Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΜΙΣΗΤΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΟΥ ΝΒΑ ΓΙΑ ΣΑΣ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Kaez
Είμαι μεγάλος Hater του Tim Duncan.Στο GrNet sto #NBA γίνεται και ο σχετικός χαβαλές με τον τύπο,καθώς όλοι
συμφωνούμε ότι δεν υπάρχει αυτός ο παίχτης.Πολύ βαρετός όσο αποτελεσματικός και αν είναι.
THE FLASH
QUOTE(Belinelli @ Dec 1 2007, 21:42 ) *
Είμαι μεγάλος Hater του Tim Duncan.Στο GrNet sto #NBA γίνεται και ο σχετικός χαβαλές με τον τύπο,καθώς όλοι
συμφωνούμε ότι δεν υπάρχει αυτός ο παίχτης.Πολύ βαρετός όσο αποτελεσματικός και αν είναι.


συμφωνω απολυτα . Ειναι πολυ βαρετος παιχτης . Δεν εχει καθολου θεαμα .

Επισης μου τη σπαει η φατσα του Ντζινομπιλι πολυ . παρα πολυ.
Και ακομη ο Παρκερ... αυτοι οι 3 δεν αντεχονται για μενα
morfi
Καλά, ας είχα ένα παίκτη στην ομάδα μου να μου φέρνει πρωταθλήματα και ας ήταν πιο βαρετός και από τον Ντάνκαν.

QUOTE(THE FLASH @ Dec 22 2007, 14:09 ) *
Δεν εχει καθολου θεαμα .

Tι προτιμάς, θέαμα ή ουσία ;
THE FLASH
και τα δυο μαζι... φυσικα και ειναι καλη η ουσια αλλα θελω και θεαμα μεσα... αλλοστε στο ΝΒΑ ημαστε... θελει και θεαμα αυτος ο κοσμος
morfi
QUOTE(THE FLASH @ Dec 22 2007, 20:14 ) *
και τα δυο μαζι... φυσικα και ειναι καλη η ουσια αλλα θελω και θεαμα μεσα... αλλοστε στο ΝΒΑ ημαστε... θελει και θεαμα αυτος ο κοσμος

Kαλά, εννοείται πως συμφωνώ και δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί (για να μη πω κανένας) που να μην του αρέσει αυτός ο συνδυασμός. Αλλά αν μπορούσα να διαλέξω μεταξύ θεάματος και ουσίας, θα διάλεγα το δεύτερο (ουσία>θέαμα δηλαδή).
Δόξα τω Θεό, το ΝΒΑ έχει και από τα δύο. smile.gif
nikolas12
Εγω δε χωνευω τον Τονι Παρκερ μα δεν ξερω γιατι.
B for Basketball
QUOTE(hip-hop @ Dec 29 2007, 20:46 ) *
Εγω δε χωνευω τον Τονι Παρκερ μα δεν ξερω γιατι.

Ξανακανε ποστ οταν θα ξερεις...
Προς παρον κραταμε τον τονι tongue.gif
nikolas12
Βασικα sorry βλακειες ελεγα πριν.Ολους τους Spers δεν τους πηγαινω γιατι μια ομαδουλα ειναι και εμεις τους εχουμε βγαλει θεους.
morfi
QUOTE(hip-hop @ Dec 29 2007, 23:01 ) *
Βασικα sorry βλακειες ελεγα πριν.Ολους τους Spers δεν τους πηγαινω γιατι μια ομαδουλα ειναι και εμεις τους εχουμε βγαλει θεους.

Μία "ομαδούλα" που παίρνει πρωταθλήματα. wink.gif
nikolas12
Αυτο ειναι και κατι που τους αντιπαθω πιο πολυ.
B for Basketball
QUOTE(hip-hop @ Dec 29 2007, 21:01 ) *
Βασικα sorry βλακειες ελεγα πριν.Ολους τους Spers δεν τους πηγαινω γιατι μια ομαδουλα ειναι και εμεις τους εχουμε βγαλει θεους.

Eμεις τους εχουμε βγαλει θεους???
Εμεις απαξιωνουμε αυτους που γινανε μονοι τους (βαρετοι κατα τ'αλλα tongue.gif ) θεοι!!
Jimar
QUOTE(hip-hop @ Dec 29 2007, 16:01 ) *
Βασικα sorry βλακειες ελεγα πριν.Ολους τους Spers δεν τους πηγαινω γιατι μια ομαδουλα ειναι και εμεις τους εχουμε βγαλει θεους.


αν ειναι οι σπερς ''ομαδουλα'' οι υπολοιποι τι ειναι ??

εγω αντιπαθω πολυ τον μποουεν ισως επειδη ο ρολος του στους σπερς μου θυμιζει αυτον του χατζιβρεττα στον παο , ο οποιος επισης μου την σπαει ( αναγνωριζω ομως ποσο χρησιμοι ειναι και οι δυο για τις ομαδες τους)

επισης χαιρομαι οταν δεν παει καλα ο καρτερ, πραγματικα... ( δεν ξερω γιατι )
k1nG bObY
Μισώ τον Καλντερόν και τον Γκασόλ, γιατί είναι πραγματικα ερειστηκοί και μισητοί, τόσο στο παιχνίδι όσο και στον χαρακτήρα τους shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif


shot.gif shot.gif shot.gif Να ψοφήσουν shot.gif shot.gif shot.gif
Elio
Συμφωνω με King Koby για Gasol. Εριστικος μεχρι αηδιας.

Για εμενα ο πιο μισητος παιχτης (μαζι με Γκαζολ) ειναι ο Παρκερ απο Σπερς γιατι


α)οποτε τον εχω δει δεν ξερω γιατι θεωρειται παιχταρας, αλλα εχει κανει χαλια παιχνιδι---
β) ειναι παντρεμενος με την Λονγκορια
γ) ειναι γαλλος
δ) και παιζει στους Σπερς


Απο το παρελθον δεν γουσταρα καθολου Τομας απο πιστονς και σακιλ επισης. Κολοχαρακτηρας αν και παιχταρας ο ενας και ο Σακ αμπαλος τουλαχιστον τα πρωτα του 3 χρονια στο ΝΒΑ.



Ελιο
B for Basketball
QUOTE(Elio @ Jan 13 2008, 13:10 ) *
Συμφωνω με King Koby για Gasol. Εριστικος μεχρι αηδιας.

Για εμενα ο πιο μισητος παιχτης (μαζι με Γκαζολ) ειναι ο Παρκερ απο Σπερς γιατι
α)οποτε τον εχω δει δεν ξερω γιατι θεωρειται παιχταρας, αλλα εχει κανει χαλια παιχνιδι---
β) ειναι παντρεμενος με την Λονγκορια
γ) ειναι γαλλος
δ) και παιζει στους Σπερς
Απο το παρελθον δεν γουσταρα καθολου Τομας απο πιστονς και σακιλ επισης. Κολοχαρακτηρας αν και παιχταρας ο ενας και ο Σακ αμπαλος τουλαχιστον τα πρωτα του 3 χρονια στο ΝΒΑ.
Ελιο


Eκτος απο τον Γκασολ που ολοι συμφωνουμε...Για τους αλλους παντα εχουμε σοβαρους λογους αντιπαθειας tongue.gif
Οσο για τον σακ...Δεν ηταν τοσο κωλοχαρακτηρας...Περισοτερο τρελος θα ελεγα....!!
Και ποιος δινει δεκαρα για τα πρωτα του χρονια του Σακ??? Οτι εχει καταφερει μεχρι στιγμης κ οτι συγκαταλεγεται στους κορυφαιους σεντερ του ΝΒΑ σβηνει κ με το παραπανω τα 3 πρωτα χρονια..!

Εντιτ:Tα 3 πρωτα χρονια του ειχε τους καλυτερους Μ.Ο.
1st season: 23,4
2nd season 29.3
3rd season 29.3
(2 και 3 season ειχε τους καλυτερους Μ.Ο της καριερας του...Πως τον βγαζεις αμπαλο???)
captain charisma
καλυτερα για το σακ να ελεγες οτι οι ταινιες που γυρισε ηταν πολυ μουφα και δν το συμπαθεις σαν ηθοποιο....σ αυτο θα συμφωνησω απολυτα...
καζααμ και steel μεγαλες πατατες 19.gif 19.gif 69.gif
NBAholic
Για κωλοχαρακτήρα αναφερόταν στον Τόμας και βέβαια θα συμφωνήσω ως προς αυτό-το έδειχνε και η φάτσα.

Τώρα, για το Σακίλ, θα γνωρίζετε πολλοί βέβαια ότι είχε πολλές αντιπάθειες στα μέσα των 90'ς, για τους ίδιους λόγους (συν το γεγονός ότι το 1996-97 συμπεριλήφθηκε μάλλον νωρίς στους "50 κορυφαίους παίκτες όλων των εποχών" και σα να μη φτάνει αυτό, ήταν απών από την τελετή). Το "άμπαλος" αναφέρεται στις συγκρίσεις με τεχνίτες του στιλ Χακίμ, Ρόμπινσον, κτλ, αν και πολύ αμφιβάλλω για το αν θα έμοιαζαν οι ίδιοι περισσότερο "μπασκετικοί" απ'το Σακ αν είχαν τις ίδιες διαστάσεις. Κι εδώ που τα λέμε, η τεχνική δεν είχε και πολλή σημασία, μιας και αφενός κυριάρχησε από τα πρώτα του παιχνίδια (μοναδικός ρούκι στην ιστορία που αναδείχτηκε "παίκτης της εβδομάδας" την πρώτη του βδομάδα στο πρωτάθλημα), αφετέρου δήλωσε ο ίδιος ότι θέλει να μείνει στην ιστορία σα δυναμικός σέντερ που καταστρέφει τους πάντες στο διάβα του, όχι σαν τεχνίτης ή "ευγενικός γίγαντας".
xsot
Εγω μισω τους Spurs...............Ετσι,χωρις λογο..............
B for Basketball
QUOTE(B for Basketball @ Jan 13 2008, 13:15 ) *
Eκτος απο τον Γκασολ που ολοι συμφωνουμε...Για τους αλλους παντα εχουμε σοβαρους λογους αντιπαθειας tongue.gif



QUOTE(xsot @ Jan 13 2008, 14:04 ) *
Εγω μισω τους Spurs...............Ετσι,χωρις λογο..............

Eτσι Ετσι!!! 68.gif tongue.gif
captain charisma
λεω να ανοιξουμε δυο τοπικ για οσους μισουν σπερς και γκαζολ για να ξερουμε ποσοι ειμαστε icon_drunk.gif 69.gif
Wilkinson
Logiko ine na iste poloi mou misite tous Spurs afou sterisame apo olous esas to protathlima... tongue.gif wink.gif tongue.gif
Elio
ΝΒΑ holic το εθεσες πολυ καλα...


Για εμενα προσωπικα δεν θεωρειται 'παιχταρας' καποιος που δεν εχει εστω και ενα ψειγμα τεχνικης πανω του και ειναι απλα ενα τερας που συμπαρασερνει τα παντα στο διαβα του....

Ο Σακ πηρε τεραστια δημοσιοτητα γιατι το ΝΒΑ ηθελε να τον χρισει διαδοχο του MJ σε οτι αφορα το promotion kai to PR. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλος, απλα για εμενα πολυ υπερτιμημενος.

Για αυτο δεν τον παω και ουτε ποτε τον πηγαινα. Ειδικα οι συγκρισεις με χακιμ, γιουιν κτλ ηταν ατυχεις. Δεν μπορω να τους βαλω καν στην ιδια κατηγορια!


Τωρα για να μην αλλαζω το τοπικ....


Αλλοι αχωνευτοι και μισητοι παιχτες.... Αρινας--- την εχει δει και λιγο ψιλομεσσιας του παγκοσμιου μπασκετ. Τουρκογλου και Οκουρ επισης μισητοι. Μπεν Γουαλας γιατι προδωσε τα πιστονια για το χρημα.


αυτα


ελιο
B for Basketball
QUOTE(Elio @ Jan 13 2008, 17:19 ) *
ΝΒΑ holic το εθεσες πολυ καλα...
Για εμενα προσωπικα δεν θεωρειται 'παιχταρας' καποιος που δεν εχει εστω και ενα ψειγμα τεχνικης πανω του και ειναι απλα ενα τερας που συμπαρασερνει τα παντα στο διαβα του....

Ο Σακ πηρε τεραστια δημοσιοτητα γιατι το ΝΒΑ ηθελε να τον χρισει διαδοχο του MJ σε οτι αφορα το promotion kai to PR. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλος, απλα για εμενα πολυ υπερτιμημενος.

Για αυτο δεν τον παω και ουτε ποτε τον πηγαινα. Ειδικα οι συγκρισεις με χακιμ, γιουιν κτλ ηταν ατυχεις. Δεν μπορω να τους βαλω καν στην ιδια κατηγορια!
Τωρα για να μην αλλαζω το τοπικ....
Αλλοι αχωνευτοι και μισητοι παιχτες.... Αρινας--- την εχει δει και λιγο ψιλομεσσιας του παγκοσμιου μπασκετ. Τουρκογλου και Οκουρ επισης μισητοι. Μπεν Γουαλας γιατι προδωσε τα πιστονια για το χρημα.
αυτα
ελιο


Nαι...Πολλοι ομως ειχα τις διαστασεις του Ονιλ...Κ αλλοι λιγοτερο...Αλλα δεν πλησιασαν ουτε στο ελαχιστο τις επιδοσεις κ τις αποδοσεις τους....Παραδειγμα ο Ντιοπ τωρα...κ Παλιοτερα ο ολοβοκαντι....Θηριωδεις παιχτες αλλα σε καμια περιπτωση δεν φτασανε τον Ονιλ....Θα μ πεις ο ονιλ ειχε δυναμη....Τοτε θα μπορουσαν καλλιστα να τον κρατανε μακρια απο το καλαθι, η να παιρνουν φαουλ, η να μην τον αφηνουν να παρει μπαλα....Κ ομως οσα συστηματα φτιαχτηκαν για αυτον τα διαλυσε...οχι μονο με δυναμη...αλλα κ τεχνικη...Ναι μεν δεν ειχε την τεχνικη του χακιμ η του Γιουιν αλλα κ παλι...παιχτες χωρις τεχνικη κ μυαλο δεν αποδιδουν....Ουτε υπερτιμημενος ειναι....Τοσα καταφερε...Μονος του...Δεν το τα ριξαν ετσι απλα πανω του...Στο μονο π απετυχε ειναι να γινει διαδοχος του MJ..κατα τα αλλα εκανε καριερα αξιοζηλευτη...

Τους οκουρ κ τουρκογλου δεν εξηγεις γιατι...Μηπως επειδι ειναι τουρκοι???
Απο που κ ως π εβγαλες συμπερασμα οτι ο Αρινας την εχει δει μεσιας???
Ο Μπεν ειναι ο πρωτος που αλλαξε ομαδα για τα χρηματα???Αν ηταν ετσι τοτε αυτο το τοπικ θα επρεπε να γεμισει απο παιχτες που φυγαν για τα λεφτα!! Ετσι προχειρα να σου πω τον Αιβερσον...(ναι μεν ηθελε τιτλο αλλα τα λεφτα παιξανε σημαντικο ρολο)!!!
Elio
Nαι...Πολλοι ομως ειχα τις διαστασεις του Ονιλ...Κ αλλοι λιγοτερο...Αλλα δεν πλησιασαν ουτε στο ελαχιστο τις επιδοσεις κ τις αποδοσεις τους....Παραδειγμα ο Ντιοπ τωρα...κ Παλιοτερα ο ολοβοκαντι....Θηριωδεις παιχτες αλλα σε καμια περιπτωση δεν φτασανε τον Ονιλ....Θα μ πεις ο ονιλ ειχε δυναμη....Τοτε θα μπορουσαν καλλιστα να τον κρατανε μακρια απο το καλαθι, η να παιρνουν φαουλ, η να μην τον αφηνουν να παρει μπαλα....Κ ομως οσα συστηματα φτιαχτηκαν για αυτον τα διαλυσε...οχι μονο με δυναμη...αλλα κ τεχνικη...Ναι μεν δεν ειχε την τεχνικη του χακιμ η του Γιουιν αλλα κ παλι...παιχτες χωρις τεχνικη κ μυαλο δεν αποδιδουν....Ουτε υπερτιμημενος ειναι....Τοσα καταφερε...Μονος του...Δεν το τα ριξαν ετσι απλα πανω του...Στο μονο π απετυχε ειναι να γινει διαδοχος του MJ..κατα τα αλλα εκανε καριερα αξιοζηλευτη...

Τους οκουρ κ τουρκογλου δεν εξηγεις γιατι...Μηπως επειδι ειναι τουρκοι???
Απο που κ ως π εβγαλες συμπερασμα οτι ο Αρινας την εχει δει μεσιας???
Ο Μπεν ειναι ο πρωτος που αλλαξε ομαδα για τα χρηματα???Αν ηταν ετσι τοτε αυτο το τοπικ θα επρεπε να γεμισει απο παιχτες που φυγαν για τα λεφτα!! Ετσι προχειρα να σου πω τον Αιβερσον...(ναι μεν ηθελε τιτλο αλλα τα λεφτα παιξανε σημαντικο ρολο)!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Καλημερα....


Θα διαφωνησω γιατι εχουμε ισως διαφορετικη προσεγγιση.

Αναφερεις ντιοπ και ολοβοκαντι και τους συγκρινεις με τον Σακ. Για εμενα αυτοι οι δυο απεχουν ετη φωτος οπως απεχει και ο Σακ απο Χακιμ τουλαχιστον, Γιουιν και Ρομπινσον.

Ναι μεν καταφερε πραγματα, ναι μεν εχει ποντους, αλλα δεν παυω να τον θεωρω υπερτιμημενο διοτι ηταν προικισμενος απο την φυση σωματικα και ηλθε στο ΝΒΑ σε μια εποχη που ολοι εψαχναν εναν νεο ηρωα να στηριξουν τις πωλησεις.

Εκμεταλευθηκε τα προσοντα του και πηγε μπροστα αλλα για εμενα προσωπικα ενα τερας που ποσταρει και καρφωνει απλα δεν λεει τιποτα. Μην ξεχνας ποσους ειδικους προπονητες ειχε στις εκαστοτε ομαδες του να δουλευουν αποκλειστικα για αυτον.

Τελος παντων, επειδη δεν βγαζουμε ακρη, εγω τον μισω εσυ τον γουσταρεις. No hard feelings. smile.gif


Οσον αφορα για οκουρ και τουρκογλου ναι το βρηκες!!!

Για Αρινας εχω διαβασει αρκετες συνεντευξεις αλλα και πραγματα στο blog του και για αυτο εχω αυτη την αποψη. Για ΒΕΝ Wallace, εχεις ισως δικιο αλλα συμπαθω πολυ τα πιστονια και το mentality που εχουν σαν ομαδα και ο ben ηταν μαζι με τον rasheed αυτοι που δηλωναν πως ειναι στην ομαδα της καρδιας τους κτλ. Το οτι προτιμησε ετσι ξαφνικα τους Bulls μου λεει πολλα. Ισως πως ηθελε στατους σουπερ σταρ ανωτερο απο αυτο που απολαμβανε στο ντιτροιτ? Τοτε ειναι ακομα χειροτερος.



ελιο icon_wave.gif
manos 13
QUOTE(Zmac @ Apr 10 2007, 18:29 ) *
Εγω δεν παω καθολου τους:
  1. Kobe(ατομιστης)
  2. Iverson(παιζει ξυλο με ολους)
  3. Deshawn Stevenson(ψωναρα,γι'αυτο τον λογο)
  4. Miki Moore(στο ματς τον NJ με το PHX πηγε και κολλησε μαγκιες στον Nash shot.gif )


ρε συ ο deshawn σιγουρα θα εκανε πλακα. οταν το διαβαζα smiley.gif

QUOTE(Wilkinson @ Jan 13 2008, 16:42 ) *
Logiko ine na iste poloi mou misite tous Spurs afou sterisame apo olous esas to protathlima... tongue.gif wink.gif tongue.gif


α! οι spurs στερησαν το πρωταθλημα απο τις αλλες ομαδες? ημουν σιγουρος πψς ηταν η διαιτησια.... 68.gif tongue.gif

QUOTE(k1nG bObY @ Jan 4 2008, 16:16 ) *
Μισώ τον Καλντερόν και τον Γκασόλ, γιατί είναι πραγματικα ερειστηκοί και μισητοί, τόσο στο παιχνίδι όσο και στον χαρακτήρα τους shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
shot.gif shot.gif shot.gif Να ψοφήσουν shot.gif shot.gif shot.gif


lol σωστος! smiley.gif
kotzito
Εγω δεν παω καθολου Bryant(τρελη βεντετα) Wade(δεν ξερω γιατι απλα δεν τον παω) και Arenas.
nikolas12
Παιδια γιατι μισουμε ολοι τους μεγαλους παικτες των ομαδων; w00t.gif
Υστερα ο Γκασολ αλλαξε πορεια.Εγινε επιτελους σωστος ανθρωπος.Συμφωνω για αυτη τη χαζοφατσα τον Καλντερον rolleyes.gif και το λιγδα
Γκαρμπαχοσα(ή οπως τον λενε).
kvgs
Wade - #1 αντιπαθητικός, κ@λοφαρδος, υπερτιμημενος, κλαψιαρης, κακος αμυντικος, ball hog, πηρε μουφα πρωταθλημα και τον επομενο χρονο η πρωταθλητρια ομαδα του σκουπιστηκε απο τον 1ο γυρο, και το 2ο χρονο (2007-08) ειχε το χειροτερο ρεκορ στο ΝΒΑ

Parker - Υπερτιμημενη κοντουρα σηφουνας, σοφτ, κακιστος αμυντικος που πηρε πρωταθληματα με τις πλατες των Ντανκαν και Μανού

Bowen - ελεινος και τρισαθλιος

Gasol - υπεροπτης, απλυτος

Baron Davis - ο πιο ασταθης παιχτης της ιστοριας, εκνευριστικα καλος καποιες φορες

Shawn Marion - αντιμπασκετικος, κλασικο παραδειγμα αθληταρα μαυρου αμπαλου που περνιεται για παιχταρα, η συγκριση που γινεται με τον Πιπεν απλα για γελια

Ronnie Turiaf - απλα ενας ακομα α σ χ ε τ ο ς ευρωπαιος στο ΝΒΑ


δεν αντεχω να μην αναφερω και 2 "αγαπημενους" προπονητες

Stan Van Gundy - ξεροκεφαλος, ξερολας, ρατσιστης

Pat Riley - μηδενικη φιλοσοφια μπασκετ, με τους καλυτερους παιχτες του ΝΒΑ και εγω παιρνω τα πρωταθληματα, μολις φυγουν οι παιχταραδες παραταει τις ομαδες του


........νιωθω ηδη καλυτερα smiley.gif
NBAholic
QUOTE
Pat Riley - μηδενικη φιλοσοφια μπασκετ, με τους καλυτερους παιχτες του ΝΒΑ και εγω παιρνω τα πρωταθληματα, μολις φυγουν οι παιχταραδες παραταει τις ομαδες του


Τότε πώς εξηγείται το 2006, έχοντας σαν κορυφαίο παίκτη τον "υπερτιμημένο" Γουέιντ και πιο πίσω ένα σωρό γερόντια;
Για το "μηδέν φιλοσοφία", δε θα το σχολιάσω. Απλώς θα αναφέρω ότι σε μια ομάδα όπως οι Λέικερς των 80'ς, προπονητής που δε θα μπορούσε να διαχειριστεί τα εγώ των αστεριών της ομάδας δε θα άντεχε. Ελπίζω να μη νομίζει κανείς ότι δεν υπήρχαν εγωισμοί ακόμη και σε εκείνη την ομάδα. Τον Πολ Γουέστχεντ ο Μάτζικ τον έδιωξε (ή, στην ελαφρότερη περίπτωση, έβαλε το χέρι του για να φύγει).
morfi
QUOTE(kvgs @ Mar 27 2008, 11:29 ) *
Wade - #1 αντιπαθητικός, κ@λοφαρδος, υπερτιμημενος, κλαψιαρης, κακος αμυντικος, ball hog, πηρε μουφα πρωταθλημα και τον επομενο χρονο η πρωταθλητρια ομαδα του σκουπιστηκε απο τον 1ο γυρο, και το 2ο χρονο (2007-08) ειχε το χειροτερο ρεκορ στο ΝΒΑ


QUOTE(kvgs @ Mar 27 2008, 11:29 ) *
κ@λοφαρδος

Aπό ένα σημείο δεν νομίζεις ότι πρέπει να σταματήσει να αποκαλείται "κωλοφαρδεία";

QUOTE(kvgs @ Mar 27 2008, 11:29 ) *
υπερτιμημενος

Υπερτιμημένος; Κάποιος που παίρνει ένα πρωτάθλημα σχεδόν μόνος του μου είναι αδύνατο να πιστέψω ότι έχει υπερεκτιμηθεί.

QUOTE(kvgs @ Mar 27 2008, 11:29 ) *
πηρε μουφα πρωταθλημα και τον επομενο χρονο η πρωταθλητρια ομαδα του σκουπιστηκε απο τον 1ο γυρο, και το 2ο χρονο (2007-08) ειχε το χειροτερο ρεκορ στο ΝΒΑ

Και φταίει μόνο αυτός; Δεν νομίζω.
Για τη κατάντια των Χιτ φταίει πρώτα η διοίκηση της ομάδας που δεν πρόβλεψε το μέλλον ενώ φαινόταν ξεκάθαρα τι πρόκειται να γίνει, και μετά όλοι οι άλλοι. Μην τα φορτώνεις όλα στον Γουέιντ επειδή σου είναι αντιπαθητικός.

QUOTE(kvgs @ Mar 27 2008, 11:29 ) *
Pat Riley - μηδενικη φιλοσοφια μπασκετ, με τους καλυτερους παιχτες του ΝΒΑ και εγω παιρνω τα πρωταθληματα, μολις φυγουν οι παιχταραδες παραταει τις ομαδες του


QUOTE(kvgs @ Mar 27 2008, 11:29 ) *
με τους καλυτερους παιχτες του ΝΒΑ και εγω παιρνω τα πρωταθληματα

Aυτό το επιχείρημα δεν στέκει ούτε κατά διάννοια. Πόσες ομάδες είχαν σούπερ υλικό και όμως απέτυχαν παταγωδώς; Ένα τέτοιο υλικό χρειάζεται ειδική μεταχείρηση. Πόσοι μπορούν να το πετύχουν και μάλιστα με τα μέγιστα αποτελέσματα και με τη μέγιστη διάρκεια αυτών; Πόσοι μπορούν όχι μόνο να τους κάνουν να κερδίσουν, αλλά να συνεχίσουν να τους δίνουν κίνητρo την ώρα που οι παίκτες νιώθουν πως έχουν καταφέρει τα πάντα και δεν μπορούν να το βρουν από μόνοι τους;

Σύμφωνα με αυτή τη (λανθασμένη) λογική τότε :
1) σχεδόν όλοι οι πρωτοκλασάτοι προπονητές του ΝΒΑ είναι ουσιαστικά άχρηστοι. Από τους Ράιλι και Τζακσον μέχρι τους Άουερμπαχ και Ντέιλι.

2) και όχι μόνο του ΝΒΑ. Σύμφωνα πάντα με αυτή τη λογική αν είχε ο οποιοσδήποτε τους παίκτες που έχει ο Ομπράντοβιτς στον Παναθηναικό ή ακόμη και ο Γιαννάκης στην Εθνική, τι θα τον εμπόδιζε να πετύχει τα ίδια;
nikolas12
QUOTE(kvgs @ Mar 27 2008, 11:29 ) *
Wade - #1 αντιπαθητικός, κ@λοφαρδος, υπερτιμημενος, κλαψιαρης, κακος αμυντικος, ball hog, πηρε μουφα πρωταθλημα και τον επομενο χρονο η πρωταθλητρια ομαδα του σκουπιστηκε απο τον 1ο γυρο, και το 2ο χρονο (2007-08) ειχε το χειροτερο ρεκορ στο ΝΒΑ

Parker - Υπερτιμημενη κοντουρα σηφουνας, σοφτ, κακιστος αμυντικος που πηρε πρωταθληματα με τις πλατες των Ντανκαν και Μανού

Bowen - ελεινος και τρισαθλιος

Gasol - υπεροπτης, απλυτος

Baron Davis - ο πιο ασταθης παιχτης της ιστοριας, εκνευριστικα καλος καποιες φορες

Shawn Marion - αντιμπασκετικος, κλασικο παραδειγμα αθληταρα μαυρου αμπαλου που περνιεται για παιχταρα, η συγκριση που γινεται με τον Πιπεν απλα για γελια

Ronnie Turiaf - απλα ενας ακομα α σ χ ε τ ο ς ευρωπαιος στο ΝΒΑ
δεν αντεχω να μην αναφερω και 2 "αγαπημενους" προπονητες

Stan Van Gundy - ξεροκεφαλος, ξερολας, ρατσιστης

Pat Riley - μηδενικη φιλοσοφια μπασκετ, με τους καλυτερους παιχτες του ΝΒΑ και εγω παιρνω τα πρωταθληματα, μολις φυγουν οι παιχταραδες παραταει τις ομαδες του
........νιωθω ηδη καλυτερα smiley.gif


1.Με την καλη κουβεντα στο στομα εισαι.
2.Μονο και με το ζορι για Παρκερ συμφωνω.
3.Που τα βρηκες ολα αυτα τα επιθετα σαν και εμενα βιβλιοφαγος εισαι;
mog#4
με μεγαλη διαφορα ο bowen ειδικα μετα τα περσινα κατορθωματα του στο nash ....επισης με ξυνιζει λιγο o barbosa αλλα θεωρω οτι για εκτος παιχτης ειναι πολυ καλος....αυτα... 68.gif
Rondo
Ο Μποουεν είναι όντως απαράδεκτος, ο χειρότερος όλων... 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
captain charisma
και οι μποουεν haters ολο και πληθαινουν 19.gif 19.gif
sherman
Δεν σκαμπαζω κ πολλα πραγματα απο nba-δεν μου αρεσει(!!)- αλλα θα αναφερω μερικα ονοματα.

Ginobili, Varejao of course, Garbajosa, Calderon και Vujacic...
kvgs
QUOTE(mog#4 @ Mar 27 2008, 23:55 ) *
με μεγαλη διαφορα ο bowen ειδικα μετα τα περσινα κατορθωματα του στο nash ....επισης με ξυνιζει λιγο o barbosa αλλα θεωρω οτι για εκτος παιχτης ειναι πολυ καλος....αυτα... 68.gif


τζουνιορ όπως είδες συμπεριέλαβα στη λίστα μου και τον αγαπημένο σου παίχτη.... angry_red.gif angry_red.gif
το πιο εκνευριστικό με τον b.davis και d.wade είναι ότι πιάσανε απιστευτη απόδοση στα playoffs 06 και 07 αντιστοιχα κόντρα στους mavs, τους οποιους τυχαινει να συμπαθω ιδιαιτερα...
kvgs
QUOTE(hip-hop @ Mar 27 2008, 23:25 ) *
1.Με την καλη κουβεντα στο στομα εισαι.
2.Μονο και με το ζορι για Παρκερ συμφωνω.
3.Που τα βρηκες ολα αυτα τα επιθετα σαν και εμενα βιβλιοφαγος εισαι;


1. Καποιοι παιχτες πραγματικα μου σπανε τα νευρα οταν τους βλεπω να παιζουν angry_red.gif angry_red.gif
2. Αυτό σημαίνει ότι δεν αντιπαθείς τους υπόλοιπους... Ουτε καν τον Μπόουεν?? Ούτε Γκασόλ? Τι καλύτερο από το να κέρδιζε η εθνική κάποιο τελικό με Ισπανία στον ποντο με τελευταία φάση τάπα του Κουφού (ή όποιου άλλου) στον Γκασόλ?!?!?!? Priceless!!!! 41.gif 41.gif
3. Μπασκετοφαγος ισως... cool.gif και οχι τοσο πολυ πια
kvgs
QUOTE(NBAholic @ Mar 27 2008, 14:31 ) *
Τότε πώς εξηγείται το 2006, έχοντας σαν κορυφαίο παίκτη τον "υπερτιμημένο" Γουέιντ και πιο πίσω ένα σωρό γερόντια;


QUOTE(morfi @ Mar 27 2008, 15:07 ) *
Aπό ένα σημείο δεν νομίζεις ότι πρέπει να σταματήσει να αποκαλείται "κωλοφαρδεία";
Υπερτιμημένος; Κάποιος που παίρνει ένα πρωτάθλημα σχεδόν μόνος του μου είναι αδύνατο να πιστέψω ότι έχει υπερεκτιμηθεί.


Μαλιστα... βλέπω οτι εχουμε αρκετούς wade supporters, πολύ όμορφα laugh.gif laugh.gif

Το "ένα σωρό γερόντια" και το "μόνος του" που λέτε είναι οι:
Shaq, Jason Williams, Mourning, U. Haslem, Derek Anderson, Jason Kapono, A. Walker, J.Posey, G. Payton
blink.gif blink.gif blink.gif

Καλός παίχτης ο d.wade, δε λέω, αλλά σε καμία περίπτωση επιπέδου Kobe, Lebron ούτε καν T-Mac και Pierce. Γι'αυτό τον λέω υπερτιμημένο. Είναι απλά ένας σύγχρονος Dominique Wilkins, πολύ πιο αντιπαθητικός, κλαψιάρης και τυχερός (που πήρε πρωτάθλημα και δόξα).

Άλλωστε, ποιανού παίχτη μεγάλης στόφας η ομάδα έχει 13 νίκες και 60 ήττες 2 χρονιές αφού πάρει το πρωτάθλημα?
mog#4
φιλε kvqs για τον baron πρεπει να πλενεις το στωμα σου πριν μιλησεις.... smiley.gif ....ειληκρινα για μενα αυτος ο παιχτης ειναι ο ορισμος μια ομαδα μονος του οταν βεβαια ειναι καλα και οχι τραυματισμενος...δλδ η περσινη του αποδοση στους τελικους σε χαλασε????πηγε το golden state εκει μαζι jay-rich και απεκλεισε τους μαβερικς....επισης το καρφωμα του στα μουτρα του κιριλενκο ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει....οποτε respect..... 41.gif
morfi
QUOTE(kvgs @ Mar 28 2008, 13:08 ) *
Μαλιστα... βλέπω οτι εχουμε αρκετούς wade supporters, πολύ όμορφα laugh.gif laugh.gif

Το "ένα σωρό γερόντια" και το "μόνος του" που λέτε είναι οι:
Shaq, Jason Williams, Mourning, U. Haslem, Derek Anderson, Jason Kapono, A. Walker, J.Posey, G. Payton
blink.gif blink.gif blink.gif


"ένα σωρό γερόντια"
Το 2006 από τους παραπάνω παίκτες, οι πέντε ήταν 30+, και οι περισσότεροι από τους άλλους τα πλησίαζαν. Δεν θεωρούνται μεγάλοι σε ηλικία παίκτες 33, 37 και 38 χρονών; Δεν παίζει ρόλο ειδικά όταναυτοί αποτελούν τον πυρήνα της ομάδας;

"μόνος του"
- "Derek Anderson, Jason Kapono" Γιατί τους ανέφερες; Ο ένας (Άντερσον) ήταν τελειωμένος πολύ καιρό πιο πριν και ο άλλος (Καπόνο) ούτε καν συμμετοχή δεν είχε στο πρωτάθλημα του 2006.
Ακόμη και ύστερα, το μόνο έκανε ήταν να σουτάρει δύο-τρία τρίποντα και κάτι έγινε... rolleyes.gif

- Επίσης, το "μόνος του" δεν είχε και τόσο σημαντική κυριολεξία όσο του έδωσα να φαίνεται. Ναι μεν είχε ένα εξαίσιο supporting cast δίπλα του*, αλλά αυτός ήταν που πήρε την ομάδα από το χέρι στα πιο δύσκολα εμπόδια. Οι Χιτ χωρίς τον Γουέιντ θα ήταν ζήτημα αν έπαιρναν μία νίκη από τους Πίστονς (για τελικούς ΝΒΑ ούτε καν το συζητάω), για να μη πω ότι θα έβρισκαν προβλήματα ακόμη και απέναντι στους Νετς.

*Και αλήθεια, ξέρεις κάποιον που να πήρε πρωτάθλημα χωρίς να έχει εξαίσιους συμπαίκτες γύρω του;

QUOTE(kvgs @ Mar 28 2008, 13:08 ) *
Καλός παίχτης ο d.wade, δε λέω, αλλά σε καμία περίπτωση επιπέδου Kobe, Lebron ούτε καν T-Mac και Pierce. Γι'αυτό τον λέω υπερτιμημένο. Είναι απλά ένας σύγχρονος Dominique Wilkins, πολύ πιο αντιπαθητικός, κλαψιάρης και

Ποιός από όλους αυτούς που αναφέρεις (εκτός από τον Κόμπι) έχει πάρει πρωτάθλημα ή κάποιο βραβείο MVP;

QUOTE(kvgs @ Mar 28 2008, 13:08 ) *
τυχερός (που πήρε πρωτάθλημα και δόξα).

Γίνεται ένας παίκτης που κερδίζει το πρωτάθλημα ενώ επιβάλλεται σε όλους τους αντιπάλους του να τα καταφέρνει όλα αυτά από τύχη;

QUOTE(kvgs @ Mar 28 2008, 13:08 ) *
Άλλωστε, ποιανού παίχτη μεγάλης στόφας η ομάδα έχει 13 νίκες και 60 ήττες 2 χρονιές αφού πάρει το πρωτάθλημα?

Νομίζω ότι απάντησα σε αυτό στο προηγούμενο μου ποστ.

QUOTE(mog#4 @ Mar 28 2008, 13:26 ) *
δλδ η περσινη του αποδοση στους τελικους σε χαλασε????

DUH !

Που; biggrin.gif
NBAholic
QUOTE
Μαλιστα... βλέπω οτι εχουμε αρκετούς wade supporters, πολύ όμορφα

Το "ένα σωρό γερόντια" και το "μόνος του" που λέτε είναι οι:
Shaq, Jason Williams, Mourning, U. Haslem, Derek Anderson, Jason Kapono, A. Walker, J.Posey, G. Payton


Προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα fan του Γουέιντ. Αλλά οι επιδόσεις του δεν οφείλονται στην τύχη. Δες τι όργια έκανε με το Ντιτρόιτ το 2006, χωρίς καν να χρειαστεί τη βοήθεια των διαιτητών, όπως εν μέρει συνέβη με το Ντάλας (παρότι και πάλι δεν αρκεί αυτή για να μειώσει την επίσης μεγάλη επίδοσή του και στους τελικούς). Δες και τις επιδόσεις του το 2005. Κι ο Γουέιντ δεν αποτελεί καν το μεγάλο σουτέρ που σκοράρει βγαίνοντας από σκριν ή που εξαρτάται ιδιαίτερα από καλούς πασέρ για να είναι αποτελεσματικός.

Και οι περισσότεροι από όσους αναφέρεις βρίσκονταν είτε στη δύση της καριέρας τους είτε στην παρακμή τους. Προφανώς και έπαιξαν σημαντικό ρόλο στο πρωτάθλημα του 2006. Αλλά όχι όσο ο Γουέιντ και, εδώ που τα λέμε, ας μου βρει κανείς κάποια πρόβλεψη εκείνη τη σεζόν που να έχριζε τους Χιτ πρωταθλητές. Όλοι έλεγαν ότι ή θα έχαναν στα 6-7 παιχνίδια απ'το Ντιτρόιτ ή ότι θα έχαναν στα 5-6 από τους δυτικούς πρωταθλητές (οι περισσότεροι έλεγαν Σπερς).

QUOTE
Καλός παίχτης ο d.wade, δε λέω, αλλά σε καμία περίπτωση επιπέδου Kobe, Lebron ούτε καν T-Mac και Pierce. Γι'αυτό τον λέω υπερτιμημένο. Είναι απλά ένας σύγχρονος Dominique Wilkins, πολύ πιο αντιπαθητικός, κλαψιάρης και τυχερός (που πήρε πρωτάθλημα και δόξα).

Άλλωστε, ποιανού παίχτη μεγάλης στόφας η ομάδα έχει 13 νίκες και 60 ήττες 2 χρονιές αφού πάρει το πρωτάθλημα?


Πρέπει να αναφέρω τα "κατορθώματα" της ομάδας του Τ-Mac το 2004; Και τουλάχιστον ο Γουέιντ έχει κατακτήσει ένα πρωτάθλημα περάσει πέρα από τον πρώτο γύρο των πλέι οφ.
Ο Πιρς, όσο υποτιμημένος κι αν ήταν, δεν είναι καλύτερος του Γουίλκινς.
Flash
O morfi με κάλυψε πλήρως αναφορικά με το "γεροντια" και το "μόνος του" όπως και με αρκετά άλλα. 41.gif
Εγώ απλά να συμπληρωσω κάποια επιμέρους κομμάτια...

QUOTE
Είναι απλά ένας σύγχρονος Dominique Wilkins, πολύ πιο αντιπαθητικός, κλαψιάρης και τυχερός (που πήρε πρωτάθλημα και δόξα).


Αν το να είναι ένας σύγχρονως Dominique Wilkins (που προσωπικά δε συμφωνώ), δηλαδή μια εκμοντερνισμένη εκδοχή ενός εκ των θεαματικότερων παικτών στην ιστορία του ΝΒΑ (κάτι που για το άθλημα αλλά και ειδικότερα για αυτό το πρωτάθλημα έχει μεγάλη αυταξία) και 9ου σκόρερ όλων των εποχών εσύ το θεωρείς κάτι "απλό" τότε πάσο...

Επίσης τα αντιπαθητικός, κλαψιάρης και τυχερός είναι νομίζω εξαιρετικά υποκειμενικοί χαρακτηρισμοί. Και καλά να πω ότι τον λες τυχερό επειδή όπως σωστά έχει γραφτει σε αυτό το φόρουμ είναι ο εν ενεργεια βασιλιά των circus shots (τα οποία μπαίνουν κατα ριπές στο ΝΒΑ), γιατί αν μιλάς για γενικότερη πορεία και πάλι ο morfi δίνει ικανοποιητική απάντηση. Το αντιπαθητικός είναι εντελώς προσωπικό σου θέμα, εγώ τον βρίσκω συμπαθέστατο εντός και εκτός γηπέδων, καθώς δίνει και αυτός μεγάλα ποσά για φιλανθρωπίες- το 10% των εισοδημάτων του (παλαιοχριστιανική συνήθεια, άλλωστε φοράει το 3 γιατί όπως έχει πει του θυμίζει την αγία τριάδα), και είναι γενικά ευχάριστος και καλόβολος τύπος. Αυτό που αδυνατώ να καταλάβω είναι το κλαψιάρης. Δε νομίζω ότι διαμαρτύρεται ιδιαίτερα στους διαιτητές (άλλωστε δεν τα σηκώνουν και πολύ αυτά) και σίγουρα δεν είναι trash talker. Οπότε από που προκύπτει το κλαψιάρης ; Μήπως από την εικόνα του να σφαδάζει από τους πόνους μετά τον τραυματισμό του στον ώμο ; Γιατί αν είναι έτσι...

QUOTE
Άλλωστε, ποιανού παίχτη μεγάλης στόφας η ομάδα έχει 13 νίκες και 60 ήττες 2 χρονιές αφού πάρει το πρωτάθλημα?


Και πάλι με καλύπτει ο morfi αλλά δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω μια αντίφαση στα λεγόμενα σου. Απο τη μία αποδίδεις τις επιτυχίες της ομάδας κυρίως στους συμπαίκτες του ενώ από την άλλη τις αποτυχίες σε αυτόν. Δύο χρόνια μετά το πρωτάθλημα λοιπόν, ο Σακ είναι στο Φοίνιξ, ο Μόρνιγκ έπαιξε μόλις 25 παιχνίδια, ο Καπόνο επίσης έφυγε κλπ (βέβαια δεν αγνοώ τις πολύτιμες βοήθειες που προσέφεραν στη συνέχεια οι Μάριον και Ντέιβις). Ο δε Γουέιντ έπαιξε όλα κι όλα 51 παιχνίδα, προερχόμενος από δύκολους τραυματισμούς και παρόλα αυτά είχε 24.6 π. 4.2 ρ., 6.9 α. 1.7 κ. και 0.7 τ. (και τα κλασσικά του 4.4 λάθη tongue.gif ) ΜΟ , μια πλήρη τατιστική δηλαδή, με όλα τα νούμερα πολύ κοντά ή και παραπάνω από τους ΜΟ καριέρας του. Αναρωτιέμαι πόσοι παίκτες μπορούν να το κάνουν αυτό...


Τέλος αν είναι να γίνει μια κριτική στο Wade αυτή είναι κυρίως ή αδυναμία του στο ball handling μερικές φορές, το μικρό για την κλάση του assists/turnovers ratio (συνδέονται αυτά τα δύο μειονεκτήματα) και τα μέτρια ποσοστά ευστοχίας από μεγάλη απόσταση (εμπρός και πίσω από τη γραμμή του τριπόντου). Θα έλεγα και το ότι μερικές φορές τραβάει προσπάθειες από τα μαλλιά αλλά what the hell, για ΝΒΑ μιλάμε laugh.gif

Αυτά απο μένα...
morfi
QUOTE(NBAholic @ Mar 28 2008, 14:14 ) *
Ο Πιρς, όσο υποτιμημένος κι αν ήταν, δεν είναι καλύτερος του Γουίλκινς.

Επίτρεψε μου να αμφιβάλλω, χωρίς όμως να έχω καταλήξει σε κάποιο τελικό συμπέρασμα. Θεωρώ τον Πιρς πιο χρήσιμο παίκτη μόνο και μόνο επειδή είναι (σαφώς) πιο all-around ενώ οι δουλειές που κάνει στο γήπεδο φαίνεται να προσφέρουν περισσότερα από αυτές του Γουίλκινς.

Ξέχνα ότι ο Πιρς παίζει στους Σέλτικς και αρά θα τον υποστηρίξω. Θεωρώ τον Γουίλκινς κομματάκι υπερτιμημένο (όχι επίσημα) και πως υπάρχουν μερικοί που όχι μόνο τον έχουν ξεπεράσει αλλά έχει φάει τη σκόνη τους (πχ ΛεΜπρόν ακόμη και ο ΜακΓκρέιντι)
mog#4
QUOTE(morfi @ Mar 28 2008, 13:45 ) *
DUH !

Που; biggrin.gif


sorry εχεις δικιο εννουσα τα play-off.... smiley.gif
NBAholic
QUOTE
Επίτρεψε μου να αμφιβάλλω, χωρίς όμως να έχω καταλήξει σε κάποιο τελικό συμπέρασμα. Θεωρώ τον Πιρς πιο χρήσιμο παίκτη μόνο και μόνο επειδή είναι (σαφώς) πιο all-around ενώ οι δουλειές που κάνει στο γήπεδο φαίνεται να προσφέρουν περισσότερα από αυτές του Γουίλκινς.

Ξέχνα ότι ο Πιρς παίζει στους Σέλτικς και αρά θα τον υποστηρίξω. Θεωρώ τον Γουίλκινς κομματάκι υπερτιμημένο (όχι επίσημα) και πως υπάρχουν μερικοί που όχι μόνο τον έχουν ξεπεράσει αλλά έχει φάει τη σκόνη τους (πχ ΛεΜπρόν ακόμη και ο ΜακΓκρέιντι)


On LeBron, TMac: Πιο ολοκληρωμένοι, αλλά υπάρχει και το θέμα της διάρκειας καριέρας στη μέση. Σε περίπτωση που αποσύρονταν εδώ και τώρα δε θα τους έβαζα ψηλότερα. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τον Πιρς.
Όσο για το αν ήταν πιο ολ αράουντ, συζητιέται και μπορεί να ισχύει κιόλας, αλλά αυτό δεν καθορίζει πάντα το ποιος είναι καλύτερος παίκτης γενικότερα (πχ, σύμφωνα με τους περισσότερους, Ρέι Άλεν>Κόρεϊ Μαγκέτι, παρότι ο δεύτερος μπορεί να κάνει περισσότερες δουλειές. To ίδιο και σε μια φανταστική κόντρα Τζούλιους Έρβινγκ vs Ρον Αρτέστ). Ο Πιρς υπερισχύει σαν πασέρ, σουτέρ (παρότι ο Γουίλκινς υπήρξε από τους πρώτους σκόρερ που δε δίστασαν να παίρνουν αρκετά σε ποσότητα μακρινά σουτ) και σαν αμυντικός. Ο Ντομινίκ σα σκόρερ και ριμπάουντερ (ένας τομέας του που ήταν υποτιμημένος). Επίσης σε διάρκεια, μέχρι στιγμής (η οποία άλλωστε του δίνει και το διαχρονικό προβάδισμα έως τώρα). Μπορεί να είναι συγκρίσιμος ή και καλύτερος ο Πίρσι ( tongue.gif ) σε συγκεκριμένους τομείς. Συνολικά; Don't know.
captain charisma
καλα ρε παιδια συγκρινετε τον τεραστιο γουιλκινς με τον πιρς? blink.gif ιεροσυλια ειναι αυτη η συγκριση...ο γουιλκινς επαιζε 3-4 ενω ο πιρς 2....αφου ο πιρς ειναι ο ''ηγετης των σελτικς τοσα χρονια δεν εκανε κατι σημαντικο με εξαιρεση τη περιοδο του 2002 που πηγε τους σελτικς στους τελικους της ανατολης...τον υπολοιπο καιρο ηταν μες στην αφανεια....μετα λετε οτι ο νοβιτσκι ειναι λουζερ...αμ δεν ειναι ετσι τα πραγματα....μαλλον ο πιρς ειναι λουζερ....βεβαια φετος επρεπε να ρθουν οι γκαρνετ και αλεν για να βοηθησουν τη κατασταση...
Pierce
Pierce's nickname, The Truth, was accorded him by Shaquille O'Neal. After a Lakers' victory over the Celtics in 2001, O'Neal pulled a Boston reporter over and gestured toward his notepad. "Take this down," said O'Neal. "My name is Shaquille O'Neal and Paul Pierce is the motherfucking truth. Quote me on that and don't take nothing out. I knew he could play, but I didn't know he could play like this. Paul Pierce is the truth."



(thnx to kef για την υπενθυμιση )
morfi
QUOTE(big dirk @ Mar 28 2008, 16:47 ) *
καλα ρε παιδια συγκρινετε τον τεραστιο γουιλκινς με τον πιρς? blink.gif ιεροσυλια ειναι αυτη η συγκριση...ο γουιλκινς επαιζε 3-4 ενω ο πιρς 2....αφου ο πιρς ειναι ο ''ηγετης των σελτικς τοσα χρονια δεν εκανε κατι σημαντικο με εξαιρεση τη περιοδο του 2002 που πηγε τους σελτικς στους τελικους της ανατολης...τον υπολοιπο καιρο ηταν μες στην αφανεια....μετα λετε οτι ο νοβιτσκι ειναι λουζερ...αμ δεν ειναι ετσι τα πραγματα....μαλλον ο πιρς ειναι λουζερ....βεβαια φετος επρεπε να ρθουν οι γκαρνετ και αλεν για να βοηθησουν τη κατασταση...

Επειδή τα βλέπεις έτσι όπως θες να τα βλέπεις και κλείνεις τα μάτια σου σε κάποια τρανταχτά στοιχεία τo αφήνω αναπάντητο. Ε και να απαντήσω, δεν θα καταλήξουμε πουθενά, οπότε...
captain charisma
QUOTE(pierce21 @ Mar 28 2008, 21:27 ) *
Pierce's nickname, The Truth, was accorded him by Shaquille O'Neal. After a Lakers' victory over the Celtics in 2001, O'Neal pulled a Boston reporter over and gestured toward his notepad. "Take this down," said O'Neal. "My name is Shaquille O'Neal and Paul Pierce is the motherfucking truth. Quote me on that and don't take nothing out. I knew he could play, but I didn't know he could play like this. Paul Pierce is the truth."
(thnx to kef για την υπενθυμιση )

καλα και πιαστηκες απο αυτα που λεει ο σακιλ κατα καιρους?ο σακ ωρες ωρες πεταει κοτσανες μεγαλες και την επομενη μερα δεν τις θυμαται καν....εδω ελεγε για το μπραιαντ οτι ειναι ο καλυτερος του κοσμου τοποθετωντας τον πανω απο το μιχαλακη...
Pierce
αν δεν εχεις να πεις κατι καλυτερο απο την σιωπη, καλυτερα να σιωπας.
(πυθαγορας)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.