Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
papajohn89
ΟΜΑΔΕΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Α ΕΣΚΑ

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ.
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π.
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ


ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 13 - 97
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 54 - 55
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 60 - 42
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 36 - 76
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 49 - 45
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 45 - 33


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ



ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 68 - 50
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 28 - 44
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 77 - 27
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 79 - 25
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 51 - 35
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 55 - 71

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 29 - 65
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 67 - 29
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 62 - 37
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 33 - 77
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 74 - 52
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 49 - 34

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 66 - 41
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 30 - 60
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 67 - 12
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 39 - 54
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 35 - 54
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 39 - 51
coachv
ΕΣΚΑΝΑ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 66-42
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Μαυρωμανωλάκης
Δεκάλεπτα: 19-7, 32-16, 40-29, 66-42.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης,Παναγιωτόπουλος): Παπαδοπούλου, Καρακασίδου 16(1), Κιαουλιά 3(1), Καραπατάκη 2, Κιαουλιά Μαρ. 2, Καλαφάτη 1, Κοντραφούρη 17, Μυσιρλή, Κοτζαΐτση 8, Τζιλιάνου, Κούρπα, Χατζηλεοντή 17.
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζότοβα, Μανουσάκης):Τζαμπάζι 10(2), Μιχαλοπούλου 3(1), Παπαθεοδώρου 3(1), Νικολαίδου 8, Στεφανίδου 8, Μπαλιούση 5, Γιαννακοπούλου 2, Τζουνοπούλου 3(1)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 71 30
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 33 23
ΡΕΠΟ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 52 36
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 51 56
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 80 23

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 4 2 2 0 162 50
2 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 4 2 2 0 163 65
3 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 4 2 2 0 112 72
4 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 4 2 2 0 104 91
5 ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 3 2 1 1 118 91
6 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 3 2 1 1 58 99
-----------------------------------------------------------------
7 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 3 2 1 1 101 77
8 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 3 2 1 1 92 84
9 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2 2 0 2 72 154
10 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 2 2 0 2 44 130
12 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 1 1 0 1 36 52
13 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 1 1 0 1 30 46


www.eskana.gr
coachv
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟΝΑ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 50-37
Διαιτητές: Μέλης , Σιμά
Δεκάλεπτα : 11-13, 19-21, 33-31 , 50-37
ΑΟΝΑ (Γιαννακόπουλος Λαμπρόπουλος) : Κατσαρέα 9, Παπακωνσταντίνου Α. 11, Παπακωνσταντίνου Δ. 2, Κουκουλιτάκη 2, Μποντούρογλου 26 , Μωραίτη Παπαϊωάννου Αντωνιουδάκη Κασσωτάκη 4
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Φατούρος Παραγιός): Παπαγεωργίου 14 Κρικέλα 2, Παγώνη Α. 8, Παγώνη Γ. 4, Δόνα 6 Νάκου 3, Λειβαδάρα , Δίμτσα Μουτσάτσου


ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 54 23
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 32 91
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΡΕΠΟ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 33 53
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 20 45
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 50 37
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 52 68

www.eskana.gr
giwrgos5
5η αγωνιστικη (εσκα) bball.gif icon_wave.gif


ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 18 - 84
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 53 - 30
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 29 - 50
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 61 - 43
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 63 - 33
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 38 - 35
ggrilik
ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2017-2018

Λοιπόν, μια που είπαμε για τις κορασίδες, άντε να πιάσω και τις φετινές νεανίδες φουρνιάς 2000 και 2001.

Κατ' αρχάς να πω καλή αγωνιστική χρονιά σε όλες τις 99-άρες έχουν φύγει για Αμερική βέβαια, όπως η Νάνσυ Παναγιωτοπούλου, Εύη Παπαδοπούλου κι η Ιβάνα Ράτζα.
Καλή αγωνιστική χρονιά σε όλες τις 99-άρες που ελλείψει πρωταθλήματος νέων γυναικών έχουν απλωθεί σε Α2 και Α1 και με χαρά βλέπω πως πολλές δεν παίζουν στην θέση αιφέρ (αϊ φερ το ένα, αϊ φερ' το άλλο) αλλά κανονικά smile.gif Πολλά μπράβο και στους προπονητές τους που τολμάνε! Έστω κι αν γίνεται από τσιγκουνιά που πρότεινε ένας φίλος. rolleyes.gif
Υπάρχει και διχίλιαρη που αποχώρησε από τα πρωταθλήματα νεανίδων αλλά ευτυχώς όχι απο το μπασκετάκι. Η Ισμήνη Πράπα που έφυγε απ τον Παναθηναϊκό και πήγε στην Α2 και στην Ηλιούπολη όπου παίρνει πολύ χρόνο συμμετοχής και νομίζω τα πάει μια χαρά - φτού φτού φτου.

Φυσικά δεν έχω εικόνα όλων των ομάδων κι όλων των παικτριών οπότε απλά θα σας πω τι βλέπει η μαγική μου σφαίρα για τις ομάδες που θα πάνε στο πανελλήνιο icon_drunk.gif icon_drunk.gif .

Πάμε λοιπόν λίγο βόρεια προς τον Λευκό πύργο για την 1η ομάδα.

ΕΚΑΣΘ

Πρωταθλητής o ΠΑΟΚ 100%. Θα βγάλει όλο το άχτι του φέτος που έφυγαν οι Τσινέκε. Και σαν να μην έφτανε αυτό, σκούπισε κι ότι κυκλοφορούσε στην αγορά μεταγραφών, φέρνοντας απο την Κρήτη και τον Εργοτέλη την Ιωάννα Κριμίλη (αυτή είναι τόσο καλή και ώριμη που θα παίζει και στο γυναικείο στην Α1) και τσιμπώντας απο τον Αστέρα Ιπποδρομίου τις καλύτερές του παίκριες, την Αθηνά Λέξα (Γκάρντ, 2002) και την πρώην βολεϊμπολίστρια Αλεξάνδρα Καζαμία (Φόργουορντ, 2003).
Και να δω τώρα πως θα εξελιχθούν οι παίκτριές του που θα κάνουν περίπατο σ' όλα τα παιχνίδια. rolleyes.gif Μασλαρινέ, κανόνισε φιλικά με ομάδες του εσωτερικού και του εξωτερικού γιατί προβλέπω κατραπακιά μεγάλη.. Και κανόνισε να παίζει η ομάδα και λίγο πιο γρήγορα. Αφού έχεις ψηλές που τρέχουν. Άντε με το τσούκου-τσούκου tongue.gif

Ρόστερ ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης ): Σιακαβάρα, Καλούτσικου, Τσαλή, Κατσαμούρη, Ζέρβα, Κριμίλη, Δαιμονάκου, Στεργίου, Μουμτζή, και οι κορασίδες Λέξα, Θεοδώρου, Πολυμένη.



Οι Δελφίνοι.
Ποιοί δελφίνοι? Όχι μόνο ο ΑΡΗΣ είναι χωρίς Τσινέκε, του έφυγε κι ένα καλό γκάρντ, η Εύα η Γράψα (2000) που πήγε στον Παναθλητικό. Εντάξει, έχει ακόμα καλές παίκτριες, πήρε και την Λία Γκομπετζισβίλι (Φόργουορντ, 2001 απο Ηρακλή) αλλά δεν βλέπω τύχη απέναντι στον υπερπλήρη μέχρι καταστροφής ΠΑΟΚ.. Για την τιμή των όπλων:
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Γκρίτζαλη Ουζούνη Μαρ., Βαντσιούρη, Κωφοκώτσιου, Γιαννουσίου, Νιγδέλη, Μπερμπέρη, Γκομπετζισβίλι, Ουζούνη Μαγ., Μπουντούκα, Κυριακοπούλου, Αβρονιδάκη.

Οι Έκπτωτοι
Ο ΑΡΗΣ φυσικά, μια που μόνο στα χαρτιά είναι δελφίνος.

Ομάδες που έχουν ενδιαφέρον.
Αστέρας Ιπποδρομίου και Παναθλητικός.


ΕΣΚΑ

Εδώ έχει γίνει χαμός απο μετακινήσεις..

Η σφαίρα μου όμως λέει Παναθηναϊκός, που έχει μια ομάδα με βάση τις πολύ καλές περσινές ομάδες κορασίδων και νεανίδων. Αν και υπήρξαν απώλειες (Πράπα->Ηλιούπολη Α2, Σαπαλίδου->Σάντα, Καράλη->Σπόρτιγκ) παραμένει ισχυρή και πολύ δεμένη ομάδα, κι έκανε και μια μεταγραφή, την Κατερίνα Νούλα (2000, φόργουορντ απο Ολυμπιακό Βόλου).
Τώρα που το σκέφτομαι θα υποστεί και την φθορά της λιόστρας της Α1 με τα ταξίδια κλπ, παρ'όλα αυτά νομίζω πως θα το πάρει το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ.

[*]η ΕΣΚΑ έχει play off στις τρείς νίκες με μεταφορά των αποτελεσμάτων της κανονικής περιόδου.

Ρόστερ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κασδαγλή Βίκυ, Γκαγκανάτσου Αντιγόνη, Τσέτα Φιλιώ, Ζαρρή Βάσια, Κοιλιά Νικολέτα, Νούλα Κατερίνα , Γάτου Λύδια, Κοιλιά Παρασκευή, Εζέτζα Σύνθια, Κακούρη Κωσταντίνα + όποιο κορασίδα ξεπεταχτεί.



Οι Δελφίνοι.
Ο Σπόρτιγκ πήρε την Ίριδα Τσαφαρά (Γκάρντ/Φ, 2000 από Εσπερίδες) και την Σαββίνα Καράλη (Γκάρντ 2001, από ΠαναθηναΙκό) που μαζί με τις Αναστασία Καραμπάτσου (Σέντερ/Φ 2000), Κορίνα Κριμιτζά (Φοργουορντ, 2000), Γεωργία Σιδέρη (Γκάρντ, 2000) και Αλεξάνδρα Δανδουλάκη (Γκάρντ/Φ 2000) έχουν θα έλεγα μια εξαιρετική ομάδα.
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ: (Σόφτσης, Διαμαντής) Μπουντούσκα, Ζυκάι. Καράλη, Καραμπάτσου, Τσαφαρά, Κουγιανού, Δανδουλάκη Α., Κριμιτζά, Τοτώνη, Σιδέρη, Τσιρογιάννη, Μακρή.

Η Σάντα έχασε μεν την Ελίζα Γρύλλια (2000, σέντερ) αλλά πήρε την Αντιγόνη την Δαμουλάκη (Φόργουορντ 2000, από Αθηναϊκό) και την Nίκη Σαπαλίδου (Γκάρντ/Φ 2000, από Παναθηναϊκό) που μαζί με τις περσινές Ειρήνη Κούκη (2000 Φ). Χριστίνα Αμίτση (2000, Γκ) και Κων/να Κανιαδάκη (2000, Φ) έχει εξαιρετικά ισχυρή ομάδα.
ΓΣΑΠ: (Αργυρίου): Χονδροπούλου, Μπεζαϊτη, Χριστοπούλου, Αμίτση, Σαπαλίδου, Σφήκα, Κανιαδάκη, Χριστοδούλου, Ηρακλείδη, Κούκη, Δαμουλάκη, Ζανίκα

Ο φιλόδοξος Κρόνος Γέρακα που ενισχύθηκε σημαντικά με την Ελίζα Γρύλια (Σέντερ 2000, από Σάντα) και την Ελευθερία Κολλιαδήμα (Φόργουορντ 2001, από Αθηναϊκό) Πολλοί δελφίνοι στην ΕΣΚΑ
Κρόνος Γέρακα (Παπαδέλος): Πέππα, Βλαχοπούλου, Ανδρικοπούλου, Κυρίδη, Χειλάκη, Μπαναβού, Κυριακάκη Β., Κυριακάκη Λ. , Κολιαδήμα, Γκούτσουλα, Θεοχάρη, Γρύλλια

Οι Έκπτωτοι
Ο Αθηναϊκός που έχασε τις πολύ καλές παίκτριες Βασιλική Λιγνού που κατηφόρισε προς Βούλα, την Δαμουλάκη που πήγε στον Σπόρτιγκ και την Κολιαδήμα που ανηφόρισε στον Κρόνο. Μπορεί να έχασε κι άλλες, δεν έχω το κουράγιο να συγκρίνω ρόστερ.
Η ΑΕΝΚ που έχασε την Ολυμπία Σακελαρίου (Γκάρντ 2002) που κατηφόρισε προς Βούλα, την Τζωρτζίνα Τριανταφύλλου (Σέντερ 2002) που κατηφόρισε προς Παναθηναϊκό.

Ομάδες που έχουν ενδιαφέρον.
Ο Αμύντας (προπονητής Πομώνης Τάσος) που παίζουν η Πατσιώτη Ηλιάνα (Σέντερ 2002 που ίσως πηδάει κι όλας, δεν μου λένε οι κρυψίνοες ΕΣΚΑνίτες) κι η Κοβάλσκα η Αλεξάνδρα.
Ο Άρης Πετρούπολης που παίζει και η Φίλιππα Γούλα (Γκάρντ, 2002)


ΕΣΚΑΝΑ

Η σφαίρα λέει πρωταθλητής ο Φάρος Κερατσινίου με την περσινή ομάδα κορασίδων σύν μια κρίσιμη και ταιριαστή ενίσχυση με την Ευτέρπη Κοτζαΐτση (Γκάρντ 2000, απο Απόλλωνα Πτολεμαίδας). Απο τριπλέτα αναβαθμίστηκε σε τετραπλέτα, συν το ικανοποιητικό supporting cast, κι άμα δέσει άντε πιάστε τον.

Ρόστερ ΦΑΡΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης, Παναγιωτόπουλος): Μυσιρλή, Καρακασίδου, Κιαουλιά Μαλ., Καραπατάκη, Κιαουλιά Μαρ., Καλαφάτη, Κοντραφούρη, Παπαδοπούλου, Χατζηλεοντή, Τζιλιάνου, Κούρπα, Μπαιμπάκη, Κοτζαϊτση



Οι Δελφίνοι.
Με την αποχώρηση των φουρνιών 1999 για τον Πρωτέα δεν νομίζω πως υπάρχει δελφίνος. Μοναχικό διεκδικητής ο Φάρος.

Οι Έκπτωτοι
Ε, ο Πρωτέας που θα του πέσει κάπως βαρύ να μην πάρει κι φέτος το Πανελλήνιο.

Ομάδες που έχουν ενδιαφέρον.
Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου με τις πολλές καλές κορασίδες
Αλλά κι ο Πρωτέας με τις πολλές καλές κορασίδες.


ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Η σφαίρα λέει ΕΚΑΣΔΥΜ και Απόλλωνας Πτολεμαΐδας ο οποίος έχασε μεν την Ευτέρπη Κοτζαΐτση αλλά έχει υλικό. Και ενισχύθηκε κι όλας με τις Κρυσταλία Γκουλιαβέρα και Ιωάννα Μαντώ του 2002, απο Λασσάνη Κοζάνης..

Ρόστερ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Νίκος Ζαγάρας): Δανιηλίδου Α.1, Μήγκου Α., Τσιανάκα Α., Τρυφωνίδου Μ., Τσιανάκα Ε. , Κουρτίδου Χ., Μαντώ Ι., Μάντσου Ε., Γκουλιαβέρα Κ., Δανιήλ Μ., Κακαρίκα Σ
Σιδέρη Φ., , Αντωνίου Ι.



Για Δελφίνους, έκπτωτους κλπ δεν έχω ιδέα :-/

ΚΡΗΤΗ και λοιποί Νήσοι

Η σφαίρα λέει ΟΑ Χανίων. Έχει ήδη δικιές του καλές παίκριες, "έκλεψε" κι την Βάσια Παπαμαρκάακη (Γκάρντ 2001) απο τον ΟΦΗ, έχει και τον αέρα της Α2, νομίζω θα επιβληθεί του ΟΦΗ.

Ρόστερ ΟΑΧ (Μιχ. Κασικτσόγλου): Δερμιτζάκη, Σκορδυλάκη, Παπαμαρκάκη, Πρασιανάκη, Βασιλογιαννάκη, Δρικάκη, Σκουμπάκη, Παπαδάκη.



Οι Δελφίνοι
Οπωσδήποτε ο ΟΦΗ με την περσινή τρίποντη ομάδα κορασίδων που μπορεί να έχασε την Παπαμαρκάκη αλλά δεν θα το παρατησει εύκολα.

Οι Έκπτωτοι
Ο Εργοτέλης που με την απώλεια της Κριμίλη έχει μείνει με ένα μόνο κινητήρα, την Σεμερτζάκη.

Ομάδες που έχουν ενδιαφέρον.
Οπωσδήποτε κι ο Αρκάδι που ποτέ δεν πρατάει τίποτα.
Ο Ανταγώρας Κω με τις μικρές του να παίζουν σιγά σιγά και λίγο Α2
Ο ΒΑΟΛ Χίου να δούμε πως παει η Αναστασία Μουτάφη (Φόργουορντ 2002) που τραυματίστηκε στο γόνατο το καλοκαίρι..


Παλιά Ελλάδα Κάτω απ τ'αυλάκι που λέμε. Σχεδόν κάτω tongue.gif

Εσπερος ΑΟΠΑ με την περσινή ομάδα κορασίδων.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Παπαγιαννόπουλος-Φλωράτος): Αναγνωπούλου, Ψυρρή, Νάτσκου, Ράγκου, Τσιακμά, Τραγουστή, Αργυροπούλου, Ρεκουνιώτη.



Οι Δελφίνοι
Οι Δελφίνοι νομίζω εξέπεσαν.

Οι Έκπτωτοι
Ο Απόλλων Πάτρας. Τελευταία ενημέρωση November 14, 2016 huh.gif

Ομάδες που (ίσως) έχουν ενδιαφέρον.
ΚΟΜ Πελασγός Μεγαλόπολης που ακούω πως κάνουν μερκλίδικη δουλίτσα.
Σύλλας Αιδιψού, ditto

coachv
QUOTE (ggrilik @ Oct 24 2017, 22:32 ) *
ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2017-2018

Κάτω απ τ'αυλάκι που λέμε. Σχεδόν κάτω tongue.gif

Εσπερος ΑΟΠΑ με την περσινή ομάδα κορασίδων.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Παπαγιαννόπουλος-Φλωράτος): Αναγνωπούλου, Ψυρρή, Νάτσκου, Ράγκου, Τσιακμά, Τραγουστή, Αργυροπούλου, Ρεκουνιώτη.

Οι Δελφίνοι
Οι Δελφίνοι νομίζω εξέπεσαν.

Οι Έκπτωτοι
Ο Απόλλων Πάτρας. Τελευταία ενημέρωση November 14, 2016 huh.gif


Έχω την εντύπωση ότι ο Παπαγιαννόπουλος δεν είναι πλέον προπονητής του ΕΣΠΕΡΟΥ. Πρέπει να έχει αναλάβει ο PETAR PETROVIC.

Όπως επίσης υπάρχει και μια "μετακόμιση", με τις αδερφές Μιχαηλίδου να αφήνουν τον ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ για χάρη του ΕΣΠΕΡΟΥ ΑΟΠΑ.
BASKET TUNE
QUOTE (coachv @ Oct 25 2017, 07:38 ) *
Έχω την εντύπωση ότι ο Παπαγιαννόπουλος δεν είναι πλέον προπονητής του ΕΣΠΕΡΟΥ. Πρέπει να έχει αναλάβει ο PETAR PETROVIC.

Όπως επίσης υπάρχει και μια "μετακόμιση", με τις αδερφές Μιχαηλίδου να αφήνουν τον ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ για χάρη του ΕΣΠΕΡΟΥ ΑΟΠΑ.


ΟΡΘΟΝ.

Προπονητής είναι ο Πέταρ Πέτροβιτς, και όντως οι δίδυμες αδερφές Μιχαηλίδη κάνουν προπονήσεις με τον Έσπερο, αλλά δελτία προς το παρόν δεν έχουν πάρει. Τουλάχιστον έτσι ακούγεται.
giwrgos5
τελικα στο σπορτιγκ ειναι η τοτωνη ? (περσινη παικτρια κρονου αγιου δημητριου ,αν δε κανω λαθος)
γιατι ενω ειδα πως στο φυλλο αγωνα της πρωτης αγωνιστικης , υπηρχε το ονομα της με την ομαδα του σπορτινγκ
στο φυλλο που ανεβασε η αγια παρασκευη στην ιστοσελιδα της στο facebook για την πεμπτη αγωνιστικη, επαιξε με σαντα
ggrilik
QUOTE (giwrgos5 @ Oct 25 2017, 10:20 ) *
τελικα στο σπορτιγκ ειναι η τοτωνη ? (περσινη παικτρια κρονου αγιου δημητριου ,αν δε κανω λαθος)
γιατι ενω ειδα πως στο φυλλο αγωνα της πρωτης αγωνιστικης , υπηρχε το ονομα της με την ομαδα του σπορτινγκ
στο φυλλο που ανεβασε η αγια παρασκευη στην ιστοσελιδα της στο facebook για την πεμπτη αγωνιστικη, επαιξε με σαντα

Για την Μαρία Τοτώνη ο sportshero έγραψε πως πήρε μεταγραφή απο Κρόνο Αγ.Δημητρίου στον Σπόρτιγκ.. Υποθέτω μια κι ο Σπόριγκ έχει πολύ γεμάτο ρόστερ, δόθηκε δανεική στην Σάντα οπου θα παίζει και περισσότερο.
Και την Δαμουλάκη δανεική την πήρε απ τον Αθηναϊκό.

Το σημαντικό είναι πως φέτος η ΕΣΚΑ έχει τουλάχιστον τέσσερις δυνατές ομάδες που κάνουν το πρωτάθλημα πολύ ανταγωνιστικό. Νομίζω μακράν το καλύτερο κι ανταγωνιστικότερο πρωτάθλημα νεανίδων.

(Ευχαριστώ σας, όλους, για τις διορθώσεις)
BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ Oct 25 2017, 13:07 ) *
(Ευχαριστώ σας, όλους, για τις διορθώσεις)


Ευχαριστούμε εμείς, που μας δίνεις την χαρά και ευκαιρία να σε διορθώνουμε, έστω σποραδικά και διαλειπόντως!!!!!
smiley.gif smiley.gif
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Oct 25 2017, 13:07 ) *
Για την Μαρία Τοτώνη ο sportshero έγραψε πως πήρε μεταγραφή απο Κρόνο Αγ.Δημητρίου στον Σπόρτιγκ.. Υποθέτω μια κι ο Σπόριγκ έχει πολύ γεμάτο ρόστερ, δόθηκε δανεική στην Σάντα οπου θα παίζει και περισσότερο.
Και την Δαμουλάκη δανεική την πήρε απ τον Αθηναϊκό.

Το σημαντικό είναι πως φέτος η ΕΣΚΑ έχει τουλάχιστον τέσσερις δυνατές ομάδες που κάνουν το πρωτάθλημα πολύ ανταγωνιστικό. Νομίζω μακράν το καλύτερο κι ανταγωνιστικότερο πρωτάθλημα νεανίδων.

(Ευχαριστώ σας, όλους, για τις διορθώσεις)

Καλησπερα
δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι πραττω ορθα που γραφω αλλα ας παει και το παλιαμπελο.
Παρακολουθω αρκετο καιρο τον χωρο τοσο τον αγωνιστικο οσο και αυτο εδω , αφορμη που γραφω ειναι τα σχολια σου για τις ομαδες και παικτριες της εσκα .Μια απο τις αιτιες ειναι αυτοι οι πατεραδες/ατζεντηδες (ενιοτε και μαναδες ) που γυρνανε απο συλλογο σε συλλογο με πορτοφολι ανοικτο .
Οποτε δυο διαφωνιες απο που και ωσπου πολυ καλες παικτριες? αυτες που αναφερεις που εφυγαν απο τον Αθηναικο? μπορεις να μου πεις που τις ειδες και τι ειδες σε αυτες ?του Αμυντα επισης που τις ειδες ? του Αρη επισης .Οχι τιποτα αλλο αλλα να τις δω και εγω .
Η δευτερη και κυρια διαφωνια μου ειναι το ποσο απλα δεχεστε αυτο με την Τοτωνη ειχε κατεβει στον πρωτο αγωνα κανονικοτατα ο κοουτς της δεν την χρησιμοποιησε καθολου πως πηρε μεταγραφη ? και μετα αγαπητε σε ενοχλει ο μπακογιωργος.
Συγγνωμη πρωτο ποστ και τετοιο υφος .
di pa
QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 20:09 ) *
Καλησπερα
δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι πραττω ορθα που γραφω αλλα ας παει και το παλιαμπελο.
Παρακολουθω αρκετο καιρο τον χωρο τοσο τον αγωνιστικο οσο και αυτο εδω , αφορμη που γραφω ειναι τα σχολια σου για τις ομαδες και παικτριες της εσκα .Μια απο τις αιτιες ειναι αυτοι οι πατεραδες/ατζεντηδες (ενιοτε και μαναδες ) που γυρνανε απο συλλογο σε συλλογο με πορτοφολι ανοικτο .
Οποτε δυο διαφωνιες απο που και ωσπου πολυ καλες παικτριες? αυτες που αναφερεις που εφυγαν απο τον Αθηναικο? μπορεις να μου πεις που τις ειδες και τι ειδες σε αυτες ?του Αμυντα επισης που τις ειδες ? του Αρη επισης .Οχι τιποτα αλλο αλλα να τις δω και εγω .
Η δευτερη και κυρια διαφωνια μου ειναι το ποσο απλα δεχεστε αυτο με την Τοτωνη ειχε κατεβει στον πρωτο αγωνα κανονικοτατα ο κοουτς της δεν την χρησιμοποιησε καθολου πως πηρε μεταγραφη ? και μετα αγαπητε σε ενοχλει ο μπακογιωργος.
Συγγνωμη πρωτο ποστ και τετοιο υφος .


Φίλε μου, το ότι σε ενοχλεί που ένα παιδί κατάφερε να βρει τρόπο να μη χάσει τη χρονιά του, με ξεπερνάει πραγματικά!

Για το ότι παρακολουθείς καιρό τον αγωνιστικό χώρο όπως ο ίδιος λες και δεν έχεις δει καμία παίκτρια, τι να πω;;Να το κοιτάξεις!
ema
QUOTE(fatherfan @ Oct 25 2017, 20:09 ) *
Καλησπερα
δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι πραττω ορθα που γραφω αλλα ας παει και το παλιαμπελο.
Παρακολουθω αρκετο καιρο τον χωρο τοσο τον αγωνιστικο οσο και αυτο εδω , αφορμη που γραφω ειναι τα σχολια σου για τις ομαδες και παικτριες της εσκα .Μια απο τις αιτιες ειναι αυτοι οι πατεραδες/ατζεντηδες (ενιοτε και μαναδες ) που γυρνανε απο συλλογο σε συλλογο με πορτοφολι ανοικτο .
Οποτε δυο διαφωνιες απο που και ωσπου πολυ καλες παικτριες? αυτες που αναφερεις που εφυγαν απο τον Αθηναικο? μπορεις να μου πεις που τις ειδες και τι ειδες σε αυτες ?του Αμυντα επισης που τις ειδες ? του Αρη επισης .Οχι τιποτα αλλο αλλα να τις δω και εγω .
Η δευτερη και κυρια διαφωνια μου ειναι το ποσο απλα δεχεστε αυτο με την Τοτωνη ειχε κατεβει στον πρωτο αγωνα κανονικοτατα ο κοουτς της δεν την χρησιμοποιησε καθολου πως πηρε μεταγραφη ? και μετα αγαπητε σε ενοχλει ο μπακογιωργος.
Συγγνωμη πρωτο ποστ και τετοιο υφος .



Καλησπέρα.
Για τα πρώτα που γράφεις, φαντάζομαι θα απαντήσει ο @ggrilik. Αν εννοείς κυριολεκτικά "πού τα είδε;" υπάρχουν και βιντεάκια που κυκλοφορούν μεταξύ γονέων, αλλά και τα γήπεδα είναι ανοικτά, δεν γίνονται οι αγώνες κεκλεισμένων των θηρών. Αν το λες μεταφορικά, αυτά είναι υποκειμενικά φυσικά. Κι εγώ έχω διαφωνήσει πολλές φορές με τον @ggrilik. Αλλά για να θέλουν άλλες ομάδες κάποιες παίκτριες κι όχι άλλες, ε κάτι θα κάνουν καλά. Θες άμυνα; Θες ριμπάουντ; Θες σουτ; Θες ντράιβ; Θες ασίστ; Ε, κάτι. Και φαντάζομαι οι προπονητές που τις ζητούν μεταγραφή τις θέλουν για αυτούς ίσως τους συγκεκριμένους λόγους.
Για τη δεύτερη διαφωνία σου, η αλήθεια είναι ότι αυτό το είχα παρατηρήσει κι εγώ, όπως είχα παρατηρήσει κι ότι το Σπόρτιγκ είχε κάνει συνολικά 11 μεταγραφές, ενώ ο νόμος λέει 10. Αλλά, καθώς δεν είμαι και ο/η πλέον ειδικός/ή και καθώς φαντάστηκα ότι υπάρχουν άλλοι που θα είχαν και λόγο ως ανταγωνιστές να το επισημάνουν, δεν έγραψα κάτι, υποθέτοντας ότι θα υπάρχει κάποιο παραθυράκι που το επιτρέπει αυτό.
Κατά τα άλλα, εγώ χαίρομαι που μπήκες στον κόπο να γράψεις, ακόμα και αν κάτι σε ενόχλησε. Και θα χαρώ πολύ να συμμετάσχεις σε αυτές τις κουβέντες. Εξάλλου, δεν είμαστε επαγγελματίες ατζέντηδες - για τον εαυτό μου μιλάω - το χόμπι μας κάνουμε :-) Σίγουρα κάποιες φορές κάποια ποστ ξενίζουν. Κάποιες φορές λες, αυτός έχει πρόθεση να θάψει ή να ανεβάσει ένα παιδάκι. Στην αρχή νευρίαζα κι εγώ, αλλά μετά είπα: δε βαριέσαι... δυο αγώνες κάθε ομάδας να δεις, φαίνονται όλα.
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 20:09 ) *
Καλησπερα
δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι πραττω ορθα που γραφω αλλα ας παει και το παλιαμπελο.
Παρακολουθω αρκετο καιρο τον χωρο τοσο τον αγωνιστικο οσο και αυτο εδω , αφορμη που γραφω ειναι τα σχολια σου για τις ομαδες και παικτριες της εσκα .Μια απο τις αιτιες ειναι αυτοι οι πατεραδες/ατζεντηδες (ενιοτε και μαναδες ) που γυρνανε απο συλλογο σε συλλογο με πορτοφολι ανοικτο .
Οποτε δυο διαφωνιες απο που και ωσπου πολυ καλες παικτριες? αυτες που αναφερεις που εφυγαν απο τον Αθηναικο? μπορεις να μου πεις που τις ειδες και τι ειδες σε αυτες ?του Αμυντα επισης που τις ειδες ? του Αρη επισης .Οχι τιποτα αλλο αλλα να τις δω και εγω .
Η δευτερη και κυρια διαφωνια μου ειναι το ποσο απλα δεχεστε αυτο με την Τοτωνη ειχε κατεβει στον πρωτο αγωνα κανονικοτατα ο κοουτς της δεν την χρησιμοποιησε καθολου πως πηρε μεταγραφη ? και μετα αγαπητε σε ενοχλει ο μπακογιωργος.
Συγγνωμη πρωτο ποστ και τετοιο υφος .

Καλά κάνεις. Και μια χαρά είναι το ύφος, κι εγώ τα ίδια θα ρώταγα.

- απο που και ωσπου πολυ καλες παικτριες? Που τις ειδες και τι είδες σε αυτες ?
Θα μπορούσες να ρωτήσεις "Καλές παίκτριες σε σχέση με τι?" Σάμγκοντ τρίπλα smile.gif
Του Αθηναϊκού έχω δει λίγα παιχνίδια του 2016 και κάποια άλλα ψιλά αποσπάσματα. Του Αμύντα δεν έχω δεί, του Αρη Πετρούπολης δεν έχω δει παρά αποσπασματικά. Εχω δει λίγο την Γούλα απο την εθνική παγκορασίδων. Η Γούλα μ'άρεσε και το χω ξαναγράψει, που σημαίνει πως μ'άρεσε όντως, δεν ήταν απο πολιτική ορθότητα. Αλλά τι σημασία έχει αν άρεσε σε μένα? Διάβασε το Disclaimer smile.gif Μπορεί να εκφράζω κρίσεις, εν πολλοίς αυθαίρετες, ή απο πολιτική ορθότητα, ή λανθασμενες εντελώς, αλλά η προσπάθεια είναι να ζωντανέψω λίγο το ενδιαφέρον, όχι να κρίνω παίκτριες, υπάρχουν ειδικοί γι αυτό κι δεν πρόκειται να ακούσουν εμένα. Ευτυχώς rolleyes.gif

- Η δευτερη και κυρια διαφωνια
Αυτό με την μεταγραφή/δανεισμό δεν το ξέρω καν, αλλά γιατί να με ενοχλεί? Θα με ενοχλούσε αν μια παίκτρια ήθελε να φύγει κι η ομάδα της δεν την άφηνε.
Εκτός αν εννοείς πως εμμέσως η παίκτρια εκβιάστηκε με "αϊφεροποίηση" (καθήλωση στον πάγκο) ώστε να δώσει λεφτά προκειμένου να την αφήσουν ελεύθερη. Αν παίζει κάτι τέτοιο κλάφτα Χαράλαμπε...
fatherfan
QUOTE (di pa @ Oct 25 2017, 21:09 ) *
Φίλε μου, το ότι σε ενοχλεί που ένα παιδί κατάφερε να βρει τρόπο να μη χάσει τη χρονιά του, με ξεπερνάει πραγματικά!

Για το ότι παρακολουθείς καιρό τον αγωνιστικό χώρο όπως ο ίδιος λες και δεν έχεις δει καμία παίκτρια, τι να πω;;Να το κοιτάξεις!

Τι λες? για πες μου το παιδι που θα χασει την θεση του απο την γυρολογο και αν μαλιστα παρει πρωταθλημα η αγια χανει και οτι μπονους δεν μετραει αυτο το παιδι ? Τι να σου πω? να το κοιταξεις !
Ωραια λογικη !!


ema
ναι θελω να μου πει οτι την ταδε την ειδα εκει και εκει και εχει αυτα και αυτα και για αυτο την θεωρω πολυ καλη παικτρια .
Θα θυμασαι καποιους αλλους που γραφανε δηλωνανε παροντες σε αγωνες πχ el cid
και να μην κοροιδευομαστε η συντριπτικη πλειοψηφια των μεταγραφων γινετε απο τους γονεις να αναφερω ονοματα? τα ξερετε και τους ξερετε παρα πολυ καλα .
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 21:41 ) *
Τι λες? για πες μου το παιδι που θα χασει την θεση του απο την γυρολογο και αν μαλιστα παρει πρωταθλημα η αγια χανει και οτι μπονους δεν μετραει αυτο το παιδι ? Τι να σου πω? να το κοιταξεις !
Ωραια λογικη !!

Δεν βλέπω τόσους αγώνες, το έχω πει δεκάδες φορές. Τους πόνους απ τα φύλλα αγώνων βλέπω και κρίνω - εδώ σο φόρουμ, και με βρίζουν (δικαίως).

Οπότε, ΟΚ, κατάλαβα. Δεν παίζει το απαίσιο σενάριο που φαντάστηκα, οπότε όλα καλώς καμωμένα.

Υ.Γ.1 Τα μπόνους στα ομαδικά πρέπει να κοπούν. Και νόμιζα πως πλην διεθνών διοργανώσεων είχαν κοπεί.. sad.gif
Υ.Γ.2 Τον Μπακογιώργο έχω αρχίσει να τον συμπαθώ.
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Oct 25 2017, 21:36 ) *
Καλά κάνεις. Και μια χαρά είναι το ύφος, κι εγώ τα ίδια θα ρώταγα.

- απο που και ωσπου πολυ καλες παικτριες? Που τις ειδες και τι είδες σε αυτες ?
Θα μπορούσες να ρωτήσεις "Καλές παίκτριες σε σχέση με τι?" Σάμγκοντ τρίπλα smile.gif
Του Αθηναϊκού έχω δει λίγα παιχνίδια του 2016 και κάποια άλλα ψιλά αποσπάσματα. Του Αμύντα δεν έχω δεί, του Αρη Πετρούπολης δεν έχω δει παρά αποσπασματικά. Εχω δει λίγο την Γούλα απο την εθνική παγκορασίδων. Η Γούλα μ'άρεσε και το χω ξαναγράψει, που σημαίνει πως μ'άρεσε όντως, δεν ήταν απο πολιτική ορθότητα. Αλλά τι σημασία έχει αν άρεσε σε μένα? Διάβασε το Disclaimer smile.gif Μπορεί να εκφράζω κρίσεις, εν πολλοίς αυθαίρετες, ή απο πολιτική ορθότητα, ή λανθασμενες εντελώς, αλλά η προσπάθεια είναι να ζωντανέψω λίγο το ενδιαφέρον, όχι να κρίνω παίκτριες, υπάρχουν ειδικοί γι αυτό κι δεν πρόκειται να ακούσουν εμένα. Ευτυχώς rolleyes.gif

- Η δευτερη και κυρια διαφωνια
Αυτό με την μεταγραφή/δανεισμό δεν το ξέρω καν, αλλά γιατί να με ενοχλεί? Θα με ενοχλούσε αν μια παίκτρια ήθελε να φύγει κι η ομάδα της δεν την άφηνε.
Εκτός αν εννοείς πως εμμέσως η παίκτρια εκβιάστηκε με "αϊφεροποίηση" (καθήλωση στον πάγκο) ώστε να δώσει λεφτά προκειμένου να την αφήσουν ελεύθερη. Αν παίζει κάτι τέτοιο κλάφτα Χαράλαμπε...

πολυ καλες παικτριες του Αθηναικου δεν χρειαζεται αποσαφηνιση προφανως οποιος διαβαζει τις συγκρινει με τις υπολοιπες του αθηναικου με συγχωρεις αλλα ο αθηναικος ειχε και εχει καλλιτερες απο αυτες που αναφερεις .
Τον αμυντα δεν τον εχεις δει αλλα γραφεις για αυτες τις δυο και σε ξαναρωταω απο που και ωσπου αυτες και οχι καποιες αλλες ?
με την γουλα οκ δεκτον την ειδες πασσο.
Με ενοχλει αφανταστα οταν δεν τηρουνται οι νομοι/κανονισμοι .

Μαλλον ειχα δικιο στην πρωτη προταση μου .

Καλο βραδυ και συγγνωμη ξανα

υ.γ. γραφουμε ταυτογχρονα για δες τους ποντους του αμυντα στο σαιτ του τους αναφερουν
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 21:54 ) *
πολυ καλες παικτριες του Αθηναικου δεν χρειαζεται αποσαφηνιση προφανως οποιος διαβαζει τις συγκρινει με τις υπολοιπες του αθηναικου με συγχωρεις αλλα ο αθηναικος ειχε και εχει καλλιτερες απο αυτες που αναφερεις .
Τον αμυντα δεν τον εχεις δει αλλα γραφεις για αυτες τις δυο και σε ξαναρωταω απο που και ωσπου αυτες και οχι καποιες αλλες ?
με την γουλα οκ δεκτον την ειδες πασσο.
Με ενοχλει αφανταστα οταν δεν τηρουνται οι νομοι/κανονισμοι .

Μαλλον ειχα δικιο στην πρωτη προταση μου .

Καλο βραδυ και συγγνωμη ξανα


Η απάντηση είναι γνωστή. Πόντοι στα φύλλα αγώνα.
Κι ας με βρίσει πάλι ο di pa Κι η Έμμα, και ορθώς ας με βρίσουν, το ξέρω, αλλά είναι ο κουσούρι μου rolleyes.gif

Καλο βραδυ και σε σένα.
ema
QUOTE(fatherfan @ Oct 25 2017, 21:41 ) *
ema
ναι θελω να μου πει οτι την ταδε την ειδα εκει και εκει και εχει αυτα και αυτα και για αυτο την θεωρω πολυ καλη παικτρια .
Θα θυμασαι καποιους αλλους που γραφανε δηλωνανε παροντες σε αγωνες πχ el cid
και να μην κοροιδευομαστε η συντριπτικη πλειοψηφια των μεταγραφων γινετε απο τους γονεις να αναφερω ονοματα? τα ξερετε και τους ξερετε παρα πολυ καλα .


Η αλήθεια είναι κι εγώ θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες όταν αναφέρεται κάποιος σε μια παίκτρια, γι αυτό και συνήθως γράφω κάποια πράγματα που εμένα μου έκαναν εντύπωση, ενώ μπορεί η παίκτρια να έχει χίλια άλλα καλά ή κακά. Αλλά, πιστεύω ο ggrilik δεν αναφέρεται σε παίκτριες που δεν έχει δει.

Αυτό με τους γονείς δεν το καταλαβαίνω, αλήθεια. Τι εννοείς;; Ότι πάει ο γονιός στην ομάδα και της λέει θα σου φέρω την κόρη μου. ΟΚ Αν η ομάδα δεν τη θέλει γιατί να την πάρει; Πληρώνουν την ομάδα στην οποία πάνε;; Διαφώτισέ μας λίγο να έχουμε κι εμείς εικόνα. Δεν χρειάζεται να πεις ονόματα, λίγο τη διαδικασία.
fatherfan
QUOTE (ema @ Oct 25 2017, 21:59 ) *
Η αλήθεια είναι κι εγώ θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες όταν αναφέρεται κάποιος σε μια παίκτρια, γι αυτό και συνήθως γράφω κάποια πράγματα που εμένα μου έκαναν εντύπωση, ενώ μπορεί η παίκτρια να έχει χίλια άλλα καλά ή κακά. Αλλά, πιστεύω ο ggrilik δεν αναφέρεται σε παίκτριες που δεν έχει δει.

Αυτό με τους γονείς δεν το καταλαβαίνω, αλήθεια. Τι εννοείς;; Ότι πάει ο γονιός στην ομάδα και της λέει θα σου φέρω την κόρη μου. ΟΚ Αν η ομάδα δεν τη θέλει γιατί να την πάρει; Πληρώνουν την ομάδα στην οποία πάνε;; Διαφώτισέ μας λίγο να έχουμε κι εμείς εικόνα. Δεν χρειάζεται να πεις ονόματα, λίγο τη διαδικασία.

και ομως το ειπε οτι γραφει για 2 του Αμυντα αλλα δεν τις εχει δει μονο απο ποντους και ναχε και εδω δικιο μπα δεν νομιζω ας δει τελευταιο αγωνα του αμυντα στο σαιτ του η οποιον φετινο θελει.

ναι αυτο εννοω και συνηθως πληρωνουν για να φυγουν .
ema
QUOTE(ggrilik @ Oct 25 2017, 21:58 ) *
Η απάντηση είναι γνωστή. Πόντοι στα φύλλα αγώνα.
Κι ας με βρίσει πάλι ο di pa Κι η Έμμα, και ορθώς ας με βρίσουν, το ξέρω, αλλά είναι ο κουσούρι μου rolleyes.gif

Καλο βραδυ και σε σένα.


Ε, ναι, καλά μάντεψες ότι θα τα ακούσεις. Πρόσφατα είδα δύο αγώνες όπου η χειρότερη παίκτρια του αγώνα ήταν αυτή με τους περισσότερους πόντους. Τελείως λάθος επιλογές, ασυνάρτητο παίξιμο, δεν μοίραζε παιχνίδι και πολλά άλλα. Κατά τα άλλα πρώτη σκόρερ. Τα φύλλα αγώνα δεν λένε πάντα την αλήθεια και ξέρουν καλά ειδικά οι προπονητές εδώ μέσα ότι είναι πολύ εύκολο να φτιάξεις έναν/μια παίκτη/παίκτρια στα χαρτιά (φύλλα αγώνα) Έχει γίνει όχι μία, αλλά πολλές φορές. Τη βάζεις ψηλά στην άμυνα, Βάζεις μία κακομοίρα με καλή πάσα που να βλέπει και γήπεδο να μαζεύει τα ριμπάουντ και με τρεις τέσσερις αιφνιδιασμούς έχει βάλει μάνι μάνι καμιά δεκαριά πόντους (βάλτε και τα καλάθια/φάουλ). Σημαίνει ότι αυτή που έκανε όλη τη βρώμικη δουλειά δεν ήταν καλή; Ρητορική η ερώτηση. Άλλο παράδειγμα: βάζεις μία να βγαίνει από διπλό σκριν και να σουτάρει και γίνεται πρώτη σκόρερ. Σημαίνει ότι ήταν τόσο καλή; Ίσως ναι ίσως και όχι. Σίγουρα κάποιος λόγος υπάρχει που ένας προπονητής επιλέγει το συγκεκριμένο παιδί να βγαίνει από διπλό σκριν, αλλά δεν είναι πάντα ο ίδιος λόγος. ;-)
ggrilik
QUOTE (ema @ Oct 25 2017, 21:59 ) *
Αλλά, πιστεύω ο ggrilik δεν αναφέρεται σε παίκτριες που δεν έχει δει.

Φυσικά και το κάνω! Με κριτήριο τους πόντους rolleyes.gif Δεν θυμάσαι που με βρίζατε πέρσι? rolleyes.gif
Η μπορεί να έχω δει 3 φάσεις ενός παίκτη και να μου κολλήσει. Όπως πχ η Μουτάφη, που το όλον έχω δει 3 καλάθια απο ένα 4-λεπτο βιντεάκι απ το Τσοτύλι icon_drunk.gif Και καμιά φορά που τυχαίνει και βλέπω ολόκληρο αγώνα πέφτω απ τα σύννεφα wacko.gif

Αλλά έτσι κι αλλιώς τα γούστα είναι υποκειμενικά, και εξέλιξη των αθλητών μπερδεμένη ιστορία. Οπότε..

Υ.Γ. ορίστε, το πρόσθεσα και στην υπογραφή μου και αμαρτία ούκ έχω

Υ.Γ2. Η ιστορία με τις μεταγραφές και τα λεφτά και τις δοσοληψίες και τς ομηρίες κλπ λύνεται απλά. Τέλος στα μπόνους και οι μεταγραφές όλες ελεύθερες. Αλλά έτσι χωρίς ομήρους απο 97% που παίρνει ο Σωλήνας στις εκλογές θα πάει στο 7%. Οπότε...
fatherfan
οκ με καλυψατε οπως το ανεκδοτο με τον λαγο και το λιονταρι

καλα να περνατε
ggrilik
Veni vidi discessi που λέγαν και οι πρόγονοι. Ήλθον είδον και απήλθον
smiley.gif
di pa
QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 21:41 ) *
Τι λες? για πες μου το παιδι που θα χασει την θεση του απο την γυρολογο και αν μαλιστα παρει πρωταθλημα η αγια χανει και οτι μπονους δεν μετραει αυτο το παιδι ? Τι να σου πω? να το κοιταξεις !
Ωραια λογικη !!



ema
ναι θελω να μου πει οτι την ταδε την ειδα εκει και εκει και εχει αυτα και αυτα και για αυτο την θεωρω πολυ καλη παικτρια .
Θα θυμασαι καποιους αλλους που γραφανε δηλωνανε παροντες σε αγωνες πχ el cid
και να μην κοροιδευομαστε η συντριπτικη πλειοψηφια των μεταγραφων γινετε απο τους γονεις να αναφερω ονοματα? τα ξερετε και τους ξερετε παρα πολυ καλα .


41.gif ωραίος χαρακτηρισμός για ένα παιδί μόλις 16 χρονών! Πώς δεν το είχα σκεφτεί;; Θα το κοιτάξω! Αλλά έχω την εντύπωση ότι το ρόστερ της Αγίας ήταν τόσο μικρό, που μόνο να κερδίσει έχει από την Τοτώνη!

Για να πάρει κάποιος τη θέση κάποιου, σημαίνει ότι ο προπονητής τον εμπιστεύεται περισσότερο! Δεν είναι κάτι που κάνει το κάθε παιδί μόνο του! Και αν πάρει μπόνους η ομάδα,το παιδί που έχει μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής σε σχέση με κάποιο άλλο, λογικά θα έχει συμβάλλει περισσότερο! Ίσως και όχι βέβαια! Αυτό με το μπόνους είναι μια μεγάλη πονεμένη ιστορία!

Αντί να ενοχλούμαστε για το παιδί που κατάφερε να μη χάσει τη χρονιά του, θα έπρεπε όλοι να ψάχνουμε τον τρόπο να γλιτώσουμε όλα τα παιδιά που θα ταλαιπωρηθούν τα επόμενα χρόνια ή που ταλαιπωρούνται ήδη! Γιατί ο πρωταρχικός στόχος σε αυτές τις ηλικίες είναι τα παιδιά να είναι ευτυχισμένα!

Η ema λογικά θα σου απαντήσει η ίδια!

Αυτό που λες για τους αγώνες πολύ σωστό! Αν διαβάζεις το φορουμ από καιρό όπως λες,τότε θα έχεις δει ότι όλοι έχουμε μιλήσει για συγκεκριμένους αγώνες που έχουμε δει! Και είναι παααρααααα πολλοί και για πολλάαααα χρόνια σε ότι αφορά την ΕΣΚΑ που τόσο σε ενόχλησε, προφανώς γιατί έχεις άλλη άποψη, γεγονός που είναι αναφέρετο δικαίωμά σου! Και έχουμε αναφερθεί πολύ αναλυτικά και πολύ συγκεκριμένα, σε θετικά και αρνητικά σημεία παικτριών! Άρα μην έρχεσαι ξαφνικά να μας πεις ότι κακώς έχουμε άποψη!Απλά διάβασε τα προηγούμενα posts! Δε συμφωνούμε μεταξύ μας πάντα, αλλά εικόνα έχουμε!



QUOTE (ggrilik @ Oct 25 2017, 22:10 ) *
Φυσικά και το κάνω! Με κριτήριο τους πόντους rolleyes.gif Δεν θυμάσαι που με βρίζατε πέρσι? rolleyes.gif
Η μπορεί να έχω δει 3 φάσεις ενός παίκτη και να μου κολλήσει. Όπως πχ η Μουτάφη, που το όλον έχω δει 3 καλάθια απο ένα 4-λεπτο βιντεάκι απ το Τσοτύλι icon_drunk.gif Και καμιά φορά που τυχαίνει και βλέπω ολόκληρο αγώνα πέφτω απ τα σύννεφα wacko.gif

Αλλά έτσι κι αλλιώς τα γούστα είναι υποκειμενικά, και εξέλιξη των αθλητών μπερδεμένη ιστορία. Οπότε..

Υ.Γ. ορίστε, το πρόσθεσα και στην υπογραφή μου και αμαρτία ούκ έχω

Υ.Γ2. Η ιστορία με τις μεταγραφές και τα λεφτά και τις δοσοληψίες και τς ομηρίες κλπ λύνεται απλά. Τέλος στα μπόνους και οι μεταγραφές όλες ελεύθερες. Αλλά έτσι χωρίς ομήρους απο 97% που παίρνει ο Σωλήνας στις εκλογές θα πάει στο 7%. Οπότε...


77.gif
fatherfan
QUOTE (di pa @ Oct 25 2017, 22:37 ) *
41.gif ωραίος χαρακτηρισμός για ένα παιδί μόλις 16 χρονών! Πώς δεν το είχα σκεφτεί;; Θα το κοιτάξω! Αλλά έχω την εντύπωση ότι το ρόστερ της Αγίας ήταν τόσο μικρό, που μόνο να κερδίσει έχει από την Τοτώνη!

Για να πάρει κάποιος τη θέση κάποιου, σημαίνει ότι ο προπονητής τον εμπιστεύεται περισσότερο! Δεν είναι κάτι που κάνει το κάθε παιδί μόνο του! Και αν πάρει μπόνους η ομάδα,το παιδί που έχει μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής σε σχέση με κάποιο άλλο, λογικά θα έχει συμβάλλει περισσότερο! Ίσως και όχι βέβαια! Αυτό με το μπόνους είναι μια μεγάλη πονεμένη ιστορία!

Αντί να ενοχλούμαστε για το παιδί που κατάφερε να μη χάσει τη χρονιά του, θα έπρεπε όλοι να ψάχνουμε τον τρόπο να γλιτώσουμε όλα τα παιδιά που θα ταλαιπωρηθούν τα επόμενα χρόνια ή που ταλαιπωρούνται ήδη! Γιατί ο πρωταρχικός στόχος σε αυτές τις ηλικίες είναι τα παιδιά να είναι ευτυχισμένα!

Η ema λογικά θα σου απαντήσει η ίδια!

Αυτό που λες για τους αγώνες πολύ σωστό! Αν διαβάζεις το φορουμ από καιρό όπως λες,τότε θα έχεις δει ότι όλοι έχουμε μιλήσει για συγκεκριμένους αγώνες που έχουμε δει! Και είναι παααρααααα πολλοί και για πολλάαααα χρόνια σε ότι αφορά την ΕΣΚΑ που τόσο σε ενόχλησε, προφανώς γιατί έχεις άλλη άποψη, γεγονός που είναι αναφέρετο δικαίωμά σου! Και έχουμε αναφερθεί πολύ αναλυτικά και πολύ συγκεκριμένα, σε θετικά και αρνητικά σημεία παικτριών! Άρα μην έρχεσαι ξαφνικά να μας πεις ότι κακώς έχουμε άποψη!Απλά διάβασε τα προηγούμενα posts! Δε συμφωνούμε μεταξύ μας πάντα, αλλά εικόνα έχουμε!





77.gif

αν ειστε τσακωμενοι με την αληθεια δεν φταιω εγω.
πως δηλαδη λες διαφορετικα ενα παιδι 16 χρονων πο εχει αλλαξει τις τελευταιες 3 σεζον 5 ομαδες ?
αυτα που λες και ειναι μπουρδες ισχυουν και για την τοτωνη και τον προπονητη του σπορτιγκ βεβαια μπορει αλλα να της λεγανε οι φιλεναδες της που που πηγανε εκει και αλλα να βρηκανε.


εγω μιλησα για συγκεκριμενες παικτριες και αποδεικνυεται οτι οπως ο ιδιος ειπε δεν βλεπει αγωνες και εγραψε για παικτριες που δεν εχει δει αλλα λεει οτι ειδε τους ποντους (και εδω βγαινει ανακριβης αλλες βλεπω οτι τραβανε στο σκοραρισμα στον αμυντα ) δεν σε ενοχλησε αυτο αλλα εγω που ζηταω να τηρουνται οι νομοι και οχι οποιος εχει τα μεσα να κανει οτι γουσταρει ..


καληνυχτα σας να χαιρεστε την ηθικη σας..


ggrilik
QUOTE (ema @ Oct 25 2017, 22:06 ) *
Ε, ναι, καλά μάντεψες ότι θα τα ακούσεις.

Δεν με πειράζει να τ'ακούσω. rolleyes.gif


polykos
Η μοναδική αλήθεια είναι οτι αν έπρεπε να φτιάξω μια ομάδα νεανίδων, δεν θα επέλεγα με βάση αυτα που θα διάβαζα σε όποιο φόρουμ.
Υπάρχουν "άλλοι" τρόποι για να φτιάξεις μια ομάδα, κυρίως να είσαι προπονητής. blove.gif
Οπότε μεταξύ μας δεν χωράει τρέλλα......
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 23:28 ) *
εγω μιλησα για συγκεκριμενες παικτριες και αποδεικνυεται οτι οπως ο ιδιος ειπε δεν βλεπει αγωνες και εγραψε για παικτριες που δεν εχει δει αλλα λεει οτι ειδε τους ποντους (και εδω βγαινει ανακριβης αλλες βλεπω οτι τραβανε στο σκοραρισμα στον αμυντα )


Δεν καταλαβαίνω. Δλδ θες πριν γράψω για ένα όνομα ή μια ομάδα να κάτσω να διαβάσω όλα τα τελευταία φύλλα αγώνων? Καμιά άλλη απαίτηση ?
Συγνώμη, γράψε εσύ αν έχεις τον χρόνο. Αυτό περιμένω τόσο καιρό.. Ελάτε γράψτε. Εγω την έκανα την παραμεθόριο με συνεχόμενα γερμανικά πέρσι που έτρωγα ώρες να ψαχνω να βρω φύλλα αγώνων της ρημάδας της ΕΣΚΑ.

QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 23:28 ) *
δεν σε ενοχλησε αυτο αλλα εγω που ζηταω να τηρουνται οι νομοι και οχι οποιος εχει τα μεσα να κανει οτι γουσταρει ..


Πολύ ωραία, αλλά εμείς τι σχέση έχουμε? Το θέμα σου είναι καθαρά εξωαγωνιστικό.
di pa
QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 23:28 ) *
αν ειστε τσακωμενοι με την αληθεια δεν φταιω εγω.
πως δηλαδη λες διαφορετικα ενα παιδι 16 χρονων πο εχει αλλαξει τις τελευταιες 3 σεζον 5 ομαδες ?
αυτα που λες και ειναι μπουρδες ισχυουν και για την τοτωνη και τον προπονητη του σπορτιγκ βεβαια μπορει αλλα να της λεγανε οι φιλεναδες της που που πηγανε εκει και αλλα να βρηκανε.


εγω μιλησα για συγκεκριμενες παικτριες και αποδεικνυεται οτι οπως ο ιδιος ειπε δεν βλεπει αγωνες και εγραψε για παικτριες που δεν εχει δει αλλα λεει οτι ειδε τους ποντους (και εδω βγαινει ανακριβης αλλες βλεπω οτι τραβανε στο σκοραρισμα στον αμυντα ) δεν σε ενοχλησε αυτο αλλα εγω που ζηταω να τηρουνται οι νομοι και οχι οποιος εχει τα μεσα να κανει οτι γουσταρει ..


καληνυχτα σας να χαιρεστε την ηθικη σας..


Νομίζω ότι σήμερα δεν ήταν καλή μέρα για σένα να γράψεις! Ο θυμός είναι κακός σύμβουλος! Εδώ ο καθένας γράφει την άποψή του, προσπαθώντας όμως πάντα να μη θίξει κανένα παιδί! Μερικές φόρες βέβαια όλοι ξεφεύγουμε λίγο, γιατί όλοι έχουμε γράψει όντας θυμωμένοι με κάτι!

Έχεις ενοχληθεί με κάτι πολύ και μέσα στο θυμό σου έχεις μπερδέψει πολλά πράγματα!


Δει έχει τίποτα ανήθικο ένα παιδί να αλλάζει ομάδες! Είναι δικαίωμά του!Ειδικά αν βρήκε <<άλλα>> όπως λες! Λυπάμαι αν το θεωρείς μπούρδες!

Αντί να τα βάζεις με το γονέα, που από το υστέρημά του πλήρωσε να φύγει το παιδί του από μια ομάδα, βάλτα καλύτερα με την ομάδα ή το σύστημα που κρατάει τα παιδιά ομήρους!

Αντί να βγάζεις αυθαίρετα το συμπέρασμα, ότι κάποιος λέει ότι οι μεταγραφές του αθηναϊκού ήταν καλύτερες από αυτές που έμειναν και να μειώνεις την αξία των παικτριών αυτών, απλά πες καλά λόγια για τα παιδιά που έμειναν!

Το ότι ο ggrilik αρέσκεται στο σκοράρισμα, που εγώ δε συμφωνώ το είπε και μόνος του ο άνθρωπος! Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι γνώστης του χώρου και κάποιες παίκτριες που εκείνος έχει δει, δεν τις έχουμε δει εμείς και το αντίστροφο!
Και όχι, δε με ενοχλεί καθόλου όταν κάποιος λέει κάτι άλλο από αυτό που πιστεύω! (συγνώμη ggrilik ξέρω ότι δε χρειάζεσαι υπεράσπιση).

Επίσης είναι γνωστό ότι όλοι, εκτός από τους αγώνες, παρακολουθούμε βιντεάκια γονέων στο you tube ή στο facebook, οπότε όλο και κάποια άποψη έχουμε για πολλές παίκτριες! Προσωπική πάντα!

Όσο για την ηθική μας, τη χαιρόμαστε! Να είσαι σίγουρος γι αυτό! blove.gif



QUOTE (polykos @ Oct 25 2017, 23:46 ) *
Η μοναδική αλήθεια είναι οτι αν έπρεπε να φτιάξω μια ομάδα νεανίδων, δεν θα επέλεγα με βάση αυτα που θα διάβαζα σε όποιο φόρουμ.
Υπάρχουν "άλλοι" τρόποι για να φτιάξεις μια ομάδα, κυρίως να είσαι προπονητής. blove.gif
Οπότε μεταξύ μας δεν χωράει τρέλλα......


41.gif 77.gif
ggrilik
QUOTE (di pa @ Oct 26 2017, 00:03 ) *
Αντί να βγάζεις αυθαίρετα το συμπέρασμα, ότι κάποιος λέει ότι οι μεταγραφές του αθηναϊκού ήταν καλύτερες από αυτές που έμειναν και να μειώνεις την αξία των παικτριών αυτών, απλά πες καλά λόγια για τα παιδιά που έμειναν!


Υπ όψιν, δεν είπα πουθενά για τον Αθηναϊκό πως αυτες που φύγαν είναι καλύτερες απ αυτές που μείναν.

Είπα "Ο Αθηναϊκός που έχασε τις πολύ καλές παίκτριες Βασιλική Λιγνού που κατηφόρισε προς Βούλα, την Δαμουλάκη που πήγε στον Σπόρτιγκ και την Κολιαδήμα που ανηφόρισε στον Κρόνο." Απ όσο θυμάμαι απο πέρσι αυτές μαζί με Τσιλιμπάρη, Μονογυιού, Δορδοκίδη ήταν ο βασικός κορμός και είχαν πολύ καλή πορεία.

Το είπα ωστόσο για τον Αστέρα Ιπποδρομίου, είπα "¨..τσιμπώντας απο τον Αστέρα Ιπποδρομίου τις καλύτερές του παίκριες, την Αθηνά Λέξα (Γκάρντ, 2002) και την πρώην βολεϊμπολίστρια Αλεξάνδρα Καζαμία (Φόργουορντ, 2003).." Φυσικά υπάρχει και η διεθνής Δανάη Παπαδοπούλου που έμεινε στον Αστέρα και ως διεθνής η τυπική αξία της είναι μεγαλύτερη απο της Καζαμία. Και κατα την γνώμη μου και η πραγματική αξία, τουλάχιστον για τωρα. Εντάξει. Ευτυχώς δεν μας διαβάζουν απο την Θεσσαλονίκη smiley.gif
di pa
[quote name='ggrilik' date='Oct 26 2017, 00:16 ' post='859585']
Υπ όψιν, δεν είπα πουθενά για τον Αθηναϊκό πως αυτες που φύγαν είναι καλύτερες απ αυτές που μείναν.

Είπα "Ο Αθηναϊκός που έχασε τις πολύ καλές παίκτριες Βασιλική Λιγνού που κατηφόρισε προς Βούλα, την Δαμουλάκη που πήγε στον Σπόρτιγκ και την Κολιαδήμα που ανηφόρισε στον Κρόνο." Απ όσο θυμάμαι απο πέρσι αυτές μαζί με Τσιλιμπάρη, Μονογυιού, Δορδοκίδη ήταν ο βασικός κορμός και είχαν πολύ καλή πορεία.



thumbsup.gif Γι αυτό είπα <<αυθαίρετα το συμπέρασμα>>! Πολύ συμφωνούμε σήμερα και ανησυχώ! Βρε λες ν΄ αρχίσω να κοιτάζω κι εγώ τους πόντους;; smiley.gif
ggrilik
QUOTE (di pa @ Oct 26 2017, 00:24 ) *
thumbsup.gif Γι αυτό είπα <<αυθαίρετα το συμπέρασμα>>! Πολύ συμφωνούμε σήμερα και ανησυχώ! Βρε λες ν΄ αρχίσω να κοιτάζω κι εγώ τους πόντους;; smiley.gif

Μπα.. πλέον κι εγώ έχω πάψει να τους πολυκοιτάω. Έγκωσα απο πέρσι, άσε που με τους πόνους φανασιώνεσαι την νέα Μάλτση κι όταν δείς βίντεο και μια χαρά να είναι αντί να το χαρείς ξενερώνεις rolleyes.gif
ema
QUOTE(ggrilik @ Oct 26 2017, 00:33 ) *
Μπα.. πλέον κι εγώ έχω πάψει να τους πολυκοιτάω. Έγκωσα απο πέρσι, άσε που με τους πόνους φανασιώνεσαι την νέα Μάλτση κι όταν δείς βίντεο και μια χαρά να είναι αντί να το χαρείς ξενερώνεις rolleyes.gif


Δεν θα ξανασχολιάσω το θέμα των πόντων σε φύλλο αγώνα rolleyes.gif την είπα παραπάνω την άποψή μου και την έχω πει και παλαιότερα.

Πάντως, @ggrilik κατάφερες να ενεργοποιήσεις λίγο το ενδιαφέρον και αυτομάτως εγγράφηκαν και σχολίασαν τόσα άτομα. Κι αυτό καλό είναι smiley.gif
coachv
ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΕΣΚΑΝΑ
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 70 24
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΟ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 67 65
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 95 32
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 48 45
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 38 54
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 20 101
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΡΕΠΟ

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ –ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 48-45
Διαιτητές: Μαυρομανωλάκης , Καρύκας
Δεκάλεπτα : 12-12, 16-19, 40-34, 48-45
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Φατούρος): Δόνα 12, Λειβαδάρα 9, Παπαγεωργίου 8 , Αργυρίου 6 , Ματζώρου 2, Κρικέλα 4, Παγώνη Γεωργ. 3, Νάκου 3(1) , Παγώνη Αλ. 1, Μουτσάτσοπυ Δίμτσα
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Φέρτης): Μόσχου 5 , Αγγελή 9, Ντούλα 12(2) , Κοτρώτσιου 6 , Λυμπέρη Α. 13, Καλογρίδη Λυκοπούλου , Ράπτη , Παπαδοπούλου Λυμπέρη Γ.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ –ΕΣΠΕΡΙΣΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 67-65
Διαιτητές : Φραγκιαδάκης Ερμείδης
Δεκάλεπτα : 24-17, 42-28, 57-41, 67-65
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος , Οικονομόπουλος) : Κορδαλή 14, Μπράβου 4, Πετρή 21(3) , Κοντοθανάση 10(2) , Φλώκα 14(4) , Τσαμπίρα 2, Σίμου 2
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζότοβα , Λούντζη): Τζαμπάζι 20(2) , Παπακώστα , Νικολαίδου 18, Στεφανίδου 8 , Χαρούνι 5, Μπαλωμένου 10, Πάγγου 4(1)




ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 8 4 4 0 331 122
2 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 8 4 4 0 273 128
3 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 7 4 3 1 192 182
4 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 7 4 3 1 269 171
5 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 7 4 3 1 241 129
6 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 7 4 3 1 212 182
7 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 5 4 1 3 150 247
8 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 5 4 1 3 101 254
9 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 5 4 1 3 129 225
10 ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 4 3 1 2 183 158
11 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3 3 0 3 101 145
12 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 3 3 0 3 95 194
13 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 3 3 0 3 75 215

www.eskana.gr
BASKET TUNE
QUOTE (fatherfan @ Oct 25 2017, 23:28 ) *
αν ειστε τσακωμενοι με την αληθεια δεν φταιω εγω.
πως δηλαδη λες διαφορετικα ενα παιδι 16 χρονων πο εχει αλλαξει τις τελευταιες 3 σεζον 5 ομαδες ?
αυτα που λες και ειναι μπουρδες ισχυουν και για την τοτωνη και τον προπονητη του σπορτιγκ βεβαια μπορει αλλα να της λεγανε οι φιλεναδες της που που πηγανε εκει και αλλα να βρηκανε.


εγω μιλησα για συγκεκριμενες παικτριες και αποδεικνυεται οτι οπως ο ιδιος ειπε δεν βλεπει αγωνες και εγραψε για παικτριες που δεν εχει δει αλλα λεει οτι ειδε τους ποντους (και εδω βγαινει ανακριβης αλλες βλεπω οτι τραβανε στο σκοραρισμα στον αμυντα ) δεν σε ενοχλησε αυτο αλλα εγω που ζηταω να τηρουνται οι νομοι και οχι οποιος εχει τα μεσα να κανει οτι γουσταρει ..


καληνυχτα σας να χαιρεστε την ηθικη σας..



Ποιος είσαι εσύ ρε μεγάλε που μπαίνεις σαν αλεξιπτωτιστής και μιλάς για την ηθική μας; Λυπάμαι που κάποιοι συμφορουμίτες μπήκαν στον κόπο να συζητήσουν μαζί σου.
Μόνο αυτά από μένα και τίποτα άλλο.
ethn
Καλημέρες παίδες (και κορασίδες βεβαίως βεβαίως)

Ένα σχόλιο θα κάνω και μόνο. Το thread του γυναικείου μπάσκετ και δη των υποδομών με την ευρύτερη έννοια, όπως όλοι γνωρίζουμε, έχει και μικρή επισκεψιμότητα και μικρό ενδιαφέρον από τη μάζα. Κάποιοι που ίσως μπαίνουν ώστε να προωθήσουν (ή να "θάψουν") μια παίκτρια, νομίζω κάνουν ψιλομπαμ..Οπότε ουσιαστικά μιλάμε για 5/10 ανθρώπους που απλά εκφράζουν τις απόψεις τους με βάση τα λίγα που βλέπουν ή ακούν δηλώνοντας όμως πάντα ότι ως επί το πλείστον η γνώμη τους στηρίζεται σε αποσπασματικά (και υποκειμενικά) "δεδομένα". Ακόμα και εγώ που δεν είμαι τακτικός επισκέπτης του φόρουμ, έχω διαβάσει τέτοιες επισημάνσεις ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ φορές!! Οπότε καλό θα είναι να μην γράφουμε κατεβατα κραξιματος ή σχόλια έντασης, μία και στην τελική δεν νομίζω ότι αν εγώ πχ πω "Πςςςς,η τάδε είναι σούπερ παιχτουρα" κάποιος θα την προμοταρει εξαιτίας αυτού του σχολίου (ανάθεμα αν θα το διαβάσουν και 10 άτομα!!!!) Κοινώς, ας έχουμε όλοι στο μυαλό μας αυτό το φόρουμ,ως αυτό που πραγματικά είναι ή ιδεατά πρέπει να είναι! Κουβέντα να γίνεται και ανταλλαγή απόψεων χωρίς δευτερότριτα κρυμμένα μηνύματα στο background!

Oσο για εμένα προσωπικά, χαίρομαι που εδώ υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι που έχουν την πέτρα στον εγκέφαλο και ασχολούνται ψάχνοντας κάνα βιντεάκι και κάνοντας unofficial scouting...εγώ ένα ρημαδοπαιχνιδι των κορασίδων του Πρωτέα είχα υποσχεθεί ότι θα δω και θα σας φέρω feedback, και ούτε αυτό έχω καταφέρει ακόμα!!!

Ειρήνη υμίν οπότε και σεβασμός σε αλλήλους!Πολλές καλημερες

Ααα,και κάτι για τον ggrilik

To disclaimer σου το κοβω σε λιγο καιρο να γίνεται "σεντόνι"

LOL
fatherfan
QUOTE (BASKET TUNE @ Oct 26 2017, 08:53 ) *
Ποιος είσαι εσύ ρε μεγάλε που μπαίνεις σαν αλεξιπτωτιστής και μιλάς για την ηθική μας; Λυπάμαι που κάποιοι συμφορουμίτες μπήκαν στον κόπο να συζητήσουν μαζί σου.
Μόνο αυτά από μένα και τίποτα άλλο.

Καλημερα
και για να το κλεινω το θεμα και να σας αποχαιρετησω.
Στο αρχικο μου ποστ εγραψα την κυριοτερη αιτια που με εκανε να γραψω εδω (το εχω μετανοιωσει) καθως και απο που πιαστηκα ποιες ηταν οι αφορμες.
Η απαντηση του ggrilik με καλυψε ο ανθρωπος ειπε αλλες ειδε ,αλλες ουτε καν και αλλες θυμαται κατι παλια φυλλα αγωνων και το εγραψε ξεκαθαρα και μπραβο του που το λεει οτι πολλες φορες αυθαιρετει.
Τελος αυτο το θεμα και φυσικα δεν πιστευω οτι αν γραψω εγω για την κορη μου εδω οτι ειναι παικτουρα θα τρεξουν ολοι να την θαυμασουν η να την ενταξουν στο δυναμικο της ομαδας τους.
Απλα τον ρωτησα επειδη γραφει για ολη την επικρατεια που τις ειδε και μαλιστα συγκεκριμενες που εχω μια διαφορετικη γνωμη γιατι τις εχω δει να δω τι ειδε που εγω δεν βλεπω , τοσο κακο ειναι αυτο?

Η ουσια ομως για μενα ηταν αυτο με την μετακινηση της παικτριας γιατι ειναι ενα μικρο δειγμα του τι γινεται στο χωρο, κανενα σας δεν τον ενοχλησε αντιθετα μαλιστα ειπατε και μπραβο .
Αυτο αγαπητε "μεγαλε" με πειραξε και με πειραζει και θα με πειραζει γενικα σε αυτη την χωρα οποιος εχει τα μεσα παει μπροστα δεκαρα τσακιστη δεν δινετε για το αλλο παιδι (που 17 χρονων δεν εισαι παιδι) που ξαφνικα μεσουσης της σεζον χανει την θεση της στη ομαδα γιατι καποια αλλη παραβαινοντας κανονισμους της παιρνει την θεση , ισως αν το ηξερε εγκαιρα να ειχε παει και αυτη καπου αλλου για να παιξει οπως ακριβως κανει η περι ου ο λογος .
και αγαπητε di pa δεν δινουν ολοι οι γονεις απο το υστερημα τους πολλοι δινουν απο το πλεονασμα τους αλλοι κανουν και χορηγιες μαλιστα πιστευω οτι τα ξερετε αυτα .
Μωρε καλα το ειχε πει ο Πεδουλακης η υπ'αριθμον 1 πληγη στον αθλητισμο ειναι οι γονεις.


Ελπιζω αυτη την φορα να καταλαβατε τι ηθελα να επισημανω και ισως δειλα δειλα να σας υποδειξω ασχοληθειτε και λιγο με τα εξοφθαλμα που γινονται γιατι αυτο δεν οπως πχ οι σωρηδον "εκ παραδρομης" μεταγραφες που γινονται που αντε να το αποδειξεις.

Αντιο σας δεν θα σας ξαναενοχλησω και συγνωμη ζητω απο ορισμενους ειδικα απο τον ggrilik γιατι μαλλον δεν τα διατυπωσα σωστα αυτα που εγραψα ειδικα για αυτον .
passhootdrive
QUOTE (fatherfan @ Oct 26 2017, 11:05 ) *
Καλημερα
και για να το κλεινω το θεμα και να σας αποχαιρετησω.
Στο αρχικο μου ποστ εγραψα την κυριοτερη αιτια που με εκανε να γραψω εδω (το εχω μετανοιωσει) καθως και απο που πιαστηκα ποιες ηταν οι αφορμες.
Η απαντηση του ggrilik με καλυψε ο ανθρωπος ειπε αλλες ειδε ,αλλες ουτε καν και αλλες θυμαται κατι παλια φυλλα αγωνων και το εγραψε ξεκαθαρα και μπραβο του που το λεει οτι πολλες φορες αυθαιρετει.
Τελος αυτο το θεμα και φυσικα δεν πιστευω οτι αν γραψω εγω για την κορη μου εδω οτι ειναι παικτουρα θα τρεξουν ολοι να την θαυμασουν η να την ενταξουν στο δυναμικο της ομαδας τους.
Απλα τον ρωτησα επειδη γραφει για ολη την επικρατεια που τις ειδε και μαλιστα συγκεκριμενες που εχω μια διαφορετικη γνωμη γιατι τις εχω δει να δω τι ειδε που εγω δεν βλεπω , τοσο κακο ειναι αυτο?

Η ουσια ομως για μενα ηταν αυτο με την μετακινηση της παικτριας γιατι ειναι ενα μικρο δειγμα του τι γινεται στο χωρο, κανενα σας δεν τον ενοχλησε αντιθετα μαλιστα ειπατε και μπραβο .
Αυτο αγαπητε "μεγαλε" με πειραξε και με πειραζει και θα με πειραζει γενικα σε αυτη την χωρα οποιος εχει τα μεσα παει μπροστα δεκαρα τσακιστη δεν δινετε για το αλλο παιδι (που 17 χρονων δεν εισαι παιδι) που ξαφνικα μεσουσης της σεζον χανει την θεση της στη ομαδα γιατι καποια αλλη παραβαινοντας κανονισμους της παιρνει την θεση , ισως αν το ηξερε εγκαιρα να ειχε παει και αυτη καπου αλλου για να παιξει οπως ακριβως κανει η περι ου ο λογος .
και αγαπητε di pa δεν δινουν ολοι οι γονεις απο το υστερημα τους πολλοι δινουν απο το πλεονασμα τους αλλοι κανουν και χορηγιες μαλιστα πιστευω οτι τα ξερετε αυτα .
Μωρε καλα το ειχε πει ο Πεδουλακης η υπ'αριθμον 1 πληγη στον αθλητισμο ειναι οι γονεις.


Ελπιζω αυτη την φορα να καταλαβατε τι ηθελα να επισημανω και ισως δειλα δειλα να σας υποδειξω ασχοληθειτε και λιγο με τα εξοφθαλμα που γινονται γιατι αυτο δεν οπως πχ οι σωρηδον "εκ παραδρομης" μεταγραφες που γινονται που αντε να το αποδειξεις.

Αντιο σας δεν θα σας ξαναενοχλησω και συγνωμη ζητω απο ορισμενους ειδικα απο τον ggrilik γιατι μαλλον δεν τα διατυπωσα σωστα αυτα που εγραψα ειδικα για αυτον .


Από νομικής άποψης είναι παράνομο να κρατάει σύλλογος δελτίο. Το απαράδεκτο είναι πως για λόγους ελέγχου ομάδες, ΕΣΚ και ΕΟΚ δεν αλλάζουν τους κανόνες. Αυτό γεννά οικονομικές αδικίες αφού γονείς που έχουν την οικονομική δυνατότητα πληρώνουν τα 1.300 Ευρώ η όμαδες που έχουν την οικονομική δυνατότητα τα πληρώνουν για τους γονείς η παιδιά ταλέντα. Είναι θέμα ισονομίας και θα έπρεπε όλοι να είμαστε υπέρ αυτής εξ ορισμού και όχι επιλεκτικά.
passhootdrive
QUOTE (fatherfan @ Oct 26 2017, 10:05 ) *
Καλημερα
και για να το κλεινω το θεμα και να σας αποχαιρετησω.
Στο αρχικο μου ποστ εγραψα την κυριοτερη αιτια που με εκανε να γραψω εδω (το εχω μετανοιωσει) καθως και απο που πιαστηκα ποιες ηταν οι αφορμες.
Η απαντηση του ggrilik με καλυψε ο ανθρωπος ειπε αλλες ειδε ,αλλες ουτε καν και αλλες θυμαται κατι παλια φυλλα αγωνων και το εγραψε ξεκαθαρα και μπραβο του που το λεει οτι πολλες φορες αυθαιρετει.
Τελος αυτο το θεμα και φυσικα δεν πιστευω οτι αν γραψω εγω για την κορη μου εδω οτι ειναι παικτουρα θα τρεξουν ολοι να την θαυμασουν η να την ενταξουν στο δυναμικο της ομαδας τους.
Απλα τον ρωτησα επειδη γραφει για ολη την επικρατεια που τις ειδε και μαλιστα συγκεκριμενες που εχω μια διαφορετικη γνωμη γιατι τις εχω δει να δω τι ειδε που εγω δεν βλεπω , τοσο κακο ειναι αυτο?

Η ουσια ομως για μενα ηταν αυτο με την μετακινηση της παικτριας γιατι ειναι ενα μικρο δειγμα του τι γινεται στο χωρο, κανενα σας δεν τον ενοχλησε αντιθετα μαλιστα ειπατε και μπραβο .
Αυτο αγαπητε "μεγαλε" με πειραξε και με πειραζει και θα με πειραζει γενικα σε αυτη την χωρα οποιος εχει τα μεσα παει μπροστα δεκαρα τσακιστη δεν δινετε για το αλλο παιδι (που 17 χρονων δεν εισαι παιδι) που ξαφνικα μεσουσης της σεζον χανει την θεση της στη ομαδα γιατι καποια αλλη παραβαινοντας κανονισμους της παιρνει την θεση , ισως αν το ηξερε εγκαιρα να ειχε παει και αυτη καπου αλλου για να παιξει οπως ακριβως κανει η περι ου ο λογος .
και αγαπητε di pa δεν δινουν ολοι οι γονεις απο το υστερημα τους πολλοι δινουν απο το πλεονασμα τους αλλοι κανουν και χορηγιες μαλιστα πιστευω οτι τα ξερετε αυτα .
Μωρε καλα το ειχε πει ο Πεδουλακης η υπ'αριθμον 1 πληγη στον αθλητισμο ειναι οι γονεις.


Ελπιζω αυτη την φορα να καταλαβατε τι ηθελα να επισημανω και ισως δειλα δειλα να σας υποδειξω ασχοληθειτε και λιγο με τα εξοφθαλμα που γινονται γιατι αυτο δεν οπως πχ οι σωρηδον "εκ παραδρομης" μεταγραφες που γινονται που αντε να το αποδειξεις.

Αντιο σας δεν θα σας ξαναενοχλησω και συγνωμη ζητω απο ορισμενους ειδικα απο τον ggrilik γιατι μαλλον δεν τα διατυπωσα σωστα αυτα που εγραψα ειδικα για αυτον .


Για αυτό που σε πείραξε είναι προφανές πως δεν ήταν η σωστή ομάδα και προπόνητης για το παιδί. Υπάρχουν ομάδες μεταγραφών και αυτές θα κάνουν μεταγραφές όποτε μπορούν. Αρα παιδί δεν είναι πεταδάτο γενικά στην κατηγορία κινδυνεύει σε ομάδα μεταγραφών. Υπάρχουν και ομάδες που στηρίζοντε τα παιδιά τους. Αλλά αυτές δύσκολα πάνε Φ4.
assist64
QUOTE (passhootdrive @ Oct 26 2017, 12:39 ) *
Για αυτό που σε πείραξε είναι προφανές πως δεν ήταν η σωστή ομάδα και προπόνητης για το παιδί. Υπάρχουν ομάδες μεταγραφών και αυτές θα κάνουν μεταγραφές όποτε μπορούν. Αρα παιδί δεν είναι πεταδάτο γενικά στην κατηγορία κινδυνεύει σε ομάδα μεταγραφών. Υπάρχουν και ομάδες που στηρίζοντε τα παιδιά τους. Αλλά αυτές δύσκολα πάνε Φ4.


Καλημέρα. Πέρα από τα υπόλοιπα, νομίζω ότι ένα από τα θέματα που έθιξε ο φίλος παραπάνω είναι ότι δεν τηρούνται οι νόμοι.
Τώρα αν η τήρηση του νόμου θα έκανε κακό στο παιδί σίγουρα είναι λυπηρό, αλλά όταν κάνεις μια μεταγραφή παίρνεις κάποια ρίσκα: να σου βγει ή να μη σου βγει. Για αυτό και είναι μια περίοδος άγχους για παιδιά και γονείς, οι οποίοι έχουν να επωμιστούν και το έξτρα κόστος - οικονομικό και χρονικό - των μετακινήσεων που συνήθως αυξάνονται. Συνεπώς, ναι, συμφωνώ, θα έπρεπε το παιδί να μείνει στην ομάδα με την οποία εμφανίστηκε να παίζει στην αρχή της περιόδου.

Ανάλογες τέτοιες παρεκτροπές έχουν κάνει και άλλα πολλά σωματεία, βέβαια. Αυτά είναι εις γνώση ακόμα και των ανταγωνιστικών τους σωματείων, αλλά κανείς δεν τολμά να το καταγγείλει φοβούμενος συνέπειες, καθώς κάποια ισχυρά σωματεία είναι γνωστό ότι έχουν παντού "άκρες" και έτσι όλοι κάνουν τα στραβά μάτια. Αυτά θα έπρεπε να ελέγχονται κεντρικά από ΕΣΚΑ ΕΣΚΑΝΑ ή ΕΟΚ Να υπάρχει φάκελος του κάθε αθλητή και πριν γίνει η μεταγραφή να ελέγχεται ο αριθμός μεταγραφών της ομάδας.
Αν λοιπόν υπάρχει ολιγωρία από τις ενώσεις, καλά κάνει ο άνθρωπος και προστατεύει το παιδί του, καθένας μας το ίδιο θα έκανε.

ggrilik
QUOTE (assist64 @ Oct 27 2017, 11:54 ) *
Καλημέρα. Πέρα από τα υπόλοιπα, νομίζω ότι ένα από τα θέματα που έθιξε ο φίλος παραπάνω είναι ότι δεν τηρούνται οι νόμοι.

Για μένα τα ειπε όλα ο passhootdrive
Αλλά μην το συνεχίζουμε παρακαλώ, τουλάχιστον όχι σ'αυτό το νήμα.
Είναι τελείως offtopic.gif
fatherfan
Το ξανασκεφτηκα και για να τιμησω το ψευδωνυμο που διαλεξα
να κλεισω καπως ετσι


QUOTE
Νεάνιδες: ΓΣΑΠ – Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 63 – 33…
– OCTOBER 26, 2017
POSTED IN: ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα των νεανίδων μας! Τα κορίτσια μας έκαναν μια ωραία εμφάνιση, χωρίς να απειληθούν ούτε στιγμή από την αντίπαλη ομάδα, δίνοντας έτσι την ευκαιρία σε όλες μας τις αθλήτριες να πάρουν χρόνο συμμετοχής στον αγώνα. Αυτή ήταν και η πρώτη αγωνιστική με τη φανέλα της ΑΓΙΑΣ για την αθλήτρια Μαρία Τοτώνη, η οποία δέθηκε άμεσα με την ομάδα με την ουσιαστική της συμμετοχή στον αγώνα. Την καλωσορίζουμε θερμά! Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα και την προπονήτριά τους! Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 30 Οκτωβρίου με αντίπαλο τον ΚΡΟΝΟ ΓΕΡΑΚΑ εκτός έδρας (ΓΕΡΑΚΑΣ στις 21.45).

ΓΣΑΠ – Ε.Φ.Α.Ο.Ζ.: 63–33 (26-03, 10-10, 17-04, 10-16)

ΓΣΑΠ: (Αργυρίου) Χονδροπούλου, Πλώτα 4, Χριστοπούλου, Αμίτση 5(1), Σαπαλίδου 10, Κανιαδάκη 12(2), Χριστοδούλου, Κούκη 13, Τοτώνη 6, Δαμουλάκη 13, Ζανίκα.

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ.: (Βερροιόπουλος, Κομνηνός) Κυρίου 5, Κιαχίδου 2, Καστανιά, Μάνου, Χίνι 5, Μάνκο 2, Ψαρρού 13(1), Ευαγγελίτση 5, Τσάτση, Ντόσι, Πουτερέ 1



Τιμη και δοξα στο καθε γονεα που και τειχη γκρεμιζει για το σπλαχνο του.
Sakotaa
Καλημέρα σας!Από τη στιγμή που το κορίτσι είναι ανήλικο και διανύει μια δύσκολη περίοδο,λόγω πανελληνίων,πρώτα πρέπει να πούμε μπράβο στο Σπόρτινγκ που την άφησε ελεύθερη να πάει όπου θέλει.Τώρα όσον αφορά την έκδοση του δελτίου,εννοείται ότι η Ε.Ο.Κ γνωρίζει την περίπτωση της αθλήτριας και κατά τη γνώμη μου,νόμιμα ή μη,καλώς έπραξε.
ema
QUOTE(Sakotaa @ Oct 27 2017, 23:49 ) *
Τώρα όσον αφορά την έκδοση του δελτίου,εννοείται ότι η Ε.Ο.Κ γνωρίζει την περίπτωση της αθλήτριας και κατά τη γνώμη μου,νόμιμα ή μη,καλώς έπραξε.


Θα με τρελάνετε;;; Ένας επίσημος φορέας καλά κάνει και παρανομεί;; Να μην το έχει πάρει χαμπάρι με κάποιον τρόπο, να το καταλάβω ...κάπως, να το έχει πάρει χαμπάρι και να το έκανε;;

Συγγνώμη, αλλά αυτό είναι Μπανανία!!
Οι νόμοι δεν εφαρμόζονται από τους πολίτες κατά το δοκούν.
Ή θα έχουν όλα τα παιδιά δικαίωμα να μετακινηθούν (που θα έπρεπε!!) ή κανένα.
Αλλιώς ποιος θα ορίζει ποιο παιδί μπορεί και ποιο όχι;;;
Υπάρχει στο ελληνικό σύνταγμα κάτι που λέγεται ισονομία.


ggrilik
Δεν ανοίγετε βρε παιδιά κάποιο καινούριο νήμα?

Sakotaa
Έχετε απόλυτο δίκιο!!!!Το ελληνικό σύνταγμα χαρακτηρίζεται για την ισονομία του και γι' αυτό φροντίζει να την εφαρμόζει σε όλους τους τομε'ις, πόσο μάλλον στο γυναικείιο,ερασιτεχνικό μπάσκετ σε επίπεδο ακαδημιιών που στην κυριολεξία είναι ανύπαρκτο στην Ελλάδα. Το γεγονός μάλιστα ότι μιλάμε για ανήλικα παιδιά δεν είδα να σας αγγίξει.Ωστόσο, απ' 'οσο γνωρίζω όλοι οι νόμοι είναι πάντα πιο ελαστικοί όταν πρόκειται για παιδιά ,ακόμα κι αν έχουν διαπράξει έγκλημα.Καλό θα ήταν λοιπόν οι μεγαλύτεροι να κρατάμε ένα επίπεδο και να προσέχουμε τις εκφράσεις μας π,χ. "μπανανιά".Είναι κρίμα γιατί η ελληνική γλώσσα διαθέτει άπειρες λέξεις.
ema
Θα με μαλώσει ο ggrilik και οι moderators rolleyes.gif, αλλά με προσβάλατε και για αυτό θα απαντήσω:

QUOTE(Sakotaa @ Oct 28 2017, 00:32 ) *
QUOTE
... πόσο μάλλον στο γυναικείιο,ερασιτεχνικό μπάσκετ σε επίπεδο ακαδημιιών που στην κυριολεξία είναι ανύπαρκτο στην Ελλάδα.


Συμφωνούμε, αλλά έτερον εκάτερον.

QUOTE
Το γεγονός μάλιστα ότι μιλάμε για ανήλικα παιδιά δεν είδα να σας αγγίξει.


Η άποψή μου είναι να φτιάξει αυτό το κακώς κείμενο και να μπορούν ΟΛΑ τα παιδιά να μετακινούνται.

QUOTE
Ωστόσο, απ' 'οσο γνωρίζω όλοι οι νόμοι είναι πάντα πιο ελαστικοί όταν πρόκειται για παιδιά ,ακόμα κι αν έχουν διαπράξει έγκλημα.


Μα αυτός ο νόμος αναφέρεται ειδικά και σε ανήλικα παιδιά.

QUOTE
Καλό θα ήταν λοιπόν οι μεγαλύτεροι να κρατάμε ένα επίπεδο και να προσέχουμε τις εκφράσεις μας π,χ. "μπανανιά".Είναι κρίμα γιατί η ελληνική γλώσσα διαθέτει άπειρες λέξεις.


ΛΕΞΙΚΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ: μπανανία η [bananía] Ο25 : (χλευ.) για χώρα τυπικά μόνο ανεξάρτητη.

ΛΕΞΙΚΟ "ΠΑΠΥΡΑΚΙ" χώρα που ουσιαστικά είναι υποτελής σε ξένες δυνάμεις, σε ξένα οικονομικά συμφέροντα.

Και σε αυτές τις χώρες ως γνωστόν ο καθένας κάνει ό,τι του αρέσει αρκεί να έχει λεφτά ή γνωριμίες. Νομίζω κάνω πολύ καλή χρήση της ελληνικής γλώσσας.
Sakotaa
Κατ΄αρχάς δεν ήθελα να σας προσβάλλω,απλά εξέφρασα την άποψή μου. Όσο για τον όρο "μπανανία"γνωρίζω πολύ καλά τι σημαίνει,αλλά το θεωρώ υπερβολικό να βγάλουμε στην επιφάνεια όλη την ελληνική νομοθεσία για τη μετεγγραφή κάποιου παιδιού σε άλλη ομάδα αφού το μόνο που θέλει σ΄αυτή τη φάση είναι να περνάει καλά όταν κάνει ένα διάλειμμα από το διάβασμά του.
fatherfan
QUOTE (Sakotaa @ Oct 28 2017, 01:14 ) *
Κατ΄αρχάς δεν ήθελα να σας προσβάλλω,απλά εξέφρασα την άποψή μου. Όσο για τον όρο "μπανανία"γνωρίζω πολύ καλά τι σημαίνει,αλλά το θεωρώ υπερβολικό να βγάλουμε στην επιφάνεια όλη την ελληνική νομοθεσία για τη μετεγγραφή κάποιου παιδιού σε άλλη ομάδα αφού το μόνο που θέλει σ΄αυτή τη φάση είναι να περνάει καλά όταν κάνει ένα διάλειμμα από το διάβασμά του.


Μαλλον μπερδευεται εννοιες. Αλλο ελευθερια ,αλλο αναρχια και ασυδοσια .

Λοιπον το παιδακι με τον κηδεμονα του αφου δεν τους εκανε ο Αθηναικος μια χαρα πηρε μεταγραφη για τον Γερακα , εκει παλι δεν τους εκανε πηραν μεταγραφη για τον κρονο αγιου δημητριου και ομως παλι δεν τους εκανε πηραν για το σπορτιγκ (μεχρι εδω ολα καλα ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΟΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ειχε την απολυτη ελευθερια να παει οπου ηθελε) ομως ανακαλυψαν οτι και εκει δεν τους εκανε και εντελει πηγαν αγια τωρα δεν ξερω αν και εκει δεν τους κανει τι λες κατα γεναρη μηνα να παει σε οποιον φαινεται οτι εχει τις περισσοτερες πιθανοτητες για πρωταθλημα? ε τι λες ? ετσι για το διαλειμματακι του .

Θα ηθελα να με διαφωτισει καποιος ισως ο jhantzop που ειναι και ενας απο τους ελαχιστους επωνυμους εδω μεσα
πως εκδιδεται ενα δελτιο οκτωβρη μηνα με ποια δικαιολογια ? και μαλιστα οταν το καλοκαιρι της ξαναειχαν βγαλει δελτιο?
και χρονολογικα και πληρης αποσαφηνιση.

Ανοιξη 2017 παιζεις με δελτιο του Κρονου Αγ. Δημητριου.
Σεπτεμβριος 2017 κατεβαινεις σε επισημα αγωνα (αρα εχεις και δελτιο διαφορετικα δεν κανεις ζεσταμα) με το Σπορτιγκ.
Οκτωμβριος 2017 παιζεις με Αγια Παρασκευη.

Ε πως γινεται αφου ο κανονισμος λεει

QUOTE
3. Καλαθοσφαιριστής / τρια δεν έχει δικαίωμα να αγωνισθεί την
αυτή αγωνιστική περίοδο σε δύο Ελληνικά σωματεία .
Στην
απαγόρευση αυτή περιλαμβάνεται και καλαθοσφαιριστής / τρια
που αγωνίσθηκε την αυτή αγωνιστική περίοδο σε σωματείο του
εξωτερικού και μετά την λήξη της συνεργασίας τους επιστρέψει
στην Ελλάδα .
Η ρύθμιση αυτή δεν ισχύει για τις ομάδες της Α1 Εθν. Κατηγορίας
Ανδρών και Α1 Εθν. Κατηγορίας Γυναικών οι οποίες έχουν
13
δικαίωμα να εντάξουν στην δύναμη τους καλαθοσφαιριστές /
τριες που αγωνίσθηκαν σε ομάδες του εξωτερικού , εκτός όμως
και εάν ο καλαθοσφαιριστής / τρια μεταγράφηκε την αυτή
αγωνιστική περίοδο από Ελληνικό σωματείο σε αλλοδαπό . »
Στην περίπτωση της Α1 Εθν. Κατηγορίας Ανδρών η ρύθμιση αυτή
ισχύει μέχρι 24 ώρες πριν την έναρξη των play offs ενώ για την
Α1 Εθν. Κατηγορία Γυναικών η ρύθμιση αυτή ισχύει μέχρι την 31η
Ιανουαρίου κάθε έτους.


δεν ρωταω εσας κυριε Sakatoaa γιατι οταν γραφεται


Κ
QUOTE
αλημέρα σας!Από τη στιγμή που το κορίτσι είναι ανήλικο και διανύει μια δύσκολη περίοδο,λόγω πανελληνίων,πρώτα πρέπει να πούμε μπράβο στο Σπόρτινγκ που την άφησε ελεύθερη να πάει όπου θέλει.Τώρα όσον αφορά την έκδοση του δελτίου,εννοείται ότι η Ε.Ο.Κ γνωρίζει την περίπτωση της αθλήτριας και κατά τη γνώμη μου,νόμιμα ή μη,καλώς έπραξε.


εχουμε χαοτικη διαφορα , τωρα που ακριβως εε καπου εκει που διαμαρτυρηθηκε καποιος για μενα για το ποιος ειμαι και τον προσβαλλα.


Χαιρετω και τον Ποντιο Πιλατο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.