Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Montepaschi Siena vs Olympiacos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
kseplenhs
QUOTE(rchos @ Mar 30 2012, 11:15 ) *
εχω μα δεν σου δινω tongue.gif


Δεν έχω να πω τίποτα...

@Kef,flash...etc,ο τσόσογλου μου στέλνει pm με προσωπικές του φωτογραφίες να ποζάρει γυμνός με duckface.Κάντε τον ban,ζώ ένα δράμα
rchos
QUOTE(kseplenhs @ Mar 30 2012, 11:31 ) *
Δεν έχω να πω τίποτα...

@Kef,flash...etc,ο τσόσογλου μου στέλνει pm με προσωπικές του φωτογραφίες να ποζάρει γυμνός με duckface.Κάντε τον ban,ζώ ένα δράμα


σε αυτους να δεις τι στελνω....
δεν υπαρχει σωτηρια...
rakos
αμα εχει ξεμεινει κανα εισητηριο ακομα σε κανεναν θελω κι εγω πμ tongue.gif
rchos
στο γηπεδο σημερα θα στηθει πανηγυρακι αυτο ειναι δεδομενο.

9 στις 10 φορες με τον ολυμπιακο οταν αυτο συνεβει κατι στραβωνει.
ελπιζω κι ευχομαι σημερα να ειναι η μια και οχι οι εννια.
damian
Πάμε ρε ΑΡΡΩΣΤΙΑ γερά..........
T.W.Is.M.
Ειμαστε 150 ποστς κατω απο τους διπλα! Επειδη δε βλεπω να την καλυπτουμε τη διαφορα, φροντιστε να μας δωσετε δικαιολογια(παιξαμε ενα ματς λιγοτερο, γι αυτο ειχαμε λιγοτερα ποστς)... smiley.gif wos_sport5.gif
Nuntius
Όχι. Μην μας δώσετε δικαιολογία. Δεν είναι ανάγκη να πάμε σε 5ο. Απλά νικήστε smiley.gif

Χμμ, λάθος το κατάλαβα. Έχει δίκιο ο T.W.Is.M. Δώστε μας δικαιολογία tongue.gif
pain of salvation
Χωρίς Ντόρσι?...ωχ...μη δω κανα Λάζαρο 42.gif
Razorblade Fish
Εκτος αποστολής ο Ντορσει,τι αμαρτιες πληρωνει αυτη η ομαδα...
Nuntius
Όχι χωρίς Ντόρσεϊ ρε γαμώτο sad.gif
Manu7
E με τη μαυρόγατα τον Ιωάννου τι περιμένεις?

Mε Βασιλόπουλο θα τους πάρουμε??

Καλά πάλι τον Παπαδόπουλο προτίμησε??Ε γαμώτο δηλαδή...
Nuntius
21 - 21. Για να δούμε.
Manu7
O καλά....


Πόσα σκοτωμένα με τη λήξη θα βάλουν...
Razorblade Fish
Ορειβασια η Σιενα 2 τριποντα το ενα πιο σκοτωμενο απο το αλλο...
plo koon
Νταξει λογικά τα ποσοστά τους θα πέσουν λίγο και θα ανεβούν λίγο τα δικά μας στην πορεία του ματς.

Χμμ Παπαδοπουλος μέσα. Αει να δούμε...

Ρε φίλε δεν μπορώ να βλέπω. Απλά.Υπήρχε λόγος να φάμε 8 πόντους έτσι?
Manu7
Καλάθι και φάουλ από τον Ρακόσεβιτς στην πρώτη άμυνα του Παπαδόπουλου...

Τα ίδια λάθη...Ξανά και ξανά...
Razorblade Fish
Νταξ,καταστροφη παλι ο Παπαδοπουλος
T.W.Is.M.
Δε χανει η Σιενα σημερα... sad.gif
Nuntius
Αυτό το σφυριγματάκι με το επιθετικό πιο πολύ για and-1 μου έμοιαζε :/
Manu7
Όλα μέσα πάλι ο Άντερσεν...Και υπό πίεση και ελεύθερος...

Βρωμοκοπάει 2ρο παιχνίδι στο ΣΕΦ πέρυσι...

Μας κερδίζουν με τα σουτάκια από μέση απόσταση πάλι και δυστυχώς ο Χάινς πρέπει να είναι ταυτόχρονα καλός και στην επίθεση και στην άμυνα..
rankin
Μια χαρά μας την φέρανε πάλι τα Ιταλάκια ε?
Σπάσανε τα σαγόνια του Ντόρσει, και σήμερα θα πρέπει ο Χάινς να ψηλώσει 10 πόντους ή να ελπίζουμε οτι ο Ιησούς θα αναφωνήσει
"Λάζαρε, δεύρο έξω" και ο Λάζος θα αναστηθεί!!!

Razorblade Fish
Ο Σπανουλης μετα απο τοσο καιρο ηταν καυτος,γιατι τρωει παγκο;
Johnnys
Χαλαρωστε ρε παιδια δεν χανει η Σιενα σημερα...Δεν θα μαινουν ολα μια χαρα χανει..
Manu7
Νιώθω ότι θα χάνουμε για πάντα 5 πόντους και σε κάποια φάση θα βάλουν 3 τρίποντα κρεμασμένα και θα τελειώσει το ματς...
belalik
Ξερει κανεις τι παιζει με Ντορσευ? Δηλαδη ειναι σοβαρος τραυματισμος? Αν υπαρξει 5ο παιχνιδι, θα παιξει?


Και κατι αλλο ασχετο .. Ο ζησης, παρολο που μου ειναι εξαιρετικα συμπαθης, πραγματικα μοιαζει ωρες-ωρες χαμενος εντελως. Πιστευω πως εθνικη δεν πρεπει να παει ουτε καν στη προετοιμασια..
xristos_metal
Βρωμαει ηττα το ματσακι αλλα ειναι νωρις ακομη. Αν ξεφυγει το σκορ θα ειναι δυσκολα τα πραματα.
Manu7
Ο Σπανούλης ξαναμπήκε και έκανε το ματς μπαρούτι!Καλό αυτό...
rankin
QUOTE(belalik @ Mar 30 2012, 21:25 ) *
Ξερει κανεις τι παιζει με Ντορσευ? Δηλαδη ειναι σοβαρος τραυματισμος? Αν υπαρξει 5ο παιχνιδι, θα παιξει?

Ο Ντόρσει είχε φάει το ξύλο της αρκούδας τη Τετάρτη, και σήμερα δήλωσε λίγο πριν τον αγώνα οτι δεν την παλεύει...
δεν ειναι τραυματισμός.. Ως αδιαθεσία δηλώθηκε.
Razorblade Fish
Ηταν κλειδι να μην ξεφυγουν,μπηκε ο Σπανουλης και τους πιασαμε.Ξυπνητηρια στον ''σοφο'' ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σημερα...
phoenix_93
Μια χαρά δικό μας είναι. Η άμυνα πάει καλά, μόλις μαζευτούν τα φάουλ στους ψηλούς τους θα ανοίξει η δικιά τους. Αρκεί να αντέξει ο Χάινς.
rankin
Η αποστολή του Ολυμπιακού σήμερα ειναι η δυσκολότερη που θα μπορούσε να έχει...
Κατα τη γνώμη μου, οι συνθήκες δεν τον βοηθούν και η Σιένα ειναι το φαβορί
Αν τα καταφέρουν, θα ειναι εξαιρετικά μεγάλο επίτευγμα

επίσης, πρέπει με κάποιο τρόπο να σπάσει ο τσαμπουκάς του Αντερσεν και του Μακάλεμπ... Έστω και με μικροτραμπουκισμους
Nuntius
Ναι ρε Χάινς!

Ο Σλούκι Λουκ λέει laugh.gif
plo koon
QUOTE (phoenix_93 @ Mar 30 2012, 22:30 ) *
Μια χαρά δικό μας είναι. Η άμυνα πάει καλά, μόλις μαζευτούν τα φάουλ στους ψηλούς τους θα ανοίξει η δικιά τους. Αρκεί να αντέξει ο Χάινς.

Πολύ δύσκολο το ματς. Ο Αντερσεν στην άμυνα μόνο με ημίμετρα μπορεί να αντιμετωπιστεί. Νομίζω ήταν είναι μεγάλο λάθος η απουσία του Γλυνιαδάκη καθώς ο Παπ είναι φανερό ότι δεν μπορεί να προσφέρει κάτι (εκτός αν παίξουμε καμια ζώνη αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε)

Βέβαια αν μείνουμε κοντά δεν αποκλείεται να κλέψουμε το ματς.

Επίσης το 13/21 2π και το 4/5 3π σε κάποια φάση θα κανονικοποιηθεί. Γενικά είμαι της άποψης ότι ο χρόνος δουλεύει για μας.
lamar
Ενταξει, αν η Σιενα σουταρει με 60% διποντα και 80% τριποντα, ας κερδισει. Θα ειναι μαγκες!!!

Πολυ θετικο οτι παροτι οι τυποι εχουν τετοια ευστοχια, ειμαστε μολις ενα ποντο πισω...
Manu7
Ο Χάινς τα δίνει όλα σήμερα και μπρος και πίσω.Παλικάρι από τα λίγα...

Αλλά δυστυχώς δεν μπορεί ταυτόχρονα να τραβάει κουπί στην επίθεση και να μαρκάρει τον Άντερσεν χωρίς βοήθεια.
Εδώ μας καίει ο Ντόρσι και ...ο Λάζος...

Επίσης το κακό είναι ότι αυτή τη φορά όταν αλλάζουν τα μαρκαρίσματα η Σιένα τα διαβάζει εξαιρετικά και ειδικά όταν
ο Χάινς βγαίνει στην κορυφή για να μαρκάρει τον πλέι μέικερ μετά την άλλαγη, δεν τον παίζουν 1vs1 αλλά ψάχνουν άμεσα τον miss match και μας κάνουν ζημιά.

Θεωρώ ότι ο Πρίντεζης επιθετικά πρέπει να ανέβει για να κερδίσει φάουλ από τους ψηλούς ώστε να τους κουράσουμε ξανά.

Και επίτέλους ας μπει κανα σουτ απ'έξω να πάρουμε ανάσες.

Nuntius
Παίδες, 38 - 39 είναι. Δεν βρίσκω κάποιο λόγο να λέμε πως έχει χαθεί ήδη.

Συμφωνώ πάντως πως έπρεπε να παίζει ο Γλύνια αντί του Παπαδόπουλου.
jovan
Δεν μα βλέπω καλά!!
Ειδικά αν κουράστει και ο Χαίνς!!
μεγάλη ατύχια πάντως στο πάιχνίδι που παίζεται το f4 να έχουμε τόσο σήμαντική απουσία!!!! angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
Johnnys
Γιατι παλι ξαφνικα τοση απαισιοδοξια?Ο Σπανουλης κανει την καλυτερη εμφανιση του ως τωρα ο Αντερσεν δεν θα μπορεσει να συνεχισει ακριβως ετσι η εδρα ειναι καυτη και η διαφορα ειναι στον 1 ποντο..Και εχουν ξεφυγει μεχρι 5 ποντους οπως εμεις...Φαουλ δεν εχει κανει απο τους δικους μας..Μια χαα παει η ομαδα και απλα η Σιενα ειναι πολυ καλυτερη απο προχθες...Αλλα το ματς μια χαρα μπορουμε να το παρουμε..Δεν λεω οτι ειναι ευκολο αλλα συγκεντρωση καλυτερη αμυνα βοηθεια και απο αλλους στην επιθεση (που θα δοθει) και το ματς ειναι σαν να αρχιζει ξανα..
str
QUOTE(rankin @ Mar 30 2012, 22:28 ) *
Ο Ντόρσει είχε φάει το ξύλο της αρκούδας τη Τετάρτη, και σήμερα δήλωσε λίγο πριν τον αγώνα οτι δεν την παλεύει...
δεν ειναι τραυματισμός.. Ως αδιαθεσία δηλώθηκε.


κατι δεν καταλαβαινω.... η δεν τα λες καλα..ή κατι αλλο παιζει και τον κρατησαν εξω...δεν υπαρχει δεν την παλευω κουτς ασε με σημερα δεν μπορω...

ή ειναι τραυματιας ή κατι ξερουν /φοβουνται και δεν ηθελαν να παιξει...τι να πω...
αντερσεν πολυ παικτουρα..ζησης πολυ χασουρα...μακαλεμπ πολυ μαστουρα!!!!!!οταν θελει βαζει οτι θελει!!!!!
Zoys
Ευτυχώς τα αντανακλαστικά ( ; ) του Ντούντα δούλεψαν πιο έγκαιρα και απέσυρε γρηγορότερα τον Λάζο πριν ξεφύγει η Σιένα με καμιά διψήφια διαφορά. Πάντως, φαίνεται μεγάλο ντέρμπι που θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Η Σιένα δεν μπορεί να συνεχίσει να είναι τόσο εύστοχη, έχει βάλει δύο τρίποντα από τα άγραφα, αλλά βλέπω ψυχωμένο το Σπανούλη. Σήμερα είναι αποφασισμένος ότι πρέπει και οφείλει να σηκώσει το μεγαλύτερο βάρος του Ολυμπιακού στο κυνήγι της πρόκρισης.
vonzuchter
QUOTE(rankin @ Mar 30 2012, 22:33 ) *
επίσης, πρέπει με κάποιο τρόπο να σπάσει ο τσαμπουκάς του Αντερσεν και του Μακάλεμπ... Έστω και με μικροτραμπουκισμους


Πρεπει να φαει καμια δυνατη αγκωνα στο διαφραγμα ο αντερσεν και πρεπει πολυ trashtalking μηπως νευριαζει . Αλλα δειχνει παντα πολυ ηρεμος ρε παιδι μου. Γαληνια εκφραση παντα εχει. Δεν εχω δει σχεδον καθολου σιενα φετος. Παντα τοσο καλα παιζει η απλα κανει παρτυ επειδη δεν εχουμε ψηλους?
rankin
QUOTE(Nuntius @ Mar 30 2012, 21:38 ) *
Παίδες, 38 - 39 είναι. Δεν βρίσκω κάποιο λόγο να λέμε πως έχει χαθεί ήδη.

Συμφωνώ πάντως πως έπρεπε να παίζει ο Γλύνια αντί του Παπαδόπουλου.

δεν έχει χαθεί κάτι, αλλά είμαστε 1 πόντο πίσω, χάρη στην γνωστή μαχητικότητα μας... Με νυχια και με δόντια κρατιόμαστε.
Θέλει κάτι σκληροπυρινικό να τους κόψει το βήχα. Δε ξέρω τι θα ειναι αυτό... Ισως ενα πολύ δυναμικό ξεκίνημα στην άμυνα στο Β. Να χτυπάνε σε τοίχο
το πρόβλημα ειναι πως ο παίχτης κλειδί για τις άμυνες αυτές, ειναι απών

**δυστυχώς δεν υπάρχει ουτε παιχτης Λάζος, ουτε παίχτης Γλυνιαδάκης
Έχει φτάσει η ώρα να δοκιμαστεί ο Άντιτς στο 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

QUOTE(str @ Mar 30 2012, 21:40 ) *
κατι δεν καταλαβαινω.... η δεν τα λες καλα..ή κατι αλλο παιζει και τον κρατησαν εξω...δεν υπαρχει δεν την παλευω κουτς ασε με σημερα δεν μπορω...

Ήταν να παίξει.
Μπήκε για ζέσταμα και ζαλίζοταν, οπότε τον άλλαξαν τελευταία στιγμή με το Λάζο
τι να πω? έφαγε κανα κεμπαπ και τον πήγε λάσπη? Μπορεί
Nuntius
QUOTE (rankin @ Mar 30 2012, 22:44 ) *
δεν έχει χαθεί κάτι, αλλά είμαστε 1 πόντο πίσω, χάρη στην γνωστή μαχητικότητα μας... Με νυχια και με δόντια κρατιόμαστε.
Θέλει κάτι σκληροπυρινικό να τους κόψει το βήχα. Δε ξέρω τι θα ειναι αυτό... Ισως ενα πολύ δυναμικό ξεκίνημα στην άμυνα στο Β. Να χτυπάνε σε τοίχο
το πρόβλημα ειναι πως ο παίχτης κλειδί για τις άμυνες αυτές, ειναι απών

**δυστυχώς δεν υπάρχει ουτε παιχτης Λάζος, ουτε παίχτης Γλυνιαδάκης
Έχει φτάσει η ώρα να δοκιμαστεί ο Άντιτς στο 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Συμφωνώ με αυτό. Απλά ακριβώς επειδή η ομάδα αυτή έχει αυτή την μαχητικότητα δεν μπορώ να την ξεγράψω από κάποιον αγώνα.
Manu7
QUOTE(rankin @ Mar 30 2012, 22:41 ) *
δεν έχει χαθεί κάτι, αλλά είμαστε 1 πόντο πίσω, χάρη στην γνωστή μαχητικότητα μας... Με νυχια και με δόντια κρατιόμαστε.
Θέλει κάτι σκληροπυρινικό να τους κόψει το βήχα. Δε ξέρω τι θα ειναι αυτό... Ισως ενα πολύ δυναμικό ξεκίνημα στην άμυνα στο Β. Να χτυπάνε σε τοίχο
το πρόβλημα ειναι πως ο παίχτης κλειδί για τις άμυνες αυτές, ειναι απών

**δυστυχώς δεν υπάρχει ουτε παιχτης Λάζος, ουτε παίχτης Γλυνιαδάκης
Έχει φτάσει η ώρα να δοκιμαστεί ο Άντιτς στο 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δοκιμάστηκε σήμερα ο Άντιτς στο 5 και δεν δούλεψε το σχήμα. όταν ο Χάινς βγήκε έξω για να του βάλουν γάζα επειδή αιμορραγούσε.

Τον Άντερσεν πρέπει να τον φθείρουμε και να τον κάνουμε να ψοφήσει.

Επίσης η απόδοση της Σιένα μετά το 30 ας ελπίσουμε να είναι πάλι κακή.
Παίρνει σκορ από 3 παίχτες μόνιμα!Μακάλεμπ,Ρακόσεβιτς,Άντερσεν!
Ακόμη δεν έχει πάγκο στους ψηλούς για σκορ και άμυνα ταυτόχρονα.Με τον Μακάλεμπ καλά το πάμε το πράγμα αλλά την τρώμε από τον Ρακόσεβιτς ο οποίος παίζει πολύ μυαλωμένα σήμερα.

Υπομονή θέλει και ο κόσμος να σπρώξει την ομάδα.Τον χρειάζεται πιο πολύ από ποτέ σήμερα.
rankin
τραγικός Ολυμπιακός
Οι 5 συνεχόμενες χαμένες κατοχές ήταν ο ορισμός της απαράδεκτης επιθετικής απόδοσης


by the way, ο Κατσίβελης έχει αφήσει φαβορίτες Γουλβεριν????
vonzuchter
δε βλεπω τροπο να γυρισει το ματς με τετοια αστοχια. και η αμυνα μας δεν ειναι κακη. καλυτερα να σταματησουν τα τριποντα. δε βαζουν τιποτα.
rankin
QUOTE(vonzuchter @ Mar 30 2012, 22:01 ) *
δε βλεπω τροπο να γυρισει το ματς με τετοια αστοχια. και η αμυνα μας δεν ειναι κακη.

71% στα τριποντα η Σιένα, 18% ο Ολυμπιακός
Razorblade Fish
Στο καλαθι ειναι παιδια το ματς,τι εννοειτε δε γυρναει;
Manu7
Κάιλ Χάινς ότι και να γίνει σ'αγαπώ...

ΕΝΤΙΤ:Δεν μπορεί να το βάζει έτσι ο Μος που έχει να βάλει καλάθι από το πρώτο παιχνίδι και στου Πρίντεζη να μας πουλάει η μπάλα έτσι...

6/8 η Σιένα...
Nuntius
Δεν βλέπω που έκανε φάουλ εδώ ο Άντερσεν αλλά τέσπα tongue.gif

Ε, δεν θέλει να μπει ρε φίλε. Πως το έφτυσε έτσι αυτό του Πρίντεζη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.