Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Montepaschi Siena vs Olympiacos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
a.car


Το δεύτερο τώρα βρήκαν να το πάρουν!
Manu7
Για ένα ριμπάουντ ρε φούστη μου...

Razorblade Fish
Γιατι ρε Γιωργαρα μου;
Manu7
Ρε γαμώ το μπελά μου...

Πόσο ξενέρωτα μπορεί να χάνουμε ένα ματς...
Johnnys
Κριμα ρε Πριντεζη γιατι ετσι..Μπραβο στην ομαδα...Μπορει την προκριση,,
tzagasdog
κλασική με ένα πόντο ήττα εκτός έδρας χεχε
phoenix_93
Κρίμα, αλλά με ότι έχουν δείξει οι 'Ιταλοί' κάτι άλλο από 2 νίκες του Ολυμπιακού θα είναι παράδοξο. Μεχρι και που να πάω γήπεδο σκέφτομαι, την τελαυταια φορά που πήγα έπαιζε Φασούλας εναντίον Ρετζιά.
Johanvil
Κριμα ρε γμτ.Δωσ'την ρε Πριντεζη(ο οποιος ακομη μια φορα ηταν εξαιρετικος).
xristos_metal
Φαινοταν οτι θα το γυρισει το ματς ο Ολυμπιακος. Η Σιενα ειναι πολυ κουρασμενη, δεν εχει δυναμεις για να βγαλει ολο το ματς. Κριμα που εχασε ετσι το ματς, αλλα ειναι στο χερι του πλεον.
boumtze-boumtze
Πολυ λαθος η επιλογη του Πριντεζη σε μια στιγμη που οι Ιταλοι ειχαν κατουρηθει πανω τους...
Επισης ηταν λαθος σφυριγμα μετα το χαμενο ριμπαουντ του Ντορσευ,δεν υπηρξε διεκδικηση....
kseplenhs
Ολα ευοίωνα μοιάζουν πάντως.Σήμερα χάσαμε στον πόντο στα χασομέρια όταν χάσαμε ένα ολόκληρο ημίχρονο με τον λάζαρο να κάνει επιδειξη ενσήμων και με διαιτησία αλλού γι'αλλού.

Τους περιμένουμε στο ΣΕΦ τώρα.Αντε για 2 παιχνίδια να θυμίσει έδρα και την άλλη παρασκευή θα είμαστε πόλη...
priest
θα πατε σιγουρα στο φαιναλ 4...απιστευτη ομαδα ο οσφπ φετος...δεν εχει ουτε μια ελπιδα η σιενα...
jovan
Μπράβο ρε Ολυμπιακάρα!!
Μεγάλη ανατροπή απο -15 στο πόντο!!!
Reggie Miller #31
Ακόμα κι έτσι ρε ομαδάρα δεν πειράζει!Μεγάλη προσπάθεια στο τέλος,μας έκατσαν οι χαμένες βολές,δεν μας έκατσε το ριμπάουντ,αλλά συνεχίζουμε και δε μασάμε!
Καρφώστε τους εδώ μέσα!Η ομάδα πραγματικά αξίζει πολλά μπράβο!
SteveNashidis
Mπράβο ομάδαρα !!!Από το -15 το γυρίσαμε .Δεν πειράζει..όμως . Εδώ μέσα θα τους κοπεί η μαγκιά ..!! Οταν μια ομάδα σαν και αυτήν δίνει ψυχή και σώμα τότε είναι άξια στήριξης και όχι σκληρής κριτικής...

Razorblade Fish
Εγω τα βλεπω μοιρασμενα τα παιχνιδια στο Σεφ και η προκριση να παιζεται στην Ιταλια.Χαθηκε τεραστια ευκαιρια σημερα,κακα τα ψεματα.Με 0-2 ουσιαστικα τους εχεις τελειωσει.Τωρα πολυ φοβαμαι οτι θα μας αποκλεισουν.
Johnnys
ΠΡΕΠΕΙ η εδρα να ειναι γεματη και καυτη ΠΡΕΠΕΙ να φανει το ιδιο παθος που φαινεται εναν χρονο τωρα και σιγουρα μπορουμε να περασουμε αν οι πορτοκαλι παιξουν και την εδρα οπως επαιξαν σημερα δεν το συζηταμε καν τους εχουμε..
Manu7
Δώστηνα ρε Γιώργαρε και ας χαθεί το σουτ!Δεν πειράζει...

Κοίτα να δεις τι έχουν κάνει τα κωλόπαιδα...Αν χάσουμε την πρόκριση θα στεναχωρηθούμε ακόμη πιο πολύ...

Τεσπά...Η ομάδα είχε κάκαλα σήμερα και τους ευχαριστήθηκα! 77.gif

Μακάρι το ΣΕΦ να δείξει επιτέλους έδρα και να τους πνίξουμε όπως μας κάνανε πέρυσι.


ΥΓ:Γεια σου ρε Σπανούλη ηγέτη!
Reggie Miller #31
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 23 2012, 23:45 ) *
Εγω τα βλεπω μοιρασμενα τα παιχνιδια στο Σεφ και η προκριση να παιζεται στην Ιταλια.Χαθηκε τεραστια ευκαιρια σημερα,κακα τα ψεματα.Με 0-2 ουσιαστικα τους εχεις τελειωσει.Τωρα πολυ φοβαμαι οτι θα μας αποκλεισουν.


Κι εγώ προς τα εκεί το βλέπω,εκτός αν κάνουμε 2 τρομερά παιχνίδια,που μπορούμε σύμφωνα με αυτά που έχουμε δείξει.
Νομίζω ότι τα παιχνίδια έτσι θα πάνε στον πόντο,δεν νομίζω ότι θα κερδίσουμε με διαφορά,άρα θέλει προσοχή 40 λεπτά ή από το ζέσταμα...
lamar
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 23 2012, 23:45 ) *
Εγω τα βλεπω μοιρασμενα τα παιχνιδια στο Σεφ και η προκριση να παιζεται στην Ιταλια.Χαθηκε τεραστια ευκαιρια σημερα,κακα τα ψεματα.Με 0-2 ουσιαστικα τους εχεις τελειωσει.Τωρα πολυ φοβαμαι οτι θα μας αποκλεισουν.


Τι εχει δειξει η συγκεκριμενη Σιενα και πιστευεις οτι μπορει να κανει διπλο απεναντι σε αυτον τον Ολυμπιακο???

Αν δεν παιξουν στα ματς του ΣΕΦ το ανεκδοτο απο τη Λιθουανια και ο δεινοσαυρος, θα κερδισουμε και τα δυο ματς... Μπορει και με διψηφια διαφορα και τα δυο!!!
Reggie Miller #31
QUOTE(lamar @ Mar 23 2012, 23:48 ) *
Τι εχει δειξει η συγκεκριμενη Σιενα και πιστευεις οτι μπορει να κανει διπλο απεναντι σε αυτον τον Ολυμπιακο???

Εγώ τον Ολυμπιακό φοβάμαι περισσότερο...
Razorblade Fish
QUOTE(lamar @ Mar 23 2012, 23:48 ) *
Τι εχει δειξει η συγκεκριμενη Σιενα και πιστευεις οτι μπορει να κανει διπλο απεναντι σε αυτον τον Ολυμπιακο???

Αν δεν παιξουν στα ματς του ΣΕΦ το ανεκδοτο απο τη Λιθουανια και ο δεινοσαυρος, θα κερδισουμε και τα δυο ματς... Μπορει και με διψηφια διαφορα και τα δυο!!!

Δεν φοβαμαι τοσο τη Σιενα οσο την απειρια και ενδεχομενη κακη μερα του Ολυμπιακου.Και δεν ειμαι σιγουρος αν το γεματο ΣΕΦ θα λειτουργησει ευεργετικα αν το ματς ειναι στο -10 η στο -15 στο 33 οπως εγινε στην Ιταλια.

Εν τω μεταξυ ο Law κανει παλι φοβερο τελευταιο δεκαλεπτο.Φοβερο ομως...
Reggie Miller #31
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 23 2012, 23:52 ) *
Εν τω μεταξυ ο Law κανει παλι φοβερο τελευταιο δεκαλεπτο.Φοβερο ομως...



Και ώριμες επιλογές,που μέχρι τώρα είχε κάποιες κακές επιλογές στους αγώνες.
Ειδικά εκεί που έπαιξε πλάτη,αλλά και όλα τα ντράιβ που επιχείρησε δεν πήγε να τρακάρει...
pete7
αρε πριντ,η φαση μοιαζει σαν τον ημιτελικο βερολινο που γκριρ δεν εδωσε σε μπουρουση που ηταν κατω στην ρακετα μονος
κ παλι μπορουμε αλλα θα ειναι δυσκολα κ εκει που την ειχαμε ξεγραμμενη θα στενοχωρηθουμε αν αποκλειστουμε
Zoys
Ξανά μπράβο στην ομάδα! 41.gif Και το μπράβο πηγαίνει κυρίως για τα τελευταία λεπτά διότι δείξαμε χαρακτήρα, τσαμπουκά, κότσια (κι αλλιώς θα 'θελα να το πω, αλλά ας όψεται το censorship tongue.gif ) και πάνω απ' όλα ηττηθήκαμε χωρίς να δώσουμε ψυχολογική αβάντα στη Σιένα γιατί με την ψυχή στο στόμα κέρδισαν και μάλιστα σε ματς που ήταν στα μέτρα τους το πρώτο μισάωρο και είχαν τον απόλυτο έλεγχο. Έχω την αίσθηση ότι εμείς αποχωρούμε για την Ελλάδα με το κεφάλι ψηλά ενώ οι Ιταλοί με την ουρά στα σκέλια για τα δύο επόμενα παιχνίδια για τα οποία μετά τη σημερινή ήττα είμαι πιο αισιόδοξος απ' ότι προχθές που νικήσαμε ( blink.gif )

Δεν παίξαμε καλά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, είδα και κακές άμυνες και ακόμα περισσότερες άστοχες επιλογές στην επίθεση, αλλά ακόμα και με μέτρια εμφάνιση φτάσαμε τόσο κοντά σε δεύτερο διπλό στην Τοσκάνη! Δεν το πιστεύω που το λέω, αλλά δεν λυπάμαι καθόλου για την ήττα, αντίθετα θεωρώ πως μάλλον θα μας ωφελήσει στη συνέχεια γιατί θα μας (ή μάλλον μας έχει ήδη) πεισμώσει. Η Σιένα πια απομυθοποιήθηκε στο κλουβί της και δεν μας τρομάζει. Δείξαμε ότι μπορούμε να την κοντράρουμε στην "καυτή" έδρα της, τώρα είναι η ώρα του ΣΕΦ!

Όσο για την τελευταία φάση, ήταν πράγματι τζάμπα ο τρόπος με τον οποίο χάσαμε και κρίμα που ο Πρίντεζης άργησε να δώσει πάσα, αλλά φέτος έχουμε συνηθίζει να χάνουμε στον πόντο τέτοια ματς μακριά από το ΣΕΦ (τι να πρωτοθυμηθείς: Κάχα, Καντού, ΠΑΟ στο κύπελλο), λόγω απειρίας κυρίως, οπότε έχουμε ψιλοσυνηθίσει.

Όπως και να 'χει, ακόμα κι αν δεν καταφέρουμε να πάρουμε το εισητήριο για το final 4, η φετινή ομάδα τείνει να ξεπεράσει κάθε προσδοκία και μόνο κερδισμένη μπορεί να βγει φέτος από κάθε άποψη!
lamar
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 23 2012, 23:52 ) *
Δεν φοβαμαι τοσο τη Σιενα οσο την απειρια και ενδεχομενη κακη μερα του Ολυμπιακου.Και δεν ειμαι σιγουρος αν το γεματο ΣΕΦ θα λειτουργησει ευεργετικα αν το ματς ειναι στο -10 η στο -15 στο 33 οπως εγινε στην Ιταλια.

Εν τω μεταξυ ο Law κανει παλι φοβερο τελευταιο δεκαλεπτο.Φοβερο ομως...


Δεν νομιζω να εισαι ποτε στο ΣΕΦ στο -10 με αυτους, και το λεω ειλικρινα. Σε δυο σερι ματς ειδαμε την ιδια κωμωδια, να εχουν φαουλ οι Ντορσι και Χαινς απο τα πρωτα δυο λεπτα συμμετοχης τους εκαστος, εχοντας κανει ουτε το 25% των φαουλ που τους σφυριχτηκαν. Ενω οι Μος, Στοουνρουκ, Λαβρινοβιτς παρισταναν μια tag team που επαιζε για τη ζωνη του RAW...

Ειμαστε πολυ πιο αθλητικη ομαδα απο εκεινους και ειλικρινα, δεν μπορω να βρω τροπο που θα χασουμε απο εναμιση γκαρντ και δυο ψηλους...
GreekNick
ΜΟΝΟ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ
NKoulaf
Παιδιά εγώ θα διαφωνήσω. Σωστά κάνει τρίπλα ο Πρίντεζης γιατι δεν έχει πάσα και ΕΧΕΙ χρόνο να κάνει τρίπλα και μετά να δώσει πάσα. Ούτε το κλέψιμο οφείλεται στο ότι ο Πρίντεζης δεν έχει αρκετά καλή τρίπλα. Το κλέψιμο είναι ένα από αυτά τα κλεψίματα που δεν επειχειρούν συνήθως οι παίκτες γιατι αφήνουν την άμυνα εκτεθειμένη αν αποτύχουν. Επειδή ο Μακαλεμπ (αυτός δεν ήταν? ) δεν είναι χτεσινός, σου λέει ποιά άμυνα, 6 δεύτερα μένουν, και το επιχειρεί. Πέτυχε και τελείωσε το μάτς, λάθος Πρίντεζη δεν υπάρχει.
pete7
http://www.olympiakos.gr/article/25963/alhteia-apo-toys-italoys

epeisodio

Οι οπαδοί της Σιένα συνέχισαν να προκαλούν όπως έκαναν και στον πρώτο παιχνίδι της σειράς με τον Ολυμπιακό, όπου και είχε έρθει επικίνδυνα κοντά στον πάγκο των «ερυθρόλευκων». Αυτή την φορά, οι Τοσκανοί δεν έμειναν μόνο στα λόγια, αλλά τραμπούκησαν την αποστολή του Ολυμπιακού την ώρα που φεύγανε από το παρκέ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια.

Αποδέκτες των βαρβαρότητων των Ιταλών, οι Ντούσαν Ίβκοβιτς και Τζόι Ντόρσεϊ, τους οποίους εκτός από τα… γαλλικά που τους «στολισανε», τους φτύσανε και τους χτυπήσανε.
plo koon
Ρε τους κάνει πλάκα ο Ντούντα. ΠΛΑΚΑ. Τους συναντάει πέρσι και επειδή δεν πολυψηνόταν να κατακτήσει την κούπα με ομάδα αστέρων λέει "ντάξει θα τους ξεφτυλίσω στο πρώτο για να δείξω τι μπορώ να κάνω και μετά ας κάνουν ό,τι θέλουν".

Φέτος χάνει επίτηδες από ΤΣΣΚΑ (2 φορές για να είμαστε σίγουροι) ώστε να ξανασυναντήσει τη Σιένα και με πλεονέκτημα αυτή τη φορά.

Πρώτο ματς παίζει φουλ power και τους σκίζει. Ε, το δεύτερο σου λέει "too easy" κάτσε να παίξω με handicap. Τσουπ βάζει τον λάζο και πάει η διαφορά στους 10ish. Ταυτόχρονά έχει δώσει και εντολή στον Τζου μόλις μπαίνει να κάνει φάουλ για να κοπεί ο ρυθμός. Σε άμυνα ΚΑΙ επίθεση. Στο τέλος ήταν έτοιμος να περάσει αλλαγή το Σλούκα για να βάλει 3ποντο και φάουλ από τις βολές αλλά του τη χάλασε ο ΡΑκόσεβιτς που έχασε και την πρώτη. Δεν πάνε όλα όπως τα σχεδιάζεις I guess...
shtarkws
Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακο για τις 2 εξαιρετικές εμφανίσεις που επέφεραν μια σημαντική νίκη,αν καταφέρει ο Ολυμπιακός δε να διαχειριστεί σωστά τον σπανουλη(πιθωντας τον να μην κυνηγά το σκοραρισμα αλλα να παίρνει σωστές αποφάσεις) τότε γίνεται κατα την γνώμη μου το ακλόνητο φαβορί..Ξεκάθαρα με τέτοιες εμφανίσεις και αποτελέσματα μια ομάδα κερδίζει γαλονια και ανεβαίνει επίπεδο.

Ps Νομίζω ότι ο Ντουντα δεν παίρνει τα εύσημα που του αναλογούν
pete7
http://www.gazzetta.gr/euroleague-olubiako...servo-dolophono

βλεπω καζανι το σεφ μετα κ απο τους τραμποκισμους
Johnnys
Σιγουρα δεν τα παιρνει ο Ντουντα τα ευσημα και δεν πιστωνεται πολλα απο αυτα που κανει η ομαδα φετος ενω σιγουρα του αξιζει μεγαλο μεριδιο..
Τωρα πιο ηρεμα Λο απιστευτη εμφανιση στο τελευταιο δεκαλεπτο
Αντιτς,Ντορσει παρα πολυ δυναμη πολλα ριμπαουντ πολυ δουλεια αρκετοι ποντοι..
Πριντεζης παρα πολυ καλος,εχει σωστα πολυ αυτοποεποιθηση εβαλε μεγαλο διποντο,εκανε το λαθος σημερα εβαλε προχθες το τριποντο ετσι πανε αυτα..
Χαινς στο τελος πολυ καλος..
Κεσελι επισης πολυ καλος και με λιγη τυχη ενα-δυο σουτ θα χαν μπει ακομα..
Μετριος Παπα..Κακοι Σλουκας,Μαντζαρης,Γκετσε,Λαζος..Αλλα αποδειχτηκε σωστο το πειραμα με Λαζο γιατι πιθανων αλλιως οι δυο σεντερ να ταν πολυ νωριτερα εξω ενω εβαλε και τα δυο καλαθακια του..
Σπαν δεν νομιζω οτι ηταν τοσο χαλια οσο αναφερετε...Εκανε πολυ λιγοτερα λαθη απο αλλες φορες μοιρασε σωστα παιχνιδι ενω εβαλε εστω τα 7-8 ποντακια του δεν ξερω..Απλα ολη η αμυνα ηταν εκει..
Ας υπαρχουν και τετοιες εμφανισεις να παιρνει αυτοπεποιθηση ολη η ομαδα...
Συνεχιζω να πιστευω οτι εδω τους εχουμε (οχι ευκολα) και με νικη ειδικα στο πρωτο ματς η προκριση ειναι δικια μας..
pete7
http://www.sport24.gr/multimedia/video/Eur...80.1704798.html

κ παλι να εδινε πασα δυσκολο να σκοραραμε-ισως επρεπε να δωσει με την μια στον λο
pete7
αν παγωσετε το βινεο στα 50 θα δειτε οτι μονο κεσελ ειναι ανοιχτος αλλα κοβετε ο πριντεζης.
κ να εδινε την πασα δεν ειμαι σιγουρος ο κεσελ σε 2 δευτερα θα εκανε λει απ που ηταν κ πισω απο γραμμη τριποντου
T.W.Is.M.
Νομιζω οτι το κερδος απο το σημερινο παιχνιδι ηταν εξισου μεγαλο με το πρωτο ματς. Στο πρωτο παιχνιδι πηραμε το προβαδισμα σε νικες και στο δευτερο σε ψυχολογια. Πηραμε αυτο που δεν ειχαμε περσι οταν πηγαμε στην Ιταλια. Αντι η Σιενα να ισοφαρισει με πειστικο τροπο και να ανεβει το ηθικο τους, εφτασαν στον ποντο ενα ματς που ηταν στα μετρα τους. Παραλιγο να χασουν διαφορα 14 ποντων σε ενα δεκαλεπτο. Η αισθηση που πρεπει να εχουν τωρα στη Σιενα ειναι κατι σαν "πως πηγαμε να χασουμε παλι δικο μας παιχνιδι? τι πρεπει να κανουμε για να τους καθαρισουμε αυτους?". Αυτη η αμφιβολια ειναι το μεγαλο κερδος απο το σημερινο παιχνιδι, κι ας χαθηκε η νικη.
Νομιζω οτι αν παρουμε το τριτο ματς θα περασουμε! Δεν πιστευω οτι η Σιενα θα μπορεσει να αντεξει την πιεση ενος τεταρτου αγωνα με το σκορ στο 1-2. Γι αυτο το τριτο ματς ειναι πιο σημαντικο κι απ τα 2 παιχνιδια στην Ιταλια. Ακομα το αγχος ειναι στη δικη τους πλευρα και οσο δε χανουμε θα παραμεινει εκει.
argeitis
Είχαμε 16 επιθετικά αλλά δεν τα εκμεταλευτήκαμε wink.gif

Δεν πειράζει, την άλλη βδομάδα θα τα πούμε καλά με τους Ιταλιάνους.

Η λέξη Κ Ο Λ Α Σ Η θα είναι πολύ φτωχή μπροστά σε αυτό που θα συναντήσουν


Υ.Γ. Αναλώσιμος ο ρόλος του Παπαδόπουλου μεν, δημιούργησε πολλά προβλήματα όμως.

Πιστεύω πως ο Γλυνιαδάκης θα πρόσφερε περισσότερα.

Με τον Βασιλόπουλο τι γίνεται?????????????????
Tapanic
H φετινη ομαδα του ολυμπιακου σ' αυτο το game το παλεψε μεχρι τελους οπως κ ηταν αναμενομενο!Εγω περιμενα να χαναμε 10 μποντους συν αλλα επειδη παντονε ειμαστε προετοιμασμενοι για το καλυτερο το φεραμε εκει που το φεραμε!Τωρα για το λαθος του πριντεζη στην τελευταια φαση ηταν θεμα οπτικου πεδιου κ καθαρης ψυχολογιας...απ΄το 1ο λεπτο που μπηκε μεσα τα εδινε ολα!Ελα μου ομως που δεν ακουσα το παραμικρο για τον σπανουλη...ταχα μου τον μαρκαρε ο Moss...τεραστιων διαστασεων αμυντικος κ αυτος!Επρεπε να φαει πολυ κραξιμο αλλα νταξει μια ασχημη μερα ειχε κ αυτος,τι να λεμε τωρα! smiley.gif smiley.gif
slok
ρε παιδια αυτοι στο site της ευρωλιγκας δεν μπορουν να βαλουν εναν αγγλο να περιγραφει τα ματς-highlights .?
ποσο αστείοι ειναι
saou
Σήμερα είδαμε πόσο μεγάλη ζημιά μπορεί να κάνει ένας παίκτης στην ομάδα του μέσα σε λίγα λεπτά συμμετοχής. Πραγματικά με το Λάζο μέσα οι Ιταλοί παίζει να μην έχασαν επίθεση. Απέκτησαν τέτοια ψυχολογία που ακόμα και τα λίγα πιεσμένα σουτ που έκαναν, μέσα πήγανε. Την ίδια στιγμή στην επίθεση όπου θεωρητικά θα μας έδινε κάτι, πήραμε το απόλυτο μηδέν.

Και έτσι βρεθήκαμε να είμαστε στο -13 και να τρέχουμε και να μη φτάνουμε... Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν στο +4 για τους Ιταλούς, το τρίτο πρέπει να έληξε ίσα βάρκα ίσα νερά αν θυμάμαι καλά, στο τελευταία επικρατήσαμε κατά κράτος, αν το δεύτερο δεν ήταν σκέτη καταστροφή με σχεδόν αποκλειστική ευθύνη του Λάζαρου θα μπορούσε το come back να είχε ολοκληρωθεί.

Η χρησιμοποίησή του βέβαια ήταν κατά κάποιο τρόπο αναγκαστική με τους αμερικανούς και τον Πέρο να έχουν φορτωθεί όλοι με φάουλ. Πιθανότατα ο Ντούντα περίμενε ένα τέτοιο ενδεχόμενο και υπολόγιζε ότι θα χρειαστεί και τον τρίτο του σέντερ για σήμερα και πόνταρε-σε σχέση με το Γλυνιαδάκη- στα ποσταρίσματα του Λάζου μπροστά, αλλά τζίφος...

Λάθη που κόστισαν για μένα και οι άμυνες με αλλαγές στο τρίτο δεκάλεπτο όταν οι Ιταλοί βρέθηκαν να παίζουν συνέχεια με μις ματς. Εκεί γκρεμίστηκε μια καλή προσπάθεια και μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο με την ίδια διαφορά με το δεύτερο, παρόλη την καλή εμφάνιση στο συγκεκριμένο σημείο.

Η προσπάθεια πάντως ήταν συγκλονιστική στο τέλος, και έδειξε σαφέστατα ότι οι Ιταλοί αυτή τη στιγμή δεν έχουν ψυχολογία. Φόρτωσαν πολύ στις πρώτες 3 περιόδους και δεν περίμεναν αντίσταση μέχρι τέλους γι αυτό και οι επιθέσεις τους ήταν της πυρκαγιάς.

Μέχρι στιγμής έχουμε κάθε λόγο να είμαστε αισιόδοξοι. Εγώ πλέον φοβάμαι περισσότερο εμάς και λιγότερο τους Ιταλούς. Πιστεύω ότι με ίδιες εμφανίσεις , χωρίς καθόλου Λάζαρο στο παρκέ, και με μια ζεστή έδρα θα πάμε Πόλη.

Φοβάμαι λιγάκι αυτή τη ζεστή έδρα καθώς θα πλακώσουν αρκετοί που δεν ξεχωρίζουν τη μπάλα από ένα καρπούζι, φοβάμαι μη τυχόν και το άγχος και η μουρμούρα της κερκίδας χαλάσουν λιγάκι τη μενταλιτέ των παικτών, και τέλος ελπίζω ο Ντούντα να τους ετοιμάσει σωστά γιατί στην καριέρα του δεν έχει διαχειριστεί πάντα καλά παρόμοιες περιπτώσεις και με παίκτες πιο έμπειρους από τους φετινούς.
Nuntius
Αυτή η ομάδα παλεύει. Αυτό εμένα μου αρκεί. Σήμερα μπορεί να έχασαν και οι δύο ομάδες μου αλλά πάλεψαν ως το τέλος φαινομενικά χαμένα παιχνίδια οπότε δεν μπορώ να τους κατηγορήσω. Είμαι περήφανος γι' αυτούς smile.gif
Gravedigger
Μπράβο στον Ολυμπιακό.Παίζει ωραίο μπάσκετ και του αξίζει να περάσει.με το μεγάλο του όνομα να είναι μάλλον το ατού του αντιπάλου χτυπάει το παιχνίδι και το χάνει στον πόντο.Και μετά από 5 χρόνια όταν αποφάσισα να ανακηρύξω τον Πρίντεζη πουλέν μου με αποζημιώνει έστω και αν παίζει στον αιώνιο και μάλιστα είναι και άρρωστος ολυμπιακός
LFO
H φετινή ομάδα ειναι με διαφορά η πιο never die ομάδα που ειχαμε εδω και παρα πολλά χρονια. Αυτό ειναι πολυ σημαντικό οταν εχεις στόχους και σιγουρα ταιριαζει απολυτα και με τα θελω του κοσμου.

Την αλλη εβδομάδα στο ΣΕΦ δεν κρίνεται μονο η πρόκριση στον Φ4, κρινεται και κατι πολυ πιο σημαντικό. Κρίνεται η σχέση αυτής της συγκεκριμενης ομάδας με τον κόσμο. Και οταν μιλαμε για Ολυμπιακο μιλάμε για μια ιδιαιτερη σχεση. Οταν λεω κρινεται δεν εννοω μονο το αν θα γεμισει το γήπεδο και στα 2 ματς ή το πόσο δυνατα θα φωναξουμε. Εννοω ειμαστε σε σημειο να στηριξουμε ΑΥΤΗ την ομάδα ακόμα και αν πανε ολα στραβά? Θελω να πιστευω πως ναι. Το "λαθος" του Πριντεζη εχθες δεν εγινε και ουτε θα γινει ποτε τοσο μεγαλο θέμα όσο το πατημα της γραμμης του Πασπαλιε ή οι χαμενες βολες του Παπαλουκά ή το χαμενο χουκ του Μπουρουση στο Βερολινο. Αυτο λέγεται ωριμοτητα και πιστη. Ωριμοτητα γιατι βλεπεις πεντακαθαρα οτι κατι καλο γινεται εδω και πιστη γιατι ξερεις μεσα σου οτι κανενας (παικτης, πρπονητης, διοικηση) δεν σε κοροιδευει....

Η αλλη εβδομάδα θα ειναι μεγάλη. Ειναι εβδομαδα μεγάλων και πολλων προκλήσεων. Ειναι πρόκληση να αποδειξουμε οτι εχουμε ομάδα Φ4 και οτι impossible is nothing και ειναι προκληση να αποδειξουμε οτι τα 3 συστατικα, ομάδα-κοσμος-διοικηση, που κανουν τις μεγαλες ομάδες ειναι πλεον ενα σωμα, no matter what....

Ανυπομονω.
pete7
ολοι την ειχαμε ξεγραμενη κ ενας αποκλεισμος θα ειναι οτι χειροτερο
μετα πολυ καιροδεν μπορουσα να κοιμηθω για οσφπ μπασκετ tongue.gif
plo koon
Τη Σιένα δεν την είχα παρακολουθήσει καθόλου φέτος αλλά βλέποντας τα αποτελέσματά της και τα στατιστικά του ΜακΚάλεμπ (με νωπές τις μνήμες από το Ευρωπαικό) είχα φτάσει σε σημείο να τους θεωρώ ισάξιους της ΤΣΣΚΑ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει και παίζουν τόσο άσχημα.


Γνώμη μου είναι ότι ο Μακ έχει βραχυκυκλώσει από το πως του συμπεριφέρονται στην άμυνα. Δίνοντας του το τρίποντο και στους 2 αγώνες μπορεί μεν να σουτάρει με καλά ποσοστά αλλά είναι φανερό ότι δεν του πολυαρέσει αυτός ο τρόπος παιχνιδιού. Παρατηρούσα ότι πολλές πολλές φορές είχε την ευκαιρία και το χώρο για ένα σουτάκι από την κορυφή μετά από σκριν αλλά δεν το έκανε ποτέ ή σχεδόν ποτέ (στο δεύτερο τουλάχιστον ματς που θυμάμαι τα 3ποντα που έβαλε, τα έβαλε μετά από ασσιστ όχι μετά από σκριν).

Και αυτό δεν επηρεάζει μόνο την παραγωγή του ίδιου του παίκτη αλλά και όλης της ομάδας. Γιατί έτσι όπως βλέπω στημένη τη Σιένα μεγάλο κομμάτι των plays θα είναι η εκμετάλλευση της ανισσοροπίας που δημιουργείται μετά από το pick. Οι περισσότεροι είναι decent εώς πολύ καλοί σουτέρ οπότε είτε θα κλείσεις τη ρακέτα και θα στην κάνουν απέξω άνετα, είτε θα αφήσεις τον Μακ να αλωνίζει. Μαρκάροντας όμως πίσω από το σκριν όλα αυτά πάπαλα. Σίγουρα ρισκάρεις ένα σουτ 3π με ποσοστό ~60% αλλά ο Μακ (προς το παρόν τουλάχιστον) δείχνει απρόθυμος να τα πάρει αυτά τα σουτ.

Διορθώστε με αν θυμάμαι λάθος αλλά νομίζω ότι η Σιένα τη διαφορά την πήρε με τον Μακ έξω (το οποίο συνέπεσε και με την παρουσία του Παπαδόπουλου). Αυτό ήταν πολύ κακό ματσάρισμα για τον ΟΣΦΠ γιατί όχι μόνο δεν μπορούσε να αφήνει το σουτ στον Ρακόσεβιτς αλλά στην αλλαγή θα είχε δεδομένη ανισσοροπία (Παπ vs Ρακο).

Εάν λοιπόν ήμουν στη θέση του προπονητή της Σιένα θα έλεγα στον Μακ να γίνει αδίστακτος με τα σουτ μετά από σκριν. Αν βάλει κάποια μπορεί ο Ιβκοβιτς να αλλάξει γνώμη και να βγάζει τον ψηλό του έξω και από εκεί και μετά η Σιένα θα παίξει το παιχνίδι στο οποίο είναι καλή.
pete7
στο φεις τσακωνονται ολυμπιακοι με ιταλους
στο γηπεδο τιποτα δεν θα γινει απλα θα πρεπει να ειναι καζανι
πρωτο φαιναλ 4 ηταν με ιταλικη ομαδα με την περιφημη ταπα φασουλα,να το σνεχισουμε με την σιενα κ να αποκλεισουμε αλλη μια ιταλικη ομαδα
pete7
http://www.eurohoops.net/el/2012/03/one-on-one-el/2492

αν εδινε πασα ο πριντ κ το σκηνικο τρομο απο βαρλα
belalik
Δεν το ειδα το ματσακι λογω δουλειας, δυστυχως..

Θα με εκανε χαρουμενο αν ξερει κανεις κανα torrent η κατι αντιστοιχο να το κατεβασω..


a.car



Αν νομίζουν κάποιοι ότι με το να κάνουν το γήπεδο κόλαση αλά 'ελληνικά' για να ανταποδώσουν τη 'φιλοξενία'των ιταλών

θα βοηθήσουν την ομάδα ,μάλλον σφάλουν. Πιο πιθανό είναι να αποπροσανατολήσουν την ομάδα η οποία δε φαίνεται

να χρειάζεται ακρότητες για να προκριθεί.
damian
QUOTE (belalik @ Mar 24 2012, 13:36 ) *
Δεν το ειδα το ματσακι λογω δουλειας, δυστυχως..

Θα με εκανε χαρουμενο αν ξερει κανεις κανα torrent η κατι αντιστοιχο να το κατεβασω..


ε θα ανέβει σε κανά youtube, θα σου στείλω link
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.