Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
wike side
QUOTE(Gkos @ Dec 15 2014, 13:19 ) *
Για χτες λέω ,στο φιλικό Deree -ΠΑΟ ....
Εχω αρχίσει να υποπτεύομαι ποιος εισαι ;p



Όχι αλλά μου αρέσει το ότι το ψάχνεις.

Περιμένω πληροφορίες. help.gif
Gkos
QUOTE (wike side @ Dec 15 2014, 13:23 ) *
Όχι αλλά μου αρέσει το ότι το ψάχνεις.

Περιμένω πληροφορίες. help.gif


Να σου πω την αλήθεια, άλλοι μου βαζουν ψυλλους στα αυτιά...
wike side
QUOTE(Gkos @ Dec 15 2014, 13:26 ) *
Να σου πω την αλήθεια, άλλοι μου βαζουν ψυλλους στα αυτιά...



Άσε τα ζουζούνια και πες κανένα ζουμερό από το scouting report
Gkos
Καλησπέρες.

Επειδής είμαι πολύ στο τρέξιμο πάμε να δουμε στα γρήγορα τα ματσάκια της 2ρης αγωνιστικής του β γύρου!


ΑΜΥΝΤΑΣ-ΠΑΟ 2

Θα πάρω και γω το διπλό.
Ευκολο απόγευμα δεν αναμένω,αλλά δεν τον παίρνει για στραβοπατήματα τον (ενισχυμενο με Καρβούνη-έπαιξε στο φιλικό με Deree την Κυριακη-ποιος κλαιει την θέση του στην 12αδα?) ΠΑΟ!
Αλλωστε Κουφόπουλο δεν έχουνε πολλές ομάδες(και ας μην το καλούν στα εθνικά συγκροτήματα τα . . . τζιμάνια!)


ΠΑΠΑΓΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2

Χρειαζεται νικες ο Παπαγος,γιατι αν χασει από Μαρουσι,θα έχει χαθεί.
Αλλά δεν του ταιριαζει το Περιστέρι.
Συμφωνω.
Διπλό.

ΑΕΝΚ-ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 2

Σαν καλός δημοσιογράφος ,εδώ θα κάνω κωλοτούμπα,και θα στηριξω την ομαδα της
Τριπλής Κορώνας που ναι σε συνεχή άνοδο(όχι ότι δεν είναι η ΑΕΝΚ).
Ντέρμπι,όλα ανοιχτά,αλλα διπλό.

(Θυμιζω το ματς του πρώτου γυρου που η ΑΕΝΚ ειχε συντριβει εντός απο Περιστερι και η Τριπλη ειχε κανει περιπατο στην Πετρούπολη,ειχα δωσει διπλό, και ειχε γινει αεράτα.
Ρεβανς λοιπόν
)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΠΟΥΠΟΛΗΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 2

Να ξεκαθαρίσω αρχικά ,ότι εύκολο βράδυ δεν περιμένω για την ομάδα του Αμαρουσίου.
Να είναι χαλαρή ,το αποκλείω ....
Αυτό μπορούσε να συμβεί με Γαλάτσι όπου το είχαν κερδίσει άνετα εκτός,δεν είχε νίκη ,και το Μαρουσι έρχοταν από τον περίπατο με Ακαδημία...
Σήμερα ούτε καν ,από την ομάδα που τους κέρδισε εντός !

Τώρα τι να πω ...
Διπλό θα πω ,αλλά και ο ΑΡΗΣ παίζει το τελευταίο των τελευταίων χαρτί του ,και το γηπεδάκι είναι κάπως ,και υπάρχει σοβαρή πιθανότατα να λείπει λόγω ίωσης βασικότατος παίκτης του Αμαρουσίου....

Ο θεός να βάλει το χέρι του!!

Εκεί θα είμαστε!


ΓΑΛΑΤΣΙ-ΔΟΥΚΑΣ 2


Διπλό.

Και μπορεί να παίξει και αρκετά ο Τσουργιάννης (για χάρη του wike side:) ) ,μιας και ο Δούβλης τραυματιστηκε την Κυριακή στον τελικό του ΑΣΙΣ (Δούκας κέρδισε Μωραίτη και το πήρε) ,αν και δεν ξέρω τι έχει....

ΑΚΑΔΗΜΙΑ-ΚΑΠ 1

Ασσο σκόπευα να το δώσω , αλλά με γλωσσόφαγε "κάποιος" από Ακαδημία να το δώσω άσσο!

Λοιπόν.

Πλήρης η Ακαδημία ,μιας και ο Ζαχόπουλος (που τραυματίστηκε στο ΔΑΙΣ) ,επέστρεψε χτες στις προπονήσεις, ο Αρσενόπουλος οκ, ενώ και ο Προίσκος επέστρεψε και ήταν και πολύ καλός στο φιλικό (παιδοεφήβων) που έγινε με Δούκα την Πέμπτη στην Ελληνογερμανική .

Η ΚΑΠ δεν είναι στα καλύτερα της ,σε κλειστές άμυνες δυσκολέυεται πάρα πάρα πολυ , και επειδή θυμόμαστε τι είχε γίνει στο πρώτο ματς στο Κοντόπευκο , και τι είχαμε γράψει στο φόρουμ( και τα είχαν διαβάσει από Ακαδημία όπως έμαθα) , Ακαδημία θα θέλει ρεβάνς και εχει χρυσή ευκαιρία να την πάρει ,αφού μετά από καιρό είναι πλήρης.

Ασσος .


Υ.γ.
Τόσα "δύσκολα" ματς ,και πάλι συμφώνησα σε όλα με swike side, θα λέει ότι τον αντιγράφω smiley.gif


wike side
[quote name='Gkos' date='Dec 16 2014, 15:03 ' post='696422']
Καλησπέρες.

Επειδής είμαι πολύ στο τρέξιμο πάμε να δουμε στα γρήγορα τα ματσάκια της 2ρης αγωνιστικής του β γύρου!


ΑΜΥΝΤΑΣ-ΠΑΟ 2

Θα πάρω και γω το διπλό.
Ευκολο απόγευμα δεν αναμένω,αλλά δεν τον παίρνει για στραβοπατήματα τον (ενισχυμενο με Καρβούνη-έπαιξε στο φιλικό με Deree την Κυριακη-ποιος κλαιει την θέση του στην 12αδα?) ΠΑΟ!
Αλλωστε Κουφόπουλο δεν έχουνε πολλές ομάδες(και ας μην το καλούν στα εθνικά συγκροτήματα τα . . . τζιμάνια!)


ΠΑΠΑΓΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2

Χρειαζεται νικες ο Παπαγος,γιατι αν χασει από Μαρουσι,θα έχει χαθεί.
Αλλά δεν του ταιριαζει το Περιστέρι.
Συμφωνω.
Διπλό.

ΑΕΝΚ-ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 2

Σαν καλός δημοσιογράφος ,εδώ θα κάνω κωλοτούμπα,και θα στηριξω την ομαδα της
Τριπλής Κορώνας που ναι σε συνεχή άνοδο(όχι ότι δεν είναι η ΑΕΝΚ).
Ντέρμπι,όλα ανοιχτά,αλλα διπλό.

(Θυμιζω το ματς του πρώτου γυρου που η ΑΕΝΚ ειχε συντριβει εντός απο Περιστερι και η Τριπλη ειχε κανει περιπατο στην Πετρούπολη,ειχα δωσει διπλό, και ειχε γινει αεράτα.
Ρεβανς λοιπόν
)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΠΟΥΠΟΛΗΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 2

Να ξεκαθαρίσω αρχικά ,ότι εύκολο βράδυ δεν περιμένω για την ομάδα του Αμαρουσίου.
Να είναι χαλαρή ,το αποκλείω ....
Αυτό μπορούσε να συμβεί με Γαλάτσι όπου το είχαν κερδίσει άνετα εκτός,δεν είχε νίκη ,και το Μαρουσι έρχοταν από τον περίπατο με Ακαδημία...
Σήμερα ούτε καν ,από την ομάδα που τους κέρδισε εντός !

Τώρα τι να πω ...
Διπλό θα πω ,αλλά και ο ΑΡΗΣ παίζει το τελευταίο των τελευταίων χαρτί του ,και το γηπεδάκι είναι κάπως ,και υπάρχει σοβαρή πιθανότατα να λείπει λόγω ίωσης βασικότατος παίκτης του Αμαρουσίου....

Ο θεός να βάλει το χέρι του!!

Εκεί θα είμαστε!


ΓΑΛΑΤΣΙ-ΔΟΥΚΑΣ 2


Διπλό.

Και μπορεί να παίξει και αρκετά ο Τσουργιάννης (για χάρη του wike side:) ) ,μιας και ο Δούβλης τραυματιστηκε την Κυριακή στον τελικό του ΑΣΙΣ (Δούκας κέρδισε Μωραίτη και το πήρε) ,αν και δεν ξέρω τι έχει....

ΑΚΑΔΗΜΙΑ-ΚΑΠ 1

Ασσο σκόπευα να το δώσω , αλλά με γλωσσόφαγε "κάποιος" από Ακαδημία να το δώσω άσσο!

Λοιπόν.

Πλήρης η Ακαδημία ,μιας και ο Ζαχόπουλος (που τραυματίστηκε στο ΔΑΙΣ) ,επέστρεψε χτες στις προπονήσεις, ο Αρσενόπουλος οκ, ενώ και ο Προίσκος επέστρεψε και ήταν και πολύ καλός στο φιλικό (παιδοεφήβων) που έγινε με Δούκα την Πέμπτη στην Ελληνογερμανική .

Η ΚΑΠ δεν είναι στα καλύτερα της ,σε κλειστές άμυνες δυσκολέυεται πάρα πάρα πολυ , και επειδή θυμόμαστε τι είχε γίνει στο πρώτο ματς στο Κοντόπευκο , και τι είχαμε γράψει στο φόρουμ( και τα είχαν διαβάσει από Ακαδημία όπως έμαθα) , Ακαδημία θα θέλει ρεβάνς και εχει χρυσή ευκαιρία να την πάρει ,αφού μετά από καιρό είναι πλήρης.

Ασσος .


Υ.γ.
Τόσα "δύσκολα" ματς ,και πάλι συμφώνησα σε όλα με swike side, θα λέει ότι τον αντιγράφω smiley.gif



[/quot


Άργησες αλλά δεν πειράζει,οι πληροφορίες σου πολύτιμες,και όντως είναι πολύ δύσκολη αγωνιστική.

Χρωστάω 1 σημείο και μαθαίνω ότι η ΚΑΠ θα έχει πολλές απουσίες-γιατί μου είπαν ότι υπάρχει μία κοντή μαυρόγατα που κάνει βουντού γιαυτό το παιχνίδι-θα πάρω και εγώ άσσο λογικά.Επειδή όμως στα παιδικά δεν υπάρχει λογική όλα είναι πιθανά και ο νοών νοείτω..

Τώρα για ΠΑΟ το ρεπορτάζ λέει ότι είναι ψιλοχεσμένοι και αυτό ίσως τους στοιχίσει.(Εγώ πάντως είμαι με Αμύντα).

Όσο για Τσουργιάννη αν γίνει θα απαιτώ για όλους τους αγώνες πλέον(και για άλλα παιδιά εννοείτε) 45.gif
Gkos
QUOTE (wike side @ Dec 16 2014, 15:25 ) *
Άργησες αλλά δεν πειράζει,οι πληροφορίες σου πολύτιμες,και όντως είναι πολύ δύσκολη αγωνιστική.

Χρωστάω 1 σημείο και μαθαίνω ότι η ΚΑΠ θα έχει πολλές απουσίες-γιατί μου είπαν ότι υπάρχει μία κοντή μαυρόγατα που κάνει βουντού γιαυτό το παιχνίδι-θα πάρω και εγώ άσσο λογικά.Επειδή όμως στα παιδικά δεν υπάρχει λογική όλα είναι πιθανά και ο νοών νοείτω..

Τώρα για ΠΑΟ το ρεπορτάζ λέει ότι είναι ψιλοχεσμένοι και αυτό ίσως τους στοιχίσει.(Εγώ πάντως είμαι με Αμύντα).

Όσο για Τσουργιάννη αν γίνει θα απαιτώ για όλους τους αγώνες πλέον(και για άλλα παιδιά εννοείτε) 45.gif



Κάνε σωστά τα quote ρε συ ,μπερδευεις ...

Ναι έχει κάτι θεματάκια η ΚΑΠ ,ισχύει....
wike side
QUOTE(Gkos @ Dec 16 2014, 16:15 ) *
Κάνε σωστά τα quote ρε συ ,μπερδευεις ...

Ναι έχει κάτι θεματάκια η ΚΑΠ ,ισχύει....



...........yes master............. 77.gif
Gkos
QUOTE (wike side @ Dec 16 2014, 16:34 ) *
...........yes master............. 77.gif



Σε ποιο γήπεδο θα είσαι εσύ σήμερα ??

Έχω βάλει το επιτελείο μου και σε ψάχνει wink.gif
vmar
ΑΚΑΔΗΜΙΑ-ΚΑΠ 2, μετά από συγκλονιστικό αγώνα.
wike side
Περιμένω αποτελέσματα και σχόλια ...............γιατί εγώ "κόλλησα" με σούσι και καλή παρέα.
Mpampis_s
ΑΕΝΚ -ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 56-51
Gkos
QUOTE (wike side @ Dec 16 2014, 23:58 ) *
Περιμένω αποτελέσματα και σχόλια ...............γιατί εγώ "κόλλησα" με σούσι και καλή παρέα.



Ακαδημια-ΚΑΠ 40-48 παρα την απουσια του εμπυρετου Μπελεξη(περαστικα του),ΑΕΝΚ-Τριπλη 56-51 στο νημα,Αρης-Μαρουσι 54-70 περιπατος,δουκα δεν ξερω σκορ-δεν ασχοληθηκα,ο ΠΑΟ κερδισε μια 20αρα 57-77, και το Περιστερι αλωσε Σαλουν με 8.

Αυταsmile.gif
Gkos
QUOTE (wike side @ Dec 16 2014, 23:58 ) *
Περιμένω αποτελέσματα και σχόλια ...............γιατί εγώ "κόλλησα" με σούσι και καλή παρέα.



Ακαδημια-ΚΑΠ 40-48 παρα την απουσια του εμπυρετου Μπελεξη(περαστικα του),ΑΕΝΚ-Τριπλη 56-51 στο νημα,Αρης-Μαρουσι 54-70 περιπατος,δουκα δεν ξερω σκορ-δεν ασχοληθηκα,ο ΠΑΟ κερδισε μια 20αρα 57-77, και το Περιστερι αλωσε Σαλουν με 8.

Αυταsmile.gif

Πλακα πλακα ειχα πει για ΑΕΝΚ ,μετα την σφαλιαρα με Περιστερι στην πρεμιερα οτι εχει καλο υλικο και θα ειναι στην μεση,αλλα πλεον με την σημερινη νικη χτυπαει 4αδα.

Α!
Ξεχασα .
Παιζει Αγιο Θωμα στην επομενη αγωνιστικη και θα χασει tongue.gif

Καληνυχτες
wike side
Λοιπόν καλησπέρα..

4 στα 6 και προδοσία από το scouting της ΚΑΠ-από ότι φάνηκε παρά την απουσία του Μπελεξή-η ομάδα είχε ηρεμία έμαθα και
ο Διδάχος έκανε κάτι πολύ σημαντικό,κατάφερε να κάνει τον Καρακατσάνη να κάνει πολύ καλό παιχνίδι σαν point guard και
να αξιοποιήσει άψογα τους άλλους παίκτες επιθετικά.Κλείδωμα και ο Αρσενόπουλος που δεν έβαλε πόντο στον προσωπικό του αντίπαλο παρά μόνο στις αλλαγές,και σε πολύ ρηχά νερά ο Ζαχόπουλος.Απο εκεί και πέρα μάχες ο Προίσκος και τίποτα άλλο.


Όσο για την ΑΕΝΚ ντέρμπι που νίκησε καθαρά η έδρα(είχα εκφράσει τον προβληματισμό μου) και σίγουρο φαβορί για την τέταρτη θέση.(Ο Αμύντας όμως έχει ποιο βατό πρόγραμμα και Τριπλή και ΚΑΠ είναι ικανές για όλα)

Gkos
Σιγουρα δεν ησουνα deree την Κυριακη,ετσι;
Gkos
QUOTE (wike side @ Dec 17 2014, 13:47 ) *
Λοιπόν καλησπέρα..

4 στα 6 και προδοσία από το scouting της ΚΑΠ-από ότι φάνηκε παρά την απουσία του Μπελεξή-η ομάδα είχε ηρεμία έμαθα και
ο Διδάχος έκανε κάτι πολύ σημαντικό,κατάφερε να κάνει τον Καρακατσάνη να κάνει πολύ καλό παιχνίδι σαν point guard και
να αξιοποιήσει άψογα τους άλλους παίκτες επιθετικά.Κλείδωμα και ο Αρσενόπουλος που δεν έβαλε πόντο στον προσωπικό του αντίπαλο παρά μόνο στις αλλαγές,και σε πολύ ρηχά νερά ο Ζαχόπουλος.Απο εκεί και πέρα μάχες ο Προίσκος και τίποτα άλλο.


Όσο για την ΑΕΝΚ ντέρμπι που νίκησε καθαρά η έδρα(είχα εκφράσει τον προβληματισμό μου) και σίγουρο φαβορί για την τέταρτη θέση.(Ο Αμύντας όμως έχει ποιο βατό πρόγραμμα και Τριπλή και ΚΑΠ είναι ικανές για όλα)




Να πω για Κουφοπουλο οτι ειχε 24 ποντους ή δεν πρεπει;;

Ο Καρακατσάνης οπως τα λες,εμεινε χαμηλα στο σκοραρισμα,αλλα πηγε καλα σε ολους τους αλλους τομεις με διψηφιο αριθμο ασσιστ,που εκμεταλλευτηκε ο Ψαρρας!!!

Η Ακαδημια πολυ αστοχη,ο Ζαχοπουλος ηταν με μια πρόπονηση....

Το Μαρουσι περιπατο με Σακελλαριου να φαινεται σαν εφηβος (και οχι παμπαιδας ) στο ματς!!





Gkos
Τρεις μέρες έχουν πέρασει και ακόμα το σαιτ της ΕΣΚΑ ( http://eska.gr/?page_id=3287 ) να γράψει τα αποτελέσματα!
Γελάει ο κόσμος!



ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 57-77

Τα δεκάλεπτα: 21-20,30-36,47-56,57-77

Παναθηναϊκός (Γκούρας): Γράψας 12, Μπόλης 11(2),Κουφόπουλος 24 (3), Διαμάντης 2, Βοντικάκης, Ζέρβας 3(1), Μπουρβάρης 2, Καρβούνης 4, Λιγνός 10(1), Πιλάβιος, Τσιαντούλας, Γερονίκος 9



To video


https://www.youtube.com/watch?v=J8GCV8m9Bzc


ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 55-61


Τα Δεκάλεπτα: 18-16, 10-15, 13-19, 14-11


Παπάγος (Στεφανάκης): Φετοκάκης, Ρέκκας 9(1), Γεωργιόπουλος, Κώτσος 12, Παπαντώνης, Λευθεριώτης, Λιάσσας 10(1), Παπανικολάου, Μπορέτος 6, Παπαπέτρος 18, Κοντούδης, Ξηροφώτος

Περιστέρι (Σταθάκης): Δελής, Παπαγιάννης 4, Ιωάννου 6, Μέγας 4(1), Κουντούρης 16, Σκρέμπος 2, Μπιμπούδης 20, Καράμπελας, Κοροβέσης 4, Καργιάννης 5(1), Χρυσανθόπουλος, Κωνσταντόπουλος


http://www.acpapagou.gr/index.php/el/home/...peri162014.html



ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 56-51


ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 54-70



ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 39-57

Το απόλυτο των νικών συνεχίστηκε για την Παιδική ομάδα του ΑΣΕΔ που έφτασε τις 13 σε ισάριθμες αναμετρήσεις φεύγοντας χθες με το διπλό και από την έδρα του ΑΟ Γαλατσίου τον οποίο νίκησε με 18 πόντους διαφορά (39-57)...

Έτσι, η ομάδα του Τάκη Μπακογεώργου συνεχίζει πρώτη και αήττητη την πορεία της στο πρωτάθλημα με 26 βαθμούς αποτελώντας το αδιαφιλονίκητο φαβορί όχι μόνο για την πρωτιά της κανονικής περιόδου αλλά και την πρόκρισή της στην τελική - πανελλήνια φάση του θεσμού...

Στο αγωνιστικό μέρος, το αποτέλεσμα κρίθηκε στο 3ο 10λεπτο όπου ο ΑΣΕΔ έτρεξε ένα επί μέρους σκορ 1-18 (!!!) διαμορφώνοντας το ισόπαλο 26-26 του ημιχρόνου σε 27-44 στο 30'...

Αξίζει να σημειωθεί ότι Δραγάτης και Γεραμάνης ήταν οι πρώτοι σκόρερ των "μπλε" σημείιώνοντας μαζί τους 27 από τους 57 πόντους της ομάδας σε ένα νευρικό ματς που τον πρώτο ρόλο έπαιξαν οι άμυνες...

http://www.ased.gr/Articles/1344

To video https://www.youtube.com/watch?v=C-MwYDJMn-0



ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 40-48

Την ήττα γνώρισε για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ, η TeleUnicom BAC. Η ομάδα της Ακαδημίας, έχασε με 48-40 από την Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής στο κλειστό της Ελληνογερμανικής και έμεινε έτσι στις 5 νίκες. Η διακύμανση του σκορ και οι πόντοι της ομάδας μας:

Τα Δεκάλεπτα: 9-17, 17-23, 27-35, 40-48.

TeleUnicom BAC (Κώστας Παταβούκας, Αντώνης Μπότης): Γκοβέσης Χ., Ηλιόπουλος Δ., Δήμος Π., Λυμπερόπουλος Λ., Κολτήρης Γ., Προίσκος Α. 7, Καραγιάννης Γ. 5, Αρσενόπουλος Ν. 10(2), Λουκαϊτης Η. 5(1), Πάλλας Χ. 4, Παπαγεωργίου Ν. 7, Ζαχόπουλος Π. 2.

http://www.basketballacademy.gr/post/203/t...40-48-paidiko-a

Εξαιρετικοί οι παίδες που παρά τις απουσίες και την λειψανδρία (10 παίχτες ) λόγω ιώσεων,κατάφεραν μετά από πολύ ώριμο παιχνίδι να καταβάλουν εκτός έδρας την Ακαδημία.Έχοντας σε εξαιρετική μέρα τους Καρακατσάνη με 4π,13ασίστ,7 ρ και 3 κλεψίματα,Ψαρρά με 21(3),Μάκρα με 9 π και καταπληκτική άμυνα, Γλυκόπουλο με 6π ,5ρ και πολλές κερδισμένες μάχες κάτω από τα καλάθια,και Υφαντή με 8π δεν άφησε περιθώριο για αμφισβήτηση,αφού ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ. Πολύ καλή όλη η αμυντική λειτουργία της ομάδας που περιόρισε τα ατού της αντιπάλου.


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-17,8-6,10-12,12-13.


ΠΟΝΤΟΙ: ΨΑΡΡΑΣ 21(3),ΜΑΚΡΑΣ 9,ΥΦΑΝΤΗΣ 8,ΓΛΥΚΟΠΟΥΛΟΣ 6,ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ 4,ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ,ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΔΕΛΛΗΣ,ΠΕΚΟΠΟ
ΛΟΣ,ΚΑΓΙΑΤΖΑΣ.

http://www.kap-bc.gr/akadimia-athinwn-kap
Mpampis_s
[quote name='Gkos' date='Dec 19 2014, 13:01 ' post='696724']
Τρεις μέρες έχουν πέρασει και ακόμα το σαιτ της ΕΣΚΑ ( http://eska.gr/?page_id=3287 ) να γράψει τα αποτελέσματα!
Γελάει ο κόσμος!



φιλε Gkos τα εχουν ανεβασει απο την πρωτη ημερα κανε στον υπολογιστη σου εκκαθαριση προσφατου ιστορικου και θα τα δεις.ειναι φτιαχμενο το σαιτ τους ετσι που θελει εκκαθαριση για να δειξει τα νεοτερα αποτελεσματα η βαθμολογιες.
τι να κανουμε ψαχνοντας μαθαινουμε.......... blove.gif
Gkos
Χωρίς καμία διάθεση πλάκας ,μας διαβάζουν (και) από την ΕΣΚΑ!!

Τρεις μέρες είναι κενά τα αποτελέσματα στο σαιτ (τσέκαρα πριν γραψω) και 3 λεπτά αφότου έγραψα ,εμφανίστηκαν!!!

Εκτός αν περιμένανε εμένα και δεν τα ξέρανε!!!


(Κατι παρόμοιο ειχε συμβεί και με την Ακαδημία ,που δυο μέρες μετά το ματς γκρινιαζα ότι δεν είχαν ανεβάσει πόντους στο κείμενο του σαιτ τους ,και δυο λεπτά μετά το ποστ ,εμφανίστηκαν)

QUOTE (Mpampis_s @ Dec 19 2014, 13:17 ) *
φιλε Gkos τα εχουν ανεβασει απο την πρωτη ημερα κανε στον υπολογιστη σου εκκαθαριση προσφατου ιστορικου και θα τα δεις.ειναι φτιαχμενο το σαιτ τους ετσι που θελει εκκαθαριση για να δειξει τα νεοτερα αποτελεσματα η βαθμολογιες.
τι να κανουμε ψαχνοντας μαθαινουμε.......... blove.gif


Όχι ,από το ίδιο παράθυρο που ήμουνα σε chrome ,και δεν υπήρχαν πριν ,έκανα refresh (χωρίς να πειράξω τίποτα άλλο) και εμφανίστηκαν!

(Το είχα κάνει πριν γράψεις ,απλά περίμενα να πέρασει το 15λεπτο ,για να μην κολλήσουν τα δυο μηνύματα μαζί)
Mpampis_s
QUOTE(Gkos @ Dec 19 2014, 13:17 ) *
Χωρίς καμία διάθεση πλάκας ,μας διαβάζουν (και) από την ΕΣΚΑ!!

Τρεις μέρες είναι κενά τα αποτελέσματα στο σαιτ (τσέκαρα πριν γραψω) και 3 λεπτά αφότου έγραψα ,εμφανίστηκαν!!!

Εκτός αν περιμένανε εμένα και δεν τα ξέρανε!!!


(Κατι παρόμοιο ειχε συμβεί και με την Ακαδημία ,που δυο μέρες μετά το ματς γκρινιαζα ότι δεν είχαν ανεβάσει πόντους στο κείμενο του σαιτ τους ,και δυο λεπτά μετά το ποστ ,εμφανίστηκαν)

το σιγουρο ειναι οτι στην εσκα μια δουλεια της προκοπης ειναι δυσκολα να κανουν!!!!!!!!!!

QUOTE(Gkos @ Dec 19 2014, 13:20 ) *
Χωρίς καμία διάθεση πλάκας ,μας διαβάζουν (και) από την ΕΣΚΑ!!

Τρεις μέρες είναι κενά τα αποτελέσματα στο σαιτ (τσέκαρα πριν γραψω) και 3 λεπτά αφότου έγραψα ,εμφανίστηκαν!!!

Εκτός αν περιμένανε εμένα και δεν τα ξέρανε!!!


(Κατι παρόμοιο ειχε συμβεί και με την Ακαδημία ,που δυο μέρες μετά το ματς γκρινιαζα ότι δεν είχαν ανεβάσει πόντους στο κείμενο του σαιτ τους ,και δυο λεπτά μετά το ποστ ,εμφανίστηκαν)



Όχι ,από το ίδιο παράθυρο που ήμουνα σε chrome ,και δεν υπήρχαν πριν ,έκανα refresh (χωρίς να πειράξω τίποτα άλλο) και εμφανίστηκαν!

(Το είχα κάνει πριν γράψεις ,απλά περίμενα να πέρασει το 15λεπτο ,για να μην κολλήσουν τα δυο μηνύματα μαζί)

οκ .... αρα λοιπον ενημερωμενος rolleyes.gif
Gkos
Φιλικό ματς μεν,με απουσίες η ΑΕΝΚ,αλλά γνώρισε την ήττα από το Deree,με 60-53,σε ματς που εγινε το πρωί,στην Αγια Παρασκευη!

Πρώτη νίκη για το παιδικό(παμπαιδων ομως),του Deree,απέναντι σε παιδικό της Α κατηγορίας!

Επίσης (το Σαββάτο) 3 Γενάρη,έχει φιλικό το παιδικό της ΚΑΠ ,με την μεικτή της ΕΣΚΑ για όποιον ενδιαφέρεται! (Wike side σε περιμένω,άσε τα σούσια!)

Αντιγραφω από την πρόσκληση:

"Πρόσκληση προσφοράς

Σαββάτο 3 Ιανουαρίου 2015

19:30 Κοντόπευκο!


....ΜΙΑ ΠΑΣΑ ΑΓΑΠΗΣ


Η Κ.Α.Π σε συνεργασία με την ΕΣΚΑ,διοργανώνει φιλικό αγώνα της παιδικής ομάδας του Συλλόγου μας,με την μικτή ομαδα παιδων της ΕΣΚΑ.

Σκοπός της διοργάνωσης ειναι η διαθεση των εσόδων του αγώνα στο Κοινωνικό Παντοπωλειο της πόλη μας.

Τιμη πρόσκλησης:5 ευρώ "
Gkos
Xρόνια πολλά σε όλους !!!

Σήμερα στις 8 στο Βαρίκας ,θα έχει φιλικό Πανιώνιο με Παναθηναίκο ,αν κανείς ενδιαφέρεται.

Μόλις το έμαθα.

Καπάκι θα έχουν και οι έφηβοι ,αλλά αυτό δεν μας νοιάζει και πολύ , άσε που έχει και ΠΑΟ-Μακάμπι smile.gif

όσοι πιστοί( wike side ?) ,προσελθετε....
wike side
QUOTE(Gkos @ Dec 30 2014, 15:18 ) *
Xρόνια πολλά σε όλους !!!

Σήμερα στις 8 στο Βαρίκας ,θα έχει φιλικό Πανιώνιο με Παναθηναίκο ,αν κανείς ενδιαφέρεται.

Μόλις το έμαθα.

Καπάκι θα έχουν και οι έφηβοι ,αλλά αυτό δεν μας νοιάζει και πολύ , άσε που έχει και ΠΑΟ-Μακάμπι smile.gif

όσοι πιστοί( wike side ?) ,προσελθετε....



Χρόνια πολλά και καλή και "εύστοχη" χρονιά.

Πολύ καλύτερος και χαλαρά ο ΠΓΣΣ,με πολύ ροτέισον και τους πρωταγωνιστές να παίζουν λίγο,νίκησε με 25+ τον μέτριο και ασύνδετο ΠΑΟ που επιδόθηκε πάλι σε ατομικές προσπάθειες και άναρχο παιχνίδι.Απο τους νικητές πολύ ορεξάτος ο Κάπρης,ήρεμη δύναμη ο Μωραίτης(έπαιξε λίγο) και με απουσίες Αγγελοκωσταντή και Λιούνη.Απο τους ηττημένους δεν έπαιξε ο Πρισκομάτης,
σε ρηχά νερά ο Λιγνός,καλούτσικος αλλά "εγωιστής" ο Γερονίκος και πολύ λίγος ο Κουφόπουλος.

Έφηβους δεν είδα γιατί είχε ΠΑΟ-ΜΑΚΑΜΠΙ αφενώς και το αποτέλεσμα ήταν προδιαγεγραμμένο αφετέρου. wos_sport5.gif
Gkos
http://kap-bc.gr/ekdilwsi-mia-pasa-agapis

Υπενθυμιζω,σήμερα 19:30 στο Κοντόπευκο,για καλό σκοπό!
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jan 3 2015, 12:01 ) *
http://kap-bc.gr/ekdilwsi-mia-pasa-agapis

Υπενθυμιζω,σήμερα 19:30 στο Κοντόπευκο,για καλό σκοπό!



Με κορυφαιο τον (συνηθη ύποπτο) Σακελλαριου,η μεικτη της ΕΣΚΑ περασε 63-58(αν θυμαμαι καλά), από το Κοντόπευκο! smile.gif

Συγχαρητηρια στην διοίκηση της ΚΑΠ για την πρωτοβουλία,και ευχαριστώ την ΚΑΠ (γενικώς) για την φιλοξενία!
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jan 3 2015, 23:02 ) *
Με κορυφαιο τον (συνηθη ύποπτο) Σακελλαριου,η μεικτη της ΕΣΚΑ περασε 63-58(αν θυμαμαι καλά), από το Κοντόπευκο! smile.gif

Συγχαρητηρια στην διοίκηση της ΚΑΠ για την πρωτοβουλία,και ευχαριστώ την ΚΑΠ (γενικώς) για την φιλοξενία!


Παιχνίδι φιλανθρωπικού χαρακτήρα που προσέλκυσε αρκετό κόσμο, διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (3/1) στο κλειστό γυμναστήριο του Κοντόπευκου, μεταξύ των παίδων ΚΑΠ και ΕΣΚΑ.


Μια πάσα αγάπης για τους ανθρώπους που έχουν την ανάγκη για βοήθεια από όλους εμάς.

Παρευρέθησαν η Δημοτική Αρχή, με επικεφαλής τον Δήμαρχο της Αγίας Παρασκευής.
Η φιλοξενία ήταν άψογη. Οι υπεύθυνοι της εκδήλωσης από το Σωματείο παρείχαν γλυκά και χυμούς, έδωσαν στα παιδιά αναμνηστικά μετάλλια και αναμνηστικά ημερολόγια για την εκδήλωση.
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την προσπάθεια τους και οι ευχαριστίες της ΕΣΚΑ προς το πρόσωπο τους είναι δεδομένες.

Στο ημίχρονο του αγώνα έγιναν βραβεύσεις από το Δήμαρχο στον παράγοντα της Αγίας Παρασκευής κ. Κονταξή και αναμνηστική πλακέτα δόθηκε σε εκπρόσωπο του προηγούμενο γιατρού της ομάδας, κ. Μελάγιες.

Από την πλευρά της ΕΣΚΑ παρευρέθηκαν όλο το προπονητικό team του αναπτυξιακού της ΕΣΚΑ, με επικεφαλής τον κ. Καβάσιλα.
Παρών επίσης ήταν ο Πρόεδρος του Αναπτυξιακού της ΕΣΚΑ κ. Κάρδαρης, ο οποίος απεύθυνε χαιρετισμό και ευχές προς όλους τους παρευρισκόμενους.

Κληρώθηκαν δώρα από τους χορηγούς του σωματείου στους αριθμούς των προσκλήσεων που διατέθηκαν για τον φιλανθρωπικό αυτό σκοπό.

Στο αγωνιστικό μέρος, οι παίδες της ΕΣΚΑ επικράτησαν με σκορ 64-58, σε ένα φιλικό παιχνίδι όπου όλοι ήταν νικητές!

ΚΑΠ – ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑ: 58-64

Διαιτητές: Αργυρούδης, ΒουτσαδάκηςΓραμματεία: Βλαστάρη Δ., Κόγιας Α, Καρατσένης Α,

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ (Διδάχος): Μάκρας 13, Κωστόπουλος, Παπαθανασίου, Ψαρράς 7(1) Θεοδωρόπουλος 2, Μπελεξής 12, Καρακατσάνης 18, Δελλής, Υφαντής 6 Πεκόπουλος, Καγιαντζάς, Γλυκόπουλος.

ΕΣΚΑ (Καβάσιλας, Αναστασόπουλος): Κώνστας, Καραγιάννης, Καράμπελας 1, Πολιτόπουλος 9, Τριμερίτης 4. Ζέρβας 4, Οικονόμου, Παππάς 8, Ρογκαβόπουλος 4, Κιουρι 4, Δαουτάκος 2, Σακκελαρίου 15(2) Ραφτόπουλος 11. Μπότσι 2.

http://eska.gr/?p=8188


Gkos
Το τριήμερο 3-5 Γενάρη, η BAC διοργάνωσε(διοργανώνει ακόμα) τουρνουά ,όλων των ηλικιακών ομάδων στο γηπεδο της Ελληνογερμανικής ,όπως μπορειτε να δειτε και στο λινκ!


http://www.basketballacademy.gr/post/213/untitled

Στα του παιδικού(που αφορά και το thread) ,συμμετειχαν εκτος της οικοδεσποινας οι ομαδες Δουκα,Ηλυσιακου και Ηλιούπολης σε αγώνες των 20 λεπτών,με την Ακαδημια να παίρνει την πρώτη θέση,νικώντας 39-33 ,τον (χωρις Δουβλη) Δούκα!
Μάλιστα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΠΑΙΔΙΚΟ

Κυριακή  04/01/2014

16.45-17.25 
  ΔΟΥΚΑΣ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ     38-10

17.30-18.10 
  TELEUNICOM B.A.C.  -ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ    15-22
18.15-18.55 
TELEUNICOM B.A.C.  – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ     40-20

19.00-19.40   ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΔΟΥΚΑΣ     15-33

19.45-20.25   ΔΟΥΚΑΣ - TELEUNICOM B.A.C.     33-39

20.30-21.10   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     29-25

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1. TELEUNICOM B.A.C.     5          2-1          94-75     +19

2. ΔΟΥΚΑΣ                         5        
2-1          104-64     +40

3.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                    4          1-2          59-103     -44

4. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                  4          1-2          62-77     -15
wike side
QUOTE(Gkos @ Jan 5 2015, 19:07 ) *
Το τριήμερο 3-5 Γενάρη, η BAC διοργάνωσε(διοργανώνει ακόμα) τουρνουά ,όλων των ηλικιακών ομάδων στο γηπεδο της Ελληνογερμανικής ,όπως μπορειτε να δειτε και στο λινκ!


http://www.basketballacademy.gr/post/213/untitled

Στα του παιδικού(που αφορά και το thread) ,συμμετειχαν εκτος της οικοδεσποινας οι ομαδες Δουκα,Ηλυσιακου και Ηλιούπολης σε αγώνες των 20 λεπτών,με την Ακαδημια να παίρνει την πρώτη θέση,νικώντας 39-33 ,τον (χωρις Δουβλη) Δούκα!
Μάλιστα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΠΑΙΔΙΚΟ

Κυριακή  04/01/2014

16.45-17.25 
  ΔΟΥΚΑΣ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ     38-10



17.30-18.10 
  TELEUNICOM B.A.C.  -ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ    15-22
18.15-18.55 
TELEUNICOM B.A.C.  – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ     40-20

19.00-19.40   ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΔΟΥΚΑΣ     15-33

19.45-20.25   ΔΟΥΚΑΣ - TELEUNICOM B.A.C.     33-39

20.30-21.10   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     29-25

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1. TELEUNICOM B.A.C.     5          2-1          94-75     +19

2. ΔΟΥΚΑΣ                         5        

� 2-1          104-64     +40

3.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                    4          1-2          59-103     -44

4. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                  4          1-2          62-77     -15





............φαίνεται ότι τα γουρουνόπουλα έπεσαν βαριά στις ομάδες. mellow.gif
AS1972
Χωρίς Δούβλη, αλλά ΜΕ Δραγάτη, ΜΕ Κατσούλη, ΜΕ Φωτόπουλο.
Η ιδιαιτερότητα βεβαίως ήταν οτι έπαιξαν 2 δεκάλεπτα...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Jan 6 2015, 12:32 ) *
Χωρίς Δούβλη, αλλά ΜΕ Δραγάτη, ΜΕ Κατσούλη, ΜΕ Φωτόπουλο.
Η ιδιαιτερότητα βεβαίως ήταν οτι έπαιξαν 2 δεκάλεπτα...


Ακριβώς έτσι.

Αν κανείς θέλει, το βραδάκι,στον Άγιο Θωμά ,έχει φιλικό Μαρούσι με Παναθηναικό....
(Ο Παναθηναικός είχε και την Παρασκευή φιλικό στον Αμύντα όπου κέρδισε άνετα καμιά 30ρια ,απότι μου είπανε- στα φιλικά του ο ΠΑΟ μετράει με δεκάλεπτα ξεχωριστά,μόνο την Τρίτη στο Βαρίκας μετρούσανε κανονικά )...

Καλη χρονιά AS1972
AS1972
QUOTE (AS1972 @ Jan 6 2015, 12:32 ) *
Χωρίς Δούβλη, αλλά ΜΕ Δραγάτη, ΜΕ Κατσούλη, ΜΕ Φωτόπουλο.
Η ιδιαιτερότητα βεβαίως ήταν οτι έπαιξαν 2 δεκάλεπτα...


Υ.Γ. Καλή χρονιά σε όλους!
markos70
QUOTE(AS1972 @ Jan 6 2015, 12:32 ) *
Χωρίς Δούβλη, αλλά ΜΕ Δραγάτη, ΜΕ Κατσούλη, ΜΕ Φωτόπουλο.
Η ιδιαιτερότητα βεβαίως ήταν οτι έπαιξαν 2 δεκάλεπτα...


Και χωρίς Μπακογεώργο επίσης ...
Καλή χρονιά με υγεία και δύναμη σε όλους.
Gkos
QUOTE (markos70 @ Jan 6 2015, 13:47 ) *
Και χωρίς Μπακογεώργο επίσης ...
Καλή χρονιά με υγεία και δύναμη σε όλους.




Τώρα να πω ότι εκανε νικη η Ακαδημια μετά από 1 μήνα και εμφανιστήκατε όλοι ,θα μαι ψεύτης ;; smile.gif smile.gif smile.gif

Καλη χρονια και σε σενα φιλε Μάρκο.
AS1972
QUOTE (Gkos @ Jan 6 2015, 15:02 ) *
Τώρα να πω ότι εκανε νικη η Ακαδημια μετά από 1 μήνα και εμφανιστήκατε όλοι ,θα μαι ψεύτης ;; smile.gif smile.gif smile.gif

Καλη χρονια και σε σενα φιλε Μάρκο.


Σε μένα τίποτα ε...;;;; καλά... (χαχαχα....)

επίσης δεν εμφανίστηκα εγώ... τρίτος έγραψα για το θέμα και απλά έβαλα μια λεπτομέρεια....
κακιούλες λες φίλε Gkos... είναι και χρονιάρες μέρες...

Gkos
QUOTE (Gkos @ Jan 6 2015, 12:48 ) *
Ακριβώς έτσι.

Αν κανείς θέλει, το βραδάκι,στον Άγιο Θωμά ,έχει φιλικό Μαρούσι με Παναθηναικό....
(Ο Παναθηναικός είχε και την Παρασκευή φιλικό στον Αμύντα όπου κέρδισε άνετα καμιά 30ρια ,απότι μου είπανε- στα φιλικά του ο ΠΑΟ μετράει με δεκάλεπτα ξεχωριστά,μόνο την Τρίτη στο Βαρίκας μετρούσανε κανονικά )...

Καλη χρονιά AS1972



Σου έγραψα αυτό αδερφε.

Γραφτηκε την ιδια ωρα που εγραψες νεο ποστ και πηγε στην προηγουμενη σελιδα. . .
AS1972
QUOTE (Gkos @ Jan 6 2015, 18:53 ) *
Σου έγραψα αυτό αδερφε.

Γραφτηκε την ιδια ωρα που εγραψες νεο ποστ και πηγε στην προηγουμενη σελιδα. . .


Ουπς... δεν το είδα...
όντως γράφτηκε την ίδια ώρα και πήγε πίσω..!!!
Λάθος μου... χαχαχα..
ζητώ συγνώμη φίλε!
AS1972
Άντε, επειδή κατηγορούμαι οτι απέχω τελευταία... ας αρχίσω εγώ...

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 1
wike side
QUOTE(AS1972 @ Jan 12 2015, 15:21 ) *
Άντε, επειδή κατηγορούμαι οτι απέχω τελευταία... ας αρχίσω εγώ...

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 1



Aς πούμε και εμείς τις προ-μπα μας

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΑΜΥΝΤΑΣ
Οι αγώνες μετά από διακοπές επηρεάζουν πολύ τους αθλητές αυτής της ηλικίας και πιστεύω ότι θα δυσκολευτεί λίγο ο ΓΣΠ που θα έχει και κάποιες απουσίες εκ των οποίων κάποιες θα είναι μόνιμες(Μενεξης).

ΤΡΙΠΛΗ-ΠΑΠΑΓΟΣ
Θεωρητικά εύκολος άσσος,αλλά οι Στρατηγοί έχουν μπει σε περιπέτειες;;;

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΑΕΝΚ
Είναι η ώρα για το Μαρούσι να εδραιώσει την παραμονή του και θα έλεγα άνετος άσσος αλλά φοβάμαι το πόσο προπονήθηκαν οι
τζιαλονέρο.

ΔΟΥΚΑΣ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Πάμε παρακάτω...

ΑΚΑΔΗΜΙΑ-ΓΑΛΑΤΣΙ
Άσσος γιατί αλλιώς μπλέκει η Ακαδημία

ΠΑΟ-ΚΑΠ
Άσσος μεν όχι σίγουρος δε...(θα ξαναγκελάρει η Πανάθα αλλά δύσκολα στον τάφο)

Γενικά αγωνιστική του άσσου...αλλά φοβάμαι την διακοπή.

...περιττό να πω 41.gif ότι περιμένω τα σχόλια του υπέρτατου(παραπονιάρη) Gkos





Gkos
Αν δεν κερδισει η Παπαγαρα την επόμενη βδομαδα στο Σαλουν το Μαρουσι,έπεσε.
Αν κερδισει,όλα παιζουν.


Ο ευκολος ασσος στον Αγιο Θωμα,από που προκύπτει;

Για μια ΑΕΝΚ που χτυπαει την πόρτα της 4αδας. . .
Gkos
Καλή χρονιά.


Λοιπόν.
Ένας μήνας διακοπή,καταλαβαίνετε ότι οι όποιες φόρμες πάνε περίπατο.

Περιστέρι-Αμύντα θα πάρω διπλό.

Τριπλη-Παπάγος θα πάρω ασσο.

Μαρούσι-ΑΕΝΚ ο θεός και η ψυχη του.
Θα πάρω ασσο μιας και η ΑΕΝΚ ταιριάζει στο Αμαρούσιον.

Δουκας-Πετρούπολη
Κάτι σε 85-35 βλέπω. . .
Αυτό ,αν ειναι "ευγενικός" ο Δούκας,και κάνει και ροτέισον.
(Αν δεν παιξει και σημερα ο Τσουργιαννης,πότε θα παίξει;Δυο χρόνια Δούκα,δεν τον έχω δει να παίζει)


Παο-ΚΑΠ άσσο θα πάρω με έντονη επιφύλαξη


Ακαδημία-Γαλατσι

Και δω με επιφυλαξη(μιας και το Γαλατσι ειναι αισθητά ανεβασμένο στον β γύρο και ψάχνει την πρώτη του νικη-θα την κανει στο εντός με Πετρούπολη) ασσο θα πάρω.
Gkos
Καλημερίζω.

Αργήσαμε λίγο σήμερα,αλλά ξέρετε ,το ρεπορτάζ θελει την ώρα του και ντάξει λίγο να δουμε και εφηβικό,λιγο να πάμε να φάμε περνάει η ώρα.


Στο λοιπόν κατα διαόλου πήγαμε στα προγνωστικά ,με 3/6 αλλά κάτσαμε στην κέντα.
Ηθελα να ριξω μια μπόμπα μεταξυ ΚΑΠ και Αμυντα και εριξα Αμυντα.

Το διπλό της ΑΕΝΚ ,εκπληξη δεν το λες.


Η ΑΕΝΚ περασε από τον Αγιο Θωμά,πιο δυσκολα απότι δείχνει το τελικό σκορ(60-44).

Η ΚΑΠ αλωσε τον Τάφο ,σε ενα ματς με πολυ σασπνες που θα το δειτε λογικά στο Sportshero.


Περιστέρι και Τριπλή κέρδισαν εύκολα, η Ακαδημια φιλοδώρησε μια 40αρα το Γαλάτσι,ενώ στο ΔΑΙΣ κάτι για 70τοσο με 20τόσο έμαθα,με την Πετρούπολη να μένει άποντη στην τριτη περίοδο(!!!) και τον Τσουργιαννη να αγωνίζεται αρκετα και να ειναι και καλός.


Καλο ξημέρωμα!
markos70
Τα αποτελέσματα της χθεσινής αγωνιστικής:


Ημ/νία
13/01/15 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 63- 43
13/01/15 ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 63- 48
13/01/15 ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 46- 60
13/01/15 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 71- 26
13/01/15 ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 77- 34
13/01/15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 68- 76

Gkos
Στο σαιτ της Ακαδημιας 74-34 το έχουν πάντως



http://www.basketballacademy.gr/post/217/t...74-34-paidiko-a
AS1972
QUOTE (Gkos @ Jan 14 2015, 12:49 ) *
Στο σαιτ της Ακαδημιας 74-34 το έχουν πάντως



http://www.basketballacademy.gr/post/217/t...74-34-paidiko-a


Μάλλον 74 είναι γιατί, είτε αθροίσεις πόντους παικτών, είτε ομαδικά στατιστικά, 74 βγαίνει....
markos70
QUOTE(AS1972 @ Jan 14 2015, 13:15 ) *
Μάλλον 74 είναι γιατί, είτε αθροίσεις πόντους παικτών, είτε ομαδικά στατιστικά, 74 βγαίνει....


Στο site της ΕΣΚΑ το έχουν 77-34. Κι εγώ νομίζω πως το σωστό είναι 74-34.
Gkos
Παναθηναϊκός ΑΟ - Κ.ΑΓ.Παρασκευής 

68-76

Τα δεκάλεπτα: 19-16,40-31,52-54,68-76

Παναθηναικός (Γκούρας): Γράψας 6,Μπόλης 12(1),Κουφόπουλος 4, Πρισκομάτης , Βοντικάκης 1, Πατιτάκης , Ζέρβας 9(1),Διαμάντης , Λιγνός 11(1), Πιλάβιος 10, Τσιαντούλας , Γερονίκος 15
doctor_dru
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 63- 43

Εύκολη νίκη για το Περιστέρι που κατάφερε από την αρχή του αγώνα να πάρει το προβάδισμα και στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού διατηρούσε διψήφια διαφορά.Ο Αμύντας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει τους 3 στα μέσα του 2ου δεκαλέπτου.Από κει και πέρα το Περιστέρι ξαναπήρε μπρος,είχε καλές επιλογές στην επίθεση και έτρεξε στον αιφνιδιασμό όποτε είχε ευκαιρία.Από την άλλη ο Αμύντας έμεινε χαμηλά στο σκορ και έδειξε μεγάλο πρόβλημα στο σετ παιχνίδι.
Κορυφαίοι για τους νικητές οι Μπιμπούδης και Κάργιαννης
wike side
Καλημέρες....είδα κάτι που ψιλοπερίμενα στους παίδες,το διπλό της ΚΑΠ απέναντι στον ΠΑΟ μέσα στον τάφο,και αιτιολογώ:

πρίν απο 4 μήνες και ενώ παρακολουθούσα τα ρόστερ των ομάδων,είχα επισημάνει ότι η ΚΑΠ θα έχει καταπληκτική περιφέρεια,αυτό ήταν εκτίμηση βάση δυναμικότητας των τεσσάρων παιδιών (Καρακατσάνης-Μάκρας-Ψαρράς-Μπελεξης).Αυτοι οι τέσσερις λοιπόν στον αγώνα με τον ΠΑΟ έβαλαν 70 απο τους 76 συνολικά πόντους με 9 τρίποντα.Απο μόνο του αυτό σημαίνει ότι στην καλή τους μέρα μπορούν να διαλύσουν κάθε άμυνα και σύστημα.Τώρα βέβαια αναρωτιέμαι τι έκαναν οι ανάλογοι του ΠΑΟ τουλάχιστον αμυντικά γιατί επιθετικά από ότι είδα κολύμπησαν σε ρηχά νερά(Κουφόπουλος-Γραψας 10 πόντους-Πρισκομάτης ανέτοιμος και
Μπόλης 12.

Αντιγράφω από το site της ΚΑΠ:
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Κ.Α.Π. 68-76

Με μεγάλο διπλό ξεκίνησαν το 2015 οι παίδες που "έπιασαν" από τον λαιμό τούς αντίστοιχους του ΠΑΟ στο δεύτερο ημίχρονο και αντιστρέψανε το -14, σκορ, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο,και ενώ όλοι περίμεναν έναν συνηθισμένο αγώνα,οι αθλητές του Νίκου Διδάχου είχαν αντίθετη άποψη και το απέδειξαν μέσα στο γήπεδο.Έτσι μετά από ένα κρεσέντο από τρίποντα-τρία του Καρακατσάνη και στην συνέχεια τέσσερα του Μάκρα,καταπληκτική άμυνα και μυαλωμένες επιθέσεις δεν άφησαν κανένα περιθώριο για κάτι άλλο στους γηπεδούχους.Εξαιρετικοί και οι Ψαρράς και Μπελεξής,ενώ δεν υστέρησε κανείς από την ομάδα.και όλοι έδειξαν ότι είναι στον σωστό δρόμο.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 19-16,21-15,12-23,18-22.
ΠΟΝΤΟΙ(ΔΙΔΑΧΟΣ),ΜΑΚΡΑΣ 25(4),ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ 22(3),ΨΑΡΡΑΣ 13(2),ΜΠΕΛΕΞΗΣ 10,ΥΦΑΝΤΗΣ 3,ΓΛΥΚΟΠΟΥΛΟΣ 3,ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΠΕΚΟΠΟΥΛΟΣ,ΚΑΓΙΑΤΖΑΣ.
Gkos
ΠΑΟ-Αγία Παρασκευή ΕΣΚΑ Παίδες 13/01/2015:


http://youtu.be/sNetjc7qOmM


Gkos
Θέλει κανείς από τον (επίσημο; ) Παναθηναικό,να μας ενημερώσει για τις εξελιξεις που ειχαμε στην χτεσινοβραδυνη προπόνηση;;;;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.