Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑΝΑ 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
leonkalf
QUOTE (POWER_KF @ Jun 3 2009, 11:08 ) *
Από τον ΑΟΝΑ έφυγε μόνον ο Χαρεράς ή και ο Γκαναβίας; Είχε ακουστεί ότι είχαν χρεωθεί την πορεία της ομάδας φέτος. Ο Γκαναβίας πάντως έχει κάνει σούπερ δουλειά με τις μικρές ηλικίες του ΑΟΝΑ.

Μιας και ρωτάς εμένα, δεν ξέρω να σου απαντήσω πάνω σε αυτό. Απλά την πληροφορία της αλλαγής προπονητή έμαθα, δεν ξέρω τι παραπάνω πράττουν στην συγκεκριμένη ομάδα.

Αν κάποιος άλλος ξέρει, ας απαντήσει στον POWER_KF
themis7
QUOTE(gate14 @ Jun 2 2009, 09:16 ) *
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ Ο ΘΕΜΗΣ !!!!!

Δεν ξερω αν ισχυει 100% αλλα συμφωνα με πολυ καλα πληροφορημενες πηγες ο Θεμης αποτελει παρελθον απο τον Εθνικο....
Οποτε ξαναξεκιναει το γαιτανακι των μνηστηρων της Εσκανα .....
gate14
QUOTE(themis7 @ Jun 3 2009, 14:42 ) *
Δεν ξερω αν ισχυει 100% αλλα συμφωνα με πολυ καλα πληροφορημενες πηγες ο Θεμης αποτελει παρελθον απο τον Εθνικο....
Οποτε ξαναξεκιναει το γαιτανακι των μνηστηρων της Εσκανα .....


ΟΚ 99% συνεχιζει
Και το 1% μια μια πιθανοτητα, αν υπερισχυσει το 1 % να εισαι σιγουρος οτι ο αντικαταστατης του θα κανει την διαφορα αλλα ο Θεμης ειναι ο Θεμης που εδωσε τα παντα και θα μεινει και θα υπαρξουν επισημες ανακοινωσεις σε λιγες μερες
Υπομονη λοιπον smiley.gif
ikarosbc
QUOTE(POWER_KF @ Jun 3 2009, 11:08 ) *
Κατ' αρχήν συμφωνώ απόλυτα με τα γραφόμενά σου όσο και με του tsili82. Εγώ δεν είπα να παίξουν παίχτες για τα χρήματα, είπα απλά ότι κυκλοφορούν και σύλλογοι με χρήματα. Είπα μάλιστα οι παίχτες που ψάχνονται να το γράψουν στο forum και να μην περιμένουν από managers ή παράγοντες να καθοριστεί η τύχη τους. Σε καμιά περίπτωση βέβαια δεν αμφισβήτησα ότι ο ΠΟΛΙΣ είναι συνεπής σε αυτά που υπόσχεται. Είναι από τους συνεπέστερους συλλόγους. Σε ότι αφορά το κριτήριο που επιλέγουν οι παίχτες η άποψή μου είναι συνθετότερη. Ο γνώμονας το μπάσκετ είναι κάτι γενικό. Πιστεύω ότι το πρώτο κριτήριο για έναν νέο παίχτη που του αρέσει το μπάσκετ είναι να βρει ομάδα που έχει στόχο, που έχει καλό κλίμα, στιβαρή διοίκηση και προπονητή που μπορεί να τον βελτιώνει ατομικά ώστε να γίνεται ανταγωνιστικότερος. Δυστυχώς στις περισσότερες ομάδες δεν μπορείς να τα βρεις αυτά. Ειδικά όταν ανεβαίνεις ψηλά. Από την άλλη όμως θα πρέπει να πάψουν οι παίχτες να αποτελούν το μαξιλαράκι του κάθε παράγοντα που έχει προσωπικές φιλοδοξίες, ο οποίος υπόσχεται πολλά τον Ιούνιο και τα ξεχνάει στα πρώτα κρύα.
Τέλος για την ιστορία, υπήρξε χθες παίχτης που μου έστειλε PM με τη θέση που παίζει και του είπα τρεις ομάδες Α,Β, Γ ΕΣΚΑΝΑ που ψάχνουν παίχτη σε αυτή τη θέση. Είναι κακό αυτό;



Από τον ΑΟΝΑ έφυγε μόνον ο Χαρεράς ή και ο Γκαναβίας; Είχε ακουστεί ότι είχαν χρεωθεί την πορεία της ομάδας φέτος. Ο Γκαναβίας πάντως έχει κάνει σούπερ δουλειά με τις μικρές ηλικίες του ΑΟΝΑ.



Ο Χαλκιαδάκης μένει σίγουρα; Γιατί η ομάδα έμαθα ότι έκανε πρόταση σε άλλον άσσο που έπαιζε σε ομάδα της ίδιας κατηγορίας μέχρι φέτος και υποβιβάστηκε

Στα κριτηρια που αναφερεις και που πρεπει να εχει υπ' οψιν του ενας νεος παικτης για να παιξει και να βελτιωθει, σε μια ομαδα, μπορω να πω οτι ανταποκρινεται ο Ικαρος Ν. Σμυρνης. Ομαδα Β! ΕΣΚΑΝΑ.
Ισως οχι 100% για να μην ειμαι υπερβολικος, αλλα σε μεγαλο ποσοστο και στοχος μας ειναι να το ανεβασουμε οσο το δυνατον ψηλοτερα.
Ειμαστε ενα νεο ΔΣ που λειτουργουμε για 2η χρονια φετος και στοχος μας ειναι η ομαδα να εχει αυτη τη φιλοσοφια.
Δεν υπαρχει <ο χρηματοδοτης Προεδρος> και η δουλεια γινεται ομαδικα, με παρα πολυ καλη συνεργασια με τους συνεργατες προπονητες και παικτες. Σκοπος μας ειναι να λειτουργουμε ολοι σαν μια οικογενεια.


Ο Γκαναβιας την Κυρικη το βραδυ 31/04 κοουτσαρισε τους΄99αρηδες του ΑΟΝΑ στον τελικο του τουρνουα Ακαδημιων που διοργανωνει καθε χρονο ο Ικαρος, με αντιπαλο τον Αλιμο και μαλιστα κερδισε το κυπελλο.
Οντως κανει εξαιρετικη δουλεια στις υποδομες.
Δεν πιστευω την αλλη μερα το πρωι να εφυγε απο την ομαδα.
Ακουσα οτι ηταν βοηθος και στο αντρικο. Ισως να εγκατελειψε μονο αυτη τη θεση.
themis7
QUOTE(gate14 @ Jun 3 2009, 12:45 ) *
ΟΚ 99% συνεχιζει
Και το 1% μια μια πιθανοτητα, αν υπερισχυσει το 1 % να εισαι σιγουρος οτι ο αντικαταστατης του θα κανει την διαφορα αλλα ο Θεμης ειναι ο Θεμης που εδωσε τα παντα και θα μεινει και θα υπαρξουν επισημες ανακοινωσεις σε λιγες μερες
Υπομονη λοιπον smiley.gif


Σιγουρα ξερεις καλυτερα.............

Εγω απλα μια πληροφορια ανεφερα...........
THERMOSIFWNAS
Ο Χαλκιαδάκης μένει σίγουρα; Γιατί η ομάδα έμαθα ότι έκανε πρόταση σε άλλον άσσο που έπαιζε σε ομάδα της ίδιας κατηγορίας μέχρι φέτος και υποβιβάστηκε
[/quote]
Θα μείνει αλλά οχι σαν πρώτος γιατί δεν θέλει ο ίδιος. Όσο αναφορά την μεταγραφή του Παγώνη απο την Βουλιαγμένη(που μάλλον για αυτόν λες)είναι πολυ δυσκολο να γίνει για διάφορους λόγους.Το σίγουρο είναι οτι θα πάρει 1ο Playmaker ο Αστέρας.
traxonas
Μουτσιος και Λυτρας συμφωνησαν και για φετος στους Τραχωνες. Κατα 99% και Καρκουλιας.
Συζητησεις γινονται και με τους υπολοιπους παικτες. Επιστρεφει απο στρατο και ο Κουτροπουλος.
Συντομα θα αποφασισουμε και για βασικο ασο και πενταρι, καθως ο Ζαφειρακης μαλλον δεν συνεχιζει.
neos
Φωτοπουλος τελος και επισημα απο τον εθνικο και μιλαει με φαρο πολις και αρη νικαιας.Μαλλον πιο κοντα στον πολις.

Χαραλαμπιδης εμεινε ρεντη.

Περα δεν κινειται τιποτα.

Βουλα μαλλον παει για ντεφουδη.

Αστερας θελει παικτες απο φαρο που δεν θα μεινουν.

Κασπαριαν τελος απο αετο ο οποιος μαλλον παιρνει πισω μυλωνα.

Αθανασουλας τσιακος ειναι εισηγησεις πεταλα.Δεν ξερω αν θα μεινουν.

Ο εθνικος ακουστηκε οτι εχει ηδη κλεισει 3 μεταγραφες και ψαχνει 3 παικτες.

Καραγιαννης στην μανδρα.

Επισης πολις εκλεισε ασο απο εσκα πηρε μουκοβινα σιγγλετο ασο απο ευρυαλη μαρκοπουλο ραλλατο σιμο προπονητη και ψαχνει 3αρι με πιθανους κασπαριαν και φωτοπουλο.
22ιος
Παιδια είμαι καινούριος στο forum. Οπότε για τυχόν λάθη συγχωρήστε με προκαταβολικά.

Ο Χαρεράς με το Γκαναβία δεν φευγουν από ΑΟΝΑ. Απλά ο Χαρεράς έχει κάποια οικογενειακά θέματα (ξανά εγκυος η γυναίκα του) και δεν μπορεί να συνεχίσει πλήρως στην ομάδα. Ο Γκαναβίας είναι πολύ φορτωμένος με τα μικρά τμήματα και δεν μπορεί να αναλάβει το αντρικό. Πάντως δεν είναι 100% σίγουρο ότι θα έρθει καινούριος προπονητής αν και προς τα εκεί οδεύει το θέμα.

Όσο για μένα πέρυσι λόγω στρατού δε συμμετείχα στις υποχρεώσεις της ομάδας και φέτος δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω. Θα δείξει....

Τα ξαναλέμε..
tsili82
QUOTE(neos @ Jun 3 2009, 19:10 ) *
Φωτοπουλος τελος και επισημα απο τον εθνικο και μιλαει με φαρο πολις και αρη νικαιας.Μαλλον πιο κοντα στον πολις.Χαραλαμπιδης εμεινε ρεντη.Περα δεν κινειται τιποτα.Βουλα μαλλον παει για ντεφουδη.Αστερας θελει παικτες απο φαρο που δεν θα μεινουν.Κασπαριαν τελος απο αετο ο οποιος μαλλον παιρνει πισω μυλωνα.Αθανασουλας τσιακος ειναι εισηγησεις πεταλα.Δεν ξερω αν θα μεινουν.Ο εθνικος ακουστηκε οτι εχει ηδη κλεισει 3 μεταγραφες και ψαχνει 3 παικτες.Καραγιαννης στην μανδρα.Επισης πολις εκλεισε ασο απο εσκα πηρε μουκοβινα σιγγλετο ασο απο ευρυαλη μαρκοπουλο ραλλατο σιμο προπονητη και ψαχνει 3αρι με πιθανους κασπαριαν και φωτοπουλο.

Τα εχουμε πει ξανα και ξανα!!Αν δεν ειναι σιγουρο μην γραφετε φημες η οτι σας εχουν πει...!!!Δεν εχει κλεισει ακομα τιποτα σε ασσο!!Εκτος αν εχει κανει προταση σε αλλο ασσο!!Αλλα πολυ αμφιβαλω...
tsili82
QUOTE(POWER_KF @ Jun 3 2009, 11:08 ) *
Κατ' αρχήν συμφωνώ απόλυτα με τα γραφόμενά σου όσο και με του tsili82. Εγώ δεν είπα να παίξουν παίχτες για τα χρήματα, είπα απλά ότι κυκλοφορούν και σύλλογοι με χρήματα. Είπα μάλιστα οι παίχτες που ψάχνονται να το γράψουν στο forum και να μην περιμένουν από managers ή παράγοντες να καθοριστεί η τύχη τους. Σε καμιά περίπτωση βέβαια δεν αμφισβήτησα ότι ο ΠΟΛΙΣ είναι συνεπής σε αυτά που υπόσχεται. Είναι από τους συνεπέστερους συλλόγους. Σε ότι αφορά το κριτήριο που επιλέγουν οι παίχτες η άποψή μου είναι συνθετότερη. Ο γνώμονας το μπάσκετ είναι κάτι γενικό. Πιστεύω ότι το πρώτο κριτήριο για έναν νέο παίχτη που του αρέσει το μπάσκετ είναι να βρει ομάδα που έχει στόχο, που έχει καλό κλίμα, στιβαρή διοίκηση και προπονητή που μπορεί να τον βελτιώνει ατομικά ώστε να γίνεται ανταγωνιστικότερος. Δυστυχώς στις περισσότερες ομάδες δεν μπορείς να τα βρεις αυτά. Ειδικά όταν ανεβαίνεις ψηλά. Από την άλλη όμως θα πρέπει να πάψουν οι παίχτες να αποτελούν το μαξιλαράκι του κάθε παράγοντα που έχει προσωπικές φιλοδοξίες, ο οποίος υπόσχεται πολλά τον Ιούνιο και τα ξεχνάει στα πρώτα κρύα.
Τέλος για την ιστορία, υπήρξε χθες παίχτης που μου έστειλε PM με τη θέση που παίζει και του είπα τρεις ομάδες Α,Β, Γ ΕΣΚΑΝΑ που ψάχνουν παίχτη σε αυτή τη θέση. Είναι κακό αυτό;



Από τον ΑΟΝΑ έφυγε μόνον ο Χαρεράς ή και ο Γκαναβίας; Είχε ακουστεί ότι είχαν χρεωθεί την πορεία της ομάδας φέτος. Ο Γκαναβίας πάντως έχει κάνει σούπερ δουλειά με τις μικρές ηλικίες του ΑΟΝΑ.



Ο Χαλκιαδάκης μένει σίγουρα; Γιατί η ομάδα έμαθα ότι έκανε πρόταση σε άλλον άσσο που έπαιζε σε ομάδα της ίδιας κατηγορίας μέχρι φέτος και υποβιβάστηκε

Φιλε μου λυσε μου μια απορια!Γιατι ανεφερες μονο την προταση του ΠΟΛΙΣ στον συγκκεκριμενο ασσο-φωτογραφιζοντας ποιος ειναι- και δεν ειπες και για την προταση που ειχε απο τους Τραχωνες που ηταν γυρω στα 700 ευρω???
blackpower33
QUOTE(tsili82 @ Jun 4 2009, 00:56 ) *
Φιλε μου λυσε μου μια απορια!Γιατι ανεφερες μονο την προταση του ΠΟΛΙΣ στον συγκκεκριμενο ασσο-φωτογραφιζοντας ποιος ειναι- και δεν ειπες και για την προταση που ειχε απο τους Τραχωνες που ηταν γυρω στα 700 ευρω???

ποιος ειναι ρε παιδια αυτος ο ασσος??
traxonas
QUOTE(tsili82 @ Jun 4 2009, 00:56 ) *
Γιατι...δεν ειπες και για την προταση που ειχε απο τους Τραχωνες που ηταν γυρω στα 700 ευρω???

Ποτε εγινε τετοια προταση, ρε παιδια, και δεν την ξερουμε και μεις οι ''απο μεσα'' ;
Κατ' αρχην , δεν σημαινει οτι επειδη ερχονται φιλοι των 'παλιων' παικτων μας και παιζουν μονάκια μεταξυ τους, οτι
τους γινονται και προτασεις για να παιξουν στους Τραχωνες!! Καποιοι απ' αυτους παιξαν Β' Εθνικη φετος και του
χρονου Α2. Σιγουρα δεν θα' ρθουν σε μας. Ας σοβαρευτουμε λοιπον!
Το μονο σιγουρο ειναι οτι οι Τραχωνες, παρ'ολο που επεσαν κατηγορια, ηταν συνεπεστατοι στις οικονομικες
υποσχεσεις προς απαντες, παικτες και προπονητες. Για να επιτευχθει αυτο, χρειαζεται χρηστη διαχειριση
και υπαρκτη διοικηση, χωρις ''λαμογέ'' υποσχεσεις !!!
Επισημη προταση εγινε, απ'οσο ξερω, μονο σε Παγωνη, που ομως δεν τον δινει η Βουλιαγμενη .Τα υπολοιπα ειναι
κουβεντες μεταξυ φραπε και φρεντο στις καφετεριες.

Χρυσες δουλειες αναμενονται για μανατζαραιους αυτην την περιοδο. Σαραντα λεπτα υποχρεωτικα στην πενταδα
ενας μικρος για ομαδες χωρις καλους εφηβους, θα ειναι εφιαλτης για τους προπονητες φετος. Ηδη καποιοι καλοι
τελειωμενοι εφηβοι, που δεν μπορουν ομως να παιξουν στις ανδρικες ομαδες τους, λογω υψηλης κατηγοριας,
μπηκαν στις βιτρινες των ''μαγαζιων''. ΕΧΩ ΛΕΓΕΤΕΕ!!!!
POWER_KF
QUOTE(tsili82 @ Jun 4 2009, 00:56 ) *
Φιλε μου λυσε μου μια απορια!Γιατι ανεφερες μονο την προταση του ΠΟΛΙΣ στον συγκκεκριμενο ασσο-φωτογραφιζοντας ποιος ειναι- και δεν ειπες και για την προταση που ειχε απο τους Τραχωνες που ηταν γυρω στα 700 ευρω???


Τελικά νόμιζα ότι μόνον εγώ έχω πληροφορίες..... Επειδή εγώ την πληροφορία την έμαθα από τον περίγυρο του ΠΟΛΙΣ χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες και ονόματα (οπότε άστοχο αυτό το περί φωτογράφισης), μήπως μπορείς να μου στείλεις ένα ΡΜ με το όνομά του; Έτσι από περιέργεια. Γιατί μου έστειλε κι άλλος φίλος ΡΜ και θέλω να κάνω διαστάυρωση στοιχείων..... Ειδικά με αυτό που έγραψες, ότι του έκαναν και οι Τράχωνες πρόταση, με έχεις εξιτάρει!!!!!
tsili82
QUOTE(POWER_KF @ Jun 4 2009, 12:36 ) *
Τελικά νόμιζα ότι μόνον εγώ έχω πληροφορίες..... Επειδή εγώ την πληροφορία την έμαθα από τον περίγυρο του ΠΟΛΙΣ χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες και ονόματα (οπότε άστοχο αυτό το περί φωτογράφισης), μήπως μπορείς να μου στείλεις ένα ΡΜ με το όνομά του; Έτσι από περιέργεια. Γιατί μου έστειλε κι άλλος φίλος ΡΜ και θέλω να κάνω διαστάυρωση στοιχείων..... Ειδικά με αυτό που έγραψες, ότι του έκαναν και οι Τράχωνες πρόταση, με έχεις εξιτάρει!!!!!

Μαλλον ολοι εχουμε πληροφοριες αλλα καποιοι βγαζουν στη φορα, ειτε με κακη διαθεση ειτε με αφελεια, μονο ενα μερος απο αυτες....Φιλε ειναι πολυ ασχημο να κρυβεσαι πισω απο ενα ψευδονυμο.... Δεν θελω να συνεχισουμε αλλο τη συζητηση γιατι με αυτο το τροπο κανουμε κακο στους Τραχωνες, στο Πολις αλλα και στον ιδιο τον παιχτη. Οποιος εχει πληροφοριες, καλο ειναι, να τις λεει αποκλειστικα και μονο καλοπροαιρετα!!!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(tsili82 @ Jun 4 2009, 12:54 ) *
Μαλλον ολοι εχουμε πληροφοριες αλλα καποιοι βγαζουν στη φορα, ειτε με κακη διαθεση ειτε με αφελεια, μονο ενα μερος απο αυτες....Φιλε ειναι πολυ ασχημο να κρυβεσαι πισω απο ενα ψευδονυμο.... Δεν θελω να συνεχισουμε αλλο τη συζητηση γιατι με αυτο το τροπο κανουμε κακο στους Τραχωνες, στο Πολις αλλα και στον ιδιο τον παιχτη. Οποιος εχει πληροφοριες, καλο ειναι, να τις λεει αποκλειστικα και μονο καλοπροαιρετα!!!!



Ειμαστε στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσουμε την αποκτηση εκτος των οσων ευστοχως αναφερατε,την αποκτηση των ασσων κυρομιτη γεωργιου απο κερατεα και του μητσου ηλια απο ευρυαλη γλυφαδος..καθως και του περιφερειακου σαρρη ιωαννη απο παλατιανη συνδιαζοντας εμπειρια με τα νιατα,ριχνωντας παραλληλα ακομα περισσοτερο το μ.ορο ηλικιας του σωματειου,προσπαθεια που γινεται εδω και 2 χρονια με αμειωτο ρυθμο.ευχαριστουμε
neos
QUOTE(tsili82 @ Jun 3 2009, 23:23 ) *
Τα εχουμε πει ξανα και ξανα!!Αν δεν ειναι σιγουρο μην γραφετε φημες η οτι σας εχουν πει...!!!Δεν εχει κλεισει ακομα τιποτα σε ασσο!!Εκτος αν εχει κανει προταση σε αλλο ασσο!!Αλλα πολυ αμφιβαλω...

Επειδη ξερω και αλλα πολλα θα σου τα πω εν καιρω.Τελικα βιαστηκες να με αμφισβητησεις.Ηξερα και ποιον ειχε κλεισει ο πολις ονομαστικα αλλα δεν το ειπα γιατι σεβομαι τον αχιλλεα και περιμενα να το πει αυτος πρωτα.
tsili82
QUOTE(neos @ Jun 4 2009, 13:23 ) *
Επειδη ξερω και αλλα πολλα θα σου τα πω εν καιρω.Τελικα βιαστηκες να με αμφισβητησεις.Ηξερα και ποιον ειχε κλεισει ο πολις ονομαστικα αλλα δεν το ειπα γιατι σεβομαι τον αχιλλεα και περιμενα να το πει αυτος πρωτα.

Ζητω συγγνωμη, δεν ειχα σκοπο να σε αμφισβητησω γενικοτερα αλλα ειδικα για τον ασσο γιατι γνωριζα για αλλη προταση σε ασσο και οχι αυτον που εκλεισε!!
Καλα κανεις και δεν λες ποιος συζηταει και για που φιλε μου!Οπως κι εσυ ετσι και εγω ξερω για διαφορες προτασεις αλλα δεν ειναι σωστο να τις λεμε δημοσιως γιατι μπορει να δημιουργησουν προβληματα!!
ikarosbc
QUOTE(traxonas @ Jun 4 2009, 15:32 ) *
Αποσπασμα απο την περσινη προκηρυξη, που θα ισχυσει φετος
<<....υ π ο χ ρ ε ω τ ι κ ά να περιλαμβάνουν τουλάχιστον τρεις (03) αθλητές μέχρι 20 ετών(γεννηθέντες το έτος 1989 και νεότερους) και ο ένας από αυτούς θα συμμετέχει υ π ο χ ρ ω τ ι κ ά στη πεντάδα που αγωνίζεται κάθε στιγμή, μέχρι εξάντλησης των δηλωθέντων στο Φ.Α. αθλητών.>>
Μου λεει ενας φιλος: <<Δεν υπαρχει προβλημα λοιπον. Βαζεις τους τρεις πιτσιρικαδες να κανουν κατευθειαν απο πεντε φαουλ στο πρωτο δεκαλεπτο-προφανως στον απειρο πιτσιρικα των αντιπαλων-, τον πας εντεκα φορες στις βολες, τρως 10 περιπου ποντους, αλλα μετα φουλαρεις και παιζεις πλεονεκτικα με πεντε μεγαλους εναντι τεσσαρων!!!! 24.gif
Τι αλλο θ' ακουσουμε!!!!!
Ή λετε να το δουμε κι αυτο; blink.gif

Θελω να εκφρασω καποιες σκεψεις μου, αλλα νομιζω οτι ειναι θεματα για το τοπικ ΕΣΚΑΝΑ και θα ποσταρω εκει για να μη κουραζω οσους θελουν να ενημερωθουν για μεταγραφες. rolleyes.gif
hidalgo
μεγαλη κινητικοτιτα για τους παιχτες του πρωην εσπερου αφου αν δεν υπογραψουν συμβολαια
για να πανε δανεικοι καπου,μενουν ελευθεροι αφου ειναι υποχρεωτικα τα συμβολαια στην α2
jna23
QUOTE(tsili82 @ Jun 3 2009, 01:48 ) *
Μα καλα αυτος ο Καρατζας ποτε θα σταματησει να παιζει??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif




Οταν σταματησει ο Καρταζας θα σταματησω και εγω

bes82
Ερώτηση: Γνωρίζει κανείς αν θα κατέβει ο πειραϊκός στο πρωτάθλημα του χρόνου ????
tsili82
QUOTE(jna23 @ Jun 5 2009, 15:48 ) *
Οταν σταματησει ο Καρταζας θα σταματησω και εγω

Ok...!!!Τουλαχιστον ο Καρατζας πηγε να την ανεβασει την ομαδα του, ενω εσυ την εριξες...Οποτε μηπως να αρχισεις να σκεφτεσαι την αποσυρση νωριτερα????!!!
allen10
ετσι και κατι για κους-κους ο themis7 εθεαθη στην λαδοκολα καλλιθεας μαζι με τους παικτες που αναμενεται να τον ακολουθησουν στον φαρο...... επισης πολυ εσπερος θα μαζευτει προς λιμανι μερια.........
jna23
QUOTE(tsili82 @ Jun 5 2009, 15:18 ) *
Ok...!!!Τουλαχιστον ο Καρατζας πηγε να την ανεβασει την ομαδα του, ενω εσυ την εριξες...Οποτε μηπως να αρχισεις να σκεφτεσαι την αποσυρση νωριτερα????!!!

Πρόσεχε εσυ φιλε τι γραφεις ακομα δεν τελειωσανε οι μεταγραφες.

Κανονησε γιατι βλέπω το δελτίο σου κρεμασμενο στη βεραντα για να διωχνει τα πουλια


hidalgo
QUOTE(allen10 @ Jun 5 2009, 18:00 ) *
...... επισης πολυ εσπερος θα μαζευτει προς λιμανι μερια.........

καθαριζει ο ροβερ που εχει τα κονε
tsili82
QUOTE(jna23 @ Jun 5 2009, 20:51 ) *
Πρόσεχε εσυ φιλε τι γραφεις ακομα δεν τελειωσανε οι μεταγραφες.

Κανονησε γιατι βλέπω το δελτίο σου κρεμασμενο στη βεραντα για να διωχνει τα πουλια

Εδω καλα καλα δεν αρχισανε...Ετσι εκει ψηλα να το φυσαει και ο αερας!!!!

Φιλαρακι τα σκιαχτρα διωχνουν τα πουλια, και οσο να 'ναι σκιαχτρο δεν με λες???Σωστα????!!!
foinikas
QUOTE(tsili82 @ Jun 6 2009, 02:40 ) *
Εδω καλα καλα δεν αρχισανε...Ετσι εκει ψηλα να το φυσαει και ο αερας!!!!

Φιλαρακι τα σκιαχτρα διωχνουν τα πουλια, και οσο να 'ναι σκιαχτρο δεν με λες???Σωστα????!!!

PAIXTE BASKETAKI KAI AFHSTE TA AYTA PAIDIA
tsili82
QUOTE(foinikas @ Jun 8 2009, 14:27 ) *
PAIXTE BASKETAKI KAI AFHSTE TA AYTA PAIDIA

???????
basxetball
εχω ακουσει για ομαδ-ες απο πειραια πως πανε για διαλυση...ξερει κανεις τιποτα?

δεν κινειται τιποτα ρε παιδια στις ομαδες?
rover6
QUOTE(hidalgo @ Jun 5 2009, 11:35 ) *
μεγαλη κινητικοτιτα για τους παιχτες του πρωην εσπερου αφου αν δεν υπογραψουν συμβολαια
για να πανε δανεικοι καπου,μενουν ελευθεροι αφου ειναι υποχρεωτικα τα συμβολαια στην α2

κανενας δεν μενει ελευθερος .
για τα πρωτα δυο χρονια η ομαδα θεωρειται ερασιτεχνικο σωματειο με οτι ακολουθα και συνεπειες υπαρχουν.
hidalgo
QUOTE(rover6 @ Jun 9 2009, 04:20 ) *
κανενας δεν μενει ελευθερος .
για τα πρωτα δυο χρονια η ομαδα θεωρειται ερασιτεχνικο σωματειο με οτι ακολουθα και συνεπειες υπαρχουν.

οκ μολις διαβασα κ γω τη διαταξη αλλα νομιζω με αυτα που εχεις στα σκαρια οτι η χρονια θα ειναι
μια γιατι στην α1 εχει αλλο καθεστος

οι ωρες που γραφεις παντως ειναι φοβερες,για πες μας κανα καλο μαγαζι
αμα καταφερουμε να τη κοπανισουμε απο την οικογενεια,γιατι εχω μεινει πολυ πισω
esperiotis
QUOTE(hidalgo @ Jun 9 2009, 20:12 ) *
οκ μολις διαβασα κ γω τη διαταξη αλλα νομιζω με αυτα που εχεις στα σκαρια οτι η χρονια θα ειναι
μια γιατι στην α1 εχει αλλο καθεστος

οι ωρες που γραφεις παντως ειναι φοβερες,για πες μας κανα καλο μαγαζι
αμα καταφερουμε να τη κοπανισουμε απο την οικογενεια,γιατι εχω μεινει πολυ πισω


Παιδιά μην σαν πιάνει το άγχος Όλοι οι παίκτες ανήκουν στον ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟ.
rover6
QUOTE(esperiotis @ Jun 9 2009, 20:15 ) *
Παιδιά μην σαν πιάνει το άγχος Όλοι οι παίκτες ανήκουν στον ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟ.

για την ιδια ομαδα μιλαμε.
τα παιδια που ανηκουν στον εσπερο θα μιλησουν με τους παραγοντες του εσπερου και οχι με την νεα διοικηση οπως επισης και τα παιδια που ανηκουν στον ικαρο θα μιλησουν με τους παραγοντες του ικαρου.
αυτο ειναι το σωστο και το δικαιο.
foinikas
QUOTE(rover6 @ Jun 10 2009, 03:02 ) *
για την ιδια ομαδα μιλαμε.
τα παιδια που ανηκουν στον εσπερο θα μιλησουν με τους παραγοντες του εσπερου και οχι με την νεα διοικηση οπως επισης και τα παιδια που ανηκουν στον ικαρο θα μιλησουν με τους παραγοντες του ικαρου.
αυτο ειναι το σωστο και το δικαιο.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΣΥΝΧΟΝΕΥΣΗ?
rover6
QUOTE(foinikas @ Jun 10 2009, 09:25 ) *
ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΣΥΝΧΟΝΕΥΣΗ?

εγινε και πραγματικα γνωριζοντας πλεον και ολους τους ανθρωπους απο τον εσπερο αυτη η ομαδα θα γυρισει εκει που της ανηκει.
στην α1
basket4life
Σχεδον σιγουρα Κασπαριαν παει ΠΟΛΙΣ.
Στους Τραχωνες ποιος θα ειναι προπονητης?
themis7
QUOTE(basket4life @ Jun 11 2009, 18:59 ) *
Σχεδον σιγουρα Κασπαριαν παει ΠΟΛΙΣ.
Στους Τραχωνες ποιος θα ειναι προπονητης?

Πολυ καλη μεταγραφη για τον ΠΟΛΙΣ !!! Κατα την γνωμη μου το καλυτερο 2αρι περυσι της Α ΕΣΚΑΝΑ!!!
POLIS KALLITHEAS

Ο ΠΟΛΙΣ Α.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ανακοινωνει τις εξης μεταγραφες,για το ετος 2009-2010,στα πλαισια της ανανεωσης και μειωσης του μ.ορου ηλικιας:1)Κανελλης Παντελεημων απο Φοινικα Πειραια,2)Συγλετος Βασιλειος απο Πηγασο Κορυδαλλου,3)Κασπαριαν Γεωργιος απο Αετο Καλλιθεας,4)Ραλλατο Γρηγοριο απο Νικη Αμαρρουσιου,5)Μητσου Ηλια απο ευριαλη γλυφαδος,6)Σαρρη Ιωαννη απο Παλατιανη,7)Μαρκοπουλο Παναγιωτη απο θεμιστοκλη Κερατσινιου,8)Κυρομιτη Γεωργιου απο Κερατεα και 9)Μουκοβινα Δημοσθενη απο Αστερα Αγ.Δημητριου..Ανανεωσαν την συνεργασια τους οι Βαφειαδης Θεοδωρος,Μπογδανιδης Αχιλλεας,Λαζαρακοπουλος Ανδρεας,Αποστολακης Κωνσταντινος,Κρας Δημητριος,Ντανης Βασιλειος..Τους ευχαριστουμε και τους ευχομαστε καλη επιτυχια στο πολυ δυσκολο εργο τους
eskanakias
συμφωνα με πληροφοριες(τωρα μπορει να ειναι και ραδιο αρβυλα)ο πορφυρας κλεινει τζοβαρα και φωτοπουλο,ο αρης νικαιας κουφογιαννη,ελευθερια δεβεζογλου και το περα καλαιτζακη
moufas
QUOTE(eskanakias @ Jun 14 2009, 23:40 ) *
συμφωνα με πληροφοριες(τωρα μπορει να ειναι και ραδιο αρβυλα)ο πορφυρας κλεινει τζοβαρα και φωτοπουλο,ο αρης νικαιας κουφογιαννη,ελευθερια δεβεζογλου και το περα καλαιτζακη


Και εγώ τις ίδιες πληροφορίες έχω......Ο Αετός θα κατεβάσει τελείως διαφορετική ομάδα του χρόνου.Ο Κασπαριάν πήγε Πόλις και ο Τζανής μάλλον σταματάει. Επέστρεψε ο Μυλωνάς, παίρνει πακέτο Κουτσουβά-Βαρδάλο απο Ακαδημία και κοιτάζει προς Έσπερο και δανεικούς από Ίκαρο.
Alexos
Εχω πληροφορια οτι η τερψιθεα ειναι πολυ κοντα με τον γιαννακοπουλο π επαιζε περυσι στον πολις........
blackpower33
το ελληνικο νομιζω πως ειναι πολυ κοντα ωστε να ολοκληρωσει τη μεταγραφη του μπουτα απο την τερψιθεα κ απο οσο γνωριζω δοκιμαζει κ αλλους παικτες...απο γ εσκανα κανενα μεταγραφικο??μ κανε εντυπωση η μεταγραφη του βαρδαλου στον αετο!
moufas
QUOTE(blackpower33 @ Jun 15 2009, 16:36 ) *
μ κανε εντυπωση η μεταγραφη του βαρδαλου στον αετο!


Θετική ή αρνητική εντύπωση?Επειδή δεν είμαι σχετικός και δεν τον έχω δει να παίζει ούτε αυτόν ούτε τον Κουτσουβά (να με συγχωρέσουν τα παιδιά) τι είδους παίκτες ειναι και πιστεύεις οτι μπορούν να σταθούν άξια στην α εσκανα?
shot.gif
blackpower33
χωρισ να θελω να γινω κακοσ δεν νομιζω πως ειναι κ οι καλυτερη επιλογη αλλα ποτε δεν ξερεισ πως μεσα απο προπονηση μπορει να ταιριαξουν στην ομαδα!παικτης για α εσκανα δεν ειναι μπορει να γινει ομως...
leonkalf
bball.gif Προπονητής στην Προοδευτική ο μέχρι πρότινος παίκτης της, Πέτρος Καρβούνης.


bball.gif Στην Δραπετσώνα πάνε Σώζων και Ηρακλής Αγγελόπουλος (από Φοίνικα Π.), Μαγγιώρος (τη χρονιά που τέλειωσε, στο Ρέντη), Ιωαννίδης (από Θεμιστοκλή).
ZeLL
QUOTE(leonkalf @ Jun 15 2009, 17:24 ) *
bball.gif Προπονητής στην Προοδευτική ο μέχρι πρότινος παίκτης της, Πέτρος Καρβούνης.


bball.gif Στην Δραπετσώνα πάνε Σώζων και Ηρακλής Αγγελόπουλος (από Φοίνικα Π.), Μαγγιώρος (τη χρονιά που τέλειωσε, στο Ρέντη), Ιωαννίδης (από Θεμιστοκλή).



Θελω να ενημερωσω ως εκπροσωπος της Δραπετσωνας , οτι δεν εχει πραγματοποιηθει καμια μεταγραφη ακομα και οταν γινει αυτο θα ανακοινωθει απο τη Δραπετσωνα και απο κανενα αλλο .
ikarosbc
Καλημερα.

Νεος προπονητης στον Ικαρο Ν. Σμυρνης ο Σακης Παραλικας!!!!!!!!

Θα επανελθω με λεπτομεριες.
neos
Περαμα αγορασε την θεση του icbs και θα πορευτει στην α2 με τον ιδιο κορμο και λιγες προσθηκες και ας πεσουν ετσι ωστε να τα σπρωξουν την επομενη χρονια.Οποτε φοινικας γ εθνικη ο οποιος δηλωσε συμμετοχη και θα κατεβει κανονικα.Αρα αστερας σιγουρα α εσκανα και μενει να δουμε αν δεν κατεβει ο θεμιστοκλης οποτε την θεση του θα την παρει η τερψιθεα.Πρωτεας μαλλον πηρε η ειναι κοντα με βελιζιωτη και βλαχο απο κορωπι.Φωτοπουλος εκλεισε πορφυρα που μαλλον παιρνει τζοβαρα και μπορει και φραττα.Καλαιτζακης στο περα στεφανιδης μαλλον σταματαει χολεβας εμεινε και βαμβακας το ιδιο.Βαρη θελει παυλογιαννη και ρεντης πρεπει να πηρε ευθυμιου απο σπορτινγκ παλιο παικτη περιστεριου και π.φαληρου.Αετος μαλλον παιρνει καραντανα απο πορφυρα και βλασσοπουλο απο εσπερο.Γυρισε ο μυλωνας και πηρε βαρδαλο και κουτσουβα.Αθανασακης επισης εμεινε πορφυρα.
deksi_pag
QUOTE(neos @ Jun 17 2009, 01:15 ) *
Περαμα αγορασε την θεση του icbs και θα πορευτει στην α2 με τον ιδιο κορμο και λιγες προσθηκες και ας πεσουν ετσι ωστε να τα σπρωξουν την επομενη χρονια.Οποτε φοινικας γ εθνικη ο οποιος δηλωσε συμμετοχη και θα κατεβει κανονικα.Αρα αστερας σιγουρα α εσκανα και μενει να δουμε αν δεν κατεβει ο θεμιστοκλης οποτε την θεση του θα την παρει η τερψιθεα.Πρωτεας μαλλον πηρε η ειναι κοντα με βελιζιωτη και βλαχο απο κορωπι.Φωτοπουλος εκλεισε πορφυρα που μαλλον παιρνει τζοβαρα και μπορει και φραττα.Καλαιτζακης στο περα στεφανιδης μαλλον σταματαει χολεβας εμεινε και βαμβακας το ιδιο.Βαρη θελει παυλογιαννη και ρεντης πρεπει να πηρε ευθυμιου απο σπορτινγκ παλιο παικτη περιστεριου και π.φαληρου.Αετος μαλλον παιρνει καραντανα απο πορφυρα και βλασσοπουλο απο εσπερο.Γυρισε ο μυλωνας και πηρε βαρδαλο και κουτσουβα.Αθανασακης επισης εμεινε πορφυρα.

σωστος ο νεος!!!
smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.