Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
AS1972
Gkos, περιμένουμε ένα ποστ με ανασκόπηση... ακόμα το χρωστάς!!!!
Gkos
QUOTE (gspara @ Sep 27 2014, 17:47 ) *
Hταν με πολιτικα στον παγκο ο Ιωαννου...δεν ξερω τον λογο,φανταζομαι οχι κατι σοβαρο.



Πάντα to the point o gspara.

Ειναι τραυματίας ,ρώτησα smile.gif

QUOTE (AS1972 @ Sep 27 2014, 17:56 ) *
Gkos, περιμένουμε ένα ποστ με ανασκόπηση... ακόμα το χρωστάς!!!!



Στο φόρουμ γράφω ,το 1/5 απόσα θα ήθελα και ο λόγος είναι ο (πανδαματωρ) χρόνος,αδερφέ.

Σήμερα και χτες βρέθηκα στο Μετς ,να δω λίγο Β Εθνική (και εφηβικό Ικάρου συνάμα ) στο τουρνουα του Παγκρατίου ,αυριο εχει ΑΕΨ-Αρης( να δω πως θα μπούμε μέσα ) κύπελλο και μετά κατευθειαν στο γήπεδο της Νίκης Αμαρουσίου να δω τον τελικό του τουρνουα που διοργανωνει η Νίκη ...
dunk
Φιλαράκια για όποιον ενδιαφέρεται έχει ωραίο φιλικό σήμερα το απόγευμα στις 6
Επίσης όποιος έχει προγνωστικά για 3 αγωνιστική παίδων να τα γράψει γιατί ενδιαφέρομαι
Gkos
Όντως πολύ πολύ ενδιαφερον ματς ,αλλά ακαταλληλη η ωρα...

Εχει 1000 ματς σήμερα ....

Αν μπορούσα να διακτινιστω....

(Βρε μπας και μην πάω να δω ΑΕΨ-ΑΡΗΣ ? )


Προγνωστικά για πάιδες την Τρίτη....

Ως τότε φορτωστε ασσο ΑΕΝΚ όσο είναι ακόμα στο -6,5 το χάντικαπ ,το βλέπω να πηγαίνει -14,5 την Τριτη smile.gif


(ΑΕΝΚ-Μαρούσι)
dunk
QUOTE (Gkos @ Sep 28 2014, 14:40 ) *
Όντως πολύ πολύ ενδιαφερον ματς ,αλλά ακαταλληλη η ωρα...

Εχει 1000 ματς σήμερα ....

Αν μπορούσα να διακτινιστω....

(Βρε μπας και μην πάω να δω ΑΕΨ-ΑΡΗΣ ? )


Προγνωστικά για πάιδες την Τρίτη....

Ως τότε φορτωστε ασσο ΑΕΝΚ όσο είναι ακόμα στο -6,5 το χάντικαπ ,το βλέπω να πηγαίνει -14,5 την Τριτη smile.gif


(ΑΕΝΚ-Μαρούσι)

ΕΚΤΟΣ από ΑΕΝΚ γνωρίζεις κανενα άλλο προγνωστικο ;
Gkos
Θα τα παίξεις στοίχημα ,τι βιάζεσαι ρε ? tongue.gif

Θα πάρω και ασσο την ΚΑΠ απέναντι στον Παναθηναικο....Αυτα μπορω να πω ως τωρα.....



Ενημερωσε για το φιλικο ,στον Πανιωνιο παιζει αυτη την στιγμη οτι πιο top υπάρχει....
dunk
[quote name='Gkos' date='Sep 28 2014, 15:06 ' post='687061']
Θα τα παίξεις στοίχημα ,τι βιάζεσαι ρε ? tongue.gif

Θα πάρω και ασσο την ΚΑΠ απέναντι στον Παναθηναικο....Αυτα μπορω να πω ως τωρα.....



Ενημερωσε για το φιλικο ,στον Πανιωνιο παιζει αυτη την στιγμη οτι πιο top υπάρχει....


Για να δούμε η Τρίτη προβλέπεται δυνατή
Θα ενημερώσω για το φιλικό το βράδυ
Μέχρι τότε καλή ξεκούραση σε όλους
wike side
Σήμερα παρακολούθησα φιλικό Πανιωνιού-ΠΑΟ στους παίδες στο Βαρίκας.Το αποτέλεσμα δεν νομίζω ότι είναι έκπληξη(35+για τον Πανιώνιο)αλλά είναι σίγουρα ανησυχητικό για τον Παναθηναικό.Ο Πανιώνιος έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο όχι μόνο με τούς
πρώτους πέντε(Μωραίτης,Κάπρής,Καρακεχαγιάς,Χατζόγλ
ου και Αγγελοκωσταντής) αλλά και με όσους χρησιμοποίησε σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Ο Παναθηναικός πάλι χωρίς πλάνο μόνο με ατομικές προσπάθειες και σούτ απο την περιφέρεια,ένα κλικ κάτω σε ταχύτητα και αμυντική λειτουργία από τον Πανιώνιο δεν έπεισε σε κανένα σημείο του αγώνα οτι μπορεί να είναι ανταγωνιστικός στο πρωτάθλημα τηςΕΣΚΑ(Μιλάμε πάντα για την πρώτη θέση)
Αντίθετα ο Πανιώνιος είναι σε καλό δρόμο και μπορεί να επιβεβαιώσει τις προσδοκίες κάποιων-και εμου- ότι είναι ένα από τα φαβορί για το Πανελλήνιο(Απαραίτητη η ενσωμάτωση του Λιούνη που απέχει από τους αγώνες μέχρι τώρα λόγω μικροτραυματισμών).


Εντύπωση μου έκανε ο τρόπος λειτουργίας του Πανιωνίου που προσαρμόζεται ανάλογα την πεντάδα.Σιγουρα εχει γίνει πολύ δουλεία εκεί.
MAKHS
Ευχαριστούμε (και για τις πληροφορίες και για τον χρόνο που αφιερώνεις ) wike , να είσαι καλά
Gkos
QUOTE (wike side @ Sep 29 2014, 00:04 ) *
Σήμερα παρακολούθησα φιλικό Πανιωνιού-ΠΑΟ στους παίδες στο Βαρίκας.Το αποτέλεσμα δεν νομίζω ότι είναι έκπληξη(35+για τον Πανιώνιο)αλλά είναι σίγουρα ανησυχητικό για τον Παναθηναικό.Ο Πανιώνιος έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο όχι μόνο με τούς
πρώτους πέντε(Μωραίτης,Κάπρής,Καρακεχαγιάς,Χατζόγλ
ου και Αγγελοκωσταντής) αλλά και με όσους χρησιμοποίησε σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Ο Παναθηναικός πάλι χωρίς πλάνο μόνο με ατομικές προσπάθειες και σούτ απο την περιφέρεια,ένα κλικ κάτω σε ταχύτητα και αμυντική λειτουργία από τον Πανιώνιο δεν έπεισε σε κανένα σημείο του αγώνα οτι μπορεί να είναι ανταγωνιστικός στο πρωτάθλημα τηςΕΣΚΑ(Μιλάμε πάντα για την πρώτη θέση)
Αντίθετα ο Πανιώνιος είναι σε καλό δρόμο και μπορεί να επιβεβαιώσει τις προσδοκίες κάποιων-και εμου- ότι είναι ένα από τα φαβορί για το Πανελλήνιο(Απαραίτητη η ενσωμάτωση του Λιούνη που απέχει από τους αγώνες μέχρι τώρα λόγω μικροτραυματισμών).


Εντύπωση μου έκανε ο τρόπος λειτουργίας του Πανιωνίου που προσαρμόζεται ανάλογα την πεντάδα.Σιγουρα εχει γίνει πολύ δουλεία εκεί.





Ευτυχως προλαβα και επαιξα τους ασσους ΚΑΠ και ΑΕΝΚ πριν παρουν την κατω βολτα οι αποδοσειςsmile.gif


Ευχαριστουμε για την ενημερωση!
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Sep 23 2014, 16:57 ) *
Ναι, μόνο που το bac ιδρύθηκε Σεπτέμβριο του 2008... δεν αμφισβητώ το οτι έχει ξεκινήσει αλλού, ένα χρόνο πχ στο μαρούσι ή στο δούκα όταν ήταν 6 ετών, μόνο που ήδη στα στοιχεία σου βρήκα ένα λάθος. Επίσης, το 2012 όπως έγραψα παραπάνω έπαιξε τελικό μίνι εσκα, άρα έμεινε παραπάνω στο bac.... δεύτερο λάθος, γιατί το 2011 λες οτι έφυγε. Επίσης το γεγονός οτι τα πιο "σημαντικά" χρόνια, από 9-13 που μαθαίνει τα βασικά του μπάσκετ, ήταν στο bac, τον καθιστά "προϊόν" της ακαδημίας, όπως και να το κάνουμε...



Ναι,έχεις δίκιο τελικά για μια χρονιά ,αλλά το γενικό νόημα παραμένει το ιδιο.

Ξεκίνησε το 2006 ,και ήταν 3 χρόνια στην Ακαδημία και όχι 4 όπως έγραψα.
2006-2007 Μαρουσι
2007-2008 Δουκας
2008-2011 Ακαδημια
2011-2014 Δούκας


Είχε την πρώτη επαφή με το μπασκετ σε Δούκα και Μαρούσι,έμαθε τα βασικά στην Ακαδημία και μπήκε στο αγωνιστικό πνεύμα και σκέλος στον Δούκα πάλι.

Αυτό τον κάνει προιόν της Ακαδημίας; Ειλικρινά ,δεν ξέρω!

Και να σου πω ,αν τον εκτιμούσανε λίγο παραπάνω ,πιθανόν, να τον είχανε ακόμα!




Επανέρχομαι με ανασκόπηση 2ρης αγωνιστικής και προγνωστικά ,3της!




Gkos
QUOTE (Gkos @ Sep 30 2014, 13:57 ) *
Ναι,έχεις δίκιο τελικά για μια χρονιά ,αλλά το γενικό νόημα παραμένει το ιδιο.

Ξεκίνησε το 2006 ,και ήταν 3 χρόνια στην Ακαδημία και όχι 4 όπως έγραψα.
2006-2007 Μαρουσι
2007-2008 Δουκας
2008-2011 Ακαδημια
2011-2014 Δούκας


Είχε την πρώτη επαφή με το μπασκετ σε Δούκα και Μαρούσι,έμαθε τα βασικά στην Ακαδημία και μπήκε στο αγωνιστικό πνεύμα και σκέλος στον Δούκα πάλι.

Αυτό τον κάνει προιόν της Ακαδημίας; Ειλικρινά ,δεν ξέρω!

Και να σου πω ,αν τον εκτιμούσανε λίγο παραπάνω ,πιθανόν, να τον είχανε ακόμα!




Επανέρχομαι με ανασκόπηση 2ρης αγωνιστικής και προγνωστικά ,3της!



Αν είναι όντως στο βίντεο παραπάνω ο Κατσούλης (που ειλικρινά δεν ξεχωρίζω παικτη ,και δεν έχω χρόνο-όρεξη να το δω ) , τότε μπορεί να ήταν 2008-2012 στην Ακαδημία ....

Αλλά μην το κουράζουμε άλλο ,Κυπριακό το κάναμε για μια χρονιά ....

Θα το ματιάξουμε το παιδι!
AS1972
Πήγαινε στο 42.15 να τον δεις.. φοράει το 6 των άσπρων... στο 43.00 είναι στις βολές...
το ματς είναι Μάιος 2012...

QUOTE (AS1972 @ Sep 30 2014, 15:16 ) *
Πήγαινε στο 42.15 να τον δεις.. φοράει το 6 των άσπρων... στο 43.00 είναι στις βολές...
το ματς είναι Μάιος 2012...


Στο ίδιο ματς, το 7 του BAC είναι ο Σταμούλης...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Sep 30 2014, 15:17 ) *
Πήγαινε στο 42.15 να τον δεις.. φοράει το 6 των άσπρων... στο 43.00 είναι στις βολές...
το ματς είναι Μάιος 2012...



Στο ίδιο ματς, το 7 του BAC είναι ο Σταμούλης...



Εχεις δίκιο, my bad ,αλλά τι να κάνω ,άμα δεν θυμάται και ο ίδιος που έπαιζε ?
Έχει κάνει delete ως φαίνεται smile.gif

AS1972-Gkos 1-0


Μην το συνεχίσουμε αυτό ,προσπαθώ να γραψω για τα σημερινα και αποσυντονίζομαι!!!!





Gkos
QUOTE (wike side @ Sep 23 2014, 15:58 ) *
Θα έλεγα ότι είναι η αγωνιστική του απόλυτου "άσσου" και θα ήθελα αιτιολόγηση για το διπλό της ΑΕΝΚ(κουβέντα να γίνεται)




Για να σου εξηγήσω γιατι έβλεπα διπλό της ΑΕΝΚ ,θα πρέπει να πω τι είδα στο ΑΕΝΚ-Περιστέρι,κάτι που απέφευγα επιμελώς να κάνω μέχρι τώρα.

Αυτό που ειδα λοιπόν,ήταν ρεκόρ λαθών για την γηπεδούχο και μια αιχμαλωσία ,απέναντι στην ομάδα του ΓΣ.


Αμα πω ότι η ΑΕΝΚ είχε 50 λάθη ,δεν θα είμαι υπερβολικός....

Ούτε αν πω ,ότι είχε 30 κλεψίματα το Περιστέρι!

Ξέρω σας ακούγεται τρελό ,αλλά μέτρησα στην τέταρτη περίοδο (που είχα απηυδήσει) και είχε 9 !

Κλεψίματα (όχι ,λάθη γενικώς).

Το ματς ήταν ανά δυο επιθέσεις της ΑΕΝΚ λάθος, ανά τρεις επιθέσεις κλέψιμο....

Πολύ φτωχή εικόνα της ΑΕΝΚ μεν ,αλλά ήταν πρεμιέρα δε ,με αρκετά νέα πρόσωπα ,και βρήκε απέναντι της το Περιστερι ,που είναι σχεδόν η ίδια ομάδα με πέρυσι,που παίζει ένα πολύ συγκεκριμένο είδος μπάσκετ ,με πολύ πιεστική άμυνα στην μπάλα ,αφνιδιασμούς πάρα πολλούς (ακόμα και από αμυντικό ριμπουντ) ,που επέφερε αυτό το αποτέλεσμα ,για το οποίο η ΑΕΝΚ ίσως δεν ήταν έτοιμη....


Παρόλα αυτά είχα δει κάποια παιδιά με ταλέντο,οπότε έλεγα ότι μετά την ψυχρολουσιά της πρεμιέρας ,θα τους κάνει καλό να δουνε τα λάθη τους ,και να πάνε με το μαχαίρι στα δόντια στην Τριπλή Κορώνα....

Αντιθέτως για την Τριπλή Κορώνα που είχε κανει τεραστια νίκη στην Πετρούπολη ,θεωρουσα πως δεν εγινε υπερομάδα επειδή νίκησε την πολύ αδύναμη (τελικά δεν είναι τόσο-είχε απουσίες στην πρεμιερα) Πετρούπολη ,και με κείνα και μετα άλλα ,για μια απόδοση του 3,00 με 3,50 (όχι απόδοση φαβορί ,μην μας κλέβουν οι μπουκ smile.gif ) ,θα έπαιρνα το διπλό.

Αυτό ήταν εν ολίγοις το σκεπτικό μου,αν και τώρα ,μετά Χριστόν προφήτης δεν θέλω να γίνομαι.....
wike side
QUOTE(Gkos @ Sep 30 2014, 16:06 ) *




Για να σου εξηγήσω γιατι έβλεπα διπλό της ΑΕΝΚ ,θα πρέπει να πω τι είδα στο ΑΕΝΚ-Περιστέρι,κάτι που απέφευγα επιμελώς να κάνω μέχρι τώρα.

Αυτό που ειδα λοιπόν,ήταν ρεκόρ λαθών για την γηπεδούχο και μια αιχμαλωσία ,απέναντι στην ομάδα του ΓΣ.


Αμα πω ότι η ΑΕΝΚ είχε 50 λάθη ,δεν θα είμαι υπερβολικός....

Ούτε αν πω ,ότι είχε 30 κλεψίματα το Περιστέρι!

Ξέρω σας ακούγεται τρελό ,αλλά μέτρησα στην τέταρτη περίοδο (που είχα απηυδήσει) και είχε 9 !

Κλεψίματα (όχι ,λάθη γενικώς).

Το ματς ήταν ανά δυο επιθέσεις της ΑΕΝΚ λάθος, ανά τρεις επιθέσεις κλέψιμο....

Πολύ φτωχή εικόνα της ΑΕΝΚ μεν ,αλλά ήταν πρεμιέρα δε ,με αρκετά νέα πρόσωπα ,και βρήκε απέναντι της το Περιστερι ,που είναι σχεδόν η ίδια ομάδα με πέρυσι,που παίζει ένα πολύ συγκεκριμένο είδος μπάσκετ ,με πολύ πιεστική άμυνα στην μπάλα ,αφνιδιασμούς πάρα πολλούς (ακόμα και από αμυντικό ριμπουντ) ,που επέφερε αυτό το αποτέλεσμα ,για το οποίο η ΑΕΝΚ ίσως δεν ήταν έτοιμη....


Παρόλα αυτά είχα δει κάποια παιδιά με ταλέντο,οπότε έλεγα ότι μετά την ψυχρολουσιά της πρεμιέρας ,θα τους κάνει καλό να δουνε τα λάθη τους ,και να πάνε με το μαχαίρι στα δόντια στην Τριπλή Κορώνα....

Αντιθέτως για την Τριπλή Κορώνα που είχε κανει τεραστια νίκη στην Πετρούπολη ,θεωρουσα πως δεν εγινε υπερομάδα επειδή νίκησε την πολύ αδύναμη (τελικά δεν είναι τόσο-είχε απουσίες στην πρεμιερα) Πετρούπολη ,και με κείνα και μετα άλλα ,για μια απόδοση του 3,00 με 3,50 (όχι απόδοση φαβορί ,μην μας κλέβουν οι μπουκ smile.gif ) ,θα έπαιρνα το διπλό.

Αυτό ήταν εν ολίγοις το σκεπτικό μου,αν και τώρα ,μετά Χριστόν προφήτης δεν θέλω να γίνομαι.....



Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σήμερα νομίζω είναι η μέρα με τα πολλά διπλά!!!!!
AS1972
QUOTE (Gkos @ Sep 30 2014, 15:38 ) *
Εχεις δίκιο, my bad ,αλλά τι να κάνω ,άμα δεν θυμάται και ο ίδιος που έπαιζε ?
Έχει κάνει delete ως φαίνεται smile.gif

AS1972-Gkos 1-0


Μην το συνεχίσουμε αυτό ,προσπαθώ να γραψω για τα σημερινα και αποσυντονίζομαι!!!!


Ναι ρε συ, πλάκα κάνουμε, ελπίζω να μην το παίρνεις στα σοβαρά...!!!!!
Gkos
QUOTE (wike side @ Sep 30 2014, 16:11 ) *
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σήμερα νομίζω είναι η μέρα με τα πολλά διπλά!!!!!




Για τα υπόλοιπα ματς ,δεν χρειαζόταν δικαιολόγηση θαρρώ ,εκτός αυτού της ΚΑΠ ,όπου οφείλω να ομολογήσω ,ότι περίμενα νίκη της ΚΑΠ μεν ,αλλά όχι με τέτοια άνεση (και τέτοια εικόνα από Ακαδημία).....

Και μιας και αναφερθήκαμε τόσο πολύ στο ματς αυτό ,να πω λίγο....

Όπως είπαμε ήδη ,το ματς ήταν πολύ κακό.

Η πρώτη περίοδος τελείωσε 6-3 , ενώ κάπου στο 15' που τραυματίστηκε ο Ζαχόπουλος το σκορ ήταν 11-3 (ή 11-4 ,δεν ορκίζομαι...)....

Μην το κουράζω φτάνουμε στο 29:45' όπου η ΚΑΠ κερδίζει 38-12(!!!!!!) και συμπληρώνει το πεμπτο ομαδικό φαουλ ,στέλνοντας στις βολές την Ακαδημία!!

Κοιτάω τον πίνακα ήταν 5-0 τα φάουλ στην περίοδο....

Δεν είναι μόνο το σκορ ήταν και η εικόνα....

Διασυρόντουσαν και δεν είχαν κάνει φαουλ σε ολοκληρη περίοδο!!!

Το 45-32 που είδατε τελικό είναι ακρως τιμητικο(και ψευτικο) ,καθοτι στην τελευταια περιοδο τα δευτεροτριτα της Ακαδημιας σκόραραν πολύ παραπάνω (σε ένα ματς προπονηση ,βέβαια) ,απότι οι βασικοί σε 30 λεπτά αγωνα ,και έσωσαν την τιμή της ομάδας.....

Να πω συγκεκριμένα ,ένα παιδί , ο Δήμος,δεν ξερω πόσο χρονων είναι,πάντως πάνω από 1,55 δεν ήταν ,παίζει να ήταν ο καλύτερος της Ακαδημίας.....

Δεν μπορώ πιο γλαφυρά ....


Για το Μαρούσι ,που δευτερη σερί αγωνιστική έκανε την έκπληξη (αρνητική όμως αυτή την φορά) ,περίμενα να νικήσει σχετικά άνετα την αδύναμη Πετρούπολη....

Όχι 40αρα ,δεν έγινε καμιά υπερομάδα ξαφνικά ,επειδή κέρδισε το Γαλάτσι.....

10-15 εκεί.

Τι συνέβη ?

Καταρχάς συνέβη ότι η Πετρούπολη ήταν ενισχυμένη με παίκτες που δεν παίξανε στην πρεμιερα,μετά συνέβη ότι το Μαρούσι είχε 2 σημαντικές απουσίες ,μετά συνέβη ότι φορτωθηκαν και με φάουλ νωρίς αλλοι 2 , μετα συνέβη ότι ο Σακελλαρίου είχε 1/6 βολές στο τελευταίο λεπτό(....) ,και το γλυκό έδεσε με το μπάζερ μπίτερ του Αρη....

Οπως βλέπετε ,συνέβησαν πολλα!!!!

Πάρα πολλά....

Αλλά συνέβησαν!

Αυτό είναι το μπάσκετ!


Και τώρα αυτη την ήττα την κουβαλάει το Μαρούσι



QUOTE (AS1972 @ Sep 30 2014, 16:12 ) *
Ναι ρε συ, πλάκα κάνουμε, ελπίζω να μην το παίρνεις στα σοβαρά...!!!!!


Όχι ρε ,τι σοβαρά ???

Απλά θα κόψω την καλημέρα στον Κατσούλη και δεν θα ξαναπαντήσω σε ποστ σου!!!


smiley.gif

Κατα τα άλλα ,πολύ χαλαρα smile.gif)))))


smiley.gif
AS1972
QUOTE (Gkos @ Sep 30 2014, 16:25 ) *
[font="Verdana"]

Να πω συγκεκριμένα ,ένα παιδί , ο Δήμος,δεν ξερω πόσο χρονων είναι,πάντως πάνω από 1,55 δεν ήταν ,παίζει να ήταν ο καλύτερος της Ακαδημίας.....

Δεν μπορώ πιο γλαφυρά ....





Όχι ρε ,τι σοβαρά ???

Απλά θα κόψω την καλημέρα στον Κατσούλη και δεν θα ξαναπαντήσω σε ποστ σου!!!


smiley.gif

Κατα τα άλλα ,πολύ χαλαρα smile.gif)))))


smiley.gif


Εμένα μ΄ άρεσε και ο Ηλιόπουλος που μπήκε στο τέλος για το BAC.
Επίσης επειδή ξαναρώτησα, στο ρόστερ της η Ακαδημία έχει 8 2000αρους,....
είναι σημαντικό νομίζω. Επίσης ο Ζαχόπουλος θα παίξει απόψε με το Γαλάτσι,
ματς-κομβικό και για τους 2 που παραμένουν χωρίς νίκη.
Προσωπικά θα προτιμήσω Κοντόπευκο για ΚΑΠ-ΠΑΟ σε παίδες-εφήβους...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Sep 30 2014, 16:36 ) *
Εμένα μ΄ άρεσε και ο Ηλιόπουλος που μπήκε στο τέλος για το BAC.
Επίσης επειδή ξαναρώτησα, στο ρόστερ της η Ακαδημία έχει 8 2000αρους,....
είναι σημαντικό νομίζω. Επίσης ο Ζαχόπουλος θα παίξει απόψε με το Γαλάτσι,
ματς-κομβικό και για τους 2 που παραμένουν χωρίς νίκη.
Προσωπικά θα προτιμήσω Κοντόπευκο για ΚΑΠ-ΠΑΟ σε παίδες-εφήβους...



Eγώ θα πάω Χολαργό ,να δω Χολαργό με ΑΕΚ(για Β κατηγορία μιλάμε) και μετά θα πεταχτώ δίπλα Παπάγο ,να δω το (πολύ) ενισχυμένο και μεγάλο φαβορί για άνοδο, εφηβικό του smile.gif

Έτσι και αλλίως να πάμε όλοι στο ίδιο γήπεδο,δεν έχει ενδιαφέρον ,για λόγους ρεπορτάζ!


Υγ.Όταν κάνεις απάντηση με πάραθεση ,και είναι μεγάλο το αρχικό κέιμενο,σβήνε το λίγο και κράτα όσο χρειάζεσαι( το μέρος που απαντας) ,ώστε να φαίνεται καλύτεραsmile.gif

Μου έκανε παρατήρηση χτες ο jhantzop ,τωρα σου κάνω εγώ smile.gif
AS1972
QUOTE (Gkos @ Sep 30 2014, 16:43 ) *
Υγ.Όταν κάνεις απάντηση με πάραθεση ,και είναι μεγάλο το αρχικό κέιμενο,σβήνε το λίγο και κράτα όσο χρειάζεσαι( το μέρος που απαντας) ,ώστε να φαίνεται καλύτεραsmile.gif

Μου έκανε παρατήρηση χτες ο jhantzop ,τωρα σου κάνω εγώ smile.gif


Σωστός!!!!!!
markos70
QUOTE (AS1972 @ Sep 30 2014, 16:36 ) *
Εμένα μ΄ άρεσε και ο Ηλιόπουλος που μπήκε στο τέλος για το BAC.
Επίσης επειδή ξαναρώτησα, στο ρόστερ της η Ακαδημία έχει 8 2000αρους,....
είναι σημαντικό νομίζω. Επίσης ο Ζαχόπουλος θα παίξει απόψε με το Γαλάτσι,
ματς-κομβικό και για τους 2 που παραμένουν χωρίς νίκη.
Προσωπικά θα προτιμήσω Κοντόπευκο για ΚΑΠ-ΠΑΟ σε παίδες-εφήβους...


Αν ο Ηλιόπουλος που λες ήταν με το 8, συμφωνώ και εγώ ότι έδειξε κάποια καλά στοιχεία.
Επίσης θεωρώ ότι το Γαλάτσι - BAC απόψε είναι πολύ σημαντικό και για τις 2 ομάδες, κυρίως από πλευράς ψυχολογίας.
AS1972
QUOTE (markos70 @ Sep 30 2014, 16:53 ) *
Αν ο Ηλιόπουλος που λες ήταν με το 8, συμφωνώ και εγώ ότι έδειξε κάποια καλά στοιχεία.
Επίσης θεωρώ ότι το Γαλάτσι - BAC απόψε είναι πολύ σημαντικό και για τις 2 ομάδες, κυρίως από πλευράς ψυχολογίας.


Ναι, αυτός ήταν, ο ξανθούλης.
Και συμφωνώ 100% για το ψυχολογικό. Αυτό εννοώ λέγοντας οτι δεν έχουν νίκη ακόμα....
Gkos

Αφού απαντήσαμε ότι χρωστούσαμε ,πάμε να δούμε (δυστυχώς εν πολλή συντομία -τα παράπονα σας στον AS1972 που μου έφαγε τον χρόνο να ψάχνω για Κατσούλη ,και τώρα τρέχω και δεν φτάνω ) τα σημερινά!!!


ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1/1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2/2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 2
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 1

Aναλυση σε καμιά ωρα !!!
AS1972
QUOTE (Gkos @ Sep 30 2014, 17:09 ) *
Αφού απαντήσαμε ότι χρωστούσαμε ,πάμε να δούμε (δυστυχώς εν πολλή συντομία -τα παράπονα σας στον AS1972 που μου έφαγε τον χρόνο να ψάχνω για Κατσούλη ,και τώρα τρέχω και δεν φτάνω ) τα σημερινά!!!


Δεν φταίω εγώ!!! Πες οτι είσαι άπιστος Θωμάς!!!!!
Gkos
Κανας αλλος θα γραψει προβλεψη ,ή μονο εγω θα εκτιθομαι (στο αδηφαγο κοινο του φορουμsmile.gif ) ;
AS1972
QUOTE (Gkos @ Sep 30 2014, 17:34 ) *
Κανας αλλος θα γραψει προβλεψη ,ή μονο εγω θα εκτιθομαι (στο αδηφαγο κοινο του φορουμsmile.gif ) ;


Είμαι ο μόνος που πιστεύω οτι ο ΠΑΟ θα κάνει διπλό;
geogian13

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 2
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 2
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 2
Gkos
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2

Ο Αμύντας μέχρι τώρα έχει δείξει αξιόμαχος,αλλα δεν φαντάζομαι,ότι μπορει ανησυχήσει το Περιστέρι,που θα θέλει να ξεμπερδευει νωρις και να παει χωρίς απώλειες στο εντός εδρας ντέρμπι(wink.gif με ΠΑΟ.

ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

Δύσκολο ματς.
Δυο ομάδες με στόχο να αποφύγουν τα μπλεξίματα στα χαμηλά στρώματα.

Ο Παπάγος μπορεί να ξεκίνησε με 0/2 αλλά ήταν αναμενόμενο βασει προγραμματος και μοιάζει πιο δυνατός απότι περιμέναμε.

Η Ακαδημια μετά τον θριαμβο στην Πετρούπολη,δέχτηκε την εντός εδρας ψυχρολουσια  από ΑΕΝΚ. . .

Σφιχτό ματς αναμένω,με άγχος,με απόλα,αναμένω να μιλησει η εδρα και οι Στρατηγοι να κανουν σεφτε,γιατι μετά έχουν επισκεψη στον Αγιο Θωμα.

Για αποδόσεις διπλασιασμου,στηριζω εδρα.
Ο νόμος του Σαλουνsmile.gif

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Εγραφα το μεσημερι ότι το Μαρουσι ειχε δυο απουσιες με Αρη, ε τώρα καντε τες επι δύο και είστε μέσα.

Σε ενα δύσκολο ετσι και αλλιώς ματς για τους κιτρινόμαυρους ,πάνε αποδεκατισμενοι.

Κομβικότατο πλεον το ματς της επομενης βδομαδας με Παπαγο,γιατι μετα ακολουθει δυσκολο πρόγραμμα.

Ασσος από ημίχρονο.


 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

Διπλό από ημιχρονο.
Χωρις λόγια.
Ειδανε τι εκανε ο Αρης στο Μαρουσι και δεν θα τον υποτιμησουν οι φιλοξενούμενοι.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ

Ντέρμπι πάτου,με τον ηττημένο (αν και νωρίς πολύ,ακόμα),να αρχιζει να χάνει το εδαφος κάτω από τα πόδια του.

Πάρα πολυ κακη εμφανιση η Ακαδημια στην Αγια Παρασκευη,απειρη ομαδα,με πολλους παμπαιδες,το Γαλάτσι μετραει δυο ευκολες ηττες. . .

Θα παω με την ποιότητα ,ορισμένων παικτών της Ακαδημιας στο διπλό.
Ο Παταβούκας τους αποφόρτισε και είπε να παίξουν το μπάσκετ τους,και να το διασκεδασουν.
Πιστευω θα περασει από την εδρα που πέρασε και το Μαρούσι.
Χρωστανε απαντησεις (σε μας) Προισκος,Αρσενόπουλος και Ζαχόπουλος.

Σε περίπτωση ήττας,θα τρεμουν τα χέρια τους στο ματς ζωης ή θανάτου με Πετρούπολη την επόμενη βδομαδα.
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑ

ΣΚΕΥΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Το ντέρμπι της βραδιάς.

Για να εξηγήσω γιατί θα παω στον ασσο θα κανω μια μινι ανασκόπηση,στον τρόπο που ανέβηκε πέρυσι η ΚΑΠ στην α κατηγορια.

Η γηπεδούχος λοιπόν ανέβηκε αήττητη και αερατη με κύριο όπλο,το πρες που το εφάρμοζε ιδανικά ,και διευλυε τις αντίπαλες ομάδες ,ακόμα και αυτες των μπαραζ.

Από την περσινη ομάδα παρεμεινε ο προπονητής(και η φιλοσοφία του υποθέτω),παρεμειναν οι πολυ αθλητικοί Μακρας(ο κοντουλης με το 13) και Καρακατσανης(και αλλοι παρεμειναν,αλλά αναφέρομαι στα βασικα στελέχη) και ενισχυθηκαν με τους επίσης πολυ αθλητικους Μπελεξη και Ψαρρα.

Μιλάμε δηλαδη για μια 5αδα ακρως αθλητική,ισως την πιο αθλητικη της κατηγοριας,με πεντε παικτες που μπορουν να κουβαλησουν μπάλα.

Περίμενα ότι,στο ματς με Ακαδημια θα παιζανε αυτου του ειδους το μπασκετ,ειδικά αφότου ο Ζαχόπουλος αποχώρησε και ο Αρσενόπουλος δυσκολευόταν αφάνταστα να κατεβασει μπάλα(ήδη και πιο πριν,με το μαρκαρισμα του Καρακατσανη ,ειχδν θεμα).

Δεν το κανανε ,παρα μονο για μερικά λεπτά,στην αρχη της επαναληψης,εκει που εκτοξευτηκε στα υψη η διαφορα.

Κρατούσαν δυνάμεις;
Κρύβανε χαρτιά από Παναθηναικο;

Δεν ξέρω.
Υποθέσεις κάνω.

Παναθηναικό δεν έχω δει και τα συμπερασματα δεν μπορει να ειναι ασφαλή.

Τα αποτελεσματα (και ότι μαθαινω),δειχνουν μια ομάδα που δεν έχει βρει φόρμα ,με σημαντικές αδυναμίες.

Πιστευω μπορει να γινει η έκπληξη σημερα.

Για αποδόσεις  αουτσαιντερ κοντα στο 3,00,δεχομαι να στηρίξω την γηπεδούχο απέναντι στον Παναθηναικό.


Σε λιγα λεπτα έχουμε τζάμπολ!

Να δουμε ωραια ματς ευχομαι!




QUOTE (Gkos @ Sep 30 2014, 17:09 ) *
Αφού απαντήσαμε ότι χρωστούσαμε ,πάμε να δούμε (δυστυχώς εν πολλή συντομία -τα παράπονα σας στον AS1972 που μου έφαγε τον χρόνο να ψάχνω για Κατσούλη ,και τώρα τρέχω και δεν φτάνω ) τα σημερινά!!!


ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1/1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2/2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 2
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 1

Aναλυση σε καμιά ωρα !!!





Gkos
Παπάγος-Τριπλη Κορώνα 49-51

επίσης

ΑΕΝΚ-Μαρουσι 50-64!!!!!!!!!!!!!



Μάλιστα,μαλιστα.



Τριπλη Κορωνα.ΑΕΝΚ και Μαρουσι εχουν 5/5 νικες στα εκτος εδρας και 0/4 εντος!
AS1972
Καπ-παο 74-50 περιπατος για παο,
41-23 ηταν το ημιχρονο
γαλατσι-BAC 44-46 σε ματς θριλερ
πρωτη νικη ακαδημιας.
λεπτομερειες αυριο....
Gkos
Γαλατσι-Ακαδημια 44-46    ,σε ενα ματς θριλερ,όπου η Ακαδημια κερδιζε με 20 στο ημιχρονο,βγηκανε εξω με φαουλ Αρσενόπουλος και Ζαχόπουλος,τους κανανε ενα σερι 20-0 (!!!!!!!!), και εντελει κερδισαν!!!
Ουφ,πιασαμε και κατι από τα δυσκολα.

Δουκας κερδισε πολυ πολυ ανετα,ΠΑΟ επισης,θα γραψουν οσοι πηγαν .

Καληνυχτες
markos70
QUOTE (Gkos @ Sep 30 2014, 23:12 ) *
Γαλατσι-Ακαδημια 44-46    ,σε ενα ματς θριλερ,όπου η Ακαδημια κερδιζε με 20 στο ημιχρονο,βγηκανε εξω με φαουλ Αρσενόπουλος και Ζαχόπουλος,τους κανανε ενα σερι 20-0 (!!!!!!!!), και εντελει κερδισαν!!!
Ουφ,πιασαμε και κατι από τα δυσκολα.

Δουκας κερδισε πολυ πολυ ανετα,ΠΑΟ επισης,θα γραψουν οσοι πηγαν .

Καληνυχτες

Ημουν στο Γαλάτσι απόψε. Η Ακαδημία κέρδιζε με 11 στο ημίχρονο με σχετικά καλή εμφάνιση. Στο 3ο δεκάλεπτο το Γαλάτσι έπαιξε σφιχτή άμυνα και η Ακαδημία έπαθε ολικό μπλακάουτ (μόλις 4 πόντοι και αυτοί απο βολές) χωρίς να πάρει καμμιά βοήθεια απο τον πάγκο.Στο τέλος κέρδισε με την ψυχή στο στόμα, αλλά με τέτοιες εμφανίσεις δεν πάει πουθενά. Το Γαλάτσι έκανε φιλότιμη προσπάθεια για την υπέρβαση και κατά τη γνώμη μου αδικείται απο την τελική έκβαση του αγώνα.
Gkos
QUOTE (markos70 @ Sep 30 2014, 23:44 ) *
Ημουν στο Γαλάτσι απόψε. Η Ακαδημία κέρδιζε με 11 στο ημίχρονο με σχετικά καλή εμφάνιση. Στο 3ο δεκάλεπτο το Γαλάτσι έπαιξε σφιχτή άμυνα και η Ακαδημία έπαθε ολικό μπλακάουτ (μόλις 4 πόντοι και αυτοί απο βολές) χωρίς να πάρει καμμιά βοήθεια απο τον πάγκο.Στο τέλος κέρδισε με την ψυχή στο στόμα, αλλά με τέτοιες εμφανίσεις δεν πάει πουθενά. Το Γαλάτσι έκανε φιλότιμη προσπάθεια για την υπέρβαση και κατά τη γνώμη μου αδικείται απο την τελική έκβαση του αγώνα.

Ενα ματς επιασα ολο κι ολο μην μου το βγαλεις ξινοsmile.gif smile.gif



Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ,με Παπαγο κλινικα νεκρο,Γαλατσι και ΑΡΗ αδυναμους,κερδιζει και ΑΡΗ την επομενη βδομαδα και αρκει.



Μια ερωτηση και αν θες απαντας:

Ενω ειχες δει την προηγουμενη βδομαδα Ακαδημια (και δεν ενθουσιαστηκες),γιατι ξαναπηγες και δη σε τετοιο ματς;
markos70
QUOTE (Gkos @ Oct 1 2014, 00:21 ) *
Ενα ματς επιασα ολο κι ολο μην μου το βγαλεις ξινοsmile.gif smile.gif



Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ,με Παπαγο κλινικα νεκρο,Γαλατσι και ΑΡΗ αδυναμους,κερδιζει και ΑΡΗ την επομενη βδομαδα και αρκει.



Μια ερωτηση και αν θες απαντας:

Ενω ειχες δει την προηγουμενη βδομαδα Ακαδημια (και δεν ενθουσιαστηκες),γιατι ξαναπηγες και δη σε τετοιο ματς;

Ήμουν προγραμματισμένος για Κοντόπευκο πάλι, αλλά με πήρε τελευταία στιγμή ένας φίλος Γαλατσιώτης που έπαιζε ο πιτσιρικάς του στην ομάδα του Γαλατσίου και επειδή είχα καιρό να τον δω έκανα το ... απονεννοημένο.
wike side
QUOTE(Gkos @ Sep 30 2014, 23:12 ) *
Γαλατσι-Ακαδημια 44-46    ,σε ενα ματς θριλερ,όπου η Ακαδημια κερδιζε με 20 στο ημιχρονο,βγηκανε εξω με φαουλ Αρσενόπουλος και Ζαχόπουλος,τους κανανε ενα σερι 20-0 (!!!!!!!!), και εντελει κερδισαν!!!
Ουφ,πιασαμε και κατι από τα δυσκολα.

Δουκας κερδισε πολυ πολυ ανετα,ΠΑΟ επισης,θα γραψουν οσοι πηγαν .

Καληνυχτες



Λοιπόν,ΚΑΠ-ΠΑΟ 50-74,με το καλύτερο παιχνίδι της Πανάθας μέχρι τώρα.Πολύ καλο΄πρώτο δεκάλεπτο πού καθόρισε την εξέλιξη του παιχνιδιού.Τρία τα βασικά χαρακτηριστικά της αναμέτρησης α) οΠΑΟ τα έβαζε όλα,η ΚΑΠ μπήκε νωθρά και με διαφορετικό τρόπο από αυτό που ξέρει να παίζει(και που μπορεί)χωρίς press και παίζοντας και ζώνη ακόμα,και υπεροπλία του ΠΑΟ στα rebaunt.Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΚΑΠ με τον Καρακατσάνη να κάνει ενα μικρό σερί ισοροπησε κάπως τα πράγματα
(αν και τραυματίας έμαθα με διάστρεμμα),αλλά τα τρίποντα τιμώρησαν την ζώνη του coach της Αγίας.
Καλύτεροι απο τον ΠΑΟ οι Κουφοπουλος καιΓράψας και Καρακατσάνης απο την Αγία με τον Μπελεξή να χαρίζει δυο εντυπωσιακά καρφώματα -με άμυνες παρακαλώ και όχι σε αιφνιδιασμό-Ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα θα πω στον φίλο Gkos
οτι το παιχνίδι ήταν χορταστικό οχι απο πλευράς ποιότητας αλλά απο πλευράς ταλέντου κάποιων παικτών και ωραίων φάσεων.
AS1972
Kαλημέρα, καλό μήνα.
Κι εγώ στο Κοντόπευκο, ο wike side τα έγραψε σχεδόν όλα, οπότε δεν έχω και πολλά
να προσθέσω...
Πολύ κακός ο ΚΑΠ και επιβεβαίωσα κάτι που είχα κατ αρχήν δει την περασμένη εβδομάδα,
πολύ κακή συννενόηση ανέμεσα στους παίκτες που παίζουν και τον προπονητή
στον πάγκο... δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά εμένα έτσι μου φαίνεται...
Θα τους κοστίσει επίσης ο τραυματισμός του νο6 (μου διαφεύγει το όνομά του)
που χτύπησε σε κάρφωμα! Μακάρι να είναι καλά το παιδί....
Ο ΠΑΟ, λογικά έκανε το καλύτερο του παιχνίδι. Όντως έβαλε όλα τα σουτ, οπότε αν πρέπει
να ψάξουμε κάτι αρνητικό, αυτό είναι οτι δεν υπάρχει πολύ υπομονή στην επίθεση.
Κάνουν πολύ βιαστικές επιθέσεις, μάξιμουμ 1-2 πάσες και εκτελούν. Αυτό νομίζω
στα ντέρμπι με Περιστέρι και Δούκα θα τους κοστίσει.
Μου είπαν επίσης ότι έπαιξε για πρώτη φορά το 13 (Πιλάβιος) που έλειπε λόγω
τραυματισμού. Βοήθησε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο (πρέπει να έβαλε 7-8 πόντους)
ενώ στο δεύτερο έπαιξε καλή άμυνα στους 2 καλύτερους παίκτες του ΚΑΠ. Με ύψος
κοντά στο 1.90, θα τον χρειαστεί ο ΠΑΟ με Περιστέρι και Δούκα. Αυτά...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Oct 1 2014, 11:59 ) *
Θα τους κοστίσει επίσης ο τραυματισμός του νο6 (μου διαφεύγει το όνομά του)
που χτύπησε σε κάρφωμα! Μακάρι να είναι καλά το παιδί....



Αυτός που έκανε το κάρφωμα( καρφωματαρα μου είπανε smile.gif ) ,ειναι ο Μπελέξης (που πήρανε από τα Σπάτα) , έπαθε κράμπα στις γάμπες ,αλλά δεν είναι ο νο6 ,είναι ο νο 7!

Το 6 είναι ο Ψαρρας smile.gif

QUOTE (wike side @ Oct 1 2014, 01:22 ) *
Λοιπόν,ΚΑΠ-ΠΑΟ 50-74,με το καλύτερο παιχνίδι της Πανάθας μέχρι τώρα.

Tης....Πανάθας ?????????????

Πανιώνιος γράφεις αγαπημένη ομάδα ,αλλά εκδηλώθηκες smile.gif


Ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα θα πω στον φίλο Gkos
οτι το παιχνίδι ήταν χορταστικό οχι απο πλευράς ποιότητας αλλά απο πλευράς ταλέντου κάποιων παικτών και ωραίων φάσεων.


Δεν αμφιβάλλω ,απλά εγώ προσπαθώ να μην βλέπω συνέχεια ίδιες ομάδες ,και ΠΑΟ θα δω και με Περιστέρι και με Δούκα.

Εγώ κλασσικά διάλεξα το χειρότερο (ποιοτικά) ματς της αγωνιστικής (τελικά τελευταία στιγμή αλλαξα γνωμη και αντί Χολαργού πετάχτηκα Παπαγο) ,που τουλάχιστον ειχε σασπενς....

Εκανε ότι μπορούσε η Τριπλή Κορώνα να χασει ,ότι μπορούσε ,αλλά ο Παπαγος δεν την εβαζε ουτε με αίτηση sad.gif


Gkos
Τα 2 αποτελέσματα που δεν ξέραμε ακριβώς


ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 35- 40

(Παρα τις 3 ήττες ο Αμύντας δείχνει πολύ καλά στοιχεία ,δύσκολες ήττες με δύσκολες ομάδες ,δεν θα κινδυνευσει θαρρώ)

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 40- 75 (16-47 ημίχρονο)

Περίπατος της ομάδας των εκπαιδευτηρίων στην Πετρούπολη!


http://www.ased.gr/Articles/1244



wike side
QUOTE(Gkos @ Oct 1 2014, 13:45 ) *
Αυτός που έκανε το κάρφωμα( καρφωματαρα μου είπανε smile.gif ) ,ειναι ο Μπελέξης (που πήρανε από τα Σπάτα) , έπαθε κράμπα στις γάμπες ,αλλά δεν είναι ο νο6 ,είναι ο νο 7!

Το 6 είναι ο Ψαρρας smile.gif



Δεν αμφιβάλλω ,απλά εγώ προσπαθώ να μην βλέπω συνέχεια ίδιες ομάδες ,και ΠΑΟ θα δω και με Περιστέρι και με Δούκα.

Εγώ κλασσικά διάλεξα το χειρότερο (ποιοτικά) ματς της αγωνιστικής (τελικά τελευταία στιγμή αλλαξα γνωμη και αντί Χολαργού πετάχτηκα Παπαγο) ,που τουλάχιστον ειχε σασπενς....

Εκανε ότι μπορούσε η Τριπλή Κορώνα να χασει ,ότι μπορούσε ,αλλά ο Παπαγος δεν την εβαζε ουτε με αίτηση sad.gif



Η Πανάθα έχει φάει το κραξιμο της αρκούδας από εμένα αλλά εχθές ήταν Πανάθα.
Πρέπει να ξέρεις οτι εμείς οι Πανιώνιοι είμαστε οι πιο πιστοί φιλαθλοι και δέν αλλάζουμε με τίποτα.!!!!!!
Gkos
QUOTE (wike side @ Oct 1 2014, 16:41 ) *
Η Πανάθα έχει φάει το κραξιμο της αρκούδας από εμένα αλλά εχθές ήταν Πανάθα.
Πρέπει να ξέρεις οτι εμείς οι Πανιώνιοι είμαστε οι πιο πιστοί φιλαθλοι και δέν αλλάζουμε με τίποτα.!!!!!!


χαχαχα
Το ξέρουμε!

Και δεν συμπαθείτε και Παναθηναικό ,όπως επίσης ξέρουμε όλοι smile.gif
wike side
QUOTE(Gkos @ Oct 1 2014, 16:47 ) *
χαχαχα
Το ξέρουμε!

Και δεν συμπαθείτε και Παναθηναικό ,όπως επίσης ξέρουμε όλοι smile.gif



Στα παιδοεφηβικά δεν με ενδιαφέρουν οι ομάδες αλλά οι παίκτες όπως έχω τονίσει επανειλημμένα,και ναί εχω δεί φέτος λιγο περισσότερο ΠΑΟ λόγω κοινών φίλων
Gkos
QUOTE (wike side @ Oct 1 2014, 17:02 ) *
Στα παιδοεφηβικά δεν με ενδιαφέρουν οι ομάδες αλλά οι παίκτες όπως έχω τονίσει επανειλημμένα,και ναί εχω δεί φέτος λιγο περισσότερο ΠΑΟ λόγω κοινών φίλων


Εννοείται ρε ,ούτε εμένα,παρεξήγησες ...
Όπως θα έχετε δει ,δεν υποστηρίζω Παναθηναικό!!

Γενικής φύσεως ήταν το σχόλιο μου περί μη συμπαθειας Πανιωνίων σε Παναθηναικο! smile.gif
xxx-4711
τρομερη ενημερωση θνξ σε ολους παρακληση οταν αναφερεστε σε καποιο παικτη να γραφετε υψος θεση κτλπ
Gkos
QUOTE (Gkos @ Oct 1 2014, 14:04 ) *
Τα 2 αποτελέσματα που δεν ξέραμε ακριβώς


ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 35- 40

(Παρα τις 3 ήττες ο Αμύντας δείχνει πολύ καλά στοιχεία ,δύσκολες ήττες με δύσκολες ομάδες ,δεν θα κινδυνευσει θαρρώ)






http://gsperisteri.gr/index.php/news/baske...feran-oi-efivoi

Κοίταζα λίγο τους πόντους των παίδων του Περιστερίου ,και βλέπω πολλές απουσίες....

Και αν για Ιωαννου το ξέραμε οτι ειναι τραυματίας (άγνωστο πότε επιστρέφει) ,για Μπιμπούδη όμως δεν το ξέραμε (να έπαιξε και να μην σκοραρε -και άρα να μην τον γραφει στο σαιτ- το θεωρώ αδύνατο , ούτε 1% δεν δίνω)

Το θέμα είναι αν είναι τραυματίας ή απλά προφυλάχτηκαν παίκτες ενόψει του ντέρμπι με τον ΠΑΟ στο Ανδρέας Παπανδρεου.
Αν απουσιάζει ,θα είναι μεγάλη απώλεια που ανατρέπει τις (όποιες) διαμορφωθείσες ισορροπίες.



QUOTE (xxx-4711 @ Oct 1 2014, 17:45 ) *
τρομερη ενημερωση θνξ σε ολους παρακληση οταν αναφερεστε σε καποιο παικτη να γραφετε υψος θεση κτλπ


Άμα τα ξέρουμε,να τα γράφουμε ,αλλά σε πολλούς βλέπεις δεν ξέρουμε καν τα ονόματα ...
Ακόμα στα τυφλά έιμαστε....
Στην πορεία του πρωταθλήματος θα βελτιωθούμε....

smiley.gif
geogian13
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 2
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 2
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 1
AS1972
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 2
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 2
Gkos
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 2
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 1



Σήμερα που θα πάτε ?

Εγώ πάντως στα αναμενόμενα ,θα κατηφορίσω Δυτικά Προάστια (Αν προλάβω πιο μετά θα γράψω )

Καλημέρες.
AS1972
Πάλι είμαι ο μόνος που βλέπω "2" τον ΠΑΟ. Και πάλι θα δικαιωθώ μου φαίνεται, όπως και με τον ΚΑΠ...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Oct 7 2014, 12:16 ) *
Πάλι είμαι ο μόνος που βλέπω "2" τον ΠΑΟ. Και πάλι θα δικαιωθώ μου φαίνεται, όπως και με τον ΚΑΠ...



Αλλο ΚΑΠ αλλο Περιστέρι(ασχέτως αν έχει απουσίες-κάνω ρεπορτάζ καθότι αρκετές ομάδες έχουν απουσίες)


Για τους ασσους της Ακαδημίας και του Περιστερίου δεν βάζω το χερι μου στην φωτιά,τα αλλα 4 τα βλέπω στανταρ smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.