Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
ZiggyStardust
Όντως δύσκολη αγωνιστική. 200 είχε ο πρώτος του παιχνιδιού. Εγώ έπεσα για πρώτη φορά από το 145. 120 παρακαλώ με μια ομάδα που έχει μ.ο. 175. Καταστροφή που μπορεί να ήταν μεγαλύτερη αν δεν έκαναν μαγικό 4ο 10λεπτο Μπουρού και Κλέιζα.
Gravedigger
QUOTE (apkat @ Dec 3 2009, 21:12 ) *
Και γω αυτους σκεφτομουν..Η αλλη εναλλακτικη ηταν να φυγει μαζι και ο Ουολς ωστε να χωρεσω και ΔΔ και Σπλιτερ..Αλλα θα ηθελα να χωρεσω και Κλειζα και εκει μπερδευει το πραγμα..

Τελικά αντί McIntyre πήρα τον Popovic που τον είχα και πιο παλιά και βγάζει score,για να χωρέσω και εγώ τον Kleiza (αντί Woods που τον πήρα μόνο για αυτή την αγωνιστική και πήγε 1 χαρά).Το Lavrinovic-Splitter έμεινε ίδιο.

Ο Anderson της Maccabi χτύπησε?Γιατί στο ημίχρονο είχε score 18 και από εκεί και πέρα δεν έπαιξε καθόλου.

Στόχος μου είναι,αφού μάζεψα αρκετά credits, να πάρω παίχτες που είναι πάντα καλοί.Με τις αλλαγές αυτής της βδομάδας οι 5 από τους 10 παίχτες μου είναι από τους καλύτερους σε ranking στην θέση τους.
6-0
Εγώ τα πήγα αρκετά καλά αυτή τη βδομάδα, πάνω από 160

kotzito και apkat eυχαριστώ για την συμβουλή σας για τον Έιντσον.
Πήρε 24,2 ενώ ο Γκεσεβίτσιους μόλις 3.
Κι εγώ προς τα εκεί έκλινα αλλά με προβλημάτιζε ο μειωμένος χρόνος συμμετοχής του τελευταία.
konst
Περιεργη και αυτη η εβδομαδα στην ευρωλιγκα!!!Παρατηρησα οτι υπηρχαν πολλες ομαδες που ειχαν σκορ κοντα στο 150 και λιγες ομαδες με πολυ μεγαλο σκορ.Μαλλον αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι συγκεκριμενοι παικτες πηγαν καλα που τους εχει η πλειοψηφια.Ακομη αυτη την εβδομαδα ειδαμε τον vaggito να επιστρεφει ξανα σε καλες θεσεις οπως τον ειχαμε συνηθισει περσι.
Cheater
Εγω παιδια η απολυτη καταστροφη... 3 χρονια παιζω τετιο σκορ δεν εχω ξανακανει... Να νε καλα ο Hawkins και ο Becirovic με τα -7 και -2 αντιστοιχα... Τουλαχιστον εχω φροντισει να χω υψηλα credids και λεω να παρω τωρα τους σταθερους καλους μου παιχτες που πανω τους στηριζομουν τις διο τελευτεες χρονιες..(Στυλ Ναβαρο, Ρακοσεβιτς, Φισερ)
apkat
Για πειτε μου την γνωμη σας..

Φευγουν Γιουλ Μακαρτι Νταριους και ερχονται Διαμαντιδης Ειντσον Μορις..Πιστευετε καλες ειναι;;

Ηθελα να βαλω Κλειζα αυτην την αγωνιστικη με Παπαλουκα και Μορις αλλα η γριπη του Λινας μου τα χαλασε ολα..

Χμ..Αν και τωρα που το σκεφτομαι αφου θα λειπει ο Λινας ισως ειναι πολυ καλη περιπτωση γιθα τους ψηλους ο Μπουρουσης..Αλλαζουν τα δεδομενα..

Ναι λοιπον αλλαξα..Εφυγαν οι ιδιοι και ηρθαν ο Διαματιδης ο Μπουρουσης και ο Τσιλι..Οι 2 του Ολυμπιακου ειναι που επιρεαζονται περισσοτερο απο την απουσια του Κλειζα και θεωρω οτι και θα παιξουν και θα πανε καλα..Αλλωστε και οι 2 στα εντος ειναι συχνα καλοι και συνηθως ειδικα ο Μπουρουσης επιλεγει τα μεγαλα ματς για μεγαλες εμφανισεις..Εμειναν και 20 κρεντιτς ανεκμεταλευτα..
kotzito
QUOTE(apkat @ Dec 6 2009, 23:13 ) *
Για πειτε μου την γνωμη σας..

Φευγουν Γιουλ Μακαρτι Νταριους και ερχονται Διαμαντιδης Ειντσον Μορις..Πιστευετε καλες ειναι;;

Ηθελα να βαλω Κλειζα αυτην την αγωνιστικη με Παπαλουκα και Μορις αλλα η γριπη του Λινας μου τα χαλασε ολα..

Χμ..Αν και τωρα που το σκεφτομαι αφου θα λειπει ο Λινας ισως ειναι πολυ καλη περιπτωση γιθα τους ψηλους ο Μπουρουσης..Αλλαζουν τα δεδομενα..

Ναι λοιπον αλλαξα..Εφυγαν οι ιδιοι και ηρθαν ο Διαματιδης ο Μπουρουσης και ο Τσιλι..Οι 2 του Ολυμπιακου ειναι που επιρεαζονται περισσοτερο απο την απουσια του Κλειζα και θεωρω οτι και θα παιξουν και θα πανε καλα..Αλλωστε και οι 2 στα εντος ειναι συχνα καλοι και συνηθως ειδικα ο Μπουρουσης επιλεγει τα μεγαλα ματς για μεγαλες εμφανισεις..Εμειναν και 20 κρεντιτς ανεκμεταλευτα..

Καλα ειναι.Ο Διαμαντιδης ειναι σταθερη αξια,καθως σιγουρα θα δωσει ενα 10αρακι και αν ειναι στην μερα του μπορει να φτασει και 25.Ο Μπουρουσης και εγω πιστευω οτι θα κανει καλη εμφανιση με την Μαλαγα και ειναι και σε μινι-φορμα οποτε ειναι καλη επιλογη.


Eγω σκεφτομαι να διωξω Πλανινιτς(φτηνη επιλογη σχετικα αλλα ειναι η του υψους η του βαθους) και σκεφτομαι μηπως διωξω και Χαλπεριν και Μπλουθενταλ.Ο Ισραηλινος εχει δωσει καλo σκορ τελευταια,αλλα φοβαμαι επειδη και αυτος δεν εχει σταθερη αποδοση.Ο Μπλουθενταλ μου εδωσε καλο σκορ,αλλα απεναντι στην Ταου δεν νομιζω να παρει παραπανω απο 5-6.Στην θεση τους σκεφτομαι να παρω Ραουλ Λοπεζ,Ναβαρο και Μπιελιτσα.


Εντωμεταξυ παρατηρησα οτι τον Παπανικολαου τον εχει ως playmaker tongue.gif
apkat
Σημερα ο ΔΔ πεταξε 34 +10%..Περιμενω αναλογο σκορ και στην Ρωσσια.. tongue.gif tongue.gif
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Dec 6 2009, 23:13 ) *
Για πειτε μου την γνωμη σας..

Φευγουν Γιουλ Μακαρτι Νταριους και ερχονται Διαμαντιδης Ειντσον Μορις..Πιστευετε καλες ειναι;;

Ηθελα να βαλω Κλειζα αυτην την αγωνιστικη με Παπαλουκα και Μορις αλλα η γριπη του Λινας μου τα χαλασε ολα..

Χμ..Αν και τωρα που το σκεφτομαι αφου θα λειπει ο Λινας ισως ειναι πολυ καλη περιπτωση γιθα τους ψηλους ο Μπουρουσης..Αλλαζουν τα δεδομενα..

Ναι λοιπον αλλαξα..Εφυγαν οι ιδιοι και ηρθαν ο Διαματιδης ο Μπουρουσης και ο Τσιλι..Οι 2 του Ολυμπιακου ειναι που επιρεαζονται περισσοτερο απο την απουσια του Κλειζα και θεωρω οτι και θα παιξουν και θα πανε καλα..Αλλωστε και οι 2 στα εντος ειναι συχνα καλοι και συνηθως ειδικα ο Μπουρουσης επιλεγει τα μεγαλα ματς για μεγαλες εμφανισεις..Εμειναν και 20 κρεντιτς ανεκμεταλευτα..


Σιγουρα Μπουρουση αντι Λαβρινοβιτς...Μαζι σου 100%.Ειδικα αν εχεις ηδη Μαριτς ειναι μονοδρομος.Ο Διαμαντιδης σταθερη αξια,αλλα εγω δεν θα τον επαιρνα.Εκανε βεβαια 35αρι σημερα,αλλα ο Σαρας πρεπει σιγα-σιγα να παρει χρονο και θα παρει και απο αυτον...Εγω θα επαιρνα οποιον απο τους 2 Mc δεν εχεις.Ο Τσιλι εξαιρετικη επιλογη,με προβληματιζει μονο το ποτε θα γυρισει.

QUOTE(kotzito @ Dec 6 2009, 23:31 ) *
Καλα ειναι.Ο Διαμαντιδης ειναι σταθερη αξια,καθως σιγουρα θα δωσει ενα 10αρακι και αν ειναι στην μερα του μπορει να φτασει και 25.Ο Μπουρουσης και εγω πιστευω οτι θα κανει καλη εμφανιση με την Μαλαγα και ειναι και σε μινι-φορμα οποτε ειναι καλη επιλογη.


Eγω σκεφτομαι να διωξω Πλανινιτς(φτηνη επιλογη σχετικα αλλα ειναι η του υψους η του βαθους) και σκεφτομαι μηπως διωξω και Χαλπεριν και Μπλουθενταλ.Ο Ισραηλινος εχει δωσει καλo σκορ τελευταια,αλλα φοβαμαι επειδη και αυτος δεν εχει σταθερη αποδοση.Ο Μπλουθενταλ μου εδωσε καλο σκορ,αλλα απεναντι στην Ταου δεν νομιζω να παρει παραπανω απο 5-6.Στην θεση τους σκεφτομαι να παρω Ραουλ Λοπεζ,Ναβαρο και Μπιελιτσα.


Εντωμεταξυ παρατηρησα οτι τον Παπανικολαου τον εχει ως playmaker tongue.gif


Του βαθους συνηθως...Ραουλ Λοπεζ δεν θα επαιρνα,καλυτερα Χολντεν σε αυτα τα λεφτα.Θα προτιμουσα Τσιλι,οχι Ναβαρο.Μπλουθενταλ δεν ξερω ποσο κανει αλλα υπαρχουν σιγουρα καλυτερες επιλογες.
apkat
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 6 2009, 23:54 ) *
Σιγουρα Μπουρουση αντι Λαβρινοβιτς...Μαζι σου 100%.Ειδικα αν εχεις ηδη Μαριτς ειναι μονοδρομος.Ο Διαμαντιδης σταθερη αξια,αλλα εγω δεν θα τον επαιρνα.Εκανε βεβαια 35αρι σημερα,αλλα ο Σαρας πρεπει σιγα-σιγα να παρει χρονο και θα παρει και απο αυτον...Εγω θα επαιρνα οποιον απο τους 2 Mc δεν εχεις.Ο Τσιλι εξαιρετικη επιλογη,με προβληματιζει μονο το ποτε θα γυρισει.


Λες ο Τμακ να παει πιο πανω απο τον ΔΔ;;Μου φαινεται δυσκολο..Μπα θα προτιμησω ΔΔ..

Γυρνα αυριο ο Τσιλς αν δεν κανω λαθος..Οποτε θα εχει και 2-3 προπονησεις..

Μαριτς σαφως εχω απο την πρωτη αγωνιστικη.. tongue.gif
ZiggyStardust
Θα ήθελα την άποψή σας για δυο θέσεις
Σαρούνας - Βισνιέφσκι - Ρακόσεβιτς
Μπέγκιτς - Καούν - Τελέτοβιτς
Razorblade Fish
QUOTE(ZiggyStardust @ Dec 7 2009, 02:03 ) *
Θα ήθελα την άποψή σας για δυο θέσεις
Σαρούνας - Βισνιέφσκι - Ρακόσεβιτς
Μπέγκιτς - Καούν - Τελέτοβιτς


O Ρακοσεβιτς δεν παιζει 1...Απο τους αλλους 2 μαλλον Βισνιεφσκι,ο Παο εχει σχετικα δυσκολο ματς και ο Σαρας θα παιξει λιγο λογικα.Αλλα και παικτες της Μακαμπι αποφευγω να παιρνω,ειναι ασταθεις οι περισσοτεροι και περιεργοι οι χρονοι...Δυσκολο το διλημμα.Για σεντερ,αν δεν επιστρεψει ο Σοκολοφ,θα επαιρνα Καουν.
ZiggyStardust
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 7 2009, 02:39 ) *
O Ρακοσεβιτς δεν παιζει 1...Απο τους αλλους 2 μαλλον Βισνιεφσκι,ο Παο εχει σχετικα δυσκολο ματς και ο Σαρας θα παιξει λιγο λογικα.Αλλα και παικτες της Μακαμπι αποφευγω να παιρνω,ειναι ασταθεις οι περισσοτεροι και περιεργοι οι χρονοι...Δυσκολο το διλημμα.Για σεντερ,αν δεν επιστρεψει ο Σοκολοφ,θα επαιρνα Καουν.

Πλάνινιτς ήθελα να γράψω
Thanx
apkat
Θα παιξει ο Λινας λεει τελικα..Και τωρα τι κανουμε;;Παμε να τον παρουμε η τον αφηνουμε και κραταμε Τσιλι και Μπουρου;;

Δηλαδη προτιματε τριπλετα Παπαλουκα Κλειζα Μπουρουση η Διαμαντιδη τσιλς Μπουρουση;;
kotzito
QUOTE(apkat @ Dec 7 2009, 20:42 ) *
Θα παιξει ο Λινας λεει τελικα..Και τωρα τι κανουμε;;Παμε να τον παρουμε η τον αφηνουμε και κραταμε Τσιλι και Μπουρου;;

Δηλαδη προτιματε τριπλετα Παπαλουκα Κλειζα Μπουρουση η Διαμαντιδη τσιλς Μπουρουση;;

Δυσκολο διλημμα.Εγω αν ηθελα την σιγουρια θα επαιρνα Κλειζα,αν το πηγαινα για ρισκο θα επαιρνα Τσιλντρες.Αν ειχα την ευκαιρια παντως θα επαιρνα αλλον απο αυτους(που να δινει παρομοιο σκορ),γιατι ο Κλειζα δεν νομιζω να παιξει παραπανω απο 25 λεπτα και ο Τσιλντρες ειναι αγνωστο σε τι κατασταση θα εμφανιστει.
apkat
Μα ειναι σιγουρια ο απροπονητος επι μια εβδομαδα Κλειζα;;Ο Τσιλς απο σημερα θα κανει κανονικα προπονησεις και μεχρι την Πεμπτη θεωρητικα θα ειναι ετοιμος..Ο Κλειζα απο την αλλη λογικα θα ξαναδει τους συμπαικτες την πεμπτη απο το προηγουμενο Σαββατο..

Ισως πρεπει να περιμενω κι αλλο ωστε να δω την τεταρτη ποια ειναι η κατασταση των 2.κανεις αλλος εχει αποψη;;
kotzito
QUOTE(apkat @ Dec 7 2009, 21:19 ) *
Μα ειναι σιγουρια ο απροπονητος επι μια εβδομαδα Κλειζα;;Ο Τσιλς απο σημερα θα κανει κανονικα προπονησεις και μεχρι την Πεμπτη θεωρητικα θα ειναι ετοιμος..Ο Κλειζα απο την αλλη λογικα θα ξαναδει τους συμπαικτες την πεμπτη απο το προηγουμενο Σαββατο..

Ισως πρεπει να περιμενω κι αλλο ωστε να δω την τεταρτη ποια ειναι η κατασταση των 2.κανεις αλλος εχει αποψη;;

Eννοω οτι ο Κλειζα στανταρ θα δωσει μεταξυ 10-15,ενω ο Τσιλντρες στην κατασταση που βρισκεται μπορει να δωσει απο 5 εως 25.Και ο Κλειζα δεν ειναι απροπονητος μια βδομαδα.Παρασκευη επαθε την γριπη,λογικα απο αυριο θα επιστρεψει στις προπονησεις.
apkat
Oχι βρε συ..Λογικα προπονησεις δεν θα κανει καθολου μεχρι το ματς..Αν εμπαινε απο αυριο στις προπονησεις δεν θα συζητουσαμε για το αν θα παιξει..και αν εμπαινε απο αυριο δεν θα συζητουσα για το αν θα τον παρω.

Απλα φοβαμαι μην ειναι εξασθενιμενος λογω γριπης και παιξει 10 λεπτα και δεν κανει τιποτα..Ενω ο Τσιλς 100% θα παρει το 30λεπτο του..Παντως και για τα σκορ που λες διαφωνω..Ναι ειναι ο Κλειζα σταθερος(σε πιο πανω τιμες) αλλα και ο τσιλι εντος εδρας ειναι παντα πολυ σταθερος και σχεδον μονιμα βγαζει ενα σκορ γυρω στο 15.

Eντιτ:Τωρα ειδα οτι ο Κλειζα μπορει αυριο να κανει ενα μικρο μερος της προπονησης..Αν ισχυει αυτο την τεταρτη λογικα θα προπονηθει κανονικα..Οποτε αν εχει μια προπονηση πριν το παιχνιδι κατι μπορει να γινει..Το ερωτηματικο παραμενει.. tongue.gif

Στο red planet απο την αλλη λεει οτι δεν θα προπονηθει αυριο και θα δοκιμασει την τεταρτη να δει αν θα μπορεσει..Who Knows?
mantzas
Egw pantws protimw Josh me 55 k mes to klima me 2-3 proponiseis k sigouro xrono simmetoxis apo to Linas me gripi exasthenimeno me misi proponisi k 70 credits.....

Twra kaneis dn xerei vevaia ola mesa sto gipedo tha fanoun
Razorblade Fish
Η πιο δυσκολη αγωνιστικη αυτη για μενα..Εχω προβληματιστει πολυ γιατι ειδικα εντος εμπιστευομαι πολυ Ολυμπιακο και ειδικοτερα Κλειζα-Τσιλι...Αλλα και Μπουρουση-Παπαλουκα...Τωρα ομως που ο ενας εχει γριπη και ο αλλος ηταν USA,προβληματιζομαι.Και ειδικα για τη θεση του Κλειζα δεν εμπιστευομαι αλλον παικτη τοσο,σε καμια θεση...Προβλημα,προβλημα...Και λεω να ρισκαρω και με Καουν,ορατο το ενδεχομενο τραγωδιας...
apkat
Ti εγινε γαμωτο με τον Λανγκφορντ;;;Γιατι δεν παιζει;;Δεν τον ειχε στους τραυματιες..Κριμα η αγωνιστικη..
ZiggyStardust
Langford τραυματίας
Καλή αρχή κάναμε με ολοστρόγγυλο μηδενικό
apkat
Aδερφε ZiggyStardust την πατησαμε και οι 2..Το εγραψε πουθενα οτι ειναι τραυματιας;;;Τα νυχια μου να μυρισω;;
ZiggyStardust
QUOTE(apkat @ Dec 9 2009, 20:09 ) *
Aδερφε ZiggyStardust την πατησαμε και οι 2..Το εγραψε πουθενα οτι ειναι τραυματιας;;;Τα νυχια μου να μυρισω;;

http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...nda/257651.html

Μόλις το βρήκα εδώ. Μάλλον αργά το διάβασα το άρθρο. Το site της euroleague παντως δεν ενημέρωσε. Τραγικό...
kotzito
Ημουνα αναμεσα στον Βασκεθ και τον Λορμπεκ και τελικα επελεξα τον Λορμπεκ.Αποτελεσματα;Ο Βασκεθ 30 και ο Λορμπεκ 4. shot.gif sad.gif


Γενικα δεν πηγε καλα αυτη η βδομαδα.Με εξαιρεση τον Τελετοβιτς που επιασε 29 και τους Καιμακογλου και Χαλπεριν που κινηθηκαν γυρω στο 20,ολοι οι υπολοιποι πηραν κατω απο 10.
cydonian
Λαμπάδα στον Μάριτς σήμερα, γιατί αλλιώς θα συνεχιζόνταν το σερί αρνητικών ρεκόρ απ την ομάδα μου... Ο Ντιν το χαβά του (-2), ο Τεόντοσιτς μας γλίτωσε απ τα χειρότερα με τα τρίποντα στο τέλος (0 αντί για -7 icon_drunk.gif), δεν έπαιξε και ο Λάνγκφορντ (απαράδεκτο το site της ευρωλίγκας)... Πρέπει να είμαι γύρω στο 140..
Razorblade Fish
203 με γιγα Μαριτς και γιγα Καουν.Ρακοσεβιτς και Κλειζα εξαιρετικοι...Να τραβαγε και ο Τραορε...Πολλα ζηταω μαλλον...
apkat
Kαι μενα ο μαριτς μονο με εσωσε..Την πατησα και με τον λανγκφορντ..Τελικα ηρθε το φτωχο για τα δεδομενα της αγωνιστικης 143,8

Λοιπον για ακουστε πρωτες σκεψεις για την εβδομαδα που ερχεται να μου πειτε..

Φευγουν Ουολς-Μπεγκιτς-Τραορε και ερχονται Σπανουλης-Πεκοβιτς-Χατσον

Ο Ουολς πλεον δεν ανεβαζει αξια κανει και μια κοιλια και εχει πολυ δυσκολο παιχνιδι με την καχα..Αντ αυτου ο Σπανουλης ερχεται απο μεγαλο παιχνιδι και εχει να παιξει ενα μεγαλο παιχνιδι με Ρεαλ που θα παρει πολυ χρονο λογικα και λογω απουσιας ΔΔ.Ειναι και παικτης των μεγαλων ματς οποτε τον βλεπω να πηγαινει καλα.

Οι Μπεγκιτς Τραορε εχουν παρει την κατω βολτα και αντ'αυτων παιρνω Πεκοβιτς που ειναι σταθερα καλος και στο ΟΑΚΑ ενα παραπανω και ας εχει δυσκολο αντιπαλο και Χατσον που εντος συνηθως τα παει καλα και λογικα θα κερδισει το Μαρουσι στην Ιταλια...Νομιζω σε καλη κατευθηνση ειναι οι αλλαγες..

Για να ακουσω κανενα σχολιο..
konst
Λοιπον αυτη η εβδομαδα πραγματικα ειναι ξεχωριστη και ειναι η αιτια που δεν μπορει να με παρει ο υπνος.Πριν απο λιγες ωρες μιλαγα με το φιλο μου το teopt13-1908 και μου ειπε οτι το σκορ που εκανε ο Maric σημερα δεν θα το εκανε ουτε ο Duncan στο 2k10(ισως αμα τον χειριζοταν ο Νικος χαχαχα).Μεγαλα σκορ αλλα δυστυχως οπως παντα και μικρα ......Σημερα σε ορισμενες φασεις πεταξα μπουκαλια απο το θυμο μου αλλα σε αλλες πανυγηρησα με ευχαριστηση.Θα το πω και ας με πειτε γραφικο I LOVE THIS GAME!!!!!
cydonian
QUOTE(apkat @ Dec 11 2009, 04:03 ) *
Kαι μενα ο μαριτς μονο με εσωσε..Την πατησα και με τον λανγκφορντ..Τελικα ηρθε το φτωχο για τα δεδομενα της αγωνιστικης 143,8

Λοιπον για ακουστε πρωτες σκεψεις για την εβδομαδα που ερχεται να μου πειτε..

Φευγουν Ουολς-Μπεγκιτς-Τραορε και ερχονται Σπανουλης-Πεκοβιτς-Χατσον

Ο Ουολς πλεον δεν ανεβαζει αξια κανει και μια κοιλια και εχει πολυ δυσκολο παιχνιδι με την καχα..Αντ αυτου ο Σπανουλης ερχεται απο μεγαλο παιχνιδι και εχει να παιξει ενα μεγαλο παιχνιδι με Ρεαλ που θα παρει πολυ χρονο λογικα και λογω απουσιας ΔΔ.Ειναι και παικτης των μεγαλων ματς οποτε τον βλεπω να πηγαινει καλα.

Οι Μπεγκιτς Τραορε εχουν παρει την κατω βολτα και αντ'αυτων παιρνω Πεκοβιτς που ειναι σταθερα καλος και στο ΟΑΚΑ ενα παραπανω και ας εχει δυσκολο αντιπαλο και Χατσον που εντος συνηθως τα παει καλα και λογικα θα κερδισει το Μαρουσι στην Ιταλια...Νομιζω σε καλη κατευθηνση ειναι οι αλλαγες..

Για να ακουσω κανενα σχολιο..

Το Σπανούλη ήμουν έτοιμος να τον πάρω από αυτή την αγωνιστική αλλά προτίμησα τον Τσίλι, ο Πέκοβιτς δύσκολα θα κάνει κακό παιχνίδι, ο Χάτσον είναι σχετικά σταθερός. Εγώ σκέφτομαι (είναι και νωρίς ακόμα) μήπως πάρω στη θέση του Τραορέ τον Ρέγιες που φαίνεται να παίρνει μπρος, αλλά έχει δύσκολο παιχνίδι εκτός, αλλιώς μπορεί να βολευτώ με τον Χάτσον. Βέβαια μπορεί να δίωξω αντί για τον Τραορέ τον Ντάριους και να αδειάσω χώρο για ένα καλό γκάρντ στη θέση του Ντίν(ουστ). Αυτά σαν πρώτες σκέψεις. blove.gif
leonkalf
Έκανα all time high score χθες, με 210,4 !!! smile.gif Μπράβο στους παίκτες μου!!

Και φυσικά 1η θέση στη λίγκα μας (για αυτή την αγωνιστική) !!
lamar
QUOTE(leonkalf @ Dec 11 2009, 15:55 ) *
Έκανα all time high score χθες, με 210,4 !!! smile.gif Μπράβο στους παίκτες μου!!

Και φυσικά 1η θέση στη λίγκα μας (για αυτή την αγωνιστική) !!

Εγω θα εκανα αν δεν ηταν οι Μαριτς, Κλειζα all time low!!!!!!
Cheater
Εγω εκανα 170 με Langford που ειναι απαραδεχτο οτι δεν ειχαμε ενημερωση... Maric και ξερο ψωμι.. Δεν το περιμενα οτι θα αποδειχτει λιρα εκατο οταν τον εγραφα στην αρχη ως ταλεντακι wink.gif Να νε καλα οι παιχτες που πηρα αυτην την αγωνιστικη..(Navaro, Rako, Peko). Απο εκει και περα... δεν θα προτεινα Hutson, δν ειναι σταθερος, διαβασα και σε ενα σαιτ οτι παει να πληρωσει και το μαρμαρο για την κακη πορεια της Ρομα, και πραγματικα τρελαθηκα που πηγε τοσο καλαα... Τον εχω απο την αρχη, παντα προσπαθω να τον ξεφορτωθω, αλλα παντα εχω αλλες προτερεοτητες... Απο εκει κε περα, τσαντιστηκα λιγακι που ειδα τον Hawkinks να περνει 20ακι, καθως το ασχημο παιχνιδι της μοιρας το χω δει πολλες φορες φετος...

υ.γ. Νομιζω ο μαριτς θα μας δωσει περιπου 13 σιγουρα κρεντιτς αν δεν κανει κανα τραγικο σκορ την επομενη αγωνιστικη wink.gif
υ.γ.2 σκεφτομε Kaun αντι Traore. Ειναι ρισκο?
ZiggyStardust
QUOTE(Cheater @ Dec 11 2009, 18:39 ) *
υ.γ. Νομιζω ο μαριτς θα μας δωσει περιπου 13 σιγουρα κρεντιτς αν δεν κανει κανα τραγικο σκορ την επομενη αγωνιστικη wink.gif
υ.γ.2 σκεφτομε Kaun αντι Traore. Ειναι ρισκο?

Εγώ φίλε τριγυρνάω τον Καούν 3 αγωνιστικές τώρα και δεν το τολμάω. Τεράστιο λάθος. Με τόσους τραυματίες στους ψηλούς της CSSKA και χρόνο παίρνει και αυτοπεποίθηση έχει αποκτήσει. Αυτή την αγωνιστική θυσιάζω τον Βελίτσκοβιτς για πάρτι του αν σε βοηθάει καθόλου αυτό.
Ερώτηση προς φόρουμ. Έχετε καμιά πληροφόρηση για Λάνγκφορντ;
kotzito
Για αυτη την βδομαδα σκεφτομαι να διωξω Μπλουθενταλ,Λορμπεκ και Μπουλερι και να παρω Τουντσερι,Ναχμπαρ,Μοζγκοφ.Ποια ειναι η αποψη σας;
rchos
ερωτηση: να παρω στη θεση του τσιλι τον σπανουλη τον λογκαν η τον γουινστον?
apkat
Σπανουλη για μενα αυτην την αγωνιστικη..Τον πηρα και εγω..
rchos
βασικα τον λογκαν πηρα χτες μα απο χτες το σκεφτομαι πολυ.θα κραταγα τσιλι μα πηρα κλειζα στη θεση του λανγκφορντ και εχω ηδη μπουρουση οποτε δεν θελω τριτο παιχτη του ολυμπιακου.
εκτος απο κλειζα πηρα και τελετοβιτς στην θεση του τραορε.οποτε μια αλλαγη μου εμεινε ειτε να διωξω μπουρου ειτε τσιλι μα μου φαινεται πιο ενδιαφερον να παρω εναν απο τους τρεις γκαρντ που ειπα παρα καποιον στη θεση του μπουρου.
apkat
Eγω παντως εχω 3 παικτες του Ολυμπιακου και δεν εχω προβλημα.. tongue.gif

mrproedros
Euroleague 2010 - Week 8 Panathinaikos Athens - Real Madrid 67-76 (17-12-09) regular season - highlights





1 φαουλ γισ σπαμ.μην ποσταρεις παντου τα βιντεο μα στο ενα τοπικ που ταιριαζουν.rchos
euroleague_addicted
QUOTE(thrylos7 @ Nov 28 2009, 00:06 ) *
Όσο έχω τη στήριξή σου δε φοβάμαι τίποτα... biggrin.gif


Τα έλεγα εγω για την υψηλή τάση smiley.gif
thrylos7
Κι εγώ τα έλεγα για τη στήριξή σου! thumbsup.gif

Περιμένω ακόμη μεγαλύτερη εμψύχωση το νέο έτος... tongue.gif
Giorgos#4
o Oυολς ο τζαμπερ και ο ναχμπαρ με εκαψαν με συνολικο σκορ -2 !!!!
ποιους μου προτεινετε να παρω στην θεση τους?

ο Ουολς γκαρντ με καρεντ κοστ 80
ο Τζααμπερ πλαιυ μεικερ με καρεντ κοστ 34
και ο ναχμπαρ ψηλος με καρεντ κοστ 35


cydonian
Εγώ επέστρεψα στα καλά σκορ με 194.7 και θέση 112. Συνολικά είμαι ακόμη πολύ πισω (2260). Αν έπαιζε και ο Σπανούλης καλά θα είμασταν τέλεια!

QUOTE(Giorgos#4 @ Dec 18 2009, 16:28 ) *
o Oυολς ο τζαμπερ και ο ναχμπαρ με εκαψαν με συνολικο σκορ -2 !!!!
ποιους μου προτεινετε να παρω στην θεση τους?

ο Ουολς γκαρντ με καρεντ κοστ 80
ο Τζααμπερ πλαιυ μεικερ με καρεντ κοστ 34
και ο ναχμπαρ ψηλος με καρεντ κοστ 35

Εγώ θα σου λεγα να πάρεις κάτι φθηνό απο τα γκαρντ, ο Μάρσαλ της Ασβέλ είναι καλή περίπτωση (47.8) και αν συνεχίσει καλά θα αυξάνει credits συνεχώς, αλλιώς γύρω στα 60 Ρακόσεβιτς ή Ουίνστον.
Μετά θα μπορείς να δώσεις περισσότερα στις άλλες θέσεις. Για ψηλούς ο Καούν είναι φθηνός και έχει κάνει παιχνιδάρες και αν τον πάρεις θα μπορείς να πάρεις ακριβό PG.
Η δική μου πρόταση είναι Πόποβιτς-Μάρσαλ-Καούν.
kotzito
QUOTE(Giorgos#4 @ Dec 18 2009, 16:28 ) *
o Oυολς ο τζαμπερ και ο ναχμπαρ με εκαψαν με συνολικο σκορ -2 !!!!
ποιους μου προτεινετε να παρω στην θεση τους?

ο Ουολς γκαρντ με καρεντ κοστ 80
ο Τζααμπερ πλαιυ μεικερ με καρεντ κοστ 34
και ο ναχμπαρ ψηλος με καρεντ κοστ 35

Απο γκαρντ συμφωνω οτι ο Ουινστον ειναι πολυ καλη λυση.Παιζει σχεδον μονος του στην Ρομα και δινει σταθερα παραπανω απο 10-12.Απο pg καλες λυσεις κοντα στην αξια του Τζααμπερ θα σου προτεινα Χολντεν και Τεοντοσιτς,για ψηλους αντι του Ναχμπαρ καλοι ειναι οι Ντονγκ,Μπιελιτσα και Καουν.
Giorgos#4
ευχαριστω πολυ !

νομιζω πως θα παρω τελικα τον Μαρσαλ

για τεοντοσιτς μαλλον δεν θα τον παρω γιατι εχω τον παπαλουκα και συν τοις αλλοις μου φαινεται οτι ειναι ντεφορμε
konst
Ποια πιστευετε οτι θα ειναι η τιμη του Γιαριτς??Ελα να πεφτουν τα στοιχηματα....
Cheater
53 θα κανει ο Jaric!

Λοιπον γραφω τωρα στο ακυρο, γιατι απο οτι ειδα φετος, πασχω απο ενα μεγαλο προβλημα στον διαγωνισμο...
Τα δυο προηγουμενα χρονια που επαιζα, η ομαδα μου που επερνε το μεγαλυτερο σκορ στην αρχη, ηταν καθολη την διαρκεια του διαγωνισμου η καλητερη μου, και ετσι μπορουσα να επικεντρωθω σε αυτην, περισσοτερο στις μεταγραφες, χωρις ομως να παρατησω τις αλλες (αποτελεσμα οτι η δευτερη καλητερη μου περσυ βγηκε κοντα στην 1000αδα...
Φετος ομως στις 6 απο τις 7 αγωνιστικες που χουμε παιξει, εχω παααντα καινουρια ομαδα στην κορυφη... Εε και αυτο ειναι προβλημα, γιατι εχω κολλησει στην 3000η θεση =/
Πχ, ξεκινησε μια ομαδα μου με 110αρια, και τωρα με 3 συνεχομενα 190αρια ειναι κορυφη....

Πειτε μου αν μπορειτε καμια λυση...
Καλες Γιορτες!
Αλκιφρων απο την κατασπρη Αυστρια wink.gif
Giorgos#4
Tελικα αλλαξα παπαλουκα,τζααμπερ γουλς και πηρα γιασικεβιτσιους ,τεοντοσιτς και κλειζα
Razorblade Fish
Εγω εδωσα Παπαλουκα και Σισκαουσκας και πηρα Μακινταιρ και ΜακΚαρτυ...Το σκεφτομαι να δωσω τον εκνευριστικα μπλαζε Μπουρουση για Βελιτσκοβιτς...Αλλα μαλλον δεν θα το κανω
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.