Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2012-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
PetranG3
http://ionikosbc.gr/index.php/news/andriki...voume-katigoria


Μιχάλης Φρουσκλιάς: «Ελπίζω να ανέβουμε κατηγορία»


Ο Μιχάλης Φρουσκλιάς μίλησε για λογαριασμό του ionikosradio αμέσως μετά το νικηφόρο αγώνα του Ιωνικού με την Πεντέλη, στον Πλάτωνα. Μίλησε συνοπτικά για τη δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις για το «φλουρί» αλλά και για το στόχο της ομάδας από εδώ και πέρα.



Δύσκολο παιχνίδι, παρά τη διαφορά;
«Ήταν δύσκολο. Μας κράτησαν κοντά στο σκορ μέχρι το 30'. Στο 4ο δεκάλεπτο όμως δείξαμε χαρακτήρα, βγάλαμε τη δουλειά που έχουμε κάνει τόσον καιρό στο παρκέ και φάνηκε αυτό κυρίως στην άμυνα. Γιατί όλον αυτόν τον καιρό έχουμε δουλέψει πολύ σκληρά και μας έχει δώσει και τα εύσημα γι αυτό ο κόουτς».

Με δικό σου τρίποντο ξεσήκωσες την κερκίδα. Για 36 λεπτά προσπαθούσαμε να ξεκλειδώσουμε το παιχνίδι και να πάρουμε διαφορά, πως ένιωσες γι αυτό;
«Το τρίποντο ήταν μέσα από ομαδική δουλειά. Απλά γυρίσαμε τη μπάλα σωστά, βγήκα μόνος μου εγώ, κάναμε αυτό που έπρεπε να κάνουμε όλοι και απλά ήμουν εγώ εκεί για να βάλω το τρίποντο».

Πως σου φάνηκε ο κόσμος σήμερα;
«Ο κόσμος είναι πάντα στο πλευρό μας και μας ενισχύει».

Τέλος, στην κοπή της πίτας της ανδρικής ομάδας που κόπηκε στα αποδυτήρια, κέρδισες και το φλουρί. Νομίζεις φέτος ότι η χρονιά θα είναι τυχερή και για σένα προσωπικά αλλά και για την ομάδα;
«Το φλουρί ήταν κάτι το οποίο έπεσε στην τύχη. Ελπίζω αυτή η χρονιά να είναι τυχερή για τον Ιωνικό και όχι απλά μόνο για εμένα. Να ανέβουμε δηλαδή κατηγορία, να είμαστε υγιείς, να μην έχουμε τραυματισμούς. Έρχομαι κι εγώ από έναν τραυματισμό, ελπίζω να «στρώσουν» τα πράγματα».
ANTONIO DAVIS
QUOTE(margiou3 @ Jan 29 2013, 16:04 ) *
Για να περασουμε και ενα πολιτικο μήνυμα λοιπον σε ολο αυτο, βλεπουμε ποιος ειναι ο ρολος των "Ελληναραδων" που τους συνοδευουν...

Να πουλανε προστασια για ενα 50ευρω...
Αυτη την Ελλαδαρα ονειρευονται...





Αντε ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ...

Είσαι εκτός θέματος και εσύ και το aionio talento.Ο Petran G3 υπονοεί οτι κουβαλάει μαζί της διαιτητές οι οποίοι μιλούν "καλά ελληνικά".
PetranG3
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Feb 1 2013, 14:00 ) *
Είσαι εκτός θέματος και εσύ και το aionio talento.Ο Petran G3 υπονοεί οτι κουβαλάει μαζί της διαιτητές οι οποίοι μιλούν "καλά ελληνικά".



Οχι φιλε μου...Δεν εννοω επουδενι αυτο...
Ο μαργιου3 και το αιωνιο ταλεντο, καταλαβαν...
"Προστασια" εννοω...
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Feb 1 2013, 15:19 ) *
Οχι φιλε μου...Δεν εννοω επουδενι αυτο...
Ο μαργιου3 και το αιωνιο ταλεντο, καταλαβαν...
"Προστασια" εννοω...


Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια . . .

Αρα (δυστυχως) για αυτο το ρημαδι το αθλημα

απο ολα τα παρα πανω ''γραφομενα''



ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ !!!!!!!
margiou3
Κανεις δεν ειναι εκτος θεματος...

Απλα εσυ δεν καταλαβες (?) ...
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(margiou3 @ Jan 29 2013, 16:04 ) *
Για να περασουμε και ενα πολιτικο μήνυμα λοιπον σε ολο αυτο, βλεπουμε ποιος ειναι ο ρολος των "Ελληναραδων" που τους συνοδευουν...

Να πουλανε προστασια για ενα 50ευρω...
Αυτη την Ελλαδαρα ονειρευονται...





Αντε ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ...

Τους έφερε και σε εμάς πέρισυ...και ρωτησέ τους που είδανε το πρώτο δεκάλεπτο....
PetranG3
Ρε παιδια, εκει στο kretaworldbasket, δεν λεω, φιλοτιμη η προσπαθεια που κανετε για μεταδοση μεσω καμερας, αλλα απο τη στιγμη που βαζετε κι ενα συμβολικο αντιτιμο, καντε και το αλλο...Πειτε μεχει ποσους αντεχει ο σερβερ...Δεν μπορει να χρεωνομαστε κανονικα και να βλεπουμε μεχρι το ημιχρονο και μετα να μας πεταει εκτος...
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Feb 3 2013, 16:13 ) *
Ρε παιδια, εκει στο kretaworldbasket, δεν λεω, φιλοτιμη η προσπαθεια που κανετε για μεταδοση μεσω καμερας, αλλα απο τη στιγμη που βαζετε κι ενα συμβολικο αντιτιμο, καντε και το αλλο...Πειτε μεχει ποσους αντεχει ο σερβερ...Δεν μπορει να χρεωνομαστε κανονικα και να βλεπουμε μεχρι το ημιχρονο και μετα να μας πεταει εκτος...



Στο μεταξυ μας δεν ειχε τετοια θεματα ουτε κολλουσε περιγραφη κανονικα καμερα ''καρφωμενη'' σε σκορ - χρονο κλπ !!

Καλυτερα που ηρθε το 2πλο και δεν ειδες παρα εμεις που το ειδαμε ολο και χασαμε στο τελος !!!
PetranG3
QUOTE(aionio talento @ Feb 3 2013, 19:50 ) *
Στο μεταξυ μας δεν ειχε τετοια θεματα ουτε κολλουσε περιγραφη κανονικα καμερα ''καρφωμενη'' σε σκορ - χρονο κλπ !!

Καλυτερα που ηρθε το 2πλο και δεν ειδες παρα εμεις που το ειδαμε ολο και χασαμε στο τελος !!!




Σωστος...Μονο απο την ενημερωση που ειχαμε στο γκρουπ στο φεισμπουκ, σιγουρα 20, το σκασαμε το 3 ευρω για να το δουμε...Σιγουρα επισης μπαινανε πολυ και "κλεβανε" 5'' μεχρι να τους ζητησει τον κωδικο...Ε ποσο να αντεξει ο σερβερ...


Αλλα καλο θα ηταν να υπαρχει ενα οριο, μεχρι ποσοι μπορουν, για να μην εχουμε τετοια...Δεν πειραζει...Χαλαλι...Για να ρθω και στα λογια σου... smiley.gif
gspara
QUOTE (magickaminia @ Jan 21 2013, 16:26 ) *
Παιδια ο Εθνικος περασε απο το Μαρουσι. Σιγα σιγα η ομαδα χτιζει χαρακτηρα και αν καταφερει και σταθεροποιηθει θα ειναι σιγουρα στη πρωτη 2αδα. Μπραβο στα παιδια και στο τεχνικο τημ. Τελος μπραβο και στα παιδια της Πεντελης που εκαναν μεγαλο διπλο στη Γερα. Δειχνουν οτι τους αδικει η βαθμολογικη τους θεση και εχουν ενα ολοκληρο γυρο για να κερδισουν την παραμονη τους . Πιστευω οτι το ματς Ιωνικος - Πεντελη θα ειναι πολυ δυνατο. Δυστυχως ο Μιλωνας δεν βλεπω να τα καταφερνει απο πλευρας ΕΣΚΑΝΑ. Οσον αφορα τον ΠΟΛΙΣ δειχνει οτι θα το παλεψει μεχρι τελους. Ευχομαι τα καλυτερα για τις ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ στη Γ Εθνικη και να πετυχουν τους στοχους τους. blove.gif

Οπως τα ειπες magicaminia.Ποιος στη χαρη σου.Πρωτη η Εθνικαρα μετα τη νικη επι του Γαλατσιου και το στραβοπατημα του Πολις στο Αγρινιο(εκει που εχασε και ο Εθνικος).
Ο κορυφαιος παιχτης της κατηγοριας Φωτοπουλος σταματησε στους 28!!!Πρωτη θεση τωρα και ακολουθει ευκολο εκτος με Ολυμπιονικη.Περιμενουμε το ντερμπι με Πολις,με τον Εθνικο να εχει και το +9.

Στον 2ο ομιλο μεγαλη νικη το Κορωπι 82-73 τη Λιβαδεια καλυπτοντας και το -7 του πρωτου γυρου.
magickaminia
Αγαπητε φιλε απο τη στιγμη που η ομαδα αρχισε να αποκταει χημεια ηταν θεμα χρονου τα αποτελεσματα. Τοσο η ηττα απο το Γαλατσι στο πρωτο γυρο οσο και η ηττα στο Αγρινιο ηταν αποτελεσματα που οφειλονταν σε ατυχεις συγκυριες. Τωρα ο Εθνικος εχει την δυνατοτητα να διεκδικησει επι ισοις οροις την απευθειας ανοδο στη Β Εθνικη μαζι με τον Πολις. Παιχνιδι κλειδι για μενα ειναι πριν το ματς με τον Πολις το εκτος εδρας ματς στη Ζακυνθο. Οποτε υπαρχει πολυς χρονος μεχρι το ντερμπι Πολις - Εθνικος. Στον αλλο ομιλο η ηττα της Λιβαδειας απο το Κορωπι εβαλε φωτια στη κορυφη. Ο Ιωνικος και ο Παπαδος εχουν πλεον καθε δικαιωμα να διεκδικησουν την απευθειας ανοδο. Κριμα για τον ιστορικο Μιλωνα που πολυ δυσκολα θα αποφυγει τον υποβιβασμο . Πιστευω οτι η συνεχεια της Γ Εθνικης θα ειναι χιτσκοκικη. blove.gif
PetranG3
http://ionikosbc.gr/index.php/news/andriki...e-megalo-vathos

Σταύρος Φιλιππόπουλος: «Είμαστε ομάδα με μεγάλο βάθος»


Ο Σταύρος Φιλιππόπουλος μίλησε στο ionikosbc.gr σχετικά με το παιχνίδι με τον Εργοτέλη, την προσωπική του συνεισφορά, το χαρακτήρα που δείχνει η ομάδα του Ιωνικού, το επερχόμενο παιχνίδι με το Μίλωνα και γενικότερα τη συνέχεια αλλά και για άλλα θέματα.



Ένα πρώτο σχόλιο για μια πολύ σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο όπως είναι ο Εργοτέλης.
«Σίγουρα περιμέναμε να συναντήσουμε μιαν αξιόμαχη και πολύ δυνατή ομάδα στην έδρα της, αλλά και εντός μας είχε δυσκολέψει, στον Α' Γύρο. Τις δυσκολίες του αγώνα τις γνωρίζαμε. Είχαμε προετοιμαστεί αρκετά καλά στις προπονήσεις ώστε κάποια «όπλα» τους να τα περιορίσουμε όπως και έγινε στον αγώνα. Από εκεί και πέρα, δείξαμε ψυχραιμία, κάποια υπομονή στην επίθεση. Ανεβάσαμε στο 2ο ημίχρονο κατά πολύ τους ρυθμούς της άμυνας και μπορέσαμε και πήραμε αυτήν την πολύ σημαντική νίκη που μας κρατάει στο κόλπο της πρωτιάς».


Φοβήθηκες καθόλου την έκβαση του παιχνιδιού όταν για παράδειγμα ο Εργοτέλης ξέφυγε, στην 3η περίοδο με +9π; Δεδομένου και των αρκετών φάουλ που ήταν φορτωμένοι οι «ψηλοί» της ομάδας κλπ.
«Δεν φοβήθηκα ότι θα χαθεί το παιχνίδι γιατί έβλεπα ότι η ροή του παιχνιδιού ήταν όπως τη θέλαμε. Νομίζω ότι δείξαμε ψυχραιμία και το γεγονός ότι είμαστε μια ομάδα που έχει βάθος πάγκου, σημαίνει ότι μπορεί να μπει ο οποιοσδήποτε και να συμβάλλει σημαντικά όπως θα έπαιζε αυτός που ξεκινούσε στην αρχική 5άδα. Κι αυτό έχει φανεί σε όλα τα παιχνίδια. Όταν για παράδειγμα αρκετές ομάδες, προς το τέλος, αρχίζουν και ρίχνουν τους ρυθμούς, εμείς έχοντας πολλές επιλογές, καταφέρνουμε και κρατάμε πάντα ψηλά το ρυθμό. Για το λόγο αυτό ήξερα ότι θα κάναμε το ξέσπασμα κάποια στιγμή όπως και έγινε».


Γενικότερα πάντως, και πέραν το βάθος του πάγκου όπως είπες, που αλλού θεωρείς ότι οφείλεται αυτό; Η ομάδα δηλαδή σε παιχνίδια που φαίνονται να είναι οριακά, βγάζει ενέργεια, «ψυχή» και αποθέματα και παίρνει εν τέλει αυτό που θέλει.
«Σίγουρα είναι η καλή προετοιμασία. Δουλεύουμε πολύ καλά στις προπονήσεις, με πολύ θέληση και ζήλο. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός στις προπονήσεις και αυτό μας βοηθάει έτσι ώστε να είμαστε έτοιμοι για τα παιχνίδια. Προετοιμαζόμαστε κατάλληλα και κάνουμε το σωστό scouting που μας εξυπηρετεί έτσι ώστε να ξέρουμε τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσουμε και πράγματι αυτό είναι πολύ σημαντικό γιατί παρουσιαζόμαστε σε κάθε παιχνίδι έτοιμοι».


Όσον αφορά και τη δική σου εμφάνιση. Πολύ καλή επιθετική παρουσία (17π.), αρκετά καλά στα αμυντικά σου καθήκοντα. Ήταν κάτι που το περίμενες καιρό να βγει;
«Φέτος είναι η χρονιά που βάζουμε στην άκρη τις προσωπικές φιλοδοξίες και στόχους. Πάνω απ' όλα είναι η ομάδα. Αν πρέπει να μπω, να παίξω μιαν άμυνα, να κάνω 2 φάουλ, αυτό θα κάνω. Αυτό που εξυπηρετεί την ομάδα, αυτό θα κάνω. Τώρα αν βγει και μια καλή εμφάνιση στην επίθεση, ακόμα καλύτερα. Το σημαντικότερο όμως είναι να νικάμε. Αν είναι να κερδίζει η ομάδα και να μένει χαμηλά στο προσωπικό σκοράρισμα ή και άποντος, δεν με ενοχλεί».


Βάσει των αποτελεσμάτων είμαστε σε απόσταση βολής από την κορυφή. Επόμενο παιχνίδι με τον Μίλωνα εντός. Το εν λόγω παιχνίδι έχει και κάποια άλλη διάσταση – κρισιμότητα – άτυπη ρεβάνς σε σχέση με την ήττα του Α' Γύρου;
«Ο τρόπος με τον οποίο χάσαμε στον πρώτο αγώνα, μας αφήνει μια πικρή γεύση. Νομίζω ότι τα παθήματα γίνονται μαθήματα και πρέπει να πάρουμε τη ρεβάνς όχι μόνο για να περιμένουμε κοντά στο παιχνίδι της ανόδου αλλά και για το γόητρο, γιατί όπως και να το κάνουμε ήταν άσχημη η ήττα μέσα στο Μίλωνα. Αν κάνουμε αυτό που μπορούμε και που ξέρουμε καλά, δε νομίζω να έχουμε κανένα πρόβλημα.

Θα ήθελα επίσης να προσθέσω και κάτι ακόμα γιατί τώρα είναι η ευκαιρία. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους προπονητές της ομάδας για τη δουλειά που γίνεται και έχουν σημαντικό μερίδιο, στη διοίκηση που πάντα είναι δίπλα μας που πέραν όλων των άλλων, βρέθηκε κοντά μας σε ακόμα ένα ταξίδι και ένα ακόμα ευχαριστώ στον πρόεδρο της επιτροπής μπάσκετ κ. Δημήτρη Καρτζόγλου ο οποίος μας περίμενε στο αεροδρόμιο κατά την επιστροφή μας, με γλυκά, για να μας συγχαρεί».

gspara
http://www.nikiamarousiou.gr/niki/
Πολυ καλη προσπαθεια του σαιτ της νικης αμαρουσιου που δειχνει ολους τους εντος αγωνες της.
magickaminia
Πολλα μπραβο στα παληκαρια του Εθνικου. Σιγα σιγα βρισκουν το ρυθμο που πρεπει. Η συνεχεια πρεπει να ειναι ματς - ματς και ακολουθει ενα πολυ δυσκολο ματς στο Σαλπεας με αντιπαλο το σκληροτραχηλο Αγρινιο. Απο δω και μετα καθε ματς ειναι τελικος. Κανενα παιχνιδι δεν ειναι ευκολο και φανηκε απ την ηττα του Πολις. Στον αλλο ομιλο μεγαλο ντερμπι ακολουθει την επομενη αγωνιστικη με δυο ομαδες με βαρια φανελλα Παπαγου- Ιωνικος . Ο νικητης αποκτα προβαδισμα στο κυνηγι της πρωτης θεσης . Καλη συνεχεια στους εκπροσωπους της ΕΣΚΑΝΑ γιατι το Πειραικο μπασκετ δεν ειναι μονο ο Ολυμπιακος. blove.gif
gspara
QUOTE (magickaminia @ Feb 11 2013, 10:05 ) *
Πολλα μπραβο στα παληκαρια του Εθνικου. Σιγα σιγα βρισκουν το ρυθμο που πρεπει. Η συνεχεια πρεπει να ειναι ματς - ματς και ακολουθει ενα πολυ δυσκολο ματς στο Σαλπεας με αντιπαλο το σκληροτραχηλο Αγρινιο. Απο δω και μετα καθε ματς ειναι τελικος. Κανενα παιχνιδι δεν ειναι ευκολο και φανηκε απ την ηττα του Πολις. Στον αλλο ομιλο μεγαλο ντερμπι ακολουθει την επομενη αγωνιστικη με δυο ομαδες με βαρια φανελλα Παπαγου- Ιωνικος . Ο νικητης αποκτα προβαδισμα στο κυνηγι της πρωτης θεσης . Καλη συνεχεια στους εκπροσωπους της ΕΣΚΑΝΑ γιατι το Πειραικο μπασκετ δεν ειναι μονο ο Ολυμπιακος. blove.gif

ΣΩΣΤΟΣ!!! 77.gif Γουσταρω πολυ ΕΘΝΙΚΑΡΑ!!!!Μου αρεσει πολυ η ομαδα και μου κανει εντυπωση παντα η ισονομια στον καταμερισμο ποντων στην πιτα της επιθεσης.
Θα ηθελα να κανω ειδικη αναφορα στον αγαπημενο μου παιχτη απο τον Εθνικο,Πετρο Βαμβακαρη.Απο τους αφανεις εργατες της ομαδας,πολυ βρωμικη δουλεια,υπερπολυτιμος.Αγωνιζομενος στο '4' εχει το στυλ που μου αρεσει γιατι πραγματικα το λεει η καρδια του.Δεν μασαει απο αντιπαλους.Πιστευω αν ειχε το υψος θα μπορουσε να παιξει ψηλοτερα.Περιπτωση Χαινς.
Καλη συνεχεια στον Εθνικο και μακαρι να ανεβει!!!
Blue1965White
QUOTE(magickaminia @ Feb 11 2013, 10:05 ) *
Πολλα μπραβο στα παληκαρια του Εθνικου. Σιγα σιγα βρισκουν το ρυθμο που πρεπει. Η συνεχεια πρεπει να ειναι ματς - ματς και ακολουθει ενα πολυ δυσκολο ματς στο Σαλπεας με αντιπαλο το σκληροτραχηλο Αγρινιο. Απο δω και μετα καθε ματς ειναι τελικος. Κανενα παιχνιδι δεν ειναι ευκολο και φανηκε απ την ηττα του Πολις. Στον αλλο ομιλο μεγαλο ντερμπι ακολουθει την επομενη αγωνιστικη με δυο ομαδες με βαρια φανελλα Παπαγου- Ιωνικος . Ο νικητης αποκτα προβαδισμα στο κυνηγι της πρωτης θεσης . Καλη συνεχεια στους εκπροσωπους της ΕΣΚΑΝΑ γιατι το Πειραικο μπασκετ δεν ειναι μονο ο Ολυμπιακος. blove.gif



Ο Παπάγου δε νομίζω ότι προλαβαίνει για την πρώτη θέση. Ακόμα όμως και για τη 2η θέση χρειάζεται ένα μικρό θαύμα.
Σε κάθε περίπτωση είναι πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι για την ομάδα μου σε μια έδρα που έχουμε κακή παράδοση. Ο Παπάγου είναι ίσως η πιο πεισματάρα ομάδα του ομίλου. Θα παλέψει με νύχια και δόντια για 40'. Όποιος δει τη διακύμανση του σκορ στα παιχνίδια του στη Λιβαδειά και στη Μυτιλήνη θα καταλάβει.
PetranG3
Προσυπογραφω το ποστ του γαλανολευκου... Οντως ο Παπαγος οτι εχει χασει το εχει χασει ισως στις λεπτομερειες...

Μια διορθωση...Με 7-6 δεν πας για πανω...Η πρωτια θα κριθει ισως στις 4 ηττες...Με 7-6 και με δεδομενο των παιχνιδιων που ερχονται, πρεπει να προσπαθησεις για να μην μπλεξεις με τους πιο κατω...Η Πεντελη ειναι μια ηττα πιο κατω...

Δυσκολο παιχνιδι για εμας...Ελπιζω να γινει καλο παιχνιδι και να κερδισει ο καλυτερος που ελπιζω να ειμαστε εμεις...


Τωρα για τον Βαμβακαρη...Εισαι λιγο υπερβολικος νομιζω φιλε γσπαρα.. smiley.gif
Αλλα, σεβομαι την αποψη σου...


Ματζικ καμινια, του χρονου σου ρχεται ο Μιλωνας....Μετα απο αυτο, νομιζω θα αργησει να ξαναπεσει ομαδα ΕΣΚΑΝΑ απο Εθνικη κατηγορια...
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Feb 11 2013, 17:35 ) *
Προσυπογραφω το ποστ του γαλανολευκου... Οντως ο Παπαγος οτι εχει χασει το εχει χασει ισως στις λεπτομερειες...

Μια διορθωση...Με 7-6 δεν πας για πανω...Η πρωτια θα κριθει ισως στις 4 ηττες...Με 7-6 και με δεδομενο των παιχνιδιων που ερχονται, πρεπει να προσπαθησεις για να μην μπλεξεις με τους πιο κατω...Η Πεντελη ειναι μια ηττα πιο κατω...Δυσκολο παιχνιδι για εμας...Ελπιζω να γινει καλο παιχνιδι και να κερδισει ο καλυτερος που ελπιζω να ειμαστε εμεις...


Τωρα για τον Βαμβακαρη...Εισαι λιγο υπερβολικος νομιζω φιλε γσπαρα.. smiley.gif
Αλλα, σεβομαι την αποψη σου...


Ματζικ καμινια, του χρονου σου ρχεται ο Μιλωνας....Μετα απο αυτο, νομιζω θα αργησει να ξαναπεσει ομαδα ΕΣΚΑΝΑ απο Εθνικη κατηγορια...



Χωρις να διαφωνω επειδη γνωριζω τα της ομαδας μου λιγο καλυτερα οσον αφορα (καταστασεις -προσωπα και αριθμους . .)

Αυτο που εχει πετυχει (ΤΗΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΑΝΑΛΟΓΙΩΝ ΠΑΝΤΑ . . . ) ειναι παραπανω απο καλα ! Για την λεγομενη

''ΥΠΕΡΒΑΣΗ'' που γραφθηκε πιο πανω ''πληρωνεις'' την αδυναμια μακρια απο το saloon !!! μολις 2/7 νικες . . . .
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/176778.html
ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΙΣ.ΑΙΤΙΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΟΙ 2 ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ ΗΤΤΕΣ.
PetranG3
Κρισιμη εβδομαδα αυτη για την ομαδα μου, με ιδιαιτερη προετοιμασια, για ενα κυριακατικο παιχνιδι, σε μια εδρα, που παραδοσιακα δεν μας "παει". Η "παραδοση" δυστυχως στο εκτος με το Μιλωνα ισχυσε. Ελπιζω εδω, να κανουμε την υπερβαση και να παρουμε το διπλο στο "Σαλουν". Σε καθε περιπτωση να γινει ενα ωραιο ματσακι. Κι οι 2 θελουμε τη νικη για διαφορετικους λογους...Ισως ειναι το παιχνιδι της αγωνιστικης στη Γ' Εθνικη...
Για παμε... 41.gif
margiou3
Μεγαλη νικη για τον Παπαγο απεναντι στην ομαδα μου.

Ο Προπονητης εξαιρετικα διαβασμενος εγκλωβισε ολα τα ατου του Ιωνικου, οι παικτες ψυχωμένοι, ηξεραν τι ηθελαν και πως θα το παρουν.

Ο Ιωνικος απογοητευτικός απο την αλλη. Σε πολυ κακη μερα.
Δεν πειραζει, συνεχιζουμε και οπου μας βγαλει.

Υ.Γ. Πολλα μπραβο στον Υφαντη γιατι η συμπεριφορα του ηταν παραδειγματικη. Ανεβηκε πολυ στα ματια μου.

Υ.Γ.2 Για τον κοσμο του Παπάγου, θα ελεγα ισως καλα λογια, εαν δεν ηταν σκατοφασισταρια και αν δεν ηταν με καπελακια του Βαζελου και του Γαυρου.
Δυστυχως αντιμετωπισαμε αλλη μια ομαδα της γειτονιας.
basketikos
QUOTE(margiou3 @ Feb 24 2013, 19:22 ) *
Μεγαλη νικη για τον Παπαγο απεναντι στην ομαδα μου.

Ο Προπονητης εξαιρετικα διαβασμενος εγκλωβισε ολα τα ατου του Ιωνικου, οι παικτες ψυχωμένοι, ηξεραν τι ηθελαν και πως θα το παρουν.

Ο Ιωνικος απογοητευτικός απο την αλλη. Σε πολυ κακη μερα.
Δεν πειραζει, συνεχιζουμε και οπου μας βγαλει.



Σημερα κάναμε στάση στου Παπάγου - κριμα γιατι η νίκη θα μας έδινε ώθηση να μεινουμε κορυφη.

To πρωταθλημα εχει 4 κρίσιμους αγώνες (και ενα ευκολο) και επειδη 4 ομάδeς (Ιωνικός/Λειβαδια/Γερα/Κορωπι) θα διεκδικήσουν μέχρι τέλους τις 2 θέσεις (πρωταθλητης/μπαραζ) αλλα και την 3η που υπο προυποθεσεις μπορει να δωσει ανοδο, ας κρατησουμε τα θετικά:
1. Παρα την πολυ κακή (απογοητευτική) μέρα αγωνιστικά, είμαστε 'ΟΜΑΔΑ' και αυτο ειναι σημαντικό για την συνέχεια.
2. Η Ομάδα έχει συμπαρασταση - αξιζουν μπράβο σε όσους ηρθαν.

ΤΩΡΑ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ 1ο ΤΕΛΙΚΟ: ΙΩΝΙΚΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ, ο νικήτης διεκδικει ανοδο..

Συνεχίζουμε - και εκει ψηλα θα μας βγάλει !!!
aionio talento
QUOTE (margiou3 @ Feb 24 2013, 18:22 ) *
Μεγαλη νικη για τον Παπαγο απεναντι στην ομαδα μου.

Ο Προπονητης εξαιρετικα διαβασμενος εγκλωβισε ολα τα ατου του Ιωνικου, οι παικτες ψυχωμένοι, ηξεραν τι ηθελαν και πως θα το παρουν.

Ο Ιωνικος απογοητευτικός απο την αλλη. Σε πολυ κακη μερα.
Δεν πειραζει, συνεχιζουμε και οπου μας βγαλει.

Υ.Γ. Πολλα μπραβο στον Υφαντη γιατι η συμπεριφορα του ηταν παραδειγματικη. Ανεβηκε πολυ στα ματια μου.

Υ.Γ.2 Για τον κοσμο του Παπάγου, θα ελεγα ισως καλα λογια, εαν δεν ηταν σκατοφασισταρια και αν δεν ηταν με καπελακια του Βαζελου και του Γαυρου.
Δυστυχως αντιμετωπισαμε αλλη μια ομαδα της γειτονιας.


Αποψη σου !

Προς πληροφορηση σου παντως αυτη η ομαδουλα της ''γειτονιας'' εχει παιξει 2 φορες ευρωπη 15 χρονια Α1 - Α2 !!!!!!!

Και αυτα τα ''καπελακια'' που ΛΕΣ οτι ειδες τα εχει ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ !!!

Το να αναφερω επισης αυτη η ομαδα της Γειτονιας τι σου εκανε σημερα και σε κατι παικτες σου ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΗΡΩΕΣ

που στον πλατωνα ΒΡΙΖΑΝΕ ΜΑΝΕΣ και σημερα δεν τους ειδαμε - ακουσαμε ειναι περιττο μιας και η ΟΜΑΔΑ μας

βρισκεται δυστυχως μακρια απο τις κατηγοριες που την εχουμε συνηθισει !!!


Οσο για τους χαρακτηρισμους σου ???

Eιμαι ΑΥΤΟΣ που σας εβαλε ΔΩΡΕΑΝ ( 20 ατομα ) να δειτε το ματς σε ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΕΡΚΙΔΑ χωρις να σας ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΑΣ ! ! !

Το ''ευχαριστω'' σου - σας ειναι να βριζετε κιολας

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ! ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ . . .
margiou3
Φιλε μου δεν αμφισβητει κανεις την Ιστορια του Παπαγου και εγω προσωπικα δεν σε αποκαλεσα ομαδουλα...
Αντιθετως ειπα τα καλυτερα για την ομαδα, τον προπονητη σου και τον Υφαντη. (εναν παικτη που ειχε χρονια κοντρα με την κερκιδα μας)

Αν δεν ντρεπεσαι ομως εσυ ο ιδιος να λες οτι εχεις νικησει γαυρους και βαζελους στην ενδοξη ιστορια σου, και τωρα δεχεσαι να ειναι μεσα στα ποδια σου φοραντας διακριτικα των ομαδων τους στο γηπεδο σου, ΤΟΤΕ ΕΣΥ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΟΥ.

Γιατι προσβάλλεσαι ομως με τους χαρακτηρισμους μου? Μηπως ησουν εσυ αυτος που φορουσε φασιστικα μπλουζακια ή καπελα αλλων ομαδων?

Μπραβο σου που εβαλες τα παιδια χωρις να πληρωσουν, αυτο στο αναγνωριζω προσωπικα εφοσον το εκανες. Κατα τα αλλα ηταν μια ακομα εδρα που πηγαμε χωρις κατι το ιδιαιτερο.



Και κατι ακομα για να μην θίγεσαι.
Θα θυσιαζα, μια - δυο -τρεις κατηγοριες πιο κατω για την ομαδα μου, μονο και μονο για να εχω στο γηπεδο ΙΩΝΙΚΟΥΣ και οχι αλλους οπαδους. Γιατι φιλε μου οι Ιωνικοι παρολα αυτα που εγιναν χθες στο ποδοσφαιρο (ξυλο, συλληψεις κλπ) ηρθαν σημερα εστω και αυτοι οι 50.
Οι γαυροβαζελοι στην πρωτη σκληρη εδρα (οπως ο Πλατωνας) θα λακισουν και δεν θα ερθουν, γιατι σιγα μην σφαχτουν για την δευτερο-τριτη ομαδα της γειτονιας τους. Καταλαβες γιατι γινεστε ομαδα της γειτονιας?

Γι αυτο και τον Ιωνικο στο μπασκετ τον τρεχουν Ιωνικοι, γι'αυτο και στο ποδοσφαιρο ειναι ομαδα λαϊκης βασης.

Οταν εσεις οι ιδιοι μικραινετε την ιστορια της ομαδας σας, μην απαιτείται σεβασμο, επειδη βαλατε 20 ατομα μεσα, γιατι εσεις πρωτοι δεν σεβαστήκατε την Ιστορία σας.
aionio talento
QUOTE(margiou3 @ Feb 25 2013, 00:10 ) *
Φιλε μου δεν αμφισβητει κανεις την Ιστορια του Παπαγου και εγω προσωπικα δεν σε αποκαλεσα ομαδουλα...
Αντιθετως ειπα τα καλυτερα για την ομαδα, τον προπονητη σου και τον Υφαντη. (εναν παικτη που ειχε χρονια κοντρα με την κερκιδα μας)

Αν δεν ντρεπεσαι ομως εσυ ο ιδιος να λες οτι εχεις νικησει γαυρους και βαζελους στην ενδοξη ιστορια σου, και τωρα δεχεσαι να ειναι μεσα στα ποδια σου φοραντας διακριτικα των ομαδων τους στο γηπεδο σου, ΤΟΤΕ ΕΣΥ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΟΥ.

Γιατι προσβάλλεσαι ομως με τους χαρακτηρισμους μου? Μηπως ησουν εσυ αυτος που φορουσε φασιστικα μπλουζακια ή καπελα αλλων ομαδων?

Μπραβο σου που εβαλες τα παιδια χωρις να πληρωσουν, αυτο στο αναγνωριζω προσωπικα εφοσον το εκανες. Κατα τα αλλα ηταν μια ακομα εδρα που πηγαμε χωρις κατι το ιδιαιτερο.



Και κατι ακομα για να μην θίγεσαι.
Θα θυσιαζα, μια - δυο -τρεις κατηγοριες πιο κατω για την ομαδα μου, μονο και μονο για να εχω στο γηπεδο ΙΩΝΙΚΟΥΣ και οχι αλλους οπαδους. Γιατι φιλε μου οι Ιωνικοι παρολα αυτα που εγιναν χθες στο ποδοσφαιρο (ξυλο, συλληψεις κλπ) ηρθαν σημερα εστω και αυτοι οι 50.
Οι γαυροβαζελοι στην πρωτη σκληρη εδρα (οπως ο Πλατωνας) θα λακισουν και δεν θα ερθουν, γιατι σιγα μην σφαχτουν για την δευτερο-τριτη ομαδα της γειτονιας τους. Καταλαβες γιατι γινεστε ομαδα της γειτονιας?

Γι αυτο και τον Ιωνικο στο μπασκετ τον τρεχουν Ιωνικοι, γι'αυτο και στο ποδοσφαιρο ειναι ομαδα λαϊκης βασης.

Οταν εσεις οι ιδιοι μικραινετε την ιστορια της ομαδας σας, μην απαιτείται σεβασμο, επειδη βαλατε 20 ατομα μεσα, γιατι εσεις πρωτοι δεν σεβαστήκατε την Ιστορία σας.


Δηλαδη εισαι σε θεση να ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ οτι τον Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ δεν τον ''τρεχουν'' ΠΑΠΑΓΙΩΤΕΣ ?? για να καταλαβω . . .

Τον προπονητη μου να σε ενημερωσω οτι καποτε εκτος απο ΕΜΑΣ τον ειχε παικτη ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ !!!

Τωρα για τον mike αν μου λες οτι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ με την ΔΙΚΗ σου και μονο ''εξεδρα'' ειχε απο παλια κοντρα . . .

τοτε τι να πω ??? απλα δεν τον γνωριζεις . . .


Για να το ''ληξουμε'' περα το οτι αποψε θα κοιμηθω χαρουμενος επειδη η ομαδα μου κερδισε ενα ''ιστορικο'' αντιπαλο

ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ - οπως ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ εχασε στο 1ο ματς ( ημουν παρων . . ) και το αναγνωρισαμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ !!!

Εχω και ΗΣΥΧΗ τη συνειδηση μου σε οτι αφορα την ΟΜΑΛΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ του ματς την ασφαλεια ολων οσων βρεθηκαν

στον αγωνα ( ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ - ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ) αυτα . .


Σε αυτο που αναφερω περι συνειδησης κλπ με κανει ακομα πιο ΣΙΓΟΥΡΟ για την αποψη μου το γεγονος οτι στο

τελος του ματς ανθρωπος που καθοταν στον παγκο σας( με λευκο μπουφαν ) και αν καταλαβα σωστα πριν το ματς

που σας περιμενα να ερθετε στην αλλη πορτα συνομιλησαμε λιγο ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ με τη διοικηση σας με ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ

προσωπικα που πηγαν ολα καλα ! ! !
Blue1965White
Απογοητευτική εμφάνιση για την ομάδα μου. Δε μπήκαμε καν στο γήπεδο. Ο Παπάγου φάνηκε ότι το ήθελε πολύ περισσότερο και ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Δεν τρέχει και τίποτα. Πάμε ένα ένα τα παιχνίδια και όπου μας βγάλει. Ο Υφαντής αξίζει το σεβασμό μας και το χειροκρότημα μας. Νομίζω όλοι θα ήθελαν στην ομάδα τους έναν τέτοιο παίκτη. Κατά τα άλλα δεν έγινε τίποτα που να αξίζει ιδιαίτερης αναφοράς. Το γεγονός ότι όπου πηγαίνουμε υπάρχουν 10-15 γαυροβάζελοι για να δημιουργήσουν πρόβλημα το έχουμε συνηθίσει και στην τελική δείχνει το μέγεθος της ομάδας μου. Το ότι οι φίλοι του Παπάγου τους έδωσαν χώρο στην εξέδρα τους είναι κάτι που αφορά αυτούς. Αυτοί αναλαμβάνουν και τις συνέπειες των επιλογών τους.

"Τον προπονητη μου να σε ενημερωσω οτι καποτε εκτος απο ΕΜΑΣ τον ειχε παικτη ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ !!!"

aionio talento αυτό ακόμα προσπαθούμε να το ξεχάσουμε. Οι παλιοί Ιωνικοί καταλαβαίνουν τι εννοώ.
margiou3
Δεν ειδα κανεναν να μειωνει την νικη της ομαδας σου. Απολυτα αξια η νικη, απολυτα κυριαρχη η ομαδα σου... Αναμφισβήτητα...


Για τα υπολοιπα δεν εχω κατι να προσθεσω, καθως επικεντρωνεσαι σε κομματια που θες, και τα υπολοιπα τα περνας στο ντουκου.

Για να μην σπαμαρουμε την σελιδα μπορεις να μου στειλεις προσωπικο μηνυμα για οτιδηποτε αλλο.

BlueWhite σε αυτο το κομματι διαφωνω μαζι σου. Προφανως και ειναι δικο τους θεμα, ομως αντεχει μεγαλης κριτικής.
magickaminia
Τελικα ο Εθνικος αρχισε να δειχνει οτι γινεται ομαδα με μεταλλο. Η επικρατηση του εστω και στην παραταση με το Αγρινιο ειναι μεγαλη επιτυχια κοντρα σε μια πολυ σκληροτραχηλη ομαδα. Το επομενο δυσκολο ματς ειναι στη Ζακυνθο , που ειναι πλεον κομβικης σημασιας. Ανπερασει και απο κει η ομαδα τοτε θα αρχισει να αποκταει ενα μικρο πλεονεκτημα για τη 1η θεση. Ειναι το δευτερο ματς που ο Εθνικος παει στη παραταση και το κερδιζει. Καλη συνεχεια και στις αλλες ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ. Ο Μιλωνας δειχνει οτι τελικα θα το ματωσει μεχρι τελους για να παραμεινει στη κατηγορια. blove.gif
karfi
Παιδια μια ερωτηση... Ποσοι πεφτουν σιγουρα απο καθε ομιλο?
basketikos
QUOTE(Blue1965White @ Feb 25 2013, 07:22 ) *
Απογοητευτική εμφάνιση για την ομάδα μου. Δε μπήκαμε καν στο γήπεδο. Ο Παπάγου φάνηκε ότι το ήθελε πολύ περισσότερο και ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Δεν τρέχει και τίποτα. Πάμε ένα ένα τα παιχνίδια και όπου μας βγάλει. Ο Υφαντής αξίζει το σεβασμό μας και το χειροκρότημα μας. Νομίζω όλοι θα ήθελαν στην ομάδα τους έναν τέτοιο παίκτη. Κατά τα άλλα δεν έγινε τίποτα που να αξίζει ιδιαίτερης αναφοράς. Το γεγονός ότι όπου πηγαίνουμε υπάρχουν 10-15 γαυροβάζελοι για να δημιουργήσουν πρόβλημα το έχουμε συνηθίσει και στην τελική δείχνει το μέγεθος της ομάδας μου. Το ότι οι φίλοι του Παπάγου τους έδωσαν χώρο στην εξέδρα τους είναι κάτι που αφορά αυτούς. Αυτοί αναλαμβάνουν και τις συνέπειες των επιλογών τους.

"Τον προπονητη μου να σε ενημερωσω οτι καποτε εκτος απο ΕΜΑΣ τον ειχε παικτη ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ !!!"

aionio talento αυτό ακόμα προσπαθούμε να το ξεχάσουμε. Οι παλιοί Ιωνικοί καταλαβαίνουν τι εννοώ.



bball.gif Ευχαριστούμε τον Παπαγου για την φιλοξενία. Ανταποκριθηκε στην ιστορια του - και το ιδιο προσπαθησαμε και εμεις στον Α γυρο.

Tο μονο κακο οτι οι εμπειροι της παλιοπαρεας του Παπαγου γουσταρουν να παιζουν με τον Ιωνικο, φερνουν τον χρονο πισω και παιζουν σαν Εφηβοι. Κριμα για εμας (σαν Ομάδα, επειδη χάσαμε) καλο για το αθλημα (ωραια ατμοσφαιρα σημερα για 39.50'', μονο Γ Εθνικης ματς δεν ηταν απο πλευρας εξεδρας) και καλυτερα για τον Παπαγου.

bball.gif Εγινε κατι με καποιους που ηρθαν στο γηπεδο και εφυγαν μετα απο 5' λεπτα, δεν ηταν Παπαγου και το ξερουμε ολοι, αλλά χαλασαν την εικονα. Δεν ανηκουν στο ματς - δεν χρειαζεται να χαλασουμε τις καρδιές μας για το τιποτα. Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΟΥΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ/ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ/Χρυσαυγιτες κλπ..
Φυσικο να τσαντιζονται αρκετοι - αλλά ας κρατησουμε την ψυχραιμια, το κλιμα ηταν πολύ καλο (το αποτελεσμα απλα πολυ κακο).

bball.gif Περι Υφαντή: εγω το εχω πει χρονια: Τον Υφαντη δεν τον πορωνεις - όσο πιο χαλαρα τοσο πιο μετρια παιζει - αλλα με τον Ιωνικο παιζει παντα θεεικα, γιατι εχει κοσμο να τον πορωνει. Και στο τελος του βγαζουμε το καπέλλο...

bball.gif Ο Πανουλιας ειπε κατι σωστο σε δηλωσεις το basketblog
"Απλά θέλω να τονίσω ότι είναι άδικο στις κατηγορίες Β και Γ που είναι δεξαμενές παραγωγής παικτών να πέφτουν 4 και 5 ομάδες σε πρωταθλήματα με ομίλους των 12 ή 11 ομάδων", "Την άποψη αυτή την υποστηρίζουν πολλοί άνθρωποι στο χώρο του μπάσκετ και δεν είναι μόνο δική μου. Όμιλοι με 14 ομάδες για περισσότερους αγώνες και λιγότερες ομάδες να αλλάζουν κατηγορία θα βοηθούσε περισσότερο τις ομάδες να σχεδιάσουν μακροπρόθεσμα και να επενδύσουν σε νεαρούς παίκτες και ειδικά από τις ακαδημίες τους".
Kατι πρεπει να γινει με αυτη την κατηγορια (αν και ελπιζω οτι απο του χρονου δεν θα μας ξανααπασχολησει στην Νικαια..)

bball.gif O bluewhite ειναι ενημερωμένος πάντα - και μαρτυριάρης...

bball.gif Καλη συνεχεια - ψυχραιμια - ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ: ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΜΑΣ !!!!!
PetranG3
Να πω κι εγω 2 λογια για το αγωνιστικο καταρχας...
Οντως πολυ διαβασμενος ο προπονητης του Παπαγου...Δεν ξερω αν ο Παπαγου εκανε το καλυτερο του παιχνιδι με εμας μεχρι τωρα. Φανηκε επισης γιατι εχασε η Λιβαδεια στο Σαλουν στην πρεμιερα...Το ηθελαν περισσοτερο απο εμας και το πηραν....Δεν παιζει παντα ρολο ποιος εχει την πιο αθλητικη ομαδα...

Και τελικα "αιωνιο ταλεντο", αν ησουν εκεινος με την κιτρινη μπλουζα, επεσες εξω, οπως σου ειχε πει απ εξω και ο Αντωνης Χατζηκυριακος (με το ασπρο μπουφαν). Η πορεια σου για φετος δεν ηταν για εκει που ησουν μεχρι χθες...
Ο Παπαγου εχει ενα πολυ καλο. Το εχουν και αλλες ομαδες, αλλα εδω εχουμε μια διαφορα...Παλιους αθλητες του που τον στηριζουν. Υπαρχει και σε αλλες ομαδες, με υλικη στηριξη κλπ. (βλ. Σπορτιγκ κ.ο.κ.). Εδω ομως η στηριξη ειναι πιο αμεση. Υφαντης, Παναγιωταρακος, Λογοθετης το μαρτυρουν αυτο...Καταθεση ψυχης απο τον πρωτο και απο τον δευτερο ξαναβρισκοντας τη νιοτη τους...

Καλη συνεχεια...Ελπιζω να κανετε νικες και με τους αλλες 3 (Λιβαδεια, Παπαδο, Κορωπι αν εχετε παιχνιδια μαζι τους)... smiley.gif


Στα δικα μας...
Κακη η ομαδα...Σε κακη μερα αμυντικα. Μεγαλη δυστοκια στα μακρινα σουτ, επιθετικα. Στην αρχη εβγαιναν τα ελευθερα σουτ αλλα δεν εμπαιναν...Μετα αρχισε να πιεζει και ο χρονος, ο Παπαγου εδειξε ωριμοτητα, εμεις οχι και χασαμε...



Και παμε τωρα σατ αλλα...
Κανεις δεν ειπε εδω για την ιστορια του Παπαγου...
Λογικα φιλε "αιωνιο ταλεντο" για τους τοπικους ηρωες που δεν τους ειδες, αναφερεσαι στο Χρησταρα τον Ντακουλια και στο σκηνικο που ειχε γινει στον 1ο γυρο με τον Γιαννιωδη....Θα σου ελεγα καλυτερα να κρατας μικρο καλαθι...Εχει "τσαμπουκα" και ο αρχηγος μας, αλλα και ο δικος σου δεν ειναι απο τα καλυτερα παιδια...
Αν ειδες π.χ. τη φαση που πετυχαινει καλαθι και φαουλ ο Βουλγαρης και σταματαει για λιγο γιατι χτυπησε στο ματι, πανε απο την κερκιδα μας καποιοι να τον εμψυχωσουν κι επειδη ειναι σε πολυ κοντινη αποσταση με το παρκε και ειναι πιο κει ο Γιαννιουδης, φροντιζει να ανοιξει διαλογο και να πει κι αυτος τα δικα του "γαλλικα"...
Εν πασει περιπτωσει ας ημασταν απολυτοι στο τι γινεται μεσα στο παρκε κι ας αφηνουμε τους αθλητες να τα βρισκουν μονοι τους...Αντικειμενικα δεν θα μπορεσουμε να το δουμε ποτε το θεμα, αν μη τι αλλο αυτοι που ασχολουμαστε...
Τωρα για τα "σκατομπατσε" κλπ. για τη δουλεια που κανει ο καθενας, δε νομιζω οτι εχει να απολογηθει καπου...ΕΚΕΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ "ΤΖΕΡΤΖΕΛΟ"...λογω και της σημασιας που εχει για εμας η προσφορα του Χρηστου στην ομαδα...Αλλα μονο λεκτικα...


"Αιωνιο ταλεντο" δεν ημασταν μονον 20. Βασικα, κοντα στους 100...
Αλλα οπως και να χει...Ειτε 10, ειτε 20, ειτε 30 αφηνες, εμεις σε ευχαριστουμε οπως και να εχει...Γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες και σιγουρα καποιοι θα το σκεφτονταν να τα δωσουν...ακομη κι αυτο το 5ευρω...


Και παμε τωρα στο αλλο...
"Φευγει το συνθημα Νικαια-Νικαια φτωχογειτονια κλπ." και γυρναει καποιος απο την κερκιδα και λεει το αυτονοητο για εμας...Εμεις ειμαστε μονον Ιωνικοι. Ουτε σχεση με Πειραια και Ολυμπιακο εχουμε ουτε τιποτα...και καποια "γαλλικα" για τον Ολυμπιακο...
Ε ειναι λοιπον τραγικο, να ξεκιναει "υποψια μανουρας" απο την κερκιδα του Παπαγου γιατι καποιος εβρισε τον Ολυμπιακο ή και τον Παναθηναικο κ.ο.κ...Αυτο ηθελε να πει ο Μαργιου-3, αιωνιο ταλεντο...Ετσι εικαζω...

Απλα, "αιωνιο ταλεντο", προσπαθησε κι εσυ να μπεις λιγο στη δικη μας οπτικη, οταν σε αρκετα κλειστα που εχουμε παει, και περσι και προπερσι στην ΕΣΚΑΝΑ και τωρα και οχι μονο στο μπασκετ, παντα οπου παιζουμε, υπαρχει μια "τοπικη συσπειρωση" και αρκετοι τοπικοι συνδεσμοι ομαδων ή και "μικτες" τετοιων ομαδων κανουν την εμφανιση τους, οχι φυσικα για να υποστηριξουν την αντιπαλο του Ιωνικου, αλλα στοχευμενα κοντρα στον Ιωνικο και τους φιλους του...(Κορυδαλλος, Μοσχατο, Μανδρα κ.ο.κ.)
Εκει ειναι και η ενσταση του Μαργιου-3...Οταν ερχεσαι να δεις μια ιστορικη ομαδα οπως ο Παπαγου, ομολογουμενως, ειναι υποτιμητικο γι αυτην να ερχεσαι με διακριτικα της ομαδας του ΠΟΚ που υποστηριζεις...
Αυτοι βεβαια δεν ησαν και παρα πολλοι, γιατι βρεθηκα πριν το τζαμπολ και ειδα 10-15 ατομα να κρεμανε banner του Παπαγου, να οργανωνουν τη φαση με το τυμπανο κλπ.


Τωρα για τους "σιστες". Δεν θελω να το παω πολιτικα...Εξαλλου, καπου ειχαμε καταληξει στα τοτε γεγονοτα της Λιβαδειας αν θυμαμαι...Το να συσπειρωνονται τετοιες οντοτητες σε γηπεδα δεν ειναι και οτι καλυτερο, για να μην πω προβληματικο. Εμεις, ευτυχως στο μπασκετ, δεν εχουμε τετοια προβληματα (ακομα τουλαχιστον)...Δεν μπορω να πω οτι εξεπλαγην που υπηρχαν και καποιοι στην κερκιδα του Παπαγου...Δεν ειναι και το μονο μερος που συμβαινει αυτο...Και φυσικα, η διοικηση της Χ ομαδας ειναι σε δυσκολη θεση, γιατι δεν μπορει να μπει στη διαδικασια να απαγορευσει σε κανεναν την εισοδο επειδη ειναι οτι ειναι...
Σ' αυτο μαργιου-3, δε νομιζω να μπορει να κανει πολλα η οποια διοικηση..


Και για να το κλεισω κι εγω...Σ' ευχαριστω κι εγω ως φιλαθλος γιατι παρ οτι δεν γνωριστηκαμε εκ του συνεγγυς, περαν των προαναφερθεντων συμβαντων, κατα τ αλλα, απο αποψη οργανωσης ολα ηταν ΟΚ..
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Feb 25 2013, 19:33 ) *
Να πω κι εγω 2 λογια για το αγωνιστικο καταρχας...
Οντως πολυ διαβασμενος ο προπονητης του Παπαγου...Δεν ξερω αν ο Παπαγου εκανε το καλυτερο του παιχνιδι με εμας μεχρι τωρα. Φανηκε επισης γιατι εχασε η Λιβαδεια στο Σαλουν στην πρεμιερα...Το ηθελαν περισσοτερο απο εμας και το πηραν....Δεν παιζει παντα ρολο ποιος εχει την πιο αθλητικη ομαδα...

Και τελικα "αιωνιο ταλεντο", αν ησουν εκεινος με την κιτρινη μπλουζα, επεσες εξω, οπως σου ειχε πει απ εξω και ο Αντωνης Χατζηκυριακος (με το ασπρο μπουφαν). Η πορεια σου για φετος δεν ηταν για εκει που ησουν μεχρι χθες...
Ο Παπαγου εχει ενα πολυ καλο. Το εχουν και αλλες ομαδες, αλλα εδω εχουμε μια διαφορα...Παλιους αθλητες του που τον στηριζουν. Υπαρχει και σε αλλες ομαδες, με υλικη στηριξη κλπ. (βλ. Σπορτιγκ κ.ο.κ.). Εδω ομως η στηριξη ειναι πιο αμεση. Υφαντης, Παναγιωταρακος, Λογοθετης το μαρτυρουν αυτο...Καταθεση ψυχης απο τον πρωτο και απο τον δευτερο ξαναβρισκοντας τη νιοτη τους...

Καλη συνεχεια...Ελπιζω να κανετε νικες και με τους αλλες 3 (Λιβαδεια, Παπαδο, Κορωπι αν εχετε παιχνιδια μαζι τους)... smiley.gif


Στα δικα μας...
Κακη η ομαδα...Σε κακη μερα αμυντικα. Μεγαλη δυστοκια στα μακρινα σουτ, επιθετικα. Στην αρχη εβγαιναν τα ελευθερα σουτ αλλα δεν εμπαιναν...Μετα αρχισε να πιεζει και ο χρονος, ο Παπαγου εδειξε ωριμοτητα, εμεις οχι και χασαμε...



Και παμε τωρα σατ αλλα...
Κανεις δεν ειπε εδω για την ιστορια του Παπαγου...
Λογικα φιλε "αιωνιο ταλεντο" για τους τοπικους ηρωες που δεν τους ειδες, αναφερεσαι στο Χρησταρα τον Ντακουλια και στο σκηνικο που ειχε γινει στον 1ο γυρο με τον Γιαννιωδη....Θα σου ελεγα καλυτερα να κρατας μικρο καλαθι...Εχει "τσαμπουκα" και ο αρχηγος μας, αλλα και ο δικος σου δεν ειναι απο τα καλυτερα παιδια...
Αν ειδες π.χ. τη φαση που πετυχαινει καλαθι και φαουλ ο Βουλγαρης και σταματαει για λιγο γιατι χτυπησε στο ματι, πανε απο την κερκιδα μας καποιοι να τον εμψυχωσουν κι επειδη ειναι σε πολυ κοντινη αποσταση με το παρκε και ειναι πιο κει ο Γιαννιουδης, φροντιζει να ανοιξει διαλογο και να πει κι αυτος τα δικα του "γαλλικα"...
Εν πασει περιπτωσει ας ημασταν απολυτοι στο τι γινεται μεσα στο παρκε κι ας αφηνουμε τους αθλητες να τα βρισκουν μονοι τους...Αντικειμενικα δεν θα μπορεσουμε να το δουμε ποτε το θεμα, αν μη τι αλλο αυτοι που ασχολουμαστε...
Τωρα για τα "σκατομπατσε" κλπ. για τη δουλεια που κανει ο καθενας, δε νομιζω οτι εχει να απολογηθει καπου...ΕΚΕΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ "ΤΖΕΡΤΖΕΛΟ"...λογω και της σημασιας που εχει για εμας η προσφορα του Χρηστου στην ομαδα...Αλλα μονο λεκτικα...


"Αιωνιο ταλεντο" δεν ημασταν μονον 20. Βασικα, κοντα στους 100...
Αλλα οπως και να χει...Ειτε 10, ειτε 20, ειτε 30 αφηνες, εμεις σε ευχαριστουμε οπως και να εχει...Γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες και σιγουρα καποιοι θα το σκεφτονταν να τα δωσουν...ακομη κι αυτο το 5ευρω...


Και παμε τωρα στο αλλο...
"Φευγει το συνθημα Νικαια-Νικαια φτωχογειτονια κλπ." και γυρναει καποιος απο την κερκιδα και λεει το αυτονοητο για εμας...Εμεις ειμαστε μονον Ιωνικοι. Ουτε σχεση με Πειραια και Ολυμπιακο εχουμε ουτε τιποτα...και καποια "γαλλικα" για τον Ολυμπιακο...
Ε ειναι λοιπον τραγικο, να ξεκιναει "υποψια μανουρας" απο την κερκιδα του Παπαγου γιατι καποιος εβρισε τον Ολυμπιακο ή και τον Παναθηναικο κ.ο.κ...Αυτο ηθελε να πει ο Μαργιου-3, αιωνιο ταλεντο...Ετσι εικαζω...

Απλα, "αιωνιο ταλεντο", προσπαθησε κι εσυ να μπεις λιγο στη δικη μας οπτικη, οταν σε αρκετα κλειστα που εχουμε παει, και περσι και προπερσι στην ΕΣΚΑΝΑ και τωρα και οχι μονο στο μπασκετ, παντα οπου παιζουμε, υπαρχει μια "τοπικη συσπειρωση" και αρκετοι τοπικοι συνδεσμοι ομαδων ή και "μικτες" τετοιων ομαδων κανουν την εμφανιση τους, οχι φυσικα για να υποστηριξουν την αντιπαλο του Ιωνικου, αλλα στοχευμενα κοντρα στον Ιωνικο και τους φιλους του...(Κορυδαλλος, Μοσχατο, Μανδρα κ.ο.κ.)
Εκει ειναι και η ενσταση του Μαργιου-3...Οταν ερχεσαι να δεις μια ιστορικη ομαδα οπως ο Παπαγου, ομολογουμενως, ειναι υποτιμητικο γι αυτην να ερχεσαι με διακριτικα της ομαδας του ΠΟΚ που υποστηριζεις...
Αυτοι βεβαια δεν ησαν και παρα πολλοι, γιατι βρεθηκα πριν το τζαμπολ και ειδα 10-15 ατομα να κρεμανε banner του Παπαγου, να οργανωνουν τη φαση με το τυμπανο κλπ.
Τωρα για τους "σιστες". Δεν θελω να το παω πολιτικα...Εξαλλου, καπου ειχαμε καταληξει στα τοτε γεγονοτα της Λιβαδειας αν θυμαμαι...Το να συσπειρωνονται τετοιες οντοτητες σε γηπεδα δεν ειναι και οτι καλυτερο, για να μην πω προβληματικο. Εμεις, ευτυχως στο μπασκετ, δεν εχουμε τετοια προβληματα (ακομα τουλαχιστον)...Δεν μπορω να πω οτι εξεπλαγην που υπηρχαν και καποιοι στην κερκιδα του Παπαγου...Δεν ειναι και το μονο μερος που συμβαινει αυτο...Και φυσικα, η διοικηση της Χ ομαδας ειναι σε δυσκολη θεση, γιατι δεν μπορει να μπει στη διαδικασια να απαγορευσει σε κανεναν την εισοδο επειδη ειναι οτι ειναι...
Σ' αυτο μαργιου-3, δε νομιζω να μπορει να κανει πολλα η οποια διοικηση..


Και για να το κλεισω κι εγω...Σ' ευχαριστω κι εγω ως φιλαθλος γιατι παρ οτι δεν γνωριστηκαμε εκ του συνεγγυς, περαν των προαναφερθεντων συμβαντων, κατα τ αλλα, απο αποψη οργανωσης ολα ηταν ΟΚ..



Aυτος ημουν cool.gif

Καταλαβαινω αυτο που λες με τα ΄΄οπαδικα΄΄ και αυτα που βιωνετε οταν παιζετε στις διαφορες ανα την αθηνα εδρες

Σε ενα γηπεδο εγω η ο οποιοςδηποτε αλλος ΟΤΙ ΡΟΛΟ και να εχουμε ειμαι σιγουρος πως καταλαβαινες οτι

δεν εχουμε την ''εξουσια'' να ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ !!!


Τις επομενες ωρες σαν φιλαθλος του μπασκετ που εισαι θα διαπιστωσεις οτι ο συγκεκριμενος προχθεσινος αγωνας

περασε στην ιστορια ως νικηφορος για εμας αλλα παρολα αυτα ΕΦΕΡΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΤΡΙΓΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ

ΟΜΑΔΑ . . . που κερδισε παρα στην δικη σας που ΕΧΑΣΕ . . .

Κριμα . . .

Αυτοι οι 10 -15 που ειδες πριν το τζαμπωλ ειναι παλιοι που ελειπαν για διαφορους λογους απο το γηπεδο

( οχι ο υποφαινομενος ) και νεοι ( και σε ηλικια και σε παρουσια στο σαλουν )που απο περυσι στην ανοδο στηριζουν και

μας ΑΦΟΡΟΥΝ !!! τα αλλα που ειδες . . απλα ''ΔΕΝ'' !!!


Υ.Γ. : Στα ματς που απομενουν αναφορικα με τους ''συνδιεκδικητες'' σας μονο με Κορωπι εχει απομεινει να παιξουμε

στο σαλουν τελευταια αγωνιστικη 21/4 !! Εκτος οτι αγωνιστικα ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΤΣ εχουμε λογους

να το κερδισουμε . . .
PetranG3
QUOTE(aionio talento @ Feb 26 2013, 15:56 ) *
Aυτος ημουν cool.gif

Καταλαβαινω αυτο που λες με τα ΄΄οπαδικα΄΄ και αυτα που βιωνετε οταν παιζετε στις διαφορες ανα την αθηνα εδρες

Σε ενα γηπεδο εγω η ο οποιοςδηποτε αλλος ΟΤΙ ΡΟΛΟ και να εχουμε ειμαι σιγουρος πως καταλαβαινες οτι

δεν εχουμε την ''εξουσια'' να ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ !!!


Τις επομενες ωρες σαν φιλαθλος του μπασκετ που εισαι θα διαπιστωσεις οτι ο συγκεκριμενος προχθεσινος αγωνας

περασε στην ιστορια ως νικηφορος για εμας αλλα παρολα αυτα ΕΦΕΡΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΤΡΙΓΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ

ΟΜΑΔΑ . . . που κερδισε παρα στην δικη σας που ΕΧΑΣΕ . . .

Κριμα . . .

Αυτοι οι 10 -15 που ειδες πριν το τζαμπωλ ειναι παλιοι που ελειπαν για διαφορους λογους απο το γηπεδο

( οχι ο υποφαινομενος ) και νεοι ( και σε ηλικια και σε παρουσια στο σαλουν )που απο περυσι στην ανοδο στηριζουν και

μας ΑΦΟΡΟΥΝ !!! τα αλλα που ειδες . . απλα ''ΔΕΝ'' !!!


Υ.Γ. : Στα ματς που απομενουν αναφορικα με τους ''συνδιεκδικητες'' σας μονο με Κορωπι εχει απομεινει να παιξουμε

στο σαλουν τελευταια αγωνιστικη 21/4 !! Εκτος οτι αγωνιστικα ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΤΣ εχουμε λογους

να το κερδισουμε . . .




Φυσικα και δεν εχετε την εξουσια....Αυτο λεω πιο πανω...
Μπραβο...Ετσι πρεπει...Δεν εχουν μεινει και πολλες χαρες τη σημερον ημερα....Ο κοσμος οφειλει να επιστρεψει στις ομαδες της περιοχης του και να στηριξει...Και ισως η στηριξη η εθελοντικη και οχι απαραιτητα υλικη να ειναι πιο σημαντικη...Εμεις, εδω και 2-3 χρονια εχουμε δημιουργησει ενα δικτυο εθελοντων και εχουμε κανει καποιον καταμερισμο. π.χ. ο ενας εχει αναλαβει το τμημα του youtube, ο αλλος την ιστοσελιδα, αλλος στα εισιτηρια στα εντος κ.ο.κ.
Συνεχιστε την προσπαθεια, γιατι αξιζει και για συλλογους με ιστορια και για το μπασκετακι..

Καταλαβα....Μαλλον ιδιους λογους εχουμε κι εμεις για το προσεχες παιχνιδι...και οχι μονον αγωνιστικα...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.. icon_wave.gif
basketikos
bball.gif Aionio talento με εντυπωσιαζεις με τους τριγμους (ως φιλαθλος το λεω): Κάνει ο Υφαντης 3 κλεψιματα και coast-to-coast και κερδιζεται την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Ομάδα που μπορει να συναντησει κανεις εκτός Α1.. !!! Και μόλις διαβάσαμε οτι 'Κονδυλης τελος".

Αρα ισχύει: Οσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος ολος.

bball.gif Για εμάς: Πιστεύω οτι ο Ιωνικός έχει κάνει μεγάλη πρόοδο σε 1-2 πράγματα: Παρά τις φιλοδοξίες μας (δεν μπορουμε τον Ιωνικο να παίζει εκτός Α1 και να μην πρωταγωνιστεί, αρα θέλουμε κορυφή), την Κυριακή έχασε μια "κακή αγωνιστικά' ΟΜΑΔΑ. Το έλεγα και σε κάποιον ουδετερο (??) απο το φόρουμ: ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ - ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ- ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΥΣ.

Παμε συγκεντρωμενα να παρουμε 5 παιχνιδια και να βγουμε πρωτοι. ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ

bball.gif Για την κερκίδα της Κυριακής: Ο margiou3 εγραψε για το πρόβλημα που δημιουργησαν οι οπαδοι 3ης ομαδας που ηρθαν για λίγο στο γήπεδο - εχει ΚΑΘΕ ΔΙΚΙΟ να ειναι εκνευρισμένος. Ηταν ενα ματς που αφορουσε τους Παπαγου-Ιωνικο και ηρθαν κατι καλοπαιδα να μας πουν τι; Αηδίες..(και δεν μασάμε).
Αλλά δεν βλέπω τι άλλο θα μπορουσε να είχε γινει την Κυριακή που πέρασε - απλά να πω οτι ειμαι χαρουμενος που στον Πλάτωνα είσαι Ιωνικός, ουδέτερος, ή φιλοξενούμενος και οι οπαδοι 3ων ομάδων δεν το σκεφτονται να περάσουν βολτα.

bball.gif Μιας περι φιλάθλων να λέμε τα καλά - αλλά και τα ασχημα:μου εκανε εντυπωση κάτι που μετεφεραν οι ανθρωποι της Μυτιλήνης στο sportslesvos: "Στη λήξη του αγώνα επικράτησε ένταση, αφού οπαδοί των γηπεδούχων κινήθηκαν απειλητικά εναντίον παικτών της Γέρας, οι οποίοι προέβησαν σε… αυτοάμυνα ελλείψει αστυνομικής δύναμης στο Κλειστό του Κορωπίου". Πιστευα οτι καποιες περιπτωσεις εκει στο Κορωπι ηταν μεμονωμένες - αλλά βλέπω οτι παει να γινει (κακο) παράδειγμα...

magickaminia
Αυτη τη Κυριακη γινονται 2ματς με τεραστια βαθμολογικη σημασια. Το Ζακυνθος - Εθνικος και το Νικη Αμαρ. - Πολις. Στο πρωτο ο Εθνικος εχει την πιο δυσκολη εξοδο ουσιαστικα του 2ου γυρου κοντρα σε μια ομαδα πολυ ανταγωνιστικη και με κινητρο την παραμονη στη κατηγορια, οπως το δειξε και στο ματς με τον Πολις. Ο Εθνικος αν δειξει την απαιτουμενη σοβαροτητα και δτασει στη νικη θα εχει κανει ενα πολυ μεγαλο βημα για την ανοδο. Στο αλλο ματς ο νικητης αποκταει σαφες προβαδισμα για την διιεκδικηση της ανοδου. Ο Πολις βεβαια δεν εχει περιθωριο για μια ηττα αυτη τη στιγμη , αλλα η Νικη ειναι πολυ αξιολογη ομαδα. Ευχομαι να γινουν 2 πολυ ωραια ματς και να παει αρκετος κοσμος στο γηπεδο. Καλη επιτυχια και καλο μηνα σε ολους. blove.gif
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(magickaminia @ Mar 1 2013, 15:10 ) *
Αυτη τη Κυριακη γινονται 2ματς με τεραστια βαθμολογικη σημασια. Το Ζακυνθος - Εθνικος και το Νικη Αμαρ. - Πολις. Στο πρωτο ο Εθνικος εχει την πιο δυσκολη εξοδο ουσιαστικα του 2ου γυρου κοντρα σε μια ομαδα πολυ ανταγωνιστικη και με κινητρο την παραμονη στη κατηγορια, οπως το δειξε και στο ματς με τον Πολις. Ο Εθνικος αν δειξει την απαιτουμενη σοβαροτητα και δτασει στη νικη θα εχει κανει ενα πολυ μεγαλο βημα για την ανοδο. Στο αλλο ματς ο νικητης αποκταει σαφες προβαδισμα για την διιεκδικηση της ανοδου. Ο Πολις βεβαια δεν εχει περιθωριο για μια ηττα αυτη τη στιγμη , αλλα η Νικη ειναι πολυ αξιολογη ομαδα. Ευχομαι να γινουν 2 πολυ ωραια ματς και να παει αρκετος κοσμος στο γηπεδο. Καλη επιτυχια και καλο μηνα σε ολους. blove.gif

ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ....ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΚΣΤΑΣΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ!!!!!!!!!ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ,ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΣΑΡΑ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΒΑΘΥΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ.ΔΡΑΠΕΤΕΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΙΑ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΕΩΣ ΕΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ..ΤΕΤΟΙΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΜΑΤΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ.ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΕΘΝΙΚΟ...ΣΤΗ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
magickaminia
Εγω τα ειχα πει. Η Ζακυνθος ειναι σκληρο καρυδι και εχει κινητρο την παραμονη στη κατηγορια. Ο Εθνικος αυτη τη φορα δεν τα καταφερε. Αντιθετως ο Πολις περασε απ το Μαρουσι. Τωρα το ματς της Κυριακης αποκτα αλλο χαρακτηρα γιατι ο Πολις θελει μονο το ροζ και οχι τοσο τη διαφορα. Ευχομαι να γινει ενα δυνατο και ανταξιο παιχνιδι των δυο ομαδων. Στον αλλο ομιλο Παπαδος και Ιωνικος προσπερασαν το φαβορι Λειβαδια. Ολα τα λεφτα ειναι το ματς Λειβαδια- Ιωνικος. Απ την αλλη το παχνιδι Μιλων - Πεντελη θα ειναι τελικος για τις 2 ομαδες για την προσπαθεια για παραμονη στη κατηγορια. Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες. Το πρωταθλημα και στους 2 ομιλους αποκτα πλεον χιτσκοκικο χαρακτηρα και φανταζομαι οτι θα εχει φιναλε με πολυ σασπενς. blove.gif
gspara
Σε κομβικο σημειο του πρωταθληματος ο Εθνικος αντικατεστησε τον Αναγνωστοπουλο με τον Σορωτο.
Προφανως η ηττα στη Ζακυνθο επαιξε καθοριστικο ρολο.
Δυσκολη αποφαση παντως λιγο πριν το μεγαλο ντερμπι με τον Πολις.
magickaminia
Σκληρη και δυσκολη η αποφαση για την απομακρυνση του Πετρου Αναγνωστοπουλου. Αλλα δυστυχως οταν ο θιασος εχει 15 ηθοποιους και δεν μπορεις να αλλαξεις το εργο που παιζει , πρεπει να αλλαξεις τον σκηνοθετη μπας και κοψει κανενα εισητηριο παραπανω. Οταν χανει μια ομαδα δεν φταιει μονο ο προπονητης φιλοι μου αλλα συνηθως μονο αυτος την πληρωνει. Αν ειναι να αλλαξει η ψυχολογια των παικτων επικροτω την αποφαση και το προσωπο που εμπιστευεται, ελπιζω να δικαιωθουν. Καλη επιτυχια στο κοουτς Σορωτο στο παγκο του Εθνικου. Υ.Γ. Πριν χρονια οταν ασχοληθηκα με το ποδοσφαιρο στον Ατρομητο Πειραια στη Δ Εθνικη ειχα την τιμη να γνωρισω το Παντελη Χοτζογλου ενα πολυ μεγαλο εργατη του Πειραικου ποδοσφαιρου. Παιζαμε ενα ματς εκτος εδρας ντερμπι. Τελικα χασαμε 1-0 και η διοικηση τον απομακρυνε. Οταν ηλθε και μιλησε στους παικτες με τη ληξη του ματς , τους ειπε οτι ο ιδιος αν επαιζε θα το βαζε ενα γκολ στους αντιπαλους μας , αλλα δεν μπορουσε να δειξει σε κανενα πως να βαλει τη μπαλα στο πλεκτο , γιατι διαφορετικα θα παιζε εκεινος. Ειχε δικιο φιλοι μου, το τοπι το παιζουν οι παικτες ο κοουτς τους υποβοηθα ουσιαστικα στο να παρουν τοροζ. blove.gif
fear_me
QUOTE(basketikos @ Feb 26 2013, 16:40 ) *
bball.gif Aionio talento με εντυπωσιαζεις με τους τριγμους (ως φιλαθλος το λεω): Κάνει ο Υφαντης 3 κλεψιματα και coast-to-coast και κερδιζεται την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Ομάδα που μπορει να συναντησει κανεις εκτός Α1.. !!! Και μόλις διαβάσαμε οτι 'Κονδυλης τελος".

ΝΤΑΦΑΚ!Και η ΑΕΚ τι ειναι? blove.gif
Blue1965White
QUOTE(fear_me @ Mar 5 2013, 12:46 ) *
ΝΤΑΦΑΚ!Και η ΑΕΚ τι ειναι? blove.gif



Η 2η μεγαλύτερη smiley.gif Τώρα βέβαια υπάρχει άλλη μία ομάδα με γαλανόλευκα από τη Θεσαλονίκη αν δεν κάνω λάθος αλλά αυτή είναι πιο πίσω ακόμα smiley.gif
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Mar 4 2013, 03:30 ) *
ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ....ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΚΣΤΑΣΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ!!!!!!!!!ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ,ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΣΑΡΑ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΒΑΘΥΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ.ΔΡΑΠΕΤΕΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΙΑ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΕΩΣ ΕΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ..ΤΕΤΟΙΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΜΑΤΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ.ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΕΘΝΙΚΟ...ΣΤΗ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΩΡΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΑΣ ,ΜΕ ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.ΜΕ ΝΙΚΗ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΟΛΗ Η ΠΟΛΙΣ ΕΝΩΜΕΝΗ ,ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΑΠΟ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΛΛΙΘΙΩΤΕΣ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΧΘΕΙ ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΑΞΙΖΕΙ ΦΕΤΟΣ.
gspara
QUOTE (magickaminia @ Mar 5 2013, 12:06 ) *
Σκληρη και δυσκολη η αποφαση για την απομακρυνση του Πετρου Αναγνωστοπουλου. Αλλα δυστυχως οταν ο θιασος εχει 15 ηθοποιους και δεν μπορεις να αλλαξεις το εργο που παιζει , πρεπει να αλλαξεις τον σκηνοθετη μπας και κοψει κανενα εισητηριο παραπανω. Οταν χανει μια ομαδα δεν φταιει μονο ο προπονητης φιλοι μου αλλα συνηθως μονο αυτος την πληρωνει. Αν ειναι να αλλαξει η ψυχολογια των παικτων επικροτω την αποφαση και το προσωπο που εμπιστευεται, ελπιζω να δικαιωθουν. Καλη επιτυχια στο κοουτς Σορωτο στο παγκο του Εθνικου. Υ.Γ. Πριν χρονια οταν ασχοληθηκα με το ποδοσφαιρο στον Ατρομητο Πειραια στη Δ Εθνικη ειχα την τιμη να γνωρισω το Παντελη Χοτζογλου ενα πολυ μεγαλο εργατη του Πειραικου ποδοσφαιρου. Παιζαμε ενα ματς εκτος εδρας ντερμπι. Τελικα χασαμε 1-0 και η διοικηση τον απομακρυνε. Οταν ηλθε και μιλησε στους παικτες με τη ληξη του ματς , τους ειπε οτι ο ιδιος αν επαιζε θα το βαζε ενα γκολ στους αντιπαλους μας , αλλα δεν μπορουσε να δειξει σε κανενα πως να βαλει τη μπαλα στο πλεκτο , γιατι διαφορετικα θα παιζε εκεινος. Ειχε δικιο φιλοι μου, το τοπι το παιζουν οι παικτες ο κοουτς τους υποβοηθα ουσιαστικα στο να παρουν τοροζ. blove.gif

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=16
magickaminia
Tελικα ο Εθνικος εχασε απο τον Πολις . Διατηρησε βεβαια τη διαφορα του α γυρου ,αλλα εχω την εντυπωση οτι μικρη σημασια εχει αυτο . Βασει προγραμματος πρεπει να ρθουν τα πανω κατω για να ισοβαθμησουν οι 2 ομαδες. Παντως σαν μικρη παρατηρηση θα ελεγα οτι το βαρομετρο του φετινου Εθνικου ο Κορακιτης για δευτερο συνεχομενο ματς ηταν σε ρηχα νερα. Επομενως ηρθε και η ηττα. Αν το προβλημα στη Ζακυνθο ηταν αμυντικο στην Καλλιθεα εγινε επιθετικο. Τελος παντων καλη συνεχεια και συγχαρητηρια στον Αχιλλεα και τα αλλα παιδια που οταν ξεκινησαν το 2003 την προσπαθεια τους απο τα χαμηλα καταφεραν να μπορουν να διεκδικουν σημερα επαξια την ανοδο τους στη Β Εθνικη. Αχιλλεα ημουν τοτε εφορος του Ατρομητου Πειραια και αν θυμασαι σε ειχαμε πληγωσει στα Καμινια με ενα απιστευτο για οποιαδηποτε κατηγορια σκορ , αν θυμασαι. Ο Γκανης ειχε βαλει κοντα 50 π για μας. Γι αυτο εχεις το σεβασμο μου που εσυ μπορεις και να αγωνιζεσαι ακομη και μαλιστα βοηθωντας σημαντικα την ομαδα σου. Στον αλλο ομιλο ο Μιλωνας μαλλον αποχαιρετησε την κατηγορια οριστικα. Ο Ιωνικος παλι ειναι μεν στο κολπο αλλα η Λιβαδεια εχοντας κανει το ρεπο της ειναι μαλλον το φαβορι για την πρωτη θεση. Εχει και το 2-0 με τον Ιωνικο φυσικα. Εχει δρομο ακομη αλλα φαντασου φιλε οτι ισως δουμε μπαραζ Εθνικου - Ιωνικου για τη ΒΕθνικη. Καλη συνεχεια και υγεια για ολα τα παιδια. blove.gif
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(magickaminia @ Mar 11 2013, 12:50 ) *
Tελικα ο Εθνικος εχασε απο τον Πολις . Διατηρησε βεβαια τη διαφορα του α γυρου ,αλλα εχω την εντυπωση οτι μικρη σημασια εχει αυτο . Βασει προγραμματος πρεπει να ρθουν τα πανω κατω για να ισοβαθμησουν οι 2 ομαδες. Παντως σαν μικρη παρατηρηση θα ελεγα οτι το βαρομετρο του φετινου Εθνικου ο Κορακιτης για δευτερο συνεχομενο ματς ηταν σε ρηχα νερα. Επομενως ηρθε και η ηττα. Αν το προβλημα στη Ζακυνθο ηταν αμυντικο στην Καλλιθεα εγινε επιθετικο. Τελος παντων καλη συνεχεια και συγχαρητηρια στον Αχιλλεα και τα αλλα παιδια που οταν ξεκινησαν το 2003 την προσπαθεια τους απο τα χαμηλα καταφεραν να μπορουν να διεκδικουν σημερα επαξια την ανοδο τους στη Β Εθνικη. Αχιλλεα ημουν τοτε εφορος του Ατρομητου Πειραια και αν θυμασαι σε ειχαμε πληγωσει στα Καμινια με ενα απιστευτο για οποιαδηποτε κατηγορια σκορ , αν θυμασαι. Ο Γκανης ειχε βαλει κοντα 50 π για μας. Γι αυτο εχεις το σεβασμο μου που εσυ μπορεις και να αγωνιζεσαι ακομη και μαλιστα βοηθωντας σημαντικα την ομαδα σου. Στον αλλο ομιλο ο Μιλωνας μαλλον αποχαιρετησε την κατηγορια οριστικα. Ο Ιωνικος παλι ειναι μεν στο κολπο αλλα η Λιβαδεια εχοντας κανει το ρεπο της ειναι μαλλον το φαβορι για την πρωτη θεση. Εχει και το 2-0 με τον Ιωνικο φυσικα. Εχει δρομο ακομη αλλα φαντασου φιλε οτι ισως δουμε μπαραζ Εθνικου - Ιωνικου για τη ΒΕθνικη. Καλη συνεχεια και υγεια για ολα τα παιδια. blove.gif

Πως δε σε θυμαμαι ,όπως και το τεράστιο ματς που αναφέρεις.κρίμα για αυτό το παιδί που δεν είχε ανάλογη συνέχεια.Κ ακόμα περισσότερο δεν έχω ξεχάσει αυτές τις κατηγορίες που χαρακτηρίζονται για την αγνότητά και το ρομαντισμό τους.Να σαι καλά φίλε μου.
PetranG3
QUOTE(magickaminia @ Mar 11 2013, 12:50 ) *
Ο Ιωνικος παλι ειναι μεν στο κολπο αλλα η Λιβαδεια εχοντας κανει το ρεπο της ειναι μαλλον το φαβορι για την πρωτη θεση. Εχει και το 2-0 με τον Ιωνικο φυσικα. Εχει δρομο ακομη αλλα φαντασου φιλε οτι ισως δουμε μπαραζ Εθνικου - Ιωνικου για τη ΒΕθνικη. Καλη συνεχεια και υγεια για ολα τα παιδια. blove.gif



Κακο πολυ παιχνιδι για την ομαδα μου...Απο τα μεσα του 2ου δεκαλεπτου μεχρι και τα τελευταια 5 λεπτα, μια ομαδα υπηρχε στο γηπεδο κι αυτη ηταν η Λιβαδεια....Στο τελος το μαζεψαμε, στους 6-7 ποντους, αλλα μια οι βολες που δεν μπορουσαμε να βαλουμε, μια τα κακα τελειωματα μας και παρ οτι η Λιβαδεια δεν σκοραρε, δεν μας επετρεψαν για το κατι παραπανω...Δικαιο το σκορ...RESPECT στους 80 και πλεον φιλους μας που βρεθηκαν στη Λιβαδεια.. Aionio talento...τελικα δεν θελει κοπο, θελει τροπο... rolleyes.gif Αν με πιανεις..

Οσο γι αυτο που λεει ο φιλος απο τα Καμινια...Ειναι κι αυτο δυσκολο...Γιατι για να συναντηθουμε για το μπαραζ 2ων που ο νικητης παει κι αυτος Β'...πρεπει να κανουμε μια μεγαλη νικη στον Παπαδο Γερας σε ενα παιχνιδι πραγματικα δυσκολο....Επαρχιακη-νησιωτικη ομαδα, σε παιχνιδι do or die...δεν χρειαζονται περαιτερω....
Θα δουμε...


Εχουμε και την Τεταρτη ενα καλο-δυνατο τεστ με τη Μανδρα, για το κυπελλο ΕΣΚΑΝΑ..Μεχρι τη Μυτιληνη υπαρχει πολυς δρομος ακομα... (3 βδομαδες)...
margiou3
Μπραβο στην Λιβαδεια που πηρε αυτο που ηθελε. Το αξιζε.
Κριμα για τον κοσμο μας που ταξιδεψε μεχρι εκει και δεν...


Και κατι ακομα...
Ο Ιωνικος και ο κοσμος του δεν ειναι χθεσινοι, γατακια...

Ο Προεδρος της Λιβαδειάς τσαμπα σκαει τα 20ευρα στους χρυσαυγητες (οπως ο ιδιος παραδεχτηκε πριν την εναρξη του αγωνα),
γιατι οταν πηγε να γινει φασαρια, αρχισαν τα τηλεφωνα και απεδειξαν τι λιρατα κοτοπουλα ειναι...

Αντε ξαπλωστε τωρα...
aionio talento
QUOTE(margiou3 @ Mar 11 2013, 23:11 ) *
Μπραβο στην Λιβαδεια που πηρε αυτο που ηθελε. Το αξιζε.
Κριμα για τον κοσμο μας που ταξιδεψε μεχρι εκει και δεν...


Και κατι ακομα...
Ο Ιωνικος και ο κοσμος του δεν ειναι χθεσινοι, γατακια...

Ο Προεδρος της Λιβαδειάς τσαμπα σκαει τα 20ευρα στους χρυσαυγητες (οπως ο ιδιος παραδεχτηκε πριν την εναρξη του αγωνα),
γιατι οταν πηγε να γινει φασαρια, αρχισαν τα τηλεφωνα και απεδειξαν τι λιρατα κοτοπουλα ειναι...

Αντε ξαπλωστε τωρα...



AΘΑΝΑΤΗ ΕΠΑΡΧΙΑ !!!!

Δυστυχως ''και'' ειχα προειδοποιησει για το τι θα συναντησετε εκει ''και'' οπως τα λες - εζησες ακριβως ειναι !!

Απλα εσεις ευτυχως απο οτι καταλαβα στειλατε πιο πολυ κοσμο απο οτι εμεις ! Δεν πειραζει : ΟΛΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΕΙΝΑΙ !!!

Με ''φυτευτους'' δεν πηγε κανεις πουθενα και ο ''ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ'' της ΒΕΒΑΙΗΣ ΑΝΟΔΟΥ αποτελει ΗΔΗ ΠΑΡΕΛΘΟΝ !!

και νοων νοειτω . . .
magickaminia
Παληκαρια καλη σαρακοστη. Τελος το καθισιο. Επανερχομαστε ξανα στην αγωνιστικη δρασημε σημαντικα παιχνιδια και στους 2 ομιλους. Υπηρχε Κυπελλο στην ΕΣΚΑΝΑ με ηττες των εκπροσωπων της Γ Εθνικης απο τις ομαδες της ΑΕΣΚΑΝΑ και κατακτηση του τιτλου απο τον Φαρο αλλα οπως ειδαμε και περσι τετοιες εκπληξεις συμβαινουν. Αυτο μαλιστα δειχνει οτι το επιπεδο του Πειραικου μπασκετ παραμενει ψηλο. Η κλεψυδρα εχει αρχισει πλεον να αδειαζει. Ευχομαι υγεια σε ολους τους αθλητες και τους ανθρωπους που ασχολουνται με το χωρο και οτι καλυτερο για τον Εθνικο. blove.gif
magickaminia
Τελικα το διδυμο στον Α ομιλο μετα την ηττα της Νικης μοιαζει να ξεκαθαρισε . Πολις και Εθνικος δυσκολα θα χασουν το 1 - 2 αν και ο Εθνικος εχει ενα αρκετα δυσκολο ματς στο Αιγιο που παιζει πλεον τα ρεστα του για την υποθεση παραμονη. Στον Β ομιλο η Λιβαδεια πλεον πρεπει να κανει χοντρη γκελα για να χασει την 1η θεση. Ασφαλως Παπαδος και Ιωνικος θαδιεκδικησουν το αλλο εισιτηριο ενω ρολο ρυθμιστη θα εχει ο Παπαγου και το Κορωπι. Καλη συνεχεια σε ολους και υγεια. blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.