Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2012-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
gspara
QUOTE (billy_14 @ Apr 23 2013, 01:35 ) *
Γελάει ο κόσμος, εγώ αυτό έχω να πω. Ο Πολυκράτης έπρεπε να είχε φάει εξαρχής μηδενισμό για το ξύλο που έπεσε στους παίκτες του Μίλωνα. Του έριξαν δύο αγώνες κεκλεισμένων των θυρών και του έκαναν τα μούτρα κρέας. Κι ενώ πλέον η ομοσπονδία παραδέχεται ότι το τελευταίο καλάθι ήταν εκπρόθεσμο -ευγενική χορηγία των Σάμιων κριτών-, αντί να κατακυρώσει τον αγώνα στο Μίλωνα που προηγούνταν (ΔΕΝ ήταν ισοπαλία), τον στέλνει... τιμωρία να ξαναπαίξει στη Σάμο! Αν ήσασταν παράγοντας του Μίλωνα και είχατε περάσει όσα πέρασε η ομάδα της Νέας Σμύρνης στον εν λόγω αγώνα, και είχατε και ήδη υποβιβαστεί, θα πηγαίνατε να παίξετε; Περιμένω αντίλογο από Σάμο μεριά, αν έχουν ακόμα το θράσος να προσφέρουν τέτοιον. Ευχαριστώ.

http://www.basketnet.gr/main/1/bc/articles...E%B9%CE%BB.html
Υποβιβασμος τελικα του Πολυκρατη καθως ο αγωνας κατακυρωθηκε υπερ του Μιλωνα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Apr 25 2013, 15:02 ) *
http://www.basketnet.gr/main/1/bc/articles...E%B9%CE%BB.html
Υποβιβασμος τελικα του Πολυκρατη καθως ο αγωνας κατακυρωθηκε υπερ του Μιλωνα.

Σαφώς η πιο δίκαια απόφαση κατά τη γνώμη μου. Ενδεχόμενη επανάληψη (η οποία είχε αρχικά ανακοινωθεί επίσημα από την ΕΟΚ!) εκτός του ότι θα ήταν άστοχη (εφόσον το καλάθι ήταν εκτός χρόνου στη λήξη του αγώνα δεν νοείται επανάληψη), θα χρέωνε τον Μίλωνα με αρκετά έξοδα και παράλληλα θα τον έθετε στη δύσκολη θέση του απόλυτου ρυθμιστή του υποβιβασμού! Δυστυχώς όμως πάλι γελοιοποίησε το ελληνικό μπάσκετ η ομοσπονδία που έκανε 2 μεγαλοπρεπέστατες κωλοτούμπες, αφού πρώτα κοιμόταν για 5 μήνες για την σημαντική αλλοίωση αποτελέσματος, λόγω ανεπέρκειας του διαιτητή!

ΥΓ: Τελικά πέφτουν τρεις ή τέσσερις ομάδες από τον Β' Όμιλο νότου? Κανονικά 3 δεν θα έπρεπε εφόσον ήδη οι ομάδες είναι 11 αντί για 12 και του χρόνου πρέπει να είναι και στους 2 ομίλους 12 (και με δεδομένο ότι η Βόνιτσα έκανε αίτηση να αγωνιστεί στους βόρειους ομίλους)? Μπάχαλο!
PetranG3
Να κανω μια ερωτηση; Στην Ελλαδα απο ποτε το βιντεο αποτελει τεκμηριο; Μηπως θυμαστε τι ακουσε και τι επαθε ο τελευταιος διαιτητης που το εκανε στο ΣΕΦ, σε ματς Ολυμπιακος-Παναθηναικος;
Εχετε δει κι αλλες φορες, μεσω βιντεο να υπαρχει αλλαγη σε αποτελεσμα; Ακομα και προσφατα στο Τρικαλα-Κηφισια;

Επισης, αυτα που γραφονται, για τη γραμματεια, ειναι για τα αμερικανακια...Ας κατεθεται ενσταση, μιας και ηταν του Πολυκρατη στη γραμματεια, οπως γραφεται, πριν την εναρξη του αγωνα... Αυτο που ανακαλυπτουμε την ανεπαρκεια αφου εχουμε χασει, μονο στην Ελλαδα..

Η αποφαση ειναι αστεια...για μενα...
Ειναι δε μεγαλυτερη ντροπη τετοια ζητηματα να κρινονται εκτος παρκε και μηνες αργοτερα απο το συμβαν...
Τιμωρια στην τιμωρια παντως, πρωτη φορα βλεπω..

Απο εναν φιλαθλο που καποτε η διοργανωτρια αρχη, μεροληπτησε και συνεβαλλε στο να ριξει την ομαδα του στα τοπικα...Αυτα...


Καλη συνεχεια και καλο κουραγιο στους ανθρωπους του Πολυκρατη...
billy_14
Δηλαδή φίλε PetranG3, το δίκαιο ήταν να μείνει ο Πολυκράτης όχι μόνο με νίκη με καλάθι εκπρόθεσμο, αλλά και με νίκη σ' ένα ματς που αντίπαλοι παίκτες πήγαν στο νοσοκομείο δαρμένοι;

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η τάξη αποκαταστάθηκε. Ο Μίλωνας πήρε τη νίκη που κέρδισε μέσα στο γήπεδο, χωρίς να χρειαστεί να... τιμωρηθεί με επιπλέον αγώνα και έξοδα ταξιδιού για μια αδικία που υπέστη.

Δηλαδή τι θέλεις να μου πεις, ότι κακώς δε μέτρησε για τρίποντο τότε το καλάθι του Μπατίστ ενώ ήταν δίποντο; Για μένα κακώς δεν ανατράπηκε και το σκορ στον αγώνα Τρικάλων-ΑΕΝΚ, απλούστατα επειδή πιο εκπρόθεσμο... πεθαίνεις. Δεν έχω καταλάβει δηλαδή, γιατί να μην αναγνωρίζεται το βίντεο ως αποδεικτικό στοιχείο; Θα μου πεις πάλι, οι Αμερικανοί που το αναγνωρίζουν μπούφοι είναι, αμπάσκετοι είναι, γιατί να τους μιμηθούμε... το ίδιο και η Ευρωλίγκα.

Εκεί που θα συμφωνήσω μαζί σου, είναι η απαράδεκτη αργοπορία στην έκδοση της απόφασης. Σου λέει πού να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση με τα εμπλεκόμενα σωματεία, μπορεί στο τέλος να μην έχει σημασία το αποτέλεσμα. Έλα όμως που είχε! Μπακαλίστικη λογική εντελώς. Το θέμα της αθλητικής δικαιοσύνης είναι πολύ μεγάλο και χωράει πολλή συζήτηση που δεν είναι γι' αυτό το τόπικ.

Και μια σκέψη δική μου. Κάτι πρέπει να γίνει με τη Γ' Εθνική, με αναδιάρθρωση, με αναπροσαρμογή των ανόδων σύμφωνα με το δυναμικό της κάθε Ένωσης, δεν ξέρω πώς, δε γίνεται να παρατηρείται συνέχεια το φαινόμενο να αποχωρούν ομάδες ή να υπάρχουν ομάδες με 2-3 νίκες σ' όλο το πρωτάθλημα και να φτάνουν να πέφτουν ομάδες με ρεκόρ 50%. Τροφή για σκέψη...
PetranG3
QUOTE(billy_14 @ Apr 25 2013, 19:15 ) *
Δηλαδή φίλε PetranG3, το δίκαιο ήταν να μείνει ο Πολυκράτης όχι μόνο με νίκη με καλάθι εκπρόθεσμο, αλλά και με νίκη σ' ένα ματς που αντίπαλοι παίκτες πήγαν στο νοσοκομείο δαρμένοι;

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η τάξη αποκαταστάθηκε. Ο Μίλωνας πήρε τη νίκη που κέρδισε μέσα στο γήπεδο, χωρίς να χρειαστεί να... τιμωρηθεί με επιπλέον αγώνα και έξοδα ταξιδιού για μια αδικία που υπέστη.

Δηλαδή τι θέλεις να μου πεις, ότι κακώς δε μέτρησε για τρίποντο τότε το καλάθι του Μπατίστ ενώ ήταν δίποντο; Για μένα κακώς δεν ανατράπηκε και το σκορ στον αγώνα Τρικάλων-ΑΕΝΚ, απλούστατα επειδή πιο εκπρόθεσμο... πεθαίνεις. Δεν έχω καταλάβει δηλαδή, γιατί να μην αναγνωρίζεται το βίντεο ως αποδεικτικό στοιχείο; Θα μου πεις πάλι, οι Αμερικανοί που το αναγνωρίζουν μπούφοι είναι, αμπάσκετοι είναι, γιατί να τους μιμηθούμε... το ίδιο και η Ευρωλίγκα.

Εκεί που θα συμφωνήσω μαζί σου, είναι η απαράδεκτη αργοπορία στην έκδοση της απόφασης. Σου λέει πού να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση με τα εμπλεκόμενα σωματεία, μπορεί στο τέλος να μην έχει σημασία το αποτέλεσμα. Έλα όμως που είχε! Μπακαλίστικη λογική εντελώς. Το θέμα της αθλητικής δικαιοσύνης είναι πολύ μεγάλο και χωράει πολλή συζήτηση που δεν είναι γι' αυτό το τόπικ.

Και μια σκέψη δική μου. Κάτι πρέπει να γίνει με τη Γ' Εθνική, με αναδιάρθρωση, με αναπροσαρμογή των ανόδων σύμφωνα με το δυναμικό της κάθε Ένωσης, δεν ξέρω πώς, δε γίνεται να παρατηρείται συνέχεια το φαινόμενο να αποχωρούν ομάδες ή να υπάρχουν ομάδες με 2-3 νίκες σ' όλο το πρωτάθλημα και να φτάνουν να πέφτουν ομάδες με ρεκόρ 50%. Τροφή για σκέψη...



Ναι φιλε Μπιλυ, αλλα καποια στιγμη πρεπει να καταληξουμε...Το αναγνωριζουμε ΝΑΙ ή ΟΧΙ το βιντεο...Ή παει κατα το δοκουν...; Οποτε θελουμε;
Πηγαν στο νοσοκομειο δαρμενοι; Οταν σπερνεις ανεμους, θεριζεις θυελλες φιλε μου...Κι επειδη το ζησα, για τους συγκεκριμενους, δεν θα στεναχωρηθω κιολας...Αν ειναι δυνατον σε καθε παιχνιδι που η κερκιδα σε "μπιζαρει" ο καθε παικτης να ανοιγει διαλογο, να ανταπαντα και να ειναι προκλητικος...

Η τελευταια παραγραφος, εχει μια βαση, ομως, δεν μπορει να γινει κατι, επειδη ειναι τετοια η εποχη που οποιοσδηποτε σχεδιασμος σε μπατζετ, γρηγορα μπορει να ανατραπει...

Θα συμφωνησω μονο για τη μπακαλιστικη λογικη που διεπει τη διοργανωτρια αρχη...

Αυτα, καλοπροαιρετα...
Εξαλλου δεν εχω λογο να παρω θεση υπερ καποιου, καθως τοσο η Πεντελη οσο και ο Πολυκρατης μια χαρα μας φερθηκαν οταν πηγαμε στις εδρες τους...Καλες φιλοξενιες...
sporting b.c.
26/4/2013
Σύσκεψη για το μπαράζ Εθνικός-Ιωνικός Ν.
Μετά από σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο του Σπορτιγκ, για τα μέτρα ασφαλείας του αγώνα μπαράζ ανόδου στην Β Εθνικη Κατηγορία Ανδρών (Κλειστό Γυμναστήριο Σπορτιγκ, Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΟ Ιωνικός Νικαίας , την Κυριακή 28/04/2013, ώρα 17.00), πάρθηκαν οι παρακάτω αποφάσεις:
α) Η διοργανώτρια αρχή (ΕΟΚ) να εκδόσει 1500 εισιτήρια. Από 700 εισιτήρια θα διατεθούν σε κάθε Σωματείο.
β) Οι φίλαθλοι του Εθνικού θα εισέλθουν στο Γήπεδο από τη θύρα 1 και του Ιωνικού Ν. από τη θύρα 2.
margiou3
Ευχαριστουμε για την ενημερωση φιλε.. icon_drunk.gif
sporting b.c.
blove.gif Μακάρι να γίνει γιορτή του μπάσκετ blove.gif
magickaminia
Περιμενα να γραψετε ολοι τα σχολια σας για να πω και γω την γνωμη μου. Πρωτα απ ολα θεωρω οτι το γηπεδο του Σπορτιγκ ειναι μια καλη επιλογη για ενα τετοιο ματς. Ειναι μια ρωμαικη αρενα που ουσιαστικα ο παικτης νιωθει την ανασα του φιλαθλου και τις αντιδρασεις πανω απ το κεφαλι του, οποτε ή θα παιξει για να επιζησει ή θα κατσει να τον φανε τα λιονταρια. Ο κοσμος απ την αλλη του Ιωνικου δεν νομιζω οτι θα αφησει κανενα να διαταραξει το κλιμα του ματς ανεξαρτητως εξελιξης και σκορ. Ο κοσμος της μπασκετομανας Νικαιας ακολουθουσε το μπασκετ , πολυ προτου καποιοι αλλοι το ανακαλυψουν σαν παιχνιδι. Οι ανθρωποι που θα ρθουν στο γηπεδο τη Κυριακη πρεπει να ρθουν για να τιμησουν με την παρουσια τους την προσπαθεια των παιδιων των 2 ομαδων και τιποτα αλλο. Η τιμη και η δοξα την Κυριακη ειναι των παικτων και μονο αυτων και πιστευω οτι θα τιμησουν με τον ιδρωτα τους τις φανελλες των ομαδων τους που ειναι και οι δυο βαριες. Αν καποιος ερχεται τη Κυριακη για να βγαλει απωθημενα στο γηπεδο θα τον παρακαλεσω να μην ανεβει στα Πατησια,ας ερθει μονο να πανηγυρισει ή να παρηγορησει τους παικτες της ομαδας του μετα την ληξη του ματς. Ευχομαι του χρονου οπως εγινε και φετος ανεξαρτητως αποτελεσματος Εθνικος και Ιωνικος να ανεβουν στη Β Εθνικη. blove.gif
basketikos
QUOTE(magickaminia @ Apr 26 2013, 18:10 ) *
Περιμενα να γραψετε ολοι τα σχολια σας για να πω και γω την γνωμη μου. Πρωτα απ ολα θεωρω οτι το γηπεδο του Σπορτιγκ ειναι μια καλη επιλογη για ενα τετοιο ματς. Ειναι μια ρωμαικη αρενα που ουσιαστικα ο παικτης νιωθει την ανασα του φιλαθλου και τις αντιδρασεις πανω απ το κεφαλι του, οποτε ή θα παιξει για να επιζησει ή θα κατσει να τον φανε τα λιονταρια. Ο κοσμος απ την αλλη του Ιωνικου δεν νομιζω οτι θα αφησει κανενα να διαταραξει το κλιμα του ματς ανεξαρτητως εξελιξης και σκορ. Ο κοσμος της μπασκετομανας Νικαιας ακολουθουσε το μπασκετ , πολυ προτου καποιοι αλλοι το ανακαλυψουν σαν παιχνιδι. Οι ανθρωποι που θα ρθουν στο γηπεδο τη Κυριακη πρεπει να ρθουν για να τιμησουν με την παρουσια τους την προσπαθεια των παιδιων των 2 ομαδων και τιποτα αλλο. Η τιμη και η δοξα την Κυριακη ειναι των παικτων και μονο αυτων και πιστευω οτι θα τιμησουν με τον ιδρωτα τους τις φανελλες των ομαδων τους που ειναι και οι δυο βαριες. Αν καποιος ερχεται τη Κυριακη για να βγαλει απωθημενα στο γηπεδο θα τον παρακαλεσω να μην ανεβει στα Πατησια,ας ερθει μονο να πανηγυρισει ή να παρηγορησει τους παικτες της ομαδας του μετα την ληξη του ματς. Ευχομαι του χρονου οπως εγινε και φετος ανεξαρτητως αποτελεσματος Εθνικος και Ιωνικος να ανεβουν στη Β Εθνικη. blove.gif


Respect για το postarisma. 77.gif

bball.gif Eχουμε πιστευω μεγαλύτερο βάθος - εχουμε δουλεψει πολύ - εχουμε δειξει χαρακτήρα και μπορούμε να παμε συγκεντρωμένα και να το παρουμε το παιχνιδι.

Τον Εθνικό τον σεβόμαστε, γιατι είναι μια ομάδα με στοχους - και καποιους ποιοτικούς παίκτες, αλλά εμεις ερχομαστε απο εναν ομιλο πολυ δύσκολο, και εχουμε αποδείξει πολλά για να φτάσουμε ως εδώ.

Θα μετρήσει βεβαια η συγκεντρωση και η ψυχη - και εκει πιστεύω οτι θα κριθούν όλα..

(3 παρατασεις δεν θα τις αντεξω προσωπικά παντως - οποτε Κοουτς, Κωστα, Χρήστο, Χρονη, Ζηση, Γιωργο, Νικο, Μιχαλη, Μακη, Αλέξη, Σταυρο, Τασο, Γιαννη, φροντιστε: 40 λεπτα με το μπάσκετ που ξερουμε, με την ποιοτητα που μπορεί να βγάλει η Ομάδα μας & την πολυπόθητη Νικη).

bball.gif Στη Νικαια 200 εισιτηρια εγιναν αναρπαστα - και η προκράτηση άλλων 70 για αυριο το μεσημερι - σημαινει οτι μαζευουμε ενα συνολο 400-500 ανθρωπων "Οργανωμένων στην καρδιά και στο μυαλο" που θα δώσουν άλλο χρώμα. Μαζι με τους 300 οργανωμένους θα εχουμε ενα κοινο που θα δώσει μοναδικο χρώμα που θα ηθελε καθε Συλλογος - αλλα δεν μπορουν πολλοί να εχουν..
Γινεται καθε οργανωτική προσπάθεια για να μην υπαρχουν αλλα αξιοσημειωτα γεγονότα εκτος απο τα 40 λεπτα αγωνα, την ΥΠΕΡΟΧΗ ατμοσφαιρα, και (Ευχομαι) την ΝΙΚΗ-ΑΝΟΔΟ του ΙΩΝΙΚΟΥ ΜΑΣ..

ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ.............
sporting b.c.
Η ομάδα του "Δράκου" γύρισε στη Β Εθνική!

από superbasket.gr
Εθνικός ΟΦΠΦ–ΑΟ Ιωνικός Νικ. 72-75 (τελικό) (6-6 στο 3', 8-8 στο 5', 13-12 στο 7', 15-18 στο 9', 16-20 στο 10', 16-22 στο 11', 18-25 στο 12', 23-32 στο 15', 27-40 στο 17', 31-45 στο 20'. 31-47 στο 21', 38-52 στο 25', 42-52 στο 27', 48-54 στο 29', 52-60 στο 30', 55-60 στο 31', 58-65 στο 33', 62-66 στο 36', 62-70 στο 37')

*Καθυστέρηση για 10 λεπτά στην έναρξη του αγώνα Εθνικός-Ιωνικός λόγω αποπνιχτικής ατμόσφαιρας. Περίπου 50 λεπτά πριν από το τζάμπολ οι οπαδοί των δύο ομάδων... αντάλλαξαν καπνογόνα. Στο 11' το ματς διακόπηκε διότι οι οπαδοί του Ιωνικού έφτυσαν για δεύτερη φορά στο ματς τους διαιτητές. Στα αποδυτήρια πήγαν Αφεντουλίδης και Τσώνος. Μετά από δεκάλεπτη διακοπή ο αγώνας άρχισε ξανά.
margiou3
Ιωνικάρα μου, μονο εσυ...! ΜΟΝΟ...!

Ποιος τον κοσμο σου?
Ποιος την μαγκια σου?
Ποιος την τρελα σου?
Ποιος να συγκριθει...?


Σχεδον Χιλιοι Οπαδοι Του Ιωνικου Και Μια Ομαδα Απο Ατσαλι, Διέλυσαν Διχως Ελεος Τον εθνικο...!


ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ...!!
magickaminia
Χθες στο Σπορτιγκ εγινε ενα ματς απ αυτα που πρεπει να τα δει οποιος αγαπαει το μπασκετ. Γι αυτο και τελικα το γηπεδο γεμισε. Στο γηπεδο βρεθηκε και κοσμος ουδετερος , αλλα βρεθηκαν και πολυ παλιοι φιλοι απ τη Νικαια. Ο Ιωνικος δικαια πηρε τη νικη γιατι ειχε τη τυχη να εχει το Ντακουλια στο ρολο του οδηγου σε μια ομαδα που ενω δεν ειχε τις επιλογες του Εθνικου , ειχε παικτες που εδειξαν οτι ηξεραν τι θελουν στο γηπεδο και το διεκδικησαν μεχρι τελους. Χαρηκα ιδιαιτερα και για την παρουσια του πιιτσιρικα του Τζερι εστω και στο παγκο. Ειναι σιγουρο οτι στο μελλον θα τιμησει τη φανελλα του Ιωνικου. Για τα εξωαγωνιστικα δεν θα μιλησω γιατι θεωρω οτι ουσιαστικα επεισοδια δεν γιναν στο γηπεδο. Μικροφασαριες θα τις χαρακτηριζα , που καλο θα ηταν να μη γινοντουσαν γιατι υπηρχαν πολλα παιδια και γυναικες στο γηπεδο , αλλα εγιναν.... Επαιξε ρολο στην ομαλη διεξαγωγη του αγωνα τοσο η πολυ καλη διαιτησια των Αφεντουλιδη και Τσωνου που μοιρασαν αρκετα καλα το καρπουζι, οσο και η παρουσια 2 ανθρωπων του Ιωνικου , του Χατζηκυριακου και του Συμεωνιδη που με πολυ κοπο και προσπαθεια καθαρισαν το γηπεδο και ελεγχαν τα παιδια στην κερκιδα για να γινει το ματς. Επισης για πρωτη φορα ειδα την Αστυνομια να ειναι τοσο ωριμη στην αντιμετωπιση της καταστασης και να μην ανοιγει ουτε ρουθουνι. Μπραβο και στην ομαδα του Εθνικου για την προσπαθεια της. Τα παιδια το παλεψαν αλλα δεν ειχαν την ηρεμια να γυρισουν το ματς . Για μενα το σημειο κλειδι ηταν στη ληξη του Α ημιχρονου που ο Εθνικος αν και ειχε φαουλ να δωσει επελεξε να παιξει καθαρη αμυνα και δεχτηκε καλαθι σε νεκρο χρονο και η διαφορα εκτοξευτηκε στα υψη. Καλη πορεια στον ιστορικο Ιωνικο και ευχομαι το συνθημα για επιστροφη στην Α1 να γινει πραγματικοτητα, καλη συνεχεια και στον Εθνικο και στο Βασιλη και στους ανθρωπους που τον στηριζουν θεωρω οτι εχει πολλα να προσφερει στο Πειραικο μπασκετ. Υ.Γ. Βοηθησα και γω λιγο στο σφουγγαρισμα γιατι ηταν το λιγοτερο που μπορουσα να κανω για να τιμησω τα παληκαρια που ειχαν ερθει να παιξουν μπασκετ και το εκαναν και με το παραπανω. blove.gif
PetranG3
Σε τιμα πολυ το ποστ σου, ματζικ καμινια...και μπραβο σου..

+1 για τα γραφομενα σου...Με καλυψες πληρως... 41.gif
Vas
Μπράβο στον Ιωνικό που ανέβηκε 2 κατηγορίες σερί. Είναι ωραίο να βλέπεις ιστορικές ομάδες με κόσμο να αναβαίνουν και να μην βολοδέρνουν στις τοπικές κατηγορίες.

Δεν ξέρω αν υπάρχει και το μπάτζετ για να συνεχιστεί αυτή η προσπάθεια.

Τέλος, καλό θα ήταν να εκλείψουν και οι άσχημες συμπεριφορές γιατί ούτε οι παίκτες φταίνε σε τίποτα να… “λούζονται” σε κάθε αγώνα, αλλά ούτε οι απλοί φίλαθλοι να εισπνέουν από την αρχή του αγώνα καπνογόνα και άλλες “οσμές”!
margiou3
Δεν νομιζω να πειραξε κανεις τους παικτες των δυο ομαδων φιλε Βας .

Και με τους διαιτητες, στους οποιους αξιζουν συγχαρητήρια γιατι ηταν εξαιρετικοι, δεν εγινε και τιποτα.


Ηταν παιχνιδι που τα είχε ολα.
Πραγματικα υπεροχο.


Και το λεω δημοσια πως ευχομαι ο Εθνικος να καταφερει να ανεβει κατηγορία και αυτος και του χρονου να παιζουμε και παλι μπαραζ για την Α2.
Vas
QUOTE(margiou3 @ Apr 29 2013, 17:40 ) *
Δεν νομιζω να πειραξε κανεις τους παικτες των δυο ομαδων φιλε Βας .

Και με τους διαιτητες, στους οποιους αξιζουν συγχαρητήρια γιατι ηταν εξαιρετικοι, δεν εγινε και τιποτα.


Ηταν παιχνιδι που τα είχε ολα.
Πραγματικα υπεροχο.


Και το λεω δημοσια πως ευχομαι ο Εθνικος να καταφερει να ανεβει κατηγορία και αυτος και του χρονου να παιζουμε και παλι μπαραζ για την Α2.



Για να μην παρεξηγηθώ. Ζηλεύω την Νίκαια που έχει κόσμο που είναι τοπικιστές και υποστηρίζουν την τοπική τους ομάδα! Μακάρι και στο Μαρούσι (αλλά και αλλού) να γινόταν έστω στο μισό.

Απλώς διάβασα για διακοπές, για καπνογόνα, για φτυσίματα κλπ.... επειδή έχω "οργώσει τα γήπεδα" (όχι μόνο με το Μαρούσι), έχω δεί πολλές φορές παίκτες να τραυματίζονται, να λούζονται, να ακουνε διάφορα κλπ....





PetranG3
QUOTE(Vas @ Apr 30 2013, 00:55 ) *
Για να μην παρεξηγηθώ. Ζηλεύω την Νίκαια που έχει κόσμο που είναι τοπικιστές και υποστηρίζουν την τοπική τους ομάδα! Μακάρι και στο Μαρούσι (αλλά και αλλού) να γινόταν έστω στο μισό.

Απλώς διάβασα για διακοπές, για καπνογόνα, για φτυσίματα κλπ.... επειδή έχω "οργώσει τα γήπεδα" (όχι μόνο με το Μαρούσι), έχω δεί πολλές φορές παίκτες να τραυματίζονται, να λούζονται, να ακουνε διάφορα κλπ....



Εγω παλι φιλε, ζηλευω τα επιτευγματα του Αμαρουσιου, τοσο σε εθνικο επιπεδο, με τα πλασαρισματα στην 3αδα, αλλα και σε ευρωπαικο....το κυπελλο, αλλα και την πορεια στην ευρωλιγκα....
Εχουμε και αμαρουσιωτες που και περσι και φετος μας επαινουν για τις ανοδους μας...στο γκρουπ μας στο facebook...

Ναι, οντως, το θεμα κοσμου ειναι κατι που πλεον μπορουμε να υπερηφανευθουμε.....κι ας μην εχουν ολοι μπασκετικη συνειδηση....θα γινει κι αυτο....

Εγω παλι, τοσα χρονια στον Ιωνικο, εχω καταλαβει οτι οποιος σεβεται τον κοσμο του και δεν τον προκαλει, δεν εχει να φοβηθει κατι...Χωρις να λεω πως δεν εχουμε και "καλα" παιδια, με οτι αυτο συνεπαγεται...
Και ναι, τα επεισοδια ειναι καταδικαστεα...

Ο αγωνας διακοπηκε 2 φορες...τη μια επειδη τον ρεφ, τον πηρε μια ξοφαλτση (ροχαλα) και την αλλη επειδη καποιος του πει κατι "γαλλικο" και θιχτηκε προφανως...Κακως διακοπηκε εκει...

Τοσα χρονια παντως, δεν εχουμε τραυματισει καποιον...Και καταρχας τα επεισοδια εγιναν πριν καν βγουν οι ομαδες για προθερμανση...Εξαλλου, μολις περσι, οταν ο Φωτοπουλος για κακη του τυχη τραυματιστηκε στον ημιτελικο κυπελλου της ΕΣΚΑΝΑ, Ιωνικος-Εθνικος, οι Ιωνικοι τον χειροκροτησαν οταν σηκωθηκε υποβασταζομενος και την επομενη ημερα βγηκε και ανακοινωση για καλη αναρρωση....


Καλη συνεχεια και σε σας φιλε...
Με το καλο θα τα πουμε του χρονου...Κι ελπιζω να βρουμε το δρομο μας σε ψηλοτερες κατηγοριες...Το αξιζουμε, νομιζω..
Myrodias
QUOTE (leonkalf @ Apr 23 2013, 13:07 ) *
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους (μέλη, αναγνώστες).

Μεγάλη εβδομάδα για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, με ντέρμπι ανόδου εν' όψη..

Εδώ είμαστε ένα μπασκετικό forum που θέλουμε να βλέπουμε, να συζητάμε για μπάσκετ. Εκτός από το αγωνιστικό υπάρχουν και τα εξωαγωνιστικά, το κατανοώ, έχω ασχοληθεί κι εγώ με πολλά από αυτά και πρέπει να τα καυτηριάζουμε αλλά ρε παιδιά να πούμε και τίποτα αγωνιστικό.. εεε? Τι λέτε? Θα παίξουν δύο πολύ καλές ομάδες την Κυριακή και πιστεύω αξίζει να εστιάσουμε και στα παιδιά που παίζουν και στους προπονητές τους, για το πως το βλέπουμε το ματς, πως θα παίξουν οι ομάδες κλπ.

Το που θα γίνει το ματς είναι ένα θέμα, θα το λύσουν αυτό πιστεύω άμεσα οι εμπλεκόμενοι φορείς. Πάντως, για να πω τη γνώμη μου, είναι τραγελαφικό να μην μπορεί να βρεθεί άμεσα ένα καλό γήπεδο για να γίνει ένας τέτοιος "τελικός". Εϊμαστε για γέλια και για κλάμματα μαζί... Παντού υπάρχει ο φόβος της βίας και των επεισοδίων και το κάθε γήπεδο αρνείτε να φιλοξενήσει το παιχνίδι.. Υπάρχει ακόμα και ο φόβος σε κάποιες περιοχές για παρουσία τρίτου πόλου οπαδών της περιοχής που μπορεί να ανακατευτεί..
Δείτε ΟΛΟΙ, οπαδοί και μη, την κατάντια μας και ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ αν αξίζει όλη αυτή η διαμάχη και οι αντεγκλήσεις.. ΧΑΝΟΥΜΕ για ακόμα μία φορά την ουσία του παιχνιδιού..
Ας προσπαθήσουμε εμείς, που πιστεύω μας ενδιαφέρει ΠΡΩΤΑ το μπάσκετ σαν άθλημα και η πρόοδός του, να το διαφυλάξουμε και να μην δίνουμε τροφή στα οπαδικά τερτίπια.

Για μένα, μια πολύ καλή λύση σαν γήπεδο, είναι το κλειστό του Περιστερίου. Εξαιρετική επιλογή σαν χώρος που βολεύει για ένα τέτοιο ματς. Το ΣΕΦ που ακούγεται είναι ξενέρωτο.. θα χάσει το παιχνίδι την λάμψη του. Εδώ είναι ξενέρωτο στα ματς του Ολυμπιακού, φανταστείτε πως θα είναι.. Πιστεύω και οι παίκτες θα θέλουν να ζήσουν μια ωραία ατμόσφαιρα σε ένα μικρότερο γήπεδο (όπως του Περιστερίου που προτείνω).


Θα πάω τώρα στο αγωνιστικό κομμάτι, και περιμένω από όλους που συμμετέχετε στο topic να γίνει μια ωραία κουβέντα μέχρι την Κυριακή.
Καταρχήν να πω, ότι με όσα γίνονται κάθε χρόνο σε όλες τις κατηγορίες, το βλέπω πιθανό να ανεβαίνουν και οι 2 ομάδες (όπως έγινε και πέρσυ δηλ.) ..

Και οι 2 ομάδες έχουν αξίλογο ρόστερ, και καλούς προπονητές και γι' αυτό άλλωστε βρέθηκαν τόσο ψηλά στη βαθμολογία και διεκδικούν την άνοδο. Και μην ξεχνάμε και οι 2 ομάδες έπαιζαν πέρσυ τοπικό, και ο Εθνικός ξεκίνησε την προετοιμασία του για να παίξει φέτος στο τοπικό. Οπότε αυτό συνιστά επιτυχία και για τους 2.

Έχοντας δει και τις 2 ομάδες φέτος, θεωρω -κατά την προσωπική μου πάντα άποψη- ότι ο Ιωνικός είναι ένα κλικ πιο μπροστά και έχει περισσότερες πιθανότητες την Κυριακή να είναι Β' εθνική. Πιστεύω παίζει καλύτερο μπάσκετ, με σκαμπανεβάσματα βεβαια και αυτός, και έχει μεγαλύτερη ομοιoγένεια και καλύτερη χημεία. Ο Εθνικός χρησιμοποιεί περισσότερους παίκτες στο δικό του rotation, και έχει μεγαλύτερο βάθος πάγκου, ο Ιωνικός από την άλλη έχει μικρότερο-πιο ευελικτο roster, με τους παίκτες του να έχουν βρει τους ρόλους τους και να ξέρει ο καθένας τη δουλειά που πρέπει να κάνει. Στον Εθνικό αυτό το κομμάτι το βλέπω πιο "μπερδεμένο", από την αρχή της χρονιάς μέχρι τώρα.

Μεγάλη μάχη θα γίνει στις 2 ρακέτες. Και αυτή η μάχη μπορεί να κρίνει τον νικητή.. Ο Εθνικός βασίζεται πολύ στο παιχνίδι με το 5αρι του τον Γιανναλέτσο, και ο Ιωνικός φυσικά θα προσπαθήσει αυτό να το αντιμετωπίσει. Έχει 2 εξαιρετικούς παίκτες σε αυτή τη θέση (Παπαιωσήφ, Φιλιππόπουλος) και προβλέπω ομηρικές μάχες. Οι 2 του Ιωνικού σαφώς πιο αθλητικοί, θεωρώ ότι έχουν προβάδισμα και ειδικά αν τρέξει ο Ιωνικός. Τότε μάλλον θα χρειαστεί αρκετά ο Βαμβακάρης, αφού σε αντίθετη περίπτωση ο Γιανναλέτσος θα σκάσει (φαίνεται ότι δεν έχει τρεξίματα και καλή φυσική κατάσταση).

Στο 4 ο Ιωνικός έχει πιο έμπειρα παιδιά (με Τόλλια, Θυμνιό), με τον Εθνικό εκεί να έχει τον Τράφαλη που μπορεί να τα βάλει και με τους 2, και αμυντικά (που είναι και το φόρτε του) θα έχει μπόλικη δουλειά.
Ενδιαφέρουσες μονομαχίες λοιπόν και στο 4 και στο 5.

Αναμένω και στο 3 μια εξαιρετική μονομαχία ανάμεσα σε Φωτόπουλο (που είναι βαρόμετρο για Εθνικό και κάθε ομάδα που παίζει) και Φρουσκλιά!! Δύο εξαιρετικοί παίκτες, θα δούμε ωραίο match-up εκεί και θα κρίνει και αυτό πολλά.. Ο Φωτόπουλος από τη μία είναι μία σταθερά που πάντα μπορείς να υπολογίζεις, ο Φρουσκλιάς είχε μεγάλες μεταπτώσεις και δεν ξέρεις τι θα δεις κάθε φορά. Πάντως έχει μεγάλο ταλέντο και προσόντα.. και αν είχε σταθερότητα θα μιλάγαμε για μεγάλο παίκτη.
Στο 3 επίσης παίζει και ο Βούλγαρης, όταν δεν είναι στο 2, και αυτό το ζευγάρι με Θέμη θα είναι εξίσου ενδιαφέρον! Και οι 2 παίκτες μεγάλης αξίας, που είναι οι ηγέτες των ομάδων τους και περιμένουν τέτοια ματς πως και πως.
Θα πάρουν και οι 2 (Θέμης-Βούλγαρης) μεγάλο μέρος των επιθέσεων, και επειδή και οι άμυνες θα είναι πολύ προσεκτικές πάνω τους, ανάλογα και στην μέρα που θα βρεθούν θα είναι καταλύτες στο τελικό αποτέλεσμα.

Στα guard υπερτερεί σε ποσότητα ο Εθνικός, και λογικά πιστεύω θα ασκήσει πίεση στα αντίπαλα guard. Ο Ιωνικός έχει συγκεκριμένες λύσεις στους κοντούς, και μετά τη φυγή του Αλεξίου έχει έλλειψη εκεί.
Φιλίππου-Δρακόπουλος-Κορακίτης από Εθνικό, Ντακούλιας-Μπουρτζουκλής από Ιωνικό θα παίξουν κατά κύριο λόγο στο 1-2 (με Βούλγαρη να παίζει και στο 2 μαζί με ένα από τα άλλα 2 guard, όταν δεν παίζει στο 3).


Περιμένουμε σαφώς με ενδιαφέρον την τακτική των 2 προπονητών, Σορώτου και Καραγιάννη, 2 πολύ καλών και έμπειρων προπονητών. Η δική τους "αναμέτρηση" θα κρίνει πολλά.. Με τόσους καλούς παίκτες εκατέρωθεν έχουν πολλές αποφάσεις να πάρουν..
Φυσικά, πολλές φορές τα πλάνα τα σχέδια κλπ πάνε στα σκουπίδια, και ανάλογα το πως θα εξελιχθεί το παιχνίδι και ο ρυθμός του ακολουθείς κι εσύ ανάλογα..


Καλό αγώνα στις 2 ομάδες, και εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά και ο κόσμος που θα πάει στο γήπεδο να απολαύσει ωραίο μπάσκετ!! blove.gif

Φιλε επεσες μεσα σε ολα αλλα εκεινο που πετυχες ομως ειναι οτι τον διαλυσανε τον γιανναλετσο οι δυο ποιοτικοι και αθλητικοι ψηλοι...
Vas
QUOTE(PetranG3 @ Apr 30 2013, 01:09 ) *
Εγω παλι φιλε, ζηλευω τα επιτευγματα του Αμαρουσιου, τοσο σε εθνικο επιπεδο, με τα πλασαρισματα στην 3αδα, αλλα και σε ευρωπαικο....το κυπελλο, αλλα και την πορεια στην ευρωλιγκα....
Εχουμε και αμαρουσιωτες που και περσι και φετος μας επαινουν για τις ανοδους μας...στο γκρουπ μας στο facebook...

Ναι, οντως, το θεμα κοσμου ειναι κατι που πλεον μπορουμε να υπερηφανευθουμε.....κι ας μην εχουν ολοι μπασκετικη συνειδηση....θα γινει κι αυτο....

Εγω παλι, τοσα χρονια στον Ιωνικο, εχω καταλαβει οτι οποιος σεβεται τον κοσμο του και δεν τον προκαλει, δεν εχει να φοβηθει κατι...Χωρις να λεω πως δεν εχουμε και "καλα" παιδια, με οτι αυτο συνεπαγεται...
Και ναι, τα επεισοδια ειναι καταδικαστεα...

Ο αγωνας διακοπηκε 2 φορες...τη μια επειδη τον ρεφ, τον πηρε μια ξοφαλτση (ροχαλα) και την αλλη επειδη καποιος του πει κατι "γαλλικο" και θιχτηκε προφανως...Κακως διακοπηκε εκει...

Τοσα χρονια παντως, δεν εχουμε τραυματισει καποιον...Και καταρχας τα επεισοδια εγιναν πριν καν βγουν οι ομαδες για προθερμανση...Εξαλλου, μολις περσι, οταν ο Φωτοπουλος για κακη του τυχη τραυματιστηκε στον ημιτελικο κυπελλου της ΕΣΚΑΝΑ, Ιωνικος-Εθνικος, οι Ιωνικοι τον χειροκροτησαν οταν σηκωθηκε υποβασταζομενος και την επομενη ημερα βγηκε και ανακοινωση για καλη αναρρωση....


Καλη συνεχεια και σε σας φιλε...
Με το καλο θα τα πουμε του χρονου...Κι ελπιζω να βρουμε το δρομο μας σε ψηλοτερες κατηγοριες...Το αξιζουμε, νομιζω..



Το Μαρούσι με τον Ιωνικό συναντήθηκαν τελευταία φορά στην Α2 την περίοδο 96-97. Στην Νίκαια χάσαμε 2 πανό (και το παιχνίδι στον πόντο!). Στο μαρούσι δεν ανεβήκατε :-)

Πιτσιρικάδες τότε, άλλα μυαλά. Τώρα, ήρεμος πλέον, βλέπω πόσο ανώφελο είναι να σκοτώνονται μεταξύ τους οπαδοί. Να υπάρχει πάθος ναι. Αλλά να βγαίνουν μαχαίρια και δρεπάνια είναι εντελώς τραγικό... (δεν αναφέρομαι στους Ιωνικούς για τα μαχαίρια, αλλά γενικα....)

Πάντως του χρόνου μια Β εθνική με Νίκαια, Μαρούσι, Αιγάλεω. Περιστέρι (αν ξαναπέσει η ομάδα Β, όπως έχω ακούσει), Νηαρ Ηστ, Εθνικό θα είναι συναρπαστικότατη!!

ΥΓ. Αλήθεια, υπάρχει κάποιος που να βάλει χρήματα στον Ιωνικό ή θα στηριχθει σε νέους ?
margiou3
Του βγηκε το παιχνίδι του Γιανναλέτσου και ηταν πολυ καλος.

Αυτο δεν λεει κατι, γιατι για παραδειγμα ο εξαιρετικος, κατα τα αλλα, Φωτοπουλος κινήθηκε σε μετρια επιπεδα... Ειναι πως θα βγει το πραγμα...


QUOTE
Για να μην παρεξηγηθώ. Ζηλεύω την Νίκαια που έχει κόσμο που είναι τοπικιστές και υποστηρίζουν την τοπική τους ομάδα! Μακάρι και στο Μαρούσι (αλλά και αλλού) να γινόταν έστω στο μισό.

Απλώς διάβασα για διακοπές, για καπνογόνα, για φτυσίματα κλπ.... επειδή έχω "οργώσει τα γήπεδα" (όχι μόνο με το Μαρούσι), έχω δεί πολλές φορές παίκτες να τραυματίζονται, να λούζονται, να ακουνε διάφορα κλπ....



Φιλε μου εχεις δικιο, δεν σε παρεξηγησα.

Ωστοσο, δεν ειναι καθολου ευκολο να ελεγχεις εναν πυρηνα οργανωμενων απο 500 ατομα.

Πολλα απο αυτα που γραφονται ειναι και υπερβολλες.

Ομως το γεγονος οτι δεν ξεφυγε το πραγμα και δεν πηδηξαν ολοι μεσα, εχει να κανει στην τιτανια προσπαθεια του συνδεσμου των RANGERS να περιφρουρησει τον κοσμο του.

Τωρα καταλαβαίνεις πως αν δεν μπορει να περιφρουρισει ο Εθνικος τους 70 οργανωμενους του, ποσο δυσκολο ηταν για μας...


Παντως επειδη και στο μπασκετ, αλλα και στο ποδοσφαιρο, ο Ιωνικος διοικειται απο φιλαθλους του, που πληρωνουν τα "σπασμενα" σε φασαριες, γινεται τεραστια προσπαθεια για να ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα.

Ειμαστε σε πολυ καλο δρομο. Οσοι εδω μεσα ειναι παλιοι και ξερουν τι σημαινει ο Ιωνικος τα παλαιοτερα χρονια (20 χρονια και πισω) τοτε θα συμφωνησουν μαζι μου.
PetranG3
QUOTE(Vas @ Apr 30 2013, 01:37 ) *
Το Μαρούσι με τον Ιωνικό συναντήθηκαν τελευταία φορά στην Α2 την περίοδο 96-97. Στην Νίκαια χάσαμε 2 πανό (και το παιχνίδι στον πόντο!). Στο μαρούσι δεν ανεβήκατε :-)

Πιτσιρικάδες τότε, άλλα μυαλά. Τώρα, ήρεμος πλέον, βλέπω πόσο ανώφελο είναι να σκοτώνονται μεταξύ τους οπαδοί. Να υπάρχει πάθος ναι. Αλλά να βγαίνουν μαχαίρια και δρεπάνια είναι εντελώς τραγικό... (δεν αναφέρομαι στους Ιωνικούς για τα μαχαίρια, αλλά γενικα....)

Πάντως του χρόνου μια Β εθνική με Νίκαια, Μαρούσι, Αιγάλεω. Περιστέρι (αν ξαναπέσει η ομάδα Β, όπως έχω ακούσει), Νηαρ Ηστ, Εθνικό θα είναι συναρπαστικότατη!!

ΥΓ. Αλήθεια, υπάρχει κάποιος που να βάλει χρήματα στον Ιωνικό ή θα στηριχθει σε νέους ?



Αλλες εποχες τοτε...Πιο "σκληρες"... smiley.gif
Η διοικητικη επιτροπη που τρεχει την ομαδα τα τελευταια 3 χρονια, θα την τρεξει και του χρονου...Καλα να ειμαστε, αυτο θα γινει..Φετος παντως ειχαμε ιδιαιτερα ανταγωνιστικο συνολο και δεν στηριχθηκαμε σε "νεους"...Νοικοκυρεμενη ομαδα που πληρωνει οτι εχει συμφωνησει και στην ωρα της, αλλα παντα μεχρι εκει που φθανει το "παπλωμα"...
Ειναι νωρις, να μιλησουμε για περαιτερω...

Φιλε Μυρωδια, εκτιμηση εκανε ο Leonkalf...Δεν εβαλε και στοιχημα...
Ο Γιανναλετσος εκανε πολυ καλο παιχνιδι, κυριως επιθετικα...
Vas
QUOTE(PetranG3 @ Apr 30 2013, 01:53 ) *
Αλλες εποχες τοτε...Πιο "σκληρες"... smiley.gif
Η διοικητικη επιτροπη που τρεχει την ομαδα τα τελευταια 3 χρονια, θα την τρεξει και του χρονου...Καλα να ειμαστε, αυτο θα γινει..Φετος παντως ειχαμε ιδιαιτερα ανταγωνιστικο συνολο και δεν στηριχθηκαμε σε "νεους"...Νοικοκυρεμενη ομαδα που πληρωνει οτι εχει συμφωνησει και στην ωρα της, αλλα παντα μεχρι εκει που φθανει το "παπλωμα"...
Ειναι νωρις, να μιλησουμε για περαιτερω...

Φιλε Μυρωδια, εκτιμηση εκανε ο Leonkalf...Δεν εβαλε και στοιχημα...
Ο Γιανναλετσος εκανε πολυ καλο παιχνιδι, κυριως επιθετικα...



ένα τελευταίο.... για τους οπαδούς του ιωνικού που δεν θα το ξεχάσω ποτέ από εκείνο τον αγώνα....(17 χρόνια πίσω).

Φωνάζουν σύνθημα οι 30 Μαρουσιώτες που είχαν κατέβει...

"βγάλτε έξω τους Ολυμπιακούς, να μείνει ο Ιωνικός με 10 οπαδούς "

απάντηση από τους Νικαιώτες.....

"Μπιπ ο θρύλος και ο Πειραιάς"!

Αποστομωτικό.... :-)

Support Your Local team.

καλή συνέχεια μαγκες!
Myrodias
QUOTE (PetranG3 @ Apr 30 2013, 01:53 ) *
Αλλες εποχες τοτε...Πιο "σκληρες"... smiley.gif
Η διοικητικη επιτροπη που τρεχει την ομαδα τα τελευταια 3 χρονια, θα την τρεξει και του χρονου...Καλα να ειμαστε, αυτο θα γινει..Φετος παντως ειχαμε ιδιαιτερα ανταγωνιστικο συνολο και δεν στηριχθηκαμε σε "νεους"...Νοικοκυρεμενη ομαδα που πληρωνει οτι εχει συμφωνησει και στην ωρα της, αλλα παντα μεχρι εκει που φθανει το "παπλωμα"...
Ειναι νωρις, να μιλησουμε για περαιτερω...

Φιλε Μυρωδια, εκτιμηση εκανε ο Leonkalf...Δεν εβαλε και στοιχημα...
Ο Γιανναλετσος εκανε πολυ καλο παιχνιδι, κυριως επιθετικα...

Το παιχνιδι κριθηκε στα 2 ανυπαρκτα φαουλ του γιαναλετσου που εφυγε το ματς 15 ποντους απο εναν που ηταν μπροστα ο εθνικος . Και οταν το γυρισε το ματς ο εθνικος στο 57-63 που δεν μετρησε το καλαθι και αντιαθλητικο φαουλ του κορακιτη που ηταν πεντακαθαρο.. Δεν εφταιγε η διαιτησια αλλα δεν αφηνε τον εθνικο να φτασει παντα στους. 4 ηταν η διαφορα . Καναμε και 4 μαλακιες εμεις στο 60-66 και τελος..
margiou3
Θα ηταν προς τιμην σου να μην τα ελεγες αυτα τα πραγματα, αλλα δεν πειραζει...

Κατανοώ την πικρα σου.
Vas
QUOTE(margiou3 @ Apr 30 2013, 09:57 ) *
Θα ηταν προς τιμην σου να μην τα ελεγες αυτα τα πραγματα, αλλα δεν πειραζει...

Κατανοώ την πικρα σου.


Σε μένα πάει αυτό? Μάλλον παρανόησες….

Ξαναλέω, μου αρέσει πολύ που ο Ιωνικός έχει τόσους φανατικούς φιλάθλους. Μακάρι και στο Μαρούσι να μαζεύαμε 700 άτομα και να πηγαίναμε παντού όπως και του Ιωνικού. (Πάντα σε κόσμια πλαίσια).

(το πήγαμε πολύ στο οπαδικό και δεν είναι ωραίο για το forum).

Καλή συνέχεια και Μπράβο στον Ιωνικό και πάλι.
PetranG3
QUOTE(Vas @ Apr 30 2013, 11:16 ) *
Σε μένα πάει αυτό? Μάλλον παρανόησες….

Ξαναλέω, μου αρέσει πολύ που ο Ιωνικός έχει τόσους φανατικούς φιλάθλους. Μακάρι και στο Μαρούσι να μαζεύαμε 700 άτομα και να πηγαίναμε παντού όπως και του Ιωνικού. (Πάντα σε κόσμια πλαίσια).

(το πήγαμε πολύ στο οπαδικό και δεν είναι ωραίο για το forum).

Καλή συνέχεια και Μπράβο στον Ιωνικό και πάλι.



Στον Μυρωδια πρεπει να πηγαινει, φιλε Βας... peace.gif
leonkalf
QUOTE (Myrodias @ Apr 30 2013, 01:14 ) *
Φιλε επεσες μεσα σε ολα αλλα εκεινο που πετυχες ομως ειναι οτι τον διαλυσανε τον γιανναλετσο οι δυο ποιοτικοι και αθλητικοι ψηλοι...

Καταρχήν καλώς όρισες στο basketforum, μιας και αυτό είναι το πρώτο σου ποστάρισμα (εκτός παρκέ... wink.gif )

Κατόπιν, να πω ότι ποτέ δεν έγραψα ότι θα διαλύσουν τον Γιανναλέτσο. Διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά το ποστ μου.. Έγραψα ότι θα γίνουν μάχες, όπως και έγιναν. Βέβαια, τα 2 5αρια (και περισσότερο ο Παπαιωσηφ, ο Φιλιππόπουλος πήγε σχετικά καλά) δεν δικαίωσαν αυτό που περίμενα ως προς το ματς απ με Γιανναλέτσο, αφού φάνηκαν περισσότερο soft απ' όσο περίμενα. Ειδικά ο Παπαιωσήφ, για κάποιο ανεξήγητο για μένα λόγο, έκανε πίσω βήματα όταν έπαιζε πλάτη ο Γιανναλέτσος και έτσι τον πήγαινε μέχρι μέσα. Δεν έβαζε κόντρα σχεδόν καθόλου.
Πιο πολύ μαχητικός ήταν ο Θυμνιός, ο οποίος και καθάρισε για όλους τους ψηλούς του Ιωνικού προχθές. Για μένα MVP (γενικά) του α' ημιχρόνου.

Να πω και ότι αυτά ήταν οι εκτιμήσεις μου πριν το ματς (άλλα μπορεί να βγουν άλλα όχι), και καλό είναι σε επόμενες αναμετρήσεις να κάνεις κι εσύ εκτιμήσεις πριν, γιατί μετά Χριστόν προφήτης οκ είναι εύκολο να γίνεις.. wink.gif


margiou3
QUOTE
Σειρά πήρε η Γ' Εθνική και το παιχνίδι με την μεγαλύτερη ένταση έγινε στα Πατήσια. Στο κλειστό του Σππόρτιγκ, έδωσαν το παρών πάνω από 1500 θεατές, προκειμένου να παρακολουθήσουν την παραδοσιακή κόντρα του Ιωνικού Νικαίας με τον Εθνικό Πειραιά. Δύο ομάδες που ανέβηκαν μαζί πέρυσι από την Α' ΕΣΚΑΝΑ. Τα επεισόδια δεν έλειψαν, η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική, αποδείχθηκε πόσο λάθος ήταν η επιλογή να μην γίνει το παιχνίδι στο ΣΕΦ. Μέσα στο γήπεδο, όμως, έγινε μάχη μέχρι τέλους και ο Ιωνικός επικράτησε με 75-72, επιστρέφοντας στη Β' Εθνική μετά από 8 χρόνια...



Και φυσικά ο αντικειμενικός - έγκυρος - έγκριτος δημοσιογράφος, κος Καβαλιεράτος δίνει ρεσιτάλ.

Ηρθε, λοιπον, στο αρθρο του να σχολιάσει το γήπεδο και τα επεισόδια, χωρις να μας πει πως καταφεραν και περασαν τα "οπλα" οι δυο πλευρες, και γιατι στο ΣΕΦ δεν θα το καταφερναν.

Αυτα ειναι του ΚΩΛΟΥ αγαπητε μου...
Εγινε μια ματσαρα σε ενα κατάμεστο γήπεδο. Οσοι θελουν να βλεπουν ματσαρες το χαρηκαν. Οσοι θελουν τρεντι εκδηλωσεις αντι για παιχνιδια, να πανε στην Σουηδια.

Εαν λοιπον καποιοι αλλοι γουσταραν να γινει το παιχνιδι με 1.500 θεατές σε ενα γήπεδο 14.000 θέσεων και να γελάει ο κοσμος τοτε προβλημα σου.

Εμας στην ΨΩΛΗ μας...

Αντε καληνυχτα τωρα.
PetranG3
Κριμα για τον Δερβο και για οσους με σοβαροτητα, στεκονται διπλα σ' αυτην την προσπαθεια του Εθνικου...
Να λοιπον ποιοι δηλητηριαζουν καθε φορα, τις καταστασεις... Και απο που ξεκινησε η ιδεα του ΣΕΦ...
Αστοχο το δημοσιογραφικο σχολιο.

Και οσο για το ποιος συγκρατηθηκε και ποιος το ξεκινησε και και και....Ας μη μπουμε καλυτερα σ' αυτην τη διαδικασια...
Υπαρχει βιντεο στο youtube και φαινονται καποια πραγματα...

Η ουσια ειναι οτι εγινε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι...Με καλη διαιτησια...Η ομαδα μου ηταν καταιγιστικη στο Α' ημιχρονο, προηγηθηκε και με 16π., ο Εθνικος βρηκε τα ψυχικα αποθεματα...Ειχε το Γιανναλετσο σε πολυ καλη μερα...Μειωνε σταδιακα....Στο τελος, μειωσε και στους 3π. αλλα μεχρι εκει...
Ειναι μεγαλη ομαδα ο Εθνικος και κανεις δεν ειπε το αντιθετο ποτε...


Και παλι, οπως ειχα γραψει και πριν το παιχνιδι, καλο ειναι να υπαρχει αυτογνωσια...
Το ΣΕΦ μονον ο Ολυμπιακος μπορει να το "κουλαντρισει"...Οι υπολοιποι εχουμε αχαρο ρολο, σ' ενα τετοιο γηπεδο..
basketikos
bball.gif ΦΙΝΑΛΕ - ΧΟΡΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ.

Αυτό το τόπικ για μένα έχει μια ιδιαίτερη σημασια: Στα 'ντουζένια' του γνώρισα τα παιδιά της Ιεράπετρας, και αυτοί στα 'ντουζένια' τους.
Με μπέσα, με οράματα, με αγάπη για το μπάσκετ. ΟΛΑ σε υπερθετικό βαθμό. 'Κρητικα' θα έλεγαν κάποιοι. "Αντρικια" (σορρυ κοριτσια) θε έλεγαν αλλοι.
'Εφαγαν τα μουτρα τους στο συγχρονο μπάσκετ - και η προσπαθεια τους φέτος ήταν ..οσο ανοστη γινεται:

Αλλά άφησαν διδάγματα:
(1) Ιστορια φτιαχνουν οι παρέες - όταν η παρέα πάει... πάνε όλα..
(2) Είναι οι υποδομές....
(3) δεν πρέπει να παίζεις τα ρέστα σου, γιατι αυτο είναι απέναντι στην διάρκεια
(4) Ενωμένοι να 'μαστε στα δύσκολα - γιατι στα εύκολα, όλα ειναι ευκολα...
(5) Αν κάποιοι σε εκτιμάνε, μπορει στην πικρή στιγμή να σε βάλουν απέναντι, αλλά κατα βάθος ξερουν και ξέρεις.
CHE, μπορει να μην παιξαμε φετος - αλλά στην Νικαια ξερεις οτι σας εχουμε σε εκτιμηση 77.gif

bball.gif Το (1) δειχνει γιατι πετυχε φέτος ο Ιωνικος: οταν οι αθλήτες (Χρήστος, Αλέξης, Γιάννης, Ζησης, Γιωργος, Μιχαλης, Μακης, Νικος, Σταυρος, Τασος, Χρονης) εγιναν μια παρέα, και εμπιστευθηκαν τον κοούτς, τοτε ο τελευταίος τους οδηγησε στην γη της επαγγελιας. Καλυψαμε αδυναμίες, την απουσια ενος παικτη που κατέβηκε απο το τρενο, καναμε 'δυνατά τα αδυνατα'. Είχε βάλει τα θεμέλια ο κοουτς που επέλεγε τα παιδια, έστω και αν δεν βρεθηκε χημεια μεταξύ τους και πήγαμε σε αλλαγή τεχνικής ηγεσίας.

Επίσης γύρω απο την Ομάδα μαζευθηκαν πολλοι, επωνυμοι ανώνυμοι. ο Σύλλογος γέμισε με «αφανείς ήρωες» της προσπάθειας. Δεν θέλω να πω ονόματα γιατί είναι αρκετά - όλοι ξέρουμε ότι το φωτορεπορτάζ, η περιγραφή των αγώνων και η δημοσιότητα από το Γραφειο Τυπου, το site με τα γραφικά του (ελπίζω να διαβάζετε www.ionikosbc.gr), η άφιξη του πούλμαν που πηγε Σπορτιγκ με τις υποδομές (ΑΠΟ ΤΙΣ ΩΡΑΙΟΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ Κυριακής), η πρόοδος στις υποδομές, η βελτίωση στην οργάνωση των υποδομών, η τεχνική εποπτεία, το νέο ξεκίνημα στα κορίτσια, η βοήθεια εδώ, η βοήθεια εκεί, η βοήθεια παραπέρα, έγινε πραγματικότητα χάρη σε ξεχωριστούς ανθρώπους – αυτοί είναι το παρόν και το μέλλον του Συλλόγου. 77.gif 77.gif

Και στο τέλος ήρθε ο κόσμος του Ιωνικού που περιμένει την αφύπνιση. Το ξέραμε, μας το έδειξε οτι ισχύει και "ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ". Ναι, σε μια-δυο στιγμές πήγαμε να τα θαλασσώσουμε, και πρέπει να το δουλεψουμε αυτο. λλά οι 1200 που συνοδεψαν την Κυριακή την Ομάδα ήταν μια απίστευτη συμπαράσταση. 77.gif 77.gif

Μετα δε το ματς, τα μηνυματα απ' ολα τα μερη της Ευρώπης (ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ) μας εφεραν στο νου μέρες παλιές:
"να κατεβαι να κατεβαίναν τα βουνά να βλεπα το να βλεπα το Περαια να βλεπα και τη Νικαια που παίζει τοσο ωραια...."
"Ιωνικαρα Ιωνικαρα σ αγαπώ ιωνικαρα ιωνικαρα σ αγαπώ / γιατί είσαι στην Ελλάδα η καλύτερη ομάδα Ιωνικαρα Ιωνικαρα σ αγαπώ " και τον που...ρα Τον ολυμπιακό μια ζωή θα τον γάμ....ε, 100 θα του πετάμε ιωνικαρα ιωνικαρα σ αγαπώ."


bball.gif Το 2 είναι το σημαντικότερο: Εφηβικο: 3οι στο Πρωταθλημα Β ΕΣΚΑΝΑ. Παιδικο: Πρωταθλητες Β ΕΣΚΑΝΑ. Παμπαίδες: Final-12/ Τελικοι τουρνουα Ικάρου. Μίνι: Final-6 / Τελικά τουρνουα / Aκαδημίες: Νικητριες Τουρνουα ΕΣΚΑΝΑ. Κάναμε 3on3 - Ξεκινα στις 8 το 2 Τουρνουα με 3 κατηγοριες που θα διαρκεσει εναν μηνα..Στηθηκαν ξανα Κορασιδες/Παγκορασιδες, και τρεχει το 1ο Τουρνουα..
Το μέλλον είναι εδω...

bball.gif Το (3) ειναι οδηγος για το αυριο: επειδή η Β Εθνική είναι το μικρότερο από τα σαλόνια που θέλουμε να επισκεφθούμε, πρεπει να εχουμε κατα νου οτι ο Σύλλογος έχει φιλοδοξίες. Αλλά θα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ, σε κάθε περίπτωση, με γνώμονα «που φθάνει το πάπλωμα..». Το τελευταιο μας εφερε εδω.. και πρεπει να το σεβαστουμε λογω (4 - βλ. παρακατω). ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΥΝΕΦΑ...

bball.gif Το (4) μας δινει το επιμύθιο: "Ο δρόμος προς την κορυφή φτιάχνεται δύσκολα, χαλάει εύκολα". Να το προσέξουμε, και με σύνεση και κέφι, να συνεχίσουμε να δημιουργούμε με την ίδια επιτυχία στο ‘πιο σημαντικό από τα μη-σημαντικά’ που μας συμβαίνουν.

bball.gif Κλεινω με το (5) που αφορά το ματς της Κυριακής. Kαταλαβαινω τα παιδια του Εθνικου - οπως ξερω οτι θα εκαναν και αυτα αν ημουν στην θέση τους. Και οτι υπάρχει μια πικρα γιατι η εξέδρα εγειρε, κάνει κάποιον να νιωθει οτι ο αλλος κέρδισε γιατι εγιναν "οργια, με καπνογονα κλπ".
Αλλά όπως γραφτηκε και κάπου αλλού:
"η ατμοσφαιρα του παιχνιδιου αν την περιγράψουμε "βροχη απο βομβες, πετρες, καπνογονα, μπουκαλια και οτιδηποτε αλλο επεσε" δινει μια εικόνα που κάθε αλλο παρά ακριβής είναι, και εν παση περιπτώση, μειωνει το τελικό αποτέλεσμα. Απο τις 16.55 που μπήκα μέσα, το μονο παρατραγουδο ήταν το καπνογονο των φιλων του Ιωνικου. ΟΙ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΙΣΘΗΚΑΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.

Επίσης, όποιος εγραψε για την διαιτησια, μάλλον είναι τοσο Εθνικος, οσο Ιωνικος είναι ο υπογραφων.

Ο Εθνικός είχε μια ομάδα που φτιαχθηκε για να παιξει με τον Φάρο αντιπαλο την ανοδο στην Γ Εθνική και η οποία επαιξε με αντιπαλο μια Ομάδα που φτιαχθηκε να πρωταγωνισθήσει στην Γ Εθνική. Αυτό είναι που έκανε την διαφορα, και ετσι μετά το 6-2 ο Ιωνικος προηγήθηκε απο 3 ώς 17 ποντους.

Δεν ειναι κακό να το δουμε έτσι και να καταλαβουμε ποσο πετυχημενη ειναι η προσπαθεια που εκανε και πόσο καλύ αυτη που έκανε ο Ιωνικός Το να μιλάμε για τον ρόλο της ατμοσφαιρας, σορρυ, αλλά δινει λάθος εικόνα.

Ο Εθνικος ίναι απο τις προσπαθειες που αξίζουν σεβασμο και ευχομαστε ολοι να συνεχισθουν. (Το εχω γραψει χρονια πριν σε ενα αλλο φορουμ, της ΕΣΚΑΝΑ, οταν υπηρχε Μανδρα/Εθνικος/Ιωνικος/Φαρος το είχα γραψει, oτι ο themis7 (μπραβο για την ανοδο) ήταν ατυχος που δεν ειχε παρέα σαν τις άλλες 3. Δυστυχώς της Μανδρας είναι στα τάρταρα.


bball.gif Τέλος για το ΣΕΦ: ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΩ: ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ. Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ 3-4.000 ΘΕΣΕΙΣ.
ΩΡΑ ΝΑ ΘΕΣΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ....

Αλλά όπως είπα και πρίν τον αγώνα: Τα μπαραζ γίνονται σε ουδετερο. Και τιποτα αλλο. (ευτυχως που ειχα γραψει πολυ καιρο πρίν).

bball.gif Αποχαιρετισμος, ώρα να πηγαίνουμε, ο πρωτοπορος Petran ποσταρισε ήδη στην Β Εθνική, παμε για εκει να συναντήσουμε τον Jabar, τον Χ.Π. και τα άλλα παιδια.

Κλεινω με 2 ευχές: ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ- ΚΑΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΨΗΛΟΤΕΡΑ....

Και με ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όσους πέρασαν φέτος το κατωφλι του Πλάτωνα/Καραμπινη για να 'χτισουν' την μεγάλη χαρά της Κυριακής..

Δεν μεταδίδω άλλο...
nikitas111
QUOTE(Myrodias @ Apr 30 2013, 03:02 ) *
Το παιχνιδι κριθηκε στα 2 ανυπαρκτα φαουλ του γιαναλετσου που εφυγε το ματς 15 ποντους απο εναν που ηταν μπροστα ο εθνικος . Και οταν το γυρισε το ματς ο εθνικος στο 57-63 που δεν μετρησε το καλαθι και αντιαθλητικο φαουλ του κορακιτη που ηταν πεντακαθαρο.. Δεν εφταιγε η διαιτησια αλλα δεν αφηνε τον εθνικο να φτασει παντα στους. 4 ηταν η διαφορα . Καναμε και 4 μαλακιες εμεις στο 60-66 και τελος..


Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τον ''Μυρωδιά'' αλλά θα προσθέσω ότι κυρίως στη φάση του Κορακίτη το καλάθι μετρούσε κανονικά, ήταν αντιαθλητικό φάουλ και συγχρόνος τεχνική ποινή στο νούμερο 10 του Ιωνικού γιατί ενώ ήταν στο πάγκο την στιγμή που σφυρίχτηκε από τον διαιτητή Αφεντουλίδη το αντιαθλητικό εκείνος χωρίς να προκληθεί από κανέναν ρεύτηκε το ισοτονικό του.Κατα τ'αλλα τα όργια συνεχίστηκαν καθ'όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και καλό θα είναι να μην απομονώσουμε την εν λόγο φάση.
Όπως λέει και ο Τσαλίκης ''δε σου κάνω τον άγιο αχ αμάρτησα'' smiley.gif
Dreamerpanos
QUOTE (Vas @ Apr 30 2013, 00:55 ) *
Για να μην παρεξηγηθώ. Ζηλεύω την Νίκαια που έχει κόσμο που είναι τοπικιστές και υποστηρίζουν την τοπική τους ομάδα! Μακάρι και στο Μαρούσι (αλλά και αλλού) να γινόταν έστω στο μισό.

Απλώς διάβασα για διακοπές, για καπνογόνα, για φτυσίματα κλπ.... επειδή έχω "οργώσει τα γήπεδα" (όχι μόνο με το Μαρούσι), έχω δεί πολλές φορές παίκτες να τραυματίζονται, να λούζονται, να ακουνε διάφορα κλπ....


Αυτό με τις διακοπές και τα καπνογόνα έγιναν....έβγαινε ο κόσμος έξω γιατί δεν μπορούσε να αναπνεύσει και η αστυνομία τον έβαλε μέσα 45 λεπτά μετά....Διακοπές έγιναν 2-3 αλλά στο σημείο που έγιναν πιο πολύ τη φόρα του Ιωνικού έκοβαν.....

QUOTE (Myrodias @ Apr 30 2013, 03:02 ) *
Το παιχνιδι κριθηκε στα 2 ανυπαρκτα φαουλ του γιαναλετσου που εφυγε το ματς 15 ποντους απο εναν που ηταν μπροστα ο εθνικος . Και οταν το γυρισε το ματς ο εθνικος στο 57-63 που δεν μετρησε το καλαθι και αντιαθλητικο φαουλ του κορακιτη που ηταν πεντακαθαρο.. Δεν εφταιγε η διαιτησια αλλα δεν αφηνε τον εθνικο να φτασει παντα στους. 4 ηταν η διαφορα . Καναμε και 4 μαλακιες εμεις στο 60-66 και τελος..


Από διαιτησία πραγματικά το αντιαθλητικό του Κορακίτη ήταν έγκλημα που δεν δόθηκε καλάθι και φάουλ.....θα έκλεινε πάρα πολύ η ψαλίδα και ήταν οφθαλμοφανές.....τα άλλα να σου πω την αλήθεια μου μου φανήκανε φάουλ....

QUOTE (margiou3 @ Apr 30 2013, 09:57 ) *
Θα ηταν προς τιμην σου να μην τα ελεγες αυτα τα πραγματα, αλλα δεν πειραζει...

Κατανοώ την πικρα σου.


Βασικά θα ήταν προς τιμήν σου να παραδεχτείς αυτά που πραγματικά έγιναν και να αφήσεις τις ειρωνίες....

QUOTE (Vas @ Apr 30 2013, 11:16 ) *
Σε μένα πάει αυτό? Μάλλον παρανόησες….

Ξαναλέω, μου αρέσει πολύ που ο Ιωνικός έχει τόσους φανατικούς φιλάθλους. Μακάρι και στο Μαρούσι να μαζεύαμε 700 άτομα και να πηγαίναμε παντού όπως και του Ιωνικού. (Πάντα σε κόσμια πλαίσια).

(το πήγαμε πολύ στο οπαδικό και δεν είναι ωραίο για το forum).

Καλή συνέχεια και Μπράβο στον Ιωνικό και πάλι.


+1 Μπράβο στον Ιωνικό έχει καλή ομάδα....το ματς κρίθηκε λόγω του συνδυασμού του πολύ καλού Ιωνικού και πολύ κακού Εθνικού στο 2ο 10λεπτο....αν έδινε καλάθι και φάουλ στον Κορακίτη θα είχαμε άλλο ματς,αλλά εκεί που κρίθηκε πραγματικά το ματς ήταν σε 3-4 πολύ τραβηγμένα σουτ του Ιωνικού είτε για 3 είτε για 2 στο τέλος του χρόνου (οι παίχτες μου διαφεύγουν) που τους μπήκαν ενώ ο Εθνικός ακόμα και όταν δεν του πήγαινε καλά η επίθεση,του έμενε στα χέρια αντί να γίνει ένα σουτ έστω και με κακές προυποθέσεις...τέσπα συγχαρητήρια στον Ιωνικό για την άνοδο αν και νομίζω πως έτσι όπως είναι η κατάσταση στη Β εθνική θα ξανασυναντυθούμε του χρόνου....
magickaminia
Με την ελπιδα οτι του χρονου θα γραφουμε για τον Εθνικο στο σαιτ της Β Εθνικης θα κανω και εγω ενα ταπεινο απολογισμο για τα πεπραγμενα του Εθνικου τη φετινη χρονια. Εκτος απο την ανδρικη ομαδα που δοξα τω θεω τα πηγε περιφημα μιας και υπαρχει περιπτωση σε 1 χρονο να ανεβει 2 κατηγοριες μαζι υπηρχαν τοσο Εφηβικο οσο και παιδικο τμημα . Στο Εφηβικο η ομαδα επαιξε στη Β φαση της Γ κατηγοριας στον ομιλο που ηταν Αρης Γλ, Δαφνη Αγ. Δημητρ, και καταφερε να πετυχει ρεκορ 1-3 σε μια ακρως πετυχημενη χρονια με προπονητη τον Αγγελο Γεωργακη και δημιουργησε βασεις και για του χρονου. Μην ξεχναμε οτι ο Αρης Γλ. ανεβηκε αηττητος στη Β κατηγορια. Στο παιδικο η ομαδα περασε στη β φαση δεν εκανε νικη με προπονητη τον Αλεξη Αναγνωστοπουλο αλλα δειχνουν τα μικρα οτι το μελλον τους ανηκει. Βεβαια πισω απ ολα αυτα βρισκεται η βοηθεια του Βασιλη του Δερβου που με την συνεργασια των γονιων καταφεραν να ξαναφτιαξουν απο το μηδεν τις υποδομες του Εθνικου σε λιγοτερο απο 2 χρονια. Κλεινοντας δε το κεφαλαιο του αγωνα Εθνικος- Ιωνικος , δεν θα κρινω τις αναφορες σε συγκεκριμενα περιστατικα και φασεις απο τους φιλους του Εθνικου ή και του Ιωνικου. Η ουσια ειναι οτι εβαλες σε ενα ημιχρονο 20 και κατι ποντους στο πιο κρισιμο ματς της χρονιας και ζητας αλλοθι απο ενα διαιτητικο λαθος ή περισσοτερα. Οποιος ειδε τη στατιστικη του αγωνα μπορει να καταλαβει γιατι ο τελικος νικητης του ματς ηταν ο Ιωνικος. Στο φιναλε τα καλαθια ηταν το ιδιο δυσκολα και για τις 2 ομαδες , ομως ο Ιωνικος εβαλε ποντους και στα δυο καλαθια. Καλη ανασταση και καλο Πασχα σε ολους . blove.gif
POLIS KALLITHEAS
15 Mαιου χωρίς ακόμα να έχει προσδιοριστεί η ακριβής ώρα ,θα μας βραβεύσει η Ε.Ο.Κ. για τον τίτλο του πρωταθλητή και την άνοδο μας στην Β΄Εθνική κατηγορία, σε αγώνα επίδειξης μεταξύ του αντρικού τμήματος ΠΟΛΙΣ και των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ της.Τιμώντας όλα αυτά τα παιδιά που βοήθησαν την ομάδα να φθάσει μέχρι εδώ.Μεγάλη εορτή που δεν πρέπει να λείψει κανένας.
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/181462.html
Aπιστευτο ΣΟΚ μας προκαλει ο θανατος του αθλητη του Παπαγου Νικου Γραμματοπουλου σε ηλικια 27 ετων σημερα τα ξημερωματα σε τροχαιο δυστυχημα.
Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει.
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ May 3 2013, 15:52 ) *
15 Mαιου χωρίς ακόμα να έχει προσδιοριστεί η ακριβής ώρα ,θα μας βραβεύσει η Ε.Ο.Κ. για τον τίτλο του πρωταθλητή και την άνοδο μας στην Β΄Εθνική κατηγορία, σε αγώνα επίδειξης μεταξύ του αντρικού τμήματος ΠΟΛΙΣ και των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ της.Τιμώντας όλα αυτά τα παιδιά που βοήθησαν την ομάδα να φθάσει μέχρι εδώ.Μεγάλη εορτή που δεν πρέπει να λείψει κανένας.

23 Mαιου, ημέρα Πέμπτη, χωρίς ακόμα να έχει προσδιοριστεί η ακριβής ώρα ,θα μας βραβεύσει η Ε.Ο.Κ. για τον τίτλο του πρωταθλητή και την άνοδο μας στην Β΄Εθνική κατηγορία, σε αγώνα επίδειξης μεταξύ του αντρικού τμήματος ΠΟΛΙΣ και των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ της.Τιμώντας όλα αυτά τα παιδιά που βοήθησαν την ομάδα να φθάσει μέχρι εδώ.Μεγάλη εορτή που δεν πρέπει να λείψει κανένας. ΤΟ ΟΡΘΟΝ
gratipa1929
Καλό ταξίδι Νίκο, θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους φίλους.

Πραγματικά κρίμα και πολύ άδικο τέλος για ένα νέο παιδί.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.