Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
benchwarmer
Δεν χρειάζονται ειρωνίες από κανέναν smile.gif


Για το θέμα, ναι ο κανονισμός είναι αρκετά σαφής. Οπότε η ερώτησή μου είναι, οι άμεσα "πληγέντες" (που υποτίθεται είναι οι αντίπαλοι και όχι οι συμπαίχτες!) δεν μπορούν να κάνουν κάποια ένσταση?

Γενικά πάντως ας μην στοχοποιούμε κάποια κοπέλα με περισσότερες εκφράσεις, μία απλή καταγραφή των γεγονότων είναι αρκετή...
fatherfan
QUOTE (benchwarmer @ Oct 28 2017, 15:15 ) *
Για το θέμα, ναι ο κανονισμός είναι αρκετά σαφής. Οπότε η ερώτησή μου είναι, οι άμεσα "πληγέντες" (που υποτίθεται είναι οι αντίπαλοι και όχι οι συμπαίχτες!) δεν μπορούν να κάνουν κάποια ένσταση?

Σκεψου τελικο σπορτινγκ - αγια και να κανει ενστανση ο σπορτινγκ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 24.gif


και πληγεντες ειναι και αυτη της οποιας παιρνει την θεση (αυτη μαλλον δεν πρεπει να κανει διαλειμμα απο το διαβασμα )

και μετα μου διαμαρτυρεστε η μου ειρωνευεστε για το ποιες και ποσες καλουνται στα αναπτυξιακα (τρομαρα μας) κλιμακια .
benchwarmer
QUOTE(fatherfan @ Oct 28 2017, 15:52 ) *
Σκεψου τελικο σπορτινγκ - αγια και να κανει ενστανση ο σπορτινγκ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 24.gif


και πληγεντες ειναι και αυτη της οποιας παιρνει την θεση (αυτη μαλλον δεν πρεπει να κανει διαλειμμα απο το διαβασμα )

και μετα μου διαμαρτυρεστε η μου ειρωνευεστε για το ποιες και ποσες καλουνται στα αναπτυξιακα (τρομαρα μας) κλιμακια .



Καλά, δεν είναι και ιδιοκτησία καμιάς η όποια "θέση", υπάρχει προπονητής (ελπίζω!) που επιλέγει, καθώς και αρκετές κοπέλες στην ομάδα για να επιλέξει.

Νομίζω εξαντλήθηκε το θέμα εδώ στο φόρουμ, δεν κερδίζετε κάτι παραπάνω επαναφέροντάς το συνεχώς smile.gif
jhantzop
QUOTE(fatherfan @ Oct 28 2017, 14:56 ) *
Θα ηθελα να με διαφωτισει καποιος ισως ο jhantzop που ειναι και ενας απο τους ελαχιστους επωνυμους εδω μεσα
πως εκδιδεται ενα δελτιο οκτωβρη μηνα με ποια δικαιολογια ? και μαλιστα οταν το καλοκαιρι της ξαναειχαν βγαλει δελτιο?
και χρονολογικα και πληρης αποσαφηνιση.

Μιας και αναφέρθηκε το όνομά μου, να απαντήσω.

Από τη στιγμή α) που δεν αγωνίστηκε με την Α ομάδα, β) έδωσε τη συγκατάθεσή της η Α ομάδα και γ) είμαστε στην αρχή των πρωταθλημάτων, η Α ομάδα μπορεί να ακυρώσει το νέο δελτίο και να βγάλει νέο στη Β ομάδα.

Αυτό δεν είναι κάπου γραμμένο, αλλά γίνεται. Αν ήταν μεταγραφή και όχι νέο δελτίο (λόγω ανήλικου), δεν θα μπορούσε να γίνει από 1/10 και μετά.

Υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις ακύρωσης μεταγραφής που συμβαίνουν μήνα Σεπτέμβριο για να μπορέσει ο αθλητής ή η αθλήτρια να αγωνιστεί μέσα στην αγωνιστική περίοδο και να μην χάσει όλη τη χρονιά. Προφανώς το ίδιο συνέβη και σε αυτήν την περίπτωση, με τη διαφορά πως είναι περίπτωση νέου δελτίου λόγω ηλικίας.

Το δύσκολο/αδύνατο θα ήταν αν ο αθλητής / η αθλήτρια έχει ήδη αγωνιστεί μέσα στη χρονιά, όπου εκεί θα πηγαίναμε στο ότι δεν μπορεί να αγωνιστεί σε 2 σωματεία.

Σημείωση: Δεν υπολογίζεται αν είναι δηλωμένος κάποιος στο ΦΑ, αλλά το αν είχε συμμετοχή στον αγώνα, όπως και το ότι ζέσταμα όντως κάνουν μόνο όσοι είναι δηλωμένοι, αλλά κανείς δεν το πολυκοιτάει αυτό, από τα μικρά μέχρι και τις μεγάλες ομάδες (εθνική κατηγορία).
fatherfan
QUOTE (jhantzop @ Oct 29 2017, 14:59 ) *
Μιας και αναφέρθηκε το όνομά μου, να απαντήσω.

Από τη στιγμή α) που δεν αγωνίστηκε με την Α ομάδα, β) έδωσε τη συγκατάθεσή της η Α ομάδα και γ) είμαστε στην αρχή των πρωταθλημάτων, η Α ομάδα μπορεί να ακυρώσει το νέο δελτίο και να βγάλει νέο στη Β ομάδα.

Αυτό δεν είναι κάπου γραμμένο, αλλά γίνεται. Αν ήταν μεταγραφή και όχι νέο δελτίο (λόγω ανήλικου), δεν θα μπορούσε να γίνει από 1/10 και μετά.

Υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις ακύρωσης μεταγραφής που συμβαίνουν μήνα Σεπτέμβριο για να μπορέσει ο αθλητής ή η αθλήτρια να αγωνιστεί μέσα στην αγωνιστική περίοδο και να μην χάσει όλη τη χρονιά. Προφανώς το ίδιο συνέβη και σε αυτήν την περίπτωση, με τη διαφορά πως είναι περίπτωση νέου δελτίου λόγω ηλικίας.

Το δύσκολο/αδύνατο θα ήταν αν ο αθλητής / η αθλήτρια έχει ήδη αγωνιστεί μέσα στη χρονιά, όπου εκεί θα πηγαίναμε στο ότι δεν μπορεί να αγωνιστεί σε 2 σωματεία.

Σημείωση: Δεν υπολογίζεται αν είναι δηλωμένος κάποιος στο ΦΑ, αλλά το αν είχε συμμετοχή στον αγώνα, όπως και το ότι ζέσταμα όντως κάνουν μόνο όσοι είναι δηλωμένοι, αλλά κανείς δεν το πολυκοιτάει αυτό, από τα μικρά μέχρι και τις μεγάλες ομάδες (εθνική κατηγορία).


Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
father
Γέρακας - ΓΣΑΠ : 44 - 64 !!! smile.gif

(4-19, 12-20, 15-15, 13-10)


ΓΕΡΑΚΑΣ : (ΠΑΠΑΔΕΛΟΣ,ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ) ΠΕΠΠΑ 3(1), ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ 6, ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ 3, ΚΥΡΙΔΗ, ΧΕΙΛΑΚΗ 8, ΜΠΑΝΑΒΟΥ, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Β. 5(1), ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Λ., ΚΟΛΛΙΑΔΗΜΑ, ΓΚΟΥΤΣΟΥΛΑ 7, ΘΕΟΧΑΡΗ 10, ΓΡΥΛΛΙΑ 2.

ΓΣΑΠ : (ΑΡΓΥΡΙΟΥ) ΧΟΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΠΛΩΤΑ, ΑΜΙΤΣΗ 8, ΣΑΠΑΛΙΔΟΥ 10, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ 10, ΤΟΤΩΝΗ 2, ΚΟΥΚΗ 26(3), ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ 8, ΖΑΝΙΚΑ.
coachv

ΕΣΚΑΝΑ NEANIΔΕΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Αήττητος ο Φάρος.


ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 23 84

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 48 70

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 41 55

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 49 59

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΓΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 90 19

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 29 38

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ - ΡΕΠΟ


ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ –ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 29-38
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας, Τζίμης
Δεκάλεπτα : 6-7, 14-19, 25-26, 29-38
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ(Κονιδάρης, Σαββάτης): Μπουντούρη 7(1), Καλογεριά, Κορρέ 4, Χαραλαμπίδου, Σακελλαρίου, Χατζηβασιλείου 2, Αναστασοπούλου 6, Μαγγίνα 10
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης, Παναγιωτόπουλος): Καρακασίδου 8(2), Κιαουλιά Μαλ. , Καραπατάκη , Κιαουλιά Μαρ. , Καλαφάτη , Κοντραφούρη 9 , Παπαδοπούλου Μ. , Κοτζαΐτση 8(1) , Τζιλιάνου 3(1), Χατζηλεοντή 10.

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 48-70
Διαιτητές : Χρόνης , Νάκος
Δεκάλεπτα : 12-20, 29-38, 37-54, 48-70
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζότοβα): Τζαμπάζι 18(2) , Μιχαλοπούλου 1, Τζουνοπούλου , Νικολαίδου 8, Στεφανίδου 12, Γιαννακοπούλου 6, Μπαλιούση 2, Κονόμη 1
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αυγουστίδης): Κριτσιδήμα 6, Ολυμπίου 6(1) , Παντελή 6, Στυλιανουδάκη 2, Μαχλά 2, Τσαγκαροπούλου 5, Μεγαλούδη 9(1) , Γιαννακούλια 11, Καναβάρου 5, Παύλου 6, Τσαβολάκη 10, Θανοπούλου 2



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 10 5 5 0 311 157
2 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 9 5 4 1 251 231
3 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 9 5 4 1 359 190
4 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 9 5 4 1 360 160
5 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 9 5 4 1 311 177
6 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 9 5 4 1 296 205
----------------------------------------------------------
7 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 7 5 2 3 184 266
8 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 6 5 1 4 120 344
9 ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 5 4 1 3 231 228
10 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 5 4 1 3 150 247
11 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 4 4 0 4 150 204
12 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 4 4 0 4 136 249
13 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 4 4 0 4 98 299

www.eskana.gr
ggrilik
QUOTE (coachv @ Nov 2 2017, 07:32 ) *
ΕΣΚΑΝΑ NEANIΔΕΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 29 38

Απο τα παιχνίδια που θα θελα να δω αλλά δεν dry.gif

Μίλησαν οι άμυνες ε? Πολύ χαμηλό σκόρ πάντως..
coachv
QUOTE (ggrilik @ Nov 2 2017, 08:28 ) *
Απο τα παιχνίδια που θα θελα να δω αλλά δεν dry.gif

Μίλησαν οι άμυνες ε? Πολύ χαμηλό σκόρ πάντως..


Και εγώ ήθελα να πάω να το δω αλλά δεν τα κατάφερα..

Όντως πολύ χαμηλό σκορ..

Το σάββατο θα είναι καλό παιχνίδι των κορασίδων ΠΡΩΤΕΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ στη Βούλα στις 17:00
BASKET TUNE
Πιστεύω ότι ο Φάρος άνετα θα αναδειχθεί πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ και κατ'επέκταση Ελλάδος παίζοντας και νικώντας στο τελικό τον ΠΑΟΚ.
fatherfan
QUOTE (BASKET TUNE @ Nov 3 2017, 08:52 ) *
Πιστεύω ότι ο Φάρος άνετα θα αναδειχθεί πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ και κατ'επέκταση Ελλάδος παίζοντας και νικώντας στο τελικό τον ΠΑΟΚ.

Εχω δει τον Φαρο και μια μελαγχολια με πιανει σκεπτομενος ποιες ηταν πριν δυο χρονια στο πανελληνιο (πρωτεας ,αθηναικος κλπ), δεν γινεται συγκριση.
ggrilik
ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2017-2018
Ενημέρωση 4-Νοεμβρίου

ΕΚΑΣΘ

Είμαστε στην 5η αγωνιστική και ο ΠΑΟΚ εξακολουθεί να κάνει ανθυγιεινούς "περιπάτους". Ανθυγιεινούς γιατί οι παίκτες πλάθονται μαχόμενοι στην φωτιά, όχι εκδρομεύοντες στην εξοχή με λουλουδάκια και κελαρυστά νερά tongue.gif

Τελευταίο "θύμα" μετά τον ΑΡΗ (τον οποίο κέρδισε με 77-55) ο Ηρακλής.

Δεκάλεπτα: 25-8, 41-17, 67-27, 85-43
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Σιακαβάρα 5(1), Μουμτζή 6, Καλούτσικου 9(1), Τσαλή, Ζέρβα 6, Κριμίλη 16(2), Στεργίου 14(2), Θεοδώρου 14, Φείδα 1, Στεργάκη 2, Γενναίου, Κατσαμούρη 12
ΗΡΑΚΛΗΣ (Παπαβασιλείου-Τζίμου): Πάππα, Πετρίδου 5, Κλιματσάκη 4, Παπά 2, Καλογρίδου 4, Θωμαΐδου 12, Καραγιάννη, Σιδηροπούλου 6, Τζέλου 6, Γραμματικοπούλου 1, Άλλεν 1, Νεφελούδη 2

Δεν είναι μόνο αυτές οι παίκτριες του ΠΑΟΚ, είναι και η Μαριάνθη η Δαιμονάκου που είναι μια γρήγορη ψηλή με έφεση στα επιθετικά ρημπάουντ, και επιπλέον ο ΠΑΟΚ έχει κι άλλες κορασίδες πλην Φείδα και Στεργάκη με ικανότητες να βοηθήσουν στην πορεία όπως την Αθηνά Λέξα και την Λαμπρινή Πολυμένη η οποία έχει καλή τεχνική και πολύ καλή πάσα. Η Λαμπρινή εμένα δεν μου πολυαρέσει, αλλά ούτε η Λύμουρα μ'αρέσει, αυτό δεν σημαίνει πως η Λύμουρα δεν είναι πολύ καλή παίκρια. οπότε.. καταλάβατε smile.gif Μακριά από τους άτιμους τους τραυματισμούς που σαν πολλοί πέσανε τελευαία, ώστε να παίζουν έστω και εκδρομικά!



Βαθμολογία



Είναι μόνο έξι ομάδες, αλλά μετά την κανονική περίοδο έχει δεύτερο μίνι πρωτάθλημα και μετά πλέυ όφ στις τρείς νίκες, οπότε απο παιχνίδια δεν θα στερηθούν οι νεανίδες της Θεσσαλονίκης. Να μια πολύ καλή κίνηση της ΕΚΑΣΘ. Αν δεν ήταν κι ο ΠΑΟΚ να σκουπίζει τις παίκτριες...

Σκόρερ

ΓΚΡΙΤΖΑΛΗ (ΑΡΗΣ) 75
ΚΡΙΜΙΛΗ (ΠΑΟΚ) 72
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ (ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ) 63
ΓΡΑΨΑ (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ) 60
ΣΤΕΡΓΙΟΥ (ΠΑΟΚ) 55
ΓΙΑΝΝΟΥΣΙΟΥ (ΑΡΗΣ) 53
ΣΙΦΝΑΙΟΥ (ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ) 50
ΤΖΕΛΟΥ (ΗΡΑΚΛΗΣ) 48
ΜΠΟΥΝΤΟΥΚΑ (ΑΡΗΣ) 47
ΚΑΛΟΓΡΙΔΟΥ (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ) 46

Μπόμπερ

ΣΙΦΝΑΙΟΥ (ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ) 11
ΣΤΕΡΓΙΟΥ (ΠΑΟΚ) 8
ΚΡΙΜΙΛΗ (ΠΑΟΚ) 6
ΠΟΛΥΜΕΝΗ (ΠΑΟΚ) 6
ΦΕΙΔΑ (ΠΑΟΚ) 6
ΓΡΑΨΑ (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ) 6
ΤΣΟΥΛΕ (ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ) 6
ΤΣΙΛΙΦΩΝΗ (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ) 5

Read more: http://tsiotras.blogspot.com/2017/11/blog-...l#ixzz4xUqMoRQT

Και μετά λέτε για μένα ότι ασχολούμαι με τους πόντους 19.gif 19.gif 19.gif


ΕΣΚΑ

Εδώ μας τα είπε ο father. H ενισχυμένη Αγία πήρε μάλλον εύκολα (44-64) και το ντέρμπι με τον έτερο δελφίνο, τον Κρόνο μέσα στον Γέρακα (θυμίζω στην 1η αγωνιστική κέρδισε στο Κοντόπευκο τον τρίτο δελφίνο της παρέας τον Σπόρτιγκ με 49-45) Βλέπω η -κατα την γνώμη μου- πολύ καλή κατα τ'άλλα Ειρήνη Κούκη έβαλε και τρία τρίποντα. Και το ερώτημα είναι αν έμαθε να σουτάρει σωστά και σβέλτα. Κι αν θα γίνει τριάρι γιατί σαν τεσσάρι αδικείται.



Φυσικά αυτό που περιμένουν όλοι οι τρείς δελφίνοι είναι τα παιχνίδια με τον Ιμπεράτορα Παναθηναϊκό ο οποίος κάνει συντήρηση μια και παίζει και στην Α1. Να πω πως τα παιχνίδια αυτά της κανονικής περιόδου έχουν μεγάλη σημασία μια που η ΕΣΚΑ σε αντίθεση με την ΕΣΚΑΝΑ και την ΕΚΑΣΘ μεταφέρει τ αποτελέσματα στης κανονικής περιόδου στα πλέι οφ. Προσωπικά μου φαίνεται αντιπαραγωγικό, αλλά ΕΣΚΑ είναι αυτή, άντε βγάλε άκρη.

Βαθμολογία




Ομάδες που έχουν ενδιαφέρον.
Ε.Φ.Α.Ο.ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ : 60 – 45
« Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Πομώνης Τάσος) : Μπάκα Χριστίνα 4, Κάκκαβα Μαρία, Παπαθανασίου Καλλιόπη 11, Πατσιώτη Ηλιάνα 12, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 12, Καραδήμου Έλενα 2, Πάλι Βιργινία, Τσαούση Χριστίνα, Δημοπούλου Αθηνά, Μπαγκντασαριάν Έμμα 4 »

Ορίστε κύριέ μου που μου την είπατε! Μπορεί να χάσαμε αλλά οι κοπέλες που ανέφερα σκοράρανε, και μάλιστα το ίδιο!! Η κριτική δεκτή, αλλά μην ξανακούσω παράπονα. 19.gif


ΕΣΚΑΝΑ

Ο Φάρος Κερατσινίου πήρε λοιπόν το ντέρμπι με τον Πρωτέα μέσα στην Βούλα με την τετραπλέτα του σε απόλυτη ισορροπία. Καρακασίδου 8(2), Κοντραφούρη 9 , Κοτζαΐτση 8(1) , Χατζηλεοντή 10.
Η Καρακασίδου μετά το κάζο του παιχνιδιού της εθνικής με το Βέλγιο το έχει ρίξει στην προπόνηση τριπόντων σαν τον Αντετοκούνμπο, το supporting cast κάνει την δουλειά του μια χαρά... Αν στην πορεία βρεθεί κι άλλη μία να ενταχθεί στο πρωταγωνιστικό cast (ίσως η σέντερ των κορασίδων Σακελλαρίδου ?) θα έβλεπα τον Φάρο πρωταθλητή Ελλάδος. Ίσως κι έτσι όμως, γιατί δεν ξέρω πως ο Παναθηναϊκός θα τα καταφέρει μαζί με την Α1



βαθμολογία



Αξιοσημείωτη η πορεία του ΑΟΝΑ. Μόνο μια ήττα απο Κρόνο ως τώρα. Μ'έπιασε στον ύπνο ομολογώ.
Οι Εσπερίδες είναι λίγο πεσμένες, δύσκολα αναπληρώνεται η Νάνσυ Παναγιωτοπούλου, αλλά έφυγε κι η Τσαφαρά, Μούτσα, τραυματίας η Μόκα (καλή επάνοδο!) ήρθε η καλή PG Μαρσίντα Τζαμπάζι απο ΑΟΝΑ, όταν επιστρέψει στην δράση και η Μάγδα Μόκα νομίζω οι Εσπερίδες θ'ανακάμψουν.


ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ - ΕΣΚΑΔΥΜ

Προελαύνει ο Απόλλωνας Πτολεμαΐδας που νίκησε και τον "δελφίνο" Λασσάνη Κοζάνης

Δεκάλεπτα: 22-14, 51-22, 74-35, 91-49
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΖΑΓΑΡΑΣ Ν.): Δανιηλίδου Α. 11, Μήγκου Α. 8, Τσιανάκα Α. 18, Τρυφωνίδου Μ. 10, Τσιανάκα Ε. , Κουρτίδου Χ. 19 (1), Μαντώ Ι. 12 (1), Μάντσου Ε. 2, Γκουλιαβέρα Κ. 11, Δανιήλ Μ., Κακαρίκα Σ.
ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΜΗΤΣΙΑΛΙΟΣ Ι.): Λαβαντσιώτη Δ. 2, Δελιαλή Ι., Αντωνιάδου Ι., Σάκογλου Δ., Ναθαναηλίδου Α., Θεοδωρίδου Ε., Βλάχου Α., Λαβαντσιώτη Α. , Στραβού Ε. 13, Σαββίδου Μ. 17, Ζυμπίδου Α. Γκόντοβα Θ. 17



Στις κορασίδες πάντως τα βρήκε σκούρα αφού έχασε με 55-53 απο τους Δε Σούτερς της Φλώρινας που φαίνεται είναι όνομα και πράγμα.

Για τις άλλες ενώσεις όταν κι αν μάθω κάτι άξιο λόγου.


ΚΡΗΤΗ και λοιποί Νήσοι

Στο πρώτο ντέρμπι της περιόδου το Αρκάδι ανακηρύσσεσαι αρχιδελφίνος αφού μπλόκαρε τον τρίποντο ΟΦΗ και πήρε την νίκη με 75-51. Στην επόμενη αγωνιστική στο δεύτερο ντέρμπι ο ΟΑΧ έχασε απο τον ΟΦΗ, οπότε μύλος. Εν τω μεταξύ τα νέρμπι αυτά είναι ζωής και θανάτου μια που η ΕΚΑΣΚ (απαράδεκτη κι αυτή) δεν έχει ούτε πλέι οφ ούτε τίποτα. Όποιος τερματίσει πρώτος στην κανονική περίοδο.

Σήμερα διεξάγεται η 4η αγωνιστική αλλά βαρέθηκα να περιμένω smile.gif Δεν έχει κάποιο ντέρμπι άλλωστε. Οπότε να γράψω τα ρόστερ και των Δελφίνων μια που αποδεικνύονται εξόχως ισχυροί

Ρόστερ ΟΦΗ (Δελατόλας Καρλάφης Μ.) Βατσινά, Κουράτορα, Παπαδάκη Α, Λιόντα, Ιατράκη, Κοντογιάννη, Τζανέτη, Κασαπίδη, Φραγκάκη, Μπορμπαντωνάκη, Παπαδάκη Ε, Διαμαντάκη

Ρόστερ Αρκαδίου ΟΚΑ (Κ.Πλευράκης): Ουρανού, Θεοδοσουλάκη, Δημήτρη, Καλοκύρη, Παναγιωτάκη, Ανυφαντάκη, Σταυγιανουδάκη, Καλαϊτζιδάκη, Χαμογεωργάκη



Βαθμολογία




Παλιά Ελλάδα Κάτω απ τ'αυλάκι που λέμε. Σχεδόν κάτω tongue.gif

Για τον Εσπερο ΑΟΠΑ δεν ξέρω..
Περιμένουμε ν'αρχίσει το πρωτάθλημα υποθέτω.. Ρε BASKET TUNE, ρίξε μια φωνή όταν αρχίσετε, μην τρέχω να ψάχνω άδικα κάθε λίγο και λιγάκι στο site σας sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

Για τις υπόλοιπες ενώσεις θα γράψω όταν κι εφόσον μάθω κάτι smile.gif
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Nov 5 2017, 01:35 ) *
Ρόστερ Αρκαδίου ΟΚΑ (Κ.Πλευράκης): Ουρανού, Θεοδοσουλάκη, Δημήτρη, Καλοκύρη, Παναγιωτάκη, Ανυφαντάκη, Σταυγιανουδάκη, Καλαϊτζιδάκη, Χαμογεωργάκη

Συγνώμη, ξέχασα τις Μούκα, Ταταράκη, Φραγγελάκη

BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ Nov 5 2017, 02:35 ) *
Για τον Εσπερο ΑΟΠΑ δεν ξέρω..
Περιμένουμε ν'αρχίσει το πρωτάθλημα υποθέτω.. Ρε BASKET TUNE, ρίξε μια φωνή όταν αρχίσετε, μην τρέχω να ψάχνω άδικα κάθε λίγο και λιγάκι στο site σας sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

Για τις υπόλοιπες ενώσεις θα γράψω όταν κι εφόσον μάθω κάτι smile.gif


Στην ΕΣΚΑΗ το πρωτάθλημα-παρωδία άρχιζε πάντα Μάρτιο, φέτος έχει ανακοινωθεί για 15 Νοεμβρίου, προς το παρόν αναμένουμε την προκήρυξη!!!!
Το σίγουρο όμως είναι ότι ο Έσπερος θα είναι πρωταθλητής (αν βρεθούν 4 ομάδες) και στο Πανεπαρχιακό (β φάση) στο ντέρμπι με τον Πελασγό Μεγαλόπολης θα κριθούν όλα. (Εκτός και αν ο Σύλλας Αιδηψού παρουσιαστεί δυνατός).
Εμείς περισσότερο αναμένουμε το τουρνουά Σειτανίδης που ίσως πραγματοποιηθεί φέτος με νεάνιδες.
Οψόμεθα.
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Nov 5 2017, 09:15 ) *
Στην ΕΣΚΑΗ το πρωτάθλημα-παρωδία άρχιζε πάντα Μάρτιο, φέτος έχει ανακοινωθεί για 15 Νοεμβρίου, προς το παρόν αναμένουμε την προκήρυξη!!!!
Το σίγουρο όμως είναι ότι ο Έσπερος θα είναι πρωταθλητής (αν βρεθούν 4 ομάδες) και στο Πανεπαρχιακό (β φάση) στο ντέρμπι με τον Πελασγό Μεγαλόπολης θα κριθούν όλα. (Εκτός και αν ο Σύλλας Αιδηψού παρουσιαστεί δυνατός).
Εμείς περισσότερο αναμένουμε το τουρνουά Σειτανίδης που ίσως πραγματοποιηθεί φέτος με νεάνιδες.
Οψόμεθα.

- Ο Σύλλας νομίζω δύσκολα θα μπεί σφήνα στις νεανίδες μια και νομίζω πως η βάση του είναι τρείς του 2003.
- Αν στην ΕΣΚΑΗ υπάρχουν μόνο τέσσερις ομάδες θα χρειαστεί λίγη φαντασία για να μην περιοριστούμε στα 6 παιχνίδια. Μπορούν να αντιγράψουν την ΕΚΑΣΘ που μετά την κανονική περίοδο έχει και δεύτερο γύρο μονών αγώνων και πλέι οφ στις 3 νίκες. Και του χρόνου θα πρέπει να δουν μήπως κάνουν κοινό πρωτάθλημα με ομάδες κάποιων διπλανών ενώσεων που γεωγραφικά είναι σε κοντινή απόσταση.

Να συμπληρώσω τα της Κρήτης μια που αναρτήθηκε το φύλλο αγώνα έστω με καθυστέρηση.

ΟΦΗ - ΟΑΧ 48-46
Δεκάλεπτα: 6-11, 17-18 (ημιχρ.), 31-29, 48-46
ΟΑΧ (Μιχ. Κασικτσόγλου): Δερμιτζάκη 11 (1), Σκορδυλάκη 5 (1), Δασκουλίδου 3 (1), Πρασιανάκη 12 (2), Δρικάκη, Βασιλογιαννάκη, Παπαμαρκάκη 13, Σκουμπάκη 2.
ΟΦΗ (Καρλάφτης Μ): Ιατράκη 6(1), Παπαδάκη Α 3(1), Βατσινά 6 (1), Κουράτορα 21(3), Τζανέτη 8(2), Κασαπίδη, Λιόντα 4

Αντιγράφω απο http://www.kritikobasket.gr
Ύστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι Ο ΟΦΗ επικράτησε στο ΒΑΚ με 48-46, του ΟΑ Χανίων στην κυριολεξία στις τελευταίες στιγμές καθώς οι γηπεδούχες επικράτησαν έχοντας 2/4 βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα, διάστημα στο οποίο οι αντίπαλες τους αστόχησαν σε 2 επιθέσεις.

Βλέπουμε αρκετά τρίποντα και απο τις δύο ομάδες πράγμα που μάλλον σημαίνει πως οι άμυνες ήταν σφιχτές "μέσα" - αν και είδαμε πως ο ΟΦΗ έπαιζε πολύ με τρίποντο και πέρσι στο πανελλήνιο κορασίδων με κόουτς τον Νίκο Δελατόλα.

Επόμενο ντέρμπι κλειδί:
02/12/17... ΟΑΧ - ΑΡΚΑΔΙ ΟΚΑ
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Nov 5 2017, 01:35 ) *



Ομάδες που έχουν ενδιαφέρον.
Ε.Φ.Α.Ο.ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ : 60 – 45
« Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Πομώνης Τάσος) : Μπάκα Χριστίνα 4, Κάκκαβα Μαρία, Παπαθανασίου Καλλιόπη 11, Πατσιώτη Ηλιάνα 12, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 12, Καραδήμου Έλενα 2, Πάλι Βιργινία, Τσαούση Χριστίνα, Δημοπούλου Αθηνά, Μπαγκντασαριάν Έμμα 4 »

Ορίστε κύριέ μου που μου την είπατε! Μπορεί να χάσαμε αλλά οι κοπέλες που ανέφερα σκοράρανε, και μάλιστα το ίδιο!! Η κριτική δεκτή, αλλά μην ξανακούσω παράπονα. 19.gif

ναι δεν λεω αλλα μαλλον μπορω να πω αυτο
Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 13-9, 18-17 (ημίχρονο), 30-29, 38-35 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Πομώνης Τάσος) : Καραδήμου Μαριάννα, Μπάκα Χριστίνα 2, Κάκκαβα Μαρία, Παπαθανασίου Καλλιόπη 19(5), Δημοπούλου Αθηνά, Πατσιώτη Ηλιάνα 6, Βαρβιτσιώτη Σοφία 2, Μπαγκντασαριάν Έμμα 2, Καραδήμου Έλενα, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 6, Πάλι Βιργινία 1, Τσαούση Χριστίνα, .

Για την Κηφισιά (Κατρα) : Γαυνου, Θωμα 2, Θεοδωρου, Αχμετ, Μουστακα 6, Ανεζυρη 6, Καστρινακη 4, Νετσο 7, Τοτση, Γιαχνη 4, Ζερβουλακου-Γιατρακου 6.


η αυτο

α δεκάλεπτα του αγώνα : 11-13, 22-30 (ημίχρονο), 31-41, 39-54 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Πομώνης Τάσος) : Καραδήμου Μαριάννα, Δημοπούλου Αθηνά 3(1), Κάκκαβα Μαρία 2, Παπαθανασίου Καλλιόπη 8(1), Πατσιώτη Ηλιάνα, Χονδρουδάκη Ειρήνη 3(1), Μπάκα Χριστίνα 18, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 7, Πάλι Βιργινία 2, Τσαούση Χριστίνα, Βαρβιτσιώτη Σοφία, Μπαγκντασαριάν Έμμα 11.

Για τον Αθηναϊκό (Γκουζίνη) : Μαργαρίτη 4, Μπαλαμπάνη 2, Δορδοκίδη 6, Πασχάλη, Τσιλιμπάρη 10, Γιαννίκου, Μονογυιού 13(1), Λουλάκη 4, Φωτεινάκη, Μπίλλη, Τριανταφύλλου.


γιατι αλλο να κερδιζεις και αλλο να χανεις ....



19.gif rolleyes.gif

ρεσπεκτ για το/τα ποστ σου εδω και ενα χρονο που εισαι.
father
ΓΣ Αγίας Παρασκευής - ΑΟ Άρης Πετρούπολης : 74-29 !!! smile.gif

Διαιτητής: Αντωνόπουλος

Δεκάλεπτα : 21-5, 19-7, 16-6, 18-11

ΓΣΑΠ (Αργυρίου) : Χονδροπούλου, Μπεζαϊτη 6, Πλώτα 2, Αμίτση, Σαπαλίδου 12, Χριστοδούλου 4, Κανιαδάκη 8, Τοτώνη 13, Κούκη 17, Δαμουλάκη 8 (1), Ζανίκα 4.

Άρης (Τσουμάνη) : Σαμαρίδου 2, Μέτσο, Παναγιωτοπούλου 2, Μερτέκη, Βασιλοπούλου 7, Γούλα 1, Ζουμα Μ. 7, Αλεξανδροπούλου 7, Τσέρου, Καπελέρη 1, Κομματά, Ζούμα Ν. 2.
ggrilik

προς αγαπητό fatherfan

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ : 40 – 56
δεκάλεπτα: 15-13, 29-28, 32-45, 40-56
ΑΜΥΝΤΑΣ (προπονητής Πομώνης Τάσος) : Καραδήμου Μαριάννα, Μπάκα Χριστίνα 2, Κάκκαβα Μαρία, Παπαθανασίου Καλλιόπη 9, Δημοπούλου Αθηνά, Πατσιώτη Ηλιάνα, Μπαγκντασαριάν Έμμα 13(2), Βασιλειάδη Άννα, Καραδήμου Έλενα, Κοβάλσκα Αλεξάνδρα 16, Πάλι Βιργινία, Τσαούση Χριστίνα.
ΚΡΟΝΟΣ (Παπαδέλος) : Πεππα 6(2), Βλαχοπουλου 10, Ανδρικοπουλου, Κυριδη, Χειλακη 6, Μπαναβου, Κυριακακη Β. 6, Κυριακακη Λ., Κολλιαδημα 5, Γκουτσουλα 3, Θεοχαρη 16(4), Γρυλλια 4.

smiley.gif
Ας κόψουμε όμως την κοντρίτσα γιατί θα νομίζει κανείς πως ωθούμε σε κόντρα σκοραρίσματος, ενώ και οι αθλήτριες που μπορεί να μην σκοράρουν πιθνόν να είναι εξίσου ή και περισσότερο σημαντικές. Περί της κοντρίτσας μας, δύο θυμόμουν, δύο έγραψα, τέλος smile.gif

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 23 - 74
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 57 - 26
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 60 - 39
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 40 - 41
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 74 - 29
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 40 - 56

Η επόμενη αγωνιστική έχει ωραίο νερμπι,
ΔΕ 13/11/2017 21:15 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Nov 7 2017, 10:25 ) *
[
smiley.gif
Ας κόψουμε όμως την κοντρίτσα γιατί θα νομίζει κανείς πως ωθούμε σε κόντρα σκοραρίσματος, ενώ και οι αθλήτριες που μπορεί να μην σκοράρουν πιθνόν να είναι εξίσου ή και περισσότερο σημαντικές. Περί της κοντρίτσας μας, δύο θυμόμουν, δύο έγραψα, τέλος smile.gif


δεκτον ισως και εγω να ειμουν λιγο αποτομος......


στην κατηγορια γενικα οσο αντεξει η Κουκη η Αγια εχει πιθανοτητες αρκετες για τιτλο, στον αντιποδα αρνητικοτατος ο Αθηναικος .



και ετσι για να εχω τον τελευταιο λογο 19.gif ναι αλλα εγω μιλησα στις νικες οχι στις ηττες ...... θα συμφωνησω ομως οτι ειναι καλη η εν λογω ....


εντελει ενα ποστ αντε δυο ηθελα να γραψω τα δεκαπλασια εγραψα.

ethn
Περσινά ξυνά σταφύλια μεν, αλλά μια και πήγα ας σας γραψω δυο λόγια για το Πρωτέας Φάρος τώρα που επιτέλους βρήκα χρόνο να μπω λίγο στο φορουμ...

Απογοήτευση....Δεν μου άρεσε καθόλου το παιχνίδι , καλά για τον Πρωτέα δε, ούτε συζήτηση, πραγματικά το θέαμα ήταν ΤΡΑΓΙΚΟ. Θα μου πεις, δεν θέλει και πολύ φαντασία κάποιος να αντιληφθεί το 'υφος του παιχνιδιού βλέποντας σκορ που θα το είχαν τα μίνι

ΟΧΙ, δεν ηταν οι ωραίες και σφιχτές άμυνες, ηταν μια καθολική έλλειψη οργανωμένου και ωραίου μπασκετ, με αμέτρητες χαμένες προσπάθειες και ΄μπουμπουνίσματα' εκατέρωθεν!Ούτε ο Φάρος μου άρεσε για να έιμαι ειλικρινής και τεινω να συμφωνήσω με το σχόλιο του fatherfan :

Εχω δει τον Φαρο και μια μελαγχολια με πιανει σκεπτομενος ποιες ηταν πριν δυο χρονια στο πανελληνιο (πρωτεας ,αθηναικος κλπ), δεν γινεται συγκριση.

Ισως ήμουν επηρεασμένος απο την εικόνα των προηγούμενων χρόνων της ομάδας του Πρωτέα, η αλήθεια ειναι ότι φέτος ήταν το πρώτο παιχνίδι που είδα, αλλά δεν μου άρεσε ούτε καν το πουλέν μου η Αναστασοπούλου ( η οποία πολύ φοβάμαι οτι θα κλατάρει απο το οτι την εχουν και προπονειται/παιζει σε κορασίδες/νεάνιδες/γυναικείο) Λαθος και ελπίζω να μην βγει όλο αυτό σε κακό...Εμένα παντως μου φάνηκε πολύ ΄θαμπή΄... Γενικ΄λως ο Πρωτέας σε αυτόν τον αγώνα ήταν ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟΣ και ΛΙΓΟΣ!

Τελοσπάντων, οπως είπα περσινά ξυνά σταφύλια, μιλαμε για αγώνα της προηγούμενης εβδομάδας, αλλα είπα έστω και καθυστερημένα να γράψω δυο λόγια
BASKET TUNE
QUOTE (ethn @ Nov 7 2017, 19:15 ) *
Περσινά ξυνά σταφύλια μεν, αλλά μια και πήγα ας σας γραψω δυο λόγια για το Πρωτέας Φάρος τώρα που επιτέλους βρήκα χρόνο να μπω λίγο στο φορουμ...

Απογοήτευση....Δεν μου άρεσε καθόλου το παιχνίδι , καλά για τον Πρωτέα δε, ούτε συζήτηση, πραγματικά το θέαμα ήταν ΤΡΑΓΙΚΟ. Θα μου πεις, δεν θέλει και πολύ φαντασία κάποιος να αντιληφθεί το 'υφος του παιχνιδιού βλέποντας σκορ που θα το είχαν τα μίνι

ΟΧΙ, δεν ηταν οι ωραίες και σφιχτές άμυνες, ηταν μια καθολική έλλειψη οργανωμένου και ωραίου μπασκετ, με αμέτρητες χαμένες προσπάθειες και ΄μπουμπουνίσματα' εκατέρωθεν!Ούτε ο Φάρος μου άρεσε για να έιμαι ειλικρινής και τεινω να συμφωνήσω με το σχόλιο του fatherfan :

Εχω δει τον Φαρο και μια μελαγχολια με πιανει σκεπτομενος ποιες ηταν πριν δυο χρονια στο πανελληνιο (πρωτεας ,αθηναικος κλπ), δεν γινεται συγκριση.

Ισως ήμουν επηρεασμένος απο την εικόνα των προηγούμενων χρόνων της ομάδας του Πρωτέα, η αλήθεια ειναι ότι φέτος ήταν το πρώτο παιχνίδι που είδα, αλλά δεν μου άρεσε ούτε καν το πουλέν μου η Αναστασοπούλου ( η οποία πολύ φοβάμαι οτι θα κλατάρει απο το οτι την εχουν και προπονειται/παιζει σε κορασίδες/νεάνιδες/γυναικείο) Λαθος και ελπίζω να μην βγει όλο αυτό σε κακό...Εμένα παντως μου φάνηκε πολύ ΄θαμπή΄... Γενικ΄λως ο Πρωτέας σε αυτόν τον αγώνα ήταν ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟΣ και ΛΙΓΟΣ!

Τελοσπάντων, οπως είπα περσινά ξυνά σταφύλια, μιλαμε για αγώνα της προηγούμενης εβδομάδας, αλλα είπα έστω και καθυστερημένα να γράψω δυο λόγια


Όπως και να έχει ευχαριστούμε, πολύ χρήσιμη η εκτίμηση ενός αγώνα από κάποιον που τον είδε live, απλά προσωπικά θλίβομαι με τέτοιες εμφανίσεις από τέτοιες ομάδες και πολύ περισσότερο όταν έρθει η ώρα (κάποια στιγμή, κάπου, κάποτε) και αρχίσουν και οι εδώ δικές μας να παίξουν με καμιά σοβαρή ομάδα, αναρωτιέμαι τι μπάσκετ θα παίξουν, εκεί να δείτε κλάμα και θλίψη. Τέλος πάντων.
ggrilik
QUOTE (ethn @ Nov 7 2017, 18:15 ) *
Ισως ήμουν επηρεασμένος απο την εικόνα των προηγούμενων χρόνων της ομάδας του Πρωτέα, η αλήθεια ειναι ότι φέτος ήταν το πρώτο παιχνίδι που είδα, αλλά δεν μου άρεσε

Ο περσινός Πρωτέας νεανίδων ήταν υπερομάδα για τα Ελληνικά δεδομένα. Όπως κι ο προπέρσινος. Είμαστε και στην αρχή της περιόδου, οπότε ίσως είναι λίγο άδικη η σύγκριση.

6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 55-18
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 75-13
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 52-57
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 52-17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 39-72
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 76-20

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ ΡΕΠΟ

fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Nov 10 2017, 23:12 ) *
Ο περσινός Πρωτέας νεανίδων ήταν υπερομάδα για τα Ελληνικά δεδομένα. Όπως κι ο προπέρσινος. Είμαστε και στην αρχή της περιόδου, οπότε ίσως είναι λίγο άδικη η σύγκριση.

θα διαφωνησω (ναμαι παλι σαν ..... πεταγομαι) αν πας αλλη μια χρονια πισω τοτε ναι θα συμφωνησω . Στο 29 πανελληνιο νεανιδων .
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Nov 11 2017, 12:47 ) *
θα διαφωνησω (ναμαι παλι σαν ..... πεταγομαι) αν πας αλλη μια χρονια πισω τοτε ναι θα συμφωνησω . Στο 29 πανελληνιο νεανιδων .


Εντάξει, σίγουρα και ο ανιπροπέρσινος smile.gif

Σ'αυτές τις κατηγορίες αναφορές σε συμβάντα δύο και τριών ετών φαντάζουν σαν ρετρό wink.gif


Χριστίνα Κίτσιου, Μαριέλλα Φασούλα, Άννα-Μαρία Μαντά, Ευγένεια Κολλάτου, Μάντυ Αναστασοπούλου, Γεωργία Τσιχλάκη, Ζωή Κορρέ, Χριστίνα Θεοδώρου, Ιωάννα Χατζηβασιλείου, Μελίσσα Μιχαλοπούλου, Σερίνα Αμπντελφαταχ, Μυρσίνη Μεϊμάρογλου


Ευγένεια Κολλάτου, Ιβάνα Ράτζα, Ρένια Καρλάφτη, Μαρία Δανδουλάκη, Αναστασία Καραμπάτσου, Μάντυ Αναστασοπούλου, Ιωάννα Χατζηβασιλείου, Βαρβάρα Μυλωνάκη, Σαβίνα Καράλη, Ελευθερία Μαγγίνα, Σταυριάνα Δημητρακοπούλου, Δήμητρα Νάκου, Ζωή Κορρέ και Γεωργία Τσιχλάκη (κάποιες δεν έπαιξαν γιατί είχαν τραυματιστεί)
father
ΑΕΚ Περιστερίου - ΓΣ Αγίας Παρασκευής 36-59 !!! wink.gif

Διαιτητής: Καλαντζής

Δεκάλεπτα : 9-20, 13-15, 7-10, 7-14

ΑΕΚ Περιστερίου (Κόμης) : Γαλιατσάτου 4, Βελιώτη 5(1), Σκιαδά 2, Ρούσση 5, Μαλαπάνη 6, Πανοπούλου 2, Τουλούπη 2, Ευκαρπίδη, Σκορδάκη, Τζίβα 10, Κυριμάκη.

ΓΣΑΠ (Αργυρίου) : Ζανίκα, Μπεζαϊτη 2, Πλώτα, Αμίτση 2, Σαπαλίδου 13(1), Χριστοδούλου, Κανιαδάκη 3, Τοτώνη 2, Ηρακλείδη, Κούκη 27(1), Δαμουλάκη 10 (1), Χριστοπούλου.


πηγή : facebook.com/gsapbc
assist64
8η αγωνιστική
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 64-39
Τα δεκάλεπτα:12-11,34-24,49-35,64-39
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κασδαγλή 10(1), Γκαγκανάτσου 3(1), Μουρίκη 5(1),Τσέτα , Ζαρρή , Κοιλιά Ν. 13(3) Νούλα 6, Γάτου , Κοιλιά Π. 10 Τριανταφύλλου , Εζέτζα 17
Σπόρτιγκ ( Σόφτσης): Μποντούσκα, Ζυκάι , Καράλη 1, Καραμπάτσου 5(1), Τσαφαρά 7(1), Κουγιαννού, Δανδουλάκη 10, Κριμιτζά 8, Διαμάντη, Σιδέρη 8, Τσιρογιάννη, Μακρή .


Ο ΠΑΟ σαρωτικός.
passhootdrive
QUOTE (assist64 @ Nov 14 2017, 13:42 ) *
8η αγωνιστική
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 64-39
Τα δεκάλεπτα:12-11,34-24,49-35,64-39
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κασδαγλή 10(1), Γκαγκανάτσου 3(1), Μουρίκη 5(1),Τσέτα , Ζαρρή , Κοιλιά Ν. 13(3) Νούλα 6, Γάτου , Κοιλιά Π. 10 Τριανταφύλλου , Εζέτζα 17
Σπόρτιγκ ( Σόφτσης): Μποντούσκα, Ζυκάι , Καράλη 1, Καραμπάτσου 5(1), Τσαφαρά 7(1), Κουγιαννού, Δανδουλάκη 10, Κριμιτζά 8, Διαμάντη, Σιδέρη 8, Τσιρογιάννη, Μακρή .


Ο ΠΑΟ σαρωτικός.



Καρἀλη 1. Αυτὀ και εάν είναι ἐκπληξη....
ggrilik
Η ΕΣΚΑΝΑ έχει ενδιαφέρον παιχνιδάκι σήμερα (- δεν θα πω ωραίο , μην την ξαναπατήσω rolleyes.gif )

15/11/17 22.00 ... ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ... ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
ggrilik
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 63-71
Διαιτητές :Δελαγραμμάτικας, Καρύκας
Δεκάλεπτα :27-16, 34-38, 50-51, 63-71
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Πρασά): Τσούχλη 3(1), Τσιμπίδη 10(2), Μποσγανά 19(2), Κουλούρη 18, Μούτσα 2, Γασπαράτου 7(1), Τζανέτου 4.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης, Παναγιωτόπουλος): Παπαδοπούλου Ζ. , Καρακασίδου 18(1), Κιαουλιά Μαλ. , Καραπατάκη 1 , Κιαουλιά Μαρ., Κοντραφούρη 16(1) , Παπαδοπούλου Μ. 1 , Κοτζαΐτση 17(1), Τζιλιάνου , Κούρπα , Μπαϊμπάκη , Χατζηλεοντή 18(1).

Το πήρε κι αυτό το ντέρμπι ο Φάρος. Και πάλι ίδιοι πόντοι και ένα τρίποντο για την κάθε μία της τετραπλέτας. Μήπως μας κάνουν πλάκα? huh.gif

Π. ΦΑΛΗΡΟ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ. 41-58
Διαιτητές : Φραγκιαδάκης Πλαχούρας
Δεκάλεπτα : 8-7 , 22-33, 29-44, 41-58
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Τσίμπας , Κακαβάνος): Μαχλά 4, Σχουλή 15(2) Μπακάλη 1, Γκίλια 10 , Λεβεντούδη-Δαλάκα 9, Μαλτά 2 , Κρικομόρο , Βακάλη
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Φατούρος ) Παπαγεωργίου 5 , Αργυρίου 8 , Μαντζώρου 3, Παγώνη Α 2, Δόνα 14 Παγώνη Γ 10(1) , Λειβαδάρα 2, Δίμτσα 2 , Νάκου 12(1) , Μουτσάτσου

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 31-60
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 41-58
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 48-52
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ αναβολη (20.12)
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 63-71
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 54-37
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ -ρεπο

father
ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟΑ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 74-25 !!! 41.gif

Διαιτητής : Δράκος

Δεκάλεπτα : 24-10, 14-5, 18-2, 18-8

ΓΣΑΠ (Αργυρίου) : Χονδροπούλου 2, Μπεζαϊτη 10, Πλώτα 4, Αμίτση 8(2), Σαπαλίδου 10, Χριστοδούλου 6, Κανιαδάκη 10 (2), Τοτώνη 6, Ηρακλείδη 6, Κούκη 8, Δαμουλάκη 2, Χριστοπούλου 2.

Λαγονήσι (Χρηστίδης) : Μαλκογιάννη 13, Πολυμενάκου 6(2), Κυράνη 1, Μπουνταλη, Δουνη, Πασαι 2, Τζιουμακη 3.

Επόμενος αγώνας, την Δευτέρα 27/11 με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό (21:15, Π. Γιαννακόπουλος)


πηγή : facebook.com/gsapbc
ggrilik
Α' Νεανίδων

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 26-95
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 43-47
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 75-59
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 56-28
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 74-25
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 35-49


Ντέρμπι (που νομίζω θα το πάρει ο ΠΑΟ, τουλάχιστον στον βαθμό που δεν θα υπάρξει μεγάλη κόπωση απ το παιχνίδι Α1 της Κυριακής με τον Πανιώνιο ) την ερχόμενη δευτέρα

27/11/2017 21:15 .. Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ .. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
coachv
ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΕΣΚΑΝΑ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

TEPΨIΘEA-IΩNIKOΣ NIK 90-25
Διαιτητές: Καρύκας , Νάκος
TEPΨIΘΕΑ ΓΛΥΦ. (Βασιλάκος, Οικονομόπουλος):Kορδαλή 8, Μπράβου 3, Κώτση 9(1) Κοντοθανάση 33(10), Σίμου , Φλώκα 12(2), Τσαμπίρα 10, Δαρμή 3, Πετρή 12(2)
IΩNΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Ιωαννίδης) : Μπουζοπούλου , Κούρτη , Παλαιοχωρίτη 4, Ψουρογιάννη 4, Γιαννέλου 2, Αλβανίδη 5, Μακαρατζή 2, Εκατομμάτη 1 , Παπαμιχαήλ 6(2) , Βραχαλαμά 1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ –ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 38-52
Διαιτητές : Τζίμης , Σιμά
Δεκάλεπτα : 14-10, 22-21, 33-34, 38-52
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Φέρτης): Ντούλα 12(2) , Φλόκα 11(1) , Ράπτη 7, Λυμπέρη Αθ. 6, Μόσχου 2, Αγγελή Ξηνταβελώνη , Χρυσανθάκη , Παπαδοπούλου , Λυκοπούλου Κοτρώτσιου , Λυμπέρη Γ.
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Ζότοβα): Τζαμπάζι 19(1), Μιχαλοπούλου 8(1) , Παπακώστα 2, Στεφανίδου 12, Χαρούνι 2, Παπαδημητρίου , Μπαλωμένου 9

ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 60 25

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 61 25

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 26 87

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 46 68

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ ΡΕΠΟ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 15 8 7 1 416 321
2 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 14 7 7 0 458 240
3 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 14 8 6 2 581 326
4 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 14 8 6 2 492 289
5 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 14 8 6 2 478 302
6 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 13 7 6 1 482 243
---------------------------------------------------------------------
7 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 12 8 4 4 354 389
8 ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 10 7 3 4 388 370
9 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 8 7 1 6 224 422
10 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 8 7 1 6 165 510
11 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 7 7 0 7 177 493
12 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 6 6 0 6 227 328
13 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 6 6 0 6 179 388

www.eskana.gr
BASKET TUNE
Προκηρύχθηκε και το Νεανίδων στην ΕΣΚΑΗ, δυστυχώς και φέτος πάλι μόνο 4 ομάδες: Έσπερος, Γλαύκος, Προμηθέας και Ήφαιστος Αιγίου. Δυστυχώς για πρώτη φορά ο Απόλλων δεν κατεβάζει ομάδα Νεανίδων. Κάθε χρόνο και χειρότερα Και μιλάμε για την 4η ένωση της Ελλάδος!!


(Άσχετο αν δεν κάνω λάθος η σειρά είναι η εξής: 1 ΕΣΚΑ 2 ΕΚΑΣΘ 3 ΕΚΑΣΚ 4 ΕΣΚΑΗ 5 ΕΣΚΑΝΑ κ.α.)
BASKET TUNE
Έχουμε ξεχάσει να σημειώσουμε ότι έχουμε πρωταθλήτρια νεανίδων ήδη στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ από 29/10/2017 κιόλας, οπότε και στο μεγάλο τελικό ο Πελασγός Μεγαλόπολης νίκησε την Άμιλλα Τρίπολης 59-35 και περιμένει να έρθει το Πάσχα για το Πανεπαρχιακό.
ggrilik


QUOTE (ggrilik @ Nov 21 2017, 21:58 ) *
Ντέρμπι (που νομίζω θα το πάρει ο ΠΑΟ, τουλάχιστον στον βαθμό που δεν θα υπάρξει μεγάλη κόπωση απ το παιχνίδι Α1 της Κυριακής με τον Πανιώνιο ) την ερχόμενη δευτέρα

27/11/2017 21:15 .. Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ .. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ


ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 53-40
Τα δεκάλεπτα:17-13,27-19,35-32,53-40
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης - Αρχιμανδρίτης): Κασδαγλή 6, Γκαγκανάτσου , Μουρίκη , Τσέτα 5(1), Ζαρρή , Κοιλιά Ν. 9(1), Μαυράκη, Τάρλα, Γάτου, Κοιλιά Π. 10, Εζέτζα 20, Κακούρη 3(1).
Αγ. Παρασκευή (Αργυρίου):Χριστοπούλου, Μπεζαΐτη 2, Πλωτά, Αμίτση 1, Σαπαλίδου 4, Χριστοδούλου, Κανιαδάκη 8(2), Τωτώνη 4, Ηρακλείδη, Κούκη 15, Δαμούλακη 6, Ζανίκα

Την Κυριακή με τον Πανιώνιο, EZETZA-TSINASA S. 24:11 cool.gif

Το πάλεψε πάντως η Σάντα, μια και πλησίασε αρκετά στο 3ο δεκάλεπτο. Εν τω μεταξύ είδα και το παιχνίδι της Α1 Πανιώνιος-ΠΑΟ αλλά αφήνω τα σχόλια για την Α1. Η Εζέτζα πάντως του χρόνου θα είναι έτοιμη (υγεία να χει και όρεξη για icon_workout.gif icon_workout.gif ) για Α1 κανονικότατα.
ethn
QUOTE(ggrilik @ Nov 28 2017, 03:23 ) *
Η Εζέτζα πάντως του χρόνου θα είναι έτοιμη (υγεία να χει και όρεξη για icon_workout.gif icon_workout.gif ) για Α1 κανονικότατα.


16 είναι φέτος ή 17?

Την είδες βελτιωμένη απο πέρσυ? Εννοώ όντως το έχει το προσπετο ππου λες κι εσύ??
ema
ΠΑΟ-ΑΓΙΑ

https://www.youtube.com/watch?v=AHTkL6F7Bl0
passhootdrive
QUOTE (ethn @ Nov 28 2017, 11:44 ) *
16 είναι φέτος ή 17?

Την είδες βελτιωμένη απο πέρσυ? Εννοώ όντως το έχει το προσπετο ππου λες κι εσύ??


Δηλωμένη 2001 αλλά το θέμα είναι η ελληνική υπηκοὀτητα. Μέγα ερώτημα η καθυστέρηση (εκτώς και εάν έχασα επεισόδιο)
ggrilik
QUOTE (ema @ Nov 28 2017, 12:51 ) *

ty για το heads up.
Ο σπορτσχοίρος (είπαμε, με την καλή έννοια, του sports-hog) ανέβασε και το άλλο ντέρμπι ΠΑΟ-Σπόρτιγκ. Θα τα δω κάποια στιγμή κι θα σας πω εντυπώσεις έστω κι ετεροχρονισμένα.

QUOTE (ethn @ Nov 28 2017, 11:44 ) *
16 είναι φέτος ή 17?

Την είδες βελτιωμένη απο πέρσυ? Εννοώ όντως το έχει το προσπετο ππου λες κι εσύ??

Θα δω και θα σου πω, αλλά προσπέτο είναι σίγουρα. Μπορεί να το βεβαιώσει κι ο Benchwarmer που είναι φάν.
Τώρα αν απλά θα παίξει Α1 ή θα πρωταγωνιστήσει κιόλας θα δούμε. Εξαρτάται απο πολλά.

This is ten percent luck
Twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name


μην τα ξαναλέμε smile.gif
ethn
QUOTE(ggrilik @ Nov 28 2017, 23:59 ) *
ty για το heads up.
Ο σπορτσχοίρος (είπαμε, με την καλή έννοια, του sports-hog) ανέβασε και το άλλο ντέρμπι ΠΑΟ-Σπόρτιγκ. Θα τα δω κάποια στιγμή κι θα σας πω εντυπώσεις έστω κι ετεροχρονισμένα.


Θα δω και θα σου πω, αλλά προσπέτο είναι σίγουρα. Μπορεί να το βεβαιώσει κι ο Benchwarmer που είναι φάν.
Τώρα αν απλά θα παίξει Α1 ή θα πρωταγωνιστήσει κιόλας θα δούμε. Εξαρτάται απο πολλά.

This is ten percent luck
Twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name


μην τα ξαναλέμε smile.gif



τρου τρου τρου στορυ!

fatherfan
Το sporthero ανεβαζει τους αγωνες του Παναθηναικου ετσι μετα απο σπορτιγκ
https://www.youtube.com/watch?v=7Y8pQ_Cz3uE&t=4s
αγια παρασκευη
https://www.youtube.com/watch?v=AHTkL6F7Bl0
εδειξε και αμυντα
https://www.youtube.com/watch?v=LPiDjWm7Dyk

απορια
γυρω στο 57 ( χρονος βιντεο) αποβαλλεται ο κοουτς του αμυντα απευθειας προφανως γιατι κατι ειπε στον διαιτητη (σε εκεινο το σημειο εχανε περι τους 20 ποντους δηλαδη αν ηταν στον ποντο το παιχνιδι τι θα εκανε ?θα τον βουταγε? ωραια παραδειγματα), αποψη μου οτι αν απο καποιον θα επρεπε να ειχε παραπονα αυτη ειναι η ομαδα του και οχι ο διαιτητης .Θα ηθελα βεβαια να δω και τι εγραψε αν εγραψε στο φυλλο αγωνα ο διαιτητης την αιτιολογια και αν υπαρξει τιμωρια απο την Εσκα . Το γελιο ειναι οτι ακουγεται να λεει ο διαιτητης ".... περασε εξω κοουτς τασος δυο βολες..." και εδω καποιος πρεπει να του πει δυο λογακια του νεαρου διαιτητη (που ειναι και προπονητης και υπηρξε και αθλητης).

Υ.Γ. (1)χθες το εφηβικο του αμυντα κερδισε τον Παναθηναικο εκτος εδρας χαοτικη η διαφορα πως αντιμετωπιζει ο αμυντας τα αγορια με τα κοριτσια .
(2) περιμενω να δω ζωγραφου σε βιντεο απιστευτος ο εκει προπονητης μιλαμε για πολυ γελιο.
ggrilik
A' Νεανίδων

Ένα πολύ ενδιαφέρον ματσάκι αύριο για την 12η Αγωνιστική

ΔΕ 11/12/2017 19:30 ... ΣΠΟΡΤΙΓΚ ... ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
BASKET TUNE
Μετά την πρωταθλήτρια ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (Πελασγός Μεγαλόπολης) έγινε γνωστή και η πρωταθλήτρια ΕΣΚΑΚ (Α0 Ερμιονίδας) οπότε απομένουν η ΕΣΚΑΗ και η ΕΣΚΑΣΕ για να συμπληρωθεί η τετράδα του Β Πανεπαρχιακού Ομίλου.
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Dec 11 2017, 10:25 ) *
Μετά την πρωταθλήτρια ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (Πελασγός Μεγαλόπολης) έγινε γνωστή και η πρωταθλήτρια ΕΣΚΑΚ (Α0 Ερμιονίδας) οπότε απομένουν η ΕΣΚΑΗ και η ΕΣΚΑΣΕ για να συμπληρωθεί η τετράδα του Β Πανεπαρχιακού Ομίλου.

Νωρίς νωρίς. Μερικές ενώσεις τα ξεπετάνε τα πρωταθλήματα νεανίδων. Ή τα ξεφορτώνονται γιατί υπάρχει και έλλειψη κλειστών
smile.gif

Τελείωσε και της ΕΚΑΣΔΥΜ όπου το πήρε ο Απόλλωνας Πτολεμαΐδας (όπως είχα προβλέψει tongue.gif ) μάλλον εύκολα, χωρίς ήττα.
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Dec 10 2017, 23:59 ) *
A' Νεανίδων

Ένα πολύ ενδιαφέρον ματσάκι αύριο για την 12η Αγωνιστική

ΔΕ 11/12/2017 19:30 ... ΣΠΟΡΤΙΓΚ ... ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 47 - 41

καλυψε και την διαφορα θα εχει ενδιαφερον τι θα γινει στο τελος γιατι για Σπορτιγκ ο χρονος κυλαει υπερ του μιας και εχει και καινουργιο κοουτς και πολλες μετεγραφες ( που σημεωτεον καποιες πχ Τσαφαρα , Καραλη δεν εχουν και το αγχος των Πανελληνιων εξετασεων ) οποτε θα δεσει περισσοτερο σαν ομαδα ενω στη Αγια η ομαδα κινειται γυρω απο Κουκη και εχει πιο "κοντο" σε βαθος ροστερ και στον Παναθηναικο η κολονα ειναι η Εζετζα αλλα εχει βαθος στο παγκο και ειναι γενικα πιο ομαδα (ανεξαρτητα των προβληματων που αντιμετωπιζει ο συλλογος). Ο Κρονος για αλλη μια χρονια τα τελευταια χρονια με αξιοπρεπεστατη παρουσια ελπιζω καποια στιγμη να παει και σε καποιο πανελληνιο γιατι το αξιζουν (πιστευω )αυτοι που δουλευουν τα παιδια.

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 55 - 53
κοουτς μπραβο για το αποτελεσμα (οπως και για καναδυο αλλα που εχετε κανει μιας και πιστευω οτι δεν εχεις καλλιτερο ροστερ ουτε απο Αεκ , ουτε απο Αμυντα αλλα ουτε και απο Αθηναικο αλλα το ροζ φυλλο σε εσας ) σορρυ για το σχολιο τις προαλλες , λιγο αν συγκρατησεις τον εκρηκτικο σου χαρακτηρα θα ειναι καλλιτερα (βεβαια αυτο πιστευω εγω αλλοι μπορει να επικροτουν ).

Ειναι κριμα η Ηλιουπολη (τυχαια την αναφερω )να μην μπορει να διεκδικησει τον τιτλο ,να μην παιζει α κατηγορια και να παιζει η Λυκοβρυση μακραν η χειροτερη ομαδα των τελευταιων ετων οσο χοντρο και αν σας φαινεται η αληθεια ειναι αυτη.

Πολυ πισω πηγε ο προηγουμενος κοουτς αυτη την φουρνια παικτριων στον Αθηναικο , πολυ λαθος επιλογη.
ggrilik
ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2017-2018
3η Ενημέρωση 13-Δεκεμβρίου.

ΕΚΑΣΘ

Τελείωσε η κανονική περίοδος κι ο ΠΑΟΚ τερμάτισε πρώτος και αήττητος κερδίζοντας τον ΑΡΗ στην τελευταία αγωνιστική

ΑΡΗΣ - ΠΑΟΚ 55-61
Δεκάλεπτα: 20-22, 36-40, 44-47, 55-61
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Τσάνταλη
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Γκρίτζαλη 21, Βαντσιούρη 14(2), Κωφοκώτσιου, Γιαννουσίου 2, Γκομπετζισβίλι 6, Ουζούνη Μαγ. 5(1), Μπουντούκα 7, Αβρονιδάκη.
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Σιακαβάρα, Μουμτζή 7(1), Λέξα 4(1), Καλούτσικου, Ζέρβα 3(1), Κριμίλη 19(1), Αθανασιάδου, Θεοδώρου 4, Στεργίου 10(2), Δαιμονάκου 3, Πολυμένη 4, Κατσαμούρη 7.

Χμμ. Αν και πολύ καλύτεροι κερδίσαμε δύσκολα, αλλά έτσι είναι τα ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΡΗ, δύσκολα, ακόμα κι αν η μία ομάδα φέρει με μεταγραφή τον Στέφεν Κάρρυ - περαστικά του παρεμπιπτόντως.



Βαθμολογία και επόμενες φάσεις

Πρώτος λοιπόν ο ΠΑΟΚ, δεύτερος ο ΑΡΗΣ που τελικά τα πήγε καλύτερα ααπ ότι πίστευα και έκανε μόνο δύο ήττες απο τον ΠΑΟΚ, τρίτος ο Παναθλητικός, 4ος ο Αστέρας Ιπποδρομίου/Σχολές Μαντουλίδης, 5ος ο Ηρακλής, 6ος ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου.

Ακολουθεί η δεύτερη φάση με ένα γύρο μονών αγώνων όπου ο πρώτος ΠΑΟΚ θα τους παίξει όλους τους 5 αγώνες στην έδρα του, ο 2ος θα παίξει στην έδρα του όλους τους αντιπάλους των οποίων προηγείται κλπ και οι βαθμοί θα προστεθούν στην βαθμολογία της κανονικής περιόδου.

Οι δύο πρώτοι της τελικής βαθμολογίας θα παίξουν final four στις τρείς νίκες αρχίζοντας απο την έδρα του πρώτου.
Ο δεύτερος κι ο τρίτος θα λύσουν τις διαφορές τους σε μονό αγώνα που θα γίνει σε ουδέτερο γήπεδο.

Πολύ ευφάνταστο σχήμα, που δείχνει πως αν θες να βρεις τρόπους να παίξουν οι ομάδες σου μπάσκετ μπορείς, ακόμα κι αν έχεις έξη μόνο ομάδες. kudos στην ΕΚΑΣΘ 41.gif 41.gif

Πρόβλεψη

ΠΑΟΚ. Μόνο ΠΑΟΚ smile.gif
Έχει μερικές παιχτούρες, μερικές πολύ καλές παίκτριες και μερικές καλές παίκτριες smile.gif, είναι πλήρης σε όλες τις θέσεις, ύψη, και έχει και απωθημένο smile.gif Νομίζω θα είναι ανταγωνιστικός και στο πανελλήνιο.


ΕΣΚΑ

Εδώ μας τα είπε ο fatherfan. Στο πρώτο παιχνίδι του 2ου γύρου ο Σπόρτιγκ κέρδισε την Αγία και πήρε και την διαφορά του 1ου γύρου.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΓΣΑΠ: 47–41
Δεκάλεπτα : 09-07, 22-11, 30-27, 47-41
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης, Διαμαντής): Μπουντούσκα, Ζυκάι 2, Κάραλη 8(1), Καραμπάτσου 2, Τσαφαρά 16 (4), Κουγιανου, Δανδουλάκη 13, Διαμαντή, Σιδέρη 6, Τσιρογιάννη, Μακρή.
ΓΣΑΠ (Αργυρίου): Χονδροπούλου, Μπεζαίτη 2, Χριστοπούλου, Αμίτση 6 (2), Σαπαλίδου 8, Τοτώνη, Κανιαδάκη 8 (2), Χριστοδούλου, Πλώτα, Ηρακλείδη, Κούκη 7, Δαμουλάκη 10 (2).

Μάλιστα βλέπω πως ο Σπόρτιγκ έπαιξε χωρίς την ψηλή του την Κορίνα Κριμιτζά η οποία τραυματίστηκε κάπως άσχημα στον αγώνα με τον ΠΑΟ. Ελπίζω όχι πολύ σοβαρά. Επειδή το είδα το παιχνίδι με τον ΠΑΟ, η Κριμιτζά λοιπόν έχει κάνει μεγάλη πρόοδο απο πέρσι 41.gif 41.gif Εντυπωσιασμένος. Αλλά και γενικά ο Σπόρτιγκ έχει καλό υλικό. Αλεξάνδρα Δανδουλάκη πολύ μαχητική, Σιδέρη , και Τσαφαρά αν βρεθούν σε μέρα μπορούν να πάρουν πρωτοβουλίες και να κάνουν ζημιά, η Καραμπάτσου επανέρχεται σιγά σιγά, καλή ομαδίτσα!

H Αγία τώρα κι αυτή έχει πολύ καλή ομάδα, δεν νομίζω πως είναι κατώτερη απο τον Σπόρτιγκ. Η Ειρήνη Κούκη είναι βέβαια το βαρόμετρο αλλά έχει και την Χριστίνα την Αμίτση που εμένα μ' αρέσει σαν άσος που μπορεί να τρέξει την ομάδα (θέλει λίγο περισσότερο μπασκετικό θράσος), την Nίκη Σαπαλίδου, την τρίποντη Κονιαδάκη, την Δαμουλάκη, αλλά και ο πάγκος δεν μου φάνηκε άμπλος. Μια χαρά.

Για την Ειρήνη Κούκη να πω πως η παίκτρια είναι φανερό πως γουστάρει μπασκετάκι. Υποθέτω όταν άλλες κάνανε
μπανάκια αυτή δούλευε στο αδύναμο σημείο της το αργό μη-τζαμπ σουτ της και πρέπει να σας πω πως εκτός απο κάτι καινούριες ωραίες αντετοκούνμπιες ποστ κινήσεις που είναι ήδη αρκετά κατασταλαγμένες έχει και στα σκαριά ένα fast release τζαμπ σούτ που όταν με το καλό το εμπεδώσει και το σταθεροποιήσει θα τρίβουμε τα μάτια μας w00t.gif Η Κούκη θα γίνει ωραίο τριαράκι, είμαι σίγουρος.

Ο τρίτος ο δελφίνος, ο Κρόνος - δεν τον έχω δει να παίζει για να σας πω - αλλά βαθμολογικά τουλάχιστον είναι τρίτος δελφίνος smile.gif

Και φυσικά πρώτος στην βαθμολογία είναι ο Ιμπεράτωρ Παναθηναϊκός, ο οποίος όμως δεν έχει τεράστια διαφορά δυναμικότητας απο τους δύο πρώτους δελφίνους. Και πλέον με την αποχώρηση Πράπα, Σαπαλίδου, Μπεζαίτη, Καράλη και ίσως και καμιάς άλλης δεν έχει ούτε υπεροχή βάθους στον πάγκο. Σαφώς είναι το φαβορί (λόγω Εζέτζας) αλλά η Κλωθώ δεν έχει γνέσει ακόμα το πουλοβεράκι του Πρωταθλήματος. Νομίζω θα εξαρτηθεί απο τον βαθμό που θα συνεχίζει να παίζει καλά η Κασδαγλή, απο τον βαθμό που θα βελτιωθούν οι ταλαντούχες αδελφές Κοιλιά ωστε να ισχυροποιηθεί η περιφέρεια και απο την ικανή βελτίωση κάποιας απο τις ψηλές κορασίδες (Τάρλα, Τριανταφύλλου) ωστε να βοηθήσουν την Εζέτζα.

Τα παιχνιδάκια του sporthero είναι εδώ:
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 53-40
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 64-39

και σαν προσφορά στους μπασκετωρούς του basketforum θα σας δώσω τα νούμερα όσων παικτριών κατάφερα ν'αναγνωρίσω ή να μαντέψω.

ΓΣΑΠ
5. Μαριάννα Μπεζαΐτη
7. Χριστίνα Αμίτση
10. Κωνσταντίνα Κανιαδάκη
11. Μαρία Τοτώνη
13. Ειρήνη Κούκη
14. Αντιγόνη Δαμουλάκη
18. Νικη Σαπαλίδου
Ηρακλείδη
Ζανίκα
Πλωτά
Χριστοδούλου
Προπονήτρια: Μάρθα Αργυρίου



ΣΠΟΡΤΙΓΚ
6. Σαββίνα Καράλη
7. Αναστασία Καραμπάτσου (Σιδερένια)
8. Ίριδα Τσαφαρά
10. Αλεξάνδρα Δανδουλάκη
11. Κορίνα Κριμιτζά (Σιδερένια)
13. Γεωργία Σιδέρη
Θεοφίλη Κουγιαννού
Ειρήνη Ζυκάι
Βασιλική Τσιρογιάννη
Βίβιαν Μποντούσκα
Αναστασία Μακρή
Προπονητής: Θάνος Σόφτσης



Ιμπεράτωρ
4. Βίκυ Κασδαγλή 26/01/2000 1.75 (1-2)
6. Ευστρατία Μουρίκη 08/01/2001 1.70 (2-3)
7. Φιλίτσα Τσέτα 25/03/00 1.73 (2-3)
9. Νικολέτα Κοίλια 07/07/2001 1.71 (2-3)
11. Λυδία Γάτου 07/07/2001 1.77 (4-5)
12. Κατερίνα Νούλα 02/07/2000 1.73 (3)
13. Παρασκευή Κοίλια 07/07/2001 1.73 (1-2)
14. Σύνθια Εζέτζα 07/09/2001 1.88 (5)
15. Κωνσταντίνα Κακούρη 17/01/2000 1.76 (4)
17. Αντιγόνη Γκαγκανάτσου 10/10/2000 1.69 (3)
18. Βάσια Ζάρρη 01/08/2001 1.76 (4-5)
Προπονητής: Γιώργος Καντζιλιέρης

Φωτό για τον Ιμπεράτορα δεν έχει αυτή την φορά, αρκετά tongue.gif

Βαθμολογία





ΕΣΚΑΝΑ

Ο Φάρος Κερατσινίου πήρε και το ντέρμπι με τον Πανιώνιο.

Πανιώνιος - Φάρος Κερ. 53-62
Διαιτητές: Μαυρέλης-Αρφαρά
Δεκάλεπτα :13-21, 20-39, 40-50, 53-62
Πανιώνιος (Αυγουστίδης, Κοπάτσκοβα): Κριτσιδήμα 2, Ολυμπίου 2, Μαχλά 13(2), Στυλιανουδάκη 2, Τσαγκαροπούλου 8, Μεγαλούδη 1, Γιαννακούλια 5, Καναβάρου 10 (2), Παύλου 4, Τσαβολάκη 6, Ραϊνάκη.
Φάρος Κερ. (Λειβάδης, Παναγιωτόπουλος): Παπαδοπούλου Ζ. , Καρακασίδου 17(3), Κιαουλιά Μαλ. 3(1), Καραπατάκη 1 , Κιαουλιά Μαρ., Κοντραφούρη 11, Παπαδοπούλου Μ. 3 , Κοτζαΐτση 6, Τζιλιάνου, Μπαϊμπάκη , Χατζηλεοντή 20(1), Καλαφάτη 1.

Βλέπετε πως μετά το κάζο του αγώνα με το Βέλγιο η Λιλιάνα η Καρακασίδου το έχει ρίξει (και σωστά) στα τρίποντα smile.gif
Επόμενος σταθμός για τον Φάρο το κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ οπου θα παίξει πάλι με την πολύ καλή ομάδα νεανιδων του Πανιωνίου.

Δεν νομίζω πως είναι εύκολο να χάσει ο Φάρος το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ.


ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ - ΕΣΚΑΔΥΜ

Ο Απόλλωνας Πτολεμαΐδας αναδείχτηκε πρωταθλητής όπως σας είπα σε προηγούμενο πόστ. Και πλέον, τέρμα το μπάσκετ.... μέχρι τα πανελλήνια smile.gif


ΝΟΤΙΑ ΕΛΛΑΔΑ - ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Ο μόνος λόγος που παρακολουθώ αυτή την ένωση είναι η ομάδα της Μεγαλόπολης, ΚΟΜ Πελασγός όπου κάνουν δουλίτσα με μεράκι. Κι φυσικά πήραν και το πρωτάθλημα και αναμένουν τα πανελλήνια. Και τις Πανελλήνιες βεβαίως βεβαίως.

Ρόστερ: ΣΕΦΕΡΟΥ ΣΤ., ΧΡΑΝΙΩΤΗ, ΧΑΒΑΡΗ, ΤΖΑΝΕΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΖΙΟΥΒΕΛΗ, ΠΑΠΑΓΓΕΛΗ, ΤΣΙΝΤΩΝΗ, ΣΕΦΕΡΟΥ ΕΛ., ΔΟΥΚΟΥΡΗ, ΜΙΧΟΛΙΑ, ΚΑΝΤΕΛΗ.
Προπονήτρια: Γεωργία Μανιάτη





ΚΡΗΤΗ και λοιποί Νήσοι

Όπως σας είχα πει στο προηγούμενο ενημερωτικό δελτίο - πάει, την ψώνισα w00t.gif - ο αρχιδελφίνος το Αρκάδι νικησε τον ΟΦΗ με 75-51, ο δελφίνος ΟΦΗς νίκησε τον ΟΑΧ με 48-46 και πριν λίγες μέρες το φαβόρο μου ο ΟΑΧ νίκησε τον αρχιδελφίνο το Αρκάδι με 59-49.
«Μεγάλη αναταραχή, θαυμάσια κατάσταση» όπως θ'ανέκραζε ο Μάο Τσε-Τουνγκ!!

BASKET TUNE
Η τέλεια ενημέρωση.
fatherfan
ggrilik


Διαφωνω σε λιγα για αυτο και σου κανω την εξης ερωτηση βγαλε εξω απο Παναθηναικο , Σπορτιγκ και Αγια μια παικτρια οποια θελεις ,ποια απο τις τρεις μετα θα εχει το προβαδισμα?
Το οτι ειναι πολυ καλες πχ Κουκη , Εζετζα εκτος των αλλων κανει και τις συμπαικτριες της να φαινονται πολυ πιο καλες απο οτι ειναι, αυτο βεβαια συμβαινει παντου.
Εγω πιστευω οτι αν βγει απο Παο Εζετζα, απο Αγια η Κουκη και απο Σπορτιγκ οποια θελεις το Σπορτιγκ θα εχει το πανω χερι.

Κατα τα αλλα μπραβο για την ενημερωση.
ggrilik
QUOTE (fatherfan @ Dec 14 2017, 14:58 ) *
ggrilik


Διαφωνω σε λιγα για αυτο και σου κανω την εξης ερωτηση βγαλε εξω απο Παναθηναικο , Σπορτιγκ και Αγια μια παικτρια οποια θελεις ,ποια απο τις τρεις μετα θα εχει το προβαδισμα?
Το οτι ειναι πολυ καλες πχ Κουκη , Εζετζα εκτος των αλλων κανει και τις συμπαικτριες της να φαινονται πολυ πιο καλες απο οτι ειναι, αυτο βεβαια συμβαινει παντου.
Εγω πιστευω οτι αν βγει απο Παο Εζετζα, απο Αγια η Κουκη και απο Σπορτιγκ οποια θελεις το Σπορτιγκ θα εχει το πανω χερι.

Κατα τα αλλα μπραβο για την ενημερωση.


Βασικά συμφωνώ. Νομίζω το υπονόησα κι όλας πιο πάνω. Ο Σπόρτιγκ έχει τουλάχιστον τρείς παίκτριες που μπορούν/έχουν μάθει να παίρνουν την ομάδα πάνω τους, και ακόμα κι αν κάποια βρεθεί σε άσχημη μέρα θ αναλάβει η άλλη. Ενώ όπως είπες κι εσύ οι άλλες δύο ομάδες θα ζοριστούν χωρίς την "καλή" τους είτε λόγω αντικειμενικών δυνατοτήτων είτε λόγο "έθους" ή λόγω και των δύο. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως είναι κακές οι υπόλοιπες παίκτριες της Αγίας και του ΠΑΟ. Αυτό εννοούσα.
fatherfan
QUOTE (ggrilik @ Dec 14 2017, 16:23 ) *
Βασικά συμφωνώ. Νομίζω το υπονόησα κι όλας πιο πάνω. Ο Σπόρτιγκ έχει τουλάχιστον τρείς παίκτριες που μπορούν/έχουν μάθει να παίρνουν την ομάδα πάνω τους, και ακόμα κι αν κάποια βρεθεί σε άσχημη μέρα θ αναλάβει η άλλη. Ενώ όπως είπες κι εσύ οι άλλες δύο ομάδες θα ζοριστούν χωρίς την "καλή" τους είτε λόγω αντικειμενικών δυνατοτήτων είτε λόγο "έθους" ή λόγω και των δύο. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως είναι κακές οι υπόλοιπες παίκτριες της Αγίας και του ΠΑΟ. Αυτό εννοούσα.

Αποψη μου , κακες παικτριες εχει και η αγια και το σπορτιγκ ,ο παναθηναικος ομως δεν εχει ,η δωδεκαδα του ειναι πολυ πιο πληρης .Οπως πιστευω οτι η πιο πληρης εξαδα ειναι του Σπορτιγκ και οτι στην Αγια ουσιαστικα ειναι μονο η Κουκη αυτη ειναι που κανει την διαφορα ,την μεγαλη διαφορα ,βλεπεις πχ να εχει πενταρι η αγια? εχει κανενα δυαρι καλλιτερο απο πχ βαλε απο οποια ομαδα θελεις εκτος απο τις δυο τελευταιες?
Ααα και κατι αλλο το πως και γιατι βελτιωνεται μια παικτρια ειναι μια πολυ μεγαλη κουβεντα , δεν ειναι απλο του στυλ εγω δεν θα κανω μπανια φετος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.