Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑΝΑ 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Jabar
QUOTE(foinikas @ Jul 6 2009, 07:12 ) *
xereto.afoy ekana ta banakia moy kai eida oti metimorisan me ena ponto?den katalabeno giati?den einai ntroph na peis kapoion baba .einai timh kai to ksero giati eimai kai ego enas.oso gia ta basketika oi managareoi kanoun toys goneis...na pisteyoun oti to paidi toys adikeite kai pos aksizei polla .ayta ta akoyne kai ta paidakia kai psonizontai .sta 20 xponia poy pezo exoun perasei polla tetoia paidakia apo ta xepia moykai tora oute sto trokantero den pezoun.kai kalytera kanenas gonios na mhn phgenei sto ghpedo.ton xeimona eteixe na do enen agona paidikoy phgasos peiraikos.to apotelesma ebenan oi paterades kai oi manades sto ghpedo kai parotrhnane ta paidia tous na plakosei to ene to allo.einai oloi TO PAIDI MOYYYYYYYY.giayto as phgenoyn sto ghpedo kai na kathontai apo EKSO.KAI NA AFHSOYN TOYS PROPONHTES NA KANOYN THN DOYLEIA TOYS.oso gia thn anonhmeia forao edo kai para polla xponia to 12 sthn agia sofia.kai den milao prosopika se kanenan.

Το γιατί υπήρξε φάουλ,εξηγήθηκε.Το μπαμπάς είναι τίτλος τιμής, αλλά δεν τον χρησιμοποιούσες έτσι.Οσο αναφέρεσαι γενικά και δεν προκαλείς δεν υπάρχει πρόβλημα.Απλά γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει στους κανονισμούς του φόρουμ.Σε παρακαλώ διάβασέ τους κανονισμούς ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.
Στους διαιτητές γκρινιάζεις ? smiley.gif
Vernon
[quote name='ikarosbc' date='Jul 5 2009, 18:52 ' post='320580']
Χαιρομαι που με καποιους μπορω να συνεννοηθω.
Η παρεμβαση μου ηταν σαν μελος του ΔΣ του Ικαρου Ν.Σμυρνης και εχοντας πιστευω μια ευαισθησια για τα νεα παιδια, τα οοποια βοηθω οσο μπορω και αγαπω σαν παιδια μου.
Προσθεσα οτι ειμαι και πατερας για να καταλαβει εστω, οτι θιγονται και καποιοι που ειναι μελη εδω μεσα και ασχολουνται με το αθλημα. Αλλα......
Πιστευω οτι κανενα <τσογλανι> δεν υπαρχει στο χωρο του μπασκετ.
Ουτε καν ο foinikas. Απλα ειναι θυμωμενος με κατι και εκφραζει με λαθος τροπο την οργη του.

Από τον Ίκαρο έχουμε τίποτα νεότερο;Ολοκληρώθηκαν οι προπονήσεις;Έγινε καμιά καλή μεταγραφή;Θα κατέβει δυνατή η ομάδα φέτος;Μπορούμε να μάθουμε ή κρατάτε κλειστά τα χαρτιά σας;Παρεπιμπτόντως άκουσα ότι ο Θεμιστοκλής κατεβαίνει προς Καλλιθέα μεριά.Έχει ακούσει κανείς τίποτα;
where_amazing_happens
QUOTE(foinikas @ Jul 6 2009, 07:12 ) *
xereto.afoy ekana ta banakia moy kai eida oti metimorisan me ena ponto?den katalabeno giati?den einai ntroph na peis kapoion baba .einai timh kai to ksero giati eimai kai ego enas.oso gia ta basketika oi managareoi kanoun toys goneis...na pisteyoun oti to paidi toys adikeite kai pos aksizei polla .ayta ta akoyne kai ta paidakia kai psonizontai .sta 20 xponia poy pezo exoun perasei polla tetoia paidakia apo ta xepia moykai tora oute sto trokantero den pezoun.kai kalytera kanenas gonios na mhn phgenei sto ghpedo.ton xeimona eteixe na do enen agona paidikoy phgasos peiraikos.to apotelesma ebenan oi paterades kai oi manades sto ghpedo kai parotrhnane ta paidia tous na plakosei to ene to allo.einai oloi TO PAIDI MOYYYYYYYY.giayto as phgenoyn sto ghpedo kai na kathontai apo EKSO.KAI NA AFHSOYN TOYS PROPONHTES NA KANOYN THN DOYLEIA TOYS.oso gia thn anonhmeia forao edo kai para polla xponia to 12 sthn agia sofia.kai den milao prosopika se kanenan.

Γονιος με νοοτροπια "να περιλαβουν οι αγκωνες μου τους πιτσιρικαδες - τσογλανια" δεν νομιζω οτι υπαρχει.Τωρα οτι πολλοι γονεις ειναι απο πισω και σπρωχνουν καταστασεις ειναι μια πραγματικοτητα. Εγω απλα θα πω οτι σε σχεση με καποιες εξαιρεσεις παικτων που εχουν τα "καταλληλα" μεσα η αξια των πιο πολλων παικτων φαινεται στο παρκε. Ποσοι και ποσοι παικτες ανω των 21 δεν θα επρεπε να πατανε στο παρκε και ομως εξαιτιας ενος καλου μανατζερ απαιτουν και χρονο συμμετοχης! Με αυτη λοιπον τη λογικη οι μανατζερς δεν ωφελουν μονο τους πιτσιρικαδες αλλα καθε παικτη. Αυτο δυστυχως δεν γινεται μονο στα τοπικα αλλα και στην Β' και Γ' εθνικη. Δεν ειναι τυχαιο οτι ο Ηλιασιακος που ανεβηκε φετος Α1 εχει απο πισω του (και παραγοντικα και θεσμικα) εναν πολυ γνωστο μανατζερ που για πολλους ελεγχει ολη τη Β,Γ,Α2. Ας δεχτουμε λοιπον αυτην την ελληνικη πραγματικοτητα που ολοι ειμαστε μερος αυτης και ας αφησουμε απ εξω τους πιτσιρικαδες που οπως ειπα σε προηγουμενο post εχουν καθε δικαιωμα να ζητουν οτι θελουν. Το θεμα ειναι ποιος η ποιοι τους τα δινουν. Η αξια ενος παικτη φαινεται απο την πορεια του, που εχει παιξει,που παιζει και που θα παιζει.




foinikas
οπως ειπα ουτε θυμο εχω ουτε μιλαω προσωπικα σε κανεναν.τελος αυτο.και οπωσ λεσ αφου τα δινουν καλα κανουν και τα περνουν.γιαυτο για να βρεις ομαδεσ με παιδικοεφηβικα πρεπει να κανεις αιτηση,ενω στην ηλικια μου δεν χωραγαμε στο γηπεδο εκει το εχουν καταντησει το αθλημα,να το χερονται και ολα τα παιδακια δεν δινουν ουτε στο αριστερο τουσ πασα .γιατι για να βρεισ κανεναν αριστεροχειρα ουτε με αιτηση εκτοσ απο τον πιτσιρικα τησ πετρουπολησ που το παιδακι ΞΕΡΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ,ολα τα αλλα ειναι στον σορο.
themis7
Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΘΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prankster
QUOTE(themis7 @ Jul 6 2009, 14:29 ) *
Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΘΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΘΕΝΗ που θα εχει εδρα ομωσ ο Θεμιστοκλης ?
ikarosbc
QUOTE(Vernon @ Jul 6 2009, 09:45 ) *
Από τον Ίκαρο έχουμε τίποτα νεότερο;Ολοκληρώθηκαν οι προπονήσεις;Έγινε καμιά καλή μεταγραφή;Θα κατέβει δυνατή η ομάδα φέτος;Μπορούμε να μάθουμε ή κρατάτε κλειστά τα χαρτιά σας;Παρεπιμπτόντως άκουσα ότι ο Θεμιστοκλής κατεβαίνει προς Καλλιθέα μεριά.Έχει ακούσει κανείς τίποτα;

Ολοκληρωθηκαν οι προπονησεις.
Μεταγραφες εγιναν στα πλαισια της αντικαταστασης των παικτων που αποχωρησαν.
Το ροστερ σχεδον ολοκληρωθηκε. Μενει να καλυφθει μια θεση και συζηταμε με 2 αθλητες. Μολις ολοκληρωσουμε θα κανουμε τις σχετικες ανακοινωσεις.
Δεν κραταμε κλειστα χαρτια. Δεν εχουμε να κρυψουμε τιποτε, ουτε εχουμε αντιπαλοτητα με κανεναν.
Πιστευουμε οτι το ροστερ πρεπει να ανακοινωνεται οταν ολοκληρωθει, οπως πολυ σωστα κανουν ορισμενες ομαδες.
Το να λεμε καθε μερα οτι συζηταμε με τον ταδε, βλεπουμε τον δεινα ή σκεφτομαστε τον αλλον και μετα να τα αναιρουμε, πιστευουμε οτι δεν βοηθαει στην σωστη ενημερωση, αλλα ουτε και τους ιδιους τους παικτες.
Υπομονη λοιπον λιγες μερες. Μεσα στην εβδομαδα θα εχουμε την ανακοινωση.
Αλλωστε σε λιγο καιρο οποιος θελει θα μπορει να ενημερωνεται και απο το νεο site της ομαδας. www.ikarosns.gr

Για το Θεμιστοκλη ειπα οτι θα κατεβει στην Α! κατηγορια με νεο ιδιοκτησιακο καθεστως.
Οντως γινεται προσπαθεια να παει στην Καλλιθεα, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα το καταφερει για φετος.
Παντως εχει νεο προπονητη (παρα πολυ καλος ο οποιος εχει θητευσει παλια στον Ικαρο) και προσπαθει να ολοκληρωσει το ροστερ του.
Το ονομα του αν θελουν ας το ανακοινωσουν οι ιδιοι. Εγω δεν εξουσιοδοτουμαι να το κανω.
jimmykay
Δεν νομίζω ότι με την προσθήκη του Παριανόπουλου, η Προοδευτική έγινε ξαφνικά φαβορί όπως γράφτηκε. Έχει ήδη καλή ομάδα αλλά δεν νομίζω ότι ο συγκεκριμένος (πέρα απο 6-9 πόντους με 2-3 τρίποντα) μπορεί να θεωρηθεί και βαρόμετρο για την ομάδα... Προσωπική άποψη καθαρά. Βλέπω Πρωτέα και Πορφύρα να κονταροχτυπιούνται μέχρι τέλος, χωρίς να ξέρουμε βέβαια κινήσεις απο τις άλλες ομάδες.

Όσο για τους μικρούς, καλύτερα να μεταφέρετε τις διαφωνίες σε άλλο τόπικ. Εδώ μόνο μεταγραφές ΕΣΚΑΝΑ...
ikarosbc
QUOTE(jimmykay @ Jul 6 2009, 15:53 ) *
Δεν νομίζω ότι με την προσθήκη του Παριανόπουλου, η Προοδευτική έγινε ξαφνικά φαβορί όπως γράφτηκε. Έχει ήδη καλή ομάδα αλλά δεν νομίζω ότι ο συγκεκριμένος (πέρα απο 6-9 πόντους με 2-3 τρίποντα) μπορεί να θεωρηθεί και βαρόμετρο για την ομάδα... Προσωπική άποψη καθαρά. Βλέπω Πρωτέα και Πορφύρα να κονταροχτυπιούνται μέχρι τέλος, χωρίς να ξέρουμε βέβαια κινήσεις απο τις άλλες ομάδες.

Όσο για τους μικρούς, καλύτερα να μεταφέρετε τις διαφωνίες σε άλλο τόπικ. Εδώ μόνο μεταγραφές ΕΣΚΑΝΑ...

Θελοντας να πω τη γνωμη μου και μονο χωρις να επιδιωκω καμμια αντιπαλοτητα με κανεναν, θεωρω οτι και το θεμα των μικρων οπως λες, ειναι θεμα μεταγραφων και οξυ μαλιστα αφου αφορα το 1/5 των 5αδων ολων των ομαδων.
Κι απο κει ξεκινησε, σαν θεμα μεταγραφων και απλωθηκε σε αλλες παραμετρους, οπως αλλωστε και το δικο σου ποστ που δεν ειναι απολυτα καθαρα μεταγραφικο και ειναι σχολιο.
Γραφτηκαν καποια ποστ παραπανω ισως να 'χεις δικιο σ' αυτο αλλα το θεμα νομιζω προσωρινα εληξε.
Αλλωστε οταν καποιον δεν τον ενδιαφερει ενα θεμα μπορει καλλιστα να το προσπερασει.
jimmykay
QUOTE(ikarosbc @ Jul 6 2009, 16:16 ) *
Θελοντας να πω τη γνωμη μου και μονο χωρις να επιδιωκω καμμια αντιπαλοτητα με κανεναν, θεωρω οτι και το θεμα των μικρων οπως λες, ειναι θεμα μεταγραφων και οξυ μαλιστα αφου αφορα το 1/5 των 5αδων ολων των ομαδων.
Κι απο κει ξεκινησε, σαν θεμα μεταγραφων και απλωθηκε σε αλλες παραμετρους, οπως αλλωστε και το δικο σου ποστ που δεν ειναι απολυτα καθαρα μεταγραφικο και ειναι σχολιο.
Γραφτηκαν καποια ποστ παραπανω ισως να 'χεις δικιο σ' αυτο αλλα το θεμα νομιζω προσωρινα εληξε.
Αλλωστε οταν καποιον δεν τον ενδιαφερει ενα θεμα μπορει καλλιστα να το προσπερασει.



Το δέχομαι. Απλά όπως είπες και εσύ επεκτάθηκε πολύ. Συμφωνώ ότι είναι πολύ σημαντικό θέμα και θα κριθούν κατηγορίες απο την επίδοση αυτών των παιδιών αλλά και απο την σωστή διαχείρισή τους απο τον προπονητή τους.
leonkalf
QUOTE (ilpan @ Jul 4 2009, 23:39 ) *
Ο Πήγασος Κορυδαλλού ανακοινώνει την συνεργασια με τους εξής αθλητές:
Καλφαγιάννη Λεωνίδα από Ο.Κ.Ε.
Γαρμπιδάκη Παναγιώτη από Προοδευτική
Βλάχο Εμμανουήλ από Αναγγένηση Ικονίου
Μουσούλη Θεόδωρο από Δραπετσώνα
Κουμανζέλη Γεράσιμο από Παννεαπολικό

Στην ομάδα επιστρέφει ο Ταρανάς Σπύρος και συνεχιζουν οι Γουρδομιχάλης Κωνσταντίνος, Κοτάκης Γιώργος, Ιντζελέρ Μάριος, Κωνσταντόπουλος Κωνσταντίνος, Μπακάλης Νικόλαος, Παναγόπουλος Παναγιώτης, Παππάς Παναγιώτης, Πολίτης Γιάννης, Σαρδέλης Διαμαντής, και Σφυρής Γιάννης

Απομενουν 3 κινησεις για να ολοκληρωθεί το ροστερ που θα ανακοινωθούν όταν κλείσουν οι συνεργασίες.

Ευχομαστε για την νέα αθλητική χρονιά σε ολα τα παιδια νεα και παλια καλη επιτυχια, υγεία και επίτευξη των στόχων συλλογικών και προσωπικών.

Όπως ανακοινώθηκε επίσημα από τη διοίκηση της ομάδας (και εδώ και στο site της), τη νέα χρονιά θα είμαι στον Πήγασο.
Επιστρέφω (μετά από 5 χρόνια) στην ομάδα στην οποία ξεκίνησα να παίζω μπάσκετ και ευελπιστώ ότι η νέα χρονιά θα γίνει εφαλτήριο για νέες επιτυχίες.

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα πολύ μέχρι να αποφασίσω.. Η επιμονή όμως τόσο του προέδρου Ηλία Παναγόπουλου και του γεν. αρχηγού Κώστα Κουκιά (από πλευράς διοίκησης) όσο και η επιθυμία του προπονητή Σπύρου Έξαρχου να στηρίξουν και επάνω μου τη νέα προσπάθεια, με έπεισαν να πω το ναι στην πρότασή τους. Τους ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου.

Βασικό επίσης ρόλο έπαιξε και η επιθυμία που αντίκρυσα στα βλέμματα και στα λόγια των νέων συμπαικτών μου. Για μένα, εκτός των άλλων, παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο η ψυχική επαφή ανάμεσα στα μέλη της ομάδας και είμαι σίγουρος πως με αυτούς τους συμπαίκτες (τους περισσότερους από τους οποίους γνωρίζω), φέτος θα την βρω και πάλι και θα περάσουμε πολύ καλά! Κι όταν υπάρχει καλό κλίμα μέσα στην ομάδα, αυτό είναι προπομπός επιτυχιών.

Εύχομαι να είμαστε καλά και να χαρούμε τη σεζόν που έρχεται.


Τέλος, ευχαριστώ και τις υπόλοιπες ομάδες που έδειξαν ενδιαφέρον για μένα και με τις οποίες δεν προχώρησε η συνεργασία μας.
themis7
QUOTE(leonkalf @ Jul 6 2009, 17:58 ) *
Όπως ανακοινώθηκε επίσημα από τη διοίκηση της ομάδας (και εδώ και στο site της), τη νέα χρονιά θα είμαι στον Πήγασο.
Επιστρέφω (μετά από 5 χρόνια) στην ομάδα στην οποία ξεκίνησα να παίζω μπάσκετ και ευελπιστώ ότι η νέα χρονιά θα γίνει εφαλτήριο για νέες επιτυχίες.

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα πολύ μέχρι να αποφασίσω.. Η επιμονή όμως τόσο του προέδρου Ηλία Παναγόπουλου και του γεν. αρχηγού Κώστα Κουκιά (από πλευράς διοίκησης) όσο και η επιθυμία του προπονητή Σπύρου Έξαρχου να στηρίξουν και επάνω μου τη νέα προσπάθεια, με έπεισαν να πω το ναι στην πρότασή τους. Τους ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου.

Βασικό επίσης ρόλο έπαιξε και η επιθυμία που αντίκρυσα στα βλέμματα και στα λόγια των νέων συμπαικτών μου. Για μένα, εκτός των άλλων, παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο η ψυχική επαφή ανάμεσα στα μέλη της ομάδας και είμαι σίγουρος πως με αυτούς τους συμπαίκτες (τους περισσότερους από τους οποίους γνωρίζω), φέτος θα την βρω και πάλι και θα περάσουμε πολύ καλά! Κι όταν υπάρχει καλό κλίμα μέσα στην ομάδα, αυτό είναι προπομπός επιτυχιών.

Εύχομαι να είμαστε καλά και να χαρούμε τη σεζόν που έρχεται.


Τέλος, ευχαριστώ και τις υπόλοιπες ομάδες που έδειξαν ενδιαφέρον για μένα και με τις οποίες δεν προχώρησε η συνεργασία μας.


Καλη επιτυχια leonkalf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(leonkalf @ Jul 6 2009, 18:58 ) *
Όπως ανακοινώθηκε επίσημα από τη διοίκηση της ομάδας (και εδώ και στο site της), τη νέα χρονιά θα είμαι στον Πήγασο.
Επιστρέφω (μετά από 5 χρόνια) στην ομάδα στην οποία ξεκίνησα να παίζω μπάσκετ και ευελπιστώ ότι η νέα χρονιά θα γίνει εφαλτήριο για νέες επιτυχίες.

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα πολύ μέχρι να αποφασίσω.. Η επιμονή όμως τόσο του προέδρου Ηλία Παναγόπουλου και του γεν. αρχηγού Κώστα Κουκιά (από πλευράς διοίκησης) όσο και η επιθυμία του προπονητή Σπύρου Έξαρχου να στηρίξουν και επάνω μου τη νέα προσπάθεια, με έπεισαν να πω το ναι στην πρότασή τους. Τους ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου.

Βασικό επίσης ρόλο έπαιξε και η επιθυμία που αντίκρυσα στα βλέμματα και στα λόγια των νέων συμπαικτών μου. Για μένα, εκτός των άλλων, παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο η ψυχική επαφή ανάμεσα στα μέλη της ομάδας και είμαι σίγουρος πως με αυτούς τους συμπαίκτες (τους περισσότερους από τους οποίους γνωρίζω), φέτος θα την βρω και πάλι και θα περάσουμε πολύ καλά! Κι όταν υπάρχει καλό κλίμα μέσα στην ομάδα, αυτό είναι προπομπός επιτυχιών.

Εύχομαι να είμαστε καλά και να χαρούμε τη σεζόν που έρχεται.


Τέλος, ευχαριστώ και τις υπόλοιπες ομάδες που έδειξαν ενδιαφέρον για μένα και με τις οποίες δεν προχώρησε η συνεργασία μας.


Καλή επιτυχία Leo με την νέα σου ομάδα !!!!

Ελπίζω επιτέλους να βρείς την μπασκετική σου Ιθάκη.........
Prankster
QUOTE(ΘΗΡΕΥΤΗΣ @ Jul 6 2009, 22:38 ) *
Καλή επιτυχία Leo με την νέα σου ομάδα !!!!

Ελπίζω επιτέλους να βρείς την μπασκετική σου Ιθάκη.........


ta logia einai peritta gia ton Leonkalf... Osoi gnwrizoun apo mpasket katalabainoun ti ennow... Megalh epityxia apo to Pigaso
traxonas
Εκλεισε και το ροστερ των Τραχωνων για το ετος 2009-2010.
Απο τους 'παλιους' συνεχιζουν οι Μουτσιος, Λυτρας, Καρκουλιας, Σταθοπουλοςοπως ειχα πει
και σε προηγουμενο post.
Ηρθαν:
Κουκουρης απο ΑΟΝΑ
Πριφτακης απο Βαρη
Αποστολοπουλος απο ΑΟ ΚΩΦΩΝ
και μαλλον
Κουκουβακης-Ανδρεου απο Θεμιστοκλη.
Γυριζουν οι φανταροι
Κουτροπουλος, Νικηφορος, Δημητριου.
Κοντα τους θα παιξουν και οι παιδοεφηβοι μας Βασιλοπουλος, Παπαδημητρακοπουλος, Δεληγιαννης,
Σωτηροπουλος, Λαππας, Χρηστιδης.
Τους ευχομαι υγεια , να μπορεσουν να βγαλουν στο παρκε το 100% των δυνατοτητων τους και να
ευχαριστηθουν το μπασκετ και την παρεα των Τραχωνων. blove.gif
Vernon
QUOTE(ikarosbc @ Jul 6 2009, 15:26 ) *
Ολοκληρωθηκαν οι προπονησεις.
Μεταγραφες εγιναν στα πλαισια της αντικαταστασης των παικτων που αποχωρησαν.
Το ροστερ σχεδον ολοκληρωθηκε. Μενει να καλυφθει μια θεση και συζηταμε με 2 αθλητες. Μολις ολοκληρωσουμε θα κανουμε τις σχετικες ανακοινωσεις.
Δεν κραταμε κλειστα χαρτια. Δεν εχουμε να κρυψουμε τιποτε, ουτε εχουμε αντιπαλοτητα με κανεναν.
Πιστευουμε οτι το ροστερ πρεπει να ανακοινωνεται οταν ολοκληρωθει, οπως πολυ σωστα κανουν ορισμενες ομαδες.
Το να λεμε καθε μερα οτι συζηταμε με τον ταδε, βλεπουμε τον δεινα ή σκεφτομαστε τον αλλον και μετα να τα αναιρουμε, πιστευουμε οτι δεν βοηθαει στην σωστη ενημερωση, αλλα ουτε και τους ιδιους τους παικτες.
Υπομονη λοιπον λιγες μερες. Μεσα στην εβδομαδα θα εχουμε την ανακοινωση.
Αλλωστε σε λιγο καιρο οποιος θελει θα μπορει να ενημερωνεται και απο το νεο site της ομαδας. www.ikarosns.gr

Για το Θεμιστοκλη ειπα οτι θα κατεβει στην Α! κατηγορια με νεο ιδιοκτησιακο καθεστως.
Οντως γινεται προσπαθεια να παει στην Καλλιθεα, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα το καταφερει για φετος.
Παντως εχει νεο προπονητη (παρα πολυ καλος ο οποιος εχει θητευσει παλια στον Ικαρο) και προσπαθει να ολοκληρωσει το ροστερ του.
Το ονομα του αν θελουν ας το ανακοινωσουν οι ιδιοι. Εγω δεν εξουσιοδοτουμαι να το κανω.


Είναι σωστή η τακτική που ακολουθείς,γι'αυτό και δεν έχω την απαίτηση να μου πεις ονόματα από τη στιγμή που δεν είσαι σίγουρος για κάτι. Η αλήθεια είναι ότι έχουν ακουστεί διάφοροι αθλητές όπως για παράδειγμα ένας από τη Β' Εθνική και ένας που μας είχες πει ότι σταμάτησε αλλά απ' οτι φαίνεται αποφάσισε να ξαναγυρίσει στα παρκέ.Σέβομαι όμως την επιθυμία σου γι'αυτό θα περιμένω από εσένα να ανακοινώσεις τα ονόματα.
Όσο για τους πιτσιρικάδες δε νομίζω ότι ευθύνονται για την υπάρχουσα κατάσταση.Εκείνες που ευθύνονται είναι οι ίδιες οι ομάδες που καθιέρωσαν αυτή την τακτική.Δεν ξύπνησαν ένα ωραίο πρωί οι πιτσιρικάδες και είπαν από σήμερα θα ζητάμε χρήματα για τις υπηρεσίες που θα προσφέρουμε.Κάπου το είδαν αυτό.Κι εγω στη θέση τους το ίδιο θα έκανα.Εφόσον λοιπόν οι ομάδες ξεκίνησαν αυτή την ιστορία,μη διαμαρτύρονται τώρα οτι γονείς και παίκτες απαιτούν χρήματα.Κάθε γονιός που βλέπει το παιδί του ενός και του άλλου να πληρώνεται είναι λογικό να επιθυμεί,για να μην πω απαιτεί, το ίδιο και για το δικό του παιδί.Ας σταματήσουμε λοιπόν τη μουρμούρα γιατί αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει,όπως δεν πρόκειται να αλλάξει και η νοοτροπία των πιτσιρικάδων που αντί να είναι ευχαριστημένοι από τη συμμετοχή τους σε μια αντρική ομάδα, ζητούν χρήματα λες και είναι οι καταξιωμένοι αθλητές με τη μεγάλη πορεία στο χώρο.
jimmykay
QUOTE(traxonas @ Jul 7 2009, 08:06 ) *
Εκλεισε και το ροστερ των Τραχωνων για το ετος 2009-2010.
Απο τους 'παλιους' συνεχιζουν οι Μουτσιος, Λυτρας, Καρκουλιας, Σταθοπουλοςοπως ειχα πει
και σε προηγουμενο post.
Ηρθαν:
Κουκουρης απο ΑΟΝΑ
Πριφτακης απο Βαρη
Αποστολοπουλος απο ΑΟ ΚΩΦΩΝ
και μαλλον
Κουκουβακης-Ανδρεου απο Θεμιστοκλη.
Γυριζουν οι φανταροι
Κουτροπουλος, Νικηφορος, Δημητριου.
Κοντα τους θα παιξουν και οι παιδοεφηβοι μας Βασιλοπουλος, Παπαδημητρακοπουλος, Δεληγιαννης,
Σωτηροπουλος, Λαππας, Χρηστιδης.
Τους ευχομαι υγεια , να μπορεσουν να βγαλουν στο παρκε το 100% των δυνατοτητων τους και να
ευχαριστηθουν το μπασκετ και την παρεα των Τραχωνων. blove.gif



Πιστεύω πως δύσκολα θα μείνει φέτος στη Γ ΕΣΚΑΝΑ αυτή η ομάδα. Είναι για παραπάνω. Πολύ καλό ρόστερ, κυρίως στην περιφέρεια!
tarlac
[font="Arial"][/font]
QUOTE(Vernon @ Jul 7 2009, 09:29 ) *
Είναι σωστή η τακτική που ακολουθείς,γι'αυτό και δεν έχω την απαίτηση να μου πεις ονόματα από τη στιγμή που δεν είσαι σίγουρος για κάτι. Η αλήθεια είναι ότι έχουν ακουστεί διάφοροι αθλητές όπως για παράδειγμα ένας από τη Β' Εθνική και ένας που μας είχες πει ότι σταμάτησε αλλά απ' οτι φαίνεται αποφάσισε να ξαναγυρίσει στα παρκέ.Σέβομαι όμως την επιθυμία σου γι'αυτό θα περιμένω από εσένα να ανακοινώσεις τα ονόματα.
Όσο για τους πιτσιρικάδες δε νομίζω ότι ευθύνονται για την υπάρχουσα κατάσταση.Εκείνες που ευθύνονται είναι οι ίδιες οι ομάδες που καθιέρωσαν αυτή την τακτική.Δεν ξύπνησαν ένα ωραίο πρωί οι πιτσιρικάδες και είπαν από σήμερα θα ζητάμε χρήματα για τις υπηρεσίες που θα προσφέρουμε.Κάπου το είδαν αυτό.Κι εγω στη θέση τους το ίδιο θα έκανα.Εφόσον λοιπόν οι ομάδες ξεκίνησαν αυτή την ιστορία,μη διαμαρτύρονται τώρα οτι γονείς και παίκτες απαιτούν χρήματα.Κάθε γονιός που βλέπει το παιδί του ενός και του άλλου να πληρώνεται είναι λογικό να επιθυμεί,για να μην πω απαιτεί, το ίδιο και για το δικό του παιδί.Ας σταματήσουμε λοιπόν τη μουρμούρα γιατί αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει,όπως δεν πρόκειται να αλλάξει και η νοοτροπία των πιτσιρικάδων που αντί να είναι ευχαριστημένοι από τη συμμετοχή τους σε μια αντρική ομάδα, ζητούν χρήματα λες και είναι οι καταξιωμένοι αθλητές με τη μεγάλη πορεία στο χώρο.



Για την ομάδα του ΙΚΑΡΟΥ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ έχουν κλείσει δύο παίκτες απο το περυσινό πρωτάθλημα της Β Εθνικής
orthografias2
QUOTE (leonkalf @ Jul 6 2009, 18:58 ) *
Όπως ανακοινώθηκε επίσημα από τη διοίκηση της ομάδας (και εδώ και στο site της), τη νέα χρονιά θα είμαι στον Πήγασο.
Επιστρέφω (μετά από 5 χρόνια) στην ομάδα στην οποία ξεκίνησα να παίζω μπάσκετ και ευελπιστώ ότι η νέα χρονιά θα γίνει εφαλτήριο για νέες επιτυχίες.

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα πολύ μέχρι να αποφασίσω.. Η επιμονή όμως τόσο του προέδρου Ηλία Παναγόπουλου και του γεν. αρχηγού Κώστα Κουκιά (από πλευράς διοίκησης) όσο και η επιθυμία του προπονητή Σπύρου Έξαρχου να στηρίξουν και επάνω μου τη νέα προσπάθεια, με έπεισαν να πω το ναι στην πρότασή τους. Τους ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου.

Βασικό επίσης ρόλο έπαιξε και η επιθυμία που αντίκρυσα στα βλέμματα και στα λόγια των νέων συμπαικτών μου. Για μένα, εκτός των άλλων, παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο η ψυχική επαφή ανάμεσα στα μέλη της ομάδας και είμαι σίγουρος πως με αυτούς τους συμπαίκτες (τους περισσότερους από τους οποίους γνωρίζω), φέτος θα την βρω και πάλι και θα περάσουμε πολύ καλά! Κι όταν υπάρχει καλό κλίμα μέσα στην ομάδα, αυτό είναι προπομπός επιτυχιών.

Εύχομαι να είμαστε καλά και να χαρούμε τη σεζόν που έρχεται.


Τέλος, ευχαριστώ και τις υπόλοιπες ομάδες που έδειξαν ενδιαφέρον για μένα και με τις οποίες δεν προχώρησε η συνεργασία μας.


EΛΑ ΛΕΩ smiley.gif ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
orthografias2
OΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ http://www.gask-pigasos.gr/
ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΜΝΟ ΤΟΥ ΠΗΓΑΣΟΥ
ikarosbc
QUOTE(tarlac @ Jul 7 2009, 11:49 ) *
[font="Arial"][/font]


Για την ομάδα του ΙΚΑΡΟΥ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ έχουν κλείσει δύο παίκτες απο το περυσινό πρωτάθλημα της Β Εθνικής

Συ ειπας
Vernon
Έμαθα ότι η ομάδα του Θεμιστοκλή αγοράστηκε από τον Τσιβιλτίδη,έφορο του Ικάρου Καλλιθέας,και με προπονητή τον Γιώργο Μελέτη που ήταν πέρυσι στον Ίκαρο Ν.Σμύρνης σχεδιάζουν τη νέα χρονιά.Ακούγεται ότι η ομάδα πάει σούμπιτη για τη Β' Ε.σ.κα.ν.α.Ξέρει κανείς άλλος κάτι σχετικό;
themis7
QUOTE(Vernon @ Jul 9 2009, 10:21 ) *
Έμαθα ότι η ομάδα του Θεμιστοκλή αγοράστηκε από τον Τσιβιλτίδη,έφορο του Ικάρου Καλλιθέας,και με προπονητή τον Γιώργο Μελέτη που ήταν πέρυσι στον Ίκαρο Ν.Σμύρνης σχεδιάζουν τη νέα χρονιά.Ακούγεται ότι η ομάδα πάει σούμπιτη για τη Β' Ε.σ.κα.ν.α.Ξέρει κανείς άλλος κάτι σχετικό;

Δεν εχει τελειωσει κατι οριστικα...
Και μια διορθωση η ομαδα δεν πωλειτε απλα ψαχνουμε να βρουμε ενα τροπο να συνεχισει να υπαρχει...
Να το ξεκαθαρισουμε αυτο για να μην νομιζει κανεις οτι θα παρω και χρηματα!!!!
Για τον Θεμιστοκλη μονο εδινα...
ikarosbc
QUOTE(themis7 @ Jul 9 2009, 11:35 ) *
Δεν εχει τελειωσει κατι οριστικα...
Και μια διορθωση η ομαδα δεν πωλειτε απλα ψαχνουμε να βρουμε ενα τροπο να συνεχισει να υπαρχει...
Να το ξεκαθαρισουμε αυτο για να μην νομιζει κανεις οτι θα παρω και χρηματα!!!!
Για τον Θεμιστοκλη μονο εδινα...

Φιλε themis7......
Καταλαβα τι λες.
Ισως χρειαζονται καποιες παραπανω επεξηγησεις για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.
Μπορει ο κ. Τσιβιλτιδης να ειπε <πηραμε τον Θεμιστικλη> σε καποιον και γνωριζοντας ολοι οτι προερχεται απο μια ομαδα που καθε αλλο παρα φειδωλοι ειναι με τα χρηματα, αυτος ο καποιος το μετεφερε <αγοραστηκε ο Θεμιστοκλης>.
Στα δικα μου αυτια παντως εφτασε σαν πληροφορια οτι αγοραστηκε. Κι αυτο θεωρουν οτι εγινε οσοι ενδιαφερονται και εχουν ενημερωθει.
Παρ' ολο που ασχοληθηκα με το θεμα στο forum, ποτε δεν το εγραψα ετσι.
Ειπα οτι θα ειναι υπο νεο ιδιοκτησιακο καθεστως. (σαν να ηξερα κατι).
Που αναλογα με τις συμφωνιες που εγιναν ακομη και αυτος ο ορος μπορει να ειναι λαθος.
themis7
QUOTE(ikarosbc @ Jul 9 2009, 11:14 ) *
Φιλε themis7......
Καταλαβα τι λες.
Ισως χρειαζονται καποιες παραπανω επεξηγησεις για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.
Μπορει ο κ. Τσιβιλτιδης να ειπε <πηραμε τον Θεμιστικλη> σε καποιον και γνωριζοντας ολοι οτι προερχεται απο μια ομαδα που καθε αλλο παρα φειδωλοι ειναι με τα χρηματα, αυτος ο καποιος το μετεφερε <αγοραστηκε ο Θεμιστοκλης>.
Στα δικα μου αυτια παντως εφτασε σαν πληροφορια οτι αγοραστηκε. Κι αυτο θεωρουν οτι εγινε οσοι ενδιαφερονται και εχουν ενημερωθει.
Παρ' ολο που ασχοληθηκα με το θεμα στο forum, ποτε δεν το εγραψα ετσι.
Ειπα οτι θα ειναι υπο νεο ιδιοκτησιακο καθεστως. (σαν να ηξερα κατι).
Που αναλογα με τις συμφωνιες που εγιναν ακομη και αυτος ο ορος μπορει να ειναι λαθος.


Η αληθεια ειναι οτι υπηρχαν προτασεις με χρηματα για να αγοραστει στην πραγματικοτητα η κατηγορια απο αλλες ομαδες και να σβησει το ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ!!! Ηταν μια κινηση που δεν με ενδιεφερε ... Απο την στιγμη που εμφανιστηκε ο κ. Τσιφλιτιδης ο οποιος εχει πολυ σοβαρη διαθεση για να φτιαξει κατι θα ηταν αστειο απο μερους μου να αρχισω να ζηταω χρηματα...
Ας χρησιμποποιηθουν αυτα τα χρηματα για το καλο της ομαδας αν τελικα οριστικοποιηθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vernon
QUOTE(themis7 @ Jul 9 2009, 13:23 ) *
Η αληθεια ειναι οτι υπηρχαν προτασεις με χρηματα για να αγοραστει στην πραγματικοτητα η κατηγορια απο αλλες ομαδες και να σβησει το ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ!!! Ηταν μια κινηση που δεν με ενδιεφερε ... Απο την στιγμη που εμφανιστηκε ο κ. Τσιφλιτιδης ο οποιος εχει πολυ σοβαρη διαθεση για να φτιαξει κατι θα ηταν αστειο απο μερους μου να αρχισω να ζηταω χρηματα...
Ας χρησιμποποιηθουν αυτα τα χρηματα για το καλο της ομαδας αν τελικα οριστικοποιηθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δε νομίζω ότι είναι τόσο άκομψος ο όρος "αγοράστηκε" ώστε να δημιουργηθεί παρεξήγηση.Κάποιος παράγοντας,στην προκειμένη περίπτωση ο κ.Τσιβιλτίδης,εκδηλώνει ενδιαφέρον για μια ομάδα και εν τέλει την αγοράζει.Που είναι το κακό;Σημασία έχει να φροντίσουν ώστε η ομάδα να έχει μια αξιοπρεπή πορεία και να μη φουντάρει στη Β' όπως όλοι προβλέπουν.
eskanakias
μου φενεται θα φτιαξω και εγω καμια ομαδα και σε καμια 10 χρονια θα την πουλησω να παρω και κανα σπιτακι της προκοπης!το να την αγορασει τιποτα κακο δεν εχει....το κακο ειναι να χαθει το ονομα θεμιστοκλης.παρενθεση,και ο πειραικος για εκει οδευει για αφανισμο.ερε τι εχει να γινει φετος....ακομα δεν ξερουμε τι ομαδες θα εχουμε!
ikarosbc
QUOTE(Vernon @ Jul 9 2009, 13:46 ) *
Δε νομίζω ότι είναι τόσο άκομψος ο όρος "αγοράστηκε" ώστε να δημιουργηθεί παρεξήγηση.Κάποιος παράγοντας,στην προκειμένη περίπτωση ο κ.Τσιβιλτίδης,εκδηλώνει ενδιαφέρον για μια ομάδα και εν τέλει την αγοράζει.Που είναι το κακό;Σημασία έχει να φροντίσουν ώστε η ομάδα να έχει μια αξιοπρεπή πορεία και να μη φουντάρει στη Β' όπως όλοι προβλέπουν.

Φιλε Vernon....
Δεν ειναι ζητημα κομψοτητας πιστευω, αλλα ουσιας.
Το αγοραστηκε σημαινει οτι υπηρξε χρηματικη συναλλαγη.
Κατι τετοιο το διεψευσε η μια πλευρα και εν προκειμενω ο themis7.
Ισως παραχωρηθηκε η ομαδα κατοπιν καποιων εγγυησεων και κατω απο αποπτεια.
Ειναι τελειως διαφορετικα πραγματα.
Οπως ενημερωθηκαμε οι διαβουλευσεις δεν τελειωσαν.
Ισως οταν ολοκληρωθουν να ενημερωθουμε πληρως, γιατι οπως φαινεται απο τις κατα καιρους ερωτησεις, ενδιαφερονται πολλοι να μαθουν.
themis7
QUOTE(eskanakias @ Jul 9 2009, 12:58 ) *
μου φενεται θα φτιαξω και εγω καμια ομαδα και σε καμια 10 χρονια θα την πουλησω να παρω και κανα σπιτακι της προκοπης!το να την αγορασει τιποτα κακο δεν εχει....το κακο ειναι να χαθει το ονομα θεμιστοκλης.παρενθεση,και ο πειραικος για εκει οδευει για αφανισμο.ερε τι εχει να γινει φετος....ακομα δεν ξερουμε τι ομαδες θα εχουμε!

Φιλε μου το πιο πιθανο αν φτιαξεις μια ομαδα και την τρεχεις για 10 χρονια ειναι να χασεις και το σπιτακι που εχεις ηδη!!!!!!!
traxonas
QUOTE(themis7 @ Jul 9 2009, 15:31 ) *
Φιλε μου το πιο πιθανο αν φτιαξεις μια ομαδα και την τρεχεις για 10 χρονια ειναι να χασεις και το σπιτακι που εχεις ηδη!!!!!!!

...και την δουλεια σου και την ησυχια σου!!! icon_wave.gif offtopic.gif
allen10
ρελανς της ομαδας των μεγαρων προπονητης ο θωμας νικου με βοηθο τον γιωργο μανταλο,ανανεωσαν μαργωνης,ανθρακοπουλος εκλεισε ο κοντοπουλος απο μανδρα και ο <<εφηβος>> αποστολου απο εσπερο.... blove.gif
themis7
Επηλθε οριστικη συμφωνια και την ομαδα του Θεμιστοκλη αναλαμβανει ο κ. Τσιφλιτιδης...
Νεος προπονητης θα ειναι ο Γ. ΜΕΛΕΤΗΣ...

Η Ομαδα θα αγωνιζεται κανονικα στο κλειστο του Κερατσινιου...

Δεν αλλαζει λοιπον τιποτα οσο αναφορα τα στοιχεια της ομαδας ...

Απλα αλλαζει η διοικηση ...

Καλη επιτυχια στον κυριο Τσιφλιτιδη και σε αυτους που θα τον πλαισιωσουν...
PINELI
γνωριζει κανεις τι γινετε με τη νεα περαμο στη γ εσκανα? ποιοι φευγουν, ποιοι μενουν κ ποιοι ερχονται? hammer.gif
Jame-Li
Γνωριζει κανεις για μεταγραφες Ε.Α.Ν????????
Vernon
QUOTE(themis7 @ Jul 9 2009, 21:53 ) *
Επηλθε οριστικη συμφωνια και την ομαδα του Θεμιστοκλη αναλαμβανει ο κ. Τσιφλιτιδης...
Νεος προπονητης θα ειναι ο Γ. ΜΕΛΕΤΗΣ...

Η Ομαδα θα αγωνιζεται κανονικα στο κλειστο του Κερατσινιου...

Δεν αλλαζει λοιπον τιποτα οσο αναφορα τα στοιχεια της ομαδας ...

Απλα αλλαζει η διοικηση ...

Καλη επιτυχια στον κυριο Τσιφλιτιδη και σε αυτους που θα τον πλαισιωσουν...

Είναι σίγουρο αυτό;Είχα ακούσει ότι θα αγωνίζεται στο κλειστό της οδού Ιφιγένειας στην Καλλιθέα.
sakiskal
Μπαρδακος στον Φαρο? Μεγαλη μεταγραφη χαιρομαι που ενα τετοιο παιδι επιστρεφει στα γηπεδα της ΕΣΚΑΝΑ μετα τις σπουδες στο εξωτερικο και που θα τον εχω παλι αντιπαλο....
Καλη επιτυχια φιλε!!!!
eskanakias
QUOTE(sakiskal @ Jul 10 2009, 11:53 ) *
Μπαρδακος στον Φαρο? Μεγαλη μεταγραφη χαιρομαι που ενα τετοιο παιδι επιστρεφει στα γηπεδα της ΕΣΚΑΝΑ μετα τις σπουδες στο εξωτερικο και που θα τον εχω παλι αντιπαλο....
Καλη επιτυχια φιλε!!!!

αρα παει φουλ για α(οχι ποως δεν θα πηγαινε)και μετα με 2,3 προσθηκες και για κατι καλυτερο.παπακωσταντινου στην βαρη
provokatoras
QUOTE(sakiskal @ Jul 10 2009, 11:53 ) *
Μπαρδακος στον Φαρο? Μεγαλη μεταγραφη χαιρομαι που ενα τετοιο παιδι επιστρεφει στα γηπεδα της ΕΣΚΑΝΑ μετα τις σπουδες στο εξωτερικο και που θα τον εχω παλι αντιπαλο....
Καλη επιτυχια φιλε!!!!


Πολυ καλος ψηλος! 77.gif
αρκει να επαιζε ολο το καιρο που ελειπε αλλα και παλι θα κανει παρτι πιστευω.......
spirtzaf
QUOTE(themis7 @ Jul 9 2009, 21:53 ) *
Επηλθε οριστικη συμφωνια και την ομαδα του Θεμιστοκλη αναλαμβανει ο κ. Τσιφλιτιδης...
Νεος προπονητης θα ειναι ο Γ. ΜΕΛΕΤΗΣ...

Η Ομαδα θα αγωνιζεται κανονικα στο κλειστο του Κερατσινιου...

Δεν αλλαζει λοιπον τιποτα οσο αναφορα τα στοιχεια της ομαδας ...

Απλα αλλαζει η διοικηση ...

Καλη επιτυχια στον κυριο Τσιφλιτιδη και σε αυτους που θα τον πλαισιωσουν...

ξερει κανενας τι ωρα ειναι το φιλικο σημερα μεταξυ του φαρου και του πολις και που?και αν ειναι στο πολις που ειναι το γηπεδο?ευχαριστω πολυ.πολυ καλο φιλικο η καλυτερη ομαδα της Β και οχι μονο με την πολυ ελπιδοφορα ομαδα του πολις,μοραβο και στις 2 ομαδες που συνεχιζουν τις προπονισεις μεχρι τωρα,οχι σαν και εμας!!αχχχχ!!
themis7
QUOTE(spirtzaf @ Jul 10 2009, 11:30 ) *
ξερει κανενας τι ωρα ειναι το φιλικο σημερα μεταξυ του φαρου και του πολις και που?και αν ειναι στο πολις που ειναι το γηπεδο?ευχαριστω πολυ.πολυ καλο φιλικο η καλυτερη ομαδα της Β και οχι μονο με την πολυ ελπιδοφορα ομαδα του πολις,μοραβο και στις 2 ομαδες που συνεχιζουν τις προπονισεις μεχρι τωρα,οχι σαν και εμας!!αχχχχ!!

Το φιλικο ειναι στις 8 στο γηπεδο του ΠΟΛΙΣ Ιφιγενειας και Δοιρανης παραλληλη της Συγγρου!

Η ομαδα του Φαρου συμφωνησε με τον αθλητη Μπαρδακο Ευαγγελο !!!
ZEKO
O A.O. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ολοκλήρωσε το ρόστερ του με πέντε μεταγραφές.Όλα τα νέα της ομάδας στο www.aoprifitisilias.blogspot.com
toro_loco
QUOTE(ZEKO @ Jul 11 2009, 00:31 ) *
O A.O. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ολοκλήρωσε το ρόστερ του με πέντε μεταγραφές.Όλα τα νέα της ομάδας στο www.aoprifitisilias.blogspot.com


Φίλε μου επειδή το link που έδωσες δε λειτουργεί μπορείς να γράψεις τις μεταγραφές που έγιναν;

Και αν κάποιος γνωρίζει τι έχει κάνει η ΕΑΝ. blove.gif
esperos2009
QUOTE(themis7 @ Jul 9 2009, 21:53 ) *
Επηλθε οριστικη συμφωνια και την ομαδα του Θεμιστοκλη αναλαμβανει ο κ. Τσιφλιτιδης...
Νεος προπονητης θα ειναι ο Γ. ΜΕΛΕΤΗΣ...

Η Ομαδα θα αγωνιζεται κανονικα στο κλειστο του Κερατσινιου...

Δεν αλλαζει λοιπον τιποτα οσο αναφορα τα στοιχεια της ομαδας ...

Απλα αλλαζει η διοικηση ...

Καλη επιτυχια στον κυριο Τσιφλιτιδη και σε αυτους που θα τον πλαισιωσουν...

Μισό λεπτό ρε παιδιά, να καταλάβουμε και όσοι έχουμε χάσει "επεισόδια".

Δηλαδή ο κ. Κώστας Τσιβιλτίδης, που ήταν Γενικός Γραμματέας της Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ και ο οποίος, μετά τη συγχώνευση, είναι Α' Αντιπρόεδρος και Γενικός Αρχηγός Μπάσκετ του ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΙΚΑΡΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, που από το φθινόπωρο θα αγωνίζεται στην Α2' Εθνική, αναλαμβάνει την ομάδα του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ στην Α' ΕΣΚΑΝA;

Με άλλα λόγια θέλετε να πείτε, ότι ο κ. Τσιβιλτίδης φεύγει από τον ΙΚΑΡΟ-ΕΣΠΕΡΟ και την ΚΑΛΛΙΘΕΑ και "κατηφορίζει" προς ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ μεριά; Όποιαν αντίληψη κι αν έχει κανείς για τις "ιδιομορφίες" του κ. Τσιβιλτίδη και χωρίς να μας "πέφτει" λόγος, η όλη υπόθεση μοιάζει μάλλον αστεία. Καλά, ο "αντι-Εσπερισμός" του ανθρώπου είναι τελικά απύθμενoς;

ΥΓ: Ποιοί θα πλαισιώσουν τον κ. Τσιβιλτίδη στο νέο του εγχείρημα; Καλλιθεάτες (δεν το βλέπω) ή Κερατσινιώτες (ούτε αυτό βλέπω);
orthografias2
QUOTE(esperos2009 @ Jul 13 2009, 01:28 ) *
Μισό λεπτό ρε παιδιά, να καταλάβουμε και όσοι έχουμε χάσει "επεισόδια".

Δηλαδή ο κ. Κώστας Τσιβιλτίδης, που ήταν Γενικός Γραμματέας της Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ και ο οποίος, μετά τη συγχώνευση, είναι Α' Αντιπρόεδρος και Γενικός Αρχηγός Μπάσκετ του ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΙΚΑΡΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, που από το φθινόπωρο θα αγωνίζεται στην Α2' Εθνική, αναλαμβάνει την ομάδα του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ στην Α' ΕΣΚΑΝA;

Με άλλα λόγια θέλετε να πείτε, ότι ο κ. Τσιβιλτίδης φεύγει από τον ΙΚΑΡΟ-ΕΣΠΕΡΟ και την ΚΑΛΛΙΘΕΑ και "κατηφορίζει" προς ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ μεριά; Όποιαν αντίληψη κι αν έχει κανείς για τις "ιδιομορφίες" του κ. Τσιβιλτίδη και χωρίς να μας "πέφτει" λόγος, η όλη υπόθεση μοιάζει μάλλον αστεία. Καλά, ο "αντι-Εσπερισμός" του ανθρώπου είναι τελικά απύθμενoς;

ΥΓ: Ποιοί θα πλαισιώσουν τον κ. Τσιβιλτίδη στο νέο του εγχείρημα; Καλλιθεάτες (δεν το βλέπω) ή Κερατσινιώτες (ούτε αυτό βλέπω);

KΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΜΠΟΥΡΑ. ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΚΑΙ ΧΡΕΩΚΟΠΗΣΕΤΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΕ.ΑΝ Ο ΕΣΠΕΡΟΣ ΕΙΧΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΑΝ ΤΟΝ ΤΣΙΦΛΙΤΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΦΤΑΝΕ ΠΟΤΕ Β ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ . ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΣΦΑΧΤΕΙΤΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΟΠΙΚ ΚΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ .
ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ 5ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΤΣΑΤΕ ΣΟΥΖΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΙΚΑΡΟ
themis7
Xρηστος Παυλογιαννης στην ΒΑΡΗ!!!!!!!!! Πολυ καλη μεταγραφη!!!!!
PINELI
σε 2 μερες τελειωνουν κ οι αποδεσμευσεις και δεν εχουμε κανενα νεο απο ομαδες τις γ εσκανα............... δεν εχουνε κανει καμια κινηση οι ομαδες? τι γινετε? 17.gif αν ξερει κανεις ας ενημερωσει να μαθουμε και εμεις!!!!!! εστω κ την τελευταια στιγμη....
nikefalin
QUOTE(orthografias2 @ Jul 13 2009, 10:21 ) *
KΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΜΠΟΥΡΑ. ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΚΑΙ ΧΡΕΩΚΟΠΗΣΕΤΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΕ.ΑΝ Ο ΕΣΠΕΡΟΣ ΕΙΧΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΑΝ ΤΟΝ ΤΣΙΦΛΙΤΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΦΤΑΝΕ ΠΟΤΕ Β ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ . ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΣΦΑΧΤΕΙΤΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΟΠΙΚ ΚΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ .
ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ 5ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΤΣΑΤΕ ΣΟΥΖΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΙΚΑΡΟ



δεν είναι λόγος αυτός ,
γραφουμε και με κεφαλαία.....

ηρεμείστε


γιατί υπάρχει πάντα και άλλος τρόπος
eskanakias
QUOTE(themis7 @ Jul 13 2009, 15:41 ) *
Xρηστος Παυλογιαννης στην ΒΑΡΗ!!!!!!!!! Πολυ καλη μεταγραφη!!!!!

και Δεβεζογλου στην βαρη
sakiskal
Μακρυγιαννης επιστροφη στην Ευρυαλη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.