Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
ggrilik
QUOTE (ema @ Apr 13 2018, 11:17 ) *
Η Κακούρη= αφανής ήρωας!! Νομίζω το κορίτσι πήρε τη νικη για τον ΠΑΟ,

Όντως καλά έπαιξε.

Αν είχαμε κάποιο fantasy basket, είμαι σίγουρος πως θα μου 'δινες την Εζέτζα για να πάρεις Κακούρη και Νούλα rolleyes.gif
Για τον Νίκο δεν είμαι σίγουρος. Νίκο θα έδινες Εζέτζα για να πάρεις Κακούρη και μια άλλη?
Άρης
QUOTE (ema @ Apr 13 2018, 11:17 ) *
Λοιπόν, ταιριάζουν τα γούστα μας 100%
@ggrilik όντως έχουμε κάνει κόμμα τελικά smiley.gif
ΓΙΑ ΠΑΟ:
Η Κακούρη= αφανής ήρωας!! Νομίζω το κορίτσι πήρε τη νικη για τον ΠΑΟ, ελπίζω να του το αναγνωρίζουν. ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!!
Ριμπάουντ, καλό σουτ, όχι λάθη...
Αντιθέτως, πολλά λάθη από παιδιά που πλέον η εμπειρία τους στην Α1 δεν θα έπρεπε να τα επιτρέπει. Όντως κι εγώ εντυπωσιάστηκα με το γεγονός ότι δεν μπόρεσαν να σπάσουν το ζον πρες, π.χ. έκαναν τη χειρότερη επιλογή πάσας.

Για ΠΑΟΚ:
εντυπωσιακή η Κριμίλη Επίσης μπράβο στο κορίτσι!
Εντυπωσιακό το γεγονός ότι δεν έχασαν ουτε μια βολή!!
Από τα άλλα κορίτσια, κάποια ήταν εντυπωσιακά άστοχα

Όσο για τη μοριοδότηση... αυτό αναρωτιόμουν κι εγώ και όχι μόνο για τη μοριοδότηση, αλλά γιατί θα είχαμε την ευκαιρία να δούμε φοβερά παιχνίδια.
Το έχουμε ξαναπεί.
Ελπίζω κάποτε η ΕΟΚ να το ξανασκεφτεί το όλο σύστημα. ΟΙ δεύτερες ομάδες από ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και Θεσσαλονίκη θα έπρεπε να είχαν την ευκαιρία να αγωνίζονται με κάποιον τρόπο. Δεν είναι δυνατόν τόσο δυνατές ομάδες να μένουν εκτός.
Κατανοώ τη λογική περί υποστήριξης της επαρχίας κλπ. αλλά αυτό μπορεί να γίνει με έναν άλλο τρόπο
Ο συγκεκριμένος είναι άδικος


Εχει γίνει παλαιότερα πρόταση για τελική φάση με 8 ομάδες, προκειμένου να έχουν τη δυνατότητα πρόκρισης στα Πανελλήνια πρωταθλήματα και οι δεύτερες ομάδες κάποιων ενώσεων που έχουν και επίπεδο και μεγάλο αριθμό ομάδων, όπως η ΕΣΚΑ.
Η πρόταση θεωρήθηκε και δίκαιη και ηθική αλλά δεν πέρασε από τις συμπληγάδες των γερόντων της Ομοσπονδίας.
Υπάρχει κάποια συζήτηση γιά του χρόνου αλλά δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα προχωρήσει. Μακάρι να διαψευσθώ.





nikos64
QUOTE(ggrilik @ Apr 13 2018, 12:20 ) *
Όντως καλά έπαιξε.

Αν είχαμε κάποιο fantasy basket, είμαι σίγουρος πως θα μου 'δινες την Εζέτζα για να πάρεις Κακούρη και Νούλα rolleyes.gif
Για τον Νίκο δεν είμαι σίγουρος. Νίκο θα έδινες Εζέτζα για να πάρεις Κακούρη και μια άλλη?


Φυσικα και οχι δεν θα την εδινα . Χωρις την Εζετζα ο Παο δεν επαιρνε οχι αυτη την κουπα ουτε καν θα ηταν εκει .....

ωραια ιδεα ομως ... παιχνιδακι για φτιαξτε μια δωδεκαδα απο παικτριες απο εκει που γνωριζετε οχι απο διαφορετικες ενωσεις .
ggrilik
QUOTE (Άρης @ Apr 13 2018, 12:33 ) *
Η πρόταση θεωρήθηκε και δίκαιη και ηθική

Δικαιοσύνη και ηθική. Η μόνιμη καραμέλα στην Ελλάδα. Αντί να μιλάμε για στόχους και αποτελέσματα. Γι αυτό η χώρα πάει κατα διαόλου. Σηκώνω τα χέρια ψηλά rolleyes.gif

QUOTE (nikos64 @ Apr 13 2018, 12:43 ) *
Φυσικα και οχι δεν θα την εδινα . Χωρις την Εζετζα ο Παο δεν επαιρνε οχι αυτη την κουπα ουτε καν θα ηταν εκει .....

ωραια ιδεα ομως ... παιχνιδακι για φτιαξτε μια δωδεκαδα απο παικτριες απο εκει που γνωριζετε οχι απο διαφορετικες ενωσεις .


Ναι. Το κακό με την Εζέτζα ή την Χατζηλεοντή κλπ είναι πως "κρύβουν" άλλες παίκτριες. ΟΚ, δεκτόν για νεανίδες μια και οι προπονητές έχουν προσληφθεί για να φέρουν νίκες. Αλλά θα έπρεπε να υπήρχε κάποια μέριμνα (ίσως με σεμινάρια στους προπονητές κ παράγοντες) ώστε να μην συμβαίνει για κορασίδες κ παγκορασίδες. Δυστυχώς συμβαίνει και ίσως αυτός είναι κι ένας λόγος που βλέπουμε συχνά τόσο μονοδιάστατα παιχνίδια.
ema
QUOTE(nikos64 @ Apr 13 2018, 12:43 ) *
Φυσικα και οχι δεν θα την εδινα . Χωρις την Εζετζα ο Παο δεν επαιρνε οχι αυτη την κουπα ουτε καν θα ηταν εκει .....

ωραια ιδεα ομως ... παιχνιδακι για φτιαξτε μια δωδεκαδα απο παικτριες απο εκει που γνωριζετε οχι απο διαφορετικες ενωσεις .


Δεν νομίζω ότι υπάρχει φίλαθλος/προπονητής/ παράγοντας οτιδήποτε που θα έδινε την Εζέτζα. Είναι ο πυλώνας του ΠΑΟ. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλα εξαιρετικά κορίτσια.

Αλήθεια, γιατί έπαιξε τόσο λίγο η Νούλα; Είναι τραυματίας;
nikos64
QUOTE(ggrilik @ Apr 13 2018, 12:50 ) *
Δικαιοσύνη και ηθική. Η μόνιμη καραμέλα στην Ελλάδα. Αντί να μιλάμε για στόχους και αποτελέσματα. Γι αυτό η χώρα πάει κατα διαόλου. Σηκώνω τα χέρια ψηλά rolleyes.gif


Μαλλον μπερδευεις καταστασεις . Αν το κρατος δεν ειναι κρατος δικαιου και αν δεν εχει "καποια " ηθικη τοτε εχεις θεματα πολλα .... γιατι πχ το απλοικο θελω να κερδισω το πρωταθλημα ,τα σκαω στους διαιτητες και γιουπιιιιιιιιιιι
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Apr 13 2018, 13:42 ) *
Μαλλον μπερδευεις καταστασεις . Αν το κρατος δεν ειναι κρατος δικαιου και αν δεν εχει "καποια " ηθικη τοτε εχεις θεματα πολλα .... γιατι πχ το απλοικο θελω να κερδισω το πρωταθλημα ,τα σκαω στους διαιτητες και γιουπιιιιιιιιιιι

Δεν τα μπερδεύω. Απλά δεν είναι άσπρο μαύρο. Δεν θα υποτάξεις την δικαιοσύνη στις επιταγές της αποτελεσματικότητας. αλλά δεν θα πετάξεις και την αποτελεσματικότητα στ άχρηστα στο όνομα της όποιας δικαιοσύνης.

Ξέρεις τι λέω εγώ πως είναι "δίκαιο"? Να έχουμε 10 ανθρώπους πάνω απο κάθε παιδί να σημειώνουν καθημερινώς τους κόπους και την πρόοδο των αθλητριών κι έτσι να δίνουμε μόρια. Μόνο που δεν έχουμε καν τόσους ανθρώπους. Ασε που θα πεθάνουμε απο την πείνα. rolleyes.gif

Επίσης δίκαιο είναι να στέλνουμε 6 μήνες τα παιδιά των Αθηνών στις υποδομές της επαρχίας και να έρχονται 6 μήνες οι επαρχιώτισες στην Αθήνα να γευθούν τις υποδομές της. Αυτό είναι το δίκαιο , αυτό είν' το σωστό. rolleyes.gif

Για να το κλείσω απ την πλευρά μου. Το δίκαιο ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Οι νόμοι ενσωματώνουν κάποιες κοινές σταθερές όσο είναι δυνατόν, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να αγνοούν την αποτελεσματικότητα. Τι να κάνω φίλε μου, είμαι μηχανικός και αν μου το θέσεις διλημματικά προτιμώ έναν Maximum Throughput Scheduler έστω κι αν είναι άδικος απο έναν Completely Fair Scheduler που μου πάει το throughput στο μηδέν. Δεν τίθεται δίλημμα βεβαίως οπότε προσπαθώ να φτιάξω κάτι στην μέση. Οπότε μη μου μιλάτε συνεχώς για ηθικές και δικαιοσύνες rolleyes.gif
BASKET TUNE
QUOTE (nikos64 @ Apr 13 2018, 09:39 ) *
Κανεις δεν βιαζεται αλλα ετσι ειναι αντε να χασει απο τον εσπερο ο Παο θα χασει και απο Οφη η απο Αρχελαο? αν πιστευεις κατι τετοιο τοτε ναι βιαζομαστε ....


Όχι βέβαια να χάσει ο ΠΑΟ από Πιερικό και ΟΦΗ, αλλά αν όπως εσύ είπες, χάσει ο ΠΑΟ από τον Έσπερο, με 4 πόντους λέω εγώ, και κερδίσει και τον ΠΑΟΚ σήμερα ο ΕΣΠΕΡΟΣ, που πάει το χρυσό οεο;
Σενάριο επιστημονικής φαντασίας; Ναι όντως, αλλά δυνητικά εφικτό, στον αθλητισμό όλα γίνονται.
Για αυτό και λέω να μη βιαζόμαστε, διότι πολύ απλά τα όνειρα τα ζεις πριν, μέχρι, ωσότου, διότι στο τέλος συνειδητοποιείς ότι ήταν απλά ένα όνειρο και ούτε καν θερινής νυκτός. icon_drunk.gif
nikos64
QUOTE(BASKET TUNE @ Apr 13 2018, 14:58 ) *
Όχι βέβαια να χάσει ο ΠΑΟ από Πιερικό και ΟΦΗ, αλλά αν όπως εσύ είπες, χάσει ο ΠΑΟ από τον Έσπερο, με 4 πόντους λέω εγώ, και κερδίσει και τον ΠΑΟΚ σήμερα ο ΕΣΠΕΡΟΣ, που πάει το χρυσό οεο;
Σενάριο επιστημονικής φαντασίας; Ναι όντως, αλλά δυνητικά εφικτό, στον αθλητισμό όλα γίνονται.
Για αυτό και λέω να μη βιαζόμαστε, διότι πολύ απλά τα όνειρα τα ζεις πριν, μέχρι, ωσότου, διότι στο τέλος συνειδητοποιείς ότι ήταν απλά ένα όνειρο και ούτε καν θερινής νυκτός. icon_drunk.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


και
ggrilik

για να το κλεισω και εγω απο μερια μου η αποτελεσματικοτητα πρεπει να "μαθει" να "δουλευει" κατω απο τους κανονες που συμφωνει η καθε κοινωνια να την διεπουν . Οι κανονες πρεπει να εχουν αυτο που λεμε " περι δικαιου αισθημα " . Η κοινωνια αλλαζει το ιδιο και οι κανονες της γραφτοι και αγραφοι .
Το απολυτο ...... (βαλε οτι θελεις... δικαιο ? καλο ? ) δεν υπαρχει ετσι και την απολυτη δικαιοσυνη δεν θα την βρουμε ... μπορουμε ομως να προσπαθησουμε πρωτα να "δουμε" ποια ειναι η απολυτη δικαιοσυνη και μετα μεχρι ποσο κοντα της μπορουμε να φτασουμε ... και φυσικα εχοντας παντα κατα νου αυτο που ειπες "στοχους" , πρεπει φυσικα να ξερουμε ποιοι ειναι οι στοχοι μας που και αυτοι μπαινουν με μια ιεραρχια ,το μεγαλο προβλημα βεβαια ειναι ποιος ειναι Ο ΣΤΟΧΟΣ ?
ωραια το ξεχειλωσα μεχρι εκει που δεν παει αλλο ......
ethn
Mόρια μονο για ΤΕΦΑΑ

Αυτό θα ήταν μια καλή λύση ώστε τα παιδιά που πραγματικά γουστάρουν να είναι ΑΘΛΗΤΕΣ να επιβραβεύονται και για τις θυσίες τους!Και μια καλή λύση ώστε να μην έχουν λόγο ύπαρξης τα αλισβερίσια 'ανταλλαγμάτων' με γονείς -ομάδες΄-παρατρεχάμενους για παιδιά που ευνοούνται στις πλάτες άλλων 'η εις βάρων άλλων.. (Τα χω ξαναπεί, i know...)

Σχετικά με τις ομάδες των συμμετοχόντων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα συμφωνώ κι εγω ότι θα έπρεπε να βρεθεί μια φόρμουλα ΕΣΚΑ ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑΣΘ να εκπροσωπούνται με δύο ομάδες

Τελειώνονττας..@ΒΑSKETUNE : 'τα όνειρα τα ζεις πριν, μέχρι, ωσότου' Πόσο μου άρεσε αυτό!!!! Σου εύχομαι λοιπόν να υπάρχει συνέχεια και μετα το 'ωσότου'

CHEERS ! icon_drunk.gif
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Apr 13 2018, 14:58 ) *
Όχι βέβαια να χάσει ο ΠΑΟ από Πιερικό και ΟΦΗ, αλλά αν όπως εσύ είπες, χάσει ο ΠΑΟ από τον Έσπερο, με 4 πόντους λέω εγώ, και κερδίσει και τον ΠΑΟΚ σήμερα ο ΕΣΠΕΡΟΣ, που πάει το χρυσό οεο;
Σενάριο επιστημονικής φαντασίας; Ναι όντως, αλλά δυνητικά εφικτό, στον αθλητισμό όλα γίνονται.

Δίκιο έχεις. Κακώς βιάστηκα. Άλλωστε το ξέρεις πως και οι αναμπουμπούλες μ' αρέσουν και οι επαρχιακές ομάδες.

Βλέπω Πιερικός - ΠΑΟ και μπορώ να πω ο Πιερικός στην αρχή ειδικά ήταν εξαιρετικός. Τώρα βέβαια η άμυνα έχει σφίξει και δεν παίζει το ωραίο μπάσκετ που έπαιζε στην αρχή, αξίζει όμως μερικά μπράβο! 41.gif

Πάντως δυστυχώς ακούγονται οι οπαδοί και αυτή η τάση των Ελλήνων να ασχολούνται αποκλειστικά με την διαιτησία έχει πλέον παθολογικές διαστάσεις. Ίσως γιατί οι Έλληνες είμαστε πολύ της δικαιοσύνης, και το δίκαιο είναι να σφυράνε στους αγώνες νεανίδων οι κορυφαίοι διαιτητές της Ευρωλίγκας. 19.gif 19.gif 19.gif
Τέλος πάντων, γονείς και παράγοντες απλά δεν αντέχονται. rolleyes.gif
BASKET TUNE
QUOTE (ethn @ Apr 13 2018, 14:54 ) *
Τελειώνονττας..@ΒΑSKETUNE : 'τα όνειρα τα ζεις πριν, μέχρι, ωσότου' Πόσο μου άρεσε αυτό!!!! Σου εύχομαι λοιπόν να υπάρχει συνέχεια και μετα το 'ωσότου'

CHEERS ! icon_drunk.gif


6.gif

QUOTE (ggrilik @ Apr 13 2018, 14:58 ) *
Δίκιο έχεις. Κακώς βιάστηκα. Άλλωστε το ξέρεις πως και οι αναμπουμπούλες μ' αρέσουν και οι επαρχιακές ομάδες.


Το γνωρίζω όπως άλλωστε και για τα άλλα μέλη εδώ μέσα, ειδάλλως δε θα αποτολμούσα να ξεστομίσω κάτι τόσο βαρύγδουπο.
ggrilik
Ρε σεις, στο Πιερικός ΠΑΟ μου έκοψε την ροή η ΕΟΚ το τράγιο μου μέσα.. Ενώ οι δύο ομάδες πηγαίναν πόντο πόντο. ugly1.gif shot.gif shot.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Πόσο έληξε?
nikos64
QUOTE(ema @ Apr 13 2018, 16:49 ) *


προσθεσε και το αποτελεσμα



ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣINIOY ΑΟ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 62 - 53


να μαθουμε να λεμε για δευτερες ομαδες απο εσκα κλπ


αυτος ο Παναθηναικος καθε αγωνα και χειροτερος ......

οποτε

φορτσα Εσπερε και τωρα με τον Παοκ ωστε να ...... εχει ενδιαφερον .

ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Apr 13 2018, 20:04 ) *
φορτσα Εσπερε και τωρα με τον Παοκ ωστε να ...... εχει ενδιαφερον .

Τον έχασα κι αυτό τον αγώνα και ήθελα να τον δω.. sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Την μισώ την ΕΟΚ. Πραγματικά την μισώ!
nikos64
QUOTE(ema @ Apr 13 2018, 13:33 ) *
Αλήθεια, γιατί έπαιξε τόσο λίγο η Νούλα; Είναι τραυματίας;


Να ρωτησω εγω το αλλο ? η συγκεκριμενη πως πηγε Παναθηναικο ? 3 παιχνιδια μεχρι τωρα ενα δεκαλεπτο δεν εχει συμπληρωσει ... και ειναι του 2000 μαλλον μεταγραφη για το γυναικειο θαναι ......

ειδα και στατιστικα αλλα ειδα και παιχνιδια ggrilik πιστευω οτι οταν μπαινει η αυτη που σου αρεσει ο παναθηναικος χρειαζεται και αλλη μια μπαλλα στο παρκε ,οταν ειναι και η Κασδαγλη μεσα ..... ακομη μια ,αυτα βλεπω εδω στο τουρνουα ,δεν τις θυμομουν ετσι ...
ema
πιερικός-φάρος 56-56 πάει παράταση
Πιερικός υπερτερεί στα ριμπάουντ κι έτσι κρατιέται.
Πάντως, σε αγώνες πανελληνίων νεανιδων να κλέβεις τη μπάλα να πηγαίνεις για αιφνιδιασμό να σε κυνηγάει η άλλη από δεξιά και εσύ να κάνεις δεξιά τρίπλα...
wink.gif
ggrilik
Νίκο η υποθέτω πως η Κατερίνα Νούλα μετακόμισε απο Βόλο Αθήνα, ο Παναθηναϊκός είχε απώλειες (Πράπα, Καράλη, Σαπαλίδου, Μπεζαϊτη) και ήθελε παίκτριες, όχι μόνο για τις νεανίδες αλλά και για την Α1. Οπότε γιατί όχι? Δεν είναι κακή παίκτρια. είναι του 2000 και παίζει και πολύ παθιασμένη άμυνα.

Ο Πιερικός το πάλεψε με τον Φάρο κι το παιχνιδάκι είχε πολλα χρήσιμα που μπορεί κάποιος να πει. Θα τα πω στο τέλος του τορνέου. Να δούμε τι μπορεί να καταφέρει ο Έσπερος και πως θα στήσει την άμυνα. Άλλο ένα ενδιαφέρον ελπίζω παιχνιδάκι.
ggrilik
Αυτό το γήπεδο δεν είναι για αγώνες μπάσκετ πέραν χαλαρών διπλών.. Στο τσακ. Τραγική επιλογή..
passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ Apr 14 2018, 19:00 ) *
Αυτό το γήπεδο δεν είναι για αγώνες μπάσκετ πέραν χαλαρών διπλών.. Στο τσακ. Τραγική επιλογή..


Εάν ανοίξουν και την πόρτα θα έχει παραπάνω ενδιαφέρον... Δεν μπορούν να βάλουν και εκεί κάτι για προστασία;
ggrilik
Τίτλοι τέλους λοιπόν για το 32ο Πανελλήνιο 2017-2018

Ήταν λίγο περίεργο αυτό το πανελλήνιο οφείλω να πω. Χωρίς Πρωτέα για πρώτη φορά εδώ και πόσα χρόνια?? Τέλος πάντων. Είμαι βέβαιος πως στα υπόγεια στρατηγεία τους στην Βούλα οι Πρωτεϊανοί προετοιμάζουν το επόμενο χτύπημά τους tongue.gif

Δυστυχώς η πέμπτη μέρα δεν είχε ενδιαφέροντα παιχνιδάκια. Και να είχε βέβαια, η κούραση των παικτριών νομίζω πως δεν θα επέτρεπε ωραίο μπάσκετ. Μήπως οι πέντε συνεχόμενες μέρες είναι κάπως πολλές? Αναρωτιέμαι. Και σίγουρα αυτό το πρόγραμμα πέφτει κάπως βαρύ για τις επαρχιακές ομάδες που είχαν μια βδομάδα ξεκούρασης απο άλλα τόσα συνεχόμενα παιχνίδια. Νομίζω πως καλό θα ήταν να παρεμβάλλονται δύο βδομάδες ανάμεσα στα πανεπαρχιακά και το Πανελλήνιο, αν και δεν γνωρίζω αν κάτι τέτοιο είναι εύκολο να γίνει.
Επίσης σκέφτομαι, ίσως θα ήταν καλό η ΕΟΚ να το σκεφτεί και ν' αλλάξει τους κανονισμούς ωστε το πανελλήνιο νεανίδων να γίνει u19 αντί u18. Υπάρχουν κάποια αρνητικά με ένα πρωτάθλημα u19 αλλά νομίζω τα θετικά είναι πολύ σημαντικότερα.

Ομάδες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
Χρυσός λοιπόν, για πρώτη φορά στην ιστορία του. Άξια νομίζω. Αμυντικοστρεφής ομάδα, όπως κι η ομάδα των κορασίδων άλλωστε, που προτιμάει να φυλάει τα νώτα της και να πηγαίνει σε σετ επιθέσεις. Προφανώς αυτή είναι η φιλοσοφία των προπονητών. Μπορεί να μην με ενθουσιάζει αλλά φέρνει αποτέλεσμα. Δεν ξέρω κατα πόσο αυτό το μπάσκετ είναι το καταλληλότερο για την ανάπτυξη των παικτριών, δεν είμαι εδικός, όμως η δυσκολία του να διασπάσει πιεστικές άμυνες σ'όλο το γήπεδο -κάτι που παραλίγο να του στοιχίσει το χρυσό - μου δημιουργεί κάποιους προβληματισμούς.
Κασδαγλή, Γκαγκανάτσου, Τσέτα, Κακούρη και Νούλα δεν θα είναι u18 του χρόνου, οπότε μένει να δούμε κατα πόσο μπορούν να αναπληρωθούν απ τις κορασίδες που έρχονται. Σκέφτομαι τώρα πως πολλές καλές νεανίδες της ΕΣΚΑ είναι του 2000 οπότε αν ο ΠΑΟ κρατήσει την Εζέτζα πιθανότατα θα ξαναπάει στο Πανελλήνιο. Δεν νομίζω όμως πως πρέπει να την κρατήσει. Η κοπέλα πρέπει να παίξει Α1. Χαλαρά εννοείται, δεν θέλουμε να την κάψουμε.

Προπονητές: Γιώργος Καντζιλιέρης, Ηλίας Αρχιμανδρίτης



Α.Σ. ΠΑΟΚ
Ασημένιο λοιπόν ο ΠΑΟΚ, κάτι που προσωπικά θεωρώ επιτυχία. Και προσπάθησε να παίξει - και κατα διαστήματα έπαιξε - αξιοπρεπές και μοντέρνο μπασκετάκι. Όλα καλά λοιπόν. Οι διχίλιαρες Στεργίου, Ζέρβα, Σιακαβάρα δεν θα είναι στις u18 του χρόνου, παραμένει ωστόσο ένας καλός πυρήνας, συν όποιες κορασίδες εξελιχθούν ικανοποιητικά. Η Λέξα πχ έχει ήδη εξελιχθεί ικανοποιητικά. Οπότε πιστεύω θα ναι και του χρόνου σοβαρός διεκδικητής. Το πρόβλημά του όμως θα εξακολουθήσει να είναι το πολύ αδύναμο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ το οποίο είμαι βέβαιος θα φροντίσει να το κάνει ακόμα πιο αδύναμο με μερικές ακόμα μεταγραφές. huh.gif

Προπονητής: Βασίλης Μασλαρινός


ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Η πιο άτυχη ομάδα μια που χτυπήθηκε απο δύο τραυματισμούς σε παίκτριες κλειδιά. Και δεδομένου και του ρηχού ρόστερ το χάλκινο είναι άθλος. Δεν θα κρίνω το μπάσκετ που έπαιξε ο Φάρος, όταν χάνεις τις δύο απο τις τέσσερις βασικές σου παίζεις ό,τι μπορείς. Η Κοζαΐτση του χρόνου δεν θα είναι u18, θα είναι όλες οι υπόλοιπες όμως. τριπλέτα + supporting cast. Για να γίνει όμως διεκδικητής ή ακόμα ακόμα για να πάρει το πρωτάθλημα ΕΣΚΑΝΑ θα χρειαστεί μια ενίσχυση. Να δούμε.

Προπονητής: Γιώργος Λειβάδης


ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α.
4ος ο Έσπερος, δεν τα κατάφερε να πάρει μετάλλιο, είχε όμως καλή παρουσία, ομαδικό κι αξιοπρπές μπασκετάκι όπως και πέρσι στις κορασίδες άλλωστε. Πολλά μπράβο αν σκεφτεί κανείς πως η ομάδα δεν έχει δύσκολα παιχνίδια στα πόδια της. Δεδομένου πως ο κορμός της ομάδας είναι του 2001 (Ψυρρή, Τραγουστή, Ρεκουνιώτη, Τσιακμά) σύν την Νάτσκου που είναι του 2002 βλέπω σίγουρο πως θα την δούμε την ομάδα και του χρόνου. Αν και οι 2001 θα είναι επιβαρυμένες με μαθήματα.

Προπονητής: Π. Πέτροβιτς


ΟΦΗ
Αξιοπρεπής ομάδα κι αυτή, όπως και πέρσι στις κορασίδες, σίγουρα του έλειψε η Παπαμαρκάκη, σίγουρα παίζει με πολύ τρίποντο που εμένα δεν μ' αρέσει, τον δικαιολογώ όμως λόγω χαμηλού ύψους. Όλη η ομάδα είναι του 2001 οπότε και του χρόνου θα είναι εξίσου ισχυρός. Δεν ξέρω όμως αν θα πάρει το πρωτάθλημα Κρήτης, θα δούμε, σίγουρα θα το παλέψει πάντως.

Προπονητής: Εμμανουήλ Καρλάφτης

Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
Τελευταίος μεν, η ευχάριστη έκπληξη του τορνέου όμως. Παρόλο που του χρόνου θα χάσει την Γκοτζαμάνη που είναι του 2000 νομίζω πως τα επόμενα χρόνια είτε στις νεανίδες είτε στις κορασίδες, όλο και σε κάποιο πανελλήνιο θα τον βλέπουμε.

Προπονήτρια: Τασούλα Τσιρογιάννη


Παίκτριες

wos_sport4.gif MVP: Σύνθια Εζέτζα (Παναθηναϊκός)




wos_sport4.gif Ρούκι της χρονιάς: Ξανθίπη Καρατάσιου (Πιερικός)




angry_red.gif Άτυχη της χρονιάς: Ιωάννα Χατζηλεοντή (Φάρος)




icon_workout.gif Βραβείο μεγαλύτερης εξέλιξης: Καρακασίδου Λιλιάνα (Φάρος)
Δούλεψε και βελτιώθηκε φανερά και την τρίπλα, και το μακρυνό σούτ και την πάσα. Keep going!




wos_sport4.gif Καλύτερο σουτάκι μέσης απόστασης: Δημητριάδου Ελπίδα (Πιερικός)
Η κοπέλα που αμύνεται. Δεν βρήκα φωτό που να σουτάρει smile.gif




wos_sport4.gif Καλύτερο τρίποντο: Δεν δίνω τέτοια βραβεία. Πάντως η επίδοσή της εθνικής κορασίδων στα τρίποντα τις δύο τελευταίες χρονιές ήταν 18.6% ακριβώς. Όταν πάμε πάνω απο 25% θ αρχίσω να δίνω και τέτοιο βραβείο

wos_sport4.gif Για καλύτερη πεντάδα (ανα θέση) ειλικρινά δεν ξέρω. Μόνο η θέση 5 είναι καπαρωμένη. Οπότε μπορεί ο καθένας να πει τις προτιμήσεις του. Οι προπονητές πάντως δώσανε τις Καρακασίδου, Νάτσκου, Κριμίλη, Κοντραφούρη κι Εζέτζα, που μου μοιάζει λογική επιλογή.


Φωτορεπορτάζ tongue.gif

σε ξεχωριστό πόστ γιατί παραβάρυνε η σελίδα...
ggrilik
Φωτορεπορτάζ tongue.gif














passhootdrive
Η Εζέτζα έχει μάλλον πρόταση από το εξωτερικό. Αλλά το μέγα θέμα είναι το γιατί δεν έχει βγει η εθνικότητα.


ggrilik
QUOTE (passhootdrive @ Apr 15 2018, 18:44 ) *
Η Εζέτζα έχει μάλλον πρόταση από το εξωτερικό. Αλλά το μέγα θέμα είναι το γιατί δεν έχει βγει η εθνικότητα.

Νομίζω όπως είναι ο νόμος εφ'όσον δεν έχει γεννηθεί εδώ μπορεί να πάρει υπηκοότητα στο τέλος του Λυκείου.

Παρεμπιπτόντως στο φατσοβιβλίο της ΕΟΚ έχουν αναρτήσει ~ 150 εξαιρετικές φωτό (αν εξαιρέσεις τις φωτό κάποιων παραγόντων κι επισήμων 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif

https://www.facebook.com/HellenicBasketBall...37955479667836/

Σαν αυτή εδώ (μπράβο στον φωτογράφο)

BASKET TUNE
Όντως λίγο περίεργο το το φετινό πρωτάθλημα,αλλά με συγκινήσεις και γενικά καλό μπάσκετ (έστω και με πολύ ζώνη)

για μια ακόμα φορά ο Παναθηναικός ενώ σε κοιμίζει με το μπάσκετ που παίζει και πιστεύεις ότι μπορείς να τον χτυπήσεις, σταδιακά ήσυχα και αθόρυβα σε έχει στους +10 πόντους συνέχεια ενώ εσύ πιστεύεις ότι είσαι μόνο 3 πόντους πίσω, τελειώνει το παιγνίδι και εσύ αναρωτιέσαι τι σφύριξε τώρα ο διαιτητής. Προσωπική μου γνώμη τις νίκες τις παίρνει από το άριστο σκάουτινγκ και την απίστευτη πειθαρχεία.

Ο ΠΑΟΚ μια ομάδα πλούσια σε ταλέντα, που δυστυχώς οι παίκτριες πάσχουν από έλλειψη ταυτότητας- ομαδικότητας, το δε υπόλοιπο επιτελείο πάσχει από το σύνδρομο του αδικημένου, αφιερώνοντας περισσότερο χρόνο στη γκρίνια προς τους διαιτητές, αν δεν υπήρχαν αυτά τα δύο ίσως το χρυσό το είχαν στο τσεπάκι

Ο ΦΑΡΟΣ τι να πεις για αυτήν ομάδα; Και δεύτερη κοπέλα να είχε χάσει από τη μαγική τριπλέτα, ο μαέστρος Λειβάδης έχει τον τρόπο να μοιράζει τους ρόλους, οι παίκτριες να τους αποδέχονται, βασιζόμενοι όλοι και όλες τους στο καλό κλίμα και στην ομοιογένεια της ομάδας.

Ο ΕΣΠΕΡΟΣ πάσχει από το σύνδρομο του χωριάτη (καλύτερα πρώτος στο χωριό παρά δεύτερος στην πόλη), που επί 4 χρόνια κατεβαίνει στην πρωτεύουσα αλλά με διαφορετικό αγοραίον κάθε φορά, πιστεύοντας πως έτσι θα ξορκίσει τα κακά πνεύματα. (για τεχνική ανάλυση εδώ κωλύομαι λόγω κρίσης αντικειμενικότητας)

Ο ΟΦΗ μια καλή ομάδα, ανέτοιμη όμως για πανελλήνιο, ίσως με 2 ψηλές μονάδες επιπλέον να μπορούσε να κοντράρει όλα τα παιγνίδια.

Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ αθλητική ομάδα, δυνατά κορμιά, καλή τεχνική κατάρτιση, μέλημα της προπονήτριας μάλλον ήταν πρώτα να κάνει ατομική στα κορίτσια, να μάθουν καλό μπάσκετ, να μάθουν να πηδάνε τουλάχιστον εφημερίδα και μετά να αρχίσουν να δουλεύουν συστήματα και να σκέφτονται πανελλήνια. Και το πέτυχε, εύγε, παράδειγμα προς μίμηση για τους υπόλοιπους προπονητές υποδομών, και παραγόντων σωματείων.
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Apr 16 2018, 00:45 ) *
Ο ΠΑΟΚ μια ομάδα πλούσια σε ταλέντα, που δυστυχώς οι παίκτριες πάσχουν από έλλειψη ταυτότητας- ομαδικότητας, το δε υπόλοιπο επιτελείο πάσχει από το σύνδρομο του αδικημένου, αφιερώνοντας περισσότερο χρόνο στη γκρίνια προς τους διαιτητές, αν δεν υπήρχαν αυτά τα δύο ίσως το χρυσό το είχαν στο τσεπάκι
....
....
Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ αθλητική ομάδα, δυνατά κορμιά, καλή τεχνική κατάρτιση, μέλημα της προπονήτριας μάλλον ήταν πρώτα να κάνει ατομική στα κορίτσια, να μάθουν καλό μπάσκετ, να μάθουν να πηδάνε τουλάχιστον εφημερίδα και μετά να αρχίσουν να δουλεύουν συστήματα και να σκέφτονται πανελλήνια. Και το πέτυχε, εύγε, παράδειγμα προς μίμηση για τους υπόλοιπους προπονητές υποδομών, και παραγόντων σωματείων.

Ακριβώς. 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
nikos64
QUOTE(ggrilik @ Apr 14 2018, 16:17 ) *
Νίκο η υποθέτω πως η Κατερίνα Νούλα μετακόμισε απο Βόλο Αθήνα, ο Παναθηναϊκός είχε απώλειες (Πράπα, Καράλη, Σαπαλίδου, Μπεζαϊτη) και ήθελε παίκτριες, όχι μόνο για τις νεανίδες αλλά και για την Α1. Οπότε γιατί όχι? Δεν είναι κακή παίκτρια. είναι του 2000 και παίζει και πολύ παθιασμένη άμυνα.

Εγω ρωτησα το εξης αν καποιος γνωριζει
Πηγε αυτη στον Παναθηναικο και του χτυπησε την πορτα ή ο Παναθηναικος σε αυτη και της χτυπησε αυτος την πορτα ?

Αλλο το ενα αλλο το αλλο και αυτο με τις απωλειες που εγραψες αλλο θεμα που εχει ερωτηματα πολλα .

BASKET TUNE

QUOTE
Όντως λίγο περίεργο το το φετινό πρωτάθλημα,αλλά με συγκινήσεις και γενικά καλό μπάσκετ (έστω και με πολύ ζώνη)


Διαφωνω .
Η εικονα του γηπεδου ( σαν γηπεδο οπως ειναι χτισμενο ) προσωπικα πιστευω οτι αντικατοπτριζει το μπασκετ που υπαρχει στις υποδομες του γυναικειου και οχι μονο, απο την διοικηση μεχρι την ....ζωνη που παιζανε.
Οταν φιλε διαλεγεις αυτο το γηπεδο για να γινει το πανελληνιο τι να πεις απο εκει και περα ? ενα γηπεδο που αναρωτιεμαι αν εχει αδεια ,αν πληρει τις προδιαγραφες για την ασφαλεια των αγωνιζομενων . Οπως δεν μπορουσες να δεις ολο τον αγωνιστικο χωρο ετσι πολλες φορες δεν μπορουσες να κατσεις να δεις και το μπασκετ που παιζοτανε
ggrilik
Για νεανίδες δεν τίθεται θέμα ζώνης. Κάποια στιγμή πρέπει να παίξουν και τέτοιες άμυνες, και σίγουρα θα κληθούν και να τις αντιμετωπίσουν.
Θεωρητικά ούτε για κορασίδες. Ό,τι έχω ακούσει εναντίον της ζώνης αφορά παγκορασίδες/παμπαίδες και κάτω. Το οποίο πλέον απαγορεύεται και στην Ελλάδα.

Απλά επειδή η ανάπτυξη των παικτριών δεν έχει σταματήσει καλό είναι οι προπονητές στα παιχνίδια κορασίδων ή και νεανίδων ακόμα να αποφεύγουν να παίζουν μόνο ζώνη.
BASKET TUNE
QUOTE (nikos64 @ Apr 16 2018, 09:08 ) *
Εγω ρωτησα το εξης αν καποιος γνωριζει
Πηγε αυτη στον Παναθηναικο και του χτυπησε την πορτα ή ο Παναθηναικος σε αυτη και της χτυπησε αυτος την πορτα ?

Αλλο το ενα αλλο το αλλο και αυτο με τις απωλειες που εγραψες αλλο θεμα που εχει ερωτηματα πολλα .

BASKET TUNE



Διαφωνω .
Η εικονα του γηπεδου ( σαν γηπεδο οπως ειναι χτισμενο ) προσωπικα πιστευω οτι αντικατοπτριζει το μπασκετ που υπαρχει στις υποδομες του γυναικειου και οχι μονο, απο την διοικηση μεχρι την ....ζωνη που παιζανε.
Οταν φιλε διαλεγεις αυτο το γηπεδο για να γινει το πανελληνιο τι να πεις απο εκει και περα ? ενα γηπεδο που αναρωτιεμαι αν εχει αδεια ,αν πληρει τις προδιαγραφες για την ασφαλεια των αγωνιζομενων . Οπως δεν μπορουσες να δεις ολο τον αγωνιστικο χωρο ετσι πολλες φορες δεν μπορουσες να κατσεις να δεις και το μπασκετ που παιζοτανε


Έτσι όπως το θέτεις και βέβαια ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ
passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ Apr 16 2018, 09:58 ) *
Για νεανίδες δεν τίθεται θέμα ζώνης. Κάποια στιγμή πρέπει να παίξουν και τέτοιες άμυνες, και σίγουρα θα κληθούν και να τις αντιμετωπίσουν.
Θεωρητικά ούτε για κορασίδες. Ό,τι έχω ακούσει εναντίον της ζώνης αφορά παγκορασίδες/παμπαίδες και κάτω. Το οποίο πλέον απαγορεύεται και στην Ελλάδα.

Απλά επειδή η ανάπτυξη των παικτριών δεν έχει σταματήσει καλό είναι οι προπονητές στα παιχνίδια κορασίδων ή και νεανίδων ακόμα να αποφεύγουν να παίζουν μόνο ζώνη.


ήξερα πως μόνο στα μινι απογορἐυουν την ζὠνη. Ομως πολλοἰ παίζουν ζώνη αφού οι διαιτητές το αφήνουν.
ggrilik
QUOTE (passhootdrive @ Apr 16 2018, 10:07 ) *
ήξερα πως μόνο στα μινι απογορἐυουν την ζὠνη. Ομως πολλοἰ παίζουν ζώνη αφού οι διαιτητές το αφήνουν.

Μπορεί να χεις και δίκιο. Είχα στο μυαλό μου την προκήρυξη της ΕΣΚΑΝΑ για τις 2003, αλλά άλλες Ενώσεις ίσως την επιτρέπουν.
nikos64
QUOTE(BASKET TUNE @ Apr 16 2018, 10:04 ) *
Έτσι όπως το θέτεις και βέβαια ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ


Το ασχημο ειναι οτι ετσι οπως θετω /βλεπω διαφορα θεματα αισθανομαι σαν να ειμαι ο τρελος του χωριου .....
BASKET TUNE
QUOTE (nikos64 @ Apr 16 2018, 11:15 ) *
Το ασχημο ειναι οτι ετσι οπως θετω /βλεπω διαφορα θεματα αισθανομαι σαν να ειμαι ο τρελος του χωριου .....


Όχι, όχι, απλά εγώ δεν είχα αναφερθεί στο γηπεδικό.
nikos64
QUOTE(BASKET TUNE @ Apr 16 2018, 11:42 ) *
Όχι, όχι, απλά εγώ δεν είχα αναφερθεί στο γηπεδικό.


Το γηπεδικο δεν θα υπηρχε σαν προβλημα αν δεν υπηρχαν τα προβληματα που το εκαναν να υπαρχει !!!!!!!!

Δεν μου αρεσει και οσο.... μαθαινω τοσο περισσοτερο δεν μου αρεσει ....


αργουν και τα μπανια ....
Άρης
QUOTE (passhootdrive @ Apr 16 2018, 10:07 ) *
ήξερα πως μόνο στα μινι απογορἐυουν την ζὠνη. Ομως πολλοἰ παίζουν ζώνη αφού οι διαιτητές το αφήνουν.


Σχεδόν όλοι οι διαιτητές που σφυρίζουν στα μικρά πρωταθλήματα δεν ξέρουν προκειμένου να διακρίνουν την άμυνα ζώνης.
Επομένως ο κανονισμός για απαγόρευση ζώνης μόνο σε επεισόδια μεταξύ των προπονητών οδηγεί ( παίζεις ζώνη ο ένας, δεν παίζω ζώνη ο άλλος. Γελοίες καταστάσεις.)
ethn
QUOTE(BASKET TUNE @ Apr 16 2018, 00:45 ) *
Όντως λίγο περίεργο το το φετινό πρωτάθλημα,αλλά με συγκινήσεις και γενικά καλό μπάσκετ (έστω και με πολύ ζώνη)

για μια ακόμα φορά ο Παναθηναικός ενώ σε κοιμίζει με το μπάσκετ που παίζει και πιστεύεις ότι μπορείς να τον χτυπήσεις, σταδιακά ήσυχα και αθόρυβα σε έχει στους +10 πόντους συνέχεια ενώ εσύ πιστεύεις ότι είσαι μόνο 3 πόντους πίσω, τελειώνει το παιγνίδι και εσύ αναρωτιέσαι τι σφύριξε τώρα ο διαιτητής. Προσωπική μου γνώμη τις νίκες τις παίρνει από το άριστο σκάουτινγκ και την απίστευτη πειθαρχεία.

Ο ΠΑΟΚ μια ομάδα πλούσια σε ταλέντα, που δυστυχώς οι παίκτριες πάσχουν από έλλειψη ταυτότητας- ομαδικότητας, το δε υπόλοιπο επιτελείο πάσχει από το σύνδρομο του αδικημένου, αφιερώνοντας περισσότερο χρόνο στη γκρίνια προς τους διαιτητές, αν δεν υπήρχαν αυτά τα δύο ίσως το χρυσό το είχαν στο τσεπάκι

Ο ΦΑΡΟΣ τι να πεις για αυτήν ομάδα; Και δεύτερη κοπέλα να είχε χάσει από τη μαγική τριπλέτα, ο μαέστρος Λειβάδης έχει τον τρόπο να μοιράζει τους ρόλους, οι παίκτριες να τους αποδέχονται, βασιζόμενοι όλοι και όλες τους στο καλό κλίμα και στην ομοιογένεια της ομάδας.

Ο ΕΣΠΕΡΟΣ πάσχει από το σύνδρομο του χωριάτη (καλύτερα πρώτος στο χωριό παρά δεύτερος στην πόλη), που επί 4 χρόνια κατεβαίνει στην πρωτεύουσα αλλά με διαφορετικό αγοραίον κάθε φορά, πιστεύοντας πως έτσι θα ξορκίσει τα κακά πνεύματα. (για τεχνική ανάλυση εδώ κωλύομαι λόγω κρίσης αντικειμενικότητας)

Ο ΟΦΗ μια καλή ομάδα, ανέτοιμη όμως για πανελλήνιο, ίσως με 2 ψηλές μονάδες επιπλέον να μπορούσε να κοντράρει όλα τα παιγνίδια.

Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ αθλητική ομάδα, δυνατά κορμιά, καλή τεχνική κατάρτιση, μέλημα της προπονήτριας μάλλον ήταν πρώτα να κάνει ατομική στα κορίτσια, να μάθουν καλό μπάσκετ, να μάθουν να πηδάνε τουλάχιστον εφημερίδα και μετά να αρχίσουν να δουλεύουν συστήματα και να σκέφτονται πανελλήνια. Και το πέτυχε, εύγε, παράδειγμα προς μίμηση για τους υπόλοιπους προπονητές υποδομών, και παραγόντων σωματείων.


Ωραία ανασκόπηση! Δυστυχώς δεν είδα ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ στο λάιβ οπότε απλά 'αφουγκράστηκα' τα δρώμενα του Πανελληνίου, μεσα απο τα δικά σας ποσταρίσματα. Κάτι έιναι κι αυτό.... Τώρα που απότι είδα πλέον μπορείς να δεις στο κανάλι τους αγώνες, θα ρίξω κι εγώ ένα βλέφαρο

Υ.Γ. Σχετικά με τη ζώνη που συζητάτε, εαν δεν κάνω λάθος, παμπαίδες-παγκορασίδες και κάτω, απαγορεύεται

passhootdrive
QUOTE (Άρης @ Apr 16 2018, 14:33 ) *
Σχεδόν όλοι οι διαιτητές που σφυρίζουν στα μικρά πρωταθλήματα δεν ξέρουν προκειμένου να διακρίνουν την άμυνα ζώνης.
Επομένως ο κανονισμός για απαγόρευση ζώνης μόνο σε επεισόδια μεταξύ των προπονητών οδηγεί ( παίζεις ζώνη ο ένας, δεν παίζω ζώνη ο άλλος. Γελοίες καταστάσεις.)


Πήγα σε παιχνίδι παγκορασίδων και δεν πίστευα στα μάτια μου. Ο άνθρωπος δεν ήξερε που πάνε τα 4. Το τι βήματα, μεταφορές, 133 δευτερόλεπτα άφησε συν κάποια σκληρά φάουλ ήταν κάτι το απίστευτο. Και όσο τα έκανε τα λάθη και προς τις 2 μεριές πάει στο καλό. Αλλά στο τελευταίο 10λεπτο τα σφυρίγματα πήγαν προς την μία μεριά (τυχαία πιστεύω, ήταν ασχετίδης) και ο κύριος έκρινε το παιχνίδι.
Άρης
QUOTE (passhootdrive @ Apr 16 2018, 18:08 ) *
Πήγα σε παιχνίδι παγκορασίδων και δεν πίστευα στα μάτια μου. Ο άνθρωπος δεν ήξερε που πάνε τα 4. Το τι βήματα, μεταφορές, 133 δευτερόλεπτα άφησε συν κάποια σκληρά φάουλ ήταν κάτι το απίστευτο. Και όσο τα έκανε τα λάθη και προς τις 2 μεριές πάει στο καλό. Αλλά στο τελευταίο 10λεπτο τα σφυρίγματα πήγαν προς την μία μεριά (τυχαία πιστεύω, ήταν ασχετίδης) και ο κύριος έκρινε το παιχνίδι.


Ετσι και χειρότερα είναι. Δυστυχώς στα μικρά σφυρίζουν νέοι διαιτητές. Και επειδή οι ανάγκες είναι μεγάλες, ειδικά στην Αθήνα
που υπάρχει μεγάλος αριθμός αγώνων, δίνουν σφυρίχτρα και σε ανεπίδεκτους. Γιαυτό και γίνονται αυτά που περιγράφεις.
BASKET TUNE
QUOTE (ethn @ Apr 16 2018, 16:55 ) *
Ωραία ανασκόπηση! Δυστυχώς δεν είδα ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ στο λάιβ οπότε απλά 'αφουγκράστηκα' τα δρώμενα του Πανελληνίου, μεσα απο τα δικά σας ποσταρίσματα. Κάτι έιναι κι αυτό.... Τώρα που απότι είδα πλέον μπορείς να δεις στο κανάλι τους αγώνες, θα ρίξω κι εγώ ένα βλέφαρο

Υ.Γ. Σχετικά με τη ζώνη που συζητάτε, εαν δεν κάνω λάθος, παμπαίδες-παγκορασίδες και κάτω, απαγορεύεται


Εγώ πάλι γιατί μόνο το Παναθηναικός ΟΦΗ παρατηρώ ότι είναι διαθέσιμο; Τους άλλους αγώνες δεν τους βρίσκω.
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Apr 16 2018, 19:49 ) *
Εγώ πάλι γιατί μόνο το Παναθηναικός ΟΦΗ παρατηρώ ότι είναι διαθέσιμο; Τους άλλους αγώνες δεν τους βρίσκω.

Γιατί το τελευταίο stream έχει τις φατσομουτσουνάρες τους στις απονομές και θα ήταν απαράδεκτο να χαθούν αυτές οι μαγικές στιγμές (για την απαθανάτιση των φατσομουτσούναρών τους μιλάω..) Οπότε αυτό το stream το κρατήσανε. Δυστυχώς τυχαίνει να έχει κι έναν ενοχλητικό αγώνα πριν αλλά ποιός κάθεται να κάνει editing..
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Apr 16 2018, 20:42 ) *
Γιατί το τελευταίο stream έχει τις φατσομουτσουνάρες τους στις απονομές και θα ήταν απαράδεκτο να χαθούν αυτές οι μαγικές στιγμές (για την απαθανάτιση των φατσομουτσούναρών τους μιλάω..) Οπότε αυτό το stream το κρατήσανε. Δυστυχώς τυχαίνει να έχει κι έναν ενοχλητικό αγώνα πριν αλλά ποιός κάθεται να κάνει editing..

Μόλις γίνανε διαθέσιμοι όλοι οι αγώνες.
Μπράβο σ'αυτόν που το είδε και το κανόνισε 41.gif 41.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.