Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Dec 12 2017, 20:44 ) *
Ειναι κριμα η Ηλιουπολη (τυχαια την αναφερω ) να μην μπορει να διεκδικησει τον τιτλο ,να μην παιζει α κατηγορια και να παιζει η Λυκοβρυση μακραν η χειροτερη ομαδα των τελευταιων ετων οσο χοντρο και αν σας φαινεται η αληθεια ειναι αυτη.


Αν ενδιαφερθεί ποτέ η ΕΣΚΑ θα μπορούσαν να εφαρμόσουν ένα σχήμα σαν της ΕΣΚΑΝΑ που δίνει την δυνατότητα και στις ομάδες της Β' κατηγορίας να πάρουν το πρωτάθλημα. Ή έστω να πάρουν μια γεύση Α' κατηγορίας.

Απο πέρσι που τα παρακολουθούσα στενότερα:


Τώρα βέβαια να ενδιαφερθεί η ΕΣΚΑ είναι κάπως χλωμούτσικο. Ίσως ενδιαφέρεται περισσότερο για να συντηρεί την "πίεση" των γονέων (οικονομική και άλλη) να μεταγραφούν παίκτριες απο ομάδες β' κατηγορίας σε Α'. Έτσι θα έλεγε ένας κακοπροαίρετος. Ένας καλοπροαίρετος θα έλεγε πως το κάνουν ωστε να έχουν πολύ ισχυρή Α' κατηγορία (εις βάρος της Β') ωστε να ψήνονται οι τοπ παίκτες καλύτερα. Λογικό ακούγεται αλλά η εμπειρία απο ΕΣΚΑΝΑ δείχνει πως αυτό το σύστημα δεν σταματά τις μεταγραφές, οπότε η Α' κατηγορία παραμένει ανταγωνιστική. Δίνει όμως την δυνατότητα σε ομάδες της Β' κατηγορίας να έχουν όνειρα και στόχους και κάποιες εμπειρίες στο τέλος τέλος.

Εγώ που είμαι αντικειμενικός thumbsup.gif thumbsup.gif λέω πως η ΕΣΚΑ είναι μια απαράδεκτα γραφειοκρατική οντότητα και οι αδιάφοροι καρεκλοκένταυροί της απλά έτσι το βρήκαν έτσι το συνεχίζουν. Γι αυτό και έχουν ίδιο σχήμα για παίδες / εφήβους. Καμιά προσαρμογή, κανένα ενδιαφέρον, απλά να πέφτουν τα μπικικίνια των συνδρομών.
wind
QUOTE (ggrilik @ Dec 17 2017, 14:03 ) *
Αν ενδιαφερθεί ποτέ η ΕΣΚΑ θα μπορούσαν να εφαρμόσουν ένα σχήμα σαν της ΕΣΚΑΝΑ που δίνει την δυνατότητα και στις ομάδες της Β' κατηγορίας να πάρουν το πρωτάθλημα. Ή έστω να πάρουν μια γεύση Α' κατηγορίας.


To είχε κάνει η ΕΣΚΑ τη περίοδο 2011-2012, στο πρωτάθλημα των κορασίδων όμως, όταν και πήρε το πρωτάθλημα ο Αθηναϊκός αγωνιζόμενος στον τελικό με τον Κρόνο Γέρακα, που εκείνη τη σεζόν αγωνιζόταν στη Β' κατηγορία. Γιατί δεν το συνέχισαν ή δεν το εφάρμοσαν και στις νεάνιδες, φυσικά δεν μπορώ να το γνωρίζω.

Για την ιστορία κλικ εδώ
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Dec 17 2017, 13:03 ) *
Εγώ που είμαι αντικειμενικός thumbsup.gif thumbsup.gif λέω πως η ΕΣΚΑ είναι μια απαράδεκτα γραφειοκρατική οντότητα και οι αδιάφοροι καρεκλοκένταυροί της απλά έτσι το βρήκαν έτσι το συνεχίζουν. Γι αυτό και έχουν ίδιο σχήμα για παίδες / εφήβους. Καμιά προσαρμογή, κανένα ενδιαφέρον, απλά να πέφτουν τα μπικικίνια των συνδρομών.

Αδερφε εισαι υπερβολικος και νομιζω οτι τους αδικεις ,το απλο να αναφερω το να υπαρχει γιατρος στο γηπεδο δεν ηταν τοσο απλο να διατυπωθει στις προκηρυξεις των πρωταθληματων .
Δεν τους θεωρω οτι ειναι περισσοτερο αδιαφοροι απο οποιοδηποτε αλλον συμμετεχει στο χωρο του γυναικειου μπασκετ .

Επ' ευκαιριας ωραια αυτα που εγραψες για τις κορασιδες ευχομαι να βοηθανε .
ema
Ισχύει ότι ο ΑΜύντας κέρδισε το Σπόρτογκ για έναν πόντο;;
passhootdrive
QUOTE (ema @ Jan 16 2018, 01:12 ) *
Ισχύει ότι ο ΑΜύντας κέρδισε το Σπόρτογκ για έναν πόντο;;


ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 67 - 15
ΔΕ 15/01/2018 20:30 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 54 - 65
ΔΕ 15/01/2018 21:30 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 45 - 52
ΔΕ 15/01/2018 21:45 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 73 - 22
ΔΕ 15/01/2018 21:45 ΖΩΓΡΑΦΟΥ Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 32 - 54
ΔΕ 15/01/2018 22:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 54 - 53
nikos64(2edition)
QUOTE (ema @ Jan 16 2018, 00:12 ) *
Ισχύει ότι ο ΑΜύντας κέρδισε το Σπόρτογκ για έναν πόντο;;


αφιερωμενο

https://www.youtube.com/watch?v=rNzTioOdFTI


υ.γ. Εμμα ευχομαι ολα ναναι καλα που πρεπει ναναι αφου εισαι ακομη εδω smiley.gif
ema
QUOTE(nikos64(2edition) @ Jan 16 2018, 15:26 ) *
υ.γ. Εμμα ευχομαι ολα ναναι καλα που πρεπει ναναι αφου εισαι ακομη εδω smiley.gif


Καλησπέρα. Χαίρομαι που επέστρεψες, απολάμβανα τις αναλύσεις σου. Αλλά, ναι, καλά είμαι, γιατί;;;
nikos64(2edition)
QUOTE (ema @ Jan 16 2018, 15:18 ) *
Καλησπέρα. Χαίρομαι που επέστρεψες, απολάμβανα τις αναλύσεις σου. Αλλά, ναι, καλά είμαι, γιατί;;;


πως λες σε καποιον γνωστο που εχεις να δεις πολυ καιρο? δεν ρωτας αν ειναι καλα? ετσι και εγω εδω με σενα και δεν επεστρεψα και προβληματα εφερα στους εδω "διοικουντες " μιας και φαινεται σαν να εχω δυο λογαριασμους και δεν ειναι σωστο αυτο και μαλλον να ξαναφευγω με βλεπω .... δεν θελω να δημιουργησω θεματακια ουσιαστικα απο το τιποτα.
ggrilik
QUOTE (passhootdrive @ Jan 16 2018, 10:55 ) *
ΔΕ 15/01/2018 22:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 54 - 53


Δεκάλεπτα : 12-16, 29-27, 41-45, 54-53

Αμύντας (Πομώνης Τάσος) : Δημοπούλου Αθηνά, Μπάκα Χριστίνα 3, Κάκκαβα Μαρία, Παπαθανασίου Καλιόπη 6, Μπαγκντασαριάν Έμμα 13(1), Πατσιώτη Ηλιάνα 14, Βαρβιτσιώτη Σοφία 4, Χονδρουδάκη Ειρήνη 4, Καραδήμου Έλενα, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 10, Πάλι Βιρτζίνια, Τσαούση Χριστίνα.

Σπόρτιγκ (Σοφτσης) : Μποντουσκα, Ζυκαι 4, Καραλη 7, Καραμπατσου, Τσαφαρα 13(1), Κουγιανου 1, Δανδουλακη, Διαμαντη 2, Σιδερη 24, Τσιρογιαννη, Μακρη.

Βλέπω πως δυστυχώς η Κορίνα η Κριμιζά δεν έχει επιστρέψει ακόμα, συνεπώς ο τραυματισμός στο ματς με ον ΠΑΟ δεν ήταν κάτι επιπόλαιο.

Καλή επάνοδο εύχομαι

QUOTE (nikos64(2edition) @ Jan 16 2018, 21:52 ) *
μαλλον να ξαναφευγω με βλεπω .... δεν θελω να δημιουργησω θεματακια ουσιαστικα απο το τιποτα.

Δεν υπάρχουν θεματάκια smile.gif
nikos64(2edition)
QUOTE (ggrilik @ Jan 17 2018, 03:30 ) *
Δεκάλεπτα : 12-16, 29-27, 41-45, 54-53

Αμύντας (Πομώνης Τάσος) : Δημοπούλου Αθηνά, Μπάκα Χριστίνα 3, Κάκκαβα Μαρία, Παπαθανασίου Καλιόπη 6, Μπαγκντασαριάν Έμμα 13(1), Πατσιώτη Ηλιάνα 14, Βαρβιτσιώτη Σοφία 4, Χονδρουδάκη Ειρήνη 4, Καραδήμου Έλενα, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 10, Πάλι Βιρτζίνια, Τσαούση Χριστίνα.

Σπόρτιγκ (Σοφτσης) : Μποντουσκα, Ζυκαι 4, Καραλη 7, Καραμπατσου, Τσαφαρα 13(1), Κουγιανου 1, Δανδουλακη, Διαμαντη 2, Σιδερη 24, Τσιρογιαννη, Μακρη.

Βλέπω πως δυστυχώς η Κορίνα η Κριμιζά δεν έχει επιστρέψει ακόμα, συνεπώς ο τραυματισμός στο ματς με ον ΠΑΟ δεν ήταν κάτι επιπόλαιο.

Καλή επάνοδο εύχομαι


Δεν υπάρχουν θεματάκια smile.gif

ενημερωση ουτε Καραμπατσου και Δανδουλακη αγωνιστηκαν . Η πλακα ειναι οτι το συγκεκριμενο αποτελεσμα δειχνει και ταυτογχρονα κρυβει διαφορα πραγματακια που δεν φαινονται με την πρωτη αναγνωση ...

χαλαρα και φετος Παναθηναικος πολλα κλικ πανω απο τους αλλους η σχεδον απο τους περισσοτερους αλλους , παιρνει τιτλο οκ lopo ? δεν ειμουν ποτε προκατειλημμένος 69.gif
ema
QUOTE(nikos64(2edition) @ Jan 17 2018, 11:25 ) *
ενημερωση ουτε Καραμπατσου και Δανδουλακη αγωνιστηκαν . Η πλακα ειναι οτι το συγκεκριμενο αποτελεσμα δειχνει και ταυτογχρονα κρυβει διαφορα πραγματακια που δεν φαινονται με την πρωτη αναγνωση ...


Μιλάς με γρίφους smiley.gif Πες μας τη δεύτερη ανάγνωση :-) :-)
nikos64(2edition)
QUOTE (ema @ Jan 17 2018, 13:43 ) *
Μιλάς με γρίφους smiley.gif Πες μας τη δεύτερη ανάγνωση :-) :-)

καποια στιγμη ισως, μπορει κατσε να διορθωθουν κατι προβληματακια με τους λογαριασμους μου , πιθανον θα διαγραφουν τα ποστ ειτε αυτουνου εδω η του πρωτου λογαριασμου μου οποτε μαλλον πιο σωστο θα ειναι να διαγραφει αυτος εδω παρα ο προηγουμενος .... τα λεμε
benchwarmer
QUOTE(nikos64(2edition) @ Jan 17 2018, 13:53 ) *
καποια στιγμη ισως, μπορει κατσε να διορθωθουν κατι προβληματακια με τους λογαριασμους μου , πιθανον θα διαγραφουν τα ποστ ειτε αυτουνου εδω η του πρωτου λογαριασμου μου οποτε μαλλον πιο σωστο θα ειναι να διαγραφει αυτος εδω παρα ο προηγουμενος .... τα λεμε


Έχεις επικοινωνήσει με κάποιον υπεύθυνο? Γιατί δεν μπορείς να μπεις από τον παλιό?

Πάντως εντάξει, σε τέτοιες περιπτώσεις δεν υπάρχει κάποιο θέμα με τους διπλούς λογαριασμούς. Διάλεξε έναν και γράφε μόνο από εκεί πάντως smile.gif Δεν χρειάζεται να διαγραφεί κάτι...
nikos64(2edition)
QUOTE (benchwarmer @ Jan 17 2018, 14:00 ) *
Έχεις επικοινωνήσει με κάποιον υπεύθυνο? Γιατί δεν μπορείς να μπεις από τον παλιό?

Πάντως εντάξει, σε τέτοιες περιπτώσεις δεν υπάρχει κάποιο θέμα με τους διπλούς λογαριασμούς. Διάλεξε έναν και γράφε μόνο από εκεί πάντως smile.gif Δεν χρειάζεται να διαγραφεί κάτι...


Θενκς για το ενδιαφερον ναι μιλαω με καποιον ας μην σπαμαρουμε αλλο για τις ... ιδιοτροπιες μου τουτο δω το θεμα.
ema
ΠΑΟ-ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 50-41

Ο ΠΑΟ με τραυματίες Εζέτζα, Τσέτα, Κοιλιά, Μουρίκη.
Παρόλα αυτά έχει τόσο πλήρες ρόστερ που δεν κινδυνεύει εύκολα αν και ο Γέρακας το πάλεψε τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο.

Εντύπωση μου έκανε η μεγάλη βελτίωση του 8 Πάρα πολύ καλή, ωραίες θέσεις κάτω από το καλάθι, ωραίες κινήσεις
Και φυσικά, το ατού του ΠΑΟ είναι το 10
Συγχαρητήρια στο κορίτσι για την άμυνά της - αν και να πούμε και του στραβού το δίκιο θα έπρεπε να είχε βγει από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 5 φάουλ ;-)

ggrilik
QUOTE (ema @ Jan 23 2018, 00:08 ) *
ΠΑΟ-ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 50-41

Ο ΠΑΟ με τραυματίες Εζέτζα, Τσέτα, Κοιλιά, Μουρίκη.
Παρόλα αυτά έχει τόσο πλήρες ρόστερ που δεν κινδυνεύει εύκολα αν και ο Γέρακας το πάλεψε τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο.

Εντύπωση μου έκανε η μεγάλη βελτίωση του 8 Πάρα πολύ καλή, ωραίες θέσεις κάτω από το καλάθι, ωραίες κινήσεις
Και φυσικά, το ατού του ΠΑΟ είναι το 10
Συγχαρητήρια στο κορίτσι για την άμυνά της - αν και να πούμε και του στραβού το δίκιο θα έπρεπε να είχε βγει από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 5 φάουλ ;-)

Ποια ειναι το 8 και ποια το 10?
ema
QUOTE(ggrilik @ Jan 23 2018, 00:49 ) *
Ποια ειναι το 8 και ποια το 10?


Νόμιζα ότι δεν κάνει να λέμε ονόματα smiley.gif
ggrilik
QUOTE (ema @ Jan 23 2018, 01:43 ) *
Νόμιζα ότι δεν κάνει να λέμε ονόματα smiley.gif



42
BASKET TUNE
Πείτε, πείτε να μαθαίνουμε και εμείς οι επαρχιώτες.
nikos64
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 30
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 28
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 27
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 26

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 23
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 22
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 21
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 21
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 21
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 18

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 15
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 15



μετα τα χτεσινα αποτελεσματα σε 15 αγωνες και εκτος ΑΡΗ και ΛΑΓΟΝΗΣΙ που εκκρεμει το μεταξυ τους αποτελεσμα.

Ελπιζω να πετυχα στον ελαιοχρωματισμο

οι πρασινογραμμενες πλει-οφ δεν αλλαζει η τετραδα
οι με τα κιτρινα εχουν πεσει δυστυχως απο περσυ ...
με τα κοκκινα οι 2 πεφτουν με σαφως μεγαλο πλεονεκτημα του ΖΩΓΡΑΦΟΥ


αυτο που αδυνατω να καταλαβω ειναι γιατι πεφτουν 4 στις νεανιδες και 3 στις κορασιδες? μαλλον το αντιθετο θαπρεπε να γινοταν .


α και χτες



ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 19 - 86
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 50 - 41
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 76 - 47
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 0 - 0
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 67 - 47
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 47 - 46


ο Αμυντας δευτερο συνεχομενο παιχνιδι στον ποντο και ο Σπορτιγκ μετα την ηττα εκτος προγραμματος που ισως του στερησει το πλεονεκτημα εδρας στον ημιτελικο επανηλθε δριμυτατος.
ethn
QUOTE(ema @ Jan 23 2018, 01:43 ) *
Νόμιζα ότι δεν κάνει να λέμε ονόματα smiley.gif



smiley.gif Κι εγώ αυτήν την αίσθηση είχα πάντως smiley.gif

Για πες λοιπόν αφού επιτρέπεται, έτσι να μαθαίνουμε κι εμείς κάτι!!!

nikos64
QUOTE(ema @ Jan 23 2018, 00:08 ) *
ΠΑΟ-ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 50-41

Ο ΠΑΟ με τραυματίες Εζέτζα, Τσέτα, Κοιλιά, Μουρίκη.
Παρόλα αυτά έχει τόσο πλήρες ρόστερ που δεν κινδυνεύει εύκολα αν και ο Γέρακας το πάλεψε τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο.

Εντύπωση μου έκανε η μεγάλη βελτίωση του 8 Πάρα πολύ καλή, ωραίες θέσεις κάτω από το καλάθι, ωραίες κινήσεις
Και φυσικά, το ατού του ΠΑΟ είναι το 10
Συγχαρητήρια στο κορίτσι για την άμυνά της - αν και να πούμε και του στραβού το δίκιο θα έπρεπε να είχε βγει από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 5 φάουλ ;-)


Χωρις την κολωνα του και αλλες 3 o Παο και δεν καταφερε ο τεταρτος Γερακας της βαθμολογιας να κερδισει? αρα ο Γερακας μεχρι εκει για φετος .

οσο για τις παικτριες που λες υπαρχουν 3 αγωνες του Παο ανεβασμενα στο youtube εχουν τον ιδιο αριθμο στις φανελες?
assist64
QUOTE (ema @ Jan 23 2018, 00:08 ) *
Και φυσικά, το ατού του ΠΑΟ είναι το 10
Συγχαρητήρια στο κορίτσι για την άμυνά της - αν και να πούμε και του στραβού το δίκιο θα έπρεπε να είχε βγει από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 5 φάουλ ;-)


Θα συμφωνήσω

Πρόκειται για την Κατερίνα Νούλα

Παραθέτω από το magnesiasports.gr :

Η 17χρονη Βολιώτισσα πλέι μέικερ και σούτινγκ γκαρντ Κατερίνα Νούλα (γεννημένη στις 2/7/2000), που εντυπωσίασε φέτος στον Ολυμπιακό Βόλου στην πορεία πρωταθλητισμού που έκαναν οι ερυθρόλευκες, κυρίως με τις αμυντικές της επιδόσεις και τα αθλητικά της προσόντα, είναι πολύ κοντά στο να αποτελέσει παίκτρια του Παναθηναϊκού, αφού απομένουν κάποια διαδικαστικά θέματα.

Η παίκτρια, που θα ενταχθεί στο τμήμα των νεανίδων των πρασίνων, το οποίο με προπονητή τον Γιώργο Καντζιλιέρη έχει ως στόχο να κατακτήσει το πρωτάθλημα Ελλάδος, θα κάνει προπονήσεις και με τη γυναικεία ομάδα.

Η Νούλα, που ανήκε στην Ανάληψη, παίζοντας ως δανεική στον Ολυμπιακό Βόλου τη σεζόν 16-17, είχε ανακοινωθεί από τη Νίκη στις 20 Ιουλίου 2017 ότι αποκτήθηκε με υποσχετική ενός έτους από την Ανάληψη, αλλά τελικά ήρθε η πρόταση του Παναθηναϊκού και έτσι η νεαρή αθλήτρια θα κυνηγήσει το όνειρό της σε μία από τις μεγαλύτερες ομάδες της χώρας. Να τονιστεί ότι η Βολιώτισσα μπασκετμπολίστρια είχε δοκιμαστεί τον χειμώνα στον Παναθηναϊκό και είχε αφήσει άριστες εντυπώσεις, με τον αθηναϊκό σύλλογο να την έχει από τότε στα υπόψη του.



Ήταν τραυματίας μια περίοδο και αν δεν κάνω λάθος δεν αγωνιζόταν στους αγώνες που υπάρχουν στο youtube
ggrilik
QUOTE (assist64 @ Jan 23 2018, 22:41 ) *
Θα συμφωνήσω

Πρόκειται για την Κατερίνα Νούλα

Παραθέτω από το magnesiasports.gr :

Η 17χρονη Βολιώτισσα πλέι μέικερ και σούτινγκ γκαρντ Κατερίνα Νούλα (γεννημένη στις 2/7/2000), που εντυπωσίασε φέτος στον Ολυμπιακό Βόλου στην πορεία πρωταθλητισμού που έκαναν οι ερυθρόλευκες, κυρίως με τις αμυντικές της επιδόσεις και τα αθλητικά της προσόντα, είναι πολύ κοντά στο να αποτελέσει παίκτρια του Παναθηναϊκού, αφού απομένουν κάποια διαδικαστικά θέματα.

Η παίκτρια, που θα ενταχθεί στο τμήμα των νεανίδων των πρασίνων, το οποίο με προπονητή τον Γιώργο Καντζιλιέρη έχει ως στόχο να κατακτήσει το πρωτάθλημα Ελλάδος, θα κάνει προπονήσεις και με τη γυναικεία ομάδα.

Η Νούλα, που ανήκε στην Ανάληψη, παίζοντας ως δανεική στον Ολυμπιακό Βόλου τη σεζόν 16-17, είχε ανακοινωθεί από τη Νίκη στις 20 Ιουλίου 2017 ότι αποκτήθηκε με υποσχετική ενός έτους από την Ανάληψη, αλλά τελικά ήρθε η πρόταση του Παναθηναϊκού και έτσι η νεαρή αθλήτρια θα κυνηγήσει το όνειρό της σε μία από τις μεγαλύτερες ομάδες της χώρας. Να τονιστεί ότι η Βολιώτισσα μπασκετμπολίστρια είχε δοκιμαστεί τον χειμώνα στον Παναθηναϊκό και είχε αφήσει άριστες εντυπώσεις, με τον αθηναϊκό σύλλογο να την έχει από τότε στα υπόψη του.



Ήταν τραυματίας μια περίοδο και αν δεν κάνω λάθος δεν αγωνιζόταν στους αγώνες που υπάρχουν στο youtube


Έπαιξε με τον Σπόρτιγκ. Κατα την γνώμη μου (κι απ το λίγο που είδα) μοιάζει να παίζει λίγο επικίνδυνα ώρες ώρες, γιατί έχει πάθος και καμιά φορά βουτάει σε πόδια. Κι επειδή τα παιδιά δεν το καταλαβαίνουν θα έπρεπε να απαγορεύεται ρητά.
nikos64
QUOTE(assist64 @ Jan 23 2018, 22:41 ) *
Θα συμφωνήσω

Πρόκειται για την Κατερίνα Νούλα

Παραθέτω από το magnesiasports.gr :

Η 17χρονη Βολιώτισσα πλέι μέικερ και σούτινγκ γκαρντ Κατερίνα Νούλα (γεννημένη στις 2/7/2000), που εντυπωσίασε φέτος στον Ολυμπιακό Βόλου στην πορεία πρωταθλητισμού που έκαναν οι ερυθρόλευκες, κυρίως με τις αμυντικές της επιδόσεις και τα αθλητικά της προσόντα, είναι πολύ κοντά στο να αποτελέσει παίκτρια του Παναθηναϊκού, αφού απομένουν κάποια διαδικαστικά θέματα.

Η παίκτρια, που θα ενταχθεί στο τμήμα των νεανίδων των πρασίνων, το οποίο με προπονητή τον Γιώργο Καντζιλιέρη έχει ως στόχο να κατακτήσει το πρωτάθλημα Ελλάδος, θα κάνει προπονήσεις και με τη γυναικεία ομάδα.

Η Νούλα, που ανήκε στην Ανάληψη, παίζοντας ως δανεική στον Ολυμπιακό Βόλου τη σεζόν 16-17, είχε ανακοινωθεί από τη Νίκη στις 20 Ιουλίου 2017 ότι αποκτήθηκε με υποσχετική ενός έτους από την Ανάληψη, αλλά τελικά ήρθε η πρόταση του Παναθηναϊκού και έτσι η νεαρή αθλήτρια θα κυνηγήσει το όνειρό της σε μία από τις μεγαλύτερες ομάδες της χώρας. Να τονιστεί ότι η Βολιώτισσα μπασκετμπολίστρια είχε δοκιμαστεί τον χειμώνα στον Παναθηναϊκό και είχε αφήσει άριστες εντυπώσεις, με τον αθηναϊκό σύλλογο να την έχει από τότε στα υπόψη του.



Ήταν τραυματίας μια περίοδο και αν δεν κάνω λάθος δεν αγωνιζόταν στους αγώνες που υπάρχουν στο youtube


μικρος ειχα πεσει απο ποδηλατο και μουμειναν καποια κουσουρια ..ρωταω εγω ο βλαμμενος (που και που)
εδω στον Παο δεν εχουν μαντηλι να κλαψουν ΞΕΦΤΥΛΙΖΟΝΤΑΙ στο γυναικειο κανουν προτασεις για παικτριες νεανιδων ΕΚΤΟΣ αθηνων ? δηλαδη τι της προσφεραν ?
στο προσφατο παρελθον ειχαν φερει χριστινακη που τελευταια εν ελλαδι χρονια επαιξε αθηναικο , στα δικαστηρια με τον γερακα για την Πραπα που φετος ηλιουπολη ....


να μου εξηγησει καποιος αλλα αργα για να καταλαβω ... η με ζωγραφιες .... θενκς

BASKET TUNE
Προφανώς το κίνητρο της διάκρισης και τα μόρια από το Πανελλήνιο.
nikos64
QUOTE(BASKET TUNE @ Jan 24 2018, 11:59 ) *
Προφανώς το κίνητρο της διάκρισης και τα μόρια από το Πανελλήνιο.



μου αρεσει που εχεις μπει σε ρυθμο γιορτινο ... καρναβαλιου.... smiley.gif


δηλαδη πηγε ο χι ψι απο τον παο και ειπε "την θελουμε κατεβα αθηνα και θα εχει διακριση και μορια στις πανελληνιες" ?

το κοστος της μετεγκαταστασης και της διαμονης? γ' λυκειου σχολειο? φροντιστηριο ?

μορια απο πανελληνιες? εχει αναλυθει πως ακριβως ειναι?


μπαααα
ethn
QUOTE(nikos64 @ Jan 24 2018, 12:20 ) *
μου αρεσει που εχεις μπει σε ρυθμο γιορτινο ... καρναβαλιου.... smiley.gif


δηλαδη πηγε ο χι ψι απο τον παο και ειπε "την θελουμε κατεβα αθηνα και θα εχει διακριση και μορια στις πανελληνιες" ?

το κοστος της μετεγκαταστασης και της διαμονης? γ' λυκειου σχολειο? φροντιστηριο ?

μορια απο πανελληνιες? εχει αναλυθει πως ακριβως ειναι?


μπαααα


Αν βάλεις μαζί και την 'πετριά ' των γονέων?? Πόσες και πόσες και ΠΟΣΕΣ περιπτώσεις υπάρχουν παιδιών που οι ίδιοι οι γονείς τους 'ψάχνονται' για τέτοιες ακριβώς μεταπηδήσεις?

Εδώ υπάρχουν γονείς (και παιδιά ) που έιναι διατεθημένα να κροσάρουν το μισό λεκανοπέδιο καθημερινώς για να καρπωθούν τα μόρια..Τουλάχιστον σε αυτό το φόρουμ είναι θέμα που το έχουμε συζητήσει ουκ ολίγες φορές (όχι οτι όλοι μεταξύ μας συμφωνούμε βέβαια!Αχαχαχαχα)
nikos64
QUOTE(ethn @ Jan 24 2018, 14:17 ) *
Αν βάλεις μαζί και την 'πετριά ' των γονέων?? Πόσες και πόσες και ΠΟΣΕΣ περιπτώσεις υπάρχουν παιδιών που οι ίδιοι οι γονείς τους 'ψάχνονται' για τέτοιες ακριβώς μεταπηδήσεις?

Εδώ υπάρχουν γονείς (και παιδιά ) που έιναι διατεθημένα να κροσάρουν το μισό λεκανοπέδιο καθημερινώς για να καρπωθούν τα μόρια..Τουλάχιστον σε αυτό το φόρουμ είναι θέμα που το έχουμε συζητήσει ουκ ολίγες φορές (όχι οτι όλοι μεταξύ μας συμφωνούμε βέβαια!Αχαχαχαχα)



κατι εχω ακουσει ...... αλλα μηπως εχει παραγινει το κακο .... με τα κολλεγια ?ντοπια και ξενα?


και εγω που νομιζα οτι το τεννις ειναι ακριβο αθλημα,,, 24.gif 24.gif 24.gif
BASKET TUNE
QUOTE (nikos64 @ Jan 24 2018, 12:20 ) *
μου αρεσει που εχεις μπει σε ρυθμο γιορτινο ... καρναβαλιου.... smiley.gif


δηλαδη πηγε ο χι ψι απο τον παο και ειπε "την θελουμε κατεβα αθηνα και θα εχει διακριση και μορια στις πανελληνιες" ?

το κοστος της μετεγκαταστασης και της διαμονης? γ' λυκειου σχολειο? φροντιστηριο ?

μορια απο πανελληνιες? εχει αναλυθει πως ακριβως ειναι?


μπαααα


Και όμως και όμως, τουλάχιστον 2 φορές (Πρωτέας Βούλας και Παναθηναικός) είχε παιχτεί τέτοιο σενάριο, με έξοδα γονέων, στη μια περίπτωση κιόλας υπήρχε και σπίτι στην Αθήνα με αδερφή φοιτήτρια, ευτυχώς πρυτάνευσε η λογική του καρναβαλιού έναντι του Ελληνάρα γονέα.

A propo επιτέλους την Κυριακή αρχίζει το so called πρωτάθλημα Νεανίδων ΕΣΚΑΗ
ethn
QUOTE(BASKET TUNE @ Jan 24 2018, 17:39 ) *
Και όμως και όμως, τουλάχιστον 2 φορές (Πρωτέας Βούλας και Παναθηναικός) είχε παιχτεί τέτοιο σενάριο, με έξοδα γονέων, στη μια περίπτωση κιόλας υπήρχε και σπίτι στην Αθήνα με αδερφή φοιτήτρια, ευτυχώς πρυτάνευσε η λογική του καρναβαλιού έναντι του Ελληνάρα γονέα.

A propo επιτέλους την Κυριακή αρχίζει το so called πρωτάθλημα Νεανίδων ΕΣΚΑΗ



Μόνο 2? smiley.gif

Πρυτάνευσε...? smiley.gif

Άντε, με το καλό!!!Ξεκινάς αναμετάδοση! 69.gif
passhootdrive
QUOTE (ethn @ Jan 24 2018, 17:46 ) *
Μόνο 2? smiley.gif

Πρυτάνευσε...? smiley.gif

Άντε, με το καλό!!!Ξεκινάς αναμετάδοση! 69.gif


Δεν είναι τυχαίο ότι ο ΠΑΟ παντού γράφει η ομάδα των πωταθλητών. Το πρώτο πράγμα που ακούει κανείς είναι 10% στην πανελλαδικές καί προπόνηση από τους προπονητές των πρωταθλητών (10 με 12 το βράδυ καθημερινές ήταν πριν 2 χρόνια)

Αλλά από του χρόνου προβλέπῶ δυσκολίες αφού δεν υπάρχουν όπως υπήρχαν τα τελυταία χρόναι παίχτριες κράχτες.
nikos64
QUOTE(passhootdrive @ Jan 24 2018, 18:25 ) *
Δεν είναι τυχαίο ότι ο ΠΑΟ παντού γράφει η ομάδα των πωταθλητών. Το πρώτο πράγμα που ακούει κανείς είναι 10% στην πανελλαδικές καί προπόνηση από τους προπονητές των πρωταθλητών (10 με 12 το βράδυ καθημερινές ήταν πριν 2 χρόνια)

Αλλά από του χρόνου προβλέπῶ δυσκολίες αφού δεν υπάρχουν όπως υπήρχαν τα τελυταία χρόναι παίχτριες κράχτες.



ειναι και αυτο ενα ειδος fair play ..... anyway μαλλον θα πρεπει spam.gif
BASKET TUNE
Επιτέλους άρχισε το Νεανίδων στην ΕΣΚΑΗ

Ο Έσπερος ΑΟΠΑ νίκησε 84-26 τον Ήφαιστο/Αχιλλέα Αιγίου

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Παπαδόπουλος): Τσουρέκη 2, Λουκοπούλου, Αντζουλά, Γκλαβά 7 (1), Ροδοπούλου 2, Αδαμαντίδη 6, Μπαφάκη, Δημητρίου, Μακρυγιάννη, Καιροπούλου 9, Τσούπη.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ: Ε. Μιχαηλίδου 12, Νάτσκου 9 (1), Γιαννοπούλου, Μπαλάση 4, Τσιακμά 4, Τραγουστή 21 (1), Ρεκουνιώτη 17, Κ. Μιχαηλίδου 17 (3), Αργυροπούλου.

Κριτική για το ματς, ας μη το συζητήσουμε. Τουλάχιστον υπήρχε ωραίο κλίμα και το χάρηκαν τα κορίτσια.

Για τον άλλο αγώνα (ναι μόνο 4 ομάδες λαμβάνουν μέρος) μεταξύ Γλαύκου και Προμηθέα ακόμα ψάχνω το αποτέλεσμα.
nikos64
QUOTE(ema @ Jan 17 2018, 13:43 ) *
Μιλάς με γρίφους smiley.gif Πες μας τη δεύτερη ανάγνωση :-) :-)



Που λες

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 50 - 28
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 54 - 57
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 89 - 29
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 30 - 46
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 62 - 32
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 0 - 0


Το πρωταθλημα ξεκαθαρα ο Παο (πηγα και ειδα τις νεανιδες του προχθες …ασχετο αλλα η ομας μου χρειαζεται αλλαγη ηγεσιας όχι των αφων αλλα ειτε τεχνικης ειτε αγωνιστικης - δηλαδη το Παο –Ολυμπιακος ειδα αλλα εκει ηταν και αυτές ….αλλαγη ημερομηνιας διεξαγωγης αγωνα για αυτόν τον λογο δεν το εχω ξαναδει !!!!) η τετραδα των πλει-οφ εχει βγει και τα ζευγαρια αυτων , για τελικο παο με αγια μαλλον αν δεν επανελθει η Κορινα από σπορτιγκ (λεω να χρησιμοποιω τα μικρα ονοματα τους )
Τωρα ολο το ενδιαφερον ,για οσους και οσες ενδιαφερονται, εστιαζεται στο ποιες άλλες 2 θα πεσουν.
Για τους γονεις/φιλαθλους και ειδικα για τους μελλοντικους ενδιαφερων εχει ποιοι συλλογοι ενδιαφερονται για τις ομαδες των υποδομων τους και τις παικτριες τους.
Από την τελευταια αγωνιστικη η Κηφισια πηρε το αιμα της πισω παρα πολύ ευκολα δηλαδη τι πηρε το αιμα της πισω ? 20+ ποντους καπως το λες αυτό ….. η απαντηση του πως και γιατι μαλλον ερχεται με την αναγνωση των φυλλων αγωνα του πρωτου και δευτερου γυρου αν και παλι όχι ολοκληρωμενη γιατι δεν είναι μονο οι απουσιες αλλα και οι παρουσιες και o χρονος συμμετοχης των παρουσιων…. Ναναι καλα ο αμυντας που πλεον ανεβαζει τα φυλλα αγωνων του στο σαιτ του σε εν αντιθεση με του αθηναικου που (σνιφ σνιφ) παει τοχασαμε το καμαρι ,το κοσμημα (λες λογω μουσατου?) οποτε δεν εχουμε πληροφορηση και τηλεφωνο δεν παιρνω το ΣΚ ολο και καποιον θα δω και θα μαθω το παρουσιολογιο ….
Tην ερχομενη αγωνιστικη 2 ματς θα κρινουν πολλα στο τι θα γινει
Ο Αθηναικος υποδεχεται την Κηφισια και αν την ξανακερδισει θαναι σαν να κανει 2 νικες ενώ ο Αμυντας υποδεχεται Ζωγραφο που ο τελευταιος με μια νικη του εξασφαλιζει την παραμονη του (καποιος κατι ειχε γραψει για τον προπονητη του Ζωγραφου μπορει να είναι υπερ του δεοντος εκδηλωτικος και φωνακλας αλλα δεν είναι αλαζονικος και υπεροπτης όπως είναι καποιος άλλος αν και εχει και ομαδα της α2 όχι τις μινικορασιδονεανιδες με…. γενικο απαγορευτικο στην πρωτη ομαδα (εδώ παει και το ποιος ενδιαφερεται για τις υποδομες όχι α1 ο Γαβριλος και εχει από κοντα τις υποδομες και τοπικα οι αλλοι η οι άλλες και ουτε απεξω δεν περνουν….) )
Οποτε αυτά αν και ηθελα να γραψω και αλλα μιας και λεω να θελησω να κλεισω την φορουμιστικη καριερα μου μαζι με τα κοριτσια που γινανε γυναικες και αποχαιρετουν σιγα σιγα μερικες το εχουν ηδη κανει δηλαδη τις διχιλιαρες και ειδικα 4 +1 ομαδες αυτές που ένα ΣΚ ειχαν μαζευτει στο μαρκοπουλο σαν μινι πριν καποια χρονια στο φαιναλ-φορ συν αυτή της ΑΕΚ λογω εδώ συμπαθειων μου…
Δεν ξερω ισως τους κανω έναν απολογισμο
ethn
http://www.eskana.gr/2018/02/neani.html?m=1

Το πήρε ξανά το ντέρμπι ο Φάρος Κερατσινίου απέναντι στον Πρωτέα που απ' ότι φαίνεται φέτος δεν θα καταφέρει να κερδίσει το εισιτήριο για το Πανελλήνιο ώστε να διεκδικήσει και την τέταρτη συνεχόμενη πρωτιά του σε αυτό. Η αλήθεια είναι ότι φέτος ο Πρωτέας έχει σαφέστατα μια υποδιεστερη ομάδα σε σχέση με αυτήν των προηγούμενων ετών. Το feeling μου είναι ότι στα play off θα μείνει ίσως εκτός και τελικού με τον Κρόνο Αγορά Δημητρίου να παίρνει τη θέση του
BASKET TUNE
Επόμενο ήταν, για μένα ο Φάρος πάει για χρυσό φέτος στο Πανελλήνιο
ggrilik
ΕΚΑΣΘ

Έληξε λοιπόν κι η δεύτερη φάση (ένας γύρος μονών αγώνων για τις 6 πρώτες ομάδες της κανονικής περιόδου - κι επειδή όλες κι όλες οι ομάδες είναι 6, τυπικά αυτή η φάση είναι ο 3ος γύρος) και στην τελευταία αγωνιστική ο ΠΑΟΚ ξανακέρδισε τον ΑΡΗ για τρίτη φορά, και μαλιστα χωρίς την ψηλή του την Θεοδώρου..

ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ 76-61
Δεκάλεπτα: 17-13, 43-28, 66-38, 76-61
Διαιτητές: Σελεβός, Πράττος
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Σιακαβάρα, Λέξα 10, Καλούτσικου, Πολυμένη 8, Φίλιου, Ζέρβα 4, Κριμίλη 23(2), Αθανασιάδου 8, Καζαμία 2, Στεργίου 11(1), Δαιμονάκου 4, Κατσαμούρη 6.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Μάκρης): Γκρίτζαλη 10, Ουζούνη Μαρ., Βαντσιούρη 19(4), Κωφοκώτσιου 7, Γιαννουσίου 7, Νιγδέλη 2, Μπερμπέρη, Γκομπετζισβίλι 6, Ουζούνη Μαγ. 10(1), Μπουντούκα, Κυριακοπούλου.

Οι δύο πρώτοι της τελικής βαθμολογίας ΠΑΟΚ κι ΑΡΗΣ θα παίξουν final four στις τρείς νίκες αρχίζοντας απο την έδρα του ΠΑΟΚ στις 07/02/18
Ο δεύτερος κι ο τρίτος (Παναθλητικός και Ηρακλής) θα λύσουν τις διαφορές τους σε μονό αγώνα που θα γίνει σε ουδέτερο γήπεδο.

Συνολικά λοιπόν ΠΑΟΚ και ΑΡΗΣ θα παίξουν τουλάχιστον έξη παιχνίδια μεταξύ τους!!! Πολλά μπράβο στην ΕΚΑΣΘ 41.gif


ΕΣΚΑΝΑ

Δεν έχω εικόνα αλλά τα αποτελέσματα ως τώρα πράγματι δείχνουν για δεύτερο τον Κρόνο.
Για την ιστορία:

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 52-37
Διαιτητές : Τζίμης – Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα : 12-8, 25-13, 39-25, 52-37.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης, Παναγιωτόπουλος): Καρακασίδου 16(1), Κιαουλιά Μαλ.3(1) , Καραπατάκη , Καλαφάτη , Κοντραφούρη 11, Παπαδοπούλου Μ. 3(1), Κοτζαΐτση 1, Χατζηλεοντή 18.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης, Σαββάτης): Μπουντούρη 3(1), Καλογεριά, Κορρέ 5, Χαραλαμπίδου, Σακελλαρίου 5, Μαγγίνα 11, Καραδημήτρη 3(1), Λάμπρου 4, Συγγρού, Καβούνη, Λιγνού 6.

Δεν έπαιξε η Ανατσασοπούλου για τον Πρωτέα.


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 16 8 8 0 470 331
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 14 8 6 2 461 336
3 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 14 8 6 2 497 379
4 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 10 8 2 6 311 463
---------------------------------------------------------
5 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 10 8 2 6 402 454
6 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 6 6 0 6 238 382
ethn
QUOTE(ggrilik @ Feb 1 2018, 23:17 ) *
Δεν έπαιξε η Ανατσασοπούλου για τον Πρωτέα.


Είναι αρκετό καιρό τραυματίας το πουλεν μου... Απ ότι έμαθα τραυματισμός λόγω κόπωσης....Εμ, το έλιωσαν το κορίτσι!Κορασίδες, νεανιδες, γυναίκες..Δεν παύει να ναι 16 χρόνων παιδί..Ελπίζω γρήγορα να επανέλθει, και να βάλουν μυαλό και να την προσέξουν εκεί στην ομάδα!
ggrilik
QUOTE (ethn @ Feb 5 2018, 21:25 ) *
Είναι αρκετό καιρό τραυματίας το πουλεν μου... Απ ότι έμαθα τραυματισμός λόγω κόπωσης....Εμ, το έλιωσαν το κορίτσι!Κορασίδες, νεανιδες, γυναίκες..Δεν παύει να ναι 16 χρόνων παιδί..Ελπίζω γρήγορα να επανέλθει, και να βάλουν μυαλό και να την προσέξουν εκεί στην ομάδα!


Περαστικά της.
Κι οι τραυματισμοί δυστυχώς μέρος του παιχνιδιού είναι.
Και πιο δυστυχώς διάβασα πως τραυματίστηκε η Ευτέρπη η Κοτζαΐτση στο γόνατο δυστυχώς οπότε ο Φάρος μένει με την τριπλέτα πάλι και συνεπώς το έργο του γίνεται πιο δύσκολο.


Να πούμε προσεχώς κι εδώ

07/02/18 21.30 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ .... ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

και στην ΕΣΚΑ

ΔΕ 05/02/2018 21:45 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ .... ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ

ethn
QUOTE(ggrilik @ Feb 5 2018, 22:00 ) *
Περαστικά της.
Κι οι τραυματισμοί δυστυχώς μέρος του παιχνιδιού είναι.
Και πιο δυστυχώς διάβασα πως τραυματίστηκε η Ευτέρπη η Κοτζαΐτση στο γόνατο δυστυχώς οπότε ο Φάρος μένει με την τριπλέτα πάλι και συνεπώς το έργο του γίνεται πιο δύσκολο.


Να πούμε προσεχώς κι εδώ

07/02/18 21.30 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ .... ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

και στην ΕΣΚΑ

ΔΕ 05/02/2018 21:45 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ .... ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ


Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση .. Δυστυχώς όντως οι τραυματισμοί είναι κομμάτι του αθλητισμού, απλά είναι κρίμα όταν αν προέρχονται από κόπωση λογω κακής διαχείρισης

Τελοσπαντων, περαστικά και στα δύο κορίτσια, και γρήγορα στις επάλξεις!

Υ.γ. Ωραία ματσάκια τα άνωθεν!
BASKET TUNE
Όντως οι τραυματισμοί είναι πάντα λυπηροί ειδικά σε νεαρά άτομα και σε αναπτυσσόμενους σκελετούς περαστικά στα κορίτσια και από μένα. Γνωρίζουμε περισσότερα για το είδος των τραυματισμών;

Τώρα από την ΕΣΚΑΗ φαίνεται ότι κρίθηκε ο πρωταθλητής νεανίδων διότι η μόνη ομάδα που θα μπορούσε να απειλήσει τον Έσπερο, ο Γλαύκος ηττήθηκε με μεγάλη διαφορά που δε θα μπορέσει να την υπερκεράσει στο 2ο γύρο.

Για το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΣΚΑ-Η ο Έσπερος ΑΟΠΑ νίκησε 74-20 τον Γλαύκο.

Τα 10λεπτα: 21-8, 15-3, 15-4, 23-5.

Διαιτητές: Τσακιράκη και Φωτίου.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Πέτροβιτς): Ε. Μιχαηλίδη11 (1), Ψυρρή 10, Μπαλάση 6, Τσιακμά 6, Μπούσια 2, Τραγουστή 16, Ρεκουνιώτη 11, Κ. Μιχαηλίδη 6, Αργυροπούλου.

ΓΛΑΥΚΟΣ (Χουντής): Αργυροπούλου, Χαραλαμπίδη 2, Πανάκη, Αντωνπούλου, Παρασκευοπούλου, Μπαλάση, Κ. Μοίραλη 2, Μπαλασοπούλου 3, Ο. Μοίραλη 2, Καλατζή 4, Παπαθωμά, Κομματά 5.
nikos64

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 35 - 83
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 47 - 29
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 91 - 26
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 50 - 43
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 0 - 0
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 45 - 48



κακος χαμος στην ουρα ο ΑΟΖ καθαρισε και μενουν οι υπολοιποι ....


ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 34
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 31
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 30
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 28
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 26 17
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 24
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 24
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 24
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 24

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 21
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 17
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 17



απο τους 4 (με τα εντονα γραμματα)ο ενας πεφτει ,μαλλον ο Αρης με μια νικη λιγοτερη απο τους αλλους δεν προλαβαινει -οχι οτι βαζω και το χερι μου στην φωτια- (δεν εχει περαστει ο αγωνας με το λαγονησι )
αλλα βρε κοουτς (αν αληθευει αυτο που μου μετεφεραν) αντι να του πεις ευχαριστω του αντιπαλου κοουτς για το ...κοουτσαρισμα του ..ταιμ αουτ 3 δευτερα πριν το τελοςμε 3 ποντους μπροστα εσυ και η μπαλλα δικια σου και εσυ παιρνεις ταιμ-αουτ? προς το unfair το κοβω προς τις αντιπαλες παικτριες .... το οτι το παλληκαρι κατι εχει , κατι εμμονες ,δεν κανει να τον πειραζουμε .... εχει τα δικα του οπως τοτε που λεγανε παλια οι νεοδημοκρατες για τα "δικα μας παιδια να μπουν "?
εκει εχει μεινει και αυτος στην υλοποιηση εκεινης της ρησης ....
nikos64
QUOTE(nikos64 @ Feb 6 2018, 10:20 ) *
αλλα βρε κοουτς (αν αληθευει αυτο που μου μετεφεραν) αντι να του πεις ευχαριστω του αντιπαλου κοουτς για το ...κοουτσαρισμα του ..ταιμ αουτ 3 δευτερα πριν το τελοςμε 3 ποντους μπροστα εσυ και η μπαλλα δικια σου και εσυ παιρνεις ταιμ-αουτ? προς το unfair το κοβω προς τις αντιπαλες παικτριες .... το οτι το παλληκαρι κατι εχει , κατι εμμονες ,δεν κανει να τον πειραζουμε .... εχει τα δικα του οπως τοτε που λεγανε παλια οι νεοδημοκρατες για τα "δικα μας παιδια να μπουν "?
εκει εχει μεινει και αυτος στην υλοποιηση εκεινης της ρησης ....

βεβαια υπαρχει και ο αντιλογος , να κανω σωστη επαναφορα μην χασω μπαλλα και φαω κανενα τριποντο και αντε παραταση ..
οποτε μαλλον υπερβολικοι ειναι οι ..... της πηνελοπης rolleyes.gif οι μνηστηρες .....
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Feb 6 2018, 11:47 ) *
βεβαια υπαρχει και ο αντιλογος , να κανω σωστη επαναφορα μην χασω μπαλλα και φαω κανενα τριποντο και αντε παραταση ..
οποτε μαλλον υπερβολικοι ειναι οι ..... της πηνελοπης rolleyes.gif οι μνηστηρες .....

Εδώ ο προπονητής του NBA φοβόταν μη φάει τετράποντο, 1 δευτερόλεπτο πριν το τέλος και είπε σε παίκτη να χάσει την βολή να περάσει ο χρόνος.... Τι να κάνουμε κύριέ μου άνθρωποι είναι, θολώνουν κι οι προπονητές rolleyes.gif
passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ Feb 6 2018, 13:15 ) *
Εδώ ο προπονητής του NBA φοβόταν μη φάει τετράποντο, 1 δευτερόλεπτο πριν το τέλος και είπε σε παίκτη να χάσει την βολή να περάσει ο χρόνος.... Τι να κάνουμε κύριέ μου άνθρωποι είναι, θολώνουν κι οι προπονητές rolleyes.gif


Εγινe και από ἀλλο Ελληνα στο Bamberg.
nikos64
QUOTE(ggrilik @ Feb 6 2018, 13:15 ) *
Εδώ ο προπονητής του NBA φοβόταν μη φάει τετράποντο, 1 δευτερόλεπτο πριν το τέλος και είπε σε παίκτη να χάσει την βολή να περάσει ο χρόνος.... Τι να κάνουμε κύριέ μου άνθρωποι είναι, θολώνουν κι οι προπονητές rolleyes.gif

δεν ξερω πια, θολωνουν η δενουν τον γαιδαρο τους ? μαλλον ειχε δικιο πιτσιρικια ειναι δεν θελει πολυ .... γιατι να μην εχει το κεφαλι του ησυχο ?οπως και ναχει παμε παρακατω .....
lebronjames
QUOTE(passhootdrive @ Feb 6 2018, 13:19 ) *
Εγινe και από ἀλλο Ελληνα στο Bamberg.



Άλλο στους 20 πόντους και άλλο στο καλάθι. Τι συζητάμε τώρα...
passhootdrive
QUOTE (lebronjames @ Feb 6 2018, 13:50 ) *
Άλλο στους 20 πόντους και άλλο στο καλάθι. Τι συζητάμε τώρα...


δυο λεπτά ήθελε το ματσάκι.

Αλλά η ουσία δεν είναι εκεί. Δυστυχώς υπάρχει πληθώρα περιπτώσεων έλλειψησ σεβασμού προς τον αντίπαλο.
lebronjames
QUOTE(passhootdrive @ Feb 6 2018, 14:38 ) *
δυο λεπτά ήθελε το ματσάκι.

Αλλά η ουσία δεν είναι εκεί. Δυστυχώς υπάρχει πληθώρα περιπτώσεων έλλειψησ σεβασμού προς τον αντίπαλο.


Συμφωνώ. Ήσουν στο γήπεδο και θεωρείς το συγκεκριμένο έλλειψη σεβασμού;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.