Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2012-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
basketall
Koitakste giati kata lathos me pareksigisate to mono pou egrapsa einai oti einai asteio na les oti kaneis mporeis to exeis kai apo thn alli fyge ..
Ean me rotisete ti pisteyo gia tis omades simera 8a sas apantiso oti se oloi thn Ellada mou aresei mono O fiathlitikos kai ayto giati einai mia omada opou exei ton ZHBA 10 xronia tora kai prospa8ei na bgazei dika tou paidia.
Mou kanei tromerh entyposh pou sto xoro den yparxoun paragontes oute me oramata oute me dia8seh na stiriksoun paixtes kai proponites neous poy se bathos xronou na mporoun na exoyn dynates omades...
Gia ayto kai mou fenetai paparia se eisagogika panta gia ayto den mporo pia na parakolou8o mpasket mis8oforon... Ayto enoousa kai tipota allo.
Ean kapoios piraktike min anxoneste den ksanagrafo tipota
billy_14
Φυσικά και να ξαναγράψεις φίλε μου αλλά όχι σε greeklish σε παρακαλώ... για να σε διαβάζουμε όλοι.

Παπάγου-Πεντέλη 80-65 χτες, ξεκινήσαμε περίφημα αλλά πάθαμε μπλακ άουτ στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου το επιμέρους σκορ ήταν 33-11. Συγχαρητήρια στον Σωφρονά, μας κέρδισε μόνος του (6/9 τρίποντα, 33 πόντοι). Γενικώς ο Παπάγου ήταν πολύ εύστοχος από την περιφέρεια (12 τρίποντα) και τιμώρησε τη ζώνη μας.

Συνεχίζουμε. Το ματς με Κορωπί την Κυριακή μάλλον θα είναι πολύ καθοριστικό για την πορεία της ομάδας.

Μετά και τη νίκη του Εργοτέλη στη Νέα Σμύρνη επί του αγαπημένου μου Μίλωνα (στη Νέα Σμύρνη μεγάλωσα, άσχετα αν έπαιξα μπάσκετ μόνο στην Πεντέλη, και ως δημοσιογράφος είχα τη χαρά να καλύψω και τις δύο χρονιές που ο Μίλων ανέβηκε Α1) βλέπω με μεγάλη μου ευχαρίστηση πως οι νησιώτικες ομάδες κάθε άλλο παρά σάκος του μποξ είναι, διεκδικούν με αξιώσεις την παραμονή τους και ίσως και το κάτι παραπάνω.
basketikos
Για χθές: Iωνικός Reloaded: 'Ανετη επικράτηση στην Χαλκίδα, 44-92 (http://ionikosbc.gr/index.php/news/andriki...-reloaded-44-92).

και τώρα την προσεχή Κυριακή με την Μυτιλήνη η ευκαιρία να δούμε πόσο ανταγωνιστικοί είμαστε.

Εντυπωσιακό οτι ο Παπάγου κρατά στα ψηλά - για κάποιο λόγο βρήκα την Πεντέλη πιο καλή στον μεταξύ μας αγωνα, και πιστευα οτι ηταν ομάδα για πιο ψηλά. Ο Εργοτέλης είναι σκληρή ομάδα για να πέσει εύκολα, ο δε Μίλωνας κερδισε τον μεταξύ μας αγώνα αλλά δεν νομίζω οτι μπορει να καταφέρει πολλά. Προβλεπεται να γίνει μεγάλη μάχη στην συνέχεια του πρωταθλήματος

@ basketball: Nα ξαναγράψεις, δεν είπε κανείς το αντιθετο, αλλά φανταζομαι να καταλαβαινεις οτι δεν μπορει να διατηρηθεί το φόρουμ με ατάκες 'εγραψες την μεγαλυτερη παπαρια' κλπ.. Να μιλησουμε για μπασκετ και να διαφωνήσουμε είναι φυσικά λογικό...
magickaminia
Το πρωταθλημα στη Γ Εθνικη αναψε για τα καλα. Στο κολπο της ανοδου στο 1ο Ομιλο εκτος απο Πολις και Εθνικο μπηκε και η Νικη Αμαρουσιου. Πιστευω οτι θα εχει πρωταγωνιστικο ρολο και αυτη και το Γαλατσι στη συνεχεια του πρωταθληματος. Στον αλλο ομιλο γινεται σφαγη. Ειναι ενας ομιλος φωτια. Πλεον μπηκε για τα καλα και η Λιβαδεια στο κολπο της ανοδου.Θεωρω οτι ο Παπαδος Γερας ειναι απο τα φαβορι ενω αρνητικη εκπληξη αποτελει η Πεντελη κυριως λογω της εμπειριας καποιων παικτων της. Ο Ιωνικος πιστευω μαζι με το Παπαγου θα κυνηγησουν την ανοδο μεχρι τελους. Ευχομαι για το καλο της ΕΣΚΑΝΑ να μην πεσει καμμια ομαδα απο τη Γ Εθνικη. Το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομη. smile.gif
aionio talento
QUOTE(basketikos @ Dec 3 2012, 13:36 ) *
Για χθές: Iωνικός Reloaded: 'Ανετη επικράτηση στην Χαλκίδα, 44-92 (http://ionikosbc.gr/index.php/news/andriki...-reloaded-44-92).

και τώρα την προσεχή Κυριακή με την Μυτιλήνη η ευκαιρία να δούμε πόσο ανταγωνιστικοί είμαστε.

Εντυπωσιακό οτι ο Παπάγου κρατά στα ψηλά - για κάποιο λόγο βρήκα την Πεντέλη πιο καλή στον μεταξύ μας αγωνα, και πιστευα οτι ηταν ομάδα για πιο ψηλά. Ο Εργοτέλης είναι σκληρή ομάδα για να πέσει εύκολα, ο δε Μίλωνας κερδισε τον μεταξύ μας αγώνα αλλά δεν νομίζω οτι μπορει να καταφέρει πολλά. Προβλεπεται να γίνει μεγάλη μάχη στην συνέχεια του πρωταθλήματος

@ basketball: Nα ξαναγράψεις, δεν είπε κανείς το αντιθετο, αλλά φανταζομαι να καταλαβαινεις οτι δεν μπορει να διατηρηθεί το φόρουμ με ατάκες 'εγραψες την μεγαλυτερη παπαρια' κλπ.. Να μιλησουμε για μπασκετ και να διαφωνήσουμε είναι φυσικά λογικό...


Γιατι ακριβως ειναι ενυπωσιακο ρε Λεβεντη ???

θελεις μηπως να μας εξηγησεις ???

Μας ειδες ΠΡΟΦΑΝΩΣ στο μεταξυ μας παιχνιδι αλλα ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ????
basketikos
Eιδα το μεταξυ μας παιχνιδι, θεωρω οτι στην ομάδα σας υπαρχει πολύ εμπειρία, συμπεριλαμβανομένων "αιώνιων αθλητών" που χαιρεσαι να βλέπεις και σε κανουν να νιωθεις και εσυ λιγο νεωτερος στην εξεδρα αλλα πλέον δεν εχουν τα κουράγια του παρελθόντος, και 2-3 που μπορουν να ξεχωρίσουν είτε αμυντικά ειτε επιθετικά, αλλά δεν είδα και το βάθος που θα μπορουσε να δώσει τόσα ποιοτικά πενταλεπτα ωστε να κρατησει την ομάδα σας νικητρια καθε Κυριακη. Στο δε μεταξυ μας παιχνιδι, νομίζω οτι κάπου στο 30 οταν αρχισαν να λιγοστευουν οι δυνάμεις των μεγαλύτερων σε ηλικία, τα πράγματα δυσκολεψαν για τον Παπαγου αρκετά.

Η Πεντέλη, ειναι πιο πολύ ομάδα, η εμπειρια της είναι δεδομένη, αλλά τα υπολοιπα παιδια παιζουν πιο πολύ σαν 'ομαδα'. Εχει πολύ καλο άσσο που συνδυαζει, αναλογα το παιχνιδι, σκοραρισμα και καθοδηγηση, και περισσότερο ποιότητα στο βαθος του πάγκου. Αρα δεν χρειαζεται να παιζουν οι 35αρηδες τοσο πολυ (θεωρητικά, γιατι τελικα τα αποτελεσματα με διαψευδουν).

Αυτος ο απλός, υποκειμενικός, συνδυασμός οδηγησε στο συμπερασμα. Μπορει να εχεις αλλη, επίσης υποκειμενική άποψη, αλλά εγω ως φιλαθλος ετσι τα βλέπω.

Δεν ξερω φυσικά τιποτα άλλο - Μια γνώμη...

ΥΓ. Τελικά γιατι 'αρπαζεστε' ολοι ρε παιδια; Γραφει κάποιος οτι εχει σε εκτιμηση εναν προπονητη που εφυγε, αρχιζουμε 'τι παπαριες κλπ..", λεει κάποιος την γνώμη του για τις ομάδες, "τι ξερεις που δεν ξερουμε", 'τι λεβεντιές' κλπ... Ισως η καχυποψια οτι κρυβεται κατι πισω απο τα γραφομενα να είναι αυτη που ερημώνει σιγα-σιγα το φορουμ; (το λεω με αφορμη το postarisma σου aionio talento, και όχι με αιτία το συγκεκριμενο post peace.gif εξάλλου στην Νίκαια σας τρέφουμε σαν ομάδα αδυναμία cool.gif )
aionio talento
QUOTE(basketikos @ Dec 4 2012, 23:09 ) *
Eιδα το μεταξυ μας παιχνιδι, θεωρω οτι στην ομάδα σας υπαρχει πολύ εμπειρία, συμπεριλαμβανομένων "αιώνιων αθλητών" που χαιρεσαι να βλέπεις και σε κανουν να νιωθεις και εσυ λιγο νεωτερος στην εξεδρα αλλα πλέον δεν εχουν τα κουράγια του παρελθόντος, και 2-3 που μπορουν να ξεχωρίσουν είτε αμυντικά ειτε επιθετικά, αλλά δεν είδα και το βάθος που θα μπορουσε να δώσει τόσα ποιοτικά πενταλεπτα ωστε να κρατησει την ομάδα σας νικητρια καθε Κυριακη. Στο δε μεταξυ μας παιχνιδι, νομίζω οτι κάπου στο 30 οταν αρχισαν να λιγοστευουν οι δυνάμεις των μεγαλύτερων σε ηλικία, τα πράγματα δυσκολεψαν για τον Παπαγου αρκετά.

Η Πεντέλη, ειναι πιο πολύ ομάδα, η εμπειρια της είναι δεδομένη, αλλά τα υπολοιπα παιδια παιζουν πιο πολύ σαν 'ομαδα'. Εχει πολύ καλο άσσο που συνδυαζει, αναλογα το παιχνιδι, σκοραρισμα και καθοδηγηση, και περισσότερο ποιότητα στο βαθος του πάγκου. Αρα δεν χρειαζεται να παιζουν οι 35αρηδες τοσο πολυ (θεωρητικά, γιατι τελικα τα αποτελεσματα με διαψευδουν).

Αυτος ο απλός, υποκειμενικός, συνδυασμός οδηγησε στο συμπερασμα. Μπορει να εχεις αλλη, επίσης υποκειμενική άποψη, αλλά εγω ως φιλαθλος ετσι τα βλέπω.

Δεν ξερω φυσικά τιποτα άλλο - Μια γνώμη...

ΥΓ. Τελικά γιατι 'αρπαζεστε' ολοι ρε παιδια; Γραφει κάποιος οτι εχει σε εκτιμηση εναν προπονητη που εφυγε, αρχιζουμε 'τι παπαριες κλπ..", λεει κάποιος την γνώμη του για τις ομάδες, "τι ξερεις που δεν ξερουμε", 'τι λεβεντιές' κλπ... Ισως η καχυποψια οτι κρυβεται κατι πισω απο τα γραφομενα να είναι αυτη που ερημώνει σιγα-σιγα το φορουμ; (το λεω με αφορμη το postarisma σου aionio talento, και όχι με αιτία το συγκεκριμενο post peace.gif εξάλλου στην Νίκαια σας τρέφουμε σαν ομάδα αδυναμία cool.gif )



Eγω παντως οταν μιλαω για μια ομαδα της οποιας δεν ειμαι (κατω απο οποιοδηποτε ποστο) ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ προτιμω παντοτε

την ''αντικειμενικη'' γνωμη σε σχεση με την ''υποκειμενικη''


Την αλλαγη προπονητη σε μια ομαδα (Νικαια) εκτος οτι δεν μπορω να την κρινω και δεν το εκανα ( γτ ειμαι εκτος ομαδας)

οταν εχει συμβει λιγες μερες μονο - το να γραφεται για αλλη ομαδα (ΠΑΠΑΓΟΥ) η οποια εχει τον ιδιο coach 4η χρονια σερι !!!

Προερχεται απο ανοδο - γεμιζει το γηπεδο και αν και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ . . . εχει σε 7

ματς 5 νικες οτι '' πως διατηρειται ακομα ψηλα ??'' μου εκανε καπως . . . Αρα τουλαχιστον οσον αφορα εμενα

ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΜΗΔΕΝ !!!


peace.gif και σε σενα . . .
basketikos
QUOTE(aionio talento @ Dec 5 2012, 04:27 ) *
Eγω παντως οταν μιλαω για μια ομαδα της οποιας δεν ειμαι (κατω απο οποιοδηποτε ποστο) ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ προτιμω παντοτε

την ''αντικειμενικη'' γνωμη σε σχεση με την ''υποκειμενικη''


Την αλλαγη προπονητη σε μια ομαδα (Νικαια) εκτος οτι δεν μπορω να την κρινω και δεν το εκανα ( γτ ειμαι εκτος ομαδας)

οταν εχει συμβει λιγες μερες μονο - το να γραφεται για αλλη ομαδα (ΠΑΠΑΓΟΥ) η οποια εχει τον ιδιο coach 4η χρονια σερι !!!

Προερχεται απο ανοδο - γεμιζει το γηπεδο και αν και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ . . . εχει σε 7

ματς 5 νικες οτι '' πως διατηρειται ακομα ψηλα ??'' μου εκανε καπως . . . Αρα τουλαχιστον οσον αφορα εμενα

ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΜΗΔΕΝ !!!


peace.gif και σε σενα . . .


To σχολιο μου ήταν αγωνιστικό, τι είδα στα 40 λεπτα απο τις ομάδες που αντιμετωπίσαμε-(γι' αυτο σχολιασα Παπαγου/Πεντελη/Εργοτελη/Μιλωνα που έχω δει) και δεν ειχε καμμια άλλη διασταση - νομιζω οτι ειναι προφανες.

Η προσπαθεια στον Παπαγου απ' οσο μπορω να καταλάβω απο την διαρκεια της έχει δυναμική απο πολλές πλευρές και αυτο είναι καλό για το μπασκετ. Στην γειτονια σας υπάρχουν πολλοι μπασκετικοί φιλαθλοι και μακάρι και οι νεες γενιές να εμπνευστουν απο αυτο που γίνεται.
Αλλά το postarisma μου δεν ειχε καμμια σχέση με όλα αυτα οπότε..

Σε καθε περίπτωση: peace.gif και Καλη σας Συνεχεια
(αλλά ελπίζω να τερματισετε πίσω απο εμας στο τελος της χρονιάς biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif )
leonkalf
QUOTE (basketikos @ Dec 5 2012, 01:09 ) *
ΥΓ. Τελικά γιατι 'αρπαζεστε' ολοι ρε παιδια; Γραφει κάποιος οτι εχει σε εκτιμηση εναν προπονητη που εφυγε, αρχιζουμε 'τι παπαριες κλπ..", λεει κάποιος την γνώμη του για τις ομάδες, "τι ξερεις που δεν ξερουμε", 'τι λεβεντιές' κλπ... Ισως η καχυποψια οτι κρυβεται κατι πισω απο τα γραφομενα να είναι αυτη που ερημώνει σιγα-σιγα το φορουμ; (το λεω με αφορμη το postarisma σου aionio talento, και όχι με αιτία το συγκεκριμενο post peace.gif εξάλλου στην Νίκαια σας τρέφουμε σαν ομάδα αδυναμία cool.gif )

Είναι και αυτός λόγος, δυστυχώς. Μπορεί να είναι και ο βασικός, έχεις δίκιο (για άλλη μια φορά). Πολύ καχυποψία... γενικά στα topics. Δεν ξέρω.. αλλά νομίζω ότι πολλοί νομίζουν ότι ο καθένας μπαίνει εδώ να γράψει για να βλάψει τον άλλον, τον αντίπαλο της επόμενης βδομάδας, τον αντίπαλο διεκδικητή της ανόδου κλπ..
Αν κάτι δεν συμβαδίζει με τις απόψεις κάποιου, αμέσως γίνεται αιτία "πολέμου". Δεν υπάρχει πιστεύω σωστή νοοτροπία, ούτε εδώ που συζητάμε.. Μετά πως να υπάρχει και έξω από δω..?
Είναι ένας μικρός καθρέφτης και το forum της μπασκετικής κοινωνίας.

Ίσως είναι δείγμα της εποχής ότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη πουθενά και σε κανέναν (σχεδόν). Έχουμε χάσει το νόημα του forum, του αθλητισμού, του μπάσκετ.. Εκεί καταλήγω..

Προσωπικά με θλίβει όλο αυτό sad.gif

Μεγάλη κουβέντα..
giorgos10
παιδια ο ντακουλιας λογω προπονητη δεν παιζει τα τελευταια 2 ματς η λογω τραματισμου??
nikitas111
QUOTE (giorgos10 @ Dec 9 2012, 23:26 ) *
παιδια ο ντακουλιας λογω προπονητη δεν παιζει τα τελευταια 2 ματς η λογω τραματισμου??



Όχι ρε φίλε αλίμονο σήμερα παίξαμε τελευταία φορά χωρίς τον Χρήστο ...δυστυχώς μας έλειψε κυριως στο ματς με Λειβαδια.... shot.gif

Σε κάθε περίπτωση ο Χρήστος είναι κάτι παραπάνω από ένας παίκτης του Ιωνικού μην ξεχνάς ότι είναι παίκτης της ομάδας για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά...έχει ζήσει την παρακμή στο πετσί του με τον υποβιβασμό στην Α'Εσκανα το καλοκαίρι του 2010 έμεινε κοντά στην ομάδα, μας πίστεψε και εδώ και δύο χρόνια ζει και θα ζήσει παρέα μας ένα ταξίδι που ακόμη το τέλος του δεν μπορούμε και δεν θέλουμε να το σκεφτούμε...άλλωστε....Τα όνειρα μας δεν έχουν ταβάνι. wink.gif
giorgos10
πραγματικα απο τους πολυ καλους παιχτες!!βρηκε μια ομαδα με υγεια αλλα οκ στα οικονομικα και ετσι εχει γινει ενα με την ομαδα
billy_14
Καλημέρα. Χτες Πεντέλη-Κορωπί 79-69, η ομάδα μου έκανε μάλλον το καλύτερό της παιχνίδι για φέτος και επικράτησε δίκαια, θα έλεγα μάλιστα ότι την αδικεί και η τελική διαφορά, που προέκυψε κατά πρώτο λόγο από τα πολλά λάθη μας και κατά δεύτερο από τα 33 εις βάρος μας φάουλ συγκρινόμενα με τα 24 των αντιπάλων (δεν είναι μομφή για τη διαιτησία αυτό, απλώς εξήγηση της διαφοράς). Από την άλλη θα μπορούσε να ήταν και πιο "σφιχτός" ο αγώνας αν το Κορωπί δεν είχε το κάκιστο 19/38 στις βολές, αλλά πιστεύω πως είναι έπαινος για την ομάδα μου που κατόρθωσε να αποσυγκεντρώσει τόσο έμπειρους παίκτες, που συν τοις άλλοις έκαναν και πολλές λανθασμένες επιθετικές επιλογές. Το Κορωπί θα ανέβει πολύ πιστεύω στη συνέχεια, έχει φοβερό ρόστερ και το σίγουρο είναι τουλάχιστον ότι δεν θα κινδυνέψει. Όσο για μας, θα χρειαστούμε νίκες εκτός έδρας, και φυσικά δεν ευνοεί ότι στη συνέχεια αγωνιζόμαστε στην έδρα της πρωτοπόρου Λιβαδειάς. Πέραν της νίκης-μονόδρομου με Παναγίτσα, ό,τι πάρουμε στα πολύ δύσκολα εκτός με Λιβαδειά και Γέρα ως το τέλος του πρώτου γύρου θα είναι υπέρ μας. Χάσαμε τουλάχιστον δύο (να μην πω τρία) ματς που θα μπορούσαμε να πάρουμε και εύχομαι να μην αποβεί αυτό σε βάρος μας στην τελική ζυγαριά.

Το ματς κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο, οπότε η διαφορά εκτοξεύτηκε στο +18 (60-42). Η Πεντέλη έδειξε θαυμαστή αμυντική προσήλωση σε όλο το παιχνίδι, απλώς σε εκείνο το διάστημα της βγήκαν και κάποια καθοριστικά τρίποντα (Ροζολής 2, Κανταρτζής). Κυριάρχησε στα ριμπάουντ, είχε το φοβερό για τα δεδομένα της 25/28 στις βολές (πράγμα που δείχνει συγκέντρωση και συνειδητοποίηση της κρισιμότητας του αγώνα) και εξουδετέρωσε σημαντικά ατού του αντιπάλου, όπως ο Εμίρης, ο Παπαβλασόπουλος και σε σημαντικό κομμάτι του αγώνα και ο Π. Υφαντής. Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες, αν διαβάζει ο φίλος και παλιός αντίπαλός μου στα δύσκολα κι ωραία χρόνια των ανοιχτών Σπύρος Λάμπρου του εύχομαι καλές γιορτές αφού δεν τον είδα χτες.
magickaminia
Πολλα συγχαρητηρια τοσο στον Εθνικο οσο κυριως στον Ιωνικο για τις μεγαλες τους νικες. Ιδιαιτερα ο Ιωνικος μπαινει για τα καλα στο κολπο της ανοδου μετα τη νικη με τον Παπαδο. Βεβαια σε ενα τετοιο ομιλο πρεπει να σαι παντα σε εγρηγορση γιατι καθε ματς εκτος βεβαια απο τις Ιεραπετρα και Παναγιτσα ειναι ντερμπι. Ευχομαι για το καλο της ΕΣΚΑΝΑ ολες οι ομαδες Πολις, Εθνικος, Ιωνικος και Μιλωνας να διακριθουν. Καλη συνεχεια και επιτυχιες για ολους. smile.gif
basketikos
bball.gif Χθές στον Πλάτωνα έγινε πολύ καλό ματς. Θα πω οτι με εντυπωσίασε ο Παπάδος. (μην παρεξηγηθεί κανείς φιλος που δεν γράφω για την ομαδα του). Είναι η καλύτερη ομάδα που αντιμετωπίσαμε. Οχι γιατι έχει βαθος, 4-5 παιδια έδειξαν χθές πολυ μπασκετ, αλλά ηταν πολυ-πολύ δουλεμενη. Ελπίζω βεβαια στην συνέχει να σκοντάψει και αλλού ωστε να μην είναι τοσο ψηλα βαθμολογικά.
Εμείς, παρά την απουσία Ντακουλια και συμμετοχη Θυμνιού με μια προπόνηση μονο, δειξαμε κατα διαστηματα τι σημαινει 'δυνατότητες για πολλά πράγματα'. Μας ευννοει το ρεπό, επιστρεφει σε λιγες μερες και ο Ντακουλιας, ευκαιρία να εμφανιστουμε ετοιμοι μετά τις γιορτές.
Συνολικά πολύ καλό παιχνίδι - και ποιοτικα - full ρεπορταζ: Ιωνικος-Παπάδος 75-73

bball.gif Για τις άλλες ομάδες, νομιζω οτι βαλθηκαν να με δικαιώσουν (για να ευλογήσουμε τα γένια μας και τον υποκειμενικό σχολιασμό μας): η Πεντέλη τα κατάφερε, ο Εργοτέλης οπως εγραψα "σκληρή ομάδα για να πέσει εύκολα", ο Παπαγου δεν τα κατάφερε και εκανε 3η ηττα. Το Κορωπι εντυπωσιακο αρνητικό ποσοστο στις βολες, με 19/38 δυσκολα πας μακρια σε εναν αγωνα απέναντι σε εναν δυνατο αντιπαλο.

Σιγουρα θα υπαρχει πλήρης εικόνα μολις τελειωσει ο (μικρος, πολυ μικρος) Α γυρος.

bball.gif Βλέπω 'αλληλεγγυη ΕΣΚΑΝΑ' και μου δινει αφορμή για να κάνω ενα σχολιο: ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ leonkalf που το τοπικ έπεσε αδοξα.
Το φορουμ κανει κοιλια, πολλά πραγματα σε αυτη την κοινωνια ακολουθουν την ίδια πορεία. Και ο διαλογος υποχωρεί, καθώς ειναι ευκολο να ειμαστε ΥΠΕΡ/ΚΑΤΑ, και το κυνηγι μαγισσών και φαντασμάτων είναι πολλές φορές εντονο. Το φορουμ αν μου επιτρέψεις πάσχει και απο το γεγονός οτι πολλοί το χρησιμοποιουν, με δολο, με στόχο, αντι να κανουν διαλλειμα απο την σκληρη εργασιακη πραγματικότητα. Σιγουρα υπάρχει και η δυσκολια του γραπτου λογου (π.χ. το aionio talento και εγω μπλέξαμε τις προάλλες για κάτι που δεν ισχυε, και καταφεραμε και το επιλύσαμε με αμοιβαιες διευκρινησεις αλλα αυτή δεν ειναι η περιπτώση πάντα.)
Αλλά ουτε αυτο, ουτε η κουραση των moderators, (Jabar ευχομαι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ icon_wave.gif ) κάνουν την επιλογή να 'κλεισει' το τοπικ πιο ελκυστική. Εκει μάθαμε τον themis7 icon_wave.gif , τον magickaminia icon_wave.gif, εσένα icon_wave.gif και τόσους. Ισως θα ήταν καλύτερο να φυτοζωει, παρά το λουκετο. Μία σκεψη ειναι μονο, το ξερεις εσυ καλυτερα.
aionio talento
QUOTE(basketikos @ Dec 10 2012, 13:46 ) *
bball.gif Χθές στον Πλάτωνα έγινε πολύ καλό ματς. Θα πω οτι με εντυπωσίασε ο Παπάδος. (μην παρεξηγηθεί κανείς φιλος που δεν γράφω για την ομαδα του). Είναι η καλύτερη ομάδα που αντιμετωπίσαμε. Οχι γιατι έχει βαθος, 4-5 παιδια έδειξαν χθές πολυ μπασκετ, αλλά ηταν πολυ-πολύ δουλεμενη. Ελπίζω βεβαια στην συνέχει να σκοντάψει και αλλού ωστε να μην είναι τοσο ψηλα βαθμολογικά.
Εμείς, παρά την απουσία Ντακουλια και συμμετοχη Θυμνιού με μια προπόνηση μονο, δειξαμε κατα διαστηματα τι σημαινει 'δυνατότητες για πολλά πράγματα'. Μας ευννοει το ρεπό, επιστρεφει σε λιγες μερες και ο Ντακουλιας, ευκαιρία να εμφανιστουμε ετοιμοι μετά τις γιορτές.
Συνολικά πολύ καλό παιχνίδι - και ποιοτικα - full ρεπορταζ: Ιωνικος-Παπάδος 75-73

bball.gif Για τις άλλες ομάδες, νομιζω οτι βαλθηκαν να με δικαιώσουν (για να ευλογήσουμε τα γένια μας και τον υποκειμενικό σχολιασμό μας): η Πεντέλη τα κατάφερε, ο Εργοτέλης οπως εγραψα "σκληρή ομάδα για να πέσει εύκολα", ο Παπαγου δεν τα κατάφερε και εκανε 3η ηττα. Το Κορωπι εντυπωσιακο αρνητικό ποσοστο στις βολες, με 19/38 δυσκολα πας μακρια σε εναν αγωνα απέναντι σε εναν δυνατο αντιπαλο.

Σιγουρα θα υπαρχει πλήρης εικόνα μολις τελειωσει ο (μικρος, πολυ μικρος) Α γυρος.

bball.gif Βλέπω 'αλληλεγγυη ΕΣΚΑΝΑ' και μου δινει αφορμή για να κάνω ενα σχολιο: ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ leonkalf που το τοπικ έπεσε αδοξα.
Το φορουμ κανει κοιλια, πολλά πραγματα σε αυτη την κοινωνια ακολουθουν την ίδια πορεία. Και ο διαλογος υποχωρεί, καθώς ειναι ευκολο να ειμαστε ΥΠΕΡ/ΚΑΤΑ, και το κυνηγι μαγισσών και φαντασμάτων είναι πολλές φορές εντονο. Το φορουμ αν μου επιτρέψεις πάσχει και απο το γεγονός οτι πολλοί το χρησιμοποιουν, με δολο, με στόχο, αντι να κανουν διαλλειμα απο την σκληρη εργασιακη πραγματικότητα. Σιγουρα υπάρχει και η δυσκολια του γραπτου λογου (π.χ. το aionio talento και εγω μπλέξαμε τις προάλλες για κάτι που δεν ισχυε, και καταφεραμε και το επιλύσαμε με αμοιβαιες διευκρινησεις αλλα αυτή δεν ειναι η περιπτώση πάντα.)
Αλλά ουτε αυτο, ουτε η κουραση των moderators, (Jabar ευχομαι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ icon_wave.gif ) κάνουν την επιλογή να 'κλεισει' το τοπικ πιο ελκυστική. Εκει μάθαμε τον themis7 icon_wave.gif , τον magickaminia icon_wave.gif, εσένα icon_wave.gif και τόσους. Ισως θα ήταν καλύτερο να φυτοζωει, παρά το λουκετο. Μία σκεψη ειναι μονο, το ξερεις εσυ καλυτερα.



Μπορει ο Γερας (παροτι μας κερδισε δικαια στο σαλουν) να μην ειναι η Καλυτερη ομαδα που εχω δει μεχρι σημερα !

Αλλα η εξηγηση στο οτι παιζει πολυ καλα - παρα το πολυ μικρο rotation που οντως διαθετει ειναι οτι εχει

3 πολυ καλους παικτες σε διαφορετικες θεσεις ασσος - τριαρι - 4σσαρι ( παντσιος τσολακης δημητριου )

+ ενα παληκαρι στο 5 (κουνουπης) ο οποιος τη ''βρωμικη'' δουλεια την κανει παρα πολυ καλα !!

οι παραπανω παικτες + ενας δυο ακομη εκτος οτι ειναι καλοι παικτες δεν υπαρχει καποια σοβαρη αλλαγη πισω

τους - αυτο τους δινει ακομα καλυτερη ψυχολογια (μιας και ειναι διαρκως μεσα στο παρκε ) ο προπονητης τους

δεν τους βαζει να κανουν press για να μην τους κουρασει και την πιο πολυ ωρα του παιχνιδιου σε περιμενουν

πισω με μια πολυ καλα στημενη ζωνη ! σε μια τετοια κατηγορια δεν χρειαζεται κατι το πολυ καλυτερο για να διακριθεις !

Με καποιο απο αυτα τα 3 παιδια (να λειψει απο καποιο ματς ) δεν γνωριζω πως θα παρουσιαστουν ! εμας παντως

μας τιμωρησαν . . .
leonkalf
QUOTE (basketikos @ Dec 10 2012, 14:46 ) *
bball.gif Βλέπω 'αλληλεγγυη ΕΣΚΑΝΑ' και μου δινει αφορμή για να κάνω ενα σχολιο: ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ leonkalf που το τοπικ έπεσε αδοξα.
Το φορουμ κανει κοιλια, πολλά πραγματα σε αυτη την κοινωνια ακολουθουν την ίδια πορεία. Και ο διαλογος υποχωρεί, καθώς ειναι ευκολο να ειμαστε ΥΠΕΡ/ΚΑΤΑ, και το κυνηγι μαγισσών και φαντασμάτων είναι πολλές φορές εντονο. Το φορουμ αν μου επιτρέψεις πάσχει και απο το γεγονός οτι πολλοί το χρησιμοποιουν, με δολο, με στόχο, αντι να κανουν διαλλειμα απο την σκληρη εργασιακη πραγματικότητα. Σιγουρα υπάρχει και η δυσκολια του γραπτου λογου (π.χ. το aionio talento και εγω μπλέξαμε τις προάλλες για κάτι που δεν ισχυε, και καταφεραμε και το επιλύσαμε με αμοιβαιες διευκρινησεις αλλα αυτή δεν ειναι η περιπτώση πάντα.)
Αλλά ουτε αυτο, ουτε η κουραση των moderators, (Jabar ευχομαι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ icon_wave.gif ) κάνουν την επιλογή να 'κλεισει' το τοπικ πιο ελκυστική. Εκει μάθαμε τον themis7 icon_wave.gif , τον magickaminia icon_wave.gif, εσένα icon_wave.gif και τόσους. Ισως θα ήταν καλύτερο να φυτοζωει, παρά το λουκετο. Μία σκεψη ειναι μονο, το ξερεις εσυ καλυτερα.

Είναι κρίμα το ξέρω. Πιστεύω ότι το ανέλυσα αρκετά και μπορείς να καταλάβεις το γιατί. Άλλωστε ξέρεις ότι ήμουν και θα είμαι υπέρμαχος του διαλόγου και της συζήτησης.
Αλλά αυτό που αναφέρεις (και το σημειώνω με bold) + την "κλειδαρότρυπα" που αναφέρα τα λένε όλα... Δυστυχώς..

Μπορείς και εσύ και όλοι να επικοινωνείς με τα παιδιά, και να ανταλλάσετε απόψεις για τα άλλα πρωταθλήματα (όπως και προσωπική επικοινωνία). Ας αφήσουμε την εσκανα στην σκιά της.. εκεί που θέλει να ζει και η ίδια. Χωρίς φώτα δημοσιότητας..
Μπορούμε άνετα να μιλάμε για εδώ, την Γ' Εθνική, και τις παραπάνω κατηγορίες. Και για την ΕΣΚΑ.

Πιστεύω ότι έχεις καταλάβεις ότι αυτό το φυτοζωεί δεν με εκφράζει.. Θέλω όταν κάνουμε κάτι, να το κάνουμε καλά, σωστά και επιτυχημένα.
Θέλω να πιστεύω ότι έκανα ότι μπορούσα σε αυτό το κομμάτι του forum, αλλά δυστυχώς δεν ακολούθησαν οι πολλοί. Εσύ πάντως ησουν μέσα σε αυτούς που ανέφερα ότι στήριξαν.


Υ.Γ Εμένα δεν με γνώρισες μόνο από τα topics της εσκανα.. Από πριν φτάσεις εκεί "γνωριζόμασταν" εδώ, στα πιο πάνω πατώματα. wink.gif



Πέρα από τα παραπάνω, πολύ καλή και σημαντική η νίκη του Ιωνικού, γιατί κράτησε την ομάδα σε τροχιά και έκλεισε τη διαφορά με την κορυφή. Έτσι το πρωτάθλημα, το οποίο σωστό λέει ο basketikos, είναι πολύ μικρό φέτος, έχει ενδιαφέρον. Μετά τις γιορτές αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον η μάχη για τις θέσεις ανόδου.
Ήθελα πολύ να το δω το συγκεκριμένο ματς αλλά δεν ήταν δυνατό.
basketikos
bball.gif@ aionio talento: άψογη ανάλυση-1000% συμφωνος:
QUOTE(aionio talento @ Dec 10 2012, 16:34 ) *
Μπορει ο Γερας (παροτι μας κερδισε δικαια στο σαλουν) να μην ειναι η Καλυτερη ομαδα που εχω δει μεχρι σημερα !
Αλλα η εξηγηση στο οτι παιζει πολυ καλα - παρα το πολυ μικρο rotation που οντως διαθετει ειναι οτι εχει
3 πολυ καλους παικτες σε διαφορετικες θεσεις ασσος - τριαρι - 4σσαρι ( παντσιος τσολακης δημητριου )
+ ενα παληκαρι στο 5 (κουνουπης) ο οποιος τη ''βρωμικη'' δουλεια την κανει παρα πολυ καλα !!
οι παραπανω παικτες + ενας δυο ακομη εκτος οτι ειναι καλοι παικτες δεν υπαρχει καποια σοβαρη αλλαγη πισω
τους - αυτο τους δινει ακομα καλυτερη ψυχολογια (μιας και ειναι διαρκως μεσα στο παρκε ) ο προπονητης τους
δεν τους βαζει να κανουν press για να μην τους κουρασει και την πιο πολυ ωρα του παιχνιδιου σε περιμενουν
πισω με μια πολυ καλα στημενη ζωνη ! σε μια τετοια κατηγορια δεν χρειαζεται κατι το πολυ καλυτερο για να διακριθεις !
Με καποιο απο αυτα τα 3 παιδια (να λειψει απο καποιο ματς ) δεν γνωριζω πως θα παρουσιαστουν ! εμας παντως
μας τιμωρησαν . . .

Οι 3 παίζουν μια χαρά - η ζώνη βοηθά, και o τροπος που αξιουπούν το "κουνούπι τους με τον μεγάλο κορμί' ( biggrin.gif ) είναι υποδειγματικός. Βεβαια ο τελευταιος δεν ειναι για 40λεπτα και αυτο είναι καλο για τους αντιπάλους. Οσο για την παρατήρηση, αυτο σκεφτηκαμε ολοι την Κυριακή: αν λειψει ενας απο τους σωματοφύλλακες, τοτε ειναι σχεδον βέβαιο οτι δεν θα αντέξουν..

Αν τα παραπάνω την κάνουν καλύτερη ομάδα; χμ...απο μία ευκαιρία εχουν ολοι μεχρι στιγμής με τον Ιωνικο, την πήρα και κρίνω (στο ματς με την Λειβαδια δεν βλεπόμαστε εμεις, οποτε η Λειβαδια περναει χωρίς βαθμολογία). Μου μενουν Πολυκράτης και οι φιλοι μου απο την Κρήτη (γειά σου CHE αν διαβάζεις icon_wave.gif )

bball.gif @leonkalf:
εχω δίκιο, έχεις δικιο, ποιο είναι το δίκιο;;
Εχω δίκιο γιατι: Τωρα που γραφω είμαι σιγουρος οτι σε καποιο ματς Δευτέρας είσαι, και μάλλον ΕΣΚΑΝΑ, γιατι το αγαπας το μπασκετάκι..Και εγω φίλε leo, το γουστάρω το forum γιατι έκανα φίλους - και τους έκανα στα σαλόνια, οταν δεν πιστευα ποτε οτι η Ομάδα που αγάπησα θα παει και στα αλονια, (εδω και αν εχεις δικιο, στις Εθνικές κατηγορίες γνωριστήκαμε) - και με οσους τσακωθηκα είπα μια κουβέντα παραπάνω, φιλους τους εκανα (πες ρε CHE καμμια κουβέντα, μα την Ιεραπετρα και τον ΟΦΗ που κόντεψα να τσακωθώ με όλη την Κρητη..), εδω έχωσε καποια μερα ο Διαμαντόπουλος 77.gif ταπα στον Καββαδα και 'αναγκαστηκα' να του πω μπραβο γιατι ταπες σε παικτες του Ιωνικου δεν πολυγουσταρω, εδω ειπα μπραβο και σε παικτη του Ζωγράφου οταν μας κέρδισε κλπ κλπ..
Exεις δίκιο γιατί: Ολα αυτα που γράφεις ειναι απολυτα σωστα...(κυριως η κλειδαροτρυπα και το 'να κανουμε business μεσω φορουμ').
Ποιο είναι το δίκιο; You can't say you never try. Mπραβο για την προσπάθεια (εξάλλου ελπίζω εγω να μην ξαναχρειαστώ το τόπικ της ΕΣΚΑΝΑ, εκτος απο τα παιδικοεβηβικα), και "today is another day".
Ραντεβου στον Πλάτωνα icon_wave.gif





aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Dec 10 2012, 17:26 ) *
Είναι κρίμα το ξέρω. Πιστεύω ότι το ανέλυσα αρκετά και μπορείς να καταλάβεις το γιατί. Άλλωστε ξέρεις ότι ήμουν και θα είμαι υπέρμαχος του διαλόγου και της συζήτησης.
Αλλά αυτό που αναφέρεις (και το σημειώνω με bold) + την "κλειδαρότρυπα" που αναφέρα τα λένε όλα... Δυστυχώς..

Μπορείς και εσύ και όλοι να επικοινωνείς με τα παιδιά, και να ανταλλάσετε απόψεις για τα άλλα πρωταθλήματα (όπως και προσωπική επικοινωνία).δη Ας αφήσουμε την εσκανα στην σκιά της.. εκεί που θέλει να ζει και η ίδια. Χωρίς φώτα μοσιότητας..[size="4"][/size]
Μπορούμε άνετα να μιλάμε για εδώ, την Γ' Εθνική, και τις παραπάνω κατηγορίες. Και για την ΕΣΚΑ.

Πιστεύω ότι έχεις καταλάβεις ότι αυτό το φυτοζωεί δεν με εκφράζει.. Θέλω όταν κάνουμε κάτι, να το κάνουμε καλά, σωστά και επιτυχημένα.
Θέλω να πιστεύω ότι έκανα ότι μπορούσα σε αυτό το κομμάτι του forum, αλλά δυστυχώς δεν ακολούθησαν οι πολλοί. Εσύ πάντως ησουν μέσα σε αυτούς που ανέφερα ότι στήριξαν.


Υ.Γ Εμένα δεν με γνώρισες μόνο από τα topics της εσκανα.. Από πριν φτάσεις εκεί "γνωριζόμασταν" εδώ, στα πιο πάνω πατώματα. wink.gif



Πέρα από τα παραπάνω, πολύ καλή και σημαντική η νίκη του Ιωνικού, γιατί κράτησε την ομάδα σε τροχιά και έκλεισε τη διαφορά με την κορυφή. Έτσι το πρωτάθλημα, το οποίο σωστό λέει ο basketikos, είναι πολύ μικρό φέτος, έχει ενδιαφέρον. Μετά τις γιορτές αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον η μάχη για τις θέσεις ανόδου.
Ήθελα πολύ να το δω το συγκεκριμένο ματς αλλά δεν ήταν δυνατό.


ΩΠ !! Μπηχτη . . . και μετα λες για εμας !!! wink.gif tongue.gif laugh.gif cool.gif
leonkalf
QUOTE (basketikos @ Dec 10 2012, 22:08 ) *
bball.gif @leonkalf:
εχω δίκιο, έχεις δικιο, ποιο είναι το δίκιο;;
Εχω δίκιο γιατι: Τωρα που γραφω είμαι σιγουρος οτι σε καποιο ματς Δευτέρας είσαι, και μάλλον ΕΣΚΑΝΑ, γιατι το αγαπας το μπασκετάκι..Και εγω φίλε leo, το γουστάρω το forum γιατι έκανα φίλους - και τους έκανα στα σαλόνια, οταν δεν πιστευα ποτε οτι η Ομάδα που αγάπησα θα παει και στα αλονια, (εδω και αν εχεις δικιο, στις Εθνικές κατηγορίες γνωριστήκαμε) - και με οσους τσακωθηκα είπα μια κουβέντα παραπάνω, φιλους τους εκανα (πες ρε CHE καμμια κουβέντα, μα την Ιεραπετρα και τον ΟΦΗ που κόντεψα να τσακωθώ με όλη την Κρητη..), εδω έχωσε καποια μερα ο Διαμαντόπουλος 77.gif ταπα στον Καββαδα και 'αναγκαστηκα' να του πω μπραβο γιατι ταπες σε παικτες του Ιωνικου δεν πολυγουσταρω, εδω ειπα μπραβο και σε παικτη του Ζωγράφου οταν μας κέρδισε κλπ κλπ..
Exεις δίκιο γιατί: Ολα αυτα που γράφεις ειναι απολυτα σωστα...(κυριως η κλειδαροτρυπα και το 'να κανουμε business μεσω φορουμ').
Ποιο είναι το δίκιο; You can't say you never try. Mπραβο για την προσπάθεια (εξάλλου ελπίζω εγω να μην ξαναχρειαστώ το τόπικ της ΕΣΚΑΝΑ, εκτος απο τα παιδικοεβηβικα), και "today is another day".
Ραντεβου στον Πλάτωνα icon_wave.gif

Καλημέρα.

Το αγαπάω, καλά τα λες. Μακάρι ΟΛΟΙ (ή τουλάχιστον η μεγάλη πλειοψηφία όσων συμμετέχουν στο forum είτε ενεργά είτε με μάτι) να είχαν το δικό σου σκεπτικό.. Καρασυμφωνώ σε όσα περιγράφεις, είναι άλλωστε και δικά μου βιώματα παρόμοια πράγματα. Εύχομαι να συνεχίσουμε (όσοι πιστεύουμε σε αυτό) να ζούμε τέτοιες στιγμές! wink.gif

Έπεσες έξω όμως στην πρόβλεψη.. Σε γήπεδο ήμουν και χθες το βράδυ όχι όμως σε παιχνίδι εσκανα (φέτος έχω δει μόνο ένα δεκάλεπτο (το 4ο) από παιχνίδι του Άρη Ν. πρώτη αγωνιστική στον Πλάτωνα).


Για τα παιδικοεφηβικά υπάρχει ξεχωριστό υποφορουμ.
Αν το χρειαστείς για αυτά τα τμήματα, μπορείς εσύ και όποιος άλλος να το χρησιμοποιήσει. Δεν είναι μέσα στο υποφορουμ εσκανα. Το κάναμε εδώ και κάποιους μήνες ξεχωριστό για όλες τις ενώσεις.

Ραντεβού στον Πλάτωνα, για περαιτέρω. Ας μην συνεχίσουμε το off topic.
Thanks! icon_wave.gif



QUOTE (aionio talento @ Dec 11 2012, 01:23 ) *
ΩΠ !! Μπηχτη . . . και μετα λες για εμας !!! wink.gif tongue.gif laugh.gif cool.gif

smile.gif
Τα έχω πει πολύ καιρό... απλά τώρα το επανέλαβα. Είναι γνωστές οι θέσεις μου και οι απόψεις μου, τις οποίες έχω καταθέσει (μαζί με γεγονότα που βίωσα) επώνυμα.
Άλλωστε μια διαπίστωση έκανα.. αφού τους ενοχλούν τους ανθρώπους οι αλήθειες και το ΦΩΣ! Δεν είπα κάτι κακό.. cool.gif
CHE
QUOTE(basketikos @ Dec 10 2012, 22:08 ) *
bball.gif@ aionio talento: άψογη ανάλυση-1000% συμφωνος:

Οι 3 παίζουν μια χαρά - η ζώνη βοηθά, και o τροπος που αξιουπούν το "κουνούπι τους με τον μεγάλο κορμί' ( biggrin.gif ) είναι υποδειγματικός. Βεβαια ο τελευταιος δεν ειναι για 40λεπτα και αυτο είναι καλο για τους αντιπάλους. Οσο για την παρατήρηση, αυτο σκεφτηκαμε ολοι την Κυριακή: αν λειψει ενας απο τους σωματοφύλλακες, τοτε ειναι σχεδον βέβαιο οτι δεν θα αντέξουν..

Αν τα παραπάνω την κάνουν καλύτερη ομάδα; χμ...απο μία ευκαιρία εχουν ολοι μεχρι στιγμής με τον Ιωνικο, την πήρα και κρίνω (στο ματς με την Λειβαδια δεν βλεπόμαστε εμεις, οποτε η Λειβαδια περναει χωρίς βαθμολογία). Μου μενουν Πολυκράτης και οι φιλοι μου απο την Κρήτη (γειά σου CHE αν διαβάζεις icon_wave.gif )

bball.gif @leonkalf:
εχω δίκιο, έχεις δικιο, ποιο είναι το δίκιο;;
Εχω δίκιο γιατι: Τωρα που γραφω είμαι σιγουρος οτι σε καποιο ματς Δευτέρας είσαι, και μάλλον ΕΣΚΑΝΑ, γιατι το αγαπας το μπασκετάκι..Και εγω φίλε leo, το γουστάρω το forum γιατι έκανα φίλους - και τους έκανα στα σαλόνια, οταν δεν πιστευα ποτε οτι η Ομάδα που αγάπησα θα παει και στα αλονια, (εδω και αν εχεις δικιο, στις Εθνικές κατηγορίες γνωριστήκαμε) - και με οσους τσακωθηκα είπα μια κουβέντα παραπάνω, φιλους τους εκανα (πες ρε CHE καμμια κουβέντα, μα την Ιεραπετρα και τον ΟΦΗ που κόντεψα να τσακωθώ με όλη την Κρητη..), εδω έχωσε καποια μερα ο Διαμαντόπουλος 77.gif ταπα στον Καββαδα και 'αναγκαστηκα' να του πω μπραβο γιατι ταπες σε παικτες του Ιωνικου δεν πολυγουσταρω, εδω ειπα μπραβο και σε παικτη του Ζωγράφου οταν μας κέρδισε κλπ κλπ..
Exεις δίκιο γιατί: Ολα αυτα που γράφεις ειναι απολυτα σωστα...(κυριως η κλειδαροτρυπα και το 'να κανουμε business μεσω φορουμ').
Ποιο είναι το δίκιο; You can't say you never try. Mπραβο για την προσπάθεια (εξάλλου ελπίζω εγω να μην ξαναχρειαστώ το τόπικ της ΕΣΚΑΝΑ, εκτος απο τα παιδικοεβηβικα), και "today is another day".
Ραντεβου στον Πλάτωνα icon_wave.gif

Φίλε μου, σου είχα απαντήσει στο τοπικ της ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, αλλά μάλλον δε το είδες...


QUOTE(basketikos @ Jul 8 2012, 11:22 ) *
To μπάσκετ είναι ισχυερότερο απο την πολιτική: Ο CHE επέστρεψε (στο τοπικ της Γ Εθνικής) 4th of July 77.gif 77.gif 77.gif

CHE χαίρομαι ειλικρινά που θα τα ξαναλέμε. Θα έχει ' αλατοπίπερο' η (μιζερη λόγω κακής οργάνωσης απο την διοργανώτρια) αθλητική χρονιά μας.

Χαίρομαι επίσης που επιστρέφουμε στα Εθνικά σαλόνια και οι 2 Ομάδες. Ειμαι σιγουρος οτι τα 'παθηματα' μας έγιναν 'μαθηματα' και αυτή την φορα θα το φχαριστηθούμε και οι 2 περισσότερο απο ποτε.

Καλό καλοκαίρι προς το παρόν - Να 'σαι καλα icon_wave.gif icon_wave.gif

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Δεν ξέρω , βέβαια, αν καταφέρω να έρθω ΑΘΗΝΑ στο μεταξύ μας παιχνίδι, γιατί είναι πλέον δύσκολο να φεύγω από ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ λόγω δουλειάς, αλλά μέχρι τότε βλέπουμε.
Ανέβηκα αναγκαστικά με ΜΙΛΩΝΑ , γιατί είχαμε στην αποστολή επτά παιδοέφηβους (δε μπορούσαν οι περισσότεροι από τους ενήλικους παίκτες μας να έρθουν) και έπρεπε να τους συνοδέψω. "Παλιά μου τέχνη, κόσκινο"...που λέει και η παροιμία.

άρα δεν ήμουν 100% σιωπηλός.... smile.gif
basketikos
QUOTE(CHE @ Dec 11 2012, 18:56 ) *
Φίλε μου, σου είχα απαντήσει στο τοπικ της ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, αλλά μάλλον δε το είδες...


QUOTE(basketikos @ Jul 8 2012, 11:22 ) *
To μπάσκετ είναι ισχυερότερο απο την πολιτική: Ο CHE επέστρεψε (στο τοπικ της Γ Εθνικής) 4th of July 77.gif 77.gif 77.gif

CHE χαίρομαι ειλικρινά που θα τα ξαναλέμε. Θα έχει ' αλατοπίπερο' η (μιζερη λόγω κακής οργάνωσης απο την διοργανώτρια) αθλητική χρονιά μας.

Χαίρομαι επίσης που επιστρέφουμε στα Εθνικά σαλόνια και οι 2 Ομάδες. Ειμαι σιγουρος οτι τα 'παθηματα' μας έγιναν 'μαθηματα' και αυτή την φορα θα το φχαριστηθούμε και οι 2 περισσότερο απο ποτε.

Καλό καλοκαίρι προς το παρόν - Να 'σαι καλα icon_wave.gif icon_wave.gif

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Δεν ξέρω , βέβαια, αν καταφέρω να έρθω ΑΘΗΝΑ στο μεταξύ μας παιχνίδι, γιατί είναι πλέον δύσκολο να φεύγω από ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ λόγω δουλειάς, αλλά μέχρι τότε βλέπουμε.
Ανέβηκα αναγκαστικά με ΜΙΛΩΝΑ , γιατί είχαμε στην αποστολή επτά παιδοέφηβους (δε μπορούσαν οι περισσότεροι από τους ενήλικους παίκτες μας να έρθουν) και έπρεπε να τους συνοδέψω. "Παλιά μου τέχνη, κόσκινο"...που λέει και η παροιμία.

άρα δεν ήμουν 100% σιωπηλός.... smile.gif


CHE is back (το είπα ήδη: τo μπάσκετ είναι ισχυερότερο απο την πολιτική smile.gif.
Φρόντισε τις τσικουδιές τον Απρίλη - αν δεν σε δω νωριτερα. (το να εχεις δουλειες αυτη την εποχή ακουγεται φανταστικό !!!)

Επίσης όπως θα διαβάσεις κάνουμε βήματα μπροστα:

bball.gif Ενα ακόμα βήμα μπροστα του Συλλόγου μας οπως φαίνεται απο την ανακοίνωση του Παπάδου Γέρας (προσπαθούμε, θα πάμε καλύτερα):

-----
"Θα ανταποδώσουμε τη φιλοξενία"
Τρίτη, 11 Δεκέμβριος 2012 16:44 | Αλέξανδρος Τρίγκας

Απολύτως ικανοποιημένοι από την φιλοξενία και τη συμπεριφορά των ανθρώπων του Ιωνικού Νικαίας έμειναν παίκτες και τεχνικό επιτελείο του Παπάδου Γέρας στο πρόσφατο ντέρμπι των δύο ομάδων. Τα μέλη της αποστολής των νεοφώτιστων εξέδωσαν ευχαριστήρια ανακοίνωση για την φιλοξενία που τους παρείχαν οι "μπλε", ενώ δεσμεύτηκαν να ανταποδώσουν στο παιχνίδι του δεύτερου γύρου, που θα διεξαχθεί στη Μυτιλήνη.

Αναλυτικά:

"Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την ομάδα του Ιωνικού Νικαίας καθώς και όλα τα στελέχη τους παίκτες, τεχνική ηγεσία και το προσωπικό του γηπέδου για την άψογη φιλοξενία που είχε η ομάδα μας. Δεσμευόμαστε πως θα ανταποδώσουμε την φιλοξενία στο παιχνίδι του β' γύρου.

Τέλος, ευχαριστούμε τους διαιτητές του αγώνα κ.κ. Δημόπουλο - Λιότσο για τη πολύ καλή διαιτησία τους η οποία συνείσφερε στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα. Ευχόμαστε να συναντάμε τέτοιες συμπεριφορές και συνθήκες και στους υπόλοιπους αγώνες μας.

Με εκτίμηση το ΔΣ, οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο του Παπάδου Γέρας".
----------------



magickaminia
Να που τελικα ο Εθνικος εμαθε να κερδιζει ενα ματς εκτος εδρας ακομα και αν δεν ειναι στη καλυτερη του μερα. Η επικρατηση του στη Καλαματα στη παραταση φανερωνει οτι οι παικτες ειχαν παθος και θεληση για τη νικη. Το αποτελεσμα αυτο τους κραταει στο κολπο της ανοδου. Ο Ιωνικος ειχε ρεπο απ οτι ειδα. Μεστενοχωρησε η ηττα του Μιλωνα στη παραταση γιατι σιγα σιγα μενει πισω στη βαθμολογια και πρεπει να αλλαξουν πολλα για να σωσει τη παρτιδα. Θα ευχηθω παντως καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ και καλες γιορτες για ολους με υγεια . smile.gif
basketikos
bball.gif Xρόνια Πολλά, Υγεία, Ευτυχία και οτι καλύτερο σε ολους!!!

bball.gif Για όσους έχουν την ήλικία, ή θέλουν να φέρουν τα παιδιά τους να γιορτάσουν με μπάσκετ:
-----
3on3 Aκαδημιών Ιωνικού

Πλάτωνας, Σάββατο & Κυριακή (29-30 Δεκεμβρίου) 10.00-14.00 Ελεύθερη Συμμετοχή

Οι Ακαδημίες του Τμήματος μπάσκετ του Α.Ο. Ιωνικού Νικαίας ετοιμάζονται να υποδεχθούν το νέο χρόνο διοργανώνοντας τουρνουά μπάσκετ 3οn3 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Πλάτωνα, την έδρα της Ομάδας μας, το ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ και την ΚΥΡΙΑΚΗ 30 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 10.00-14.00.

Το τουρνουά είναι ανοικτό για όσους νέους και παιδιά θέλουν να ζήσουν την εμπειρία μαζί με τους αθλητές του Συλλόγου μας, σε ένα γιορτινό χαρούμενο μπασκετικό Σαββατοκύριακο.

Στους αγώνες μπορούν να συμμετάσχουν όσα παιδιά επιθυμούν (ανεξαρτήτως αν ανήκουν σε αθλητικούς συλλόγους ή όχι), σχηματίζοντας ομάδες και δηλώνοντας συμμετοχή σε μια από τις τρεις κατηγορίες:
- ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α: Γεννηθέντες 1997-1998
- ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β: Γεννηθέντες 1999-2001
- ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ: Γεννηθέντες 2002-2004

Δηλώσεις συμμετοχής (έως Σάββατο 29 Δεκέμβρίου, 10.00):
Γραφεία Τμήματος Μπάσκετ Ιωνικού Νικαίας
Γυμναστήριο Πλάτωνα,
Πέμπτη & Παρασκευή 15.00-19.00, Σάββατο 09.00-10.00.
Τπεύθυνος Ακαδημιών Αντώνης Χατζηκυριάκος
PetranG3
http://ionikosbc.gr/index.php/news/akadimi...ionikoy-nikaias

Απολογισμός: 1ο Τουρνουά 3on3 Ακαδημιών Ιωνικού Νικαίας

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το διήμερο τουρνουά 3on3 του Ιωνικού Νικαίας που διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο του Πλάτωνα (29-30/12) με τη συμμετοχή 100 και πλέον αθλητών όπως επίσης και με τη συνεχή παρουσία θεατών - γονιών των αθλητών και φίλων του συλλόγου.

To τουρνουά - μια γιορτή του μπάσκετ που διοργάνωσαν οι ακαδημίες του Ιωνικού με την ευγενική χορηγία της FORTHNET Nικαίας- έδωσε την ευκαιρία σε όσους συμμετείχαν να παίξουν μπάσκετ και να γιορτάσουν σε ένα εορταστικό και χαρούμενο κλίμα.

Οι συμμετέχοντες έχοντας σχηματίσει τις ομάδες τους, χωρίστηκαν σε 3 ηλικιακές κατηγορίες (γεννηθέντες 1997-8, 1999-2001,
2002 και άνω). Στο τουρνουά συμμετείχαν και ομάδες από τα τμήματα υποδομής του γυναικείου τμήματος του συλλόγου - τμήμαα κορασίδων και παγκορασίδων. Εκτός από το 3on3 αυτό καθεαυτό υπήρξε και το διαγωνιστικό κομμάτι στις ελεύθερες βολές. Εκεί, πλην των αθλητών, σε δικό τους διαγωνισμό έλαβαν μέρος και οι....γονείς των αθλητών (όσοι
επιθυμούσαν), όπου έβαλαν τις φόρμες τους και διαγωνίστηκαν κι εκείνοι, δίνοντας με το δικό τους τρόπο μιαν άλλη νότα σ' αυτήν τη «γιορτή του μπάσκετ».

Το τμήμα μπάσκετ του Ιωνικού Νικαίας θα ήθελε να ευχαριστήσει ιδιαίτερα τον ΠΣΑΚ ο οποίος χορήγησε τα μπλουζάκια των συμμετεχόντων αθλητών, τον ΕΣΑΚΕ ο οποίος χορήγησε τις μπάλες με τις οποίες διεξήχθη το τουρνουά και φυσικά τον επίσημο χορηγό των ακαδημιών FORTHNET για τη μέχρι τώρα αδιάλειπτη και σημαντική αρωγή της τόσο για την πραγματοποίηση του 3on3 Ακαδημιών Ιωνικού όσο και για την περαιτέρω συμβολή στην ανάπτυξη των ακαδημιών του Ιωνικού αλλά και του μπάσκετ γενικότερα.

Παράλληλα, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στη γιορτή που οργανώθηκε από τις ακαδημίες του Ιωνικού, όλους τους προπονητές των ακαδημιών που παρευρέθηκαν και συνέβαλαν σημαντικά στην περαίωση αυτού του τουρνουά, όπως επίσης και την ομάδα «εθελοντών» του συλλόγου που παρευρέθηκε και είτε κάλυψε φωτογραφικά είτε βοήθησε περισσότερο στην οργάνωση του γεγονότος.

Για τη νέα χρονιά, ως Ιωνικός Νικαίας, θα συνεχίσουμε με τον ίδιο ζήλο στην προσπάθεια για την διάδοση του μπάσκετ. Ήδη βρισκοόμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε την προετοιμασία του 2ου τουρνουά Ιωνικού Νικαίας που θα πραγματοποιηθεί τον Μάιο ενω φιλοδοξούμε, παράλληλα να πραγματοποιήσουμε στη Νίκαια ένα ανοικτό 3on3 για όλες τις ηλικίες αθλητών

Ευχόμαστε σε όλον τον κόσμο Καλή Χρονιά και Ευτυχισμένο το 2013 !!!
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/174893.html
Εντελως απο το πουθενα παραιτηση του Ζωντου απο τον παγκο του Πολις με την ομαδα στην 1η θεση??????
gspara
Καλαμπακος στον παγκο του Πολις.
gspara
Aποχωρει η Ιεραπετρα απο το πρωταθλημα
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gspara @ Jan 15 2013, 14:47 ) *
Καλαμπακος στον παγκο του Πολις.

Ο Σύλλογος είναι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει την παραμονή του προπονητή ΣΙΜΟΥ Γεωργίου παρά την αρχική του παραίτηση, η οποία ουδέποτε έγινε αποδεκτή με ομόφωνη του Δ.Σ. του σωματείου ,αναγνωρίζοντας την τεράστια συμβολή στην μέχρι τώρα πορεία αυτού.Αφού δόθηκαν οι κατάλληλες εγγυήσεις για την ποιότητα του έργου του ,θα συνεχίσει να κοσμεί τον σύλλογο με την παρουσία του, βοηθώντας το δύσκολο έργο του κ. Καλαμπάκου.Το αυτό ισχύει και για τον δασκαλό μας Αρσένο Απόστολο και Λούντζη Παναγιώτη που συνεχίζουν κανονικά στα πόστα τους.

QUOTE(gspara @ Jan 14 2013, 14:44 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/174893.html
Εντελως απο το πουθενα παραιτηση του Ζωντου απο τον παγκο του Πολις με την ομαδα στην 1η θεση??????

ithele na fugei gia eksoagonistikous kai kathara prosopikous logous.an to psakseis tha matheis.de exoun na kanoun me tin omada.kai emeis stenaxorethikame dustixos
basketikos
bball.gif Aπο την νίκη στην Σάμο: Με αποφασιστικότητα, νίκη στην Σάμο: Πολυκράτης-Ιωνικός 73-83

bball.gif Συνέντευξη του Μάκη Θυμνιού στο site της Ομάδας μας: Μάκης Θυμνιός: «Η συνέχεια του Πρωταθλήματος είναι δύσκολη»


PetranG3
Ζωντος στον Πολυκρατη! http://basketblog.gr/index.php?option=com_...i&Itemid=16
ANTONIO DAVIS
Τη πλακίτσα που ήθελε να κάνει φέτος η Ιεράπετρα , η οποία δεν άντεξε ούτε ένα γύρο 10 αγωνιστικών, κάποιες ομάδες τη πληρώσανε αρκετές χιλιάδες ευρώ και κάποιες τυχερές δεν θα τη πληρώσουν καθόλου αφού θα το πάρουν 20-0 και χωρίς να δώσουν φράγκο.Αν εκεί στην ΕΟΚ πιστεύουν οτι σε περίοδο οικονομικής εξαθλίωση των σωματείων η κάθε "μπανανί" μπορέι να δηλώνει συμμετοχή στο πρώτάθλημα ταλαιπωρόντα και αφυδατώνοντας οικονομικά άλλες ομάδες τότε τι ναπώ...

ΥΓ. Ζήτω το αγνό επαρχιώτικο μπάσκετ..
margiou3
Νομιζω οτι η Ιεραπετρα εχει πραγματικα μπασκετικους ανθρωπους και αυτα που λες δεν ειναι σωστα.

Οταν ξεκινησες τον προγραμματισμο σου για την χρονια ήξερες οτι θα πας στην Ιεραπετρα και εκανες το κουμαντο σου.
Τωρα το προβλημα σου ποιο ειναι, που καποιες ομαδες την γλυτωσαν απο το πουθενα?

Σε τετοιες εποχες μπορει να υπολογιζεις σε χορηγιες και βοηθειες που μπορουν να ακυρωθουν.
Οτι μπορεσαν εκαναν οι ανθρωποι.

Οχι ομως "πλακιτσα"...
gspara
QUOTE (PetranG3 @ Jan 17 2013, 00:34 ) *
Ζωντος στον Πολυκρατη! http://basketblog.gr/index.php?option=com_...i&Itemid=16

Γρηγορα ελυσε τα προσωπικα του προβληματα ο κοουτς smiley.gif
magickaminia
Ο Ιωνικος με το διπλο στη Σαμο μπηκε για τα καλα στη διεκδικηση της ανοδου. Μεγαλη νικη κοντρα σε δυσκολο αντιπαλο. Ο Εθνικος απ την αλλη εχει την ευκαιρια να κανει το ιδιο αν νικησει τη Νικη Αμαρουσιου,οχι βεβαια οτι χαθηκε ο κοσμος αν χασει. Αν περασει ομως απο κει σε συνδυασμο με το προγραμμα που εχει οι πιθανοτητες του να κοντραρει τον Πολις μεχρι τελους και να δωσει ενδιαφερον στο πρωταθλημα ειναι μεγαλες. blove.gif
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gspara @ Jan 18 2013, 10:58 ) *
Γρηγορα ελυσε τα προσωπικα του προβληματα ο κοουτς smiley.gif

den exeis adiko aderfe...kai meis to idio aporisame.ola gia ta leuta
magickaminia
Παιδια ο Εθνικος περασε απο το Μαρουσι. Σιγα σιγα η ομαδα χτιζει χαρακτηρα και αν καταφερει και σταθεροποιηθει θα ειναι σιγουρα στη πρωτη 2αδα. Μπραβο στα παιδια και στο τεχνικο τημ. Τελος μπραβο και στα παιδια της Πεντελης που εκαναν μεγαλο διπλο στη Γερα. Δειχνουν οτι τους αδικει η βαθμολογικη τους θεση και εχουν ενα ολοκληρο γυρο για να κερδισουν την παραμονη τους . Πιστευω οτι το ματς Ιωνικος - Πεντελη θα ειναι πολυ δυνατο. Δυστυχως ο Μιλωνας δεν βλεπω να τα καταφερνει απο πλευρας ΕΣΚΑΝΑ. Οσον αφορα τον ΠΟΛΙΣ δειχνει οτι θα το παλεψει μεχρι τελους. Ευχομαι τα καλυτερα για τις ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ στη Γ Εθνικη και να πετυχουν τους στοχους τους. blove.gif
Mindtrip
QUOTE(magickaminia @ Jan 21 2013, 17:26 ) *
Παιδια ο Εθνικος περασε απο το Μαρουσι. Σιγα σιγα η ομαδα χτιζει χαρακτηρα και αν καταφερει και σταθεροποιηθει θα ειναι σιγουρα στη πρωτη 2αδα. Μπραβο στα παιδια και στο τεχνικο τημ. Τελος μπραβο και στα παιδια της Πεντελης που εκαναν μεγαλο διπλο στη Γερα. Δειχνουν οτι τους αδικει η βαθμολογικη τους θεση και εχουν ενα ολοκληρο γυρο για να κερδισουν την παραμονη τους . Πιστευω οτι το ματς Ιωνικος - Πεντελη θα ειναι πολυ δυνατο. Δυστυχως ο Μιλωνας δεν βλεπω να τα καταφερνει απο πλευρας ΕΣΚΑΝΑ. Οσον αφορα τον ΠΟΛΙΣ δειχνει οτι θα το παλεψει μεχρι τελους. Ευχομαι τα καλυτερα για τις ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ στη Γ Εθνικη και να πετυχουν τους στοχους τους. blove.gif


Αγαπητε φιλε να σε ενημερωσω για τα 2 ματς λιγο πιο διεξοδικα...

1 Νικη - Εθνικος 20 βολες για τους γηπεδουχους , 45 για τους φιλοξενουμενους..
2 Παπαδος - Πεντελη ... αρκει να δεις το βιντεο που ανηρτησε η ομαδα του παπαδου.. και θα καταλαβεις...

καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες ...
basketikos
bball.gif Στο basketblog εχει το βιντεο του Παπάδος - Πεντέλη:

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=16

Θα ειχε ενδιαφερον καμμια γνώμη, γιατι να είμαι ειλικρινής, σκεφτομαι οτι δεν ειναι και διαιτησια για τοσο θορυβο. Μπορει να κάνω λάθος, αλλά να σκεφτεσαι την 'αποχωρηση' απο το πρωταθλημα;;;; ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

bball.gif Η Ομάδα μου πάει στο πιο δυσκολο παιχνιδι: Εντος, με ανεβασμενη Πεντέλη (κάποια στιγμή είχαμε και μια συζητηση εδω με φιλο απο Παπάγου μεριά και εγραφα ποσο καλη ομάδα είναι στην πραγματικότητα). Δυσκολο ματς, αλλά θα πάμε στοχευμένα, για το πρώτο απο τα 10 βηματα που έχουμε μπροστά μας, με αρκετο κόσμο μαζί μας.
jhantzop
QUOTE(basketikos @ Jan 25 2013, 17:49 ) *
bball.gif Στο basketblog εχει το βιντεο του Παπάδος - Πεντέλη:

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=16

Θα ειχε ενδιαφερον καμμια γνώμη, γιατι να είμαι ειλικρινής, σκεφτομαι οτι δεν ειναι και διαιτησια για τοσο θορυβο. Μπορει να κάνω λάθος, αλλά να σκεφτεσαι την 'αποχωρηση' απο το πρωταθλημα;;;; ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.


Κρίμα πάντως να θέλεις πέντε ώρες να φτιάξεις αυτό το βίντεο και να μην αποχωρείς από το πρωτάθλημα...


DORIAN
QUOTE(Mindtrip @ Jan 25 2013, 15:45 ) *
Αγαπητε φιλε να σε ενημερωσω για τα 2 ματς λιγο πιο διεξοδικα...

1 Νικη - Εθνικος 20 βολες για τους γηπεδουχους , 45 για τους φιλοξενουμενους..
2 Παπαδος - Πεντελη ... αρκει να δεις το βιντεο που ανηρτησε η ομαδα του παπαδου.. και θα καταλαβεις...

καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες .

εγω παντως που το ειδα ολοκληρο δεν διαπιστωσα τιποτε απ΄οσα υπαινισεσαι αλλα μαλλον το αντιθετο.
basketikos
QUOTE(DORIAN @ Jan 26 2013, 17:32 ) *
εγω παντως που το ειδα ολοκληρο δεν διαπιστωσα τιποτε απ΄οσα υπαινισεσαι αλλα μαλλον το αντιθετο.


bball.gif Συμφωνώ με τον Dorian (και δεν το λέω επειδη η Ομάδα μου είναι σε ανταγωνισμο με Μυτιλήνη). Νομίζω οτι συνεχιζουμε να κάνουμε 'πολυ κακο για το σημερα' για 'να εχουμε καβα για αυριο'. Ετσι ομως παιδια, δεν παει κανεις μπροστα...
Μαλιστα μου εκανε εντυπωση που το συνεχισαν, και στο bαsketblog δηλωσαν οτι υπαρχει 'δακτυλος τρίτων)...
Εγω λέω να παιξουμε μπασκετ καλυτερα.

bball.gif Ποιοτικό ματς χθες στην Νικαια, περασαμε 25 δυσκολα λεπτα - με ποιοτικο μπακσετ και απο τους 2 όμως - οταν ομως εσφιξε η αμυνα μας, η Πεντέλη έμεινε απο δυναμεις.. Το σκορ απο 43-45, εληξε 77-59. Μεγαλο πράγμα να εχει 9 παικτες για 5αδα. Περισσότερα για το ματς : http://ionikosbc.gr/index.php/news/andriki-omada/68-77-59

Ο Ομιλος θα γίνει 'κολαση' την αλλη Κυριακή, οποιος απο τις ομάδες κερδισει θα πλησιασει τους στοχους της:
Η επόμενη αγωνιστική (13η, 03/02):
Κορωπί - Λιβαδειά,
Μίλωνας - Παπάδος Γέρας,
Εργοτέλης - Ιωνικός Νικαίας,
Πεντέλη - Πολυκράτης.
και το αδιαφορο: Παπάγου - Παναγίτσα,

ΥΓ. Σε μια ωραια εκδηλωση εχθες το πρωι ο Ιωνικός τίμησε τον Λάκη Αναστασιαδη - προπονητη στις 2 εξοδους της Ομάδας στην Ευρωπη
magickaminia
Παλι αν και δυσκολα ο Εθνικος καταφερε να παρει το ροζ φυλλο στην Ερμιονη. Ευνοηθηκε και απ την ηττα του Γαλατσιου εντος απο τη Ζακυνθο , οποτε αν παρει το ματς τη Κυριακη στο Σαλπεα με το Γαλατσι και τη πενιχρη διαφορα των 2 ποντων του α γυρου που ειχε χασει ο δρομος για τη δυαδα ανοιγει ακομα πιο ξεκαθαρα. Κατ ουσια το αμεσως πιο δυσκολο ματς θα ειναι στην εδρα της Ζακυνθου που δειχνει πολυ αξιομαχο συνολο. Στον αλλο ομιλο η Λιβαδεια εχει προβαδισμα προσωρινα αλλα παραπανω απο 3 ομαδες με κυριο εκφραστη τον Ιωνικο θα διεκδικησουν τις οποιες πιθανοτητες τους μεχρι τελους. Απο δω και μετα καθε νικη ειναι χρυσαφι. Μπραβο στον Ιωνικο που τιμησε το μεγαλο δασκαλο Αναστασιαδη που ηταν απο τους μεγαλυτερους εργατες του Ελληνικου μπασκετ και μεσω της προπονητικης του καριερας και μεσα απο την θεση του καθηγητη στα ΤΕΦΑΑ και με το συγγραφικο του εργο. blove.gif
PetranG3
http://ionikosbc.gr/index.php/news/akadimi...-01-28-19-02-33


Ιδιαίτερες στιγμές στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτα του Τμήματος Μπάσκετ


Με ιδιαίτερο χρώμα πραγματοποιήθηκε η φετεινή τελετή της πρωτοχρονιάτικη πίτας του Τμήματος μπάσκετ του Ιωνικού Νικαίας,

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης ο Ιωνκός Νικαίας τίμησε εναν δάσκαλο του μπάσκετ, τον κ. Λάκη Αναστασιάδη. Οπως ανέφεραν οι άνθρωποι του Συλλόγου: «Η βράβευση κ. Λ. Αναστασιάδη δεν έχει τυπικό έχει ουσιαστικό περιεχόμενο. Η εύκολη σκέψη, ότι στο πρόσωπο του τιμούμε τον προπονητή της Ανδρικής μας Ομάδας στην Α Εθνική με πολλές επιτυχίες, και τον άνθρωπο με τον οποίο ο Ιωνικός πραγματοποίησε 2 εξόδους στην Ευρώπη. Είναι όμως κάτι πολύ περισσότερο και σημαντικότερο. Ο Λ. Αναστασιαδης υπήρξε προπονητής μπάσκετ, αλλά και εξαίρετος επιστήμονας και Πανεπιστημιακός δάσκαλος. Καθηγητής της γυμναστικής ακαδημίας, μοιράστηκε με τους νέους τις γνώσεις του και την εμπειρία του συμβάλλοντας στην ανάπτυξη του μπάσκετ, στην εκπαίδευση των νέων ανθρώπων με όλους να μιλούν με τα καλύτερα λόγια για την προσφορά του και την προσωπικότητα του. Σήμερα τιμούμε μια σπουδαία προσωπικότητα που συνδύασε τον αθλητισμό, με την επιστήμη, με ήθος, συνέπεια και αποτελεσματικότητα».

Τιμώμενο πρόσωπο στην καθιερωμένη τελετη ήταν και ένας ανθρωπος του αθλητισμού, που βρίσκονται, χωρις ιδιαίτερη δημοσιότητα, κοντά στην προσπάθεια που καταβάλει την τελευταία τριετία ο Ιωνικός Νικαίας να επιστρέψει στις ηψηλότερες κατηγοριες του μπάσκετ, ο κ. Γιώργος Σπανός, Πρόεδρος της ΕΤΕΚΑ.

Βραβεύθηκαν επίσης ο πλοιοκτήτης επιχειρηματίας Αντώνης Αντωνίου, χορηγός της φετεινής εμφανισης της ανδρικής ομάδας του Συλλόγου (Marathon Pack), και ο Χρυσος Χορηγός των ακαδημιών
του Ιωνικου Forthnet Nικαίας), και o χορηγός της εκδήλωσης Γιάννης Τόλης (Ζαχαροπλαστεία Τόλης).


Κατα την διάρκεια της εκδήλωσης την τιμητική τους είχαν οι χορηγοι της φετεινής προσπάθειας του Συλλόγου, ενω η εκδηλωση ολοκληρωθηκε με την απονομή στους νικητές του Χριστουγεννιάτικου τουρνουά 3on3 των Ακαδημιών Ιωνικού, και την τιμητική διάκριση στου αθλητές του Συλλόγου που εισήχθησαν στα ΑΕΙ & ΤΕΙ.


Οι άνθρωποι του συλλόγου παρέδωσαν τα βραβεία, παρουσία δεκάδων φίλων της ομάδας, γονέων, και αθλητών των ακαδημιών εν ενεργεία παικτών, παλαιμάχων, εκπροσώπων του ΣΕΠΚ και του ΠΣΑΚ, εκπροσώπων ολων των Τμημάτων του Ιωνικού Νικαίας, των οργανωμένων φιλάθλων της Ομάδας (Σύνδεσμοι Rangers), των αντιδημάρχων Νικαιας-Ρέντη κκ. Α. Τούντα και Σπ. Νικολάκη, των πρώην δημάρχων Νικαίας κκ. Στ. Μπενετάτου και Στ. Λογοθέτη, και στελεχών της τοπικής αυτοδιοίκησης.
ANTONIO DAVIS
Μπράβο στους παίχτες του Παπάγου που διεκδίκησαν στα ίσια το χτεσινό ντέρμπι στη ΛΙβαδειά...
Είναι κρίμα σε μια πόλη 40 χιλιάδων κατοίκων με την ομάδα τους να πρωταγωνιστεί, να μαζέυονται στο γήπεδο 150 άτομα εκ των οποίων οι 50 να βρίζουν(και να απειλούν)με "σπασμένα" ελληνικά...΄Μόνο Φλαμουρτάρι που δε φώναζαν...
Ας είναι.Εχει η Λιβαδεά άλλες τρείς καθόδους στο Λεκανοπέδιο.
Achtung!
PetranG3
Δυσκολο φιλε...Γιατι οταν κατεβαινει στο λεκανοπεδιο, δεν κατεβαινει μονη της...Προσεχει για να εχει...Με κανονικα παντως ελληνικα...
Νομιζω καταλαβαινεις...οποτε...

Αγωνιστικα παντως, ειναι παρα πολυ καλη ομαδα και δικαια μεχρι τωρα βρισκεται 1η...Ισως κι εμεις αν δεν ειχαμε χασει ετσι οπως χασαμε απο Μιλωνα (πρωτιστως) και Κορωπι, να μιλουσαμε με αλλους ορους...Αλλα με τα αν, δεν βγαινει κατι...Οψομεθα..
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Jan 28 2013, 22:26 ) *
Δυσκολο φιλε...Γιατι οταν κατεβαινει στο λεκανοπεδιο, δεν κατεβαινει μονη της...Προσεχει για να εχει...Με κανονικα παντως ελληνικα...
Νομιζω καταλαβαινεις...οποτε...

Αγωνιστικα παντως, ειναι παρα πολυ καλη ομαδα και δικαια μεχρι τωρα βρισκεται 1η...Ισως κι εμεις αν δεν ειχαμε χασει ετσι οπως χασαμε απο Μιλωνα (πρωτιστως) και Κορωπι, να μιλουσαμε με αλλους ορους...Αλλα με τα αν, δεν βγαινει κατι...Οψομεθα..



Αδερφε ! Eννοειται πως δεν κατεβαινει ''μονη'' της απλα αυτα τα ''ΚΑΝΟΝΙΚΑ'' ελληνικα ''ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ'' ΑΚΡΙΒΑ !!!!!!!!!!!!

Εμεις φιλαθλους κανονικους ''κατεβασαμε'' ΚΑΙ ΜΟΝΟ . . . με το ζορι 2 Ι.Χ. ( 7 ατομα ) να δουνε το ματς και να

χειροκροτανε τα καλαθια μας ! οπως ΣΙΓΟΥΡΑ καταλαβες δεν ηταν ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!


Κριμα για τον κοουτς γιατι παρολο που δεν ξερω ''αν'' και ''ποση'' ευθυνη - συμμετοχη εχει στα παραπανω . . .

Καποτε πριν χρονια τον ειχα προπονητη ( σε ομαδα της ΕΣΚΑ ) και εδειχνε ( περα απο τα τεχνικα κλπ )

Αρσενικος και σοβαρος !! ΚΡΙΜΑ . . .


Δεν πειραζει δανεικα ειναι αυτα και . . . ΑΛΛΑΖΟΥΝ !!!
margiou3
Για να περασουμε και ενα πολιτικο μήνυμα λοιπον σε ολο αυτο, βλεπουμε ποιος ειναι ο ρολος των "Ελληναραδων" που τους συνοδευουν...

Να πουλανε προστασια για ενα 50ευρω...
Αυτη την Ελλαδαρα ονειρευονται...





Αντε ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ...
aionio talento
QUOTE(margiou3 @ Jan 29 2013, 15:04 ) *
Για να περασουμε και ενα πολιτικο μήνυμα λοιπον σε ολο αυτο, βλεπουμε ποιος ειναι ο ρολος των "Ελληναραδων" που τους συνοδευουν...

Να πουλανε προστασια για ενα 50ευρω...
Αυτη την Ελλαδαρα ονειρευονται...





Αντε ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ...



77.gif
basketikos
Kαλα τωρα, βρήκε ο Margiou ευκαιρια και τα ριξε... icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Το Πρωταθλημα όσο μικρο είναι τοσο μεγάλο δρόμο έχει. Για παραδειγμα, η Λειβαδια εχει στην συνεχεια
- ΚΟΡΩΠΙ (13η αγ) /
- ΜΥΤΙΛΗΝΗ (16η αγ)
- Ιωνικο (17η αγ)
- ΣΑΜΟ (18η αγ)
- ΠΕΝΤΕΛΗ (20η - 3 αγωνιστικές πριν το τελος, μπορει να κυνηγά σωτηρία) -
- ΜΙΛΩΝΑ (22η τελευταια αγωνιστική, μπορει (wink.gif να κυνηγά σωτηρία)
Μονο εύκολο δεν το λες..

Κατα την γνώμη μου την αλλη εβδομάδα θα έχουμε 'αποχρώσες ενδειξεις' για τους στοχους ολων.

ΔΙΠΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.