Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
jhantzop
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2016-17
ΕΣΚΑ/ΕΣΚΑΝΑ/κλπ
ggrilik
Λέω ν'αρχίσω λίγο συστηματικά να δίνω αποτελέσματα, λίκνους με βίντεο αν υπάρχουν κλπ για τις κορασίδες u16 (2001-2002) σε όλη την χώρα μπάς και εντοπίσουμε τίποτα καλά πρόσπεκτ.
Με νεανίδες δεν νομίζω ν'ασχοληθώ γιατί με τον νέο κανονισμό βλέπω τις ομάδες να επιστρατεύουν τις βολεϊμπολίστριες για να συμπληρώσουν ρόστερ... Υποθέτω θα δούμε τρομερά αδύναμα πρωταθλήματα.. Ακόμα πιο αδύναμα απ'ότι ήδη ήταν δλδ. Και μετά, αφού δεν υπάρχει πρωτάθλημα νέων γυναικών u20 βλέπω πολύ κόσμο -όσες δεν καταφέρουν να βρούν γυναικεία ομάδα- να το κάνει drop το άθλημα. Ευτυχώς υπάρχει και το beach volley... Πάμε λοιπόν αρχίζοντας με Θεσσαλονίκη, ΕΚΑΣΘ.


Κορασίδες ΕΚΑΣΘ
ομάδες που συμμετέχουν:

ΕΚΑΣΘ 1ος Όμιλος
Ε.Ο.ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΡΗΣ ΑΣ
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΕΣ
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.
ΕΚΠ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ Μ.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΕΧΕΔ
ΗΡΑΚΛΗΣ Γ.Σ.

ΕΚΑΣΘ 2ος Όμιλος
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ.
Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΚΑΣ
ΠΑΟΚ ΑΣ
ΜΕΝΤ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
ΜΙΚΤΗ ΕΚΑΣΘ

Για να Δούμε αν φέτος είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα απο άποψη ανταγωνισμού. Γιατί πέρσι, άστα να πάνε. Μετά τον Άρη και τον Πάοκ χάος δυναμικότητας, πράγμα κακό και για τις δύο καλές ομάδες.

-- Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής --

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ - ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 52-39
Δεκάλεπτα: 8-10, 22-17, 34-25, 52-39
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Καφαντάρη-Λαμπρόπουλος): Μπαχαρίδου 9(1), Σιδηροπούλου 9, Καλογρίδου 18(1), Θεοδοσίου 3, Αναγνωστοπούλου 2, Παπασταύρου 2, Παπαδάτου 4, Βεζυργιάννη 3, Αργύρη 2, Ιωαννίδου, Στάθη, Μελενικιώτη.
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Μπόζος): Χαραλαμπίδου 10, Κωνσταντινίδου 5, Αθανάτου Α. 15(1), Μπέτα 4(1), Φραγκούδη 5, Γκάτσου, Παρασκευαϊδου, Αθανάτου Αγ., Γαβριηλίδου, Δήμου, Θωμίδου.

ΕΚΠ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 39-44
Δεκάλεπτα: 8-15, 16-20, 25-33, 39-44
ΕΚΠ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ (Χαλκιάς): Χαριτίδου, Μπούζη 4, Χρυσοστομίδου 13, Αβραμίδου Ν., Αργυροπούλου, Δημητριάδου 2, Ζεμπιλιάδου-Πολίστσουκ, Αβραμίδου Α. 20.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (Ντάλης): Γερολάκου 3, Προβατάρη, Τζωρτζίδου 18(2), Αχμέτι, Καρακώστα 2, Μπουγιουκλή Μ. 4, Διδούδη, Μπουγιουκλή Κ., Λεωνάκη, Ευαγγελίδου 7, Κουτούδη 10(1).

ΑΡΗΣ - ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 18-85
Δεκάλεπτα: 3-22, 4-43, 14-64, 18-85
ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης): Γκρίτζαλη 22, Γράψα Εύα 15, Καρβουνιάδου 8, Βαντσιούρη 8, Μπαξεβανίδου 8, Κωφοκώτσιου 8, Νεοχωρίτη 6, Ουζούνη Μαρ. 5, Μπερμπέρη 3, Κυρπιζλίδου 2.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ξενίδης): Κανάκη 5(1), Πολυχρονιάδου 4, Γιαγκίδου Μ. 4, Γεωργούση 3, Ντερκαραμπετιάν 2, Δροσάκη, Γαλτσίδου, Μαυρίδου, Τομπουλίδου, Γιαγκίδου Π.

ΗΡΑΚΛΗΣ Γ.Σ. Ρεπό.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 69-22
Δεκάλεπτα: 16-2, 27-12, 53-16, 69-22
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου): Λέξα Αθηνά 28, Σιφναίου 2, Γκαβέζου 13, Γκιώργκη 2, Βαλσαμοπούλου, Παπαϊωάννου 2, Σταματάκη 7, Γιαλαμά 2, Τσιστράκη 2, Νάκου, Καραχρήστου 3, Παπαδοπούλου 8.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Θαλασσινός): Κόκκαλη, Καραγιαννάκη 4, Γκογκου 2, Δημητριάδου 3, Φωτιάδου 4, Παντελίδου, Κατσαβού Ε., Κατσαβού Μ. 2, Ρούσου, Κουγιουμτζόγλου 3, Σταφάνου 4, Κουτκουδάκη

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ - ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ 52-44
Δεκάλεπτα: 11-6, 23-16, 35-24, 52-44
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡ. (Αμυγδαλάς): Αλλεν Χ. 21, Ντανάση, Λαζαρέλη 6, Ισμαήλ 18, Αλλεν Α. 2, Βασιλοπούλου, Νικολαϊδου 5.
Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ (Ρώσσιος): Κωνσταντινίδου Μ. 4, Τερζίδου 19, Λούση 6, Μπιρίνα, Παπαδοπούλου, Κωνσταντινίδου Ν. 5, Μαρασλίδη 8, Καμπανού 2.

ΠΑΟΚ - ΜΕΝΤ αναβλήθηκε

ΜΙΚΤΗ ΕΚΑΣΘ Ρεπό
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Sep 25 2016, 16:10 ) *
ΕΚΠ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 39-44
Δεκάλεπτα: 8-15, 16-20, 25-33, 39-44
ΕΚΠ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ (Χαλκιάς): Χαριτίδου, Μπούζη 4, Χρυσοστομίδου 13, Αβραμίδου Ν., Αργυροπούλου, Δημητριάδου 2, Ζεμπιλιάδου-Πολίστσουκ, Αβραμίδου Α. 20.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (Ντάλης): Γερολάκου 3, Προβατάρη, Τζωρτζίδου 18(2), Αχμέτι, Καρακώστα 2, Μπουγιουκλή Μ. 4, Διδούδη, Μπουγιουκλή Κ., Λεωνάκη, Ευαγγελίδου 7, Κουτούδη 10(1).


Βιντεάκι. εκπ-φρυγανιώτης - μ-αλέξανδρος-καλοχωρίου_dailymotion
Να πω οτι ξέρω τις παίκτριες, δεν τις ξέρω smile.gif Απο ένα γρήγορο "ρεβέρσο", Τζωρτζίδου Θ. #17
Ηλικίες / ύψη επίσης δεν ξέρω, αλλά ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Καλοχωρίου μοιάζει να παίζει ωραίο μπασκετάκι smile.gif
ggrilik
Κορασίδες ΕΣΚΑΝΑ

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 50 - 51
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 26 - 58
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 23 - 71
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 67 - 50
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΣ (w) - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 46 - 49
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 40 - 37

Οπως μπορεί να δει οποιοσδήποτε με σώας τας φρένας υπάρχει πολύ καλύτερη ισορροπία απ ότι στην ΕΚΑΣΘ, συνεπώς και οι παίκτριες αναπτύσσονται καλύτερα wos_sport4.gif , τόσο για τις ισχυρές όσο και για τις ανίσχυρες ομάδες.
Αναλυτικά βρήκα μόνο για ένα αγώνα,

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 50 - 51
Δεκάλεπτα: 08-11, 19-25, 38-35, 50-51
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ( Παναγόπουλος): Μπέκιου 7(1), Μποσγανά 16, Καραγκούνη 1, Έγγελη 3(1), Κούλουρη 15(2), Τζανέτου 8.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ( Κόλτσκοβα): Ολυμπίου 12, Παντέλη 10, Καναβάρου 2, Πάλιουρα 1, Κριτσιδήμα 7(1), Γιαννακούλια 10, Τσαβολάκη 9, Μπίτα, Παύλου.
ggrilik

Κορασίδες Α' ΕΣΚΑ

1η αγωνιστική - 26 Σεπτ

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΜΕΛΑΣ 25-52
Δεκάλεπτα: 1-15, 7-25, 12-35, 25-52
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μανιατόπουλος): Σπάχο 2, Γεωργακλή Γ 8, Κιούση, Σαχά 6, Kαρρά, Μούτσα 6 (1), Παύλου, Καλτσουνά, Γιαβασοπούλου 3, Καρυπίδου, Τανασέ-Παπαδάτου
ΜΕΛΑΣ (Σκαμπά): Καπένη Π 4, Σπυροπούλου 2, Kοτρώτσιου 14 (2), Καβακιώτη 2, Καπένη Ο 2, Νταμπαράκη, Tέκου 4, Κρητικού, Ψαρρά, Ξένου 19, Βαρελογιάννη 5 (1)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 76-30
Δεκάλεπτα: 25-6,45-14,63-21,76-30

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 63-35
Δεκάλεπτα: 16-6, 32-16, 47-31, 63-35
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Κατσανάκη, Μπαλαμπάνη 1, Κουτσιρίμπα, Μάνου 6, Τσιλιμπάρη 22, Γιαννίκου 4, Μονογυιού 15, Κοντώση, Κολλιαδήμα 5, Λιγνού 8, Τριανταφύλλου 2.
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Χατζηιωαννίδης, Γεωργακόπουλος): Καρτάκη, Μπαναβού, Ανδρικοπούλου 7, Τότση, Πέππα, Κυρίδη, Κυριακάκη 9, Φλαμπούρη 2, Κυρίδη Α. 7(1), Γκούτσουλα 8, Δαμουλάκη 2, Βλάχου.

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΡΗΣ Πετρούπολης 52-36

ΑΕΝ Κηφισιάς - Εύνικος 49-29

Ιάσων Κολωνού - ΑΕΚ Περιστερίου 83-46

2η αγωνιστική - 3 Οκτ

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΑΜΥΝΤΑΣ 47-41
Δεκάλεπτα: 15-11, 29-22, 35-34, 47-41

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 34-39
Δεκάλεπτα: 6-13,22-22,30-33,34-39

ΜΕΛΑΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ 23 - 101
Δεκάλεπτα: 2-30, 6-56, 17-74, 23-101
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (Σκαμπά, Τσιαντούκα): Σπυροπούλου 2, Κοτρώτσιου 11, Καβακιώτη, Καπενή, Νταμπαράκη, Τέκου 2, Κρητικού, Ξένου 2, Ψαρρά 4, Βαρελογιάννη 2.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Κατσανάκη 4, Μπαλαμπάνη 2, Κουτσιρίμπα 2, Μάνου 22(1), Τσιλιμπάρη 21, Γιαννίκου 2, Μονογυιού 32(1), Κοντώση, Κολλιαδήμα 2, Λιγνού 14, Τριανταφύλλου.

ΚΟΡΩΠΙ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 28-64
Δεκάλεπτα: 9-17, 17-36, 25-45, 28-64
ΚΟΡΩΠΙ (Παπαμιχάλης): Μπεμπάνα 5, Κωνσταντοπουλου, Κουτσι 11, Νικοπούλου, Ιάκου, Κολοντούρου, Σκουρλή, Καβούλη Δ, Ροδια Μ, Ροδία Χ, Βλαχάκη 12(2), Καβούλη Μ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Κατρά): Θωμά 4 , Καστρινάκη 7 , Μουστάκα 1 , Γλυνού 4, Θεοδώρου 7 , Ζερβουλάκου-Γιατράκου 10, Χαλάτση 2, Σκορδάκη 2, Σακελλαρίου 13(1), Τριανταφύλλου 10, Αχμέτ 4

ΑΕΚ Περιστερίου - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 56-30

Εύνικος - Ιάσων Κολωνού 58-45

Αθηναϊκός, Παναθηναϊκός, Κηφισιά πήραν κεφάλι.
nikos64

Να πω και εγω δυο λογακια να βαλω και καμμια φυτιλια να δουμε μπας και γινει τιποτα....
Για Εσκα και μονο για α κατηγορια ...
Παναθηναικος και Αθηναικος σε αυτο το ζευγαρι θα πονταρα για τελικο , απο εκει και κατω μαλλον Μελισσια(με αλλαγη προπονητη φετος) και Κορωπι (αν δεν κανω λαθος με προπονητη που εχει δωσει λαβες για σχολια ) ειναι απο τις ομαδες που εχουν το πιο δυσκολο εργο για παραμονη , Αενκ τα τελευταια 2,3 χρονια σταθερη αξια μαλλον παει για τετραδα , Ιασων προσωπικα μου αρεσει η φιλοσοφια του συλλογου δεν εχουν γυναικειο μαζευουν παιδια της περιοχης και τους δειχνουν πεντε πραγματακια μπραβο τους.
Ευνικος αλλαγες νομιζω γινανε και εδω ομως ο συλλογος εχει παιδια ,καθε χρονο φευγουν καθε χρονο ομως ειναι αξιοπρεπεστατη η παρουσια του συλλογου, δεν φτανει βεβαια τις δοξες του παρελθοντος ομως στεκεται μια χαρα πηρε και τον τιτλο των παγκορασιδων ,θα παει καπου στην μεση.
Γερακας δεν νομιζω να ειναι οπως περυσι , αποδυναμωμενο τον βλεπω (πρεπει και να διαχειριστουν και την αποχωρηση κοουτς μετα θυγατρος προς εσκανα μερια)
Αμυντας και αυτος θα παλεψει για την σωτηρια του(εδω αντιθετα εχουν να διαχειριστουν την παραμονη μελους της διοικησης –αν δεν κανω λαθος – και της θυγατρος του)
Αεκ εδω θα περιμενω να μπει στο τριπακι ο el cid και δεν λεω τιποτα ....να πει αυτος.
Αρης μπορει στις νεανιδες να παει για τιτλο εδω ομως δυσκολα τα πραγματα (μαλλον καποια ψυχη εδω ενδιαφερεται για συγκεκριμενα πραγματα)
Μελας φαγανε μεγαλη σφαλιαρα απο τον Αθηναικο δεν νομιζω οτι τους αξιζε ελπιζω να τους βοηθησει ,θα παλεψει εκει μεταξυ φθορας και αφθαρσιας.
Αυτα τα ολιγα ελπιζω ο εδω ιντερνετικος φιλος el cid να πει δυο λογακια εστω και αν ειναι κατι σαν επικηδειος.....

ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 4 2016, 09:47 ) *
Να πω και εγω δυο λογακια να βαλω και καμμια φυτιλια να δουμε μπας και γινει τιποτα....


Παναθηναικος και Αθηναικος έτσι φαίνεται.

Μελισσια μου φαίνονται αδύναμα. Είδες ξύλο που φάγανε απο ΑΕΚ Περιστερίου και Μελά?

Ποντάρω σε ΑΕΝΚ (Κηφισιά) με Σακελαρίου. Ακούω πως είναι πρόσπεκτ, αλλά δεν έχω δει αγώνα. (ελπίζω να βρω κνένα βιντεάκι να δώ τι λέει).

Ο Ευνικος κάτι έπαθε, έφυγαν κάποιοι προπονητές - νομίζω ο Γιώργος Βελτσίστας- μαζί με εφόρους και παίκτριες -πολλοί πήγαν στον Αρη Πετρούπολης. και αποδυναμώθηκε. Πράγματι όμως είναι πηγή παικτριων. Και σούπερ αντιρατσιστική ομάδα, γι αυτό την πάω. Αν υπάρχουν καλοί προπονητές θα ξαναπάρει πάνω της, είμαι σίγουρος.

Γερακας ναι, δεν ειναι οπως περυσι , νομίζω όμως πως έχουν οργάνωση και όραμα οπότε θα πάνε καλά, ελπίζω τουλάχιστον.

Για τις άλλες ομάδες έχω δυστυχώς άγνοια.
el cid
καλησπέρα σε όλους και καλή αγωνιστική χρονιά.

Σε ότι αφορά τις κορασίδες φέτος τα πράγματα δείχνουν (είναι;;) καθαρά. Σε μια "πρόχειρη και επιδερμική" ανάλυση έχουμε:
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Φαβορί και με τις μεταγραφές που έκανε έχει και πάγκο)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Μιλάει πάντα στο τέλος-πάντα υπολογίσιμος)
ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΟΝΟΥ ( Δεν μου "αρέσει" τόσο σαν ομάδα (στο μέλλον θα εξηγήσω τους λόγους) αλλά είναι ικανός για ..όλα)

ΕΥΝΙΚΟΣ (Πολύ σκληρός για να πεθάνει...απλά!!!)
ΑΕΝΚ (Σταθεροποίηση της κατάστασης)
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Ομαλοποίηση της κατάστασης)
ΑΜΥΝΤΑΣ (Αξιόμαχο σύνολο που δεν νομίζω να κινδυνεύσει)

ΜΕΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μονομαχία στην άγρια Δύση...κυριολεκτικά μιας και πιστεύω ότι μια από τις 3 ομάδες της Δυτικής Αθήνας θα υποβιβασθεί. Πολλά θα κριθούν στα μεταξύ τους παιχνίδια)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ -ΚΟΡΩΠΙ (Μάλλον δεν θα αντέξουν)

Αυτά για αρχή και για να δώσω και εγω τροφή για σχόλια συνεχίζω με:
1) Υπάρχει ομάδα που δεν έκανε ...μεταγραφές;;;
2) Υπάρχει ομάδα που να μην έχει στη διοίκηση , μαμά ή μπαμπά παίκτριας;;;
3) Το επίπεδο φέτος αναμένεται ιδιαιτέρως χαμηλό, υπάρχει κάποιος να διαφωνήσει;;;

Ο επικήδειος δεν ξέρω αν θα ... αργήσει (φίλε Νίκο) γιατί υπάρχουν ακόμα πολύ κόλακες και περισσότεροι βρικόλακες!!! Αν πέθαινε κάτι , θα ελπίζαμε σε ...Ανάσταση. Τώρα, σαπίζει χρόνο με το χρόνο!!!

Την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να είμαι πιο αισιόδοξος ή μάλλον να ξεκινήσω να παρακολουθώ Νεανίδες που φέτος θα έχει πιο ενδιαφέρον.! Θεωρητικά πάντα!!!

Ευτυχείτε και υγιαίνετε !!!
di pa
Καλησπέρα και καλή αγωνιστική χρονιά, με υγεία για όλα τα παιδιά!
Λίγα σχόλια και από μένα με τα λίγα που γνωρίζω.

Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ αν και θα διεκδικήσει πιστεύω μια καλή θέση, δεν έχει καμία σχέση και αυτός με την περσινή του ομάδα. Μεγάλη εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός ότι παρά τις τόσες μεταγραφές που έκανε, κέρδισε πολύ δύσκολα τον ΆΡΗ που όπως είπατε και σεις μπορεί και να κινδυνεύσει. Βέβαια έλειπε νομίζω από μια παίκτρια και στις δύο ομάδες , αλλά και πάλι.........

Ο ΕΥΝΙΚΟΣ ας μην ξεχνάμε ότι είναι ο νικητής των παγκορασίδων, οπότε παρά τις απώλειες πιστεύω ότι θα πάει καλά.

Ο ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ τα πηγαίνει πολύ καλά μέχρι στιγμής, αφού οι δύο μεταγραφές που έκανε έχουν δέσει πολύ καλά με την υπόλοιπη ομάδα και έχει όπως είπατε και πάγκο.Φαίνεται να είναι εξίσου δυνατός σε άμυνα και επίθεση(σε αντίθεση με πέρσι που υστερούσε αμυντικά)και δείχνει να υπάρχει πολύ καλό κλίμα στην ομάδα.

Ο ΓΕΡΑΚΑΣ σε καμία περίπτωση δε θυμίζει την περσινή ομάδα. Όχι επειδή είναι κακή ομάδα. Το αντίθετο μάλιστα, απλά αγωνίζεται με παιδιά του 2003 και 2004, οπότε είναι λογικό να δυσκολευτεί αρκετά και δύσκολα θα έχουν πορεία παρόμοια με την περσινή. Κάνουν πάντως καλή δουλειά και του χρόνου θα είναι ένα καλό σύνολο που θα πρωταγωνιστήσει και πάλι.

Ο ΑΜΥΝΤΑΣ με έχει μπερδέψει. Κέρδισε τον ΆΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ και έχασε από το ΓΕΡΑΚΑ που όπως είπα και πριν παίζει με πολύ μικρά παιδιά.

Ο ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ αν και του αξίζουν συγχαρητήρια για την άνοδό του στην Α Κατηγορία και την επιτυχία του στις παγκορασίδες, δε μου αρέσει και μένα καθόλου. 40 λεπτά ζώνη σε αυτές τις ηλικίες;;

Η ΑΕΝΚ έκανε και αυτή μεταγραφές και το παλεύει για κάτι καλό, αλλά θα δείξει. Είναι πολύ νωρίς ακόμη.

Ο ΜΕΛΑΣ αν και έχει κάποια καλά στοιχεία, δε νομίζω να αντέξει.

Το ΚΟΡΩΠΙ επίσης είναι από τις ομάδες που θα πέσουν. Αξίζουν και αυτοί συγχαρητήρια για την άνοδό τους στην Α Κατηγορία, αλλά είναι τοπική ομάδα και πιστεύω ίσως η μοναδική που δεν κάνει μεταγραφές.

Για τις υπόλοιπες ομάδες δεν έχω άποψη.

Θα συμφωνήσω δε απόλυτα με τον el cid ότι το επίπεδο των περισσότερων ομάδων φαίνεται να είναι πολύ χαμηλό(θα εξαιρέσω 1-2 ομάδες)

Καλή συνέχεια σε όλους!
nikos64
QUOTE (el cid @ Oct 4 2016, 19:47 ) *
Αυτά για αρχή και για να δώσω και εγω τροφή για σχόλια συνεχίζω με:
1) Υπάρχει ομάδα που δεν έκανε ...μεταγραφές;;;
2) Υπάρχει ομάδα που να μην έχει στη διοίκηση , μαμά ή μπαμπά παίκτριας;;;
3) Το επίπεδο φέτος αναμένεται ιδιαιτέρως χαμηλό, υπάρχει κάποιος να διαφωνήσει;;;

απαντησεις

3. οχι δεν διαφωνω .
2. για να λεμε και του στραβου το δικιο μπορει να λειτουργησει ομαδα χωρις γονεα στην διοικηση ?το απλο ποιος θα κανει τον εφορο και θα τρεχει καθε ΣΚ και οχι μονο απο εδω και απο εκει ?
1.οι μεταγραφες ειναι ελαχιστοτατες ... οι μετακινησεις ειναι αρκετες και αν επιτελους αλλαξει κατι στον αθλητικο νομο θα γινει ο κακος χαμος και εκει θα ξεχωρισουν πολλα και πολλοι ..... σκεψου το απλο παραδειγμα ποια θεωρεις κορυφαια του 2000 τουλαχιστον σαν περιφερειακη και εσκα? θα συμφωνησουμε πιστευω στο συγκεκριμενο κοριτσι γιατι να χρειαστει να παει δικαστικα? και τι εξελιξη θα ειχε αν δεν ειχε αλλαξει ομαδα? παρα πολλα θα πρεπει να αλλαξουν εδω ....

για τον φιλο ggrilik (αντε να γινουμε το τριο στουτζες)
1. οχι γονεας δεν ειμαι ...γενικα οχι μονο εδω ... ειχα σχεση με το μπασκετ στην νεοτητα μου ...εχω ΦΙΛΟΥΣ που τα παιδια τους παιζουν και παιζανε .... ποσο μικρος ειναι ο κοσμος ξαναειδα ...ποσους γνωστους συναντησα στα γηπεδα δεν μπορεις να φανταστεις.
2.αν ψαξεις λιγο περσυ και εγω και ο el cid ειχαμε γραψει για παικτριες το κακο ειναι οτι εγω αναφερθηκα με νουμερα στην φανελλα και οχι με ονοματα οπως ο ελ...
3. οσο αφορα εθνικες .... εδω γελαμε τι να πρωτοπουμε ? ειλικρινα σηκωνω τα χερια ψηλα .....
4. το ωραιο ειναι οταν καθεσαι βλεπεις και φευγεις οταν αρχιζεις να μαθαινεις και κατι παραπανω .....φευγεις
5, ερωτηση αντιρατσιστικη ο Ευνικος δεν το καταλαβα τι εννοεις?
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 4 2016, 21:54 ) *
1.οι μεταγραφες ειναι ελαχιστοτατες ... οι μετακινησεις ειναι αρκετες και αν επιτελους αλλαξει κατι στον αθλητικο νομο θα γινει ο κακος χαμος και εκει θα ξεχωρισουν πολλα και πολλοι ..... σκεψου το απλο παραδειγμα ποια θεωρεις κορυφαια του 2000 τουλαχιστον σαν περιφερειακη και εσκα? θα συμφωνησουμε πιστευω στο συγκεκριμενο κοριτσι γιατι να χρειαστει να παει δικαστικα? και τι εξελιξη θα ειχε αν δεν ειχε αλλαξει ομαδα? παρα πολλα θα πρεπει να αλλαξουν εδω ....

Δεν την ξέρω την περίπτωση. Παρόμοια με της Νιξίνας? Για πες, για πες .. (ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ !!)

QUOTE (nikos64 @ Oct 4 2016, 21:54 ) *
για τον φιλο ggrilik (αντε να γινουμε το τριο στουτζες)
5, ερωτηση αντιρατσιστικη ο Ευνικος δεν το καταλαβα τι εννοεις?

ναι, στο μπάσκετ και γενικά στον αθλητισμό ή παίζεις ή όχι, απο που κατάγεσαι δεν έχει σημασία wink.gif Δεν εννοούσα αυτό όμως. Εννοώ πως δραστηριοποιείται σε υποβαθμισμένη περιοχή (πολύ γκέτο που λένε) και κάνει εξαιρετική αντιγκέτο δουλειά.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 4 2016, 22:27 ) *
Δεν την ξέρω την περίπτωση. Παρόμοια με της Νιξίνας? Για πες, για πες .. (ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ !!)

τιποτα φοβερο και πρωτογνωρο απλα επρεπε να παει ασεαδ ειχε χασει τοτε την μιση σεζον ... και περσυ το ιδιο δεν εγινε με βιντζηλαιου? να μην ανοιγουμε θεματα και συζητησεις που δεν βγαζουν πουθενα...
για τον Ιασων δεν αναφερομουν στο μπασκετ που παιζει ... αυτο ειναι αλλο θεμα ....
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 5 2016, 21:01 ) *
τιποτα φοβερο και πρωτογνωρο απλα επρεπε να παει ασεαδ ειχε χασει τοτε την μιση σεζον ... και περσυ το ιδιο δεν εγινε με βιντζηλαιου? να μην ανοιγουμε θεματα και συζητησεις που δεν βγαζουν πουθενα...
για τον Ιασων δεν αναφερομουν στο μπασκετ που παιζει ... αυτο ειναι αλλο θεμα ....

Πες τουλάχιστον ποιά είναι αυτή που θεωρείς κορυφαία του 2000 τουλαχιστον σαν περιφερειακη και εσκα.
Έχω πολλές καλές υπ όψη μου αλλά δεν μου φαίνεται να υπάρχει κάποια που να απέχει έτη φωτός.
Πες ποια θεωρείς εσύ να δω αν συμφωνώ smile.gif
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 5 2016, 21:09 ) *
Πες τουλάχιστον ποιά είναι αυτή που θεωρείς κορυφαία του 2000 τουλαχιστον σαν περιφερειακη και εσκα.
Έχω πολλές καλές υπ όψη μου αλλά δεν μου φαίνεται να υπάρχει κάποια που να απέχει έτη φωτός.
Πες ποια θεωρείς εσύ να δω αν συμφωνώ smile.gif

ααα νομιζα οτι την ηξερες την Πραπα λεω σαν πλειμεικερ ειναι η κορυφαια του 2000 τουλαχιστον στην εσκα και πιστεψε με δεν μου εχει ξεφυγει καμμια ....
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 5 2016, 22:24 ) *
ααα νομιζα οτι την ηξερες την Πραπα λεω σαν πλειμεικερ ειναι η κορυφαια του 2000 τουλαχιστον στην εσκα και πιστεψε με δεν μου εχει ξεφυγει καμμια ....

Καλή είναι και είχε και καλή χρονιά.
Σίγουρα απο τις κορυφαίες 2000-αρες γκάρντ την προηγούμενη χρονιά, όχι μόνο στην ΕΣΚΑ.
Αν δεν την έκαιγε ο "δεν σ'αλλάζω" με τα 40-λεπτα θα έπαιζε και καλύτερα στο ευρωπαϊκό u16.

Αλλά.. Νεανίς πλέον. Είμαστε εκτός θέματος smile.gif

nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 5 2016, 23:11 ) *
Καλή είναι και είχε και καλή χρονιά.
Σίγουρα απο τις κορυφαίες 2000-αρες γκάρντ την προηγούμενη χρονιά, όχι μόνο στην ΕΣΚΑ.
Αν δεν την έκαιγε ο "δεν σ'αλλάζω" με τα 40-λεπτα θα έπαιζε και καλύτερα στο ευρωπαϊκό u16.

Αλλά.. Νεανίς πλέον. Είμαστε εκτός θέματος

δεν ειναι μονο η φετινη χρονια τα τελευταια 3 χρονια παιρνει τιτλους . μεγαλη μαγκια ο τιτλος στις νεανιδες (που εισαι lopo να με δεις να γραφω υπερ παναθηναικου εεεε?) απεναντι σε κηφισια .
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 5 2016, 23:38 ) *
δεν ειναι μονο η φετινη χρονια τα τελευταια 3 χρονια παιρνει τιτλους . μεγαλη μαγκια ο τιτλος στις νεανιδες (που εισαι lopo να με δεις να γραφω υπερ παναθηναικου εεεε?) απεναντι σε κηφισια .

χα χα smile.gif

Καλά. Θα τα πούμε όταν αρχίσω νήμα για τα πρόσπεκτς smile.gif
Και προσωπικά είμαι αισιόδοξος, βλέπω αρκετό ταλέντο. Δεν υπάρχει Σπανού ακόμα, αλλά σε ποσότητα υπάρχει πολύ πράγμα. Αν θα αναπτυχθεί βέβαια είναι άλλη ιστορία. Ας είναι καλά τα αδύναμα πρωταθλήματα (ειδικά στον βορρά), η μανία για νίκη, τα συστήματα, τα plays, οι ζώνες και οι μικροεγωϊσμοί πολλών προπονητών tongue.gif
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 6 2016, 00:48 ) *
χα χα smile.gif

Καλά. Θα τα πούμε όταν αρχίσω νήμα για τα πρόσπεκτς smile.gif
Και προσωπικά είμαι αισιόδοξος, βλέπω αρκετό ταλέντο. Δεν υπάρχει Σπανού ακόμα, αλλά σε ποσότητα υπάρχει πολύ πράγμα. Αν θα αναπτυχθεί βέβαια είναι άλλη ιστορία. Ας είναι καλά τα αδύναμα πρωταθλήματα (ειδικά στον βορρά), η μανία για νίκη, τα συστήματα, τα plays, οι ζώνες και οι μικροεγωϊσμοί πολλών προπονητών tongue.gif

και που λες χαιρομαι που εισαι αισιοδοξος ..... εγω δεν ειμαι ...... για πολλους λογους .....
ααα και οσο αφορα τον ιασωνα μου αρεσει ....οχι το μπασκετ που παιζει αλλα η φιλοσοφια που δειχνει οτι εχει....
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 6 2016, 23:28 ) *
..οσο αφορα τον ιασωνα μου αρεσει ....οχι το μπασκετ που παιζει αλλα η φιλοσοφια που δειχνει οτι εχει....

η οποία φιλοσοφία, είναι? Λίγο περισσότερες λεπτομέρειες smile.gif

Ρωτάω γιατί πιο πάνω ένας συμφορίτης είπε κάτι για άμυνα ζώνης 40 λεπτά, που όλοι εδώ στο φόρουμ έχουν περίπου συμφωνήσει πως σε μίνι και παγκορασίδες/παμπαίδες θα έπρεπε να απαγορευτεί δια "ροπαλισμού" torture.gif .

(( επανερχόμενος στις νεανίδες του Παναθηναϊκού και τον τίτλο της ΕΣΚΑ, καλή η Πράπα. αλλά εμένα αυτή που μου έχει κάνει εντύπωση είναι η Εζέτζα. Δεν ξέρω αν και πόσο ύψος θα πάρει ακόμα, αλλά αν όντως είναι του 2001 μιλάμε για προοπτική δυνατού σέντερ. Κρίμα που δεν έχει υπηκοότητα, θα ανεβαίναμε άνετα κατηγορία στο ευρωπαικό u16. Δλδ υποθέτω δεν έχει, γιατί αν έχει και δεν την πήραν στην ομάδα...) torture.gif
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 7 2016, 00:27 ) *
η οποία φιλοσοφία, είναι? Λίγο περισσότερες λεπτομέρειες smile.gif

Ρωτάω γιατί πιο πάνω ένας συμφορίτης είπε κάτι για άμυνα ζώνης 40 λεπτά, που όλοι εδώ στο φόρουμ έχουν περίπου συμφωνήσει πως σε μίνι και παγκορασίδες/παμπαίδες θα έπρεπε να απαγορευτεί δια "ροπαλισμού" torture.gif .

(( επανερχόμενος στις νεανίδες του Παναθηναϊκού και τον τίτλο της ΕΣΚΑ, καλή η Πράπα. αλλά εμένα αυτή που μου έχει κάνει εντύπωση είναι η Εζέτζα. Δεν ξέρω αν και πόσο ύψος θα πάρει ακόμα, αλλά αν όντως είναι του 2001 μιλάμε για προοπτική δυνατού σέντερ. Κρίμα που δεν έχει υπηκοότητα, θα ανεβαίναμε άνετα κατηγορία στο ευρωπαικό u16. Δλδ υποθέτω δεν έχει, γιατί αν έχει και δεν την πήραν στην ομάδα...) torture.gif

ηταν σε αυτη των παγκορασιδων ....

benchwarmer
Η Εζέτζα πέρυσι έκανε πλάκα και με μεγαλύτερές της κοπέλες στις Νεάνιδες, όχι μόνο στις Κορασίδες.
Το να έχει κανονικά την υπηκοότητα και να μην ήταν στην αποστολή για το u16 μου φαίνεται αδιανόητο. Ίσως στις παγκορασίδες μπόρεσε να πάει επειδή δεν είναι επίσημη διοργάνωση της fiba?
Αν ξέρει κάποιος σίγουρα τι ισχύει ας ενημερώσει...

Θα πρέπει πάντως οι υπεύθυνοι να δείξουν τα κατάλληλα αντανακλαστικά και να κλείσει το θέμα (αν υπάρχει), πράγματι η κοπέλα είναι σημαντική ελπίδα για το μέλλον.
di pa
QUOTE (benchwarmer @ Oct 7 2016, 13:21 ) *
Η Εζέτζα πέρυσι έκανε πλάκα και με μεγαλύτερές της κοπέλες στις Νεάνιδες, όχι μόνο στις Κορασίδες.
Το να έχει κανονικά την υπηκοότητα και να μην ήταν στην αποστολή για το u16 μου φαίνεται αδιανόητο. Ίσως στις παγκορασίδες μπόρεσε να πάει επειδή δεν είναι επίσημη διοργάνωση της fiba?
Αν ξέρει κάποιος σίγουρα τι ισχύει ας ενημερώσει...

Θα πρέπει πάντως οι υπεύθυνοι να δείξουν τα κατάλληλα αντανακλαστικά και να κλείσει το θέμα (αν υπάρχει), πράγματι η κοπέλα είναι σημαντική ελπίδα για το μέλλον.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Οι παγκορασιδες είναι τουρνουά φιλίας και δε χρειάζεται να έχει την υπηκοότητα. Έχει γίνει και παλαιότερα αυτό με την Ρατζα η οποία έπαιξε στις παγκορασιδες αλλά μετά είχε πρόβλημα με την εθνική. Σίγουρα θα φροντίσουν να πάρει υπηκοότητα για να ενισχύσει την εθνική, αλλά και τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ που θα τη θέλει κάποια στιγμή στο γυναικείο και δεν τον συμφέρει να τη δηλώνει σαν ξένη. Πάντως θα πρέπει να προσέξει το θέμα των τριών δευτερολέπτων στη ρακέτα, γιατί δε θα της χαρίζεται πάντα η διαιτησία.
nikos64
QUOTE (di pa @ Oct 7 2016, 15:59 ) *
Έχεις απόλυτο δίκιο. Οι παγκορασιδες είναι τουρνουά φιλίας και δε χρειάζεται να έχει την υπηκοότητα. Έχει γίνει και παλαιότερα αυτό με την Ρατζα η οποία έπαιξε στις παγκορασιδες αλλά μετά είχε πρόβλημα με την εθνική. Σίγουρα θα φροντίσουν να πάρει υπηκοότητα για να ενισχύσει την εθνική, αλλά και τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ που θα τη θέλει κάποια στιγμή στο γυναικείο και δεν τον συμφέρει να τη δηλώνει σαν ξένη. Πάντως θα πρέπει να προσέξει το θέμα των τριών δευτερολέπτων στη ρακέτα, γιατί δε θα της χαρίζεται πάντα η διαιτησία.


Μενω αφωνος ... αν ισχυει κατι τετοιο .... οχι μονο δεν εχει λογικη αλλα ειναι ξεπεσμος .....
ggrilik
QUOTE (di pa @ Oct 7 2016, 15:59 ) *
Έχεις απόλυτο δίκιο. Οι παγκορασιδες είναι τουρνουά φιλίας και δε χρειάζεται να έχει την υπηκοότητα. Έχει γίνει και παλαιότερα αυτό με την Ρατζα η οποία έπαιξε στις παγκορασιδες αλλά μετά είχε πρόβλημα με την εθνική. Σίγουρα θα φροντίσουν να πάρει υπηκοότητα για να ενισχύσει την εθνική, αλλά και τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ που θα τη θέλει κάποια στιγμή στο γυναικείο και δεν τον συμφέρει να τη δηλώνει σαν ξένη.

Για την Ράτζα μάλλον είναι ευκολότερο καθώς έχει και την Κυπριακή υπηκοότητα (περίπτωση Βεζένκωφ) και αν συναινεί ο πατέρας της βγάζει πιο εύκολα την Ελληνική. Ίσως να την έχει βγάλει ήδη, δεν ξέρω. Πάντως για την παγκορασίδων δεν χρειάζεται, αυτό είναι σίγουρο. Το τουρνουά φιλίας δεν είναι παρά φιλικά παιχνίδια.

Για την Εζέτζα μάλλον είναι πιο δύσκολο. Και να πληρείς τις νομικές προϋποθέσεις κάνεις αίτηση και σου απαντάνε σε δέκα χρόνια. Και ένα άλλο θέμα. Όσο δεν έχει υπηκοότητα αλλά της επιτρέπεται να παίζει επειδή πήρε δελτίο της ΕΟΚ πριν τα 15, είναι όμηρος ε? Δεν μπορεί να κάνει μεταγραφή. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

Και εντάξει, η Εζέτζα είναι "asset" για τον Παναθηναϊκό, οπότε κάποια στιγμή θα το σπρώξουν και θα πάρει την υπηκοότητα με συνοπτικές διαδικασίες. Αλλά υπάρχουν και ένα σωρό άλλα παιδιά που αν δεν λέγονται Κ.Αντετοκούνμπο ή αν δεν είναι άντρες αμερικάνοι που να μην μιλάνε λέξη Ελληνικά αλλά απλά είναι διατεθειμένοι να πάρουν κι ένα άλλο διαβατήριο ωστε να παίζουν στην Ευρώπη (και για γιαγιάδες και προγιαγιάδες κάτι θα βρεθεί) η ΕΟΚ απλά αδιαφορεί με αποτέλεσμα τα παιδιά να μπορεί να μείνουν βορά στα δόντια διάφορων παρανοϊκών.

Θα σας πώ μόνο οτι είχα διαβάσει πρόσφατα πως η αδελφή του βολεϊμπολίστα του Τζούριτς, η Ιβάνα (πρώην βολεϊμπολίστρια κι αυτή και νυν φυσιοθεραπεύτρια της εθνικής ενόργανης γυμναστιής) ακόμα δεν έχει καταφέρει να την πάρει blink.gif .
di pa
QUOTE (ggrilik @ Oct 7 2016, 18:01 ) *
Για την Ράτζα μάλλον είναι ευκολότερο καθώς έχει και την Κυπριακή υπηκοότητα (περίπτωση Βεζένκωφ) και αν συναινεί ο πατέρας της βγάζει πιο εύκολα την Ελληνική. Ίσως να την έχει βγάλει ήδη, δεν ξέρω. Πάντως για την παγκορασίδων δεν χρειάζεται, αυτό είναι σίγουρο. Το τουρνουά φιλίας δεν είναι παρά φιλικά παιχνίδια.

Για την Εζέτζα μάλλον είναι πιο δύσκολο. Και να πληρείς τις νομικές προϋποθέσεις κάνεις αίτηση και σου απαντάνε σε δέκα χρόνια. Και ένα άλλο θέμα. Όσο δεν έχει υπηκοότητα αλλά της επιτρέπεται να παίζει επειδή πήρε δελτίο της ΕΟΚ πριν τα 15, είναι όμηρος ε? Δεν μπορεί να κάνει μεταγραφή. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

Και εντάξει, η Εζέτζα είναι "asset" για τον Παναθηναϊκό, οπότε κάποια στιγμή θα το σπρώξουν και θα πάρει την υπηκοότητα με συνοπτικές διαδικασίες. Αλλά υπάρχουν και ένα σωρό άλλα παιδιά που αν δεν λέγονται Κ.Αντετοκούνμπο ή αν δεν είναι άντρες αμερικάνοι που να μην μιλάνε λέξη Ελληνικά αλλά απλά είναι διατεθειμένοι να πάρουν κι ένα άλλο διαβατήριο ωστε να παίζουν στην Ευρώπη (και για γιαγιάδες και προγιαγιάδες κάτι θα βρεθεί) η ΕΟΚ απλά αδιαφορεί με αποτέλεσμα τα παιδιά να μπορεί να μείνουν βορά στα δόντια διάφορων παρανοϊκών.

Θα σας πώ μόνο οτι είχα διαβάσει πρόσφατα πως η αδελφή του βολεϊμπολίστα του Τζούριτς, η Ιβάνα (πρώην βολεϊμπολίστρια κι αυτή και νυν φυσιοθεραπεύτρια της εθνικής ενόργανης γυμναστιής) ακόμα δεν έχει καταφέρει να την πάρει blink.gif .

Με τη Ράτζα λύθηκε το θέμα πέρσι αν δεν κάνω λάθος, γι αυτό και έπαιξε στο γυναικείο σαν Ελληνίδα. Για την Εζέτζα όπως είπες θα το κάνουν με συνοπτικές διαδικασίες! wink.gif
nikos64
QUOTE (di pa @ Oct 7 2016, 19:38 ) *
Με τη Ράτζα λύθηκε το θέμα πέρσι αν δεν κάνω λάθος, γι αυτό και έπαιξε στο γυναικείο σαν Ελληνίδα. Για την Εζέτζα όπως είπες θα το κάνουν με συνοπτικές διαδικασίες! wink.gif

μαλιστα δεν εχουν την υπηκοοτητα (δεν εξεταζω το οτι κακως -ισως- δεν την εχουν) και αγωνιζονται με την φανελλα της Εθνικης
συγγνωμη αλλα το βρισκω απαραδεκτο.
ggrilik
QUOTE (di pa @ Oct 7 2016, 19:38 ) *
Με τη Ράτζα λύθηκε το θέμα πέρσι αν δεν κάνω λάθος, γι αυτό και έπαιξε στο γυναικείο σαν Ελληνίδα..

Χμμ.. Δεν έπαιξε όμως στο u18 με τσινέκε και σία. Και αποκλείεται να μην την καλούσαν. Μάλλον παίζει σαν ομογενής εκ Κύπρου.
Αλλιώς .. η μόνη εξήγηση θα είναι πως μας την έφαγαν οι παλιοΣέρβοι sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

nikos64 Μιλάμε για παιδιά που νοιώθουν τουλάχιστον κατά το ήμισυ ελληνάκια. Στην τυπικότητα θα κολλήσουμε για ένα φιλικό παιχνίδι? Εδώ βρε συ, την φανέλα την έχουν φορέσει σε επίσημα παιχνίδια τόσοι και τόσοι που η μόνη σχέση τους με την Ελλάδα είναι το HELLENIC REPUBLIC στο διαβατήριο και με το που λήξει η καριέρα τους εξαφανίζονται σε τόπους εξωτικούς, πετώντας το διαβατήριο στα πλησιέστερα σκουπίδια του αεροδρομίου..
di pa
QUOTE(ggrilik @ Oct 7 2016, 21:59 ) *
Χμμ.. Δεν έπαιξε όμως στο u18 με τσινέκε και σία. Και αποκλείεται να μην την καλούσαν. Μάλλον παίζει σαν ομογενής εκ Κύπρου.


Ναι συγνώμη έκανα λάθος. Σαν ομογενής εκ Κύπρου παίζει μάλλον.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 7 2016, 21:59 ) *
nikos64 Μιλάμε για παιδιά που νοιώθουν τουλάχιστον κατά το ήμισυ ελληνάκια. Στην τυπικότητα θα κολλήσουμε για ένα φιλικό παιχνίδι? Εδώ βρε συ, την φανέλα την έχουν φορέσει σε επίσημα παιχνίδια τόσοι και τόσοι που η μόνη σχέση τους με την Ελλάδα είναι το HELLENIC REPUBLIC στο διαβατήριο και με το που λήξει η καριέρα τους εξαφανίζονται σε τόπους εξωτικούς, πετώντας το διαβατήριο στα πλησιέστερα σκουπίδια του αεροδρομίου..

οχι φιλε μου δεν το βλεπω ετσι ... και για να ειμαι ξεκαθαρος τα παιδια που παιρνουν ελληνικη παιδεια πανε σχολειο μιλανε ελληνικα πρεπει να τους δινουν την υπηκοοτητα με το που την ζητησουν. Αλλο αυτο αλλο το να παιζει στην εθνικη εστω και σε φιλικο παικτες διαφορετικης υπηκοοτητας ..... ειναι ξεφτυλα για μενα... απο παραπολλες μεριες......



στα του θεματος .....αθηναικος δειχνει δοντια φετος χρυσοβιτσιανος(?)

3 στα 3 για την ομάδα των Κορασίδων μας ! Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ Κορασίδων, η ομάδα μας επιβλήθηκε της ομάδας των Μελισσίων, με το ευρύ σκο 98-29.

Τα κορίτσια μας και σήμερα ήταν κατά διαστήματα εξαιρετικά και πρόσφεραν πλούσιο θέαμα με το όμορφο μπάσκετ που παίζουν φέτος !

Διαιτητής: Πηλοΐδης Λ.

Δεκάλεπτα: 26-5, 50-9, 72-21, 98-29

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Κατσανάκη, Μπαλαμπάνη 8, Κουτσιρίμπα 5(1), Τσιλιμπάρη 18, Γιαννίκου, Μονογυιού 32(4), Κοντώση 12(1), Κολλιαδήμα, Λιγνού 14, Τριανταφύλλου 9.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μανιατόπουλος): Σπάχο, Γεωργάκη 7, Μουτσά 2, Σάχα 3, Καρρά, Παύλου, Καλτσούνα, Νάνου, Γιαβασοπούλου 1, Καρυπίδου 14, Τανάσε-Παπαδάτου 2.
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ Oct 8 2016, 23:34 ) *
[i]3 στα 3 για την ομάδα των Κορασίδων μας ! Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ Κορασίδων, η ομάδα μας επιβλήθηκε της ομάδας των Μελισσίων, με το ευρύ σκο 98-29.

Τα κορίτσια μας και σήμερα ήταν κατά διαστήματα εξαιρετικά και πρόσφεραν πλούσιο θέαμα με το όμορφο μπάσκετ που παίζουν φέτος!


και τους γονείς να ζητάνε το 100 φωνάζοντας για την "κατοστάρα" προτρέποντας τα παιδιά για αυτό και κρίνοντας αποφάσεις του διαιτητή για να επιτευχθεί ο "σκοπός" / "στόχος"... gg = good game

ggrilik
ΕΚΑΣΘ κορασίδες

Χάσαμε τ'αποτελέσματα της προηγούμενης βδομάδας :-/ Στα γρήγορα αποτελέσματα 2η αγωνιστικής:

Α΄ Όμιλος
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ. - Ε.Ο.Σ (Σταυρούπολη) 58-17
Μέγας ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 29-44
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ 84-15
ΑΡΗΣ ΑΣ ρεπό

Β΄ Όμιλος
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ - Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ 52-44
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 69-22
ΠΑΟΚ - ΜΕΝΤ αναβολή
ΜΙΚΤΗ ΕΚΑΣΘ ρεπο

---

Αποτελέσματα 3η αγωνιστικής ΕΚΑΣΘ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Μ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 44-60
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 53-63
ΑΡΗΣ - ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 56-16
ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ ρεπό

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟΚ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 100-10
ΜΙΚΤΗ ΕΚΑΣΘ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. ?
Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ - ΜΕΝΤ 30-42
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ρεπό

--- αναλυτικά --
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Μ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 44-60
Δεκάλεπτα: 9-10 , 21-26, 29-38, 44-60
Διαιτητές: Ψωμιάδης -Παμπούκογλου
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ξενίδης): Γεωργούση 8, Πολυχρονιάδου 11(1), Δροσάκη 13(2), Ντερκαραμπετιάν 2, Γαλτζίδου, Γιαγκίδου 2, Μαυρίδου 4, Μπατζώνη 2, Καλαντζή.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (Ντάλης): Γερολάκου 2, Προβατάρη, Τζωρτζίδου 8, Αχμέτι 6, Μπουγιουκλή Μ. 4, Διδούδη, Μπουγιουκλή Κ., Λεωνάκη 4, Ευαγγελίδου 17, Κουτούδη 17(1), Χύσα 2.

Παναθλητικός - Ηρακλής 53-63
Δεκάλεπτα: 10-13, 22-29, 36-47, 53-63
Παναθλητικός (Καφαντάρη-Λαμπρόπουλος): Μπαχαριδου 14(2), Ιωαννιδου, Αργυρη 2, Σιδηροπουλου 6 , Βεζυργιαννη, Σταθη 4, Θεοδοσιου 6, Ματσουκα, Αναγνωστοπουλου 5, Κουλιου Ι., Καλογρίδου 15(1), Κουζλογλου 1.
Ηρακλής (Τζιότζιος): Πάπα Ζ. 11(1), Πετριδου Δ., Κλιματσακη Α.14, Παπά Ι., Ευαγγελοπουλου 6 ,Καρανικα 6, Παναγιωτιδου, Τζελου 4, Γκομπεγκισβιλι 21, Γραμματικοπουλου 1.

Τα φετινά αποκτήματα του Ηρακλή, Λία Γκομπετζισβίλι, Αγγελική Κλιματσάκη και Έλενα Τζέλου κάνανε την δουλειά τους και ο γηραιός πήρε το ντέρμπι. Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι όμως αν αυτή η τακτική των ΠΑΟΚ ΑΡΗ και δευτερευόντως του Ηρακλή είναι σωστή ή αυτοπυροβολισμός. Οι ομάδες της Θεσσαλονίκης πρέπει να κάτσουν μαζί κάτω να δουν πως θα γίνει να δυναμώσει ο ανταγωνισμός.
Φάσεις του αγώνα εδώ
: https://www.youtube.com/watch?v=CLmoxA_60fo

ΑΡΗΣ - ΠΣ Ευκαρπίας 56-16
Δεκάλεπτα: 8-2, 25-7, 45-11, 56-16
ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Γκρίτζαλη 9, Γράψα Εύα 4, Καρβουνιάδου, Βαντσιούρη 2, Μπαξεβανίδου 9(1), Κωφοκώτσιου 2, Νεοχωρίτη 14, Ουζούνη Μαρ. 4, Μπερμπέρη 6, Ευφραιμίδου, Καπόνη, Κυρπιζλίδου 6.
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Μπόζος): Χαραλαμπίδου 5(1), Κωνσταντινίδου 4, Αθανάτου Αρ. 7, Μπέτα, Φραγκούδη, Γκάτσου, Παρασκευαϊδου, Αθανάτου Αγ., Γαβριηλίδου , Δήμου, Θωμίδου.

ΠΑΟΚ - Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 100-10
Δεκάλεπτα: 32-2, 49-5, 78-8, 100-10
ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος-Ξανθόπουλος): Μουμτζή 11, Βουζούκου 4, Καλούτσικου 4, Κατσαμούρη 8, Φίλιου 5 (1), Στεργάκη 4, Θεοδώρου 22, Αθανασιάδου 6, Παντώτη 8 (1), Δαιμονάκου 8, Πολυμένη 20 (2), Ζέρβα.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Θαλασσινός-Κουγιουμτζόγλου): Κόκκαλη, Καραγιαννάκη 2, Γκόγκου, Δημητριάδου 2, Φωτιάδου, Κουτκουδάκη, Κατσαβού Ε., Κατσαβού Η., Ρούσου, Κουγιουμτζόγλου 3, Τζηρίνη 3.

Νέα Ραιδεστός - ΜΕΝΤ 30-42
Δεκάλεπτα: 9-14, 16-28, 25-40, 30-42
Νέα Ραιδεστός (Ρώσσιος): Ακριτίδου 2, Κωνσταντινίδου Μ. 6, Λούση, Μπιζίνα, Παπαδοπούλου Β., Παπαδοπούλου Μ., Καρπούζη, Κωνσταντινίδου Ν. 1, Μαρασλίδη 9, Καμπανού 12.
ΜΕΝΤ(Διαβολεμένου): Σαράντη 2, Κουγιουμτζίδου, Παπαδημητρίου, Βροντόλαλου 1, Μπαξεβάνου 12(1), Μουταφτσή, Τοπούζη 4, Ιωσηφίδου 14, Σιδερά 7, Καλπακίδου 2, Τρυφωνίδου.

ΜΙΚΤΗ ΕΚΑΣΘ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠOΔΡΟΜΙΟΥ/ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ θα μάθουμε αύριο.

Οι παίκτριες που κλήθησαν είναι: Γραμματικοπούλου Αννα-Μαρια (ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ), Κουγιουμτζογλου Μελινα-Μαρια (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ), Μπαξεβανίδου Μαρία (ΑΡΗΣ), Μπαξεβάνου Κατερίνα (ΜΕΝΤ), Αθανάτου Αρτεμις (ΕΥΚΑΡΠΙΑ), Αναγνωστοπούλου Κική, Κούζλογλου Ελλη, Μπαχαρίδου Παναγιώτα (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ), Πετρίδου Δόμνα, Τζέλου Ελένη (ΗΡΑΚΛΗΣ), Φίγγου Ειρήνη ( 2003 ???, ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ???), Στεργάκη Ραφαήλια, Φίλιου Ευφημία, Θεοδώρου Αντιγόνη, Γενναίου Δήμητρα (ΠΑΟΚ)

Ειδικός δεν είμαι, ούτε έχω δει πολλούς αγώνες - το αντίθετο- παρόλα αυτά έχω την φευγαλέα εντύπωση πως η Θεοδώρα Τζωρτζίδου του Αλέξανδρου Καλοχωρίου έχει ακαλλιέργητο επιθετικό ταλέντο και ίσως θα άξιζε μια κλήση. Αντ'αυτού κρίναν σκόπιμο να καλέσουν στις κορασίδες παιδιά απο τα μίνι.


Πάντως ένα είναι βέβαιο. Όλες οι ομάδες έχουν τεράστια διαφορά δυναμικότητας απο ΑΡΗ και ΠΑΟΚ αλλά και μεταξύ τους. Χάος και Άβυσσος. Δεν αξίζει να παρακολουθεί κανείς στενά αυτό το πρωτάθλημα παρά μόνο όταν φτάσουμε στον τελικό ΑΡΗ ΠΑΟΚ. Και ακόμα χειρότερα για τις νεανίδες που πρακτικά δεν υφίσταται πρωτάθλημα... Οπότε εγώ προσωπικά δεν θα ξαναποστάρω για ΕΚΑΣΘ. Κρίμα..
ggrilik
ΕΚΑΝΑ Α' κορασίδες

Να θυμήσουμε τις Ομάδες που συμμετέχουν:
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΚΡΟΝΟΣ Αγίου Δημητρίου Γ.Σ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής 08/10/16

ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 33-51
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 38-53
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 79-62
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 49-24
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 76-22
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 55-24

--- αναλυτικά ---

ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 33-51
Δεκάλεπτα : 10-15, 18-32, 21-45, 33-51
ΔΑΦΝΗ (Καλυβιανάκης): Ευαγγελίτση 4, Παγώνη Γ. 7, Λειβαδάρα 2, Παπαγεωργίου 12, Παγώνη Α. 4, Αντωνοπούλου 2 , Σταθά 2
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ/ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιωτόπουλος): Μούτσα 20(2) , Μόκα 12, Παπαθεοδώρου 3, Χαραλαμπίδου 10(2) , Κονόμη 4, Σπανού 2 ,Τζουνοπούλου , Μαχαίρα Παπαδοπούλου

Σπουδαία νίκη για τις Εσπερίδες. Και πολλές απο τις παίκτριες που σκοράρουν είναι παγκορασίδες.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 38-53
Δεκάλεπτα: 10-14 , 18-35 , 28-49 , 38-53
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Παπαναστασίου ) : Δάντου 4, Μποτρσούκη 1 , Ραπτοπούλου 10 (1), Τζιούτζιου 3 , Βώλου , Τάραμα 2 , Τσίρκα 4 , Κυριακόγγονα , Ρούτση 5 , Προέδρου 5 , Κρητικοπούλου 4 , Ρήγα .
ΚΡΟΝΟΣ ( Παναγόπουλος , Δημόπουλος ): Μπέκιου 9 (1), Μποσγανά 14 , Καραγκούνη 2 , Έγγελη 6 , Κουλούρη 4 , Βλαχονάτσιου , Μπαγντασαριάν , Τζανέτου 13 , Γρηγοροπούλου 2 , Σεχάϊ 3 (1), Κοσσίρη , Καρκακέλα .

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 79-62
Δεκάλεπτα : 23-16, 39-40, 65-47, 79-62
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κότσιφα) : Κεκλίκογλου 10, Φλόκα 3, Χατζηβέρογλου , Συγγρού 16, Τζιαφέτα 2, Μωραϊτη 9, Ανδρικοπούλου 7, Καλογερία 9, Μπουντούρη 21(1) , Καβούνη , Φράγκου 2
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Ρουστέμης): Τσάλου , Γουργιωτοπούλου , Στοτσένη 2, Μεγαλούδη Κ. 18(5) , Λιόση , Πέππα 29(2) , Κολιαλή 8(1), Λούκου , Κόντου 2, Πόγκα 3

Σχετικά δύσκολα ο Πρωτέας. Περίμενα μεγαλύτερη διαφορά. Ωστόσο ο πλουραλισμός στο σκοράρισμα δείχνει τι σπουδαία ομάδα είναι. Παιδιά, ο Πανελευσινιακός έχει ένα παικτάκι με πολύ τσαμπουκά. Είδα τρία περσινά βιντεάκια και εντυπωσιάστηκα. Δεν έχει εντυπωσιαστεί ο προπονητής του Πανελευσινιακού όμως και την χρησιμοποιεί λίγο angry_red.gif Δεν ξέρω όνομα, αλλά αν βρώ χρόνο υπόσχομαι να φτιάξω scouting report σαν αυτά τα όμορφα που φτιάχνει ο Tassos Delimpaltadakis και θ'ανοίξω νήμα με prospects και θα το ανεβάσω εκεί!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 49-24
Δεκάλεπτα: 13-7, 28-13, 36-20, 49-24
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. (Τσίμπας , Αδαμόπουλος) : Τσουμπρή 9(1), Γιαννέλη 2, Παναγιωτοπούλου, Σερδαλή , Μαμίλι 13(1) , Κωνσταντοπούλου 6, Νέζη 6, Σακελλαρίδου 5 , Ζαγγελίδη 2, Γκελιμπιάν 6
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Βροχίδου ): Μόσχου 10, Γαμπαρίδη , Γεωργίλη 3(1), Παρασκευοπούλου 7(1), Σαχλάϊ , Ξεπατεράκη Ε. 4, Ρήττα , Ξεπατεράκη Π. , Μπελεγρή

Προγνωστικά

Ο Πρωτέας με τις ενισχύσεις των Δήμητρα Συγγρού και Ελισάβετ Μπουντούρη + την ομαδικότητά του μοιάζει να είναι ο επικρατέστερος. Ο Φάρος Κερατσινίου με Καρακασίδου, Κοντραφούρη και την φετινή μεταγραφή της Χατζηλεοντή είναι επίσης δυνατός αλλά δεν έχει το βάθος πάγκου του Πρωτέα. Ενα κλίκ κάτω οι Εσπερίδες ο Πανιώνιος και ο Κρόνος. Φοίνικας Πειραιά και Προοδευτική νεολαία μάλλον θα βρεθούν στο καναβάτσο απο νωρίς.
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Oct 10 2016, 00:24 ) *
ΕΚΑΣΘ κορασίδες

Ειδικός δεν είμαι, ούτε έχω δει πολλούς αγώνες - το αντίθετο- παρόλα αυτά έχω την φευγαλέα εντύπωση πως η Θεοδώρα Τζωρτζίδου του Αλέξανδρου Καλοχωρίου έχει ακαλλιέργητο επιθετικό ταλέντο και ίσως θα άξιζε μια κλήση. Αντ'αυτού κρίναν σκόπιμο να καλέσουν στις κορασίδες παιδιά απο τα μίνι.

Μου φαίνεται είπα τρομερή βλακεία επιδεικνύοντας την ασχετοσύνη μου με τον χώρο 24.gif .
Είναι Αναπτυξιακό Μικτής ΕΚΑΣΘ, που μάλλον σημαίνει πως καλούν μικρότερα παιδιά που δεν έχουν και υποχρεώσεις με τις ομάδες τους.
ggrilik
Α' ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
---
για την ιστορία, στατιστικά απο την ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΡΗΣ Πετρούπολης - ΠΑΟ 34-39
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-13, 16-9, 8-11, 4-6
ΑΡΗΣ Πετρούπολης(ΓΚΟΥΡΜΑ - ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΥ): Σαμαρίδου, Παναγιωτοπούλου, Βολιώτη 2, Ζούμα, Σισμανίδου 2, Γούλα 23(1), Ζούμα, Αλεξανδροπούλου 7, Μέτσο, Τσέρου.
ΠΑΟ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ, ΚΑΝΤΖΙΛΙΕΡΗΣ): Κοίλια Π. 2, Στεφάνου 10(1), Μουρίκη 8, Καράλη 5, Τζερεμέ, Κοίλια Ν., Μπεζαΐτη 4, Τάρλα, Ζαρρή 2, Μαυράκη 6, Γάτου 2

Εξαιρετική επιθετικά η Φίλιππα Γούλα (μεταγραφή από Εύνικο).
----

3η αγωνιστική

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 98 - 29
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 44 - 36
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ 21 - 41
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 53 - 36
ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 74 - 24
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 53 - 23

--- αναλυτικά ---

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 98-29
Δεκάλεπτα: 26-5, 50-9, 72-21, 98-29
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Κατσανάκη, Μπαλαμπάνη 8, Κουτσιρίμπα 5(1), Τσιλιμπάρη 18, Γιαννίκου, Μονογυιού 32(4), Κοντώση 12(1), Κολλιαδήμα, Λιγνού 14, Τριανταφύλλου 9.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μανιατόπουλος): Σπάχο, Γεωργάκη 7, Μουτσά 2, Σάχα 3, Καρρά, Παύλου, Καλτσούνα, Νάνου, Γιαβασοπούλου 1, Καρυπίδου 14, Τανάσε-Παπαδάτου 2.

Πιού! επίθεση 87 πόντων κατά μέσο όρο ο Αθηναϊκός!!! Πάλι σε μεγάλα κέφια οι Ειρήνη Μονογυιού και Άννα Τσιλιμπάρη. Πολύ δυνατή επίθεση και δεν έπαιξε καν η Ελένη Μάνου ( φετινό απόκτημα από ΑΟ Ζωγράφου). Πρέπει βέβαια να δούμε τον Αθηναϊκό με κάποιο δυνατό αντίπαλο, γιατί τα Μελίσσια όπως πρόβλεψε ο el cid εμφανίζονται πολύ αδύναμα φέτος. Αλλά κάτι μου λέει πως την θέση στον τελικό την έχει σίγουρη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 44-36
Δεκάλεπτα: 18-15,29-19,38-29,44-36
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοιλιά Π. 2, Στεφάνου 3, Μουρίκη 4 (1), Καράλη 11, Τζερεμέ, Κοιλιά Ν. 3 (1), Μπεζαΐτη 2, Τάρλα 5, Ζαρρή, Μαυράκη 5, Γάτου 9
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ: Καρτάκη, Μπαναβου, Ανδρικοπούλου 5, Τότση 3, Πέππα 2, Κυρίδη Ν., Κυρίδη Α. 4, Κυριακάκη 10, Φλαμπούρη, Γκουτζουλα 7, Δαμουλάκη 5(1), Βλάχου

Χωρίς Εζέτζα ο ΠΑΟ (μια που παίζει σε νεανίδες και γυναίκες). Ο Κρόνος Ξεμπέρδεψε με τα δύσκολα εκτός έδρας (Αθηναϊκός, Παναθηναϊκός) με δύο ήττες. Ώρα για ανασύνταξη.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ 21 - 41
Νίκη εκτός για τον πολύ σκληρό για να πεθάνει Εύνικο. Κάτι ξέρει ο el cid smile.gif
Statistik;a den ;exoyme.


ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 53 - 36
Δεκάλεπτα: 13-3, 17-9, 9-10, 14-14
ΑΕΝΚ (Κατρά): Γλυνού 6 (2), Θωμά 6, Σακελλαρίου 13 (1), Αχμέτ, Μουστάκα 3, Σκορδάκη 2, Καστρινάκη 7 (1), Χαλάτση, Θεοδώρου 5, Ζερβουλάκου 4, Τριανταφύλλου 7.
ΆΡΗΣ Πετρούπολης (Γκούρμα, Γιακουμάτου): Σαμαρίδου 5, Παναγιωτοπούλου, Βολιώτη 8, Ζούμα Ν, Σισμανίδου, Γούλα 4(1), Ζούμα Μ 9, Αλεξανδροπούλου 8, Μέτσο 2, Τσέρου.

Άλλη μια νίκη για την ΑΕΝΚ. Την άλλη Κυριακή όμως θα δοκιμαστεί μέσα στην έδρα του Κρόνου. Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι jedi.gif

ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 74 - 24
ΙΑΣΩΝ (Ποφάντη): Λέρη Ου, Λαλέογλου, Γαβριηλίδη Αθ, Γαβριηλίδη Αν, Σπυράτου, Πελέκη Ε, Πελέκη Δ, Λέρη Μ, Πρένγκα, Αγγέλου, Κανελλοπούλου, Σαλτάρη
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ: ΝΑ

Σαρώνει ο Ιάσων. Ρε, λες?? unsure.gif

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 53-23
δεκάλεπτα 19-0, 33-7, 46-17, 53-23
ΑΜΥΝΤΑΣ (Πομώνης Τάσος) : Χατζηνικολή (2), Μπάκα (9), Κάκκαβα (8), Πατσιώτη (12), Μαντζιώρη, Καραδήμου (2), Λάμπρου (9), Τσαούση, Ραψομανίκη, Βασιλειάδη (6), Καράντζαλου (5).
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ: ΝΑ

---
Βαθμολογία μετά και την 3η αγωνιστική:

Παναθηναϊκός, Αθηναϊκός, ΑΕΝΚ απο τρείς νίκες,
Εύνικος, Ιάσων, Αμύντας απο 2,
Κρόνος, ΑΕΚ περιστερίου, Μελάς απο μία,
Μελίσια, Αρης πετρούπολης, Κορωπί χωρίς νίκη.
di pa

[/quote] Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ μέτριος στο παιχνίδι με το Γέρακα. Περίμενα οι δύο ομάδες να έχουν πολύ μεγάλη διαφορά,
αν σκεφτεί κανείς ότι παίζει με πολύ πιο έμπειρες παίκτριες από τις μικρές του Γέρακα.
Ο Ιάσωνας πάει φουλ για τετράδα.
Ο Αθηναϊκός είχε εύκολο έργο παρά τις δύο απώλειες ( Κολλιαδημα, Μάνου)και δείχνει ότι έχει πάρει σοβαρά το θέμα.
Άρης Πετρούπολης, Κορωπί και Μελίσσια φαίνεται να σιγουρεύουν την πτώση τους στη Β κατηγορία.
ggrilik
QUOTE (di pa @ Oct 10 2016, 20:22 ) *
Ο Αθηναϊκός είχε εύκολο έργο παρά τις δύο απώλειες ( Κολλιαδημα, Μάνου)και δείχνει ότι έχει πάρει σοβαρά το θέμα.

Απώλειες? Τραυματισμοί? Αν ναι, ελπίζω όχι σοβαροί.

Παρεμπιπτόντως, την μεθεπόμενη αγωνιστική (Σάββατο 29/10/2016, 20:00) έχει ντέρμπι στο κλειστό Εργάνης, ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ. Ελπίζω οι δύο παίκτριες να έχουν επιστρέψει σε πλήρη φόρμα. Ούπς. Φανερώθηκα πως είμαι με τον Αθηναϊκό?
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Oct 9 2016, 16:06 ) *
και τους γονείς να ζητάνε το 100 φωνάζοντας για την "κατοστάρα" προτρέποντας τα παιδιά για αυτό και κρίνοντας αποφάσεις του διαιτητή για να επιτευχθεί ο "σκοπός" / "στόχος"... gg = good game

ασχετο αλλα θα ηθελα την τοποθετηση σου για αυτο το αποτελεσμα......

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ Β' - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 8-101 ΠΑΙΔΕΣ Α



jhantzop
QUOTE(nikos64 @ Oct 16 2016, 22:31 ) *
ασχετο αλλα θα ηθελα την τοποθετηση σου για αυτο το αποτελεσμα......

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ Β' - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 8-101 ΠΑΙΔΕΣ Α


Μάλλον κάνεις πλάκα... επειδή λοιπόν είμαι ο έφορος στο τμήμα αυτό και τα γνωρίζω από κοντά:

α) η διαφορά δυναμικότητας δυστυχώς ήταν τεράστια, ό,τι και να έκανε η Β' ομάδα (δες τα παιχνίδια του ομίλου, μακάρι να είμασταν σε άλλον όμιλο, δεν κερδίζουμε κάτι από αυτόν)

β) δεν υπήρχε ταμπλό στο γήπεδο (αν υπήρχε, στο ημίχρονο θα ζητούσα να σταματήσει το σκορ, όπως έχω κάνει σε προηγούμενο παιχνίδι χωρίς να το δεχθεί ο προπονητής της αντιπάλου)

γ) κανένας γονιός δεν φώναζε για το 100 (δεν ήξεραν πόσο είναι, υπέθεταν αλλά χωρίς καμία σημασία)

δ) κανένα από τα παιδιά δεν ρώτησε το σκορ σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και δεν το γνώριζε, έτσι τους έχουμε μάθει (ούτε εγώ, αλλά ούτε και ο προπονητής το γνωρίζαμε)

ε) ο ίδιος ο προπονητής και προς τιμήν του (το αυτονόητο για μένα), έλεγε στα παιδιά να παίξουν άμυνα λίγο έξω από το τρίποντο

στ) η ομάδα δεν πίεσε ποτέ σε όλο το γήπεδο, ούτε καν 3/4

ζ) ο προπονητής ό,τι έκανε και στα άλλα παιχνίδια με τις αλλαγές, έκανε και εδώ... έπαιξαν και οι δώδεκα παίκτες σχεδόν το ίδιο...

η) στον αγώνα ένας παίκτης μας κάρφωσε την μπάλα στο αντίπαλο καλάθι (η μοναδική φορά που έχω δει σε παιδικό αγώνα της ομάδα μου)... όταν βγήκε αλλαγή, συμπαίκτες του του είπαν "άντε τώρα μένει να βάλεις και τρίποντο" και τους απάντησε "για δύο πόντους ήταν και αυτό"... έτσι έχουν μάθει τα παιδιά... σε κανένα σημείο του αγώνα δεν έδειξαν να θεωρούν τους αθλητές της αντιπάλου ομάδας κάτι διαφορετικό από αυτούς...

θ) για να καταλάβεις είμαστε ομάδα που όταν ένα παίκτης κόψει τον αντιπαλό του, λέμε στα παιδιά να μην φωνάζουν - το γνωστό - "οοοοοο", αλλά να χειροκροτούν την προσπάθεια του συμπαίκτη τους όπως κάνουν σε ένα εύστοχο σουτ... δεν πρέπει να υποτιμούν, να χλευάζουν, κλπ τον αντίπαλό τους, όποια και να είναι η δυναμικότητά του

Αυτά λοιπόν αγαπητέ και ελπίζω να σου απάντησα...
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Oct 17 2016, 08:31 ) *
Μάλλον κάνεις πλάκα... επειδή λοιπόν είμαι ο έφορος στο τμήμα αυτό και τα γνωρίζω από κοντά:

Μαλλον εσυ μου κανεις πλακα αγαπητε .....
Σου εδωσα την ευκαιρια να απαντησεις σε κατι που μπορει και αλλοι να το σχολιαζαν αρνητικα ,θα προτιμουσες να το σχολιαζα κατ’ιδιαν χωρις ναχεις την δυνατοτητα της απαντησης? Δεν ηταν πιο δικαιο, πιο εντιμο που σε ρωτησα ευθεως ?
Αλλα αγαπητε παντα υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος παντα υπαρχει και ο αντιλογος ...σε ολα ...
Ετσι λοιπον λες οτι δεν υποτιματε τον αντιπαλο ,δεν τον χλευαζετε κλπ και ομως εσυ ο ιδιος αναφερεις υποτιμητικες και χλευαστικες κινησεις που εχετε κανει ...
Γιατι για μενα να μου λες να σταματησουμε να μετραμε σκορ γιατι τρως παρα πολλα ειναι χλευαστικο και υποτιμιτικο ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις ποτε θα σταματησουμε να κραταμε σκορ?
Λες οτι συμπεριφερεστε το ιδιο σε ολους τοτε γιατι δεν τους παιζατε κανονικα , τους λυπηθηκατε ? αν ηρθαν και σας το ζητησαν εχει καλως αν οχι τοτε γιατι?
Αν αναγραφοταν το σκορ σε πινακα τοτε ισως να υπηρχε διαφορετικη αντιδραση απο την κερκιδα....
και κοιτα πως διαβαζονται διαφορετικα ορισμενα πραγματα η μοναδικη φορα που καρφωσε ηταν σε αυτο τον αγωνα στα παιδακια που βαλανε 8 ποντους ολους και ολους εκει βρηκε και καρφωσε !!!!!! με συγχωρεις αλλα το βλεπω διαφορετικα και για να το κλεισω το θεμα πιστευω οτι στα αγωνιστικα τμηματα ισχυει η παροιμια για τα μεταξωτα βρακια .... θελεις και συμμετεχεις , αν δεν μπορεις μην συμμετεχεις σε πρωταθληματα ,κανε τουρνουα και φιλικα ...η ζητα να πας στην χαμηλοτερη κατηγορια (στις κορασιδες αναφερομαι) διαφορετικα οσα αρπαξεις γιατι δεν φταιει μονο ο αντιπαλος φταις και εσυ στο τι εχεις δημιουργησει να ξερουμε και τι λεμε...

και προσεξε με απλα σου εδειξα πως μπορει να δει τα πραγματα καποιος αλλος , δεν σημαινει οτι εγω εχω δικιο η εσυ .... οπως αισθανεται ο καθενας και οτι νομιζει...
και επισης αν εισαι εφορος χωρις παιδι στο παρκε τοτε τα σεβη μου ...
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 10:39 ) *
...
Σου εδωσα την ευκαιρια να απαντησεις σε κατι που μπορει και αλλοι να το σχολιαζαν αρνητικα ,θα προτιμουσες να το σχολιαζα κατ’ιδιαν χωρις ναχεις την δυνατοτητα της απαντησης? Δεν ηταν πιο δικαιο, πιο εντιμο που σε ρωτησα ευθεως ?

Αν το έκανες για να μου δώσεις τη δυνατότητα να απαντήσω σε αρνητικά σχόλια που ενδεχομένως κάποιοι να έκαναν, να αποσύρω τον χαρακτηρισμό μου. Εγώ ανέφερα ένα παιχνίδι εξαιτίας του τι είδα και άκουσα. Αν κάποιος έχει να πει κάτι για το παιχνίδι στα Μεσόγεια, πολύ ευχαρίστως να απαντήσω... αλλά εσύ ήσουν στο παιχνίδι ή άκουσες κάτι; αυτή είναι μία διαφορά.

QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 10:39 ) *
...
Γιατι για μενα να μου λες να σταματησουμε να μετραμε σκορ γιατι τρως παρα πολλα ειναι χλευαστικο και υποτιμιτικο ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις ποτε θα σταματησουμε να κραταμε σκορ?
...

Άρα θεωρείς χλευαστικό τον κανόνα που πρόσθεσε η ΕΣΚΑ στις φετινές προκηρύξεις για τα τμήματα Παμπαίδων/Παγκορασίδων και κάτω... κάτι που γίνεται στην Ισπανία πάνω από μία δεκαετία... και αν το τοποθετείς στο ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω για έναν αγώνα πότε θα σταματήσει να μετράει το σκορ, τι να πω... συγγνώμη αλλά σκεπτόμενος και τις δύο ομάδες το ανέφερα. Είναι καλύτερο από το να φωνάζω να φτάσουμε τους 100, 200, κλπ...

QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 10:39 ) *
...
Αν αναγραφοταν το σκορ σε πινακα τοτε ισως να υπηρχε διαφορετικη αντιδραση απο την κερκιδα....
και κοιτα πως διαβαζονται διαφορετικα ορισμενα πραγματα η μοναδικη φορα που καρφωσε ηταν σε αυτο τον αγωνα στα παιδακια που βαλανε 8 ποντους ολους και ολους εκει βρηκε και καρφωσε !!!!!!
...

Έχει γίνει και αυτό και δεν είχαμε αντιδράσεις περίεργες. Όσο για το κάρφωμα... είναι μέρος του παιχνιδιού, είναι 14 ετών παιδί, εκεί βγήκε η φάση, εκεί το έκανε. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά τι συζητάμε... σημασία έχει η νοοτροπία που καλλιεργεί μία ομάδα, ανεξαρτήτως τρόπου επίτευξης ενός καλαθιού.

QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 10:39 ) *
...
η ζητα να πας στην χαμηλοτερη κατηγορια (στις κορασιδες αναφερομαι) διαφορετικα οσα αρπαξεις γιατι δεν φταιει μονο ο αντιπαλος φταις και εσυ στο τι εχεις δημιουργησει
...

Μιλάμε για αθλητική παιδεία και νοοτροπία. Αυτό είναι ανεξάρτητο από νίκη/ήττα και διαφορά αυτής... για να μιλάμε την ίδια γλώσσα. Παρεπιμπτόντως, φαντάζομαι πως είμαστε από τις λίγες ομάδες που έχουμε ζητήσει αυτό ακριβώς που αναφέρεις πιο πάνω. Θέλαμε προ 3ετίας αν θυμάμαι καλά να αγωνιστούμε στη Β' Νεανίδων, αλλά δεν μας άφησε η ΕΣΚΑ. Για την ιστορία τελικά σωθήκαμε και μπράβο στα κορίτσια.

Ένα παράδειγμα νοοτροπίας και φιλοσοφίας ομάδας... δύο νίκες το ΣΚ 110-17 και 105-12 (περίπου τα αποτελέσματα)... αναφέρουν στο blog/fb τους... "ανεμοστρόβιλος" η ομάδα στο ένα, χωρίς να πιάσει καλή απόδοση στο άλλο... καταλαβαίνεις τι εννοώ;

QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 10:39 ) *
...
και προσεξε με απλα σου εδειξα πως μπορει να δει τα πραγματα καποιος αλλος , δεν σημαινει οτι εγω εχω δικιο η εσυ .... οπως αισθανεται ο καθενας και οτι νομιζει...
και επισης αν εισαι εφορος χωρις παιδι στο παρκε τοτε τα σεβη μου ...

Προφανώς και ο καθένας μπορεί να τα δει όπως θέλει.

Όσο για το σε ποια τμήματα είμαι έφορος... ήμουν και πριν αποκτήσω παιδιά και θα είμαι και μετά που τα παιδιά μου δεν θα είναι στις υποδομές/ακαδημίες... και δεν ασχολούμε μόνο με ένα τμήμα, αλλά με το σύνολο των υποδομών/ακαδημιών του συλλόγου.

Και για να το κλείσω από μεριάς μου... και να πω αυτό που με ενοχλεί...

Αναλόγως της ποιότητας των ομάδων θα είναι προφανώς και η διαφορά σε μία νίκη/ήττα... από εκεί και πέρα, το πως διαχειρίζεσαι τη διαφορά ποιότητας μέσα στο παιχνίδι και το πως διαχειρίζεσαι τη διαφορά πόντων μετά από το παιχνίδι, έχει πάρα πολύ μεγάλη σημασία... εγώ προσωπικά αναφέρομαι σε αυτό και μόνο σε αυτό!
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Oct 17 2016, 11:14 ) *
Αν το έκανες για να μου δώσεις τη δυνατότητα να απαντήσω σε αρνητικά σχόλια που ενδεχομένως κάποιοι να έκαναν, να αποσύρω τον χαρακτηρισμό μου. Εγώ ανέφερα ένα παιχνίδι εξαιτίας του τι είδα και άκουσα. Αν κάποιος έχει να πει κάτι για το παιχνίδι στα Μεσόγεια, πολύ ευχαρίστως να απαντήσω... αλλά εσύ ήσουν στο παιχνίδι ή άκουσες κάτι; αυτή είναι μία διαφορά.


Άρα θεωρείς χλευαστικό τον κανόνα που πρόσθεσε η ΕΣΚΑ στις φετινές προκηρύξεις για τα τμήματα Παμπαίδων/Παγκορασίδων και κάτω... κάτι που γίνεται στην Ισπανία πάνω από μία δεκαετία... και αν το τοποθετείς στο ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω για έναν αγώνα πότε θα σταματήσει να μετράει το σκορ, τι να πω... συγγνώμη αλλά σκεπτόμενος και τις δύο ομάδες το ανέφερα. Είναι καλύτερο από το να φωνάζω να φτάσουμε τους 100, 200, κλπ...


Έχει γίνει και αυτό και δεν είχαμε αντιδράσεις περίεργες. Όσο για το κάρφωμα... είναι μέρος του παιχνιδιού, είναι 14 ετών παιδί, εκεί βγήκε η φάση, εκεί το έκανε. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά τι συζητάμε... σημασία έχει η νοοτροπία που καλλιεργεί μία ομάδα, ανεξαρτήτως τρόπου επίτευξης ενός καλαθιού.


Μιλάμε για αθλητική παιδεία και νοοτροπία. Αυτό είναι ανεξάρτητο από νίκη/ήττα και διαφορά αυτής... για να μιλάμε την ίδια γλώσσα. Παρεπιμπτόντως, φαντάζομαι πως είμαστε από τις λίγες ομάδες που έχουμε ζητήσει αυτό ακριβώς που αναφέρεις πιο πάνω. Θέλαμε προ 3ετίας αν θυμάμαι καλά να αγωνιστούμε στη Β' Νεανίδων, αλλά δεν μας άφησε η ΕΣΚΑ. Για την ιστορία τελικά σωθήκαμε και μπράβο στα κορίτσια.

Ένα παράδειγμα νοοτροπίας και φιλοσοφίας ομάδας... δύο νίκες το ΣΚ 110-17 και 105-12 (περίπου τα αποτελέσματα)... αναφέρουν στο blog/fb τους... "ανεμοστρόβιλος" η ομάδα στο ένα, χωρίς να πιάσει καλή απόδοση στο άλλο... καταλαβαίνεις τι εννοώ;


Προφανώς και ο καθένας μπορεί να τα δει όπως θέλει.

Όσο για το σε ποια τμήματα είμαι έφορος... ήμουν και πριν αποκτήσω παιδιά και θα είμαι και μετά που τα παιδιά μου δεν θα είναι στις υποδομές/ακαδημίες... και δεν ασχολούμε μόνο με ένα τμήμα, αλλά με το σύνολο των υποδομών/ακαδημιών του συλλόγου.

Και για να το κλείσω από μεριάς μου... και να πω αυτό που με ενοχλεί...

Αναλόγως της ποιότητας των ομάδων θα είναι προφανώς και η διαφορά σε μία νίκη/ήττα... από εκεί και πέρα, το πως διαχειρίζεσαι τη διαφορά ποιότητας μέσα στο παιχνίδι και το πως διαχειρίζεσαι τη διαφορά πόντων μετά από το παιχνίδι, έχει πάρα πολύ μεγάλη σημασία... εγώ προσωπικά αναφέρομαι σε αυτό και μόνο σε αυτό!

ελπιζω να τελειωσες το ποστ γιατι συνεχως το διορθωνεις .....
ουτε στο ενα παιχνιδι ειμουν ουτε στο αλλο .... απλα γινανε καποιες συγκρισεις...
για εσκα ?ναμαστε αυτο που δεν ειναι οι ιδιοι... σοβαροι και να μην μιλησουμε ουτε για κανονισμους ,ουτε για κλησεις ,ουτε για προπονητες , ουτε για αποστολες εκτος αθηνων η εκτος ελλαδος......
το πως διαχειριζεται ο καθε συλλογος διαφορα πραγματα ειναι δικο του θεμα , δειχνει την σοβαροτητα του ....αλλα σου επαναλαμβανω οτι φταιει για μενα και αυτος που χανει ... δεν γινεται ναχεις 100 παιδια να τα προπονεις 5 χρονια και να τρως σε καθε αγωνα 50 ποντους..... κατι δεν κανεις καλα .... δεν αναφερομαι σε εσας γενικα μιλαω...

και ενα πραγμα που μου εχουν μεταφερει /πει ...αληθευει οτι το ενα στεφανι κοιταει το παρκε και το αλλο στην οροφη στο γηπεδο σας?
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 12:17 ) *
ουτε στο ενα παιχνιδι ειμουν ουτε στο αλλο .... απλα γινανε καποιες συγκρισεις...

Δεν είδα να γίνεται καμία σύγκριση από κανέναν... αλλά ας προσπεράσουμε το πως ξεκίνησε η κουβέντα...

QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 12:17 ) *
για εσκα ?ναμαστε αυτο που δεν ειναι οι ιδιοι... σοβαροι και να μην μιλησουμε ουτε για κανονισμους ,ουτε για κλησεις ,ουτε για προπονητες , ουτε για αποστολες εκτος αθηνων η εκτος ελλαδος......

Όσα στραβά κι αν έχει (που έχει), οι φετινοί αγωνιστικοί κανονισμοί είναι καλοί.

QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 12:17 ) *
το πως διαχειριζεται ο καθε συλλογος διαφορα πραγματα ειναι δικο του θεμα , δειχνει την σοβαροτητα του ....αλλα σου επαναλαμβανω οτι φταιει για μενα και αυτος που χανει ... δεν γινεται ναχεις 100 παιδια να τα προπονεις 5 χρονια και να τρως σε καθε αγωνα 50 ποντους..... κατι δεν κανεις καλα .... δεν αναφερομαι σε εσας γενικα μιλαω...

Προφανώς και ο κάθε σύλλογος επιλέγει πως θα διαχειριστεί την κάθε κατάσταση. Φυσικά και "φταίει" και αυτός που χάνει... καμία φορά όμως έχει σημασία η φουρνιά, το σήμα που φέρεις, το ποιος κάνει παιδομάζωμα, κλπ.

QUOTE(nikos64 @ Oct 17 2016, 12:17 ) *
και ενα πραγμα που μου εχουν μεταφερει /πει ...αληθευει οτι το ενα στεφανι κοιταει το παρκε και το αλλο στην οροφη στο γηπεδο σας?

Προσπαθούμε να κοιτάνε και τα δύο στο ίδιο σημείο.
ggrilik
Α' ΕΣΚΑ κορασίδες

4η αγωνιστική

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 80-14
ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 28-52
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 44-82
ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΑΜΥΝΤΑΣ 21-67
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΕΥΝΙΚΟΣ 18-85
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 24-41

Νομίζω τα τρία γκρούπ ξεκαθάρισαν.
Αθηναϊκός, Παναθηναϊκός
ΑΕΝΚ, Εύνικος, Ιάσονας, Κρόνος, και λίγο πιο αδύναμοι οι Αμύντας, ΑΕΚ Περιστερίου, Μελάς
Μελίσσια, Αρης Πετρούπολης, Κορωπί

Οι ομάδες των δύο δεύτερων γκρούπ θα προσπαθήσουν να μπουν σφήνα στα απο πάνω. Να δούμε.

Όλα τα αποτελέσματα σε ωραίο πινακάκι (~ με μια βδομάδα καθυστέρηση) εδώ : http://www.wbca.gr/index.php?option=com_co...&Itemid=347

--- αναλυτικά ---:

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 80-14
Δεκάλεπτα: 21-2, 39-10, 51-10, 80-14
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣΒ (Χρυσοβιτσιάνος): Κατσανάκη, Μπαλαμπάνη 8(2), Κουτσιρίμπα, Μάνου, Τσιλιμπάρη 17, Γιαννίκου, Μονογυιού 21(2), Κοντώση 4, Κολλιαδήμα 8, Λιγνού 8, Τριανταφύλλου 14.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μουστάκα, Κόμης): Κιοσσέ, Τσέα, Γαλιατσάτου, Πανοπούλου 5(1), Γαλαριώτη, Κουτσούνη, Σκορδάκη 2, Πετάι 2, Ευκαρπίδη 5, Θοριά, Βολιώτη, Κυριμάκη.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΑΜΥΝΤΑΣ 21-67
Δεκάλεπτα: 1-14, 8-30, 12-45, 21-67
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μανιατόπουλος): Σπάχο, Γεωργακλή Γ , Κιούση 2, Μούτσα 10 (1), Kαρρά 2, Καλτσουνά, Σαχά, 1, Παύλου , Νανού 2, Γιαβασοπούλου 2, Καρυπίδου 2, Τανασέ - Παπαδάτου
ΑΜΥΝΤΑΣ (Πομόνης): Χατζηνικολή, Μπάκα 15 (1), Κακκαβά 2, Ραψομανίκη, Καράντζαλου, Πατσιώτη 30, Βασιλειάδη 2, Μαντζιώρη 2, Καραδήμου 10, Λάμπρου 6, Τσαούση

---

Επόμενη αγωνιστική Δευτέρα, 17/10/2016
Ξεχωρίζουν τα μάτς
ΣΑ 22/10/2016 @ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ 12:30 ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΣΑ 22/10/2016 @ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ 12:30 ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ.


ΕΚΑΣΘ Κορασίδες

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ - ΑΡΗΣ 24-74
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 55-19
Μ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 29-40
ΡΕΠΟ: ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΙΚΤΗ ΕΚΑΣΘ - Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ 66-32
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ - ΠΑΟΚ 26-78
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ 18-35
ΡΕΠΟ: ΜΕΝΤ

Δεν υπάρχει λόγος να ξαναποστάρω αποτελέσματα ΕΚΑΣΘ. Συγχαρητήρια στον εγκέφαλο που είχε την φαεινή ιδέα των δύο ισοδύναμων ομίλων, αντί να φτιάξουν έναν όμιλο ισχυρό κι έναν αδύναμο. Genius! wacko.gif
Τα ίδια ακριβώς και στις νεανίδες. Η ανοησία πάντα βγαίνει απο καλούπι..
Τα λέμε στον τελικό ΑΡΗ ΠΑΟΚ. και στα play out μεταξύ Σταυρούπολης, Φρυγνιώτη και Ραιδεστού, Αναγέννησης (νομίζω γίνονται χιαστί). Απορώ γιατί το κάνουν καν αυτό το "πρωτάθλημα".
nikos64
για να επανελθω στα καθαρα αγωνιστικα η βαθμολογια οπως την δινει η Εσκα και οσο καλλιτερα μποτουσα να κανω το κοπυ ...


Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ


ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 8 4 4 0 0 0 211 128 83 0 0,000
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 8 4 4 0 0 0 342 101 241 0 0,000
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 8 4 4 0 0 0 207 127 80 0 0,000
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 7 4 3 1 0 0 223 133 90 2 1,289
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 7 4 3 1 0 0 284 172 112 1 0,776
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 7 4 3 1 0 0 213 127 86 0 0,000
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 5 4 1 3 0 0 142 189 -47 0 0,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 5 4 1 3 0 0 137 234 -97 0 0,000
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 5 4 1 3 0 0 126 231 -105 0 0,000
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 4 4 0 4 0 0 105 273 -168 0 0,000
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 4 4 0 4 0 0 150 226 -76 0 0,000
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 4 4 0 4 0 0 100 299 -199 0 0,000


ξεχωριζει βεβαια οι επιδοσεις του αθηναικου 60 ποντους διαφορα μ.ο. !!!!! ελεγα και εγω μεχρι σημερα τοσο φοβερη ομαδα εχει γινει ? η απαντηση ηρθε απο κηφισια μερια .... ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 56-55 στις νεανιδες βλεπωντας τα ροστερ των ομαδων η απαντηση ειναι ευκολη ... οχι δεν εχει τοσο φοβερη ο αθηναικος αλλα δυστυχως τοσο κακες ομαδες υπαρχουν που ζοριζονται 20 ποντους να βαλουν και αν βαλουν .....
nikos64
για να επανελθω στα καθαρα αγωνιστικα η βαθμολογια οπως την δινει η Εσκα και οσο καλλιτερα μποτουσα να κανω το κοπυ ...


Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ


ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 8 4 4 0 0 0 211 128 83 0 0,000
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 8 4 4 0 0 0 342 101 241 0 0,000
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 8 4 4 0 0 0 207 127 80 0 0,000
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 7 4 3 1 0 0 223 133 90 2 1,289
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 7 4 3 1 0 0 284 172 112 1 0,776
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 7 4 3 1 0 0 213 127 86 0 0,000
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 5 4 1 3 0 0 142 189 -47 0 0,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 5 4 1 3 0 0 137 234 -97 0 0,000
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 5 4 1 3 0 0 126 231 -105 0 0,000
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 4 4 0 4 0 0 105 273 -168 0 0,000
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 4 4 0 4 0 0 150 226 -76 0 0,000
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 4 4 0 4 0 0 100 299 -199 0 0,000


ξεχωριζει βεβαια οι επιδοσεις του αθηναικου 60 ποντους διαφορα μ.ο. !!!!! ελεγα και εγω μεχρι σημερα τοσο φοβερη ομαδα εχει γινει ? η απαντηση ηρθε απο κηφισια μερια .... ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 56-55 στις νεανιδες βλεπωντας τα ροστερ των ομαδων η απαντηση ειναι ευκολη ... οχι δεν εχει τοσο φοβερη ο αθηναικος αλλα δυστυχως τοσο κακες ομαδες υπαρχουν που ζοριζονται 20 ποντους να βαλουν και αν βαλουν .....



συγγνωμη προσπαθησα να την σουλουπωσω δεν μπορεσα ας σβηστει και το πρωτο ποστ
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 18 2016, 12:04 ) *
ξεχωριζει βεβαια οι επιδοσεις του αθηναικου 60 ποντους διαφορα μ.ο. !!!!! ελεγα και εγω μεχρι σημερα τοσο φοβερη ομαδα εχει γινει ? η απαντηση ηρθε απο κηφισια μερια .... ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 56-55 στις νεανιδες βλεπωντας τα ροστερ των ομαδων η απαντηση ειναι ευκολη ... οχι δεν εχει τοσο φοβερη ο αθηναικος αλλα δυστυχως τοσο κακες ομαδες υπαρχουν που ζοριζονται 20 ποντους να βαλουν και αν βαλουν .....


Το ερώτημα πάντα είναι "καλή ομάδα σε σχέση με τι?"

Με πέρσι θα ήταν τέλεια απάντηση. Αλλά αν το κριτήριο είναι πως αποδίδουν οι σημερινές κορασίδες σε αγώνες νεανίδων, είναι λίγο αυστηρό. Αφενός κουράζονται παίζοντας Κυριακή με ομάδα κορασίδων, Δευτέρα με ομάδα νεανίδων, αφετέρου ένας χρόνος σ'αυτές τις ηλικίες είναι πολύ πράγμα.

Το σημαντικό πάντως είναι να γίνονται ανταγωνιστικά παιχνίδια. Και απ'ότι φαίνεται στην ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ γίνονται αρκετά ντέρμπι. Τώρα, ναι, όταν οι άμυνες σφίγγουν τα καλάθια μπαίνουν δύσκολα (εως καθόλου) αλλά λογικό είναι αυτό.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 18 2016, 12:46 ) *
Το ερώτημα πάντα είναι "καλή ομάδα σε σχέση με τι?"

Με πέρσι θα ήταν τέλεια απάντηση. Αλλά αν το κριτήριο είναι πως αποδίδουν οι σημερινές κορασίδες σε αγώνες νεανίδων, είναι λίγο αυστηρό. Αφενός κουράζονται παίζοντας Κυριακή με ομάδα κορασίδων, Δευτέρα με ομάδα νεανίδων, αφετέρου ένας χρόνος σ'αυτές τις ηλικίες είναι πολύ πράγμα.

Το σημαντικό πάντως είναι να γίνονται ανταγωνιστικά παιχνίδια. Και απ'ότι φαίνεται στην ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ γίνονται αρκετά ντέρμπι. Τώρα, ναι, όταν οι άμυνες σφίγγουν τα καλάθια μπαίνουν δύσκολα (εως καθόλου) αλλά λογικό είναι αυτό.

αγαπητε τα κριτηρια ειναι ιδια καθε χρονια καθε σαββατο παιζουν οι κορασιδες οχι κυριακη ...να θυμησω τις παλιοτερες χρονιες? εχει νοημα ?
για ομαδες που δεν εχουν παιδια το καταλαβαινω να υπαρχουν ...κενα αλλα ομαδες με πολλα παιδια δεν το δεχομαι...
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 18 2016, 13:13 ) *
αγαπητε τα κριτηρια ειναι ιδια καθε χρονια καθε σαββατο παιζουν οι κορασιδες οχι κυριακη ...να θυμησω τις παλιοτερες χρονιες? εχει νοημα ?
για ομαδες που δεν εχουν παιδια το καταλαβαινω να υπαρχουν ...κενα αλλα ομαδες με πολλα παιδια δεν το δεχομαι...

Ναι, η ΕΣΚΑ είναι Σάββατο κορασίδες, Δευτέρα Νεανίδες. Πάλι υπάρχει κούραση.
Αυτό με τις παλιότερες χρονιές δεν το καταλαβαίνω. Εγώ άρχισα να ασχολούμαι όταν είδα τυχαία μερικούς αγώνες και ενθουσιάστηκα. Αρκετό ταλέντο και ύψος και όρεξη. Παλιότεραα.. χμμ.. Πλην εξαιρέσεων .. χαμηλά ύψη και μανταλάκια.

Τα κενά υπάρχουν πάντα, και στους παίδες/έφηβους που έχουν δέκα φορές μεγαλύτερη βάση. Αλλά φαίνονται όταν παίζεις με τον κατάλληλο αντίπαλο.
nikos64
QUOTE (ggrilik @ Oct 18 2016, 14:29 ) *
Ναι, η ΕΣΚΑ είναι Σάββατο κορασίδες, Δευτέρα Νεανίδες. Πάλι υπάρχει κούραση.
Αυτό με τις παλιότερες χρονιές δεν το καταλαβαίνω. Εγώ άρχισα να ασχολούμαι όταν είδα τυχαία μερικούς αγώνες και ενθουσιάστηκα. Αρκετό ταλέντο και ύψος και όρεξη. Παλιότεραα.. χμμ.. Πλην εξαιρέσεων .. χαμηλά ύψη και μανταλάκια.

Τα κενά υπάρχουν πάντα, και στους παίδες/έφηβους που έχουν δέκα φορές μεγαλύτερη βάση. Αλλά φαίνονται όταν παίζεις με τον κατάλληλο αντίπαλο.

η κουραση υπηρχε και τις προηγουμενες χρονιες αυτο λεω και μαλιστα παλαιοτερα οι νεανιδες ηταν κυριακη ...... περσυ πχ ο παναθηναικος πηρε και κορασιδες και νεανιδες ......
εν κατακλειδι τεινω στο οτι φετος οι ομαδες ειναι χειροτερες απο τις περσυνες .....
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Oct 18 2016, 15:03 ) *
εν κατακλειδι τεινω στο οτι φετος οι ομαδες ειναι χειροτερες απο τις περσυνες .....

Εμένα πάλι μου φαίνεται πως οι φουρνιές 1999-2000-2001 είναι κάπως καλύτερες απο τις φουρνιές 1998-1999-2000. Απο την άλλη εσύ έχεις δει περισσότερους αγώνες. Οπότε δεν ξέρω.
Ας περιμένουμε να φτάσουμε μετά τα μισά της περιόδου και το ξανασυζητάμε smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.