Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
cydonian
Ο Σόλομον μεγάλη παιχτάρα (όταν έπαιζε στον Άρη τουλάχιστον που τον έβλεπα) αλλά αν δεν έχεις και λίγο σωστή συμπεριφορά....

Κατά τ άλλα, καλούτσικη η 2η βδομάδα μου με 166.7... Αυτός ο Γκριμάου μόνο μ έχει χαλάσει πολύ και δεν έχω τι να πάρω στα λεφτά του..
Giorgos#4
QUOTE(cydonian @ Nov 6 2009, 18:46 ) *
Ο Σόλομον μεγάλη παιχτάρα (όταν έπαιζε στον Άρη τουλάχιστον που τον έβλεπα) αλλά αν δεν έχεις και λίγο σωστή συμπεριφορά....

Κατά τ άλλα, καλούτσικη η 2η βδομάδα μου με 166.7... Αυτός ο Γκριμάου μόνο μ έχει χαλάσει πολύ και δεν έχω τι να πάρω στα λεφτά του..



Διαβασα καπου πως δεν υπολογιζεται πολυ για φετος αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει

Εντιτ
στη θεση σοκολοφ και μπουμτζε τι προτεινετε?
kotzito
Εγω απο 150,5 την προηγουμενη βδομαδα τωρα επεσα στο 103.Δεν ειχα καποιον παικτη που να με χαντακωσε,αλλα απο την αλλη ολοι οι παικτες μου ειχαν μεταξυ 8 και 13.2.Για την βελτιωση της αποδοσης της ομαδας,αποφασισα η ομαδα να αποσυρθει σε ειδικο κεντρο στην Ιταλια για μινι-προετοιμασια. tongue.gif
Giorgos#4
ξερει κανεις καθε ποτε αλλαζουν οι τιμες στο player market δηλαδη αυτες που ισχυουν τωρα ισχυουν και την τεταρτη?
thrylos7
Δεν το 'ξερα αυτό για τον Σόλομον... κρίμα. Όχι ότι δεν έχει παίκτες η Φενέρ, αλλά ο Τάνιεβιτς θα μπορούσε να κάνει θαύματα και μ' αυτόν μέσα...

Είναι σίγουρο έτσι; biggrin.gif


Ο Γιόμαντας δεν ξέρω κατά πόσο είναι παίκτης που μπορείς να στηριχθείς πάνω του. Στη φετινή Λιέτουβος πάντως λογικά αποτελεί έναν από τους βασικότερους παίκτες, οπότε μάλλον θετικό πρόσημο, αλλά προσωπικά δε μ' ενθουσιάζει. Από τον Γουέιφερ πάντως, λογικά καλύτερος αυτή την περίοδο.

Ο Σαν Εμετέριο ξεκίνησε πολύ καλά, τώρα έκανε δύο συνεχόμενα άσχημα παιχνίδια, οι τραυματίες περιφερειακοί της Ταού σιγά σιγά επανέρχονται, αλλά θα συνεχίσει να έχει σημαντικό χρόνο αρκετά ακόμα. Νομίζω παραμένει μια από τις καλύτερες φθηνές επιλογές και με τάση ν' ανέβει κι άλλο η αξία του. Σίγουρα πιο σταθερός από τον Κίνσεϊ που ενδεχομένως έχει μεγαλύτερο ταβάνι για μια βραδιά, αλλά είναι σε ομάδα με γεμάτη (για "σκορ") περιφέρεια.

Με τον Μοζγκόφ δεν ξέρω τι παίζει, είναι και ο Γιαφτόκας και ο Γιανκούνας που μαζεύουν σκορ. Ίσως σταθεροποιηθεί στη συνέχεια σε καλά σκορ, αλλά αυτό δύσκολα να γίνει άμεσα. Σχεδόν παρόμοια περίπτωση ο Μπέγκιτς (με ιστορικό όμως πέρυσι και περισσότερες πιθανότητες για πολύ καλό σκορ), αλλά η ομάδα του στηρίζεται περισσότερο στη frontline και δείχνει να τα πάει καλύτερα από τον πρώτο. Έχει κάνει καλά παιχνίδια και στα εγχώρια-τριεθνή και ότι άλλα πρωταθλήματα έχουν εκεί, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα σταθεροποιηθεί ακόμα σε καλά σκορ στην Ευρωλίγκα. Μπορεί να συνεχίσει σε κάτι του στυλ 7 τη μία, 17 την άλλη για τα επόμενα ματς.

Γενικά θετικές τις βρίσκω τις κινήσεις, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούσες να βρεις κάτι που ίσως να ενθουσιάζει περισσότερο.

Τώρα για Σοκόλοφ και ΜπούμτσεΧ2, ό,τι και να πάρεις καλό είναι... blech.gif Τον δεύτερο τον πίστευα, αλλά στην Ευρωλίγκα δεν τα 'χει πάει καθόλου καλά.

Καλύτερα ψάξε και βρες μόνος σου τους παίκτες, θα σε βοηθήσει μακροπρόθεσμα, ειδικά αν δεν κάνεις καλές επιλογές. smile.gif
Κι εδώ είμαστε να τους σχολιάσουμε...

Ναι, οι τιμές αλλάζουν μετά το ματς που δίνουν και "διαρκούν" μέχρι το επόμενο. Δεν έχουν άλλα παιχνίδια ενδιάμεσα για ν' αλλάξουν.
Gravedigger
Εγώ εκτός από την 1η αγωνιστική που έιχα score 49 tongue.gif ,στις άλλες 2 πήγα πολύ καλά.164 (κάπου εκεί τσπ) και 139.Μάζεψα και αρκετά credits οπότε ευελπιστώ να καλύψω το χαμένο έδαφος.

ΥΓ.Στην 3η αγωνιστική πούλησα τον Begic για αυτό έκανε 23.Ξέχασα να το αναφέρω.
Basketikoc
Κι εγω τα παω καλυτερα απο περυσι.Με την πρωτη μου ομαδα(που δεν ειναι στη λιγκα sad.gif ειμαι 1400 σε ολη την ευρωπη στο overall.Δεν ειναι και το καλυτερο αλλα ανεβαινω με σταθερο ρυθμο και την επομενη αγωνιστικη μπορει να ειμαι κ στους 1000.
138,7 εκανα αυτη τη φορα.
apkat
Kαι εγω ρε Ντιγγερ γαμωτο την πρωτη αγωνιστικη καταστραφηκα..και επεσα καμια 60αρια στα κρεντιτς..Ομως εκανα 2 σχετικα καλες αγωνιστικες και τωρα εχω στρωσει στα κρεντιτς ξανα γυρω στα 500 με ανοδικες τασεις..
ZiggyStardust
QUOTE(Gravedigger @ Nov 6 2009, 21:07 ) *
Εγώ εκτός από την 1η αγωνιστική που έιχα score 49 tongue.gif ,στις άλλες 2 πήγα πολύ καλά.164 (κάπου εκεί τσπ) και 139.Μάζεψα και αρκετά credits οπότε ευελπιστώ να καλύψω το χαμένο έδαφος.

ΥΓ.Στην 3η αγωνιστική πούλησα τον Begic για αυτό έκανε 23.Ξέχασα να το αναφέρω.



Και γω το ίδιο έπαθα με τον Begic. Δεν είχαμε υπομονή και μας τιμώρησε. Αυτόν τον Siskauskas πως θα τον ξεφορτωθώ; Έχει χάσει 35 μονάδες από την αρχική του αξία. Έλεος! Ας κάνει ένα καλό παιχνίδι εναντίον της ολύμπια για τον διώξω. Καμιά πρόταση για αντικατάστασή του γύρω στα 50 points?
apkat
Γυρω στα 50 ο Φοστερ κανει οργια..Μεσο ορο 19,1 εχει..Ευτυχως τον ειχα παρει εξ'αρχης..
cydonian
QUOTE(apkat @ Nov 7 2009, 00:15 ) *
Γυρω στα 50 ο Φοστερ κανει οργια..Μεσο ορο 19,1 εχει..Ευτυχως τον ειχα παρει εξ'αρχης..

Αν δεν έκανε και 1/7 τρίποντα και στα 2 τελευταία παιχνίδια θα είχε αρκετά καλύτερη βαθμολογία rolleyes.gif
cydonian
Είπα σ αυτή την αγωνιστική να επενδύσω σε παίχτες του Ολυμπιακού και πήρα Τσίλντρες και Βασιλόπουλο αντί Γκριμάου και Τραορέ... Ελπίζω να μου βγουν οι αλλαγές για να πλισιάσω την κορυφή του private league του φορουμ smiley.gif
apkat
Παπαλουκας-Κινσευ η Πλανινιτς-Γιομαντας θεωρειτε οτι πανε για καλυτερο σκορ;;
Razorblade Fish
Εχω τον Χολ της Μιλανο και λεω να τον αλλαξω με το Σοφοκλη...Αξιζει;Τουλαχιστον ο Hall εχει σταθερο χρονο και ειναι καλος ριμπαουντερ,αν ειναι στοιχειωδως ευστοχος πιστευω γυρω στο 12-14 το εχει.Ο Σοφο μπορει και 2,μπορει και 20...

Εχω ηδη δωσει Μαυροειδη και Νικολς για Λορμπεκ και Τσιλντρες.Πιστευω ειναι χαμηλα και ειναι ευκαιρια να τους παρεις τωρα.Ο Μαυρος με δικαιωσε και τον "σκοτωνω" τωρα,αφου 65,4 μου φαινεται αρκετο σαν υπεραξια...Το ιδιο σκεφτομαι και για τους Γουολς και Λογκαν στην αλλη μου ομαδα...
apkat
Για αυτην την αγωνιστικη δεν συμφωνω..Ο Σοφοκλης για το ματς της Πεμπτης πιστευω οτι και χρονο θα παρει και καλα θα παιξει..

Με αντιπαλους Πεκερ Σαντιαγκο επιβαλεται να παρει χρονο..Ασε που διαχρονικα με αντιπαλο τον Σαντιαγκο βγαζει καλα σκορ..
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Nov 10 2009, 14:58 ) *
Για αυτην την αγωνιστικη δεν συμφωνω..Ο Σοφοκλης για το ματς της Πεμπτης πιστευω οτι και χρονο θα παρει και καλα θα παιξει..

Με αντιπαλους Πεκερ Σαντιαγκο επιβαλεται να παρει χρονο..Ασε που διαχρονικα με αντιπαλο τον Σαντιαγκο βγαζει καλα σκορ..


Δεν συμφωνεις με τις αλλες επιλογες εννοεις;Γιατι λεω πως εχω Hall και θελω να τον πουλησω για να παρω Σοφο...
apkat
A μαλιστα..Ετσι οπως το εγραψες καταλαβα το αναποδο..Τοτε ναι συμφωνω..

Για Μαυροειδη δεν συμφωνω..Πιστευω θα παει καλα και αυριο..Ο Τσιλι οντως ειναι καλη περιπτωση γιατι στα εντος του Ολυμπιακου σχεδον παντα ειναι καλος.
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Nov 10 2009, 14:03 ) *
Παπαλουκας-Κινσευ η Πλανινιτς-Γιομαντας θεωρειτε οτι πανε για καλυτερο σκορ;;


Ο Πλανινιτς ειναι συμπαθεια μου,αλλα στην Τσσκα ειναι ξεκαθαρα πισω απο Χολντεν και Λανγκτον και πιστευω ο χρονος του θα ειναι περιορισμενος...Το εξαιρετικο του παιχνιδι εγινε οταν ο Λανγκτον ηταν τραυματιας...Κλινω προς το πρωτο διδυμο.Απο Τσσκα καλυτερα Χολντεν,για μενα.
cydonian
Εκτός ο Τσίλντρες με τη γρίπη, όσοι τον έχετε πρέπει να αλλάξετε τα πλάνα σας..(κι εγώ μαζί)
Razorblade Fish
QUOTE(cydonian @ Nov 10 2009, 18:33 ) *
Εκτός ο Τσίλντρες με τη γρίπη, όσοι τον έχετε πρέπει να αλλάξετε τα πλάνα σας..(κι εγώ μαζί)


Α ρε Τζος,μας ....Τον ειχα και στις 2 ομαδες μου και τωρα αναγκαστηκα να παρω ρισκα...Κριμα γιατι περιμενα πολλα απο αυτον αυτη την αγωνιστικη,μες στο Σεφ 15+ πιστευω το ειχε...Σισκα και Γκεσεβιτσιους οι επιλογες μου,εμπρος Lietuva!
cydonian
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 11 2009, 13:35 ) *
Α ρε Τζος,μας ....Τον ειχα και στις 2 ομαδες μου και τωρα αναγκαστηκα να παρω ρισκα...Κριμα γιατι περιμενα πολλα απο αυτον αυτη την αγωνιστικη,μες στο Σεφ 15+ πιστευω το ειχε...Σισκα και Γκεσεβιτσιους οι επιλογες μου,εμπρος Lietuva!

Εγώ πήρα το Θόρτον της Εφές στη θέση του.. Αν και πιστεύω πολύ στη νίκη του Ολυμπιακού, ελπίζω να είναι από τους παίχτες της Εφές που θα παίξουν καλά
Razorblade Fish
Ποτε τραυματιστηκε ο Χολντεν ρε γαμωτο;Κριμα,και οι υπολοιποι μου σκιζουν...Αλλα με μηδενικο δεν πας πουθενα...
apkat
Kαλη η πρωτη μερα..Με 7 παικτες γυρω στο 125 και αρκετες αυξησεις σε κρεντιτς..High score o Kinsey που τελευταια στιγμη δεν εδιωξα..

Περιμενω και αυριο και αν πανε σαν σημερα πιθανον να εχουμε φετινο προσωπικο ρεκορ..!! tongue.gif tongue.gif
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Nov 12 2009, 00:25 ) *
Kαλη η πρωτη μερα..Με 7 παικτες γυρω στο 125 και αρκετες αυξησεις σε κρεντιτς..High score o Kinsey που τελευταια στιγμη δεν εδιωξα..

Περιμενω και αυριο και αν πανε σαν σημερα πιθανον να εχουμε φετινο προσωπικο ρεκορ..!! tongue.gif tongue.gif


Διαλεξα το σωστο διδυμο,ε;

QUOTE(apkat @ Nov 10 2009, 14:03 )
Παπαλουκας-Κινσευ η Πλανινιτς-Γιομαντας θεωρειτε οτι πανε για καλυτερο σκορ;;


Ο Πλανινιτς ειναι συμπαθεια μου,αλλα στην Τσσκα ειναι ξεκαθαρα πισω απο Χολντεν και Λανγκτον και πιστευω ο χρονος του θα ειναι περιορισμενος...Το εξαιρετικο του παιχνιδι εγινε οταν ο Λανγκτον ηταν τραυματιας...Κλινω προς το πρωτο διδυμο.Απο Τσσκα καλυτερα Χολντεν,για μενα.

Να ηξερα και οτι τραυματιστηκε ο Χολντεν...
apkat
Ναι αν σκεφτεις οτι ο Πλανιντς εβγαλε -2 και ο Κινσευ 29 tongue.gif ..Ελπιζω και ο Θοδωρης αυριο να δικαιωσει την επιλογη.. laugh.gif
Razorblade Fish
Μαρκο Τομας και Μπιλυ Κις οσο και να σας πιστευω...δεν το εχουμε...Σε λιγο θα μου ζηταει λεφτα το παιχνιδι για να τους αγορασει... shot.gif

Γουολς,Σισκα και Νταριους δεν φτανουν...
Gravedigger
155 από 8 παίχτες και περιμένουμε τους άλλους 2 σήμερα για το ρεκόρ...!Τα credits έχουν φτάσει στα 570 και θα ανέβουν και άλλο ότι και να κάνουν οι σημερινοί..

Αυτή η 1η αγωνιστική με σκότωσε...Με 1 score γύρω στο 100 θα ήμουν εύκοολα στην 5αδα αφού το χαμηλότερο μου score από εκεί και μετά είναι 139.Αλλά με 49 δεν πας πουθενά!
basketikos
Splitter 3,3 .. Ημαρτοοον... 68.gif

Σταθερος Καιμακογλου - και ευτυχως βοηθα ο San Emeterio, πυροβολουσε μια χαρα χθες.

Παμε ρε Ionikos Nikaias για κατι καλο σημερα icon_wave.gif
apkat
Γυρω στο 177 τελικα..Και ναι ειναι προσωπικο ρεκορ..Μπραβο στην ομαδα..Παμε για καλυτερα την επομενη αγωνιστικη..

Ελπιζω να ειμαι στην 3αδα του private μετα το σημερινο(αν και με αυτα που ακουσα απο Ντιγγερ τρομαξα tongue.gif )
rchos
192.9 εκανα.μονο ο χατσον πηγε χειροτερα απο οσο περιμενα.πολυ καλη βραδυα.εκανα πολυ πετυχιμενεσ αλλαγες αυτη τη βδομαδα.ανεβηκα πολυ στα κρεντιτς.αλλη μια βδομαδα θελω τετοια ανοδο και ετοιμο το πλανο.
apkat
QUOTE(apkat @ Nov 13 2009, 01:25 ) *
Γυρω στο 177 τελικα..Και ναι ειναι προσωπικο ρεκορ..Μπραβο στην ομαδα..Παμε για καλυτερα την επομενη αγωνιστικη..

Ελπιζω να ειμαι στην 3αδα του private μετα το σημερινο(αν και με αυτα που ακουσα απο Ντιγγερ τρομαξα tongue.gif )


Kαλως ειχα τρομαξει τελικα..Στην 7αδα τελικα τερματισα αφου στην πρωτη 3αδα ηταν ολοι 190+..ΠΟλυ καλη αγωνιστικη για ολους απ'οτι φαινεται..Κατι μου λεει οτι οι περισσοτεροι με ψηλα σκορ ειχαμε σχετικα ομοιες ομαδες.. smiley.gif

Υ.Γ:Νοτη για 0,2 σε εφαγα.. tongue.gif tongue.gif
thrylos7
Έτσι είναι άμα σου δίνω καλές συμβουλές... icon_tomato.gif

Άντε και εις ανώτερα, αλλά μην το παρακάνεις! tongue.gif
apkat
Θα σε ξεπερασω δασκαλε.. tongue.gif tongue.gif

Λοιπον εκανα και τις 2 πρωτες μου σκεψεις για την νεα αγωνιστικη..Βασισμενες στην λογικη λεει οτι ψαχνουμε τα κρεντιτς..

Αντι Φοστερ και Λουκας που πλεον εχουν εξισσοροπησει πανω κατω μεσους ορους/κρεντιτς σκεφτομαι τους Ντιν Γκενεβιτσιους που ανεβαζουν σιγουρα(βεβαια το γεγονος οτι παιζουν μεταξυ τους δεν ειναι και οτι καλυτερο)..Αν μου εφτανα και τα λεφτα να κανω αλλαγη Παπαλουκα Γιουλ θα ημουν φουλ ευχαριστημενος..

Πως σας φαινονται οι κινησεις;;
thrylos7
Μάλλον τον Γκεσεβίτσιους εννοείς, ο οποίος φαίνεται ότι το' χει και πολύ μάλιστα. Σήμερα μου θύμισε κάτι από Μάτσε...

(δύο Martynas για τους Λιθουανούς στην Ευρωλίγκα φέτος, με πολλές προδιαγραφές)

Δεν έχει τόση σημασία τ' ότι παίζουν μαζί.

Καλή περίπτωση ο Λιθουανός, αλλά ίσως δυσκολευτεί σ' αυτό το ματς. Συγκεντρώνει σταθερά πάντως το υψηλότερο, ή από τα υψηλότερα σκορ της ομάδας του. Από την άλλη ο Ντιν δε μ' έχει πείσει ακόμα και τώρα ότι μπορεί να κάνει σταθερά σκορ, αλλά σίγουρα αποτελεί μια από τις καλύτερες κινήσεις γι' αυτή την αγωνιστική (η οποία είναι σε δυο εβδομάδες).

Ο Φόστερ θα κάνει 8. Για τον Λούκας (του Αμαρουσίου φαντάζομαι) δεν έχω σαφή άποψη, αν και δεν τον περίμενα τόσο αποδοτικό. Δύσκολο ματς και αυτός πάντως.

Εφόσον σου βγαίνουν 2/3 κινήσεις, δες μήπως μπορούν να σου βγουν 2,5/3 με κάποια αλχημεία, συνδυάζοντας αυτά που θες με τους περιορισμούς που έχεις, καλύτερα. Κι ο Παπαλουκάς πάντως δεν είναι άσχημος, κάθε άλλο.

Off topic εν μέρει: ο Μπουρούσης MVP με 12 λεπτά συμμετοχής...
apkat
Nαι Γκεσεβιτσιους ηθελα να γραψω..Ο Ντιν απλα ειναι σχεδον σιγουρα 10 κρεντιτς.Και παιζει σε εντος εδρας παιχνιδι που συνηθως τους Αμερικανους στα εντος τους εμπιστευομαι παραπανω.

Ο Παπαλουκας οντως δεν ειναι κακη επιλογη αλλα και αυτον προτιμω να τον εμπιστευομαι στα εντος παραπανω απ'οτι στα εκτος..παντως πιστευω οτι στο συγκεκριμενο ματς θα παει καλα ο Μιλος λογω του ιντριγκαδορικου προηγουμενου με τους φιλους της Παρτιζαν..τα γουσταρει κατι τετοια ο μικρος..

Καλα ο Μπουρουσης δεν υπαρχει..Φανταζομαι δεν εχει ξαναβγει ποτε mvp αγωνιστικης με λιγοτερο χρονο συμμετοχης.
leonkalf
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Πως αυξάνει ή μειώνεται η αξία κάθε παίκτη? Με ποια κριτήρια ακριβώς??

Γιατί πχ ο Τελετοβιτς ενώ κάνει καλά σκορ κάθε αγωνιστική έχει πέσει σε αξία (από 64 αρχική τιμή σε 40,3) ή ο Ρακοσεβιτς που πήρα τώρα (από 52,2 πήγε 44,37 ενώ έκανε σκορ 11)???
thrylos7
Ο μέσος όρος καθορίζει την αξία του παίκτη (με την επιτρεπόμενη μεταβολή του 15% πάντα).
apkat
Για την ακριβεια ειναι ο μεσος ορος καθε παικτη επι 4..Και η μεγιστη μεταβολη ανα αγωνιστικη θετικη η αρνητικη ειναι εως 15% της αξιας της προηγουμενης εβδομαδας..
Cheater
Γεια σας συμπαιχτες!

Ειχα σιγησει καιρο τωρα εδω στο Φορουμ γιατι πηγαινα χαλια και ειχα ξενερωσει λιγακι... ohmy.gif
Ειχα αρχισει να τρελενομαι.... Πχ: Βλεπω τον Φισερ (μακαμπι) να παιζει 12 λεπτα, τον Σολομον να τρωει καραντινες(προς την αρχη), τον Ασικ να χει 1/8 βολες, τον Freeland 0/8 σουτ κλπ.. Να μην προσ8εσουμε και τα Foul Troubles... (χαρακτηριστικο παραδειγμα ο Woods με 5 φαουλ σε 12 λεπτα) ohmy.gif Το χειροτερο ηταν οτι οι καλες μου ομαδες της πρωτης αγωνιστικης πηγαιναν στην 2η χαλια και το αντιστροφο... Το ιδιο εγινε και απο την 2η στην 3η αγωνιστικηohmy.gif Ετσι δεν ειχα ουτε μια σοβαρη ομαδα και κινδυνευα(Και κινδυνευω) φετος να παω χαλια... Για καλη μου τυχη τωρα η 4η μου ομαδα εκανε το "μπαμ" με 183 ποντακια και ειναι στην 3000η θεση. Φυσικα πολυ χαμηλα αναλογα με τις προσδοκιες μου, αλλα θα την ανεβασουμε. Οπως και ενας φιλος παραπανω, μονο ο Hutson με ξενερωσε. Και επαιξε και παραταση ο ατιμος... Γιατι δεν κρατουσε πιο κοντα τα χερακια του, να αποφυγει τα Fouls? Αυτα απο εμενα μεχρι τωρα.... Ευχομαι να συνεχισω ετσι οπως πηγα σε αυτην την αγωνιστικη...

υ.γ. Alej Maric και ξερο ξωμι!!!!!!!!!
apkat
Tελικα οπως το σκεφτηκα εκανα αλλη αλλαγη..Εδιωξα οντως Τεο και πηρα Γιουλ που ανεβαζει αξια ευκολα και εχει εντος εδρας παιχνιδι μεσαιας δυσκολιας και τον βλεπω να βγαζει σκορ.

Και στο περιφερειακους εφυγαν οντως οι Λουκας-Φοστερ και ηρθε ο Ντιν που ειχα πει και πριν και ο Αντερσον της Μακαμπι..Παιρνει γενικα πολυ χρονο αν και ασταθης αλλα εχει ευκολο ματς με το Μαρουσι εντος και πιστευω οτι η Μακαμπι θα κανει περιπατο και ο Αντερσον θα παει καλα..
thrylos7
Γενικά ναι, παίκτες του Γκέρσον είναι ευπρόσδεκτοι. Ο Άντερσον αν θυμάμαι καλά παίρνει τα περισσότερα σουτ.

Ο Φίσερ όντως παραμένει ένα μυστήριο, όπως και η διαχείριση των ψηλών από τον Πίνχας.. διαφορετικοί βασικοί στους αγώνες, κάποιος μπορεί να φάει πάγκο στον έναν και στον άλλο να παίξει 30 λεπτά...

Για να δούμε τώρα τον Μάριτς με τους ψηλούς του Ολυμπιακού... Κρας τεστ, αν και είναι στην έδρα του.
konst
KAKA POSOSTA O MARIC STO TELEUTAIO PAIXNIDI KAI DN MOU ARESEI......
KAI ME TON SOFO ANTIPALO FOVAMAI POLI GIA TA FOUL...TI THA KANEI ARAGE???




kaka pososta o maric sto teleutaio paixnidi stin adriatiki..
kai apenanti sto sofo......ti thakanei arage???
apkat
Μπα εγω πιστευω οτι θα συνεχισει τα καλα του παιχνιδια..Με τον Ολυμπιακο αν δεις σε ολα τα παιχνιδια στην Ευρωλιγκα ενας απο τους αντιπαλους ψηλους εχει διακριθει..
rchos
ανεκαθεν συνεβαινε αυτο με τον ολυμπιακο.παντα οι ψηλοι της αντιπαλης ομαδας εχουν ανεβασμενες πιθανοτητες για μεγαλα σκορ.οπως και ο καλυτερος σουτερ-σκορερ της αντιπαλης.απο την εποχη του καζλαουσκας μιλαω και μετα.θυμαμαι προπερσι καθε σχεδον αγωνιστικη μια απο τις αλλαγες μου ηταν να παρω ψηλο αντιπαλο του ολυμπιακου.

ειδικα για τον μαριτς ο λογος που τον κραταω ακομη ειναι γιατι εχει σιγουρη την ανοδο στα κρεντιτς.τον εχω απο την αρχη και δεν θα τον αλλαξω ακομη.

το ερωτημα που θετω σε μενα ειναι μπουορουσης η χατσον?
Basketikoc
Θα ελεγα Χατσον.Ο Μπουρουσης μεχρι σημερα εχει 2 σερι παρα πολυ καλες εμφανισεις και το πιο λογικο ειναι να πεσει παρα να κρατηθει στα ιδια επιπεδα.Λογικα θα επιστρεψει κι ο Βουισιτς μεχρι την Τεταρτη οποτε θα μειωθει κι ο χρονος του.Απ την αλλη ο Χατσον ειναι βασικο γραναζι της Ρομα και παντα κανει ενα ranking 15++
konst
RE PAIDIA O PETRAVICIUS DN PAIZEI KALA TELEUTAIA KAI FAINETAI O ROCCA NA EXEI PERISSOTERO PROTAGONISTIKO ROLO STIN OMADA.....TI NA KANOUME ME PETRAVICIUS??
thrylos7
Γράφε με ελληνικά και μικρά.

Να τον κρατήσεις, λογικά θα έχει αρκετά χαμηλή τιμή για να πωληθεί τώρα.
konst
ξερει κανενας γιατι δεν επαιξε ο rakocevic στο πρωταθλημα?
kotzito
QUOTE(rchos @ Nov 20 2009, 14:38 ) *
ανεκαθεν συνεβαινε αυτο με τον ολυμπιακο.παντα οι ψηλοι της αντιπαλης ομαδας εχουν ανεβασμενες πιθανοτητες για μεγαλα σκορ.οπως και ο καλυτερος σουτερ-σκορερ της αντιπαλης.απο την εποχη του καζλαουσκας μιλαω και μετα.θυμαμαι προπερσι καθε σχεδον αγωνιστικη μια απο τις αλλαγες μου ηταν να παρω ψηλο αντιπαλο του ολυμπιακου.

ειδικα για τον μαριτς ο λογος που τον κραταω ακομη ειναι γιατι εχει σιγουρη την ανοδο στα κρεντιτς.τον εχω απο την αρχη και δεν θα τον αλλαξω ακομη.

το ερωτημα που θετω σε μενα ειναι μπουορουσης η χατσον?

Χατσον.Ο Μπουρουσης παραμενει ο γνωστος-καλος Μπουρουσης.Με Σχορτσανιτη-Βουισιτς εχει περιοριστει λιγακι ο ρολος του,αλλα παραμενει μια του υψους μια του βαθους.Μπορει να κανει ranking σαν αυτο με την Εφες,αλλα μπορει και να ειναι σε επιπεδο 5-6.Ενω ο Χατσον δεν θα κανει ποτε του πανω απο 30αρι,αλλα θα ειναι σταθερος γυρω στο 10-15.


Για μενα καλη περιπτωση ειναι και o Aλι Τραορε.
konst
λοιπον θελω να θεσω ενα ερωτημα τι προτιματε το διδυμο wisniewski-bjelica ή prigioni-teletovic ??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.