε σε μας.αρα μη μιλαμε για διαιτησια γιατι τα μεσα τα εχετε και τα εχετε χρησιμοποιησει οταν το απαιτουσαν οι περιστασεις.σε σας αναφερομαι που εχετε προεδρο ολοκληρο προεδρο της δημοκρατιας και ο συλλογος σας ειναι απο τους ιστορικοτερους στην ελλαδα.με αυτα που λεω δεν θελω να θιξω τους παιχτες εσας δηλαδη που ιδρωνετε την φανελλα και εχουμε την ιδια αγαπη για το μπασκετ.ισα ισα εισαστε συμπαθεις και καλοι παιχτες και παντα τα μεταξυ μας ματς εχουν παθος και ειναι ντερμπι(εκτος απο το περσινο που σας ριξαμε 34 ποντους πλακα κανω ντεγιαν μη θιγεσαι ουτως η αλλως στο δευτερο γυρο μας κερδισατε).επισης πολυ καλος ο προπονητης σας.
τωρα οσο για το παιδι απο τον οδυσσεα που εγραψε οτι επαιξε με μας περσι παικτης απο α2 σκεψου αυτο μονο ειναι ποτε δυνατον να καταδεχτει να παιξει δ εσκα ανθρωπος α2 και να ρισκαρει το συμβολαιο του ή να ρισκάρει πιθανή τιμωρία του απο την ομοσπονδία ή το πιο σοβαρό να τραυματιστεί στις γηπεδάρες που παίζουμε;εμεις δεν εχουμε βοηθεια απο κανεναν βαζουμε τις εμφανισεις απο την τσεπη μας εμεις πληρωνουμε οι ιδιοι οι παικτες τους κριτες σε καθε αγωνα για να μας κλεβει και η γραμματεια στο τελος.4 χρονια τωρα ειχαμε παντα απο τις καλυτερες ομαδες απ τους καλυτερους παιχτες παντως σιγουρα αλλα τις 2 χρονιες μας αφαιρεσανε βαθμους για τα παιδικα και δεν ανεβηκαμε και περσι για να καταλαβεις τι εγινε ειχαμε εναν παικτη ο οποιος ειχε τιμωρηθει με αλλη ομαδα 14 αγωνες.του εκδωσανε κανονικα δελτιο η ομοσπονδια και μας αφησε να παιζουμε και οταν πηγαιναμε οχι απλα τρενο πυρηνοκινητοι ειμασταν με 11-1 απολογισμο θυμηθηκαν οτι αυτος ειχε εκτισει τους 12.και ετσι αντι τουλαχιστον να τιμωρησουν μονο τον παιχτη γιατι τον εαυτο τους ειναι δυσκολο να τον τιμωρησουν γιατι αυτοι ειναι οι αλανθαστοι παντα τιμωρησαν και τον καλυτερο μας παιχτη και αφαιρεσαν και αλλους βαθμους απο την ομαδα μας συν τους βαθμους του παιδικου.οποτε εμεις αλλου εχουμε φταιξει αλλα οχι οτι ειμαστε και οι ευνοημενοι του συστηματος γιατι ισα ισα που ομαδες σαν τη δικια μας ερασιτεχνικες οργανωτικα δεν τις θελουνε και τις πολεμανε.
τωρα για να τ αφησουμε αυτα και ν ασχοληθουμε με το αντικειμενο μας που δεν ειναι αλλο απ το μπασκετ ο εθνικος μετα τη νικη με μας εχει ανεβει οπως και ο χαραυγιακος που εχει ευκολο προγραμμα.βεβαια ποτε δεν ξερεις γιατι ολες οι ομαδες ψιλοβραζουνε στο ιδιο καζανι και σε αυτο το τεραστιο πρωταθλημα των 12 αγωνιστικων 68.gif που παιζουμε ενα ματς καθε 2 μηνες τα παντα γινονται.ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ.αφου δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει παιζεις τη μια μερα με μια ομαδα και μεχρι να ξαναπαιξεις εχει περασει ενας αιωνας.τωρα τα καλα τα νεα ειναι οτι θ ανεβουν μαλλον 4 ομαδες απο καθε ομιλο γι αυτο ολες οι ομαδες θα παλεψουν μεχρι τελους.για λεπτομερειες ρωτηστε με και θα σας πω...
εμεις ειμαστε ενα δραμα δεν βλεπομαστε φετος παροτι ηρθαν πολλοι καλοι παιχτες(μας λειπει βεβαια ο πρωτος περσινος μας σκορερ και εγω φυσικα αμα δεν ευλογησεις και τα γενια σου)δεν εχουμε κολλησει σαν ομαδα καθοτι δεν κανουμε προπονησεις.γι αυτο ολα τα παιχνιδια μας τα χασαμε και τα 3 στο β ημιχρονο δεν εχουμε δυναμεις.κερδιζαμε τον εθνικο στο πρωτο ματς με 11 ποντους στο ημιχρονο εκτος εδρας χασαμε χτες κερδιζαμε 8 ποντους παλι χασαμε. με το χαραυγιακο παλι κερδιζαμε στο ημιχρονο παλι χασαμε.βεβαια δεν εχουμε κανει ΑΚΟΜΑ την τρελλη γκελα και εχουμε καλες πιθανοτητες.
ο χαραυγιακος οργανωμενη ομαδα παιξαμε και φιλικο και κερδισαμε 35-45 .ειναι καλη ομαδα λογω του παιδιου που γραφει εδω μεσα που εχει σωματοδομη μικρου διαμαντιδη,του σουτερ που κολλαει τριποντακια και του ψηλου που παρολο που δεν πηδαει εφημεριδα δυσκολα τον κλεινεις.εχουν προβλημα εναντιον ζωνης.
ο εθνικος πολυ εμπειρη ομαδα λογω του 14 του 11 του 9 και αλλων.εχει μεγαλο προβλημα οταν τον πρεσσαρεις σε ολο το γηπεδο.
ο οδυσσεας παιχτες φαινομενικα αταλαντοι αλλα απιστευτα μαχητικοι και ομαδικοι.αυτοι μαλιστα παιζουνε μπασκετ οπως πρεπει παροτι δεν βοηθιουνται σε υψος.συμπαθεια μου ο καραφλας biggrin.gif παντα ο πιο παθιασμενος
κωφοι το μεγαλο ερωτηματικο δεν τους εχω δει.αλλα για να κερδισαν εθνικο εκτος θα ειναι καλοι.
υμμητος σαν και μας καλους παικτες δεν εχουν οργανωση ειναι και ατυχοι χανουν ολο στον ποντο.
βυρωνας δεν ξερω γιατι δεν αποδιδει ενω εχει καλη ομαδα.ελπιζω να μην αποδωσει με μας.σε φιλικο παντως χασαμε απ αυτους στο τελος.
πιαστηκα να γραφω δεν νομιζω να αφησα κανεναν παραπονεμενο.ελπιζω να μη με παρεξηγησει ο ντεγιαν και ο οδυσσεας καλη πορεια σε ολους μας και υγεια πανω απ ολα.ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΕΣΧΑΤΟΙ ΕΣΣΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΣΧΑΤΕΣ
odysseas 1998
μάλλον θα γίνει σάββατο ο αγώνας μας με οιδίποδα.μην σφυρίζει ο χοντρούλης...οι προπονήσεις της ομάδας είναι με 5-7 άτομα εδω και ένα μήνα και το βλέπω δύσκλολο το ματσάκι.όλοι στο κλειστό της βεϊκου για τον υπερτατο αγωνα
oidipodas
ΟΔΥΣΣΕΑ και νομιζα οτι ειμαι ο μονος τρελλος στην ελλαδα ξυπνιος τετοια ωρα ν ασχολουμαι με μπασκετ ιδιως της δ εσκα.ουτε εγω το βλεπω καλα για μας το ματσακι οποτε θα χουμε ντερμπακι .τι ωρα θα γινει;
odysseas 1998
φίλε του οιδίποδα φράφαμε την ίδια ώρα μήνυμα στο φόρουμ.λόγος παρεξήγησης φυσικά δεν υπάρχει.δεν ήξερα την ιστορία που έγραψες με τον περσινό σας παίχτη έτσι όπως την είπες.η πληροφόρηση μου ήρθε από στόμα σε στόμα οπότε σαφώς δεν διασταύρωσα αυτό που είπα και αν είναι όπως τα είπες τότε συγγνώμη.αν μπορείς πες μας γιατί λες ότι΄μάλλον θα ανέβουν 4 από τον όμιλο,είναι πολυ ενδιαφέρον αυτό γιατί εμείς,εσείς και οι κωφοι θα θα παλέψουμε για τις θέσεις 3-5 και είμαστε ισόβαθμοι και οι 3.
odysseas 1998
κι εγώ το ίδιο νόμιζα για μένα!δεν έχει διευκρινιστεί ώρα.είναι ορισμένο για κυριακή αλλά επειδή κυριακή παίζει η προπονήτρια αγώνα στην Α έσκα,η θα αλλάξει ώρα η θα γίνει σάββατο απ'ότι μου είπαν.πριν έρθεις διασταύρωσε έρα και μέρα καλού κακού...
oidipodas
ωχ παλι αναβολη μου μυριζει και θα ξενερωσω...οι ομαδες που ανεβαινουν ειναι κουφο αλλα εξαρτωμαστε αμεσα απο τη β κ τη γ εθνικη.αν ας πουμε δεν πεσει ομαδα της εσκα απο την γ εθνικη στην α εσκα τοτε δε θα μας συμπαρασυρει και εμας.δηλαδη αν πεσει ο απολλωνας που κινδυνευει απο γ εθνικη στην α εσκα αμεσως αμεσως τρωει θεση μιας ομαδας απο την τελευταια κατηγορια τη δ εσκα δηλαδη που θ ανεβαινε στη γ γιατι θα υπηρχανε κενες θεσεις.θα στα εξηγησω αλλη στιγμη καλυτερα οταν εχω ωρα.καλο βραδυ η καλη σου μερα icon_wave.gif
DEJAN13
φιλε οιδιποδα,καλως ηρθες καταρχας τα περι προεδρου δημοκρατιας κλπ τα θεωρω γραφικα κ δεν απαντω οπως δεν απαντησε κ ο δουρος στον αλεφαντο.(σου απαντω στο ιδιο υφος που εγραψες).το να το παιζει κατατρεγμενη μια ομαδα που δεν κανει ουτε ζεσταμα σαν ομαδα κ να λει πραγματα για να λεει ,δυστυχως φετος το ταμπλο 2 φορες ειπε εθνικο. οσον αφορα τον διαιτητη,τα κολιτιλικια εξω ολοι μαζι παραγοντες του χαραυγιακου προπονητης οιδιποδα ο διαιτητης ο συγκεκριμενος κ ενας φιλος του απ εξω τα ειδες??το οτι οτι συγχωνευεστε με τον χαραυγιακο το χεις ακουσει??εγω το ακουσα δεν ξερω αν ισχυει περιμενω να μας πεις εσυ. το οτι ανεβαινε ο προπονητης σας στο ημιχρονο στη κερκιδα να μιλησει με τον χαραυγιακο κ τον κολητο του διαιτητη το ειδες?? για τα 4 φαουλ συνεχομενα ουτε κουβεντα ομως.για τον παιχτη στο πρωτο παιχνιδι οταν το δελτιο εχει 2 αυτοκολητα απο δυο διαφορετικες ομαδες τι θες να κανει ο διαιτητης??ομως το προχθεσινο παιχνιδακι συμφερε κ αλλους να το χασει ο εθνικος ετσι δεν ειναι??οσον αφορα για το πρωταθλημα ολες οι ομαδες τα ιδια κενα εχουν οποτε αλλου ειναι το προβλημα.οσο για το σκορ ημιχρονου για το 30-24 που εγινε βαζοντας καλαθι ο εθνικος 32-26 εκει δεν εγινε παραβαση??αρα φιλε μου δεν θα πηγαινε σε παραταση θα νικαγα 2.παντως φιλικο απο 2 ομαδες που διεκδικουν ιδιους στοχους κ εχουν επισημο μεταξυ τους παιχνιδι πρωτη φορα το ακουω......φιλικα αλλα απαντησεις πρεπει να δινονται ομως οπως πρεπει.καλη συνεχεια στο πρωταθλημα κ καλη αναρωση φιλε μου
DEJAN13
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Δ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 18 10 8 2 0 521 428 93
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΟ 18 10 8 2 0 495 407 88
ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 15 9 6 3 0 375 352 23
ΑΣ ΟΙΔΙΠΟΔΑΣ ΚΟΛΩΝΟΥ 15 9 6 3 0 432 362 70
ΑΟ ΚΩΦΩΝ 15 9 6 3 0 367 317 50
ΑΟ ΥΜΗΤΤΟΥ ΧΑΡΑΥΓΗΣ 14 10 4 6 0 443 438 5
ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 13 9 4 5 0 396 384 12
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1 11 0 1 10 1 162 -161
ΩΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 0 11 0 0 11 0 180 -180
oidipodas
ntegian γιατι εχεις τετοιο μενος με την ομαδα μας δεν μπορω να καταλαβω.ισα ισα ειμαστε η μονη ομαδα που οταν πριν 3 χρονια δεν ειχατε κλειστο και κανατε προπονησεις στο ανοικτο σας, σας καλεσαμε στο κλειστο του πανεπιστημιου το δικο μας και καναμε κοινες προπονησεις.επισης καναμε κ 3 φιλικα μεταξυ μας κ ας ειχαμε κοινους στοχους οπως λες για τωρα.δεν ξερω βεβαια αν ησουνα στην ομαδα και τοτε αλλα μπορεις να ρωτησεις τους πιο παλιους.επισης εχουμε κανει φιλικα με ολους εκτος απο σας και τον οδυσσεα που ειναι μακρια και απο την αρχη της χρονιας που τοτε ολοι τους ιδιους στοχους εχουμε.δεν παιζουμε και ευρωλιγκα για να ειμαστε τοσο μπλαζε οσο εσεις.με ποιους δηλαδη θελεις να παιξουμε φιλικο ;με το σακραμεντο;βρες μας καμια ομαδα εσυ ή ελατε να παιξουμε με σας τωρα που δεν εχουμε αλλα ματς μεταξυ μας.επισης για τη συγχωνευση το χω ακουσει αλλα το θεωρω δυσκολο αλλα μακαρι να γινει γιατι με μας ασχολειται μονο ο προπονητης μας και ενω πιστευω να το παραδεχεσαι εχουμε μπολικο ταλεντο μενουμε στασιμοι.βεβαια και παρεουλα οπως ειμαστε ωραια περναμε.και εσεις οι ιδιοι με περσι εισαστε αλλα με την νεα οργανωση γηπεδο κλπ εχετε προοδευσει.οποτε τι σε πειραζει εσενα να μιλαμε με αλλες ομαδες και ετσι κι αλλιως σε συμφερει να γινει για ν ανεβεις 100 τοις εκατο.και εμεις δεν κρυβομαστε απο κανεναν.καλα τα περι διαιτησιας τ ακουω και γω γραφικα.αν ειναι αυτοι διαιτητες που μπορει να σπρωξουν μια ομαδα που ειναι επικινδυνοι διαιτητες σιγουρα δε θα σπρωξουνε εμας.δεν εχουνε κανενα συμφερον.
τωρα για το αλλο που λες οτι δεν κανουμε ουτε σοβαρο ζεσταμα σκεψου να καναμε κιολας δε θα χαναμε απο κανεναν biggrin.gif .μη ξεχνας που ησουνα και εσυ περσι που ενω ειχες τους ιδιους παιχτες ησασταν χαλαροι και χανατε...οποτε ασε μας να ευχαριστηθουμε το μπασκετακι μας.
ακομα αυτο που λες για το καλαθι στο πρωτο ημιχρονο εισαι σιγουρος;ειδες το βιντεο;γιατι ειδες οτι τα λαμπακια στον πινακα ειχαν προβλημα στο 0 και το 2 το δειχνανε το ιδιο.αν το ειδες στο βιντεο παω πασο.αλλα τουλαχιστον θα συμφωνεις για το τετραποντο και για τις λαθος κατοχες που εδωσε στον πρωτο γυρο ο<κολλητος>μας ο διαιτητης.
τωρα αυτο που λεω για τον προεδρο σας ειναι υπερβολικο εν μερει γιατι σιγα μην ασχολειται ενας προεδρος συνεχεια με δ εσκα αλλα οταν χρειαστηκε και το γηπεδο σας το εφτιαξε και πριν χρονια οταν ανεβηκατε και δεν ειχατε προσελθει σ ενα παιχνιδι με τον καρεα επειδη λειπανε αρκετοι παικτες σας και μηδενιστηκατε το παιχνιδι μετα απο παρεμβαση του ξαναεγινε κανονικα.
τελος για το παιδι στον πρωτο γυρο απο λαθος της ομοσπονδιας που του χανε κολλησει λαθος αυτοκολλητο παλι εμεις την πληρωσαμε.το που φταιμε δεν καταλαβα.
και αυτο που λες για οτι εχουμε ολοι τα ιδια κενα εμεις ειχαμε να παιξουμε απο τις 20 γεναρη ενω εσεις ειστε μετα απο 3 ματς στην καλυτερη σας φορμα.οποτε δεν μπορουμε να συγκρινουμε τις 2 ομαδες.δηλαδη για τοσο ασχετους μας εχεις;εναν καλο λογο δεν εχεις να πεις;αν ειναι ετσι δεν εισαι φιλαθλος εισαι οπαδος.αφου εισαστε τοσο καλυτεροι γιατι δε μας κερδιζατε 30 ποντους αλλα με την ψυχη στο στομα;
παντως για να τελειωνουμε να μη νομιζεις οτι εχω καποιο προβλημα μαζι σας ισα ισα σας παω σαν ομαδα γιατι εχετε και σεις πολυ καλους παιχτες που θα μπορουσαν να παιξουν οπουδηποτε αλλου αλλα καθονται και στηριζουνε την ιστορικη σας ομαδα σ ενα αθλημα που οι παραγοντες σας το χουν παραμελησει.σκεψου τα ολα αυτα που σου ειπα και μη βαλλεις κατα δικαιων και αδικων.
στο επομενο post ευελπιστω να μιλησεις μπασκετικα και μ ενδιαφερει η γνωμη σου (οπως και των αλλων παιδιων εδω μεσα)να μου κανεις μια αναλυση για τη δικια μας την ομαδα και ολες τις υπολοιπες.παντα καλοπροαιρετα και φιλικα
GR-HAMMER
καλως ηρθες και απο μενα στο παρεακι μας εδω φιλε οιδιποδα..
καταρχας να πω οτι εγω με διαιτησιες, γραμματειες κτλ δεν ασχολουμαι ακομα και αν με αδικησουν, ειδικα σε ενα μερος οπου μπορουν να τα διαβασουν γιατι ενα πολυ κοντινο μου ατομο τιμωρηθηκε επειδη ειπε τη γνωμη του και δεν παιζει φετος μπασκετ, αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια...
αυτο με τον παιχτη το διαβασα εδω αλλα δεν το πολυπιστεψα..
οπως ειπες σιγα μη ρισκαρει για δ εσκα...ελεος.\
να πω για το πρωταθλημα οτι δεν καταλαβαινω το λογο που ειναι 3 ομιλιοι των 10 ομαδων και οχι 2 των 15...
οσες και να φευγανε απο καθε ομιλο στη χειροτερη θα ειχες 20 παιχνιδια να παιξεις, αλλα αλλοι παιρνουν τις αποφασεις σε αυτα...να προσθεσω οτι τα γεωγραφικα κριτηρια δεν ειναι λογος, αφου υπαρχουν ομαδες απο ακυρες περιοχες αν κοιταξεις σε καθε ομιλο..
για το τι εγινε περσι και το 11-1 που ειχατε δυστυχως δεν ειμαι ενημερωμενος αφου επαιζα β εσκανα και ειχα χασει τι επαιζε με την εσκα..
οπως τα λες ειναι η ομαδα μας, αλλα και εμεις εχουμε πληρωσει τραυματισμους και αλλα και εχουμε χασει 3-4 βασικους παιχτες που θα ειχανε ρολο στην ομαδα..διαμαντιδης ε? λες γι'αυτο να φοραω το 13? LOL!!
ας σοβαρευτουμε λοιπον..
συμφωνω και με αυτα που λες για τις αλλες ομαδες και να προσθεσω οτι θεωρω τους κουφους φαβορι για την 3η θεση και εξηγουμαι...παλεψανε τα παιχνιδια χωρις τους βασικους τους παιχτες στις θεσεις 1,2,5
παρ'ολ'αυτα δε παρατησανε κανενα παιχνιδι και παραλιγο να κερδισουνε το βυρωνα ενω παιζανε για 10 λεπτα με 4 παιχτες!!! αφου δεν ειχανε λογω τραυματισμων αλλους στον παγκο..
συμφωνω οτι δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα και καποια στιγμη, μαλλον και σημερα αν προλαβει θα κανω ενα μικρο προγραμματακι με το τι παιχνιδια εχει η καθε ομαδα ακομα για να δουμε τι παιζει...
GR-HAMMER
ελατε παιδες δε χρειαζεται να ανεβαινουνε οι τονοι..
ετσι κι αλλιως σε αυτη τη κατηγορια, οι περισσοτεροι, αν οχι ολοι, παιζουμε για το χαβαλε...για το παιχνιδι..
δυστυχως δε παρακολουθησα τα μεταξυ σας παιχνιδια για να εχω γνωμη, αλλα αφου υπαρχει βιντεο αμα χρειαστει δε μπορει να το αμφισβητησει κανενας...
αλλα ποιος ο λογος να κολλαμε στα παλια παιχνιδια..ετσι κι αλλιως εγω πιστευω θα ανεβουμε ολοι και εξηγουμαι γιατι το λεω αυτο..
ποσοι θα ανεβουνε εξαρταται σιγουρα απο το ποσες ομαδες θα πεσουνε απο γ εθνικη και θα πανε εσκα κτλ,
αλλα για μετρηστε και ποσες ομαδες ειναι πιθανο με το τελος της χρονιας να συγχωνευτουνε, οπως αυτο που ακουγεται με χαραυγιακο και οιδιποδα...
και δε μιλαω μονο για ομαδες δ εσκα, αλλα και για α,β και γ..
τα λεφτα ειναι λιγα και πολλες ομαδες δε τη βγαζουνε οικονομικα και οργανωτικα και η συγχωνευση ειναι η καλυτερη λυση...θα δειξει στο μελλον...
DEJAN13
φιλε μου το μενος που το βλεπεις ?εγω δεχθηκα επιθεση πρωτος απο σενα κ ενεπλεξες στα σεναρια κ τον προεδρο της δημοκρατιας.
διαιτησια αν εσενα δεν σου λενε τα 4 συνεχομενα φαουλ τιποτα παω πασο.
εσυ μιλας μπασκετικα αλλωστε...
για την ομαδα σου 3 παιχτες μου αρεσαν το ειπα τι αλλο να πω δηλαδη??
οτι ειστε οι σικαγο μπουλς?οσο για το αν σε κερδιζα 30,και το 1 φτανει οπως ειδες.
στο 1ο ματς που χασατε παλι η διαιτησια εφταιγε?
και να σου θυμισω οτι με τα αποτελεσματα ημιχρονου δεν ανεβηκε ποτε κανεις
.αλλα το οτι θυμηθηκες το σαιτ αμεσως μετα το παιχνιδι δηλαδη το μαρτιο για πρωτη φορα φετος αρα μαλλον κατι σε πειραξε...
για το δελτιο που λες ποιος να την πληρωσει ,παιρνεις ενα δελτιο απο καπου δεν κοιτας αν εχει το αυτοκολητο της ομαδας σου?η θα παρεις ενα που λεει παναθηναικος?
φταις δηλαδη που το παρελαβες.
οσο για την συγχωνευση καλο θα ειναι αυτα να συζητιουνται οταν τελειωσουν τα πρωταθληματα
ωστε να μην δημιουργουνται υποψιες για διαφορα αποτελεσματα.
κ βεβαια αν γινει η συγχωνευση θα χαλασει και η παρεα σου ετσι δεν ειναι?κ βεβαια δεν βγηκες στο σαιτ να πεις για την συγχωνευση οτι το χεις ακουσει ενοοω,παρ οτι δεν το κρυβεις απο κανεναν
τελειωνω εδω ,αμιγως μπασκετικο ποστ θα δεις τα προηγουμενα μου,ελπιζω να δω κ γω κανεναν δικο σου γιατι μεχρι τωρα δεν εχεις κανενα.
τωρα ειδα τα ποστ του χαμερ συμφωνω απολυτα το 13 μαλλον το φορας για τhn omada toy dejan
oidipodas
συμφωνω και στα 2 post με τον χαμερ ιδιως σε αυτο που λεει οτι παιζουμε για το κεφι μας και αυτο που λεει οτο οι ομαδες δεν εχουν λεφτα και συγχωνευονται.πριν 2 χρονια λογω πολλων συγχωνευσεων απο α εσκα εως και δ εσκα ανεβηκαν 20 ομαδες απο δ εσκα.ητανε 4 ομιλοι βεβαια.μονο ευχομαι να ειμαστε και εμεις καλα οταν παιξουμε με τους κωφους και τον οδυσσεα.προβλεψη δικια μου για τελος.εθνικος χαραυγιακος 9-3 με πρωτο λογω διαφορας εθνικο, μετα οιδιποδας 7-5 οδυσσεας 7-5 και κωφοι 7-5 με πρωτους εμας γιατι δεν ειμαι αντικειμενικος biggrin.gif
oidipodas
ντεγιαν για την ταμπακιερα δε λες τιποτα.μαλλον δεν εισαι παλιος παροτι νομιζα οτι εισαι το 13... δεν καταλαβες τιποτα απ αυτα που σου ειπα και συνεχιζεις να σαι εριστικος.το φορουμ τωρα μου το ειπανε και τωρα εγραψα.εσυ ξεκινησες πρωτος τη διαμαχη.τα παιχνιδια και τα 2 ητανε ντερμπι ως το τελος και καποιος επρεπε να κερδισει δεν ειπα οτι χασαμε εξαιτιας τους αλλα οχι να μου λες οτι μας ευνοησαν κιολας και δε μιλαω για διαιτησια γιατι ειναι ασχετοι.βεβαια ειναι και δυσκολο να εισαι διαιτητης.και ο χαμερ μπορει να ηξερε για συγχωνευση αλλα δε μιλαγε γιατι εδω μιλαμε μπασκετικα.παντως η συγχωνευση ειναι ολοκληρη διαδικασια και θελει χρονο γι αυτο οι συζητησεις ξεκινανε νωρις
γιατι αν μπλεξεις με νομικα καλοκαιριατικα βρασε ορυζα.επισης εχω ακουσει οτι 2-3 δικοι σας μπορει να πανε και αυτοι στη νεα ομαδα.ο ενας ητανε και περσι.αρα δεν υπαρχει τιποτα επιληψιμο λοιπον.και για περιεργα αποτελεσματα ποια εννοεις τις 2 ηττες που εχουμε κανει απο σας αφου ειστε καλυτεροι δεν ειναι περιεργο ή την ηττα απο το χαραυγιακο που μας ελειπαν οι 2 απο τους 3 καλυτερους που λες και εσυ;ελειπε το 10 πλειμεικερ και το 13 σεντερ αν ειχες ερθει θα το θυμασαι.
και οσο για το παλιοαυτοκολλητο μια παροιμια θα πω για την ομοσπονδια ακριβοι στα πιτουρα και φτηνοι στο αλευρι...
DEJAN13
φιλε μου ειμαι παιχτης σε αλλη ομαδα απλα ο φιλος μου ειναι εκει κ βλεπω συνεχεια την ομαδα.
τωρα αυτο που λες για παιχτες του εθνικου που θα πανε χαραυγιακο φαινεται οτι εσυ ξερεις πιο πολλα κ για τις 3 ομαδες οποτε θα περιμενω νεα σου.
ξερω ποιο παιδι ηταν στον χαραυγιακο.αλλα ηταν τραυματιας κ δεν επαιξε στο μεταξυ τους παιχνιδι.
βεβαια για να πανε δεν ειναι τοσο απλο δεν εχουμε ολοι οι παιχτες στις ομαδες τα δελτια στα χερια μας.
ετσι δεν ειναι?στο παιχνιδι σας δεν ειχα ερθει.
εγω ειπα υποψιες για διαφορα αποτελεσματα .τα περιεργα το ειπες εσυ..εριστικος θα ειμαι οταν εισαι κ εσυ.καλο απογευμα.
oidipodas
ok peace.gif συμφωνοι αν εισαι σε αλλη ομαδα ντεγιαν το κοβουμε εδω.δεν το ηξερα.αλλα επειδη ξερω προσωπα και πραγματα δεν λεω ανακριβειες και λεμε μερικα λογια παραπανω για να υπαρξει αντιλογος.αλλιως θα ειμασταν 3 και ο κουκος εδω μεσα.τωρα με μενα ειμαστε 4 και ο κουκος biggrin.gif ποιος ειναι ο κουκος δεν ξερω biggrin.gif .σε ποια ομαδα εισαι ;μεγαλυτερης κατηγοριας; peace.gif
GR-HAMMER
οσον αφορα εμενα, θα συνεχισω να μιλαω μονο μπασκετικα και θα κανω αυτο που ειπα σε προηγουμενο post μου, μια μικρη αναλυση των παιχνιδιων που μενουν για τις 5 ομαδες που διεκδικουνε ανοδο, οσες και αν ειναι οι θεσεις τελικα(μακαρι να ειναι 5 να ανεβουμε ολοι)..
Ας ξεκινησουμε λοιπον:
ΕΘΝΙΚΟΣ: εχει να παιξει εκτος εδρας με τον οδυσσεα, εκτος εδρας με τον Α.Ο. Κωφων, εκτος εδρας με το βυρωνα και τελος εντος με τον οδυσσεα... ο οδυσσεας με τις πολλες απωλειες δε ξερουμε αν θα μπορεσει να κανει τη ζημια, ο βυρωνας δεν εχει πεισει φετος οτι μπορει να παρει τη νικη, μεγαλο ντερμπι προβλεπω στην εδρα των Α.Ο. Κωφων, που εχουνε γυρισει καποιοι τραυματιες και θα παιζουνε την ανοδο σε αυτο το παιχνιδι...εκεινη την παρασκευη μας βλεπω ολους στο γηπεδο του ρουφ...]\
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ: εκτος εδρας με υμηττο, εντος εδρας με βυρωνα, εντοσ με οιδιποδα, εντος με Α.Ο. Κωφων...ο υμηττος εχει αρχισει και παιζει καλα και θα ειναι δυσκολο παιχνιδι, παιζουνε δυνατα και αμα βαλουνε και τα σουτ θα δημιουργησουν πολλα προβληματα, με βυρωνα θα δειξει, δεν ξερω αν θα γινει καν το παιχνιδι γιατι ειναι λιγο περιεργες οι ημερομηνιες, καλοι παιχτες αλλα δεν εχουνε πεισει ακομα σαν ομαδα, οιδιποδα μεσα τωρα, κοντινο παιχνιδι πιστευω..κερδισαμε εξω, χασαμε σε ενα φιλικο μεσα, πιστευω θα παει στον ποντο, τελος με Α.Ο. Κωφων τελευταια αγωνιστικη, αν εχουμε κανει στραβοπατημα καπου η νικη θα ειναι το εισητηριο μας για τη γ εσκα, οπως και ενδεχομενη νικη των Α.Ο. Κωφων ισως κανει τη διαφορα με οιδιποδα και οδυσσεα...
ΟΔΥΣΣΕΑΣ: εθνικο εντος, οιδιποδα εντος, Α.Ο. Κωφων εντοσ, βυρωνα εντος και εθνικο εκτος...4 παιχνιδια εντος λοιπον για τον οδυσσεα, τα σαββατοβραδα στην εδρα του προβλεπονται καυτα...αν παρει τα 4 εντος θα εχει παρα πολλες πιθανοτητες για την ανοδο(ακομα και με απωλειες) η στη χειροτερη θα τα παιξει ολα τελευταια αγωνιστικη στην εδρα του εθνικου...
ΟΙΔΙΠΟΔΑΣ: Α.Ο. Κωφων εντος, βυρωνα εκτος, οδυσσεα εκτος, υμηττο εντος, χαραυγιακο εκτος, Α.Ο. Κωφων εκτος...με διαφορα εχει να δωσει ακομα 6 παιχνιδια, τα 4 εκτος...τωρα αν δεν κανω λαθος δε θα εχει καθολου κενα, τα παιχνιδια θα ειναι συνεχομενα, τωρα ξεκιναει ουσιαστικα η σεζον...
Α.Ο. ΚΩΦΩΝ: Οιδιποδα εκτος, βυρωνα εκτος, εθνικο εντος, οδυσσεα εκτος, υμηττο εντος, χαραυγιακο εκτος, οιδιποδα εντος...7 παιχνιδια ακομα...οπως καταλαβαινετε τωρα ξεκιναει και γι'αυτους η χρονια...μια ομαδα που εχει χασει απο εμας με 3 ποντους, απο βυρωνα στη παραταση με 5 παιχτες, με 5 ποντους απο οδυσσεα στην εδρα του και εχει κερδισει τον εθνικο στην εδρα του εθνικου και τον υμηττο παλι εκτος εδρας...7 παιχνιδια απο τα 12 συνολικα, ολα ειναι ανοιχτα ακομα..

καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες και ιδιαιτερα στο χαραυγιακο γιατι δεν μπορω και εγω να ειμαι αντικειμενικος..
oidipodas
και με τα δελτια που λες δε νομιζω παιδια που εχουν προσφερει τοσα σε μια ομαδα αν θελουν να φυγουν να μη τους το δινουν.εμας μας τα δινουν οποτε θελουμε.καταρχην οι του εθνικου αν εχουν συμπληρωσει 8 χρονια στην ομαδα και ειναι πανω απο 28 χρονων μπορουνε να πανε οπου θελουν και χωρις τη συναινεση του σωματειου τους.παντως αυτο που λες για τα δελτια εχεις δικιο ειναι μεγαλη βλακεια να σου απαγορευουν να παιζεις οπου γο
υσταρεις ε και δεν πληρωνομαστε ε και μας κοβει ο αλλος και το μπασκετακι αμα θελει ειναι αηδια.καλο σου απογευμα.
odysseas 1998
καλό είναι να υπάρχουν αντιπαραθέσεις αλλά να μην ξεφύγουμε...ο προπονητής του οιδίποδα πρέπει να ασχολείται πολύ με την ομάδα του και αυτό είναι ατού.ήρθε και στο χαραυγιακός-οδυσσέας για κατασκοπεία αλλά σίγουρα δεν έβγαλε συμπέρασμα για τον οδυσσέα γιατί ήταν περιπατος του χαραυγιακού το ματς.Οι διαιτητές στην κατηγορία είναι πολύ χαμηλού επιπέδου,αλλά τα λάθη δεν γίνονται εσκεμμένα πιστεύω,απλά είναι πολύ άπειροι.Ειδικά ένας κοντούλης,χοντρούλης με γιαλάκια και παιδική φάτσα!Την Κυριακή θα κριθούν πολλά για την τρίτη θέση και τελικά το ματς θα γίνει 21:45.2000 γαλατσιώτες αναμένεται να κατακλύσουν το κλειστό και να δημιουργήσουν ατμόσφαιρα καυτή!Οι οικογενειάρχες παίχτες του γαλατσίου ελπίζω να μην ενδώσουν σε συζιγικές πιέσεις για εκδρομές 4μερες(25 Μαρτίου) και να δώσουν βροντερό παρών τιμόντας τα παχυλά συμβόλαιά τους!
GR-HAMMER
ειναι ενα παιχνιδι χωρις γυρισμο για εσας..
αν το χασετε, μετα πολυ δυσκολα θα πατε για την 3η θεση και θα θελετε και αποτελεσματα απο αλλους..
ασ κερδισει ο καλυτερος..
parkeroni9
Και ναι και οι νεοι μετα απο καιρο εκπρωσοπουνται και παλι στο μπασκετ φορουμ..τι να πω αλλιως προγραματιζαμε την χρονια και αλλιως βγαινει..προσπαθησαμε και κανουμε μια ομαδα για το μελλον με 4/5 εφηβους αυτο εχει και τα καλα και τα κακα του ..προφανος απο τι εχω δει ειμαστε απο τις μονες ομαδες που εχιυμε τοσους " μικρους" αυτο δεν βοηθησε βεβεα τους μεγαλυτερους παιχτες μας να παιξουν ενα σοστω μπασκετ μιας και ουτε μαζι ειμαστε πολυ καιρο( δεν καναμε μαζι προετοιμασια)και επισης οι εφηβοι δεν αποδοσαν τα αναμενομενα... υπηρχαν παιχνιδια που παιξαμε ομορφα (λιγα βεβεα) και αλλα που δεν ειμασταν καθολου καλοι και γιαυτο το παιχνιδι χαθηκε νωρις.. υπαρχει πιστη πως τωρα πια χωρις κανενα ανχος και εμεις ( εφηβοι) και οι αντρες θα παιξουν ομορφο μπασκετ...αρχιζοντας απο αποψε με τους κωφους..το παιχνιδι του 1 γυρου ηταν ομορφο και η αληθεια gr hammer ειναι πως δεν ηταν οσο δυσκολο οσο αναφερθηκε.. θα σας ενημερωσω αργοτερα για το αποτελεσμα( και θα κανω και μια μικρη αναφορα στο παιχνιδι)

υ.γ΄: gr hammer ο ματζανας ειναι σε εσας ?? αγνοητε η τυχη του...
oidipodas
οδυσσεα98 σιγουρα ειναι ατου ο προπονητης μας γιατι ταυτοχρονα ειναι κ προεδρος κ παιχτης αλλα δεν μπορει να τα κανει ολα ενας χωρις καμμια βοηθεια και ετσι παμε στραφι.ηδη απο κυριακη ειχαμε τριγμους ο κοουτς τα χει παρει μεχρι που σκεφτεται να μην ερθει στο ματς.3 παικτες μας ειναι για διωξιμο απ οτι καταλαβα και οι 2 ειναι βασικοι.δεν προσπαθω να δημιουργησω κλιμα για την κυριακη αλλα δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα.εχουμε τα χαλια μας και ελπιζω να βγω ψευτης να κατεβουμε οσο πιο πληρεις γινεται και το αρνητικο κλιμα βγαινει καμια φορα σε καλο και να σας κερδισουμε μετα απο παιχνιδι που θα ναι σιγουρα ντερμπι.αλλα το βλεπω δυσκολο γιατι
το κλειστο σας ειναι μεγαλο.το βλεπω να τα φτυνουμε.περιμενουμε parkeroni kai xammer για βραδυνα νεα και μεταμεσονυχτιες αναλυσεις blove.gif biggrin.gif
nikefalin
QUOTE(oidipodas @ Mar 19 2008, 22:56 ) *
οδυσσεα98 σιγουρα ειναι ατου ο προπονητης μας γιατι ταυτοχρονα ειναι κ προεδρος κ παιχτης αλλα δεν μπορει να τα κανει ολα ενας χωρις καμμια βοηθεια και ετσι παμε στραφι.ηδη απο κυριακη ειχαμε τριγμους ο κοουτς τα χει παρει μεχρι που σκεφτεται να μην ερθει στο ματς.3 παικτες μας ειναι για διωξιμο απ οτι καταλαβα και οι 2 ειναι βασικοι.δεν προσπαθω να δημιουργησω κλιμα για την κυριακη αλλα δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα.εχουμε τα χαλια μας και ελπιζω να βγω ψευτης να κατεβουμε οσο πιο πληρεις γινεται και το αρνητικο κλιμα βγαινει καμια φορα σε καλο και να σας κερδισουμε μετα απο παιχνιδι που θα ναι σιγουρα ντερμπι.αλλα το βλεπω δυσκολο γιατι
το κλειστο σας ειναι μεγαλο.το βλεπω να τα φτυνουμε.περιμενουμε parkeroni kai xammer για βραδυνα νεα και μεταμεσονυχτιες αναλυσεις blove.gif biggrin.gif

ρε συ Οιδίποδα..., από πότε ο Νώντας είναι προπονητής ? και μη μου πεις οτί δηλώνεται. Είναι συμπαθητικός , προσπαθεί , αλλά δεν είναι και προπονητής.
oidipodas
nikefallin προπονητης ειναι μονο αυτος που εχει διπλωμα a1;οτι μπορει το κανει..αλλα στην ελλαδα αυτο ειναι μονο το φαινεσθαι μετραει.εσυ γιατι λες οτι δεν κανει;
nikefalin
QUOTE(oidipodas @ Mar 19 2008, 23:37 ) *
nikefallin προπονητης ειναι μονο αυτος που εχει διπλωμα a1;οτι μπορει το κανει..αλλα στην ελλαδα αυτο ειναι μονο το φαινεσθαι μετραει.εσυ γιατι λες οτι δεν κανει;

οχι αντίθετα προπονητής δεν είναι μόνο αυτός με το δίπλωμα Α1. Τον Νώντα τον έχω δει σε αγώνες, προσπαθεί με το φίλοτιμο του να τα κάνει όπως είπες όλα .Αυτό δεν αρκεί όμως για να είναι προπονητής.
odysseas 1998
Άρα οιδίποδα μάλλον θα γίνει ντέρμπυ την κυριακή άφού και οι 2 δεν είμαστε σε καλή κατάσταση...Ελπίζω να κερδίσει ο...γηπεδούχος!!!περιμένω τα αποτελέσματα των παιδιών από τα σημερινά ματσάκια.Και κυρίως την έκπληξη του Βύρωνα('Αντα σε θέλω ακόμα!!!).
oidipodas
οκ nikefallin θα συμφωνησω με την εννοια οτι θα μπορουσαμε να τον κρινουμε αν ηταν μονο προπονητης.τωρα που ειναι ολα μαζι και ειναι και φιλος δεν μπορω να μαι αντικειμενικος.παντως ειναι καλυτερος απο πολλους αρκουδιαρηδες 68.gif που το παιζουν προπονητες σε βριζουν και τους πληρωνουν κιολας...
oidipodas
γιατι πες το οδυσσεα ουτε και συ εισαι αντικειμενικος biggrin.gif θα γινει σοου την κυριακη.αντα ποια ειναι εχουμε και ερωτικα μηνυματα;καμμια απ το βυρωνα;
oidipodas
nikefallin για να γινω απο rookie sto site κατι αλλο τι πρεπει να γινει;να συμμετεχεις συνεχεια;παντως απο τοτε που μπηκα εγω και ο οδυσσεας ολο χαμος γινεται στον ομιλο μας biggrin.gif πολυλογια μας εχει πιασει biggrin.gif επιτελους βαρεθηκαμε ν ακουμε μονο για ολυμπιακους παναθηναικους κλπ.το μπασκετ ειμαστε εμεις. ειμαστε οι βασεις της πυραμιδας 77.gif
oidipodas
degian καλησπερα πες και εσυ τιποτα...πηγες σε κανα ματσακι αποψε;
nikefalin
QUOTE(oidipodas @ Mar 20 2008, 00:21 ) *
nikefallin για να γινω απο rookie sto site κατι αλλο τι πρεπει να γινει;να συμμετεχεις συνεχεια;παντως απο τοτε που μπηκα εγω και ο οδυσσεας ολο χαμος γινεται στον ομιλο μας biggrin.gif πολυλογια μας εχει πιασει biggrin.gif επιτελους βαρεθηκαμε ν ακουμε μονο για ολυμπιακους παναθηναικους κλπ.το μπασκετ ειμαστε εμεις. ειμαστε οι βασεις της πυραμιδας 77.gif

ωραία ατάκα, "οι βάσεις της πυραμίδας"
για την αλλαγή από ρουκι πρέπει να περάσει κάποιος αριθμός ποστ.
Μ' άρέσει ο παρείστικος τρόπος που αντιμετωπίζετε το χόμπι σας, αρκετά παιδιά το κάνουν εδώ και στις υπόλοιπες κατηγορίες είτε ΕΣΚΑ είτε ΕΣΚΑΝΑ είτε και στις επαρχιακές τοπικές ενώσεις. 41.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.