Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
AS1972
QUOTE (Gkos @ Jan 16 2015, 14:36 ) *
Θέλει κανείς από τον (επίσημο; ) Παναθηναικό,να μας ενημερώσει για τις εξελιξεις που ειχαμε στην χτεσινοβραδυνη προπόνηση;;;;


Πωπω, όλα τα μαθαίνεις!!!!! Σε έχει φοβηθεί το μάτι μου...χαχα
Χαχα... Λοιπόν... εγώ φυσικά και δεν είμαι ο επίσημος Παναθηναϊκός
αλλά ξέρω οτι δύο παίκτες, ο Γ. και ο Λ. (επώνυμα είναι, όχι μικρά)
εκδιώχθηκαν από την προπόνηση.
Λεπτομέρειες άλλος;;;;

Υ.Γ. Τα επώνυμα τα γράφω έτσι, γιατί έχουμε να κάνουμε και με παιδιά....
όποιος θέλει, ας τα γράψει...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Jan 16 2015, 15:17 ) *
Πωπω, όλα τα μαθαίνεις!!!!! Σε έχει φοβηθεί το μάτι μου...χαχα
Χαχα... Λοιπόν... εγώ φυσικά και δεν είμαι ο επίσημος Παναθηναϊκός
αλλά ξέρω οτι δύο παίκτες, ο Γ. και ο Λ. (επώνυμα είναι, όχι μικρά)
εκδιώχθηκαν από την προπόνηση.
Λεπτομέρειες άλλος;;;;

Υ.Γ. Τα επώνυμα τα γράφω έτσι, γιατί έχουμε να κάνουμε και με παιδιά....
όποιος θέλει, ας τα γράψει...


Ναι ,τώρα με τα αρχικά το έκανες πολύ δύσκολο.... smiley.gif


Έτσι και αλλιώς θα μαθευτεί διότι εγώ έμαθα ότι εκδιώχτηκαν από την ομάδα ,όχι από μια προπόνηση......

Γι αυτο είπα αν κανείς θέλει να μας πει....


AS1972
QUOTE (Gkos @ Jan 16 2015, 15:23 ) *
Ναι ,τώρα με τα αρχικά το έκανες πολύ δύσκολο.... smiley.gif


Έτσι και αλλιώς θα μαθευτεί διότι εγώ έμαθα ότι εκδιώχτηκαν από την ομάδα ,όχι από μια προπόνηση......

Γι αυτο είπα αν κανείς θέλει να μας πει....



Μωρέ κι εγώ αυτό έμαθα, οτι εκδιώχθηκαν από την ομάδα, αλλά χοντρό μου φαίνεται...
γι' αυτό έγραψα για προπόνηση.... smile.gif

ειναι και παιδιά.... πιστεύω οτι θα το λύσουν...
Gkos
Τα απόνερα της ήττας από την ΚΑΠ ή μαζεμένα προβλήματα ????

Ντροπή που ρωτάω τέτοια πράγματα ,αλλά ΑΝ φύγουν (ΑΝ) ,μπορουν να πάνε σε άλλη ομάδα μεσούσης της σεζόν ?

Ο ενας ειδικά ειναι πολύ ενδιαφερουσα περίπτωση ,για ομάδες χωρίς ψηλό.....
AS1972
QUOTE (Gkos @ Jan 16 2015, 15:37 ) *
Τα απόνερα της ήττας από την ΚΑΠ ή μαζεμένα προβλήματα ????

Ντροπή που ρωτάω τέτοια πράγματα ,αλλά ΑΝ φύγουν (ΑΝ) ,μπορουν να πάνε σε άλλη ομάδα μεσούσης της σεζόν ?

Ο ενας ειδικά ειναι πολύ ενδιαφερουσα περίπτωση ,για ομάδες χωρίς ψηλό.....



Με τίποτα δεν μπορούν αυτή τη στιγμή...
wike side
QUOTE(Gkos @ Jan 16 2015, 15:37 ) *
Τα απόνερα της ήττας από την ΚΑΠ ή μαζεμένα προβλήματα ????

Ντροπή που ρωτάω τέτοια πράγματα ,αλλά ΑΝ φύγουν (ΑΝ) ,μπορουν να πάνε σε άλλη ομάδα μεσούσης της σεζόν ?

Ο ενας ειδικά ειναι πολύ ενδιαφερουσα περίπτωση ,για ομάδες χωρίς ψηλό.....



Ξέρω πολύ καλά γιατί μιλάτε(ας περιμένουμε επίσημη θέση απο ΠΑΟ,σεβόμενοι την ομάδα και πάνω από όλα τα παιδιά,και μετά μιλάμε)

Όσο αφορά τα απόνερα, η ήττα από την ΚΑΠ ήταν ποτηράκι νερό,τσουνάμι ήταν η ήττα από την Ακαδημία και δεν έγινε τίποτα,
μάλλον βαθύτερα είναι τα αίτια και η ήττα αφορμή.

Επειδή έχουμε να κάνουμε με γονείς-δεν πιστεύω σε "κακά παιδιά"-όλα είναι πιθανά........ sad.gif
Gkos
QUOTE (wike side @ Jan 16 2015, 15:54 ) *
Ξέρω πολύ καλά γιατί μιλάτε(ας περιμένουμε επίσημη θέση απο ΠΑΟ,σεβόμενοι την ομάδα και πάνω από όλα τα παιδιά,και μετά μιλάμε)

Όσο αφορά τα απόνερα, η ήττα από την ΚΑΠ ήταν ποτηράκι νερό,τσουνάμι ήταν η ήττα από την Ακαδημία και δεν έγινε τίποτα,
μάλλον βαθύτερα είναι τα αίτια και η ήττα αφορμή.

Επειδή έχουμε να κάνουμε με γονείς-δεν πιστεύω σε "κακά παιδιά"-όλα είναι πιθανά........ sad.gif



Πρόσεχε τι γράφεις για γονείς , αμάν και πως κάναμε να ξεμπερδδέψουμε με τον πατέρα την άλλη φορά ...
wike side
QUOTE(Gkos @ Jan 16 2015, 15:57 ) *
Πρόσεχε τι γράφεις για γονείς , αμάν και πως κάναμε να ξεμπερδδέψουμε με τον πατέρα την άλλη φορά ...



Αγαπητέ Gkos...έχω ξαναπεί την άποψη μου περί γονεϊκής υποστήριξις σε νεαρούς αθλητές.Πείτε ότι θέλετε στα παιδιά σας εκτός από τεχνικά και κρίσεις γύρω από το άθλημα που ασχολούνται-και μην ξεχνάτε παίζουν εκείνα για τον εαυτό τους και όχι για εσάς.
Η επιτυχία τους θα είναι και δική σας μόνο σαν χαρά και όχι σαν καταξίωση ή απωθημένο!

Και κάτι τελευταίο ταΐστε τα σωστά και προσφέρεται καταφύγιο αγάπης στις καθημερινές αποτυχίες τους και όχι κρίση σε κάτι που οι περισσότεροι στην θέση τους θα ήταν απλά χειρότεροι. angry_red.gif

Gkos
QUOTE (wike side @ Jan 16 2015, 16:12 ) *
Αγαπητέ Gkos...έχω ξαναπεί την άποψη μου περί γονεϊκής υποστήριξις σε νεαρούς αθλητές.Πείτε ότι θέλετε στα παιδιά σας εκτός από τεχνικά και κρίσεις γύρω από το άθλημα που ασχολούνται-και μην ξεχνάτε παίζουν εκείνα για τον εαυτό τους και όχι για εσάς.
Η επιτυχία τους θα είναι και δική σας μόνο σαν χαρά και όχι σαν καταξίωση ή απωθημένο!

Και κάτι τελευταίο ταΐστε τα σωστά και προσφέρεται καταφύγιο αγάπης στις καθημερινές αποτυχίες τους και όχι κρίση σε κάτι που οι περισσότεροι στην θέση τους θα ήταν απλά χειρότεροι. angry_red.gif

Gkos
Nα πούμε δυο λόγια για τα ματς που γίνανε την Τρίτη ...

Για το ματς στο Περιστερι μας έγραψε ο φίλος doctor_dru ,για ΠΑΟ τα γράψαμε και με βίντεο, για Ακαδημία είπαμε....


Triple Crown - Παπάγος (Παίδες) 63-48

14η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Παίδων Α' ΕΣΚΑ
Γήπεδο: St. Lawrence
Ημ/νία: 13/01/2015
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Τηγάνης

Τα Δεκάλεπτα: 10-13, 20-13, 13-13, 20-09

Triple Crown (Δεμέναγας): Χασάπης, Αναστασίου 6, Δήμου 2, Ζήνας 2, Βαρουκτσής, Κοσμετάτος 5(1), Φωτιάδης 4(1), Γερογιάννης 26(1), Κωνσταντάς 2, Δεμέναγας 3(1), Οικονόμου 11(1), Σιδεράκης 2

Παπάγος (Στεφανάκης): Φετοκακής, Ρέκκας 21(2), Γεωργιόπουλος, Κώτσος 2, Μπουρτζόνης, Λευθεριώτης, Λιάσσας 4, Βαλιώτης, Μπορέτος 2, Παπαπέτρος 15(1), Κοντούδης 4, Ξηροφώτος

http://www.acpapagou.gr/index.php/el/home/...ppgu162014.html








13/01/15 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 71- 26


Πιο εύκολο έργο είχε η Παιδική ομάδα του ΑΣΕΔ στον αγώνα που χρονικά προηγήθηκε χθες του εφηβικού... Οι αθλητές του Τάκη Μπακογεώργου συνέτριψαν τον Άρη Πετρούπολης με 71-26 συνεχίζοντας την ξέφρενη πορεία τους με το απόλυτο των νικών σε όλα τα ματς (14 στα 14)!!!



Οι 45 πόντοι της διαφοράς στο τελικό αποτέλεσμα καταδεικνύουν αντίστοιχα και τη διαφορά δυναμικότητας των δύο αντιπάλων με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 36-15 στο ημίχρονο και 58-15 στο 30' "τρέχοντας" ένα επί μέρους σκορ 3ου 10λέπτου 22-0!!!

http://www.ased.gr/Articles/1364


Eδώ και το βίντεο


https://www.youtube.com/watch?v=c3BzXLmepaY


13/01/15 ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 46- 60 (16-9 , 26-29 ,38-49)


Εδώ δεν έχει ούτε βίντεο ,ούτε τίποτα ,θα σας γράψω εγώ ....
Τυχεροί είστε!!!

Δίκαιη νίκη για την ΑΕΝΚ ,απέναντι σε ένα Μαρούσι που προβλημάτισε!!!

Η ομάδα της Κηφισιάς ,παρατάχτηκε χωρίς τους Έλισον Σπαχια και Δημητριάδη (που κατέβηκαν με το εφηβικό μετά) και τον Κοκκίνη (που κρατούσε στατιστικά ) που είναι καιρό τραυματίας.
Στον αντίποδα το Μαρούσι είχε την γνωστή απουσία Ρέππα ....

Η πρώτη περίοδδος άνηκε αποκλειστικά στο Μαρούσι ,όπου με πάρα πολύ καλή άμυνα (όχι ζώνη) ανάγκασε την ΑΕΝΚ σε βεβιασμένα και άστοχα τρίποντα (πρέπει να ειχε στην πρώτη περίοδο τριπλάσια τριποντα απότι δίποντα η ΑΕΝΚ !!!) ,και τρεχοντας και στον αιφνιδιασμό εκλεισε με το +7 την πρωτη περίοδο ,διαφορά που θα μπορούσε κάλλιστα να ήταν διψήφια , αν το Μαρούσι δεν αστοχούσε σε πανέυκολα λει απ!!!






Η δεύτερη περίοδος ήταν διαφορετική ,αφού οι φιλοξενούμενοι περιόρισαν αισθητά το Μαρούσι ,δεν το άφησαν να τρέξει ,και χωρίς να παίξουν κανά μεγάλο μπάσκετ ροκάνισαν την διαφορά ,για να προσπεράσουν 23-24 μισό λεπτό πριν την ανάπαυλα....
Εκεί ο Σακελλαρίου με τεράστιο τρίποντο έκανε το 26-24 και εκεί έγιναν όλα τα λάθη μαζεμένα ....

Αστοχη η ΑΕΝΚ ,επιθετικό ριμπάουντ για καλάθι για το 26-26 ,ταιμ αουτ το Μαρουσι για την τελευταια επίθεση των 6 δευτερολεπτων κάπου (επειδή κύλησε χρόνος και διαμαρτυρήθηκε το Μαρούσι κύλησαν επιπλέον 2 ακόμα από τα 4 ), λάθος επαναφορά ,άστοχη η ΑΕΝΚ σε λει απ , κατοχη το Μαρουσι ,βηματα ,κατοχή η ΑΕΝΚ και 1,5 δευτερόλεπτο( το επιπλέον!!) και τρίποντο μαχαιριά στην ψυχολογια , αμαρκάριστο από την γωνία για το 26-29!!!


Η τρίτη περίοδος ήταν συνέχεια της δέυτερης ,όπου η ΑΕΝΚ με κάποια εύστοχα τρίποντα άνοιξε την διαφορά στο 32-39,πιο μετά 35-44 και 35-49 για να κλείσει με 38-49 η περίοδος....

Στην έναρξη της τέταρτης ,το Μαρούσι έκανε την τελευταία προσπάθεια ,αλλά δυο φορές στο 40-49 η μπάλα μπήκε και βγήκε σε τρίποντο ,το ίδιο και στο 40-51 και παρότι αμυντικα ηταν πολυ σφιχτό ( 40-51 στο 37' , δηλαδη επιμερους σκορ 2-2 ) άμα δεν μπορεις να σκοραρεις ....

Τέλος πάντων ,με αυτά και με τα αλλα μειωσε στο 46-55 το Μαρουσι ,κάπου εκει πήρε τρεις βολές η ΑΕΝΚ και σηκώιηκα να πάω στο ΔΑΙΣ.....

Αυτά εν συντομία......

*Δεν μπορώ να πω ότι η ΑΕΝΚ έπαιξε κανά τρομερό μπάσκετ ,αλλά ήταν καλύτερη από το (μέτριο) Μαρούσι και σίγουρα είχε πιο πολλές λύσεις και πιο πολλά κορμιά( καμιά σχέση με την ΑΕΝΚ που είχα δει τότε στην πρεμιέρα - για το φιλικό με Deree δεν σχολιάζω ,ήταν φιλικό)

*Ο Σακελλαριου πάλι με απογοήτευσε , ενώ τα κάνει όλα τόσο ωραία ,ώρες ώρες ξεχνάει να πασάρει όταν τον μαρκάρουν 3 και 4 άτομα ......
Και δεν ήταν και εύστοχος πάλι( ουτε στο φιλικο της μεικτης με ΚΑΠ ήταν ,ασχετα που εβαλε 15)....

Κρίμα ,γιατί όσο τον βλέπω ,τόσο βλέπω ότι έχει ακόμα απεριόριστες δυνατότητες .

Αυτα.











Gkos
Λοιπόν ,επειδή κάτι γράψαμε και για να μην αφήνουμε να αιωρουνται "πράγματα" :

*Ο Παναθηναικός εδιωξε από την ομαδα τον Παναγιώτη Γερονικό και τον Ντίνο Λιγνο.

*Ο λόγος (όπως τον είπανε στα υπόλοιπα παιδια) είναι ότι δεν τηρούσαν τους κανόνες.

*Ο λόγος (ο πραγματικός) είναι οι γονείς τους .
Είχαν υπάρξει πολλά επεισόδια πριν το οριστικό τέλος.


*Κρίμα για τα παιδιά καταρχάς,που ότι και να έγινε χάνουν όλη την σεζόν.

*Για τους γονεις τα εγραψε ωραιότατα ο wike side χτες.
Μακάρι αυτή η (ακραία) απόφαση να βαλει μυαλό σε αρκετούς γονεις.


Μπράβο στην ομαδα που είχε τα @@@@ να διώξει βασικούς παίκτες για να διατηρησει ότι ήταν να διατηρήσει.
Τον Δουκα δεν τον κέρδιζε με καμιά παναγία πάντως είτε ετσι ή αλλιώς

Καληνύχτα.
wike side
4η Αγωνιστική Παίδων Β γύρου:

Μία πολύ πονηρή και κρίσιμη αγωνιστική για το πλασάρισμα στην τετράδα και την σωτηρία στην ουρά αφενός ,αλλά και ποιο θα είναι το αγωνιστικό πρόσωπο του ΠΑΟ μετά τις τελευταίες εξελίξεις αφετέρου.

20/01/15 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ
Ντέρμπι για την τετράδα ανάμεσα σε δύο πολύ ανταγωνιστικές ομάδες που θα παλέψουν μαζί με την ΚΑΠ και την ΑΕΝΚ για την είσοδο τους στα play off.Σε όχι τόσο καλή κατάσταση ο Αμύντας,που όμως στην έδρα του είναι πάντα ανταγωνιστικός.Απο την άλλη
η Τριπλή δείχνει να πατάει πολύ γερά και η δουλειά του Δεμέναγα να αποδίδει καρπούς.(Το ρεπορτάζ βέβαια λέει ότι υπάρχουν προβλήματα με έναν αθλητή-γονέα,επιδημία έχει πέσει,και αναμένονται εξελίξεις).Το πιο δύσκολο ματσάκι???

20/01/15 20:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Δεύτερο ντέρμπι, σωτηρίας αυτή την φορά,με τον Παπάγο να χάνεται αν χάσει στο Σαλούν και το Μαρούσι να εδραιώνει την σωτη-
ρία του αν φύγει με το ρόζ φύλλο.Το πιο ενδιαφέρων παιχνίδι της αγωνιστικής(ίσως παίζεται μία κατηγορία)-θα είμαι εκεί σίγουρα.

20/01/15 20:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
Πρέπει να δείξει και σε δύσκολα η ΑΕΝΚ ότι είναι σε άνοδο και να κοντράρει τον ίσως κοιμισμένο Δούκα-απλά να κοντράρει......

20/01/15 20:15 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ
Βαθμολογικά αδιάφορο αλλά πονηρό.

20/01/15 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Απο μεγάλη νίκη η ΚΑΠ δεν νομίζω να αντιμετωπίσει προβλήματα.

20/01/15 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Και πάμε στο παιχνίδι που αν αξίζει να πάτε θα είναι όχι μόνο για αγωνιστικούς λόγους.Ο ΠΑΟ αναμένεται να συσπειρωθεί μετά τις
αγωνιστικές(ήττα απο ΚΑΠ στον τάφο),και έξω αγωνιστικές(διακοπή Λιγνού-Γερονίκου) εξελίξεις.Τώρα θα δείξουν, ανεξαρτήτως
αποτελέσματος ,αν λειτουργούν σωστά σαν ομάδα-υλικό έχουν.Κλειδί ο αντικαταστάτης στον ρόλο του Γερονίκου στο low post,
και η συγκομιδή πόντων απο άλλους παίκτες.Πάντως για να τα λέμε όλα αυτά τα δύο παιδιά είχαν μέχρι τώρα το τριάντα τις εκατό
στο σκοράρισμα του ΠΑΟ.
Το Περιστέρι από την άλλη έχει μία καλή ευκαιρία να κάνει ένα μεγάλο διπλό και να εδραιωθεί στην δεύτερη θέση για να αποφύγει τον Δούκα στα play off.(κάποιοι έχουν και άλλους λόγους αλλά άστο αυτό).
Gkos
Και γω θα ήθελα πολύ να είμαι Τάφο(δεν πειράζει θα το δω στο βίντεο) και θα παω μετά στους εφηβους ,αλλα παιδικό και γω θα είμαι Σαλούν,και ευχαριστουμε που ενημερωσες εγκαιρως να βαλω στις πόρτες κόσμο να ελεγχει να σε αποκαλύψουμε ποιος είσαιsmile.gif

Hint θα δώσεις;;;;


Για τον Παναθηναικό δύσκολα τα πράγματα ,μιας και έχει αμφίβολο βασικό παικτη με ιωση και υψηλό πυρετο,θα δούμε αν θα προπονηθεί σημερα.

Υ.γ.
Γερονικός και Λιγνός είχαν το 30% των πόντων του ΠΑΟ;
Πιθανό.
Τι ποσοστό των προσπαθειών είχαν όμως;
40% ? 50% ?
basket161166
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ !!!
Gkos
QUOTE (basket161166 @ Jan 19 2015, 13:47 ) *
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ !!!



ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Αρχίζει και σοβαρεύει το πράγμα!!!!!

Αυτά είναι!!


Να κάνω μια διευκρίνιση ,για να μην φάει λάθος άνθρωπος το ξύλο smile.gif

Έιμαι ψηλός ,γαλανομάτης και συνοδέυομαι πάντα από καλλίγραμμες κυρίες .

Που λάθος φαντάζεστε ,δεν είναι σχέσεις ,αλλά οι σωματοφύλακες μου (σαν τον Καντάφι και γω!)

Α,και δεν φοράω ποτέ κόκκινα ,όπως έχω ήδη ενημερώσει τον wike side.

Να σε περιμένω να γνωριστούμε ?

Τάφο ?


Τι θα φοράς ?
Gkos

Καλησπέρα σε όλους.

Πάμε να δώσουμε τα προγνωστικά μας.



20/01/15 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ


Ντέρμπι τετράδος,που θα κρίνει πολλά .
Με Αμυντα θα πάω,που αν θυμαστε στον πρώτο γύρο ειχε ξεκινήσει με 0/3 και έκανε σεφτέ με την Τριπλή Κορώνα.


20/01/15 20:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ


Λυπάμαι που φτάσαμε ως εδώ ,να πρέπει μια εκ των δυο να ακολουθήσει Αρη Πετρούπολης και Γαλάτσι.
Υπενθυμιζω ότι το Μαρουσι βρισκεται στις 5 νίκες και ο Παπάγος στις 3 (με διπλό στον πρώτο γύρο στον Αγιο Θωμά).
Σε περίπτωση νίκης του Αμαρουσιου πάει στις 6 ,και θέλει αλλη μια να εξασφαλιστεί πλήρως.
Σε περίπτωση νίκης του Παπάγου πάει στις 4,έχει την ισοβαθμια ,έχει ακόμα να παιξει με Γαλάτσι και Αρη Πετρούπολης(που το Μαρούσι τα εχει ηδη παίξει) ,έχει και Ακαδημια στο Σαλούν,μπορει να πάει στις 7 νικες,και άντε το Μαρούσι να βρει τρεις να παει στις 8.
Διπλό με τρέλα και κορδέλα.




20/01/15 20:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ


Εύκολα όχι,αλλά διπλό.


20/01/15 20:15 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ

Αδιάφορο δεν είναι,θέλει διπλό για να εξασφαλιστεί η Ακαδημια και θα το πάρει,αφού ο Αρης έχει πετάξει λευκή πετσέτα.
(Και στο ματς με Μαρούσι,που αν κέρδιζε είχε ελπίδες,είχε βάλει να παίξουν παμπαίδες που δεν είχαν καν συμμετοχή σε προπονήσεις,απότι μου είπαν)



20/01/15 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ



Εύκολα ή δύσκολα άσσος για την παρέα του Καρακατσάνη.



20/01/15 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ


Το ματς της αγωνιστικής,που λόγω των τελευταίων εξελίξεων γίνεται ιδιαιτέρων συνθηκών.

Συνηθίζεται μετά από σοκ (όπως μια αλλαγή προπονητή ή αποπομπή παικτών) μια ομαδα να βγάζει αντίδραση.

Βεβαια δεν πρέπει να παραγνωρίζουμε ότι τα δυο παιδιά που φύγανε ήταν σημαντικά γρανάζια στην (κακοκουρδισμένη) μηχανή του ΠΑΟ.

Ο wike side ανέφερε ότι είχαν 30% του σκοραρίσματος της ομάδας.
Βέβαια δεν ανέφερε με πόσες προσπάθειες,διότι ο ένας εξ αυτών ,δεν την έδινε και από το αριστερό στο δεξί.Να τα λέμε όλα.

Ανοίγω παρένθεση.
Την Κυριακη είχε φιλικό ο ΠΑΟ με τον (αδύναμο) Ηλυσιακό ,όπου ντάξει κέρδισε,αλλά το γεγονός που χρηζει μνείας είναι ότι σκόραραν όλοι οι παικτες που έπαιξαν.
Τυχαίο ίσως και όχι.


Και πάμε στο σήμερα.
Αναμένω στο βασικό σχήμα και με αρκετό χρόνο συμμετοχής τον Μπόλη,ο οποίος το τελευταιο διάστημα πραγματοποιεί πολυ καλες εμφανισεις,με διψηφια νούμερα στους πόντους και με μετρημένα σουτ.
Βεβαια σχημα με Κουφόπουλο,Γραψα και Μπόλη,θα ειναι αρκετά κοντό, αλλά τι να γίνει.
Και το Περιστέρι δεν ειναι πολύ ψηλη ομάδα,βαρύ ψηλό δεν έχει,θα δουμε.

Φαβορί πλεον το Περιστέρι σαφέστατα,αλλά εγώ θα στηριξω το πληγωμενο σπουργιτάκι(μιας και μιλάμε για πτηνά) και θα παίξω άσσο.





Καλη επιτυχία σε όλα τα παιδιά!
doctor_dru
QUOTE (Gkos @ Jan 19 2015, 14:06 ) *
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Αρχίζει και σοβαρεύει το πράγμα!!!!!

Αυτά είναι!!


Να κάνω μια διευκρίνιση ,για να μην φάει λάθος άνθρωπος το ξύλο smile.gif

Έιμαι ψηλός ,γαλανομάτης και συνοδέυομαι πάντα από καλλίγραμμες κυρίες .

Που λάθος φαντάζεστε ,δεν είναι σχέσεις ,αλλά οι σωματοφύλακες μου (σαν τον Καντάφι και γω!)

Α,και δεν φοράω ποτέ κόκκινα ,όπως έχω ήδη ενημερώσει τον wike side.

Να σε περιμένω να γνωριστούμε ?

Τάφο ?


Τι θα φοράς ?

Όλους για Τάφο μας βλέπω απόψε,μιας και το ματς χρήζει ιδιαίτερης παρακολούθησης...
Gkos
Εμείς Σαλουν θα είμαστε λέμε!!!

Εφηβους αμα θες ,οκ.

Ψήνω και gspara smile.gif
doctor_dru
QUOTE (Gkos @ Jan 20 2015, 16:25 ) *
Εμείς Σαλουν θα είμαστε λέμε!!!

Εφηβους αμα θες ,οκ.

Ψήνω και gspara smile.gif

Και για έφηβους λέμε εννοείται..Θέλουμε και gspara!
doctor_j
άντε gspara όπως βλέπεις θα είμαστε πολλοί μετά τις 9μισι εκεί... icon_drunk.gif
Gkos
QUOTE (doctor_j @ Jan 20 2015, 17:00 ) *
άντε gspara όπως βλέπεις θα είμαστε πολλοί μετά τις 9μισι εκεί... icon_drunk.gif



Eσύ να πας νωρίτερα ,θέλω ρεπορτάζ για το παιδικό.Thanx
doctor_j
QUOTE (Gkos @ Jan 20 2015, 17:31 ) *
Eσύ να πας νωρίτερα ,θέλω ρεπορτάζ για το παιδικό.Thanx


εσύ εντολές να δίνεις στην shot.gif ΠΑΡΕΑ σου... 24.gif
Gkos
Εύκολη,δικαια ,ευρεία,και με ωραιο μπάσκετ,νίκη του Παπάγου επί του Αμαρουσιου.
Gkos
Μεγάλη νίκη του Παο επί του Περιστερίου με 57-56,με ήρωα τον Αλφη Πιλάβιο!
Μοιραιος για τον συλλογο των Δυτικων Προαστιων ο Ιωαννου που αστόχησε στα 2"
Gkos
Ο Δούκας πέρασε με περίπατο από την ΑΕΝΚ(26π),η Ακαδημια ευκολα από Πετρούπολη(49-65),η ΚΑΠ 77-47 το Γαλάτσι . . .

Αν ξέρει κανείς για Αμυντα,θα ήταν καλό να γράψει!!
doctor_dru
QUOTE (Gkos @ Jan 20 2015, 22:03 ) *
Μεγάλη νίκη του Παο επί του Περιστερίου με 57-56,με ήρωα τον Αλφη Πιλάβιο!
Μοιραιος για τον συλλογο των Δυτικων Προαστιων ο Ιωαννου που αστόχησε στα 2"

Το ματς ξεκίνησε με τις 2 ομάδες να συμβαδίζουν και τον Παναθηναϊκό να προηγείται 6-5.Το Περιστέρι όμως έκανε ένα εξαιρετικό 3λεπτο(7-10') και έκλεισε την περίοδο στο 6-15.Το σερί των φιλοξενούμενων έφτασε στο 15-0(6-20) με τον Παο να έχει εμφανές πρόβλημα στην 2-3 ζώνη που επέλεξε να παίξει το Περιστέρι.Κάπου εκεί ο Παναθηναϊκός άρχισε να αντιδρά και σταδιακά η διαφορά ροκανίστηκε,ο Παο πέτυχε τρίποντο στα 4" πριν την λήξη του ημιχρόνου μειώνοντας στον πόντο(27-28) αλλά δέχθηκε τρίποντο με την εκπνοή από τα τα 9-10 μέτρα και το ημίχρονο έκλεισε 27-31.
Οι γηπεδούχοι όσο περνούσε η ώρα έδειχναν να πατάνε καλύτερα και στο 24΄κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα μετά από πολύ ώρα(43-41).Το Περιστέρι προσπαθούσε να μείνει κοντά στο σκορ κυρίως με προσωπικές ενέργειες του Μπιμπούδη αλλά οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να είναι μπροστά(55-50 στο 36').Το Περιστέρι έτρεξε ένα 6-0 στο τέλος και έδειχνε να παίρνει την νίκη αλλά ο Πιλάβιος είχε άλλη άποψη.

Gkos
 Παναθηναϊκός - Περιστέρι 57-56



Τα δεκάλεπτα :6-18,27-31,47-43,57-56 



Παναθηναϊκός (Γκούρας): Γράψας 17(1), Μπόλης 6, Κουφόπουλος 20(2), Πρισκομάτης, Βοντικάκης, Ντουντουνάκης, Πατιτάκης, Καρβούνης 2, Ζέρβας, Πιλάβιος 12, Τσιαντούλας, Σαλάππας

Σκόραραν 4,5 παικτες μόνο;;Εγώ πρόλαβα την τελευταια περίοδο,όπου αμφότερες οι ομάδες το γκρεμισαν και ο ΠΑΟ εβαλε 10 με δυο Γραψα, 2 Καρβουνη, και 6 Πιλαβιου. 
 Μου κανει τρομερη εντυπωση που σε αυτό το ρόστερ ο Πρισκοματης εμεινε στο 0!!!
Gkos
Τα χτεσινά αποτελέσματα



20/01/15 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 64- 60
20/01/15 20:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 55- 38
20/01/15 20:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 42- 68
20/01/15 20:15 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 49- 65
20/01/15 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 77- 47
20/01/15 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 57- 56
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jan 21 2015, 12:37 ) *
Τα χτεσινά αποτελέσματα




20/01/15 20:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 42- 68



Αήττητη συνεχίζει το πρωτάθλημα η Παιδική ομάδα Μπάσκετ του Συλλόγου μας η οποία χθες βράδυ (20/1) ξεπέρασε εύκολα και το εμπόδιο της ΑΕΝ Κηφισιάς με σκορ 42-68 κάνοντας έτσι το 15 στα 15!!!

Οι αθλητές του Τάκη Μπακογεώργου προηγήθηκαν από νωρίς με διψήφια διαφορά στο σκορ (5-20 στο 10') επιβάλλοντας το ρυθμό τους αλλά και την αγωνιστική τους ανωτερότητα (ημίχρονο 15-36) για να κατακτήσουν εύκολα ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα...



Τελικό σκορ ΑΕΝΚ - ΑΣΕΔ 42-68.

Πρώτοι σκόρερ των "μπλε" αναδείχθηκαν οι Δραγάτης (21π. με 1 τρίπ.) και Φωτόπουλος (17π. με 2/3 τρίπ.) με τον προπονητή της ομάδας μας να μοιράζει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές που είχε στη διάθεσή του...



http://www.ased.gr/Articles/1375
wike side
QUOTE(Gkos @ Jan 21 2015, 13:00 ) *
Αήττητη συνεχίζει το πρωτάθλημα η Παιδική ομάδα Μπάσκετ του Συλλόγου μας η οποία χθες βράδυ (20/1) ξεπέρασε εύκολα και το εμπόδιο της ΑΕΝ Κηφισιάς με σκορ 42-68 κάνοντας έτσι το 15 στα 15!!!

Οι αθλητές του Τάκη Μπακογεώργου προηγήθηκαν από νωρίς με διψήφια διαφορά στο σκορ (5-20 στο 10') επιβάλλοντας το ρυθμό τους αλλά και την αγωνιστική τους ανωτερότητα (ημίχρονο 15-36) για να κατακτήσουν εύκολα ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα...



Τελικό σκορ ΑΕΝΚ - ΑΣΕΔ 42-68.

Πρώτοι σκόρερ των "μπλε" αναδείχθηκαν οι Δραγάτης (21π. με 1 τρίπ.) και Φωτόπουλος (17π. με 2/3 τρίπ.) με τον προπονητή της ομάδας μας να μοιράζει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές που είχε στη διάθεσή του...



http://www.ased.gr/Articles/1375



Καλησπέρα... αν και είμαι ανακόλουθος ως προς την παρουσία μου(έβλεπα προπόνηση αντρών για προσωπικούς λόγους),παρακαλώ πλήρη ανάλυση για δύο παιχνίδια-Παπάγος-Μαρούσι και Αμύντας-Τριπλή- τα άλλα τα έμαθα αναλυτικά
Gkos
Καλησπέρα .....

Τέτοια κάνεις ,ανακοινώνεις την παρουσία ΣΟΥ ,στέλνουμε τα scouts και εσύ είσαι αλλού....


Για Αμύντα τι να σου πω ,δεν έχω ιδέα , ούτε σκορ δεν είχα μάθει.....

Για Παπάγου-Μαρούσι άμα βρω διάθεση......


Φτωχή εμφανιση από Μαρούσι πολύ......Ναυαγιο.

wike side
QUOTE(Gkos @ Jan 21 2015, 13:28 ) *
Καλησπέρα .....

Τέτοια κάνεις ,ανακοινώνεις την παρουσία ΣΟΥ ,στέλνουμε τα scouts και εσύ είσαι αλλού....


Για Αμύντα τι να σου πω ,δεν έχω ιδέα , ούτε σκορ δεν είχα μάθει.....

Για Παπάγου-Μαρούσι άμα βρω διάθεση......


Φτωχή εμφανιση από Μαρούσι πολύ......Ναυαγιο.



Έχω καταλάβει ότι θες παρακάλια... 77.gif
Gkos
Δεν θέλω να γράψω,γιατί μπορεί να γίνω κακός.

Το ματς ηταν κρισιμότατο μεν,αλλά η μία ομαδα το είχε καταλάβει και έπαιζε με το μαχαίρι στα δόντια και με πάθος,η αλλη λες και είχε πολλά περιθώρια.

Να δουμε τώρα τι θα κάνει που χρειάζεται 3 νίκες(at least)
AS1972
Ακούω τόσα για το ΠΑΟ-Περιστέρι.. ελπίζω να ανεβάσει το sportshero βιντεο....
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Jan 21 2015, 17:20 ) *
Ακούω τόσα για το ΠΑΟ-Περιστέρι.. ελπίζω να ανεβάσει το sportshero βιντεο....




Συνηθίζεται να λέμε "όπου ακούς πολλά κεράσια,κράτα μικρό καλάθι" smile.gif

Για να δούμε το βίντεο!


http://youtu.be/Dweii4140pY
Gkos
Πάρτε και το ματς της ΑΕΝΚ με Δούκα ,που απότι άκουσα ο Δραγάτης έκανε 5 καρφώματα ....

(Εγώ σε όσα ματς τον έχω δει ,ένα δεν έχει κάνει.....Μόνο στο ζέσταμα....Ρε Άγγελε, ρε Άγγελε!!!)


https://www.youtube.com/watch?v=xwWT2yVh7Zg
wike side
Καλημέρα με την "ελπίδα" να αγγίξει και το άθλημα...για καλύτερες μέρες smiley.gif



5η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
27/01/15 20:15 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Ξεκινάμε με αγώνα ζωής και θανάτου για το Μαρούσι που ψάχνει 3 νίκες για να σώσει την παρτίδα,αλλά με δύσκολο αντίπαλο που προέρχεται από μεγάλη νίκη.Αν πάντως παίξει όπως με τον Παπάγο δεν έχει καμία τύχη.

27/01/15 20:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
Σίγουρα πράγματα στο Δαίς σε έναν εύκολο αγώνα με τον Δούκα να δίνει φυσιολογικά χρόνο σε όλους λόγω και ιώσεων που ταλαιπωρούν κάποιους βασικούς.

27/01/15 20:00 ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Δύσκολο και αυτό με την ΑΕΝΚ να θέλει διπλό για να μείνει στο κόλπο για τετράδα αλλά και την Ακαδημία να ψάχνει νίκες γοήτρου και μαθηματικής σωτηρίας.

27/01/15 20:15 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
Ντέρμπι ουραγών και ίσως η πρώτη νίκη για Γαλάτσι.

27/01/15 20:00 ΜΠΟΘΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
Το ματσάκι της αγωνιστικής με το Περιστέρι να θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά από την επεισοδιακή ήττα στο νήμα απο το ΠΑΟ,και την ΚΑΠ να πηγαίνει φορμαρισμένη αλλά με πρόβλημα σε βασικό της παίκτη.(θα ήθελα να το δώ αυτό αλλά Μπόθου ρε φίλε wink.gif


27/01/15 20:45 ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
Τώρα θα δείξει ο ΠΑΟ αν μπορεί να λειτουργήσει σωστά σαν ομάδα,με ανεβασμένη ψυχολογία απο την νίκη με Περιστέρι,αλλά με
κουτσουρεμένο ρόστερ στους ψηλούς.


Gkos
Εγώ θα παρω νικες Αμυντα,Δουκα,ΑΕΝΚ,Γαλατσι,Περιστερι,και Τριπλη Κορωνα.
Gkos

Καλησπερίζω.

Πάμε να πουμε δυο λόγια για την προηγούμενη αγωνιστική.

Ειδα τα βιντεο ΑΕΝΚ-Δούκα,και ΠΑΟ-Περιστέρι.

Για το πρώτο δεν χρειάζονται σχόλια,για το δεύτερο μιλάμε για ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ Περιστερίου.

Και δεν αναφέρομαι στο τέλος(στην βιαστική επιθεση,στην ταπα του Κουφόπουλου και στο καλαθι του Πιλαβιου στο τρανζισιον),εννοώ όλο το ματς εξαρχής.

Από τον ΠΑΟ σκόραραν 2,5 παίκτες.
Ο Γράψας(που ήταν και ο κορυφαιος στις 2 πλευρες του παρκε),ο Κουφόπουλος και ο Πιλαβιος(που σκοραρει με πολυ συγκεκριμενο τρόπο-κάτω από το καλάθι και με επιθετικά ριμπαουντ)
Και παρόλα αυτά,κέρδισε ,λόγω ανεπάρκειας Περιστερίου.

Με Γράψα-Κουφόπουλο να πιανουν 40λεπτο,Μπολη πολύ πολυ άστοχο,Πρισκοματη να παιζει πολύ λίγο,με Καρβούνη κακό.

Ε τι άλλο να ζητήσει το Περιστέρι σε ένα ματς ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΟΛΗ την ΧΡΟΝΙΑ;

Τώρα βρισκεται 2-0 πίσω από ΠΑΟ και κατά 99,9% θα βρεθούν στα πλέι οφ στις θεσεις 2-3 (με όποιον να ναι γηπεδούχος,δεν έχει σημασια).
Και από 2-0  πίσω ,τόσα χρόνια μια ομάδα θυμάμαι να έχει επιστρέψει.
Το εφηβικό του ΠΑΟ πέρυσι στους τελικούς με ΦΟΑ.
Κανέναν άλλον.
Ακόμα και το παιδικό του ΠΑΟ με Χαραλαμπόπουλο,που έχανε 2-0 από Δούκα ,μέχρι το 2-2 το έφτασε.

Τελος πάντων.
Για Ακαδημια που επίσης δεν γράψαμε :


"Δεύτερη συνεχόμενη νίκη μεσα στο 2015 και έβδομη συνολικά για το Παιδικό της TeleUnicom BAC στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας της ΕΣΚΑ.
Σε παιχνίδι για την 15η αγωνιστική, η ομάδα της Ακαδημίας, νίκησε εύκολα εκτός έδρας τον Άρη Πετρούπολης με 65-49, παίρνοντας από την αρχή του παιχνιδιού την πρωτοπορία στο σκορ.
Επόμενο παιχνίδι, την Τρίτη 27 Ιανουαρίου (20:00), στο κλειστό της Ελληνογερμανικής, με την Νέα Κηφισιά.

Στο ματς του πρώτου γύρου των δύο ομάδων. η TeleUnicom BAC, είχε νικήσει εκτός έδρας με 61-57.

Τα δεκάλεπτα και οι πόντοι στο παιχνίδι με τον Άρη Πετρούπολης:

Τα δεκάλεπτα: 4-23, 13-37, 30-48, 49-65.

ΤeleUnicom BAC (Κώστας Παταβούκας, Αντώνης Μπότης):Γκοβέσης Χ., Ηλιόπουλος Δ., Δήμος Π., Λυμπερόπουλος Λ. 2, Ηλιόπουλος Ν., Ζαχόπουλος Π. 4, Προίσκος Α. 11, Αρσενόπουλος Ν. 14(2), Λουκαϊτης Η., Πάλλας Χ., Παπαγεωργίου 14(1), Καραγιάννης Γ. 20."

Να πω και για το Παπάγου-Μαρούσι.

Τι να πω δεν ξέρω!

Ο Παπαγος ήταν καλύτερος,κέρδισε δικαια ένα Μαρούσι που είχε μόνο διασωθέντα τον Χαντζάρα.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα καλό τρίλεπτο ,όπου μετέτρεψαν το 20-7 σε 20-20.
Πέραν τουτου,ουδέν.

Από Παπαγο εξαιρετικοί ήταν ο Λιασσας και ο Ρέκκας(πάρα πολλή δουλεια και πολλές ασσίστ-οι ποντοι του Παπαπέτρου ,ασσιστ του Ρεκκα είναι),αλλά  κορυφαιος ήταν ο (παμπαιδας) Κώτσος.

*Εφυγα σε ένα ταιμ αουτ , 2:50 πριν το τέλος για να προλάβω να παω Τάφο.
Το σκορ ηταν 55-38 !
Ε,τόσο έληξε!
Επικο;

15η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Παίδων Α' ΕΣΚΑ
Γήπεδο: Παπάγου

Ημ/νία: 20/01/2015

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σέλληνας 

Τα Δεκάλεπτα: 16-06, 12-16, 16-10, 11-06

Παπάγος (Στεφανάκης): Φετοκάκης, Ρέκκας 4, Γεωργιόπουλος, Κώτσος 14(1), Βλάχος, Λευθεριώτης 2, Λιάσσας 12(1), Μπουρτζόνης, Μπορέτος 8, Παπαπέτρος 13(1), Κοντούδης 2, Ξηροφώτος

Μαρούσι (Καρατζάς-Φώσκολος): Πάσιος, Χαρίσης 3, Κιόρτσης, Γιαννόπουλος, Θεοδωρίδης 4, Μεγγούλης, Χατζηστεφανίδης, Χαντζάρας 18(2), Σπηλιόπουλος, Σακελλαρίου 9(1), Παπαντός 2, Καραγιώργης 2

http://www.acpapagou.gr/index.php/el/art-g...maru162014.html

Εξελιξη σκορ

11-4  καλαθι και φαουλ  Κωτσος

14-6 τριποντο με  ταμπλο Παπαπετρος(Κακη αμυνα)

16-6   αιφνιδιασμος Λιασσας

Κακή άμυνα,κακός Σακελλαρίου.

20-7

20-12 τριποντο του Χαντζαρα

20-15 τριποντο του Χαντζαρα και ταιμ αουτ

20-18 Σακελλαριου

20-20 Σακελλαριου

28-22

Τελος ημιχρόνου

30-24 Ρεκκας

32-28  Σακελλαριου

34-28 Κώτσος

36-28 Λιασσας

38-28   Κώτσος

40-28  Παπαπετρος ασσιστ Ρεκκα

40-30  

44-32  τέλος τρίτης

47-34 Χαντζαρας

51-34 Κώτσος

55-36   

55-38

Πάμε στα σημερινά προγνωστικα

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ  2

Για να μην κερδίσει ο Αμυντας,θα πρέπει να γινουν πολλά σημερα.
Αν γινουν,έγιναν.
Εγώ διπλό θα πάρω,κουραστηκα να κουβαδιαζομαι από Μαρούσι(την προηγούμενη βδομάδα εχασα το απόλυτο και σε παίδες και σε εφήβους από το Μαρουσι,χαχα) smile.gif

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1

Εύκολο ματς θα έχει ο Δούκας.
Wike side,επειδη προφανώς θα αναφέρεσαι στο τι εγινε με ACS,και σε όσους δεν παίξανε,λογικα όλοι θα παιξουν σήμερα.
Ιωση ειχε ο Δραγατης.
Ενας ηταν κουρασμενος,και ένας ήταν τραφυματίας στο. . .πρόσωπο !

 ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ  2

Το πολύ δύσκολο της μέρας.
Πιο πλήρης και με μεγαλύτερο βαθος η ΑΕΝΚ ,με Δουκα ειχε κατι απουσιες που δεν ξέρω αν θα τις έχει σημερα, αλλα διπλό θα πάρω.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  1

Στάνταρ ασσος.
Μην τα ξαναλέω.
Κανει καλό β γύρο το Γαλάτσι,και ψάχνει την πρώτη νίκη,η  Πετρούπολη τα έχει παρατησει και βαζει παμπαίδες,θα παιξει και μια ζωνούλα η γηπεδούχος και θα κάνει σεφτέ.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ  1

Και γω θα ήθελα να το δω αυτό.
Για εκεί ημουνα αρχικά,να δω και το εφηβικό μετά.
Τέλος παντων .
Ασσος ειναι το ματς.
Δεν το παιρνει το Περιστερι για αλλη ηττα.
Η ΚΑΠ εχει βασικό παίκτη έξω.
Μιας και η ώρα εχει περασει ας το γραψουμε.
Τον Ψαρρά.

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ   1

Πολύ δύσκολη έξοδος για τον νέο ΠΑΟ,άσσο θα πάρω.

*Απο σημερα και για τις επόμενες αγωνιστικές,εγω  θα πηγαίνω στην Β κατηγορία.
Επειδη τελειώνει όπου να ναι η Β παιδων(τρεις αγωνιστικες) και δεν έχω δει καθόλου .
Υπαρχει πολυ ενδιαφερον.Και στο 12το ομιλο της Φιλοθεης με 4 ομαδες(λογικα τελευταια αγωνιστικη θα κριθουν όλα-τελευταια αγωνιστικη φιλοθεη-αμπελόκηποι),υπαρχει όμιλος που ισοβαθμουν τρεις ομαδες με 1 ηττα και εχουν να παιξουν όλοι με όλους,υπαρχει την επόμενη Δευτερα  ματς σε αλλο όμιλο όπου κρίνει πρώτη  μέχρι τρίτη θέση,όλο και καπου θα είμαι.

Έτσι και  αλλιώς,αποχωρώ από το φόρουμ σε λίγες μέρες.

Καλα να περασετε όπου και να πάτε.
AS1972
QUOTE (Gkos @ Jan 27 2015, 19:44 ) *
*Απο σημερα και για τις επόμενες αγωνιστικές,εγω  θα πηγαίνω στην Β κατηγορία.
Επειδη τελειώνει όπου να ναι η Β παιδων(τρεις αγωνιστικες) και δεν έχω δει καθόλου .
Υπαρχει πολυ ενδιαφερον.Και στο 12το ομιλο της Φιλοθεης με 4 ομαδες(λογικα τελευταια αγωνιστικη θα κριθουν όλα-τελευταια αγωνιστικη φιλοθεη-αμπελόκηποι),υπαρχει όμιλος που ισοβαθμουν τρεις ομαδες με 1 ηττα και εχουν να παιξουν όλοι με όλους,υπαρχει την επόμενη Δευτερα  ματς σε αλλο όμιλο όπου κρίνει πρώτη  μέχρι τρίτη θέση,όλο και καπου θα είμαι.

Έτσι και  αλλιώς,αποχωρώ από το φόρουμ σε λίγες μέρες.

Καλα να περασετε όπου και να πάτε.


Στο τέλος πέταξες τη βόμβα σου κι έφυγες να πας να δεις αγώνες...
Τι είναι αυτό πάλι;;;;
Gkos
Μετά από ενα πολυ καλό πρώτο ημιχρονο(38-19) ,63-51 κέρδισε το Μαρούσι και με (ξανα)κουβαδιασεsmile.gif
Ας ειναι!
Μην μου απαγορευσουν και αυτοι να πηγαινω να τους βλεπω φοβουμαιsmile.gif
vmar
Περιστέρι - ΚΑΠ 61-65
Μεγάλη νίκη για την Αγία με πολύ καλή εμφάνιση
Gkos
Λοιπον ,ο Δουκας κέρδισε ευκολα τον Παπαγο με καμια 30αρα,Μαρουσι ειπαμε,η ΑΕΝΚ 54-51 αλωσε την Ελληνογερμανικη, η ΚΑΠ περασε 65-61 από Μπόθο(εκει στο Περιστέρι,πλακα μας κάνετε εwink.gif ,το Γαλατσι εκανε σεφτέ,ενώ η Τριπλη Κορωνα επέστρεψε από -17 (!!!) και κέρδισε ΠΑΟ ,με 74-70!


4/6 κάναμε,αλλα καλά ήταν.
Περάσαμε δυσκολα σημεια ,και την πρώτη του Γαλατσιου που ειχαμε στανταρ!!!

Υ.γ.
Μιας και αυριο το ΟΑΚΑ ειναι μη διαθεσιμο λογω ξιφασκίας,η εθνικη παιδων κανόνισε φιλικό με Πανιώνιο στο Βαρίκας!
Αν κανεις ενδιαφέρεται. . .
wike side
Ξέρει κανείς για Τριπλή -ΠΑΟ και Περιστέρι-ΚΑΠ;
doctor_dru
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή 61-65

Ανώτερη η Αγία στο πρώτο ημίχρονο και εξαιρετική στην άμυνα καθώς κράτησε το Περιστέρι μόλις στους 22 πόντους.Το ημίχρονο έκλεισε με διαφορά 10 πόντων(22-32) την οποία οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν και στην μεγαλύτερη διάρκεια του 2ου ημιχρόνου.Στο τρίτο δεκάλεπτο είχαμε καταιγισμό τριπόντων και από τις 2 πλευρές με την διαφορά να πέφτει μέχρι το +7 και όχι πιο κάτω.Το Περιστέρι έκανε προσπάθεια για ανατροπή στο τελευταίο 3λεπτό του ματς καθώς εκμεταλλεύτηκε τα παιδικά λάθη της Αγίας.Το 51-60 έγινε 59-61 αλλά οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή,χάνοντας μάλιστα τον Μπιμπούδη στα τελευταία δευτερόλεπτα με τραυματισμό.
Δίκαιη νίκη για την Αγία Παρασκευή που ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα,ενώ το Περιστέρι παρουσιάστηκε αγνώριστο μέχρι το 25'.
Gkos
QUOTE (wike side @ Jan 28 2015, 00:03 ) *
Ξέρει κανείς για Τριπλή -ΠΑΟ και Περιστέρι-ΚΑΠ;





Μιας και κανείς δεν έγραψε για ΠΑΟ ,θα σου πω τα δικά μου !

Πήγα (στην γειτονια) να δω ΑΕΨ-Νήαρ Ηστ !!!

Τι σκεφτόμουνα δεν ξερω (είτε να ειχα παει Περιστερι,που γίνανε ματσάρες στα παιδικοεφηβικά ,είτε στο Μαρούσι-Αμυντας και καπάκι στο Δουκας-Αιγαλεω) απλά ήθελα να χαζέψω λίγο κατι διαφορετικό(όλες τις παραπάνω ομαδες τις έχω ξαναδει) !

Για το παιδικό,τι να πω,θα πω διακριτικά,ότι κακώς δεν φτιάξανε την Γ κατηγορια φέτος.


Το εφηβικο ειχε αρκετό ενδιαφερον .
Το Ψυχικό με τον (μικρό) Σκανδαλο,συν καποια αλλα παιδια (που δεν θα τα ξέρετε αρα μην γραφω) ,και η Νήαρ Ηστ με καλή ομαδα,έκανε την ανατροπή στο τέλος και κερδισε.
Ισως και θα μπορουσε να την ενα μπαραζ ανόδου πρώτου γύρου αυτό!!

Αυτα.
Επειδη αύριο δεν ξερω αν θα μπω, 8:30 είπαν στα παιδια να πανε , κατά τις 9:00 κάπου θα είναι το ματς.
Στο Βαρικας λεω.


QUOTE (AS1972 @ Jan 27 2015, 20:44 ) *
Στο τέλος πέταξες τη βόμβα σου κι έφυγες να πας να δεις αγώνες...
Τι είναι αυτό πάλι;;;;




Αυριο ,29 Γεναρη συμπληρώνω ενα έτος στο φόρουμ και σταματάω να γραφω.

Το εχω αποφασισει καιρό.

(Ισως το πάω ως την Κυριακη)

Θα μπαινω ως αναγνώστης,θα απαντάω στα πριβε,αυταsmile.gif
AS1972
Αυριο ,29 Γεναρη συμπληρώνω ενα έτος στο φόρουμ και σταματάω να γραφω.

Το εχω αποφασισει καιρό.

(Ισως το πάω ως την Κυριακη)

Θα μπαινω ως αναγνώστης,θα απαντάω στα πριβε,αυταsmile.gif


Δηλαδή τώρα τις θες;;; να φτιάξουμε νέο θέμα "Save Gkos" ?????

Είσαι η ψυχή του φόρουμ, ειδικά σ' αυτό το κομμάτι, ΔΕΝ γίνεται
να το εγκαταλείψεις!!!!!!!

Πρέπει ν αρχίσουμε να μαζεύουμε υπογραφές μου φαίνεται!!!!!!
χαχα
MAKHS
QUOTE(AS1972 @ Jan 28 2015, 12:50 ) *
Αυριο ,29 Γεναρη συμπληρώνω ενα έτος στο φόρουμ και σταματάω να γραφω.

Το εχω αποφασισει καιρό.

(Ισως το πάω ως την Κυριακη)

Θα μπαινω ως αναγνώστης,θα απαντάω στα πριβε,αυταsmile.gif


Δηλαδή τώρα τις θες;;; να φτιάξουμε νέο θέμα "Save Gkos" ?????

Είσαι η ψυχή του φόρουμ, ειδικά σ' αυτό το κομμάτι, ΔΕΝ γίνεται
να το εγκαταλείψεις!!!!!!!

Πρέπει ν αρχίσουμε να μαζεύουμε υπογραφές μου φαίνεται!!!!!!
χαχα

Η πρώτη υπογραφή από μένα . Χωρίς GKOS δεν γίνετε !
markos70
QUOTE(AS1972 @ Jan 28 2015, 12:50 ) *
Αυριο ,29 Γεναρη συμπληρώνω ενα έτος στο φόρουμ και σταματάω να γραφω.

Το εχω αποφασισει καιρό.

(Ισως το πάω ως την Κυριακη)

Θα μπαινω ως αναγνώστης,θα απαντάω στα πριβε,αυταsmile.gif


Δηλαδή τώρα τις θες;;; να φτιάξουμε νέο θέμα "Save Gkos" ?????

Είσαι η ψυχή του φόρουμ, ειδικά σ' αυτό το κομμάτι, ΔΕΝ γίνεται
να το εγκαταλείψεις!!!!!!!

Πρέπει ν αρχίσουμε να μαζεύουμε υπογραφές μου φαίνεται!!!!!!
χαχα


Περί ψυχής συμφωνώ απολύτως. Η υπογραφή μου (στο τετράγωνο μάλιστα) θεωρείται αυτονόητη.
Gkos
Ευχαριστώ για την στηριξηwink.gif

Καντε μια σελίδα στο fb και αν μαζέψει 1000 like το ξανασκέφτομαι.


Υ.γ.
Όποιος θελει να παει Βαρικας σημερα,ας παει 8:30 μην αρχίσει νωρις και με βρίζετεsmile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.