Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
berry
QUOTE(Basketikoc @ Oct 23 2009, 16:24 ) *
Πατωσα στην πρωτη αγωνιστικη με την ομαδα που εβαλα.Επρεπε να βαλω τους Cleveland Kavlaliers που επιασαν 160.5 shot.gif


χαχαχα

και εγω ειχα καλυτερες ομαδες γαμωτο

οι crushers μου με τα αδερφια λαβρινοβιτς πχ

151 ...2625th
thrylos7
Ρε συ Γιάννη, που τον πέτυχες τον Πράις; blech.gif

Ασφαλώς και είχα τον Ντάριους... Τον έβαλαν στο 42, λόγω και του πρόσφατου τραυματισμού του (όταν βγήκαν οι τιμές δεν αναμένοταν να παίξει στην πρεμιέρα)... "έγκλημα" βέβαια ούτως ή άλλως, είναι γνωστή η ικανότητά του να κάνει μεγάλα σκορ.

4 αλλαγές... why not... Ωραία πράγματα.
apkat
E αφου υπηρχε κανονικα στις λιστες..Ξεροντας το ροστερ της Αρμανι σκεφτηκα οτι ο Πραις σε αυτην την ομαδα θα ηταν πρωταγωνιστης..Γκαφα ολκης οντως αλλα ειναι και δικο τους λαθος..

Αληθεια ο Πραις τι κανει στην ζωη του;;
thrylos7
Απασχολούσε τον Άρη θυμάμαι στις φημολογίες πριν και μετά Ματσόν...

Αλλά η Μιλάνο είναι γεμάτη ρε συ στις περιφερειακές θέσεις, ειδικά στο 1...
apkat
QUOTE(thrylos7 @ Oct 27 2009, 00:15 ) *
Απασχολούσε τον Άρη θυμάμαι στις φημολογίες πριν και μετά Ματσόν...

Αλλά η Μιλάνο είναι γεμάτη ρε συ στις περιφερειακές θέσεις, ειδικά στο 1...


Ποιοι ειναι στο 1 και ειναι γεματη;;Φινλει μου ερχεται και Μορντεντε..Ειναι αλλοι;;
thrylos7
Όσο κι αν δεν το πιστεύεις... ναι! Είναι και ο Μπουλέρι (αλήθεια)! tongue.gif
apkat
QUOTE(thrylos7 @ Oct 27 2009, 00:42 ) *
Όσο κι αν δεν το πιστεύεις... ναι! Είναι και ο Μπουλέρι (αλήθεια)! tongue.gif


Πιασαμε και τους συνταξιουχους τωρα;; icon_wave.gif
thrylos7
Δε σου είπα να τον πάρεις... παίζει και παίρνει χρόνο. 3 πλέι μέικερ.
koutsou10
καλα ελειψα 2 μερες κ τραυματιστηκαν 2 παιχτες μου?δεν θα ξαναδωσω ρεπο μου φαινεται μετα τον αγωνα... tongue.gif
xristos_metal
Πιστευω Μπουλοκ και Λαβρινοβιτς θα κανουν παρτυ σημερα.
Gravedigger
Καλά κάνω και αφοσιώνομαι στο fantasy του NBA.Είχα στην ομάδα μου Planinic,Traore και έβγαλαν και οι 2 αρνητικό score.Τους άλλαξα και τους 2 λοιπόν.Το αποτέλεσμα?Ο Κροάτης έβγαλε score 30 Και ο Traore μέχρι τώρα έχει 25 pts,10rebs.
kotzito
Μεχρι τωρα παμε για μεγαλο σκορ.Με Πλανινιτς στους 30,Κριαπα στους 13,Ουινστον στους 14 και Τραορε στους 34 χτυπαμε 150αρι.
Giorgos#4
ξεκινησα σημερα να παιζω αλλα ειμαι πολυ γκαντεμης ρε γαμωτο αφου πηρα καιμακογλου που εμαθα μετα οτι εχει γριπη των χοιρων κλειζα ,τεοντοσιτς κα
Gravedigger
QUOTE (Gravedigger @ Oct 29 2009, 00:19 ) *
Καλά κάνω και αφοσιώνομαι στο fantasy του NBA.Είχα στην ομάδα μου Planinic,Traore και έβγαλαν και οι 2 αρνητικό score.Τους άλλαξα και τους 2 λοιπόν.Το αποτέλεσμα?Ο Κροάτης έβγαλε score 30 Και ο Traore μέχρι τώρα έχει 25 pts,10rebs.

Λοιποοοον!Έδιωξα Planinic,Traore και Preldzic με score 30,34,17...Την επόμενη αγωνιστική θα σας πω ποιους θα διώξω για σίγουρο score.
apkat
Kατι εκανα αυτη την αγωνιστικη αν και φανταζομαι οτι θα επαιξαν πολλα μεγαλα σκορ..Εβγαλα γυρω στο 155 με Ουειφερ να εχει 3 Ακερ 0 και Μοζγκοφ 7..Δηλαδη απο 7 παικτες 145...Ξερουμε μαλλον ποιοι θα φυγουν την επομενη αγωνιστικη.. tongue.gif
Giorgos#4
μπηκα στο private league
και αν και πρωτη μου φορα εβγαλα το μετριοτατο 99

αλλα ακομα δεν μπορω να το χωνεψω πως ανακοινωθηκε οτι ο καιμακογλου εχει γριπη των χοιρων μια ωρα μετα το τελος των μεταγγραφων!!!! blove.gif
apkat
Ρε παιδια αυτος ο cydonian που βγηκε πρωτος αυτην την αγωνιστικη ειναι στο private tou basketforum..Ειναι απο μας;;;

Μπηκα τελικα στην 5αδα με το σκορ μου 154,5..Η ομαδα που εφτιαξα τωρα μετα τις αλλαγες εχει μεσο ορο σκορ 202..Λετε να γινει κανενα θαυμα την επομενη αγωνιστικη;;
cydonian
QUOTE(apkat @ Oct 30 2009, 20:56 ) *
Ρε παιδια αυτος ο cydonian που βγηκε πρωτος αυτην την αγωνιστικη ειναι στο private tou basketforum..Ειναι απο μας;;;

Μπηκα τελικα στην 5αδα με το σκορ μου 154,5..Η ομαδα που εφτιαξα τωρα μετα τις αλλαγες εχει μεσο ορο σκορ 202..Λετε να γινει κανενα θαυμα την επομενη αγωνιστικη;;

Εγώ είμαι αυτός..!! Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό αλλά δεν έτυχε να γράψω ποτέ! Μου έκατσε καλά η ομάδα φαίνεται smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Ας είναι καλά οι Walsh, Traore και Planinic!

Δυστυχώς την 1η αγωνιστική δεν πρόλαβα να φτιάξω ομάδα οπότε έμεινα πίσω στο συνολικό...

Αα και ευχαριστώ τον cheater για την πρόταση του Maric!! 77.gif

Αν κατάλαβα καλά κέρδισα μπαλίτσα, οπότε είναι ό,τι καλύτερο για 1ο δώρο γενεθλίων(31/10) blove.gif
thrylos7
Καλώς ήρθες (επίσημα biggrin.gif ) και συγχαρητήρια cydonian!

Εκεί που άλλοι πουλούσαν (ονόματα να μη λέμε... blech.gif ), εσύ αγόραζες. biggrin.gif
apkat
QUOTE(cydonian @ Oct 30 2009, 21:25 ) *
Εγώ είμαι αυτός..!! Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό αλλά δεν έτυχε να γράψω ποτέ! Μου έκατσε καλά η ομάδα φαίνεται smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Ας είναι καλά οι Walsh, Traore και Planinic!

Δυστυχώς την 1η αγωνιστική δεν πρόλαβα να φτιάξω ομάδα οπότε έμεινα πίσω στο συνολικό...

Αα και ευχαριστώ τον cheater για την πρόταση του Maric!! 77.gif

Αν κατάλαβα καλά κέρδισα μπαλίτσα, οπότε είναι ό,τι καλύτερο για 1ο δώρο γενεθλίων(31/10) blove.gif


Aντε συγχαρητηρια..

Μαριτς πηρα και εγω απο την πρωτη αγωνιστικη..Χθες μας εκατσε..
Giorgos#4
ΑΓΟΡΑΣΑ(αν και νωρις)
Νικολας
Γουολς


ΠΟΥΛΗΣΑ
Καουκενας
Ρουμπιο
Καιμακογλου
thrylos7
Βάλε και 10ο παίκτη ε... (Τον γνωστό Νίκολας εννοείς; Η αντιστοιχία θέσεων βγαίνει; )

Σήμερα δεν μπορώ να μπω όλη μέρα σε site της Ευρωλίγκας...
tsitum
Εχω 5 ομαδεσ πολυ ισαξιες μεταξυ τους, εκαναν σκορ ολες απο 143 μεχρι 166. Στο ανετο βγαινω πρωταθλητης κ 2αθλητης μαζι ολης της Ευρωπης.

Ματ γυρνα στη πραγματικη Ολυμπια της καρδιας σου...
ZiggyStardust
Καλησπέρα

Μπήκα και γω στο private. Καλή επιτυχία σε όλους

Omada G (286 πόντους - ας είναι καλά ο Δαρίος)

Τραγική η επιλογή του Σισκάουσκας. Μαζί με Πέκοβιτς είναι τα αστέρια της ομάδας μου. Τον αγόρασα 87 και τώρα κοστίζει 62. περιμένω να κάνει κανά καλό παιχνίδι για να τον πουλήσω. Δεν τον περίμενα τόσο πεσμένο.

Καμιά πρόταση για point guard γύρω στα 35p - 40p?
Basketikoc
O Τεοντοσιτς ειναι μια καλη λυση σε αυτες τις τιμες.Και στα 2 παιχνιδια του εχει κανει ρανκινγκ πανω απο 11.Δεν ειναι κατι εξαιρετικο αλλα αν θες να παιξεις σιγουρα ειναι καλη επιλογη.
kotzito
QUOTE(ZiggyStardust @ Oct 31 2009, 17:46 ) *
Καλησπέρα

Μπήκα και γω στο private. Καλή επιτυχία σε όλους

Omada G (286 πόντους - ας είναι καλά ο Δαρίος)

Τραγική η επιλογή του Σισκάουσκας. Μαζί με Πέκοβιτς είναι τα αστέρια της ομάδας μου. Τον αγόρασα 87 και τώρα κοστίζει 62. περιμένω να κάνει κανά καλό παιχνίδι για να τον πουλήσω. Δεν τον περίμενα τόσο πεσμένο.

Καμιά πρόταση για point guard γύρω στα 35p - 40p?

Sergio Llull και Νικος Ζησης ειναι τα καλυτερα ονοματα που κοστιζουν 35-40 ποντους.Για μενα ρισκα που μπορει να βγουν ειναι και o Tunceri και πιο χαμηλα ο Raul Lopez.
mantzas
Hello και απο μενα ειμαι σχετικα παλιο μέλος αλλα δεν έτυχε να γραψω..Τι κόλλημα αυτο το fantasy.
Νομιζω καταλαβατε ποιος ειμαι στο Private biggrin.gif
Καλα αποτελεσματα σε ολους!!!
Giorgos#4
QUOTE(Giorgos#4 @ Oct 31 2009, 00:36 ) *
ΑΓΟΡΑΣΑ(αν και νωρις)
Νικολας
Γουολς


ΠΟΥΛΗΣΑ
Καουκενας
Ρουμπιο
Καιμακογλου



πηρα και μορις φινλει της Αρμανι
ο νικολας του παναθηναικου
Razorblade Fish
Εφτιαξα και εγω για πρωτη φορα ομαδα,εστω και στην 3η αγωνιστικη...Διαλεξα μια ισορροπημενη ομαδα,χωρις το μεγαλο ονομα,χωρις δηλαδη καποιον πολυ ακριβο...Αντε να δουμε...Πολυ ενδιαφερον παντως,σιγουρα θα αποτελεσει εθισμο...
Razorblade Fish
Και μια απορια που εχω,αν μπορει ας βοηθησει καποιος:Αν εχω φτιαξει 2 η και παραπανω ομαδες συμμετεχω με ολες αυτες η πρεπει καπως να επιλεξω ποια θα λαβει μερος?
thrylos7
Συμμετέχουν όλες ξεχωριστά. Μπορείς να κάνεις μέχρι 10.
Razorblade Fish
QUOTE(thrylos7 @ Nov 4 2009, 08:06 ) *
Συμμετέχουν όλες ξεχωριστά. Μπορείς να κάνεις μέχρι 10.


Ευχαριστω πολυ Thryle...Απλα με μπερδεψε αυτο εδω το ποστ...

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=351974
thrylos7
Λογικά εννοεί την ομάδα που έβαλε στη λίγκα μας, όπου έχουμε πει να βάζουμε μόνο μία ομάδα. Για να μπεις στη λίγκα, διάβασε προηγούμενα posts (λογικά στην αρχή).

Edit, εδώ: http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=345770 (private leagues)
Razorblade Fish
QUOTE(thrylos7 @ Nov 4 2009, 08:19 ) *
Λογικά εννοεί την ομάδα που έβαλε στη λίγκα μας, όπου έχουμε πει να βάζουμε μόνο μία ομάδα. Για να μπεις στη λίγκα, διάβασε προηγούμενα posts (λογικά στην αρχή).

Edit, εδώ: http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=345770 (private leagues)


Οκ,οι λεπτομερειες εκαναν τη διαφορα...Ευχαριστω και παλι.
Basketikoc
Πολλοι τραυματισμοι παραμονες των αγωνων.Κι οπως ηταν λογικο την πατησα σε μερικες απ τις ομαδες μου αλλα και στην ομαδα που εβαλα στην λιγκα του φορουμ.
Πρελζντιτς,Κινσει,αμφιβολος ο τεοντοσιτς...
thrylos7
Έχεις ακόμα 2,5 ώρες να κάνεις αλλάγες (με τη βοήθεια του reset).
Giorgos#4
ευτυχως που κρατησα τον κλειζα ,εχει 17 ποντους στο ημιχρονο

Γιαννακη στο πρωτο αστοχο σουτ ασε τον εξω να μην χαλασει το ρανκινγκ!
Razorblade Fish
Σε 2 ομαδες,με 3 παικτες να εχουν ολοκληρωσει τις εμφανισεις τους σε καθεμια εχω 51 στη μια και 17 στην αλλη...Μακαρτι(τα εσπασε...) και Σοφο με απογοητευσαν...
Giorgos#4
στην ομαδα μου σατο κλειζα τεοντοσιτς και φινλει πηραν πανω απο τον μεσο ορο τους ενω μονο ο φθηνος μπουμτζε μπουμτζε πηγε χειροτερα απο το αναμενομενο!
apkat
Ρε γαμωτο οπως ειχα κανει τις αλλαγες μου ειχα την τριπλετα Τεοντοσιτς-Γουολς-Σαν Εμετεριο..Μεχρι που χθες ακουω για τον τραυματισμο του Μιλος..Ετσι αναγκαζομαι να αλλαξω τον τεοντοσιτς με τον Πλανινιτς αντι του Γουολς να παρω τον Γκορντον του Αμαρουσιου και αντι του Σαν Εμετεριο να κρατησω τον τραγικο Ουειφερ..Και τελικα ο Μιλος μπαινει μεσα κανονικα και βγαζει και 17..Τζαμπα οι αλλαγες που πιστευω θα μου στοιχισουν..

Ευτυχως πηγε καλα ο Γκορντον..Αλλα ο Γουφερ ειχε 3,3.και απο τον Πλανινιτς δεν νομιζω οτι μπορω να περιμενω το 17αρι του Μιλος..
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Nov 5 2009, 01:33 ) *
Ρε γαμωτο οπως ειχα κανει τις αλλαγες μου ειχα την τριπλετα Τεοντοσιτς-Γουολς-Σαν Εμετεριο..Μεχρι που χθες ακουω για τον τραυματισμο του Μιλος..Ετσι αναγκαζομαι να αλλαξω τον τεοντοσιτς με τον Πλανινιτς αντι του Γουολς να παρω τον Γκορντον του Αμαρουσιου και αντι του Σαν Εμετεριο να κρατησω τον τραγικο Ουειφερ..Και τελικα ο Μιλος μπαινει μεσα κανονικα και βγαζει και 17..Τζαμπα οι αλλαγες που πιστευω θα μου στοιχισουν..

Ευτυχως πηγε καλα ο Γκορντον..Αλλα ο Γουφερ ειχε 3,3.και απο τον Πλανινιτς δεν νομιζω οτι μπορω να περιμενω το 17αρι του Μιλος..


Τωρα που γυρισε ο Λαγκτον καλα κανεις και δεν το περιμενεις...Και εγω που πηρα αντι για τον Πλανινιτς τον Κις βεβαια,τι καταλαβα?Μα 7 λαθη ρε Μπιλυ?Και οι 2 Γκορντον παντως εσκισαν(για τα λεφτα τους...)
Giorgos#4
Σκορ προηγουμενης βδομαδας 99.4
Σκορ χτεσινης μερας

Mπουμτζε -Μπουμτζε 0
Κλειζα 21
Τεοντοσιτς 17
Φινλει 20
Σατο 37

Συνολο 95! smiley.gif

Σημερα περιμενω καλες εμφανισεις απο Νικολας,Σερμαντινι,Ουολς,Βεσελι,Σοκολοφ
apkat
Γυρω στο 130 τελικα..Κριμα γιατι ο Γουολς πεταξε 30αρι παλι και εγω στην θεση του ειχα τον Ουειφερ..

Βεβαια ο σαν Εμετεριο πηγε χαμηλα που ευτχως δεν πηρα..γενικα η ομαδα που θα ειχα πριν τον υποτιθεμενο τραυματισμο τεοντοσιτς θα εβγαζε γυρω στο 150..
Giorgos#4
και ο ουολς σημερα με δικαιωσε
οι νικολας σερμαντινι ηταν αρκετα καλοι ενω ο βεσελι κακος
οι αληθινες απογοητευσεις ομως ειναι ο σοκολοβ... μα καλα -6????

ΕΝΤΙΤ Γυρω στο 150 εβγαλα
Razorblade Fish
QUOTE(Giorgos#4 @ Nov 6 2009, 00:29 ) *
και ο ουολς σημερα με δικαιωσε
οι νικολας σερμαντινι ηταν αρκετα καλοι ενω ο βεσελι κακος
οι αληθινες απογοητευσεις ομως ειναι ο σοκολοβ... μα καλα -6????

ΕΝΤΙΤ Γυρω στο 150 εβγαλα


141 με 2 μηδενικα στη μια μου ομαδα(α ρε Νικολς,τα εσπασες...) και 136 στην αλλη με 1 αρνητικο(Τομας -3,τι να πω...).Εχω πολυ δυνατους ψηλους,στο πλει και στο 3 θελω δουλεια...
leonkalf
Πάτωσα.... 73,1 ενώ την προηγούμενη βδομάδα η ΙΔΙΑ ομάδα είχε κάνει 134.. sad.gif
apkat
Oι πρωτες αλλαγες εγιναν αν και ειμαι σιγουρος οτι μεσα στην ομαδα θα ξαναλλαξουν..Θελω ομως να ακουσω γνωμες για τις αλλαγες μου..

Wafer-Jomantas
Kinsey-San Emeterio
Mozgov-Begic.

O Wafer δεν μπορω να πιστεψω οτι θα ανεβει τωρα συντομα..Ασε που θα κατεβει η αξια του και πολυ ακομα εκτος απροοπτου.Απο την αλλη ο Γιομαντας ερχεται απο καλο παιχνιδι παιζει και ενα απο τα θεωρητικα ευκολοτερα παιχνιδια της η Λιετουβος που πρεπει να κερδισει αρα λεω να τον στηριξω.

Ο Κινσευ εκτος απο το κακο του παιχνιδι σημερα παιζει με την Σιενα που αμυντικα διαλυει τους αντιπαλους και το σκορ σε αυτο το ματς πιστευω αν ειναι να το τραβηξει καποιος αυτος θα ειναι ο Σολομον με τον Γκριρ..Απο την αλλη ο Σαν Εμετεριο παιζει με το Μαρουσι που η Ταου πιστευω οτι θα το παρει και γενικα παιρνει χρονο και προσπαθειες στην Καχα..Ειναι ρισκο αλλα χαμηλου κοστους και πιστευω οτι μπορει να μου κατσει..Αλλωστε χειροτερα απο τον Γουαφερ που ηταν μεχρι σημερα στην ομαδα δεν νομιζω οτι μπορει να παει..

Τελος ο Μοζηκοφ δυστυχως δεν με επεισε οτι μπορει να κανει κατι ενω ο Μπεγκιτς μετα το καλο του παιχνιδι δειχνει να πηγαινει στα καλα περσυνα στανταρ..Ανεβαζει σχεδον στανταρ αξια και παιζει ενα παιχνιδι που οφειλει να χτυπησει στην ρακετα..Πιστευω και αυτος θα βγει..

Ακουω σχολια και προτασεις.
wagner love
QUOTE(apkat @ Nov 6 2009, 04:15 ) *
Oι πρωτες αλλαγες εγιναν αν και ειμαι σιγουρος οτι μεσα στην ομαδα θα ξαναλλαξουν..Θελω ομως να ακουσω γνωμες για τις αλλαγες μου..

Wafer-Jomantas
Kinsey-San Emeterio
Mozgov-Begic.

O Wafer δεν μπορω να πιστεψω οτι θα ανεβει τωρα συντομα..Ασε που θα κατεβει η αξια του και πολυ ακομα εκτος απροοπτου.Απο την αλλη ο Γιομαντας ερχεται απο καλο παιχνιδι παιζει και ενα απο τα θεωρητικα ευκολοτερα παιχνιδια της η Λιετουβος που πρεπει να κερδισει αρα λεω να τον στηριξω.

Ο Κινσευ εκτος απο το κακο του παιχνιδι σημερα παιζει με την Σιενα που αμυντικα διαλυει τους αντιπαλους και το σκορ σε αυτο το ματς πιστευω αν ειναι να το τραβηξει καποιος αυτος θα ειναι ο Σολομον με τον Γκριρ..Απο την αλλη ο Σαν Εμετεριο παιζει με το Μαρουσι που η Ταου πιστευω οτι θα το παρει και γενικα παιρνει χρονο και προσπαθειες στην Καχα..Ειναι ρισκο αλλα χαμηλου κοστους και πιστευω οτι μπορει να μου κατσει..Αλλωστε χειροτερα απο τον Γουαφερ που ηταν μεχρι σημερα στην ομαδα δεν νομιζω οτι μπορει να παει..

Τελος ο Μοζηκοφ δυστυχως δεν με επεισε οτι μπορει να κανει κατι ενω ο Μπεγκιτς μετα το καλο του παιχνιδι δειχνει να πηγαινει στα καλα περσυνα στανταρ..Ανεβαζει σχεδον στανταρ αξια και παιζει ενα παιχνιδι που οφειλει να χτυπησει στην ρακετα..Πιστευω και αυτος θα βγει..

Ακουω σχολια και προτασεις.

Καρντάση το μόνο που θα σου πω εκτός από το: "Καλή τύχη" είναι ότι ο Σόλομον έχει φύγει από την Φενέρ smiley.gif
apkat
Στανταρ αυτο;;Στα 2 πρωτα παιχνιδια επαιξε κανονικα και στο σαιτ της Ευρωλιγκα τον εχει..Ποτε εφυγε;; ohmy.gif ohmy.gif
Basketikoc
Ειχα πειθαρχικο παραπτωμα και τον εδειωξε ο Τανιεβιτς.Το πιθανοτερο ειναι να φυγει και απο την ομαδα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.