Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2012-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
gspara
QUOTE (magickaminia @ Mar 26 2013, 14:48 ) *
Τελικα το διδυμο στον Α ομιλο μετα την ηττα της Νικης μοιαζει να ξεκαθαρισε . Πολις και Εθνικος δυσκολα θα χασουν το 1 - 2 αν και ο Εθνικος εχει ενα αρκετα δυσκολο ματς στο Αιγιο που παιζει πλεον τα ρεστα του για την υποθεση παραμονη. Στον Β ομιλο η Λιβαδεια πλεον πρεπει να κανει χοντρη γκελα για να χασει την 1η θεση. Ασφαλως Παπαδος και Ιωνικος θαδιεκδικησουν το αλλο εισιτηριο ενω ρολο ρυθμιστη θα εχει ο Παπαγου και το Κορωπι. Καλη συνεχεια σε ολους και υγεια. blove.gif

Και ο Πολις εχει δυσκολο παιχνιδι στο Γαλατσι του εξαιρετικου κοουτς Κουμαρα που δεν χαριζεται.Σκληρη ομαδα με εμπειρους παιχτες.Τη Νικη την κερδισε χωρις τον μπομπερ Χαρακτηνο.Η πρωτια παιζεται ακομα....
Dreamerpanos
QUOTE (gspara @ Mar 26 2013, 17:18 ) *
Και ο Πολις εχει δυσκολο παιχνιδι στο Γαλατσι του εξαιρετικου κοουτς Κουμαρα που δεν χαριζεται.Σκληρη ομαδα με εμπειρους παιχτες.Τη Νικη την κερδισε χωρις τον μπομπερ Χαρακτηνο.Η πρωτια παιζεται ακομα....


Ο Πόλις όμως έχει μόνο ένα δύσκολο παιχνίδι κατά τη γνώμη μου.....τα άλλα πιστεύω θα τα καθαρίσει με το υποβιβασμένο Λουτράκι,το Αίγιο προτελευταία αγωνιστική και εντός και τον Ολυμπιονίκη εκτός....

Ο Εθνικός έχει πολύ δύσκολο πρόγραμμα και εδώ και 3-4 ματς είναι αρκετά ντεφορμέ....για το Αίγιο είναι ο τελικό των τελικών το επόμενο ματς ενώ στη συνέχεια ο Εθνικός έχει να πάει στο πολύ επικίνδυνο Χαλάνδρι και παίζει εντός με την Καλαμάτα θεωρητικά το πιο εύκολο αλλά κι αυτή παλεύει για την παραμονή.....και φυσικά τελευταία αγωνιστική έχει το ντέρμπι με τη Νίκη...

Τέλος για την Νίκη πιστεύω ότι αν ο Εθνικός κάνει 2πλο στο Αίγιο τότε πολύ δύσκολα θα διεκδικήσει 2η θέση.....

Βέβαια για Εθνικό υπάρχει και η πρόσφατη αλλαγή προπονητή που από δω και πέρα ουσιαστικά θα δείξει αν ωφέλησε ή όχι(με Πόλις τον είχε πάρει 5-6 μέρες πριν ενώ με το Λουτράκι δεν υπήρχε ουσιαστικός ανταγωνισμός για τη νίκη....)

Και για να κλείσω έτσι ωραία...ΦΟΡΤΣΑ ΕΘΝΙΚΑΡΑ να σε δούμε Β' να γουστάρουμε smiley.gif
aionio talento
QUOTE(gspara @ Mar 26 2013, 16:18 ) *
Και ο Πολις εχει δυσκολο παιχνιδι στο Γαλατσι του εξαιρετικου κοουτς Κουμαρα που δεν χαριζεται.Σκληρη ομαδα με εμπειρους παιχτες.Τη Νικη την κερδισε χωρις τον μπομπερ Χαρακτηνο.Η πρωτια παιζεται ακομα....



ΜΑΛΙΣΤΑ !!!! ugly8.gif
POLIS KALLITHEAS
Το Δ.Σ. του συλλόγου ανακοινώνει την λύση συνεργασίας του με τον αθλητή ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ Ιωάννη μετά από επιθυμία του, λόγω σοβαρών προσωπικών προβλημάτων που αντιμετωπίζει ο τελευταίος.Του ευχόμαστε το καλύτερο ,στην μελλοντική αθλητική του σταδιοδρομία και όχι μόνο ,και τον ευχαριστούμε για την αναμφισβήτη προσφορά του ,στην προσπάθειά μασ για άνοδο στην Β΄Εθνική Κατηγορία.
gspara
QUOTE (aionio talento @ Mar 27 2013, 01:52 ) *
ΜΑΛΙΣΤΑ !!!! ugly8.gif

Πιστευω οτι τον αδικεις.Συναδελφοι του,που ειτε εχουν συνεργαστει μαζι του ειτε οχι,εκφραζονται με τα καλυτερα λογια.
Αυτο ομως που μετραει για μενα,καθως δεν μου αρεσει να γραφω ''τι λενε οι αλλοι'',ειναι η πολυ καλη εικονα και πορεια της ομαδας περσι και φετος.
Εμενα ,σαν ουδετερος,μου φαινεται ιδιαιτερα ελκυστικο να ξεκινησω να παρακολουθησω αγωνα του Γαλατσιου!!
aionio talento
QUOTE(gspara @ Mar 27 2013, 16:24 ) *
Πιστευω οτι τον αδικεις.Συναδελφοι του,που ειτε εχουν συνεργαστει μαζι του ειτε οχι,εκφραζονται με τα καλυτερα λογια.
Αυτο ομως που μετραει για μενα,καθως δεν μου αρεσει να γραφω ''τι λενε οι αλλοι'',ειναι η πολυ καλη εικονα και πορεια της ομαδας περσι και φετος.
Εμενα ,σαν ουδετερος,μου φαινεται ιδιαιτερα ελκυστικο να ξεκινησω να παρακολουθησω αγωνα του Γαλατσιου!!



Eμενα σαν ΜΗ ΟΥΔΕΤΕΡΟΣ το περασμα του απο την ομαδα μου για 2 περιπου χρονια ΜΟΝΟ ΕΛΚΥΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ !!!!!!!!!!!!!!
magickaminia
Ο Εθνικος τελικα περασε απ το Αιγιο. Κοιταει το επομενο ματς τωρα με την Καλαματα που δειχνει αξιομαχη. Απ την αλλη ο Πολις παιζει το πιο δυσκολο του ματς μεχρι το τελος του πρωταθληματος στο Γαλατσι. Δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι η ομαδα του Γαλατσιου για να γινει ο ρυθμιστης του Α ομιλου της Γ
POLIS KALLITHEAS
Thelo na klapso k den mporo ,thelo na fonakso k den exo alli foni...,ti kaname re paidia?b Ethniki to polisaki mas....?re den ginontai auta...Pao na ta pio ola na suneltho
magickaminia
Μπραβο στην ομαδα του Πολις για την επιτυχια της στο Γαλατσι που δειχνει οτι κτυπησε το παιχνιδι αλλα ο Πολις εδειξε γιατι ανεβαινει στη Β και καθαρισε το ματς. Στον αλλο ομιλο αν εξαιρεσει κανεις τη Λιβαδεια γινεται ενας ψιλομυλος.... Ο Ιωνικος μοιαζει πιο κοντα στη θεση του μπαραζ οπου οπως ολα δειχνουν θα παιξει με τον Εθνικο. Εχω να κανω μια προταση στην ΕΟΚ . Το συγκεκριμενο ματς να γινει στην Αθηνα και μαλιστα σε ενα μεγαλο γηπεδο δηλαδη το Ελληνικο κατα προτιμηση για να ερθει ολος ο κοσμος που κουβαλανε αυτες οι δυο ιστορικες ομαδες και να φανει οτι υπαρχουν και αλλες ομαδες ζωντανες στον Πειραια. Ειμαι σιγουρος οτι θα γινει ενας αγωνας αξεχαστος για ολους. blove.gif
bozidar78
QUOTE(magickaminia @ Apr 8 2013, 11:37 ) *
Μπραβο στην ομαδα του Πολις για την επιτυχια της στο Γαλατσι που δειχνει οτι κτυπησε το παιχνιδι αλλα ο Πολις εδειξε γιατι ανεβαινει στη Β και καθαρισε το ματς. Στον αλλο ομιλο αν εξαιρεσει κανεις τη Λιβαδεια γινεται ενας ψιλομυλος.... Ο Ιωνικος μοιαζει πιο κοντα στη θεση του μπαραζ οπου οπως ολα δειχνουν θα παιξει με τον Εθνικο. Εχω να κανω μια προταση στην ΕΟΚ . Το συγκεκριμενο ματς να γινει στην Αθηνα και μαλιστα σε ενα μεγαλο γηπεδο δηλαδη το Ελληνικο κατα προτιμηση για να ερθει ολος ο κοσμος που κουβαλανε αυτες οι δυο ιστορικες ομαδες και να φανει οτι υπαρχουν και αλλες ομαδες ζωντανες στον Πειραια. Ειμαι σιγουρος οτι θα γινει ενας αγωνας αξεχαστος για ολους. blove.gif


Φίλε μου,να είσαι σίγουρος ότι όλοι οι μπασκετικοί του Λεκανοπεδίου θα θέλουν να δουν αυτό το ματς!
margiou3
QUOTE(magickaminia @ Apr 8 2013, 10:37 ) *
Στον αλλο ομιλο αν εξαιρεσει κανεις τη Λιβαδεια γινεται ενας ψιλομυλος.... Ο Ιωνικος μοιαζει πιο κοντα στη θεση του μπαραζ οπου οπως ολα δειχνουν θα παιξει με τον Εθνικο. Εχω να κανω μια προταση στην ΕΟΚ . Το συγκεκριμενο ματς να γινει στην Αθηνα και μαλιστα σε ενα μεγαλο γηπεδο δηλαδη το Ελληνικο κατα προτιμηση για να ερθει ολος ο κοσμος που κουβαλανε αυτες οι δυο ιστορικες ομαδες και να φανει οτι υπαρχουν και αλλες ομαδες ζωντανες στον Πειραια. Ειμαι σιγουρος οτι θα γινει ενας αγωνας αξεχαστος για ολους. blove.gif



Παιχταρα μου, ο Ιωνικός ειναι και μαθηματικά δευτερος...

Για μένα το καλυτερο γηπεδο για να γίνει αυτο το παιχνίδι ειναι η Γλυφαδα...

Το Ελληνικο ειναι χαοτικο.
aionio talento
QUOTE(margiou3 @ Apr 8 2013, 09:12 ) *
Παιχταρα μου, ο Ιωνικός ειναι και μαθηματικά δευτερος...

Για μένα το καλυτερο γηπεδο για να γίνει αυτο το παιχνίδι ειναι η Γλυφαδα...

Το Ελληνικο ειναι χαοτικο.



Βλεποντας φετος και τις 2 ομαδες (Νικαια επισημα ματς) Εθνικο 2 φιλικα στο σαλουν παρολο που το φιλικο ματς σε σχεση με το επισημο

ειναι ''ΑΛΛΟ ΑΘΛΗΜΑ'' . . . θεωρω πως συγκρινοντας τις ομαδες και σαν μοναδες και σαν συνολο ο Ιωνικος ειναι αρκετα καλυτερη ομαδα

με την ιδιαιτεροτητα του ματς ( νοκ αουτ ) να κανει το παιχνδιδι αμφιρροπο ! μακαρι να γινει σε μεγαλο γηπεδο να ερθουμε να το δουμε κι εμεις !
basketikos
Μετα τα αποτελεσματα της Κυριακης ο ένας δεύτερος ειναι μαθηματικά ο Ιωνικος - και κατα 99% ο Εθνικός.

Εναν χρονο μετά, θα ξαναπαιξουμε την άνοδο σε ενα ματς νοκ-ουτ. Αν και περσι ηταν στον Πλάτωνα και προφανώς το αβαντάζ ήταν δικό μας.

Μεγάλο ματς, σε 20 μέρες. Το πιστεύουμε και ελπίζω να μιλήσουμε στο γήπεδο όπως ξερουμε. Η νίκη μας στην Μυτιληνη πριν 10 μέρες δειχνει οτι αν ειμαστε συγκεντρωμένοι μπορουμε πολλά πραγματα. Ευκαιρια να το αποδειξουμε μπροστα στον κοσμο μας σε ενα μεγάλο ματς.

Φυσικά και πρέπει να δοθεί ευκαιρια να ερθει ο κόσμος να το δει - αρα είμαι χαρουμενος που δεν θα παίξουμε στο Μοσχάτο.
PetranG3
QUOTE(aionio talento @ Apr 8 2013, 13:44 ) *
Βλεποντας φετος και τις 2 ομαδες (Νικαια επισημα ματς) Εθνικο 2 φιλικα στο σαλουν παρολο που το φιλικο ματς σε σχεση με το επισημο

ειναι ''ΑΛΛΟ ΑΘΛΗΜΑ'' . . . θεωρω πως συγκρινοντας τις ομαδες και σαν μοναδες και σαν συνολο ο Ιωνικος ειναι αρκετα καλυτερη ομαδα

με την ιδιαιτεροτητα του ματς ( νοκ αουτ ) να κανει το παιχνδιδι αμφιρροπο ! μακαρι να γινει σε μεγαλο γηπεδο να ερθουμε να το δουμε κι εμεις !



Ο Εθνικος στα φιλικα δεν εχει καμια σχεση με τον Εθνικο στους επισημους αγωνες...Πολυ καλη και πληρης ομαδα....
Η διαφορα ειναι οτι πλεον εχει κι εμπειρο προπονητη που φαινεται να δειχνει τα διαπιστευτηρια του....

Αν ειμαστε σε καλη μερα και παιξουμε με το ιδιο παθος οπως στη Μυτιληνη, μπορουμε τη νικη...
Οπως και να χει σε παιχνιδι νοκ αουτ δεν χωρανε προγνωστικα....

Μακαρι να γινει σε μεγαλο και φιλοξενο γηπεδο...Τοσο για τους φιλαθλους των 2 ομαδων οσο και τους απλους μπασκετοφιλους..

Ναι και για μενα της Γλυφαδας ειναι μια καλη περιπτωση, για Αθηνα-Πειραια...αρκετα μεγαλο...
Τουλαχιστον απο ΕΣΚΑΝΑ που τα ζησαμε τοσα χρονια, για τετοιο παιχνιδι, δεν υπαρχει αλλο γηπεδο...
Blue1965White
Νομίζω ο Κορυδαλλός είναι μια καλή περίπτωση.
MENEGIN11
νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι το κλειστο του περιστεριου,το οποιο ειχει την υποδομη,κ τη χωρητικοτητα.μη ξεχναμε οτι αυτα τα παιχνιδια τα βλεπουν κ πολλοι μπασκετικοι ασχετοι με τις ομαδες.πχ το φαρος ικαρος γεμισε το αρτακης.νομιζω οτι χρειαζετε μεγαλο γηπεδο,οχι βεβαια επιπεδου ελληνικου
PetranG3
QUOTE(periman @ Apr 9 2013, 08:53 ) *
νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι το κλειστο του περιστεριου,το οποιο ειχει την υποδομη,κ τη χωρητικοτητα.μη ξεχναμε οτι αυτα τα παιχνιδια τα βλεπουν κ πολλοι μπασκετικοι ασχετοι με τις ομαδες.πχ το φαρος ικαρος γεμισε το αρτακης.νομιζω οτι χρειαζετε μεγαλο γηπεδο,οχι βεβαια επιπεδου ελληνικου



Ναι οντως του Περιστεριου ειναι καλη περιπτωση ως γηπεδο....μονο που εκει δεν θα εχουμε 1 αγωνα...Θα εχουμε τον καθαρα μπασκετικο μεσα, και απ εξω αλλον αγωνα...Γιατι ειναι πολυ "αγαπημενοι" οι Ιωνικοι με τους Περιστεριωτες...Αντιστοιχα και η Ν. Σμυρνη...Ιδιο ζητημα...

Ακομα και ο Κορυδαλλος, φανταζει καλυτερη περιπτωση απο το Περιστερι...

Αν κι εγω συνεχιζω να υποστηριζω την περιπτωση της Γλυφαδας...Νομιζω παντως πως λογικα σε καποιο γηπεδο της Αθηνας θα γινει...Την τελευταια εβδομαδα θα το μαθουμε..
basketikos
Να κάνω την πρόταση λοιπον: Στο ΣΕΦ rolleyes.gif Γιατι όχι;;

Πλάκα-πλάκα, ενα γήπεδο για να είμαστε περηφανοι σαν 'Αθηνα-Πειραιας' οτι μπορεί να φιλοξενήσει ενα τετοιο ματς έχουμε;;; Το ενα είναι κάπως το αλλο είναι αλλιώς.. Περιστέρι, Ν. Σμυρνη (αν και κάπως μικρο) θα ήταν κάποια λύση.

Ενα ματς - και βλέπω οτι η Κοκκινιά αρχίζει να ζεσταίνει - Παμε δυνατα να δουμε την Ομάδα της Καρδιάς μας ακομα ψηλοτερα.. ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ....
gspara
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=16
Δικαιωθηκε ο Μιλωνας στην ενσταση που εκανε για την ηττα του στο επεισοδιακο ματς του 1ου γυρου με τον Πολυκρατη.
Σε αναμονη της αποφασης αν θα επαναληφθει η θα κατακυρωθει στον Μιλωνα,η μαχη για την σωτηρια αποκτα νεο ενδιαφερον.
Dreamerpanos
Ο Εθνικός έχασε στο Παπάγου από το Χαλάνδρι και η Νίκη Αμαρουσίου κέρδισε εντός τη Ζάκυνθο.....

Και τώρα το ντέρμπι Εθνικός-Νίκη Αμαρουσίου...η Νίκη πρέπει να καλύψει τη διαφορά των 6 πόντων που είχε χάσει στο 1ο ματς για να πάει μπαράζ....
magickaminia
Ευαγγελιτσης - Εθνικος σημειωσατε 1. Στο ουδετερο Σαλουν το Χαλανδρι φανηκε να θελει περισσοτερο το ροζ φυλλο και τελικα το πηρε. Αποκταει λοιπον τρελλο ενδιαφερον το ματς Εθνικος - Νικη τη τελευταια αγωνιστικη , που ειναι ενα ματς ντου ορ νται και για τις 2 ομαδες. Εγω μαντης κακων και μετα Χριστον προφητης δεν ειμαι ουτε θελω να γινω. Αλλα ας μου πει καποιος τι θα γινοταν διαφορετικο αν εμενε ο Αναγνωστοπουλος στο τιμονι του Εθνικου; Ποιο ματς ηταν εκεινο που θα εχανε Ο Εθνικος ελεω προπονητη; Μηπως η αλλαγη προπονητη δεν εφερε την ανανεωση που καποιοι ισως επιθυμουσαν αλλα αντιθετα αποτελεσματα. Απλη παρατηρηση κανω γιατι για ματς με τον Ολυμπιονικη, το Λουτρακι ή και τη Καλαματα ακομη με ολο το σεβασμο δεν νομιζω οτι θα κινδυνευε ο Εθνικος. Τελος παντων απ εκει που ολα μοιαζαν βατα τωρα πλεον ειναι πολυ ευκολο να χυσεις το γαλα απο την καρδαρα. Οτι εγινε εγινε. Απλα πρεπει να υπαρξει καθαρο μυαλο και να παει η ομαδα στο μπαραζ, που ακομα και αν το χασει υπαρχει ανοιχτη η πορτα της ανοδου στη Β Εθνικη γιατι ακουγονται τα μυρια οσα για συγχωνευσεις , αποχωρησεις κ.λ.π. Για αποφυγη παρεξηγησεων εγω δεν ειμαι συνηγορος του Αναγνωστοπουλου και κανενος αλλου και το Σορωτο το σεβομαι σαν προπονητη και ευχομαι να δικαιωθει και ο Εθνικος και ο κοουτς και να βγει η ομαδα. τα γεγονοτα παραθετω. blove.gif
ANTONIO DAVIS
Τρομερά πράγματα διαβάσαμε στο άρθρο του Καρύδα με τίτλο «Αποφασίζει και διατάσσει» στο τελευταίο All Star Βasket.
Μεταξύ άλλων ο έγκριτος δημοσιογράφος αναφέρεται στην αναπλήρωση του εκλιπόντος Γ.Κολοκυθά στην αντιπροεδρία της Ομοσπονδίας και παρουσιάζει μια δική του εκδοχή για το πώς και ποιος θα έπρεπε να αναπληρώσει τον «Μύτο».
Μέχρι εδώ θα ήταν όλα καλά αν τη άποψή του αυτή δεν την διάνθιζε με μια προσπάθεια απαξίωσης του νέου Αντιπροέδρου της ΕΟΚ Αριστείδη Γολέμη.
Η εμπάθεια του γράφοντος ή μάλλον του υποβολέα του για το πρόσωπο του ανδρός φαίνεται από ένα κάρο ψέματα και ανακρίβειες που γράφει γι’αυτόν.
Ο Αριστείδης Γολέμης υπηρετεί το άθλημα δια μέσω του Α.Σ Παπάγου επί μία 30ετία.Υπήρξε μαζί με το Θόδωρο Καρατζά οι οικονομικοί στυλοβάτες του φαινομένου Παπάγος της δεκαετίας 80-90.
Ακόμα μεγαλύτερη ήταν όμως η προσφορά του όταν η ομάδα βρέθηκε εγκαταλελειμμένη και ρημαγμένη στην Α2. Εκεί φώναξε πάλι παρών και απάλλαξε τον Α.Σ από τα δυσβάσταχτα χρέη της ΚΑΕ. Και όλα αυτά έμπρακτα. Με το χέρι στη τσέπη. Όχι με ευχές και αναμνηστικές φωτογραφίες.
Ο Γολέμης εξακολουθεί και είναι ο «Νέστωρας « των Στρατηγών και να τυγχάνει του σεβασμού και της εκτιμήσεως όλων μέσα στο Σωματείο.
Αντίθετα κάποιοι άλλοι περαστικοί από το Σαλούν, που τολμούν να συγκριθούν μαζί του, αυτοί που τους έκανε πέρα από την ΕΣΚΑ μέχρι και ο Μπασούρης γιατί κατάλαβε το παπατζηλίκι τους, δεν περνάν ούτε απ’εξω.
‘Άλλωστε είναι γνωστό πως και όταν ήταν παρόντες, όταν η κουβέντα γύρναγε στην χρηματική συνεισφορά, αυτοί κοίταγαν τα παπούτσια τους. Η καλύτερα το μουστάκι τους
¨
Dreamerpanos
Η Εθνικάρα στα μπαράζ με τον Ιωνικό.....νίκη με 2 πόντους επί της Νίκης Αμαρουσίου.....
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Apr 7 2013, 20:17 ) *
Thelo na klapso k den mporo ,thelo na fonakso k den exo alli foni...,ti kaname re paidia?b Ethniki to polisaki mas....?re den ginontai auta...Pao na ta pio ola na suneltho

Tο τέλος μίας ονειρεμένης χρονιάς τόσο σε ομαδικό όσο και ατόμικο επίπεδο...ευχαριστώ πρώτα από όλα, τους συμπαίχτες μου και τους προπονητές μου ,που με έκαναν μάγκα.Το χάρηκα αυτό τον τίτλο όσο δε χάρηκα ποτέ κανέναν άλλον....Είμαι τρισευτιχισμένος και ευλογημένος που σας είχα δίπλα μου.
PetranG3
Ενας χρονος περασε, αλλα μυαλο δεν βαλατε...Δεν πειραζει...
Ειτε στο ΣΕΦ, ειτε στο Σαλπεας, ειτε στην Καστελλα, ειτε 12.00 ειτε 17.00 ειτε 05.00, απο πανω σας θα περασουμε...Μπασκετικα...Αυτα...
Dreamerpanos
Ήμουνα μέσα πέρσι....πραγματικά τα πιο εύκολα 10 ευρώ της ζωής μου από τα κέρματα που πετάγατε tongue.gif Και 5-6 αυγά για τη λιγούρα θυμάμαι tongue.gif

Τέλος πάντων ακούγεται έντονα το ΣΕΦ...

http://www.basketworld.gr/2013/04/blog-post_3762.html

Πάμε μωρή Εθνικάρα....
MENEGIN11
Παρά τη σιγουριά των ανθρώπων της Πεντέλης, ο αγώνας του Πολυκράτη με το Μίλωνα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου Νότου θα επαναληφθεί, όπως ανακοίνωσε η ΕΟΚ. Έτσι, η ομάδα της Σάμου θα έχει την ευκαιρία να "κλειδώσει" την παραμονή της στην κατηγορία εφόσον κερδίσει αφού σε αντίθετη περίπτωση θα υποβιβαστεί, με την Πεντέλη να γίνεται η ομάδα που εξασφαλίζει τη σωτηρία.

Η σχετική ανακοίνωση:

"Ο αγώνας ΑΟ Πολυκράτης - ΑΟΝΣ Μίλων για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών του 2ου Ομίλου Νότου, θα επαναληφθεί την Κυριακή 28/4/2013 και ώρα 13.00
magickaminia
Παληκαρια μου ηρεμα. Το ματς οδευει προς Λιοσια μερια. Μη τραβατε το ζωναρι σας λοιπον για φασαρια. Ο Εθνικος χθες επαιξε με πολυ παθος και καταφερε να παρει τη νικη απο μια ομαδα που το παλεψε το ματς οσο πιο πολυ μπορουσε, ειχε ομως την ατυχια να χασει με τραυματισμο το ψηλο της σε κρισιμο σημειο του αγωνα. Εδειξε η Νικη Αμαρουσιου πολυ καλοδουλεμενο συνολο αλλα ειχε 6 το πολυ 7 επιλογες παικτων εναντι του Εθνικου που οταν περασε την μπαλα στους ψηλους του Τραφαλης και Γιανναλετσος πηραν πολλες προσπαθειες και πετυχαν καθοριστικους ποντους. Θεωρω οτι η 5αδα Δρακοπουλος, Φιλιππου, Φωτοπουλος, Τραφαλης και Γιανναλετσος ειναι μια πολυ δυνατη ομαδα. Επισης χθες βοηθησαν και τα παιδια που ηρθαν απ το παγκο. Ευχομαι ανεξαρτητα αποτελεσματος τη Κυριακη να ανεβουν τοσο ο Εθνικος οσο και ο Ιωνικος στη Β Εθνικη για το καλο της ΕΣΚΑΝΑ μιας και απο χθες ο Κρονος και το Περαμα επεσαν απο τη Β Εθνικη. Καλη πορεια και στο φιλο Αχιλλεα και στον Πολις. blove.gif
PetranG3
QUOTE(magickaminia @ Apr 22 2013, 16:40 ) *
Παληκαρια μου ηρεμα. Το ματς οδευει προς Λιοσια μερια. Μη τραβατε το ζωναρι σας λοιπον για φασαρια. Ο Εθνικος χθες επαιξε με πολυ παθος και καταφερε να παρει τη νικη απο μια ομαδα που το παλεψε το ματς οσο πιο πολυ μπορουσε, ειχε ομως την ατυχια να χασει με τραυματισμο το ψηλο της σε κρισιμο σημειο του αγωνα. Εδειξε η Νικη Αμαρουσιου πολυ καλοδουλεμενο συνολο αλλα ειχε 6 το πολυ 7 επιλογες παικτων εναντι του Εθνικου που οταν περασε την μπαλα στους ψηλους του Τραφαλης και Γιανναλετσος πηραν πολλες προσπαθειες και πετυχαν καθοριστικους ποντους. Θεωρω οτι η 5αδα Δρακοπουλος, Φιλιππου, Φωτοπουλος, Τραφαλης και Γιανναλετσος ειναι μια πολυ δυνατη ομαδα. Επισης χθες βοηθησαν και τα παιδια που ηρθαν απ το παγκο. Ευχομαι ανεξαρτητα αποτελεσματος τη Κυριακη να ανεβουν τοσο ο Εθνικος οσο και ο Ιωνικος στη Β Εθνικη για το καλο της ΕΣΚΑΝΑ μιας και απο χθες ο Κρονος και το Περαμα επεσαν απο τη Β Εθνικη. Καλη πορεια και στο φιλο Αχιλλεα και στον Πολις. blove.gif



Τα Λιοσια δεν το δινουν...τουλαχιστον μεχρι προτινος....
Ειναι υποκρισια αυτο που συμβαινει...Πια γιορτη...Οι 2,3,4 χιλ. (λεμε τωρα μαζι με τους ουδετερους) σ ενα κλειστο 15 χιλιαδων θεσεων, τι ατμοσφαιρα θα κανουν...Εδω ο Ολυμπιακος κι αν εχει κατω απο 10 χιλ. και δεν ακουγεται...
Η περιπτωση ΣΕΦ, ειναι σα να λεμε, ο Ιωνικος εχει εδρα το Καραμπινι και θα παιξει μπαραζ στον Πλατωνα...

Η 12.00 που εχει επισης ακουστει, ειναι της πλακας...Της πλακας...Ημερα Κυριακη με ανοιχτα τα μαγαζια, 12 το πρωι ποιος θα ερθει...; Μηπως να παιξουν μονες τους οι ομαδες, να τελειωνουμε;;

Οι Εθνικοι και τα οποια site μπορουν να μιλανε για γιορτη του μπασκετ και αλλα τετοια....Προφανως, ο καθενας εχει αλλα πραγματα στο μυαλο του...Εγω παλι ξενερωνω απιστευτα στην ιδεα του χαοτικου ΣΕΦ...που ειναι μονον για τον Ολυμπιακο...
Ειναι οπως τοτε που επαιξε ΟΥΕΦΑ ο Ιωνικος, στο ΟΑΚΑ....3-4 χιλιαδες σ ενα γηπεδο 70 χιλ...
Δεν θεωρουσα οτι το μπαραζ θα ειναι φαση ξεπετας...


Τελος παντων...Οπου, οπως, οποτε...
Reporter1983
Θα προτεινα να ψηφισουμε τις 2-3 καλυτερες πενταδες του πρωταθληματος και επειδη παρακολουθουσα κυριως το πρωταθλημα της Α2 φετος θα θελα τη βοηθεια σας.
gratipa1929
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΙ ΝΟΤΟΥ ΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΑΖΙ:

1 Παντελιάδης, Δημήτρης Παπαντωνίου, Κορακίτης
2 Νίκος Βούλγαρης, Γαπκιάδης
3 Πρίτσος, Φωτόπουλος
4 Τάσος Δημητριάδης, Μακρόπουλος, Παναγιώτης Υφαντής
5 Ευαγγελίτσης, Γιανναλέτσος,
billy_14
QUOTE(periman @ Apr 22 2013, 15:05 ) *
Παρά τη σιγουριά των ανθρώπων της Πεντέλης, ο αγώνας του Πολυκράτη με το Μίλωνα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου Νότου θα επαναληφθεί, όπως ανακοίνωσε η ΕΟΚ. Έτσι, η ομάδα της Σάμου θα έχει την ευκαιρία να "κλειδώσει" την παραμονή της στην κατηγορία εφόσον κερδίσει αφού σε αντίθετη περίπτωση θα υποβιβαστεί, με την Πεντέλη να γίνεται η ομάδα που εξασφαλίζει τη σωτηρία.

Η σχετική ανακοίνωση:

"Ο αγώνας ΑΟ Πολυκράτης - ΑΟΝΣ Μίλων για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών του 2ου Ομίλου Νότου, θα επαναληφθεί την Κυριακή 28/4/2013 και ώρα 13.00


Γελάει ο κόσμος, εγώ αυτό έχω να πω. Ο Πολυκράτης έπρεπε να είχε φάει εξαρχής μηδενισμό για το ξύλο που έπεσε στους παίκτες του Μίλωνα. Του έριξαν δύο αγώνες κεκλεισμένων των θυρών και του έκαναν τα μούτρα κρέας. Κι ενώ πλέον η ομοσπονδία παραδέχεται ότι το τελευταίο καλάθι ήταν εκπρόθεσμο -ευγενική χορηγία των Σάμιων κριτών-, αντί να κατακυρώσει τον αγώνα στο Μίλωνα που προηγούνταν (ΔΕΝ ήταν ισοπαλία), τον στέλνει... τιμωρία να ξαναπαίξει στη Σάμο! Αν ήσασταν παράγοντας του Μίλωνα και είχατε περάσει όσα πέρασε η ομάδα της Νέας Σμύρνης στον εν λόγω αγώνα, και είχατε και ήδη υποβιβαστεί, θα πηγαίνατε να παίξετε; Περιμένω αντίλογο από Σάμο μεριά, αν έχουν ακόμα το θράσος να προσφέρουν τέτοιον. Ευχαριστώ.
margiou3
Εγω παντως θα χαρω να μαθω οτι τις εφαγαν για ακομα μια φορα οι παικτες του Μυλωνα..

69.gif
billy_14
QUOTE(margiou3 @ Apr 22 2013, 23:57 ) *
Εγω παντως θα χαρω να μαθω οτι τις εφαγαν για ακομα μια φορα οι παικτες του Μυλωνα..

69.gif


Κανένα πρόβλημα φίλε μου. Εξαρτάται από το πώς βλέπει ο καθένας το μπάσκετ και τον αθλητισμό γενικότερα.
Είμαι βέβαιος ότι ο Μπακούνιν θα ήταν περήφανος για σένα.

Υ.Γ.: Με "ι" γράφεται.
leonkalf
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους (μέλη, αναγνώστες).

Μεγάλη εβδομάδα για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, με ντέρμπι ανόδου εν' όψη..

Εδώ είμαστε ένα μπασκετικό forum που θέλουμε να βλέπουμε, να συζητάμε για μπάσκετ. Εκτός από το αγωνιστικό υπάρχουν και τα εξωαγωνιστικά, το κατανοώ, έχω ασχοληθεί κι εγώ με πολλά από αυτά και πρέπει να τα καυτηριάζουμε αλλά ρε παιδιά να πούμε και τίποτα αγωνιστικό.. εεε? Τι λέτε? Θα παίξουν δύο πολύ καλές ομάδες την Κυριακή και πιστεύω αξίζει να εστιάσουμε και στα παιδιά που παίζουν και στους προπονητές τους, για το πως το βλέπουμε το ματς, πως θα παίξουν οι ομάδες κλπ.

Το που θα γίνει το ματς είναι ένα θέμα, θα το λύσουν αυτό πιστεύω άμεσα οι εμπλεκόμενοι φορείς. Πάντως, για να πω τη γνώμη μου, είναι τραγελαφικό να μην μπορεί να βρεθεί άμεσα ένα καλό γήπεδο για να γίνει ένας τέτοιος "τελικός". Εϊμαστε για γέλια και για κλάμματα μαζί... Παντού υπάρχει ο φόβος της βίας και των επεισοδίων και το κάθε γήπεδο αρνείτε να φιλοξενήσει το παιχνίδι.. Υπάρχει ακόμα και ο φόβος σε κάποιες περιοχές για παρουσία τρίτου πόλου οπαδών της περιοχής που μπορεί να ανακατευτεί..
Δείτε ΟΛΟΙ, οπαδοί και μη, την κατάντια μας και ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ αν αξίζει όλη αυτή η διαμάχη και οι αντεγκλήσεις.. ΧΑΝΟΥΜΕ για ακόμα μία φορά την ουσία του παιχνιδιού..
Ας προσπαθήσουμε εμείς, που πιστεύω μας ενδιαφέρει ΠΡΩΤΑ το μπάσκετ σαν άθλημα και η πρόοδός του, να το διαφυλάξουμε και να μην δίνουμε τροφή στα οπαδικά τερτίπια.

Για μένα, μια πολύ καλή λύση σαν γήπεδο, είναι το κλειστό του Περιστερίου. Εξαιρετική επιλογή σαν χώρος που βολεύει για ένα τέτοιο ματς. Το ΣΕΦ που ακούγεται είναι ξενέρωτο.. θα χάσει το παιχνίδι την λάμψη του. Εδώ είναι ξενέρωτο στα ματς του Ολυμπιακού, φανταστείτε πως θα είναι.. Πιστεύω και οι παίκτες θα θέλουν να ζήσουν μια ωραία ατμόσφαιρα σε ένα μικρότερο γήπεδο (όπως του Περιστερίου που προτείνω).


Θα πάω τώρα στο αγωνιστικό κομμάτι, και περιμένω από όλους που συμμετέχετε στο topic να γίνει μια ωραία κουβέντα μέχρι την Κυριακή.
Καταρχήν να πω, ότι με όσα γίνονται κάθε χρόνο σε όλες τις κατηγορίες, το βλέπω πιθανό να ανεβαίνουν και οι 2 ομάδες (όπως έγινε και πέρσυ δηλ.) ..

Και οι 2 ομάδες έχουν αξίλογο ρόστερ, και καλούς προπονητές και γι' αυτό άλλωστε βρέθηκαν τόσο ψηλά στη βαθμολογία και διεκδικούν την άνοδο. Και μην ξεχνάμε και οι 2 ομάδες έπαιζαν πέρσυ τοπικό, και ο Εθνικός ξεκίνησε την προετοιμασία του για να παίξει φέτος στο τοπικό. Οπότε αυτό συνιστά επιτυχία και για τους 2.

Έχοντας δει και τις 2 ομάδες φέτος, θεωρω -κατά την προσωπική μου πάντα άποψη- ότι ο Ιωνικός είναι ένα κλικ πιο μπροστά και έχει περισσότερες πιθανότητες την Κυριακή να είναι Β' εθνική. Πιστεύω παίζει καλύτερο μπάσκετ, με σκαμπανεβάσματα βεβαια και αυτός, και έχει μεγαλύτερη ομοιoγένεια και καλύτερη χημεία. Ο Εθνικός χρησιμοποιεί περισσότερους παίκτες στο δικό του rotation, και έχει μεγαλύτερο βάθος πάγκου, ο Ιωνικός από την άλλη έχει μικρότερο-πιο ευελικτο roster, με τους παίκτες του να έχουν βρει τους ρόλους τους και να ξέρει ο καθένας τη δουλειά που πρέπει να κάνει. Στον Εθνικό αυτό το κομμάτι το βλέπω πιο "μπερδεμένο", από την αρχή της χρονιάς μέχρι τώρα.

Μεγάλη μάχη θα γίνει στις 2 ρακέτες. Και αυτή η μάχη μπορεί να κρίνει τον νικητή.. Ο Εθνικός βασίζεται πολύ στο παιχνίδι με το 5αρι του τον Γιανναλέτσο, και ο Ιωνικός φυσικά θα προσπαθήσει αυτό να το αντιμετωπίσει. Έχει 2 εξαιρετικούς παίκτες σε αυτή τη θέση (Παπαιωσήφ, Φιλιππόπουλος) και προβλέπω ομηρικές μάχες. Οι 2 του Ιωνικού σαφώς πιο αθλητικοί, θεωρώ ότι έχουν προβάδισμα και ειδικά αν τρέξει ο Ιωνικός. Τότε μάλλον θα χρειαστεί αρκετά ο Βαμβακάρης, αφού σε αντίθετη περίπτωση ο Γιανναλέτσος θα σκάσει (φαίνεται ότι δεν έχει τρεξίματα και καλή φυσική κατάσταση).

Στο 4 ο Ιωνικός έχει πιο έμπειρα παιδιά (με Τόλλια, Θυμνιό), με τον Εθνικό εκεί να έχει τον Τράφαλη που μπορεί να τα βάλει και με τους 2, και αμυντικά (που είναι και το φόρτε του) θα έχει μπόλικη δουλειά.
Ενδιαφέρουσες μονομαχίες λοιπόν και στο 4 και στο 5.

Αναμένω και στο 3 μια εξαιρετική μονομαχία ανάμεσα σε Φωτόπουλο (που είναι βαρόμετρο για Εθνικό και κάθε ομάδα που παίζει) και Φρουσκλιά!! Δύο εξαιρετικοί παίκτες, θα δούμε ωραίο match-up εκεί και θα κρίνει και αυτό πολλά.. Ο Φωτόπουλος από τη μία είναι μία σταθερά που πάντα μπορείς να υπολογίζεις, ο Φρουσκλιάς είχε μεγάλες μεταπτώσεις και δεν ξέρεις τι θα δεις κάθε φορά. Πάντως έχει μεγάλο ταλέντο και προσόντα.. και αν είχε σταθερότητα θα μιλάγαμε για μεγάλο παίκτη.
Στο 3 επίσης παίζει και ο Βούλγαρης, όταν δεν είναι στο 2, και αυτό το ζευγάρι με Θέμη θα είναι εξίσου ενδιαφέρον! Και οι 2 παίκτες μεγάλης αξίας, που είναι οι ηγέτες των ομάδων τους και περιμένουν τέτοια ματς πως και πως.
Θα πάρουν και οι 2 (Θέμης-Βούλγαρης) μεγάλο μέρος των επιθέσεων, και επειδή και οι άμυνες θα είναι πολύ προσεκτικές πάνω τους, ανάλογα και στην μέρα που θα βρεθούν θα είναι καταλύτες στο τελικό αποτέλεσμα.

Στα guard υπερτερεί σε ποσότητα ο Εθνικός, και λογικά πιστεύω θα ασκήσει πίεση στα αντίπαλα guard. Ο Ιωνικός έχει συγκεκριμένες λύσεις στους κοντούς, και μετά τη φυγή του Αλεξίου έχει έλλειψη εκεί.
Φιλίππου-Δρακόπουλος-Κορακίτης από Εθνικό, Ντακούλιας-Μπουρτζουκλής από Ιωνικό θα παίξουν κατά κύριο λόγο στο 1-2 (με Βούλγαρη να παίζει και στο 2 μαζί με ένα από τα άλλα 2 guard, όταν δεν παίζει στο 3).


Περιμένουμε σαφώς με ενδιαφέρον την τακτική των 2 προπονητών, Σορώτου και Καραγιάννη, 2 πολύ καλών και έμπειρων προπονητών. Η δική τους "αναμέτρηση" θα κρίνει πολλά.. Με τόσους καλούς παίκτες εκατέρωθεν έχουν πολλές αποφάσεις να πάρουν..
Φυσικά, πολλές φορές τα πλάνα τα σχέδια κλπ πάνε στα σκουπίδια, και ανάλογα το πως θα εξελιχθεί το παιχνίδι και ο ρυθμός του ακολουθείς κι εσύ ανάλογα..


Καλό αγώνα στις 2 ομάδες, και εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά και ο κόσμος που θα πάει στο γήπεδο να απολαύσει ωραίο μπάσκετ!! blove.gif
margiou3
Ακου φιλε billy...

Αδικα χαλας το στομα σου και με ειρωνεύεσαι καθότι δεν μπορείς προφανώς να αντιληφθείς ότι αστειεύομαι (γι αυτο και η φάτσα στο τελος).

Από 'κει και πέρα οι παίκτες του Μίλωνα (ευχαριστώ για την διόρθωση) όπως έχω ξαναπεί, ειναι εριστικοί και καλώς θερίζουν τις θύελλες που σπέρνουν.

Τέλος, για το πως βλέπω εγω τον αθλητισμό, φαίνεται απο την ομάδα μου και την παρέα που ρομαντικά παλεύει, σκληρά. Που προσπαθεί καθημερινά για το καλύτερο, χωρις να εχει το χρήμα ευαγγέλιο.


Καλή σου μέρα, λοιπόν, και μην ξεχνάς ότι και στα δυο μας παιχνίδια φέτος, σε σεβάστηκα.


Υ.Γ. Ωραία ανάλυση Leonkalf... Εμεις δεν ξερουμε τον φετινο Εθνικο καθως δεν τον εχουμε δει καθολου...
Ο Ιωνικός παντως δεν ειχε κανενα προβλημα να παίξει Περιστερι και Νέα Σμυρνη... Ειναι γηπεδα που θα γινοταν τρομερη ατμοσφαιρα... Τωρα στο ΣΕΦ, θα χασει η μανα το παιδι...
margiou3
Επισης να ενημερώσω τους φιλους μου τους Εθνικους που μπαινουν και διαβαζουν εδω περα για 1-2 πραγματακια.

- Οπαδικα δεν εχουμε κανενα προβλημα να παιξουμε στο Περιστερι, στην Νεα Σμυρνη, στα Πατησια, στον Κορυδαλλο, στο ΣΕΦ , στο ΟΑΚΑ, ακομα και στο ΣΑΛΠΕΑΣ αν χωρουσαμε.

- Το βασικο μας προβλημα με το ΣΕΦ (εκτος του οτι απλα δεν μας αρεσει γτ ειναι χαοτικο, που αυτο δεν σημαινει οτι θα σκασουμε κιολας αν παιξουμε εκει) αλλα το οτι πρεπει να γινει στις 12 το πρωι γιατι πιο μετα μιλαει ο Καμμενος.




Παμε λοιπον τωρα στα πατησια στου Σπορτινγκ τωρα που ανακοινωθηκε λοιπον, που ειναι μια χαρα γηπεδο για να γινει καυτη ατμοσφαιρα απ'ολους...

Τα πολλα λογια δεν χρειαζονται παισια!
Dreamerpanos
Ωραία.....τα καταφέρατε.....ας γίνει τώρα της ιεροδούλου το κάγκελο από τους μπαχαλάκηδες....στο κέντρο της Αθήνας(!).....και φυσικά όχι στο ΣΕΦ γιατί είναι....χαοτικό και θα χανόμασταν tongue.gif Ότι να ναι πραγματικά....Αντί το ματς να γίνει γιορτή και να έρθουν και ουδέτεροι του μπάσκετ να δουν ένα ωραίο ματς,θα γίνει πάλι χαμός....
margiou3
QUOTE(Dreamerpanos @ Apr 23 2013, 15:25 ) *
Ωραία.....τα καταφέρατε.....ας γίνει τώρα της ιεροδούλου το κάγκελο από τους μπαχαλάκηδες....



Για ποιο λογο να γινει αυτο ρε φιλε...?


Μια χαρα γηπεδο ειναι το Σπορτινγκ, και θα εχει και τρομερη ατμοσφαιρα κι απο τους δυο.

Παιξαμε πριν 3 χρονια εκει με το Σπορτινγκ, και καναμε κερκιδα και εμεις και τα παιδια απο το Σπορτινγκ.
Και δεν εγινε και τιποτα.


Οι Ιωνικοι με τους ΕΘνικους ηταν περσυ στο Μοσχάτο στον ημιτελικο του κυπελλου ΕΣΚΑΝΑ, ο ενας πανω στον αλλο, και δεν εγινε τιποτα. Μονο τα κλασσικα συνθηματα.
Στον πλατωνα περσυ παλι, διπλα διπλα, με λιγη ενταση στην εναρξη.

Μην δημιουργείτε ιστοριες με δρακους...

ΟI RANGERS ΔΕΝ ΕΙΧAN ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΙΞOYN ΣΤΟ ΣΕΦ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΠΡΩΙ.
Dreamerpanos
Ε αυτό λέω και εγώ τα καταφέρατε και θα παίξουνε με κλειστά τα μαγαζιά tongue.gif

Το να κανονίζεται ένα μπαράζ σύμφωνα με τα θέλω(!) των οπαδών(!!) της μίας ομάδας(!!!) από τις 2 είναι πραγματικά δίκαια διαδικασία...

Όσο για την "λίγη" ένταση πέρσι οκ.....τέλος πάντων ας γίνει ένα ωραίο ματς και ας κερδίσει ο καλύτερος χωρίς τραμπουκισμούς στην εξέδρα μπας και ευχαριστηθούμε παιχνίδι......
PetranG3
QUOTE(Dreamerpanos @ Apr 23 2013, 16:42 ) *
Ε αυτό λέω και εγώ τα καταφέρατε και θα παίξουνε με κλειστά τα μαγαζιά tongue.gif



Μεγαλε, το οτι η Πρωτομαγια πεφτει μεσα στη Μ. Εβδομαδα και υπηρχε περιπτωση μεταφορας της, επηρεαζε την Κυριακη των Βαιων και τα ωραρια...Πες το και στον χαζοχαρουμενο στο φορουμ σας που το γραφει και το ξαναγραφει...Εκτος κι αν ειναι μελος του εμπορικου συλλογου του Αθηνας-Πειραια και ηξερε κατι παραπανω...

Εσεις μιλατε για ξυλο και τι κανουμε ως Ιωνικοι παντα και λοιπα...
Βεβαια, πλην της περσινης εντασης μ' εσας περσι, ο Ιωνικος εχει να απασχολησει με επεισοδια πανω απο 3ετια...
Στα γραψε κι ο φιλος ο Μαργιου...

Οποιος δεν μας πειραζει, δεν τον πειραζουμε...

Παντως, επειδη λετε για το ΣΕΦ, γηπεδο Ευρωλιγκας κλπ...Και στο Σπορτιγκ ο Παναθηναικος εχει παιξει στην Ευρωλιγκα για μια σεζον... 69.gif

Και δε νομιζω οτι καποιος Ιωνικος εδω ειπε οτι ειμαστε καλυτερη ομαδα...Σ' ενα τετοιο παιχνιδι, δεν υπαρχει καλυτερη ομαδα... Οποιος το θελει πιο πολυ, θα το παρει...

Η μεση λυση ηταν η Γλυφαδα...Αλλα τι να κανουμε τωρα...
Και λιγο αυτογνωσια παντως δεν βλαπτει, ως προς την αναλογια θεατων-γηπεδου, εκτος κι αν εχετε συνηθισει τοσα χρονια οταν παιζατε στο Καραισκακη....


ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ..
Dreamerpanos
Αν εννοείς στο μπάσκετ όντως....3ετια....γιατί αλλού ούτε 3 μέρες tongue.gif

Όσο για το Καραισκάκη τι να πω....μια φορά πήγαν ο κόσμος του Εθνικόυ φέτος στον τελικό του Κυπέλλου και εκεί φάνηκε πως θα ήταν και το ΣΕΦ σε αντίστοιχη περίπτωση και ποιός χέστηκε πάνω του όταν άκουσε ότι το ματς θα γίνει στο ΣΕΦ.....

Όσο για τα μαγαζιά το είπα 10 φορές......το καταφέρατε....θα είναι κλειστά βρε tongue.gif

Τα λέμε την Κυριακή λοιπόν.....
PetranG3
QUOTE(Dreamerpanos @ Apr 23 2013, 17:25 ) *
Αν εννοείς στο μπάσκετ όντως....3ετια....γιατί αλλού ούτε 3 μέρες tongue.gif

Όσο για το Καραισκάκη τι να πω....μια φορά πήγαν ο κόσμος του Εθνικόυ φέτος στον τελικό του Κυπέλλου και εκεί φάνηκε πως θα ήταν και το ΣΕΦ σε αντίστοιχη περίπτωση και ποιός χέστηκε πάνω του για να μη γίνει το ματς στο ΣΕΦ.....

Τα λέμε την Κυριακή λοιπόν.....



Ναι φιλε, για το μπασκετ μιλαω...
Μιλαω για το Καραισκακη τα παλια χρονια...οχι τωρα...

Τωρα για τα χεσιματα...Αστο καλυτερα...Να ξερεις βεβαια κατι, αλλο ποδοσφαιρο, αλλο μπασκετ...Κι ο Ιωνικος στο ποδοσφαιρο μπορει να μαζεψει 3-4 χιλιαδες οπως και μαζεψε στη Δ' Εθνικη, στο μπασκετ παντως οι μισοι και το με το ζορι....
Κι αυτο ισχυει σε ολες τις ομαδες...Αυτη ειναι η κουλτουρα στην Ελλαδα...

Αυτα...
Dreamerpanos
Όπως και να χει αυτό που βλέπω εγώ είναι η πρόθεση να γίνει ένα ματς που αν δεν έχει την αναμενόμενη εξέλιξη δε θα τελειώσει ποτέ.....

Τα λέμε λοιπόν την Κυριακή αν και το αποκλείω να γίνει το ματς σε κόσμια πλαίσια.....αν όμως γίνει θα είμαι ο πρώτος που θα βγω και θα το γράψω εδώ......
Blue1965White
Απ'οτι κατάλαβα οι φίλαθλοι του Εθνικού δεν ήθελαν οποιδήποτε γήπεδο δε μπορούσαν να πάνε με τα πόδια από το σπίτι τους σε λιγότερο από 3 λεπτά. Δε γίνονται αυτά μάγκες... Αν για το Εθνικός - Ιωνικός είναι must να γίνει σε γήπεδο 15.000 θέσεων τότε να υποθέσω ότι για το ΑΕΚ - ΗΡΑΚΛΗΣ πρέπει να ψάξουμε σε άλλον πλανήτη να βρούμε γήπεδο.
Dreamerpanos
Και οι φίλαθλοι του Ιωνικού θέλανε οποιοδήποτε γήπεδο γίνεται εύκολα π..να άμα δεν έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα....και αυτό έγινε κιόλας....

Τέσπα δεν ξανά απαντάω γιατί δεν καταλήγει πουθενά.....ας γίνει το ματς και να είναι ένα καλό ματς σε πολιτισμένη ατμόσφαιρα και με δίκαιο νικητή.....αυτά.....

ΥΓ. Και ξαναλέω αν το ματς γίνει όντως όπως το περιγράφω στην 2η πρόταση θα είμαι ο 1ος που θα βγω εδώ και θα το γράψω όποιος και να είναι ο νικητής....
margiou3
Kατα τα αλλα εμεις ειμαστε οι κομπλεξικοί που ειχαμε προτείνει 43 γηπεδα, και οχι ο Εθνικος που ειχε κολλησει σε ενα και μοναδικο μέσα στον Πειραιά, δίπλα στο σπίτι του. Το γήπεδο στα Λιόσια ειναι μια χαρα γηπεδαρα και δεν υπαρχει περιπτωση να γινοταν το παραμικρο.


Τεσπα, dreamerpanos εχω πολλους φιλους Εθνικους για να κατσω να χαλαστώ με αυτα που γραφεις.

Καλο παιχνιδι να εχουμε κι ας νικησει ο καλυτερος, και μακαρι στο φιναλε να ανεβει και ο ηττημένος και να παιζουμε παλι μπαραζ του χρονου για την Α2...

Δεν χρειάζεται η ειρωνεία και τα πολλά λόγια.
billy_14
QUOTE(margiou3 @ Apr 23 2013, 11:17 ) *
Ακου φιλε billy...

Αδικα χαλας το στομα σου και με ειρωνεύεσαι καθότι δεν μπορείς προφανώς να αντιληφθείς ότι αστειεύομαι (γι αυτο και η φάτσα στο τελος).

Έχεις δίκιο ίσως, αλλά για την αντίληψη τη δική μου ούτε γι' αστείο μπορεί να ειπωθεί να φάει ένας παίκτης ξύλο από την κερκίδα. Δεν απαιτώ φυσικά να συμφωνείς μαζί μου...

QUOTE(margiou3 @ Apr 23 2013, 11:17 ) *
Από 'κει και πέρα οι παίκτες του Μίλωνα (ευχαριστώ για την διόρθωση) όπως έχω ξαναπεί, ειναι εριστικοί και καλώς θερίζουν τις θύελλες που σπέρνουν.

Η δική μου άποψη πάνω στο θέμα είναι ότι όποιος είναι εριστικός κακό του κεφαλιού του... δε χρειάζεται να του το ανοίξω εγώ ή κανένας άλλος (το κεφάλι). Μόνος του ρεζιλεύεται... Αν και οφείλω να πω ότι στα παιχνίδια εναντίον μας τα παιδιά του Μίλωνα κάθε άλλο παρά τέτοιο πρόσωπο έδειξαν (και σου θυμίζω ότι έχασαν και στα δύο με μικρή διαφορά).

QUOTE(margiou3 @ Apr 23 2013, 11:17 ) *
Τέλος, για το πως βλέπω εγω τον αθλητισμό, φαίνεται απο την ομάδα μου και την παρέα που ρομαντικά παλεύει, σκληρά. Που προσπαθεί καθημερινά για το καλύτερο, χωρις να εχει το χρήμα ευαγγέλιο.

Μαγκιά και δική σου και της ομάδας σου, αλλά αυτά δεν συνάδουν με αυτό που έγραψες. Ήμουν κι εγώ υπό το κράτος του θυμού και ίσως να παρεξήγησα, με συγχωρείς.

QUOTE(margiou3 @ Apr 23 2013, 11:17 ) *
Καλή σου μέρα, λοιπόν, και μην ξεχνάς ότι και στα δυο μας παιχνίδια φέτος, σε σεβάστηκα.

Κι εδώ μου τα χαλάς πάλι... Γιατί ενώ αυτό ισχύει (πλην κάποιων ελάχιστων που έβρισαν στην πρεμιέρα στην Πεντέλη και παίκτες μου κι εμένα τον ίδιο χωρίς να τους προκαλέσω, αλλά δεν πειράζει, συμβαίνουν αυτά), μου αναφέρεις ως πλεονέκτημά σου αυτό που εγώ θεωρώ αυτονόητο (τον αλληλοσεβασμό).
Καλό σου βράδυ.

Υ.Γ.: Καλή επιτυχία στο μπαράζ.
Blue1965White
Πάμε στα αγωνιστικά. Η ανάλυση του leonkalf είναι πολύ καλή και ουσιαστικά δίνει το στίγμα των δύο ομάδων. Θεωρώ ότι ο Εθνικός περνάει περίοδο ντεφορμαρίσματος, που φάνηκε στα τελευταία του παιχνίδια με Καλαμάτα, Χαλάνδρι και Νίκη. Πιστεύω πως αν η Νίκη δεν ενδιαφερόταν για το +7 θα είχε κερδίσει. Ο Ιωνικός από την άλλη δείχνει να είναι φορμαρισμένος αλλά έχει το μειονέκτημα των 2 ουσιαστικά (βάζω και το παιχνίδι με τη Σάμο μέσα) κενών εβδομάδων. Προβλέπω κλειστό παιχνίδι με το πλεονέκτημα να πηγαίνει σε όποια ομάδα έχει πιο "φορμαρισμένο" κόουτς.
Τα υπόλοιπα μετά το παιχνίδι, το οποίο είμαι σίγουρος ότι πράγματι θα είναι γιορτή του μπάσκετ και θα το χαρούν όλοι όσοι το παρακολουθήσουν.
basketikos
bball.gif Ο Ιωνικός Νικαίας θεωρούσε και θεωρει το αυτονόητο:

Οι αγώνες μπαράζ διεξαγονται σε ουδετερο γήπεδο.
Συνεπώς δεν μπορουσε να γινει μπαραζ σε κανενα απο τα 4 παρακάτω γηπεδα: Σαλπεας/Πλάτωνας, και ΣΕΦ/Καραμπίνη.
Τα άλλα είναι για να 'φτιαχνομαστε' - και γι' αυτους που επιδιωξαν να ξεπερασουν τον ΚΑΝΟΝΑ που υπάρχει απανταχου την γη στον αθλητισμό.

Θα θέλαμε το γήπεδο να είναι μεγαλύτερο - βλέπω δυσκολα να χωρα ολος ο κόσμος. Αλλά δυστυχώς, όπως ειχα γραψει σε ανυποπτο χρόνο αυτο δεν υπάρχει στην Αθήνα (οταν ειπαμε Λιοσια, μας ειπαν οτι τα εχουμε καλά με τον "Αχαρναικό" - εχω και αλλα με τον Τοτο αλλά δεν ειναι ώρα).

bball.gif ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΑΝΤΑΞΙΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ - ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ. ΑΣ ΤΟ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.

Σεβομαστε τους αντιπάλους -παίκτες, προπονητες, διοικητική ομάδα - και αυτο φαινεται απο την σχεση που ειχαμε οταν έσβησαν τα φωτα στο Σαλπεας, και στον Πλάτωνα περσι, οταν εμεις ειχαμε ανεβει και ο Εθνικός φαινοταν να μενει ΕΣΚΑΝΑ, όταν επέστρεψε απο τον τραυματισμο ενας μεγάλος παικτης που έχουν στις τάξεις τους, όταν παιζαμε τα φιλικά στην διαρκεια της χρονιάς.

Θελουμε όμως να τους κερδίσουμε και να ανεβουμε μεσα στα 40' λεπτα, σε εναν αγώνα που κρίνονται ολα στο προσκήνιο. ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ.

Μετά θα είμαστε φιλοι ξανά, με προσδοκία να συναντηθούμε σε κάτι ακόμα μεγαλύτερο.

bball.gif Στην Νικαια ετοιμαζόμαστε ολοι για την εκδρομη της Κυριακής - Το καραβάνι ξεκινά όπως ανακοινωθηκε εχθες το βραδυ απο την Σπάθας στις 14.00 και μέσω του Ηλεκτρικου του Πειραια θα μεταβούμε στον Αγ. Ελευθέριο.


Δεν ξερω πως θα χωρέσουμε, αλλά ένα είναι σιγουρο: Θελουμε μια Κυριακή που θα βγει απο την Ιστορια - και ευελπιστούμε σε μια Κυριακή που θα γράψουμε Ιστορια:

Θα παμε στο Σπόρτιγκ με ενα συνθημα: ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΣΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ ΓΙΑ ΜΑΣ - ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΡΑΖ.
Και η Ομάδα μας θα το κάνει πράξη...

ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ !!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.