Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑΝΑ 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
themis7
QUOTE(sakiskal @ Jun 29 2009, 09:36 ) *
Η Δραπετσωνα ειναι στην ευχαριστη θεση να ενημερωσει για την εναρξη της συνεργασιας με τους εξης αθλητες:
Αγγελοπουλο Σωζων απο Φοινικα Καλλιπολης με ελευθερη μεταγραφη
Αγγελοπουλο Ηρακλή απο Φοινικα Καλλιπολης με ελευθερη μεταγραφη
Μαγγιωρο Σταθη απο Ρεντη με ελευθερη μεταγραφη
Μαματα Γιωργο απο ΓΣ Περαματος-Ερμης-Αρκαδικος-ICBS με δανεισμο 1 ετους.
Αντωνοπουλο Νικο απο Πήγασο Κορυδαλλου με ελευθερη μεταγραφη

Επισης η ομαδα γνωσρτοποιει για την ανανεωση της συνεργασιας της με τον Κανελλοπουλο Σταθη και τον Παναγιωτοπουλο Παναγιωτη οι οποιοι ανηκουν πλεον στο δυναμικο της Δραπετσωνας με μεταγραφη και οχι δανεικοι.

Τελος η ομαδα ανακοινωνει την ανανεωση της συνεργασιας της για εναν χρονο με τον Παναγοπουλο Στεφανο
Συνεχιζουν κανονικα οι Κουτσουκος Γιωργος, Κωνσταντινου Παναγιωτης, Καρελας Στελιος, Διαθεσοπουλος Γιωργος, Περζικιανιδης Χρηστος.
Μοναδικη απωλεια η στρατολογηση του Αρμανιδη Ηλια που θα λειψει για την φετινη χρονια.

Απομενουν 2 κινησεις για την ολοκληρωση του ροστερ για την φετινη σεζον.
Ευχομαστε σε ολα τα παιδια νεα και παλια καλη επιτυχια και επιτευξη ολων των στοχων για την νεα σεζον με υγεια


Δεν ανεφερες την πιο σημαντικη μεταγαρφη .... ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
sakiskal
Η μεταγραφη που αναφερεις δεν εχει ολοκληρωθει ακομη... Μολις υπογραψουν παιχτης, η ομαδα που ανηκει (η ο προεδρος που ανηκει!!!) και σταλει το δελτιο του στην ομοσπονδια θα ανακοινωθει πρωτα απ' ολα σ' αυτο το σαιτ. Ο Μιχαλης ειναι στις δυο προσθηκες που απομενουν οπως ανεφερα.

Ikaros bc τα παρατσουκλια οχι ακομη, αλλα κατα την διαρκεια της χρονιας και στο τελος μακαρι να εχουμε ανακοινωσεις σε εορταστικο κλιμα οπως και φετος...
Σε ευχαριστω παντως για τα καλα σου λογια...
leonkalf
QUOTE (themis7 @ Jun 25 2009, 14:43 ) *
ΝΙΚΟΣ ΜΑΚΟΣ στον Αστερα Αγιου Δημητριου... Ψηλος με φαρμακερο τριποντο....

Και Χρήστος Καρκανιάς (από ΕΑ Νικαίας), Βασίλης Γαλαράς (από Βάρη) στην ίδια ομάδα.
themis7
QUOTE (sakiskal @ Jun 29 2009, 19:15 ) *
Η μεταγραφη που αναφερεις δεν εχει ολοκληρωθει ακομη... Μολις υπογραψουν παιχτης, η ομαδα που ανηκει (η ο προεδρος που ανηκει!!!) και σταλει το δελτιο του στην ομοσπονδια θα ανακοινωθει πρωτα απ' ολα σ' αυτο το σαιτ. Ο Μιχαλης ειναι στις δυο προσθηκες που απομενουν οπως ανεφερα.


O ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ απο χθες ειναι αποδεσμευμενος απο τον Θεμιστοκλη την ομαδα που αγωνιστηκε τα 3 τελευταια ετη και γιορτασε μαζι της 2 ανοδους.... Καλη συνεχεια στον Μιχαλη...
basketsofos
QUOTE(leonkalf @ Jun 30 2009, 11:23 ) *
Και Χρήστος Καρκανιάς (από ΕΑ Νικαίας), Βασίλης Γαλαράς (από Βάρη) στην ίδια ομάδα.

καλές μεταγραφες για Αστέρα που θα έχει δύσκολο εργο φετος.περιεργο που πρωτη φορα του υιού μουκοβίνα που θα ειναι αντιπαλος με τον πατερα και την ομαδα που τον ανέδειξε!!!

QUOTE(themis7 @ Jun 30 2009, 12:27 ) *
O ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ απο χθες ειναι αποδεσμευμενος απο τον Θεμιστοκλη την ομαδα που αγωνιστηκε τα 3 τελευταια ετη και γιορτασε μαζι της 2 ανοδους.... Καλη συνεχεια στον Μιχαλη...

περιζήτητος ο ιωαννιδης θα γινει,πολυ καλος παικτης και πολυ καλό παιδι.πληροφοριες μου λενε οτι εκλεισε σε ομαδα λιγο πιο μακρυα απο εκει που επαιζε περσι.

QUOTE(leonkalf @ Jun 30 2009, 11:23 ) *
Και Χρήστος Καρκανιάς (από ΕΑ Νικαίας), Βασίλης Γαλαράς (από Βάρη) στην ίδια ομάδα.

λεωνιδα εσυ που θα παίξεις φετος?
sthnapexw
QUOTE(leonkalf @ Jun 30 2009, 11:23 ) *
Και Χρήστος Καρκανιάς (από ΕΑ Νικαίας), Βασίλης Γαλαράς (από Βάρη) στην ίδια ομάδα.


Καλή επιτυχία και στα 2 παιδιά...βομβαρδισμός προβλέπεται από δύο ικανότατους πιστολέρο!!! shot.gif
berry the truth
Τελικά τι θα γίνει με τον Θεμιστοκλή? Θα κατέβει ομάδα; Ακόμα οι 5οι της Β, Γ, Δ δεν ξέρουν σε ποια κατηγορία θα αγωνιζονται...τι μεταγραφικό σχεδιασμό να κάνουν; Αθάνατη Ελλαδάρα...Καλά από την ΕΣΚΑΝΑ βέβαια δεν περίμενα να επέμβει...Πάντως, η Τερψιθέα έχει ρίξει βαριά χαρτιά στο τραπέζι και σε όποια κατηγορία και να παίξει βλέπω να γίνονται τρελά γλέντια...γενικά, τα νότια προάστια θα έχουν την τιμητική τους αφού και στην Βούλα χτυπάνε δυνατά...Εκτός από αυτούς που είπατε, πήρανε και τον Χατζηκίδη από Ικαρο...

Jame-Li
Ξερει κανεις μεταγραφες για Ε.Α.Νικαιας????
lord
QUOTE(berry the truth @ Jul 1 2009, 11:55 ) *
Τελικά τι θα γίνει με τον Θεμιστοκλή? Θα κατέβει ομάδα; Ακόμα οι 5οι της Β, Γ, Δ δεν ξέρουν σε ποια κατηγορία θα αγωνιζονται...τι μεταγραφικό σχεδιασμό να κάνουν; Αθάνατη Ελλαδάρα...Καλά από την ΕΣΚΑΝΑ βέβαια δεν περίμενα να επέμβει...Πάντως, η Τερψιθέα έχει ρίξει βαριά χαρτιά στο τραπέζι και σε όποια κατηγορία και να παίξει βλέπω να γίνονται τρελά γλέντια...γενικά, τα νότια προάστια θα έχουν την τιμητική τους αφού και στην Βούλα χτυπάνε δυνατά...Εκτός από αυτούς που είπατε, πήρανε και τον Χατζηκίδη από Ικαρο...

πολυ δυνατη η ομαδα της βουλας φετος! νομιζω πως μαζι με τον πορφυρα και ισως και το περα ειναι τα ακλωνητα φαβορι για την ανοδο στην γ εθνικη!
θα κριθει στο ποιος θα εχει την περισσοτερη υπομονη και μεγαλυτερη διαρκεια!
δινω προτεραιοτητα στη βουλα μετα στον πορφυρα και τριτο το περα!
navygr
QUOTE(milspa @ Jun 28 2009, 19:56 ) *
ti exelixeis.
afou o kalabrias leei oti an den figei apo tin dafnh 8a to kopsei to basket.
kai oti xwris lefta den pezei.
kala ta xerw?


Καλησπερα σας.
Ευχομαι καλες διακοπες και καλο καλοκαιρι και επιστροφη το Σεπτεμβρη με ομορφο μπασκετ.
Δε μπορω να μην απαντησω στον φιλο milspa, χωρις να τον ξερω, οτι οποιος θελει χρηματα γινεται επαγγελματιας στον χωρο, ενεργει σαν επαγγελματιας, και δεν βγαζει σε πλειστηριασμο το δελτιο του σε ερασιτεχνικες ομαδες που συντηρουνται με δυσκολια απο ανθρωπους χωρις οικονομικη επιφανεια και οφελος.
PINELI
καλησπερα!!! να ρωτησω...... ποια ομαδα ειναι στην α εσκανα ανδρων απο τα μεγαρα? εκτος απο τη ν.ε.μ που ανεβηκε φετος στη β....
ikarosbc
QUOTE(PINELI @ Jul 1 2009, 22:53 ) *
καλησπερα!!! να ρωτησω...... ποια ομαδα ειναι στην α εσκανα ανδρων απο τα μεγαρα? εκτος απο τη ν.ε.μ που ανεβηκε φετος στη β....

Υπαρχει αλλη μια στην Α! κατηγορια η οποια ονομαζεται Μεγαρα.
gallistis
ξερουμε αν ο σταυρακοπουλος θα συνεχισει στον αετο καλλιθεας και φετος?
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gallistis @ Jul 2 2009, 01:45 ) *
ξερουμε αν ο σταυρακοπουλος θα συνεχισει στον αετο καλλιθεας και φετος?


κανονικοτατα
PINELI
μηπως ξερει κανεις να μου πει η ομαδα των μεγαρων της α εσκανα, ποιο ειναι το γηπεδο της κ που ειναι ακριβως στα μεγαρα?
themis7
Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ πηρε τον ΒΑΓΓΕΛΗ ΠΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ που επαιζε στον Αρη Πετρουπολης !!!!!!!!!
Θα γινεται διαγωνισμος τριποντων απο τους ψηλους της ΕΣΚΑΝΑ φετος......
deksi_pag
απο β' εσκανα τι νεα υπαρχουν?ποιες ομαδεσ εκτος απο δραπετσωνα εχουν δυναμωσει αρκετα?
sakiskal
Η Δραπετσωνα ανακοινωνει την αποκτηση του Μιχαλη Ιωαννιδη απο τον Θεμιστοκλη. Του ευχομαστε καλη επιτυχια.
foinikas
QUOTE(sakiskal @ Jul 2 2009, 19:16 ) *
Η Δραπετσωνα ανακοινωνει την αποκτηση του Μιχαλη Ιωαννιδη απο τον Θεμιστοκλη. Του ευχομαστε καλη επιτυχια.

O IVANNIDHS EINAI PAIXTARAS KAI THA PAEI POLY KALA H DRAPETSONA.PANTOS EXOYN MISHGA TO BASKET ME AYTO TON NOMO GIATI EXOYN BGEI OLA TA TSOGLANIA 17 18 XPONON KAI ZHTANE LEFTA GIA NA PANE SE MIA OMADA.ALLA OTAN ARXISEI TO PROTATHLIMA TA TOYS PERILABOYN OI AGONES MOY KAI PISTEYO TO IDIO NA KANOYN OLOI OI 30ARHDES.GIA NA TOYS FYGEI H MAGIA.XAIRETISMATA SE OLOYS TOS TRIANTARHDES KAI ELPIZO SE KALES MAXES TO XEIMONA.SANTA SOFIA
Jabar
QUOTE(foinikas @ Jul 3 2009, 08:48 ) *
O IVANNIDHS EINAI PAIXTARAS KAI THA PAEI POLY KALA H DRAPETSONA.PANTOS EXOYN MISHGA TO BASKET ME AYTO TON NOMO GIATI EXOYN BGEI OLA TA TSOGLANIA 17 18 XPONON KAI ZHTANE LEFTA GIA NA PANE SE MIA OMADA.ALLA OTAN ARXISEI TO PROTATHLIMA TA TOYS PERILABOYN OI AGONES MOY KAI PISTEYO TO IDIO NA KANOYN OLOI OI 30ARHDES.GIA NA TOYS FYGEI H MAGIA.XAIRETISMATA SE OLOYS TOS TRIANTARHDES KAI ELPIZO SE KALES MAXES TO XEIMONA.SANTA SOFIA

Σε παρακαλώ γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες.Απέφευγε τις προκλήσεις,φαντάσου να βγεί ένας 17άρης και να σου γράψει
ελάτε όλοι μαζί στους παπούδες 30+με αρθριτικά να τους πετάξουμε το πληκτρολόγιο στο κεφάλι και αν μπορούν ας μας φτάσουν. smiley.gifΑστειεύομαι για να καταλάβεις ότι τη γνώμη μας τη στηρίζουμε σε επιχειρήματα χωρίς προκλήσεις.
Ελπίζω να μην δούμε περίεργες καταστάσεις το χειμώνα.
foinikas
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΛΕΟ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ.ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΛΕΦΤΑ......ΚΙΑ ΤΟΥ ΧΠΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΦΤΥΣΙΜΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ.ΣΩΣΤΑ?
ikarosbc
QUOTE(foinikas @ Jul 3 2009, 13:26 ) *
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΛΕΟ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ.ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΛΕΦΤΑ......ΚΙΑ ΤΟΥ ΧΠΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΦΤΥΣΙΜΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ.ΣΩΣΤΑ?

Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος;
Ποιοι ζητανε χρηματα, απο ποιες ομαδες και ποσα;
Γιατι ετσι γενικως δε λεει τιποτε.
ikarosbc
QUOTE(foinikas @ Jul 3 2009, 13:26 ) *
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΛΕΟ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ.ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΛΕΦΤΑ......ΚΙΑ ΤΟΥ ΧΠΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΦΤΥΣΙΜΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ.ΣΩΣΤΑ?

Κατα μεσο ορο η καθε ομαδα θα εχει στη 12αδα της τουλαχιστον 3 παικτες κατω των 20.
Στην Α! κατ. 14 ομαδες Χ 3 νεαρους ισον 42 συνολο και αλλοι 42 στη Β! τελικα 84 νεαροι περιπου.
Ολοι αυτοι λοιπον ζητουν εκβιαστικα χρηματα για να παιξουν;
Μηπως ξερεις 1-2 περιπτωσεις μονο και εξ αιτιας αυτων τσουβαλιαζεις και βριζεις και τους υπολοιπους 80;
Ενα μικρο χαρτζιλικι 50-100 ευρω δινει στους μικρους και η ομαδα μου, για τα εξοδα τους (βενζινες κλπ).
Σε πειραξε η αποφαση για τους νεαρους και δε σε πειραξε η αποφαση για τους 30αρηδες;
Ενα απ' αυτα τα τσογλανια κ.α. που αναφερεις τυχαινει να ειναι γυιος μου.
Περιμενω 3 ωρες ν΄απαντησεις. Μπαινεις, βγαινεις αλλα δεν απαντας.
Αν δεν απαντησεις σ' αυτα που σε ρωταω, σημαινει οτι εισαι ενας κοινος συκοφαντης και τιποτενιος υβριστης.
dirk10
αυτα τα ορια με τις ηλικιες και αλλα πολλα που παει να περασει η ομοσπονδια μονο στην ελλαδα γινονται!ολοι εχουν δικαιωμα στον αθλητισμο δεν γινεται να περνουν τετοιες αποφασεις.παντως απ οτι ακουω αρκετοι μικροι εχουν ανεβασει το κασε τους η προσπαθουν να το κανουν..να ρωτησω αν ξερει καποιος απο γ θα πεσουν καμια 8αρια περιπου μετα οι ομαδες απο εσκα εσκανα τι γινεται παιζουν μπαραζ??γενικα με τα τοπικα τι θα γινει?
ikarosbc
QUOTE(dirk10 @ Jul 4 2009, 00:41 ) *
αυτα τα ορια με τις ηλικιες και αλλα πολλα που παει να περασει η ομοσπονδια μονο στην ελλαδα γινονται!ολοι εχουν δικαιωμα στον αθλητισμο δεν γινεται να περνουν τετοιες αποφασεις.παντως απ οτι ακουω αρκετοι μικροι εχουν ανεβασει το κασε τους η προσπαθουν να το κανουν..να ρωτησω αν ξερει καποιος απο γ θα πεσουν καμια 8αρια περιπου μετα οι ομαδες απο εσκα εσκανα τι γινεται παιζουν μπαραζ??γενικα με τα τοπικα τι θα γινει?

Απαντω στο τοπικ ΕΣΚΑΝΑ.
foinikas
μπαμπα μην αρπαζεσαι δεν ειπα για τον γιο σοθ κατι.την αληθεια λεο και οσο για τα χαρτζιλικια εμεισ που ειμαστε πανο απο 30 βαζαμε λεφτα απο την τσεπη μασ για ναπαμε να κανουμε το κεφι μασ και οχι να μασ δινουν οποσ λεσ χαρτζιλικι για να παιξουμε.ασχετο αν καποιοι απο εμασ στην πορεια πηραμε λεφτα για να παιξουμε.απλα το αξιζαμε και τα πειραμε.οχιγιατι μερικοι μπαμπαδεσ γυρνανε τα παιδακια απο ομαδα σε ομαδα και τα βγαζουν στον πληστιριασμο.και θα απανταο οποτε μουαρεσει μπαμπα
ikarosbc
QUOTE(foinikas @ Jul 4 2009, 08:44 ) *
μπαμπα μην αρπαζεσαι δεν ειπα για τον γιο σοθ κατι.την αληθεια λεο και οσο για τα χαρτζιλικια εμεισ που ειμαστε πανο απο 30 βαζαμε λεφτα απο την τσεπη μασ για ναπαμε να κανουμε το κεφι μασ και οχι να μασ δινουν οποσ λεσ χαρτζιλικι για να παιξουμε.ασχετο αν καποιοι απο εμασ στην πορεια πηραμε λεφτα για να παιξουμε.απλα το αξιζαμε και τα πειραμε.οχιγιατι μερικοι μπαμπαδεσ γυρνανε τα παιδακια απο ομαδα σε ομαδα και τα βγαζουν στον πληστιριασμο.και θα απανταο οποτε μουαρεσει μπαμπα

Εσυ λες πηρες χρηματα με την αξια σου (?).
Εγω 20 χρονια πριν απο σενα δεν πηρα ποτε χρηματα. Μονο ξοδευα απο την τσεπη μου.
Τι πρεπει να κανω λοιπον να τα βαλω μαζι σου και με τους υπολοιπους που πληρωνονται και ν' αρχισω να βριζω;
Οι καιροι αλλαξαν. Ανα δεκαετια περιπου τα δεδομενα αλλαζουν.
Ποτε μου δε λειτουργησα σαν <μπαμπας>. Ο γυιος μου δεν πληρωνεται.
Οι ομαδες λογω του νεαρου της ηλικιας των παικτων συζητανε με τους γονεις τους.
Μ' αυτους να τα βαλεις κι οχι με τα παιδια.
Γραφω επωνυμα κι εχω δηλωσει και την ιδιοτητα μου. Δεν κρυβομαι πισω απο ψευδωνυμα.
Σ'αυτα που σε ρωτησα δεν απαντας αλλα γινεσαι και ειρωνας!
Οποτε αυτα που εχω αναφερει για το ατομο σου ισχυουν.
Jabar
QUOTE(foinikas @ Jul 4 2009, 08:44 ) *
μπαμπα μην αρπαζεσαι δεν ειπα για τον γιο σοθ κατι.την αληθεια λεο και οσο για τα χαρτζιλικια εμεισ που ειμαστε πανο απο 30 βαζαμε λεφτα απο την τσεπη μασ για ναπαμε να κανουμε το κεφι μασ και οχι να μασ δινουν οποσ λεσ χαρτζιλικι για να παιξουμε.ασχετο αν καποιοι απο εμασ στην πορεια πηραμε λεφτα για να παιξουμε.απλα το αξιζαμε και τα πειραμε.οχιγιατι μερικοι μπαμπαδεσ γυρνανε τα παιδακια απο ομαδα σε ομαδα και τα βγαζουν στον πληστιριασμο.και θα απανταο οποτε μουαρεσει μπαμπα

Mην αρπαζεσαι την αληθεια λεω και οσο για τα χαρτζιλικια εμεις, που ειμαστε πανω απο 30, βαζαμε λεφτα απο την τσεπη μας για να παμε να κανουμε το κεφι μας και οχι να μας δινουν, οπως λες χαρτζιλικι για να παιξουμε.Ασχετο αν καποιοι απο εμας, στην πορεια πηραμε λεφτα για να παιξουμε.Απλα το αξιζαμε και τα πήραμε.Οχι γιατι μερικοι , γυρνανε τα παιδακια απο ομαδα σε ομαδα και τα βγαζουν στον πλειστηριασμο.Εχω το δικαίωμα να απαντώ οποτε μου αρεσει.
Αν ήταν γραμμένο έτσι δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα.Θα υπήρχε όλο το νόημα,θα ήταν ευγενικό και θα ήταν ένα ποστ που θα μπορούσε να προκαλέσει μία ενδιαφέρουσα συζήτηση.Τώρα αντί να τονίσεις την ουσία κατά την γνώμη σου,τονίζεις την ειρωνεία και την πρόκληση.
Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

+1 φάουλ.
zikos
QUOTE(ikarosbc @ Jul 4 2009, 09:40 ) *
Εσυ λες πηρες χρηματα με την αξια σου (?).
Εγω 20 χρονια πριν απο σενα δεν πηρα ποτε χρηματα. Μονο ξοδευα απο την τσεπη μου.
Τι πρεπει να κανω λοιπον να τα βαλω μαζι σου και με τους υπολοιπους που πληρωνονται και ν' αρχισω να βριζω;
Οι καιροι αλλαξαν. Ανα δεκαετια περιπου τα δεδομενα αλλαζουν.
Ποτε μου δε λειτουργησα σαν <μπαμπας>. Ο γυιος μου δεν πληρωνεται.
Οι ομαδες λογω του νεαρου της ηλικιας των παικτων συζητανε με τους γονεις τους.
Μ' αυτους να τα βαλεις κι οχι με τα παιδια.
Γραφω επωνυμα κι εχω δηλωσει και την ιδιοτητα μου. Δεν κρυβομαι πισω απο ψευδωνυμα.
Σ'αυτα που σε ρωτησα δεν απαντας αλλα γινεσαι και ειρωνας!
Οποτε αυτα που εχω αναφερει για το ατομο σου ισχυουν.


Το προβλημα αρχιζει απο το σημειο εκεινο που οι μπαμπαδες μετατρεπονται σε manager & τα παιδιά μαθαίνουν απο τα 18 να απαιτουν χρήματα για να παιξουν.. Μπορει να αλλάζουν τα δεδομένα & να παιρνούν οι δεκαετίες αλλα δεν πρεπει να αλλάζει η φιλισοφία.. οι ευθυνες βαρύνουν όλους.. οταν οι συζήτηση μεταξύ παραγόντων & μπαμπάδων είναι οχι η συμμετοχή του παιδιού στην ομάδα & η απόκτηση οσο το δυνατόν μεγαλύτερης αγωνιστικής εμπειρίας αλλά οι οικονομικές απολαβές & η εξασφάλισή τους τότε μετα από 7-8 χρόνια που θα είναι 25-26 χρόνων μπορεί να μην έχεις δημιουργήσει έναν φοβερό αθλητή αλλά σίγουρα θα έχεις εναν πετυχημένο οικονομικό μετανάστη σε βάρος κάποιων που θέλουν να κάνουν το χόμπυ τους & πληρώνουν για αυτό...
basketsofos
QUOTE(themis7 @ Jul 2 2009, 14:42 ) *
Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ πηρε τον ΒΑΓΓΕΛΗ ΠΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ που επαιζε στον Αρη Πετρουπολης !!!!!!!!!
Θα γινεται διαγωνισμος τριποντων απο τους ψηλους της ΕΣΚΑΝΑ φετος......

πολύ καλή μεταγραφή ο παριανόπουλος ειναι ισως ο καλύτερος σουτερ ψηλός της κατηγορίας,μαζι με φωτόπουλο θα κανουν θαύματα,με αυτη την μεταγραφή η προο γινεται φαβορι μαζι με πορφύρα και βούλα.θα ειναι το πιο ανταγωνιστικο και συναρπαστικο πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων,και για ανοδο και για υποβιβασμό,ειδικά αν στην θέση του θεμιστοκλή ανεβει η τερψιθέα τοτε οι ομαδες δυναμωνουν περισότερο.αν τελικά γινει η αναδιαρθρωση της Γ εθνικής ποσες ομαδες θα πεφτουν του χρόνου??????
berry the truth
του χρόνου δεν αποκλείεται να πέσουν μέχρι και 9 ομάδες από την α εσκανα...γιατί από αυτές που παίζουν στην γ εθνική όπως είναι τώρα, ζήτημα είναι να παραμείνει η μία...οι άλλες θα πέσουν με τους νέους κανονισμούς...οπότε ρωτάω εγώ ποια ομάδα θα δεχτεί να ανέβει να παίξει στην α εσκανά όταν από τις 14 ομάδες, 1 ανεβαίνει, 9 πέφτουν, και 4 μένουν? εγώ αν ήμουν στην θέση της τερψιθέας ή της γλυφάδας ή ακόμα και του αστέρα θα το σκεφτόμουν πολύ...από αυτές, η μόνη που μπορεί να σταθεί με το υπάρχον ρόστερ στην α εσκανα είναι η τερψιθέα αλλά και πάλι θα είναι ρίσκο...

αν παίξει στην β κατηγορία, θα ανέβει (μπορεί και αήττητη)...αν παίξει στην α θα παλέψει να είναι στην πρώτη πεντάδα για να παραμείνει! γλυφάδα και αστέρας πρέπει να αλλάξουν το μισό ρόστερ για να σταθούν στην α...
tsili82
QUOTE(berry the truth @ Jul 4 2009, 12:46 ) *
του χρόνου δεν αποκλείεται να πέσουν μέχρι και 9 ομάδες από την α εσκανα...γιατί από αυτές που παίζουν στην γ εθνική όπως είναι τώρα, ζήτημα είναι να παραμείνει η μία...οι άλλες θα πέσουν με τους νέους κανονισμούς...οπότε ρωτάω εγώ ποια ομάδα θα δεχτεί να ανέβει να παίξει στην α εσκανά όταν από τις 14 ομάδες, 1 ανεβαίνει, 9 πέφτουν, και 4 μένουν? εγώ αν ήμουν στην θέση της τερψιθέας ή της γλυφάδας ή ακόμα και του αστέρα θα το σκεφτόμουν πολύ...από αυτές, η μόνη που μπορεί να σταθεί με το υπάρχον ρόστερ στην α εσκανα είναι η τερψιθέα αλλά και πάλι θα είναι ρίσκο...

αν παίξει στην β κατηγορία, θα ανέβει (μπορεί και αήττητη)...αν παίξει στην α θα παλέψει να είναι στην πρώτη πεντάδα για να παραμείνει! γλυφάδα και αστέρας πρέπει να αλλάξουν το μισό ρόστερ για να σταθούν στην α...

Μια παρατηρηση στο παραπανω. Οι ειδηδη της αναδιαρθωσης της Γ' Εθνικης (απο 4 ομιλοι των 14 να γινουν 2 ομιλοι των 16), που θα εχει τα αποτελεσματα που αναφερεις, δεν ειναι αποφασισμενη. Ειναι μονο στη σκεψη των παραγοντων της Ε.Ο.Κ. Δεν αποκλειεται να συμβει κατι τετοιο, αλλα ουτε μπορει να θεωρειται δεδομενο.
ikarosbc
QUOTE(zikos @ Jul 4 2009, 11:39 ) *
Το προβλημα αρχιζει απο το σημειο εκεινο που οι μπαμπαδες μετατρεπονται σε manager & τα παιδιά μαθαίνουν απο τα 18 να απαιτουν χρήματα για να παιξουν.. Μπορει να αλλάζουν τα δεδομένα & να παιρνούν οι δεκαετίες αλλα δεν πρεπει να αλλάζει η φιλισοφία.. οι ευθυνες βαρύνουν όλους.. οταν οι συζήτηση μεταξύ παραγόντων & μπαμπάδων είναι οχι η συμμετοχή του παιδιού στην ομάδα & η απόκτηση οσο το δυνατόν μεγαλύτερης αγωνιστικής εμπειρίας αλλά οι οικονομικές απολαβές & η εξασφάλισή τους τότε μετα από 7-8 χρόνια που θα είναι 25-26 χρόνων μπορεί να μην έχεις δημιουργήσει έναν φοβερό αθλητή αλλά σίγουρα θα έχεις εναν πετυχημένο οικονομικό μετανάστη σε βάρος κάποιων που θέλουν να κάνουν το χόμπυ τους & πληρώνουν για αυτό...

Συμφωνω απολυτα.
Μαζι σου κι εγω.
Τη φιλοσοφια ομως δε τη διαμορφωσα εγω και αδυνατω μονος μου να την ανατρεψω.
Πρεπει ολοι μαζι να προσπαθησουμε ν' αλλαξει.
Απο του να βριζουμε ομως και να βαζουμε ολα τα παιδια στο ιδιο τσουβαλι απεχει πολυ.
Στο κατω κατω δεν φταινε τα ιδια απολυτα.
Οπως λες οι γονεις και οι παραγοντες πρεπει ν' αλλαξουν νοοτροπια.
Αλλωστε πιστευω οτι η πενιχρη μειοψηφια των νεαρων λειτουργει ετσι.
PINELI
κανενα νεο για της οαμδες της γ εσκανα? το ελληνικο, τα ταταυλα, το πευκο κ πολλες αλλες δεν εχουνε αλλλαξει ροστερ καθολου? καποιος που ξερει κατι να μας ενημερωσει? afro.gif
where_amazing_happens
QUOTE(ikarosbc @ Jul 4 2009, 13:20 ) *
Συμφωνω απολυτα.
Μαζι σου κι εγω.
Τη φιλοσοφια ομως δε τη διαμορφωσα εγω και αδυνατω μονος μου να την ανατρεψω.
Πρεπει ολοι μαζι να προσπαθησουμε ν' αλλαξει.
Απο του να βριζουμε ομως και να βαζουμε ολα τα παιδια στο ιδιο τσουβαλι απεχει πολυ.
Στο κατω κατω δεν φταινε τα ιδια απολυτα.
Οπως λες οι γονεις και οι παραγοντες πρεπει ν' αλλαξουν νοοτροπια.
Αλλωστε πιστευω οτι η πενιχρη μειοψηφια των νεαρων λειτουργει ετσι.


Συμφωνω με την αποψη αυτη. Ο "κυριος" Φοινικας πρεπει να μαθει να μην γενικευει ολες τις καταστασεις. Αυριο μεθαυριο τα δικα του παιδια θα παιζουν μπασκετ και δεν θα θελει με τιποτα να βλεπει καποιους ανω το 30 να σκεφτονται με αυτη την νοοτροπια.Οπως επισης και οι γονεις δεν θα πρεπει να πηγαινουν τα παιδια τους σπρωχνοντας.Στα κατω της γραφης οποιος θελει παιζει, οποιος θελει ζητα χρηματα, οποιος θελει πληρωνει... Δημοκρατια εχουμε και δεν χωρανε τραμπουκισμοι.
alpapamarin
Το Ελληνικό έχει ανέβει στην Β' ΕΣΚΑΝΑ. Ίσως και τα Ταταύλα με τις αναδιαρθρώσεις...
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(alpapamarin @ Jul 4 2009, 17:05 ) *
Το Ελληνικό έχει ανέβει στην Β' ΕΣΚΑΝΑ. Ίσως και τα Ταταύλα με τις αναδιαρθρώσεις...


Σχετικά με αυτά που είπες......

Οκ εσείς έχετε ανέβει!!! Αρμενική και Ταταυλα τι κάνουν??? Έχει βγει κάποια επίσημη απόφαση???

Γνωρίζει κάποιος επίσημα τι γίνετα????

Και για να μην βγώ offtopic ρωτάω γιατί δεν μπορώ να καταλάβω με ποιά λογική συμπληρώνουν το roster τους αυτές οι ομάδες από την στιγμή που μάλλον δεν γνωρίζουν σε ποια κατηγορία θα παίξουν. 39.gif 39.gif
Jabar
QUOTE(zikos @ Jul 4 2009, 11:39 ) *
Το προβλημα αρχιζει απο το σημειο εκεινο που οι μπαμπαδες μετατρεπονται σε manager

Σε αυτή την ηλικία το πρόβλημα είναι οι managers.Οταν οι μπαμπάδες γίνονται μάνατζερς είναι πρόβλημα, αυτό όμως είναι σπάνιο.Κυρίως θα σκεφτούν το παιδί τους,θα το βάλουν πάνω από το πνεύμα ομάδας,θα βλέπουν με μισό μάτι το προπονητή,θα γκρινιάξουν κάνε σουτ, τι την δίνεις και άλλα τέτοια.Το πραγματικό πρόβλημα είναι οι μάνατζερς στη μικρή ηλικία.Αυτοί βάζουν την ιδέα του χρήματος για να βγάλουν το ποσοστό τους.Αυτοί πηγαίνουν τα παιδιά, όχι εκεί που είναι το συμφέρον τους για να εξελιχθούν,αλλά δύο και τρεις κατηγορίες πάνω σε δικό τους προπονητή ,ώστε την επόμενη χρονιά να το πλασάρουν, ότι μία κατηγορία κάτω την έχει για πλάκα.Τζίρος να γίνεται.Φτάνουν 25 είναι παίκτες Γ Εθνικής από Α2 εκεί έχουν καταλήξει και δεν παίζουν ούτε λεπτό η έχουν παίξει τα 5-6 αυτά χρόνια σύνολο 10 λεπτά.Τα παιδιά των ομάδων που είναι ΚΑΕ και είναι ελεύθερα μετά το εφηβικό είναι ένας στόχος.Κατ 'αρχάς πείθουν τους μικρούς,χρησιμοποιόντας τη λάμψη του ΠΑΟ,του ΟΣΦΠ κλπ βάζουν τα παιδιά μπροστά για να πάρουν τα δελτία και κάνουν παιδομάζωμα.Είναι αστείο να έρχεται με το φαξ η το μέιλ λίστα μάνατζερ και να γράφει στο τέλος εφηβικό,παιδικό και να μπερδεύουν και τις ηλικίες του παιδικού.
ilpan
Μια διόρθωση,
O Αντωνοπουλοσ Νικος πήγε στην Δραπετσώνα απο τον Πήγασο Κορυδαλλου με υποσχετική ενός έτους και όχι με ελευθερη μεταγραφη.


QUOTE(sakiskal @ Jun 29 2009, 10:36 ) *
Η Δραπετσωνα ειναι στην ευχαριστη θεση να ενημερωσει για την εναρξη της συνεργασιας με τους εξης αθλητες:
Αγγελοπουλο Σωζων απο Φοινικα Καλλιπολης με ελευθερη μεταγραφη
Αγγελοπουλο Ηρακλή απο Φοινικα Καλλιπολης με ελευθερη μεταγραφη
Μαγγιωρο Σταθη απο Ρεντη με ελευθερη μεταγραφη
Μαματα Γιωργο απο ΓΣ Περαματος-Ερμης-Αρκαδικος-ICBS με δανεισμο 1 ετους.
Αντωνοπουλο Νικο απο Πήγασο Κορυδαλλου με ελευθερη μεταγραφη

Επισης η ομαδα γνωσρτοποιει για την ανανεωση της συνεργασιας της με τον Κανελλοπουλο Σταθη και τον Παναγιωτοπουλο Παναγιωτη οι οποιοι ανηκουν πλεον στο δυναμικο της Δραπετσωνας με μεταγραφη και οχι δανεικοι.

Τελος η ομαδα ανακοινωνει την ανανεωση της συνεργασιας της για εναν χρονο με τον Παναγοπουλο Στεφανο
Συνεχιζουν κανονικα οι Κουτσουκος Γιωργος, Κωνσταντινου Παναγιωτης, Καρελας Στελιος, Διαθεσοπουλος Γιωργος, Περζικιανιδης Χρηστος.
Μοναδικη απωλεια η στρατολογηση του Αρμανιδη Ηλια που θα λειψει για την φετινη χρονια.

Απομενουν 2 κινησεις για την ολοκληρωση του ροστερ για την φετινη σεζον.
Ευχομαστε σε ολα τα παιδια νεα και παλια καλη επιτυχια και επιτευξη ολων των στοχων για την νεα σεζον με υγεια

alpapamarin
QUOTE(ΘΗΡΕΥΤΗΣ @ Jul 4 2009, 17:16 ) *
Σχετικά με αυτά που είπες......

Οκ εσείς έχετε ανέβει!!! Αρμενική και Ταταυλα τι κάνουν??? Έχει βγει κάποια επίσημη απόφαση???

Γνωρίζει κάποιος επίσημα τι γίνετα????

Και για να μην βγώ offtopic ρωτάω γιατί δεν μπορώ να καταλάβω με ποιά λογική συμπληρώνουν το roster τους αυτές οι ομάδες από την στιγμή που μάλλον δεν γνωρίζουν σε ποια κατηγορία θα παίξουν. 39.gif 39.gif


Απότι ξέρω τα παιδιά από την Αρμενική ετοιμάζονται για τη Β. Δεν ξέρω για τα Ταταύλα. Υπάρχουν τα εξής θέματα : α) Συγχώνευση-Απορρόφηση Εσπέρου-Ίκαρου, β) Πέραμα από γ' Εθνική στην Α2_αγορά του ICBS, γ) Θεμιστοκλής αβέβαιότητα???
Με βάση τα παραπάνω έως και 3 επιπλέον ομάδες μπορεί να ανέβουν από τη γ στη β Εσκανα.
ilpan
Ο Πήγασος Κορυδαλλού ανακοινώνει την συνεργασια με τους εξής αθλητές:
Καλφαγιάννη Λεωνίδα από Ο.Κ.Ε.
Γαρμπιδάκη Παναγιώτη από Προοδευτική
Βλάχο Εμμανουήλ από Αναγγένηση Ικονίου
Μουσούλη Θεόδωρο από Δραπετσώνα
Κουμανζέλη Γεράσιμο από Παννεαπολικό

Στην ομάδα επιστρέφει ο Ταρανάς Σπύρος και συνεχιζουν οι Γουρδομιχάλης Κωνσταντίνος, Κοτάκης Γιώργος, Ιντζελέρ Μάριος, Κωνσταντόπουλος Κωνσταντίνος, Μπακάλης Νικόλαος, Παναγόπουλος Παναγιώτης, Παππάς Παναγιώτης, Πολίτης Γιάννης, Σαρδέλης Διαμαντής, και Σφυρής Γιάννης

Απομενουν 3 κινησεις για να ολοκληρωθεί το ροστερ που θα ανακοινωθούν όταν κλείσουν οι συνεργασίες.

Ευχομαστε για την νέα αθλητική χρονιά σε ολα τα παιδια νεα και παλια καλη επιτυχια, υγεία και επίτευξη των στόχων συλλογικών και προσωπικών.
jack d
QUOTE(Jabar @ Jul 4 2009, 18:59 ) *
Σε αυτή την ηλικία το πρόβλημα είναι οι managers.Οταν οι μπαμπάδες γίνονται μάνατζερς είναι πρόβλημα, αυτό όμως είναι σπάνιο.Κυρίως θα σκεφτούν το παιδί τους,θα το βάλουν πάνω από το πνεύμα ομάδας,θα βλέπουν με μισό μάτι το προπονητή,θα γκρινιάξουν κάνε σουτ, τι την δίνεις και άλλα τέτοια.Το πραγματικό πρόβλημα είναι οι μάνατζερς στη μικρή ηλικία.Αυτοί βάζουν την ιδέα του χρήματος για να βγάλουν το ποσοστό τους.Αυτοί πηγαίνουν τα παιδιά, όχι εκεί που είναι το συμφέρον τους για να εξελιχθούν,αλλά δύο και τρεις κατηγορίες πάνω σε δικό τους προπονητή ,ώστε την επόμενη χρονιά να το πλασάρουν, ότι μία κατηγορία κάτω την έχει για πλάκα.Τζίρος να γίνεται.Φτάνουν 25 είναι παίκτες Γ Εθνικής από Α2 εκεί έχουν καταλήξει και δεν παίζουν ούτε λεπτό η έχουν παίξει τα 5-6 αυτά χρόνια σύνολο 10 λεπτά.Τα παιδιά των ομάδων που είναι ΚΑΕ και είναι ελεύθερα μετά το εφηβικό είναι ένας στόχος.Κατ 'αρχάς πείθουν τους μικρούς,χρησιμοποιόντας τη λάμψη του ΠΑΟ,του ΟΣΦΠ κλπ βάζουν τα παιδιά μπροστά για να πάρουν τα δελτία και κάνουν παιδομάζωμα.Είναι αστείο να έρχεται με το φαξ η το μέιλ λίστα μάνατζερ και να γράφει στο τέλος εφηβικό,παιδικό και να μπερδεύουν και τις ηλικίες του παιδικού.

η κατάρα του ελληνικού μπάσκετ...οι μανατζαρέοι και αυτοί που τους ανέχονται θεσμικά....
ibiza
τι κατηγορια ειναι ο πηγασος κορυδαλλου?
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(ibiza @ Jul 5 2009, 11:44 ) *
τι κατηγορια ειναι ο πηγασος κορυδαλλου?


Γ' εσκανα.
ibiza
αρα θα ερθει αντιμετωπος με την καλη εννοια με την παλια του ομαδα.....
ikarosbc
QUOTE(where_amazing_happens @ Jul 4 2009, 15:53 ) *
Συμφωνω με την αποψη αυτη. Ο "κυριος" Φοινικας πρεπει να μαθει να μην γενικευει ολες τις καταστασεις. Αυριο μεθαυριο τα δικα του παιδια θα παιζουν μπασκετ και δεν θα θελει με τιποτα να βλεπει καποιους ανω το 30 να σκεφτονται με αυτη την νοοτροπια.Οπως επισης και οι γονεις δεν θα πρεπει να πηγαινουν τα παιδια τους σπρωχνοντας.Στα κατω της γραφης οποιος θελει παιζει, οποιος θελει ζητα χρηματα, οποιος θελει πληρωνει... Δημοκρατια εχουμε και δεν χωρανε τραμπουκισμοι.

Χαιρομαι που με καποιους μπορω να συνεννοηθω.
Η παρεμβαση μου ηταν σαν μελος του ΔΣ του Ικαρου Ν.Σμυρνης και εχοντας πιστευω μια ευαισθησια για τα νεα παιδια, τα οοποια βοηθω οσο μπορω και αγαπω σαν παιδια μου.
Προσθεσα οτι ειμαι και πατερας για να καταλαβει εστω, οτι θιγονται και καποιοι που ειναι μελη εδω μεσα και ασχολουνται με το αθλημα. Αλλα......
Πιστευω οτι κανενα <τσογλανι> δεν υπαρχει στο χωρο του μπασκετ.
Ουτε καν ο foinikas. Απλα ειναι θυμωμενος με κατι και εκφραζει με λαθος τροπο την οργη του.

QUOTE(Jabar @ Jul 4 2009, 18:59 ) *
Σε αυτή την ηλικία το πρόβλημα είναι οι managers.Οταν οι μπαμπάδες γίνονται μάνατζερς είναι πρόβλημα, αυτό όμως είναι σπάνιο.Κυρίως θα σκεφτούν το παιδί τους,θα το βάλουν πάνω από το πνεύμα ομάδας,θα βλέπουν με μισό μάτι το προπονητή,θα γκρινιάξουν κάνε σουτ, τι την δίνεις και άλλα τέτοια.Το πραγματικό πρόβλημα είναι οι μάνατζερς στη μικρή ηλικία.Αυτοί βάζουν την ιδέα του χρήματος για να βγάλουν το ποσοστό τους.Αυτοί πηγαίνουν τα παιδιά, όχι εκεί που είναι το συμφέρον τους για να εξελιχθούν,αλλά δύο και τρεις κατηγορίες πάνω σε δικό τους προπονητή ,ώστε την επόμενη χρονιά να το πλασάρουν, ότι μία κατηγορία κάτω την έχει για πλάκα.Τζίρος να γίνεται.Φτάνουν 25 είναι παίκτες Γ Εθνικής από Α2 εκεί έχουν καταλήξει και δεν παίζουν ούτε λεπτό η έχουν παίξει τα 5-6 αυτά χρόνια σύνολο 10 λεπτά.Τα παιδιά των ομάδων που είναι ΚΑΕ και είναι ελεύθερα μετά το εφηβικό είναι ένας στόχος.Κατ 'αρχάς πείθουν τους μικρούς,χρησιμοποιόντας τη λάμψη του ΠΑΟ,του ΟΣΦΠ κλπ βάζουν τα παιδιά μπροστά για να πάρουν τα δελτία και κάνουν παιδομάζωμα.Είναι αστείο να έρχεται με το φαξ η το μέιλ λίστα μάνατζερ και να γράφει στο τέλος εφηβικό,παιδικό και να μπερδεύουν και τις ηλικίες του παιδικού.

Μπηκα στο Site της ΕΟΚ και <τρελλαθηκα, εμεινα καγκελο>. Μετα βεβαια απογοητεύτικα.....
Ειδα κανονισμο λειτουργιας των managers, τους οποιους χαρακτηριζει μαλιστα κατηγορια επαγγελματιων.
Αν η ιδια η πολιτεια τους νομιμοποιει και στηριζει με κανονισμους, τι να λεμε εμεις τωρα.
Μπορει να μας κανουν και μυνηση δηλαδη γιατι κατηγορουμε, μια κατηγορια καθ' ολα νομιμοφρονων επαγγελματιων.

QUOTE(alpapamarin @ Jul 4 2009, 22:31 ) *
Απότι ξέρω τα παιδιά από την Αρμενική ετοιμάζονται για τη Β. Δεν ξέρω για τα Ταταύλα. Υπάρχουν τα εξής θέματα : α) Συγχώνευση-Απορρόφηση Εσπέρου-Ίκαρου, β) Πέραμα από γ' Εθνική στην Α2_αγορά του ICBS, γ) Θεμιστοκλής αβέβαιότητα???
Με βάση τα παραπάνω έως και 3 επιπλέον ομάδες μπορεί να ανέβουν από τη γ στη β Εσκανα.

Φιλοι...
Η Αρμενικη και τα Ταταυλα θα παιζουν στη Β! κατηγορια και μ' αυτο τον τροπο γινεται ο σχεδιασμος των ροστερς τους.
Ο Θεμιστοκλης θα κατεβει κανονικα στην κατηγορια για να μη την χασει και θα ειναι κατω απο νεο ιδιοκτησιακο καθεστως.

QUOTE(ilpan @ Jul 4 2009, 23:39 ) *
Ο Πήγασος Κορυδαλλού ανακοινώνει την συνεργασια με τους εξής αθλητές:
Καλφαγιάννη Λεωνίδα από Ο.Κ.Ε.
Γαρμπιδάκη Παναγιώτη από Προοδευτική
Βλάχο Εμμανουήλ από Αναγγένηση Ικονίου
Μουσούλη Θεόδωρο από Δραπετσώνα
Κουμανζέλη Γεράσιμο από Παννεαπολικό

Στην ομάδα επιστρέφει ο Ταρανάς Σπύρος και συνεχιζουν οι Γουρδομιχάλης Κωνσταντίνος, Κοτάκης Γιώργος, Ιντζελέρ Μάριος, Κωνσταντόπουλος Κωνσταντίνος, Μπακάλης Νικόλαος, Παναγόπουλος Παναγιώτης, Παππάς Παναγιώτης, Πολίτης Γιάννης, Σαρδέλης Διαμαντής, και Σφυρής Γιάννης

Απομενουν 3 κινησεις για να ολοκληρωθεί το ροστερ που θα ανακοινωθούν όταν κλείσουν οι συνεργασίες.

Ευχομαστε για την νέα αθλητική χρονιά σε ολα τα παιδια νεα και παλια καλη επιτυχια, υγεία και επίτευξη των στόχων συλλογικών και προσωπικών.

Διαβασα σωστα; 16 αθλητες ηδη και συν αλλοι 3 συνολο 19;
Μπραβο!!!!
Καλη επιτυχια σας ευχομαι και αμεση επανοδο στη Β! κατηγορια.
a bullet for your head
QUOTE(Jabar @ Jul 4 2009, 18:59 ) *
Σε αυτή την ηλικία το πρόβλημα είναι οι managers.Οταν οι μπαμπάδες γίνονται μάνατζερς είναι πρόβλημα, αυτό όμως είναι σπάνιο.Κυρίως θα σκεφτούν το παιδί τους,θα το βάλουν πάνω από το πνεύμα ομάδας,θα βλέπουν με μισό μάτι το προπονητή,θα γκρινιάξουν κάνε σουτ, τι την δίνεις και άλλα τέτοια.Το πραγματικό πρόβλημα είναι οι μάνατζερς στη μικρή ηλικία.Αυτοί βάζουν την ιδέα του χρήματος για να βγάλουν το ποσοστό τους.

Δεν ξερω αν οι μανατζερς ειναι ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ η' το μοναδικο εν τελει.Ισως μπορουν να στοχοποιηθουν πιο ευκολα.
Οι γονεις δηλαδη δεν συννενουν & δεν δινουν συγκαταθεση,προκειμενου τα παιδια τους να εκπροσωπηθουν δηλαδη?
Για τα υπολοιπα περι γονεων,θα συμφωνησω..
Η γνωμη μου παντως ειναι, πως στις μικρες ηλικιες,το προβλημα ειναι πολυπαραγοντικο και εχω τοποθετηθει επανειλλημενως σε ενα σχετικο τοπικ που εχω ανοιξει.
ikarosbc
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 5 2009, 19:04 ) *
Δεν ξερω αν οι μανατζερς ειναι ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ η' το μοναδικο εν τελει.Ισως μπορουν να στοχοποιηθουν πιο ευκολα.
Οι γονεις δηλαδη δεν συννενουν & δεν δινουν συγκαταθεση,προκειμενου τα παιδια τους να εκπροσωπηθουν δηλαδη?
Για τα υπολοιπα περι γονεων,θα συμφωνησω..
Η γνωμη μου παντως ειναι, πως στις μικρες ηλικιες,το προβλημα ειναι πολυπαραγοντικο και εχω τοποθετηθει επανειλλημενως σε ενα σχετικο τοπικ που εχω ανοιξει.

Μου λες σε παρακαλω ποιο ειναι το τοπικ;
a bullet for your head
QUOTE(ikarosbc @ Jul 5 2009, 19:14 ) *
Μου λες σε παρακαλω ποιο ειναι το τοπικ;

Βεβαια σχετιζεται με το ευρυτερο φασμα των υποδομων και της λειτουργιας τους..

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...t=0&start=0
foinikas
xereto.afoy ekana ta banakia moy kai eida oti metimorisan me ena ponto?den katalabeno giati?den einai ntroph na peis kapoion baba .einai timh kai to ksero giati eimai kai ego enas.oso gia ta basketika oi managareoi kanoun toys goneis...na pisteyoun oti to paidi toys adikeite kai pos aksizei polla .ayta ta akoyne kai ta paidakia kai psonizontai .sta 20 xponia poy pezo exoun perasei polla tetoia paidakia apo ta xepia moykai tora oute sto trokantero den pezoun.kai kalytera kanenas gonios na mhn phgenei sto ghpedo.ton xeimona eteixe na do enen agona paidikoy phgasos peiraikos.to apotelesma ebenan oi paterades kai oi manades sto ghpedo kai parotrhnane ta paidia tous na plakosei to ene to allo.einai oloi TO PAIDI MOYYYYYYYY.giayto as phgenoyn sto ghpedo kai na kathontai apo EKSO.KAI NA AFHSOYN TOYS PROPONHTES NA KANOYN THN DOYLEIA TOYS.oso gia thn anonhmeia forao edo kai para polla xponia to 12 sthn agia sofia.kai den milao prosopika se kanenan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.