Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Razorblade Fish
Τελετοβιτς η Ναχμπαρ;;;;Θα προτιμουσα Τελετοβιτς,αλλα φοβαμαι οτι η ΤΣΣΚΑ θα παει το ματς σε χαμηλο σκορ αρα και σε χαμηλα Ranking...Απο την αλλη ο Ναχμπαρ εχει ευκολο ματς και μπορει να ξεσπασει(η αυτος η ο Ρακοσεβιτς η ΚΑΙ οι 2...),αλλα ακομα δεν εχει βρει τον ρολο του στην Εφες...Διλημμα...
apkat
Στο ιδιο διλλημα ειχα βρεθει και εγω..Μαλλον Ναχμπαρ θα ελεγα..
Razorblade Fish
Ναχμπαρ πηρα,αντε να δουμε.Εδιωξα Φοστερ και Ακερ(περασμενα μεγαλεια,ενω τον δειχνει και τραυματια...) και πηρα Ρακοσεβιτς και Ινγκλις...
Razorblade Fish
Ελα ρε γμτ,τι επαθε ο Γουολς και δεν παιζει;...Ελεος,καθε ματς και μια απουσια που δεν την ξερω...
cydonian
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 25 2009, 22:53 ) *
Ελα ρε γμτ,τι επαθε ο Γουολς και δεν παιζει;...Ελεος,καθε ματς και μια απουσια που δεν την ξερω...

Έλα ντε.... Τσαμπα το 38αρι του Langford sad.gif
Razorblade Fish
QUOTE(cydonian @ Nov 26 2009, 00:25 ) *
Έλα ντε.... Τσαμπα το 38αρι του Langford sad.gif

42αρι στην ουσια,σοου εδωσε ο τυπος...Δεν τον ειχα,ειχα ομως Καμπεθας και ΜακΚαρτυ...Κριμα...
ZiggyStardust
QUOTE(cydonian @ Nov 26 2009, 00:25 ) *
Έλα ντε.... Τσαμπα το 38αρι του Langford sad.gif

Ακριβώς το ίδιο. Ήταν οι δυο αλλαγές της εβδομάδας (ντρέπομαι που το λέω αλλά μόλις τώρα αποφάσισα να πάρω Walsh). Τι ξενέρωμα...
euroleague_addicted
Μην κλαίγεστε για τον γουολσ γιατί υπάρχουν και ορισμένοι που είχαν πουλήσει φόστερ, έμαθαν για τον γουολσ, πούλησαν τελικά γουολσ και κράτησαν φοστερ (-8) smiley.gif
ZiggyStardust
QUOTE(euroleague_addicted @ Nov 26 2009, 11:18 ) *
Μην κλαίγεστε για τον γουολσ γιατί υπάρχουν και ορισμένοι που είχαν πουλήσει φόστερ, έμαθαν για τον γουολσ, πούλησαν τελικά γουολσ και κράτησαν φοστερ (-8) smiley.gif

Τελικά τώρα που το λες κι εγώ φοστερ είχα πουλήσει. Δεν ξέρω αν θα τον κρατούσα αντί του γουόλς γιατί είχε πιάσει ταβάνι και έπαιζε με παναθηναϊκό, αλλά υπήρχε σοβαρή πιθανότητα
rchos
εγω που πηρα κινσευ αντι φοστερ να ειμαι ευχαριστημενος η δυσαρεστημενος?
ο ενας εκανε 3.3 ενω ο αλλος -8.τρελα γλεντια.
γενικα η χτεσινη μερα ηταν καταστροφα που λεγε και ο σελουκ.
επαιζαν μονο 3 βεβαια μα και οι 3 χαλια!
euroleague_addicted
Παντως μου φαίνεται οτι υπαρχει μια πενταδα παιχτων που πρεπει να τους έχουν ολοι γενικα γιατι ξεκίνησαν και από χαμηλή τιμή (2 της παρτιζαν Mc+maric,foster,walsh,darius)!!!!Εξου και τα πολύ κοντινα σκορ και σχετικα καλά σκορ από πολυ περισσοτερο κοσμο φετος. Μάλλον στο τοπ16 θα ξεκαθαρισει η κατασταση φετος (οπου κλασικα θα κερδισει η "υψηλή τάση") smiley.gif smiley.gif smiley.gif
apkat
Μετρια αυτην την αγωνιστικη αφου πολλοι παικτες δεν τραβηξαν..Τραγικοι οι Κινσευ Αντερσον και Νταριους..Τελικα βγηκα ενα 131,3..Το θετικο ειναι οτι τα κρεντιτς ανεβαινουν συνεχως..Αν δεν ειχα βρεθει την δευτερη αγωνιστικη με 440 μετα την τραγικη πρωτη τωρα φανταζομαι θα ημουν και παρα πολυ ψηλοτερα αλλα οκ δεν πειραζει..Αυτην την αγωνιστικη πηρα πανω απο 60..Παντως γενικα αρκετοι παικτες που ειχαν ξεκινησει χαμηλα πανε να ισσοροπησουν τωρα οποτε σιγα σιγα οι ομαδες θα σταματησουν να μοιαζουν τοσο πολυ και τα σκορ θα αποκτησουν μεγαλυτερες αποκλισεις..
Razorblade Fish
162 με τριαδα Μαριτς-Σισκα-Κλειζα...Λορμπεκ και Νταριους ΣΥΝΟΛΟ 6..Θα πηγαινα αρκετα καλα...Λορμπεκ πρεπει να φυγει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ...με κουρασες Εραζεμ,λεω για Μπουρουση.Θα δουμε ομως.
apkat
Εγω γαμωτο σε αλλη μου ομαδα 182,3 με τριαδα Βελιτσκοβιτς Μαριτς Μακκαρτι και Καιμακογλου στο 0..Αν αντι του Καιμακογλου ειχαν καποιον με κανενα 30αρι μπορει να πηγαινα και για δωρο.. tongue.gif tongue.gif
ZiggyStardust
185 με 9 παίκτες (ελέω γουόλς) και με Darius στα ρηχά.
Gravedigger
Χάλια αυτή η αγωνιστική...113 νομίζω...Τουλάχιστον ανεβαίνουν τα credits (όπως και των περισσότερων δηλαδή) tongue.gif
cydonian
Εγώ 156.3 με τραγικούς Νταριους, Βασιλοπουλο και χωρίς Γουολς... Επίσης περίμενα πολλά περισσότερα από τον Ντιν, αλλά με διέψευσε...

Η πλάκα είναι ότι ο Φόστερ ήταν ο πρώτος παίχτης σε "αποδεσμεύσεις" για αυτή την εβδομάδα, οπότε πολλοί θα λένε ευτυχώς που πρόλαβα να τον διώξω! smiley.gif
Razorblade Fish
Τα playmaker με δυσκολευουν παρα πολυ σε καθε αγωνιστικη ρε γμτ..Θα δωσω τον Γκριρ,αλλα ποιον να παρω;Σκεφτομαι Ζηση,εχει ευκολο ματς και ισως ξεσπασει,ειναι και ΠΟΛΥ φθηνος.Μετα σιγουρα θα δωσω Λορμπεκ για Μπουρουση και το σκεφτομαι για να δωσω Ναχμπαρ και να παρω Τραορε
apkat
Ρε σεις αυτος ο Κονστ pου εχει 5 ομαδες στο private καλο δεν θα ηταν να αφησει μια;;

Εγω στα πλει μεικερ εχω βρει τα διδυμο μου καιν δεν προβλεπεται να το αλλαξω συντομα..Ειδικα τον μακαλεμπ τον εχω απο πρωτη αγωνιστικη και δεν σκοπευω να τον αφησω.
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Nov 27 2009, 16:57 ) *
Ρε σεις αυτος ο Κονστ pου εχει 5 ομαδες στο private καλο δεν θα ηταν να αφησει μια;;

Εγω στα πλει μεικερ εχω βρει τα διδυμο μου καιν δεν προβλεπεται να το αλλαξω συντομα..Ειδικα τον μακαλεμπ τον εχω απο πρωτη αγωνιστικη και δεν σκοπευω να τον αφησω.


Και εμενα ο ενας μου ο Μακ Καλεμπ ειναι,αλλα ο αλλος....Ταλαιπωρια.Κις,Χολντεν,Γκριρ και τι δεν εχω δοκιμασει...Μονο ο Καμπεθας πηγε καλα,στην αλλη μου ομαδα αλλα και αυτου δεν του εχω εμπιστοσυνη,ειδικα τωρα μεσα στη Ρεαλ
apkat
Εγω στον αλλο ειχα Μιλος για 2 αγωνιστικες 2 Παπαλουκα και πλεον Γιουλ..
cydonian
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 27 2009, 17:03 ) *
Και εμενα ο ενας μου ο Μακ Καλεμπ ειναι,αλλα ο αλλος....Ταλαιπωρια.Κις,Χολντεν,Γκριρ και τι δεν εχω δοκιμασει...Μονο ο Καμπεθας πηγε καλα,στην αλλη μου ομαδα αλλα και αυτου δεν του εχω εμπιστοσυνη,ειδικα τωρα μεσα στη Ρεαλ

Το Ζήση πάνtως εγώ δεν τον εμπιστεύομαι για μεγάλο σκορ... Ακόμα και να βάλει αρκετούς πόντους πιστεύω θα χάνει βαθμούς από ασχημα ποσοστά.
Razorblade Fish
QUOTE(cydonian @ Nov 27 2009, 17:29 ) *
Το Ζήση πάνtως εγώ δεν τον εμπιστεύομαι για μεγάλο σκορ... Ακόμα και να βάλει αρκετούς πόντους πιστεύω θα χάνει βαθμούς από ασχημα ποσοστά.


Με τους περισσοτερους αυτο γινεται...Με τη διαφορα οτι ο Ζησης ουτε ποντους βαζει...Ειναι νομιζω η πιο δυσκολη θεση.Συμφωνεις;
Cheater
Εγω πρεπει να μουν απο τους λιγους που χαν στην ομαδα τους και Maric και Langford!!!! Παρολα αυτα χαλια τα πηγα με μολις 135 ποντακια... Οι ιδιοι παιχτες που πηραν την προηγουμενη αγωνιστικη 20αρια, τωρα πατωσα...
Πολυ προβλημα παιδια με τα PG ουτε εγω εχω καταληξει καπου. Ακομα και ο Kalnietis πυροτεχνημα φαινεται...
apkat
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 27 2009, 17:36 ) *
Με τους περισσοτερους αυτο γινεται...Με τη διαφορα οτι ο Ζησης ουτε ποντους βαζει...Ειναι νομιζω η πιο δυσκολη θεση.Συμφωνεις;


Ειναι μαλλον η θεση που δινει το μικροτερο σκορ..Αλλα μοιραια οι παικτες σε αυτην την θεση εχουν και μικροτερη αξια..Οποτε δεν νομιζω οτι την λες πιο δυσκολη.
cydonian
Έτσι που είναι η βαθμολόγηση μάλλον πρέπει να χαιρόμαστε αν βγάζουν πάνω απο 10 οι pg μας...
ZiggyStardust
Το καλύτερο δίδυμο μέχρι στιγμής στη θέση αυτή είναι McC με Lllul. Μόνο ο ΔΔ είναι πιο αποδοτικός αλλά όχι τόσο που να δικαιολογεί τη διαφορά στα credits(τουλάχιστον στην αρχή) από τους άλλους δυο. Το θέμα με τον Lllul είναι ότι δεν έχει πολύ χρόνο συμμετοχής λόγω του ροτέσιον στις θέσεις των γκαρντ στη Ρεάλ, αλλά μέχρι στιγμής είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικός

Θεωρώ ότι η θέση αυτή και λόγω περιορισμένου αριθμού παιχτών και επειδή δεν παρατηρούνται και μεγάλα ratings επιδέχεται τις λιγότερες αλλαγές. Άρα όποιος κατέληξε στην παραπάνω δυάδα καλά θα κάνει να την κρατήσει και να πειραματίζεται με 2αρο3αρια και ψηλούς
thrylos7
QUOTE
Μάλλον στο τοπ16 θα ξεκαθαρισει η κατασταση φετος (οπου κλασικα θα κερδισει η "υψηλή τάση")


Όσο έχω τη στήριξή σου δε φοβάμαι τίποτα... biggrin.gif
konst
QUOTE(apkat @ Nov 27 2009, 16:57 ) *
Ρε σεις αυτος ο Κονστ pου εχει 5 ομαδες στο private καλο δεν θα ηταν να αφησει μια;;

Εγω στα πλει μεικερ εχω βρει τα διδυμο μου καιν δεν προβλεπεται να το αλλαξω συντομα..Ειδικα τον μακαλεμπ τον εχω απο πρωτη αγωνιστικη και δεν σκοπευω να τον αφησω.

Μηπως θελεις να σου χαρισω καμια??
thrylos7
Μην είσαι εριστικός. 1 ομάδα επιτρέπεται στην private league.
konst
QUOTE(thrylos7 @ Nov 28 2009, 17:18 ) *
Μην είσαι εριστικός. 1 ομάδα επιτρέπεται στην private league.

Ενταξει ρε παιδια χαλαρωστε δεν το ηξερα οτι πρεπει να εχουμε μονο μια ομαδα στα private.Ετσι και αλλιως ο νικητης περνει κανενα δωρο στο τελος???
konst
Ενταξει ρε παιδια χαλαρωστε δεν το ηξερα οτι πρεπει να εχουμε μονο μια ομαδα στα private.Ετσι και αλλιως ο νικητης περνει κανενα δωρο στο τελος???Αν ναι πειτε μου ποια ειναι η διαδικασια να βγαλω τις ομαδες που δεν θελω.Ολοι μας εχουμε πανω απο μια ομαδες και εφοσον υπαρχει επιλογη να βαλουμε πανω απο μια ομαδες και επισημα στα private leagues γιατι να μην τις βαλω???
rchos
οπου εντοπισα διπλες και βαλε τις εσβησα ολες.
προφανως εσβησα και αυτη που θα θελετε να κρατησετε.βαλτε ξανα μια ομαδα.
6-0
Μεταξύ Γκεσεβίτσιους και Έιντσον ποιον θα κρατούσατε; 39.gif
apkat
Ειντσον.

.Ρε παιδια ξερει κανεις τιποτα για Ουολς Μαριτς;;Θα παιξουν;;
Giorgos#4
QUOTE(apkat @ Dec 1 2009, 20:58 ) *
Ειντσον.

.Ρε παιδια ξερει κανεις τιποτα για Ουολς Μαριτς;;Θα παιξουν;;



και για ακερ πετραβιτσιους αν ξερει καποιος παρακαλω
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Dec 1 2009, 20:58 ) *
Ειντσον.

.Ρε παιδια ξερει κανεις τιποτα για Ουολς Μαριτς;;Θα παιξουν;;


Ο Γουολς επαιξε προχτες,οποτε λογικα θα παιξει και αυριο.Ο Μαριτς δεν επαιξε προχτες,δεν ξερω γιατι,οποτε δεν ξερω και τι θα κανει αυριο.Δυσκολη η περιπτωση του...Πιστευω Κλειζα η Μπουρουσης αυριο πανε για μεγαλο σκορ
kotzito
QUOTE(6-0 @ Dec 1 2009, 20:32 ) *
Μεταξύ Γκεσεβίτσιους και Έιντσον ποιον θα κρατούσατε; 39.gif

Ειντσον στανταρ.Καλα σκορ+σταθερη αποδοση


Πιστευω για καλο σκορ πανε οι της Σιενα και ο Κλειζα ο οποιος αποντος του Τσιλντρες λογικα θα παιξει αρκετα.
ZiggyStardust
QUOTE(6-0 @ Dec 1 2009, 20:32 ) *
Μεταξύ Γκεσεβίτσιους και Έιντσον ποιον θα κρατούσατε; 39.gif

Είχα κι εγώ τον προβληματισμό Γκεσεβίτσιους ή Λανγκφορντ και τελικά κράτησα τον Λανγκφορντ. Δεν περιμένω μεγάλο σκορ από κανέναν γιατί έχουν δύσκολα παιχνίδια και οι δύο. Θα συμφωνήσω και γω με προηγούμενη τοποθέτηση ότι οι Μπουρούσης και Κλέιζα πάνε για μεγάλα σκορ. Έκανα άνω κάτω την ομάδα μου για να κάνω χώρο για τους δυο. Τώρα αν θα μου βγει η κίνηση δεν ξέρω. Ελπίζω να μην το μετανιώσω πικρά
apkat
Παιδια ξαναρωταω γιατι ειναι σημαντικο..Ξερετε τιποτα για Μαριτς;;Δεν επαιξε στο τελευταιο ματς της Παρτιζαν;;Μεθαυριο θα παιξει;;
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Dec 2 2009, 01:14 ) *
Παιδια ξαναρωταω γιατι ειναι σημαντικο..Ξερετε τιποτα για Μαριτς;;Δεν επαιξε στο τελευταιο ματς της Παρτιζαν;;Μεθαυριο θα παιξει;;


Δουλευω για σενα ρε apkat...O Maric εχει ταξιδεψει στη Μαλαγα και μαλλον θα παιξει,αλλα λιγο.Δες εδω,μολις το ανακαλυψα...

http://forums.interbasket.net/f11/2009-10-...-11554/p10.html
apkat
Ωραιος..Οποτε ας τον κρατησουμε να παρουμε τα κρεντιτς και ας μην κανει σκορ..Κριμα παντως γιατι ηταν ο πιο σταθερος μου π[αικτης..
Razorblade Fish
Μετρια πρωτη μερα,ο Μαριτς παραμενει η μεγαλη μου δυναμη,ενω οι 3 Λιθουανοι μου(Κλειζα-Σισκα-Νταριους) σε μετρια βραδια...Νταριους τον περιμενα μεχρι σημερα να παρει αλλα λιγα credits και τον χαιρεταω,πιθανοτατα για τον αδελφο του...Θα δουμε ομως
ZiggyStardust
Εκεί που το δίδυμο Μπουρούση - Κλέιζα πήγαινε για καταστροφή η παρτίδα σώθηκε στο τέλος. Ας είναι καλά το δίδυμο ΜcC Μαριτς γιατί από τους υπόλοιπους είδα μονοψήφια. Μακράν η χειρότερη εβδομάδα μου. Λιουλ (μάλλον πάει για 10λεπτα πλέον αφού ο Πριτζιόνι ζεστάθηκε), Ντιν και Σίσκα προς αποχώρηση next week
Razorblade Fish
QUOTE(ZiggyStardust @ Dec 3 2009, 00:55 ) *
Εκεί που το δίδυμο Μπουρούση - Κλέιζα πήγαινε για καταστροφή η παρτίδα σώθηκε στο τέλος. Ας είναι καλά το δίδυμο ΜcC Μαριτς γιατί από τους υπόλοιπους είδα μονοψήφια. Μακράν η χειρότερη εβδομάδα μου. Λιουλ (μάλλον πάει για 10λεπτα πλέον αφού ο Πριτζιόνι ζεστάθηκε), Ντιν και Σίσκα προς αποχώρηση next week


Ντιν επρεπε να τον σκοτωσεις την προηγουμενη βδομαδα...Τωρα θα πεσει...
apkat
Kαι γω λιγα πραγματα..Γιουλ και λαβρινοβιτς μαλλον ηρθε η ωρα να αποχωρησουν..Ο Σαν Εμετεριο παντως ειναι φοβερη λυση συν το διδυμο της Παρτιζαν..Περιμενω και 3 καλες περιπτωσεις αυριο μηπως και σωθει η παρτιδα.
Gravedigger
QUOTE (apkat @ Dec 3 2009, 01:48 ) *
Kαι γω λιγα πραγματα..Γιουλ και λαβρινοβιτς μαλλον ηρθε η ωρα να αποχωρησουν..Ο Σαν Εμετεριο παντως ειναι φοβερη λυση συν το διδυμο της Παρτιζαν..Περιμενω και 3 καλες περιπτωσεις αυριο μηπως και σωθει η παρτιδα.

Και εγώ ακριβώς τους ίδιους θα διώξω + άλλον ένα από guard-forward που περιμένω να δω ποιος θα είναι αφού ολοκληρωθεί η αγωνιστική.Αντί των 2 πρώτων λέω να πάρω McIntyre-Splitter.
cydonian
Τραγική εβδομάδα και απ' ότι βλέπω δεν είμαι ο μόνος... Ο Γιούλ είναι αλήθεια ότι πρέπει να φύγει και μου φαίνεται ήρθε σιγά σιγά η ώρα του Σάρας. Επίσης αυτός ο άτιμος ο Ντιν περίμενε να τον πάρω για παίξει 2 παιχνίδια χάλια? Οι επόμενες αλλαγές μου λοιπόν θα είναι μάλλον Γιούλ-Ντιν-Ντάριους.
apkat
QUOTE(Gravedigger @ Dec 3 2009, 10:40 ) *
Και εγώ ακριβώς τους ίδιους θα διώξω + άλλον ένα από guard-forward που περιμένω να δω ποιος θα είναι αφού ολοκληρωθεί η αγωνιστική.Αντί των 2 πρώτων λέω να πάρω McIntyre-Splitter.


Και γω αυτους σκεφτομουν..Η αλλη εναλλακτικη ηταν να φυγει μαζι και ο Ουολς ωστε να χωρεσω και ΔΔ και Σπλιτερ..Αλλα θα ηθελα να χωρεσω και Κλειζα και εκει μπερδευει το πραγμα..
Razorblade Fish
141 σε μια μαλλον δυσκολη αγωνιστικη...Με δικαιωσε το ρισκο με Ζηση,απογοητευση ο Τραορε αλλα και ο Ινγκλις...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.