Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Gkos
QUOTE (basket_view @ Mar 26 2015, 01:04 ) *
Και το μπούλινγκ συνεχίζεται και στα μπλοκ μιας και είναι σημάδι των καιρών μας.
Από ανώνυμους μπαμπάδες και έμμισθους μπλόκερ που κυκλοφορούν στα γήπεδα
με ύφος δημοσιογράφου. ΧΑΧΑΧΑ !!!

Συγχαρητήρια σε ΟΛΑ τα παιδιά που έκαναν την προσπάθειά τους και
ευχαριστούμε για τις στιγμές που μας χάρισαν !!!!!



Χαχαχαχαχα.

Σε λατρευω!!!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

QUOTE (iliaszervos @ Mar 26 2015, 01:06 ) *
Έχεις δίκιο ότι φαίνεται σαν να μην κατάλαβα, αλλά, κατάλαβα πολύ καλά, απλά συνήθως ο MVP όποιου πρωταθλήματος είναι ο καλύτερος στον πιο κρίσιμο αγώνα. Να διακινδυνεύσω επίσης ότι είναι συνήθως του πρωταθλητή?


Δηλαδή αν ένα παιδί είναι τραυματίας 6 μήνες και μπει και παίξει στον τελικό και έχει 40 πόντους με 8/8 τρίποντα και η ομάδα του πάρει το πρωτάθλημα , θα βγει mvp ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ????????????????!!!!!!!!


QUOTE (iliaszervos @ Mar 26 2015, 01:06 ) *
Να διακινδυνεύσω επίσης ότι είναι συνήθως του πρωταθλητή?


Δεν είναι καθόλου απαραίτητο αυτό.
Παράδειγμα φέτος στο ΝΒΑ κονταροχτυπιούνται ο Curry ( η ομάδα του έχει το καλύτερο ρεκόρ αυτή την στιγμή ) , ο Ουέστμπρουκ (που παλέυει να μπει πλέι οφ η Οκλαχόμα ) , ο Χάρντεν....

Τα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει ένας mvp πρωταθλήματος είναι πολλά , όπως πχ η επίδραση που έχει αυτός στο παιγχνίδι της ομάδας του...

Έχοντας λοιπόν ως δεδομένο ότι δεν υπάρχει κάποιο παιδί που να ξεχώρισε πολύ ,ώστε αμέσως να πούμε "να ο τάδε" ,κατέληξα στον Μέλιο που συγκεντρωσε κατ εμένα τα πιο πολλά στοιχεία!!!!!
iliaszervos
QUOTE(Gkos @ Mar 26 2015, 01:24 ) *
Δηλαδή αν ένα παιδί είναι τραυματίας 6 μήνες και μπει και παίξει στον τελικό και έχει 40 πόντους με 8/8 τρίποντα και η ομάδα του πάρει το πρωτάθλημα , θα βγει mvp ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ????????????????!!!!!!!!


Μπορεί! Μπορεί και όχι! Το "αν" σου πάντως με βάζει στη παρακάτω σκέψη:

Με λιγότερες πιθανότητες βέβαια, αν κάποιο άλλο παιδί παίξει σε όλα τα μάτς - εκτός απο αυτό - και έχει μ.ο. συμμετοχής 39 λεπτά, 45 πόντους μ.ο, 91% στα δίποντα, 87% στα τρίποντα, 100% στις βολές και... smiley.gif

AS1972
Φωκίων Φωτόπουλος...
στεγνά...

Δεν μιλάμε για πρώτο σκόρερ, ή καλύτερο, αλλά πολυτιμότερο...
κι αν πρέπει να να από την πρωταθλήτρια ομάδα, για μένα είναι ο MVP.
Πολύ κοντρολαρισμένος για την ηλικία του, πολύ ώριμος για την ηλικία του, προσόντα,
ψηλό γκαρντ, σουτ, πάσα, όλο το πακέτο...αρκεί να δουλέψει....

Πολλές φορές όλοι μας ξεγελιόμαστε από τον πρώτο σκόρερ μιας ομάδας, ή τον πιο φαντεζί, και δεν κοιτάμε το συνολικό πακέτο... όπως και το ποιός μπορεί να παίξει όχι μόνο τώρα, αλλά και όταν γίνει 20-21-22-23...
γι' αυτό και κάνω τη συγκεκριμένη επιλογή...
Gkos
Ωραίος!


Ξαναλέω όμως,δεν μιλάμε για το ποιος θα παίξει μελλοντικά ,για να κοιταμε το μελλον έχουμε τις κλησεις στην εθνικη ομαδα,ειπα ποιος ήταν mvp στο πρωταθλημαsmile.gif
Ποιος έκανε την διαφορά.



ubreaker
Μιλάμε για MVP πρωταθλήματος δηλαδή Πλέον Πολύτιμο Παίκτη για να μη ξεχνάμε και τις έννοιες.

Κατά τη γνώμη μου αυτός ο τίτλος πάει σε αυτόν τον παίκτη που κάνει τη διαφορά για την ομάδα του σε συνδυασμό με την επίτευξη του στόχου από την ομάδα. Γι αυτό και συνήθως ο MVP προέρχεται από τον πρωταθλητή.
Αν συμφωνούμε σε αυτό, μπορούμε να καταλήξουμε στην απάντηση, βάζοντας τον εξής απλό προβληματισμό.
Ο Δούκας θα έπαιρνε πρωτάθλημα χωρίς την παρουσία του σταθερού αλλά μετρίων δυνατοτήτων Δούβλη? Νομίζω πως η απάντηση είναι "έστω και δύσκολα ναι"
Θα το έπαιρνε χωρίς το Φωτόπουλο? Η απάντηση εδώ είναι πιο εύκολη. Σαφέστατα ναι.
Χωρίς τον κατά πολλούς υστερήσαντα ανάλογα με τα προσόντα του Δραγάτη θα ήταν πρωταθλητής ο Δούκας? Ούτε μία στο εκατομμύριο... ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ...

Για τα παιδιά από τις άλλες ομάδες υπήρξαν κάποιες αξιόλογες παρουσίες σε ένα πρωτάθλημα που το επίπεδο έχει πέσει στα Τάρταρα. Παρακολούθησα το τελευταίο παιχνίδι ΔΟΥΚΑΣ-ΠΑΟ παρέα με έναν προπονητή (για τους παρατηρητικούς μπορεί να αποκαλύπτεται και η ταυτότητά μου αλλά δεν πειράζει) και μείναμε με ανοιχτό το στόμα. Δεν έχω ξαναδεί σε ένα αγώνα τόσα airball, τόσα λάθη, τόσες κακές επιλογές και παιχνίδι χωρίς φιλοσοφία εκατέρωθεν. Και μιλάμε υποτίθεται για τις 2 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος Και μη μου πει κανείς, ότι μιλάμε για 16χρονα, γιατί πάντα το παιδικό 16χρονους είχε.

Για να γυρίσω στα παιδιά λοιπόν που θα μπορούσαν να διεκδικήσουν τον τίτλο του MVP.
Πολύ καλός, ώριμος και πολύ βελτιωμένος (αυτό έχει ιδιαίτερη σημασία) ο Μέλλιος αλλά ο Αμύντας δεν κατάφερε και πολλά. Μια νίκη απέναντι στον πρωταθλητή είναι ότι έχουν να θυμούνται
Ο Σακελλαρίου εξαιρετικός με ελάχιστη συμπαράσταση αλλά η ομάδα του έπεσε.
Το Περιστέρι απογοήτευση. Όλοι περιμέναμε πιστεύω περισσότερα από το Μπιμπούδη.
Ο Καρακατσάνης καλός αλλά μόνος του κι αυτός στην ΚΑΠ, μερικές φορές υπερέβαλε τόσο που έχυνε την καρδάρα...
Ζαχόπουλος και Αρσενόπουλος κράτησαν οι δυο τους το BAC στην κατηγορία, αλλά απέχουν χιλιόμετρα από MVP
Για τον ΠΑΟ τι να πούμε. Είχε τον MVP του Α γύρου και τον έδιωξε. Δεν γνωρίζω τις λεπτομέρειες, ίσως η ομάδα να είχε δίκιο. Αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει καμιά αμφιβολία ότι χωρίς το Γερονίκο του Α γύρου ο ΠΑΟ δεν θα έμπαινε ούτε τετράδα...
Από τις υπόλοιπες ομάδες δεν προέκυψε κάτι ιδιαίτερο...

Όσο για το σχόλιο που έκανε κάποιος, ότι καλούνται στην Εθνική όσοι έχουν προοπτική να παίξουν στο μέλλον, άστο καλύτερα...
AS1972
QUOTE (ubreaker @ Mar 26 2015, 13:28 ) *
Μιλάμε για MVP πρωταθλήματος δηλαδή Πλέον Πολύτιμο Παίκτη για να μη ξεχνάμε και τις έννοιες.

Κατά τη γνώμη μου αυτός ο τίτλος πάει σε αυτόν τον παίκτη που κάνει τη διαφορά για την ομάδα του σε συνδυασμό με την επίτευξη του στόχου από την ομάδα. Γι αυτό και συνήθως ο MVP προέρχεται από τον πρωταθλητή.
Αν συμφωνούμε σε αυτό, μπορούμε να καταλήξουμε στην απάντηση, βάζοντας τον εξής απλό προβληματισμό.
Ο Δούκας θα έπαιρνε πρωτάθλημα χωρίς την παρουσία του σταθερού αλλά μετρίων δυνατοτήτων Δούβλη? Νομίζω πως η απάντηση είναι "έστω και δύσκολα ναι"
Θα το έπαιρνε χωρίς το Φωτόπουλο? Η απάντηση εδώ είναι πιο εύκολη. Σαφέστατα ναι.
Χωρίς τον κατά πολλούς υστερήσαντα ανάλογα με τα προσόντα του Δραγάτη θα ήταν πρωταθλητής ο Δούκας? Ούτε μία στο εκατομμύριο... ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ...


Αυτή όμως είναι η δική σου γνώμη. Τι σε κάνει να το πιστεύεις; Με τον περσινό Δραγάτη ναι ή και αυτόν που έχεις δει στα κλιμάκια και στην εθνικές επίσης ναι, με τον φετινό, και ότι είδες στον τελικό, αφού ήσουν εκεί, έχεις την ίδια γνώμη;;;
ubreaker
Συφωνώ ότι προχθές ο Δραγάτης δεν ήταν καλός. Πες λοιπόν ότι το έχανε αυτό το παιχνίδι ο Δούκας. Είναι βέβαιο ότι θα έπαιρνε ένα από τα επόμενα δύο, αν και πιστεύω ότι δεν θα χρειαζόταν και τρίτο παιχνίδι. Πάμε λοιπόν στη συνολική εικόνα της χρονιάς. Κοίταξε τα στατιστικά στο site του Δούκα και θα δεις ότι ο Δραγάτης ήταν αυτός που καθάρισε τα περισσότερα παιχνίδια και ιδιαίτερα αυτά που ήταν πιο ανταγωνιστικά. Επιμένω όμως στο εξής (και σίγουρα είναι η προσωπική μου γνώμη και δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούν όλοι): Προσπάθησε να βάλεις στο μυαλό σου τη μεγάλη εικόνα του Δούκα χωρίς το Δραγάτη και αναρωτήσου αντικειμενικά αν είχαν ελπίδες για πρωτάθλημα χωρίς αυτόν. Κάνε το ίδιο και με ένα ένα τους υπόλοιπους και θα δεις ότι έχω δίκιο. Αλλά ακόμα κι αν δεν συμφωνείς καλή καρδιά...
Και για να μην ακούσω διάφορα, το παιδί ούτε το ξέρω, ούτε του έχω μιλήσει ποτέ και μάλιστα θεωρώ ότι η εξέλιξη του δεν είναι ανάλογη ούτε του ταλέντου του ούτε των αθλητικών και σωματικών προσόντων του (παρεκπιπτόντως και σε αυτό θεωρώ ότι υπερέχει των υπολοίπων)... Αλλά εδώ συζητάμε για MVP του πρωταθλήματος...
tekton
Καλό θα ήταν να σταματήσει αυτή η συζήτηση σε ατομικό επίπεδο γιατί κάνει κακό από κάθε άποψη στα παιδιά.
Προς το παρών ας επικεντρωθούν στη δουλειά για να γίνουν καλύτεροι αθλητές όπως και στο διάβασμα για να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι.
Τα υπόλοιπα θα τα δείξει το μέλλον.
iliaszervos
QUOTE(basket_view @ Mar 26 2015, 01:04 ) *
Και το μπούλινγκ συνεχίζεται και στα μπλοκ μιας και είναι σημάδι των καιρών μας.
Από ανώνυμους μπαμπάδες και έμμισθους μπλόκερ που κυκλοφορούν στα γήπεδα
με ύφος δημοσιογράφου. ΧΑΧΑΧΑ !!!

Συγχαρητήρια σε ΟΛΑ τα παιδιά που έκαναν την προσπάθειά τους και
ευχαριστούμε για τις στιγμές που μας χάρισαν !!!!!


Όχι και "μπούλινγκ" ...

68.gif Με τους "έμμισθους μπλόκερ" μπορείίς να έχεις ό,τι θέλεις...

Αντί για ''ανώνυμους μπαμπάδες'', μήπως θα προτιμούσες να σου φέρουμε να συζητήσεις με ''επώνυμες μαμάδες''? Τη Μενεγάκη μήπως? cool.gif
ubreaker
Συμφωνώ τα μαθήματα πρέπει να είναι η πρώτη προτεραιότητα για τα παιδιά και τους γονείς τους. Έτσι κι αλλιώς το Basket πιθανότατα θα είναι για όλα αυτά τα παιδιά δευτερεύουσας σημασίας στη ζωή τους. Αλλά γιατί η συζήτηση αυτή κάνει κακό?

Τα παιδιά έχουν την ωριμότητα να αξιολογήσουν όλες τις γνώμες που τα αφορούν και να διακρίνουν ακόμα και τις κακοπροαίρετες τοποθετήσεις. Θετικό είναι να μπαίνουν σιγά σιγά και στον πραγματικό κόσμο. Είναι μέρος της εκπαίδευσής τους, ειδικά για αυτά τα παιδιά, τα οποία έχουν επιλέξει να συμμετέχουν σε αυτή την κούρσα ανταγωνιστικότητας που καλώς ή κακώς συνοδεύει την ενασχόλησή τους με τον αθλητισμό.
AS1972
QUOTE (ubreaker @ Mar 26 2015, 16:11 ) *
Συμφωνώ τα μαθήματα πρέπει να είναι η πρώτη προτεραιότητα για τα παιδιά και τους γονείς τους. Έτσι κι αλλιώς το Basket πιθανότατα θα είναι για όλα αυτά τα παιδιά δευτερεύουσας σημασίας στη ζωή τους. Αλλά γιατί η συζήτηση αυτή κάνει κακό?

Τα παιδιά έχουν την ωριμότητα να αξιολογήσουν όλες τις γνώμες που τα αφορούν και να διακρίνουν ακόμα και τις κακοπροαίρετες τοποθετήσεις. Θετικό είναι να μπαίνουν σιγά σιγά και στον πραγματικό κόσμο. Είναι μέρος της εκπαίδευσής τους, ειδικά για αυτά τα παιδιά, τα οποία έχουν επιλέξει να συμμετέχουν σε αυτή την κούρσα ανταγωνιστικότητας που καλώς ή κακώς συνοδεύει την ενασχόλησή τους με τον αθλητισμό.


Συμφωνώ... άλλωστε πιστεύετε πως και οι ίδιοι δεν κάνουν τέτοια κουβέντα μεταξύ τους;;;
Gkos
Διαφωνώ με όλους αλλά συνεχίστε ,σας επιτρέπω smiley.gif
jhantzop
Κάτι άσχετο-σχετικό... Οι πόντοι του Παναθηναϊκού υπάρχουν πουθενά; διότι αν περίμενα από το site του Δούκα...
AS1972
Εγώ δεν γράφω άλλο... μόνο αν γράψει -ξανά- αυτός ο μικρός Θεούλης που λατρεύω να διαβάζω, ο basketview...!!!!!!!!!!!
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Mar 26 2015, 16:25 ) *
Κάτι άσχετο-σχετικό... Οι πόντοι του Παναθηναϊκού υπάρχουν πουθενά; διότι αν περίμενα από το site του Δούκα...


Οχι , στο μυαλό μου είσαι.....

Τώρα βλέπω το βίντεο και τους μετράω....

Κατάντια λέμε ,αλλά άμα χάνει ο ΠΑΟ δεν έχει μεγάλη όρεξη ο διαχειριστής της σελίδας στο fb....
AS1972
QUOTE (Gkos @ Mar 26 2015, 16:34 ) *
Οχι , στο μυαλό μου είσαι.....

Τώρα βλέπω το βίντεο και τους μετράω....

Κατάντια λέμε ,αλλά άμα χάνει ο ΠΑΟ δεν έχει μεγάλη όρεξη ο διαχειριστής της σελίδας στο fb....



Υπάρχουν.. στο fb του ΠΑΟ.. και στο site της ΕΣΚΑ επίσης...



ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Α ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ ( Final )

ΔΟΥΚΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 64- 60

Τα δεκάλεπτα : 14-21,32-43,46-54,64-60


Διαιτητές: Τσώνος Β., Θεωνάς

Παναθηναϊκός (Γκούρας): Γράψας 14, Μπόλης 2, Κουφόπουλος 16 (1), Μπρισκόματης 12 (2), Βοντικάκης, Ντουντουνάκης 7 (2), Καρβούνης, Παϊπάκης 2, Πιλάβιος 5 (1), Ζέρβας 2.

Δούκας (Μπακογεώργος): Δουβλής 22 (2), Θεοδωρικάκος 7 (2), Φωτόπουλος 10 (1), Τεραμάνης 4, Γκίνης 8, Δραγάτης 13 (1), Κατσούλης.


Εντάξει, η ΕΣΚΑ το έχει τερματίσει...
Δουβλής (προσοχή στον τόνο), Τεραμάνης, Μπρισκομάτης...
Τα μάτια μας έπαθαν....

Και το κακό που παρατηρώ μόλις είναι πως στο fb του ΠΑΟ, επειδή δεν είχαν όρεξη όπως λέει κι ο Gkos, το έβαλαν copypaste με τα ίδια λάθη... πριν από 6 ώρες...
Gkos
Tσάμπα μετρούσα μια ωρα ? Ωραία.


Ναι ,βλέπω πριν 5 ώρες ανέβηκαν......

Επίσης βλέπω ότι οι πόντοι του Δούκα ειναι ....καπώς διαφορετικοι!

20 ο Δούβλης στο σαιτ του ΑΣΕΔ , 22 εκεί.
15 ο Φωτόπουλος στο σάιτ του ΑΣΕΔ , 10 εκει
12 ο Δραγατης , 13 στου ΠΑΟ..... Wtf ?

Δεν θα αντέξω να ξαναδω το βίντεο μετρώντας πόντους Δούκα......


AS1972 ξέχασες τον " Παϊπάκης" smiley.gif
Gkos
Σημερα και ώρα 20:00 στο κλειστό Μπόθου στο Περιστέρι ειναι ο μικρός τελικός Περιστέρι-ΚΑΠ.
wike side
QUOTE(Gkos @ Mar 31 2015, 13:09 ) *
Σημερα και ώρα 20:00 στο κλειστό Μπόθου στο Περιστέρι ειναι ο μικρός τελικός Περιστέρι-ΚΑΠ.





... ενδιαφέρον και αμφίρροπο...
Gkos
Ασσο λέωsmile.gif
Ειναι και τραυματιας ο Καρακατσανης με αμφιβολη συμμετοχη!!!
Gkos
42-20 ανάπαυλα.
(Δεν ειμαι εκεί,απλα με ενημέρωσαν)
Gkos
Το Περιστέρι κατέκτησε την τριτη θέση αφου νίκησε με 74-50 την ΚΑΠ (Διπλό ταμείο σημερα για φινάλε,να τα βλέπουν οι ανταγωνιστας μου να σκάνε smile.gif smile.gif ) .
Η ομάδα της Αγιας Παρασκευης είχε τον Καρακατσανη τραυματια(πελματιαία απονευρωσίτιδα) που εσφιξε τα δόντια και αγωνίστηκε κανά 15λεπτό,αλλά δεν ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους,που δεν έχουν αλλες λύσεις στο ροτέισον.

Μπράβο και στις δυο ομάδες για την πορεια τους.
Gkos
Tώρα που τελείωσε το πρωτάθλημα , θα έχουμε τον χρόνο μας να πούμε δυο πράγματα ....




QUOTE (Gkos @ Mar 31 2015, 23:47 ) *
Το Περιστέρι κατέκτησε την τριτη θέση αφου νίκησε με 74-50 την ΚΑΠ (Διπλό ταμείο σημερα για φινάλε,να τα βλέπουν οι ανταγωνιστας μου να σκάνε smile.gif smile.gif ) .
Η ομάδα της Αγιας Παρασκευης είχε τον Καρακατσανη τραυματια(πελματιαία απονευρωσίτιδα) που εσφιξε τα δόντια και αγωνίστηκε κανά 15λεπτό,αλλά δεν ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους,που δεν έχουν αλλες λύσεις στο ροτέισον.

Μπράβο και στις δυο ομάδες για την πορεια τους.


ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Κ.Α.Π. 74-50 ΠΑΙΔΕΣ Α΄ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Λαβωμένη (από τραυματισμούς) η ομάδα των παίδων έχασε στο μικρό τελικό από την αντίστοιχη του Περιστερίου. Άνευρη, νευρική και χωρίς πάθος παρουσιάστηκε η ομάδα του Νίκου Διδάχου, απέναντι σε έναν αντίπαλο που έδειξε από την αρχή τι ήθελε μέσα στο γήπεδο. Τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν την τελευταία στιγμή αποδιοργάνωσαν την ομάδα που δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο παιχνίδι. Έτσι, οι παίδες έμειναν στην τέταρτη θέση στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-8, 24-12, 15-15, 17-15.

ΠΟΝΤΟΙ Κ.Α.Π. (ΔΙΔΑΧΟΣ): ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ 17 (1), ΜΠΕΛΕΞΗΣ 14, ΥΦΑΝΤΗΣ 6, ΨΑΡΡΑΣ 5 (1), ΜΑΚΡΑΣ 3, ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΓΛΥΚΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΔΕΛΗΣ, ΠΕΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΓΙΑΤΖΑΣ.

http://www.kap-bc.gr/gs-peristeriou-kap-pa...-mikros-telikos
Gkos
Μπορει να μην έχει περάσει ένας μήνας από την λήξη του πρωταθλήματος,μπορει το πανελλήνιο να είσαι σε δυο μήνες,αλλά των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρευουν.

Ήδη σε αθηναική ομάδα ,προπονούνται(και όχι μονο) δύο από τους 2000ρους που ξεχώρισαν φέτος. . .
Και δεν ήταν και πολλοί οι 2000ροι που (πήραν χρόνο και) ξεχώρισαν.
Στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι. . .Αντε του 1,5 smile.gif
thalassa
QUOTE (Gkos @ Apr 23 2015, 12:51 ) *
Μπορει να μην έχει περάσει ένας μήνας από την λήξη του πρωταθλήματος,μπορει το πανελλήνιο να είσαι σε δυο μήνες,αλλά των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρευουν.

Ήδη σε αθηναική ομάδα ,προπονούνται(και όχι μονο) δύο από τους 2000ρους που ξεχώρισαν φέτος. . .
Και δεν ήταν και πολλοί οι 2000ροι που (πήραν χρόνο και) ξεχώρισαν.
Στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι. . .Αντε του 1,5 smile.gif


χαχαχαχα σιγα την ειδηση βρε.....εδω και καιρο ειναι τελειωμενο. για τους 99ρηδες να δεις τι πανικος γινεται.
Gkos
QUOTE (thalassa @ Apr 23 2015, 14:31 ) *
χαχαχαχα σιγα την ειδηση βρε.....εδω και καιρο ειναι τελειωμενο. για τους 99ρηδες να δεις τι πανικος γινεται.




Πίστεψε με,ξερω καλυτερα αδερφέ.
Και δεν ειναι τελειωμενο τίποτα.
Ο ενας 2000ρος ενδιαφερει (και μιλαει) και αλλη ομαδα που αρέσκεται σε μεταγραφές,ενώ ακόμα δεν ξερουμε(και θα αργησουμε-μετα το φαιναλ φορ θα μαθουμε) ποιοι θα ειναι του χρόνου κατοικοι ανατολικης αττικης . . .
thalassa
QUOTE (Gkos @ Apr 23 2015, 13:45 ) *
Πίστεψε με,ξερω καλυτερα αδερφέ.
Και δεν ειναι τελειωμενο τίποτα.
Ο ενας 2000ρος ενδιαφερει (και μιλαει) και αλλη ομαδα που αρέσκεται σε μεταγραφές,ενώ ακόμα δεν ξερουμε(και θα αργησουμε-μετα το φαιναλ φορ θα μαθουμε) ποιοι θα ειναι του χρόνου κατοικοι ανατολικης αττικης . . .



ο ενας στην ομαδα που κανει μεταγραφες και ο αλλος ανατολικα
AS1972
QUOTE (thalassa @ Apr 23 2015, 14:51 ) *
ο ενας στην ομαδα που κανει μεταγραφες και ο αλλος ανατολικα


Παιδιά, επειδή με τη γεωγραφία δεν είμαι καλός... υπάρχει και βόρεια... και βορειοανατολικά (και μάλιστα 2 ομάδες)
και μια πολύ ανατολικά.. πολύ ανατολικά, σχεδόν νοτιοανατολικά..... οπότε, δεν το ξεκαθαρίζετε;;;;
thalassa
[quote name='AS1972' date='Apr 23 2015, 13:57 ' post='709844']
Παιδιά, επειδή με τη γεωγραφία δεν είμαι καλός... υπάρχει και βόρεια... και βορειοανατολικά (και μάλιστα 2 ομάδες)
και μια πολύ ανατολικά.. πολύ ανατολικά, σχεδόν νοτιοανατολικά..... οπότε, δεν το ξεκαθαρίζετε;;;;





χαχαχα παραχωρω προτεραιοτητα στον φιλο GKOS και για να τον ιντρινγκαρω λιγο.........τον ρωταω για τις κινησεις στους 99 ρηδες......τι ξερει? αν ξερει.
wike side
Από ότι διαβάζω, το ανοίξατε νωρίς φέτος!
thalassa
QUOTE (wike side @ Apr 23 2015, 14:07 ) *
Από ότι διαβάζω, το ανοίξατε νωρίς φέτος!


μα ηδη εδω και μερες φιλε μου γινονται κινησεις.και λογικο ειναι αλωστε.για να μην πω εδω και καιρο.
wike side
Τι κινήσεις ρε παιδιά,αν είναι ανάλογες του Παππά στον ΠΑΟ να μας πείτε!
mike2012
Εκεί στα ανατολικά πάντως διαλύεται το σύμπαν ,όχι ότι με πολύ ενδιαφέρει αλλά λέμε τώρα, καντε οτι θέλετε αλλά σταματηστε να ενοχλείτε. wink.gif
Gkos
QUOTE (thalassa @ Apr 23 2015, 15:01 ) *
χαχαχα παραχωρω προτεραιοτητα στον φιλο GKOS και για να τον ιντρινγκαρω λιγο.........τον ρωταω για τις κινησεις στους 99 ρηδες......τι ξερει? αν ξερει.


Αδερφέ , δεν υπάρχει περίπτωση να γράψω ( δημόσια ιδίως) ,πράγματα που μπορεί να μου έχει εμπιστευτεί κάποιος , και να τον εκθέσω .
Για τα 2 παιδιά έγραψα, διότι έγινε φιλικό (με κόσμο) και παίξανε ,οπότε δεν τίθεται θέμα μυστικού.
Το ξέραμε αρκετό καιρό άλλωστε.

*Εν τω μεταξύ από σπόντα , είδα το φιλικό ,χαχα.
Εγώ στο ματς γυναικών που γινόταν πριν ήμουνα ,και παίζανε στο καπάκι με τον Παλαιμώνα...
(Αν κανείς δεν είχε καταλάβει για ποια ομάδα λέμε ,τώρα κατάλαβε...)
thalassa
QUOTE (Gkos @ Apr 24 2015, 13:30 ) *
Αδερφέ , δεν υπάρχει περίπτωση να γράψω ( δημόσια ιδίως) ,πράγματα που μπορεί να μου έχει εμπιστευτεί κάποιος , και να τον εκθέσω .
Για τα 2 παιδιά έγραψα, διότι έγινε φιλικό (με κόσμο) και παίξανε ,οπότε δεν τίθεται θέμα μυστικού.
Το ξέραμε αρκετό καιρό άλλωστε.

*Εν τω μεταξύ από σπόντα , είδα το φιλικό ,χαχα.
Εγώ στο ματς γυναικών που γινόταν πριν ήμουνα ,και παίζανε στο καπάκι με τον Παλαιμώνα...
(Αν κανείς δεν είχε καταλάβει για ποια ομάδα λέμε ,τώρα κατάλαβε...)

καλημερα φιλε μου......ενοειτε δεν εκθετουμε κανεναν.......εγω σε ρωτησα εαν εχεις πληροφοριες για τις κινησεις στους 99ρηδες.........πολλες και καλες γινονται.
Shorty
Όσοι παίχτες μπάσκετ γεννηθέντες το 2000 επιθυμούν να ζήσουν μαζί μας τη συναπαρπαστική εμπειρία της Α κατηγορίας παίδων της εσκα στο πρωτάθλημα 2015-16 ας έρθουν να γνωριστούμε κάθε σάββατο και κυριακή στο κλειστό γήπεδο του ρούφ στις 10.00 π.μ.
(τηλ.επικοινωνίας 6972-860919) (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ )
Shorty
QUOTE(Shorty @ May 24 2015, 20:48 ) *
Όσοι παίχτες μπάσκετ γεννηθέντες το 2000 επιθυμούν να ζήσουν μαζί μας τη συναπαρπαστική εμπειρία της Α κατηγορίας παίδων της εσκα στο πρωτάθλημα 2015-16 ας έρθουν να γνωριστούμε κάθε σάββατο και κυριακή στο κλειστό γήπεδο του ρούφ στις 10.00 π.μ.
(τηλ.επικοινωνίας 6972-860919) (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ )





Αναγεννηση Πετραλωνων

Πλέον οι δοκιμές παικτών θα γίνονται παρασκευή 8-9.30 μ.μ και σάββατο 10-11.30 π.μ στο κλειστό του ρουφ!
storm2


Camp για προχωρημένους παίκτες
1st Elite Training Basketball Camp ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Youth Player Athletic Development
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/05/27/elite/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.