Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
apkat
O Maric γιατι παιζει τοσο λιγο σημερα γαμωτο;;
Razorblade Fish
Τραυματιστηκε...Αστα να πανε...Να κανει η Παρτιζαν rkg 134 και εγω με Μαριτς-Μακ Καλεμπ 18!Ξενερωμα...
tsitum
Επαιζα πολυ συντηρητικα κ εμεινα πισω παρα το αρχικα λαμπρο μελλον που διαφαινοταν.
Ας βαλω κ τη πρωτη ενδεκαδα μπας κ υπαρξει καμμια ιντριγκα

RANK
1st konst davarinho02 1,460.4
2nd jellobiafras g omada 1,364.4
3rd thrylos7 High Voltage V 1,348.6
4th keratsinio kypriadites 1,326.8
5th cydonian310 Knights Of Cydonia 1,325.4
6th mantzas EuroThrilos 1,310.0
7th vasvas29 BasketBALLS 1,297.6
8th cheatum ASK Riga 1,285.0
9th Sportigitis Sporting Patisia 1,271.3
10th Abbadon sudrofoi 1,259.7
11st Gravediger41 White Niggaz 1,259.6

Ποσες αγωνιστικες εμειναν ακομα για το φαντασυ?
duncan21
ξερει κανεις αν θα ειναι εξω την επομενη εβδομαδα και ο μαριτς και ο γουοτσον?
thrylos7
Καλά δε γίνεται αυτό... σε όλες τις ομάδες έχω 3 και 4 τραυματίες... σε 2 από αυτές μάλιστα (η μία εκ των οποίων πολύ ανταγωνιστική) έχω 5! 40.gif


(Ναι, ο Μάριτς δεν παίζει.)
kotzito
Λοιπον.Εγω αυτη την βδομαδα σκεφτομαι να αφησω εξω Σαμοντ Ουιλιαμς,Χαλπεριν και Καουν και στην θεση τους να παρω Ραουλ Λοπεζ,Νικολας και Φισερ ή Αρτσιμπαλντ.Εσεις τι πιστευετε;
Razorblade Fish
QUOTE(kotzito @ Jan 12 2010, 18:44 ) *
Λοιπον.Εγω αυτη την βδομαδα σκεφτομαι να αφησω εξω Σαμοντ Ουιλιαμς,Χαλπεριν και Καουν και στην θεση τους να παρω Ραουλ Λοπεζ,Νικολας και Φισερ ή Αρτσιμπαλντ.Εσεις τι πιστευετε;

Tον Ραουλ Λοπεζ δεν θα τον επαιρνα ουτε με το πιστολι στον κροταφο...Και νομιζω τον εχεις ξαναπει,δεν βλεπεις τα ranking του;Παρε Γιασικεβιτσιους και κρατα Καουν.Τωρα για Χαλπεριν και Νικολας δυσκολο,θα τους απεφευγα και τους 2 αλλα ποτε δεν ξερεις,ειναι ρισκα.
Cheater
Εχω ενα τεραστιο προβλημα αυτην την αγωνιστικη με τους τραυματισμους... μια ομαδα μου εχει 5:O στην πρωτη μου τωρα εχω 4 τραυματιες.. οι διο σιγουρα δεν θα παιξουν και απο εκει και περα μενει SanEmeterio και Μοrris. εχετε κανενα νεο αν θα παιξουν οι οχι, και αμα δεν παιξουν, πιον να αφησω? =/

help!
thrylos7
Σύμφωνα με την ACB, ο Μόρις προπονήθηκε και παίζει. Περιμένω βέβαια και τις δηλώσεις του Πασκουάλ στο site της Euroleague για σίγουρα πράγματα.
Cheater
QUOTE(thrylos7 @ Jan 13 2010, 18:31 ) *
Σύμφωνα με την ACB, ο Μόρις προπονήθηκε και παίζει. Περιμένω βέβαια και τις δηλώσεις του Πασκουάλ στο site της Euroleague για σίγουρα πράγματα.


Ναι αλλα αν κανει ο Πασκουαλ δηλωσεις μετα τις 7 (ωρα αυστριας) εχει χαθει το τρενο.... Αμα ισχυει παντως ειναι πολυ σημαντικο για μενα...
Razorblade Fish
Αυτος ο Κλειζα παντως πρεπει να ειναι ο σταθεροτερος παικτης στο ranking...Γυροφερνει το 20 σε ολες τις αγωνιστικες...
Razorblade Fish
Top-16 λοιπον...Πηρα τον Πεκοβιτς σε ολες μου τις ομαδες...Αν προσεξει τα φαουλ πιστευω παει για μεγαλο ranking.Δυσκολευομαι στα πλει-μεικερ(οπως παντα),αφου τους 2 Τεο δεν τους πολυπιστευω αυτη την εβδομαδα.Μακαρι να σκισουν και να κερδισουμε,αλλα δεν το βλεπω.
cydonian
QUOTE(Razorblade Fish @ Jan 26 2010, 15:52 ) *
Top-16 λοιπον...Πηρα τον Πεκοβιτς σε ολες μου τις ομαδες...Αν προσεξει τα φαουλ πιστευω παει για μεγαλο ranking.Δυσκολευομαι στα πλει-μεικερ(οπως παντα),αφου τους 2 Τεο δεν τους πολυπιστευω αυτη την εβδομαδα.Μακαρι να σκισουν και να κερδισουμε,αλλα δεν το βλεπω.

Εγώ κράτησα Τεόντοσιτς και πήρα ΔΔ αντί του Πόποβιτς που μας άφησε για φέτος (και πρόλαβε να κανει το χειρότερο του παιχνίδι στον τελευταίο αγώνα 33.gif ) Κατά τ άλλα έχω αλλάξει τα 7/10 της ομάδας... Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να μπω στους 1000 πρώτους.
rchos
ο ποποβιτς συνεχιζει.απλα αλλαξε ομαδα.ειναι στην εφες τωρα.
Razorblade Fish
QUOTE(Razorblade Fish @ Jan 26 2010, 15:52 ) *
Top-16 λοιπον...Πηρα τον Πεκοβιτς σε ολες μου τις ομαδες...Αν προσεξει τα φαουλ πιστευω παει για μεγαλο ranking.Δυσκολευομαι στα πλει-μεικερ(οπως παντα),αφου τους 2 Τεο δεν τους πολυπιστευω αυτη την εβδομαδα.Μακαρι να σκισουν και να κερδισουμε,αλλα δεν το βλεπω.

Eνταξει,μπορει να δυσκολευτηκα,αλλα τελικα εκανα τις καλυτερες δυνατες επιλογες:Ρουμπιο -2 και Μακινταιρ -3...
Venomous
Εγώ μετά από πολλή σκέψη έδιωξά τον ΜακΙνταιρ και πήρα πρώτη φορά τον Ρούμπιο. Δηλαδή μία τρύπα στο νερό biggrin.gif
lamar
QUOTE(Venomous @ Jan 29 2010, 13:08 ) *
Εγώ μετά από πολλή σκέψη έδιωξά τον ΜακΙνταιρ και πήρα πρώτη φορά τον Ρούμπιο. Δηλαδή μία τρύπα στο νερό biggrin.gif

Γ....ω τον Ρουμπιο. Βγηκα 1ος αυτη την εβδομαδα με 176.2 και αν δεν ειχα αλλαξει τον Χουερτας με τον Ρουμπιο, θα εσπαγα για πρωτη φορα την 200αρα!!! Ακου - 2!!!
apkat
Eγω αυτην την εβδομαδα 150 περιπου..Μετρια πραγματα..

Την προηγουμενη ομως με ομαδα εκτος της league εκανα 208,6 που ειναι προσωπικο ρεκορ και ημουν 20ος συνολικα και 3ος στην Ελλαδα και με την ιδια ομαδα χθες 180 καπου..Γενικα παω πολυ καλυτερα φετος απ'οτι περσυ και προπερσυ μαλλον επειδη εχω καταλαβει το παιχνιδι καλυτερα..
Cheater
kai egw akrivws ta idia... me rubio kai mcintyre....(kai pekovic)
dn exw janadei omada me 640 budget na pernei 90 -.-
cydonian
Εγώ 173, έναν κάτω απ το μ.ο. των παιχτών μου... Χειρότεροι μου ο Πέκοβιτς και ο Σπλίτερ, καλύτερος ο Τσίλντρες. Στα πλεϊ μέικερ μια χαρά με Τεόντοσιτς και ΔΔ.
cydonian
Σκέφτομαι να ρισκάρω με τον Χέισλιπ στη θέση του Σπλίτερ (που τραυματίστηκε), αφού οι ακριβότεροι δεν μου γεμίζουν το μάτι και με τη διαφορά μπορώ να αλλάξω Λάνγκτον με Σίσκα... Αλλά το θέμα είμαι ότι κι έτσι μου μένουν 16 credits αδιάθετα. Άλλη επιλογή είναι να κρατήσω τον Λάνγκτον και να πάρω τον Μπατίστ, που δεν ξέρω σε τη κατάσταση είναι και αν θα παίξει αρκετά, ή τον Ντάριους που είναι ρίσκο αφού παίζει μόνο 20 λεπτά ανά αγώνα. Η γνώμη σας;
thrylos7
O Μπατίστ όμως είναι μεγαλύτερο ρίσκο, εφόσον δεν ξέρεις πόσο θ' αγωνιστεί.

Όπως και να' χει, μην πάρεις Μπουρούση. Τον Μοζγκόφ θα έχει απέναντί του. 69.gif
tsitum
Η τριτη θεση παιζει ακομα. rolleyes.gif
δεν εγιναν αλλαγες τις 3 τελευταιες αγωνιστικες, εχω αφησει την ομαδα να ρολαρει

ναι ρε πρωτοδευτεροι να τρεμετε, ή θα ανεβουμε ή θα πεσουμε, εκτος αν μεινουμε στασιμοι

χαλκινο μεταλλιο στο ανετο βρεεεεεεεε
ZiggyStardust
η τρίτη θέση είναι καπαρωμένη. Απλά σας αφήνω λίγες ελπίδες για να χει ενδιαφέρον το βάθρο biggrin.gif
Πέρα από την πλάκα. Ξεκίνησα πολύ ελπιδοφόρα το παιχνίδι στην πρώτη φάση. Στη δεύτερη όμως έκανα πολλές λάθος επιλογές με σημαντικότερη τη πεισματική σχεδόν μη επιλογή του Τεόντοσιτς...
Razorblade Fish
12η θεση(στο Bf) με τους Red Scorpions στην πρωτη μου χρονια ξεκινωντας μαλιστα απο την 3η αγωνιστικη κατι που σημαινει οτι λογικα θα ημουν στην πρωτη τριαδα...Ευχαριστημενος μπορω να πω.
leonkalf
18ος στο league μας με 2016,1π.

Καλά ήταν και για φέτος.. Του χρόνου πάλι..

Συγχαρητήρια στον νικητή (ποιο μέλος είναι?).
Razorblade Fish
Εξελισσεται σε μορφη το παλικαρι...Συγχαρητηρια...

http://www.euroleague.net/news/i/68280/180
6-0
Με ένα δυνατό ντεμαράζ στην τελευταία αγωνιστική ανέβηκα 5 θέσεις για να καταλάβω τελικά την 5η συνολικά θέση.
Είναι η καλύτερη που έχω λάβει μέχρι τώρα.

Ευτυχώς που μπέρδεψα τους Λαβρίνοβιτς smiley.gif
cydonian
3ος συνολικά στο private league με 2,292.9 πόντους, αρχίζοντας από τη 2η αγωνιστική και με μία πρώτη θέση αγωνιστικής (και μια μπαλίτσα δώρο!!!). Δυστυχώς με τα χάλια του top16 δεν μπήκα σους 1000 πρώτους, αλλά γενικά μια χαρά για πρώτη συμμετοχή. smiley.gif
ZiggyStardust
QUOTE(cydonian @ Mar 12 2010, 18:49 ) *
3ος συνολικά στο private league με 2,292.9 πόντους, αρχίζοντας από τη 2η αγωνιστική και με μία πρώτη θέση αγωνιστικής (και μια μπαλίτσα δώρο!!!). Δυστυχώς με τα χάλια του top16 δεν μπήκα σους 1000 πρώτους, αλλά γενικά μια χαρά για πρώτη συμμετοχή. smiley.gif


πρώτη συμμετοχή και για μένα με 4η θέση. Συγχαρητήρια για την τριτιά που μου έκλεψες στο τέλος Cydonian. Σου άξιζε 100% καθώς άρχισες με καθυστέρηση μιας αγωνιστικής. Πες και ένα ευχαριστώ σε Δαρίο, Αντερσον και Κριάπα πάντως. smiley.gif
cydonian
QUOTE(ZiggyStardust @ Mar 12 2010, 21:54 ) *
πρώτη συμμετοχή και για μένα με 4η θέση. Συγχαρητήρια για την τριτιά που μου έκλεψες στο τέλος Cydonian. Σου άξιζε 100% καθώς άρχισες με καθυστέρηση μιας αγωνιστικής. Πες και ένα ευχαριστώ σε Δαρίο, Αντερσον και Κριάπα πάντως. smiley.gif

Τους ευχαριστώ θερμά λοιπόν! smiley.gif Άντε και του χρόνου καλύτερα! blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.