Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Gkos
Στην Πάτρα το πανελλήνιο παίδων

Στην Πάτρα θα χτυπήσει τον Ιούνιο η «καρδιά» του πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων, καθώς η ομοσπονδία απάντησε θετικά στο αίτημα του Δήμου Πατρέων να φιλοξενήσει την τελική φάσης της διοργάνωσης.







Όπως γράφει το www.infobasket.gr το αίτημα κατατέθηκε στην ΕΟΚ στις 5/2 και η ομοσπονδία «άναψε το πράσινο φως» στο Δήμο, για την φιλοξενία του 42ου πανελληνίου πρωταθλήματος, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στο διάστημα 17-21 Ιουνίου 2015 στο κλειστό γυμναστήριο της ΕΑΠ.

Μία ανάθεση που έχει ήδη… σημάνει συναγερμό στους ιθύνοντες τον αθλητικό οργανισμό του Δήμου Πατρέων, καθώς στόχος τους είναι να υπάρξει μία άριστη φιλοξενία για τις συμμετέχουσες ομάδες, αλλά παράλληλα ν΄ αναδείξουν και τον ιστορικό ρόλο της Ένωσης Αθλοπαιδιών Πάτρας για την ανάπτυξη του αθλήματος στην πόλη.


http://tsiotras.blogspot.gr/2015/02/blog-post_416.html?m=1


Το γράφω εδώ μιας και thread για πανελληνιο δεν υπαρχει.

Πανιώνιος και Δούκας ειναι μια ανασα να προκριθούν και προφανώς ο Προμηθεας το έχει σιγουρο ότι θα ειναι.

Και ζήτησε η Πάτρα την διοργάνωση.
basket_view
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
Χθες ήμουν σε μια παρεα ανω των -αντα και το θεμα της συζητησης ηταν
το μπασκετ που ζησαμε εμεις το πικ του 87 και μετα τα χρονια τα δικα μας !!
Ο ενας απο εμας που ξερει πραγματα και καστασεις μας προτεινε να επισκεφτουμε το
συγκεκεριμενο φορουμ που τωρα γραφω.
Και οχι της κατηγοριες της Εθνικες αλλα της υποδομες εκει που ειναι το ψωμι και τα <<λεφτα>>.
Μου εκανε εντυπωση και αφιερωσα ολο το πρωινο μου για δω αν ειναι αληθεια αυτα που μας ειπε ο φιλος μας.
Κυριε BASKET161166 θα σου απαντησω με στατιστικα στοιχεια

Α ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ 2012-2013 8 ΠΟΣΤ
Α ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ 2013-2014 9 ΠΟΣΤ
Α ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ 2014-2015 500 ΠΟΣΤ ΩΣ ΤΩΡΑ (επαγγελματικη καλυψη)

Α ΕΣΚΑ ΕΦΗΦΩΝ 2012-2013 85 ΠΟΣΤ
Α ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ 2014-2015 141 ΠΟΣΤ
Α ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ 2014-2015 319 ΠΟΣΤ (ημιεπαγγελαμτικη καλλυψη)

και δες τι θα γινει με το ΜΙΝΙ !!!!!

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΥΓΓΕΛΙΟ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΦΕΤΟΣ
Και το και γραφουν 2-3 ατομα επι το πλειστον.
Μπραβο και καλα κανουν.
Μονο που δεν ειναι αντικειμενικοι, ανηκουν σε συγκεκριμενη ομαδα το λενε αλλωστε.
Μαθαινουν απιστευτα γρηγορα εξωτερικα θεματα ομαδας (σε παιδικο), υποπτο !!
Εχουν συμπαθειες σε παικτες και αυτο το δηλωνουν !!! (ορισμενοι εχουν γραψει ενα ποστο σε ολη την ενοτητα και
εκει εξυμνουν εναν παικτη μετα σιγη)
Θαβουν την προσπαθεια αλλων.
Για να μην μακρηγορω οι ανθρωποι μονο αντικειμενικοι δεν ειναι.

Ολα αυτα ειναι σημεια των καιρων (ΚΡΙΣΗ)
Δεν υπαρχουν τα σωματεια εκεινα που θα ανδειξουν τα ταλεντα δεν εχουν χρηματα ουτε να πληρωσουν του διαιτητες.
Το μπασκετ εγινε ελιτιστικο αθλημα των ΑΚΑΔΗΜΕΙΩΝ (100 τον μηνα) , προσωπικος προπονητης ατομικης βελτιωσης (150)
γυμναστης (120) και <<κολλητοι>> που γραφουν καλα λογια για τον γιο και θαβουν τον αλλον γιο.
Αλλωστε λεφτα υπαρχουν και τα τζιπακια τα κουβαλουν απο τα βορεια !!!

Ισως ο Διαμαντιδης και ο Παπαλουκας που τους αναφερεις σε καποιο ποστ σου ηταν τυχεροι.
Πιστευω να ελυσα καποιες αποριες και να κοιμασε πιο ησυχος.
Gkos
Αγαπητέ φίλε,καταρχας καλωσήρθες.
Ευχομαι να έχεις πολλά  ποστ στο μελλον,να συμβάλλεις  στην δημιουργική συζήτηση στο φόρουμ.


Θα σου απαντησω προσωπικά ως Gkos(αν και μαλλον,δεν αναφέρεσαι σε μένα) .


*Ξέρω κόσμο από σχεδόν όλες τις ομάδες της Α κατηγορίας(είτε παιδιά ,ειτε προπονητες,είτε γονείς,είτε ότι θες).

*Έχω δηλώσει από το πρώτο ποστ φέτος,ότι υποστηρίζω Δούκα να το παρει(για δικούς μου λογους),ενώ θέλω να σωθεί το Μαρουσι.


*Στο φόρουμ(όπως μπορεις να δεις),γραφτηκα Γεναρη του 14.
Ξεκινησα να γράφω ποστ στην Α παιδων,ανταπόκριση δεν υπήρχε,ε εγραψα καποια λιγα σόλο.

Φέτος υπήρχε ,οπότε γράφουμε παραπάνω.Τόσο απλό.


*Αν ειμαι αντικειμενικός,αφήνω τον κοσμο να το κρινει.
Μέχρι τώρα,και δημόσια,αλλα κυρίως στα πριβέ ,το 99% των κριτικών που έχω λάβει ειναι θετικότατες.
Και για την επαρκεια μου και για την αντικειμενικότητα μου.

*Συμπάθειες ειναι προφανές να έχουμε,δεν γινεται αλλιώς,απλα αν ήξερες πόσα παιδια στα οποια εχω κανει αυστηρη κριτική σε αυτο το thread τα ξέρω προσωπικά,θα άλλαζες γνώμη.

*Θεωρώ πολύ ενδιαφέρον και ωραιο να μπορει καπου να γραφτεί η προσπάθεια που καταβάλουν τα παιδιά και να μπορει όποιος θελει να ενημερωθει.


*Επίσης αν κάνεις έναν κόπο να κοιταξεις και το υπόλοιπο φόρουμ,γράφω και για β παίδων,μεχρι Δ ΕΣΚΑ και κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ.

Οπότε να τα παίρνω από όλους για να γράφω,κομματακι δύσκολο.

*Μινι δεν μου αρεσει και μενα που έχει τόση κίνηση,και γι αυτό θα απέχω.


Ελπιζω να σε κάλυψα,διότι δεν θα επανέλθω σε νέες απαντήσεις.
Gkos
Και πάμε να γράψουμε για το ματς που παρακολούθησα εγώ(μπήκανε τα λεφτά στην τράπεζα,οπότε τώρα μπορώ να γράψω smile.gif )

Μαρούσι-ΚΑΠ  73-71

ΠΟΛΥ ωραίο αγώνα παρακολούθησαν όσοι παρευρέθησαν στο κλειστό του Αγίου Θωμά , την Τρίτη το βράδυ....

Η κόρνα της λήξης βρήκε την γηπεδούχο νικήτρια , αλλά τα (έξαλλα) πανηγύρια που ακολούθησαν ,κόπασαν  μόλις έφτασαν τα νέα της νίκης του Παπάγου στο Βικέλας.

Οι  κιτρινόμαυροι  που παρατάχθηκαν με 2 σημαντικές απουσίες ( μιας και απουσίαζαν για διαφορετικούς λόγους ο Κιόρτσης και ο Παπαντος ) βασίστηκαν στην άμυνα ζώνης (όπως πρεπει να κάνει όποιος αντιμετωπίζει την ΚΑΠ-σόρρυ που το γράφω  ,ετσι ειναι ) αν και δεν αποδείχτηκε και τόσο αποτελεσματική(και τρίποντα μπήκαν,και αμυντικά ριμπάουντ χάθηκαν) με την ΚΑΠ να αφήνει πίσω την κακή εμφάνιση απέναντι στην ΑΕΝΚ αλλα να βρίσκει απέναντι της έναν σεληνιασμένο Σακελλαρίου ,που για τρία 10λεπτα (μετά κουράστηκε) ήταν απλά ασταμάτητος.




Το Μαρούσι ξεκίνησε πολύ καλά ,η πρώτη περίοδος το βρήκε μπροστά 21-10,και το ημίχρονο 38-27 ,με την ΚΑΠ να έχει ένα καλό τρίλεπτο,όπου με 4 σερί τρίποντα μείωσε σε 28-24.
Όπως τελειωσε το πρώτο μέρος ,άρχισε το δευτερο,το Μαρούσι(ο Σακ δηλαδή-πέτυχε και τρίποντο με φαουλ!) σε μεγάλη μέρα επιθετικά,όταν φτάσαμε στο 50-35 πίστεψα ότι η νίκη ειχε κλειδώσει αλλα υπολόγιζα χωρίς τον Μπελεξή.
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν ,πέτυχαν το 54-48 της τρίτης περιόδου με τρίποντο του (άφαντου ως τότε) Μπελεξή από την μια μπασκετα στην άλλη(!!!),καλάθι που του έδωσε τρομερή ψυχολόγια,και σκοράροντας καπάκι 10 σερι πόντους έκανε το ματς ντέρμπι!

Η ΚΑΠ προσπέρασε 63-65 με τρίποντο του Καρακατσάνη,66-65 με τρίποντο του Χατζαρα,66-66 με 1/2 βόλες του Καρακατσανη,68-66 με μεγάλο σουτ του Χατζαρα με κρεμασμενους Καρακατσανη και Μπελεξη πάνω του ,στην επόμενη επιθεση ήταν άστοχος ο Ψαρρας,ο Γιαννόπουλος του ΓΣ,ήταν άστοχος σε δυο βολες,πηρε το μακρινο ριμπαουντ ,όμως η ΚΑΠ έκανε κλεψιμο και εκει ο Σακκελαριου έκανε το πεμπτο του φαουλ στον Μάκρα.
1/2 βολές και 68-67 με 20" να απομένουν.
Φαουλ αμέσως στον Θεοδωριδη και 70-67,φαουλ και το Μαρούσι για το 70-69 με βολες του Καρακατσανη,ξανά φάουλ σε Θεοδωριδη,1/2 και 71-69 ,στην επαναφορά ο Καρακατσάνης έκανε ντράιβ και κέρδισε δυο βολές για να ισοφαρίσει.
1/2 και 71-70 ,φάουλ στον Καραγιωργη στα 9",1/2 και αυτός και 72-70,πάλι κέρδισε φάουλ ο Καρακατσανης,πάλι έχασε την ευκαιρια να ισοφαρισει(μοιραιος) καθώς ευστόχησε στην πρώτη και αστόχησε στην δεύτερη με τον Ψαρρά να μαζευει το επιθετικό ριμπαουντ και να είναι αστοχος σε βιαστικό σουτ,από πολύ δύσκολη γωνία,και ενώ έμεναν 4" ,ριμπαουντ ο Θεοδωριδης,φάουλ στα 2" ,73-71 ,άστοχη η δεύτερη βολή(επίτηδες; ),και ο αγώνας (που κράτησε 15 λεπτά ,το τελευταιό λεπτό) έλαβε τέλος.
Αυτά τα ολίγα.



Υ.γ.
Επειδή ο ΠΑΟ κέρδισε εύκολα ,και επειδη στην σελίδα του  στο fb δεν γράψανε πόντους και βίντεο πλέον δεν έχει,να πω ότι για (2ρο σερί ματς) ήταν καλός ο Πρισκομάτης που δείχνει να αφήνει πίσω του ,τους δύσκολους μήνες με τα θέματα της μέσης.
(Αυτό δεν θα το έγραφα,αλλα μου δημιουργησε άγχος και ευθύνες το παραπανω ποστ. . .
ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ;;;; )

Και πάμε και στα προγνωστικά μας για την Τρίτη:

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ   1

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ     1

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ     1

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ     1

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ   1

Φουλ του άσσου και πάμε για απόλυτο!

Καληνυχτα και καλη βδομάδα!
thalassa
QUOTE(Gkos @ Mar 1 2015, 23:54 ) *
Και πάμε και στα προγνωστικά μας για την Τρίτη:

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ   1

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ     1

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ     1

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ     1

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ   1

Φουλ του άσσου και πάμε για απόλυτο!

Καληνυχτα και καλη βδομάδα!



Καλημέρα σας..και καλώς σας βρήκα.
Gkos γιατί δεν γράφεις το ονοματάκι σου για να καταλάβουν ολοι τι ρόλο παιζεις? μιας και εχεις γινει ο κριτής και τιμητής των πάντων εδώ μέσα? smiley.gif
Gkos
Καλως ήρθες φίλε/φίλη.

Ξέρουν αρκετοί ποιος είμαι ,δεν είναι μυστικό.
Όσοι δεν το ξέρουν ,υποθέτω δεν χρειάζεταιsmile.gif
Και ο gspara πχ, ξέρουμε όλοι ποιος είναι,αλλά δημόσια δεν τον είδα να το γράφειsmile.gif
Αυτό που μπορώ να σου γράψω,είναι ότι μου αρέσει να βλέπω μπάσκετ smile.gif

Υ.γ. Το φόρουμ ειναι ανοιχτό ,μπορει ο καθείς να εκφράσει τις απόψεις του αν ειδε ένα ματς και διαφωνεί με όσα ειδα εγώ ή γενικώς διαφωνεί με ότι γράφω.
Και γενικώς να ανταλλάξουμε απόψειςsmile.gif
Ώστε να μην είμαι εγώ ο τιμητής των πάντων εδώ μέσα(όπως λες).
Πάρτε θέση οι διαφωνούντες smile.gif smile.gif



Καλημέρα smile.gif smile.gif

http://youtu.be/68TlQWrPdNk
thalassa
QUOTE (Gkos @ Mar 2 2015, 10:36 ) *
Καλως ήρθες φίλε/φίλη.

Ξέρουν αρκετοί ποιος είμαι ,δεν είναι μυστικό.
Όσοι δεν το ξέρουν ,υποθέτω δεν χρειάζεταιsmile.gif
Και ο gspara πχ, ξέρουμε όλοι ποιος είναι,αλλά δημόσια δεν τον είδα να το γράφειsmile.gif
Αυτό που μπορώ να σου γράψω,είναι ότι μου αρέσει να βλέπω μπάσκετ smile.gif

Υ.γ. Το φόρουμ ειναι ανοιχτό ,μπορει ο καθείς να εκφράσει τις απόψεις του αν ειδε ένα ματς και διαφωνεί με όσα ειδα εγώ ή γενικώς διαφωνεί με ότι γράφω.
Και γενικώς να ανταλλάξουμε απόψειςsmile.gif
Ώστε να μην είμαι εγώ ο τιμητής των πάντων εδώ μέσα(όπως λες).
Πάρτε θέση οι διαφωνούντες smile.gif smile.gif



Καλημέρα smile.gif smile.gif

http://youtu.be/68TlQWrPdNk



Επειδή όμως μιλάμε για παιδιά 14 και 15 ετών θα πρέπει η ουσία να είναι στην χαρά και την διασκέδαση των παιδιών.και όχι όλα αφιερωμένα σε άλλους βωμούς. και φυσικά για να είμαστε εδώ μας αρέσει το άθλημα..όμως δεν το υπηρετείτε σωστά φερόμενοι κατ΄αυτόν τον τρόπο σε δεκαπεντάχρονα. ¨άλλο η ενημέρωση και άλλο η κακόπιστη κριτική και η υστεροβουλία.
Gkos
Άμα έχεις την καλοσύνη ,μπορείς να μου εξηγήσεις (με παράδειγμα παρακαλώ) που εντοπίζεις την "κακόπιστη κριτική και υστεροβουλια" ;;
Γιατί αν δεν το κάνεις,θα θεωρήσω ότι με δυσφημείτε αγαπητέ.

Και είναι άδικο,διότι αν έχετε παρακολουθησει,καταβαλλω προσπάθεια μεγάλη να μην γράφω κακή κριτική.


Anyway,για να σας αντιστρέψω την ερώτηση ,εσείς ποιος είστε;;

Υ.γ.
Καλώς η κακώς , η Α κατηγορια παίδων δεν είναι "για χαρά,και διασκέδαση" .
Συγγνώμη ,αλλά αυτή ειναι η αλήθεια .
Τα μινι είναι, η Β παίδων είναι, η Α δεν είναι.
Στην Α παίζουν παιδιά,που (κατα συντριπτική πλειοψηφία) θέλουν να παιξουν μπασκετ μελλοντικά.

Καλημέρα και πάλι.
thalassa
QUOTE (Gkos @ Mar 2 2015, 11:16 ) *
Άμα έχεις την καλοσύνη ,μπορείς να μου εξηγήσεις (με παράδειγμα παρακαλώ) που εντοπίζεις την "κακόπιστη κριτική και υστεροβουλια" ;;
Γιατί αν δεν το κάνεις,θα θεωρήσω ότι με δυσφημείτε αγαπητέ.

Και είναι άδικο,διότι αν έχετε παρακολουθησει,καταβαλλω προσπάθεια μεγάλη να μην γράφω κακή κριτική.


Anyway,για να σας αντιστρέψω την ερώτηση ,εσείς ποιος είστε;;

Υ.γ.
Καλώς η κακώς , η Α κατηγορια παίδων δεν είναι "για χαρά,και διασκέδαση" .
Συγγνώμη ,αλλά αυτή ειναι η αλήθεια .
Τα μινι είναι, η Β παίδων είναι, η Α δεν είναι.
Στην Α παίζουν παιδιά,που (κατα συντριπτική πλειοψηφία) θέλουν να παιξουν μπασκετ μελλοντικά.

Καλημέρα και πάλι.


Καμία διάθεση εκ μέρους μου για δυσφήμηση και τα σχετικά. και όσον αφορά την Α κατηγορία παίδων,θεωρείς οτι με το να προβάλεις κάποια συγκεκριμένα παιδιά ή ομάδες τους κάνεις καλό θα διαφωνήσω..το πραγματικό μπάσκετ ξεκινάει μετά.μην παραμυθιάζετε λοιπόν τα παιδιά και τους γονείς. και οσον αφορά το ποιός είμαι.......ουτε γονιός είμαι ούτε καίγομαι ιδιαίτερα για κάποιο παιδί η ομάδα..απλά μπασκετικός χρόνια είμαι. και μην αρπάζεσαι...χαχαχα ούτε σε εθιξα ούτε εχω πρόθεση να το κάνω.αααααααααααα και καλημέρα ε?
Gkos
Σου ζήτησα συγκεκριμένο παράδειγμα,το αποφεύγεις με γενικολογίες.
Προσπαθώ να σκεφτώ ποιο συγκεκριμενο παιδί έχω προσβάλει και δεν βρίσκω.
Αν το να γράψουμε ότι "ο Αρης Πετρούπολης το έχει παρατήσει" είναι προσβολή σε ομάδα,τότε παω πάσο.

Να τα ποινικοποιησουμε όλα.

Υ.γ.1.
Το πραγματικό μπάσκετ ξεκινάει μετά,θα συμφωνήσω,αλλά η Α Παίδων ειναι σκαλοπάτι,με πολλά παιδια να παιρνουν συμμετοχες σε αντρικη ομαδα σε αυτή την ηλικια.

Υ.γ.2.
" μην παραμυθιάζετε λοιπόν τα παιδιά και τους γονείς"

R u talking to me;;

Seriously ????
Wtf.

Υ.γ.3.
Είναι απίστευτα κουραστικό/εκνευριστικό και γενικώς απαράδεκτο,ο κάθε γονεας που έχει μια κάποια ιδέα για το παιδί του,που απέχει από την πραγματικότα,να γραφεται στο φόρουμ και να εκτοξευει λάσπη ανώνυμα.

Δεν το λέω για σένα φίλε ,γενικά το λέω!!! smile.gif smile.gif

Μην αρπάζεσαι.
Και καλημερα ε;
thalassa
QUOTE (Gkos @ Mar 2 2015, 11:37 ) *
Σου ζήτησα συγκεκριμένο παράδειγμα,το αποφεύγεις με γενικολογίες.
Προσπαθώ να σκεφτώ ποιο συγκεκριμενο παιδί έχω προσβάλει και δεν βρίσκω.
Αν το να γράψουμε ότι "ο Αρης Πετρούπολης το έχει παρατήσει" είναι προσβολή σε ομάδα,τότε παω πάσο.

Να τα ποινικοποιησουμε όλα.

Υ.γ.1.
Το πραγματικό μπάσκετ ξεκινάει μετά,θα συμφωνήσω,αλλά η Α Παίδων ειναι σκαλοπάτι,με πολλά παιδια να παιρνουν συμμετοχες σε αντρικη ομαδα σε αυτή την ηλικια.

Υ.γ.2.
" μην παραμυθιάζετε λοιπόν τα παιδιά και τους γονείς"

R u talking to me;;

Seriously ????
Wtf.

Υ.γ.3.
Είναι απίστευτα κουραστικό/εκνευριστικό και γενικώς απαράδεκτο,ο κάθε γονεας που έχει μια κάποια ιδέα για το παιδί του,που απέχει από την πραγματικότα,να γραφεται στο φόρουμ και να εκτοξευει λάσπη ανώνυμα.

Δεν το λέω για σένα φίλε ,γενικά το λέω!!! smile.gif smile.gif

Μην αρπάζεσαι.
Και καλημερα ε;



Καλημερα καλημερα............εις αύριο τα σπουδαία λοιπόν.
AS1972
Πάντως είναι όλο και πιο συχνό το φαινόμενο, τελευταία 3-4 πρόσωπα, νέα στο forum και με ελάχιστες αναρτήσεις, να κάνουν επιθέσεις στον Gkos, αναίτια μπορώ να βεβαιώσω. Τυχαίο;;;; Δεν νομίζω...
Τον άνθρωπο (Gkos) δεν τον ξέρω, πέρα από τους διαλόγους εδώ. Υπεράσπιση δεν χρειάζεται και ούτε μου την ανάθεσε, αλλά αντί να χαιρόμαστε που κάποιοι όπως ο Gkos οργώνουν τα γήπεδα όλη την εβδομάδα και μας γράφουν τι βλέπουν, τους κράζουμε κι από πάνω.
Δεν το κόβουμε εδώ, λέω εγώ;;
Και στο κάτω κάτω μιλάμε για ένα φόρουμ συγκεκριμένου ενδιαφέροντος που διαβάζουμε-συμμετέχουμε συγκεκριμένοι άνθρωποι "άρρωστοι" με το μπάσκετ, το πραγματικό μπάσκετ, από μίνι, ως Α' έσκα, Β' εθνική κλπ. Εδώ ούτε χρήματα υπάρχουν εδώ, ούτε συμβόλαια, ούτε επαγγελματισμός...
Οπότε όσοι θέλετε μπαίνετε και διαβάζετε, όσοι δεν θέλετε δεν ξαναμπαίνετε εσείς, τα παιδιά σας, οι συγγενείς σας κλπ
και για να το πω πιο ευγενικά, το βουλώνετε... συγνώμη για το ύφος, αλλά όταν εκτοξεύεται (γενικώς) λάσπη προς πάσα κατεύθυνση, κάποιος πρέπει να μιλήσει. Κι από που κι ως που στο κάτω κάτω, αποτελεί ποινικό αδίκημα να υποστηρίζεις μια ομάδα, ή να συμπαθείς κάποια παραπάνω από άλλη...
Εκτός αν νομίζετε οτι το παιδί σας-ανηψιός σας-ξάδελφός σας, θα κάνει ή δεν θα κάνει καριέρα, θα πάρει ή δεν θα πάρει μεταγραφή, αν γράψει ή δεν γράψει κάτι, καλό ή κακό, ο Gkos, ο Χ, ή ο Ψ, στο συγκεκριμένο φόρουμ. Αστεία πράγματα, πραγματικά, ή για να το πω πιο μπασκετικά, "είναι να γελάει κανείς" που έλεγε και ο Συρίγος....
Για χαλαρώστε λίγο... Είναι τόσο σημαντική η προσπάθεια που γίνεται μέσα από εδώ για ενημέρωση σε κατηγορίες και πρωταθλήματα που έχουν ελάχιστη προβολή από τα Μέσα, που πραγματικά, αν εκλείψει, θα λείψει σε όλους εμάς που αγαπάμε πραγματικά το μπάσκετ... Ελπίζω να μην σας κούρασα...
MAKHS
QUOTE(AS1972 @ Mar 2 2015, 14:43 ) *
Πάντως είναι όλο και πιο συχνό το φαινόμενο, τελευταία 3-4 πρόσωπα, νέα στο forum και με ελάχιστες αναρτήσεις, να κάνουν επιθέσεις στον Gkos, αναίτια μπορώ να βεβαιώσω. Τυχαίο;;;; Δεν νομίζω...
Τον άνθρωπο (Gkos) δεν τον ξέρω, πέρα από τους διαλόγους εδώ. Υπεράσπιση δεν χρειάζεται και ούτε μου την ανάθεσε, αλλά αντί να χαιρόμαστε που κάποιοι όπως ο Gkos οργώνουν τα γήπεδα όλη την εβδομάδα και μας γράφουν τι βλέπουν, τους κράζουμε κι από πάνω.
Δεν το κόβουμε εδώ, λέω εγώ;;
Και στο κάτω κάτω μιλάμε για ένα φόρουμ συγκεκριμένου ενδιαφέροντος που διαβάζουμε-συμμετέχουμε συγκεκριμένοι άνθρωποι "άρρωστοι" με το μπάσκετ, το πραγματικό μπάσκετ, από μίνι, ως Α' έσκα, Β' εθνική κλπ. Εδώ ούτε χρήματα υπάρχουν εδώ, ούτε συμβόλαια, ούτε επαγγελματισμός...
Οπότε όσοι θέλετε μπαίνετε και διαβάζετε, όσοι δεν θέλετε δεν ξαναμπαίνετε εσείς, τα παιδιά σας, οι συγγενείς σας κλπ
και για να το πω πιο ευγενικά, το βουλώνετε... συγνώμη για το ύφος, αλλά όταν εκτοξεύεται (γενικώς) λάσπη προς πάσα κατεύθυνση, κάποιος πρέπει να μιλήσει. Κι από που κι ως που στο κάτω κάτω, αποτελεί ποινικό αδίκημα να υποστηρίζεις μια ομάδα, ή να συμπαθείς κάποια παραπάνω από άλλη...
Εκτός αν νομίζετε οτι το παιδί σας-ανηψιός σας-ξάδελφός σας, θα κάνει ή δεν θα κάνει καριέρα, θα πάρει ή δεν θα πάρει μεταγραφή, αν γράψει ή δεν γράψει κάτι, καλό ή κακό, ο Gkos, ο Χ, ή ο Ψ, στο συγκεκριμένο φόρουμ. Αστεία πράγματα, πραγματικά, ή για να το πω πιο μπασκετικά, "είναι να γελάει κανείς" που έλεγε και ο Συρίγος....
Για χαλαρώστε λίγο... Είναι τόσο σημαντική η προσπάθεια που γίνεται μέσα από εδώ για ενημέρωση σε κατηγορίες και πρωταθλήματα που έχουν ελάχιστη προβολή από τα Μέσα, που πραγματικά, αν εκλείψει, θα λείψει σε όλους εμάς που αγαπάμε πραγματικά το μπάσκετ... Ελπίζω να μην σας κούρασα...
΄
Συμφωνώ 100% , ο GKOS είναι η ψυχή του forum στο κομμάτι του ερασιτεχνικού μπάσκετ και των υποδομών και του οφείλουμε και ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερώνει για την ενημέρωσή μας .
Gkos
Να πω κάτι άσχετο ???

Επειδή ήμουνα από κινητό ,είχα διαβάσει ότι "προσβάλω" παιδιά και ομάδες ,ενώ ο φίλος έλεγε ότι "προβάλω" .
Ούτε το ένα ισχύει ,ούτε το άλλο,αλλά γι αυτό απαντούσα αλλά αντι άλλων ,και αυτός δεν μου είπε ότι άλλο γραφει όμως να καταλάβω ....



Πάντως ισχύει ότι όποιος θέλει και πιστευει ότι δεν " προβάλεται" σωστά μια ομάδα ,μπορεί να γράφει.....
Πχ εγώ από Αμύντα δεν ξέρω ,στο σάιτ δεν γράφουν ,αν ο Μελιος(λέω παράδειγμα) έχει βάλει 50 πόντους στην Πετρούπολη τι θέλετε να κάνω >? Να μυρίσω τα νύχια μου ?
Εχουμε χάσει την μπάλα ...Γενικώς.
doctor_j
η μεγαλύτερη πλάκα είναι που ο gkos χωρίς να παίζει παιδί δικό του, έχει γυρίσει το λεκανοπέδιο καμιά εκατοστή φορά φέτος για να κάνει αυτό που λέμε το κέφι του και να δίνει και πληροφορίες στο φόρουμ, που σε τελική ανάλυση αν το έκανε δημοσιογραφικά θα κάλυπτε τουλάχιστον τα έξοδα του. 77.gif

από την άλλη μεριά οι ενιστάμενοι γονείς, θα μπορούσαν και να ταξιδέψουν και χίλια χιλιόμετρα για να δουν το βλαστάρι τους, αν τους πεις να πάνε να δουν άλλο αδιάφορο συγγενικά ή οπαδικά αγώνα παίδων ή εφήβων στο κλειστό της γειτονιάς τους, ούτε που θα κουνηθούν. παρόλα αυτά σχολιάζουν... 68.gif
AS1972
Επίσης, επειδή το διάβασα κι αυτό, από έναν τύπο 1-2 σελίδες πίσω, που όπως λέει μάλιστα, πρώτη φορά μπαίνει κιόλας στο bf, δηλώνω υπεύθυνα... και να πέσει φωτιά να με κάψει, αν λέω ψέμματα, οτι αν και είμαι εγώ που άνοιξα το θέμα για τα "Μίνι", ΔΕΝ έχω παιδί που να παίζει στα Μίνι.... ΔΕΝ ΕΧΩ (λέω να το γράψω 100 φορές για να το εμπεδώσουν κάποιοι). Ο άλλος λέει, οτι το συγκεκριμένο θέμα, είναι ευαγγέλιο λέει των γονιών και τρίχες κατσαρές για να μην πω π@π@(ιες....!!!!!!!
... το έγραψα και πριν.. για να χαλαρώνουμε λίγο μερικοί μερικοί. Που να μην έσωνα να ανοίξω θέμα για τα Μίνι... ακούμε τις μπούρδες του καθενός...
basket_view
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
Να με συγχωρέσει το φορουμ νόμιζα ότι η όποια κριτική ασκείτε σε αυτό το
φόρουμ γίνεται καλοπροαίρετα.
Βλέπω ότι πυροδότησα κάποια ένταση.
Στην αναφορά που έκανα μίλησα για 2-3 άτομα που ασχολούνται μόνιμα.
Δεν είπα ένας, άλλο εάν απάντησε ο gkos .
Επειδή έχω χρόνο να ασχοληθώ, από χθες βλέπω τα βίντεο που είναι αναρτημένα
να είναι καλά κάποιες ομάδες της ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ που το επιτρέπουν και έτσι έχουμε
άποψη για όχι μόνο για αυτές της ομάδες αλλά και για τους αντιπάλους τους.
Θα επανέλθω όταν τελειώσω. (παραλληλίζω τα βιντεο με την κριτική σας και σχολιασμούς
σας πριν μετά το παιχνίδι)
Όμως απο τα πρώτα δείγματα τα πράγματα είναι χειρότερα απο ότι μου
τα περιέγραψαν.
Επίσης ψάχνω αγωνιωδώς να βρώ σχόλια για τον Γιαννάκη και τον Θανασάκη όταν έπαιζαν στον
Φιλαθλητικό όταν ήταν 16 ετών.
Όμως ξέχασα.
α. Ήταν μετανάστες φτωχοί
β. Ο πατέρας τους δεν είχε λεφτά ούτε για σουβλάκια.(με λεωφορείο μετακινιόταν ΚΑΙ 2 ΠΕΖΟ )
γ. Έπαιζαν σε μια ομάδα περιφεριακή.

Όταν τα γατόνια τον μεγάλων ομάδων τους αγνοούσαν ως το τέλος ανεβάζοντας τους γόνους
μπασκετικών οικογενειών, μαζί με τους προπονηταράδες και τους <<παράγοντες>>.

Και δυστυχώς η ιστορία Συνεχιζεται κρίμα
Σε καλό τους βγήκε όμως σε πολύ κάλο έτσι και αλλιώς εκεί που πήγαν δεν ξέρουν από μπάσκετ.

Είναι η κατάρα του Έλληνα να προκόβει σε ξένο τόπο (είμαι ένας από αυτούς).

Πάντως ο Θυμόσοφος λαός μας λέει <<όποιος έχει την μίγα μιγίαζεται>> (για τους φίλους μου)

Βλέπω κάνετε και προβλέψεις (καλό).
Θα επανέλθω βλέπω τα βιντεο, θα τα λέμε.
Καλό απόγευμα.





Gkos
Δεν καταλαβαίνω γιατι οσοι ειναι μελη το 2015 στο φόρουμ ,πρέπει να απολογηθούν για το τι γράφτηκε στο φόρουμ το 2011 ας πουμε. .


Ότι και να πω. . .
Λυπάμαι.
AS1972
QUOTE (basket_view @ Mar 2 2015, 18:28 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
Να με συγχωρέσει το φορουμ νόμιζα ότι η όποια κριτική ασκείτε σε αυτό το
φόρουμ γίνεται καλοπροαίρετα.


Μα εσύ είσαι ο πρώτος που έγραψες χθες-προχθές, οτι όλα εδώ γίνονται εκ του πονηρού και κακοπροαίρετα...
δεν αποφασίζεις λοιπόν τι ισχύει να μας πεις και μας να ξέρουμε;;;;
Τα υπόλοιπα από κει και κάτω στο post σου, είναι άρες-μάρες-κουκουνάρες...
Επιεικώς..
και να προσέχουμε την ορθογραφία μας ε;;... μας βγάζετε τα μάτια μερικοί...
Runt
Δεν νομιζω οτι ο Gkos προμοταρει καποια παιδια και καποια αλλα οχι, πληροφοριες και στοιχεια δινει απο τα παιχνιδια που καθεται και βλεπει (μαλλον απο "βιτσιο" η αναγκη) αυτη ειναι η δικη μου αισθηση. Τωρα, δεν μπορουμε να ζηταμε απο καποιον που δεν εχει καμμια επισημη ιδοτητα (ειτε δημοσιογραφικη, ειτε μανατζερικη η οτιδηποτε αλλο) να ειναι απολυτως αντικειμενικος με οσα βλεπει η ακουει, σε φορουμ γραφει οχι σε εφημεριδα . Στο φιναλε αν καποιο αλλο μελος εχει πληροφοριες και γνωμες διαφορετικες, ας τις καταθεσει βρε αδερφε...

ΥΓ. Ειναι περιττο να γραψω οτι γνωριζω τον Gkos εξ απαλων ονυχων rolleyes.gif
basket_view
QUOTE(AS1972 @ Mar 2 2015, 21:38 ) *
Μα εσύ είσαι ο πρώτος που έγραψες χθες-προχθές, οτι όλα εδώ γίνονται εκ του πονηρού και κακοπροαίρετα...
δεν αποφασίζεις λοιπόν τι ισχύει να μας πεις και μας να ξέρουμε;;;;
Τα υπόλοιπα από κει και κάτω στο post σου, είναι άρες-μάρες-κουκουνάρες...
Επιεικώς..
και να προσέχουμε την ορθογραφία μας ε;;... μας βγάζετε τα μάτια μερικοί...

Νομίζω ότι κάποιοι δεν μπορούν να κρύψουν τον θυμό τους !!!
Εάν είναι άρες - μάρες - κουκουνάρες θα το κρίνουν οι πολλοί και όχι οι λίγοι !!!
Σε λίγο καιρό θα σου αποδείξω με επιχειρήματα που έχουν σχέση με το άθλημα πόσο άδικο έχεις.
Το φόρουμ δεν πιστεύω ότι ανήκει σε μια ομάδα που <<ψήνονται>> μεταξύ τους πόσο μπάσκετ ξέρουν,
και προβάλουν δικούς τους . Σε κάποιο ποστ είχα διαβάσει ότι το παρακολουθούν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι
οι πρωταγωνιστές ΟΧΙ οι μπαμπάδες αλλά τα παιδιά .
Έχουμε υποχρέωση σε αυτά να είμαστε όσο το δυνατόν αντικειμενικοί.
Γιαυτό επεμβαίνω άλλωστε (όλα ξεκίνησαν από μια συζήτηση)
Συγχώραμε για τα Ελληνικά μου τα είχα αφήσει για κάποια χρόνια.
Τα λέμε....!


Gkos
Να σαι καλα Runt.

Tο επίπεδο έχει πιάσει πάτο.

Φίλε basket_view να ψαχτώ για δικηγόρο;
θα τον χρειαστώ;

Όπως μου είπε και ένας φίλος προχτές,όταν ρώτησαν τον Φαίδων Ματθαίου πριν κάποιες δεκαετίες τί πρέπει να είναι ένα παιδί για να παίξει μπάσκετ έκείνος απάντησε: ΟΡΦΑΝΟ.

Εγώ θα προσθέσω,ότι αν ένα παιδί φοράει παπούτσια ΚΟΒΕ, δεν σημαίνει ούτε ότι έχει το ταλέντο του ΚΟΒΕ,ούτε ότι ο πατέρας του έχει τις γνώσεις του Φιλ Τζάκσον.

Καληνύχτα σας.
basket_view
QUOTE(Gkos @ Mar 2 2015, 23:47 ) *
Να σαι καλα Runt.

Tο επίπεδο έχει πιάσει πάτο.

Φίλε basket_view να ψαχτώ για δικηγόρο;
θα τον χρειαστώ;

Όπως μου είπε και ένας φίλος προχτές,όταν ρώτησαν τον Φαίδων Ματθαίου πριν κάποιες δεκαετίες τί πρέπει να είναι ένα παιδί για να παίξει μπάσκετ έκείνος απάντησε: ΟΡΦΑΝΟ.

Εγώ θα προσθέσω,ότι αν ένα παιδί φοράει παπούτσια ΚΟΒΕ, δεν σημαίνει ούτε ότι έχει το ταλέντο του ΚΟΒΕ,ούτε ότι ο πατέρας του έχει τις γνώσεις του Φιλ Τζάκσον.

Καληνύχτα σας.


ΑΣΧΕΤΟ !!!
Gkos
Σχετικό ,σχετικό.
AS1972
QUOTE (basket_view @ Mar 2 2015, 23:38 ) *
Νομίζω ότι κάποιοι δεν μπορούν να κρύψουν τον θυμό τους !!!
Εάν είναι άρες - μάρες - κουκουνάρες θα το κρίνουν οι πολλοί και όχι οι λίγοι !!!
Σε λίγο καιρό θα σου αποδείξω με επιχειρήματα που έχουν σχέση με το άθλημα πόσο άδικο έχεις.
Το φόρουμ δεν πιστεύω ότι ανήκει σε μια ομάδα που <<ψήνονται>> μεταξύ τους πόσο μπάσκετ ξέρουν,
και προβάλουν δικούς τους . Σε κάποιο ποστ είχα διαβάσει ότι το παρακολουθούν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι
οι πρωταγωνιστές ΟΧΙ οι μπαμπάδες αλλά τα παιδιά .
Έχουμε υποχρέωση σε αυτά να είμαστε όσο το δυνατόν αντικειμενικοί.
Γιαυτό επεμβαίνω άλλωστε (όλα ξεκίνησαν από μια συζήτηση)
Συγχώραμε για τα Ελληνικά μου τα είχα αφήσει για κάποια χρόνια.
Τα λέμε....!


Κανένας εκνευρισμός, ούτε φυσικά θυμός... προσωπικά, από ένα σημείο και μετά, με διασκεδάζεις αφάνταστα...
αοριστολογίες, ότι να ναι, και... μια χαρά...
συνεπώς, τελειώνει εδώ η συζήτηση μαζί σου... όταν σε λίγο καιρό όπως λες βρεις και επιχειρήματα όπως λες,
για τη λάσπη που πετάς, τα ξαναλέμε....

Υ.Γ. Προτείνω στους διαχειριστές, από το πρώτο ποστ του "κυρίου" basketview και κάτω να τα διαγράψουν όλα...
και τα δικά μου φυσικά. Είναι όλα εκτός θέματος. Ευχαριστώ...

Στα σημερινά...

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 2

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2
Gkos
Κοντράρεις Μαρουσάρα ρε;;;;

Τς,τς. . .


Καλημέρα.
wike side

03/03/15 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Το ντέρμπι της ημέρας

03/03/15 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
Ίσως κρύβει έκπλήξεις

03/03/15 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

03/03/15 20:00 ΜΠΟΘΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

03/03/15 20:45 ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 2
Το πιο αμφίρροπο της βραδιάς

03/03/15 20:15 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2

Δύσκολη και αυτή η αγωνιστική και πάρα πολύ καθοριστική για 5,όπως είπαμε ,ομάδες-ας αφήσουμε τα παιδιά να το απολαύσουν.
Gkos
Τώρα που πέρασε η ώρα και δεν έχω το άγχος μην αποκαλύψω κάτι που δεν πρέπει ,να πω ότι σήμερα υπάρχει σημαντική πιθανότητα να κριθεί η μάχη του υποβιβασμού.


Η Τριπλή Κορώνα είναι χωρίς το ψηλό τον Γερογιάννη,που υπέστη διάστρεμμα στο ματς στο ΔΑΙΣ,η ΚΑΠ έχει πολύ σοβαρά προβλήματα(αν δεν παίξουν ούτε οι αμφίβολοι ,πάμε για μειον τρεις βασικους),οπότε Ακαδημία και Παπάγος έχουν σοβαρότατες πιθανότητες να κανουν μπρεικ αμφότερες.

Οπότε αν το Μαρούσι,δεν κερδίσει τον (πολύ) δύσκολο αγώνα με Δούκα,αποχαιρετάει από σήμερα.


Και θα είναι χμ. . .κάπως άκομψο ,το Μαρουσι να υποβιβαστει στην εδρα του,από τον πρώην προπονητή του...

Αρκέτα με τα λόγια,σε λίγο τα σπουδαια.

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδια,και οι νικες και οι ήττες,ειναι κομματι του αθλητισμου!
markos70
Λοιπόν η Ακαδημία σώθηκε από σήμερα. Νίκησε την Τριπλή Κορώνα με 5 πόντους (37-42) σε ένα αγχωτικό και κακό παιχνίδι με
πολλά νεύρα (εντός και εκτός παρκέ) και σε συνδυασμό με τις ήττες Παπάγου και Μαρουσιού παραμένει στην κατηγορία.
Παπάγος και Μαρούσι τα παίζουν όλα στην τελευταία αγωνιστική με τον Παπάγο να υπερτερεί στην ισοβαθμία.
Gkos
Ωραία τα είπες.
Τα υπόλοιπα μην τα περιμένετε από μενα.

Να σας τα γράψουν οι νέοι μας φιλοι στο φόρουμ.
markos70
QUOTE(Gkos @ Mar 4 2015, 01:11 ) *
Ωραία τα είπες.
Τα υπόλοιπα μην τα περιμένετε από μενα.

Να σας τα γράψουν οι νέοι μας φιλοι στο φόρουμ.

Εμείς εσένα ξέρουμε, εσένα εμπιστευόμαστε για τις special πληροφορίες και αναλύσεις. 69.gif
doctor_dru
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΓΑΛΑΤΣΙ 1 +15

Σκορ δεν θυμάμαι αλλά το ματς κρίθηκε στο διάστημα 24'-31' όπου το Περιστέρι μετέτρεψε το εις βάρος του -5(28-33) σε +14(50-36).Στο διάστημα εκείνο,οι γηπεδούχοι είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας και κατάφεραν να διασπάσουν την ζώνη 3-2 του Γαλατσίου και παράλληλα οδήγησαν σε πολλά λάθη τους φιλοξενούμενους που αδυνατούσαν να κάνουν οργανωμένη επίθεση.Χαρακτηριστικό είναι ότι οι μόλις 3 πόντοι που πέτυχε το Γαλάτσι σ'αυτό το διάστημα προήλθαν από τρίποντο στην λήξη επίθεσης από τα 7,5 μέτρα με ταμπλό!Θετική η παρουσία του Γαλατσίου στο υπόλοιπο διάστημα,αλλά αυτό το νεκρό διάστημα ήταν αρκετό για το Περιστέρι ώστε να καθαρίσει το ματς,να εκτοξεύσει την διαφορά και να κάνει συντήρηση στα τελευταία λεπτά.
Gkos
Σε ένα ματς με πάθος, ένταση και φινάλε για γερά νεύρα, το Παιδικό της TeleUnicom BAC επικράτησε εκτός έδρας με 42-37 της Triple Crown σε παιχνίδι για την 21η αγωνιστική. Μια νίκη που σε συνδυασμό και με τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα ματς, εξασφαλίζει στην ομάδα της Ακαδημίας και μαθηματικά την παραμονή της και την επόμενη σεζόν στην Α' κατηγορία της ΕΣΚΑ.

Μετά το πρώτο, γεμάτο άγχος, δεκάλεπτο, οι παίκτες του Κώστα Παταβούκα, σταδιακά άρχισαν να ανεβάζουν την απόδοσή τους. Στο δεύτερο ημίχρονο πήραν προβάδισμα στο σκορ και κράτησαν την πρωτοπορία ως το τέλος, πετυχαίνοντας έτσι την 9η νίκη τους. Η αυλαία του πρωταθλήματος πέφτει την ερχόμενη εβδομάδα, στο εντός έδρας παιχνίδι με το Μαρούσι (10/3, 20:00). Τα δεκάλεπτα και οι πόντοι της ομάδας μας στο παιχνίδι με την Triple Crown.

Τα δεκάλεπτα: 6-4, 21-17, 26-28, 37-42.

TeleUnicom BAC (Κώστας Παταβούκας, Αντώνης Μπότης): Γκοβέσης Χ., Λαναράς Ρ., Δήμος Π., Καραγιάννης Γ. 14, Ηλιόπουλος Ν. 1, Προίσκος Α. 5, Κόλτηρης Γ., Αρσενόπουλος Ν. 16(1), Λουκαϊτης Η. 2, Πάλλας Χ., Παπαγεωργίου Ν. 2, Ζαχόπουλος Π. 2.

http://www.basketballacademy.gr/post/247/t...37-42-paidiko-a

Gkos
03/03/15 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 67- 34
03/03/15 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 67- 63
03/03/15 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 64- 57
03/03/15 20:00 ΜΠΟΘΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 64- 49
03/03/15 20:45 ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 37- 42
03/03/15 20:15 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 35- 65
wike side
QUOTE(Gkos @ Mar 4 2015, 13:24 ) *
03/03/15 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 67- 34
03/03/15 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 67- 63
03/03/15 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 64- 57
03/03/15 20:00 ΜΠΟΘΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 64- 49
03/03/15 20:45 ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 37- 42
03/03/15 20:15 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 35- 65




Τι έγινε εχθές...τα αναμενόμενα όπως προβλέψαμε -για συναρπαστικό φινάλε-και πάμε για τελευταία αγωνιστική που θα κρίνει
play off και υποβιβασμό.Στην επόμενη αγωνιστική όλα μπορούν να συμβούν με Ακαδημία να κάνει αυτό που περίμενα και να γίνεται ρυθμιστής χωρίς άγχος,Μαρούσι να πρέπει να κάνει την μεγαλύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα(στην δύσκολη έδρα της Ακαδημίας)
και να περιμένει τι θα κάνει ο Παπάγος (πάντα καλύτερος στην έδρα του) απέναντι στον Αμύντα,ΚΑΠ να δοκιμάζεται στο ΔΑΙΣ με τον πανίσχυρο εκεί Δούκα(δεν θέλει 1-1 στην κανονική περίοδο),και ΑΕΝΚ να υποδέχεται τον ΠΑΟ που παίζει για να κλειδώσει το πλεονέκτημα έδρας απεναντι στο Περιστέρι...ουφ
jhantzop
Σταματάει εδώ διότι δεν υπάρχει λόγος να θυμηθούμε τους κανόνες του forum.
jhantzop
QUOTE(jhantzop @ Mar 4 2015, 21:13 ) *
Σταματάει εδώ διότι δεν υπάρχει λόγος να θυμηθούμε τους κανόνες του forum.


Το ότι με αγνοήσατε δεν ήταν θετικό...
AS1972
QUOTE (jhantzop @ Mar 5 2015, 11:17 ) *
Το ότι με αγνοήσατε δεν ήταν θετικό...


Έχω ένα βίτσιο.. να μιλάω τελευταίος...
από εμένα συγνώμη... αλλά μην μας βάζετε όλους στο ίδιο τσουβάλι...
κάποιος το άρχισε όλο αυτό, κάποιος ξεκίνησε να πετάει λάσπη αδιάκριτα...
αν διαβάσατε όλο το θέμα, φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι έγινε...
ευχαριστώ...
Gkos
Μετα την Ακαδημια ,να δώσουμε τα συγχαρητήρια μας και στον Παπάγο ,που κατάφερε να παραμείνει στην Α Παίδων.
Από την στιγμή που κέρδισε δυο φορές τον άμεσο ανταγωνιστή του,το Μαρούσι,με το σπαθί του παραμένει.
Αναμένουμε το καλοκαίρι,αν θα υπάρξει η αναδιάρθρωση των κατηγορίων που πέρυσι έγινε και ανακλήθηκε λίγες μέρες μετά.


Υ.γ.
Το βίντεο της Βανδή(που σβήστηκε) δεν ήταν αφιεωρομενο σε φίλο του φόρουμ,αλλα αλλού. Μάτι έβγαζε.
Μάτι
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 6 2015, 12:59 ) *
Μετα την Ακαδημια ,να δώσουμε τα συγχαρητήρια μας και στον Παπάγο ,που κατάφερε να παραμείνει στην Α Παίδων.


Τι εννοείς; δεν έχει ακόμα μία αγωνιστική;
Gkos
.

QUOTE (jhantzop @ Mar 7 2015, 12:28 ) *
Τι εννοείς; δεν έχει ακόμα μία αγωνιστική;




Έχει,αλλά δεν.
markos70
QUOTE(jhantzop @ Mar 7 2015, 12:28 ) *
Τι εννοείς; δεν έχει ακόμα μία αγωνιστική;


Μαθηματικά (αλλά νομίζω και ουσιαστικά) το Μαρούσι έχει ακόμα ελπίδες. Με νίκη δική του επι της Ακαδημίας και ήττα του Παπάγου απο τον Αμύντα, παραμένει αυτό στην κατηγορία και υποβιβάζεται ο Παπάγος. Βέβαια ο Παπάγος παίζει στην έδρα του,τα παίζει όλα για όλα και ο Αμύντας εκτος έδρας χάνει πολλή απο τη δύναμη του. Για αυτό νομίζω οτι ο Gkos θεωρεί μάλλον αδύνατο να χάσει την κατηγορία ο Παπάγος (φίλε Gkos συγγνώμη αν σε έχω παρερμηνεύσει).
Gkos
Παιδιά,την Τρίτη ο Αμυντας εχει μπαράζ εφήβων
Μαντέψτε τι αποφασισαν.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 7 2015, 13:28 ) *
Παιδιά,την Τρίτη ο Αμυντας εχει μπαράζ εφήβων
Μαντέψτε τι αποφασισαν.


Μήπως να ψάξουμε αλλού το πρόβλημα και όχι στον Αμύντα; Γιατί να παίξουν την ίδια ημέρα δύο σημαντικούς αγώνες;
Gkos
Με ειδες να κατηγορώ κανεναν;

(Γιατι @@@@@θηκε η κληρωτιδα ,ειναι η απαντηση)
wike side
Τελευταία αγωνιστική Παίδων

10/03/15 20:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1
Ένας αγώνας μία κατηγορία.

10/03/15 20:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 1
Δύσκολο παιχνίδι για δύο πολύ καλές ομάδες με την ομάδα των εκπαιδευτηρίων να υπερέχει σε ψηλούς και πάγκο.

10/03/15 20:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 2
Με κίνητρο και οι δύο με ελαφρύ προβάδισμα στους πράσινους.

10/03/15 22:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
Με το μυαλό στα play off

10/03/15 20:15 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 1
Για την έδρα,αδιάφορη η Τριπλή.

10/03/15 20:00 ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
Για να δούμε...



Gkos
Εγώ θα γράψω στις 19:00 .Νταν .

Ούτε σε ποιο γηπεδο να πάω δεν έχω αποφασίσει σήμερα .

30% Ελληνογερμανική , 30% Χολαργού , 30 % ΔΑΙΣ , 10 % Σαλούν....
Gkos
Καλησπερίζω .

Την τελευταία εβδομάδα δεν είπαμε πολλά ,αλλά ήμασταν απασχολημένοι μέ αλλα θέματα ( sic) , ενώ υπάρχουν και τα μπαράζ της β κατηγορίας και ο διαθέσιμος χρόνος έχει μειωθεί δραματικά!!!

Να ξεκινήσω στα πολύ πεταχτά για τα της προηγούμενης εβδομάδας.

Βρέθηκα Αγιο Θωμα να δω Μαρούσι με Δούκα, πανέυκολη νίκη του Δούκα χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση , το Μαρούσι ήταν σε κακή μέρα , τι αλλο να πω.

https://www.youtube.com/watch?v=4YiRIbt-FPE

Βίντεο αν κανείς είναι μερακλής και θέλει να το δει(δεν το συνιστώ-αν έχετε αυπνιες μόνο) ,στατιστικά Δούκα εδώ  

http://www.ased.gr/Articles/1422

Στον αγώνα της ΚΑΠ με τον Παπάγο , η  γηπεδουχος παρά τα πολλά προβλήματα που αντιμετώπισε κατάφερε να νικήσει τον Παπάγο ,να διατηρήσει τις ελπίδες της για είσοδο στα πλέι οφ ,και να δώσει μια βδομαδα παράταση ζωής στο Μαρούσι!

"Πολύ καλοί οι αποδεκατισμένοι παίδες, από τραυματισμούς και ιώσεις, κατέβαλαν την αντίσταση του πολύ καλού Παπάγου και πρόσθεσαν άλλη μια νίκη στο ενεργητικό τους.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ Κ.Α.Π. (ΔΙΔΑΧΟΣ): 20-16, 14-21, 17-12, 16-14.

ΠΟΝΤΟΙ: ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ 18 (3), ΜΠΕΛΕΞΗΣ 15 (1), ΜΑΚΡΑΣ 15 (1), ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ 11 (3), ΠΕΚΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΓΛΥΚΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΔΕΛΗΣ, ΣΤΑΜΠΟΛΙΤΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΜΗΤΣΙΟΣ.

Παπάγος (Στεφανάκης): Ρέκκας 12(2), Γεωργιόπουλος, Κώτσος 10, Βλάχος, Λευθεριώτης, Λιάσσας 9, Μπουρτζόνης 4, Μπορέτος 4, Παπαπέτρος 17, Κοντούδης 7(1), Ξηροφώτος  "

http://www.kap-bc.gr/kap-as-papagou-paides-a

http://www.acpapagou.gr/index.php/art-graf...-kapppgu16.html

Για το διπλό της Ακαδημιας (που καταδίκασε το Μαρούσι),γραψαμε την Τετάρτη,ενώ ο ΠΑΟ κέρδισε 7 (μόλις) τον Αρη Πετρούπολης

"Παναθηναϊκός - Άρης Πετρούπολης 64-57

Τα δεκάλεπτα: 21-18,39-25,51-44,64-57

Παναθηναϊκός (Γκούρας): Γράψας 11(1), Μπόλης 6, Κουφόπουλος 14(1), Πρισκομάτης 2, Βοντικάκης, Ντουντουνάκης 2, Διαμάντης, Πατιτάκης 8, Ζέρβας 6, Πιλάβιος 11, Τσιαντούλας 4, Σαλάππας "

Και πάμε στα προγνωστικαααααααααααααααααααα

Τελευταία αγωνιστική ,πρέπει να είμαστε προσεκτικοί, οι ομάδες βγάζουν κούραση ,βλέπετε πχ ο ΠΑΟ κερδίζει μόλις 7 τον ΑΡΗ Πετρούπολης(ενώ στο πρώτο ματς ήταν 25 από ημίχρονο),το Περιστέρι τα ίδια με το Γαλατσι κλπ κλπ  

10/03/15 20:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 1

Πάλι με απουσίες η ΚΑΠ(Ψαρράς και Καγιάτζας,αμφίβολος ο Καρακατσάνης),θα παλέψει όσο μπορεί,αλλά και πλήρης να ήταν δύσκολο να κάνεις κάτι στο ΔΑΙΣ.
Το ματς το θελει ο Δουκας(καθότι αν χάσει παει στο 1-1 και βρισκονται στα πλει οφ) και θα το πάρει(σόρρυ wike side-δεν θα έχει σασπένς) .

10/03/15 20:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 2

Δεν ξέρω απουσιες ΑΕΝΚ ,πιστευω ο (πληρης) ΠΑΟ χρωστάει καιρό μια καλή εμφανιση

10/03/15 22:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1 

Θα πάρω άσσο !!!

Δεν ξέρω αν το προσέξατε , αλλά το ματς είναι στις 10 το βράδυ ,στο κανονικό γήπεδο, του Αρη.

Τα παιδιά πάλεψαν με Παναθηναικό, και θέλουν μια μεγάλη νίκη για φινάλε!

Γιατί όχι απέναντι στο μέτριο εσχάτως Περιστέρι;;

(Αν έρθει 30-65 μην με βρίζετε !!! smile.gif  )

10/03/15 20:15 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 1

Διπλό θα έλεγα,αλλα αφου ειπα άσσο στην Πετρούπολη,ασσος και αυτό ,για να μην μεινει τελευταιο το Γαλάτσι,χαχα.

10/03/15 20:00 ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

Αδιάφορη η Ακαδημια αλλά θα κατέβει πλήρης απόσο ξέρω.
Στό αντίποδα το Μαρούσι έχει σοβαρότατα προβλήματα.
Χτες δεν προπονήθηκαν Σακελλαρίου,Χατζάρας και Κιόρτσης!

Ο Σακ είναι αρρωστος,ελειπε και την Κυριακή από την προπόνηση της μεικτής και τον αγώνα του παμπαιδικού με ΠΑΟ,ο Χατζάρας πονουσε πολύ,δεν ξερω αν θα σφιξουν τα δόντια και θα παιξουν σήμερα(είμαι ΔΑΙΣ) ,αλλά και να παίξουν σε τι κατάσταση θα είναι!
(Για όποιον δεν έχει εικόνα ,τα δυο αυτά παιδιά είναι το 60% του σκοραρισματος του Αμαρουσιου!)

Με αυτά και με τα άλλα,δινω βαριά( βαρια ένα 30% στο Μαρουσι να κερδίσει.

10/03/15 20:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1

Ασσος από ημιχρονο,με χάντικαπ ,απόλα.

Όπως ηδη γραψαμε ,ο Αμυντας θα παρει παιδια(Παρασκευόπουλο και Μέλιο) στον αγώνα του εφηβικου με ΟΦΗ Ηρακλειου.

Δεν τους κατηγορώ,και γω αυτό θα έκανα αν ήμουνα στην θέση τους(ο Μελιος ανετα παίζει 15 λεπτάκια! ),απλά ντάξει ,καταλαβαίνετε. . .

Έχουμε λοιπόν,μια καλυτερη ομαδα από Παπάγο (Αμυντας),που ομως ειναι αδιάφορη και χάνει δυναμη εκτός.
Αρχικά θα της έδινα ένα 40% για νικη.
Με τα δεδομένα που προκύπτουν όμως,των απουσιων,αλλα και της κινητοποίησης των οπαδών του Παπάγου(έχει φτιαχτει εκδηλωση στο φουμπού,έχουν γίνει ποστ στο γκρουπ του Παπάγου,πριν μισή ώρα έκανε έκκληση ο ιδιος ο Υφαντης να πανε οι Τζένεραλς στο γήπεδο να υποστηριξουν το παιδικό) δίνω (χαριστικά) ένα 10% σε Αμύντα(επειδή το μπάσκετ είναι αθλημα των εκπλήξεων).

Μαζι με το 30% που δινω στο Μαρουσι ,πάμε σε ένα 3% να σωθεί το Μαρουσι,οπότε αυτά τα ολίγα και του χρόνου να είμαστε υγιεις!

(Η μόνη περίπτωση που το 3% νικάει,είναι στο πόκερ,αν εγώ κρατάω τα φυλλα του 97% : )  )

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδιά!

Αργησα να γράψω αλλα συμπαθάτε με!

Gkos
Το Μαρούσι έπεσε

Στο ΔΑΙΣ 41-44 στο 26' ,ο Δουκας κακός,χωρις λυσεις.
vmar
QUOTE (Gkos @ Mar 10 2015, 21:30 ) *
Στο ΔΑΙΣ 41-44 στο 26' ,ο Δουκας κακός,χωρις λυσεις.


69-75 τελικό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.