Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΜΙΣΗΤΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΟΥ ΝΒΑ ΓΙΑ ΣΑΣ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
captain charisma
QUOTE(morfi @ Mar 28 2008, 21:31 ) *
Επειδή τα βλέπεις έτσι όπως θες να τα βλέπεις και κλείνεις τα μάτια σου σε κάποια τρανταχτά στοιχεία τo αφήνω αναπάντητο. Ε και να απαντήσω, δεν θα καταλήξουμε πουθενά, οπότε...

αν θες μπορεις να απαντησεις εγω πιστευω οτι μπορουμε να βγαλουμε ακρη
morfi
Εντάξει, υποκλίνομαι. Σου απαντάω μόνο και μόνο για να δεις πόσα δεν έλαβες υπ'όψη σου...

QUOTE(big dirk @ Mar 28 2008, 16:47 ) *
καλα ρε παιδια συγκρινετε τον τεραστιο γουιλκινς με τον πιρς? blink.gif ιεροσυλια ειναι αυτη η συγκριση...ο γουιλκινς επαιζε 3-4 ενω ο πιρς 2....

Ο Γουίλκινς έχει παίξει και γκαρντ. Επίσης ο Πιρς είναι διάρι-τριάρι. Οπότε η σύγκριση είναι εφικτή. Δεύτερον, δεν μας λες γιατί είναι ιεροσυλία. Απαντάς χωρίς επειχειρήματα σε ένα ποστ γεμάτο από τέτοια. Τελευταίο, δεν είπα ποτέ ότι ο Πιρς είναι καλύτερος, αλλά ούτε και το αντίθετο. Είπα ότι είναι ανοιχτή η σύγκριση.

QUOTE(big dirk @ Mar 28 2008, 16:47 ) *
αφου ο πιρς ειναι ο ''ηγετης των σελτικς τοσα χρονια δεν εκανε κατι σημαντικο με εξαιρεση τη περιοδο του 2002 που πηγε τους σελτικς στους τελικους της ανατολης...τον υπολοιπο καιρο ηταν μες στην αφανεια....

Τέσσερεις συνεχείς εμφανίσεις στα πλέι οφ για μία ομάδα που 3-4 χρόνια πριν από αυτές παρέπαιε, δεν αποκαλείται "αφάνεια".
Επίσης, το γιατί ο Πιρς δεν κατάφερε να συνεχίσει να κρατάει τους Σέλτικς ψηλά, αρκεί να κοιτάξεις το ύφος του ρόστερ το 2002 και το 2006. Ο Πιρς έπαιζε σε επίπεδο MVP (ιδίως το 2006) με τη διοίκηση όμως να κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο και να καταστρέφει (άθελα της) τις όποιες προσπάθειες έκανε.

Αλήθεια, οι Χοκς του Γουίλκινς έφτασαν πιο μακριά από τους Σέλτικς του Πιρς; (οκ, λίγο άτοπη η σύγκριση, αλλά θέλω να φανεί πως αν ο Πιρς δεν έκανε τίποτα με τους Σέλτικς τότε το ίδιο ισχύει και για τον Γουίλκινς)

QUOTE(big dirk @ Mar 28 2008, 16:47 ) *
μετα λετε οτι ο νοβιτσκι ειναι λουζερ...αμ δεν ειναι ετσι τα πραγματα....μαλλον ο πιρς ειναι λουζερ....βεβαια φετος επρεπε να ρθουν οι γκαρνετ και αλεν για να βοηθησουν τη κατασταση...

Duh! Άκυρη σύγκριση, υπό άκυρες συνθήκες και άκυρη προσθήκη του Νοβίτζκι !

Tέλος πάντων, κοίτα αλλιώς τα πράγματα και θα δεις μεγάλη διαφορά.
Δεδομένου των διαφορών ποιότητας του ρόστερ (τι να συγκρίνουμε τώρα; ), του βραβείου του MVP (που δεν έχει πάρει ο Πιρς), όπως και των προσδοκιών των δύο αυτών ομάδων τα τελευταία χρόνια, εκτός του ότι η σύγκριση αυτή όπως είπα και πριν είναι σχεδόν αδύνατο να γίνει, οι Μάβερικς και ο Νοβίτζκι κρίνονται αποτυχημένοι. Και ευθύνη για αυτό έχει ο Νοβίτζκι, όχι γιατί η ομάδα του έχασε (ε σιγά και τι έγινε; ) αλλά γιατί αυτός την εγκατέλειψε και την άφησε αβοήθητη στο έλεος του Μωριά (DUH!). Και ξέρεις κάτι; Κρίνε όπως θέλεις τους Σέλτικς. Τα παραπάνω δεν μπορείς να τα αμφισβητήσεις.
captain charisma
θα απαντησω στο ερωτημα
Αλήθεια, οι Χοκς του Γουίλκινς έφτασαν πιο μακριά από τους Σέλτικς του Πιρς;
στα υπολοιπα με καλυπτεις.

απλα τα πραγματα οι χοκς επεφταν σε ομαδες δυναστειες οπως οι μπουλς και το επιπεδο τοτε ηταν πιο ανταγωνιστικο σε σχεση με το τωρινο(εδω οι καβς που δν ειναι και οτι καλυτερο εφτασαν τελικους γιατι σημερα στην ανατολικη πλευρα δεν υπαρχει σταθερη ομαδα που να κυριαρχει...) για αυτο δεν μπορουσαν να κανουν κατι σημαντικο στα πλειοφς,και επισης εκτος του γουιλκινς και του γουιλις δεν ειχαν αλλα στηριγματα...
morfi
QUOTE(big dirk @ Mar 28 2008, 22:12 ) *
θα απαντησω στο ερωτημα
Αλήθεια, οι Χοκς του Γουίλκινς έφτασαν πιο μακριά από τους Σέλτικς του Πιρς;
στα υπολοιπα με καλυπτεις.

απλα τα πραγματα οι χοκς επεφταν σε ομαδες δυναστειες οπως οι μπουλς και το επιπεδο τοτε ηταν πιο ανταγωνιστικο σε σχεση με το τωρινο(εδω οι καβς που δν ειναι και οτι καλυτερο εφτασαν τελικους γιατι σημερα στην ανατολικη πλευρα δεν υπαρχει σταθερη ομαδα που να κυριαρχει...)για αυτο δεν μπορουσαν να κανουν κατι σημαντικο στα πλειοφς,και επισης εκτος του γουιλκινς και του γουιλις δεν ειχαν αλλα στηριγματα...

Γύρισε λίγο πιο πριν από το 2007.

Οι Σέλτικς αποκλείστηκαν δύο φορές (2002-2003) από την ομάδα που έφτασε εκείνες τις χρονιές στους τελικούς του ΝΒΑ και το 2004 φανερά αποδυναμωμένοι αντιμετώπισαν τη καλύτερη ομάδα του ΝΒΑ στη κανονική περίοδο (Πέισερς). Το 2005 αποκλειστήκαμε από σχεδόν ισάξιο αντίπαλο αν και οι δύο ήταν εξίσου αποδυναμωμένες.

Δεν χρειάζεται να υπάρχει μία σταθερή ομάδα που να κυριαρχεί. Τρείς σερί σεζόν παίξαμε με τις καλύτερες ομάδες που υπήρχαν. Πάνω-κάτω, όπως και οι Χοκς δηλαδή.

QUOTE(big dirk @ Mar 28 2008, 22:12 ) *
για αυτο δεν μπορουσαν να κανουν κατι σημαντικο στα πλειοφς,και επισης εκτος του γουιλκινς και του γουιλις δεν ειχαν αλλα στηριγματα...

Tους Ντοκ Ρίβερς και Έντι Τζόνσον που τους βάζεις; Είχε ποτέ ο Πιρς τέτοια στηρίγματα (ακόμη και το 2002!) ;
traveller
Aχώνευτοι απλώς, όχι μισητοί

- Ρίβερς (Ντοκ) Ατλάντα την εποχή του Φρατέλο ,ήθελε μια μπάλα μόνος του

-Ντάνυ Έιντζ περισσότερο στη Βοστόνη και λιγότερο στο Πόρτλαντ. Για τον ίδιο λόγο.Αυτός ήταν και λίγο κωλοπαιδάκι παραπάνω από το ...κανονικό.

-Σταρκς , γιατί νόμιζε ότι ήταν ο ...Τζόρνταν ,πλας το ότι έχει τις ευθύνες που του αναλογούν που δεν έκανε η ΝΥ τίποτα.

-Γκραντ Χιλ, γιατί μπορούσε να πάει παραπάνω από ότι έφτασε.

πριουελ, γιατί ήταν παλιοχαρακτήρας και απροσάρμοστο

-Ροντμαν και Λαϊμπιρ: Κακώς έπαιζαν μπάσκετ. Και όσο από χαρακτήρα , ποιος Μπόουεν τώρα...

-Μόουρνιγκ , εριστικός

-Mπάρκλεϊ , ε καλά τώρα.

-Μπίλαπς, ο πιο αχώνευτος σε μια έτσι κι αλλιώς αχώνευτη ομάδα.

-Σονγκάιλα, αυτός γιατί ασχολείται με το άθλημα;;

-ΛεΜπρον & Μπράιαντ : Εάν αυτοί είναι (=πλασσάρονται) σα διάδοχοι του Τζόρνταν, εγώ είμαι ο διάδοχος του Ράντζιγκερ. Λυπάμαι αλλά το ΝΒΑ πρέπει να βρει ένα καλύτερο προϊόν να "πουλήσει"

-Ιγκουοντάλα: Γιατί θυμαμαι, έστω και αμυδρα (δημοτικό πήγαινα) την Φιλαδέλφεια με "doctor J" και με πιάνει στεναχώρια με την κατάντια της.

-Κρις Μάλιν :Μονοδιάστατος

-Γκασόλ, έχουν αναφερθεί οι λόγοι από άλλους.

-Μπράντ: Γιατί πήγε και θάφτηκε στους Κλίπερς.

-Μπατίερ: "Παίρνει" παραπάνω από ότι αξίζει.

-Μπίμπι, δε μου αρέσει τ' όνομά του. Ακου..Μπίμπι. Για όνομα shot.gif shot.gif



Ε, δε μου έρχεται κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Θα τη συμπληρώσω τη λίστα smiley.gif smiley.gif

υ.γ : Συγγνώμη αλλά αυτό το χρέπι μου , δε γυρίζει το πληκτρολόγιο στα αγγλικά
morfi
TRAVELLER θα σχολιάσω μόνο ένα-δύο επιλογές σου:

QUOTE(TRAVELLER @ Mar 28 2008, 22:53 ) *
-Γκραντ Χιλ, γιατί μπορούσε να πάει παραπάνω από ότι έφτασε.

Μα να πως τεμπέλιασε και δεν δούλεψε... rolleyes.gif

QUOTE(TRAVELLER @ Mar 28 2008, 22:53 ) *
-ΛεΜπρον & Μπράιαντ : Εάν αυτοί είναι (=πλασσάρονται) σα διάδοχοι του Τζόρνταν, εγώ είμαι ο διάδοχος του Ράντζιγκερ. Λυπάμαι αλλά το ΝΒΑ πρέπει να βρει ένα καλύτερο προϊόν να "πουλήσει"

Έχουν ακόμα πολύ μέλλον και οι δύο. Ποιός μoυ λέει ότι δεν μπορούν να τον φτάσουν (ή έστω να τον πλησιάσουν επικίνδυνα); Ιδίως ο Μπράιαντ αν καταφέρει ένα-δύο πραγματάκια ακόμα.

Προσωπικά, δεν βλέπω κανέναν σαν διάδοχο κανενός. Ο καθένας είναι αυτός που είναι και δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας που να αμφισβητεί ότι αυτή τη στιγμή οι δύο παραπάνω ανήκουν στο top-3 του ΝΒΑ.

QUOTE(TRAVELLER @ Mar 28 2008, 22:53 ) *
-Ιγκουοντάλα: Γιατί θυμαμαι, έστω και αμυδρα (δημοτικό πήγαινα) την Φιλαδέλφεια με "doctor J" και με πιάνει στεναχώρια με την κατάντια της.

Εγώ πάλι θυμάμαι τη Φιλαδέλφεια και τον Τζούλιους Έρβινγκ να μη μπορεί να πάρει πρωτάθλημα και τους λυπάμαι. Από τις πιο λούζερ ομάδες.
NBAer
TRAVELLER πολυ μίσος ρε παιδι μου. tongue.gif

Θα σχολιασω καποια μονο:
Ο Ροντμαν επαιζε κακως μπασκετ? Γιατι?

Ο Μπαρκλει τι σου φταιει? biggrin.gif Τι θα πει το "ε καλα τωρα"?

Λεμπρον και Μπραιαντ. Αυτο ειναι το καλυτερο που εχει το ΝΒΑ αυτη τη στιγμη αυτο πουλαει....
Και δεν το λες και λιγο ετσι....? smile.gif
Αν το εκλαμβανεις(το προιον) ως διαδοχοι του Τζορνταν τοτε ναι δεν μπορουν να ειναι διαδοχοι του, αλλα γιατι πρεπει να τους εκλαμβανουμε ολους τους νεους ταλαντουχους ως διαδοχους καποιου και δη του Τζορνταν?
Ο Λεμπρον ειναι ο Λεμπρον και ο Κομπε ο Κομπε.
Ευχαριστησου το παιχνιδι τους και ασε την διαδοχολογια.... smile.gif

Μπατιερ, "Παίρνει" παραπάνω από ότι αξίζει: Τι παραπανω παιρνει δηλαδη?


QUOTE(morfi @ Mar 28 2008, 23:00 ) *
TRAVELLER θα σχολιάσω μόνο ένα-δύο επιλογές σου:
QUOTE
-Γκραντ Χιλ, γιατί μπορούσε να πάει παραπάνω από ότι έφτασε.

Μα να πως τεμπέλιασε και δεν δούλεψε... rolleyes.gif

Εδω δεν καταλαβαινω τι εννοεις....

QUOTE
Έχουν ακόμα πολύ μέλλον και οι δύο. Ποιός μoυ λέει ότι δεν μπορούν να τον φτάσουν (ή έστω να τον πλησιάσουν επικίνδυνα); Ιδίως ο Μπράιαντ αν καταφέρει ένα-δύο πραγματάκια ακόμα.

Ποια ειναι αυτα? biggrin.gif

Εγω θα αρχισω να λεω οτι ισως μπορουμε να λεμε οτι αρχιζει να βλεπει με κιαλια τον Τζορνταν ο Μπραιαντ, οταν κανει 3-4 σταθερες χρονιες, ετσι ωστε σε καθε(στα περισσοτερα εννοω) παιχνιδι να βρισκεται ψηλα και απο πλευρας ποντων και απο πλευρας ποσοστων και απο πλευρας αμυνας και βεβαια ασιστ κλπ, αλλα το σημαντικοτερο: απο πλευρας επιβλητικοτητας και συγκεντρωσης προς την κατακτηση της νικης, αλλα και οταν κατακτησει με επιβλητικες εμφανισεις κανα 1-2 πρωταθληματα ακομη.
Ο Κομπε εχει φοβερες "εξαρσεις" που και που αλλα εχει και μεγαλες μεταπτωσεις απο παιχνιδι σε παιχνιδι.

Ή βεβαια να κανει το απλουστερο: Να τελειωσει τους Ολυμπιακους αγωνες με 25+ ποντους μ.ο και να παρουμε ευκολα το χρυσο. banana.gif biggrin.gif

(Τωρα που το ξανασκεφτομαι: Λεμπρον, Κομπε, Γουειντ, Κ.Αντονι, Τζ.Κιντ, Στουνταμαιρ, Χαουαρντ, Κ.Πολ, Πιρς, δεν dream team-ιζει λιγο? rolleyes.gif )
traveller
Περι Λεμπρόν και Μράιαντ, συγκεντρωτικά: Παίδες εγώ δεν είπα ότι δεν είναι ότι καλύτερο αυτοί τη στιγμή. Αλλά βέβαια δεν τους πλασάρω εγώ σα "διαδόχους" του Τζόρνταν. Το ΝΒΑ τους πλασάρει ,τους προμοτάρει σαν τέτοιους. Βασικά δεν πιστεύω σε αυτή τη μόδα να παρακάμπτουν τα κολέγια. Εκεί έχουν πολλά να μάθουν.

Ροντμαν: Εγώ τον θυμάμαι να μαζεύει επιθετικά ριμπάουντ και να πλακώνεται να απασχολεί τον τύπο και διάφορα άλλα. Μιλάω πάντα για τις αθλητικές του δραστηριότητες. Και μιαλάω για το Ρόντμαν των Πίστονς κυρίως.

Μπατίερ: Δε νομίζω ότι άξιζε να είναι στην ομάδα της Ιαπωνίας. Και μη με ρωτήσεις ποιος θα έπρεπε να είναι στη θέση του. Πρέπει να σκεφθώ και να σου απαντήσω σε 2-3 μέρες biggrin.gif

Σερ Τσάρλς: Αναμφίβολα σπουδαίος all around αλλά εριστικός με τους αντιπάλους τους , ακόμη και με τους...θεατές. Για κάποιο λόγο του άρεσε να κάνει..."φασαρία".

Είναι και λίγο θέμα "τι σου αρέσει" ξέρεις: Κάποιος που είναι παιχταράς αλλά είναι λίγο ...κάπως σα χαρακτήρας εμένα μου είναι αχώνευτος.

smile.gif
NBAholic
QUOTE
- Ρίβερς (Ντοκ) Ατλάντα την εποχή του Φρατέλο ,ήθελε μια μπάλα μόνος του


Καλή μνήμη! Τα ίδια που έλεγαν και κάποιοι για τον Πόρτερ των Μπλέιζερς.

QUOTE
-Κρις Μάλιν :Μονοδιάστατος


Θα χρειαστεί να επαναφέρω τον Πιρς. Για εμένα, αυτοί οι 2 έχουν πολλά κοινά σημεία. Ένα από αυτά, ότι είναι πιο πολυδιάστατοι απ'όσο φαίνονται. Ο Μάλιν για παράδειγμα ήταν πολύ ικανός πασέρ. Επίσης, χωρίς να βγάζει μάτια αμυντικά, έπαιζε έξυπνα στον τομέα της ομαδικής άμυνας, έκλεβε μπάλες, κτλ. Α, και ήταν πιο αθλητικός απ'όσο έδειχνε. Όχι όσο ο Πιρς, βέβαια, αλλά ούτε στον πάτο της λίγγας.

QUOTE
-Μπίμπι, δε μου αρέσει τ' όνομά του. Ακου..Μπίμπι. Για όνομα


Για κάποιον προσωπικό λόγο μου άρεσε αυτό. laugh.gif
NBAer
QUOTE(TRAVELLER @ Mar 28 2008, 23:55 ) *
Ροντμαν: Εγώ τον θυμάμαι να μαζεύει επιθετικά ριμπάουντ και να πλακώνεται να απασχολεί τον τύπο και διάφορα άλλα. Μιλάω πάντα για τις αθλητικές του δραστηριότητες. Και μιαλάω για το Ρόντμαν των Πίστονς κυρίως.

Εγω τον θυμαμαι να παιζει και φοβερη αμυνα. Το αν απασχολουσε τον τυπο δεν ειναι αθλητικη δραστηριοτητα....
Αλλα εν πασει περιπτωσει, το τοπικ λεει ποιον μισειτε, οποτε δεν μπορω να σου απαγορευσω να τον μισεις. biggrin.gif

QUOTE
Μπατίερ: Δε νομίζω ότι άξιζε να είναι στην ομάδα της Ιαπωνίας. Και μη με ρωτήσεις ποιος θα έπρεπε να είναι στη θέση του. Πρέπει να σκεφθώ και να σου απαντήσω σε 2-3 μέρες biggrin.gif

Δεν ξερω σιγουρα αν αξιζε ή οχι αλλα δεδομενης της ολης καταστασης με τις απουσιες κλπ, μαλλον ναι.
Αυτο το 2-3 μερες τι σημαινει? 45.gif Οτι δεν υπηρχαν επιλογες αλλες και σου ειναι δυσκολο να βρεις παικτη?

QUOTE
Σερ Τσάρλς: Αναμφίβολα σπουδαίος all around αλλά εριστικός με τους αντιπάλους τους , ακόμη και με τους...θεατές. Για κάποιο λόγο του άρεσε να κάνει..."φασαρία".

Ηταν εριστικος ναι αλλα δεν νομιζω οτι ξεφευγε απο τα ορια του αθλητισμου. Παντα μεσα στα ορια του δεδομενου "trash talking" και των εντονων πανηγυρισμων.
NBAholic
QUOTE
Ηταν εριστικος ναι αλλα δεν νομιζω οτι ξεφευγε απο τα ορια του αθλητισμου. Παντα μεσα στα ορια του δεδομενου "trash talking" και των εντονων πανηγυρισμων.


Kαλά, εδώ μην παίρνεις και όρκο. Είχε και μερικές ατυχείς στιγμές, όπως οι δηλώσεις του για τους Αγκολέζους το '92, το φτύσιμο στον οπαδό των Νετς (που δεν τον πέτυχε και έφαγε τη χλέπα μια ανήλικη), το ξύλο με το Σακίλ, μετά το δυνατό παιχνίδι του τελευταίου τη σεζόν 99-00, κτλ. Τη φάση που πήγε να βγάλει το μάτι του Λεϊμπίρ δεν την περιλαμβάνω, γιατί μάλλον ο Βασιλάκης έφταιγε.
captain charisma
υπαρχει βιντεο για το περιστατικο με το λαιμπιρ?
traveller
Στο 19ο δευτερόλεπτο το δείχνει μια γρήγορη

morfi
QUOTE(NBAer @ Mar 28 2008, 23:35 ) *
Ποια ειναι αυτα? biggrin.gif

Εγω θα αρχισω να λεω οτι ισως μπορουμε να λεμε οτι αρχιζει να βλεπει με κιαλια τον Τζορνταν ο Μπραιαντ, οταν κανει 3-4 σταθερες χρονιες, ετσι ωστε σε καθε(στα περισσοτερα εννοω) παιχνιδι να βρισκεται ψηλα και απο πλευρας ποντων και απο πλευρας ποσοστων και απο πλευρας αμυνας και βεβαια ασιστ κλπ, αλλα το σημαντικοτερο: απο πλευρας επιβλητικοτητας και συγκεντρωσης προς την κατακτηση της νικης, αλλα και οταν κατακτησει με επιβλητικες εμφανισεις κανα 1-2 πρωταθληματα ακομη.
Ο Κομπε εχει φοβερες "εξαρσεις" που και που αλλα εχει και μεγαλες μεταπτωσεις απο παιχνιδι σε παιχνιδι.

Ή βεβαια να κανει το απλουστερο: Να τελειωσει τους Ολυμπιακους αγωνες με 25+ ποντους μ.ο και να παρουμε ευκολα το χρυσο. banana.gif biggrin.gif

NBAer δώσε μου λίγο χρόνο, για την ακρίβεια από Δευτέρα και έπειτα. Αυτή τη στιγμή ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος για μακροσκελείς αναλύσεις-απαντήσεις. (το ίδιο και για σένα NBAholic για ένα ποστ που έκανες μία σελίδα πριν)

Θα απαντήσω μόνο γρήγορα-γρήγορα σε δύο πραγματάκια:
QUOTE(NBAer @ Mar 28 2008, 23:35 ) *
Εδω δεν καταλαβαινω τι εννοεις....

Δεν είναι ότι ο Χιλ τεμπέλιασε για αυτό και δεν έδωσε ακόμα περισσότερα. Ο φοβερός ενθουσιασμός πριν καν μπει στο ΝΒΑ, έκανε όλο το κόσμο να νομίζει ότι όχι μόνο είναι ο διάδοχος αλλά ακόμη και καλύτερος από τον Τζόρνταν! (θυμηθείτε το βέβηλο εξώφυλλο του Slam) Πιστεύω, χωρίς να βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, πως αυτός ήταν ο κύριος λόγος που πολλοί απογοητεύτηκαν από τη πορεία του (όχι ότι δεν ήταν αξιοθαύμαστη, έτσι; ). E, Βάλε και τους τραυματισμούς που ακολούθησαν...

QUOTE(NBAer @ Mar 28 2008, 23:35 ) *
(Τωρα που το ξανασκεφτομαι: Λεμπρον, Κομπε, Γουειντ, Κ.Αντονι, Τζ.Κιντ, Στουνταμαιρ, Χαουαρντ, Κ.Πολ, Πιρς, δεν dream team-ιζει λιγο? rolleyes.gif )

Αν κατεβάσουν τους παίκτες που έχει σχεδιαστεί να είναι σtην αποστολή, τότε από άποψη υλικού λίγα πράγματα έχει να ζηλέψει. Όλα τα άλλα θα φανούν στο γήπεδο.
red pyramid88
καταρχάς να πώ και εγώ ότι περιμένω την απάντηση του morfi με ανυπομονησία

βλέπω ο Bowen έχει πολλούε ''φανς'' εδώ μέσα tongue.gif

Εγώ απ' την άλλη θα πώ τα παρακάτω ονόματα

Gasol:και ας είναι παικταράς, ας είναι στην ομαδάρα, δεν τον πάω ούτε φατσικά ούτε στο στύλ του, πολύ μαλακός και χαλαρός στην άμυνα, όσο καλός και αν είναι στην επίθεση. Απο εκεί και πέρα, έπαιζε και στην ομάδα πο υαντιπαθώ αρκετά, το Memphis.

Iverson:Δεν πήγαινα ποτέ το στύλ των παικτών που πάνω να περάσουν μια εικόνα σε στύλ ''το κακό παιδί'' και ο συγκεκριμένος είναι το απόλυτο δείγμα.

Bowen:καλύτερα να έπαιζε ως εκπρόσωπος των Η.Π.Α. στο ευγεικό άθλημα του καράτε παρά στο μπάσκετ.


αυτά για την ώρα
nikolas12
Δεν θα συμφωνησω για τον Iverson.
red pyramid88
QUOTE(hip-hop @ Apr 6 2008, 20:46 ) *
Δεν θα συμφωνησω για τον Iverson.


Στην εικόνα που βγάζει προς τα έξω ή για την αξία του ως παίκτης? Γιατί το πρώτο κατέκρινα ενώ το δεύτερο δεν το αμφισβήτησα.
nikolas12
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 9 2008, 18:58 ) *
Στην εικόνα που βγάζει προς τα έξω ή για την αξία του ως παίκτης? Γιατί το πρώτο κατέκρινα ενώ το δεύτερο δεν το αμφισβήτησα.


Α οκ τοτε γιατι σ αυτο ουτε εμενα μου αρεσει.
Augmon
Αυτός που δεν ήθελα να τον βλέπω ποτέ ήταν ο Dennis o Τρομερος που μετά τους Pistons κλώτσαγε έβριζε χτύπαγε έκανε βουτιές και που και που έριχνε και κανένα στην Carmen Electra
koutsou10
QUOTE(hip-hop @ Apr 6 2008, 20:46 ) *
Δεν θα συμφωνησω για τον Iverson.



κ για μενα ο αιβερσον ειναι απο τουσ πιο αντιπαθητικουσ παιχτεσ και για οσα εχει κανει εξω απο τα γηπεδα αλλα και για το οτι στουσ σιξερς επαιρνε 35 με 45 προσπαθειεσ σε καθε παιχνιδι,τισ μισεσ να εβαζε ειχε 20 με 30 ποντουσ.οχι οτι δεν ειναι καλοσ παιχτησ αλλα πολλεσ φορεσ επαιζε μονοσ του(χωρισ πασεσ εννοω)
deksi_pag
bowen δαγκωτο!!!
morfi
QUOTE(koutsou10 @ Jul 14 2008, 21:20 ) *
κ για μενα ο αιβερσον ειναι απο τουσ πιο αντιπαθητικουσ παιχτεσ και για οσα εχει κανει εξω απο τα γηπεδα αλλα και για το οτι στουσ σιξερς επαιρνε 35 με 45 προσπαθειεσ σε καθε παιχνιδι,τισ μισεσ να εβαζε ειχε 20 με 30 ποντουσ.οχι οτι δεν ειναι καλοσ παιχτησ αλλα πολλεσ φορεσ επαιζε μονοσ του(χωρισ πασεσ εννοω)

Καταρχάς δεν έπαιρνε 35 προσπάθειες. Δεύτερον, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Εντάξει, δεν είναι εύστοχος, αλλά με λιγότερες προσπάθειες είχε 20-30 πόντους μέσο όρο.
koutsou10
αν κοιταξεισ στατιστικα οταν ηταν στουσ σιξερσ σχεδον καθε χρονο ηταν μεσα στην πρωτη πενταδα σε αριθμο σουτ.πολλεσ φορεσ ηταν ατομιστησ κ ελεγαν ολοι παιχταρασ...κατα την γνωμη μου οποιοσ κ να επαιρνε τοσεσ προσπαθειεσ θα εβαζε κιολασ... icon_wave.gif
morfi
QUOTE(koutsou10 @ Jul 15 2008, 18:31 ) *
αν κοιταξεισ στατιστικα οταν ηταν στουσ σιξερσ σχεδον καθε χρονο ηταν μεσα στην πρωτη πενταδα σε αριθμο σουτ.

Δεν διαφωνώ, αλλά δεν έπαιρνε 35 σουτ.

QUOTE(koutsou10 @ Jul 15 2008, 18:31 ) *
πολλεσ φορεσ ηταν ατομιστησ κ ελεγαν ολοι παιχταρασ...κατα την γνωμη μου οποιοσ κ να επαιρνε τοσεσ προσπαθειεσ θα εβαζε κιολασ... icon_wave.gif

Για να φτάσεις τους μέσους όρους του λογικό είναι να πρέπει να πάρεις τόσα σουτ. Όσοι είχαν τέτοιους αριθμούς (Τζόρνταν, Μπέιλορ, Γουίλκινς) έπαιρναν περίπου τον ίδιο αριθμό προσπαθειών και είχαν την ίδια ελευθερία που είχε και ο Άιβερσον. Τώρα, αν είσαι και λίγο πιο εύστοχος (κάτι που ο Άιβερσον δεν λες ότι ήτανε), θα έχεις και 4-6 πόντους μπόνους (Τζόρνταν).
benchwarmer
Ε εντάξει, με τους συμπαίκτες που είχε, λογικό ήταν... Πιστεύει κανείς ότι αν πάσαρε περισσότερο θα τα πήγαιναν οι Σίξερς καλύτερα ή χειρότερα? Μάλλον χειρότερα. Και το λέω εγώ που δεν είμαι και κανένας φαν του Άιβερσον...

Στο θέμα μας τώρα...
Μισητός δεν μου είναι κανείς.. Δεν μου σκότωσαν και τον πατέρα...
Αντιπαθητικοί πάντως πολλοί.. Πρώτος και καλύτερος ο Ρικ Φοξ 68.gif
a bullet for your head
Οι πιο μισητοι παικτες στο Ν.Β.Α,''εκλεγονταν'',με το κριτηριο του ποσο βρωμικοι ηταν στην αμυνα κ το ποσο κ με ποιον τροπο προκαλουσαν αντιπαλους παικτες κ φιλαθλους.Στα 80',ο ''μισητοτερος των μισητων'' δεν ηταν αλλος απο τον center των Ντητροιτ Μπιλ Λαιμπιρ.Για οσους ενθυμουνται προκειται για τον λευκο με την προστατευτικη μασκα στο προσωπο που τον ''εκανε'' πραγματικο διασημο,περαν του βρωμικου τροπου παιχνιδιου του κ του ψυχολογικου πολεμου που ''διεξηγαγε'' με αντιπαλους αλλα κ με συμπαικτες του!Λεγεται οτι ο τοτε συμπαικτης του κ μεχρι προτινος head coach των Νικς Αιζαια Τομας,παραμονευε εξω απο τα αποδυτηρια του προπονητηριου της ομαδας,για να τον γρονθοκοπησει,σαν αντιποινα για ενα βαναυσο φαουλ που του ειχε κανει ο Λαιμπιρ στο ''οικογενειακο'' διπλο!Δεν πιστευω οτι τον εχει ξεπερασει ακομα κανενας!Απο κεινη την εποχη ''ξεχωριζαν'' οι Ρετζι Μιλλερ με την γνωστη του υποκλιση στους αντιπαλους φιλαθλους μετα απο καθε ευστοχο σουτ(Και ενω αυτοι τον γιουχαριζαν!),ο Σερ Τσαρλς Μπαρκλει(Με τις περισσοτερες συμμετοχες σε συμπλοκες παικτων,αλλα κ εκτος γηπεδων!),ο Τζον Σταρκς σκληροτραχηλο guard των Νικς(Που δεν μπορεσε ποτε να περιορισει τον AIR,στους τελικους της ανατολης),ο Ντενις Ροντμαν(Ουδεν σχολιον!),ο Ρικι Μαχορν μελος κ αυτος των θρυλικων bad boys των Πιστονς,ο Γκαρι Πειτον με τον εξοντωτικο λεκτικο ψυχολογικο πολεμο που ασκουσε κ την εξουθενωτικη του αμυνα,ο διοσκουρος του Γιουιν στην front line των Νικς Τσαρλς Οουκλει,ο Ξαβιε Μακ Ντανιελ (δυναμικος power forward των Σιατλ,Νικς κ Ηρακλη!),ο Σκοτι Πιπεν γνωστος λεκτικος ταραξιας,με απιστευτου ''πολεμικου χαρακτηρα'' δηλωσεις σε συνεντευξεις τυπου στο ενεργητικο του.Οι τωρινοι παικτες θεωρω οτι ειναι πολυ ''εξευγενισμενοι κ εκπολιτισμενοι'' σε σχεση με αυτους που ανεφερα παραπανω.Ξεχωριζω μονο τους Αρτεστ κ Μποουεν
sacarame
Μακράν ο πιο μισητός για μένα είναι ο Bruce Bowen.Είναι ο πιο βρώμικος και ύπουλος παίχτης σε όλο το NBA

και μερικές αποδείξεις





http://www.youtube.com/watch?v=XhTjSrZi91Y
http://www.youtube.com/watch?v=7J2SDouIqtA&feature=related
nikolas12
Το πρωτο ειναι θανατηφορα κλωτσια.

Σε αυτο προσπαθει να αποτρψει πολυ υπουλα τον Αμαρε να βαλει καλαθι.Δειτε το πιο μετα στο slow motion:




Αυτο πονεσε πολυ:

vraxos
+1 κι απο μενα για τον bowen...ο τυπας δεν ειναι απλα μισητος ειναι ασχημος κωλοπαιδαρας που κανει τα πιο ακραια αντιμπασκετικα φαουλ...Βεβαια η δουλεια του ειναι αυτη και νομιζω γι αυτο πληρωνεται απο τους spurs...
Magnus
Με ευκολια θα πω τον Kobe Bryant ... πολυ εγωιστης/ατομιστης που νοιαζεται μονο για τα στατιστικα του ...
koutsou10
68.gif αν ειναι μισητοσ για σενα ενασ παιχτησ ο οποιοσ
1)αλλαξε την εθνικη τησ αμερικησ σχεδον μονοσ του κ πηρε το χρυσο σε σχεση με την προηγουμενη ομαδα που ηταν ακριβωσ η ιδια...(μονο τζεησον κιντ)
2)πηγε τουσ λεηκερσ στουσ τελικουσ,χωρισ να εχει κ καμια μεγαλη βοηθεια(οπωσ προσπαθουν λε μπρον,αιβερσον,καρμελο αντονυ κ πολλοι αλλοι αλλα δεν τα εχουν καταφερει ποτε!!!)
3)μπορεισ να δεισ κ στατιστικα σε ασσιστ κ ρημπαουντ που ειναι σχετικα πολυ καλυτεροσ απο αλλουσ καλουσ παιχτεσ
sacarame
QUOTE(Magnus @ Sep 13 2008, 15:00 ) *
Με ευκολια θα πω τον Kobe Bryant ... πολυ εγωιστης/ατομιστης που νοιαζεται μονο για τα στατιστικα του ...



Θα διαφωνήσω κι εγώ μαζί σου καθώς δεν νομίζω ότι είναι ατομιστής.Αν δεις τα στατιστικά του, έχει 5,5 περίπου ασσίστ μ.ο. Και μην ξεχνάς ποιους έχει δίπλα του.Ο τύπος έχει κάνει παίχτες τους Βουγιασιτς,Τουριάφ,Ραντμάνοβιτς,Φάρμαρ κτλ
gsp_5
QUOTE(koutsou10 @ Sep 13 2008, 15:26 ) *
68.gif αν ειναι μισητοσ για σενα ενασ παιχτησ ο οποιοσ
1)αλλαξε την εθνικη τησ αμερικησ σχεδον μονοσ του κ πηρε το χρυσο σε σχεση με την προηγουμενη ομαδα που ηταν ακριβωσ η ιδια...(μονο τζεησον κιντ)
2)πηγε τουσ λεηκερσ στουσ τελικουσ,χωρισ να εχει κ καμια μεγαλη βοηθεια(οπωσ προσπαθουν λε μπρον,αιβερσον,καρμελο αντονυ κ πολλοι αλλοι αλλα δεν τα εχουν καταφερει ποτε!!!)
3)μπορεισ να δεισ κ στατιστικα σε ασσιστ κ ρημπαουντ που ειναι σχετικα πολυ καλυτεροσ απο αλλουσ καλουσ παιχτεσ


δε νομίζω πως υπάρχει λόγος αμφισβητεί κανένας όλα όσα έχει πετύχει ο kobe, ούτε να τον μειώνει παραθέτοντας κάποιες αρνητικές του στιγμές.
Αλλά ρε παιδί μου, όπως γίνεται πάντα οι μεγάλοι παίχτες (και αντίστοχα μεγάλες προσωπικότητες σε όλους στους χώρους) εκτός από φανατικούς οπαδούς ή απλούς υποστηρικτές, έχουν και φανατικούς εχθρούς. Το γιατί πολλές φορές είναι χαμένος χρόνος να το ψάξεις..

Εγω προσωπικά, 2 άτομα αντιπαθώ. Τον Κόμπε και τον Πάου...Τον κόμπε γιατί είναι ο καλύτερος παίχτης της μισητής αντιπάλου, και τον Πάου γιατί όσα κιλά μπάσκετ και να ξέρει (και αυτός και οι φίλοι του στην Εθνική) πάντα θα μου βγάζει μια απέχθεια οσον αφορά τον υπουλο τρόπο που πολλές φορές χρησιμοποιεί στο παιχνίδι για να εποφεληθεί...

είναι και άλλοι οι λόγοι, αλλά μπορώ να κάτσω να γράφω πολύ ώρα και βαριέμαι...
Ginobili
QUOTE(koutsou10 @ Sep 13 2008, 12:26 ) *
2)πηγε τουσ λεηκερσ στουσ τελικουσ,χωρισ να εχει κ καμια μεγαλη βοηθεια(οπωσ προσπαθουν λε μπρον,αιβερσον,καρμελο αντονυ κ πολλοι αλλοι αλλα δεν τα εχουν καταφερει ποτε!!!)

Και το 2007 πως πήγε τους Καβαλίερς ο Λεμπρόν στους τελικούς??? Και με ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ουσιαστικά βοήθεια....

*Και δεν συμπαθώ τον Λεμπρόν


Καλά για τον Άιβερσον....εξαιρετικά ασθενής η μνήμη σου.....Τελικούς με τους Λέικερς δεν έπαιξε???


*Τον Άιβερσον τον συμπαθώ tongue.gif
makikp
Μετά την επιλογή που έκανε ο Λεμπρόν πριν λίγες ημέρες δεν υπάρχει θέμα συζήτησης. Ειδικά από αυτά που διαβάζω στα αμερικανικά φόρουμ τον περνούν γενεές δεκατέσσερις
koutsou10
QUOTE(Ginobili @ Jul 24 2010, 13:02 ) *
Και το 2007 πως πήγε τους Καβαλίερς ο Λεμπρόν στους τελικούς??? Και με ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ουσιαστικά βοήθεια....

*Και δεν συμπαθώ τον Λεμπρόν


Καλά για τον Άιβερσον....εξαιρετικά ασθενής η μνήμη σου.....Τελικούς με τους Λέικερς δεν έπαιξε???


*Τον Άιβερσον τον συμπαθώ tongue.gif


καταρχην φιλε μου οι καβαλιερς χασανε 4-0 απο τα σπιρουνια χωρις να ιδρωσουν σχεδον!!!
κ οι σιξερς του αιβερσον πηγαν τελικο κ εχασαν 4-1 στην πιο κακη περιοδο της ανατολης,οπου οι πρωτες ομαδες αν ηταν στην δυση μπορει να μην εμπαιναν καν στα play-off!!!
αλλο ειναι να εισαι ανταγωνιστικη ομαδα μεχρι κ τους τελικους κ αλλο να τρως ενα σουιπακι!!!
στην ουσια αυτο δειχνει οτι δεν αξιζεις για τελικο!!!

QUOTE(gsp_5 @ Jul 24 2010, 06:33 ) *
δε νομίζω πως υπάρχει λόγος αμφισβητεί κανένας όλα όσα έχει πετύχει ο kobe, ούτε να τον μειώνει παραθέτοντας κάποιες αρνητικές του στιγμές.
Αλλά ρε παιδί μου, όπως γίνεται πάντα οι μεγάλοι παίχτες (και αντίστοχα μεγάλες προσωπικότητες σε όλους στους χώρους) εκτός από φανατικούς οπαδούς ή απλούς υποστηρικτές, έχουν και φανατικούς εχθρούς. Το γιατί πολλές φορές είναι χαμένος χρόνος να το ψάξεις..


δεν νομιζω να ισχυει αυτο φιλε μου,
ολοι οι μεγαλοι παιχτες υποστηριζονται κ απλα καποιοι υποστηριζουν καποιον αλλο κ τον θεωρουν καλυτερο απο τον αλλο,δεν θελω να διανοηθω πως υπαρχουν χεητερς για τον λεμπρον,τον κομπι,τον γουεηντ γιατι μιλαμε για παιχτες που ειναι οι καλυτεροι αυτην την στιγμη αποδεδειγμενα!!!
Ginobili
QUOTE(koutsou10 @ Jul 24 2010, 18:01 ) *
καταρχην φιλε μου οι καβαλιερς χασανε 4-0 απο τα σπιρουνια χωρις να ιδρωσουν σχεδον!!!
κ οι σιξερς του αιβερσον πηγαν τελικο κ εχασαν 4-1 στην πιο κακη περιοδο της ανατολης,οπου οι πρωτες ομαδες αν ηταν στην δυση μπορει να μην εμπαιναν καν στα play-off!!!
αλλο ειναι να εισαι ανταγωνιστικη ομαδα μεχρι κ τους τελικους κ αλλο να τρως ενα σουιπακι!!!
στην ουσια αυτο δειχνει οτι δεν αξιζεις για τελικο!!!

Απλά απάντησα σε αυτό που έγραψες.Ότι δηλαδή οι Λεμπρόν-Άιβερσον δεν έχουν καταφέρει ποτέ να φτάσουν στους τελικούς,το οποίο ήταν πέρα για πέρα λάθος.
Το ότι δεν ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές οι ομάδες τους στους τελικούς....δεν ήταν φταίξιμο αυτών των παικτών...αλλά στην βοήθεια που είχαν από τις υπόλοιπες μονάδες.(Μιας και έθιξες κι αυτό το ζήτημα).Στο 4-1 πχ...ο Άιβερσον έχει κάνει απίστευτα πράγματα...στο πρώτο παιχνίδι που κέρδισαν οι σιξερς....τι παραπάνω μπορούσε να κάνει ένα ανθρώπινο ον???
(άλλο Μουτόμπο-Σνόου.....άλλο Σακιλ-Φοξ-Χορι-Φίσερ)

Όσο για το σκούπισμα του Λεμπρόν από τους Σπερς....είναι αστείο και μόνο να ρίξουμε φταίξιμο στον Λεμπρόν...??? Σοβαρά μιλάς??? Ποια βοήθεια είχε στους Καβαλίερς ο 22χρονος Λεμπρόν...για να μπορέσει να αντιμετωπίσει τους μπαροτοκαπνισμένους-κορυφαίους Σπερς των Ντάνκαν-Τζινόμπιλι-Πάρκερ-Φίνλει....Πόποβιτς??? Το ανέκδοτο τον προπονητή του??? Ή τον Γκούντεν και τον Ιλγκάουσκας??
saleasss
shot.gif Βαρεχάο για την εγκληματική ενέργεια που έκανε στον Ζήση στο προυγούμενο μουντομπασκετ. Ο τύπος είναι κανονικός εγκληματίας !!!!!
Επρεπε να πάει φυλακή και να του είχε κοπεί το μπάσκετ...

Ακόμα απορώ γιατί η FIBA δεν έκανε τίποτε απολύτως για αυτό το θέμα ασχέτως αν κινδύνευσε η ζωή του Ζήση...
Das Kapital
Iverson και Anthony!

Στη συνεχεια θα μου ερθουν και αλλοι σε μικροτερο βαθμο ομως!
duncan21
Πολ Πιρς με διαφορα,μετα ακολουθουν Βαρεχαο και Γκασολ...
airness
1#Paul Pierce(αμα κανω comment για αυτον θα μου διαγραψουν το profile αρα αστω...), 2#stephan marberry(ψονιο!!), 3#rondo-allen, 4#boozer(ατοιμος χαρακτηρας), 5#Nowitzki(λογο φατσας..μου θυμιζει τραγο laugh.gif ), 5#Big Baby(επειδη ηταν κολοφαρδος στα playoffs tongue.gif ), 6#Larry Hughes(ειναι απλα απολυτα ασχετος, ειχε παει dunk contest κ δεν μπορουσε να καρφωσει)

...κ φυσικα ο μισιτος ολων..ο MJ...ofc απλα κανω biggrin.gif
jose calderon
O James γιατι δεν καταφερε οσο και αν προσπαθησε να παρει μονος του ενα πρωταθλημα!Μετα απο την αποφαση του ειδικα να παει στους Miami μαζι με bosh,wade τον σιχαθηκα!Οπως ειπε και ο Charles Barkley το miami θα ειναι παντα η ομαδα του
wade!Ερχονται και αλλοι...
colonel gomelsky
Λοιπόν ανεξαρτήτως αξίας ποιοί δεν μου κάθονται καλά:

1) Βούγιασιτς (γιατί απλά δεν το κατέχει. πολύ στυλάκι και καλά)
2) Χάουαρντ (απλά γιατί προωθείται εξόφθαλμα χωρίς να μπορεί να ανταποκριθεί)
3) Λεμπρόν (γιατί υπάρχουν άνθρωποι -ίσως οι περισσότεροι- που τον θεωρούν τον καλύτερο παίκτη του κόσμου. Και το χειρότερο; Φαίνεται να το πιστεύει κι αυτός!
4) Βαρεχάο (αρχικά λόγω φάτσας και δευτερευόντως γιατί ανέβασε κατακόρυφα την αγωνιστική συμπάθεια προς έναν μέτριο παίκτη με την εγκληματική του ενέργεια) ph34r.gif cool.gif
5) Νοά (λόγω φάτσας κυρίως)

κ.α.

Μεγάλες συμπάθειες πιρς, νας, γκασολ, μπαρνιάνι, πέτζα, νοβιτσκι, κιντ, τζινομπιλι
sn3
pau gasol γιατι ειναι εντελως soft και ωρες ωρες πανυγηριζει μ ενα ψευτικο παθος θελοντας να φανει tough guy..γενικα το ολο του στυλακι ειναι αντιπαθητικο.δεχομαι το ταλεντο και την μπασκετικη του αξια,αλλα δεν τον συμπαθω με τιποτα.αχωνευτος smiley.gif
Επισης αλλη αντιπαθεια ειναι ο bowen γιατι μπορει να εχει αναγαγει το βρωμικο παιχνιδι σε μοναδικη του αρετη,ομως παραμενει αταλαντος κ αυτο που κανει,το κανει επικυνδινα χωρις την φινετσα και την αλητικη αυρα που εβγαζαν ο ροντμαν ή ο μπαρκλευ
alexanderthegreat
Λεμπρόν για όλο του το στυλάκι
Κόμπε επειδή όλοι είναι παθιασμένοι μαζί του
Άντερσεν επειδή είναι ναρκωμανής
Αρίνας γιατί είναι μαφιόζος
και το 80% του νβα γιατί είναι χασισοπότες smiley.gif
koutsou10
QUOTE(sn3 @ Jul 28 2010, 19:16 ) *
pau gasol γιατι ειναι εντελως soft και ωρες ωρες πανυγηριζει μ ενα ψευτικο παθος θελοντας να φανει tough guy..γενικα το ολο του στυλακι ειναι αντιπαθητικο.δεχομαι το ταλεντο και την μπασκετικη του αξια,αλλα δεν τον συμπαθω με τιποτα.αχωνευτος smiley.gif
Επισης αλλη αντιπαθεια ειναι ο bowen γιατι μπορει να εχει αναγαγει το βρωμικο παιχνιδι σε μοναδικη του αρετη,ομως παραμενει αταλαντος κ αυτο που κανει,το κανει επικυνδινα χωρις την φινετσα και την αλητικη αυρα που εβγαζαν ο ροντμαν ή ο μπαρκλευ


ο γκασολ δεν ειναι σε καμια περιπτωση πλεον σοφτ το απεδειξε 2 συνεχομενα χρονια κ μαλιστα θεωρειται πλεον κ ισως ο καλυτερος ψηλος στο nba,στο οτι τον αντιπαθεις λογικο ο καθενας αντιπαθει καποιους παιχτες...
ο μποουεν πως σου ηρθε?εχει αποχωρησει απο την ενεργο δραση απο οσο θυμαμαι...

για μενα οι πιο αντιπαθητικοι ειναι...

1)αιβερσον κ λογω χαρακτηρα αλλα κ παιχτικα
2)πολ πιρς,ο πιο μουφας ολ σταρ που ειναι ντροπη κ μονο που τον λεμε ετσι,καλα το οτι τον θεωρουν καποιοι μεσα στα καλυτερα σμολ φοργουορντ το θεωρω τραγελαφικο!!!ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΠΙΟ ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΑ!!!
3)βαρεχαο για τον γνωστο λογο...
JR_Swish

Κόμπε γιατί είναι ατομιστής και σπρώχνεται από το σύστημα να γίνει ο διάδοχος του MJ.

Λεμπρόν επειδή έφυγε από το Κλίβελαντ έτσι όπως έφυγε για το Μαϊάμι,έπρεπε να κάτσει στην πόλη του και να προσπαθήσει μέχρι το τέλος να φέρει τίτλους.Μεγάλος παίχτης αλλά η προώθηση από τους μανατζεροδιαφημιστές είναι απαράδεκτη,μάτια έχουμε και βλέπουμε την αξία τους καθενός!

Πιρς επειδή είναι μυρωδιάς καμία σχέση με τον σουπερσταρ που μας πλασάρεται,επισής επειδή το ψευδώνυμο του είναι...ο αλήθειας!Ίσα ρε μεγάλε τα κάναμε πάνω μας! ohmy.gif

Βαρεζάο λόγω του χτυπήματος στον Ζήση και κυρίως επειδή έμεινε ατιμώρητος από τη FIBA αλλά και επειδή δεν τον βρήκε κανένας Μπουρούσης σε καμιά γωνιά να του δείξει που βρίσκεται η Καρδίτσα!

Ρέτζι Έβανς για αυτό http://www.youtube.com/watch?v=Cv1cBN8M-9I

Γκαζόλ γιατί είναι εκνευριστικός,του σφυρίζουν ένα στα τρία φάουλ που κάνει,κάθε φορά που μπαίνει στη ρακέτα κάνει λες και του ψήνουν αυγά στη μασχάλη και μέχρι κι η μάνα του στην Ισπανία ακούει την τσιρίδα του!

Σάσα Βούγιασιτς γιατί είναι ο Σάσα Βούγιασιτς!Όλοι αυτοί οι κομπλεξισμοί που βγάζει όταν βλέπει τον Ντράγκιτς τα λένε όλα!

giannis_mg
Γκασολ με 1000.Δεν υπαρχει πιο αντιπαθητικος παιχτης.Τεραστιος παιχτης και μου αρεσει αρκετα το στυλ παιχνιδιου του ΑΛΛΑ αυτα τα ουρλιαχτα και τα βογγιτα οποτε μπαινει στη ρακετα εχουν καταντησει αηδια.Πρεπει να ειναι ο μονος ψηλος που με τον ακουμπανε για να παρει φαουλ αρχιζει ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ-ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ σε λιγο αμα αρχισει και τιποτε αλλους ηχους-βογγητα μηπως θα πρεπει να μπουμε σε σκεψεις 39.gif tongue.gif .Εγω δεν εχω ακουσει ποτε το Γκαρνετ-Σακ-Ντανκαν-Χαουαρντ να τσιριζουν σαν γυναικουλες.Για αυτο και μονο.

Μετα ο shot.gif Βαρεχαο για το γνωστο χτυπημα.

Καθιστε να σκεφτω και κανενα των Σπερς 19.gif:
ο Νιντζα Μποουεν ph34r.gif και τελευταιος στη λιστα μου θα ειναι ο Βουγιασιτς,το στυλακι εγω σας.........,ειναι απλως τραγικο
Andre_Iguodala
Πιο αντιπαθητικος ευκολα ο Garnett.Οταν επαιζε στην Μinessota μου αρεσε.Αλλα πλεον στη Βοστωνη ολο στην πο...ια και στο taunting των αντιπαλων του


Νταξει Varejao γνωστος λογος αλλα επισης γιατι ειναι ενας λαλακας 2 μετρα και και κανει flopping για να παιρνει fouls.Ελεος δηλαδη


Τριτος ο Lebron.Πιο πολυ για το hype που εχει κατα τη γνωμη μου και επειτα γιατι εκανε ολοκλητο σοου την αποφαση του να παει στο Miami.
vonzuchter
Ο κομπε με μεγαλη διαφορα απο τον δευτερο. Πρωτα για τα σκηνικα τοτε με τον Σακ τον αγαπημενο μου παικτη ολων των εποχων.
Δευτερο γιατι εχει κουρασει αυτη η συγκριση με τον τζορνταν. Δεν ειναι ουτε ο ηγετης που ηταν ο τζορνταν ουτε ο συμπαικτης που ηταν ο Τζορνταν. μπορει τεχνικα να υπερτερει σε αρκετα σημεια οπως εχει πει αλλωστε και ο φιλ τζακσον αλλα δεν ειναι τζορνταν. Και στον 7ο τελικο ηταν απλα τραγικος. Ας μην ηταν οι Γκασολ κ Αρτεστ....
Οσο για το γκασολ νομιζω οτι δεν τον χωνευμουμε γιατι μας γλενταει οποτε μας πετυχαινει smiley.gif
Επίσης σιχάθηκα το Λεμπρόν μετα απο αυτό που έκανε στο Κλήβελαντ... Εκτος απο μια ομαδα και μια μικρη μπασκετικη πολη που τον λατρευε, κατέστρεψε κ το μυθο του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.