Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Montepaschi Siena vs Olympiacos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
damian
Α ρε και να'μασταν σε κανά ελληνικό, να'ναι αύριο 10.000 γαύροι πάνω απ'το κεφάλι του Μακάλεμπ.....πάμε δυνατά μωρή αρρώστια αύριο........
Air Kef
QUOTE(damian @ Mar 28 2012, 04:32 ) *
Α ρε και να'μασταν σε κανά ελληνικό, να'ναι αύριο 10.000 γαύροι πάνω απ'το κεφάλι του Μακάλεμπ.....πάμε δυνατά μωρή αρρώστια αύριο........



Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν. Το σκεφτόμουν τόσο πολύ που ήλπιζα να πηγαίναμε Ελληνικο μονο για αυτά τα δύο ματς, στα πρότυπα Παρτίζαν.
kseplenhs
γηπεδούμπα σήμερα,ελπίζω να βρώ εισιτήρια...

Τουλάχιστον όποιος παει να έχει στο νου του πως η ομάδα τα 2 πρώτα ματς-στο ενα κέρδισε και στο άλλο έχασε στον πόντο-έκανε την ανατροπή και την τελική της αντεπίθεση στην 4η περίοδο.Δεν λέω πως θα δούμε το ίδιο έργο απλά ας γίνουμε λίγο έδρα ρε παιδί μου και σε ανάλογη περίπτωση,αν οι ιταλοί κώλωσαν στην έδρα τους νομίζω σε δυνατό ΣΕΦ θα λυγίσουν περισσότερο σε τέτοια αντεπίθεση...
pete7
μεσα γλυνιαδακης αντι παπαδοπουλο
Zephyr
QUOTE(pete7 @ Mar 28 2012, 19:45 ) *
μεσα γλυνιαδακης αντι παπαδοπουλο


Μεγάλη κουβέντα είπες αδερφέ, αλλά ποιος να σε ακούσει...
Ο Λάζος δεν μπορεί να σταθεί στο επίπεδο αυτό ΣΩΜΑΤΙΚΑ. Τουλάχιστον ο Γλύνια μπορεί να μαζέψει κανένα ριμπάουντ και να βάλει και καμιά βολή. Και στην άμυνα είναι προτιμότερος. Απέναντι στους σβέλτους ψηλούς της Σιένα και στους ακόμη πιο σβέλτους περιφερειακούς, ο Λάζος θα είναι μεγάλο "μείον". Βέβαια είναι στην αχρηστία από τότε που ήρθε ο Ντόρσει και είναι ένα θέμα το κατά πόσο είναι έτοιμος.
pete7
το διαβασα στο γαυρο κ το ποσταρα οτι γλυνια μεσα

Λίγη ώρα πριν το τζάμπολ στον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Σιένα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, ο τεχνικός των «ερυθρόλευκων» Ντούσαν Ίβκοβιτς έκανε γνωστή την 12άδα του ματς. Σε σχέση με αυτήν του τελευταίου παιχνιδιού με τους Ιταλούς στην Τοσκάνη, δεν βρίσκεται ο Λάζαρος Παπαδόπουλος.

Τη θέση του σέντερ των Πειραιωτών πήρε ο Ανδρέας Γλυνιαδάκης. Παράλληλα, εκτός αποστολής έμειναν ακόμα οι Κατσίβελης, Βασιλόπουλος και Πελεκάνος.

αν βρειτε κανα λινκ η βρω εγω να το ποσταρουμε
vonzuchter
πολυ αστοχια...
Gravedigger
Τι φούσκα είναι αυτή η Siena...Ομάδα ψέμμα.Και δεν το λέω επειδή χάνει από τον Ολυμπιακό.Βλέπω πως παίζει.Τραγική.Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να αποκλειστεί από αυτήν την ομάδα.Με τίποτα.
phoenix_93
Η αλήθεια είναι πως ο Ολυμπιακός έχει πιο εύκολο αντίπαλο. 21 πόντοι στο ημίχρονο είναι λίγο χάλια.
Razorblade Fish
Μαθε στο Σπανουλη λιγη μπαλα ρε Σλουκακο... tongue.gif
Zoys
Το τελευταίο 3ποντο μόνο ο Σλούκας μπορούσε να το βάλει! 77.gif
kotzito
Νομιζω οτι η εικονα του παιχνιδιου μεχρι τωρα οφειλεται στην πολυ καλη εικονα μας στην αμυνα.Ο Μακαλεμπ οσο και να σκοραρει,αποκλειεται να παρει ενα παιχνιδι μονος του.Οσο κραταμε τους υπολοιπους παικτες της Σιενα(τον Αντερσεν κυριως) χαμηλα,θα το παρουμε το παιχνιδι.Παντως ο Ολυμπιακος χωρις να κανει τρομερη εμφανιση μεχρι τωρα,κερδιζει ευκολα σχετικα και δειχνει να ελεγχει το παιχνιδι.Φτανει να μην χαλαρωσουμε στο 2ο ημιχρονο.
plo koon
QUOTE (Gravedigger @ Mar 28 2012, 21:42 ) *
Τι φούσκα είναι αυτή η Siena...Ομάδα ψέμμα.Και δεν το λέω επειδή χάνει από τον Ολυμπιακό.Βλέπω πως παίζει.Τραγική.Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να αποκλειστεί από αυτήν την ομάδα.Με τίποτα.

Το είπα και στον προηγούμενο αγώνα και βλέπω ότι ισχύει και στον τωρινό. Κλειδί για τη Σιένα είναι τα τρίποντα του Μακ μετά από σκριν. Όταν αρχίζει να τα βάζει θα έχουμε πρόβλημα γιατί θα πρέπει να αλλάξει η άμυνα. Όσο δεν τα βάζει η Σιένα φαίνεται όντως αστεία ομάδα.
berry
γραφτε αλλο ενα Φ4
phoenix_93
Και τα λίγα φάουλ του Ντόρσευ είναι θετικά. Και το ότι η διαφορά είναι 11 χωρίς να σκοράρει ο Σπανουλης. Όσο ο Μακ είναι στο 50% δεν έχουν ελπίδα.
Nuntius
Έλα ρε Μαντζαράκο. Και τρίποντο και and-1 smiley.gif
pete7
βλεπω το παμε το ματς καλα αλλα μηπως να χαλαρωσουμε λιγο για παρασκευη μην εχουμε τα περσινα
Razorblade Fish
Τι κανουν ρε τα πιτσιρικια...Κοιτα να μαθαινεις ρε Σπανουλη... tongue.gif
Gravedigger
Μα πραγματικά δεν είναι ότι είναι άστοχη..!Δεν μπορεί καν να κάνει σουτ...Τραγικό μπάσκετ από τους Ιταλούς..!
Nuntius
Είναι καλά ο Ντόρσεϊ?
Zoys
QUOTE(Nuntius @ Mar 28 2012, 22:09 ) *
Είναι καλά ο Ντόρσεϊ?

Δεν τον βλέπω να φεύγει σώος από το σημερινό ματς.
pete7
δυνατο το παλικαρι
SteveNashidis
Tον έχουν τσακίσει τον Ντορσευ. Με την ανοχή των διαιτητών
Nuntius
Βάλ'τε τις βολές ρε tongue.gif

Κάκιστο το 53% στις βολές. Ευτυχώς που η άμυνα δεν αφήνει τίποτα να περάσει και δεν μας πληγώνει αυτό το ποσοστό (βοηθάει και πως οι άλλοι έχουν εκτελέσει λίγες βολές).

Ο Dorsey όντως τρώει πολύ ξύλο. Μου θυμίζει το ξύλο που τρώει ο Hansbrough tongue.gif
Zoys
Στην τέταρτη περίοδο θα βγουν γυμνές οι red drops; tongue.gif
Εξαιρετικό θέαμα και στα time-out σε μια εκπληκτική βραδιά μέχρι στιγμής!!
apkat
Νταξ οι διαιτητες εχουν αφησει το ξυλο και για τους 2...Ισως να εχουν δειξει και λιγο περισσοτερη ανοχη στον Ολυμπιακο...Απλα η φετινη ομαδα οχι μονο μπορει να το διαχειριστει αυτο αλλα το μεγενθυνει σαν πλεονεκτημα...Η περσυνη σε αντιστοιχη περιπτωση τα εχανε..
Nuntius
Το 48 - 30 δεν είναι σκορ Euroleague, πάντως. Όχι πως με χαλάει βέβαια μιας και νικάμε tongue.gif
vonzuchter
Ηδη σκεφτομεθα το επομενο ματς το οποιο ειναι πολυ επικινδυνο...
phoenix_93
Ακόμα και να φύγει ο Ολυμπιακός αππο το γήπεδο δεν τους έχω ικανούς να βάλουν 20 σήμερα. Την Πέμπτη είναι άλλο καπέλο...
Razorblade Fish
Ελα,χαλαρωστε τωρα και αφηστε τον Αντερσεν να βαλει κανα καλαθι που τον εχω και στο fantasy...
vonzuchter
εμετικη εμφανιση και του Μακαλεμπ. οταν εγραφα καρφωσε και ο παπ smiley.gif
Nuntius
Νταξ. μας δουλεύεις ρε Παπανικολάου τώρα smiley.gif
Zoys
rankin
Οι μακαρονάδες πάνε να επαναλάβουν το περσινό κολπάκι?????
Zoys
QUOTE(rankin @ Mar 28 2012, 22:33 ) *
Οι μακαρονάδες πάνε να επαναλάβουν το περσινό κολπάκι?????

Πλάκα πλάκα περνάει και αυτό από το μυαλό μου. Έχουν χαλαρώσει υπερβολικά και την Παρασκευή πρέπει να προσέξουμε πάρα πολύ γιατί θα μας τη φέρουν. Το έργο το έχουμε ξαναδεί άλλωστε.
Nuntius
Ωραίο up and under από τον Γλύνια έστω κι αν αστόχησε.
pete7
αν δεν ηταν το περσινο θα πετουσαμε στα συννεφα αλλα μετα τα περσινα ελπιζω ο ντουντα να ξερει τι να κανει
Gravedigger
Πάντως όσοι δεν ήταν Ολυμπιακοί,μετανιώνουν που έχασαν 2 ώρες από την ζωή τους.Πόνεσαν τα μάτια μου με αυτό το μπάσκετ...Άσε που μηδένισα τον λογαριασμό μου στο στοίχημα με αυτό το καφενείο που κατέβηκε στον Πειραιά...
rankin
QUOTE(Zoys @ Mar 28 2012, 21:34 ) *
Πλάκα πλάκα περνάει και αυτό από το μυαλό μου. Έχουν χαλαρώσει υπερβολικά και την Παρασκευή πρέπει να προσέξουμε πάρα πολύ γιατί θα μας τη φέρουν. Το έργο το έχουμε ξαναδεί άλλωστε.

εννοείται !!!
Οι ιταλοί είδαν οτι το χάσανε το παιχνίδι και τραβήξανε χειρόφρενο
θα κάνουν ανασύνταξη δυνάμεων και την Παρασκευή θα μπουν να παίξουν τα ρέστα τους
Απλά, ελπίζω να έχουμε πάρει το μάθημα μας και να τους γρονθοκοπήσουμε βίαια τη παρασκευή, να τελειώσει το ανέκδοτο της τάχα μου σκληρής και άκαρδης Σίενα!
Τη Παρασκευή απαιτώ ανελέητο τσαλαπάτημα
SteveNashidis
Aπο πότε όταν γίνει φαουλ εκτός φάσης πάνω σε εύστοχο σουτ ,δίνονται 2 βολές;;;Συνήθως μία είναι η συμπληρωματική
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Mar 28 2012, 22:39 ) *
Aπο πότε όταν γίνει φαουλ εκτός φάσης πάνω σε εύστοχο σουτ ,δίνονται 2 βολές;;;Συνήθως μία είναι η συμπληρωματική


Δεν πειράζει. Κάποιοι τον έχουν και στο fantasy τον Andersen smiley.gif

Πάντως, εννοείται. Την Παρασκευή θέλει μεγάλη προσοχή. Πρέπει η άμυνα να είναι όπως η σημερινή. Απλά πράγματα smile.gif
PanosIlio
Κερδίσαμε εύκολα χωρίς ουσιαστικά να συνεισφέρουν κάτι ο Σπανούλης και ο Ντόρσει.

Την Παρασκευή πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι, ήρεμοι και αποφασιστικοί, τίποτα δεν έχει τελειώσει.

Απλά κάναμε το 2-1 με μια καλή εμφάνιση. Τίποτα παραπάνω.
str
μην ανησυχειτε ρε παλικαρια...ποια παρασκευη???επειδη εχασαν με ξεφτιλα σκορ σημαινει οτι θα κανουν το περσινο...??

με την καμια...η ομαδα σιενα ειναι ανυπαρκτη....
priest
το ιδιο σκηνικο θα επαναληφθει και την παρασκευη...η ενεργεια που βγαζει ο οσφπ ειναι απιστευτη...δεν εχει ελπιδες η σιενα!
pete7
ποιος να πιστυε αρχη της χρονιας οτι θα ειμασταν 1 βημα πριν το φαιναλ 4. οποιος το ελεγε θα τον ελεγε τρελλο
vonzuchter
Τη παρασκευη το ματς θα εχει πολυ ξυλο και πολυ παθος. Θα παιξει τα ρεστα της η σιενα. Αν ημουν κοουτς θα εβαζα τους παικτες να βαρανε αγκωνιες σε σακους του μποξ για να ειναι ετοιμοι. Ξυλο λεμε.
Και κατι αλλο που ειδα πριν καληνυχτισω προσεξε κανεις τη καρτα με τα στατιστικα? 31 18 ριμπαουντ ο ολυμπιακος και 29 4 η σιενα. Πανωλεθρια πραγματικα. Δεν υπαρρχει καμια περιπτωση να κερδισεις αγωνα μπασκετ οταν ο αντιπαλος εχει 18 επιθετικα ριμπαουντ. Και ειναι το δευτερο συνεχομενο ματς που γινετε το ιδιο αν δε κανω λαθος?
rankin
Μην βιάζεστεεεεεεε
Οι Ιταλοί περνιούνται για πονηροί!

Τη Παρασκευή θέλουν ποδοπάτημα στο λαρύγγι! Δεν έχουν ψοφήσει ακόμα!

QUOTE(pete7 @ Mar 28 2012, 21:49 ) *
ποιος να πιστυε αρχη της χρονιας οτι θα ειμασταν 1 βημα πριν το φαιναλ 4. οποιος το ελεγε θα τον ελεγε τρελλο

smiley.gif
Αν πάμε, θα σου βρώ το ποστ, στο οποίο το έγραψα το καλοκαίρι!!!!
Έλεγα τότε, οτι σε κάθε final 4 υπάρχει μια ομάδα εκπληξη, και έχουμε κάποιες πιθανότητες να είμαστε εμείς αυτοί!

Ελπίζω την παρασκευή να επιβεβαιωθώ, και να ψάξω για εκείνο το παλιό ποστ
berry
QUOTE(PanosIlio @ Mar 28 2012, 22:42 ) *
Κερδίσαμε εύκολα χωρίς ουσιαστικά να συνεισφέρουν κάτι ο Σπανούλης και ο Ντόρσει.

Την Παρασκευή πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι, ήρεμοι και αποφασιστικοί, τίποτα δεν έχει τελειώσει.

Απλά κάναμε το 2-1 με μια καλή εμφάνιση. Τίποτα παραπάνω.



ρε ειμαστε Φ4 λεμε

φερτε μου τον Σόφο !

και τελικο με ΤΣΣΚΑ οπου θα χασουμε με 20 ποντους δυστυχως αλλα τι να κανουμε, ας μην ειμαστε πλεονεκτες
str
QUOTE(rankin @ Mar 28 2012, 22:50 ) *
Μην βιάζεστεεεεεεε
Οι Ιταλοί περνιούνται για πονηροί!

Τη Παρασκευή θέλουν ποδοπάτημα στο λαρύγγι! Δεν έχουν ψοφήσει ακόμα!

εδω βρωμησε το πτωμα..εσυ λες δεν εχουν ψοφησει ακομα...?????
pete7
μακαρι εγω μας ειχα για 16 κ τελος

QUOTE(rankin @ Mar 28 2012, 22:52 ) *
Μην βιάζεστεεεεεεε
Οι Ιταλοί περνιούνται για πονηροί!

Τη Παρασκευή θέλουν ποδοπάτημα στο λαρύγγι! Δεν έχουν ψοφήσει ακόμα!


smiley.gif
Αν πάμε, θα σου βρώ το ποστ, στο οποίο το έγραψα το καλοκαίρι!!!!
Έλεγα τότε, οτι σε κάθε final 4 υπάρχει μια ομάδα εκπληξη, και έχουμε κάποιες πιθανότητες να είμαστε εμείς αυτοί!

Ελπίζω την παρασκευή να επιβεβαιωθώ, και να ψάξω για εκείνο το παλιό ποστ



μακαρι εγω μας ειχα για 16 κ τελος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.