Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑΝΑ 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
lostie
QUOTE(moufas @ Jul 14 2009, 19:42 ) *
Κατ΄αρχήν οι πληροφορίες σου είναι λάθος. Ο Τζανής θα κατέβει κανονικότατα.
Επίσης η ομάδα ενισχύθηκε με Μυλωνά από Φάρο, Βαρδάλο και Κουτσουβά από Ίκαρο, Καραντανά από Πορφύρα και έναν πολύ καλό πιτσιρικά με χρόνο συμμετοχής από τον Άλιμο.
Ο κορμός από την περσινή ομάδα έμεινε ο ίδιος με εξαίρεση τον Κασπαριάν που πήγε στον Πόλις.
Κρύβει τουλάχιστον εμπάθεια ότι ο Αετός είναι πρώτο φαβορί για υποβιβασμό.
Μιλάμε για μια ομάδα που 2 σερί χρόνια σώθηκε ανετότατα και πέρυσι έκανε πορεία πρωταθλητισμού στον πρώτο γύρο.
Δε σου λέω ότι πάει για πρωτάθλημα αλλά πιστεύω ότι και πάλι θα σωθεί από τον πρώτο γύρο.
Μπορεί το όνομα της ομάδας να μην είναι βαρύ αλλά αξίζει τον σεβασμό όλων μας.
Τον έχει κερδίσει με την πορεία της.

Φέτος όλα τα λεφτά Αετός-Πόλις. Μάχη για 80 λεπτά. Χαβαλές και πλακίτσα για ολόκληρο το χρόνο.

Καλές Διακοπές σε όλους....

smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Καταρχήν δεν κρύβω καμιά εμπάθεια για τον αετό, θα έλεγα μάλιστα οτι είναι μάλλον συμπαθητική ομάδα. Απλώς είπα την
άποψή μου. Δεν νομίζω ότι οι πληροφορίες μου είναι λάθος γιατί τυγχαίνει να γνωρίζω ότι πρόσφατα αρνήθηκε πολυ καλή πρόταση.Αν πάντως κατέβει ο Τζαννής τότε σίγουρα αλλάζουν οι ισοροπίες στην κατηγορία γιατί είναι μεγάλος παίκτης.
Από τις μεταγράφες που είπες δεν τα γνωρίζω τα παιδιά και μακάρι να βγούνε. Δεν πρέπει πάντως να ξεχνάς ότι τις 2 χρονιές που σώθηκε άνετα ο αετός έπαιζαν και ο Σταυρακόπουλος και ο Κασπαριάν. Για να μην παρεξηγηθώ πάντως εύχομαι ότι καλύτερο στον αετό.
orthografias2
ΝΙΚΟΣ ΜΕΛΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΔΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΜΕ ΤΑΜΠΛΟ shot.gif

ΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΕΠΕΣΑΑΝ ΧΘΕΣ 23.15 ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΟΥ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΟΠΑΛΙΔΗ tongue.gif

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΙΚΟΛΑ bball.gif bball.gif bball.gif 77.gif
themis7
ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ....
panne
QUOTE(panne @ Jun 21 2009, 14:24 ) *
Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΣΤΟ Δ.Σ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ,ΤΟΝ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΤΗΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΥΛΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΤΗΣ.



Ο Παννεαπολικός ολοκλήρωσε τις μεταγραφικές του κινήσεις και απέκτησε τους :
Αντωνουσάκη Β. (Ε.Α ΝΙΚΑΙΑΣ)
Βαλμά Γ. (ΑΕ ΡΕΝΤΗ)
Αντωνάκο Θ. (ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ.)
Ποντικό Ι. (ΑΠΟΝ ΣΜΥΡΝΗΣ)
Τσαπανίδη Π. (Α.Ε.Κ)
Βουδούρη Π. (Ατρόμητος Π.)

Επίσης συνεχίζουν οι αθλητές Γιαννακής Χ.,Ματθαίου Α.,Μπαμπούνης Α.,Μαυροιδάκος Α.,Θεοδωρικάκος Γ.,Χριστόπουλος Α.,Γεωργακίου Β.,Κλοκανάς Αν.,Σοφιανός Δ.,Παππάς Σ.

Προπονητές θα είναι οι Κανδύλης Θ. και Γκόγκογλου Ι.
ikarosbc
QUOTE(ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ @ Jul 15 2009, 09:39 ) *
Για όσους έχουν ξεγραμμένο το ΡΕΝΤΗ, ας μην βιαστούν να κρίνουν.

Οπως λεω και στο ποστ μου, το ενδιαφερον μου για τον Ρεντη και τις αλλες 2 ομαδες που ανεβηκαν φετος ειναι πραγματικο.
Ειπαμε οτι ηταν οι πιο αξιες της κατηγοριας, δωσαμε πολλα συγχαρητηρια και πολλες ευχες.
Δεν ειχαμε μεγαλη ενημερωση για το πως κινειται φετος και απο ενδιαφερον ρωτησα.
Αλλωστε ειχαμε καλες σχεσεις περισυ με γνωριμιες παραγοντων, φιλικα που καναμε μεταξυ μας κλπ.
Εσυ μπηκες εχθες, για πρωτη φορα στο φορουμ σαν αλεξιπτωτιστης, για να κατακεραυνωσεις παικτες του Ικαρου των οποιων τα ονοματα δημοσιευσα εγω και οι ιδιοι δεν εχουν τη δυνατοτητα να σου απαντησουν. Ηταν σωστο;
Εγω απλα δημοσιευσα το ροστερ οπως κανουν ολοι χωρις να κανω κανενα σχολιο απολυτως.
Αν και οι 14 ομαδες εχουν το δικαιωμα να λενε οτι πανε για ανοδο, χωρις να ειναι αποκλειστικο προνομιο του Φαρου.
Σε βρισκω βαθεια ενημερωμενο αφου μας λες ποσες προπονησεις θα κανει η ομαδα μου και μαλιστα ειρωνικα.
Τελικα πολυ πετυχημενο το ψευδωνυμο σου. Εισαι οντως παντογνωστης.
Κρυβεσαι ομως πισω απ' αυτο και δε μας λες ποιος εισαι, να δουμε κι εμεις αν σε ξερει κανεις.
lostie
QUOTE(orthografias2 @ Jul 15 2009, 11:05 ) *
ΝΙΚΟΣ ΜΕΛΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΔΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΜΕ ΤΑΜΠΛΟ shot.gif

ΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΕΠΕΣΑΑΝ ΧΘΕΣ 23.15 ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΟΥ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΟΠΑΛΙΔΗ tongue.gif

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΙΚΟΛΑ bball.gif bball.gif bball.gif 77.gif

Τι κατηγορία είναι ο πανιώνιος κορινθου?
pantognostis
STHN A ESKANA ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΡΑΓΚΟ
ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΝΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ . ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΕΦΗΒΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ 2 ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΕΣ. ΠΟΙΟΣ Ο ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΠΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΑΝ ΤΡΕΝΟ ΕΞΠΡΕΣΣ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ
Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΞΑΝΑΜΑΝΑ ΘΑ ΤΑΞΕΙ ΛΕΦΤΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΚΑΝΑΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟΙΔΗ ΔΟΥΝΕ ΜΙΑ ΑΠΡΗ ΜΕΡΑ. ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΓΕΝΑΡΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΙ. ΦΕΤΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙ
Ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΩΘΕΙ ΑΝΕΤΑ
Ο ΑΕΤΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΚΑΣΠΑΡΙΑΝ ΑΛΛΑ ΕΝΙΣΧΥΘΗΚΕ ΜΕ 2 3 ΡΟΛΙΣΤΕ ΚΑΙ Ο ΣΚΛΗΡΟΣ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ
Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΕΡΥΣΙΝΟ ΤΗΣ ΘΑΥΜΑ
Η ΒΟΥΛΑ ΜΕ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΑΘΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΖΟΥΝΑ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ Η ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Ο ΠΟΛΙΣ ΠΗΡΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΡΟΛΩΝ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΔΑ ΚΙ ΟΤΙ ΒΓΕΙ ΘΑ ΣΩΘΕΙ ΑΝΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΜΩΣ
Ο ΡΕΝΤΗΣ ΘΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΟΣΟ ΑΝΤΕΞΕΙ Ο ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ Τ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ 1 ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟΙ
Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕ ΨΗΛΟ ΤΟΝ ΜΑΚΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΤΟ ΠΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΓΚΡΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ
Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΕΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΙΑ
Η ΒΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΣΩΜΑΤΙΟ ΚΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙ ΕΠΕΣΕ ΚΙ ΑΥΤΗΝ ΣΤΗΝ ΛΟΥΜΠΑ ΤΩΝ ΜΙΣΘΟΦΟΡΩΝ
ΜΕΓΑΡΑ ΣΩΤΗΡΙΑ ΚΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ

ΣΤΗΝ Β ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΣΟ
4 ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΛΑΜΜΑ
Ο ΦΑΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΤΣΑΠΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΕΣΚΑΙ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ Ο ΦΑΡΟΣ
ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Α ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΒΕΡΤΗ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ 30ΑΡΗ
Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΜΕ ΚΛΑΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
Η ΜΑΝΔΡΑ ΜΕ ΣΚΛΗΡΗ ΕΔΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΠΑΝΩ
Η ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Α ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΡΟΣΤΕΡ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΕΚΟΨΕ ΤΙΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ Ο ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΕΣΦΙΞΕ ΤΟ ΖΩΝΑΡΙ
Ο ΑΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΙΜΟΣ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ
spirtzaf
QUOTE(pantognostis @ Jul 15 2009, 13:35 ) *
STHN A ESKANA ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΡΑΓΚΟ
ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΝΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ . ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΕΦΗΒΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ 2 ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΕΣ. ΠΟΙΟΣ Ο ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΠΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΑΝ ΤΡΕΝΟ ΕΞΠΡΕΣΣ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ
Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΞΑΝΑΜΑΝΑ ΘΑ ΤΑΞΕΙ ΛΕΦΤΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΚΑΝΑΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟΙΔΗ ΔΟΥΝΕ ΜΙΑ ΑΠΡΗ ΜΕΡΑ. ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΓΕΝΑΡΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΙ. ΦΕΤΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙ
Ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΩΘΕΙ ΑΝΕΤΑ
Ο ΑΕΤΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΚΑΣΠΑΡΙΑΝ ΑΛΛΑ ΕΝΙΣΧΥΘΗΚΕ ΜΕ 2 3 ΡΟΛΙΣΤΕ ΚΑΙ Ο ΣΚΛΗΡΟΣ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ
Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΕΡΥΣΙΝΟ ΤΗΣ ΘΑΥΜΑ
Η ΒΟΥΛΑ ΜΕ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΑΘΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΖΟΥΝΑ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ Η ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Ο ΠΟΛΙΣ ΠΗΡΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΡΟΛΩΝ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΔΑ ΚΙ ΟΤΙ ΒΓΕΙ ΘΑ ΣΩΘΕΙ ΑΝΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΜΩΣ
Ο ΡΕΝΤΗΣ ΘΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΟΣΟ ΑΝΤΕΞΕΙ Ο ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ Τ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ 1 ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟΙ
Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕ ΨΗΛΟ ΤΟΝ ΜΑΚΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΤΟ ΠΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΓΚΡΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ
Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΕΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΙΑ
Η ΒΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΣΩΜΑΤΙΟ ΚΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙ ΕΠΕΣΕ ΚΙ ΑΥΤΗΝ ΣΤΗΝ ΛΟΥΜΠΑ ΤΩΝ ΜΙΣΘΟΦΟΡΩΝ
ΜΕΓΑΡΑ ΣΩΤΗΡΙΑ ΚΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ

ΣΤΗΝ Β ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΣΟ
4 ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΛΑΜΜΑ
Ο ΦΑΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΤΣΑΠΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΕΣΚΑΙ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ Ο ΦΑΡΟΣ
ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Α ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΒΕΡΤΗ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ 30ΑΡΗ
Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΜΕ ΚΛΑΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
Η ΜΑΝΔΡΑ ΜΕ ΣΚΛΗΡΗ ΕΔΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΠΑΝΩ
Η ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Α ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΡΟΣΤΕΡ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΕΚΟΨΕ ΤΙΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ Ο ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΕΣΦΙΞΕ ΤΟ ΖΩΝΑΡΙ
Ο ΑΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΙΜΟΣ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ

Φιλε μου τα ισωπέδωσες ολα μου φαίνετε.η Α φετος αν εξαιρέσεις Θεμιστοκλή και Πειραικο ολες οι αλλες ομαδεσ ειναι πολυ καλες,θα είναι πολυ ανταγωνιστικο φέτος και για πάνω και για πάνω,επίσης φετος οι ομάδες είναι γεμάτες οχι οπως περσι ου ειχανε ολες μια πενταδα και δεν κανανε ουτε προπονησεις.Εισαι πάντως γνώστης οχι σαν και εμένα ποθ δεν ξερω παρα πολλα αλλα αποτις ομαδεσ που γνωριζω πιστευω οτι έχεις δικιο γαι Πορφύρα,για Πρωτέα πιστεύω οτι ειναι ισοδυναμη με Πορφύρα και θα γίνει μεγαλη μαχη αν και υστερει σε προπονητη ο Πρωτεας,ο Πορφύρας και η Ελευθερία εχουν τους πιο έμπειρουσ πιστευω.Η Προο δεν εχει μια μονο πενταδα,ειναι γεμάτη και θα ειναι σίγουρα στην τετράδα μαζι με Πέρα που τους αδικείς παρα πολυ και δεν πιστεύω τι στέκουν αυτα που γραφεις.Ο Αετός θα είναι πολυ δυνατος με Τζανη και γενικα θα ειναι πολυ δυνατη ομάδα,εχεις πολυ μεγάλο δίκιο για το Πόλις και επιβεβαιωνεις ολα αυτα που μου εχουν πει οτι εχει (τους εχω δει και σε ενα φιλικο) πολυ καλη ομαδα,δυνατη,πολυ καλο προπονητή αλλα η αδυναμι ατους θα ειναι ο πρόεδρος παικτης που οταν δεν θα παιζει (που αν ο προπονητης του ειναι σοβαρος δεν θα τον βάζει πανω απο ενα πενταλεπτο και πολυ λεω) θα παραπονιεται.εχω μαθει οτι ειναι πολυ καλος παραγοντας και σωστο παλικαρι αλλα το μπασκετ δεν το κατεχει ειδικα για την Α.ΣΗΜΕΙΩΣΗ δεν το εχω δει ουτε φατσικα το παλικαρι αλλα απο'σους εχω μιλησει ολοι τα ιδια λενε και δεν πιστευω ολοι οτι ειναι αδικοι απεναντι του.Αστέρα δεν εχω δει ποτε και δεν εκφερω γνωμη,Η βαρη φιλαρακι θα ειναι η μεγαλη εκπληξη της χρονια και θυμησου το.πολυ καλη ομαδα,πηρε και 3 παικταραδες και πορα πολυ καλη και σοβαρη διοίκηση.
skelters
QUOTE(esperos2009 @ Jul 13 2009, 00:28 ) *
Μισό λεπτό ρε παιδιά, να καταλάβουμε και όσοι έχουμε χάσει "επεισόδια".

Δηλαδή ο κ. Κώστας Τσιβιλτίδης, που ήταν Γενικός Γραμματέας της Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ και ο οποίος, μετά τη συγχώνευση, είναι Α' Αντιπρόεδρος και Γενικός Αρχηγός Μπάσκετ του ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΙΚΑΡΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, που από το φθινόπωρο θα αγωνίζεται στην Α2' Εθνική, αναλαμβάνει την ομάδα του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ στην Α' ΕΣΚΑΝA;

Με άλλα λόγια θέλετε να πείτε, ότι ο κ. Τσιβιλτίδης φεύγει από τον ΙΚΑΡΟ-ΕΣΠΕΡΟ και την ΚΑΛΛΙΘΕΑ και "κατηφορίζει" προς ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ μεριά; Όποιαν αντίληψη κι αν έχει κανείς για τις "ιδιομορφίες" του κ. Τσιβιλτίδη και χωρίς να μας "πέφτει" λόγος, η όλη υπόθεση μοιάζει μάλλον αστεία. Καλά, ο "αντι-Εσπερισμός" του ανθρώπου είναι τελικά απύθμενoς;

ΥΓ: Ποιοί θα πλαισιώσουν τον κ. Τσιβιλτίδη στο νέο του εγχείρημα; Καλλιθεάτες (δεν το βλέπω) ή Κερατσινιώτες (ούτε αυτό βλέπω);

Μέσα απο τον Δήμο Καλλιθέας , λένε ότι ο Τσιβιλτίδης πιέζει τον Δήμο για να φέρει το ανδρικό, εφηβικό και παιδικό του Θεμιστοκλή στη Καλλιθέα !!!!!!!! Στο εφηβικό και το παιδικό του Θεμιστοκλή θα χρησιμοποιήσει παιδιά απο την πάλαι ΑΕΚΤ, και " πιέζει" και παιδιά του πάλαι Εσπέρου για να πλαισιώσουν τα παιδικοεφηβικά !!!! Κατά τ'άλλα η απορρόφηση του Ικάρου απο τον Εσπερο πάει περίφημα !!!!!!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(spirtzaf @ Jul 15 2009, 13:54 ) *
Φιλε μου τα ισωπέδωσες ολα μου φαίνετε.η Α φετος αν εξαιρέσεις Θεμιστοκλή και Πειραικο ολες οι αλλες ομαδεσ ειναι πολυ καλες,θα είναι πολυ ανταγωνιστικο φέτος και για πάνω και για πάνω,επίσης φετος οι ομάδες είναι γεμάτες οχι οπως περσι ου ειχανε ολες μια πενταδα και δεν κανανε ουτε προπονησεις.Εισαι πάντως γνώστης οχι σαν και εμένα ποθ δεν ξερω παρα πολλα αλλα αποτις ομαδεσ που γνωριζω πιστευω οτι έχεις δικιο γαι Πορφύρα,για Πρωτέα πιστεύω οτι ειναι ισοδυναμη με Πορφύρα και θα γίνει μεγαλη μαχη αν και υστερει σε προπονητη ο Πρωτεας,ο Πορφύρας και η Ελευθερία εχουν τους πιο έμπειρουσ πιστευω.Η Προο δεν εχει μια μονο πενταδα,ειναι γεμάτη και θα ειναι σίγουρα στην τετράδα μαζι με Πέρα που τους αδικείς παρα πολυ και δεν πιστεύω τι στέκουν αυτα που γραφεις.Ο Αετός θα είναι πολυ δυνατος με Τζανη και γενικα θα ειναι πολυ δυνατη ομάδα,εχεις πολυ μεγάλο δίκιο για το Πόλις και επιβεβαιωνεις ολα αυτα που μου εχουν πει οτι εχει (τους εχω δει και σε ενα φιλικο) πολυ καλη ομαδα,δυνατη,πολυ καλο προπονητή αλλα η αδυναμι ατους θα ειναι ο πρόεδρος παικτης που οταν δεν θα παιζει (που αν ο προπονητης του ειναι σοβαρος δεν θα τον βάζει πανω απο ενα πενταλεπτο και πολυ λεω) θα παραπονιεται.εχω μαθει οτι ειναι πολυ καλος παραγοντας και σωστο παλικαρι αλλα το μπασκετ δεν το κατεχει ειδικα για την Α.ΣΗΜΕΙΩΣΗ δεν το εχω δει ουτε φατσικα το παλικαρι αλλα απο'σους εχω μιλησει ολοι τα ιδια λενε και δεν πιστευω ολοι οτι ειναι αδικοι απεναντι του.Αστέρα δεν εχω δει ποτε και δεν εκφερω γνωμη,Η βαρη φιλαρακι θα ειναι η μεγαλη εκπληξη της χρονια και θυμησου το.πολυ καλη ομαδα,πηρε και 3 παικταραδες και πορα πολυ καλη και σοβαρη διοίκηση.

Αφου δε με ξερεις ρε φιλαρακι γιατι βαλθηκες να με κραξεις ετσι...ειναι κριμα..με ξερεις μπασκετικα,με εχεις δει παιχταρα μου
ikarosbc
fast.gif fast.gif
QUOTE(esperos2009 @ Jul 13 2009, 01:28 ) *
Μισό λεπτό ρε παιδιά, να καταλάβουμε και όσοι έχουμε χάσει "επεισόδια".

Δηλαδή ο κ. Κώστας Τσιβιλτίδης, που ήταν Γενικός Γραμματέας της Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ και ο οποίος, μετά τη συγχώνευση, είναι Α' Αντιπρόεδρος και Γενικός Αρχηγός Μπάσκετ του ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΙΚΑΡΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, που από το φθινόπωρο θα αγωνίζεται στην Α2' Εθνική, αναλαμβάνει την ομάδα του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ στην Α' ΕΣΚΑ;

Παλληκαρια γιατι εγκαταλειψατε τη¨"ζεστη φωλια" σας και βγηκατε εξω;
Μεγαλωσαν τα φιδια και τσιμπανε;
Γρηγορα παλι μεσα!!!!!!!
Δεν μας ενδιαφερουν τα εσωτερικα σας.
Εδω ειναι τοπικ για μεταγραφες μονο.
PINELI
μηπως ξερει κανεις τι μεταγραφες εχουνε κανει στα μεγαρα στην α εσκανα? οποιος ξερει ας μας ενημερωσει και εμας!!!!!!!!! wos_sport5.gif
spirtzaf
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Jul 15 2009, 14:43 ) *
Αφου δε με ξερεις ρε φιλαρακι γιατι βαλθηκες να με κραξεις ετσι...ειναι κριμα..με ξερεις μπασκετικα,με εχεις δει παιχταρα μου

φιλαρακι δεν σε κραζω,ισα-ισα σε προστατευω,γραφω οτι εισαι πολυ καλο παιδι και πολυ καλος παραγοντασ αλλα το να παιζεις στην ιδια σου την ομαδα και μαλιστα να επιβαλεσαικιολας οπωσ και ο ομολογος σου απο νικαι μερια δεν ειναι ωραιο,το καλυτερο και μαγκικο θα ηταν να εισια προεδρος στην ομαδα σου αλλα να παιζεισ σε αλλην!!!η γυναικα του καισαρα δεν πρεπει μονο να φαινεται τιμια......!!εχεις φανταστει πωσ σε βλεπουν οι συμπαικτες σου οι οι προπονητες σου?παντος οχι σαν τους αλλους,ειναι σαν καποιος ασχημος να εχει πολλα λεφτα και να του την πεφτουν οι γκομενες ολες..για τα λεφτα του η για την γοητεια του του την πεφτουνε??παντος σαν συμβουλη επειδη παντα θα σε κουβαλαει η ρετσινια πηγαινε παιξε αλλου με αξιοκρατικες συνθηκες,ελα αν θελεις στην δικια μου αλλα σου πεφτει λιγο μακρυα.και επειεδη θα ειμαστε αντιπαλοι φετος λογικα δεν νομιζω!!εχεις μπασκετικο ματι αν δω την ομαδα που εφτιαξες αλλα σου τα χαλαει ολα οτι παιζεις και μπορει αν εισαι ο καλυτερος που λεει ο λογος αλλα.......!!!σου ευχομαι τα καλυτερα παντος και πιδτευω οτι η ομαδα σου θα τερματισει στην πρωτη εξαδα ανετα αν τους αφησεις ελευθερουσ.εσυ παντος εισαι και λιγο διαλακτικοσ,ο αλλος απο νικαια μερια ειναι χειροτερος.τεσπα..!
ilpan
Ο Πήγασος Κορυδαλλού ολοκλήρωσε το ρόστερ του για την αθλητική περίοδο 2009-2010 και ανακοινώνει όπως είχε υποσχεθεί, την συνεργασία του με τους ακόλουθους αθλητές:
Λινάρδο Μάρκο από Ο.Κ.Ε.
Κόϊκα Μηνά από Πειραϊκό
Κεφαλιανό Ιωάννη από Σπάρτακο Λάρισας
Φωτόπουλο Ηλία από Καστέλα

Προπονητής της ομάδας παραμένει ο Σπύρος Έξαρχος

Τους ευχόμαστε καλή αγωνιστική σαιζόν, πάντα υγιείς και πολλές επιτυχίες.



QUOTE(ilpan @ Jul 4 2009, 23:39 ) *
Ο Πήγασος Κορυδαλλού ανακοινώνει την συνεργασια με τους εξής αθλητές:
Καλφαγιάννη Λεωνίδα από Ο.Κ.Ε.
Γαρμπιδάκη Παναγιώτη από Προοδευτική
Βλάχο Εμμανουήλ από Αναγγένηση Ικονίου
Μουσούλη Θεόδωρο από Δραπετσώνα
Κουμανζέλη Γεράσιμο από Παννεαπολικό

Στην ομάδα επιστρέφει ο Ταρανάς Σπύρος και συνεχιζουν οι Γουρδομιχάλης Κωνσταντίνος, Κοτάκης Γιώργος, Ιντζελέρ Μάριος, Κωνσταντόπουλος Κωνσταντίνος, Μπακάλης Νικόλαος, Παναγόπουλος Παναγιώτης, Παππάς Παναγιώτης, Πολίτης Γιάννης, Σαρδέλης Διαμαντής, και Σφυρής Γιάννης

Απομενουν 3 κινησεις για να ολοκληρωθεί το ροστερ που θα ανακοινωθούν όταν κλείσουν οι συνεργασίες.

Ευχομαστε για την νέα αθλητική χρονιά σε ολα τα παιδια νεα και παλια καλη επιτυχια, υγεία και επίτευξη των στόχων συλλογικών και προσωπικών.
eskanakias
ας αφησου με τις αντιπαραθεσεις γιατι στο κατω κατω εδω ειναι για μεταγραφες.και εγω πιστευω οτι πορφυρας και βουλα θα παλεψουν ως το τελος και σιγουρα θα εχουνε προβληματα με πολλες ομαδες.περα δυνατο αλλα απο παγκο δεν χερω τι κανουνε και ελευθερια η γνωστη ελευθερια που θα παλευει.η προο δυναμη στην εδρα της τωρα εξω δεν ξερω.και για εμενα η βαρη θα κανει ζημιες οπως και τα μεγαρα στη εδρα τους αλλα εξω χανει τα παντα.αξιολογο πρωταθλημα με καλες κινησεις απο ολες τις ομαδες
themis7
QUOTE(spirtzaf @ Jul 15 2009, 14:55 ) *
φιλαρακι δεν σε κραζω,ισα-ισα σε προστατευω,γραφω οτι εισαι πολυ καλο παιδι και πολυ καλος παραγοντασ αλλα το να παιζεις στην ιδια σου την ομαδα και μαλιστα να επιβαλεσαικιολας οπωσ και ο ομολογος σου απο νικαι μερια δεν ειναι ωραιο,το καλυτερο και μαγκικο θα ηταν να εισια προεδρος στην ομαδα σου αλλα να παιζεισ σε αλλην!!!η γυναικα του καισαρα δεν πρεπει μονο να φαινεται τιμια......!!εχεις φανταστει πωσ σε βλεπουν οι συμπαικτες σου οι οι προπονητες σου?παντος οχι σαν τους αλλους,ειναι σαν καποιος ασχημος να εχει πολλα λεφτα και να του την πεφτουν οι γκομενες ολες..για τα λεφτα του η για την γοητεια του του την πεφτουνε??παντος σαν συμβουλη επειδη παντα θα σε κουβαλαει η ρετσινια πηγαινε παιξε αλλου με αξιοκρατικες συνθηκες,ελα αν θελεις στην δικια μου αλλα σου πεφτει λιγο μακρυα.και επειεδη θα ειμαστε αντιπαλοι φετος λογικα δεν νομιζω!!εχεις μπασκετικο ματι αν δω την ομαδα που εφτιαξες αλλα σου τα χαλαει ολα οτι παιζεις και μπορει αν εισαι ο καλυτερος που λεει ο λογος αλλα.......!!!σου ευχομαι τα καλυτερα παντος και πιδτευω οτι η ομαδα σου θα τερματισει στην πρωτη εξαδα ανετα αν τους αφησεις ελευθερουσ.εσυ παντος εισαι και λιγο διαλακτικοσ,ο αλλος απο νικαια μερια ειναι χειροτερος.τεσπα..!

Αυτα τα πραγματα ρε παιδια ειναι εσωτερικα της ομαδας και δεν απασχολουν τους υπολοιπους...
Ο Αχιλλεας εχει διαθεση ο ανθρωπος να παιξει οπως κι ο Μιχαλης ο Γαλιτης και μαγκια τους ....
Η αρρωστια για το μπασκετ ειναι μεγαλη ... Πολλες φορες μπορι να σε οδηγει σε κινησεις που καποιοι δεν τις βλεπουν με καλο ματι αλλα αν ευχαριστει τους ιδιου καλα κανουν....Δεν νομιζω ποτε να ενοχλησαν κανεναν....
Υγεια να εχουν και διαθεση να προσφερουν στο μπασκετ .... Γιατι λιγοι εχουν μεινει με την διαθεση τους να προσφερουν....
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(spirtzaf @ Jul 15 2009, 16:55 ) *
φιλαρακι δεν σε κραζω,ισα-ισα σε προστατευω,γραφω οτι εισαι πολυ καλο παιδι και πολυ καλος παραγοντασ αλλα το να παιζεις στην ιδια σου την ομαδα και μαλιστα να επιβαλεσαικιολας οπωσ και ο ομολογος σου απο νικαι μερια δεν ειναι ωραιο,το καλυτερο και μαγκικο θα ηταν να εισια προεδρος στην ομαδα σου αλλα να παιζεισ σε αλλην!!!η γυναικα του καισαρα δεν πρεπει μονο να φαινεται τιμια......!!εχεις φανταστει πωσ σε βλεπουν οι συμπαικτες σου οι οι προπονητες σου?παντος οχι σαν τους αλλους,ειναι σαν καποιος ασχημος να εχει πολλα λεφτα και να του την πεφτουν οι γκομενες ολες..για τα λεφτα του η για την γοητεια του του την πεφτουνε??παντος σαν συμβουλη επειδη παντα θα σε κουβαλαει η ρετσινια πηγαινε παιξε αλλου με αξιοκρατικες συνθηκες,ελα αν θελεις στην δικια μου αλλα σου πεφτει λιγο μακρυα.και επειεδη θα ειμαστε αντιπαλοι φετος λογικα δεν νομιζω!!εχεις μπασκετικο ματι αν δω την ομαδα που εφτιαξες αλλα σου τα χαλαει ολα οτι παιζεις και μπορει αν εισαι ο καλυτερος που λεει ο λογος αλλα.......!!!σου ευχομαι τα καλυτερα παντος και πιδτευω οτι η ομαδα σου θα τερματισει στην πρωτη εξαδα ανετα αν τους αφησεις ελευθερουσ.εσυ παντος εισαι και λιγο διαλακτικοσ,ο αλλος απο νικαια μερια ειναι χειροτερος.τεσπα..!


Πρωτον αγορινα με ξερεις πολυ καλα απο οτι φαινεται για να μιλας με τοσες λεπτομερειες..αφου δε γνωριζομαστε στειλε μου ενα πριβε μηνυμα να δω και γω τουλαχιστο την μπασκετικη σου αξια και προσωπικοτητα,αγια να δω σε ποιον κυριο απευθυνομαι χωρις πραγματικα να χω ορεξη για πραγματικες αντιπαραθεσεις.θα το θεωρουσα πιο μαγκικο οπως λες και εσυ...Δευτερον με εμενα το μπασκετικα παρταλι οπως λες ανεβηκε η ομαδα 3 κατηγοριες 5 χρονια και ομαδαρες τοσα χρονια με πολλα λευτα και μισθοφορους δε τα καταφερανε ..καμια φορα ακομα και αυτοι οι αμπαλοι οπως λες οταν πονανε την φανελλα παιζουν πολυ καλυτερα απο πολλους παιχταραδες που ερχονται να κανουν την πλακα τους και να κολλησουν τα τελευταια ενσημα τους πριν αποστρατευτουν..ειδικα περισυ οταν και τα δυο τα 5αρια βγηκαν οff απο πολυ νωρις,τελη πρωτου γυρου λογω τραυματισμων,εγω και ο κακομοιρης ο χιουτακακος φαγαμε ολο το πακετο και το ξυλο παιζοντας αναγκαστικα 5 ολη την επομενη χρονια οδηγωντας την ομαδα στο πρωταθλημα και στην ανοδο στην α εσκανα..που ησουν να δεις τοτε την προσπαθεια μας και βγαινεις αβιαστα και κραζεις για να με προστατεψεις..απο τι ρε φιλαρακι..εχω κανεναν αναγκη.την πλακα μας και την τρελα μας κανουμε κ γω και ο μιχαλακης και πανω σε αυτη εχουμε δωσει ψωμι σε πολλα παιδια που ταιζουν ακομα και την οικογενεια τους...αντι να κραζεις εμας τους δυο κραξε καλυτερα αυτους που δεν δινουν αυτα που υποσχονται και εκθετουν οικονομικα αθλητες σαν εσενα παιχταραδες που λεει ο λογος..τωρα για την προκληση να αγωνιστω σε ξενο σωματειο τι παραπανω θα μου δωσει απο την ηθικη ικανοποιηση οτι βοηθαω και γω με το τροπο μου αυτο που υπεραγαπω..πιστεψε με δε μου λεει κατι μετα απο 8 χρονια αθλητης αυτης της ομαδας να δωσω ουτε το 1% των δυναμεων μου σε κατι αλλο γιατι απλα δε μπορω να το αγαπησω..και πριν την δημιουργια αυτης της ομαδας 4 χρονια,σε αντρικο επιπεδο απο 17-21 ημουν αθλητης της αναγεννησης πετραλωνων με την οποια εζησα και 3 ανοδους μεχρι την α εσκα..αρα καταλαβαινεις οτι δεν αλλαζω ευκολα ομαδες και δενομαι με αυτην..ετσι λειτουργω ρε αδερφακι δυστυχως..και επειδη μιλησες και για αξιοκρατια για να μη κραζεις συνεχως και με κουραζεις στον χωρο εργασιας μου οπου και εργαζομαι προσφατα πριν 10 μηνες αποτελουσα αθλητης της ομαδας της αστυνομιας με συμπαιχτες εγνωσμενης αξιας α1 και α2 και επαιξα μαζι τους σε τουρνουα διεθνες ,τπου ελαβε χωρα στη γαλλια παλευοντας παραλληλα και φετος με αξιωσεις την θεση αυτη για το ευρωπαικο πρωταθλημα στην ολλανδια.εκει ο προπονητης αριδας παναγιωτης χρονια αθλητης της αεκ γιατι με επελεξε,γιατι ειμαι διοικηση στην πολις.?φιλε μην τα ισοπεδωνεις ολα και μαθε να σεβεσαι εστω και πισω απο την ανωνυμια σου προσωπα και καταστασεις..απο την μια κακως προβαινω σε ολη αυτη την εξομολογηση αλλα και καποια πραγματα εχουν τα ορια τους....αφησε με εσυ κ οι ομοιοι σου εμενα και τον γαλιτη στην ησυχια μας να κανουμε αυτο αυτο που αγαπαμε.
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(ikarosbc @ Jul 15 2009, 12:39 ) *
Οπως λεω και στο ποστ μου, το ενδιαφερον μου για τον Ρεντη και τις αλλες 2 ομαδες που ανεβηκαν φετος ειναι πραγματικο.
Ειπαμε οτι ηταν οι πιο αξιες της κατηγοριας, δωσαμε πολλα συγχαρητηρια και πολλες ευχες.
Δεν ειχαμε μεγαλη ενημερωση για το πως κινειται φετος και απο ενδιαφερον ρωτησα.
Αλλωστε ειχαμε καλες σχεσεις περισυ με γνωριμιες παραγοντων, φιλικα που καναμε μεταξυ μας κλπ.
Εσυ μπηκες εχθες, για πρωτη φορα στο φορουμ σαν αλεξιπτωτιστης, για να κατακεραυνωσεις παικτες του Ικαρου των οποιων τα ονοματα δημοσιευσα εγω και οι ιδιοι δεν εχουν τη δυνατοτητα να σου απαντησουν. Ηταν σωστο;
Εγω απλα δημοσιευσα το ροστερ οπως κανουν ολοι χωρις να κανω κανενα σχολιο απολυτως.
Αν και οι 14 ομαδες εχουν το δικαιωμα να λενε οτι πανε για ανοδο, χωρις να ειναι αποκλειστικο προνομιο του Φαρου.
Σε βρισκω βαθεια ενημερωμενο αφου μας λες ποσες προπονησεις θα κανει η ομαδα μου και μαλιστα ειρωνικα.
Τελικα πολυ πετυχημενο το ψευδωνυμο σου. Εισαι οντως παντογνωστης.
Κρυβεσαι ομως πισω απ' αυτο και δε μας λες ποιος εισαι, να δουμε κι εμεις αν σε ξερει κανεις.

Φίλε μου πραγματικά συγνώμη για το ύφος μου απέναντι στην πολύ συμπαθή ομάδα σας!Δεν ήταν καθόλου ειρωνεία το γεγονός πως κάνετε λίγες προπονήσεις.Νομίζω άλλωστε πως στην ομάδα σας(όπως και σε πολλές της Β')είναι μια αντικειμενική πραγματικότητα για διάφορους λόγους,όπως η έλλειψη ωρών στο γήπεδό σας, η δουλειά πολλών παιδιών που δεν τους επιτρέπει να βρίσκονται στο γήπεδο πάνω από 2-3 φορές, ίσως ακόμα και τα όχι ιδιαίτερα υψηλά οδοιπορικά που πολλές φορές λειτουργούν ανασταλτικά(δυστυχώς) για κάποιους που προτιμούν να κάνουν κάτι άλλο αντί να πάνε στο γήπεδο για προπόνηση.
Το ύφος μου ήταν απέναντι στο φίλο "rover6" , ο οποίος μετά την δική σου απλή αναφορά στο ρόστερ σου μπήκε και έγραψε ότι σας βλέπει χωρίς ήττα...Μάλλον λίγο αλλαζονικό δεν νομίζεις?Εγώ απλώς βάση αυτών που ανέφερα πριν, όπως και βάση μιας δικής μου απλής ανάλυσης των υπόλοιπων ρόστερ, προσπάθησα να αποδείξω(η νεκροψεία θα δείξει) πως το δικό σας ρόστερ μόνο αχτύπητο δεν φαντάζει μπροστά σε άλλα της Β'.
Επιπλέον εκτός των ρόστερ(που καλώς ή κακώς σήμερα σημαίνει χρήμα), παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο και άλλα πράγματα, ώστε να αποπνέει υγεία μια ομάδα ιδιαίτερα σ'αυτά τα επίπεδα!Κυρίως είναι το να έχει δικό της γήπεδο...Επίσης τουλάχιστον αξιόλογες υποδομές χωρίς να'ναι απαραίτητα πρωταθλητισμού.Τέλος ανθρώπους που να τρέχουν για την ομάδα, έχοντας καύλα για το μπασκετάκι, χωρις να περιμένουν να κερδίσουν από αυτήν.Αυτά όλα τα έχουν σε υπέρμετρο βαθμό 3 ομάδες στη Β'....ΦΑΡΟΣ,ΜΑΝΔΡΑ,ΤΕΡΨΙΘΕΑ
Τελειώνοντας θέλω να πω πως τα παιδιά που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου υπήρξαν (εκτός του Γκριτζέλη, που όντως για Α' ή Β' τοπικό είναι πολυτέλεια, αλλά ακόμα κ αυτός έχει πια προτεραιότητα τη δουλειάτου κ όχι το μπάσκετ) καλοί παίκτες (ο Θεολόγης έχει βάλει πάνω από 1000 Τρίποντα στη ζωή του σε αγώνες) αλλά τώρα...
ikarosbc
QUOTE(ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ @ Jul 15 2009, 20:04 ) *
Φίλε μου πραγματικά συγνώμη για το ύφος μου απέναντι στην πολύ συμπαθή ομάδα σας!

Δεχομαι απολυτα τη συγνωμη σου και θεωρω το γεγονος ως μη γινομενο.
Απλα ξερεις με ενοχλει να χαρακτηριζονται παικτες δημοσια. Το εχω ξανα αναφερει αυτο, οχι μονο του Ικαρου αλλα οποιασδηποτε ομαδας. Ο χειροτερος και ο καλυτερος παικτης της κατηγοριας εχουν ακριβως την ιδια αξια σαν προσωπικοτητες, γιατι και οι δυο αγωνιζονται. Μπασκετικη μπορει να εχουν διαφορετικη.
Πρεπει νομιζω να τους σεβομαστε ολους. Τουλαχιστον εγω αυτο εφαρμοζω.
Οπως πρεπει να σεβομαστε ολους τους συλλογους, γιατι ολοι δινουν τον αγωνα τους. Κατω απο διαφορετικες συνθηκες ισως και με διαφορετικα αποτελεσματα σιγουρα, αλλα ολοι αγωνιζονται για το καλυτερο με τα μεσα που διαθετουν.
Για τον rover6 εχεις απολυτο δικιο οπως το βλεπεις.
Το ζητημα ειναι οτι ειναι παρα πολυ ενημερωμενος γυρω απο το μπασκετ, γνωριζει απειρο αριθμο παικτων, ξερει τον Ικαρο και γνωριζομαστε. Το ποστ του ηταν σιγουρα υπερβολικο, αλλα ηταν στα πλαισια μιας φιλοφρονισης που ηθελε να κανει στην ομαδα μου. Να 'σαι σιγουρος οτι δεν ηθελε να υποτιμησει τις αλλες ομαδες. Γραφει χρονια στο φορουμ (σε αλλο τοπικ)και ειναι παντα προσεκτικος. Το λαθος ηταν δικο μου που δεν εκτιμησα σωστα και δεν του απαντησα, για να βαλω τα πραγματα στη θεση τους.
Τωρα για τα υπολοιπα τι να πω.
Για το ροστερ του Ικαρου ο καθενας μπορει ελευθερα να εχει την αποψη του.
Τα υπολοιπα που αναφερεις για τις 3 ομαδες τα εχει και ο Ικαρος. Σε ποιο βαθμο συγκριτικα δεν ξερω, ουτε θελω να μπω σ' αυτη τη διαδικασια.
Εχουμε 11μελες ΔΣ, χωρις να υπαρχει "χρηματοδοτης" προεδρος εδω και 3 χρονια. Ασχολουμαστε ολοι ανιδιοτελως. Οι υποδομες μας κατ' ομολογια αλλων, ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο και καθε χρονο προσπαθουμε να τις βελτιωνουμε.
Το γηπεδικο οντως ηταν μεγαλο βασανο ολα τα χρονια. Φετος δωσαμε την καλυτερη δυνατη λυση στο μετρο των δυνατοτητων μας παντα, νοικιαζοντας γηπεδο για προπονησεις.
Θελουμε οι παικτες να "δεσουν" μεταξυ τους και με τον προπονητη και να δουμε φετος αξιολογο μπασκετ (για τα δεδομενα της κατηγοριας παντα) και να μην "μολυνονται" τα ματακια, τα δικα μας και των υπολοιπων.
Απο κει και περα ας βγει οτι αποτελεσμα θελει.
Μακαρι ολες οι ομαδες να ειναι ισαξιες για βλεπουμε δυνατους αγωνες, με εντονες συγκινησεις.
PINELI
μηπως ξερει κανεις να μας ενημερωσει για τα ροστερ των ομαδων της γ εσκανα? οπως ξερετε σημερα ητανε κ η τελευταια μερα των αποδεσμευσεων, οποτε τερμα τα ψεμματα.......... για να δουμε τι θα δουμε κ καλυτερα ποιους θα δουμε που???????? torture.gif
alpapamarin
Διαβάζοντας τα παραπάνω φτάνω στο συμπέρασμα ότι ήρθε πλέον η ώρα να ανακηρύξουμε τους πρωταθλητές των κατηγοριών της ΕΣΚΑΝΑ για τη χρονιά 2009-2010...Από τις 15 Ιουλίου...Χωρίς να έχει γίνει καν μια αγωνιστική...
ZEKO
QUOTE(toro_loco @ Jul 11 2009, 12:31 ) *
Φίλε μου επειδή το link που έδωσες δε λειτουργεί μπορείς να γράψεις τις μεταγραφές που έγιναν;

Και αν κάποιος γνωρίζει τι έχει κάνει η ΕΑΝ. blove.gif

Οι μεταγραφές που έγιναν κατά σειρα στην ομάδα του Προφήτη Ηλία:

ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ Αλεξ.(Εθνικός Π.)
ΚΑΨΟΚΟΛΗΣ Παν.(Εθνικός Π.)
ΣΤΕΦΑΝΗΣ Δημ.(Παννεαπολικός)
ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ Μιχ.(Φάρος Κερ.)
ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟΣ Αλεξ.(Αετός Καλ)

Επιπλέον παρέμεινε ο βασικός κορμός της ομάδας.
Larry J.
QUOTE(spirtzaf @ Jul 14 2009, 17:54 ) *
Στο Ρέντη τα πράγματα δεν πανε τελεια απλως υποφερτα απ'ότι ξερω,θα πανε να σώσουνε την κατηγορια με καλο υλικο και καλο κλίμα οπως παντα.Το Πόλις πιστεύω οτι θα είναι η έκπληξη της κατηγορίας,το ειδα στο φιλικό με Φάρο και με εντυπωσίασε πολυ η ομαδα και ο προπονητής,ξερει κανενας το βιογραφικό του γιατί επειδη ελειπα ασχολούμε εδω και 3-4 χρονια με εσκανα το παλικαρι φυσιογνωμικα κατι μου λεει αλλα δεν ξερω κατι αλλο,αν γνωριζει καποιος ασ γραψει,παντως μου εκανε τρομερα καλη εντύπωση οπως και αρνητικη εντύπωση αλλα επειδη ειναι φιλικο ισως δεν λει και πολλα πράγματα αυτο ο Φάρος,τον περίμενα καλύτερο.Γνώμη μου ειναι οτι Πορφυρας,Βούλα και Προοδευτικη εχουν προβαδισμα,Φάρος,Ικαρος,τερψιθέα και Γλυφάδα,θα ειναι οι ομάδες που θα παλέψουν για ανοδο!!!

ο πολις πιστευω οτι δεν θα κανει ιδιαιτερα καλη πορεια,αναλογη με το ροστερ του,γιατι ειναι μια εντελως καινουργια ομαδα και θα ειναι λογικο να θελει αρκετο χρονο να αποκτησει ομοιογενεια,και κατα τη γνωμη μου δεν θα μπορεσει να την αποκτησει γιατι εχει απειρο προπονητη στην κατηγορια κατι που ειναι σημαντικο και δεν εχει δωσει και πολυ καλα δειγματα γραφης στην παλατιανη οπου και ηταν για αρκετο διαστημα.βεβαια ολα αυτα θα τα δουμε στο γηπεδο για ολες τις ομαδες και κανεις δεν ανεβαινει η πεφτει απο τον ιουλιο.θα ειναι παντως ενδιαφερον πρωταθλημα οπου οι πρωτοι μπορει να κανουν αρκετες ηττες σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.
bes82
QUOTE(Larry J. @ Jul 15 2009, 22:47 ) *
ο πολις πιστευω οτι δεν θα κανει ιδιαιτερα καλη πορεια,αναλογη με το ροστερ του,γιατι ειναι μια εντελως καινουργια ομαδα και θα ειναι λογικο να θελει αρκετο χρονο να αποκτησει ομοιογενεια,και κατα τη γνωμη μου δεν θα μπορεσει να την αποκτησει γιατι εχει απειρο προπονητη στην κατηγορια κατι που ειναι σημαντικο και δεν εχει δωσει και πολυ καλα δειγματα γραφης στην παλατιανη οπου και ηταν για αρκετο διαστημα.βεβαια ολα αυτα θα τα δουμε στο γηπεδο για ολες τις ομαδες και κανεις δεν ανεβαινει η πεφτει απο τον ιουλιο.θα ειναι παντως ενδιαφερον πρωταθλημα οπου οι πρωτοι μπορει να κανουν αρκετες ηττες σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.

Είδαμε και αυτούς που έχουν παιχταραδες και ξέρουν την κατηγόρια πολύ καλά να κάνουν τρύπα στο νερό...
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(themis7 @ Jul 15 2009, 11:24 ) *
ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ....

Η ΠΡΟΟ χθες ολοκλήρωσε το ρόστερ της με άλλη μια πολύ σοβαρή και μετρημένη κίνηση.Εκτός των Πανόπουλο και Παπαστυλιανό απέκτησε τον Κουτσουμπάκο από τον ΠΕΙΡΑΙΚΟ!Έτσι συμπλήρωσε μια καλή εξάδα παικτών 1ης γραμμής (Τζιώτης,Παπαστυλιανός,Πανόπουλος,Κουτσουμ
πάκος,Παριανόπουλος και Φωτόπουλος) και σε συνδιασμό με τον Κυριακόπουλο(μπακαπ στον άσσο) + Βαμβακάρη (που είναι όμως φαντάρος,αλλά όσο παίξει είναι μεγάλη δύναμη) + 2 καλούς πιττσιρικάδες στο 2 (ο ένας ειδικά πολυ καλός) θα είναι άκρως ανταγωνιστική!(Σίγουρα πάντως δεν νομίζω για πρωτάθλημα,αν και θεωρώ πως στον ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ δεν θα το ήθελαν έτσι κι αλλιώς να πάνε φέτος για κάτι τέτοιο).
Η ουσία είναι ότι με σοβαρές και μετρημένες κινήσεις (χωρίς όπως φαίνεται με πάρα πολλά λεφτά -παραμένει βεβαίως το ερώτημα για τη συνέπεια της διοίκησης- όμως η έλευση Καρβούνη(coach) , η απομάκρυνση Παταγιάννη και το όχι μεγάλο μπάτζετ μάλλον υπόσχονται καλύτερες μέρες) πήρε παίχτες που σίγουρα θα παίζουν για τον προπονητή τους, αφού οι περισσότεροι υπήρξαν συμπαίχτες του σε διάφορες ομάδες (Τζιώτης, Παριανόπουλος, Φωτόπουλος, Βαμβακάρης) όπως επίσης παιδιά που παίζουν για την ομάδα και είναι άριστοι χαρακτήρες!
Τέλος αγωνιστικά νομίζω πως μαζί με 1-2 ομάδες ακόμα θα είναι πάρα πολυ καλοί σε σετ παιχνίδι (5 on 5) αφού διαθέτουν πολύ μπασκετικά παιδιά,πιθανότατα να έχουν πρόβλημα με ομάδες που τρέχουν, ενώ φαίνεται ότι θα χρειαζόντουσαν έναν παίκτη ακόμα στο 2-3!(Παρόλ'αυτά η φροντλάιν τους είναι όντως μια από τις καλύτερες της κατηγορίας(ίσως η καλύτερη), με το φοβερό για αυτά τα επίπεδα να έχει 4 παιδιά που ενώ παίζουν πολύ καλά κοντά στο καλάθι, σουτάρουν φανταστικά από τα 6.25 (ειδικά Πανόπουλος και Παριανόπουλος), και πασάρουν κιόλας πολύ καλά!
orthografias2
Χτες βραδυ γυρω στα μεσανυχτα σε γνωστο εστιατοριο της Λ.Συγγρου ετρωγαν προεδρος ομαδας της εσκανα γνωστο διδυμο μανατζαρεων και καπιοι που δεν μου επιτεπεται να ανφερω τα στοιχεια τους
Το θεμα συζητησης ηταν που θα βρεθει ενας 20αρης που θα κανει διαφορα
Ο ενας μανατζερ ριχνει την ιδεα στο τραπεζι και αμεσως παιρνει τηλεφωνο διεθνη παιχτη με την εθνικη εφηβων στην νεα ζηλανδια και περσινο πρωταθλητη ευρωπης γεννημενος το 1991
Ελα παιδι μου ειμαι ο ταδε μανατζερ ελα αμεσως εδω γιατι σου εχω σουπερ προταση
Σε πεντε λεπτα ο αθλητης ηταν στο μαγαζι
Αναμεσα στις καρμποναρες και στα σαντουιτς επεσε η προταση
ο παιχτης δεν ηξερε τι να πει εφυγε ζαλισμενος απο την προταση αλλα και φοβισμενος μηπως καποιος του κανει πλακα
φευγοντας ο παιχτης ειχε εικοσαλεπτη συνομιλια με τον ενα μανατζερ που του ανελυε τα υπερ και τα κατα ενω την ιδια ωρα ο αλλος μανατζερ συνεχισε να τρωεει με ευλαβια το υπολοιπο σαντουιτς
ο παιχτης δεσμευτηκε οτι θα απαντησει μεχρι αυριο
η μεταγραφη αυτη φανταζει απιθανη αλλα αν πραγματοποιηθει θα κανει τεραστια αισθηση
μολις εχω κατι νεοτερο θα το γραψω αν δεν γινει θα γραψω τα ονοματα
where_amazing_happens
QUOTE(orthografias2 @ Jul 16 2009, 10:45 ) *
Χτες βραδυ γυρω στα μεσανυχτα σε γνωστο εστιατοριο της Λ.Συγγρου ετρωγαν προεδρος ομαδας της εσκανα γνωστο διδυμο μανατζαρεων και καπιοι που δεν μου επιτεπεται να ανφερω τα στοιχεια τους
Το θεμα συζητησης ηταν που θα βρεθει ενας 20αρης που θα κανει διαφορα
Ο ενας μανατζερ ριχνει την ιδεα στο τραπεζι και αμεσως παιρνει τηλεφωνο διεθνη παιχτη με την εθνικη εφηβων στην νεα ζηλανδια και περσινο πρωταθλητη ευρωπης γεννημενος το 1991
Ελα παιδι μου ειμαι ο ταδε μανατζερ ελα αμεσως εδω γιατι σου εχω σουπερ προταση
Σε πεντε λεπτα ο αθλητης ηταν στο μαγαζι
Αναμεσα στις καρμποναρες και στα σαντουιτς επεσε η προταση
ο παιχτης δεν ηξερε τι να πει εφυγε ζαλισμενος απο την προταση αλλα και φοβισμενος μηπως καποιος του κανει πλακα
φευγοντας ο παιχτης ειχε εικοσαλεπτη συνομιλια με τον ενα μανατζερ που του ανελυε τα υπερ και τα κατα ενω την ιδια ωρα ο αλλος μανατζερ συνεχισε να τρωεει με ευλαβια το υπολοιπο σαντουιτς
ο παιχτης δεσμευτηκε οτι θα απαντησει μεχρι αυριο
η μεταγραφη αυτη φανταζει απιθανη αλλα αν πραγματοποιηθει θα κανει τεραστια αισθηση
μολις εχω κατι νεοτερο θα το γραψω αν δεν γινει θα γραψω τα ονοματα


Τοσες πολλες πληροφοριες? Μαλλον θα ησουν εκει. Το ονομα του παικτη πες μας, το λογαριασμο και ποιος τον πληρωσε? Αστειευομαι φυσικα... Για να δουμε..
jna23
Ρόστερ  Βουλιαγμένης με καυστικά σχόλια !!!!!!!

Μεταγραφές

Μαγγωνάκης Δημήτρης απο Μέγαρα (μέγας σουτέρ ελπίζουμε να δίνει και πάσες)

Κάρδαρης Τάσος απο Ηλιούπολη (πολύ μπάσκετ ελπίζουμε να δείξει στο γήπεδο έστω το 70%)

Φράγκος Γιάννης απο Ελληνικό(ελπίζουμε να μην σουτάρει τρίποντα)

Μωισίδης Ιγνάτιος απο Ερμή Αργυρούπολης (θέλει λάσο σαν τον Σισέ)

Τσιάμαλος Θανάσης απο Ελληνικό (να κάνει παρέα στον Ασλανίδη)

Βουρβούλιας Αρης και

Παπαθανασόπουλος Νίκος μικρόι απο Φάληρο (αν παίξουνε όπως ξερουνε θα κάνουνε την διαφορά)

Μείνανε

Μπέττα Αντώνης (ελπίζουμε να τελειωσει όπως έχει ξεκινησει και μας έχει ξαφνιάσει ευχάριστα)Μην το παιξεται στοίχημα προσοχή!!!!!!

Παγώνης Βασίλης (σε νεους ρόλους αλλα Nikolas)

Τσιλιβάκος Αριστόδημος (ο μόνος εμπειρός στην Γ)

Πανταζόπουλος Βασίλης (ελπίζουμε να μην δείρει πολλούς φέτος)

Ροζας Γιάννης (ελπίζουμε να είναι η έκπληξη της κατηγορίας. Θα έχιε και ψυχολόγο δίπλα του καθημερινά)

Ασλανίδης Ιωάννης (ουδεν σχόλιο λόγο λογοκρισίας) Που πάς ρε Καραμήτρο του είπε ο άλλος

Αυτά
referee
QUOTE (jna23 @ Jul 16 2009, 14:41 ) *
Ρόστερ  Βουλιαγμένης με καυστικά σχόλια !!!!!!!

Μεταγραφές

Μαγγωνάκης Δημήτρης απο Μέγαρα (μέγας σουτέρ ελπίζουμε να δίνει και πάσες)

Με την ελπίδα θα μείνεις...Ας πρόσεχες τι αγόραζες...
jna23
QUOTE(referee @ Jul 16 2009, 13:51 ) *
Μεταγραφές

Μαγγωνάκης Δημήτρης απο Μέγαρα (μέγας σουτέρ ελπίζουμε να δίνει και πάσες)

Με την ελπίδα θα μείνεις...Ας πρόσεχες τι αγόραζες...


Η πρώτη πάσα πάει πάντα στον πλέμέικερ μετα η δεύτερη όπου πει ο Ασλανιδης smile.gif οπότε ας πρόσεχει εκείνος που δεν πάει με τα νερά του
referee
QUOTE(jna23 @ Jul 16 2009, 15:02 ) *
Η πρώτη πάσα πάει πάντα στον πλέμέικερ μετα η δεύτερη όπου πει ο Ασλανιδης smile.gif οπότε ας πρόσεχει εκείνος που δεν πάει με τα νερά του


Ναι,αλλά χθες στο φιλικό έπαιζα εγώ play maker...Οπότε,ίσως και να μη χρειαστεί να μας πει ο Ασλανίδης πού θα πάει η μπάλα...
jna23
QUOTE(referee @ Jul 16 2009, 14:52 ) *
Ναι,αλλά χθες στο φιλικό έπαιζα εγώ play maker...Οπότε,ίσως και να μη χρειαστεί να μας πει ο Ασλανίδης πού θα πάει η μπάλα...

Συμβουλή γι ατο μέλλον.


Πάντα αφήνεις το μικρο παιδί να χαρεί στην αρχη και μετα του βάζεις τους κακόνες για να μην φοβηθεί και φύγει

scales84
εξυπνες μεταγραφες εκανε ο ασλανιδης..με μαγγωνακη και καρδαρη ολα τα σφυριγματα υπερ του..γτ μεσα στο γηπεδο δεν αξιζουν και πολλα....χαχχαχαχα

πλακα κανω εννοειται...
chrisgonou
QUOTE(Larry J. @ Jul 15 2009, 22:47 ) *
ο πολις πιστευω οτι δεν θα κανει ιδιαιτερα καλη πορεια,αναλογη με το ροστερ του,γιατι ειναι μια εντελως καινουργια ομαδα και θα ειναι λογικο να θελει αρκετο χρονο να αποκτησει ομοιογενεια,και κατα τη γνωμη μου δεν θα μπορεσει να την αποκτησει γιατι εχει απειρο προπονητη στην κατηγορια κατι που ειναι σημαντικο και δεν εχει δωσει και πολυ καλα δειγματα γραφης στην παλατιανη οπου και ηταν για αρκετο διαστημα.βεβαια ολα αυτα θα τα δουμε στο γηπεδο για ολες τις ομαδες και κανεις δεν ανεβαινει η πεφτει απο τον ιουλιο.θα ειναι παντως ενδιαφερον πρωταθλημα οπου οι πρωτοι μπορει να κανουν αρκετες ηττες σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.

ρε παιδια πολυ με τον πολις δεν τα εχετε βάλει?μια ο αχιλλεας μια ο σιμος,για ηρεμηστε λιγο......οσο γαι τον σιμο δεν τα ξερεις η δεν στα ειπανε καλα τα πραγματα φιλε μου,απειρος???δεν τα πηγε καλα με την παλατιανη???..και επειδη κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια σου το ονομα μου ειναι χρηστος γκονουλλου και παιζω στην γλυφαδα,και τα 2 παιδια τα ξερω αρκετα καλα καλο θα ηταν ομως πριν γραψουμε μερικα πραγματα και μαλιστα αρνητικα να τα τσεκαρουμε πρωτα!!!ο αχιλλεας δουλευει παρα πολυ για να πεισει τον προπονητη οτι αξιζει μια θεση στην ομαδα,και επειδη ξερω τον προπονητη δεν πρόκειται να παιξει αν δεν αξιζει,και οσο για τον σιμο μαθε το βιογραφικο του και μετα μιλα!!την παλατιανη την εσωσε με ομαδα που ηταν πρωτο φαβορι για υποβιβασμο και εφυγε απο εκει γιατι πηγαν να παρεμβουν στο εργο του.γι'αυτο ειμαι σιγουρος οτι ο αχιλλεας θα παιξει αν αξιζει και μονο.γιναμε και δικηγοροι του πολις..οσο για την ομαδα μου θα παλεψει για την ανοδο,εχουμε πολυ καλη και ετοιμη ομαδα απο περσι που με της καταληλες προσθηκες φετος που γινανε θα ειμαστε καλα.καλη μπασκετικη χρονια ευχομαι και μακρυα απο τραυματισμους.
chrisgonou
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Jul 15 2009, 19:48 ) *
Πρωτον αγορινα με ξερεις πολυ καλα απο

Αχιλλεα πες στον προπονητη σου μην σας πετυχουμε στο κυπελο!!χιχιχιχιχιθα χασετε ευκολα και θα κερασετε μετα!!!

QUOTE(pantognostis @ Jul 15 2009, 13:35 ) *
ΣΤΗΝ Β ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΣΟ
4 ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΛΑΜΜΑ
Ο ΦΑΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΤΣΑΠΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΕΣΚΑΙ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ Ο ΦΑΡΟΣ
ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Α ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΒΕΡΤΗ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ 30ΑΡΗ
Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΜΕ ΚΛΑΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
Η ΜΑΝΔΡΑ ΜΕ ΣΚΛΗΡΗ ΕΔΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΠΑΝΩ
Η ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Α ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΡΟΣΤΕΡ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΕΚΟΨΕ ΤΙΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ Ο ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΕΣΦΙΞΕ ΤΟ ΖΩΝΑΡΙ
Ο ΑΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΙΜΟΣ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ

Μας ξέχασες η δεν μα υπολογιζεις καθόλου (ΓΛΥΦΑΔΑ)..πλακα κανω ετσι...εγω πιστευψ οτι Φαρος,Τερψιθεα,εμεις,Ικαρος και Μανδρα θα γινουν σκληρα παιχνιδια,η Ευρυαλη (Μακρυγιαννη ετοιμασου) σκληρο καρυδι θα ειναι και ο ΑΟΝΑ μαζι.
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(chrisgonou @ Jul 16 2009, 16:53 ) *
ρε παιδια πολυ με τον πολις δεν τα εχετε βάλει?μια ο αχιλλεας μια ο σιμος,για ηρεμηστε λιγο......οσο γαι τον σιμο δεν τα ξερεις η δεν στα ειπανε καλα τα πραγματα φιλε μου,απειρος???δεν τα πηγε καλα με την παλατιανη???..και επειδη κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια σου το ονομα μου ειναι χρηστος γκονουλλου και παιζω στην γλυφαδα,και τα 2 παιδια τα ξερω αρκετα καλα καλο θα ηταν ομως πριν γραψουμε μερικα πραγματα και μαλιστα αρνητικα να τα τσεκαρουμε πρωτα!!!ο αχιλλεας δουλευει παρα πολυ για να πεισει τον προπονητη οτι αξιζει μια θεση στην ομαδα,και επειδη ξερω τον προπονητη δεν πρόκειται να παιξει αν δεν αξιζει,και οσο για τον σιμο μαθε το βιογραφικο του και μετα μιλα!!την παλατιανη την εσωσε με ομαδα που ηταν πρωτο φαβορι για υποβιβασμο και εφυγε απο εκει γιατι πηγαν να παρεμβουν στο εργο του.γι'αυτο ειμαι σιγουρος οτι ο αχιλλεας θα παιξει αν αξιζει και μονο.γιναμε και δικηγοροι του πολις..οσο για την ομαδα μου θα παλεψει για την ανοδο,εχουμε πολυ καλη και ετοιμη ομαδα απο περσι που με της καταληλες προσθηκες φετος που γινανε θα ειμαστε καλα.καλη μπασκετικη χρονια ευχομαι και μακρυα απο τραυματισμους.

Μετα απο εμενα και γαλιτη ηρθε και η ωρα του ασλανιδη να τα ακουσει...καλα θα περασουμε αντε φιλια πολλα..ευχαριστω χρηστακο
POWER_KF
Είχα πολλές μέρες να μπω στο forum. Είχα αφήσει τις μεταγραφές στις πέντε - έξι σελίδες και τις βρίσκω στις εικοσιτρείς. Πραγματικά υπήρξε κινητικότητα. Υπάρχουν και αξιοπερίεργα τα οποία θα αναφέρω χωρίς να παρεξηγηθώ. Διαβάζω σοβαρά post (εξαιρώ τις γνωστές κόντρες γύρω από τον ΠΟΛΙΣ, τη συγχώνευση του καλοκαιριού ΙΚΑΡΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ, και την μετακίνηση ΠΡΟΕΔΡΟΥ Θεμιστοκλή-παιχτών στον Φάρο) και αναρωτιέμαι. Ο ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. που είναι σύλλογος όπως τον περιγράφει ο ikarosbc χωρίς πολλά λεφτά και χωρίς βοήθεια από τον κο Αγγελόπουλο πως καταφέρνει να πάρει παίχτες Β' εθνικής (Γκριτζέλης, Ντεροχονεσιάν). Ακόμη είναι εντυπωσιακές οι μεταγγραφές διαιτητών της Βουλιαγμένης. Πάει για άνοδο... Εκεί που μπορεί να χαλάσει η μαγιά είναι η άποψη που έχουν οι λοιποί διατιητές του Πειραιά για το δίδυμο Μαγγωνάνη, Κάρδαρη. Δε νομίζω να ξεχάσουν τη στάση των δύο όταν οι άλλοι είχαν δηλώσει κόλλημα και τιμωρήθηκαν και το δίδυμο αυτό συμμετείχε κανονικά στους αγώνες. Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε τη στάση των γκρι απέναντί τους. Και για να το φαιδρύνουμε λίγο, ξέφυγε ο Βίλιας παιδιά και είναι καλός περιφερειακός. Μήπως πρέπει να το δείτε στις αποδεσμέυσεις; Εξάλλου είναι πολλές οι ομάδες με άσπρο - μπλε για εμφανίσεις. Αλλαγή χρώματος προς το γκρι δε θα ήταν καλή κίνηση; Τέλος, αξιολογότατες οι μεταγραφές του Προφήτη αλλά και των Τραχώνων. Απορώ, κυκλοφορεί τόσο χρήμα; Αλλιώς δε μπορώ να καταλάβω πως παίχτες που έπαιζαν Α ΕΣΚΑΝΑ ή Β, Γ, Εθνική κατηφορίζουν προς τα κάτω. Μακάρι να σημαίνει ότι τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ αναβαθμίζονται. Αν το παρατηρήσει κανείς περισσότερες μεταγραφές ουσίας γίνονται στην ΕΣΚΑΝΑ παρά στην ΕΣΚΑ. Τέλος ακούστηκε ότι θα εφαρμοστεί και στην ΕΣΚΑ η τριπλέτα εφήβων από φέτος. Ισχύει; Και μια ερώτηση ακόμη (διακιούμαι επειδή έλλειψα καιρό). Ο ΠΗΓΑΣΟΣ και ο ΡΕΝΤΗΣ που αποτελούν συμπάθειές μου ενισχύθηκαν μεταγγραφικά;
PINELI
παιδια μας εχετε αφησει ανενημερωτους....... 68.gif τι γινετε με τα ροστερ των ομαδων της γ εσκανα? κανεις δεν ξερει ρε παιδες? πολυ μυστικοπαθεια επεσε μου φαινετε!!!!!! μονο για ο.κ.ε μαθαμε κ μεχρι εκει.... οι υπολοιπες ομαδες? οσοι ενημερωμενοι κ πιστοι στο basketforum προσελθετε κ ενημερωστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
εεεεεεεεεεεεεεεε tongue.gif
Larry J.
QUOTE(chrisgonou @ Jul 16 2009, 16:53 ) *
ρε παιδια πολυ με τον πολις δεν τα εχετε βάλει?μια ο αχιλλεας μια ο σιμος,για ηρεμηστε λιγο......οσο γαι τον σιμο δεν τα ξερεις η δεν στα ειπανε καλα τα πραγματα φιλε μου,απειρος???δεν τα πηγε καλα με την παλατιανη???..και επειδη κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια σου το ονομα μου ειναι χρηστος γκονουλλου και παιζω στην γλυφαδα,και τα 2 παιδια τα ξερω αρκετα καλα καλο θα ηταν ομως πριν γραψουμε μερικα πραγματα και μαλιστα αρνητικα να τα τσεκαρουμε πρωτα!!!ο αχιλλεας δουλευει παρα πολυ για να πεισει τον προπονητη οτι αξιζει μια θεση στην ομαδα,και επειδη ξερω τον προπονητη δεν πρόκειται να παιξει αν δεν αξιζει,και οσο για τον σιμο μαθε το βιογραφικο του και μετα μιλα!!την παλατιανη την εσωσε με ομαδα που ηταν πρωτο φαβορι για υποβιβασμο και εφυγε απο εκει γιατι πηγαν να παρεμβουν στο εργο του.γι'αυτο ειμαι σιγουρος οτι ο αχιλλεας θα παιξει αν αξιζει και μονο.γιναμε και δικηγοροι του πολις..οσο για την ομαδα μου θα παλεψει για την ανοδο,εχουμε πολυ καλη και ετοιμη ομαδα απο περσι που με της καταληλες προσθηκες φετος που γινανε θα ειμαστε καλα.καλη μπασκετικη χρονια ευχομαι και μακρυα απο τραυματισμους.

φιλε γκονολου,πρωτον δεν αναφερθηκα καθολου στον αχιλλεα με τον οποιο ειμαστε φιλοι και η αποψη μου γιαυτον ειναι γνωστη και τον εκτιμω διοτι αν δεν ασχολιοταν ο αχιλλεας δεν θα υπηρχε πολις και ειναι καλο να υπαρχουν δυνατα και υγιει σωματεια που να σεβονται και να πληρωνουν τους παικτες τους μεχρι τελευταιας δεκαρας,οπως κανει ο πολις.δευτερον ο σιμος για τον οποιο ειπα την αποψη μου μαλλον ειναι δικος σου φιλος και παρεξηγηθηκες!ο σιμος εχει δουλεψει ως βοηθος στο παλαιο φαληρο και ως πρωτος στην παλατιανη οπου την πρωτη χρονια η ομαδα σωθηκε στις τελευταιες αγωνιστηκες και ειχαν σταματησει τουλαχιστον 4 αθλητες απο τα μεσα της χρονιας γιατι ειχαν μαλωσει μαζι του και τη δευτερη χρονια η ομαδα ηταν τελευταια μεχρι που εφυγε και η ομαδα σωθηκε τελικα.αυτα που λεω ειναι γεγονοτα και μπορω να τα επιβεβαιωσω γιατι παρακολουθησα ολους τους αγωνες της παλατιανης την πρωτη χρονια γιατι επαιζαν 3 φιλοι μου εκει και η ομαδα που ημουν τοτε ηταν στην α.αν αυτη δεν ειναι τουλαχιστον απειρια τοτε οκ!επισης φιλε γκονολου{και δεν το λεω ειρωνικα το φιλε},παιζουμε χρονια αντιπαλοι και νομιζω οτι μετα απο τοσα χρονια μπορουμε να λεγομαστε φιλοι,ειμαι ο μπαγιας ο σταματης απο την νικαια,οποτε μη μου λες για ανωνυμιες και τετοια.τις αποψεις μας γραφουμε.καλο καλοκαιρι φιλε μου και σε ολους τους φιλους που διαβαζουν και γραφουν στο forum γιατι φευγω αυριο για διακοπες.θα μπαινω οποτε μπορω να διαβαζω.
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(lostie @ Jul 15 2009, 12:47 ) *
Τι κατηγορία είναι ο πανιώνιος κορινθου?

Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ απ'ότι ξέρω είναι στο Β' Τοπικό Αργολιδοκορινθίας(ΕΣΚΑΚ)!Είναι ομάδα που ιδρύθηκε πέρυσι κ την δημιούργησε ένας πρόεδρος που ήταν μέχρι πρόπερσι στον ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ , ενώ παλαιότερα είχε το ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ στη Γ' ΕΘΝΙΚΗ!Μάλιστα από πέρυσι είχε πάρει πολύ καλούς παίχτες (Μπανακάκη,Λαζάρου,Χαιδεμένο, Τσουντουράκη) και είχε παίξει και διάφορα φιλικά με ομάδες της Αθήνας,όπως η ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ κ ο ΑΕΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ!Δεν κατάλαβα πως χάσανε αυτοί οι παίκτες την άνοδο πέρυσι,απλά άκουσα ότι πήγαν μέχρι τον τελικό αήττητοι κ εκεί κάποιοι από τους βασικούς τους παίκτες τραυματίστηκαν!
Η άνοδος πάντως μάλλον θα επιτευχθεί φέτος(πρέπει να είναι και αυτοσκοπός), αφού εκτός του ΜΕΛΑ, άκουσα ότι έγινε κι'άλλο ΜΠΑΜ!Συμφώνησε να παίξει εκεί και ο Γιώργος ο ΣΙΩΚΟΣ!Πάντως Σιώκος,Μπανακάκης,Μελάς,Χαιδεμένος και Λαζάρου μάλλον προπονητής πολύ ΕΣΚΑΝΑ μαζεύτηκε εκεί (και πολύ Καλλιθέα) και εδώ που τα λέμε δεν είναι κ άσχημη ομάδα!
kagouras
QUOTE(spirtzaf @ Jul 15 2009, 13:54 ) *
Φιλε μου τα ισωπέδωσες ολα μου φαίνετε.η Α φετος αν εξαιρέσεις Θεμιστοκλή και Πειραικο ολες οι αλλες ομαδεσ ειναι πολυ καλες,θα είναι πολυ ανταγωνιστικο φέτος και για πάνω και για πάνω,επίσης φετος οι ομάδες είναι γεμάτες οχι οπως περσι ου ειχανε ολες μια πενταδα και δεν κανανε ουτε προπονησεις.Εισαι πάντως γνώστης οχι σαν και εμένα ποθ δεν ξερω παρα πολλα αλλα αποτις ομαδεσ που γνωριζω πιστευω οτι έχεις δικιο γαι Πορφύρα,για Πρωτέα πιστεύω οτι ειναι ισοδυναμη με Πορφύρα και θα γίνει μεγαλη μαχη αν και υστερει σε προπονητη ο Πρωτεας,ο Πορφύρας και η Ελευθερία εχουν τους πιο έμπειρουσ πιστευω.Η Προο δεν εχει μια μονο πενταδα,ειναι γεμάτη και θα ειναι σίγουρα στην τετράδα μαζι με Πέρα που τους αδικείς παρα πολυ και δεν πιστεύω τι στέκουν αυτα που γραφεις.Ο Αετός θα είναι πολυ δυνατος με Τζανη και γενικα θα ειναι πολυ δυνατη ομάδα,εχεις πολυ μεγάλο δίκιο για το Πόλις και επιβεβαιωνεις ολα αυτα που μου εχουν πει οτι εχει (τους εχω δει και σε ενα φιλικο) πολυ καλη ομαδα,δυνατη,πολυ καλο προπονητή αλλα η αδυναμι ατους θα ειναι ο πρόεδρος παικτης που οταν δεν θα παιζει (που αν ο προπονητης του ειναι σοβαρος δεν θα τον βάζει πανω απο ενα πενταλεπτο και πολυ λεω) θα παραπονιεται.εχω μαθει οτι ειναι πολυ καλος παραγοντας και σωστο παλικαρι αλλα το μπασκετ δεν το κατεχει ειδικα για την Α.ΣΗΜΕΙΩΣΗ δεν το εχω δει ουτε φατσικα το παλικαρι αλλα απο'σους εχω μιλησει ολοι τα ιδια λενε και δεν πιστευω ολοι οτι ειναι αδικοι απεναντι του.Αστέρα δεν εχω δει ποτε και δεν εκφερω γνωμη,Η βαρη φιλαρακι θα ειναι η μεγαλη εκπληξη της χρονια και θυμησου το.πολυ καλη ομαδα,πηρε και 3 παικταραδες και πορα πολυ καλη και σοβαρη διοίκηση.

ποιους παικταραδες πηρε δηλ ρε παιδια?μπορειτε να μας πειτε και σε μας?παλι με αμπαλους εμπλεξε.......!πεταμενα λεφτα......!
themis7
QUOTE(ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ @ Jul 16 2009, 19:53 ) *
Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ απ'ότι ξέρω είναι στο Β' Τοπικό Αργολιδοκορινθίας(ΕΣΚΑΚ)!Είναι ομάδα που ιδρύθηκε πέρυσι κ την δημιούργησε ένας πρόεδρος που ήταν μέχρι πρόπερσι στον ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ , ενώ παλαιότερα είχε το ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ στη Γ' ΕΘΝΙΚΗ!Μάλιστα από πέρυσι είχε πάρει πολύ καλούς παίχτες (Μπανακάκη,Λαζάρου,Χαιδεμένο, Τσουντουράκη) και είχε παίξει και διάφορα φιλικά με ομάδες της Αθήνας,όπως η ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ κ ο ΑΕΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ!Δεν κατάλαβα πως χάσανε αυτοί οι παίκτες την άνοδο πέρυσι,απλά άκουσα ότι πήγαν μέχρι τον τελικό αήττητοι κ εκεί κάποιοι από τους βασικούς τους παίκτες τραυματίστηκαν!
Η άνοδος πάντως μάλλον θα επιτευχθεί φέτος(πρέπει να είναι και αυτοσκοπός), αφού εκτός του ΜΕΛΑ, άκουσα ότι έγινε κι'άλλο ΜΠΑΜ!Συμφώνησε να παίξει εκεί και ο Γιώργος ο ΣΙΩΚΟΣ!Πάντως Σιώκος,Μπανακάκης,Μελάς,Χαιδεμένος και Λαζάρου μάλλον προπονητής πολύ ΕΣΚΑΝΑ μαζεύτηκε εκεί (και πολύ Καλλιθέα) και εδώ που τα λέμε δεν είναι κ άσχημη ομάδα!

Πολυ καλη η ομαδα που ανεφερες και τρομερα εμπειρη ... Ομως οπως και να το κανουμε ο ΜΕΛΑΣ ειναι το πιο βαρυ ονομα στην παρεα αυτη ....
Ο ανθρωπος αυτος εχει ειδικο βαρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν αυτη η ομαδα παρει και τον ΓΑΤΟ ΤΟΠΑΛΙΔΗ για ελαφρυ τεσσαρι με το περιφημο hook shoot που διαθετει θα ειναι ομαδα euroleauge.....
sthnapexw
QUOTE(Larry J. @ Jul 16 2009, 21:45 ) *
φιλε γκονολου,πρωτον δεν αναφερθηκα καθολου στον αχιλλεα με τον οποιο ειμαστε φιλοι και η αποψη μου γιαυτον ειναι γνωστη και τον εκτιμω διοτι αν δεν ασχολιοταν ο αχιλλεας δεν θα υπηρχε πολις και ειναι καλο να υπαρχουν δυνατα και υγιει σωματεια που να σεβονται και να πληρωνουν τους παικτες τους μεχρι τελευταιας δεκαρας,οπως κανει ο πολις.δευτερον ο σιμος για τον οποιο ειπα την αποψη μου μαλλον ειναι δικος σου φιλος και παρεξηγηθηκες!ο σιμος εχει δουλεψει ως βοηθος στο παλαιο φαληρο και ως πρωτος στην παλατιανη οπου την πρωτη χρονια η ομαδα σωθηκε στις τελευταιες αγωνιστηκες και ειχαν σταματησει τουλαχιστον 4 αθλητες απο τα μεσα της χρονιας γιατι ειχαν μαλωσει μαζι του και τη δευτερη χρονια η ομαδα ηταν τελευταια μεχρι που εφυγε και η ομαδα σωθηκε τελικα.αυτα που λεω ειναι γεγονοτα και μπορω να τα επιβεβαιωσω γιατι παρακολουθησα ολους τους αγωνες της παλατιανης την πρωτη χρονια γιατι επαιζαν 3 φιλοι μου εκει και η ομαδα που ημουν τοτε ηταν στην α.αν αυτη δεν ειναι τουλαχιστον απειρια τοτε οκ!επισης φιλε γκονολου{και δεν το λεω ειρωνικα το φιλε},παιζουμε χρονια αντιπαλοι και νομιζω οτι μετα απο τοσα χρονια μπορουμε να λεγομαστε φιλοι,ειμαι ο μπαγιας ο σταματης απο την νικαια,οποτε μη μου λες για ανωνυμιες και τετοια.τις αποψεις μας γραφουμε.καλο καλοκαιρι φιλε μου και σε ολους τους φιλους που διαβαζουν και γραφουν στο forum γιατι φευγω αυριο για διακοπες.θα μπαινω οποτε μπορω να διαβαζω.


Φίλε Larry εύχομαι καλές διακοπές..κ του χρόνου μαζί με τον Κώστα να ανεβάσετε την ομάδα...έχει δέσει η συνταγή και έχετε καλό μάγειρα!! 77.gif
Ο ΓΑΤΟΣ
ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ 5ΑΠΛΟ ΜΠΑΜ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ.ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΣΑΠΑ,ΚΑΛΦΑΓΙΑΝΝΗ,ΤΟΠΑΛΙΔΗ,ΜΕΛΑ,ΠΟΤΟΣΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΒΑΣΙΚΗ 5ΑΔΑ.ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΑΙ ΝΑ ΘΥΜΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΡΗ ΤΟΥ 89,ΠΑΟΚ ΤΟΥ 93,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΥ 96 ΚΑΙ ΠΑΟ ΤΟΥ 2000 ΚΑΙ ΜΕΤΑ!ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΙΚ ΤΣΑΠΑ-ΠΟΤΟΣΟΓΛΟΥ,3ΠΟΝΤΑΡΕΣ ΜΕΛΑ ΑΛΛΑ ΣΟΥΜΠΟΤΙΤΣ..ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ Π..ΤΑΝΑΣ ΜΑΓΚΕΣ!
Ο ΓΑΤΟΣ
ΥΠΟΨΙΝ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΜΕΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΤΕ!!ΟΙ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΜΠΑΜΠ ΤΟΝ ΕΧΟΘΝ ΚΑΝΕΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΒΑΡΥΤΕΡΟ!!ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ!!ΤΟ 3ΠΟΝΤΑΚΙ ΜΕ ΤΑΜΠΛΟ ΤΟ ΧΟΥΜΕ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΣΑΠΑ!ΑΝ ΚΟΨΕΙ ΤΟΥΣ ΡΕΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΟΥΠΕΡ!Ο ΛΕΟ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ 2,ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ!ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΟ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ,ΕΠΟΧΕΣ 2004 ΕΥΡΟ ΜΑΓΕΣ!
scales84
γατε μην με στελνεις σε ομαδες που δεν ισχυουν...φετος εχει φανταριλικι...απο του χρονου βλεπουμε...εκτος αν δεν εννοουσες εμενα αλλα τον πατερα μου..χαχαχαχα
jna23
QUOTE(scales84 @ Jul 16 2009, 16:36 ) *
εξυπνες μεταγραφες εκανε ο ασλανιδης..με μαγγωνακη και καρδαρη ολα τα σφυριγματα υπερ του..γτ μεσα στο γηπεδο δεν αξιζουν και πολλα....χαχχαχαχα

πλακα κανω εννοειται...

Μάλλον ανάποδα τα βλέπω τα πραγματα οσο αφορα αυτο το θέμα καθώς όσοι τους εχουνε περιοπής θα το εκμεταλευτούνε. 

Εμείς όμως θα δείξουμε χαρακτήρα και στα δύσκολα



QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Jul 16 2009, 18:25 ) *
Μετα απο εμενα και γαλιτη ηρθε και η ωρα του ασλανιδη να τα ακουσει...καλα θα περασουμε αντε φιλια πολλα..ευχαριστω χρηστακο


Σε καταλαβαινω φιλε με τόσες μακακίες που σου γραφουνε εγω εχω σταματησει να τις διαβάζω. Κανε εσυ αυτο που αγαπάμε και οι ανθρωποι που σε ξέρουν και μας ξερουνε δεν θα σε παρεξηγησουνε ποτε.






QUOTE(POWER_KF @ Jul 16 2009, 20:14 ) *
Ακόμη είναι εντυπωσιακές οι μεταγγραφές διαιτητών της Βουλιαγμένης. Πάει για άνοδο... Εκεί που μπορεί να χαλάσει η μαγιά είναι η άποψη που έχουν οι λοιποί διατιητές του Πειραιά για το δίδυμο Μαγγωνάνη, Κάρδαρη. Δε νομίζω να ξεχάσουν τη στάση των δύο όταν οι άλλοι είχαν δηλώσει κόλλημα και τιμωρήθηκαν και το δίδυμο αυτό συμμετείχε κανονικά στους αγώνες. Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε τη στάση των γκρι απέναντί τους. Και για να το φαιδρύνουμε λίγο, ξέφυγε ο Βίλιας παιδιά και είναι καλός περιφερειακός. Μήπως πρέπει να το δείτε στις αποδεσμέυσεις; Εξάλλου είναι πολλές οι ομάδες με άσπρο - μπλε για εμφανίσεις. Αλλαγή χρώματος προς το γκρι δε θα ήταν καλή κίνηση;


Δεκτό το χιούμορ σου καθως οταν κανεις πρέπει και να δέχεσαι. Οσο για τον Βίλια σε ενημέρώνω πως δεν δέχτηκε την πρόταση μας smile.gif

Τωρα η άποψη μου είναι οτι και τα δυο παιδια ξέχωρα απο διατητες είναι και καλά παιδιά και καλοί παίκτες. Κανείς δεν ξέρει αν το ότι είναι διαιτητες, θα αποβεί καλό η μοιράιο στην ομάδα . Ενα είναι σίγουρο όμως, οτι η Βουλιαγμένη όπως έκανε πάντα θα παλεύει τα παιχνίδια μέσα στο γήπεδο και όχι έξω απο αυτό.  69.gif
ilpan
Το ρόστερ του Πήγασου Κορυδαλλού έχει ανακοινωθεί ήδη στην σελίδα 21.
Μπορείς να ενημερωθείς επίσης και από την επίσημη ιστοσελίδα του www.gask-pigasos.gr


QUOTE(PINELI @ Jul 16 2009, 20:56 ) *
παιδια μας εχετε αφησει ανενημερωτους....... 68.gif τι γινετε με τα ροστερ των ομαδων της γ εσκανα? κανεις δεν ξερει ρε παιδες? πολυ μυστικοπαθεια επεσε μου φαινετε!!!!!! μονο για ο.κ.ε μαθαμε κ μεχρι εκει.... οι υπολοιπες ομαδες? οσοι ενημερωμενοι κ πιστοι στο basketforum προσελθετε κ ενημερωστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
εεεεεεεεεεεεεεεε tongue.gif

Air Kef
Με ένα λάμδα το Κεφαλιανός ρε πρόεδρε. biggrin.gif
Εδώ το διόρθωσα, στο site, δεν ξέρω τι γίνεται. smile.gif

Νομίζω ότι θα είναι μια πολύ καλή σεζόν για τον Πήγασο, κρίμα για μένα που ο στρατός δεν θα με αφήσει να ολοκληρώσω την σεζόν, αλλά το κλίμα μεταξύ των παικτών είναι πάρα πολύ καλό, η σχέση με τον προπονητή επίσης, ενώ η έλευση ειδικά του Λεωνίδα νομίζω ότι εκτός απο την αγωνιστική αξία που δίνει στην ομάδα, είναι και ένα ψυχολογικό έναυσμα για όλους.


bball.gif
POWER_KF
QUOTE(ilpan @ Jul 17 2009, 11:36 ) *
Το ρόστερ του Πήγασου Κορυδαλλού έχει ανακοινωθεί ήδη στην σελίδα 21.
Μπορείς να ενημερωθείς επίσης και από την επίσημη ιστοσελίδα του www.gask-pigasos.gr


Έχεις δίκιο, δεν το είχα προσέξει. Δεν τους ξέρω όλους αλλά κάποιους που ξέρω είναι καλά παιδιά και αρκετά καλοί παίχτες. Εύχομαι να έχετε μια καλή πορεία και επιστροφή στη Β' του χρόνου. Ελπίζω οι πολλές μεταγραφές να μη στερήσουν τη συμμετοχή στα νέα παιδιά. Εξάλλου ήταν το μεγάλο σας αβαντάζ που πέρυσι πήραν χρόνο συμμετοχής οπότε φέτος πρέπει να το εξαργυρώσετε με τα 40 λεπτά εφήβων.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.