Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α´ ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
xal7
QUOTE(ΝΕΣΤΩΡ @ Dec 15 2009, 19:53 ) *
Αγαπητές Xal7

Συγχώρησέ μου την (αντι)παράθεση.
Καλοί οι διθύραμβοι και οι γλωσσικές υπερβολές, αλλά είμαστε ακόμη ούτε στη μέση της διαδρομής.
Πράγματι κάποιες τεχνικές ποινές δεν έστεκαν, πράγματι ο οιστρος των παικτών του αντιπάλου να έδωσε την εικόνα αντιαθλητικού -ίσως και να ήταν-, αλλά δεν χρειάζονται τόσα λεκτικά πυροτεχνήματα και τόσες ακραίες παρομοιώσεις.
Η ομάδα εφέτος έχει καλή πορεία, αλλά σκέψου ότι απευθύνεσαι σε παίκτες που, οι περισσότεροι, είναι ακόμη παιδιά.
Και έχουμε άπειρα παραδείγματα, όπου ο εγωισμός και τα μυαλά κάποιων συνομηλίκων τους ¨πήραν αέρα¨ από το λιβανωτό των οπαδών και φιλάθλων, με καταστροφικά αποτελέσματα για τους ίδιους, την ομάδα τους και το άθλημά τους.
Νομίζω ότι μία ηπιότερη θριαμβευτική κριτική θα βοηθούσε περισσότερο και τους παίκτες, και τον προπονητή και το κλίμα στα αποδυτήρια.
Με φιλικούς χαιρετισμούς και ευχές για καλές γιορτές σε ΟΛΟΥΣ.

Φιλε καλησπερα και καλως ορισες στο φορουμ,θελω να σου πω πως δεν θεωρω αντιπαραθεση την αποψη σου,ειναι απολυτα σεβαστη και κοσμια,θελω ομως να σου πω πως μετα απο τοσα χρονια που παρακολουθω τον Πορφυρα,φετος σε συνδιασμο πολλων στοιχειων βλεπουμε μια συνθεση αθλητων νεων και ποιο εμπειρων που πραγματικα εχει σαν αποτελεσμα να δημιουργηθει μια ΟΜΑΔΑ μοντελο για τα δεδωμενα τις κατηγοριας.Με εναν προπονητη που δουλευει σκληρα και δικαια και εχει καταφερει να εχει την ομαδα διαρκως σε εγρηγορση και ετοιμη σε καθε φαση του αγωνα.και ρωταω κατι πολυ απλο ο Σχιζας π.χ.με αλλο προπονητη,αλλους συμπαιχτες και σε αλλη ομαδα θα εκανε τα παιχνιδια πυ κανει?και ειναι απ τους μικρους της ομαδας.τωρα σχετικα με τους διθυραμβους και τις γλωσσικες υπερβολες που λες θελω να σου πω,πως παιχτεςμε τοση εμπειρια δεν τους φοβασαι για αντιθετα αποτελεσματα,εξ αλλου εγω σαν οπαδος της ομαδας μονο με το χειροκροτημα μουκαι τα καλα λογια που θα γραψω για αυτους θα φανη οτι πραγματικα αναγνωριζω την φιλοτημη προσπαθεια,καιτον ιδρωτα που ρηχνουν καθε Δευτερα στο γηπεδο και οσο αυτοι θα συνεχειζουν ετσι, τοσο εγω θα τους το αναγνωριζω με τον δικο μου τροπο.Και επ ευκαιριαςνα κανω μια προταση και ειναι απολυτως σοβαρη μηπως πρεπει ολοι εμεις που λεμε οτι αγαπαμε την ομαδα σιγα-σιγα να αρχησουμε να μαζευουμε καθε αγωνιστηκη σε ενα κουμπαρα το πριμ ανοδου,για τα παιδια απο εμας τους φιλαθλους?αλλο της διοικησης.ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΗΣΗ?
makis7
O Σιμος ανέλαβε τον Αστέρα???ετσι ακούστηκε..αν είναι αλήθεια ειναι η τελευταία ευκαιρία του Αστέρα να μείνει στην κατηγορία και μπράβο στον coach που εχει τα αντερα να αναλαβει μια πεσμένη ομάδα γιατι χρειάζεται αντερα για να το κάνεις αυτό!!!

QUOTE(makis7 @ Dec 16 2009, 23:16 ) *
O Σιμος ανέλαβε τον Αστέρα???ετσι ακούστηκε..αν είναι αλήθεια ειναι η τελευταία ευκαιρία του Αστέρα να μείνει στην κατηγορία και μπράβο στον coach που εχει τα αντερα να αναλαβει μια πεσμένη ομάδα γιατι χρειάζεται αντερα για να το κάνεις αυτό!!!

Με η χωρίς τον Σίμο την Δευτέρα παμε για ρεκορ διαφορας πόντων!!!!!!!!!!!
MBANDA
QUOTE(leonkalf @ Dec 15 2009, 12:09 ) *
Η επόμενη αγωνιστική (21/12) : Προοδευτική - Πέρα, Πρωτέας Βούλας - Ελευθερία Μοσχ., Τερψιθέα – Βάρη, Πόλις -Μέγαρα, Αρης Νικ. – Αετός Καλλ., Αστέρας Αγ. Δημ. – Πορφύρας, ΑΕ Ρέντη – Θεμιστοκλής

Βαθμολογία
(σε 10 αγ.)
1. Πορφύρας 721-501 9-1 19
----------------------------------------------------------------
2. Πρωτέας Β. 737-622 8-2 18
3. Προοδευτική 633-578 8-1 17
4 Ελευθερία Μοσχ. 647-608 7-3 17
5 Πέρα 768-731 7-3 17
6. Πόλις 705-636 6-4 16
7 Άρης Νικ. 633-636 5-5 15
9. ΑΕ Ρέντη 670-667 5-5 15
8. Μέγαρα 600-631 5-4 14
10 Αετός Καλλ. 629-699 3-7 13
11. Βάρη 634-688 2-8 12
----------------------------------------------------------------
12. Τερψιθέα 536-620 2-8 12
14. Θεμιστοκλής 550-685 1-9 11
13 Αστέρας Αγ. Δημ. 558-684 1-9 11

*Μέγαρα και Προοδευτική έχουν ένας αγώνα λιγότερο


Σπουδαία παιχνίδια έρχονται.
Να σχολιάσω τις προοπτικές και τις πιθανές συνέπειες αν και πολύ νωρίς ακόμη.

Προο-Περα. Με ήττα το Πέρα ξεχνάει την πρώτη θέση ...φέτος. Η Προο με νίκη παραμένει στο παιχνίδι
Πρωτέας - Ελε. Με νίκη ο Πρωτέας παραμένει ζωντανός και δεν αφήνει την Ελε να κάνει όνειρα.
Τερψι-Βάρη. Ο νικητής παίρνει ανάσα για παραμονή
Αρης -Αετος. Ο Αετός με νέα ήττα μπαίνει στην διακεκαυμένη ζώνη.
Πολις -Μεγαρα. Αγώνας για την ...6άδα
Αστέρας -Πορφύρας. Με τον Πορφύρα την ποιό φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας, νομίζω ξερό 2
Ρέντη -Θεμι. Νομίζω καθαρός 1
THERMOSIFWNAS
QUOTE (makis7 @ Dec 16 2009, 23:20 ) *
O Σιμος ανέλαβε τον Αστέρα???ετσι ακούστηκε..αν είναι αλήθεια ειναι η τελευταία ευκαιρία του Αστέρα να μείνει στην κατηγορία και μπράβο στον coach που εχει τα αντερα να αναλαβει μια πεσμένη ομάδα γιατι χρειάζεται αντερα για να το κάνεις αυτό!!!

Iσχυει,ο Σίμος είναι ο νέος Κοουτς του Αστέρα....
THERMOSIFWNAS
QUOTE
Φιλε ΤHERMOSIFWNA η ομαδα σας εχει παρει την κατω βολτα αλλα επιτρεψε μου να σου πω οτι δεν γινεται γι αυτην την εικονα να φταει μονο ο προπονητης που σιγουρα φταιει... Φταινε κι ολοι οι παιχτες καθως η ομαδα δεν ειναι μονιασμενη υπαρχει τεραστια γκρινια και καθολου συγκεντρωση και παθος.... Αυτη η εικονα βγαινει προς τα εξω...


Συμφωνώ απόλυτα σ αυτο που λες αλλα Δυστυχώς λογο του οτι δεν εισαι στην ομάδα και τα μαθαίνεις απο φίλους σου δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί ηταν τοσο τραγικό το κλίμα...Το οτι δεν υπήρχε παραπάνω απο 1 σύστημα,το οτι δεν υπήρχε πειθαρχια,το οτι επαιζε οποιος να ναι στην ομάδα και ας ειχε κατεβει προπονηση μονο 4 φορες ολη την σεζόν χωρις προετοιμασία,με το οτι ξεχνουσε ατομα στον πάγκο,με το οτι ξεχνουσε να παρει time out,το οτι εφταιγαν παντα οι παιχτες,το οτι ειχε ενα βοηθο που δεν τον άκουγε ποτε γιατι όλες του οι επιλογές ηταν άψογες.τελος πάντων τωρα εχουμε νεο προπονητή και οτι γινει έγινε,τουλάχιστον ο Σίμος ειναι ενας ανθρωπος που ειναι μες τα πραγματα ξερει μπάσκετ ελπίζω να δέσει με την ομαδα και να κανουμε ολοι μαζι οτι καλυτερο μπορουμε...
vag1978
καλημερα,
φιλοι μου πειτε μου..εσεις που γνωριζεται την κατηγορια..καθε χρονο με ποσες ητες ανεβαινει ο πρωτος στην Γ εθνικη?


ΥΓ. αληθευουν οι ψυθηροι οτι το τρενο εχει οικονομικα προβληματα ( παικτες 2 μηνες απληρωτοι) και σκεφτονται να κανουν απεργια?????
paparazzi
QUOTE(vag1978 @ Dec 17 2009, 10:43 ) *
καλημερα,
φιλοι μου πειτε μου..εσεις που γνωριζεται την κατηγορια..καθε χρονο με ποσες ητες ανεβαινει ο πρωτος στην Γ εθνικη?


ΥΓ. αληθευουν οι ψυθηροι οτι το τρενο εχει οικονομικα προβληματα ( παικτες 2 μηνες απληρωτοι) και σκεφτονται να κανουν απεργια?????

ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΜΙΑ ΖΩΗ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΦΟΡΑΝΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.
ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΟΡΟΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΠΑΛΙ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΝΑΙ
leonkalf
QUOTE (xontros7 @ Dec 14 2009, 01:03 ) *
Θανος????χαχαχα τον ραλλατο θα τον ρωτησουν?γιατι εχει μια συμπαθεια στον συγκεκριμενο προπονητη....

QUOTE (rover6 @ Dec 14 2009, 01:58 ) *
το ξερω για αυτο εγραψα οτι προλαβαινει να διαλυσει και ενα ακομη σωματειο φετος .
οι αποχωρησεις θα αρχισουν την τεταρτη. και ο χορος του ζαλλογου απο την αλλη δευτερα. ugly1.gif

Απ' ότι έμαθα (αφού έχω αρκετούς γνωστούς μέσα στην ομάδα), δεν υπήρξε ΚΑΜΙΑ αποχώρηση. Όλοι οι παίκτες ήταν παρόντες και μάλιστα έκαναν προπόνηση με μεγάλο ενθουσιασμό.
Οπότε, μάλλον άκυρες οι προβλέψεις.

Παιδιά, τέτοιου είδους 'κακίες' (εγώ έτσι τις εξέλαβα) καλό είναι να αποφεύγονται.. Δεν νομίζω ότι εξυπηρετούν κάτι.
killbill12
ΜΕΓΑΡΑ -ΠΡΟΔΕΥΤΙΚΗ 71-69
leonkalf
Στον εξ αναβολής αγώνα της Δευτέρας για την 10η αγωνιστική

ΜΕΓΑΡΑ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 73-69(37-24)

Διαιτητές: Μέλης , Τζαμάκου

ΜΕΓΑΡΑ (Λιαδάκης) : Μαργώνης 11, Κοντόπουλος 14(3), Τουμπανιάρης 2, Αντωνίου 14(1), Στεφανου Δ. 15(2) , Ανθρακόπουλος 13(1), Αποστόλου , Μούρτος 4

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καρβούνης): Στόϊκος , Παπαδόπουλος 3(1) , Κυριακόπουλος 12(1), Πανόπουλος 17(2), Παπαστυλιανός 3, Τζιώτης 18(2), Κουτσουμπάκος 10(1), Παργιανόπουλος 6(1) , Σαραντίδης


Βαθμολογία

(σε 10 αγ.)
1. Πορφύρας 721-501 9-1 19
----------------------------------------------------------------
2. Πρωτέας Β. 737-622 8-2 18
3. Προοδευτική 702-651 8-2 18
4 Ελευθερία Μοσχ. 647-608 7-3 17
5 Πέρα 768-731 7-3 17
6. Πόλις 705-636 6-4 16
7. Μέγαρα 673-700 6-4 16
8 Άρης Νικ. 633-636 5-5 15
9. ΑΕ Ρέντη 670-667 5-5 15
10 Αετός Καλλ. 629-699 3-7 13
11. Βάρη 634-688 2-8 12
----------------------------------------------------------------
12. Τερψιθέα 536-620 2-8 12
13. Θεμιστοκλής 550-685 1-9 11
14. Αστέρας Αγ. Δημ. 558-684 1-9 11
paliat-sos 45
QUOTE(vag1978 @ Dec 17 2009, 10:43 ) *
καλημερα,
φιλοι μου πειτε μου..εσεις που γνωριζεται την κατηγορια..καθε χρονο με ποσες ητες ανεβαινει ο πρωτος στην Γ εθνικη?


ΥΓ. αληθευουν οι ψυθηροι οτι το τρενο εχει οικονομικα προβληματα ( παικτες 2 μηνες απληρωτοι) και σκεφτονται να κανουν απεργια?????

Εσυ κατι ξερεις,ποιο απο τα δυο τρενα?Η Προοδευτικη η Ο Πορφυρας? γιατι τελευταια εχουμε λιγο μπερδευτει.

QUOTE(paparazzi @ Dec 17 2009, 11:43 ) *
ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΜΙΑ ΖΩΗ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΦΟΡΑΝΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.
ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΟΡΟΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΠΑΛΙ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΝΑΙ

Εσυ ξερεις περισσοτερα,ισχυει οτι εκει στην κορυφη πεφτει πολυ πεινα?κατι εχει φτασει στα αυτια μας οτι πριν το Πασχα θα παρουν κατι εναντι βλεπω το τρενο καποιοι να το ρειχνουν σε ξερα.Πληρωστε ρεεεεεεεεεεεε,γεινωμαστε βουκινο.
gatsy
QUOTE(leonkalf @ Dec 17 2009, 16:02 ) *
Απ' ότι έμαθα (αφού έχω αρκετούς γνωστούς μέσα στην ομάδα), δεν υπήρξε ΚΑΜΙΑ αποχώρηση. Όλοι οι παίκτες ήταν παρόντες και μάλιστα έκαναν προπόνηση με μεγάλο ενθουσιασμό.
Οπότε, μάλλον άκυρες οι προβλέψεις.

Παιδιά, τέτοιου είδους 'κακίες' (εγώ έτσι τις εξέλαβα) καλό είναι να αποφεύγονται.. Δεν νομίζω ότι εξυπηρετούν κάτι.

δυστηχως λεονκαλφ οι πληροφοριες σου δεν ειναι σωστες .... απο οτι ξερω μεσα στην βδομαδα θα υπαρξει αποχωρηση << εκπληξη >> απο τον πολις ... αν και για πολλους ειναι αναμενωνενη
vag1978
QUOTE(paliat-sos 45 @ Dec 18 2009, 22:20 ) *
Εσυ κατι ξερεις,ποιο απο τα δυο τρενα?Η Προοδευτικη η Ο Πορφυρας? γιατι τελευταια εχουμε λιγο μπερδευτει.


Εσυ ξερεις περισσοτερα,ισχυει οτι εκει στην κορυφη πεφτει πολυ πεινα?κατι εχει φτασει στα αυτια μας οτι πριν το Πασχα θα παρουν κατι εναντι βλεπω το τρενο καποιοι να το ρειχνουν σε ξερα.Πληρωστε ρεεεεεεεεεεεε,γεινωμαστε βουκινο.

καλωσορισες στο φορουμ φιλε,
για να φτασεις στο σημειο να γραψεις σημαινει οτι το ξερεις καλα το θεμα...
και οταν μιλας για κορυφη σιγουρα δεν λες Προο.
ευτυχως που φετος το Πασχα ειναι νωρις ( αρχες Απριλη) και το τρενο δεν το ριχνουν στην ξερα απλα εκτροχιαζεται!!!

QUOTE(gatsy @ Dec 19 2009, 16:13 ) *
δυστηχως λεονκαλφ οι πληροφοριες σου δεν ειναι σωστες .... απο οτι ξερω μεσα στην βδομαδα θα υπαρξει αποχωρηση << εκπληξη >> απο τον πολις ... αν και για πολλους ειναι αναμενωνενη

μηπως ο Ραλλατος κουναει μαντηλι??????? icon_wave.gif
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(paliat-sos 45 @ Dec 18 2009, 22:20 ) *
Εσυ κατι ξερεις,ποιο απο τα δυο τρενα?Η Προοδευτικη η Ο Πορφυρας? γιατι τελευταια εχουμε λιγο μπερδευτει.


Εσυ ξερεις περισσοτερα,ισχυει οτι εκει στην κορυφη πεφτει πολυ πεινα?κατι εχει φτασει στα αυτια μας οτι πριν το Πασχα θα παρουν κατι εναντι βλεπω το τρενο καποιοι να το ρειχνουν σε ξερα.Πληρωστε ρεεεεεεεεεεεε,γεινωμαστε βουκινο.




Κύριοι

Όλα αυτά θυμίζουν Γκαιμπελικές μεθόδους (πες, πες όλο και κάτι μένει).

Ο ένας έχει ξεχάσει τον ανεμιστήρα ανοικτό να πετάει λάσπη.

Ο άλλος, προφανώς στεργιανός σε τρικυμία και τελείως άναυτος, έχει μπλέξει τα τραίνα με τα καράβια και τις στροφές με τις ξέρες.

Ο τρίτος, σε κατάλληλη θέση, έμπλεξε το παπούτσι του με τη γλώσσα του, και έχοντας ξεχάσει να δέσει τα κορδόνια του, αυτή ξερνάει χολή.

Ο τέταρτος(??!!) τάχει μπλέξει, γιορτινές μέρες που είναι, και νομίζει ότι έρχεται Πάσχα.

Τελικά ΟΛΟΙ σας (οι παραπάνω) αργήσατε να συνειδητοποιήσετε την κατάσταση και μόλις ξυπνήσατε (μάλλον από τις διαφορές στα τελικά σκορ) αρχίσατε να συκοφαντείτε ΟΛΟΙ μαζί, κιτρινιάρικα, αόριστα και απροσδιόριστα, χωρίς ονόματα, ποσά και νούμερα, για να μάθουν-μάθουμε και οι υπόλοιποι.

Κύριοι (ως άνω) προσγειωθείτε σε ανδροπρεπέστερες, συγκεκριμένες και καθαρές θέσεις, μακριά από την ύπουλη, ΑΠΡΟΣΩΠΗ και κατακριτέα από όλους γκρίζα αντιπαράθεση.
Και από δουλειά, δόξα τω Θεώ, υπάρχει πολλή για τη βελτίωση της ομάδας σας. Προλαβαίνετε.


Με φιλικούς χαιρετισμούς σε ΟΛΟΥΣ.



























POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gatsy @ Dec 19 2009, 16:13 ) *
δυστηχως λεονκαλφ οι πληροφοριες σου δεν ειναι σωστες .... απο οτι ξερω μεσα στην βδομαδα θα υπαρξει αποχωρηση << εκπληξη >> απο τον πολις ... αν και για πολλους ειναι αναμενωνενη



Για πες αγορινα να μαθω και γω...οχι παρασκηνιακα ...επωνυμα και ομορφα να γουσταρουμε ολοι
paliat-sos 45
QUOTE(vag1978 @ Dec 19 2009, 17:05 ) *
καλωσορισες στο φορουμ φιλε,
για να φτασεις στο σημειο να γραψεις σημαινει οτι το ξερεις καλα το θεμα...
και οταν μιλας για κορυφη σιγουρα δεν λες Προο.
ευτυχως που φετος το Πασχα ειναι νωρις ( αρχες Απριλη) και το τρενο δεν το ριχνουν στην ξερα απλα εκτροχιαζεται!!!


μηπως ο Ραλλατος κουναει μαντηλι??????? icon_wave.gif

καραβια βγηκαν στη στερια και πιασανε τα ορη,κι ερωτευμενα πουλια και ψαρια να κολυμπανε στον ουρανο

QUOTE(ΝΕΣΤΩΡ @ Dec 19 2009, 18:46 ) *
Κύριοι

Όλα αυτά θυμίζουν Γκαιμπελικές μεθόδους (πες, πες όλο και κάτι μένει).

Ο ένας έχει ξεχάσει τον ανεμιστήρα ανοικτό να πετάει λάσπη.

Ο άλλος, προφανώς στεργιανός σε τρικυμία και τελείως άναυτος, έχει μπλέξει τα τραίνα με τα καράβια και τις στροφές με τις ξέρες.

Ο τρίτος, σε κατάλληλη θέση, έμπλεξε το παπούτσι του με τη γλώσσα του, και έχοντας ξεχάσει να δέσει τα κορδόνια του, αυτή ξερνάει χολή.

Ο τέταρτος(??!!) τάχει μπλέξει, γιορτινές μέρες που είναι, και νομίζει ότι έρχεται Πάσχα.

Τελικά ΟΛΟΙ σας (οι παραπάνω) αργήσατε να συνειδητοποιήσετε την κατάσταση και μόλις ξυπνήσατε (μάλλον από τις διαφορές στα τελικά σκορ) αρχίσατε να συκοφαντείτε ΟΛΟΙ μαζί, κιτρινιάρικα, αόριστα και απροσδιόριστα, χωρίς ονόματα, ποσά και νούμερα, για να μάθουν-μάθουμε και οι υπόλοιποι.

Κύριοι (ως άνω) προσγειωθείτε σε ανδροπρεπέστερες, συγκεκριμένες και καθαρές θέσεις, μακριά από την ύπουλη, ΑΠΡΟΣΩΠΗ και κατακριτέα από όλους γκρίζα αντιπαράθεση.
Και από δουλειά, δόξα τω Θεώ, υπάρχει πολλή για τη βελτίωση της ομάδας σας. Προλαβαίνετε.


Με φιλικούς χαιρετισμούς σε ΟΛΟΥΣ.

που τον θυμιθηκες τον Γκαιμπελς(οπλαρχηγος του Χιτλερ)αυτος προπαγανδιζε αλαζωντας την πραγματικοτητα,εδω μιλαμε για ψιθηρους που τεινουν να γεινουν βοες κανεις δεν εχει μπερδευτει.πληρωστε ρεεεεεεεεε
vag1978
QUOTE(ΝΕΣΤΩΡ @ Dec 19 2009, 18:46 ) *
Κύριοι

Όλα αυτά θυμίζουν Γκαιμπελικές μεθόδους (πες, πες όλο και κάτι μένει).

Ο ένας έχει ξεχάσει τον ανεμιστήρα ανοικτό να πετάει λάσπη.

Ο άλλος, προφανώς στεργιανός σε τρικυμία και τελείως άναυτος, έχει μπλέξει τα τραίνα με τα καράβια και τις στροφές με τις ξέρες.

Ο τρίτος, σε κατάλληλη θέση, έμπλεξε το παπούτσι του με τη γλώσσα του, και έχοντας ξεχάσει να δέσει τα κορδόνια του, αυτή ξερνάει χολή.

Ο τέταρτος(??!!) τάχει μπλέξει, γιορτινές μέρες που είναι, και νομίζει ότι έρχεται Πάσχα.

Τελικά ΟΛΟΙ σας (οι παραπάνω) αργήσατε να συνειδητοποιήσετε την κατάσταση και μόλις ξυπνήσατε (μάλλον από τις διαφορές στα τελικά σκορ) αρχίσατε να συκοφαντείτε ΟΛΟΙ μαζί, κιτρινιάρικα, αόριστα και απροσδιόριστα, χωρίς ονόματα, ποσά και νούμερα, για να μάθουν-μάθουμε και οι υπόλοιποι.

Κύριοι (ως άνω) προσγειωθείτε σε ανδροπρεπέστερες, συγκεκριμένες και καθαρές θέσεις, μακριά από την ύπουλη, ΑΠΡΟΣΩΠΗ και κατακριτέα από όλους γκρίζα αντιπαράθεση.
Και από δουλειά, δόξα τω Θεώ, υπάρχει πολλή για τη βελτίωση της ομάδας σας. Προλαβαίνετε.


Με φιλικούς χαιρετισμούς σε ΟΛΟΥΣ.

Φιλε μου,
στο χωριο μου λενε οτι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια!!!!!!
themis7
Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ εβαλε φωτια στην ουρα........... Εκανε τεραστιο διπλο μεσα στον Ρεντη....
kryono
QUOTE(themis7 @ Dec 21 2009, 23:26 ) *
Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ εβαλε φωτια στην ουρα........... Εκανε τεραστιο διπλο μεσα στον Ρεντη....

ντρεμπαρα!!
ο Ρεντης 30 λεπτα και βαλε ζωνη!!!
καλος ο τσιριδης που εβαλε οσους βαζει, ανεβασμενος ο κουκουλας που εβαλε και το τελευταιο καλαθι , ο τριφωνοπουλος δεν εβαλε αυτους που βαζει αλλα κατεβασε ολα τα ρημπαουντς!!! αυτος που ηταν και ειναι συνεχεια εξωπραγματικος ειναι ο κωντσης!!! δεν υπαρχει!! με 2 προπονησεις τη βδομαδα τρεχει ασταματητα 40 λεπτα!!! εκανε το κλεψιμο και εδωσε την ασσιστ στον κουκουλα στο τελος!!
μπραβο στα παιδια!! τιποτα δεν εχει τελειωσει και καλα χρηστουγεννα σε ολους!!
Prankster
QUOTE(kryono @ Dec 21 2009, 23:44 ) *
ντρεμπαρα!!
ο Ρεντης 30 λεπτα και βαλε ζωνη!!!
καλος ο τσιριδης που εβαλε οσους βαζει, ανεβασμενος ο κουκουλας που εβαλε και το τελευταιο καλαθι , ο τριφωνοπουλος δεν εβαλε αυτους που βαζει αλλα κατεβασε ολα τα ρημπαουντς!!! αυτος που ηταν και ειναι συνεχεια εξωπραγματικος ειναι ο κωντσης!!! δεν υπαρχει!! με 2 προπονησεις τη βδομαδα τρεχει ασταματητα 40 λεπτα!!! εκανε το κλεψιμο και εδωσε την ασσιστ στον κουκουλα στο τελος!!
μπραβο στα παιδια!! τιποτα δεν εχει τελειωσει και καλα χρηστουγεννα σε ολους!!


RE file kryouliari mono ekplhksh den htan gia osous kseroun thn kathgoria ... O Tsiridis einai makran o kalyteros skorer ths A' kai an ton afhsoun mporei na skotwsei , o Renths epaize polo shmera oxi mpasket ka8ws gia 35 lepta epaize zwnh 3/2 kai pali kala pou yphrxe o Katsieris me ena ksespasma tou kai ebale to Renth sto paixnidi mprosta sthn 3h periodo...

Kala Xristougenna
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(MBANDA @ Dec 17 2009, 00:46 ) *
Σπουδαία παιχνίδια έρχονται.
Να σχολιάσω τις προοπτικές και τις πιθανές συνέπειες αν και πολύ νωρίς ακόμη.

Προο-Περα. Με ήττα το Πέρα ξεχνάει την πρώτη θέση ...φέτος. Η Προο με νίκη παραμένει στο παιχνίδι
Πρωτέας - Ελε. Με νίκη ο Πρωτέας παραμένει ζωντανός και δεν αφήνει την Ελε να κάνει όνειρα.
Τερψι-Βάρη. Ο νικητής παίρνει ανάσα για παραμονή
Αρης -Αετος. Ο Αετός με νέα ήττα μπαίνει στην διακεκαυμένη ζώνη.
Πολις -Μεγαρα. Αγώνας για την ...6άδα
Αστέρας -Πορφύρας. Με τον Πορφύρα την ποιό φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας, νομίζω ξερό 2
Ρέντη -Θεμι. Νομίζω καθαρός 1

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΠΕΡΑ 62-78 (Καθαρά κ εύκολα το ΠΕΡΑ έμεινε μαθηματικά στο κόλπο της ανόδου που από τώρα έχει καταλάβει πως πρέπει στην αρχή του 2ου Γύρου να πάει για 2πλό στον ΠΟΡΦΥΡΑ κ στην συνέχεια μέσα στη ΒΟΥΛΑ, ώστε να ελπίζει...)
ΒΟΥΛΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 53-51 (Έμεινε στο κόλπο η άστοχη σήμερα ΒΟΥΛΑ απέναντι στα 40 λεπτά ζώνης του ΜΟΣΧΑΤΟΥ με τις πολλές πάντως κ πάλι απουσίες, με μεγάλο (ξανά) τρίποντο του Σπυριδάκη!)
ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΒΑΡΗ 2πλό 14 π. (Μεγάλη νίκη για τη ΒΑΡΗ που έβαλε πλέον 3 ομάδες από κάτω κ υποδέχεται σε μεγάλο ματσ τον ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ την νέα χρονιά έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα)
ΑΡΗΣ - ΑΕΤΟΣ 2πλό με 2π. (Πολύ μεγάλη νίκη για τον ΑΕΤΟ που παρέμεινε πάνω από την ζώνη υποβιβασμού, απέναντι για άλλη μια φορά στον τραγικό φέτος ΑΡΗ που ψάχνει ακόμα την περσινή ταυτότητά του ή έστω το πάθος κ τον τσαμπουκά που έβγαζε αυτή η ομάδα όλα τα προηγούμενα χρόνια!)
ΠΟΛΙΣ - ΜΕΓΑΡΑ 1σσος 15π. (Άνετα κ καθαρά ο ΠΟΛΙΣ με διαστημικό Κασπαριάν, που όσο κυλάει το πρωτάθλημα πιστεύω πως θα τερματίσει στην 1η 4άδα, ενώ τα ΜΕΓΑΡΑ συνεχίζουν (εδώ κ χρόνια!!) ν'αναζητούν τον καλό τους εαυτό σχεδόν όποτε περνάνε το ποτάμι...)
ΑΣΤΕΡΑΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2πλό 25π. (Το τρένο του ΠΟΡΦΥΡΑ δεν θα μπορούσε να σταματήσει στον Αγ.Δημήτριο, παρόλα αυτά ο ΑΣΤΕΡΑΣ στάθηκε αξιοπρεπώς κ νομίζω ότι τον αδικεί η τελική διαφορά!)
ΡΕΝΤΗΣ -ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 65-66 (Ο ΡΕΝΤΗΣ θα μπορούσε να καθαρίσει από σήμερα την υπόθεση παραμονή, αλλά κατάφερε σε 3λ. να μετατρέψει το 63-51 σε 65-66!Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ συνέχισε όπως απ'την αρχή του πρωταθλήματος να παλεύει τα παιχνίδια κ σήμερα δικαιώθηκε!Συγχαρητήρια σ'αυτά τα παιδιά κ τον κόουτσ που παλεύουν μ'αυτό τον τρόπο την κατηγορία, παρά την απειρία τους...)
ΥΓ.Ο Τσιρίδης είναι πολύ καλός παίκτης κ μεγάλος σουτέρ, ενω παίζει πολύ καλά το πικ κ έχει κ πάσα!Έμπειρο παιδί με πολλά παιχνίδια στα πόδια του κυρίως προς ΕΣΚΑ μεριά, όχι όμως κ ο καλύτερος σκόρερ της κατηγορίας!!...
Επίσης το παιδί που παίζει άσσος στο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ λέγεται Κόντσι, και όχι Κώντσης.
gatsy
QUOTE(vag1978 @ Dec 19 2009, 17:05 ) *
καλωσορισες στο φορουμ φιλε,
για να φτασεις στο σημειο να γραψεις σημαινει οτι το ξερεις καλα το θεμα...
και οταν μιλας για κορυφη σιγουρα δεν λες Προο.
ευτυχως που φετος το Πασχα ειναι νωρις ( αρχες Απριλη) και το τρενο δεν το ριχνουν στην ξερα απλα εκτροχιαζεται!!!


μηπως ο Ραλλατος κουναει μαντηλι??????? icon_wave.gif

τελικα οι λοιροφοριες μου επαληθευτικαν ..... αποχωρισε - παραιτηθηκε μετα απο αρκετα χρονια συμμετοχης ( 5 η 6 νομιζω ) στον πολις ο μεχρι προτινος βοηθος λουτζης παναγιωτης ..... γιατι αραγε ?
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gatsy @ Dec 22 2009, 15:27 ) *
τελικα οι λοιροφοριες μου επαληθευτικαν ..... αποχωρισε - παραιτηθηκε μετα απο αρκετα χρονια συμμετοχης ( 5 η 6 νομιζω ) στον πολις ο μεχρι προτινος βοηθος λουτζης παναγιωτης ..... γιατι αραγε ?

Ο Λουνττζης λεβεντη μου ειναι η ζωντανη ιστορια της πολις..δεν φευγει ποτε απο τον συλλογο..τεχνικος διευθυντης ακαδημιων και προπονητης εφηβικου τμηματος οπου ηταν και απο πριν..
vag1978
μια "παρεϊστικη" ομαδα που παιζει φιλοτιμο μπασκετ χωρις βαθος παγκου, Προο, εχασε ανετα απο το Περα.
Σε ενα ωραιο ματς με πολυ καλη διαιτησια.
Συγχαρητηρια στην Προο και στους πολυ καλους διαιτητες.(Για να μην τους βριζουμε και γραφουμε τα κατα μονο)

Καλα Χριστουγεννα σε ολους icon_drunk.gif !!!
Jimakos
QUOTE (ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ @ Dec 22 2009, 01:36 ) *
ΥΓ.Ο Τσιρίδης είναι πολύ καλός παίκτης κ μεγάλος σουτέρ, ενω παίζει πολύ καλά το πικ κ έχει κ πάσα!Έμπειρο παιδί με πολλά παιχνίδια στα πόδια του κυρίως προς ΕΣΚΑ μεριά, όχι όμως κ ο καλύτερος σκόρερ της κατηγορίας!!...
Επίσης το παιδί που παίζει άσσος στο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ λέγεται Κόντσι, και όχι Κώντσης.

φιλε μου δεν ξερω αν με γνωριζεις εγω παντως οχι...απλα γραφω για ν σου πω πωσ το επιθετο μου ειναι Κοντσης....οπως το γραφανε και και οταν επαιζα εσκα...απλα στην εσκανα απο περσυ το κανουν λαθος.....
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(Jimakos @ Dec 22 2009, 17:48 ) *
φιλε μου δεν ξερω αν με γνωριζεις εγω παντως οχι...απλα γραφω για ν σου πω πωσ το επιθετο μου ειναι Κοντσης....οπως το γραφανε και και οταν επαιζα εσκα...απλα στην εσκανα απο περσυ το κανουν λαθος.....

Φίλε πραγματικά συγνώμη...Δεν γνωριζόμαστε, απλά σε έχω παρακολουθήσει κάποιες φορές φέτος κ κάποιες πέρυσι που έπαιζες στον ΕΣΠΕΡΟ!Απλά κ πέρυσι κ φέτος έτσι σε γράφανε τα φύλα αγώνα κ οι εφημερίδες...Και πάλι sorry!
Jimakos
QUOTE(ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ @ Dec 22 2009, 16:56 ) *
Φίλε πραγματικά συγνώμη...Δεν γνωριζόμαστε, απλά σε έχω παρακολουθήσει κάποιες φορές φέτος κ κάποιες πέρυσι που έπαιζες στον ΕΣΠΕΡΟ!Απλά κ πέρυσι κ φέτος έτσι σε γράφανε τα φύλα αγώνα κ οι εφημερίδες...Και πάλι sorry!

dn trexei kati re siga...apla gia n mn ksanaginei lathos.....bb
gatsy
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Dec 22 2009, 16:12 ) *
Ο Λουνττζης λεβεντη μου ειναι η ζωντανη ιστορια της πολις..δεν φευγει ποτε απο τον συλλογο..τεχνικος διευθυντης ακαδημιων και προπονητης εφηβικου τμηματος οπου ηταν και απο πριν..

αφου ειναι η ζωντανη ιστορια σας γιατι τοτε παραιτηθηκε απο το αντρικο ? μαλλον καποιος θα εβαλε το χερακι του για να την κανει .... ποιος αραγε ? αλλα δυστηχως ετσι γινεται παντα ... αυτους που αγαπανε και πονανε τις ομαδες τους στο τελος τους πουλανε
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gatsy @ Dec 22 2009, 22:30 ) *
αφου ειναι η ζωντανη ιστορια σας γιατι τοτε παραιτηθηκε απο το αντρικο ? μαλλον καποιος θα εβαλε το χερακι του για να την κανει .... ποιος αραγε ? αλλα δυστηχως ετσι γινεται παντα ... αυτους που αγαπανε και πονανε τις ομαδες τους στο τελος τους πουλανε



πρεπει να ντρεπεσαι ανωνυμε....ποιος εισαι ρε?που θα με βαλεις να τσακωθω με φιλο μου φιδακι κολοβο...μαθε να σεβεσαι.φιλο μου ποτε δε πουλησα...θα μου κανεις και μαθημα φιλιας μεσω ιντερνετ...λεγε ποιος εισαι τωρα...αναμεσα σε φιλους να μαθεις ποτε να μην ανακατευεσαι...κραξε την ομαδα πες οτι γουσταρεις αλλα για σχεσεις ανθρωπων φιλων μου εχεις να κανει με μενα.αντε πουθεναδες ολοι....
makis7
QUOTE(gatsy @ Dec 22 2009, 22:30 ) *
αφου ειναι η ζωντανη ιστορια σας γιατι τοτε παραιτηθηκε απο το αντρικο ? μαλλον καποιος θα εβαλε το χερακι του για να την κανει .... ποιος αραγε ? αλλα δυστηχως ετσι γινεται παντα ... αυτους που αγαπανε και πονανε τις ομαδες τους στο τελος τους πουλανε

Ετσι γινεται παντα φιλε μου....και σε ολους τους τομεις.

Την Δευτέρα ειχα παει να δω την ομαδα μου,ομολογω πως ημασταν πολυ μετριοι αλλα οι καλες ομαδες παιρνουν αυτο που θελουνε ακομα και σε κακη τους βραδιά.Ο Αστέρας μου εκανε πολυ καλη eντύπωση και φανηκε πως η αλαγη προπονητη τους οφελεισε πολυ,ηταν ψυχωμενοι και παιζανε τα παιδια με πολυ παθος και μπραβο τους και αν συνεχισουν ετσι θα κανουν αρκετα μπαμ στην κατηγορια ειδικα σε αυτους πους θα τους υποτιμησουνοπως εμεις.Εμεις λοιπον παγιδευτηκαμε μστην αμυβα του Αστερα και στο παιχνιδι του,μας ειχαν διαβασει πολυ καλα και ηξεραν καθε μασ κινηση και ειναι φυσιολογικο απο τηνμια γιατι ο coach του Αστερα μας ειχε παιξει πριν 2 βδομαδες με το Πολις.οπαικτες μας σκεφτοντουσαν μαλλον πιο πολυ τα χριστουγεννα παρ ατο παιχνιδι και ζοριστηγκαμε αρκετα αλλα στο τελευταιο 10 λεπτο φανηκε η διαφορα της ομαδασ μας
makis7
φιλε leon kalf,καλο θα ηταν και αναφερομαι σε σενα αλλα απευθήνοται προς σε ολους να αρχισουμε να γραφουμε επωνυμα για ολα,δεν ειναι κακο να γραφει καποιος την αποψη του και μαλιστα το βρισκω πολυ ενδιαφερον ναξ ερω οτι γραφει ο ταδε παικτης,παραγοντας η προπονητης.πρεπει να ξεπερασουμε το κομπλεξ της ανωνυμιας και να γινει το forum οπως και στην Ευρώπη που βγαινουν επωνυμα πολυ παικτες και προπονητες και λενε την γνωμη τους η τους γινονται ερωτησεις και αν θελουνε απαντανε,επειδη ξερω οτι εχεις σχεση και γνωριζεις παρα πολυ απο παικτες,παραγοντες και προπονητες απευθηνε τους μια προσκληση να γραφουν στο forum ολων των κατηγοριών και να συζηταμε ομορφα και ωραια και να βγαζουμε χρησιμα συμπερασματα γαι ολα.ετσι και αλλιως το επιπεδο του FORUM ειναι πολυ υψηλό γιατι λοιπον΄φοβούνται ολοι να γραψουν επωνυμα.Μιλησα με μερικους παικτες του Πορφυρα και με παραγοντες και προπονητες και ολοι μου ειπανε ας κανει καποιος την αρχη ιδιαιτερα παικτης η προπονητης και πιστευω οτι θα ακουλουθησουνε και αλλοι.πιστευω οτι θα ηταν πολυ οφέλιμο να γινει αυτο.

QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Dec 23 2009, 02:56 ) *
πρεπει να ντρεπεσαι ανωνυμε....ποιος εισαι ρε?που θα με βαλεις να τσακωθω με φιλο μου φιδακι κολοβο...μαθε να σεβεσαι.φιλο μου ποτε δε πουλησα...θα μου κανεις και μαθημα φιλιας μεσω ιντερνετ...λεγε ποιος εισαι τωρα...αναμεσα σε φιλους να μαθεις ποτε να μην ανακατευεσαι...κραξε την ομαδα πες οτι γουσταρεις αλλα για σχεσεις ανθρωπων φιλων μου εχεις να κανει με μενα.αντε πουθεναδες ολοι....

φιλε polis μην τρελαινεσαι οτι θελει γραφει οποιος θελει,και εγω ακουσα οτι ο coach θανος εφερε 2 βοηθους και αναγκασατε τον λουντζη να φύγει,μπορει να ειναι ετσι μπορει αλλιως,φυσικα σε αυτο δεν φταις εσυ γιατι αφου ο πρπονητης δεν τον ηθελε δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα.στο εχω ξαναπει οτι η ομαδα σου και ο πρωην προπονητης σου ο Σιμος ειναι η συμπαθεια μου χωρις να σας ξερω προσωπικα και τους 2,η ομαδα σου ειναι παρα πολυ καλη και το θα πατε περιφημα ειμαι σιγουρος γιατι βλεπω πολλες ομαδες στον Β γύρο να πεφτουνε.και δεν σημαινει επειδη λυθηκε η συνεργασιας με τον Σίμο οτι αυτος ειναι κακος προπομητης η εσεις κακοι παραγοντες η ομαδα,μπορει και να μην ταιριαζατε,για μενα θα τερματισετε σιγουρα στην τετραδα και γιατι οχι παραπανω.

QUOTE(vag1978 @ Dec 20 2009, 11:30 ) *
Φιλε μου,
στο χωριο μου λενε οτι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια!!!!!!

φιλαρακι τα παιδια ειναι μια παρεα και το ξερω καλα και αυταπου γραφουν για χρωστουμενα ειναι ψεματα.υπηρχε μια μικρη καθυστερηση απο΄τι ξερω αλλα ολα βαινουν καλως και το τρενοοχι μονο δεν εκτροχιαζετε αλλα προχωραει ακθεκτο.
gatsy
QUOTE (makis7 @ Dec 23 2009, 19:26 ) *
φιλε leon kalf,καλο θα ηταν και αναφερομαι σε σενα αλλα απευθήνοται προς σε ολους να αρχισουμε να γραφουμε επωνυμα για ολα,δεν ειναι κακο να γραφει καποιος την αποψη του και μαλιστα το βρισκω πολυ ενδιαφερον ναξ ερω οτι γραφει ο ταδε παικτης,παραγοντας η προπονητης.πρεπει να ξεπερασουμε το κομπλεξ της ανωνυμιας και να γινει το forum οπως και στην Ευρώπη που βγαινουν επωνυμα πολυ παικτες και προπονητες και λενε την γνωμη τους η τους γινονται ερωτησεις και αν θελουνε απαντανε,επειδη ξερω οτι εχεις σχεση και γνωριζεις παρα πολυ απο παικτες,παραγοντες και προπονητες απευθηνε τους μια προσκληση να γραφουν στο forum ολων των κατηγοριών και να συζηταμε ομορφα και ωραια και να βγαζουμε χρησιμα συμπερασματα γαι ολα.ετσι και αλλιως το επιπεδο του FORUM ειναι πολυ υψηλό γιατι λοιπον΄φοβούνται ολοι να γραψουν επωνυμα.Μιλησα με μερικους παικτες του Πορφυρα και με παραγοντες και προπονητες και ολοι μου ειπανε ας κανει καποιος την αρχη ιδιαιτερα παικτης η προπονητης και πιστευω οτι θα ακουλουθησουνε και αλλοι.πιστευω οτι θα ηταν πολυ οφέλιμο να γινει αυτο.


φιλε polis μην τρελαινεσαι οτι θελει γραφει οποιος θελει,και εγω ακουσα οτι ο coach θανος εφερε 2 βοηθους και αναγκασατε τον λουντζη να φύγει,μπορει να ειναι ετσι μπορει αλλιως,φυσικα σε αυτο δεν φταις εσυ γιατι αφου ο πρπονητης δεν τον ηθελε δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα.στο εχω ξαναπει οτι η ομαδα σου και ο πρωην προπονητης σου ο Σιμος ειναι η συμπαθεια μου χωρις να σας ξερω προσωπικα και τους 2,η ομαδα σου ειναι παρα πολυ καλη και το θα πατε περιφημα ειμαι σιγουρος γιατι βλεπω πολλες ομαδες στον Β γύρο να πεφτουνε.και δεν σημαινει επειδη λυθηκε η συνεργασιας με τον Σίμο οτι αυτος ειναι κακος προπομητης η εσεις κακοι παραγοντες η ομαδα,μπορει και να μην ταιριαζατε,για μενα θα τερματισετε σιγουρα στην τετραδα και γιατι οχι παραπανω.


φιλαρακι τα παιδια ειναι μια παρεα και το ξερω καλα και αυταπου γραφουν για χρωστουμενα ειναι ψεματα.υπηρχε μια μικρη καθυστερηση απο΄τι ξερω αλλα ολα βαινουν καλως και το τρενοοχι μονο δεν εκτροχιαζετε αλλα προχωραει ακθεκτο.

φαντασου να μην ειςασταν και φιλοι .... θα του εφερνες κανεναν προπονητη με καμια δεκαρια βοηθους .... αν δεν ειναι αυτο εν ψυχρω φαγωμα της << ιστοριας σας >> τοτε ποιο ειναι ?
gatsy
απο οτι μαθαινω το πρωην τεχνικο δυδιμο του πολς οδευει προς ευρυαλη μερια .... αν οντως ειναι αληθεια αυτο δειχνει οτι εκτος απο καλοι συνεργατες ειναι και καλοι φιλοι και αυτο σπανιζει στον χωρο
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gatsy @ Dec 24 2009, 00:09 ) *
απο οτι μαθαινω το πρωην τεχνικο δυδιμο του πολς οδευει προς ευρυαλη μερια .... αν οντως ειναι αληθεια αυτο δειχνει οτι εκτος απο καλοι συνεργατες ειναι και καλοι φιλοι και αυτο σπανιζει στον χωρο



Φιλαρακι ευχαριστω για τα καλα σου λογια απλα για να ξεκαθαριστει τον λουντζη λογω της ιδιομορφιας του στην ομαδα τον ηθελε και μαλιστα με συγκεκριμενο ρολο στην ομαδα..τελος παντων ο τακης ειχε στο μυαλο του οτι ο αρθμος των βοηθων ηταν μεγαλος και δε θα μπορουσε να λειτουργησει οπως αυτος θα ηθελε..γεγονος σεβαστο απο εναν αδερφο.απο την οικογενεια μας δεν αποχωρει αυτο ειναι το μονο σιγουρο.εγω τσουμανις και τακης ειμαστε μαζι απο την δ εσκανα και αυτο τα λεει ολα..να στε καλα
leonkalf
QUOTE (makis7 @ Dec 23 2009, 18:26 ) *
φιλε leon kalf,καλο θα ηταν και αναφερομαι σε σενα αλλα απευθήνοται προς σε ολους να αρχισουμε να γραφουμε επωνυμα για ολα,δεν ειναι κακο να γραφει καποιος την αποψη του και μαλιστα το βρισκω πολυ ενδιαφερον ναξ ερω οτι γραφει ο ταδε παικτης,παραγοντας η προπονητης.

πρεπει να ξεπερασουμε το κομπλεξ της ανωνυμιας και να γινει το forum οπως και στην Ευρώπη που βγαινουν επωνυμα πολυ παικτες και προπονητες και λενε την γνωμη τους η τους γινονται ερωτησεις και αν θελουνε απαντανε,

επειδη ξερω οτι εχεις σχεση και γνωριζεις παρα πολυ απο παικτες,παραγοντες και προπονητες απευθηνε τους μια προσκληση να γραφουν στο forum ολων των κατηγοριών και να συζηταμε ομορφα και ωραια και να βγαζουμε χρησιμα συμπερασματα γαι ολα.
ετσι και αλλιως το επιπεδο του FORUM ειναι πολυ υψηλό γιατι λοιπον΄φοβούνται ολοι να γραψουν επωνυμα.
Μιλησα με μερικους παικτες του Πορφυρα και με παραγοντες και προπονητες και ολοι μου ειπανε ας κανει καποιος την αρχη ιδιαιτερα παικτης η προπονητης και πιστευω οτι θα ακουλουθησουνε και αλλοι.πιστευω οτι θα ηταν πολυ οφέλιμο να γινει αυτο.

Makis7,
καλή η πρότασή σου και μακάρι να την υλοποιήσουμε.
Καταρχήν, αρκετοί που γράφουν στο basketforum έχουν δηλώσει την ταυτότητά τους και γράφουν επώνυμα.
Βέβαια, υπάρχουν πολλοί (οι πλειοψηφία) που γράφουν ανώνυμα, και που είναι και δικαίωμά τους αφού ο κανονισμός τους δίνει αυτό το διακαίωμα.

Συμφωνώ με όσα λες, θα ήταν όντως πολύ ενδιαφέρον να έγραφαν επώνυμα παίκτες, προπονητές, διοικητικά στελέχη και να ανταλλάσαμε απόψεις και θέσεις σαν να είμασταν τετ-α-τετ.
Σε όποιον αρέσει αυτό που περιγράφεις, εδώ είμαστε.. ας κάνουν την αρχή.

Μου το έχουν εκφράσει αρκετοί, ότι θα ήθελαν να συμμετέχουν σε ένα τέτοιο περιβάλλον σαν αυτό που περιγράφεις. Και το συζητώ όποτε δίνετε η ευκαιρία με συνομιλητές μου. Τα έχω πει πολλές φορές σε αρκετούς, αφού οι περισσότεροι μπασκετικοί που με συναντούν μου μιλούν για το forum.

Το εμπόδιο είναι (για αυτούς) μερικοί κακόβουλοι που ασχολούνται με κάθε τι άλλο εκτός μπάσκετ και "ξενερώνουν" τους ανθρώπους που θέλουν να συμμετέχουν μπασκετικά.
Επίσης, πολλοί νομίζουν ότι συμμετέχοντας εδώ, θα τους 'μάθουν' οι αντίπαλοι και έτσι θα τους κερδίσουν στο παρκέ..
Άλλη κατηγορία είναι αυτοί που μόνο μπαίνουν να διαβάζουν και να μαθαίνουν νέα ομάδων, ώστε να τα χρησιμοποιήσουν για ιδίο όφελος, όταν βρεθούν αντίπαλοι και οι ίδιοι δεν γράφουν για να μην δώσουν κάτι.. Yπάρχει αρκετή καχυποψία στον κόσμο και αυτό δεν ξέρω πως και αν μπορεί να αλλάξει.

Ας αλλάξουμε επιτέλους νοοτροπία!! Είμαστε στην εποχή της πληροφορίας, νομίζω ότι πια τίποτα δεν μένει κρυφό. Το scouting (ακόμα και στις χαμηλές κατηγορίες) έχει προχωρήσει πολύ και όλοι -λίγο πολύ- ξέρουν τους αντιπάλους.
Άλλωστε δεν είπε κανείς να κάνει ακτινογραφία της ομάδας του εδώ.
Τα έγραψα αυτά επειδή τα έχω ακούσει κατά καιρούς σαν 'δικαιολογίες' ΜΗ παρουσίας στο forum.

Πιστεύω είναι στο χέρι μας, να συμμετέχουμε μαζικά όσοι θέλουμε να αναβαθμίσουμε τις συζητήσεις μας και να κάνουμε πράξη το πως θέλουμε να γίνει το forum. Με αυτό τον τρόπο, πιστεύω ότι θα περιθωριοποιήσουμε και τα κάθε λογής 'κακώς κείμενα'.


Σύντομα σκέφτομαι να ανοίξω και ένα καινούργιο topic με συνεντεύξεις παικτών-προπονητών-διοικητικών στελεχών, και πιστεύω σε όσους απευθυνθούμε να βρούμε ανταπόκριση.


Επίσης, να πω ότι υπάρχει ήδη το topic "Το καφενείο της εσκανα" στο οποίο μπορούμε να κάνουμε χαλαρή κουβεντούλα για μπασκετικά και μη θέματα.
Και επειδή αυτή η κουβέντα δεν αφορά αποκλειστικά το παρών topic, προτείνω (για όσους θέλουν) να συνεχιστεί στο "καφέ".
POLIS KALLITHEAS
Xρονια πολλα σε ολες τις ομαδες.σας ευχομαι τα καλυτερα σε ολους
vag1978
καλημερα,
ευχομαι το 2010 να χουν ολοι υγεια και επιτυχια.
Τις καλυτερες ευχες σε ολους τους αθλητες,διαιτητες,παραγοντες και φιλαθλους και ιδιαιτερα στους φορουμιστες και επισκεπτες του basketforum.

καλη χρονια και χρονια πολλα. smiley.gif
THERMOSIFWNAS
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ

Ελευθερία –Προοδευτική 1
Πέρα-Πόλις 1
Μέγαρα –Άρης Νικ 1
Αετός Καλλ.- Αστέρας Αγ. Δημ 12
Πορφύρας –ΑΕ Ρέντη 1
Θεμιστοκλής –Βάρη 1
Πρωτέας Β.-Τερψιθέα (7/1/10) 1
themis7
ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 21.30 ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΤΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥ ΓΑΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ .... ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ.....
Prankster
QUOTE(themis7 @ Jan 3 2010, 19:59 ) *
ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 21.30 ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΤΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥ ΓΑΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ .... ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ.....

20.00 PAIZEI O 8EMISTOKLHS...STO KERATSINI ME THN BARH
MBANDA
QUOTE(themis7 @ Jan 3 2010, 19:59 ) *
ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 21.30 ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΤΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥ ΓΑΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ .... ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ.....



Ποιός είναι ρε ο ...Γάτος?

Υ/Γ : Όποιος και να είναι προσοχή, (από τους αντιπάλους) γιατί είναι και ...Γενάρης!!! smiley.gif
!and1!
QUOTE(Prankster @ Jan 3 2010, 20:38 ) *
20.00 PAIZEI O 8EMISTOKLHS...STO KERATSINI ME THN BARH


8 παίζουν η 9.30??
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(!and1! @ Jan 4 2010, 00:50 ) *
8 παίζουν η 9.30??



Φατους μητσαρα βασιλια
!and1!
QUOTE(!and1! @ Jan 3 2010, 23:50 ) *
8 παίζουν η 9.30??


9.30 τελικά ειναι το παιχνίδι με τον ?Μητσαρα?
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(themis7 @ Jan 3 2010, 19:59 ) *
ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 21.30 ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΤΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥ ΓΑΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ .... ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ.....

Καλά,(αν ισχύει) αυτό κι αν είναι μπαμ!!!!
themis7
Ενας ειναι ο ΓΑΤΟΣ ....

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΒΑΡΗ ΣΤΙΣ 9.30.ΜΜ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ...
dimdan
Καλή χρονιά σε όλους!!!

Πήγα χθες να δώ το παιχνίδι Θεμιστοκλής- Βάρη, το οποίο και κέρδισε δίκαια πιστέυω η ομάδα της Βάρης. Δυστυχώς το επίπεδο της κατηγορίας πέφτει χρονιά με τη χρονιά... Παρ' όλα αυτά οι ομάδες έπαιζαν εχθές με 7 το πολύ παίχτες (δηλαδή πόσο χειρότερα θα ήταν τα πράγματα αν έμπαιναν και οι υπόλοιποι???)
Αν και οι προπονητές το πάλευαν με σύνδυασμένες άμυνες , το θέατα ήταν πολύ κακό. Καταργείται κάθε έννοια δύνατης πλευράς , αφού οι βοήθειες έρχονται από παντού και το οξύμωρο είναι ότι οι παίχτες οι οποίοι ήταν προκλητικά αμαρκάριστοι ήταν απίστευτα άστοχοι!!!
Ο Θεμιστοκλής τα περίμενε όλα από τον Τσιρίδη, ο οποίος έβαλε πολύ δύσκολα καλάθια .
(Πάντως η ομάδα του Θεμιστοκλή έχει τους περισσότερους αριστερόχειρες που έχω δει, ολοι πλην Τσιρίδη, Κόντσι και Γάτου..., αλήθεια τι guest εμφάνιση ήταν αυτή, καθόλου στο πρώτο και 5 λεπτά με 5 ποντους στο δεύτερο?
Μου άρεσε επίσης ο μικρός του Θεμιστοκλή (15), μόνο αρνητικό τα πολλά επιθετικά φάουλ που κάνει με τους αγκώνες στο post
Η Βάρη καθόλου ομαδική, την έσωσαν τα πολλά επιθετικα reb που πήρε, καλυτερος χθες ο Ταχτσίδης, προσπάθησε ο Δεβεζόγλου με το 9 και το 4. Ο μικρός τους 15 με διάθεση αμυντικά, πολύ κακή ψυχολογία στο σουτ , το οπίο πρέπει να δουλέψει αν θέλει να παίξει του χρόνου!! (γελείος κανονισμός την μια χρονια 40' και μετά 0' )
makis7
Αλλη μια νίκη για την ομάδα μας που οδεύει για τον τίτλο χωρίς κανένα πρόβλημα,το παιχνίδι ήταν λιγο ανιαρό γιατί απο την αρχή πήραμε μια διαφορά 20 πόντων και μετα το μαχητικο Ρέντη στο δεύτερο ημιχρονο κατι πηγε να κάνει αλλα φαινόταν η μεγάλη διαφορά μας,συγγχαρητήρια στον coach και στα παιδια που τα πάνε περίφημα αν και περιμένανε πιο πολύ κοσμο.ο Φωτόπουλος για αλλη μια φορα απόδειξε οτι αξίζει τα λεφτα του και ειναι υποδειγμα αθλητη.Οσο για τα αλλα παιχνίδια δεν μου εκανε εντύπωση η μεγάλη νίκη του Πόλις αν και δεν το είδα το παιχνίδι αλλα που μίλησα με μερικα άτομα ηταν πολυ καλύτερο με εναν πιτσιρικα του Πόλις να κάνει πράματα και θάματα.εχω ξαναγράψει για το Πόλις οτι θα είναι η δευτερο η τρίτο και το εχω πει απο πολύ νωρις γιατί φαινόταν οτι γινόταν πάρα πολυ κάλή δουλεια με τον προηγούμενο coach και τώρα συνεχίζεται το ίδιο με τον coach Θάνο.Μεγάλη νίκη και της Ελευθερίας εναντίον της παραπαίουσας Προο που νομίζω οτι θα κατρακυλήσει και αλλο στην βαθμολογία,φαινότανε αυτο ακόμα και μετα απο τις νίκες που είχε κανει οτι τα παιδιά ηταν λίγα αριθμητικα και καποια στίγμή θα σκάγανε.Πιστέυω οτι η ομάδες με την καλύτερη φυσική κατασταση (Πορφύρας,Πρωτέας,Πόλις) θα ειναι το πρώτο γκρουπ και μετα οι υπόλοιπες.
leonkalf
Βρέθηκα χθες στο Κερατσίνι να δω το Θεμιστοκλής-Βάρη.

Ο Θεμιστοκλής μετά τις 2 νίκες που έκανε, αναπτέρρωσε τις ελπίδες του μπας και κάνει κάτι καλό και καταφέρει να βάλει κάποιες ομάδες από κάτω, και το χθεσινό ματς έμοιαζε για τελικό για αυτόν. Αν ήθελε να συνεχίσει να ελπίζει, έπρεπε να το πάρει. Δεν τα κατάφερε και πλέον οι όποιες ελπιδες μοιάζουν να λιγοστεύουν.

Κακό παιχνίδι. Και οι 2 ομάδες στηρίχθηκαν σε ατομικές ενέργειες παικτών. Παρότι μπήκαν αρκετοί πόντοι το παιχνίδι εμένα προσωπικά δε μου άρεσε καθόλου. Επικρατούσε μια αναρχία εκατέρωθεν, και απλά η Βάρη είχε περισσότερους παίκτες που μπορούσαν να βάλουν τη μπάλα αστο καλάθι, πιο έμπειρους και κατάφερε να πάρει το ματς. Από την Βάρη περίμενα περισσότερα πράγματα, η θέση που βρίσκεται όμως αντικατοπτρίζει την εικόνα της. Αν σωθεί, θα πρέπει να είναι όλοι εκεί πολύ ευχαριστημένοι.
Χθες, πιστεύω το ματς το καθάρισε ο Δεβεζόγλου του οποίου οι πόντοι ήταν σε καθοριστικά σημεία και άνοιξαν το προβάδισμα για τη Βάρη στην τελευταία περίοδο.

Ο Θεμιστοκλής το πάλεψε πάντως, με όλα τα μέσα που έχει. Παρότι τα περισσότερα παιδιά παίζον ίσως πρώτη φορά σε αυτή την κατηγορία δεν τα παρατάνε και χθες ήταν κοντά στο να αρπάξουν ακόμα ένα ροζ φύλλο. Τους έλειπε ίσως παραπάνω πειθαρχία και αυτοσυγκέντρωση ώστε να αποφύγουν λάθη και να περιορίσουν τα ατού της Βάρης.
Ο Τσιρίδης και ο Καμπέρης έβαλαν πολλά και δύσκολα τρίποντα (7 και 5 αντίστοιχα) και ουσιαστικά αυτοί κράτησαν την ομάδα κοντά στη διεκδίκηση της νίκης.
Επίσης, έδειξε ότι θα προσέφερε βοήθεια στην ομάδα το νέο μέλος της ο Τοπαλίδης που έχοντας μόλις ενσωματωθεί στην ομάδα (μετά από 2 σεζόν νομίζω που έχει να παίξει μπάσκετ) φάνηκε ότι θα έδινε το κάτι παραπάνω.. Έπαιξε λίγο, σε αυτό το λίγο έδωσε τους 5π., ξεσήκωσε την εξέδρα (που μέχρι τότε παρακολουθούσε απαθής το παιχνίδι) και θα έλεγε κάποιος που έβλεπε το παιχνίδι ότι "να, το κάτι εξτρα που έψαχνε ο Θεμιστοκλής, μια εξτρα βοήθεια". Στο 5λεπτο αποσύρθηκε από το παρκέ, μάλλον λόγω κούρασης (λογικό), αλλά μετά ξεχάστηκε στον πάγκο. Ίσως αν έμπαινε ξανά να βοηθούσε κι άλλο. Υποθετικό μεν, αλλά φαινόταν ότι κάτι τέτοιο προμήνυε η βραδιά.. Κρίμα για την ομάδα αλλά και τον ίδιο που μπήκε με όρεξη και μακάρι να συνεχίσει έτσι (και καλύτερα) και να προσφέρει στην ομάδα βοήθεια ουσιαστική αλλά και στους θαυμαστές του (και ήταν πολλοί χθες biggrin.gif ) την ευχαρίστηση να τον βλέπουν να κάνει τα δικά του wink.gif


Το γεγονός είναι ότι η Βάρη έμεινε ζωντανή και συνεχίζει να ελπίζει.
Στο Θεμιστοκλή δεν ξέρω πλέον τι κουράγιο έχουν να συνεχίσουν να παλεύουν. Μια νίκη τους χθες θα έδινε διαφορετικό χρώμα στο πρωτάθλημα.




Στα υπόλοιπα χθεσινά ματς:

ΠΕΡΑ – ΠΟΛΙΣ 61-81(33-40)
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΕ ΡΕΝΤΗ 84-55 (46-26)
ΜΕΓΑΡΑ – ΑΡΗΣ ΝΙΚ. 66-63( 33-28)
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 86-55(43-34)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 68-56(34-32)

* Ο αγώνας Πρωτέας Β.-Τερψιθέα θα γίνει την Πέμπτη 7/1/2010 (κλ. Βούλας 21.00).
eskanakias

ειδα και εγω το δευτερο ομως ημιχρονο του θεμιστοκλη.κακο πολυ μπασκετ.ο τσιρισης απιστευτα σουτ εβαλε ομως προς το τελος απο τα 8 μετρα και ο καμπερης καλος.απο βαρη ο ταχτσιδης πολλα ριμπαουντ με τον δεβεζογλου να το καθαριζει μπροστα αλλα και πισω πιανοντας τον τσιριδη μπορει να εβαζε και 50 ποντους.η βαρη δεν ειναι καλυτερη ομαδα απο ολες τις αλλες,απλα εχει παιχτες ατομικα καλυτερους.το περα απογοητευση σκετη και μυριζομαι αλλαγες και αποχωρησεις.πορφυρας και ευκολα γιατι του την δινουνε απλοχερα την ανοδο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.