Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
benchwarmer
Το να πάρεις τάιμ άουτ στο +3 με 3 δεύτερα για το τέλος και την μπάλα δικιά σου δεν είναι καθόλου έλλειψη σεβασμού.
Πας την μπάλα στο κέντρο, οπότε ακόμα και αν γίνει λάθος ή 5 δευτερόλεπτα (που δεν είναι καθόλου δύσκολο όταν μιλάμε για νεάνιδες) ο αντίπαλος θα πρέπει ουσιαστικά να ευστοχήσει από το κέντρο και όχι από το τρίποντο.... Αν η διαφορά ήταν στους 4+ με τον ίδιο χρόνο ναι θα ήταν πιο "περίεργο".

* Το σχόλιο το κάνω χωρίς να ξέρω καν για ποιες ομάδες μιλάμε και ποιους προπονητές και τον "πρότερο βίο" τους κλπ...
ethn
QUOTE(benchwarmer @ Feb 6 2018, 14:47 ) *
Το να πάρεις τάιμ άουτ στο +3 με 3 δεύτερα για το τέλος και την μπάλα δικιά σου δεν είναι καθόλου έλλειψη σεβασμού.
Πας την μπάλα στο κέντρο, οπότε ακόμα και αν γίνει λάθος ή 5 δευτερόλεπτα (που δεν είναι καθόλου δύσκολο όταν μιλάμε για νεάνιδες) ο αντίπαλος θα πρέπει ουσιαστικά να ευστοχήσει από το κέντρο και όχι από το τρίποντο.... Αν η διαφορά ήταν στους 4+ με τον ίδιο χρόνο ναι θα ήταν πιο "περίεργο".

* Το σχόλιο το κάνω χωρίς να ξέρω καν για ποιες ομάδες μιλάμε και ποιους προπονητές και τον "πρότερο βίο" τους κλπ...



Θα συμφωνήσω και εγώ με την τοποθέτησή σου...Δεν τίθεται θέμα 'πικαρίσματος' του αντιπαλου προπονητή έτσι όπως περιγράφεται η φάση ( Επισης, ούτε εγώ έχω ιδέα για ποιές ομάδες και προπονητές μιλάμε)

ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Feb 6 2018, 09:49 ) *
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Πέτροβιτς): Ε. Μιχαηλίδη 11 (1), Ψυρρή 10, Μπαλάση 6, Τσιακμά 6, Μπούσια 2, Τραγουστή 16, Ρεκουνιώτη 11, Κ. Μιχαηλίδη 6, Αργυροπούλου.

ΓΛΑΥΚΟΣ (Χουντής): Αργυροπούλου, Χαραλαμπίδη 2, Πανάκη, Αντωνπούλου, Παρασκευοπούλου, Μπαλάση, Κ. Μοίραλη 2, Μπαλασοπούλου 3, Ο. Μοίραλη 2, Καλατζή 4, Παπαθωμά, Κομματά 5.

Συγχαρητήρια κατ'αρχάς στον Έσπερο, αλλά τι γίνεται με τα ονόματα, Αργυροπούλου κ' Μπαλάση, έχουν χωρίσει οικογένειες εκεί στην Πάτρα? Αν δεν είναι συνωνυμίες θα πρεπε να είχε πάει και μια εκ των αδελφών Μιχαηλίδη στον Γλαύκο, κ' μια απ τις Μοίραλη στον Έσπερο, θα ήταν για Γκίνες smile.gif
ggrilik
Τελική φάση ΝΕΑΝΙΔΩΝ της ΕΚΑΣΘ

ΤΕ 7 Φεβρ 20:30, Παόκιος Αθλαρένα ... ΠΑΟΚ ΑΣ - ΑΡΗΣ ΑΣ

πρωταθλητής στις τρείς νίκες
BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ Feb 7 2018, 01:26 ) *
Συγχαρητήρια κατ'αρχάς στον Έσπερο, αλλά τι γίνεται με τα ονόματα, Αργυροπούλου κ' Μπαλάση, έχουν χωρίσει οικογένειες εκεί στην Πάτρα? Αν δεν είναι συνωνυμίες θα πρεπε να είχε πάει και μια εκ των αδελφών Μιχαηλίδη στον Γλαύκο, κ' μια απ τις Μοίραλη στον Έσπερο, θα ήταν για Γκίνες smile.gif


Καλό, smiley.gif όντως καθαρές συνωνυμίες.
nikos64
QUOTE(ggrilik @ Feb 7 2018, 01:26 ) *


ετοιμαζομαι σιγα σιγα κοιταζω βιντεο να δω πως θα το κανω smiley.gif

https://www.youtube.com/watch?v=4jVTS5XR4HM

https://www.youtube.com/watch?v=F-6NQYm7G00
ggrilik
ΕΣΚΑ β' γύρος

ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 61-43
Δεκάλεπτα: 22-10, 18-19, 13-4, 8-10
ΓΣΑΠ (Αργυρίου): Χονδροπούλου, Μπεζαϊτη 3, Πλώτα 2, Αμίτση 7(1), Σαπαλίδου 10, Κανιαδάκη, Τοτώνη 4, Χριστοπουλου, Κούκη 32(1), Δαμουλάκη 3(1), Ζανίκα
Κρόνος (Παπαδέλος, Χατζηιωαννίδης): Πέππα 2, Βλαχοπούλου 2, Ανδρικοπούλου 8, Κυρίδη Α 3(1), Χειλάκη, Μπαναβου 1, Κυριακάκη Β 9(1), Κυριακάκη Λ., Κολλιαδήμα 9 (3), Γκούτσουλα 7(1), Θεοχάρη, Γρύλλια 2


ΕΣΚΑΝΑ β' γύρος/φάση

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 59-63


ΕΚΑΣΘ πλέι οφ στις 3 νίκες

ΠΑΟΚ ΑΣ - ΑΡΗΣ ΑΣ 66-40
Δεκάλεπτα: 16-10, 34-17, 58-29, 66-40
Διαιτητές: Γραικός-Δέλλας
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Σιακαβάρα, Μουμτζή 2, Καλούτσικου, Πολυμένη 7(1), Λέξα 13(1), Ζέρβα 6, Κριμίλη 21(3), Αθανασιάδου 1, Θεοδώρου, Στεργίου 4, Δαιμονάκου 2, Κατσαμούρη 10
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Γκρίτζαλη 10, Ουζούνη Μαρ. 2, Βαντσιούρη 2, Κωφοκώτσιου 4, Γιαννούσιου 3, Νιγδέλη, Μπέρμπερη, Γκομπετζισβίλι 6, Ουζούνη Μαγ. 9, Μπουντούκα 4, Κυριακοπούλου, Αβρονιδάκη

επόμενος αγώνας Τρίτη, 13 Φεβ στο Αλεξάνδριο
BASKET TUNE
Ολοφάνερο πλέον για τον ΠΑΟΚ που φέτος με την Κριμίλη μοιάζει να είναι αχτύπητος
nikos64
Λοιπον αφου εκανα το ζεσταμα μου και με τα βιντεο (που σας υπεδειξα) και με φωτεινο παραδειγμα τους επιφανείς ανδρες του δημοσιου και πολιτικου μας γιγνεσθαι παιρνω ανασα(βαθια) και ξεκινω την προσπαθεια μου στο …. συγκεκριμενο αθλημα. Ελπιζω να μην σακατευτω…
Το ευκολο πρωτα : κακως ανεφερα για το ταιμ αουτ γιατι το σημαντικοτερο από όλα ΔΕΝ το εκανε σκοπιμα (τωρα ότι μπορει μονο αυτος να πιστευε ότι μπορουσε κατι να παει στραβα ενώ ολοι οι αλλοι το ειχαν παρει αποφαση ναι αυτό όχι μονο το πιστευω αλλα πλεον το ξερω ) οποτε φαουλ μου και απολογουμαι …… παει αυτό.
Τωρα ότι εχω κανει καποια σχολια για τον κοουτς του Αμυντα ( αρνητικα θα μπορουσε να τα χαρακτηρισει καποιος) ναι ταχω κανει ,ότι μια συμπαθεια μαλλον δεν του την εχω ναι μαλλον κατι τετοιο μπορει να ισχυριστει καποιος….. αλλα …να παρασυρθηκα ,ναι ναι παρασυρθηκα κυριε προεδρε (θα ελεγα αν ειμουν σε άλλο χωρο) από τα στοιχεια που μου παρουσιαστηκαν από την μια πλευρα από την άλλη την απεναντι δεν ειχα πληροφορηση ,ναναι καλα ο ανθρωπος που μου εκανε 2 απλες ερωτησεις και με εκανε να σκεφτω και λιγο παραπερα….

Λοιπον και λιγο πιο σοβαρα γιατι και πολλοι μας διαβαζουν από τον χωρο και δεν είναι σωστο για έναν σαν εμενα( έναν περαστικο φιλαθλο/θεατη του χωρου ) να κρινω τους ανθρωπους που δουλευουν στο χωρο(και αφου δουλευουν σιγουρα κανουν και λαθη …ουδεις ασφαλτος ) και μαλιστα χωρις να ξερω και την δικια τους αποψη και το κυριοτερο χωρις εγω να εχω σοβαρη προσωπικη εμπειρια (το ότι εχω δει καποια παιχνιδια δεν σημαινει και πολλα).
Οποτε μαλλον υπηρξα καπως αυστηρος με τον κοουτς του Αμυντα ισως και αδικος γιατι πώς να το πω? αα το βρηκα ,δεν αποτελει παραφωνια στον χωρο μαλλον σαν πληρως εναρμονισμενο τον κοβω.

Και μιας και με επιασε ένα κυμα αγαπης (ερχεται βαλεντινος ερχεται πασχα –επιτηδες ξεχνω τις αποκριες για να μην τις συνδυασετε με μενα- γιορτες αγαπης γαρ ) να δηλωσω ,ότι όχι ισως αλλα σιγουρα υπηρξα αδικος ειδικα αν κατσω και σκεφτω το τι εχω ακουσει για αλλους και γιατι εχω αφησει στο απυροβλητο αλλους και άλλες που είναι στο χωρο ( ααα ειχα πει και για εκεινον που εκανε προγραμμα διαιτης ) σε αλλα ποστα (παικτριες ,διοικηση ,διαιτητες κλπ ) να απολογηθω δημοσια και για αυτό και να του ζητησω ειλικρινα συγγνωμη για την στοχευση που του εκανα.

Αυτό ηταν την εκανα .. την ασκηση μου, θα παω για εξετασεις να δω αν εχω χτυπησει πουθενα.

Και για το τελος μια συμβουλη (παλαιοτερα την κρατουσα ) για εδώ μεσα, καλο είναι να αναφερομαστε σε όλα εκεινα που κανουν να γεμιζει το ποτηρι και όχι σε εκεινα που μπορει να το κανουν να δειχνει αδειο.

ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Feb 8 2018, 12:48 ) *
Και για το τελος μια συμβουλη (παλαιοτερα την κρατουσα ) για εδώ μεσα, καλο είναι να αναφερομαστε σε όλα εκεινα που κανουν να γεμιζει το ποτηρι και όχι σε εκεινα που μπορει να το κανουν να δειχνει αδειο.


thumbsup.gif




QUOTE (BASKET TUNE @ Feb 8 2018, 12:13 ) *
Ολοφάνερο πλέον για τον ΠΑΟΚ που φέτος με την Κριμίλη μοιάζει να είναι αχτύπητος


Να ιδούμε.. Το σίγουρο είναι πως ο ΠΑΟΚ δεν έχει δύσκολα παιχνίδια στα πόδια του οπότε μην δένεις τίποτα.
nikos64
[quote name='ggrilik' date='Feb 8 2018, 13:29 ' post='875063']
thumbsup.gif


φτου να παρει .... σαν να εχω πεσει σε κινουμενη αμμο ...οποια κινηση και να κανω χειροτερα με κανω....

nikos64
18η αγωνιστικη
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 35 - 58
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 35 - 50
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 48 - 34
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 26 - 69
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 48 - 49
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 90 - 18

Και η βαθμολογια
ΒΑΘ Ν Η
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 36 18 0
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 34 16 2
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 33 15 3
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 30 12 6

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 28 10 8
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 26 8 10
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 26 8 10
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 25 7 11
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 25 7 11
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 22 5 12
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 18 1 16
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 18 0 18

Στις εκπληξεις αυτής της αγωνιστικης η νικη του Αμυντα (η τριτη στον ποντο ε ειχε κανει 2 στο γηπεδο του να μην κανει και μια εκτος? ) στο γερακα ,που ετσι ουσιαστικα εξασφαλιζει την παραμονη του προσωπικα δεν μου προκαλεσε και τοσο εκπληξη αυτή η νικη οσο μου προκαλει εκπληξη η θεση αυτης της συγκεκριμενης ομαδας του Αμυντα αλλα τιποτα δεν είναι τυχαιο …δειτε την πεμπτη στο τελικο κυπελλου ΕΣΚΑ ποσες από τις 17χρονες του Αμυντα θα είναι στην συνθεση της γυναικειας του ομαδας ,ο προπονητης των νεανιδων που θα καθεται και συγκρινετε με την ετερο φιναλιστ την Αενκ ποσες νεανιδες θα εχει και η Κατρα σε τι θεση είναι … απλα πραγματα όπως απλα πραγματα είναι και στον Αθηναικο όταν αφηνεις να γινονται …αυτά που γινονται και να κανουν κουμαντο στην ομαδα μεχρι και ανηλικα ε τοτε φτανεις στο σημειο να … σεβονται την ιστορια σου …. Αρνητικη εκπληξη της χρονιας εδώ ενώ η θετικη ερχεται απο Ζωγραφο μερια από εκει που τον ειχαν για φουντο μια χαρα 5ος και με λιγη προσπαθεια και δικη του και αλλων φτανει και τον Γερακα στην τεταρτη θεση ( αληθεια πρωτο γυρο πως χαθηκε με 30 ποντους το ματσακι?)
Τωρα το ποιος θα πεσει ? αυτους που ελεγα βγαλτε μονο εξω τον Αμυντα (αν και είναι ικανες να χασουν και από την λυκοβρυση ,αλλα θα κερδισουν στο τελος τον παναθηναικο οποτε σωσμενες).
Αυτά και ψυχραιμια είναι απλα ένα παιχνιδι.
Υ.γ. δεν περιμενα για περισσοτερες πληροφοριες .

δεν τα καταφερα με τον πινακα χαλια Ν=νικες Η=ηττες γαλαζιο οι σωσμενοι, αχρωμο παιζεται η σωτηρια
alwaysloveit
QUOTE(nikos64 @ Feb 13 2018, 15:09 ) *
18η αγωνιστικη
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 35 - 58
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 35 - 50
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 48 - 34
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 26 - 69
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 48 - 49
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 90 - 18

Και η βαθμολογια
ΒΑΘ Ν Η
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 36 18 0
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 34 16 2
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 33 15 3
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 30 12 6

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 28 10 8
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 26 8 10
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 26 8 10
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 25 7 11
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 25 7 11
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 22 5 12
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 18 1 16
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 18 0 18

Στις εκπληξεις αυτής της αγωνιστικης η νικη του Αμυντα (η τριτη στον ποντο ε ειχε κανει 2 στο γηπεδο του να μην κανει και μια εκτος? ) στο γερακα ,που ετσι ουσιαστικα εξασφαλιζει την παραμονη του προσωπικα δεν μου προκαλεσε και τοσο εκπληξη αυτή η νικη οσο μου προκαλει εκπληξη η θεση αυτης της συγκεκριμενης ομαδας του Αμυντα αλλα τιποτα δεν είναι τυχαιο …δειτε την πεμπτη στο τελικο κυπελλου ΕΣΚΑ ποσες από τις 17χρονες του Αμυντα θα είναι στην συνθεση της γυναικειας του ομαδας ,ο προπονητης των νεανιδων που θα καθεται και συγκρινετε με την ετερο φιναλιστ την Αενκ ποσες νεανιδες θα εχει και η Κατρα σε τι θεση είναι … απλα πραγματα όπως απλα πραγματα είναι και στον Αθηναικο όταν αφηνεις να γινονται …αυτά που γινονται και να κανουν κουμαντο στην ομαδα μεχρι και ανηλικα ε τοτε φτανεις στο σημειο να … σεβονται την ιστορια σου …. Αρνητικη εκπληξη της χρονιας εδώ ενώ η θετικη ερχεται απο Ζωγραφο μερια από εκει που τον ειχαν για φουντο μια χαρα 5ος και με λιγη προσπαθεια και δικη του και αλλων φτανει και τον Γερακα στην τεταρτη θεση ( αληθεια πρωτο γυρο πως χαθηκε με 30 ποντους το ματσακι?)
Τωρα το ποιος θα πεσει ? αυτους που ελεγα βγαλτε μονο εξω τον Αμυντα (αν και είναι ικανες να χασουν και από την λυκοβρυση ,αλλα θα κερδισουν στο τελος τον παναθηναικο οποτε σωσμενες).
Αυτά και ψυχραιμια είναι απλα ένα παιχνιδι.
Υ.γ. δεν περιμενα για περισσοτερες πληροφοριες .

δεν τα καταφερα με τον πινακα χαλια Ν=νικες Η=ηττες γαλαζιο οι σωσμενοι, αχρωμο παιζεται η σωτηρια




Δεν σας γνωριζω προσωπικα,οπως ισως καποιοι αλλοι εδω στο φορυμ,αλλα μου κανουν παντα εντυπωση τα λεγομενα σας.Πως μπορειτε και ειστε παντα 'μεσα σε ολα' ακομα και στα ενδοτερα των ομαδων!! Δυο παρατηρησεις-ερωτησεις θα ηθελα αν μπορειτε.Για την κοουτς Κατρα ηταν αρνητικο η θετικο το σχολιο?Δεν το πολυ καταλαβα! tongue.gif Και οσο αφορα τον ΑΘηναικο.επειδη εχω αναφερει οτι η κορη μου παιζει εκει αλλα σε μικροτερο τμημα(μινι), τι εννοειτε πως γινεται?Ποιοις κανει κουμαντο??Να ξερουμε κ μεις τι γινεται γυρω μας.Για να λετε κατι τετοιο σημαινει πως γνωριζετε!!Ευχαριστω!
nikos64
QUOTE(alwaysloveit @ Feb 13 2018, 16:10 ) *
Δεν σας γνωριζω προσωπικα,οπως ισως καποιοι αλλοι εδω στο φορυμ,αλλα μου κανουν παντα εντυπωση τα λεγομενα σας.Πως μπορειτε και ειστε παντα 'μεσα σε ολα' ακομα και στα ενδοτερα των ομαδων!! Δυο παρατηρησεις-ερωτησεις θα ηθελα αν μπορειτε.Για την κοουτς Κατρα ηταν αρνητικο η θετικο το σχολιο?Δεν το πολυ καταλαβα! tongue.gif Και οσο αφορα τον ΑΘηναικο.επειδη εχω αναφερει οτι η κορη μου παιζει εκει αλλα σε μικροτερο τμημα(μινι), τι εννοειτε πως γινεται?Ποιοις κανει κουμαντο??Να ξερουμε κ μεις τι γινεται γυρω μας.Για να λετε κατι τετοιο σημαινει πως γνωριζετε!!Ευχαριστω!

καταρχας πως λενε στα ξενοδοχεια καλως ηρθατε καλη διαμονη ? ετσι να σας ευχηθω και εγω για την διαμονη σας με την κορη σας στον χωρο . βεβαια εδω ,στο χωρο που γραφουμε, εσεις εισαστε πολυ περισσοτερο χρονο απο οτι εγω κατι σημαινει αυτο ..... rolleyes.gif
τωρα στις ερωτησεις /αποριες
1. μπα δεν γνωριζομαι προσωπικα με κανενα εδω μεσα , οτι μιλαω με ορισμενους ναι αυτο γινεται .
2. ρωταω με την σειρα μου ειμαι παντα μεσα? η πεφτω και εξω ? γιατι γραφω κοντα 5 χρονια βγαλε εξω 1 την αγραναπαυση μου....
3. Για την κοουτς Κατρα ουτε θετικο ουτε αρνητικο το σχολιο εγω απλα λεω να συγκρινετε ...συλλογους πως βλεπουν το αθλημα ετσι παιρνεις και μια ιδεα για το μελλον ... το μπασκετικο των παιδιων σας...
και 4 . Αθηναικο εκει εισαστε γιατι δεν ρωτατε ? γιατι χθες κατεβασε τις νεανιδες ο Γαβριλος ? γιατι δεν παιζει η μεχρι προτυνος αρχηγος της ομαδας ( τωρα ποια ειναι? ενα φυλλο αγωνα βρειτε υπαρχει ομαδα που τα ανεβαζει την εχω αναφερει) ?
ποσες φυγανε και γιατι? ποιοι φυγανε απο τα διοικητικα ? ακομα και αυτη η προσεγμενη ιστοσελιδα που ειχε ο συλλογος γιατι ειναι πλεον ανενεργη?
και αγαπητε τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης κανουν την πληροφορηση η την παραπληροφορηση παιχνιδακι.
και προσπαθω να ειμαι προσεκτικος ειδικα στην ονοματολογια .
αυτα σαν απαντηση .....αν σας καλυψα ... αλλο θεμα
alwaysloveit
QUOTE(nikos64 @ Feb 13 2018, 21:59 ) *
καταρχας πως λενε στα ξενοδοχεια καλως ηρθατε καλη διαμονη ? ετσι να σας ευχηθω και εγω για την διαμονη σας με την κορη σας στον χωρο . βεβαια εδω ,στο χωρο που γραφουμε, εσεις εισαστε πολυ περισσοτερο χρονο απο οτι εγω κατι σημαινει αυτο ..... rolleyes.gif
τωρα στις ερωτησεις /αποριες
1. μπα δεν γνωριζομαι προσωπικα με κανενα εδω μεσα , οτι μιλαω με ορισμενους ναι αυτο γινεται .
2. ρωταω με την σειρα μου ειμαι παντα μεσα? η πεφτω και εξω ? γιατι γραφω κοντα 5 χρονια βγαλε εξω 1 την αγραναπαυση μου....
3. Για την κοουτς Κατρα ουτε θετικο ουτε αρνητικο το σχολιο εγω απλα λεω να συγκρινετε ...συλλογους πως βλεπουν το αθλημα ετσι παιρνεις και μια ιδεα για το μελλον ... το μπασκετικο των παιδιων σας...
και 4 . Αθηναικο εκει εισαστε γιατι δεν ρωτατε ? γιατι χθες κατεβασε τις νεανιδες ο Γαβριλος ? γιατι δεν παιζει η μεχρι προτυνος αρχηγος της ομαδας ( τωρα ποια ειναι? ενα φυλλο αγωνα βρειτε υπαρχει ομαδα που τα ανεβαζει την εχω αναφερει) ?
ποσες φυγανε και γιατι? ποιοι φυγανε απο τα διοικητικα ? ακομα και αυτη η προσεγμενη ιστοσελιδα που ειχε ο συλλογος γιατι ειναι πλεον ανενεργη?
και αγαπητε τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης κανουν την πληροφορηση η την παραπληροφορηση παιχνιδακι.
και προσπαθω να ειμαι προσεκτικος ειδικα στην ονοματολογια .
αυτα σαν απαντηση .....αν σας καλυψα ... αλλο θεμα



Καλημερα!Και ευχαριστω για τις απαντησεις!!Οι ερωτησεις μου δεν ειχαν κανενα 'αερα΄' κακοπροαιρετο''να τονισω φυσικα! smile.gif
Δυστυχως ,δεν γνωριζω πολυ συγκεκριμενα για το τμημα νεανιδων,φαινονται πολλα πραγματα πως πηγαινουν καπως στραβα και στα μικροτερα τμηματα και στα αγωνιστικα μαςλιγο που παρακολουθω.Φυγαν καλες κ αγαπητες προπονητριες που ηταν χρονια,εφυγε βασικοτατο στελεχος της διοικησης που ηταν κοντα στα παιδια κ σ εμας και τωρα.. υπαρχει μια εικονα παραμελησης...τουλαχιστον! κ το σαιτ οντως..μηδεν..(δεν ξερω ωστοσο ποιος το διαχειριζοταν,,μαλλον ο κυριος της διοικησης που εφυγε.)
Εμεις θελουμε το καλο και την ευχαριστηση των παιδιων μας.. Ειδωμεν!! Σας ευχαριστω!Καλη συνεχεια σε ολους!!!
nikos64
QUOTE(alwaysloveit @ Feb 14 2018, 10:02 ) *
Εμεις θελουμε το καλο και την ευχαριστηση των παιδιων μας..



αυτο το ερμηνευει καθεις οπως θελει .... θελει συμπληρωμα η συγκεκριμενη προταση....

δεν πηρα κατι σαν κακοπροαιρετο ...

ειχα δεν ειχα παλι πολυ φιλοσοφια και ελαχιστη πραξη απο μενα ...προσπαθω να ψησω προσωπο να γραψει για αγωνα που ειδε οχι σαν εμενα που λεω για αγωνες που ακουσα ..... ααα και οπως ειπαμε στο μισογεματο ποτηρι οχι στο μισο αδεο smiley.gif
BASKET TUNE
Για δεύτερη φορά άνετα ο ΠΑΟΚ τον Άρη 30-54 και χωρίς την Κριμίλη μάλιστα. Στα αξιοσημείωτα οι 20 πόντοι της Στεργίου και για 2η φορά η αστοχία της Βνατσιούρη.

Δεκάλεπτα: 2-18, 12-29, 20-47, 30-54
Διαιτητές: Πράττος-Πλατέλλα
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Γκρίτζαλη 17, Ουζούνη Μαρ., Βαντσιούρη 4(1), Κωφοκώτσιου 2, Γιαννουσίου, Νιγδέλη, Μπερμπέρη, Γκομπετζισβίλι 5, Μπουντούκα 2, Αβρονιδάκη, Κυριακοπούλου.
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Σιακαβάρα 6(2), Καλούτσικου 2, Κατσαμούρη 2, Φίλλιου, Ζέρβα 1, Δαιμονάκου 6, Λέξα 6, Θεοδώρου 4, Αθανασιάδου 2, Πολυμένη 3, Στεργίου 20(4), Μουμτζή 2.


ggrilik
ΕΚΑΣΘ

Απ το κανάλι της ΕΚΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ο 3ος και μάλλον τελευταίος τελικός νεανίδων της ΕΚΑΣΘ, ΠΑΟΚ - Αρης, ζωντανά στις 21:30
https://www.youtube.com/watch?v=WWkfGbjP6wE
BASKET TUNE
67-34 Ο ΠΑΟΚ πολύ άνετα. Στα αξιοσημείωτα το 8-4 της πρώτης περιόδου και η χρησιμοποίηση μόνο για 1,5 λεπτό της Κριμήλη στο 4ο δεκάλεπτο.
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Feb 20 2018, 23:03 ) *
67-34 Ο ΠΑΟΚ πολύ άνετα. Στα αξιοσημείωτα το 8-4 της πρώτης περιόδου και η χρησιμοποίηση μόνο για 1,5 λεπτό της Κριμήλη στο 4ο δεκάλεπτο.

Δεν έπαιξε πολύ λόγω πρόσφατου τραυματισμού. Ο ΠΑΟΚ όμως έχει βάθος πάγκου, βασικά παραέχει, μην τα ξαναλέω και γίνομαι κακός.
Το ενδιαφέρον κομμάτι είναι να δει κανείς την εξέλιξη των παικτριών, γιατί πλέον οι περισσότερες κοπέλες (ειδικά οι νεανίδες 2000) είναι σε φάση που η εξέλιξή τους απαιτεί πλέον πολύ δουλειά. Και εντάξει, δεν μπορεί κανείς να απαιτεί να την κάνουν, πρέπει να γουστάρουν τρελά γιατί χρειάζονται θυσίες που σε αντίθεση με τ'αγόρια δύσκολα θα αποδώσουν οικονομικούς καρπούς. Επιπλέον πρέπει η ομάδα να μπορεί να τις υποστηρίξει βάζοντάς τες στην σωστή τους θέση, πράγμα ούτε αυτό ιδιαίτερα εύκολο. Θα δούμε.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες.

ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ 67-34
Δεκάλεπτα: 8-4, 29-14, 52-24, 67-34
Διαιτητές: Δαμίγος-Θρασυβουλίδης
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Σιακαβάρα 6(2), Μουμτζή 5(1), Πολυμένη 7(1), Λέξα 7(1), Ζέρβα 5(1), Κριμίλη, Αθανασιάδου 12, Θεοδώρου 5, Στεργίου 8, Γενναίου 2, Φίλιου 2, Κατσαμούρη 8.
Άρης (Βαχαροπούλου-Μακρής): Γκρίτζαλη 7, Ουζούνη Μαρ., Βαντσιούρη 5, Κωφοκώτσιου, Γιαννούσιου 10, Νιγδέλη, Μπέρμπερη, Γκομπετζισβίλι, Ουζούνη Μαγ., Μπουντούκα 12, Αβρονιδάκη.


Read more: http://tsiotras.blogspot.com/2018/02/67-34...l#ixzz57grGXAeY
BASKET TUNE
Τι είχε πάθει η Κριμήλη; Πολλοί τραυματισμοί τελευταία.
ggrilik
@ BASKET TUNE Για την Κριμίλη δεν ξέρω. Οι συνήθεις μικροτραυματισμοί υποθέτω.



Τελείωσε κι η κανονική περίοδος της ΕΣΚΑΝΑ. Στην τελευταία αγωνιστική ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου κέρδισε τον Φάρο. Το παιχνίδι ήταν χωρίς σημασία μια και ο Φάρος είχε ήδη εξασφαλίσει την πρώτη θέση και το πλεονέκτημα έδρας στα πλέϊ οφ. Υπενθυμίζω οι αγώνες της κανονικής περιόδου δεν μετράνε. Ο Φάρος έπαιξε χωρίς την Ευτέρπη Κοτζαΐτση η οποία θα χάσει αυτήν την χρονιά αλλά και πάλι χωρίς την Χατζηλεοντή οπου εύχομαι να μην έχει τίποτα σοβαρό και να την δούμε στα πλέι οφ. Άτυχος ο Φάρος γιατί εκεί που λέγαμε πως με την ενίσχυση της Κοτζαΐτση ήταν απ τα Φαβορί για το πανελλήνιο κινδυνεύει να μην πάει καν. Να δούμε αν η Χατζηλεοντή θα προλάβει.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 51-56
Διαιτητές :Δελαγραμμάτικας, Μαυρέλης
Δεκάλεπτα :14-7, 28-22, 40-39, 51-56.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης, Παναγιωτόπουλος): Καρακασίδου 24(1), Κιαουλιά Μαλ. 2, Καραπατάκη , Κοντραφούρη 15(1), Παπαδοπούλου Μ. 5(1), Τζιλιάνου, Καλαφάτη, Κούρπα 5, Μπαϊμπάκη.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.(Νικολαίδου): Τσούχλη, Τσιμπίδη 2, Μποσγανά 12(1), Κουλουρή 13(1), Μούτσα 17(1), Κόκκαλη, Γασπαράτου 6(1), Τζανέτου 6.

Στο άλλο ενδιαφέρον (αλλά κι αυτό αδιάφορο βαθμολογικά) ματσάκι της αγωνιστικής ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ νίκησε τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ με 48-38

~ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ~~

Play off στις 3 νίκες:

28.02.18, 22.00 ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ... ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0-0
28.02.18, 22.00 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ... ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 0-0

~~ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΕΣΚΑ ~~

ΔΕ 26/02/2018 21:30 ΣΠΟΡΤΙΓΚ ... ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Ο ΠΑΟ έχει κάποιες απουσίες, να δούμε κι ο Σπόρτιγκ αν θα έχει την Κριμιτζά. Ωραίο ματσάκι αναμένεται να ναι.
ethn
QUOTE(ggrilik @ Feb 22 2018, 03:58 ) *
@ BASKET TUNE Για την Κριμίλη δεν ξέρω. Οι συνήθεις μικροτραυματισμοί υποθέτω.



Τελείωσε κι η κανονική περίοδος της ΕΣΚΑΝΑ. Στην τελευταία αγωνιστική ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου κέρδισε τον Φάρο. Το παιχνίδι ήταν χωρίς σημασία μια και ο Φάρος είχε ήδη εξασφαλίσει την πρώτη θέση και το πλεονέκτημα έδρας στα πλέϊ οφ. Υπενθυμίζω οι αγώνες της κανονικής περιόδου δεν μετράνε. Ο Φάρος έπαιξε χωρίς την Ευτέρπη Κοτζαΐτση η οποία θα χάσει αυτήν την χρονιά αλλά και πάλι χωρίς την Χατζηλεοντή οπου εύχομαι να μην έχει τίποτα σοβαρό και να την δούμε στα πλέι οφ. Άτυχος ο Φάρος γιατί εκεί που λέγαμε πως με την ενίσχυση της Κοτζαΐτση ήταν απ τα Φαβορί για το πανελλήνιο κινδυνεύει να μην πάει καν. Να δούμε αν η Χατζηλεοντή θα προλάβει.


Τελικά μέχρι να φτάσεις στην 'πηγή' κάθε πρόβλεψη ή αίσθηση μπορεί να ανατραπεί τόσο εύκολα!!! Καλή επάνοδο στην Κοτζαΐτση, χιαστό δεν έιχε πάθει αν δεν κάνω λάθος? Δύναμη να έχει και υπομονή και με το καλό πάλι στην πρώτη γραμμή!Η Χατζηλεοντή πόσο καιρό απέχει?


nikos64
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑ
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Για οποιον ενδιαφερεται η προσεχη αγωνιστικη εχει πολύ ενδιαφερον και παιχνιδια με ιδιατερη σημασια .

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Ποσες και ποιες απουσιες θα εχει η κάθε ομαδα δεν γνωριζω αλλα αν συνεχιζει να απουσιαζει από Σπορτιγκ η ψηλη του η Κριμιτζα δυσκολα, αν απουσιασει και η Δανδουλακη τοτε καμμια τυχη δεν του δινω εδώ χωρις αυτές χασανε από Αμυντα και ο Αθηναικος στο παραλιγο να το κανει και αυτος .
Επισης πιστευω ότι στον Παναθηναικο ενδιαφερονται παρα πολύ για αυτό τον τιτλο, μιας και η χρονια εχει επισκιαστει από την ασχημη εικονα που εχει το γυναικειο του που ουσιαστικα είναι οι νεανιδες του , ειλικρινα δεν ξερω τι γινεται εκει , ένα από τα αναπαντητα ερωτηματα μου είναι γιατι αποδυναμωθηκε η ομαδα των νεανιδων ειδικα με τον δανεισμο της Πραπα (που του χρονου εχει κλεισει στην Αμερικη ) …. και το σταματαω εδώ.
Εν αντιθεσει στον Σπορτιγκ η επανοδος στην Α1 γυναικων είναι αυτό που ενδιαφερει και φαινεται να το καταφερνει πιθανολογω και το ποιες από τις νεανιδες του θα μπορεσουν να στελεχωσουν την γυναικεια ομαδα του χρονου είναι από τα ζητηματα που θα τους απασχολησει . οι υποδομες όμως δεν πανε καλα η φετινη ομαδα εχει πολλες μεταγραφες ,οι κορασιδες του βρισκονται στην χαμηλοτερη κατηγορια και ο Ιασων εχει γινει ανταγωνιστικος ανεβηκε στις νεανιδες (μετα από ποσο καιρο κατεβασε ομαδα στις νεανιδες και με την μια ανεβηκε δεν θυμαμαι) που είναι ενας κοντινος συλλογος και μπορει να αποτελεσει δεξαμενη ταλεντων (πχ στην περσυνη καλη πορεια του Σπορτιγκ ειχε παιξει σημαντικο ρολο η εκ Ιασων προερχομενη Καλλιοπη Λερη – φετος στο γυναικειο του γαλατσιου- αναφερω το μικρο της γιατι η οικογενεια Λερη εχει και αλλα μελη που πρωταγωνιστουν με τον Ιασωνα στις κορασιδες ) ,οποτε δεν νομιζω ότι ενδιαφερεται τοσο οσο ο αντιπαλος του για τον τιτλο στις νεανιδες με ηττα παει με μειονεκτημα εδρας και στον ημιτελικο με την Αγια (τα ζευγαρια δεν αλλαζουν) ο Παναθηναικος θα θελει να τελειωσει γρηγορα οποτε να τους εχει ολους με ένα 2- 0 είναι το επιθυμητο.

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ

Στον αντιποδα τωρα και στον πατο της βαθμολογιας είναι το παιχνιδι που περιμενουν και οι δυο συλλογοι για να φανουν ανταγωνιστικοι , να εχει ενδιαφερον ενα παιχνιδι και με την Λυκοβρυση να θελει να παρει την ρεβανς .
Η παρουσια τους όμως στην Α κατηγορια δειχνει και τις αδυναμιες στην οργανωση τοσο των συλλογων οσων και της διοργανωτριας αρχης (εχω την εντυπωση ισως λανθασμενη ότι η Λυκοβρυση ανεβηκε στηριζομενη σε παικτριες που δεν ειχαν δικαιωμα συμμετοχης στην α κατηγορια ένα χρονο πιο μεγαλες δηλαδη η ακομη καλλιτερα να το πω αν και περσυ η Λυκοβρυση ηταν στην α κατηγορια δεν θα μπορουσαν να παιξουν)
Στο λαγονησι βγηκε μια φουρνια που μπορεσε να κανει κατι όπως η ανοδος που κανανε αλλα δυσκολα τα πραγματα .ειναι πολυ απομακρυσμενα και είναι τρομερα δυσκολα να αναπτυχθει το αθλημα εκει αλλα και εδώ αν δεν κανω λαθος η ομαδα στηριζομενη στα δικα της παιδια ανεβηκε και φυσικα δικαιουται να δει τι γινεται ψηλα να παει να παιξει και ότι καταφερει ενώ ο αντιπαλος -να με διορθωσετε αν κανω λαθος - την ανοδο την ειχε καταφερει με παιδια αλλων συλλογων πχ Πευκης.
Τους ευχομαι να καταφερουν να κρατησουν τους συλλογους ανοικτους είναι μια ανασα μια διεξοδος για τις περιοχες τους.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π

Μαλλον το πιο αδιαφορο παιχνιδι από βαθμολογικης πλευρας. Η Αγια θελει μια νικη του Παναθηναικου στο παιχνιδι του με το Σπορτιγκ ετσι ώστε να εξασφαλισει πλεονεκτημα εδρας στον ημιτελικο με Σπορτιγκ και αν οι απουσιες εκει συνεχιστουν τοτε μαλλον παει τελικο και προτελευταια αγωνιστικη ξαναμετραει τις δυναμεις της στο γηπεδο της με τον Παο θα προσπαθησει για το 1-1 και όλα ανοικτα , καταπονηση των κοριτσιων που παιζουν και στο γυναικειο δεν νομιζω να υπαρξει μιας και στο γυναικειο μαλλον όλα ηρεμα εκει στην Α2 ουτε πανω ουτε κατω.
Στην Αεκ τωρα μαλλον στα επομενα παιχνιδια στοχευουν για την παραμονη τους τρια παιχνιδια με βατους αντιπαλους Αμυντα εντος Αθηναικο εκτος ΑΕΝΚ εντος εχουν κερδισει μονο τον Αμυντα στον πρωτο γυρο .Θελουν 2 νικες για να εξασφαλιστουν ισως όμως και μια τελευταια αγωνιστικη με Αενκ αρκει να καλυψουν την διαφορα που ειχαν χασει (5) . Στις γυναικες εκει στην Α ΕΣΚΑ είναι όπως η Αγια στην Α2 νομιζω 2 εχουν αρκετο χρονο συμμετοχης (Τζιβα , Μαλαπανη) το αρνητικο για εμενα είναι ότι η ομαδα που ειχε κερδισει το τιτλο των παγκορασιδων (εννοω η συγκεκριμενη ηλικιακα ομαδα με τις διχιλιαρες να είναι πιο μεγαλες ) να μην είναι λιγο πιο πανω και να παλευει για την κατηγορια.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Εδώ εχουμε μεγαλο ενδιαφερον και αγωνιστικο και βαθμολογικο. Ο Αμυντας με νικη μενει κατηγορια αλλα είναι καπως και πιο ανετος καθοτι εχει ένα παιχνιδι θεωρητικα ευκολο με το Λαγονησι και μπορει και με μονο νικη εκει να μεινει αλλα τοτε θα γινει πολύ μεγαλο μπλεξιμο στις ισοβαθμιες αρα τον ενδιαφερει παρα πολύ η νικη , βεβαια ποιον ενδιαφερει από ολους εκει στον Υμηττο είναι ενα ζητουμενο καθοτι δεν νομιζω να υπαρχει άλλη ομαδα που να μην εχει ουτε δειγμα από τις νεανιδες της στη γυναικεια ομαδα μα ουτε μια δεν αξιζει ? όπως και ναχει κερδισανε και αντιπαλους που ετοιμαζονται για α1 . Μου χτυπαει καπως ασχημα . Παντως είναι η μοναδικη ομαδα κατω από την πρωτη τετραδα που εχει κερδισει 2 ομαδες της τετραδας κατι σημαινει αυτό όπως και το να χανεις από αυτές που εχεις χασει κατι φταιει αλλα το δειγμα γραφης είναι αρνητικο ως προς το ενδιαφερον για να βρεθει το γιατι ….
Στον Αρη τωρα 4 παιχνιδια μενουν και όλα μπορει να τα χτυπησει στον πρωτο γυρο ειχε κερδισει στα αντιστοιχα 2 και αυτό με τον ΑΟΖ ειχε χασει για 3 οποτε είναι στο χερι του .Με 9 ειχε κερδισει τον Αμυντα στο πρωτο γυρο μπορει πιστευω να το επαναλαβει εκτος των αλλων εχει και 3-4 που είναι και στην γυναικεια που μονο και μονο προπονηση να εχουν κανει με το γυναικειο τμημα θα εχουν βελτιωθει σε συγκριση με την αντιπαλο , βεβαια πολλα εξαρτωνται από μια παικτρια την Γουλα την Φιλιππα (εχει και την αδερφουλα της πιο μεγαλη την Πανωρινα) που εκτος σκοραρισματος μοιραζει παιχνιδι .Μου αρεσει στον Αρη το ποσες μικρες είναι στην γυναικεια του (Α2 μαλιστα βεβαια η απορια μου εκει είναι γιατι εφυγε η αδυναμια μου η Χριστινα Αμιτσι και πηγε Αγια…. Τελος παντων παω παρακατω η γεωγραφικα παραπανω

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ

Μονοπλευρο το βαθμολογικο ενδιαφερον χασει κερδισει ο Γερακας θα βγει τεταρτος. Για Αθηναικο δεν θελω να γραψω τιποτα γιατι θα ειμαι παρα πολύ υποκειμενικος το μονο που θα πω είναι κριμα που από αυτοφωτος γινεται ετεροφωτος σιγα σιγα… παλευει για την παραμονη τα παιχνιδια που θα κρινουν την παραμονη είναι τα δυο επομενα με Αρη και Αεκ .
Γερακας παει πλει-οφ με αντιπαλο Παο κανεις δεν μπορει να τους πει τιποτα , προσεχουν τις παικτριες τους και η αποψη μου είναι ότι γινεται δουλεια ,υπαρχει ενδιαφερον κοιτανε πώς να βελτιωθει ο συλλογος και προσεξτε με το βλεμμα από κατω προς τα πανω όχι το αντιθετο και σωστα πραττουν ενας σχετικα καινουργιος συλλογος είναι, στην ακρη της πολης ξερουν ότι οι υποδομες τους θα τους βοηθησουν μακροπροθεσμα και ποικιλοτροπα να μεγαλωσουν τον συλλογο ,την ομαδα της περιοχης τους , εχει μεγαλη σημασια να αισθανονται ότι τους νοιαζονται τοσο οι γονεις οσο και οι αθλουμενοι , λαθη θα γινονται αλλα δειξτε μου καποιον που δουλευει και δεν κανει λαθη ….
Και τελευταιο παιχνιδι



ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - Ε.Φ.Α.Ο.Ζ.

Πολύ δυνατη η εδρα της ομαδας των βορειων προστιων στο πρωτο γυρο ειχε κερδισει εκτος τωρα επιβαλλεται να το επαναλαβει γιατι υπαρχουν ζορια για την παραμονη , εχει και ελαφρως πιο δυσκολο προγραμμα από τις αλλες υποψηφιες .καποια στιγμη σαν να προσπαθησενα ανεβασει το επιπεδο του ο συλλογος αλλα σαν να ανεκρουσε πρυμναν ειχε προσλαβει προπονητη τον Ακη Χρυσικακη ειχε κανει κινηση και με την αποκτηση των τοτε ελπιδοφορων νεανιδων αφων Βιντζηλαιου (τωρα η μια Αρη και η αλλη Ηλιουπολη αφου κανανε σταση μετα από την Αενκ στα καλυβια) αλλα αμεσως σαν κατι να χαλασε, ισως να ηταν λογω εσοδων που το εγχειρημα σταματησε . Παντως οι 3-4 νεανιδες της τωρινης ομαδας το αργυρο μεταλλιο το βαλανε στην βιβλιοθηκη από την συμμετοχη τους στον τελικο κυπελλου γυναικων διπλα σε αυτά που εχουν κερδισει σαν παγκορασιδες 2 συνεχομενες χρονιες (το πρωτο και η πρωτια ηταν στο γηπεδο τους τοτε που ειχαν και ψηλα κορμια μια η Κοντογεωργου που πλεον παιζει Α1 με Λευκαδα μετα από την σταση Παοκ μια σταση που την εκανε και η Μπαλιουση Α1 και αυτή Εσπεριδες μερια !!) . Παντως η εικονα του συλλογου προς τα εξω μια χαρα φαινεται και παιδια φυγανε και φετος (πρωταγωνιστριες μαλιστα ) αν καταφερει και μεινει (που για την Κατρα θα το ηθελα που τρεχει και το γυναικειο ) θα εχει τις υποδομες του α κατηγορια και το γυναικειο του Α Εσκα και με δικα του παιδια και οποτε μπορεσουν πανε προς τα πανω … στο κατω κατω τι βορεια προαστια είναι…
Τελευταιος μου μεινε ο Ζωγραφου είναι από τους συλλογους που ξερω σχεδον τιποτε , με εξεπληξε ευχαριστα η αληθεια είναι αυτή εχει εξασφαλισει την παραμονη εδώ και στο γυναικειο στην Α2 με πενταδατη την Μανου (νομιζω του 2001) και αν δεν κανω λαθος στην πρωτη του χρονια σαν πρωτος προπονητης του Νικου Βερροιοπουλου (φυσικο με τετοιο ονομα αλλωστε) που εχει προωθησει και άλλες δυο νεανιδες προς τα πανω , οποτε παιζει χαλαρα και ανετα τα εναπομεινοντα παιχνιδια του και κερδιζει ότι μπορει από αυτά και φυσικα δεν είναι μονο το ροζ φυλλο αγωνα. Του χρονου με βαση την φετινη ομαδα και το τι εχει γινει και σαν δουλεια πιστευω να παει για κατι πιο ψηλα.

Κατι για την προσεχη αγωνιστικη πηγα να γραψω αλλα βγηκε αυτό … παντως το φετινο πρωταθλημα στις νεανιδες εχει παρα πολύ ενδιαφερον και αγωνια αντε να δουμε του χρονου με Ηλιουπολη στην α κατηγορια αλλα και Ευνικο και Ιασωνα νομιζω ότι θα εχει ακομα περισσοτερο ενδιαφερον.
BASKET TUNE
Ξεκαθάρισε κατά 99% η πρωταθλήτρια στην Κρήτη, αφού ο ΟΦΗ κέρδισε για 2η φορά τον ΟΑΧ και πλέον στους εναπομείναντες διαδικαστικούς αγώνες κάνοντας το χρέος του οδεύει προς πανεπαρχιακό.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΟΑΧ -Ο.Φ.Η. 40-43
Δεκάλεπτα: 13-08 , 21-17 (ημ),31-33 40-43.

ΟΑΧ (Κασικτσόγλου Μ.):Δερμιτζάκη 13(1) ,Παπαμαρκάκη Β. 5(1) ,Πρασιανάκη 7(1) ,Δασκαλάκη ,Βασιλογιαννάκη , Δασκουλίδου 3(1) ,Σκορδυλάκη 2 ,Σκουμπάκη 10.
Ο.Φ.Η.(Καρλάφτης Μ): Φραγκάκη, Ιατράκη 4 ,Παπαδάκη Κ ., Βατσινά 9(3) ,Μπορμπαντωνάκη ,Παπαδάκη Ε .,Κοντογιάννη ,Κουράτορα 9 ,Τζανετή 3 ,Κασαπίδη 8 ,Σφακιανάκη 7 ,Λιόντα 3
nikos64
QUOTE(nikos64 @ Feb 23 2018, 13:35 ) *
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑ
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Για οποιον ενδιαφερεται η προσεχη αγωνιστικη εχει πολύ ενδιαφερον και παιχνιδια με ιδιατερη σημασια .




Εγω το ειχα πει ότι υπηρχε πολύ ενδιαφερον στα παιχνιδια της συγκεκριμενης αγωνιστικης .
Λοιπον ειχαμε τα αποτελεσματα


ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 31 - 36
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 61 - 33
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 31 - 45
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ -ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 61 - 58
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 51 - 53
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 0 - 0


Να μην γραψω σχολια του τυπου «κοιτα τι κανουν οι απουσιες αλλοι κερδιζουν λογω απουσιων και αλλοι χανουν λογω παρουσιων» (οποιος καταλαβε καταλαβε ) γιατι κινδυνευω να ξαναξεφυγω από τα πλαισια και να ξανακανω προσωπικες επιθεσεις κλπ











Και εχουμε βαθμολογια
----------------------------- ----------- Β Α Ν Η
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ---------- 38 19 19 0
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ----------------- 34 19 15 4
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ----------- 34 18 16 2
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-------- 31 19 12 7
----------------------------------------------------------------------------------
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. ---------------- 29 19 10 9
-----------------------------------------------------------------------------------
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ----------- 27 19 8 11
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ----------- 27 19 8 11
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ----------- 27 19 8 11
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π.----------- 26 18 8 10
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ----------- 24 18 6 12
--------------------------------------------------------------------------------
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ--------------- 20 18 2 16
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ--------------- 19 19 0 19

Μην σας ξεγελαει η οπτικη εικονα της βαθμολογιας κοιταχτε αγωνες (Α) και νικες (Ν) .
Πλει-οφ τα ζευγαρια θαναι (θυμιζω 3 νικες με μεταφορα κανονικης περιοδου)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2-0
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1-1


Ο Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. είναι σωσμενος ότι και να γινει αν δεν ειχε χασει μαλιστα στην κηφισια θα ηταν σε αποσταση βολης (!) για πλει-οφ….

Τις 2 πεσμενες τις γνωριζουμε εδώ και καιρο Λαγονησι και Λυκοβρυση .

Λιγο για ένα φιλο να αναλυσω για τις άλλες 2 που είναι μεταξυ 5 ουσιαστικα 4.

Αθηναικος εχει σχετικα ευκολο προγραμμα μπορει μαλιστα να κανει 3 στα 3 στα επομενα παιχνιδια και να περασει ζωγραφο , είναι στην πιο ευνοικη θεση από τους υπολοιπους.

Αμυντας πιστευω ότι εχει πεσει
Οποτε 3 για μια θεση μαλλον πιστευω θα γινει το εξης
Αμυντας Αενκ και Αρης τριπλη ισοβαθμια στις 9 νικες ετσι σωζεται ο Αρης που εχει 2 νικες επι αμυντα .
Αυτά τα ολιγα ισως καποια στιγμη γραψω και καμμια αμπελοσοφια γενικη του στυλ άλλο ποδοσφαιρο και άλλο μπασκετ ….



υ.γ προσπαθησα πολυ για τον πινακα βαθμολογιας αλλα τζιφος ...δεν ειναι ομορφο χαλια ειναι αλλα εξυπνοι ειστε καταλαβαινετε πιστευω
ggrilik
Απο το 3ο τετράλεπτο και μετά κατέρρευσε ο Σπόρτιγκ καθώς το επιμέρους σκορ ήταν 14-12, 12-13, 2-16, 4-18. Περίπου το ίδιο συνέβη και στο 1ο παιχνίδι αλλά όχι σε αυτό τον βαθμό.

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 31-45
δεκάλεπτα:14-12,24-25,27-41,31-45
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης):Κασδαγλή 11(1), Τσέτα 6(1), Ζαρρή 6, Κοιλιά Ν. , Νούλα , Τάρλα ,Γάτου , Κακούρη 6, Εζέτζα 13, Κοιλιά Π. 3(1).
Σπόρτιγκ (Σόφτσης): Μποντούσκα, Ζυκάι 2, Καράλη, Καραμπάτσου 3(1), Τσαφαρά, Κουγιάνου, Δανδουλάκη 19, Κριμιτζά 2, Σιδέρη 5, Τσιρογιάννη

Απομένει το ντέρμπι Αγία - ΠΑΟ στο Κοντόπευκο για να δούμε αν τα πλεϊ οφ θα έχουν κάποιο νόημα ή θα είναι διαδικαστικά.
ema
QUOTE(ggrilik @ Feb 27 2018, 15:33 ) *
Απο το 3ο τετράλεπτο και μετά κατέρρευσε ο Σπόρτιγκ καθώς το επιμέρους σκορ ήταν 14-12, 12-13, 2-16, 4-18. Περίπου το ίδιο συνέβη και στο 1ο παιχνίδι αλλά όχι σε αυτό τον βαθμό.

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 31-45
δεκάλεπτα:14-12,24-25,27-41,31-45
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης):Κασδαγλή 11(1), Τσέτα 6(1), Ζαρρή 6, Κοιλιά Ν. , Νούλα , Τάρλα ,Γάτου , Κακούρη 6, Εζέτζα 13, Κοιλιά Π. 3(1).
Σπόρτιγκ (Σόφτσης): Μποντούσκα, Ζυκάι 2, Καράλη, Καραμπάτσου 3(1), Τσαφαρά, Κουγιάνου, Δανδουλάκη 19, Κριμιτζά 2, Σιδέρη 5, Τσιρογιάννη

Απομένει το ντέρμπι Αγία - ΠΑΟ στο Κοντόπευκο για να δούμε αν τα πλεϊ οφ θα έχουν κάποιο νόημα ή θα είναι διαδικαστικά.


Κάποιος που είδε το παιχνίδι, έπαιξαν Τσαφαρά Καράλη;

nikos64
QUOTE(ema @ Feb 27 2018, 15:41 ) *
Κάποιος που είδε το παιχνίδι, έπαιξαν Τσαφαρά Καράλη;


τωρα επιτηδες το κανεις , με τσιγκλας ......αλλα εγω κυριος δεν θα ενδωσω στον πειρασμο..... λεω μαλιστα να συνεχισω τις αναφορες στην λογοτεχνια ειδικα για την parketeza rolleyes.gif

Άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει.
Λαλεί πουλί, παίρνει σπυρί κι η μάνα το ζηλεύει.
Τα μάτια η πείνα εμαύρισε στα μάτια η μάνα μνέει
στέκει ο Σουλιώτης ο καλός παράμερα και κλαίει.
"Έρμο τουφέκι σκοτεινό, τι σ’ έχω `γώ στο χέρι;
Οπού συ μου `γινες βαρύ κι ο Αγαρηνός το ξέρει".
ethn
1η αγωνιστικη για τα play off των Νεανίδων της ΕΣΚΑΝΑ, με την νίκη του Πρωτέα εκτός να αποτελεί έκπληξη για εμένα!(έχοντας και απ'ότι βλέπω άποντη την Μπουντούρη, αλλα σε μεγάλη μέρα την Κορρέ και το πουλέν μου την Αναστασοπούλου που ξεπέρασε πλήρως τον τραυματισμό της-Ελπίζω!)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 34-50 (0-1)
Διαιτητές: Τζίμης-Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα :6-12,18-27,27-42,34-50
Πανιώνιος (Αυγουστίδης, Κοπάτσκοβα): Κριτσιδήμα 2, Ολυμπίου 2, Παντέλη 3, Στυλιανουδάκη , Ραινάκη 13(2), Τσαγκαροπούλου 4, Μεγαλούδη, Γιαννακούλια 6, Καναβάρου, Παύλου 2, Τσαβολάκη 2.
Φάρος Κερ. (Λειβάδης, Αναγνώστου): Παπαδοπούλου Ζ. , Καρακασίδου 25(3), Κιαουλιά Μαλ., Καραπατάκη, Κοντραφούρη 19, Τζιλιάνου 4, Μπαϊμπάκη 2, Καλαφάτη, Μυσιρλή.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 59-64 παράταση (καν. αγ. 53-53) (0-1)
Διαιτητές : Κιουλάφας , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 16-15, 31-26, 41-33, 53-53(καν.αγ.) , 59-64
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νικολαίδου, Ξάνθου): Κουλουρή 2, Τσιμπίδη 10(2) , Τζανέτου 8 , Μποσγανά 17(2) , Γρηγοροπούλου 7 , Γασπαράτου 5, Μούτσα 2, Κόκκαλη 3(1) , Μπίτα
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης , Σαββάτης) :Κορρέ 19(2) , Αναστασοπούλου Χ. 19(2) , Συγγρού 6 , Σακελλαρίου 10, Λάμπρου 6 , Μαγγίνα 2, Καλογερία 2, Μπουντούρη , Χαραλαμπίδου


Τα επόμενα ματς στα play off έχουν ως εξής (σε best of 3):

ΤΕΤΑΡΤΗ 07.03.18
ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 22.00 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ 21.30 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.
ΤΕΤΑΡΤΗ 14.03.18(ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)
ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 22.00 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΝΕΟ ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 22.00 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

nikos64
20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μιας και το ψιλοεπιασα ας το τελειωσω άλλες 3 αγωνιστικες μεινανε (όχι τιποτα άλλο να περασει και η ωρα μου )
Εχουμε και λεμε αυτή την αγωνιστικη υπαρχουν 2 παντελως αδιαφορα παιχνιδια
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ

Υπαρχει το «μπορει υπο προυποθεσεις » ενδιαφερον παιχνιδι
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
Επεξηγησεις εκτος από το βαθμολογικο ενδιαφερον (που εδώ απουσιαζει) υπαρχει και το αγωνιστικο . θα κατεβουν πληρης αυτή την φορα οι 2 ομαδες ? και ειδικα αν ο Ζωγραφου κατεβει πληρης και ο Σπορτιγκ ξαναεχει απουσιες όπως με Παο , με Αθηναικο η και με Αμυντα που εχασε θα μπορεσει να φανει ανταγωνιστικος (ο Ε.Φ.Α.Ο.Ζ.) ? να μετρησει δυναμεις ένα πραγμα.

Μετα υπαρχει το «ο θανατος σου η ζωη μου» παιχνιδι ( να μου δηλωσει ο el cid παρουσια εκει και τι στο κοσμο, ότι θελει)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Δ.Π. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Ειδικα για Αμυντα αν χασει επεσε ενώ η Αεκ στους εναπομειναντες 3 αγωνες θελει μια νικη ειτε τωρα με Αμυντα ,ειτε την επομενη με Αθηναικο, ή τελευταια αγωνιστικη με Κηφισια .Παντως ο Αμυντας αποδεικνυεται ιδανικος αυτοχειρας (περσυ την γλυτωσε τελευταια αγωνιστικη με πολλα ερωτηματικα από Μελα για τις συνθεσεις των ομαδων εκεινου του αγωνα) κερδισε λαθος παιχνιδια ,δεν μου προξενησε εντυπωση καθοτι πολλα λαθος τα εχουν καταλαβει η τα κανουν λαθος εκει κατω στους προποδες του ορους μας πχ δεν εχουν καταλαβει ότι όταν λεμε να τους «σπασουμε τα νευρα» εννοουμε των αντιπαλων παικτριων όχι των δικων μας παικτριων .

Εχουμε και τον ευγενικο Κρονο
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Ότι μπορεσε εκανε στους ορεινους συλλογους ο Γερακας και όχι τιποτα άλλο αλλα ηταν και ψιλοακαταδεκτοι οι αλλοι ,πως πας επισκεψη καπου και εχεις γλυκα και λενε οι οικοδεσποτες «μα δεν επρεπε, μα γιατι το κανατε αυτό τωρα ?» και απαντας εσυ «τι με αδεια χερια θα ερχομασταν ? τοσα χρονια φιλοι» . Τωρα αν συνεχισει να είναι ευγενικος , δεν γνωριζω τις προθεσεις του (πλακα κανω).
Η Αενκ τωρα εκμεταλλευτηκε στο επακρο τις απουσιες των αντιπαλων της τοσο προχθες με τον Ζωγραφο που ελειπε η πριμαντονα του οσο και με τον Αμυντα που ελειπε αυτή που τους εκτελεσε στον πρωτο αγωνα ,αλλα χρειαζεται οπωσδηποτε 2 νικες για παραμονη μια δεν φτανει .
Και κλεινω με το οριακο παιχνιδι
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
Και οι δυο κανανε σημαντικοτατα βηματα για την σωτηρια.
Πρωτα ο Αρης καταφερε να παρει το ροζ φυλλο στην Πυρκαλ στην παραταση και να σκεφτεις ότι 4 λεπτα πριν τελειωσει ότι παιχνιδι ηταν 10 ποντους πισω , κατφερε να το γυρισει ή καταφερε να το χασει ο αμυντας διαλεχτε. Τον βοηθανε ισοβαθμιες πραγμα που σημαινει ότι ισως με μια ακομη νικη να μεινει αλλα δεν εχει κανενα ευκολο παιχνιδι όμως δεν εχει και κανενα παιχνιδι που δεν μπορει να μην το κερδισει.
Ο Αθηναικος αφου εβγαλε την ψυχη διαφορων υστερα από 2 παρατασεις το ροζ φυλλο το τσιμπησε , τωρα θελει και αυτος 2 ακομα νικες ουσιαστικα μια ,ειτε εδώ με τον Αρη ,ειτε στο Περιστερι ,στο πρωτο γυρο κερδισε και τους δυο το μειον είναι ότι δεν θελει καμμια ισοβαθμια που ναχει και Αμυντα μεσα καθως εχει 2 ηττες , τωρα τις απουσιες του εδειξε ότι μπορει να τις διαχειριστει .

Αντε και καλη σας τυχη .

Υ.Γ.(1) επεσα και πανω στους ημιτελικους της εσκανα ... για να δω η βορειοπροαστειατισα ( τι εγραψα ε? ) εκανε σωστη επιλογη
ομαδας ?
(2) για την Αεκ κατι λαθος εκανα στους υπολογισμους μου με μια νικη σωνεται μονο αν ειναι απενατι στον αμυντα διαφορετικα και αυτη θελει 2!!!!!
3. ξεχασα βρε σεις ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
ethn
QUOTE(nikos64 @ Mar 1 2018, 13:09 ) *
Υ.Γ.(1) επεσα και πανω στους ημιτελικους της εσκανα ... για να δω η βορειοπροαστειατισα ( τι εγραψα ε? ) εκανε σωστη επιλογη
ομαδας ?



Ήτοι...?


(Καλο μήνα και σ εσένα και σε όλους!)
ema
QUOTE(nikos64 @ Mar 1 2018, 13:09 ) *
Υ.Γ.(1) επεσα και πανω στους ημιτελικους της εσκανα ... για να δω η βορειοπροαστειατισα ( τι εγραψα ε? ) εκανε σωστη επιλογη
ομαδας ?


Με βάση το παρακάτω, μάλλον έκανε σωστή επιλογή :-)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 34-50 (0-1)
Διαιτητές: Τζίμης-Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα :6-12,18-27,27-42,34-50
Πανιώνιος (Αυγουστίδης, Κοπάτσκοβα): Κριτσιδήμα 2, Ολυμπίου 2, Παντέλη 3, Στυλιανουδάκη , Ραινάκη 13(2), Τσαγκαροπούλου 4, Μεγαλούδη, Γιαννακούλια 6, Καναβάρου, Παύλου 2, Τσαβολάκη 2.
Φάρος Κερ. (Λειβάδης, Αναγνώστου): Παπαδοπούλου Ζ. , Καρακασίδου 25(3), Κιαουλιά Μαλ., Καραπατάκη, Κοντραφούρη 19, Τζιλιάνου 4, Μπαϊμπάκη 2, Καλαφάτη, Μυσιρλή.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 59-64 παράταση (καν. αγ. 53-53) (0-1)
Διαιτητές : Κιουλάφας , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 16-15, 31-26, 41-33, 53-53(καν.αγ.) , 59-64
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νικολαίδου, Ξάνθου): Κουλουρή 2, Τσιμπίδη 10(2) , Τζανέτου 8 , Μποσγανά 17(2) , Γρηγοροπούλου 7 , Γασπαράτου 5, Μούτσα 2, Κόκκαλη 3(1) , Μπίτα
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης , Σαββάτης) :Κορρέ 19(2) , Αναστασοπούλου Χ. 19(2) , Συγγρού 6 , Σακελλαρίου 10, Λάμπρου 6 , Μαγγίνα 2, Καλογερία 2, Μπουντούρη , Χαραλαμπίδου
nikos64
QUOTE(ema @ Mar 1 2018, 14:54 ) *
Με βάση το παρακάτω, μάλλον έκανε σωστή επιλογή :-)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 34-50 (0-1)
Διαιτητές: Τζίμης-Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα :6-12,18-27,27-42,34-50
Πανιώνιος (Αυγουστίδης, Κοπάτσκοβα): Κριτσιδήμα 2, Ολυμπίου 2, Παντέλη 3, Στυλιανουδάκη , Ραινάκη 13(2), Τσαγκαροπούλου 4, Μεγαλούδη, Γιαννακούλια 6, Καναβάρου, Παύλου 2, Τσαβολάκη 2.
Φάρος Κερ. (Λειβάδης, Αναγνώστου): Παπαδοπούλου Ζ. , Καρακασίδου 25(3), Κιαουλιά Μαλ., Καραπατάκη, Κοντραφούρη 19, Τζιλιάνου 4, Μπαϊμπάκη 2, Καλαφάτη, Μυσιρλή.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 59-64 παράταση (καν. αγ. 53-53) (0-1)
Διαιτητές : Κιουλάφας , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 16-15, 31-26, 41-33, 53-53(καν.αγ.) , 59-64
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νικολαίδου, Ξάνθου): Κουλουρή 2, Τσιμπίδη 10(2) , Τζανέτου 8 , Μποσγανά 17(2) , Γρηγοροπούλου 7 , Γασπαράτου 5, Μούτσα 2, Κόκκαλη 3(1) , Μπίτα
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης , Σαββάτης) :Κορρέ 19(2) , Αναστασοπούλου Χ. 19(2) , Συγγρού 6 , Σακελλαρίου 10, Λάμπρου 6 , Μαγγίνα 2, Καλογερία 2, Μπουντούρη , Χαραλαμπίδου

οπως το παρει κανεις αλλα αναλογα τι υπηρχε στο μυαλο ? αν ηταν το πανελληνιο, τοτε στο τελος θα ξερουμε οχι τωρα .
BASKET TUNE
Από ΕΣΚΑΣΕ μεριά: τελικός Νεανίδων Απόλλων Χαλκίδας με Σύλλα Αιδηψού την Κυριακή 13.30 στο ομορφούλι κλειστό Αλιάρτου
nikos64
QUOTE(nikos64 @ Mar 1 2018, 13:09 ) *
(2) για την Αεκ κατι λαθος εκανα στους υπολογισμους μου με μια νικη σωνεται μονο αν ειναι απενατι στον αμυντα διαφορετικα και αυτη θελει 2!!!!!


με ξαναδιαβασα και αναθεμα αν με καταλαβα !!!!!!!
οποτε πιο απλα σωτηρια στις 10 νικες . Πιο δυσκολο προγραμμα Αμυντας πιο ευκολο Αθηναικος . Οι αλλοι 3 Αενκ , Αρης και Αεκ εχουν ισορροπημενο προγραμμα παιχνιδια που ειναι ανοικτα σε καθε αποτελεσμα .
Αμυντας εχει το πιο δυσκολο γιατι εχει αγωνα με Παο και Αθηναικος γιατι και τους τρεις αντιστοιχους αγωνες του πρωτου γυρου τους ειχε κερδισει .

Αμαν πια το Συνταγμα - Ομονοια το παω μεσω Λειβαδιας και μαλιστα καθομαι και τρωω και σουβλακια !
ethn
QUOTE(nikos64 @ Mar 2 2018, 10:49 ) *
με ξαναδιαβασα και αναθεμα αν με καταλαβα !!!!!!!
οποτε πιο απλα σωτηρια στις 10 νικες . Πιο δυσκολο προγραμμα Αμυντας πιο ευκολο Αθηναικος . Οι αλλοι 3 Αενκ , Αρης και Αεκ εχουν ισορροπημενο προγραμμα παιχνιδια που ειναι ανοικτα σε καθε αποτελεσμα .
Αμυντας εχει το πιο δυσκολο γιατι εχει αγωνα με Παο και Αθηναικος γιατι και τους τρεις αντιστοιχους αγωνες του πρωτου γυρου τους ειχε κερδισει .

Αμαν πια το Συνταγμα - Ομονοια το παω μεσω Λειβαδιας και μαλιστα καθομαι και τρωω και σουβλακια !



smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
BASKET TUNE
Πρωταθλητής ΕΣΚΑΣΕ ο Σύλλας για πρώτη φορά στην ιστορία του νικώντας στον τελικό τον Απόλλωνα Χαλκίδας 44-36

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Ρηγοπούλου 4 (1), Καπόλου, Καπλανάϊ, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Νίτσογλου 14 (1), Φώτου, Τσαβόνι 18 (2), Πατσούρα 6, Καρμάϊ, Υδραίου, Λούμη Θ. 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κοροβέση): Πανουργιά, Γεωργίου Α., Γεωργίου Μ. 6, Φουντουλάκη 10, Κουρνοπούλου 6 (1), Νοϊμάϊερ 1, Μοιρώτσου, Δαϊναβά 1, Γριμανέλη, Κουλογιάννη, Ντούρμα, Σασσάνη 12 (3).
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Mar 4 2018, 17:02 ) *
Πρωταθλητής ΕΣΚΑΣΕ ο Σύλλας για πρώτη φορά στην ιστορία του νικώντας στον τελικό τον Απόλλωνα Χαλκίδας 44-36

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Ρηγοπούλου 4 (1), Καπόλου, Καπλανάϊ, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Νίτσογλου 14 (1), Φώτου, Τσαβόνι 18 (2), Πατσούρα 6, Καρμάϊ, Υδραίου, Λούμη Θ. 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κοροβέση): Πανουργιά, Γεωργίου Α., Γεωργίου Μ. 6, Φουντουλάκη 10, Κουρνοπούλου 6 (1), Νοϊμάϊερ 1, Μοιρώτσου, Δαϊναβά 1, Γριμανέλη, Κουλογιάννη, Ντούρμα, Σασσάνη 12 (3).

Πράγματι. Κρίμα που δεν έχουμε βιντεάκι, μια που ο Απόλλων ήταν ανταγωνιστικότατος και πολλά μπράβο. Αλλά μήπως έχουμε βιντεάκι απο τον άτυπο τελικό Πάτρας στις κορασίδες? Ή απ την ΕΣΚΑΝΑ ή απο την ΕΣΚΑ? Μόνο η ΕΚΑΣΘ είναι ανοιχτή. Όχι τίποτε άλλο αλλά χωρίς βιντεάκια αναγκάζομαι να κάνω τις προβλέψεις μου στηριγμένος σε κάτι πεντάλεπτα που βρίσκω απο δω κι απο κει tongue.gif


Φωτό πάντως έχουμε πολλές εδώ http://www.eviabasket.gr/category/κορα...εανιδων/

Ο ιστότοπος του eviabasket.gr απεκατέστησε και μια μεγάλη αδικία που είχε κάνει πέρσι όταν στα Eviabasket Awards 2017 οι Ευβοιώτες ανακήρυξαν τις "καλύτερες" ανα κατηγορία παίκτριες δια ψήφου, κι η παίκρια του Σύλλα, η Βαλεντίνα η Τσαβόνι δεν ήταν στις πρώτες ψηφισθέντες. Γράφει λοιπόν το site "Η ομάδα του Φώτου, στηριζόμενη στη Βαλεντίνα Τσαβόνι που είναι με διαφορά η καλύτερη παίκτρια που έχει βγάλει η Περιφέρεια τα τελευταία χρόνια, έφτασε στη νίκη έχοντας ένα σταθερό προβάδισμα στο σκορ από την αρχή"

Προτροπή. Φέτος στα Eviabasket Awards 2018 να ανακηρύξουν όχι τις όχι τις καλύτερες που δεν τις ξέρουμε ούτε εμείς που κάπως ασχολούμαστε αλλά τις δημοφιλέστερες, οι οποίες λογικό είναι να προέρχονται απο τις πολυπληθέστερες γειτονιές,. Έχει διαφορά. smile.gif

Να δούμε τι θα γίνει στην συνέχεια μια κι ο Σύλλας πιθανότατα θα κερδίσει και των κορασίδων. Υποθέτω θ΄αποσυρθεί απ τις νεανίδες ωστε την θέση του να πάρει η Χαλκίδα?



κι επειδή κι ο Απόλλωνας αξίζει μπράβο, ιδού:


κι οι αφανείς δουλευτάδες των γηπέδων



BASKET TUNE
Ξεκαθάρισε το τοπίο και στην ΕΚΑΣΚ για τον ΟΦΗ που νικώντας 38-65 τον Εργοτέλη στέφεται πρωταθλητής σχεδόν από σήμερα. Στις τελευταίες 2 αγωνιστικές έχει ένα ρεπό και έναν αγώνα με την αδύναμη Ιεράπετρα.

Δεκάλεπτα: 13-17 18-43 (ημ) 26-50 38-65.

Εργοτέλης (Χριστοδούλου): Σεμερτζάκη 11(1) ,Γιαλιαδάκη ,Βαβαλή 6 , Λαγουδάκη , Σαβουϊδάκη 3 ,Ταβλά ,Γιαννουλάκη 6 ,Μέτα 7(1) , Θωμά ,-Σωμαράκη 5(1)
Ο.Φ.Η.(Καρλάφτης Μ): Φραγκάκη ,Ιατράκη ,Παπαδάκη Κ. 6 ,Βατσινά 11 ,Μπορμπαντωνάκη ,Παπαδάκη Ε .Κοντογιάννη ,Κουράτορα 24(6) ,Τζανετή ,Κασαπίδη 14 ,Σφακιανάκη 6, Λιόντα 4.

(θλιβερό: ο τραυματισμός στο γόνατο της Σεμερτζάκη, χρειάστηκε η διακομιδή της στο νοσοκομείο)

ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Mar 4 2018, 21:33 ) *
Ξεκαθάρισε το τοπίο και στην ΕΚΑΣΚ για τον ΟΦΗ που νικώντας 38-65 τον Εργοτέλη στέφεται πρωταθλητής σχεδόν από σήμερα. Στις τελευταίες 2 αγωνιστικές έχει ένα ρεπό και έναν αγώνα με την αδύναμη Ιεράπετρα.

Δεκάλεπτα: 13-17 18-43 (ημ) 26-50 38-65.

Εργοτέλης (Χριστοδούλου): Σεμερτζάκη 11(1) ,Γιαλιαδάκη ,Βαβαλή 6 , Λαγουδάκη , Σαβουϊδάκη 3 ,Ταβλά ,Γιαννουλάκη 6 ,Μέτα 7(1) , Θωμά ,-Σωμαράκη 5(1)
Ο.Φ.Η.(Καρλάφτης Μ): Φραγκάκη ,Ιατράκη ,Παπαδάκη Κ. 6 ,Βατσινά 11 ,Μπορμπαντωνάκη ,Παπαδάκη Ε .Κοντογιάννη ,Κουράτορα 24(6) ,Τζανετή ,Κασαπίδη 14 ,Σφακιανάκη 6, Λιόντα 4.

(θλιβερό: ο τραυματισμός στο γόνατο της Σεμερτζάκη, χρειάστηκε η διακομιδή της στο νοσοκομείο)


Ελπίζω να μην είναι σοβαρός ο τραυματισμός της αυτή την φορά. Περαστικά της πάντως.

Όντως, αν δεν γίνει κάποια αναπάντεχη έκπληξη, πρωταθλητής ο ΟΦΗ. Μετά την ήττα του απ το Αρκάδι κατάφερε και πήρε τα υπόλοιπα ντέρμπι με Αρκάδι και ΟΑΧ στο νήμα, και δεν υπάρχουν πλέι οφ, οπότε άξιος. Μου χάλασε και την πρόβλεψη που έβλεπα προβάδισμα στον ΟΑΧ, αλλά χαλάλι του rolleyes.gif

ΑΡΚΑΔΙ ΟΚΑ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 75 - 51
ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΟΑΧ 48 - 46
ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΡΚΑΔΙ ΟΚΑ 59 - 55
ΟΑΧ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 40 - 43



Μόνο η ΕΣΚΑ κι η ΕΣΚΑΝΑ μας λείπουν? Να κάνω"ανακεφαλαίωση" αμα είναι.. smile.gif
BASKET TUNE
Και ο βορράς μας λείπει.
Από ΕΣΚΑΒΔΕ ναι καλά ακούσατε φέτος μετά από 6 χρόνια έγινε κάποιο πρωτάθλημα νεανίδων και στον τελικό επικράτησε ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ του ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ με 72-34

Στην ΕΚΑΣΔΥΜ ήδη γνωρίζουμε για τον Απόλλωνα Πτολεμαίδας (8-0 αήττητος)

Στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ το Σάββατο 10 Μαρτίου στην Ξάνθη με αντίπαλο την ΑΣΠΙΔΑ οι Πάνθηρες Καβάλας χρειάζονται νίκη (έστω και με ένα πόντο) για να αναδειχθούν πρωταθλήτριες. (a propo γνωρίζατε ότι στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ δεν υπάρχει πρωτάθλημα κορασίδων; Ναι, ναι υπάρχει Νεανίδων, παγκορασίδων και κοριτσιών !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στην ΕΚΑΣΚΕΜ ξεκίνησε μόλις στις 10/02/2018 με μόλις τρεις ομάδες Εδεσσαικό, ΑΓΕ Πιερίας και Πιερικό-Αρχέλαο και βάσει προκήρυξης ΕΟΚ δε δικαιούται ο πρωταθλητής να πάει στη 2η φάση αν δεν έχει προηγηθεί πρωτάθλημα με 4 ομάδες. (εδώ βέβαια επιστρατεύεται το <<δια βοής>>.

Στην ΕΚΑΣΧ δε βρίσκω τίποτα πλην του ότι πέρυσι πρωταθλήτρια αναδείχθηκαν οι Σίθωνες!!!!!!!!!!!!

Για Θεσσαλία δε με τίποτα, περιμένω τον ggrilik να συνεννοηθεί με τον Bill Kara
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Mar 4 2018, 23:03 ) *
Για Θεσσαλία δε με τίποτα, περιμένω τον ggrilik να συνεννοηθεί με τον Bill Kara

Οι νεανίδες στην Θεσσαλία βολεύονται με το πρωτάθλημα γυναικών της ΕΣΚΑΘ smile.gif
Το αυτό και στην Χαλκιδική. Γεννάτε γιατί ... tongue.gif
nikos64
καλα εδω οι ορεινοι γονεις και των δυο περνανε δωρεαν ιατρικες εξετασεις με τα καμαρια τους ή καποιος κανει χρυσες δουλειες με τα υπογλωσσια rolleyes.gif .


ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 47 - 48
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 52 - 55



στα αλλα.... αξιοπρεπης εμφανιση του Ζωγραφου οχι σαν την προηγουμενη , η συγκεκριμενη χρονικη περιοδος δεν ειναι η ιδεατη για την ομαδα των πατησιων και μαλλον οχι μονο αγωνιστικα .....

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 41 - 50



δυνατο παιχνιδι πρεπει να εγινε και στον γερακα με χαμηλο σκορ με οτι σημαινει αυτο....

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 40 - 32

και στα αδιαφορα παιχνιδια


ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 32 - 71
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 65 - 9


στην μαχη της παραμονης ξεκαθαριζει το τοπιο
ο Αρης επεσε και μενει ο τεταρτος που θα ειναι μεταξυ Αεκ και Αενκ και ολα θα κριθουν στο ματς της τελευταιας αγωνιστικης μεταξυ τους που η Αεκ υποδεχεται Αενκ και θα θελει στην χειροτερη μια νικη με +5 ποντους .
Αθηναικος και Αμυντας με τις χτεσινες εκτος εδρας νικες τους καθαρισαν απομενει να κερδισουν λαγονησι .
Βεβαια υπαρχει και μια εκκρεμοτητα το παιχνιδι τηνς Αεκ με Αγια που εκκρεμει αλλα ποσο πιθανο ειναι να κερδισει στο κοντοπευκο?

η επομενη αγωνιστικη εχει ως εξης
ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΔΕ 12/03/2018 20:30 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 0 - 0
ΔΕ 12/03/2018 21:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 0 - 0
ΔΕ 12/03/2018 21:30 ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 0 - 0
ΔΕ 12/03/2018 21:30 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 0 - 0
ΔΕ 12/03/2018 21:45 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 0 - 0
ΔΕ 12/03/2018 22:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 0 - 0

το μονο παιχνιδι με ενδιαφερον ειναι αυτο της κορυφης θα μπορεσει η Αγια να κερδισει τον Παο και να κανει το 1-1? δεν ξερω αλλα ο παναθηναικος εχει δειξει μεγαλη σοβαροτητα και συνεπεια δεν θα στοιχηματιζα εναντιον του.

απο τα υπολοιπα δεν εχει κανενα σημασια εκτος αυτο του Αμυντα.... rolleyes.gif που ενταξει ποσο πια να παει το ασανσερ ?
Αενκ κερδισει χασει δεν εχει σημασια το ιδιο και για την Αεκ μονο που θα παιξει ρολο αν θα υπαρχει η διαφορα του πρωτου αγωνα.

Υπαρχει βεβαια και το ακραιο σεναριο να κερδισει η Αεκ ,Αγια (στο ματς που εκκρεμει ) να κερδισει και αθηναικο και να χασει απο την Κηφισια τελευταια αγωνιστικη που θα εχει κερδισει τον πεσμενο Αρη και να μαζευτουν πολλοι εκει στις δεκα νικες αν μαλιστα χασει και ο Ζωγραφου απο Αρη και αυτος στο κολπο και αντε να βγαζουν κομπιουτερακια ...
μην το κανετε το εκανα ή καντε το για επαληθευση σε ολες τις περιπτωσεις πεφτει η Αεκ οποτε καταληγουμε τελευταια αγωνιστικη στο Αεκ -Αενκ θα κριθει .

Γενικο σχολιο αν δεν υπηρχαν οι ομαδες του τοσο χαμηλου επιπεδου θα γινοταν ακομα πιο ενδιαφερον το πρωταθλημα , αν δε δεν υπηρχαν και τοσες πολλες μετακινησεις ακομα καλλιτερα
mikekos
Καλημέρα.. αν δεις λίγο προσεκτικά την βαθμολογία θα διαπιστώσεις πως μόνο αδιάφορο δεν είναι το ματς ΑΕΝΚ-ΑΡΗΣ διότι δεν είναι περασμένο για κάποιο λόγο το 20-0 του Άρη στο Λαγονήσι λόγω μη προσέλευσης γιατρού. Οπότε με ένα βαθμό διαφορά και έχοντας νικήσει ο Άρης στον πρώτο γύρο αν χάσει η αενκ μπαίνει σε περιπέτειες και περιμένει ήττα του Άρη από εφαοζ την τελευταία αγωνιστική στην Πετρούπολη για να μην πέσει...
nikos64
QUOTE(mikekos @ Mar 7 2018, 10:42 ) *
Καλημέρα.. αν δεις λίγο προσεκτικά την βαθμολογία θα διαπιστώσεις πως μόνο αδιάφορο δεν είναι το ματς ΑΕΝΚ-ΑΡΗΣ διότι δεν είναι περασμένο για κάποιο λόγο το 20-0 του Άρη στο Λαγονήσι λόγω μη προσέλευσης γιατρού. Οπότε με ένα βαθμό διαφορά και έχοντας νικήσει ο Άρης στον πρώτο γύρο αν χάσει η αενκ μπαίνει σε περιπέτειες και περιμένει ήττα του Άρη από εφαοζ την τελευταία αγωνιστική στην Πετρούπολη για να μην πέσει...


ουπςςςςςςςςςςςς ναι εχεις δικιο 77.gif

ο Αρης μπορει να γλυτωσει μονο αν η Αεκ μεινει στις 8 νικες τριπλη ισοβαθμια των τριων γινεται ..... κουλουβαχατα παμε στους ποντους γιατι θα εχει η καθε μια απο τις τρεις ενα 2-0 απεναντι στην αλλη !!!!!! και εκει εχει πλεονεκτημα η Αεκ με τις διαφορες που εχει απεναντι σε Αρη.

οποτε ναι η αενκ θελει παση θυσια νικη , λαθος μου .

ανακεφαλαιωση λοιπον

Αεκ ειναι η ομαδα που εχει την τυχη στα χερια της αρκει να κανει 3 στα 3 δυσκολο δεν λεω αλλα αν η Αγια κερδισει την προσεχη δευτερα τον Παναθηναικο θα ειναι παντελως αδιαφορη για το παιχνιδι με την Αεκ αν χασει τοτε θα θελει την νικη για να παρει την δευτερη θεση και το πλεονεκτημα στα πλει-οφ απεναντι στον Σπορτιγκ. Αθηναικος αδιαφορος και αυτος μιας και εχει Λαγονησι τελευταια αγωνιστικη οποτε καταληγουμε παλι στο Αενκ -Αεκ
Αενκ και αυτη κραταει την τυχη στα χερια της πρωτα ομως πρεπει να καθαρισει τον Αρη διαφορετικα θα πρεπει να περιμενει βοηθεια απο ζωγραφου μερια για να παει στο τελευταιο παιχνιδι και εκει να θελει στην χειροτερη περιπτωση ηττα με 4
Αρης αυτος δεν εχει την τυχη στα χερια του αφενος πρεπει να κανει 2 νικες αφετερου θα θελει 3 ηττες της Αεκ που σημαινει ομως η αενκ να κερδισει αεκ ετσι ωστε να σωθει ο Αρης !!!!! με την αεκ να καιγεται για την νικη !!!


ωρε χαμος γινεται κατσε μην δεν παει κανενας γιατρος σε κανενα γηπεδο .... εκει να δεις γλεντια....


ευχαριστω για την διορθωση .....

μονο μην βγει κανεις να μου πει για την περιπτωση της πενταπλης ισοβαθμιας οπου πεφτει ο Αθηναικος ... (γιατι υπαρχει και αυτο !!!!!!)
mikekos
Πολύ ωραίο φινάλε με πολύ ωραία ματς... Ο Άρης αν κάνει 2 νίκες σώθηκε ότι και να γίνει.. θα έχει 2-0 Την αενκ και αν υπάρξει τριπλή ισοβαθμία με ΑΕΚ πέφτει η αενκ.
nikos64
QUOTE(mikekos @ Mar 7 2018, 12:40 ) *
Πολύ ωραίο φινάλε με πολύ ωραία ματς... Ο Άρης αν κάνει 2 νίκες σώθηκε ότι και να γίνει.. θα έχει 2-0 Την αενκ και αν υπάρξει τριπλή ισοβαθμία με ΑΕΚ πέφτει η αενκ.


επ σε επιασα smiley.gif

ξεχνας οτι με αρη μεσα ψαχνουμε 2 για να πεσουν ...

πες οτι κανει ο Αρης τις δυο νικες και η Αεκ κερδιζει αενκ τι γινεται τοτε? η αενκ εχει μεινει στις 8 νικες και πεφτει αρης και αεκ στις 9 με 2-0 η Αεκ , τριπλη ισοβαθμια σωζεται η Αεκ εχει ενα +26 απεναντι στον αρη και ενα - 5 απο αενκ ο αρης εχει αυτο το -26 και ενα +7 με αενκ πρεπει να γινουν ακραια πραγματα και αν μπορει να γινουν ....
mikekos
έχεις δίκιο.. Αυτό δεν το είχα υπολογίσει.. Ευχαριστώ για τη διόρθωση...smile.gif
nikos64
QUOTE(mikekos @ Mar 7 2018, 13:24 ) *
έχεις δίκιο.. Αυτό δεν το είχα υπολογίσει.. Ευχαριστώ για τη διόρθωση...smile.gif

ενταξει 1-1 με αυτογκολ σου smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.