Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α´ ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
DEJAN13
QUOTE (leonkalf @ Jan 27 2010, 13:47 ) *
Προχθές παρακαλούθησα 2 (μισά) ματς. Τα 2α ημίχρονα από το Αετός Κ.-Θεμιστοκλής και το Προο-Πόλις.

Στο ματς της Καλλιθέας ο Θεμιστοκλής έφτασε κοντά στο να πάρει τη νίκη. Παρότι έπαιζαν 6 παίκτες (οι υπόλοιποι ήταν μικρά παιδάκια) το πάλεψε όσο μπορούσε, ήταν κοντά στο σκορ και μάλιστα πέρασε και μπροστά στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου αλλά κάτι κάποιες κακές επιλογές, κάτι οι χαμένες βολές και κάποια τρίποντα που έβαλε ο Αετός του στέρησαν το ματς.
Πάντως, αξίζουν συγχαρητήρια που μπαίνουν και παλεύουν όλα τα ματς. Αν είχε 2-3 παίκτες ακόμα θα έκανε αρκετές ζημιές..
Ο Αετός δε μου άρεσε καθόλου. Ατολμία απέναντι στη ζώνη του Θεμιστοκλή και έπαιξαν με τη φωτιά. Αν είχαν χάσει, η θηλιά θα έσφιγγε..


Πάμε τώρα στο παιχνίδι του Κορυδαλλού. Είδα τα τελευταία 22 λεπτά. Εκεί έγινε ένα ματς πολύ παράξενο, και αυτό λόγω του εκνευρισμού που προκάλεσε ο 1ος διαιτητής σε όλους. Παίκτες, προπονητές και εξέδρα.
Το παιχνίδι παικτικά ήταν πολύ μέτριο. Και οι 2 ομάδες δεν έπαιξαν καλά, αλλά νομίζω έφταιγε ο εκνευρισμός που προείπα.
Τα παιδιά της Προοδευτικής, παίζοντας χωρίς τον μέχρι πρότινος προπονητής τους (δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα τι θα γίνει με το θέμα αυτό) και με υπηρεσιακό τον προπονητή του εφηβικού, έδειχναν ότι είχαν την όρεξη και τη διάθεση να το παλέψουν και να επανέλθουν σε νίκη μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα.
Από την άλλη ο Πόλις με τον αέρα των τελευταίων επιτυχιών και το βαθμολογικό ανέβασμά του ήταν το λογικό φαβορί. Μέσα στο ματς μου έδειχνε κάπως εγκλωβισμένος στη ζώνη της Προο, οι ψηλοί του απενεργοποιήθηκαν και ο τρόπος ανάπτυξης μου φάνηκε κάπως άναρχος. Ο Κυρομίτης προσπαθούσε να ανεβάσει το tempo και να δώσει λύσεις. Οι υπόλοιποι μέτριοι (όσο είδα).
Από την Προο Φωτόπουλος με Τζιώτη συνέθεσαν το δίδυμο που οδήγησε την ομάδα να είναι μέσα στο ματς και στο τέλος ο Τζιο καθάρισε και το ματς. Κάνει και φέτος φοβερή χρονια! 77.gif
Επίσης έπαιξε και ο Κουτσουμπάκος, παρότι τραυματισμένος στη γάμπα, να προσφέρει ότι μπορούσε αφού έχουν και την απουσία του Πανόπουλου.

Στα του ref τώρα. Νομίζω ότι πρώτη φορά είδα να δίνονται τόσες τεχνικές ποινές σε 1 παιχνίδι. Και όλες από τον ίδιο διαιτητή, ο οποίος πήρε και την πλειονότητα των σφυριγμάτων (στα 22' που είδα επαναλαμβάνω).
Θεωρώ ότι ήταν υπερβολικός στις αντιδράσεις του και στον τρόπο που σφύριξε το ματς. Δεν ξέρω αν είναι πάντα έτσι (δεν τον είχα ξαναδεί), αλλά αν "παίζει" πάντα έτσι μάλλον θα έχει συνέχεια προβλήματα..
Να πω την αλήθεια, οι εξέδρες στο κλειστό του Κορυδαλλού (αφού δεν ανοίγουν τις ξύλινες εξέδρες κάτω 68.gif) είναι μακριά από τον αγωνιστικό χώρο και δεν μπορεί κανείς να ακούει καλά το τι λέγετε. Έτσι δεν μπορούμε να ξέρουμε τι του έλεγαν και έδινε τόσο εύκολα τις τεχνικές ποινές. Αλλά αυτό που βλέπαμε, αλλά και όσα μας είπαν οι πρωταγωνιστές του ματς, είναι ότι με το παραμικρό τις έδινε. Για ψύλλου πήδημα που λένε..
Λένε τα παιδιά του Πόλις ότι δε τους άφηνε να μιλάνε από τον πάγκο, ούτε οι βοηθοί προπονητή να μιλάνε στους παίκτες, ούτε οι παίκτες να ενθαρρύνουν τους συμπαίκτες τους!! Αυτό δεν το έχω ξανακούσει..
Επίσης, υπερβολική η αποβολή του Θάνου που πήγε στη γραμματεία να πει για μια ανανέωση του χρόνου (που μάλλον είχε δίκιο) και πάει αμέσως και του δίνει Τ.
Με τη στάση του θαρρώ ότι εκνεύρισε τους πάντες και έτσι μπήκε και στο στόχαστρο.. Είμαι της άποψης ότι ο διαιτητής πρέπει να περνάει απαρατήρητος, χωρίς να προκαλεί και να μην θέλει να γίνεται το επίκεντρο (γιατί αυτό έκανε προχθές ο συγκεκριμένος).

Μετά το ματς στα αποδυτήρια και στον περιβάλλον χώρο, όλοι αντί να σχολιάζουν το ματς ασχολούνταν με τον συγκεκριμένο διαιτητή.. ο οποίος όταν βγήκε τα άκουσε κιόλας..
Αντί να λέμε για τα παιδιά και την προσπάθειά τους..
Αυτό είναι άσχημο, πρέπει και οι διαιτητές με τον τρόπο που σφυρίζουν να προστατεύουν το άθλημα και να βοηθούν στην ομαλή διεξαγωγή, ώστε οι παίκτες και οι προπονητές να είναι οι πρωταγωνιστές.

Η συμπεριφορά των παικτών άψογη, άλλωστε υπάρχουν και αρκετές φιλίες μεταξύ κάποιων εξ' αυτών.


Η επιστροφή του Συγλέτου στο γήπεδο που μεγάλωσε, δεν ήταν όπως θα την ήθελε... Δεν πειράζει Billy..
Μήπως το ξεσυνήθισες κιόλας το γήπεδο και δεν έβαλες ούτε ένα καλάθι? tongue.gif


Καλή συνέχεια σε όλους.

καλα κ ο 2ος διατητης που ειχες παντως τα ιδια κανει κ χειροτερα....
themis7
1. Πορφύρας 1108-750 14-1 29

------------------------------------------------------------------

2. Πρωτέας Β. 1050-912 12-3 27

3. Πόλις 1080-963 10-5 25

4 Ελευθερία Μοσχ. 936- 908 9-6 24

5 Πέρα 1119-1087 9-6 24

6. Προοδευτική 1007-1002 9-6 24

7. ΑΕ Ρέντη 1016-999 8-7 23

8. Μέγαρα 1035-1082 8-7 22

9 Άρης Νικ. 936-944 7-8 22

10 Αετός Καλλ. 975-1031 6-9 21

11. Βάρη 991-1033 6-9 21

-------------------------------------------------------------------

12. Τερψιθέα 881- 913 4-11 19

13. Θεμιστοκλής 856-1045 2-13 17

14 Αστέρας Αγ. Δημ. 852-1065 1-14 16

Μετα απο 15 ματς στην Α κατηγορια τα πραγματα στην κορυφη εχουν ξεκαθαρισει αρκετα ... Ερχεται σφαγη στους πιο κατω μια που μαλλον θα κινδυνεψουν απο 4 εως 6 ομαδες....
Πορφυρας εχει 2 βαθμους διαφορα πο ΒΟΥΛΑ KAI EXEI κερδισει και μεσα στην Καλιθεα τον Πολις... Εχει μακραν το πιο πληρες ροστερ καθως εχει 4 μικρους που κανουν την διαφορα... Εχει τον Φωτοπουλο που γραφει τρελο ρεκορ φετος με 4 συνεχομενες ανοδους... Εχει Αθανασακη και Αθανασουλα που ειναι πολυ δυνατα παιδια και σπουδαιοι παιχτες και πολυ καλοι χαρακτηρες... Εχει στον ασσο τον Φρατα που ειναι πολυ εμπειρο παιδι και απο πισω τον Τζοβα .... Εχει σοβαρο προπονητη ... Κανει πολυ δυνατη προπονηση .... Τι αλλο να θελει μια ομαδα για να πρωταγωνιστησει... Γνωμη μου μου ειναι οτι ο Πορφυρας με την ιδια ομαδα θα ηταν ευκολα στην εξαδα της Γ εθνικης φετος....

Η ΒΟΥΛΑ εχει πολυ δυνατο ροστερ ομως με μεγαλο μ.ο. ηλικιας Τζουνας , Σπυριδακης , Χαλαρης ,Ευθυμιου ειναι παιδια που εχουν φαει το μπασκετ με το κουταλι .... Ομως υστερει στους μικρους ... Αυτη η αδυναμια της Βουλας με τους μικρους της στοιχησε και στο ματς με τον Πορφυρα αλλα και στο ματς με τον Πολις....

Ο ΠΟΛΙΣ ειναι μια ομαδα πολυ σοβαρη με πολυ καλους παιχτες και αυτην την στιγμη μ εναν πολυ εμπειρο προπονητη.... Ομως οπως εχω πει απο τον καλοκαιρι στον φιλο Αχιλλεα η ομαδα ειναι ανοχυρωτη σε αλλα επιπεδα εξωαγωνιστικα που οπως καλα ξερετε παιζουν τεραστιο ρολο στην ΕΣΚΑΝΑ... Η Α ειναι μια πολυ δυσκολη κατηγορια αν θες να διεκδικησεις κατι καλο... Μια ηττα μπορει να ισσοδυναμει με εξοδο απο τους στοχους... Σε μια κακη σου μερα σ ενα εκτος εδρας ματς σε περιλαμβανει ενας γκρι και σε στελνει σπιτι σου... Και ψαχνεις μετα να βρεις τι εφταιξε....

Την Ελευθερια την εχω δει μονο στο ματς με τον Πορφυρα δεν εχω αποψη αλλα θεωρω εγκλημα την απομακρυνση Ποτοσογλου και αυτο θα φανει τις επομενες σεζον....

Το Περα δεν το εχω πολυδει αλλα μου μοιαζει μια ομαδα αγυμναστη που εχει καλους παιχτες χωρις διψα για δουλεια και διακριση... Στο συγχρονο μπασκετ χωρις πολυ σκληρη προπονηση δεν πας πουθενα....

Η ΠΡΟΟ ειναι μια ομαδα - παρεα με παιδια που σεβονται πανω απ ολα τον δικο τους ιδρωτα και παιδια που εχουν κερδισει τον σεβασμο ολων με την συμπεριφορα τους....

Ο Ρεντης κατα την γνωμη μου εχει πλεον στο ροστερ του τον καλυτερο σκορερ της κατηγοριας... Τον ανθρωπο που οι ανθρωποι του Ρεντη οταν στην αρχη της χρονιας τραυματιστηκε εψαχναν τροπο να τον ξεφορτωθουν αλλα συντομα καταλαβαν οτι χωρις ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ δεν σωνεται η κατηγορια... Ο Λευτερης αφου περασε εναν πολυ σοβαρο τραυματισμο οχι μονο επεστρεψε αλλα εδειξε οτι ειναι χαρισματικοτατος παιχτης... Του χρονου μαλλον εχει ερθει η ωρα για ανοδο οπου παει....Ο Ρεντης βεβαι εχει και πολυ ελπιδοφορους πιτσιρικαδες αλλα κι ενα πολυ μπασκετικο προπονητη....

Ολες οι αλλες ομαδες κατα την γνωμη και αναλογος ποσοι θα πεσουν κινδυνευουν ακομα.....

dallas

Ο Ρεντης κατα την γνωμη μου εχει πλεον στο ροστερ του τον καλυτερο σκορερ της κατηγοριας... Τον ανθρωπο που οι ανθρωποι του Ρεντη οταν στην αρχη της χρονιας τραυματιστηκε εψαχναν τροπο να τον ξεφορτωθουν αλλα συντομα καταλαβαν οτι χωρις ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ δεν σωνεται η κατηγορια... Ο Λευτερης αφου περασε εναν πολυ σοβαρο τραυματισμο οχι μονο επεστρεψε αλλα εδειξε οτι ειναι χαρισματικοτατος παιχτης... Του χρονου μαλλον εχει ερθει η ωρα για ανοδο οπου παει....Ο Ρεντης βεβαι εχει και πολυ ελπιδοφορους πιτσιρικαδες αλλα κι ενα πολυ μπασκετικο προπονητη....

μαθαμε την δευτερη μεταγραφη του φαρου για του χρονου.......χαχαχα θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου για το θεμα του χαραλαμπιδη και απορω με την ομαδα του ρεντη πως ηθελε να τον διωξει στην αρχη καταλαβαν ομως το λαθος τους το παραδεχτηκαν και τωρα που εχει βρει και τα πατηματα του κανει παλι την διαφορα οπως και περσι που ανεβασε την ομαδα σχεδον μονος του!!!!!
xal7
QUOTE(themis7 @ Jan 27 2010, 14:45 ) *
1. Πορφύρας 1108-750 14-1 29

------------------------------------------------------------------

2. Πρωτέας Β. 1050-912 12-3 27

3. Πόλις 1080-963 10-5 25

4 Ελευθερία Μοσχ. 936- 908 9-6 24

5 Πέρα 1119-1087 9-6 24

6. Προοδευτική 1007-1002 9-6 24

7. ΑΕ Ρέντη 1016-999 8-7 23

8. Μέγαρα 1035-1082 8-7 22

9 Άρης Νικ. 936-944 7-8 22

10 Αετός Καλλ. 975-1031 6-9 21

11. Βάρη 991-1033 6-9 21

-------------------------------------------------------------------

12. Τερψιθέα 881- 913 4-11 19

13. Θεμιστοκλής 856-1045 2-13 17

14 Αστέρας Αγ. Δημ. 852-1065 1-14 16

Μετα απο 15 ματς στην Α κατηγορια τα πραγματα στην κορυφη εχουν ξεκαθαρισει αρκετα ... Ερχεται σφαγη στους πιο κατω μια που μαλλον θα κινδυνεψουν απο 4 εως 6 ομαδες....
Πορφυρας εχει 2 βαθμους διαφορα πο ΒΟΥΛΑ KAI EXEI κερδισει και μεσα στην Καλιθεα τον Πολις... Εχει μακραν το πιο πληρες ροστερ καθως εχει 4 μικρους που κανουν την διαφορα... Εχει τον Φωτοπουλο που γραφει τρελο ρεκορ φετος με 4 συνεχομενες ανοδους... Εχει Αθανασακη και Αθανασουλα που ειναι πολυ δυνατα παιδια και σπουδαιοι παιχτες και πολυ καλοι χαρακτηρες... Εχει στον ασσο τον Φρατα που ειναι πολυ εμπειρο παιδι και απο πισω τον Τζοβα .... Εχει σοβαρο προπονητη ... Κανει πολυ δυνατη προπονηση .... Τι αλλο να θελει μια ομαδα για να πρωταγωνιστησει... Γνωμη μου μου ειναι οτι ο Πορφυρας με την ιδια ομαδα θα ηταν ευκολα στην εξαδα της Γ εθνικης φετος....

Η ΒΟΥΛΑ εχει πολυ δυνατο ροστερ ομως με μεγαλο μ.ο. ηλικιας Τζουνας , Σπυριδακης , Χαλαρης ,Ευθυμιου ειναι παιδια που εχουν φαει το μπασκετ με το κουταλι .... Ομως υστερει στους μικρους ... Αυτη η αδυναμια της Βουλας με τους μικρους της στοιχησε και στο ματς με τον Πορφυρα αλλα και στο ματς με τον Πολις....

Ο ΠΟΛΙΣ ειναι μια ομαδα πολυ σοβαρη με πολυ καλους παιχτες και αυτην την στιγμη μ εναν πολυ εμπειρο προπονητη.... Ομως οπως εχω πει απο τον καλοκαιρι στον φιλο Αχιλλεα η ομαδα ειναι ανοχυρωτη σε αλλα επιπεδα εξωαγωνιστικα που οπως καλα ξερετε παιζουν τεραστιο ρολο στην ΕΣΚΑΝΑ... Η Α ειναι μια πολυ δυσκολη κατηγορια αν θες να διεκδικησεις κατι καλο... Μια ηττα μπορει να ισσοδυναμει με εξοδο απο τους στοχους... Σε μια κακη σου μερα σ ενα εκτος εδρας ματς σε περιλαμβανει ενας γκρι και σε στελνει σπιτι σου... Και ψαχνεις μετα να βρεις τι εφταιξε....

Την Ελευθερια την εχω δει μονο στο ματς με τον Πορφυρα δεν εχω αποψη αλλα θεωρω εγκλημα την απομακρυνση Ποτοσογλου και αυτο θα φανει τις επομενες σεζον....

Το Περα δεν το εχω πολυδει αλλα μου μοιαζει μια ομαδα αγυμναστη που εχει καλους παιχτες χωρις διψα για δουλεια και διακριση... Στο συγχρονο μπασκετ χωρις πολυ σκληρη προπονηση δεν πας πουθενα....

Η ΠΡΟΟ ειναι μια ομαδα - παρεα με παιδια που σεβονται πανω απ ολα τον δικο τους ιδρωτα και παιδια που εχουν κερδισει τον σεβασμο ολων με την συμπεριφορα τους....

Ο Ρεντης κατα την γνωμη μου εχει πλεον στο ροστερ του τον καλυτερο σκορερ της κατηγοριας... Τον ανθρωπο που οι ανθρωποι του Ρεντη οταν στην αρχη της χρονιας τραυματιστηκε εψαχναν τροπο να τον ξεφορτωθουν αλλα συντομα καταλαβαν οτι χωρις ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ δεν σωνεται η κατηγορια... Ο Λευτερης αφου περασε εναν πολυ σοβαρο τραυματισμο οχι μονο επεστρεψε αλλα εδειξε οτι ειναι χαρισματικοτατος παιχτης... Του χρονου μαλλον εχει ερθει η ωρα για ανοδο οπου παει....Ο Ρεντης βεβαι εχει και πολυ ελπιδοφορους πιτσιρικαδες αλλα κι ενα πολυ μπασκετικο προπονητη....

Ολες οι αλλες ομαδες κατα την γνωμη και αναλογος ποσοι θα πεσουν κινδυνευουν ακομα.....

Φιλε Themi καλα τα λες οσον αφορα το κοματι που αφορα τον Πορφυρα,θελω ομως να σου πω οτι φετος η ομαδα εχει 12-13παιδια που ειναι ολοι τους παιχταραδες,κι αν εχεις φετος παρακολουθησει παιχνιδια μας θα συμφωνησεις μ αυτο που λεω η διαφορα φετος απο τις αλλες ομαδες ειναι μεγαλη και σε πολλους τομεις.Ο Φωτοπουλος φετος οντως θα μεγαλωσει το ρεκορ του,και ειμαι απο τωρα περιεργος να δω ποια θα ειναι η ομαδα που θα στειλει του χρονου να μας βρει στην Γ εθνικη Αθανασακης,Αθανασουλας,Φρατας,Μπαλτσαβιας,
για αυτα τα παιδια τι να γραψω?τα εχω πει πολλες φορες ειναι διαμαντια κατεργασμενα για ψηλοτερες κατηγοριες γι αυτο απο νωρις φροντισαν να κανουν το χρεος τους,που δεν ηταν αλλο απ το να στειλουν την ομαδα στην Γ ΕΘΝΙΚΗ απ τα μισα του πρωταθληματος.Εχω και ενα μυστικο που αφορα τον ΝΒΑ παιχταρα μας Πετρο Αθανασουλα κατι εφτασε στ αυτια μου για ομαδα που τον θελει,και απο συμπαιχτη του χρονου να τον εχουμε αντιπαλο το νου σας στην διοικηση μην χαθει αυτο το παιδι.
eskanakias
θα με βρειτε συμφωνω και εμενα για τον χαραλμπιδη και τωρα που βρηκε τα πατηματα του μπορει να κανει την διαφορα.αν αρχισει να βαζει δεν σταματαει μετα με τιποτα.οσο για το οτι ολα τα παιδια του πορφυρα ειναι παιχταραδες.....μην τα ισοπεδονουμε ολα μα ολα.παιχταραδες δεν ειναι ολοι....καλα εργαλεια ναι αλλα οχι δεν ειναι ολοι φωτοπουλος.3 με 4 παιδια κανουνε την διαφορα.οσο για την πτωση ο αετοσ με την βαρη θα το πανε μεχρι τελος.ο αετος βεβαια ειναι πιο εμπειρη ομαδα στην α εσκανα αλλα απο την αλλη η βαρη εχει κανει τρομερο ντεμαραζ.γνωμη μου οτι η θα πεσουνε και οι δυο η θα σωθει ο αετος.
290981
QUOTE(290981 @ Dec 15 2009, 00:27 ) *
Πορφύρας-Αρης Ν. 81-64


Απαράδεκτη διαιτησία!(ο πιο επιεικής χαρακτηρισμός....)
Ειδικά η γυναίκα ήταν από αλλο ανέκδοτο


ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΟΜΨΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ.ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΤΥΧΕΣ ΑΠΛΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ.ΓΕΝΙΚΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΗΡΡΕΑΖΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.
POLIS KALLITHEAS
QUOTE (290981 @ Jan 29 2010, 13:25 ) *
ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΟΜΨΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ.ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΤΥΧΕΣ ΑΠΛΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ.ΓΕΝΙΚΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΗΡΡΕΑΖΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.



deytera sto mats me terpsithea stin edra mas anti gia 8 tha ginei 9:30 logo aitimatos ton filoksenoumenon....na ste ekei na voithisoume tin omada mas meta tin itta apo proodeytiki .ta paidia mas xeiazontai
toro_loco
Ρέντης-Ελευθερία 1 (+13)
Πολύ καλός ο Ρέντης με κορυφαίο τον Πασπαλά, αν και δεν πήγε καλά ο Χαραλαμπίδης αφού έβαλαν οι υπόλοιποι περιφερειακοί. Ο Παπαδάτος αποβλήθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο με δύο Τ, αλλά η ομάδα έβγαλε πολύ πάθος.
Η Ελευθερία ότι έκανε ο Παρασίδης. Γενικά όμως πολύ γκρίνια, μουρμούρα και κακό κλίμα που είναι ολοφάνερο. Αν συνεχίσουν έτσι μέχρι που κινδυνεύουν...
themis7
QUOTE(toro_loco @ Feb 1 2010, 23:46 ) *
Ρέντης-Ελευθερία 1 (+13)
Πολύ καλός ο Ρέντης με κορυφαίο τον Πασπαλά, αν και δεν πήγε καλά ο Χαραλαμπίδης αφού έβαλαν οι υπόλοιποι περιφερειακοί. Ο Παπαδάτος αποβλήθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο με δύο Τ, αλλά η ομάδα έβγαλε πολύ πάθος.
Η Ελευθερία ότι έκανε ο Παρασίδης. Γενικά όμως πολύ γκρίνια, μουρμούρα και κακό κλίμα που είναι ολοφάνερο. Αν συνεχίσουν έτσι μέχρι που κινδυνεύουν...

Συμφωνω.... Πολυ καλος ο Ρεντης με πολυ παθος παροτι ειχε τονΧαραλαμπιδη σε μετρια επιθετικα μερα ... Ειχε ομως Ραδη και Πανουρια σε εξαιρετικη μερα...
Αδικαιολογητη η αποβολη Παπαδατου... Οι διατητες παραλιγιο να χαλασουν το ματς....Ο Ρεντης Σημερα σωθηκε οριστικα....

Η Ελευθερια οπως εχω ξαναγραψει μετα την φυγη Ποτοσογλου ειναι αγνωριστη... Πια δεν παιζει ουτε την ατσαλενια αμυνα που επαιζε τα 2 τελευταια χρονια ... Εχουν χαθει οι ρολοι ενω απορια προκαλει η μικρη σχετικα συμμετοχη του Πεττα ... Ο Παρασιδης παλευε μονος του αλλα μεσα απο ατομικες ενεργειες...
eskanakias
QUOTE(themis7 @ Feb 2 2010, 00:09 ) *
Συμφωνω.... Πολυ καλος ο Ρεντης με πολυ παθος παροτι ειχε τονΧαραλαμπιδη σε μετρια επιθετικα μερα ... Ειχε ομως Ραδη και Πανουρια σε εξαιρετικη μερα...
Αδικαιολογητη η αποβολη Παπαδατου... Οι διατητες παραλιγιο να χαλασουν το ματς....Ο Ρεντης Σημερα σωθηκε οριστικα....

Η Ελευθερια οπως εχω ξαναγραψει μετα την φυγη Ποτοσογλου ειναι αγνωριστη... Πια δεν παιζει ουτε την ατσαλενια αμυνα που επαιζε τα 2 τελευταια χρονια ... Εχουν χαθει οι ρολοι ενω απορια προκαλει η μικρη σχετικα συμμετοχη του Πεττα ... Ο Παρασιδης παλευε μονος του αλλα μεσα απο ατομικες ενεργειες...

χτες ειδα περα.απλα απογοητευτηκα.καμια συνοχη ως ομαδα,ο καθενας για τν παρτη του,ενας χολεβας να τα βαζει μονος του,καλαιτζακης αγνωριστος και γενικα μια πασα σουτ και μηδεν αμυνα.ο μουρικης αντε να επαιξε 2λεπτα και γενικα οι πιτσιρικαδες του alloy fun park!!!!απο την βαρη ο παπακωσταντινου πολυ καλος πισω καθαριζε τα παντα,δεβεζογλου και κρασσαδακης απλα απιστευτοι.ο πρωτος στο πρωτο ημιχρονο τους εκανε οτι ηθελε και στο δευτερο ο κρασσαδακης.μεγαλη νικη για την βαρη.θα συμφωνησω και εγω με τον θεμη οτι μετα την φυγη ποτοσογλου η ελευθερια μοιαζει αγνωριστη.ο πεττας γιατι δεν πεζει ρε παιδια?ο ρεντης οπως παει το πραγμα σωθηκε.ο αρης μεχρι το τελος θα ειναι με το αγχος και ο αετος αν δεν κανει κατι γρηγορα τον βλεπω να ειναι β του χρονου.ραλλατος σουπερ χτες και γενικα αν δεν ειχανε κανει κατι ηττες μεχρι τελος θα το παλευανε!πορφυρας χαλαρα με αστερα και βουλα ικανη για ολα.....
Lazeras
Παιδιά κανενα αποτέλεσμα παίζει; Δώστε φωνή στον λαό....
leonkalf
Άρης Νικ. - Προοδευτική 67-59
Αστέρας Αγ. Δημ. - Πρωτέας Β. 50-71
ΑΕ Ρέντη – Ελευθερία 72-59
Βάρη - Πέρα 83-69
Θεμιστοκλής - Μέγαρα 69-94
Πορφύρας -Αετός Καλλ. 63-35
Πόλις - Τερψιθέα 85-66

Βαθμολογία
(σε 16 αγ.)
1. Πορφύρας 1171-785 15-1 31
------------------------------------------------------------------
2. Πρωτέας Β. 1121-962 13-3 29
3. Πόλις 1165-1029 11-5 27
4 Ελευθερία Μοσχ. 995- 980 9-7 25
5 Πέρα 1188-1170 9-7 25
6. Προοδευτική 1066-1069 9-7 25
7. ΑΕ Ρέντη 1088-1058 9-7 25
8. Μέγαρα 1129-1151 9-7 25
9 Άρης Νικ. 1003-1003 8-8 24
10. Βάρη 1074-1102 7-9 23
11 Αετός Καλλ. 1010-1094 6-10 22
-------------------------------------------------------------------
12. Τερψιθέα 947- 998 4-12 20
13. Θεμιστοκλής 925-1139 2-14 18
14 Αστέρας Αγ. Δημ. 902-1136 1-15 17

Η επόμενη αγωνιστική (8/2/10): Προοδευτική - Αστέρας Αγ. Δημ. , Πρωτέας Β. - ΑΕ Ρέντη, Ελευθερία - Βάρη, Πέρα – Θεμιστοκλής, Μέγαρα - Πορφύρας, Τερψιθέα - Αετός Καλλ., Πόλις – Άρης Νικ.
POWER_KF
Τώρα που το πρωτάθλημα είναι λίγο μετά τη μέση του, έχοντας εικόνα από τις ομάδες θα ήθελα να κάνω μια κριτική χωρίς πρόθεση να προσβάλω ή να δυσαρεστήσω κανέναν. Εξάλλου είναι προσωπικές απόψεις θα ήθελα πολύ να έχω γνώμες κι άλλων.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ Μακράν η σοβαρότερη ομάδα. Εξαιρετική δουλειά του προπονητή. Δεν χάνει την άνοδο με τίποτα γιατί δεν απειλείται σοβαρά από κανέναν.
ΠΡΩΤΕΑΣ. Δανείζομαι στίχους για να τον χαρακτηρίσω "Ιδανικό κι ανάξιο εραστή" της Εθνικής κατηγορίας. Παρά τις επενδύσεις και τη διάθεση κάτι δεν υπάρχει στη χημεία της ομάδας. Νομίζω ότι έχει στεγανά και προπονητή που δεν μπορεί να τον πάει παραπάνω. Με αυτές τις συνθήκες θα είναι πάντα πρωταγωνιστής στην Α'.
ΠΟΛΙΣ. Ταύρος σε υαλοπωλείο. Τεράστια προσπάθεια αλλά χωρίς βάθος. Ιδιαίτερα αγαπητό σωματείο, με ανθρώπους που πεθαίνουν για την ομάδα. Νομίζω όμως ότι ακόμη και η θέση στην κατηγορία είναι πλασματική. Χρειάζεται να μείνει δύο - τρία χρόνια στην Α και μετά να κυνηγήσει με μεταγραφές άνοδο, στοχεύοντας σε νέα παιδιά.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Στην μετά Ποτόσογλου εποχή προβλέπω να κουτρουβαλάει προς τα κάτω. Θεωρώ ότι ο "παππούς" είναι η βασική αιτία της μέχρι τώρα πορείας της. Ευτυχώς που δεν προαλαβαίνει να φανεί η απουσία του με κίνδυνο κατηγορίας.
ΠΕΡΑ, ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ. Ομάδες που δείχνουν αδιάφορες και βγάζουν εικόνα αγγαρείας. Ιδανικές για τη μέση της βαθμολογίας. Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ δείχνει να μην έχει συνέρθει από το περσινό στραπάτσο ενώ το ΠΕΡΑ δείχνει να μην έχει καθόλου χημεία παρά τοα ακριβό ρόστερ.
ΡΕΝΤΗΣ. Αν στην αρχή της χρονιάς μου έλεγε κάποιος ότι στα μέσα του πρωταθλήματος ο ΡΕΝΤΗΣ θα ήταν ισόβαθμος με ΜΕΓΑΡΑ, ΠΕΡΑ, ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ στην 7η θέση θα τον έλεγα τρελλό. ΜΕ πολύ μικρές οικονομικές δυνατότητες ακόμη και οι άνθρωποί του έλεγαν ότι πάμε στην Α φέτος για εμπειρίες και του χρόνου πάλι στη Β. Ο Ρέντης με εκπλήσει πάντα ευχάριστα. Είναι ομάδα με τσαγανό. Τον βλέπω να τερματίζει στην πρώτη εξάδα.
ΜΕΓΑΡΑ. Ομάδα που την αδικεί η θέση της. Έχει κάνει ανόητες νίκες και νομίζω ότι αξίζει να σοβαρευτεί και να μην νοιώθει ανασφάλεια.
ΑΡΗΣ, ΒΑΡΗ, ΑΕΤΟΣ. Παιχνίδι για γερά νεύρα. Οι ομάδες βρίσκονται όπου τους αξίζει σε αυτή τη φάση, βαθμολογικά. Η κακή τους μέρα θα παίξει ρόλο στην τελική κατάταξη που μπορεί να είναι οδυνηρή. Κρίμα για την ΒΑΡΗ που έχει επενδύσει αρκετά και κρίμα για τον ΑΕΤΟ που δείχνει να οδεύει στο να γίνει η παρακατιανή ομάδα της Καλλιθέας. Μετά τις συγχωνεύσεις και την πορεία του ΠΟΛΙΣ. Σϊγουρα ο ΑΕΤΟΣ με την ιστορία του αλλά και τις υποδομές του δεν βρίσκεται όπου του αξίζει.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ. Ομάδα που κακώς βρίσκεται στην Α. ΚΑνονικά είναι ομάδα εξάδας στη Β. Η συγκυρίες την έφεραν στην Α. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της διοίκησής της λείπουν άλλα για τα ψηλά. Ας μαζέψει και αξιοποιήσει εμπειρίες.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ. Με όσα έγιναν στην αρχή της χρονιάς, το ότι υπάρχει και δεν αποτέλεσε κερασάκι για καμιά συγχώνευση είναι θαύμα. Δεν νομίζω ότι οι άνθρωποί του είχαν ή έχουν μεγαλύτερες προσδοκίες.
ΑΣΤΕΡΑΣ. Το ότι βρίσκεται στην Α το οφείλει στον περσινό προπονητή του, τον Σολωμό που είναι τώρα στους Τράχωνες. Ομάδα που πλέει στα βαθειά ακυβέρνητη διοικητικά και μπασκετικά. Κρίμα γιατί αν δεν γίνει κάτι συνταρακτικό του χρόνου δε βλέπω να μένει ούτε στη Β. Μια λύση είναι να συγχωνευτεί με τη Δάφνη Αγ/ Δημητρίου και να ξεκινήσουν αγώνα ανάκαμψης.

Ελπίζω να μην κούρασα πολύ και να μην στεναχώρησα πολύ κάποιους. Θα ήθελα να καταγραφούν απόψεις και από άλλους.
lostie
QUOTE(leonkalf @ Feb 2 2010, 18:15 ) *
Άρης Νικ. - Προοδευτική 67-59
Αστέρας Αγ. Δημ. - Πρωτέας Β. 50-71
ΑΕ Ρέντη – Ελευθερία 72-59
Βάρη - Πέρα 83-69
Θεμιστοκλής - Μέγαρα 69-94
Πορφύρας -Αετός Καλλ. 63-35
Πόλις - Τερψιθέα 85-66

Βαθμολογία
(σε 16 αγ.)
1. Πορφύρας 1171-785 15-1 31
------------------------------------------------------------------
2. Πρωτέας Β. 1121-962 13-3 29
3. Πόλις 1165-1029 11-5 27
4 Ελευθερία Μοσχ. 995- 980 9-7 25
5 Πέρα 1188-1170 9-7 25
6. Προοδευτική 1066-1069 9-7 25
7. ΑΕ Ρέντη 1088-1058 9-7 25
8. Μέγαρα 1129-1151 9-7 25
9 Άρης Νικ. 1003-1003 8-8 24
10. Βάρη 1074-1102 7-9 23
11 Αετός Καλλ. 1010-1094 6-10 22
-------------------------------------------------------------------
12. Τερψιθέα 947- 998 4-12 20
13. Θεμιστοκλής 925-1139 2-14 18
14 Αστέρας Αγ. Δημ. 902-1136 1-15 17

Η επόμενη αγωνιστική (8/2/10): Προοδευτική - Αστέρας Αγ. Δημ. , Πρωτέας Β. - ΑΕ Ρέντη, Ελευθερία - Βάρη, Πέρα – Θεμιστοκλής, Μέγαρα - Πορφύρας, Τερψιθέα - Αετός Καλλ., Πόλις – Άρης Νικ.

Το πρωτάθλημα εχει ενδιαφερον μονο στην ουρα αφου ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ πρέπει να μην κατεβει στους υπόλοιπους αγωνς για να χασει αυτη την ανοδο Αν πέσουν τελικα 5 ομαδες νομίζω πως ΑΕΤΟΣ και ΒΑΡΗ δεν γλυτωνουν. Αν πεσουν 4 πιστευω πως η ΒΑΡΗ εχει ενα προβαδισμα γιατι δειχνει σε καλυτερη κατασταση και με καλυτερο ροστερ. Ο ΑΕΤΟΣ δυστυχως πληρωνει τις επιλογες του καλοκαιριου οταν στην ουσια εχασε τους 2 καλυτερους του παικτες (Κασπαριαν και Σταυρακοπουλο) και δεν τους αντικατεστησε ουτε στο ελαχιστο.Προφανως δεν καταλαβαν οτι χωρις αυτους ειναι ομαδα β ΕΣΚΑΝΑ και οχι Α.
leonkalf
To σημερινό πρόγραμμα:

Δ.Α.Κ. Κορυδαλλού 21.30 Προοδευτκή – Αστέρας Αγ. Δημ.
Κλ. Βούλας 20.00 Πρωτέας Β. - Α.Ε. Ρέντη
Μοσχάτου 21.00 Ελευθερία Μοσχ. - Βάρη
Βυζαντινό 20.00 Πέρα – Θεμιστοκλής
Κλ. Μεγάρων Αλ. Σάλτας 21.00 Μέγαρα – Πορφύρας
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Τερψιθέα – Αετός Καλλ.
Κλ. Εθν. Αντίστασης 20.15 Πόλις – Άρης Νικ.
Prankster
PERA - 8EMISTOKLIS = 1
dallas
νικη της ελευθεριας επι της βαρης με 5 ποντους αν θυμαμαι καλα. αρνητικοι πρωταγονιστες οι διαιτητες μαραβελιας βαρουχα καθως καταφεραν να χαλασουν ενα κατα τα αλλα ομορφο παιχνιδι με απιστευτο τελος τουλαχιστον εφεραν τους φιλαθλους και των δυο ομαδων πιο κοντα καθως ολοι ενωμενοι φωναζαν εναντια στους γκρι...στο παιχνιδι τωρα το πρωτο ημιχρονο κυλησε με τις δυο ομαδες να ειναι κοντα στο σκορ στο τριτο δεκαλεπτο ηρθε η αποβολη του δεβεζογλου κανοντας το πεμπτο φαουλ και δεχομενος και τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια.....εκει η διαφορα εφυγε στους 8 με 10 ποντους και εκει που το παιχνιδι εδειχνε να γερνει προς μοσχατο μερια καθως οι παιχτες της βαρης εκαναν λαθη μην εχοντας προσαρμοστει ακομα στην αποβολη του βασικου της playmaker ξεκινησε πιεστικη αμυνα απο την βαρη με χαμηλο σχημα και ενα μπαραζ τριποντων 6 με 7 συνεχομενα απο το 4 το 7 και ενα με ταμπλο απο το 10..οι παιχτες της βαρης εστελναν τους αντιπαλους στις βολες αλλα εκεινοι ηταν ψυχραιμοι τελευταια φαση του αγωνα με την διαφορα στους 3 που θελει συζητηση για οσους βρεθηκαμε εκει ειναι το 7 τησ βαρης φωναζει ο παγκος του μοσχατου για φαουλ δεν γινεται και καπακι φαινεται οτι κανει προσπαθεια για σουτ 3ποντων απο τα 7 και κατι γινεται το φαουλ και ο διαιτητης το σφυριζει σωστα αλλα δινει 2 βολες(οποιος αλλος εχει αποψη ας μας την μεταφερει)εχασε και τις 2 βολες και τελειωσε εκει το παιχνιδι.....απο την ελευθερια που ειναι το πρωτο παιχνιδι που βλεπω μετα την αποχωρηση ποτοσογλου ξεχωρισαν οι γνωστοι παρασιδης πεττας βηχος δεν θυμιζει ομως με τιποτα την ομαδα που ολοι θαυμασαμε περσυ..........φαση του αγωνα το φολοου καρφωμα του σκουλουδη στο δευτερο ημιχρονο...........απο την βαρη που εχει μεγαλο προβλημα στον παγκο το παλεψε εστω και ανορθοδοξα μεχρι το τελος και αν δεν εκανε τοσα λαθη ισως και να κερδιζε δεβεζογλου(οσο επαιξε κρασσαδακης και παπακωνσταντινου αν και εμεινε για πολυ ωρα στον παγκο χωρις να καταλαβουμε το γιατι
basket77
ΝΤΡΟΠΗ «ΚΥΡΙΟΙ» ΒΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΔΑΡΗ !!!
Παρευρέθηκα στον αγώνα Πρωτέα Βούλα – Ρέντη. Αν οι διαιτητές δεν ήταν ξεκάθαρα στημένοι τότε πρέπει πραγματικά να σταματήσουν να σφυρίζουν γιατί φέρνουν χρόνια πίσω το άθλημα.
Το Πρωτάθλημα της Α’ Εσκανά είναι ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα με αξιόλογους παίχτες και αξιόλογους συλλόγους. Είναι κρίμα οι διαιτητές να ορίζουν το αποτέλεσμα σε έναν αγώνα και να μη σέβονται τον ιδρώτα και την προσπάθεια των αθλητών.
Όταν ξεκίνησε το 4ο δεκάλεπτο του αγώνα ο Ρέντης ήταν πάνω με 20 πόντους, στο τελευταίο δεκάλεπτο και στις δύο παρατάσεις που έγιναν οι «κύριοι» με τα γκρι έδωσαν έξι τεχνικές ποινές, τέσσερα αντιαθλητικά , δυο ντισκαλιφιέ και κατάφεραν και έβγαλαν με 5 φάουλ 7 παίχτες του Ρέντη. Αντίθετα ο πρώτος παίχτης που αποβλήθηκε με φάουλ από τον Πρωτέα ήταν στην πρώτη παράταση ενώ η ομάδα του Πρωτέα ήταν αυτή που πίεζε σε όλο το γήπεδο .
Πραγματικά έκαναν ότι μπορούσαν για να γυρίσει το παιχνίδι και αντί να καταλάβουν τα λάθη τους, στο τέλος κράτησαν και δελτία αθλητών. Ξεκάθαρα ο στόχος τους ήταν να χάσει ο Ρέντης και να κόψουν την πορεία του στα επόμενα παιχνίδια. Ακόμα και οι γηπεδούχοι, παράγοντες και παίχτες, προσπαθούσαν να ηρεμήσουν τους αντιπάλους αναγνωρίζοντας το δίκαιο τους.
Αν θέλουμε να πάει μπροστά το άθλημα, γιατί όλα ξεκινάν από την βάση (ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ….) και από αυτές τις κατηγορίες θέλουμε να φτιάξουμε αθλητές που αργότερα θα επανδρώσουν τις επαγγελματικές κατηγορίες πρέπει αυτοί οι άνθρωποι να απομακρυνθούν τάχιστα από το άθλημα.
Δυστυχώς στην Ελλάδα έχουμε μάθει το μεγάλο ψάρι να τρώει το μικρό! Έτσι και οι γκρι ως κλασικοί καρχαρίες κατασπάραξαν τον Ρέντη. Κύριοι της ΚΕΔ αν πραγματικά ενδιαφέρεστε για το άθλημα στείλτε τους σπίτι τους γιατί αλλιώς θα στείλουν αυτοί εσάς !


where_amazing_happens
ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΑΕΤΟΣ 58-61

Παρακολουθησα μετα απο καιρο Α' Εσκανα καθως βρεθηκα το απογευμα στη Γλυφαδα...Και απο οτι βλεπω σε ολα τα ματς αρνητικοι πρωταγωνιστες ηταν οι διαιτητες...Φυσικα και στο κλειστο της Γλυφαδας ελαμψε η "ηγετικη" φυσιογνωμια του κ.Μελή. Ειχε για παρτενερ του, μια μικροσωμη διαιτητρια τα σφυριγματα της οποιας ηταν μια οαση μπροστα στα σφυριγματα του υποφαινόμενου. Υπηρχαν στιγμες που οι μπασκετικοι κανονισμοι ειχαν καταργηθει και νομιζες οτι παρακολουθεις πρωταθλημα ΣΑΛΑΣ- ποδοσφαιρου... Highlight αυτου του ρεσιταλ σφυριγματος απο τον κυριο Μελή ηταν φαση στην οποια σφυριξε κατα λαθος.. (Οκ, ανθρωποι ειμαστε και κανουμε λαθη) αλλα ο κυριος ανακαλυψε παραβαση για να αιτιολογησει το σφυριγμα... Αρκετες φορες ειχαν καταπιει την σφυριχτρα, οχι επειδη δεν εβλεπαν τις φασεις αλλα επειδη την αδεια για να σφυριξουν μαλλον την εχουν παρει νυχτα. Φιλοτιμη προσπαθεια της "γυναικας με τα γκρι", αλλα οταν η φυσιογνωμια του Μπραζάουσκας ειναι διπλα σου, τοτε αφηνεις τις φασεις επανω του. Το χειροτερο πραγμα σε ενα διαιτητη ειναι να ειναι προκλητικος λες και ειναι ο Κολινα..Οπα μαγκα, αραξε!!! Ευτυχως καταφεραν να μην κρινουν το αποτελεσμα και τους αξιζουν θερμα συγχαρητηρια, επειδη ολες οι φασεις στο τελος ηταν καθαρες. Εκτος απο μια κατοχη που δοθηκε κακως στον Αετο στο τελευταιο διλεπτο, αλλα μαλλον θα ειχε μπει κριθαρακι στο ματι του υποφαινομενου και ετσι ειναι δικαιολογημενος. Αναφορικα με το παιχνιδι.. Δικαιη νικη του Αετου, που αν ηταν πιο προσεκτικος δεν θα ειχε αγχωθει στο τελευταιο διλεπτο. Στο ημιχρονο η Τερψιθεα ηταν μπροστα με 3 ποντους. Αξιζουν συγχαρητηρια στην ομαδα της Τερψιθεας που παροτι ειναι με 1,5 ποδι στην Β εσκανα εδειξε μαχητικο προσωπο και κυνηγησε τη νικη μεχρι το τελος, μια νικη βεβαια που ο Αετος φανηκε οτι την ηθελε περισσοτερο. Απλα δεν γινεται σχεδον σε ολα τα σημερινα να υπαρχουν παντου κακιες διαιτησιες... Καμια επιτροπη δεν υπαρχει να στελνει τους ασχετους σπιτι τους??? Ειλικρινα αυτοι, οι παραγοντες στην Εσκανα βλεπουν οτι υπαρχει συνεχομενο προβλημα με τη διαιτησια και δεν λαμβανουν καποια μετρα?? Αμα ειναι τωρα που ειναι αποκριες να φορεσουμε ολοι "γκρι" και να ντυθουμε διαιτητες!!! ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΣΚΑΡΑΔΕΣ!! Καλες αποκριες φιλοι και μελη του μπασκετφορουμ. 
kat
QUOTE(basket77 @ Feb 8 2010, 23:35 ) *
ΝΤΡΟΠΗ «ΚΥΡΙΟΙ» ΒΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΔΑΡΗ !!!
Παρευρέθηκα στον αγώνα Πρωτέα Βούλα – Ρέντη. Αν οι διαιτητές δεν ήταν ξεκάθαρα στημένοι τότε πρέπει πραγματικά να σταματήσουν να σφυρίζουν γιατί φέρνουν χρόνια πίσω το άθλημα.
Το Πρωτάθλημα της Α’ Εσκανά είναι ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα με αξιόλογους παίχτες και αξιόλογους συλλόγους. Είναι κρίμα οι διαιτητές να ορίζουν το αποτέλεσμα σε έναν αγώνα και να μη σέβονται τον ιδρώτα και την προσπάθεια των αθλητών.
Όταν ξεκίνησε το 4ο δεκάλεπτο του αγώνα ο Ρέντης ήταν πάνω με 20 πόντους, στο τελευταίο δεκάλεπτο και στις δύο παρατάσεις που έγιναν οι «κύριοι» με τα γκρι έδωσαν έξι τεχνικές ποινές, τέσσερα αντιαθλητικά , δυο ντισκαλιφιέ και κατάφεραν και έβγαλαν με 5 φάουλ 7 παίχτες του Ρέντη. Αντίθετα ο πρώτος παίχτης που αποβλήθηκε με φάουλ από τον Πρωτέα ήταν στην πρώτη παράταση ενώ η ομάδα του Πρωτέα ήταν αυτή που πίεζε σε όλο το γήπεδο .
Πραγματικά έκαναν ότι μπορούσαν για να γυρίσει το παιχνίδι και αντί να καταλάβουν τα λάθη τους, στο τέλος κράτησαν και δελτία αθλητών. Ξεκάθαρα ο στόχος τους ήταν να χάσει ο Ρέντης και να κόψουν την πορεία του στα επόμενα παιχνίδια. Ακόμα και οι γηπεδούχοι, παράγοντες και παίχτες, προσπαθούσαν να ηρεμήσουν τους αντιπάλους αναγνωρίζοντας το δίκαιο τους.
Αν θέλουμε να πάει μπροστά το άθλημα, γιατί όλα ξεκινάν από την βάση (ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ….) και από αυτές τις κατηγορίες θέλουμε να φτιάξουμε αθλητές που αργότερα θα επανδρώσουν τις επαγγελματικές κατηγορίες πρέπει αυτοί οι άνθρωποι να απομακρυνθούν τάχιστα από το άθλημα.
Δυστυχώς στην Ελλάδα έχουμε μάθει το μεγάλο ψάρι να τρώει το μικρό! Έτσι και οι γκρι ως κλασικοί καρχαρίες κατασπάραξαν τον Ρέντη. Κύριοι της ΚΕΔ αν πραγματικά ενδιαφέρεστε για το άθλημα στείλτε τους σπίτι τους γιατί αλλιώς θα στείλουν αυτοί εσάς !

Εδώ οι διαιτητές έσφαξαν τον ΠΟΛΙΣ για να βγει σίγουρα δεύτερος ο Πρωτέας και όχι στο μεταξύ τους ματς!!! Οπότε τι περιμένεις σε ματς του????Απλα κατάντια.... 68.gif
MBANDA
QUOTE(dallas @ Feb 9 2010, 01:06 ) *
νικη της ελευθεριας επι της βαρης με 5 ποντους αν θυμαμαι καλα. αρνητικοι πρωταγονιστες οι διαιτητες μαραβελιας βαρουχα καθως καταφεραν να χαλασουν ενα κατα τα αλλα ομορφο παιχνιδι με απιστευτο τελος τουλαχιστον εφεραν τους φιλαθλους και των δυο ομαδων πιο κοντα καθως ολοι ενωμενοι φωναζαν εναντια στους γκρι...στο παιχνιδι



Είναι αλήθεια ότι η Βαρούχα έχει συγγενική σχέση με τον Μπούσια?
Αυτόν με τα καραγκιοζιλικια προ 2-3 εβδομάδων?
Αν είναι έτσι, μάγκες (υγιείς παράγοντες και αγνοί αθλητές) ατυχήσατε.
Πέσατε πάνω σε Μπονυ και Κλαιντ.

Όπως και να είναι, (με σχέση ή χωρίς) συνθέτουν δίδυμο συμφοράς.
Διατεταγμένη υπηρεσία ή χαίρε άγνοια ...απύθμενος???

Υ/Γ.
1. Θα χαρώ ειλικρινά, κάποιος να με διαψεύσει
2. Παρακαλώ την Διεύθυνση να μην με κόψει (όπως έκανε παράτυπα πρόσφατα), καθώς ο Καραγκιόζης είναι ...εθνικός μας ήρωας και επίσημο μέρος της εθνικής μας πολιτιστικής κληρονομιάς (και ανεπίσημο της πολιτικής μας κουλτούρας).

QUOTE(basket77 @ Feb 9 2010, 01:35 ) *
ΝΤΡΟΠΗ «ΚΥΡΙΟΙ» ΒΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΔΑΡΗ !!!
Παρευρέθηκα στον αγώνα Πρωτέα Βούλα – Ρέντη. Αν οι διαιτητές δεν ήταν ξεκάθαρα στημένοι τότε πρέπει πραγματικά να σταματήσουν να σφυρίζουν γιατί φέρνουν χρόνια πίσω το άθλημα.
.........
Ξεκάθαρα ο στόχος τους ήταν να χάσει ο Ρέντης και να κόψουν την πορεία του στα επόμενα παιχνίδια.


Με τις 3 τελευταίες ομάδες πολύ αδύνατες και ίδη πεσμένες δεν νομίζω πως ο στόχος ήταν η ήττα του Ρέντη.
Η βλακεία, η ανεπάρκεια ή η αφέλεια δεν ευσταθούν πλεον σαν δικαιολογία, όχι μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά και σε όλα τα άλλα στα οποία οι διαιτητές ήταν οι προκλητικοί πρωταγωνιστές.
Τον λόγο τον ξέρουνε αυτοί που προγραμματίζουν και οι άλλοι που βάζουν πλάτη (φυσικά και πάντα για το ...καλό του αθλήματος και με το αζημίωτο).

Οι ψιλιασμένοι το αντιλαμβανόμαστε, οι πολλοί, που κάνουν πως δεν βλέπουν τίποτε ή δεν τους νοιάζει φέτος, θα το δούν μαζί μας το καλοκαίρι.
Αν προσκυνήσουν, μπορούν και αυτοί του χρόνου να ...αναβλέψουν (πάντα με το αζημίωτο).

Κρίμα γιατί υπάρχουν και κάποιοι κακομοίρηδες με όραμα, που δυστυχώς τα βάζουν με τους ...εμίρηδες!!!
themis7
H χθεσινη αγωνιστικη ηρθε απλα να αποδειξει πραγματα που ακουγονται καιρο τωρα ανεπισημα κι απο ολους... Απλα κανενα σωματειο δεν εχει τ αντερα να βγει μπροστα να πει την αληθεια γιατι ολα τα σωματεια ειναι ομηροι μικροπολιτικων και παλιομοδιτικων σκεψεων και αντιληψεων....
Γιατι μετα απο τοσες κακες διατησιες δεν βγανει ποτε επισημα να διαμαρτυρηθει????? Γιατι ολοι θελουν να τα εχουν καλα με τους γεροντες της ΕΣΚΑΝΑ γιατι σκεφτονται με τις ιδιες γεροντιστικες και κουτοπονηρες αντιληψεις... Κανεις δεν εχει το θαρος να βγει μπροστα να πει την αληθεια και να παρει και το κοστος...
Αρα λοιπον μην διαμαρτυρομαστε για κακες διατησιες γιατι οι ιδιες οι ομαδες το επιτρεπουν....
Το συντριπτικο ποσοστο των διαιτητων της ΕΣΚΑΝΑ ειναι κακοι και ασχετοι απο αθλητισμο γενικως... Ενα μεγαλο επισης ποσοστο ειναι κακοι ανθρωποι που κουβαλανε κομπλεξ σαν κι αυτα που κουβαλαγανε οι καθηγητες μας στο σχολιο ....
Ενας μεγαλος ιστορικος ελεγε οτι η εξουσια σκοτωνει αυτον που δεν μπορει να την κουμανταρει.... Αυτοι οι ανθρωποι λοιπον γινονται επικινδυνοι και προκλητικοι γιατι δεν μπορουν να κουμανταρουν την εξουσια που τους δινεται στις 4 γραμμες του γηπεδου... Δεν φταινε αυτοι γι αυτο... Απλα ειναι ανθρωποι μετριου επιπεδου και εκτος γηπεδου οι περισσοτεροι δεν εχουν πρωσοπικοτητα ... Αν δεν υπηρχε η εξουσια που τους εδιναν μεσα στο γηπεδο δεν θα τους ηξερε κανενας και δεν θα μπορουσαν να πεισουν ουτε ενα σκυλο για την ορθοτητα των αποψεων τους....
Το ξερω οτι ειναι σκληρα αυτα που γραφω αλλα ειναι η απολυτη αληθεια που καποτε θα πρεπει οι <<Σοφοι >> να την δουνε και να την παραδεχτουνε....,
Θα ειχε ενδιαφερον να μας απαντησει η ενωση σε ποσα παιχνιδια καθυστερησε φετος ο ενας απο τους 2 διατητες.... Ποσα παιχνιδια αναβληθηκαν επειδη δεν ηρθε ο διαιτητς και ποιος τιμωρηθηκε γι αυτο.... Κανεις και ποτε... Επεισης θα ηθελα να μας απαντησει η ενωση ποσους διατητες εχει επιπληξει η τιμωρησει για κακη διατησια φετος... Μαλον κανενα που σημαινει οτι ολα καλα με την διατησια... Ειναι δυνατον ρε παιδια ... Αυτα γινονται μονο σε δικτακτορικα καθεστωτα...
Το προβλημα δεν θα λυθει αλλα καποιος πρεπει να τα πει εστω κι αν στα επομενα παιχνιδια της ομαδος μου οι διαιτητες θα συνεχισουν αυτο που κανουν 2 χρονια .... Δηλαδη να μου στελνουν μυνηματα μεσω των σφυριγματων τους ... Υπαρχουν ανθρωποι που ουτε σας εχουν αναγκη ουτε σας φοβουνται και απλα γουσταρουν να λενε αυτο που πιστευουν χωρις να φοβουνται το κοστος.... Ισως να ειναι μια αρχη για να παρακινηθουν κι αλλοι να γραψουν αυτο που πιστευουν για την διατησια της ΕΣΚΑΝΑ ... Αλλιως απλα παλι θα το διαβασουν καποιοι θα το συζητανε και θα λενε οτι μονο οι γραφικοι μιλανε...
Καλυτερα γραφικος παρα υποδουλος ομως ενος σαπιου συστηματος......
katestramenos
Καλησπερα.Εχτες το βραδυ βρεθηκα στο παιχνιδι Πρωτεας - Ρεντης. Εχω μπασκετικους και μη φιλους και απο τα δυο σωματεια και ειπα να παραστω στο ματς γιατι μετα θα ειχαμε σιγουρα ορεξη για χιουμορ με τους φιλους..Αυτο και συνεβη φυσικα.Κριμα ομως ειναι οτι η θεματολογια της χιουμοριστικης συζητησης μας δεν ειχε να κανει με την αποδοση των παικτων αλλα με την ασεβεια των διαιτητων προς το αθλημα...
Σε κατασταση εγκεφαλικου ο κοντος διαιτητης του αγωνα (δε θα πω ονοματα διαιτητων,τα εχουν αναφερει αλλοι ) σφυριζε πραγματικα οτι θα σφυριζε αν ηταν διαιτητης η Μενεγακη η ο Λατσιος. Εφτασε πολλους παικτες στα ορια τους με συνεπεια να παρει το δελτιο ενος αθλητη με ηθος και κυρος.(Χαραλαμπιδης)Ο ψηλος διαιτητης ακολουθουσε τα σφυριγματα του αλλου και το παιχνιδι εγινε πραγματικα φαρσοκωμωδια αξια αναφορας απο την εκπομπη ραδιοαρβυλα.Κριμα δε τραβηξα βιντεο να τα στειλω στην ενοτητα της Χριστινας η Ευγενιας "ιντερνετικα" .
Ο Ρεντης ενω προηγουταν με διαφορα ασφαλειας ακουγε τη σφυριχτρα να βαραει κατα ρυπας και το παιχνιδι με συνοπτικες διαδικασιες γυρισε.Στη δευτερη παραταση κερδισε τελικα ο Πρωτεας που ειναι αξιος συγχαρητηριων γιατι και παικτες και παραγοντες και εξεδρα εδειξαν πραγματικα εξαιρετικο χαρακτηρα και παρεα με τους ανθρωπους του Ρεντη κοιταζαν τα αισχη των γκρι.
Θεωρω οτι ο κοντος διαιτητης ειναι απο τους χειροτερους των κατηγοριων της Εσκανα.Μαλιστα συχνα πυκνα απο ολα τα σωματεια της εσκανα σε συζητησεις ακουγεται ο χαρακτηρισμος "κομπλεξικος" . Ισως γιατι ως παικτης δεν αποτελεσε ποτε καμια ιδιαιτερη μοναδα για τα σωματεια που αγωνιστικε περα απο τις 20 βολες που σουταρε σε καθε παιχνιδι(για ευνοητους λογους)Τωρα σε θεση ισχυος βγαζει τα αποθημενα του...Δεν ειμαι προσβλητικος ουτε οι χαρακτηρισμοι μου μειωνουν προσωπα.Το κειμενο σας παρακαλω να μην αναιρεθει.Η Εσκανα ειναι υπολογη στην διαδικασια του ορισμου διαιτητων. Επειδη ειναι γνωστο οτι τα κειμενα αυτα η Εσκανα τα διαβαζει ας παρουν οι υπευθυνοι πλεον καποιες αποφασεις και να πραξουν αναλογως.Γιατι ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη θα βρεθουν προ εκπληξεων.
paparazzi
[quote name='MBANDA' date='Feb 9 2010, 16:14 ' post='383599']
ΕίναιΑν είναι έτσι, μάγκες (υγιείς αλήθεια ότι η Βαρούχα έχει συγγενική σχέση με τον Μπούσια?

ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
vag1978

καλησπερα,
θα θελα να παρακαλεσω τους ανωθεν κυριους να ανατρεξουν στις εξης παλιοτερες δημοσιευσεις μου
1) σελ 6 δημοσιευση 82 20/10/2009
2) σελ 10 δημοσιευση 142 29/10/2009
3)σελ 14 δημοσιευση 200 24/11/2009

και τα ξαναλεμε....
BBfun
QUOTE(themis7 @ Feb 9 2010, 17:42 ) *
H χθεσινη αγωνιστικη ηρθε απλα να αποδειξει πραγματα που ακουγονται καιρο τωρα ανεπισημα κι απο ολους... Απλα κανενα σωματειο δεν εχει τ αντερα να βγει μπροστα να πει την αληθεια γιατι ολα τα σωματεια ειναι ομηροι μικροπολιτικων και παλιομοδιτικων σκεψεων και αντιληψεων....
Γιατι μετα απο τοσες κακες διατησιες δεν βγανει ποτε επισημα να διαμαρτυρηθει????? Γιατι ολοι θελουν να τα εχουν καλα με τους γεροντες της ΕΣΚΑΝΑ γιατι σκεφτονται με τις ιδιες γεροντιστικες και κουτοπονηρες αντιληψεις... Κανεις δεν εχει το θαρος να βγει μπροστα να πει την αληθεια και να παρει και το κοστος...
Αρα λοιπον μην διαμαρτυρομαστε για κακες διατησιες γιατι οι ιδιες οι ομαδες το επιτρεπουν....
Το συντριπτικο ποσοστο των διαιτητων της ΕΣΚΑΝΑ ειναι κακοι και ασχετοι απο αθλητισμο γενικως... Ενα μεγαλο επισης ποσοστο ειναι κακοι ανθρωποι που κουβαλανε κομπλεξ σαν κι αυτα που κουβαλαγανε οι καθηγητες μας στο σχολιο ....
Ενας μεγαλος ιστορικος ελεγε οτι η εξουσια σκοτωνει αυτον που δεν μπορει να την κουμανταρει.... Αυτοι οι ανθρωποι λοιπον γινονται επικινδυνοι και προκλητικοι γιατι δεν μπορουν να κουμανταρουν την εξουσια που τους δινεται στις 4 γραμμες του γηπεδου... Δεν φταινε αυτοι γι αυτο... Απλα ειναι ανθρωποι μετριου επιπεδου και εκτος γηπεδου οι περισσοτεροι δεν εχουν πρωσοπικοτητα ... Αν δεν υπηρχε η εξουσια που τους εδιναν μεσα στο γηπεδο δεν θα τους ηξερε κανενας και δεν θα μπορουσαν να πεισουν ουτε ενα σκυλο για την ορθοτητα των αποψεων τους....
Το ξερω οτι ειναι σκληρα αυτα που γραφω αλλα ειναι η απολυτη αληθεια που καποτε θα πρεπει οι <<Σοφοι >> να την δουνε και να την παραδεχτουνε....,
Θα ειχε ενδιαφερον να μας απαντησει η ενωση σε ποσα παιχνιδια καθυστερησε φετος ο ενας απο τους 2 διατητες.... Ποσα παιχνιδια αναβληθηκαν επειδη δεν ηρθε ο διαιτητς και ποιος τιμωρηθηκε γι αυτο.... Κανεις και ποτε... Επεισης θα ηθελα να μας απαντησει η ενωση ποσους διατητες εχει επιπληξει η τιμωρησει για κακη διατησια φετος... Μαλον κανενα που σημαινει οτι ολα καλα με την διατησια... Ειναι δυνατον ρε παιδια ... Αυτα γινονται μονο σε δικτακτορικα καθεστωτα...
Το προβλημα δεν θα λυθει αλλα καποιος πρεπει να τα πει εστω κι αν στα επομενα παιχνιδια της ομαδος μου οι διαιτητες θα συνεχισουν αυτο που κανουν 2 χρονια .... Δηλαδη να μου στελνουν μυνηματα μεσω των σφυριγματων τους ... Υπαρχουν ανθρωποι που ουτε σας εχουν αναγκη ουτε σας φοβουνται και απλα γουσταρουν να λενε αυτο που πιστευουν χωρις να φοβουνται το κοστος.... Ισως να ειναι μια αρχη για να παρακινηθουν κι αλλοι να γραψουν αυτο που πιστευουν για την διατησια της ΕΣΚΑΝΑ ... Αλλιως απλα παλι θα το διαβασουν καποιοι θα το συζητανε και θα λενε οτι μονο οι γραφικοι μιλανε...
Καλυτερα γραφικος παρα υποδουλος ομως ενος σαπιου συστηματος......




41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Ο "κύριος" Βίλιας λοιπόν τα αίσχη του δεν τα κάνει μόνο στο γυναικείο όπως βλέπω...
Εδω σε αγώνα τον γυναικών την Κυριακή,ήθελε 2" να λήξει η επίθεση και φώναζε στην ομάδα με την κατοχή το χρόνο,αγωνιώντας.Κι αυτός ακόμα διαιτητεύει.Μπράβο σε όλους μας. 68.gif
Lazeras
QUOTE(where_amazing_happens @ Feb 9 2010, 06:13 ) *
ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΑΕΤΟΣ 58-61

Παρακολουθησα μετα απο καιρο Α' Εσκανα καθως βρεθηκα το απογευμα στη Γλυφαδα...Και απο οτι βλεπω σε ολα τα ματς αρνητικοι πρωταγωνιστες ηταν οι διαιτητες...Φυσικα και στο κλειστο της Γλυφαδας ελαμψε η "ηγετικη" φυσιογνωμια του κ.Μελή. Ειχε για παρτενερ του, μια μικροσωμη διαιτητρια τα σφυριγματα της οποιας ηταν μια οαση μπροστα στα σφυριγματα του υποφαινόμενου. Υπηρχαν στιγμες που οι μπασκετικοι κανονισμοι ειχαν καταργηθει και νομιζες οτι παρακολουθεις πρωταθλημα ΣΑΛΑΣ- ποδοσφαιρου... Highlight αυτου του ρεσιταλ σφυριγματος απο τον κυριο Μελή ηταν φαση στην οποια σφυριξε κατα λαθος.. (Οκ, ανθρωποι ειμαστε και κανουμε λαθη) αλλα ο κυριος ανακαλυψε παραβαση για να αιτιολογησει το σφυριγμα... Αρκετες φορες ειχαν καταπιει την σφυριχτρα, οχι επειδη δεν εβλεπαν τις φασεις αλλα επειδη την αδεια για να σφυριξουν μαλλον την εχουν παρει νυχτα. Φιλοτιμη προσπαθεια της "γυναικας με τα γκρι", αλλα οταν η φυσιογνωμια του Μπραζάουσκας ειναι διπλα σου, τοτε αφηνεις τις φασεις επανω του. Το χειροτερο πραγμα σε ενα διαιτητη ειναι να ειναι προκλητικος λες και ειναι ο Κολινα..Οπα μαγκα, αραξε!!! Ευτυχως καταφεραν να μην κρινουν το αποτελεσμα και τους αξιζουν θερμα συγχαρητηρια, επειδη ολες οι φασεις στο τελος ηταν καθαρες. Εκτος απο μια κατοχη που δοθηκε κακως στον Αετο στο τελευταιο διλεπτο, αλλα μαλλον θα ειχε μπει κριθαρακι στο ματι του υποφαινομενου και ετσι ειναι δικαιολογημενος. Αναφορικα με το παιχνιδι.. Δικαιη νικη του Αετου, που αν ηταν πιο προσεκτικος δεν θα ειχε αγχωθει στο τελευταιο διλεπτο. Στο ημιχρονο η Τερψιθεα ηταν μπροστα με 3 ποντους. Αξιζουν συγχαρητηρια στην ομαδα της Τερψιθεας που παροτι ειναι με 1,5 ποδι στην Β εσκανα εδειξε μαχητικο προσωπο και κυνηγησε τη νικη μεχρι το τελος, μια νικη βεβαια που ο Αετος φανηκε οτι την ηθελε περισσοτερο. Απλα δεν γινεται σχεδον σε ολα τα σημερινα να υπαρχουν παντου κακιες διαιτησιες... Καμια επιτροπη δεν υπαρχει να στελνει τους ασχετους σπιτι τους??? Ειλικρινα αυτοι, οι παραγοντες στην Εσκανα βλεπουν οτι υπαρχει συνεχομενο προβλημα με τη διαιτησια και δεν λαμβανουν καποια μετρα?? Αμα ειναι τωρα που ειναι αποκριες να φορεσουμε ολοι "γκρι" και να ντυθουμε διαιτητες!!! ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΣΚΑΡΑΔΕΣ!! Καλες αποκριες φιλοι και μελη του μπασκετφορουμ. 

Ο συγκεκριμενος φιλαρακι μου ειναι απο αλλο ανεκδοτο. Παιδι της Καλλιθεας που κουβαλει πολλα κομπλεξ. Περυσι αν θυμαμαι καλα ειχε κανει 3-4 παιχνιδια ροντεο με τις αποφασεις του. Πιστευω οτι αυτος και η Βαρουχα ειναι το ΤΟΠ της Εσκανα. Η Βαρουχα ειναι γνωστρια των κανονισμων αλλα εχει και αυτη τα συμφεροντα της... Ο Μελης ειναι απλα ασχετος!Αν υπηρχε Αθλητικη Αστυνομια θα ηταν και οι δυο τους καταζητουμενοι. 69.gif 68.gif
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
Είναι πραγματικά απορίας άξιο πως κάποια παιδιά που έχουν παίξει λίγο Μπάσκετ, έστω και σε μικρό σχετικά επίπεδο, όταν σφυρίζουν συμπεριφέρονται πολλές φορές με αλλαζονικό τρόπο, λες και όντως ξεχνάνε τη στιγμή εκείνη πως αντιδρούν ή αντιδρούσαν και αυτοί ως παίκτες, ενώ συνάμα φαίνεται πραγματικά πολλές φορές να κάνουν επίδειξη εξουσίας!...
Εγώ θα συμφωνίσω με τον φίλο Themis7 όσον αφορά τα περισσότερα λεγόμενά του, θα διαφωνίσω όμως στο ότι φταίνε τα άτομα ως άτομα-διαιτητές, ή αυτοί οι καρεκλοκένταυροι που βρίσκονται στα έδρανα της ΕΣΚΑΝΑ, της ΕΣΚΑ, της ΕΣΚΑΒΔΕ, της ΕΟΚ, του ΕΣΑΚΕ (ως άτομα) και όλων αυτών των "αμερόληπτων" οργανισμών που ασχολούνται με το οικοδόμημα που λέγεται Ελληνικό Μπάσκετ!Εδώ το ψάρι βρωμάει απ'το κεφάλι, και όπου ψάρι ολόκληρο το σύστημα!Το Μπάσκετ, δεν είναι τίποτα άλλο από μια μικρογραφία και απεικόνιση του κοινωνικού γίγνεσθαι...Το σύστημα, το STATUS QUO, το οποίο βιώνουμε σήμερα (και όχι μόνο σήμερα) είναι σάπιο, αποσαθρωμένο και όχι μόνο επιτρέπει, αλλά στην ουσία ενθαρύνει τον άνθρωπο (τον εκάστοτε άνθρωπο στον τομέα του), να συνηθίζει στην κάθε βρωμιά, στην κάθε λαμογιά...Αντιθέτως αποθαρύνει την ύπαρξη του κάθε ιδανικού, της υγιούς άμιλλας, του υγιούς σκοπού και στόχου, περιθωριοποιώντας το κάθε υγιώς σκεπτόμενο άτομο και θεωρώντας το γραφικό...
Όταν λοιπόν στην Ελληνική διαιτησία κάνουν κουμάντο (κοινώς λύνουν και ράβουν) άτομα, τα οποία τώρα έχουν στην κατοχή τους βίλες και περουσιακά στοιχεία αμύθητα, βασιζόμενοι κάθε φορά στις οικογένειες (οι οποίες βέβαια έχουν στην κατοχή του ομάδες, και άρα στρατούς οπαδών κ υποστηρικτών), που στην εκάστοτε περίοδο ελέγχουν τα πράγματα..., και τα οποία άτομα έχουν τέτοια δύναμη και ισχύ, όπου ανεβάζουν κατηγορίες παιδιά διαιτητές, άσχετα με το αν αξίζουν, απλά για μικροπολιτικούς λόγους, για την καθέδρα, για την εξουσία, για τον έλεγχο, για την ισχύ, για το χρήμα!Εδώ αντίστοιχα πράγματα συμβαίνουν και σε διεθνείς οργανισμούς όπως η FIBA ή η ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ...
Θα πρέπει λοιπόν, να γίνει μια ανάλυση και στους λόγους ή στα κίνητρα που δίνονται σ'ένα παιδί να πάει να γίνει διαιτητής!Ακόμα και αυτός ή αυτή που θα ξεκινήσει από την αγάπη του/της για το άθλημα, έρχεται το ίδιο το σύστημα να του πει πως αν θες να προχωρήσεις κάνε "αυτό" και το άλλο...Σου υποδεικνύουν τι να κάνεις και σε οδηγούν στον "Καιάδα", σ'έναν ατελείωτο κατήφορο...Αν δεν υπακούσεις σε περιθωριοποιούν, σε βγάζουν εκτός συστήματος, εως ότου αλλαξοπιστήσεις...Εσύ αναγκάζεσαι να κολυμπήσεις σ'αυτόν τον Καιάδα, αναζητώντας μάλιστα και άλλους τρόπους και άλλα "κονέ" ώστε να επιπλεύσεις, και απλά σου καλλιεργούνται -φρούδες τις περισσότερες φορές- ελπίδες ότι θα προωθηθείς παραπάνω...Αυτός είναι και ο μόνος πραγματικός στόχος, γιατί αν αναλογιστεί κάποιος ότι ο διαιτητής πληρώνεται 10 Ευρώ για τα παιδοεφηβικά, 16-20 για τοπικά, 30-40 για Β' - Γ' ΕΘΝΙΚΗ και 120 για Α2 , ακούγοντας μπινελίκια για τη μάνα του κ όχι μόνο, τρέχοντας από γήπεδο σε γήπεδο και το σημαντικότερο δεν παίρνει καμιά επιμόρφωση, σχεδόν κανένα σεμινάριο και τα λεφτά του κάθε 2 χρόνια και αν...Ο στόχος λοιπόν εξαρχής δεν μπορεί να είναι άλλος, από το να κάνεις χατήρια και θελήματα, να φιλάς κατουρημένες ποδιές, μήπως και φτάσεις Α1 ή να γίνεις Διεθνής, γιατί όλα τα άλλα δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα!
Μια παρένθεση για αυτό που είπε ο Themis7 για τους καθηγητές μας στο σχολείο...Είναι η ίδια ακριβώς περίπτωση!Και το σχολείο αποτελεί μια άλλη μικρογραφεία της κοινωνίας!Το ίδιο το σύστημα κάνει έναν καθηγητή να γίνεται ανιαρός ή κακός ή απολιθωμένος και όχι ο ίδιος ο καθηγητής ως άτομο!Όταν ο βασικός μισθός ενός καθηγητή που βρίσκεται από 20 εως 35!! χρόνια στην εκπαίδευση είναι 1450 Ευρώ, όταν το ίδιο το σύστημα θέλει στο σχολείο να παίρνεται μισή μόρφωση, ώστε να μπορεί να ανθεί η παραπαιδία και τα φροντιστήρια (γιατί βλέπεις είμαστε κράτος που απ'τον προυπολογισμό, το πιο μεγάλο μερτικό, το δίνουμε για το στρατό, και έτσι είμαστε κράτος "ισχυρό", σε εχθρούς και φίλους "σεβαστό")...Αλλά για να δώσουμε κανά φράγκο στην ουσιαστική παιδεία (ή στην υγεία) δεν έχουμε!Να κάνουμε κανά σχολείο παραπάνω (φτάνουν οι Εκκλησίες, έχουμε πάρα πολλές και έχουν αρπάξει ήδη πολλά...), να διοριστεί κανας καθηγητής ακόμα, να πάει ο καθένας στην ιδιότητά του, να γίνουν τάξεις με λιγότερα παιδιά, καλύτερη υλικοτεχνική υποδομή, να γίνονται σεμινάρια και για τον καθηγητή, επιμόρφωση, και επιτέλους να κάνουν και τον καθηγητή να αισθάνεται σημαντικός (όπως και πολλοί απ'αυτούς είναι σημαντικοί κατά την ταπεινή μου άποψη) για τη δουλειά του ως παιδαγωγός κύρια και για τη διαμόρφωση της προσωπικότητας παιδιών...Όχι να έρχεται το σύστημα να σου λέει πως είσαι ο τελευταίος τροχός της αμάξης, κοίταξε να πάρεις κανά ιδιαίτερο για να ζήσεις (και χωρίς απόδειξη, αφού όλοι φοροδιαφεύγουν) καλύτερα και άσε τη σοβαρή και ουσιαστική παιδεία, γιατί στην τελική αν φτιάξεις ανθρώπους που σκέφτονται και ενεργούν σωστά μπορεί και να ανατρέψουν το σύστημα και τότε τέρμα η μασαμπούκα για τους λίγους και "έξυπνους"!!.... Υγ.Πάντως εγώ είχα την τύχη στο σχολείο μου, μέσα από ένα συνοθύλευμα, να γνωρίσω και πραγματικά πολύ καλούς καθηγητές (ακόμα και μέσα σ'αυτό το σάπιο σύστημα με τα λιγοστά τους εφόδια) που με βοήθησαν πολύ στη ζωή μου...
Τελειώνοντας από'κει που ήθελα να ξεκινήσω με τη διαιτησία του χτεσινού αγώνα ΒΟΥΛΑΣ-ΡΕΝΤΗΣ που παρακολούθησα...Θεωρούσα τον Κάρδαρη μετά τον Μπίκα (κυρίως λόγω εμπειρίας) τον καλύτερο διαιτητή της ΕΣΚΑΝΑ!Θεωρούσα τον Βίλια καλό διαιτητή που μπορεί και πιάνει και δύσκολες φάσεις!Είναι και τα δύο μπασκετικά παιδιά, έχουν παίξει λίγο μπάσκετ έστω σε κάποιο επίπεδο και αυτό θα έπρεπε να τους βοηθάει...Μάλιστα ο Βίλιας δεν ήταν τόσο κακός παίκτης όσο υποστηρίζετε κάποιοι...Εγώ νομίζω πως ήταν καλός άσσος, αρκετά έξυπνος, καλός αμυντικός και παιδί που πάντα τα έδινε όλα για την ομάδα...
Για το Βίλια: Κατά την ταπεινή μου άποψη πρέπει να αλλάξει σύντομα ύφος που πολλές φορές επιδεικνύει απέναντι στους παίκτες...Έχει ξεφύγει τελευταία και παρουσιάζεται αυταρχικός και αλλαζονικός, ενώ δεν του πάει!!Χτες έκανε ένα ματσ "κώλος" με πάρα πολλά λάθος σφυρίγματα.Νομίζω πως ήταν άτυχη βραδιά για αυτόν, καθώς δεν θεωρώ πως η ΒΟΥΛΑ θα έψαχνε να στήσει αυτό το παιχνίδι...Σίγουρα πρέπει να κάτσει κάποιες φορές στον καθρέπτη να κάνει την αυτοκτιτική του...
Το ίδιο - σε μικρότερο βαθμό- ισχύει για τον Κάρδαρη!Είχε τα αρχ.....α να δώσει φάουλ στην εκπνοή πάνω στον Χαραλαμπίδη για 2 βολές, ώστε το ματσ να πάει στην παράταση, αλλά....Όσο και να φοβήθηκε , είναι αδικαιολόγητος που δεν αποβάλει με ντισκαλιφιέ τον Σπυριδάκη σε εν ψυχρώ χτύπημα μπροστά στα μάτια του στον Πανουριά (ο συγκεκριμένος παίκτης έχει κάνει πολλές φορές αντίστοιχα χτυπήματα κ όχι μόνο φέτος, και είναι εριστικός κ σε πολλές περιπτώσεις αντιαθλητικός, παρότι ξέρει πολλά καντάρια Μπάσκετ)!Τη στιγμή εκείνη ο ΡΕΝΤΗΣ ήταν μπροστά 7 π. και ανταυτού παίρνει τεχν.ποινή για θέατρο και διαμαρτυρία ο Πανουριάς!!! και το ματσάκι αντί να τελειώσει, μειώνεται στους 3 με 4 βολές της ΒΟΥΛΑΣ!!
Επόμενη φάση κλειδί: To σκορ 57-63 2λ να τελειώσει το ματσ.Σουτ άστοχο ο ΡΕΝΤΗΣ, επιθετικό ριμπάουντ του Βλίτσιου και καλάθι και φάουλ...Άκυρο (νομίζω ο Κάρδαρης) και δίνεί επιθετικό φάουλ (ανεκδιήγητο) με αγκώνα!!Άκυρο το καλάθι, 5ο φάουλ του Βλίτσιου και ως εκθαύματος 2 βολ. (σε επιθετικό φάουλ για τη ΒΟΥΛΑ)...59-63, αντί 57-66!!
Επόμενη απίστευτη καθοριστική φάση στην Α' παράταση...Κερδίζει ο ΡΕΝΤΗΣ με 3-4 π. , καθαρό κλέψιμο του Ράδη στην άμυνα, το οποίο δίνεται αντιαθλητικό φάουλ!!!!, μάλιστα είναι το 2ο αντιαθλητικό του Ράδη, ο οποίος αποβάλλεται με 4 φάουλ!!, αφού έχει 2 αντιαθλ.!!!Διαμαρτυρία και τεχν.ποινή στον πάγκο του ΡΕΝΤΗ, 4 βολές η ΒΟΥΛΑ και Χ το ματσάκι...
Αποκορύφωμα η αποβολή του Παπαδάτου, λίγο πριν λήξει το ματσ, ενώ ο ΡΕΝΤΗΣ έχει μείνει με 5 παίκτες (οι υπόλοιποι 7 είχαν 5 φάουλ!!!), εκ των οποίων οι 4 έφηβοι, ενώ δεν είπε κάτι προκλητικό...Δίνονται 4 τεχν. ποινές στον ΡΕΝΤΗ, 8 βολές για τη ΒΟΥΛΑ και το ματσ τελειώνει με 12π. διαφορά...
ΥΓ. Συγχαρητήρια στην εκπληκτική εμφάνιση του ΡΕΝΤΗ (και στην ομάδα τους γενικότερα) για 32 λεπτά, όπου έκανε πλάκα στο γήπεδο με πραγματικά πολύ όμορφες φάσεις...Έφτασε να προηγείται και 24 πόντους...
Respekt σε Χαραλαμπίδη, Ράδη, αλλά κυρίως σε Τζούνα που γύρισε μόνος του το ματσ και μετά από καιρό (όσο έχω δει εγώ φέτος τη ΒΟΥΛΑ) έπαιξε πολύ και δείχνει ότι παραμένει ακόμα ηγέτης...
Τέλος συγχαρητήρια σε κάποια παιδιά της ΒΟΥΛΑΣ που ζήτησαν συγνώμη για αυτό που έγινε!! και παραδέχτηκαν ότι ο ΡΕΝΤΗΣ άξιζε τη νίκη...
Αφιερωμένο εξαιρετικά...



1 Αυτούς τους έχω βαρεθεί

Στίχοι:
Μουσική: Μικρούτσικος Θάνος
Πρώτη εκτέλεση: Μαρία Δημητριάδη
Άλλες ερμηνείες: Βασίλης Παπακωνσταντίνου

Τις κρύες γυναίκες που με χαϊδεύουν,
τους ψευτοφίλους που με κολακεύουν,
που απ’ τους άλλους θεν παλικαριά
κι οι ίδιοι όλο λερώνουν τα βρακιά,
σ’ αυτήν την πόλη που στα δυο έχει σκιστεί,
τους έχω βαρεθεί.

Και πέστε μου αξίζει μια πεντάρα,
των γραφειοκρατών η φάρα,
στήνει με ζήλο περισσό,
στο σβέρκο του λαού χορό,
στης ιστορίας τον χοντρό το κινητή,
την έχω σιχαθεί.

Και τι θα χάναμε χωρίς αυτούς όλους,
τους ευρωπαίους τους προφεσόρους,
που καλύτερα θα ξέρανε πολλά,
αν δεν γεμίζαν ολοένα την κοιλιά,
υπαλληλίσκοι φοβητσιάρηδες, δούλοι παχιοί,
τους έχω βαρεθεί.

Κι οι δάσκαλοι της νεολαίας ναντάδες,
κόβουν στα μέτρα τους τους μαθητάδες,
κάθε σημαίας πλαισιώνουν τους ιστούς,
με ιδεώδεις υποτακτικούς,
που είναι στο μυαλό νωθροί,
μα υπακοή έχουν περισσή,
τους έχω βαρεθεί.

Κι ο παροιμιώδης μέσος ανθρωπάκος,
κέρδος ποτέ μα από παθήματα χορτάτος,
που συνηθίζει στην κάθε βρωμιά,
αρκεί να έχει γεμάτο τον ντορβά
κι επαναστάσεις στ’ όνειρά του αναζητεί,
τον έχω βαρεθεί.

Κι οι ποιητές με χέρι υγρό,
υμνούνε της πατρίδας τον χαμό,
κάνουν με θέρμη τα στοιχειά στιχάκια,
με τους σοφούς του κράτους τα ‘χουνε πλακάκια,
σαν χέλια γλοιώδικα έχουν πουληθεί,
τους έχω σιχαθεί.
leonkalf
Θα ήθελα -για άλλη μια φορά- να επιστήσω την προσοχή σας στο πως εκφράζεστε με τον γραπτό σας λόγο εδώ μέσα.

Έχουμε τονίσει κατ΄επανάληψη ότι post του στυλ του gatsy για στημένο δίδυμο κλπ. δεν είναι αποδεκτά. Δεν μπορεί ο καθένας έτσι ανώνυμα να πετάει κατηγορίες αναπόδεικτες! Όποιος θέλει, ας βάλει το ονοματάκι του και με στοιχεία να αποδείξει τα λεγόμενά του.

ΑΛΛΟ η κριτική και η εμπεριστατωμένη ανάλυση, όπως έχει κάνει ο ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ (που έχει αποδείξει με τον τρόπο γραφής του ότι είναι σοβαρός και καλός poster, ειδικά το από πάνω post είναι για πολλά 41.gif) που κάνει ανάλυση των φάσεων και γράφει τη γνώμη του για πιθανά λάθη των ref και ΆΛΛΟ ένα post 2 γραμμών με λασπολογία...
Πιστεύω καταλαβαίνετε όλοι την διαφορά..

Ο gatsy παίρνει το πρώτο φαουλάκι του.
paparazzi
ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΠΑΝΤΩΓΝΩΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ


http://www.youtube.com/watch?v=PU-z6uGm1MI
provokatoras
QUOTE(paparazzi @ Feb 10 2010, 11:40 ) *
ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΠΑΝΤΩΓΝΩΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ


http://www.youtube.com/watch?v=PU-z6uGm1MI


Οι αγώνες της εσκανα βιντεοσκοπουνται?
Γιατι νομιζω στην εσκα αν οχι σε ολους στου περισσοτερους υπαρχει καμερα.

Αυτος είναι ενας τροπος να φανουν τα χαλια του καθε διαιτητη,

Κακα τα ενας διαιτητης στο μπασκετ μπορει να σε σφαξει με το γαντι και να του δωσεις και το χερι στο τελος!

Αν δεν μπορει να κανει ουτε αυτο ειναι τουλαχιστον επικινδυνος.
rover6
QUOTE(paparazzi @ Feb 10 2010, 11:40 ) *
ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΠΑΝΤΩΓΝΩΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ


http://www.youtube.com/watch?v=PU-z6uGm1MI

και οχι μονο...... απο τα καλυτερα κειμενα που εχω διαβασει και νομιζω οτι ισως θα επρεπε με καποιο τροπο να σταλει σε ορισμενους ιθυνοντες να καταλαβουν πως οι ανθρωποι που αγαπανε το μπασκετακι μας πραγματικα, τους βλεπουν.
οσο αφορα το θεμα διαιτησια οτι και να γραφει θα ειναι ελαχιστο σε ολα αυτα που συμβαινουν.
και οσο ανεβαινεις κατηγοριες αυτα που γινονται στην α εσκανα μοιαζουν με πταισματα.

QUOTE(provokatoras @ Feb 10 2010, 17:15 ) *
Οι αγώνες της εσκανα βιντεοσκοπουνται?
Γιατι νομιζω στην εσκα αν οχι σε ολους στου περισσοτερους υπαρχει καμερα.

Αυτος είναι ενας τροπος να φανουν τα χαλια του καθε διαιτητη,

Κακα τα ενας διαιτητης στο μπασκετ μπορει να σε σφαξει με το γαντι και να του δωσεις και το χερι στο τελος!

Αν δεν μπορει να κανει ουτε αυτο ειναι τουλαχιστον επικινδυνος.

το βιντεο δεν θεωρειται αποδεκτικο στοιχειο εκτος αν παραδοθει με το τελος του αγωνα στον κομισαριο.
ασφαλιστικη δικλειδα για τους διαιτητες.
και θα σου πω και το αλλο. παραδιδεις το βιντεο στο τελος του αγωνα και σε εχει σφαξει ο διαιτητης ξερεις τι γινεται..................... τιμωρουν τον διαιτητη για 15 μερες και μετα παλι απο την αρχη.
εδω παιζει ακομη διαιτητης στις εθνικες κατηγοριες που ειχε πιαστει επ' αυτοφορο με χαρτονομισματα σημαδεμενα.
τι αλλο να πεις.
gatsy
QUOTE(rover6 @ Feb 10 2010, 20:02 ) *
και οχι μονο...... απο τα καλυτερα κειμενα που εχω διαβασει και νομιζω οτι ισως θα επρεπε με καποιο τροπο να σταλει σε ορισμενους ιθυνοντες να καταλαβουν πως οι ανθρωποι που αγαπανε το μπασκετακι μας πραγματικα, τους βλεπουν.
οσο αφορα το θεμα διαιτησια οτι και να γραφει θα ειναι ελαχιστο σε ολα αυτα που συμβαινουν.
και οσο ανεβαινεις κατηγοριες αυτα που γινονται στην α εσκανα μοιαζουν με πταισματα.


το βιντεο δεν θεωρειται αποδεκτικο στοιχειο εκτος αν παραδοθει με το τελος του αγωνα στον κομισαριο.
ασφαλιστικη δικλειδα για τους διαιτητες.
και θα σου πω και το αλλο. παραδιδεις το βιντεο στο τελος του αγωνα και σε εχει σφαξει ο διαιτητης ξερεις τι γινεται..................... τιμωρουν τον διαιτητη για 15 μερες και μετα παλι απο την αρχη.
εδω παιζει ακομη διαιτητης στις εθνικες κατηγοριες που ειχε πιαστει επ' αυτοφορο με χαρτονομισματα σημαδεμενα.
τι αλλο να πεις.

δηλαδη αν εχεις δει διατητη οχι μια γιατι μια θα ηταν συμπτωση αλλα αρκετες φορες να βγαινει για καφεδακι με προπονητες αυτο τι σημαινει .... αλλα μαλλον η αποσιωπη τετοιων γεγονοτων καποιους τους βολευει ..... πως δηλαδη να αποδειξω οτι εχω δει τον <<κυριο >> μπουσια συντροφια με προπονητες ? να εχω μια καμερα μαζι μου σαν τους ρεπορτερ της λιαμπηρη ? αλλα μαλλον θα συζητανε τα προβληματα της διατησιας !
basketakias
bravo se merikous pextes ths voulas pou paradexthikan oti den kerdisan dikea .
o dimitriou exei xasei edelos tin mpala stin omada tis voulas kai an den itan o tzounas pou se proigoumena pexnidia epeze 10 lepta tote nomizo o dimitriou den tha itan proponitis tis voulas simera.i fasi tou panourgia eine kathari agonia <epitides>kai prepei na katalavei o spiridakis oti to basket den eine xilo kai vromika xtipimata megalose kai akoma ta idia kanei adi na dini to paradigma pros tous mikrous.
paliat-sos 45
QUOTE(basketakias @ Feb 11 2010, 01:24 ) *
bravo se merikous pextes ths voulas pou paradexthikan oti den kerdisan dikea .
o dimitriou exei xasei edelos tin mpala stin omada tis voulas kai an den itan o tzounas pou se proigoumena pexnidia epeze 10 lepta tote nomizo o dimitriou den tha itan proponitis tis voulas simera.i fasi tou panourgia eine kathari agonia <epitides>kai prepei na katalavei o spiridakis oti to basket den eine xilo kai vromika xtipimata megalose kai akoma ta idia kanei adi na dini to paradigma pros tous mikrous.

αυτος ο γυρολογος,οΣΠΙΡΙδακης ειμαι σιγουρος πως ποτε δεν θα καταλαβει,οχι μονο οτι δεν πρεπει να παιζει βρωμικα,αλλα δεν θα καταλαβει ποτε και τι αθλημα ειναι αυτο που παιζει,και ειναι παντα μαγκας με μικροτερης σωματοδομης αντιπαλους,α ρε Μπικουλης που του χρειαζεται.
leonkalf
H γενική συζήτηση που έχει ξεκινήσει για τη διαιτησία και γενικά για τον τρόπο λειτουργίας εσκανα, μπασκετ, διαιτητών κλπ μεταφέρθηκε στο topic "Διαιτησία"

Συνεχίστε εκεί..
pontikos
Ο Πορφυρας σιγουρος νταμπλουχος πλεον. Κυπελουχος πρωταλητης και πρωταθλητης στα χρεη πολλα χροννια τωρα.
Μετα τον αγωνα φωτογραφηθηκαν ολοι οι μεγαλοπαραγοντες με τις γραβατες τους και τα κοστουμια τους που τα ειχαν απο τον αραβωννα τους.
Οι παιχτες του Πορφυρα ομως ειναι πολυ καιρο μονο με λογια και ελπιζουν καπιοι να κανουν κατι επιτελους εκτος απο το να φωτογραφιζονται και να κανουν τους προπονητες.
shooting
QUOTE(pontikos @ Feb 16 2010, 18:27 ) *
Ο Πορφυρας σιγουρος νταμπλουχος πλεον. Κυπελουχος πρωταλητης και πρωταθλητης στα χρεη πολλα χροννια τωρα.
Μετα τον αγωνα φωτογραφηθηκαν ολοι οι μεγαλοπαραγοντες με τις γραβατες τους και τα κοστουμια τους που τα ειχαν απο τον αραβωννα τους.
Οι παιχτες του Πορφυρα ομως ειναι πολυ καιρο μονο με λογια και ελπιζουν καπιοι να κανουν κατι επιτελους εκτος απο το να φωτογραφιζονται και να κανουν τους προπονητες.

Αχα..
Με λίγα λόγια παίρνετε νταμπλ και είστε απλήρωτοι ή κάνω λάθος;
xal7
QUOTE(pontikos @ Feb 16 2010, 19:27 ) *
Ο Πορφυρας σιγουρος νταμπλουχος πλεον. Κυπελουχος πρωταλητης και πρωταθλητης στα χρεη πολλα χροννια τωρα.
Μετα τον αγωνα φωτογραφηθηκαν ολοι οι μεγαλοπαραγοντες με τις γραβατες τους και τα κοστουμια τους που τα ειχαν απο τον αραβωννα τους.
Οι παιχτες του Πορφυρα ομως ειναι πολυ καιρο μονο με λογια και ελπιζουν καπιοι να κανουν κατι επιτελους εκτος απο το να φωτογραφιζονται και να κανουν τους προπονητες.

Ποντικε δεν ξερω αν εχεις παει στον στρατο,αλλα τωρα μου θυμησες τους πρωτους μηνες της θητειας μου εκει που ολοι οι παλαιοι εμας τους νεους,μας φωναζαν ποντικια,κι οταν καποια στιγμη ρωτησα να μου πουν γιατι μας φωναζουν ετσι?μου ειπαν οι παλιοι,γιατι εισαστε στραβαδια,εχετε γρασο στα ματια.(στρατιωτικη διαλεκτος)Τωρα εσυ τι ακριβως βλεπεις δεν ξερω,το μονο που ξερω ειναι οτι καποιους πειραζει η πορεια του Πορφυρα και οσο θα κατακτα τιτλους τοσο περισσοτερα ζωακια θα εμφανιζονται,αυτο που δεν ξερω ειναι,το ποσα απο αυτα θα βλεπουν?και μια παρατηρηση.εσυ για να προσεξεις και να σου κανουν τοσο εντυπωση τα κουστουμια,μου φαινετε πως δεν θαχεις φορεσει ποτε.
pontikos
QUOTE(xal7 @ Feb 17 2010, 22:50 ) *
Ποντικε δεν ξερω αν εχεις παει στον στρατο,αλλα τωρα μου θυμησες τους πρωτους μηνες της θητειας μου εκει που ολοι οι παλαιοι εμας τους νεους,μας φωναζαν ποντικια,κι οταν καποια στιγμη ρωτησα να μου πουν γιατι μας φωναζουν ετσι?μου ειπαν οι παλιοι,γιατι εισαστε στραβαδια,εχετε γρασο στα ματια.(στρατιωτικη διαλεκτος)Τωρα εσυ τι ακριβως βλεπεις δεν ξερω,το μονο που ξερω ειναι οτι καποιους πειραζει η πορεια του Πορφυρα και οσο θα κατακτα τιτλους τοσο περισσοτερα ζωακια θα εμφανιζονται,αυτο που δεν ξερω ειναι,το ποσα απο αυτα θα βλεπουν?και μια παρατηρηση.εσυ για να προσεξεις και να σου κανουν τοσο εντυπωση τα κουστουμια,μου φαινετε πως δεν θαχεις φορεσει ποτε.

στρατο εχω παει . εχω παει και σχολειο που εσυ δεν φαινεται να εχεις παει. δεν μας απαντησες για τις πληρωμες . γραφεις μονο διθυραμβους που σε πολλα εχεις δικιο αλλα για τα χρεη δεν λες κουβεντα
xal7
QUOTE(pontikos @ Feb 18 2010, 15:56 ) *
στρατο εχω παει . εχω παει και σχολειο που εσυ δεν φαινεται να εχεις παει. δεν μας απαντησες για τις πληρωμες . γραφεις μονο διθυραμβους που σε πολλα εχεις δικιο αλλα για τα χρεη δεν λες κουβεντα

16 συνεχωμενα ετη χωρις παιδικους σταθμους και νηπιαγωγεια,ισως τα γραμματα που μαθαινουν τα τρωκτικα να ειναι διαφορετικα.Για τα χρεη που λες οταν θα εχω νεα θα σου γραψω,προς το παρον ολα καλα,τι να σου πω?λογια του αερα οπως αυτα του ποντικου?εκτος κι αν εισαι χρεωμενος σαν πρωην αθλητης της ομαδας καποια αποτυχημενη χρονια.
proteasvoulas
Ανακοίνωση του Δ.Σ. του Πρωτέα Βούλας

Το Δ.Σ. του Πρωτέα Βούλας εκφράζει την πλήρη αποδοκιμασία του για όσα συνέβησαν στο γήπεδό μας στον αγώνα της 8ης Φεβρουαρίου μεταξύ των ομάδων του Πρωτέα και του Ρέντη για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Ανδρών ΕΣΚΑΝΑ.

Το Δ.Σ. αισθάνεται την ανάγκη να υπενθυμίσει σε όλους ότι εδώ και χρόνια γίνεται προσπάθεια να προσελκυσθούν στον αθλητισμό και ειδικώτερα στο μπάσκετ τα κορίτσια και αγόρια της περιοχής με βάση τις αρχές του φίλαθλου πνεύματος και του ευ αγωνίζεσθαι. Η προσπάθεια αυτή έχει στεφθεί με σημαντική επιτυχία χάρη στην εργατικότητα και τις ικανότητες των προπονητών του σωματείου και την προσφορά των εθελοντών με αποτέλεσμα σήμερα πάνω από 500 κορίτσια και αγόρια να πλαισιώνουν τα 25 τμήματα Ακαδημιών του Πρωτέα.

Όλη αυτή η προσπάθεια δεν μπορεί να πάει χαμένη από τις ασχήμιες και τις απαράδεκτες συμπεριφορές κάποιων, ευτυχώς λίγων, που θεώρησαν την περασμένη Δευτέρα σωστό να βρίζουν και να απειλούν διαιτητές ή αντίπαλους αθλητές. Η εικόνα που παρουσιάστηκε στο γήπεδο ήταν άσχημη και κατέληξε να αποθαρρύνει γονείς και παιδιά των Ακαδημιών.

Το Δ.Σ. του Πρωτέα αισθάνεται την ανάγκη να ζητήσει συγγνώμη τόσο από την διοίκηση και τους αθλητές του φίλου Σωματείου του Ρέντη όσο και από τους διαιτητές του αγώνα και όλους τους πραγματικούς φιλάθλους, τους γονείς και τα παιδιά που βρέθηκαν στο γήπεδο. Ήδη πήρε τα αναγκαία πειθαρχικά μέτρα και δηλώνει προς όλους ότι είναι αποφασισμένο να παραμείνει η έδρα της ομάδας μας πραγματικά χώρος αθλητισμού και πολιτισμού και θα το επιβάλει με όλα τα μέσα απομακρύνοντας κάθε στοιχείο που προκαλεί και ασχημονεί.

ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
traxonas
QUOTE(proteasvoulas @ Feb 19 2010, 11:28 ) *
Ανακοίνωση του Δ.Σ. του Πρωτέα Βούλας

Το Δ.Σ. του Πρωτέα Βούλας εκφράζει την πλήρη αποδοκιμασία του για όσα συνέβησαν στο γήπεδό μας στον αγώνα της 8ης Φεβρουαρίου μεταξύ των ομάδων του Πρωτέα και του Ρέντη για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Ανδρών ΕΣΚΑΝΑ.

Το Δ.Σ. αισθάνεται την ανάγκη να υπενθυμίσει σε όλους ότι εδώ και χρόνια γίνεται προσπάθεια να προσελκυσθούν στον αθλητισμό και ειδικώτερα στο μπάσκετ τα κορίτσια και αγόρια της περιοχής με βάση τις αρχές του φίλαθλου πνεύματος και του ευ αγωνίζεσθαι. Η προσπάθεια αυτή έχει στεφθεί με σημαντική επιτυχία χάρη στην εργατικότητα και τις ικανότητες των προπονητών του σωματείου και την προσφορά των εθελοντών με αποτέλεσμα σήμερα πάνω από 500 κορίτσια και αγόρια να πλαισιώνουν τα 25 τμήματα Ακαδημιών του Πρωτέα.

Όλη αυτή η προσπάθεια δεν μπορεί να πάει χαμένη από τις ασχήμιες και τις απαράδεκτες συμπεριφορές κάποιων, ευτυχώς λίγων, που θεώρησαν την περασμένη Δευτέρα σωστό να βρίζουν και να απειλούν διαιτητές ή αντίπαλους αθλητές. Η εικόνα που παρουσιάστηκε στο γήπεδο ήταν άσχημη και κατέληξε να αποθαρρύνει γονείς και παιδιά των Ακαδημιών.

Το Δ.Σ. του Πρωτέα αισθάνεται την ανάγκη να ζητήσει συγγνώμη τόσο από την διοίκηση και τους αθλητές του φίλου Σωματείου του Ρέντη όσο και από τους διαιτητές του αγώνα και όλους τους πραγματικούς φιλάθλους, τους γονείς και τα παιδιά που βρέθηκαν στο γήπεδο. Ήδη πήρε τα αναγκαία πειθαρχικά μέτρα και δηλώνει προς όλους ότι είναι αποφασισμένο να παραμείνει η έδρα της ομάδας μας πραγματικά χώρος αθλητισμού και πολιτισμού και θα το επιβάλει με όλα τα μέσα απομακρύνοντας κάθε στοιχείο που προκαλεί και ασχημονεί.

ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
Χαιρομαι που φετος ενισχυσαμε την προσπαθεια σας, στελνοντας τις ακαδημιες μας στα τουρνουα που
διοργανωνετε. Συνεχιστε με ηθος ! 41.gif
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(pontikos @ Feb 16 2010, 18:27 ) *
Ο Πορφυρας σιγουρος νταμπλουχος πλεον. Κυπελουχος πρωταλητης και πρωταθλητης στα χρεη πολλα χροννια τωρα.
Μετα τον αγωνα φωτογραφηθηκαν ολοι οι μεγαλοπαραγοντες με τις γραβατες τους και τα κοστουμια τους που τα ειχαν απο τον αραβωννα τους.
Οι παιχτες του Πορφυρα ομως ειναι πολυ καιρο μονο με λογια και ελπιζουν καπιοι να κανουν κατι επιτελους εκτος απο το να φωτογραφιζονται και να κανουν τους προπονητες.



Αγαπητέ Ποντικέ

Μάλλον επέλεξες, και συ, να βαδίσεις καμαρωτός στον ανδροπρεπή δρόμο της σιγουριάς του "πες, πες όλο και κάτι μένει".

Και πριν από καιρό κάποιοι άλλοι ...ποντικοί, πάλι τά ίδια έλεγαν, μετά σώπασαν και τώρα άφησαν εσένα να τσιμπολογάς το ...τυρί.

Εσύ πάντως συνέχισε όρθιος, ευθυτενής, απτόητος λεβέντης και μη φοβάσαι τις φάκες. Δεν υπάρχουν φάκες στους υπονόμους.

Δεν πειράζει, εξ άλλου ο χαμένος έχει ένα λόγο παραπάνω (Φρεαττυδιώτικο γνωμικό).


Με άπειρη κατανόηση για τη δύσκολη θέση σου
ΝΕΣΤΩΡ

Υ.Γ. ...οι παίκτες του ΠΟΡΦΥΡΑ σε ευχαριστούν για το ενδιαφέρον σου.






wizard
QUOTE(proteasvoulas @ Feb 19 2010, 11:28 ) *
Ανακοίνωση του Δ.Σ. του Πρωτέα Βούλας

Το Δ.Σ. του Πρωτέα Βούλας εκφράζει την πλήρη αποδοκιμασία του για όσα συνέβησαν στο γήπεδό μας στον αγώνα της 8ης Φεβρουαρίου μεταξύ των ομάδων του Πρωτέα και του Ρέντη για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Ανδρών ΕΣΚΑΝΑ.

Το Δ.Σ. αισθάνεται την ανάγκη να υπενθυμίσει σε όλους ότι εδώ και χρόνια γίνεται προσπάθεια να προσελκυσθούν στον αθλητισμό και ειδικώτερα στο μπάσκετ τα κορίτσια και αγόρια της περιοχής με βάση τις αρχές του φίλαθλου πνεύματος και του ευ αγωνίζεσθαι. Η προσπάθεια αυτή έχει στεφθεί με σημαντική επιτυχία χάρη στην εργατικότητα και τις ικανότητες των προπονητών του σωματείου και την προσφορά των εθελοντών με αποτέλεσμα σήμερα πάνω από 500 κορίτσια και αγόρια να πλαισιώνουν τα 25 τμήματα Ακαδημιών του Πρωτέα.

Όλη αυτή η προσπάθεια δεν μπορεί να πάει χαμένη από τις ασχήμιες και τις απαράδεκτες συμπεριφορές κάποιων, ευτυχώς λίγων, που θεώρησαν την περασμένη Δευτέρα σωστό να βρίζουν και να απειλούν διαιτητές ή αντίπαλους αθλητές. Η εικόνα που παρουσιάστηκε στο γήπεδο ήταν άσχημη και κατέληξε να αποθαρρύνει γονείς και παιδιά των Ακαδημιών.

Το Δ.Σ. του Πρωτέα αισθάνεται την ανάγκη να ζητήσει συγγνώμη τόσο από την διοίκηση και τους αθλητές του φίλου Σωματείου του Ρέντη όσο και από τους διαιτητές του αγώνα και όλους τους πραγματικούς φιλάθλους, τους γονείς και τα παιδιά που βρέθηκαν στο γήπεδο. Ήδη πήρε τα αναγκαία πειθαρχικά μέτρα και δηλώνει προς όλους ότι είναι αποφασισμένο να παραμείνει η έδρα της ομάδας μας πραγματικά χώρος αθλητισμού και πολιτισμού και θα το επιβάλει με όλα τα μέσα απομακρύνοντας κάθε στοιχείο που προκαλεί και ασχημονεί.

ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στη Διοίκηση του Πρωτέα Β. που αποδικνύει πως υπάρχουν ακόμα σοβαροί και ηθικοί παράγοντες με αρχές και αξιοπρέπεια.
Ξέραμε μέχρι σήμερα για τη συνέπεια και την οικονομική αξιοπιστία του συλλόγου, όμως σήμερα μάθαμε και το εύρος της ηθικής διάστασης της αθλητικής τους δραστηριότητας!
Και να σκεφτεί κανείς πως η ομάδα με μεγάλο για την εποχή μπάτζετ ουσιαστικά βρίσκεται εκτός τίτλου και ανόδου (εκτός σχεδόν απίθανου ενδεχόμενου).
ΜΠΡΑΒΟ σας κύριοι, συνεχίστε έτσι!!
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(proteasvoulas @ Feb 19 2010, 11:28 ) *
Ανακοίνωση του Δ.Σ. του Πρωτέα Βούλας

Το Δ.Σ. του Πρωτέα Βούλας εκφράζει την πλήρη αποδοκιμασία του για όσα συνέβησαν στο γήπεδό μας στον αγώνα της 8ης Φεβρουαρίου μεταξύ των ομάδων του Πρωτέα και του Ρέντη για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Ανδρών ΕΣΚΑΝΑ.

Το Δ.Σ. αισθάνεται την ανάγκη να υπενθυμίσει σε όλους ότι εδώ και χρόνια γίνεται προσπάθεια να προσελκυσθούν στον αθλητισμό και ειδικώτερα στο μπάσκετ τα κορίτσια και αγόρια της περιοχής με βάση τις αρχές του φίλαθλου πνεύματος και του ευ αγωνίζεσθαι. Η προσπάθεια αυτή έχει στεφθεί με σημαντική επιτυχία χάρη στην εργατικότητα και τις ικανότητες των προπονητών του σωματείου και την προσφορά των εθελοντών με αποτέλεσμα σήμερα πάνω από 500 κορίτσια και αγόρια να πλαισιώνουν τα 25 τμήματα Ακαδημιών του Πρωτέα.

Όλη αυτή η προσπάθεια δεν μπορεί να πάει χαμένη από τις ασχήμιες και τις απαράδεκτες συμπεριφορές κάποιων, ευτυχώς λίγων, που θεώρησαν την περασμένη Δευτέρα σωστό να βρίζουν και να απειλούν διαιτητές ή αντίπαλους αθλητές. Η εικόνα που παρουσιάστηκε στο γήπεδο ήταν άσχημη και κατέληξε να αποθαρρύνει γονείς και παιδιά των Ακαδημιών.

Το Δ.Σ. του Πρωτέα αισθάνεται την ανάγκη να ζητήσει συγγνώμη τόσο από την διοίκηση και τους αθλητές του φίλου Σωματείου του Ρέντη όσο και από τους διαιτητές του αγώνα και όλους τους πραγματικούς φιλάθλους, τους γονείς και τα παιδιά που βρέθηκαν στο γήπεδο. Ήδη πήρε τα αναγκαία πειθαρχικά μέτρα και δηλώνει προς όλους ότι είναι αποφασισμένο να παραμείνει η έδρα της ομάδας μας πραγματικά χώρος αθλητισμού και πολιτισμού και θα το επιβάλει με όλα τα μέσα απομακρύνοντας κάθε στοιχείο που προκαλεί και ασχημονεί.

ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ



ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Εύχομαι το μάθημα ταπεινότητας που δίνετε να εισακουσθεί στο χώρο του Σωματείου σας και μάλιστα να σας μιμηθούν και άλλα Σωνατεία με, λιγότερους ή περισσότερους, άφρονες ή/και κοντόφθαλμους φιλάθλους οπαδούς.
Η αγωνιστική έδρα μίας Ομάδας μπορεί να είναι δυνατή και χωρίς αυτούς.

Είμαι βέβαιος ότι δεν θα αργήσετε να φθάσετε ψηλά. Πέραν των άλλων το εγγυάται και η πλατιά βάση των Ακαδημιών σας.

Και πάλι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
ΝΕΣΤΩΡ
xal7
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΠΕΡΑ 68-62
dallas
βαρη-πρωτεας 80-70....μεγαλη νικη για την ομαδα της βαρης ισως απο την πιο ψυχωμενη ομαδα της κατηγοριας φετος....πολυ παθος πολυ καλο παιχνιδι γεματο γηπεδο καλη διαιτησια δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο.......σπυριδακης χαλαρης ηταν απων απο την ομαδα της βουλας οπως και ο κρασσαδακης που χτυπησε στο πρωτο λεπτο του αγωνα και επαιξε πολυ λιγο παρολα αυτα εβαλε και ενα κρισιμο τριποντο στο τελος..πολυ ευστοχη η ομαδα της βαρης με πολυ καλους για αλλα ενα παιχνιδι παπακωνσταντινου δεβεζογλου ταχτσιδη αλλα και υπολοιποι παιχτες βοηθησαν ο καθενας με τον τροπο του....απο τον πρωτεα που ηταν αρκετα αστοχος ιδιατερα στις βολες δεν ξερω αν επηρεασαν τοσο πολυ οι απουσιες παντως δεν μου εδειξε ομαδα που μπορει να κερδισει την ανοδο απο τον πορφυρα...οπως επισης παρουσιασε μεγαλο προβλημα στην ζωνη της βαρης
290981
QUOTE(dallas @ Feb 23 2010, 01:11 ) *
βαρη-πρωτεας 80-70....μεγαλη νικη για την ομαδα της βαρης ισως απο την πιο ψυχωμενη ομαδα της κατηγοριας φετος....πολυ παθος πολυ καλο παιχνιδι γεματο γηπεδο καλη διαιτησια δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο.......σπυριδακης χαλαρης ηταν απων απο την ομαδα της βουλας οπως και ο κρασσαδακης που χτυπησε στο πρωτο λεπτο του αγωνα και επαιξε πολυ λιγο παρολα αυτα εβαλε και ενα κρισιμο τριποντο στο τελος..πολυ ευστοχη η ομαδα της βαρης με πολυ καλους για αλλα ενα παιχνιδι παπακωνσταντινου δεβεζογλου ταχτσιδη αλλα και υπολοιποι παιχτες βοηθησαν ο καθενας με τον τροπο του....απο τον πρωτεα που ηταν αρκετα αστοχος ιδιατερα στις βολες δεν ξερω αν επηρεασαν τοσο πολυ οι απουσιες παντως δεν μου εδειξε ομαδα που μπορει να κερδισει την ανοδο απο τον πορφυρα...οπως επισης παρουσιασε μεγαλο προβλημα στην ζωνη της βαρης



Τίποτα δεν είναι τυχαίο,ΟΜΑΔΑ με κεφαλαία γράμματα ο Πορφύρας για δεύτερο συνεχές παιχνίδι,μετά το κύπελλο, γύρισε παιχνίδι και κέρδισε δύσκολα το Πέρα 68-62.το μεγαλείο αυτής της ομάδας είναι ότι σε κάθε παιχνίδι υπάρχει και δια φορετικός πρωταγωνιστής,σήμερα ήταν ο Κουντουράς.
wizard
QUOTE(dallas @ Feb 23 2010, 01:11 ) *
βαρη-πρωτεας 80-70....μεγαλη νικη για την ομαδα της βαρης ισως απο την πιο ψυχωμενη ομαδα της κατηγοριας φετος....πολυ παθος πολυ καλο παιχνιδι γεματο γηπεδο καλη διαιτησια δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο.......σπυριδακης χαλαρης ηταν απων απο την ομαδα της βουλας οπως και ο κρασσαδακης που χτυπησε στο πρωτο λεπτο του αγωνα και επαιξε πολυ λιγο παρολα αυτα εβαλε και ενα κρισιμο τριποντο στο τελος..πολυ ευστοχη η ομαδα της βαρης με πολυ καλους για αλλα ενα παιχνιδι παπακωνσταντινου δεβεζογλου ταχτσιδη αλλα και υπολοιποι παιχτες βοηθησαν ο καθενας με τον τροπο του....απο τον πρωτεα που ηταν αρκετα αστοχος ιδιατερα στις βολες δεν ξερω αν επηρεασαν τοσο πολυ οι απουσιες παντως δεν μου εδειξε ομαδα που μπορει να κερδισει την ανοδο απο τον πορφυρα...οπως επισης παρουσιασε μεγαλο προβλημα στην ζωνη της βαρης

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Βάρης!
Πολύ κακή διαχείρηση του αγώνα από πλευρά του Πρωτέα Βούλας που φάνηκε άψυχος, νευρικός, ασύνδετος, αδιάβαστος και κάκιστος εναντίον ζώνης. Πολύ κακή εικόνα για μια ομάδα που ξεκίνησε ως φαβορί! Πλέον χάθηκε και η τελευταία ελπίδα οπότε ας το διασκεδάσουν στα επόμενα ματς κσι σίγουρα θα πάνε καλύτερα.
Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα της Βάρης που έπαιξε με ψυχή και αντέστρεψε τους ρόλους.
Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.