Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ Β ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
DEJAN13
φιλε μου κατα ρχην δεν υποβιβαζω κανεναν απλα εχω δει κ αλλα παιχνιδια του εθνικου κ ξερω πως παιζει η ομαδα αρα δεν υποβιβαζω κανεναν λεω αυτα που ειδα.αρα αυτο που εγραψα δεν εμπλεκει τον βυρωνα.γιατην διαιτησια δεν νομιζω οτι εκρινε κατι αφενος κ αφετερου πιο ευκολα φαουλ πηρες.+το γεγονος οτι δεν εβαλες ποντο στο 10λεπτο κ ο εθνικος ειχε κανει μονο 2φαουλ.αρα καλη αμυνα.το 7αρακι μαλλον λες ο οποιος ομως στο 1 ματσ νομιζω πηγε καλυτερα...δεν μου επιτιθεσαι φιλε μου κ εννοειται οτι θα πεις την γνωμη σου αφου ησουν κ μεσα στο παιχνιδι,κανενα προβλημα κ συγχαρητηρια,το επομενο με ποιον ειναι?
KOMAS13
QUOTE(DEJAN13 @ Apr 16 2008, 22:59 ) *
φιλε μου κατα ρχην δεν υποβιβαζω κανεναν απλα εχω δει κ αλλα παιχνιδια του εθνικου κ ξερω πως παιζει η ομαδα αρα δεν υποβιβαζω κανεναν λεω αυτα που ειδα.αρα αυτο που εγραψα δεν εμπλεκει τον βυρωνα.γιατην διαιτησια δεν νομιζω οτι εκρινε κατι αφενος κ αφετερου πιο ευκολα φαουλ πηρες.+το γεγονος οτι δεν εβαλες ποντο στο 10λεπτο κ ο εθνικος ειχε κανει μονο 2φαουλ.αρα καλη αμυνα.το 7αρακι μαλλον λες ο οποιος ομως στο 1 ματσ νομιζω πηγε καλυτερα...δεν μου επιτιθεσαι φιλε μου κ εννοειται οτι θα πεις την γνωμη σου αφου ησουν κ μεσα στο παιχνιδι,κανενα προβλημα κ συγχαρητηρια,το επομενο με ποιον ειναι?

καλημερα...επειδη τα λετε λιγο μπερδεμενα να υποθεσω οτι κερδισε ο εθνικος αλλα σχετικα δυσκολα?τωρα πια τα πραγματα εχουν ξεκαθαρισει και οι υπολοιπες αγωνιστικες ειναι αγκαρια..και οπως ειχε πει ενας φιλος μου πριν χρονια για τη δ εσκα "ρε συ ειναι σα να παιζω στο NBA οσα ματς και αν χανεις δεν πεφτεις κατηγορια... icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif evilmonkey.gif
abalos9
QUOTE(KOMAS13 @ Apr 17 2008, 08:19 ) *
καλημερα...επειδη τα λετε λιγο μπερδεμενα να υποθεσω οτι κερδισε ο εθνικος αλλα σχετικα δυσκολα?τωρα πια τα πραγματα εχουν ξεκαθαρισει και οι υπολοιπες αγωνιστικες ειναι αγκαρια..και οπως ειχε πει ενας φιλος μου πριν χρονια για τη δ εσκα "ρε συ ειναι σα να παιζω στο NBA οσα ματς και αν χανεις δεν πεφτεις κατηγορια... icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif evilmonkey.gif

τα παιδια μια χαρα τα λενε,εσυ που μπερδευτηκες.αι τραβα ριξε λιγο νερο στη μουρη σου μη σε κοροιδευει ο κοσμος στη δουλεια που κοιμασαι.το μονο που εχει απομεινει ειναι η τριτη ομαδα που κατα τη γνωμη μου θα ειναι ο οιδιποδας.κανονικα θα γινοταν μαχη και με τον οδυσσεα αλλα απο τη μια οι ατυχιες απο την αλλη η νοοτροπια ορισμενων παικτων τους αφησε για μια ακομα φορα εκτος στοχου.
KOMAS13
[quote name='abalos9' date='Apr 17 2008, 05:55 ' post='188239']
τα παιδια μια χαρα τα λενε,εσυ που μπερδευτηκες.αι τραβα ριξε λιγο νερο στη μουρη σου μη σε κοροιδευει ο κοσμος στη δουλεια που κοιμασαι.το μονο που εχει απομεινει ειναι η τριτη ομαδα που κατα τη γνωμη μου θα ειναι ο οιδιποδας.κανονικα θα γινοταν μαχη και με τον οδυσσεα αλλα απο τη μια οι ατυχιες απο την αλλη η νοοτροπια ορισμενων παικτων τους αφησε για μια ακομα φορα εκτος στοχου.
[/quot
ενταξει ρε φιλε ημουν αγουροξυπνημενος και δεν ημουν 100% αλλα τωρα ειμαι οκ...ο οιδιποδας θα ανεβει ωσ τριτος..φημες λενε οτι μπορει να ανεβει και ο τεταρτος...λες να ειμαστε τυχεροι...μπα ποτε ειμασταν για να ειμαστε και τωρα?????κριμα αλλη μια χρονια χαμενοι...οσο για το ποιοι φταινε φιλε abale 9 ο καθενας εχει τη γνωμη του...παμε για αλλα
odysseas 1998
Ο Κοσμάς φταίει και μόνο αυτός!!! biggrin.gif
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ Apr 17 2008, 06:07 ) *
Ο Κοσμάς φταίει και μόνο αυτός!!! biggrin.gif

ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΕΣΕΙΡΟ ΚΙ ΕΓΩ.....αναλαμβανω την ευθυνη για την κακη εικονα της ομαδας αλλα η ανοδος δεν κριθηκε ακομα................???????????????παντως φιλε οδυσσεα 1998 δεν το περιμενα αυτο απο σενα...να με κατηγορεις ετσι...???????θα παμε γηπεδο σημερα?
abalos9
QUOTE(KOMAS13 @ Apr 17 2008, 09:16 ) *
ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΕΣΕΙΡΟ ΚΙ ΕΓΩ.....αναλαμβανω την ευθυνη για την κακη εικονα της ομαδας αλλα η ανοδος δεν κριθηκε ακομα................???????????????παντως φιλε οδυσσεα 1998 δεν το περιμενα αυτο απο σενα...να με κατηγορεις ετσι...???????θα παμε γηπεδο σημερα?

τα ιδια σκατα με αυτον το γκει το πορτογαλο εισαι.να ερθετε γηπεδο σημερα αλλιως θα γινει χαμος.ειδες οτι εγω ημουν κυριος και δεν ειπα οτι φταιει ο μπεκρης ο playmaker,κρατησα επιπεδο οπως παντα.οι βεντετες του οδυσσεα φταινε που την ειδαν παιχταραδες γι'αυτο χαθηκε η ανοδος.μια μπαλα για καθε ντιβα ηθελαν.αναθεμα τους..βεντετες στη δ εσκα.ελεος
KOMAS13
QUOTE(abalos9 @ Apr 17 2008, 06:27 ) *
τα ιδια σκατα με αυτον το γκει το πορτογαλο εισαι.να ερθετε γηπεδο σημερα αλλιως θα γινει χαμος.ειδες οτι εγω ημουν κυριος και δεν ειπα οτι φταιει ο μπεκρης ο playmaker,κρατησα επιπεδο οπως παντα.οι βεντετες του οδυσσεα φταινε που την ειδαν παιχταραδες γι'αυτο χαθηκε η ανοδος.μια μπαλα για καθε ντιβα ηθελαν.αναθεμα τους..βεντετες στη δ εσκα.ελεος

φιλε μου αν οντως εφταιγα μονο εγω να εισαι σιγουρος οτι θα ειχα φυγει απο την ομαδα μονος μου χωρις να μου πει κανεις τιποτα....χθες στο ματσακι ηρθα δεν εχεις παραπονο ε?για την ασχημη εικονα της ομαδασ(οπως και για την καλη που ειχε στην αρχη της περιοδου)εχουν μεριδιο ευθυνης ολοι...και αν απανταω σε αυτο το ποστ ειναι γιατι ποναω την ομαδα αυτη αφου ειμαι σε αυτη σχεδον οσα χρονια υπαρχει...η αληθεια ειναι οτι υπαρχει ατομισμος στην ομαδα που καμια φορα ξεπερναει τα ορια αλλα τι να κανεις..????τελος παντων συγχυστηκα πρωι πρωι...το ρεζουμε ειναι οτι χαθηκε και αυτη τη χρονια η ανοδος και οσο για του χρονου βλεπουμε..παντως στην ομαδα υπαρχει μια πικρια και ενα γενικοτερο ξενερωμα......
odysseas 1998
Καλημέρα...Την Παρασκευή δεν έπαιζαν οι Κωφοί με Υμμητό?Ξέρουμε τι έγινε?
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ Apr 21 2008, 05:34 ) *
Καλημέρα...Την Παρασκευή δεν έπαιζαν οι Κωφοί με Υμμητό?Ξέρουμε τι έγινε?

καλημερα σε ολους ξερει κανεις αποτελεσματα να μασ πει κι εμας....ετσι απο περιεργεια δηλαδη γιατι αλλιως κατι ουσιαστικο δε γινεται..mono ean epembei o cas και αφαιρεσει απο ολους εκτος απο τον οδυσσεα 6-8 βαθμους ετσι για σιγουρια δηλαδη.... smiley.gif
abalos9
QUOTE(KOMAS13 @ Apr 21 2008, 11:53 ) *
καλημερα σε ολους ξερει κανεις αποτελεσματα να μασ πει κι εμας....ετσι απο περιεργεια δηλαδη γιατι αλλιως κατι ουσιαστικο δε γινεται..mono ean epembei o cas και αφαιρεσει απο ολους εκτος απο τον οδυσσεα 6-8 βαθμους ετσι για σιγουρια δηλαδη.... smiley.gif

icon_drunk.gif icon_drunk.gif : blink.gif blink.gif evilmonkey.gif
odysseas 1998
Ρε μην τα τσούζετε πρωινιάτικα... icon_drunk.gif biggrin.gif
GR-HAMMER
QUOTE(KOMAS13 @ Apr 21 2008, 11:53 ) *
καλημερα σε ολους ξερει κανεις αποτελεσματα να μασ πει κι εμας....ετσι απο περιεργεια δηλαδη γιατι αλλιως κατι ουσιαστικο δε γινεται..mono ean epembei o cas και αφαιρεσει απο ολους εκτος απο τον οδυσσεα 6-8 βαθμους ετσι για σιγουρια δηλαδη.... smiley.gif


27 ποντους κερδισαν οι κουφοι, χαλαρα..
ειναι σε πολυ καλη κατασταση και δυσκολα θα χασουνε αλλο παιχνιδι...
MPAMPIS_21
γιατι το λες αυτο?εχουν 2 με οιδιποδα νομιζω που ειναι ντερμπι,και ενα ημιχρονο με εθνικο που χανουν 15 αρα δεν εχουν κ ευκολο προγραμμα
odysseas 1998
Και τον Χαραυγιακό έξω,που αν δεν κερδίσει ο Χαραυγιακός υπάρχει συνδιασμός αποτελεσμάτων που βγαίνει τέταρτος...
abalos9
QUOTE(odysseas 1998 @ Apr 21 2008, 15:54 ) *
Και τον Χαραυγιακό έξω,που αν δεν κερδίσει ο Χαραυγιακός υπάρχει συνδιασμός αποτελεσμάτων που βγαίνει τέταρτος...

ο χαραυγιακος δεν υπαρχει περιπτωση να χασει τη δευτερη θεση και τριτος θα βγει ο οιδιποδας,οι κουφοι εχουν δυσκολο προγραμμα,θα κανουν σιγουρα 2 ηττες ακομα.τυχερη οποια ομαδα εχει να παιξει με τον οδυσσεα,εχει στανταρακι νικη.στον οδυσσεα το εχουν παρατησει το αθλημα και ασχολουνται με αλλα πραγματα.οπως ο φιλος μου ο κομας icon_drunk.gif icon_drunk.gif
GR-HAMMER
.a
GR-HAMMER
βασικα οντως ειχα ξεχασει το παιχνιδι με τον εθνικο που ειναι στο -15...αυτο 99% ειναι ηττα...
τωρα τα 2 παιχνιδια με τον οιδιποδα πιστευω θα τα παρουνε γιατι ειναι σε φουλ ρυθμο(4 παιχνιδια τον τελευταιο μηνα). επισης αναρρωνουνε απο τραυματισμο σιγα-σιγα οι παιχτες τους(λειπει μονο ενας αν δεν κανω λαθος) ενω ο οιδιποδας εχει -1 τον ψηλο του(μας κερδισε παντως στην εδρα μας και χωρις αυτον)..
τα σεναρια ειναι απλα..
ο χαραυγιακος 2ος εκτος και αν κερδισει και τα 2 παιχνιδια με τους κουφους ο οιδιποδας(η αν κερδισει ολα τα παιχνιδια ο αο κωφων και το μεταξυ μας με τη διαφορα,3 ποντοι)
ενας απο τον οιδιποδα και τους κουφους 3ος, αναλογα τι θα κανουνε στα μεταξυ τους παιχνιδια..
4ος ο χαμενος απο τους 2
5ος οδυσσεας
βασικα αν κανει μονο ηττες ο αο κωφων βγαινει 4ος ο οδυσσεας αλλα χλωμο το κοβω με βαση την κατασταση που βρισκονται οι 2 ομαδες..
vhajin
geia sou re sfiri!
GR-HAMMER
QUOTE(vhajin @ Apr 21 2008, 20:13 ) *
geia sou re sfiri!


μαλλον αυτος που εκανε αυτο το comment ειναι ψηλος και αχαρος και του αρεσει να πινει μπυρες...
αυτο το hajin τα ειπε ολα!!!
0οχα0οχα0οα
KOMAS13
QUOTE(abalos9 @ Apr 21 2008, 13:14 ) *
ο χαραυγιακος δεν υπαρχει περιπτωση να χασει τη δευτερη θεση και τριτος θα βγει ο οιδιποδας,οι κουφοι εχουν δυσκολο προγραμμα,θα κανουν σιγουρα 2 ηττες ακομα.τυχερη οποια ομαδα εχει να παιξει με τον οδυσσεα,εχει στανταρακι νικη.στον οδυσσεα το εχουν παρατησει το αθλημα και ασχολουνται με αλλα πραγματα.οπως ο φιλος μου ο κομας icon_drunk.gif icon_drunk.gif

καλημερα φιλε abale αν και εσυ τετοια ωρα θα κοιμασαι.ο οδυσσεας εχει βγει εκτος στοχων για ακομα μια χρονια δυστυχως και οντως και οι προπονησεις αλλα και το κλιμα γενικοτερα ειναι χαλαρο αφου στην ουσια δεν εχουμε κατι να να δικδικησουμε ωστοσο οσοι παρακολουθουν μπασκετ θα θυμουνται πολλες περιπτωσεις οπου ομαδες αδιαφορες κανανε ζημια σε αυτες που πραγματικα καιγονταν για τη νικη.εξαλλου οταν παιζεις χαλαρα και χωρις αγχος καμια φορα αποδιδεις πολυ καλυτερα ετσι δεν ειναι.../??????????? smiley.gif evilmonkey.gif
abalos9
QUOTE(KOMAS13 @ Apr 22 2008, 07:57 ) *
καλημερα φιλε abale αν και εσυ τετοια ωρα θα κοιμασαι.ο οδυσσεας εχει βγει εκτος στοχων για ακομα μια χρονια δυστυχως και οντως και οι προπονησεις αλλα και το κλιμα γενικοτερα ειναι χαλαρο αφου στην ουσια δεν εχουμε κατι να να δικδικησουμε ωστοσο οσοι παρακολουθουν μπασκετ θα θυμουνται πολλες περιπτωσεις οπου ομαδες αδιαφορες κανανε ζημια σε αυτες που πραγματικα καιγονταν για τη νικη.εξαλλου οταν παιζεις χαλαρα και χωρις αγχος καμια φορα αποδιδεις πολυ καλυτερα ετσι δεν ειναι.../??????????? smiley.gif evilmonkey.gif

καλα το ειπες φιλε κομα,'ομαδες' αδιαφορες....βλεπεις εσυ πουθενα καμια ομαδα?πες μου αν ειναι και μενα να τη δω.τελος παντων δε θελω να σε στενοχωρησω αλλο και δε το συνεχιζω.εσυ κατεβαινεις στις προπονησεις η το εχεις γυρισει αλλου? icon_drunk.gif icon_drunk.gif peace.gif
KOMAS13
QUOTE(abalos9 @ Apr 22 2008, 06:20 ) *
καλα το ειπες φιλε κομα,'ομαδες' αδιαφορες....βλεπεις εσυ πουθενα καμια ομαδα?πες μου αν ειναι και μενα να τη δω.τελος παντων δε θελω να σε στενοχωρησω αλλο και δε το συνεχιζω.εσυ κατεβαινεις στις προπονησεις η το εχεις γυρισει αλλου? icon_drunk.gif icon_drunk.gif peace.gif

ενταξει αυτη την κουβεντα για την ομαδα την εχουμε κανει πολλες φορες και ξερεις την αποψη μου..μη το συνεχιζεις μπραβο γιατι οντως ξενερωνω..εγω φιλαρακι μου οπως κι ολα τα χρονια που ειμαι στην ομαδα δε χανω προπονηση ετσι και τωρα πηγαινω σε ολες χωρις καμια εξαιρεση...εσυ τι κανεις?που χαθηκες? smiley.gif icon_wave.gif peace.gif blove.gif
KOMAS13
να ευχηθω σε ολους καλη ανασταση με υγεια κ ευτυχια να ειστε ολοι καλα και να περασετε ακομα καλυτερα.....
KOMAS13
καλημερα σε ολους χριστος ανεστη.χρονια πολλα οτι επιθυμειτε.να τε λειωσει η σαιζον καλα χωρις τραυματισμους...παντα με υγεια
MPAMPIS_21
χρονια πολλα σε ολους ,εχει σημερα χαραυγιακος-κωφων?ισχυει κ αν ναι τι ωρα??
GR-HAMMER
21:15 στο γηπεδο του χαραυγιακου..
τελευταιο παιχνιδι για εμας...
το αρνι και τα τσουρεκια ειναι πολλα, αντε να δουμε πως θα μπει κανα γκολ..
ολοι απροπονητοι...
KOMAS13
QUOTE(GR-HAMMER @ May 5 2008, 10:46 ) *
21:15 στο γηπεδο του χαραυγιακου..
τελευταιο παιχνιδι για εμας...
το αρνι και τα τσουρεκια ειναι πολλα, αντε να δουμε πως θα μπει κανα γκολ..
ολοι απροπονητοι...

ααααχ ζηλευω ..κι εγω θελω να τελειωσουμε με το καλο χωρις δυσαρεστες εκπληξεις και τουλαχιστον να παιξουμε λιγο μπασκετ στις εναπομειναντες 2 η 3 αγωνιστικες αναλογα ποσες θα παιξουμε τελικα
odysseas 1998
Όποιος μάθει για το παιχνίδι ας μας πει τι έγινε.Αν και όπως έχουμε δει τις ομάδες υπάρχει ξεκάθαρο προβάδισμα για τον Χαραυγιακό,αλλά δεν ξέρεις τι γίνεται.Έτσι τελείως καφενειακά ως γκουρού του στοιχήματος θα ποντάρω σε νίκη του Χαραυγιακού με 16 πόντους( + - 2)!
MPAMPIS_21
+10 o A O ΚΩΦΩΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
GR-HAMMER
φιλε οδυσσεα επεσες πολυ εξω τελικα..
χωρις προπονηση δε κερδιζεις κανεναν..
βασικα οσοι ηταν στο γηπεδο θα ειδαν οτι τη νικη την αξιζε περισσοτερο ο αο κωφων
και πηγαμε με καλες αμυνες να το κλεψουμε το παιχνιδακι..
δεν εκατσε στην τελευταια φαση και στην παραταση ενα χαμενο λει απ και οι δικαιολογημενες 2 τεχνικεσ ποινες σε ενα παιχτη μας που το παραεκανε με τη διαμαρτυρια εδωσαν το παιχνιδι στον αο κωφων..
βασικα να μη ξεχασω να δωσω συγχαρητηρια στο 15 του αο κωφων, που εινια και φιλαρακι για την εμφανιση του..
κατι σαν 35+ ποντους με 6 η 7 τριποντα...
απλα μας σκοτωσε...
εγω καλα τα πηγα, προσεφερα κοινωνικο εργο..
εχτισα το γηπεδακι που ειχε διπλα και ειναι ακομα ανοιχτο..
2-3 τοιχους τους εφτιαξα με τα σουτ μου..
ελεος δηλαδη να χανω 5-6 τελειως αμαρκαριστα 3ποντα...
α ρε τι μας εκανε το αρνακι..
τελος η χρονια για εμας.
συμφωνα με οτι εχω υπολογισει ειμαστε ηδη στη γ εσκα και εξηγουμαι..
τον εθνικο δε το φτανουμε, εχει 2 ηττες και τη διαφορα μεταξυ μας...εμεις εχουμε 4 ηττες..
ο αο κωφων εχει 3 ηττες, 2 παιχνιδια με οιδιποδα και ενα ημιχρονο με εθνικο που ειναι στο -15...
ο οιδιποδας τωρα εχει 3 ηττες, αρα αμα κανει 1 απο αο κωφων ερχομαστε σε ισοβαθμια..
αν χασει 2 φορεσ παει κατευθειαν στη 4η θεση...
μιλαμε για διαστημικα σεναρια αφου ο μονος τροπος για να χαθει η ανοδος ειναι να παρουνε απο μια νικη αο κοφων και οιδιποδας στο μεταξυ τους παιχνιδι και να γυρισει απο το -15 ο αο κωφων...δυσκολα πραγματα..
καλη επιτυχια στα υπολοιπα παιχνιδια σε ολους και μακρια απο τραυματισμους....
oidipodas
βασικα το καλο με αυτη την ιστορια για μας ειναι οτι στο τελος αν και μπορουμε μαθηματικα να βγουμε απο πρωτοι εως τεταρτοι αλλα καλυτερα να ερθουμε τεταρτοι smiley.gif ετσι θα παιξουμε μπαραζ και θα ευχαριστηθουμε αλλα 4 ματς γιατι μεχρι τωρα δεν ευχαριστηθηκαμε πανω απο 2 βδομαδες συνεχομενα μπασκετ.τωρα θα παιζουμε μεχρι τον ιουλιο πλακα θα χει.αν γινοταν πριν το πασχα τα παιχνιδια που ειχαμε φορμαριστει θα τα παιρναμε τα 2 στα τρια μαλλον.τωρα παλι εχουμε καιρο να πιασουμε μπαλλα οποτε θα χασουμε και απο το βυρωνα μεθαυριο λογικα.τωρα οτι ειναι να γινει θα γινει.τεταρτη κοντη γιορτη που λενε.
odysseas 1998
QUOTE(odysseas 1998 @ May 5 2008, 22:20 ) *
Όποιος μάθει για το παιχνίδι ας μας πει τι έγινε.Αν και όπως έχουμε δει τις ομάδες υπάρχει ξεκάθαρο προβάδισμα για τον Χαραυγιακό,αλλά δεν ξέρεις τι γίνεται.Έτσι τελείως καφενειακά ως γκουρού του στοιχήματος θα ποντάρω σε νίκη του Χαραυγιακού με 16 πόντους( + - 2)!

Όπως πολύ εύστοχα είχα προβλέψει οι Κωφοί κέρδισαν τον Χαραυγιακό εκτός έδρας icon_drunk.gif icon_drunk.gif !!Φωτιά έχει πάρει πλέον ο όμιλος.Έχουμε και λέμε λοιπόν...Χάρα 4 ήττες,Οιδί 3 και Κωφοί 3.Την Τετάρτη ο Οιδί παίζει με Βύρωνα και θέλει νίκη γιατί έχει 2 ντέρμπυ με Κωφούς μετά και δεν θέλει να πάει στα ντέρμπυ με 4 ήττες.Τώρα δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση είναι ο Εθνικός,γιατί την Παρασκευή θα γίνει το Β ημίχρονο με τους Κωφούς.Η λογική λέει ότι δύσκολα οι Κωφοί θα καλύψουν σε 20 λεπτά 15 πόντους διαφορά.Όμως αν την καλύψουν και στα ντέρμπυ Οιδί-Κωφοί κάνουν οι ομάδες από 1 νίκη,έχουμε τριπλή ισοβαθμία και ο Χάρα έχει -5 συντελλεστή.Οι Κωφοί μέχρι τώρα έχουν +7 και ο Οιδί -2.Άρα γίνεται το έλα να δεις αν οι Κωφοί κάνουν το θαύμα και κερδίσουν τον Εθνικό.Αν χάσουν από Εθνικό και κερδίσει ο Οιδί τον Βύρωνα,τότε οι Κωφοί θέλουν 2 νίκες με Οιδί για να ανέβουν.Ο Εθνικός κερδίζει Κωφούς και εξασφαλίζει και μαθηματικά την άνοδό του και συγχρόνως καθαρίζει και ο Χάρα ο οποίος θα είναι κρίμα να χάσει την άνοδο με το σενάριο επιστημονικής φαντασίας γιατί έχει πάρα πολύ καλή ομάδα...
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ May 6 2008, 00:22 ) *
Όπως πολύ εύστοχα είχα προβλέψει οι Κωφοί κέρδισαν τον Χαραυγιακό εκτός έδρας icon_drunk.gif icon_drunk.gif !!Φωτιά έχει πάρει πλέον ο όμιλος.Έχουμε και λέμε λοιπόν...Χάρα 4 ήττες,Οιδί 3 και Κωφοί 3.Την Τετάρτη ο Οιδί παίζει με Βύρωνα και θέλει νίκη γιατί έχει 2 ντέρμπυ με Κωφούς μετά και δεν θέλει να πάει στα ντέρμπυ με 4 ήττες.Τώρα δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση είναι ο Εθνικός,γιατί την Παρασκευή θα γίνει το Β ημίχρονο με τους Κωφούς.Η λογική λέει ότι δύσκολα οι Κωφοί θα καλύψουν σε 20 λεπτά 15 πόντους διαφορά.Όμως αν την καλύψουν και στα ντέρμπυ Οιδί-Κωφοί κάνουν οι ομάδες από 1 νίκη,έχουμε τριπλή ισοβαθμία και ο Χάρα έχει -5 συντελλεστή.Οι Κωφοί μέχρι τώρα έχουν +7 και ο Οιδί -2.Άρα γίνεται το έλα να δεις αν οι Κωφοί κάνουν το θαύμα και κερδίσουν τον Εθνικό.Αν χάσουν από Εθνικό και κερδίσει ο Οιδί τον Βύρωνα,τότε οι Κωφοί θέλουν 2 νίκες με Οιδί για να ανέβουν.Ο Εθνικός κερδίζει Κωφούς και εξασφαλίζει και μαθηματικά την άνοδό του και συγχρόνως καθαρίζει και ο Χάρα ο οποίος θα είναι κρίμα να χάσει την άνοδο με το σενάριο επιστημονικής φαντασίας γιατί έχει πάρα πολύ καλή ομάδα...

καλημερα..με ολες αυτες τις συζητησεις για ανοδους και μπαραζ και τετοια μου δινει στα νευρα διοτι εκτος απο αστοχοι(μπασκετικα)ειμαστε και αυτχοι ρε γμτ...πως να εξηγησει κανεις το γεγονος οτι τη χρονια που ημασταν 4οι και ανεβαιναν 3 παρατησαμε τα τελευταια 2 ματς και βγηκαμε 6οι τελικα ανεβηκαν και οι5....περσι τερματισαμε 4 παιξαμε μπαραζ..δε χασαμε κανενα ματς πηγαμε σερι και τελικα δεν ανεβηκε ο καλυτερος τεταρτος....ημαρτον,,,,,,,,,,
oidipodas
φιλοι του οδυσσεα δεν εχετε βαλει αλλη μια παραμετρο στα πλανα σας.οι κωφοι θα χουν και μια αφαιρεση βαθμου λογω παιδικου οποτε αν παρετε τα ματς που απομενουν πραγμα δυσκολο το θεωρω γιατι εχετε ξενερωσει ελπιδες μαθηματικες υπαρχουν.ειχαμε και εμεις τοσα χρονια αφαιρεση λογω παιδικου και 2 χρονιες μας στοιχισε αυτος ο ενας βαθμος την ανοδο.οποτε με τους νομους τους περιεργους που εχουν εμεις αισθανθηκαμε οχι απλα ατυχοι αλλα και την αδικια απο πανω γιατι 2 χρονιες ειχαμε τις νικες που απαιτουντο να ανεβουμε αλλα εστω και ο ενας βαθμος μας στοιχισε.τωρα γιατι να τιμωρειται το αντρικο για το παιδικο ποτε δεν το καταλαβα.γιατι να μην μπορουν να παιζουν οι 30 αρηδεσ αυτο μεχρι περσι ουτε αυτο το καταλαβαινα.δηλαδη αν οι 15χρονοι προτιμουν το πλει στεισον πρεπει να κοψουμε το μπασκετ στους 30ρηδες;
GR-HAMMER
βασικα φιλε οιδιποδα το ακουσα και εγω αυτο με το -1 αλλα δεν παιζει να τουσ αφαιρεσουνε βαθμουσ..
οπως και να το κανουμε η συγκεκριμενη ομαδα ειναι ειδικη περιπτωση και αν δεν κανω λαθος απο την αρχη της χρονιας ειχε δηλωθει οτι δε θα τους αφαιρεθουνε βαθμοι..
βασικα ειναι δυσκολο εως αδυνατο να μαζεψουνε παιδια για ακαδημιες αφου δεν εχουνε καλα καλα γηπεδο να κανουνε προπονηση, γυριζουνε απο το ενα γηπεδο στο αλλο για να βρουνε καποιες ωρες για το αντρικο, ουτε συζητηση για αλλες ωρες..
συμφωνω οτι ειναι βλακεια να αφαιρουνται βαθμοι για τετοιους λογους, ειδικοτερα σε αυτη την ομαδα που εχει 2-3(δεν ξερω αν ειναι και παραπανω) μελη τησ εθνικης μας ομαδας κωφων που εχει φερει τοσες διακρισεις..
τωρα οτι θελει να κανει η εσκα, δεν ειμαι αρμοδιος εγω, απλα λεω τη γνωμη μου..
(θυμιζει λιγο καλαμαρια η υποθεση)
KOMAS13
QUOTE(oidipodas @ May 6 2008, 23:57 ) *
φιλοι του οδυσσεα δεν εχετε βαλει αλλη μια παραμετρο στα πλανα σας.οι κωφοι θα χουν και μια αφαιρεση βαθμου λογω παιδικου οποτε αν παρετε τα ματς που απομενουν πραγμα δυσκολο το θεωρω γιατι εχετε ξενερωσει ελπιδες μαθηματικες υπαρχουν.ειχαμε και εμεις τοσα χρονια αφαιρεση λογω παιδικου και 2 χρονιες μας στοιχισε αυτος ο ενας βαθμος την ανοδο.οποτε με τους νομους τους περιεργους που εχουν εμεις αισθανθηκαμε οχι απλα ατυχοι αλλα και την αδικια απο πανω γιατι 2 χρονιες ειχαμε τις νικες που απαιτουντο να ανεβουμε αλλα εστω και ο ενας βαθμος μας στοιχισε.τωρα γιατι να τιμωρειται το αντρικο για το παιδικο ποτε δεν το καταλαβα.γιατι να μην μπορουν να παιζουν οι 30 αρηδεσ αυτο μεχρι περσι ουτε αυτο το καταλαβαινα.δηλαδη αν οι 15χρονοι προτιμουν το πλει στεισον πρεπει να κοψουμε το μπασκετ στους 30ρηδες;

καλημερα παιδια σημερα εχετε αγωνιστικη ε?φιλε οιδιποδα μαθηματικεσ ελπιδες υπαρχουν ουσιαστικες ομως?θεωρω οτι αν πουμε οτιεχουμε ακομα ελπιδες θα γινω σαν τον (εξω απο δω)πεσειρο που την τελευταια αγωνιστικη ελεγε εχουμε ελπιδες να παρουμε το πρωταθλημα....η αληθεια ειναι οτι ειμαστε ξενερωμενοι και το σαββατο θα κατεβουμε τοσο ελλειπεις οσο ποτε θα λειπουν σχεδον ολοι...........οσο αφορα το κανονισμο για την αφαιρεση βαθμων λογω παιδικου ειναι οντως περιεργο δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη...τελος παντων αυτα για την ωρα σας χαιρετω
odysseas 1998
Κι εγώ δεν συμφωνώ ότι το αντρικό θα πρέπει να τιμωρείται λόγω του παιδικού ή του εφηβικού.Κρίμα για το αντρικό που κατακτά τους βαθμούς στο γήπεδο.Η γιάλυνη σφαίρα μου λέει ότι σήμερα στο ματς Οιδίποδας θα έχουμε ντέρμπυ στο πρώτο ημίχρονο και τελικό αποτέλεσμα 62-54!!!Το 14 αν θυμάμαι καλά που είναι ο ψηλός του Οιδίποδα δεν μπορει να μαρκαριστεί εύκολα στο συγκεκριμένο ματς.Περιμένουμε ενημέρωση από το παιχνίδι!
oidipodas
η γυαλινη σου σφαιρα φιλε οδυσσεα επεσε πολυ κοντα αν οχι ακριβως.δε θυμαμαι το ακριβες σκορ νομιζω 52-63.ενδιαφερον ματς ειχαμε συνεχεια την πρωτοπορια το κυνηγησε μεχρι τελους ο βυρωνας.για μας ηταν ψιλοαδιαφορο το ματσ γιατι και να χαναμε μια νικη με τουσ κωφους θα θελαμε οπως και τωρα απλα δεν χρειαζομαστε τη διαφορα.επισης ειχαμε τρελλο καρφωμα απο το συνηθη υποπτο που το κανε και στο χαραυγιακο.του πεταει την μπαλλα το πλει στο ταμπλο την πιανει και την καρφωνει.ανωτερο απ το καρφωμα στην ηλιουπολη.χαιλαιτ για νβα tongue.gif .επισης και το 14 εκανε πραγματι καλο παιχνιδι φιλε οδυσσεα δεν επαιζες κανα λοττο καλυτερα να τα κονομαγες κιολας. biggrin.gif παντως πρεπει η εσκα να τα ξανασκεφτει ολα αυτα για τις αφαιρεσεις βαθμων γιατι ειναι αδικιες και μας μας στοιχισε 2 φορες κιολας δυστυχως.οιδιποδα γερα η γ ειναι κοντα...θελουμε μπαραζ γιατι δε χορτασαμε μπασκετ οεοεοε
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ May 7 2008, 17:40 ) *
Κι εγώ δεν συμφωνώ ότι το αντρικό θα πρέπει να τιμωρείται λόγω του παιδικού ή του εφηβικού.Κρίμα για το αντρικό που κατακτά τους βαθμούς στο γήπεδο.Η γιάλυνη σφαίρα μου λέει ότι σήμερα στο ματς Οιδίποδας θα έχουμε ντέρμπυ στο πρώτο ημίχρονο και τελικό αποτέλεσμα 62-54!!!Το 14 αν θυμάμαι καλά που είναι ο ψηλός του Οιδίποδα δεν μπορει να μαρκαριστεί εύκολα στο συγκεκριμένο ματς.Περιμένουμε ενημέρωση από το παιχνίδι!

καλημερα και μετα λες εμενα γκελερ...μετα βεβαια την τελειως αστοχη προβλεψη για χαραυγιακο επανηλθες γκουρου του στοιχηματος...εμεις παιζουμε το σαββατο με βυρωνα στο γαλατσι αντε να τελειωνουν μια μια οι αγωνιστικες γιατι μυρισε καλοκαιρι...οσο τγια του χρονου βλεπουμε
odysseas 1998
Οδυσσέας-Βύρωνας 55-51.ανάλυση αργότερα...Κωφοί-Εθνικός τι έγινε τελικά?
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ May 13 2008, 00:58 ) *
Οδυσσέας-Βύρωνας 55-51.ανάλυση αργότερα...Κωφοί-Εθνικός τι έγινε τελικά?

καλημερα..θα κανω εγω την αναλυση του ματς και ο φιλος οδυσσεας αν θελει συμπληρωνει....μπηκαμε καλα στο γηπεδο και με ειμασταν αρκετα ευστοχοι στην επιθεση και διατηρουσαμε συνεχως το προβαδισμα...στο τελος του παιχνιδιου φανηκε οτι δεν ειχαμε πολλες ανασες ακι η αστοχια στις βολεσ παρολιγο να μας στερησει το παιχνιδι αλλα τελικα επικρατησαμε....τωρα παιζουμε αυριο με εθνικο που ειναι μι ομαδα που δεν την εχω δει καθολου αλλα απο τα αποτελεσματα φαινεται οτι ειναι καλη...εαν κερδισουμε αυριο τοτε θα γινει και το εξ'αναβολης παιχνιδι λογω του χιονια αλλιως τελειωνει και για μας αυτη η σαιζον.....
odysseas 1998
Χαίρεται!Ο Εθνικός πολύ εύκολα κέρδισε τον Οδυσσέα νομίζω 61-39.Χαρακτηριστικό είναι ότι το ματς στα μέσα της πρώτης περιόδου ήταν 17-0 και εκεί ο komas13 έβαλε τρίποντο και άνοιξε το σκορ!Πολύ καλή ομάδα ο εθνικός,αυτό το 9 με τα ξυρισμένα μαλλιά δεν ξέρω τι δουλειά έχει στη Δ έσκα...Αναμένουμε ενημέρωση για τα ντέρμπυ Οιδίποδας-Κωφοί για να δούμε ποιος θα ακολουθήσει εθνικό και Χαραυγιακό που πανάξια ανεβαίνουν.Χωρίς να θέλω να αδικήσω την συμπαθέστατη ομάδα των Κωφών,έχω την αίσθηση ότι ο Οιδόποδας έχει καλύτερη ομάδα και ίσως κερδίσει και τα 2 μεταξύ τους ματς.
oidipodas
επιτελους ξανα δραση στο σαιτ μετα απο το προβλημα που μαλλον ειχε. το 9 του εθνικου που λες φιλε οδυσσεα ειναι αρκετα καλος αλλα παιζει 10 χρονια στην ιδια ομαδα και εχει παιξει νομιζω μονο το ανωτερο γ εσκα οταν επαιξε ο εθνικος.μου κανει εντυπωση αυτο ισως να θελει ναναι πρωτος στο χωριο της δ εσκα τοσα χρονια και οχι να προσπαθησει να συναγωνιστει πιο δυσκολους αντιπαλους.τι να πω καλυτερα να βλεπουμε τετοιους παιχτες γιατι το παιδι θα κανει την πλακα του με το μπασκετ και αυτο ειναι υγιες .εμεις θεωρω οτι εχουμε καλυτερους παιχτες συνολικα απο πολλες ομαδες της δ εσκα και απο αρκετες της γ που εχω δει αλλα αυτο δεν φτανει γιατι δεν δουλευουμε μεσα στο γηπεδο οποτε δεν μπορουμε να χουμε απαιτησεις.και σ αυτο το πρωταθλημα που παιζουμε που τα ματς ειναι σπανια δεν μπορει να βρει ρυθμο ενας παιχτης.με τους κωφους το βλεπω δυσκολο την παρασκευη αλλα και να χασουμε αν παιξουμε συντομα το αλλο ματς θα βρουμε φορμα και θα κερδισουμε.
odysseas 1998
Όσο έχω δει τις 2 ομάδες στα μεταξύ μας παιχνίδια είσαστε αρκετά καλύτεροι.Αλλά είναι και θέμα μέρας.Αυτό που λες πάντως με τα παιχνίδια να απέχουν μεγάλο διάστημα το ένα από το άλλο είναι απαράδεκτο.Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ντε και καλά να είναι 3 οι όμιλοι της Δ έσκα.Θα είστε κομπλέ με τους Κωφούς?Το μόνο κακό που είχε το 9 του εθνικού ήταν ότι είχε ένα τουπέ και γελούσε,αλλά πραγματικά ήταν σαν τη μύγα μέσα στο γάλα μέσα στο γήπεδο.Αν παρακολουθείς και ψηλότερες κατηγορίες της έσκα νομίζω θα συμφωνήσεις ότι λίγες ομάδες έχουν τέτοια 3άρια από β έσκα και κάτω.
oidipodas
το προβλημα με το χαρακτηρα ειναι γεγονος οτι υπαρχει μ αυτον τον παικτη εχει γενικα υφος χιλιων καρδιναλιων αλλα δεν ηθελα να το γραψω αυτο νωριτερα.δεν πειραζει προβλημα του.τωρα αυτο με τους τρεις και τεσσερις ομιλους παλιοτερα που λες ειναι λιαν επιεικως απαραδεκτο.αλla τι να κανεις στο ελλαδισταν ζουμε και εχουν ολοι αγκυλωση.απο νεες ιδεες τιποτα.ενας μ....... να διαβαζε αυτο το φορουμ απο την ενωση σωματεειων θα χε βρει δεκα τροπους να καλυετρευε τους τροπους διεξαγωγης των πρωταθληματων ειναι τοσο ευκολο.κανεις 2 ομιλους παιζουν συγκεκριμενη ημερα και ωρα ολοι μαζι και ολοι σε κλειστα.ειναι απaραδεκτο να μη γινονται αγωνες λογω καιρικων συνθηκων και ελλειψεων διαιτητων και ελλειψεων ακουσον ακουσον κριτων .εγινε αυτο με μας και το βυρωνα.απο τσιρκο διοργανωσεις πως θα φτιαξεις μπασκετ:
DEJAN13
καλημερα και απο μενα.παναξιος πρωταθλητης ο εθνικος με μονο 2 ηττες, οπως εχω προβλεψει απο την αρχη του θεματος.το χθεσινο παιχνιδι ηταν φιεστα για τον εθνικο εξ ου τα γελια απο το 9 το παιδι δεν ειχε ο εθνικος να χωρισει τιποτα με τον οδυσσεα(αυτο ελειπε) δεν εχει ποτε εμπλακει σε φασαρια ουτε ειναι μπλαζε,δεν μπορει να ειναι ολοι αρεστοι σε ολους οποτε καλο θα ηταν να μην ακουγονται ανακριβειες και απο οτι μου εχουν πει το παιδι παρ οτι καθε χρονο εχει προτασεις αγαπαει την ομαδα κ μενει.φιλε οιδιποδα η συγχωνευση τελικα θα γινει? γιατι αν γινει τοτε ανεβαινουν και οι κουφοι λογικα
DEJAN13
QUOTE(odysseas 1998 @ May 13 2008, 03:58 ) *
Οδυσσέας-Βύρωνας 55-51.ανάλυση αργότερα...Κωφοί-Εθνικός τι έγινε τελικά?
κωφοι εθνικος +14 ο εθνικος ευκολα ξεκινησε το παιχνιδι πηγε στο +22 αλλα ενας τραυματισμος απο την ομαδα των κωφων χαλαρωσε κ τις 2 ομαδες κ το ματσακι εγινε διαδικαστικο
odysseas 1998
Άντε dejan με τις ευχές μας να πάρετε τον τίτλο του υπερπρωταθλητή Δ έσκα!Όντως έχετε πολύ καλή ομάδα και νομίζω ότι είσαστε και πολύ καλά δουλεμένη από τον κόουτς.Είχατε πολύ καλές θέσεις μέσα στο γήπεδο και πάρα πολύ ορθόδοξες επιθετικές επιλογές.
oidipodas
η συγχωνευση μαλλον θα γινει αλλα δεν ξερω αν ανεβαινουν οι κωφοι η παει σε μπαραζ με τους αλλους ομιλους
αυτη η διαδικασια γιατι μπορει να γινουν και αλλες συγχωνευσεις.πιστευω ομως οτι ο ομιλος μας ειχε 4 ομαδες πολυ δυνατες και η καθε ομαδα φορμαριστηκε σε διαφορετικη περιοδο ο εθνικος ομως ηταν σταθερος.ετσι πιστευω οτι θα βγει και υπερπρωταθλητης στη δ εσκα.επισης ο οδυσσεας αν ηταν πληρης η αν ειχε βαθος παγκου θα ηταν και αυτος πολυ ανταγωνιστικος.μην ξεχναμε οτι πρωτος ο οιδιποδας του εσπασε το αηττητο στον πρωτο γυρο που πηγαινε πολυ δυνατα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.