Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Montepaschi Siena vs Olympiacos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Nuntius
QUOTE (PARISINOS @ Mar 31 2012, 00:40 ) *
Αυτό που πιστευω οτι τελειωσε τη σιενα, ηταν εκεινο το comeback στο τελος του δευτερου αγωνα. Το γεγονος οτι παραλιγο να χασουν ΚΑΙ εκεινον τον αγωνα , τους κλόνισε για τα καλα την αυτοπεποιθηση και μετα ηταν δυσκολο να επανελθουν.


Συμφωνώ απόλυτα εδώ smiley.gif
NBAer
QUOTE(tReason @ Mar 31 2012, 00:32 ) *
Μαλλον δεν εισαι αντκειμενικος η διαιτησια ηταν εμφανως απο την αρχη του αγωνα υπερ του ολυμπιακου
και προκλητκα μαλιστα.Και βεβαια αυτο αποτυπωνεται και στην στατιστικη με τροπο μη αμιφισβητησιμο.

1ον η διαιτησια φυσικα και ΔΕΝ ηταν υπερ του Ολυμπιακου με προκλητικο τροπο.
Επαιξε εδρα σχετικα αρκετα σε μερικα σημεια αλλά εκανε και λαθη απο την αλλη μερια. Γενικως σημερα επαιξε εδρα. Ενα 55-45 υπερ του Ολυμπιακου θα ελεγα εγω. Στην σειρα ομως(θυμισου το 1ο παιχνιδι που επαιξε εδρα 65-35) ηταν γενικα 50-50.

2ον κοιτωντας τα στατιστικα δεν μπορεις να συναγεις τιποτα περι διαιτητικης αδικιας! Με τιποτα! Πρεπει να δεις τον αγωνα για αυτο. Αυτη η καραμελα του " α κοιταξε τα φαουλ 29 βολες εκτελεσε ο ταδε και 12 ο αλλος", αρα αδικια ειναι παντελως εκτός τοπου και χρονου. Στην προκειμενη περιπτωση βεβαια οπως ειπα και αυτο που ειδα ειναι οτι επαιξε λιγο εδρα αλλά οχι και τιποτα φοβερο.

QUOTE
θα το αναλυσω ποσο ευνοημενος ειναι ο φετεινος ολυμπιακος διαιτητικα αλλα δεν θα το κανω σημερα
γιατι θα ειναι μιζερο.Παμε παρακατω

Ευνοημενος φετος διαιτητικα ο Ολυμπιακος στην Ευρωπη στο μπασκετ? blink.gif
Ειμαι περιεργος για την αναλυση σου.....
plo koon
QUOTE (Gravedigger @ Mar 31 2012, 00:24 ) *
Δεν νομίζω ότι αδικεί τον εαυτό του.Απλά δεν μπορεί.Πιο πολύ τυχαίο μπορώ να το θεωρήσω ότι έβαλε 8 πόντους σε αυτό το χρονικό διάστημα.Γιατί και στο τέλος 2 ελεύθερα 3ποντα έριξε και τα έχασε και τα 2 (άσχετα αν στο 2ο δόθηκε τελικώς φάουλ στον McCalleb)


Δεν ξέρω τι παίχτηκε με το Ζήση και εξελίχθηκε όπως εξελίχθηκε. Εγώ τον θυμάμαι σε έναν αγώνα με την ΑΕΚ να βάζει buzzer beater 3ποντο με παίκτη κρεμασμένο πάνω του ( στην κυριολεξία, πρέπει να του βγήκε και το σορτσάκι στη φάση). Και όταν πήγε στην Τσσκα και στην εθνική που τον έβλεπα, σταδιακά χάνει το aggresiveness του. Και παίρνει επιθέσεις μόνο όταν πρέπει. Προσωπική άποψη είναι ότι ο Ζήσης θα μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερο 2άρι από τον Σπανούλη. Το μόνο στο οποίο υστερεί είναι η έκρηξη. Κλίνω στο ότι ότι δεν το πολυ-κυνήγησε να γίνει ηγέτης σε κάποια ομάδα και ήταν ευχαριστημένος σαν 6ος παίκτης. Σεβαστό απλά θεωρώ πως είναι κρίμα.
tReason
QUOTE (NBAer @ Mar 31 2012, 00:52 ) *
1ον η διαιτησια φυσικα και ΔΕΝ ηταν υπερ του Ολυμπιακου με προκλητικο τροπο.
Επαιξε εδρα σχετικα αρκετα σε μερικα σημεια αλλά εκανε και λαθη απο την αλλη μερια. Γενικως σημερα επαιξε εδρα. Ενα 55-45 υπερ του Ολυμπιακου θα ελεγα εγω. Στην σειρα ομως(θυμισου το 1ο παιχνιδι που επαιξε εδρα 65-35) ηταν γενικα 50-50.

2ον κοιτωντας τα στατιστικα δεν μπορεις να συναγεις τιποτα περι διαιτητικης αδικιας! Με τιποτα! Πρεπει να δεις τον αγωνα για αυτο. Αυτη η καραμελα του " α κοιταξε τα φαουλ 29 βολες εκτελεσε ο ταδε και 12 ο αλλος", αρα αδικια ειναι παντελως εκτός τοπου και χρονου. Στην προκειμενη περιπτωση βεβαια οπως ειπα και αυτο που ειδα ειναι οτι επαιξε λιγο εδρα αλλά οχι και τιποτα φοβερο.


Ευνοημενος φετος διαιτητικα ο Ολυμπιακος στην Ευρωπη στο μπασκετ? blink.gif
Ειμαι περιεργος για την αναλυση σου.....


Θα σου πω μια φαση μονο εκει που παιρνει 4 επιθ. ριμπαουντ ο ολυμπιακος φευγει η μπαλα καθαρα απο παικτη του ολυμπιακου
και την ξαναδινει στον ολυμπιακο.Αυτο δεν μπορει να ειναι ανθρωπινο λαθος..
Και μεχρι το γ δεκαλεπτο οι βολες ειναι 22-1 οσο προηγειται η σιενα οι διαιτητες δεν αφηνουν την διαφορα να ξεφυγει με τιποτα.Μετα καπως ισοροπουν την κατασταση οταν παιρνει το προβαδισμα ο ολυμπιακος.Οσο για την αναλυση ειναι αντικειμενικη και βασιζεται σε νουμερα
Τεσπα η συζητηση αυτη ειναι αχαρη τετοιες ωρες...
Καλη επιτυχια στο Φ4 στον ολυμπιακο
SoKRaM
Κεσκεσε Σιενα? προσπαθησε να κερδισει ματς πλευ οφ με σουτακια του Ρακοσεβιτς και χωρις να απλωνουν τα ξερα τους να παρουν ριμπαουντ? Μα σε παρακαλω... Αφου ειδα τον Καιλ Χαινς να νικαει Αντερσον, Ρακοσεβιτς και Παπαδοπουλο μονος του αναγκαστικά του βγαζω το καπελο...

Υ.Γ. Οχι αλλο καρβουνο. Οχι αλλο Λαζαρο Παπαδοπουλο. Ειναι πιο αργος και απο τον Τσιαρτα σε αναπηρικο καροτσακι.

Υ.Γ2 Μολις προσπαθει να ποσταρει αντιπαλο και σταματαει τη τριπλα και πιανει τη μπαλα με το ενα χερι εκει θελω να μπω στην 42αρα οθονη μου και να τον πιασω απο το λαιμο (αν και τωρα που το σκεφτομαι μαλλον δε φτανω) και να τον αρχισω στα γαμωσταυριδια... γιατι παντα εκει κατι μλκια κανει και χανουμε τη κατοχη.
Razorblade Fish
QUOTE(plo koon @ Mar 31 2012, 01:02 ) *
Δεν ξέρω τι παίχτηκε με το Ζήση και εξελίχθηκε όπως εξελίχθηκε. Εγώ τον θυμάμαι σε έναν αγώνα με την ΑΕΚ να βάζει buzzer beater 3ποντο με παίκτη κρεμασμένο πάνω του ( στην κυριολεξία, πρέπει να του βγήκε και το σορτσάκι στη φάση). Και όταν πήγε στην Τσσκα και στην εθνική που τον έβλεπα, σταδιακά χάνει το aggresiveness του. Και παίρνει επιθέσεις μόνο όταν πρέπει. Προσωπική άποψη είναι ότι ο Ζήσης θα μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερο 2άρι από τον Σπανούλη. Το μόνο στο οποίο υστερεί είναι η έκρηξη. Κλίνω στο ότι ότι δεν το πολυ-κυνήγησε να γίνει ηγέτης σε κάποια ομάδα και ήταν ευχαριστημένος σαν 6ος παίκτης. Σεβαστό απλά θεωρώ πως είναι κρίμα.

Υπαρχει ο Ζησης π.χ(προ χτυπηματος) και ο Ζησης μ.χ.Μιλαμε για 2 διαφορετικους παικτες.Ο Ζησης σαν ταλεντο ηθελε 3 Σπανουληδες να του δενουν τα κορδονια...40ρες εβαζε στις μικρες Εθνικες...Στο Βελιγραδι ο Ζησης ειναι 22 χρονων και καθοριστικος και ο Σπανουλης ειναι εμπειριων συλλεκτης...Μιλαμε για φοβερο παικτη,combo guard με τα ολα του και clutch και αμυνα και ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ.Εκεινο το μαμημενο χτυπημα ομως δεν ξερω πως ρε γαμωτο του κατεστρεψε την καριερα.Πραγματικα αλλος παικτης απο εκει και μετα...
passer
QUOTE (SoKRaM @ Mar 31 2012, 01:14 ) *
Υ.Γ. Οχι αλλο καρβουνο. Οχι αλλο Λαζαρο Παπαδοπουλο. Ειναι πιο αργος και απο τον Τσιαρτα σε αναπηρικο καροτσακι.

Υ.Γ2 Μολις προσπαθει να ποσταρει αντιπαλο και σταματαει τη τριπλα και πιανει τη μπαλα με το ενα χερι εκει θελω να μπω στην 42αρα οθονη μου και να τον πιασω απο το λαιμο (αν και τωρα που το σκεφτομαι μαλλον δε φτανω) και να τον αρχισω στα γαμωσταυριδια... γιατι παντα εκει κατι μλκια κανει και χανουμε τη κατοχη.


smiley.gif Χαχα Θεός!!

Όντως ο Παπαδόπουλος είναι μακράν η παραφωνία σε αυτήν την ομάδα (και ο Κέσελ προφανώς αλλά αυτόν από Οκτώβρη μέχρι Ιούνιο δεν τον λογίζω μπασκετμπολίστα...)
NBAer
QUOTE(tReason @ Mar 31 2012, 01:10 ) *
Θα σου πω μια φαση μονο εκει που παιρνει 4 επιθ. ριμπαουντ ο ολυμπιακος φευγει η μπαλα καθαρα απο παικτη του ολυμπιακου
και την ξαναδινει στον ολυμπιακο.Αυτο δεν μπορει να ειναι ανθρωπινο λαθος..

Ποια φαση λες? Εκει που ο Αντερσεν απλωσε το χερι και το τραβηξε πισω αποτομα? Μα εκει μπορει να ακουμπησε την μπαλα αλλά ακομα και να μην την ακουμπησε φανηκε με μια πρωτη ματια να την ακουμπαει.

QUOTE
Και μεχρι το γ δεκαλεπτο οι βολες ειναι 22-1 οσο προηγειται η σιενα οι διαιτητες δεν αφηνουν την διαφορα να ξεφυγει με τιποτα.

Διαφωνω 100%.
Νομιζω εισαι προκατειλημμενος. Δεν εφταιγαν οι διαιτητες σε καμια περιπτωση που δεν μπορουσε η Σιενα να παρει διαφορά, αλλά η καλη αμυνα του Ολυμπιακου και τα λαθη που εκανε η Σιενα.

QUOTE
Οσο για την αναλυση ειναι αντικειμενικη και βασιζεται σε νουμερα

Και σου επαναλαμβανω οτι δεν με νοιαζουν τα νουμερα. Δεν με νοιαζει εαν η στατιστικη λεει 780 βολες για την μια ομαδα οτι εκτελεσε και 2 για την αντιπαλο. Με νοιαζει τι εγινε στον αγωνα. Γιατι μπορει οι 780 βολες να ηταν σωστες και τοσες να επρεπε να εκτελεσει η μια ομαδα και μολις 2 η αλλη. Με νοιαζει λοιπον το τι εγινε στον αγωνα φαση προς φαση.
Με νοιαζουν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ φασεις δηλαδη.

Η αναλυση σου λοιπον δεν ειναι αντικειμενικη γιατι τα νουμερα(τα καταγεγραμμενα απο την Ευρωλιγκα στατιστικα) ΔΕΝ μπορουν να δειξουν ευνοια ή αδικια της διαιτησιας προς μια πλευρα.
Αν μου δωσεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ φασεις μια προς μια με το τι εννοεις, τοτε μόνο μπορουμε να καταληξουμε καπου.



QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 31 2012, 01:21 ) *
Υπαρχει ο Ζησης π.χ(προ χτυπηματος) και ο Ζησης μ.χ.Μιλαμε για 2 διαφορετικους παικτες.Ο Ζησης σαν ταλεντο ηθελε 3 Σπανουληδες να του δενουν τα κορδονια...40ρες εβαζε στις μικρες Εθνικες...Στο Βελιγραδι ο Ζησης ειναι 22 χρονων και καθοριστικος και ο Σπανουλης ειναι εμπειριων συλλεκτης...Μιλαμε για φοβερο παικτη,combo guard με τα ολα του και clutch και αμυνα και ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ.Εκεινο το μαμημενο χτυπημα ομως δεν ξερω πως ρε γαμωτο του κατεστρεψε την καριερα.Πραγματικα αλλος παικτης απο εκει και μετα...

Εγω παντως δεν ειδα καμια ουσιαστικη διαφορά του Ζηση(στην αποδοση) πριν και μετα το χτυπημα.
george3321
Δεν υποστηριζω ουτε ολυμπιακο ουτε παναθηναικο!!!συγχαρητηρια στον ολυμπιακο για τη νικη....για να κανουμε και λιγο χαβαλε...δωσατε δικαιωματα σημερα και βλεπω τους Γιαννακοπουλους απο αυριο να φορανε και αυτοι μπλουζακια που να δειχνουν τις βολες του σημερινου ματς!!!!!
stoklis
Οποιος ψηνεται για εκδρομη στην Πολη να μου το πει!!!! smiley.gif smiley.gif
RedSpy
QUOTE(stoklis @ Mar 31 2012, 01:29 ) *
Οποιος ψηνεται για εκδρομη στην Πολη να μου το πει!!!! smiley.gif smiley.gif


εγω!!!!!
Nuntius
QUOTE (tReason @ Mar 31 2012, 01:10 ) *
Θα σου πω μια φαση μονο εκει που παιρνει 4 επιθ. ριμπαουντ ο ολυμπιακος φευγει η μπαλα καθαρα απο παικτη του ολυμπιακου
και την ξαναδινει στον ολυμπιακο.Αυτο δεν μπορει να ειναι ανθρωπινο λαθος..


Η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Άντερσεν σε αυτή την φάση. Άλλωστε, το διόρθωσε γιατί ούτε ένα λεπτό αργότερα σε παρόμοια διεκδίκηση μεταξύ Άντερσεν και Πρίντεζη έδωσε την μπάλα στην Σιένα ενώ φάνηκε και από το replay αλλά και κατά την κανονική ροή πως είχε βγάλει ο Άντερσεν.
j-kidd13
Mαγκικη προκριση στο φαιναλ φορ.Προκειται για αθλο και αξιζουν συχαρητηρια στην ομαδα γιατι εκανε μια αξιολογη πορεια,και παρουσιασε πολυ καλο προσωπο στη σειρα με τη Σιενα.Βεβαια προς το τελος ειχα τις επιφυλαξεις μου,οταν εκανε η Σιενα ενα come back,αλλα ο Ολυμπιακος ανταπεξηλθε στις συνθηκες αυτες....Πραγματικα δεν περιμενα οτι θα το ελεγα αυτο,αλλα ο Πριντεζης δειχνει να εχει περασει σε αλλο επιπεδο πλεον....(Παναγια εγω τα λεω αυτα για τον Πριντεζη????? tongue.gif )

Πλεον εχει αλλο ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι με την Μπαρτσελονα,στο οποιο ομως δεν βλεπω να ειναι και ιδιαιτερα αουτσαιντερ....
spysta
To παιχνιδι το πηρε η ψυχη του Οφορικουε !!!!!!(τον ειδα σημερα σε κατι παλιες φωτογραφιες)


ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ !!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ!!!
ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ !!!

smile.gif smile.gif
rankin
Όποιος θέλει να κάνει σχόλιο για τη διαιτησία, παρακαλώ, να σχολιάσει πρώτα αυτό που θα γράψω:
Η διαιτησία φέτος στο ζευγάρι Ολυμπιακός-Σιένα, σφύριξε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που είχε σφυρίξει και πέρσι...
Απλά φέτος το ξύλο το ρίχνανε άλλοι!

Καταλάβατε γατούληδες????? tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 31 2012, 01:34 ) *
Mαγκικη προκριση στο φαιναλ φορ.


Οχι μαγκικη...τερελη!!! smiley.gif
Αν χαναμε τελικα το παιχνιδι, οπως περιμενα οτι θα γινοταν μεχρι το 30', θα ελεγα και σημερα οτι το χασαμε εμεις πιο πολυ απ οτι το κερδισε η Σιενα. Κι ας παιζαμε χειροτερα απο εκεινους μεχρι το 30', κι ας εχουμε λιγοτερο καλο ροστερ. Το μομεντουμ της σειρας ηταν τετοιο που εδινε στον Ολυμπιακο τη μοναδικη ευκαιρια να προκριθει καθαρα. Το μεγαλυτερο επιτευγμα ηταν οτι το καταφερε σε ενα ματς που δεν εδειχνε να ειναι στα μετρα του, οπως ηταν το τριτο. Απ την αρχη στο 4ο δεκαλεπτο φανηκε διαφορα στην αμυνα. Ολοι πιεζαν περισσοτερο και ηταν πιο ενεργητικοι. Αλλες ομαδες θα μπορουσαν μετα τις λαθος επιθεσεις, τα αστοχα τριποντα και τα φαουλ στο ριμπαουντ που χαρισαν βολες στη Σιενα και εξαφανισαν τη διαφορα να καταρρευσουν και να χασουν το ματς. Το ειδαμε χτες και χωρις να υπαρξουν αναλογες αφορμες. Αυτη η ομαδα ομως δεν το εκανε.
Στην αρχη της σεζον θεωρουσα τον εαυτο μου εναν απ τους αισιοδοξους και πιστευα οτι θα περασουμε στους προημιτελικους. Αφου ξεπερασαμε και την αισιοδοξη προβλεψη μου, δεν ξερω τι να πω. Το πιο εντυπωσιακο ειναι οτι σ αυτη τη σειρα δεν περασαμε με τη βοηθεια της τυχης και διαφορων συγκυριων(οπως μπορουσε πχ να κανει η Μακαμπι), αλλα δειχνοντας εικονα καλυτερης ομαδας μεσα στο γηπεδο. Ισα ισα που αν ειχαμε την τυχη που ανεφερα, θα μπορουσαμε να ειχαμε περασει και με 3-0!

edit: Αν πρεπει να δωσω συγχαρητηρια σε καποιον, θα τα δωσω στον Ιβκοβιτς, που κι εγω τον εχω κραξει καποιες φορες. Η ομαδα αυτη ειναι δικο του δημιουργημα και πολλα θετικα που βγαζει οφειλονται σ αυτον. Αν πρεπει να αναφερθω σε παιχτες, δε θα πω για το Σπανουλη, γιατι η αξια του ειναι γνωστη και κανει αυτο που περιμεναμε απο περσι να κανει. Θα πω για το Χαινς, που λιγοι τον πιστευαν, αλλα δειχνει οτι μπορει να εχει θεση σε τετοιες ομαδες. Θα πω για τον Πριντεζη, που απο ανεπιθυμητος της Μαλαγα εγινε μεσα σε ενα χρονο το καλυτερο 4αρι της Ελλαδας. Θα πω για το Σλουκα, που απο το "ενα βημα πριν την εξοδο" εφτασε να τελειωνει παιχνιδια πλει οφ, για το Μαντζαρη που απο νεαρος περιορισμενων δυνατοτητων εγινε εργαλειο και αμυντικος εξολοθρευτης, αν και θελουν δουλεια και οι δυο τους ακομα. Ευφημος μνεια στο Ματ Χαουαρντ! Πρωτον, γιατι με την αποχωρηση του εφερε τον Ντορσει και δευτερον, γιατι εφερε τον αερα του Μπατλερ! Τριτο σερι φαιναλ φορ για την ομαδα του Ματ, εστω κι αν αυτη τη φορα δεν τελειωσε τη σεζον μαζι της... icon_drunk.gif
rankin
Τώρα πρέπει να βρω εκείνο το ποστ που είχα γράψει τον Σεπτέμβρη, οτι έχουμε και εμείς οι φτωχοι, κάποιες ελπίδες για final 4
passer
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 31 2012, 01:53 ) *
Κι ας παιζαμε χειροτερα απο εκεινους μεχρι το 30',


Πού το στηρίζεις αυτό;
T.W.Is.M.
QUOTE(passer @ Mar 31 2012, 02:02 ) *
Πού το στηρίζεις αυτό;


Δεν καταφεραμε να περασουμε μπροστα οταν ειχαμε την ευκαιρια, δεν καταφεραμε να βγαλουμε αμυνες οταν χρειαζοταν, δεν μπορεσαμε να βαλουμε ελευθερα σουτ απο την περιφερεια. Το κυριοτερο ομως ηταν οτι δε διναμε εικονα νικητη. Καποιος που εβλεπε το ματς θα ειχε την εντυπωση οτι θα κυνηγαμε συνεχεια απο κοντα, μεχρι που καποια στιγμη θα χασουμε 2-3 επιθεσεις, θα φαμε εναν αιφνιδιασμο κι ενα τριποντο, οι 3 ποντοι θα γινουν 8 και μετα τρεχατε ποδαρακια μου...
Αυτο αλλαξε οταν περασαμε μπροστα στο σκορ για πρωτη φορα. Την ωρα του αγωνα σχολιαζα καποια πραγματα για το ματς μεσω sms. Ημουν ετοιμος να γραψω στο ξεκινημα του 4ου δεκαλεπτου:"πρεπει να σκοραρουμε στην επομενη επιθεση". Δεν το εκανα γιατι δε θα προλαβαινε να φτασει το μηνυμα πριν γινει η επιθεση, αλλα τελικα επεσα μεσα στη σκεψη μου. Σκοραραμε, περασαμε μπροστα και με την επομενη αμυνα και το τριποντο του Αντιτς εφυγε το ψυχολογικο βαρος.
passer
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 31 2012, 02:08 ) *
Δεν καταφεραμε να περασουμε μπροστα οταν ειχαμε την ευκαιρια, δεν καταφεραμε να βγαλουμε αμυνες οταν χρειαζοταν, δεν μπορεσαμε να βαλουμε ελευθερα σουτ απο την περιφερεια. Το κυριοτερο ομως ηταν οτι δε διναμε εικονα νικητη. Καποιος που εβλεπε το ματς θα ειχε την εντυπωση οτι θα κυνηγαμε συνεχεια απο κοντα, μεχρι που καποια στιγμη θα χασουμε 2-3 επιθεσεις, θα φαμε εναν αιφνιδιασμο κι ενα τριποντο, οι 3 ποντοι θα γινουν 8 και μετα τρεχατε ποδαρακια μου...
Αυτο αλλαξε οταν περασαμε μπροστα στο σκορ για πρωτη φορα. Την ωρα του αγωνα σχολιαζα καποια πραγματα για το ματς μεσω sms. Ημουν ετοιμος να γραψω στο ξεκινημα του 4ου δεκαλεπτου:"πρεπει να σκοραρουμε στην επομενη επιθεση". Δεν το εκανα γιατι δε θα προλαβαινε να φτασει το μηνυμα πριν γινει η επιθεση, αλλα τελικα επεσα μεσα στη σκεψη μου. Σκοραραμε, περασαμε μπροστα και με την επομενη αμυνα και το τριποντο του Αντιτς εφυγε το ψυχολογικο βαρος.


Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου,μ αλλά νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις έχει να κάνει με το ψυχολογικό κομμάτι. Μπασκετικά νομίζω ότι και οι 2 ομάδες κινήθηκαν σε μέτριο ποιοτικά επίπεδο, δεν πιστεύω ότι η Σιένα ήταν καλύτερη από τον Ολυμπιακό μέχρι το 30', απλά πολύ (εκνευριστικά rolleyes.gif ) πιο εύστοχη.
thrylos7
Ένα πολύ ενδιαφέρον στοιχείο είναι το συνολικό επιμέρους σκορ στα τελευταία δεκάλεπτα των αγώνων της σειράς: 100-62 (24-9, 27-14, 27-25, 22-14). Αν εξαιρέσουμε το τρίτο παιχνίδι όπου το αποτέλεσμα είχε κριθεί, το σκορ γίνεται 73-37... χαοτική διαφορά. Ευτυχώς που ήταν και ο παικταράς ονόματι Νίκος Ζήσης δηλαδή για τους δύσμοιρους, στη συγκεκριμένη σειρά, Ιταλούς, στο σημερινό ματς.

Επική πρόκριση, πολλά μπράβο σε όλους, η σεζόν κρίνεται επιτυχημένη.
Εκτός των άλλων, η ομάδα μπορεί να έχει για καμιά 10+αριά χρόνια εξαιρετικούς Έλληνες παίκτες... όπως και η Εθνική δηλαδή.
duncan21
Σ' ευχαριστώ ΚΑΙΛ γιατί είσαι ΠΑΛΙΚΑΡΙ απ' τα λίγα,
σ' ευχαριστώ ΠΕΡΟ για την μαχητικότητα σου,
σ' ευχαριστώ ΑΡΧΗΓΕ πρωκαταβολικά για τις εμφανίσεις σου στο f4 κι ας μην σε πάω μία,
σ' ευχαριστώ ΠΑΝΟ γιατί ξέρω ότι θα έδινες τα πάντα αν ήσουν παρόντας και χάρηκα αφάνταστα που σε είδα 12αδα σήμερα,
σ' ευχαριστώ ΤΖΟΙ γιατί μετά από χρόνια τρέμουν να μπουν στη ρακέτα μας,
σ' ευχαριστώ ΜΑΡΚΟ δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι θα το μάθω σύντομα,
σ' ευχαριστώ ΜΑΙΚ γιατί είσαι τίμιος πλην άμπαλος,
σ' ευχαριστώ ΛΑΖΑΡΕ γιατί παίζεις όσο μπορείς και βοήθησες όσο μπορούσες στην αρχή,
σ' ευχαριστώ ΜΑΡΤΙΝΑΣ γιατί κι εσύ βοήθησες όσο μπορούσες στην αρχή,
σ' ευχαριστώ ΑΝΤΡΕΑ γιατί είσαι απλά ο σαραντάπηχος Κρητικός που όλοι λατρεύουμε,
σ' ευχαριστώ ΓΙΩΡΓΑΡΕ γιατί είσαι ο καλύτερος Έλληνας φόργουορντ αυτή τη στιγμή,
σ' ευχαριστώ ΚΩΣΤΑ για το ανούσιο τρεχαλητό αλλά και για το επικό κάρφωμα στο 3ο ματς,το καλύτερο που έχω δει live,
σ' ευχαριστώ ΒΑΓΓΕΛΗ γιατί ξέρουμε εκ των προτέρων ποιος θα σβήσει τον αντίπαλο σταρ-γκαρντ,
σ' ευχαριστώ ΚΩΣΤΑ γιατί είσαι cojonάτο παλικάρι και είμαι σίγουρος ότι θα παίξεις μεγάλο μπάσκετ,
σ' ευχαριστώ ΔΗΜΗΤΡΗ γιατί παρά την απειρία σου χώθηκες στα βαθιά στο ξεκίνημα κι έδινες το 100%,
σ' ευχαριστώ ΕΙΣΙ γιατί με δικαιώνεις,
σ' ευχαριστώ ΝΤΟΥΝΤΑ όχι για το f4 όμως,αλλά γιατί δίπλα σου μαθαίνουν μπάσκετ μικροί και μεγάλοι.

Στα διάλα,με συγκίνησαν τα παλιόπαιδα 22 χρονών μλκ... 77.gif 77.gif 77.gif


T.W.Is.M.
QUOTE(passer @ Mar 31 2012, 02:14 ) *
Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου,μ αλλά νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις έχει να κάνει με το ψυχολογικό κομμάτι. Μπασκετικά νομίζω ότι και οι 2 ομάδες κινήθηκαν σε μέτριο ποιοτικά επίπεδο, δεν πιστεύω ότι η Σιένα ήταν καλύτερη από τον Ολυμπιακό μέχρι το 30', απλά πολύ (εκνευριστικά rolleyes.gif ) πιο εύστοχη.


Ναι, αλλα μεταξυ 2 ομαδων που δειχνουν κοντα σε δυναμικοτητα οι λεπτομερειες θα κανουν τη διαφορα. Ποσο μαλλον οταν υπαρχει διαφορα στα ποσοστα ευστοχιας, που δεν ειναι και λεπτομερεια.
Εβλεπα καποια στιγμη τα στατιστικα. Ειχαμε 7 περισσοτερα επιθετικα ριμπαουντ, 3 λιγοτερα λαθη, αρα 10 επιθεσεις παραπανω, απειρως περισσοτερες βολες, αρα και πιο ευκολους ποντους, περισσοτερες ασιστ αν δεν κανω λαθος, κι ομως χαναμε! Γιατι στο τελος αυτο που μετραει ειναι ποσους ποντους βαζεις. Αν εισαι πιο ευστοχος, θα σκοραρεις περισσοτερο. Κι αν εισαι τοσο πιο ευστοχος και δειχνεις εικονα υπεροχης στο γηπεδο, φαινεσαι οτι παιζεις καλυτερα.
damian
Ηταν η μεγαλύτερη γηπεδική εμπειρία της ζωής μου....


Κάιλ πόσο τεράστιος είσαι ρε φίλε?




αυτά πόσο θα πάει το πακετάκι για Πόλη ?

passer
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 31 2012, 02:27 ) *
Ναι, αλλα μεταξυ 2 ομαδων που δειχνουν κοντα σε δυναμικοτητα οι λεπτομερειες θα κανουν τη διαφορα. Ποσο μαλλον οταν υπαρχει διαφορα στα ποσοστα ευστοχιας, που δεν ειναι και λεπτομερεια.
Εβλεπα καποια στιγμη τα στατιστικα. Ειχαμε 7 περισσοτερα επιθετικα ριμπαουντ, 3 λιγοτερα λαθη, αρα 10 επιθεσεις παραπανω, απειρως περισσοτερες βολες, αρα και πιο ευκολους ποντους, περισσοτερες ασιστ αν δεν κανω λαθος, κι ομως χαναμε! Γιατι στο τελος αυτο που μετραει ειναι ποσους ποντους βαζεις. Αν εισαι πιο ευστοχος, θα σκοραρεις περισσοτερο. Κι αν εισαι τοσο πιο ευστοχος και δειχνεις εικονα υπεροχης στο γηπεδο, φαινεσαι οτι παιζεις καλυτερα.


Σωστό, εγώ απλώς λέω ότι αν δεν πήγαινε η μπάλα στον Άντερσεν η Σιένα επιθέσεις σωστές δεν έβγαζε (εκτός από το σημείο που έβαλε τους σερί πόντους ο Ρακόσεβιτς-όταν ήταν μέσα ο Λάζαρος, τυχαίο;; rolleyes.gif ) και ήταν μπροστά λόγω της εξωπραγματικής μέχρι το ημίχρονο ευστοχίας της. Αντίθετα ο Ολυμπιακός έβγαλε φάσεις και χωρίς το Σπανούλη.
sacarame
Νομίζω πως πρέπει να βάλουμε όλοι οι φορουμίτες Ολυμπιακοί άβαταρ για μια βδομάδα τον Χάινς, σαν ελάχιστο φόρο τιμής για τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΟΥ..Κάνω λοιπόν την αρχή...


ΥΓ...Σε περίπτωση που δεν το κάνετε, θα το κάνω εγώ μόνος μου στους λογαριασμούς σας... tongue.gif

ΥΓ2.. Εξαιρείται μόνο ο χρήστης duncan21 που πρέπει να βάλει άβαταρ Σπανούλη.... biggrin.gif


Μπράβο γενικά σε όλους παίκτες, προπονητικό τιμ, κόσμο ( καθώς ήταν από τις ελάχιστες φορές που στηρίχτηκε η ομάδα από την αρχή μέχρι το τέλος του ματς, χωρίς καμία γκρίνια...)

Για το ματς δεν έχω να πω πολλά, τα έχετε πει όλα έτσι κι αλλιώς...Νομίζω πάντως πως έχουμε πολλά χρόνια να δούμε τόσο ψυχωμένη την ομάδα...

QUOTE(duncan21 @ Mar 31 2012, 02:25 ) *
Σ' ευχαριστώ ΚΑΙΛ γιατί είσαι ΠΑΛΙΚΑΡΙ απ' τα λίγα,
σ' ευχαριστώ ΠΕΡΟ για την μαχητικότητα σου,
σ' ευχαριστώ ΑΡΧΗΓΕ πρωκαταβολικά για τις εμφανίσεις σου στο f4 κι ας μην σε πάω μία,
σ' ευχαριστώ ΠΑΝΟ γιατί ξέρω ότι θα έδινες τα πάντα αν ήσουν παρόντας και χάρηκα αφάνταστα που σε είδα 12αδα σήμερα,
σ' ευχαριστώ ΤΖΟΙ γιατί μετά από χρόνια τρέμουν να μπουν στη ρακέτα μας,
σ' ευχαριστώ ΜΑΡΚΟ δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι θα το μάθω σύντομα,
σ' ευχαριστώ ΜΑΙΚ γιατί είσαι τίμιος πλην άμπαλος,
σ' ευχαριστώ ΛΑΖΑΡΕ γιατί παίζεις όσο μπορείς και βοήθησες όσο μπορούσες στην αρχή,
σ' ευχαριστώ ΜΑΡΤΙΝΑΣ γιατί κι εσύ βοήθησες όσο μπορούσες στην αρχή,
σ' ευχαριστώ ΑΝΤΡΕΑ γιατί είσαι απλά ο σαραντάπηχος Κρητικός που όλοι λατρεύουμε,
σ' ευχαριστώ ΓΙΩΡΓΑΡΕ γιατί είσαι ο καλύτερος Έλληνας φόργουορντ αυτή τη στιγμή,
σ' ευχαριστώ ΚΩΣΤΑ για το ανούσιο τρεχαλητό αλλά και για το επικό κάρφωμα στο 3ο ματς,το καλύτερο που έχω δει live,
σ' ευχαριστώ ΒΑΓΓΕΛΗ γιατί ξέρουμε εκ των προτέρων ποιος θα σβήσει τον αντίπαλο σταρ-γκαρντ,
σ' ευχαριστώ ΚΩΣΤΑ γιατί είσαι cojonάτο παλικάρι και είμαι σίγουρος ότι θα παίξεις μεγάλο μπάσκετ,
σ' ευχαριστώ ΔΗΜΗΤΡΗ γιατί παρά την απειρία σου χώθηκες στα βαθιά στο ξεκίνημα κι έδινες το 100%,
σ' ευχαριστώ ΕΙΣΙ γιατί με δικαιώνεις,
σ' ευχαριστώ ΝΤΟΥΝΤΑ όχι για το f4 όμως,αλλά γιατί δίπλα σου μαθαίνουν μπάσκετ μικροί και μεγάλοι.

Στα διάλα,με συγκίνησαν τα παλιόπαιδα 22 χρονών μλκ... 77.gif 77.gif 77.gif



Ξέχασες να ευχαριστήσεις εμένα που σου βρήκα εισιτήριο και μπήκες στο γήπεδο.... tongue.gif

ΥΓ3..Παω να φτιάξω κανα τσάι μπας και στρώσει ο λαιμός....
kseplenhs
QUOTE(spysta @ Mar 31 2012, 01:37 ) *
To παιχνιδι το πηρε η ψυχη του Οφορικουε !!!!!!(τον ειδα σημερα σε κατι παλιες φωτογραφιες)


Η αλήθεια είναι πως μια άυρα πιπη οφορίκουε υπήρχε στην ατμόσφαιρα του πειραιώς...

Λοιπόοοον

Ο πιανιτζάνι σήμερα την είδε αλλιώς.Λογικό μιας και δεν πρόκειται να κάτσει να χάσει do or die παιχνίδι με τον ίδιο τρόπο.Το πρόβλημά του είναι πως το έκανε κατα το ήμισι.Εξηγούμαι....
Προφανώς βαρέθηκε να έχει μια 3αδα να κλείνει τον σπανούλη και να χάνει απο όλους τους άλλους και αποφάσισε να κατεβάσει απο την αρχή του ματς κανονική άμυνα.Προβλεπόμενο πως μόλις ο μπίλ αντιμετωπιστεί με ένα απλό hedge ή με μια αλλαγή θα σε κάνει κουδούνι φυσικά.Το ήξερε,το έπαθε.
Περίμενε πιθανολογώ με αυτή του την αμυντική προσαρμογή να είχε πάρει μια διαφορά ασφαλείας και στο δεύτερο μέρος να επαναφέρει την άμυνα-"σπανούλης"(δλδ ένας man to man που πέφτει πάνω στο σκρίν και 1-2 απο κοντά να κάνουν κάτι σαν ντεμί ζώνη),να κλειδώσει και εκείνον και μαζί και το ματς.Ομως ο ολυμπιακός όσο και να μην είχε τις αμυντικές δράσεις της τετάρτης ήταν κοντά στο ματς.Και επόμενο ήταν μόλις γυρίσει την άμυνά της η σιένα στο δευτερο ημίχρονο,να αρχίσουν να ξεπετάγονται ο λο,ο πρι,ο άντιτς και ο σλούκας και το παιχνίδι να αποκτήσει τις γνώριμες εικόνες της μέχρι τώρα σειράς.

Επίσης η φαεινή ιδέα της συνύπαρξης λαβρί με άντερσεν μπορεί να είχε ώς πρόθεση την αποφυγή της πληθώρας επ.ριμπάουντ απο πλευράς ολυμπιακού αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να εξαντλήσει τον άντερσεν και στο δεύτερο ημίχρονο να γίνει θήραμα για τα δόντια του κάιλ.Μπορεί φυσικά να βγάλανε ίδιο χρόνο στο παρκέ αλλά άλλος αθλητής ο ένας και άλλο ο άλλος.Και με μια 10ετία να τους χωρίζει φυσικά.Α και λεπτομέρεια.Πάλι έχανε τα επ.ριμπάουντ....tongue.gif

Ο ρακόσεβιτς στο πρώτο ημίχρονο έμοιαζε πυραυλοκίνητος.Αφού απορούσα αν τόσα χρόνια έβλεπα αυτόν τον παίχτη.Φυσικά στο β'ημίχρονο όσο και να τον ξεκούρασε επανήλθε στα γνωστά

ΝίκοςΖήσης μπορεί να είναι κλασσικός τύπος που αφήνει τη δουλειά στη μέση(απορώ πως έκανε παιδί δλδ tongue.gif ) αλλά διακρίνω πως θα γίνει καλός προπονητής.Είναι ευστροφος ακόμα και αν φαίνεται δια γυμνού οφθαλμού πως δεν μπορεί μπασκετικά πλέον.

Στο τέλος δεν ξέρω τι έδειχνε η τηλεόραση αλλά στο σεφ έβλεπα κόσμο να κλαίει.Αν ήταν και οι παίχτες σε τέτοιο μουντ,θα είχαμε πάρτι μέχρι το πρωι στο παρκέ.

Η ομάδα τα τελευταία χρόνια έσερνε τα συμβόλαιά της.Φέτος σέρνει τις ρίζες της.Επομένως δεν μπορω να προδικάσω τπτ αρνητικό στο f4.Ακόμα και η ευτυχέστερη κατάληξη θα μου φανεί αναμενόμενη
ViC
QUOTE(ViC @ Feb 10 2012, 23:11 ) *
Για τη Σιένα, τα έχω πει και τα έχω ματαπεί και νομίζω καταντάω κουραστικός. Μια καταπληκτική ομάδα, μια ομάδα μοντέλο πραγματικά, που όμως έχει ταβάνι. Σαν την προ πενταετίας Κάχα. Δυστυχώς για τη Σιένα, κάθε χρόνο θα υπάρχουν 2 ομάδες καλύτερές της. Πέρσυ ήταν ο Παναθηναϊκός και πιθανόν και η Μακάμπι και η Μπάρτσα. Φέτος είναι η ΤΣΣΚΑ και πιθανόν ο Παναθηναϊκός και η Μπάρτσα. Για μένα, μακάρι να κάνει την έκπληξη και να με ταπώσει. Θα πάρω αυτό το ποστ και θα το βάλω στη θέση της υπογραφής μου για να εκτείθεμαι συνεχώς smiley.gif


predicting like a boss...
κλασική Σιένα. Λίγος ΜακΚάλεμπ για τα στάνταρ του, φοβισμένη ομάδα, μόνο ο Ζήσης πίστευε ότι μπορούν να περάσουν, λίγες ιδέες και από τον πάγκο, άψυχες, παθητκές και στατικές ζώνες, γενικά απογοήτευση πάλι στο κρίσιμο ματς...

Οκ, πάμε στο θρύλο τώρα... Τελικά ο Χάινς τα έβγαλε τα λεφτά του με μια εμφάνιση...
Πολύ ενέργεια είχε σήμερα ο ολυμπιακός. Και παρ' ότι δεν ήταν εύστοχος από την περιφέρεια, με τέτοιο ενθουσιασμό που είχε, έδινε μόνιμα την εικόνα του νικητή. Ο Σπανούλης με τον τρόπο που έπαιξε σε όλη τη σειρά αποδεικνύει γιατί είναι από τους καλύτερους παίκτες στην Ευρώπη. Αν και δε μου αρέσουν τα κλισέ, σήμερα το πήρε πραγματικά μόνο και μόνο γιατί το ήθελε περισσότερο.

Εν τω μεταξύ σκεφτόμουν, αυτός ο Ζήσης... που όλο τον λέμε άψυχο και άτολμο, πήρε επάνω του όλες τις επιθέσεις της Σιένα στο τέλος του ματς, όταν όλοι οι άλλοι είχαν μουδιάσει και πέτυχε τους τελευταίους 8 πόντους των Ιταλών.
morrison
+1 στον damian

καταλαβαίνω την χαρά και τον ενθουσιασμό όσων γύρισαν από το γήπεδο αλλά αν γινόταν να είχαν λογαριασμό και οι 12000 που ήταν στο Σεφ σήμερα και έρχονταν να γράψουν ένα αντίστοιχο ποστ ο καθένας,σήμερα θα είχαμε ένα φόρουμ πιο καφενείο και από την μεικτή Μακάμπι/Σιένα. smile.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(thrylos7 @ Mar 31 2012, 02:23 ) *
Ένα πολύ ενδιαφέρον στοιχείο είναι το συνολικό επιμέρους σκορ στα τελευταία δεκάλεπτα των αγώνων της σειράς: 100-62 (24-9, 27-14, 27-25, 22-14). Αν εξαιρέσουμε το τρίτο παιχνίδι όπου το αποτέλεσμα είχε κριθεί, το σκορ γίνεται 73-37...


Καλα, δεν μπορουσαν να βαλουν αλλη μια βολη??? 69.gif
tzagasdog
Και εγώ γύρισα απο το γηπεδο...

οταν η ομάδα έδειχνε να καθαρίζει το παιχνιδι ρε παιδια δεν ξέρω εε συγκινήθηκα δεν το έχω ξαναπάθει αυτό με αγώνα μπασκετ και δεν περίμενα να το πάθω φέτος απο τον Ολυμπιακο. Τι να λέμε ρε παιδιά αυτή η ομάδα ειναι απλά

ΑΡΩΣΤΙΑ!!!!!!

τι να πω μπράβο σε όλους.

και πολύ παραπάνω λεφτά θα έδινα για να ζήσω ένα τόσο έντονο μπασκετικο συναισθημα.

Το ΣΕΦ ΕΙΝΑΙ ΕΔΡΑ με τρελαμένο κοσμο και μια ομάδα που μασάει σίδερα. ΘΡΥΛΟΣ πραγματικος.


Kyle παλίκαρε.... Σε αγαπάω ρε φίλε!!!!! εισαι το αθλητικό είδωλό μου!!!
saou
QUOTE
Ένα πολύ ενδιαφέρον στοιχείο είναι το συνολικό επιμέρους σκορ στα τελευταία δεκάλεπτα των αγώνων της σειράς: 100-62 (24-9, 27-14, 27-25, 22-14). Αν εξαιρέσουμε το τρίτο παιχνίδι όπου το αποτέλεσμα είχε κριθεί, το σκορ γίνεται 73-37...


Εν τω μεταξύ σήμερα το σκορ στην τελευταία περίοδο ήταν 22-14. Οι 14 πόντοι της Σιένα μπήκαν ως εξής: 6 βολές από δικά μας φάουλ σε αμυντικά τους ριμπάουντ -4 ο Λαβρίνοβιτς και 2 ο Άντερσεν από ανύπαρκτο φάουλ οι τελευταίες- και 8 πόντοι-γιουρούσια- από το Νίκο το Ζήση (ήμαρτον) σε επιθέσεις της πυρκαγιάς στο τέλος που έτρεχαν να προλάβουν....

Αν δεν είναι αυτό δείγμα ολοκληρωτικής επικράτησης και σε αυτό το Δ δεκάλεπτο δεν ξέρω ποιο είναι...

Εγώ πάντως μέσα στις κραυγές μου σήμερα από την TV υποσχέθηκα ότι θα πάρω φανέλα Κάιλ αν καταφέρω και πάω στην Πόλη...

Γενικά σήμερα μόλις αγρίεψε το ματς το φέραμε σιγά σιγά στα νερά μας. Για 30 περίπου λεπτά δεν ήμασταν τόσο επιθετικοί στην άμυνα, ίσως η απουσία του Ντόρσευ, ίσως ο φόβος των φάουλ, πάντως οι Ιταλοί κατάφερναν και έκαναν το κομμάτι τους.

Μόλις το ματς έγινε ροντέο, μόλις τα φόργουορντ πάλευαν σαν σκυλιά με τους ψηλούς της Σιένα στις αλλαγές , και μόλις κουράστηκαν και οι Ιταλοί και έχασαν και μερικά αμαρκάριστα σουτ επαναφέραμε τα πράγματα εκεί που μας βολεύουν.

Μπράβο στον Χάινς γιατί σήμερα ήταν επικός.
Μπράβο στον Πέρο γιατί με αυτόν μέσα δεν μπορούσαν να πάρουν ριμπάουντ ούτε με αίτηση οι Ιταλοί και για το μεγάλο του τρίποντο.
Μπράβο στον Κωστάκη που γίνεται άντρας και τρέχει σαν διαολεμένος πάνω κάτω το γήπεδο.
Μπράβο στο Σπανούλη που στο ματς που έπρεπε στάθηκε στο ύψος του.
Μπράβο στον Κέσελι γιατί στο υπέρτατο τούβλο που πέταξε από το τρίποντο μας άφησε ξερούς.
Μπράβο σε όλους.
kseplenhs
QUOTE(saou @ Mar 31 2012, 03:51 ) *
Μπράβο στον Κέσελι γιατί στο υπέρτατο τούβλο που πέταξε από το τρίποντο μας άφησε ξερούς.


Ποτέ άλλοτε ένα τούβλο δεν είχε πανιγυριστεί τόσο έξαλλα σε γήπεδο μπάσκετ.

Απλά δεν πίστευε κανείς πως μπορεί ένα ανθρώπινο ον που πιάνει μπάλα μπάσκετ,να ρίξει τέτοιο τούβλο και νόμιζε πως ήταν οπτασία.Μια παραίσθηση.Και πανιγύριζε... tongue.gif
Nuntius
QUOTE (kseplenhs @ Mar 31 2012, 03:59 ) *
Ποτέ άλλοτε ένα τούβλο δεν είχε πανιγυριστεί τόσο έξαλλα σε γήπεδο μπάσκετ.


Μα πραγματικά για μέσα φαινόταν. Από το σπίτι πανηγύριζα ώσπου κατάλαβα πως πήραν ριμπάουντ laugh.gif
tzagasdog
το γηπεδο κοχλαζε στο τουβλο του Κεσελ.... μιλαμε για τρελη οφθαλμαπάτη!!!
Nuntius
QUOTE (tzagasdog @ Mar 31 2012, 04:15 ) *
το γηπεδο κοχλαζε στο τουβλο του Κεσελ.... μιλαμε για τρελη οφθαλμαπάτη!!!


Πως νιώσατε όταν καταλάβατε πως δεν μπήκε? smiley.gif
kseplenhs
αφήστε τις κακοήθειες για τον μάρκο.Θέλετε να θυμίσω τι έκανε σε τουρκικό έδαφος ένα ωραίο καλοκαίρι?
Ετοιμαστείτε για όργωμα...
Anaz
QUOTE(Nuntius @ Mar 31 2012, 04:13 ) *
Μα πραγματικά για μέσα φαινόταν. Από το σπίτι πανηγύριζα ώσπου κατάλαβα πως πήραν ριμπάουντ laugh.gif
Μια απ'τα ιδια!! laugh.gif Πραγματικα που να περιμενεις οτι θα κανει ΤΕΤΟΙΟ αιρμπολ, ελευθερος..??
Εντωμεταξυ τελευταιως εχει ανεβει αρκετα στα υπολοιπα, και στο μοναδικο στο οποιο υποτιθεται οτι ειναι καλος, πεταει το ενα τουβλο πισω απ'τα αλλο!!Εγω ειλικρινα πιστευω πλεον οτι ο τυπος ειναι μεγας φαρσερ..!! Θα'λεγα οτι τον εχει βαλει ο Φερεντινος, αν δεν ηξερα οτι ειναι τρελος γαυρoς.
Nuntius
QUOTE (Anaz @ Mar 31 2012, 05:49 ) *
Μια απ'τα ιδια!! laugh.gif Πραγματικα που να περιμενεις οτι θα κανει ΤΕΤΟΙΟ αιρμπολ, ελευθερος..??
Εντωμεταξυ τελευταιως εχει ανεβει αρκετα στα υπολοιπα, και στο μοναδικο στο οποιο υποτιθεται οτι ειναι καλος, πεταει το ενα τουβλο πισω απ'τα αλλο!!Εγω ειλικρινα πιστευω πλεον οτι ο τυπος ειναι μεγας φαρσερ..!! Θα'λεγα οτι τον εχει βαλει ο Φερεντινος, αν δεν ηξερα οτι ειναι τρελος γαυρoς.


Θα συμφωνήσω. Εγώ πιστεύω πως μας τρολλάρει laugh.gif

Επίσης, έχει τον τρόπο του να αναγκάζει τον αντίπαλο να αστοχεί ή να κάνει λάθος. Δεν ξέρω τι κάνει αλλά είδες τι έχασε ο Carraretto σήμερα? Ούτε "ΜΠΟΥ" να του φώναζε tongue.gif
Zephyr
Λοιπόν, καλά που δεν πόσταρα χθες γιατί ήμουν τόσο ντίρλα που θα έπαιρνα 6-7 μαζεμένα φάουλ από την χαρά μου, έτσι για το γ@μώτο! Τι να γίνει, πλέον τα κρίσιμα ματς του Ολυμπιακού πρέπει να είμαι πιωμένος για να τα βλέπω icon_drunk.gif !
Το είπα και στο για το προηγούμενο παιχνίδι, μυρίζει 90's η φάση και βγάζουμε γούστα τρελά banana.gif

ΥΓ1. Μια επέκταση συμβολαίου στον μεγάλο Χάινς, ΤΩΡΑ.
ΥΓ2. Την φανέλα Νο11 στον cojonato Σλούκα, ΤΩΡΑ (ήταν λες και έβλεπα τον Τόμιτς στο κρίσιμο 3ποντο που σούταρε, με συγκίνησε το παλιόπαιδο).


QUOTE(j-kidd13 @ Mar 31 2012, 01:34 ) *
Πλεον εχει αλλο ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι με την Μπαρτσελονα,στο οποιο ομως δεν βλεπω να ειναι και ιδιαιτερα αουτσαιντερ....


Είμαστε και παραείμαστε. Την αουτσαϊντερίλα μας δεν θα μας την στερήσεις tongue.gif .
plo koon
Πάντως ήταν τρομερό να βλέπεις να επιβεβαιώνεται σε τόσο μεγάλο βαθμό το "όσο κουράζονται τόσο χειρότερα σουτάρουν". Στην τέταρτη περίοδο παρότι (η μάλλον επειδή) η άμυνα ήταν σκυλίσια, πολλές φορές είχαν κάπου 4-5 ελεύθερα σουτ τα οποία δεν μπήκαν.
nestoras kommatos
Είδα το βιντεάκι με τον πατέρα Αγγελόπουλο και τα πανηγύρια των παικτών του Ολυμπιακού στα αποδυτήρια.

Πολύ μεγάλες στιγμές, πολύ συγκινητικές στιγμές, ανεξαρτήτως οπαδικής προτίμησης.

Μπράβο στον Ολυμπιακό για την παλικαρίσια πρόκριση στο φάιναλ4. Ήταν σαφώς καλύτερος και με μεγαλύτερο ενθουσιασμό-ενέργεια από την κουρασμένη-γερασμένη Σιένα. Οι Ιταλοί ασφαλώς τα τελευταία χρόνια έχουν μια πολύ καλή και σκληροτράχηλη ομάδα, η οποία όμως σε αυτό το επίπεδο τουλάχιστον έχει κάνει τον κύκλο της και πρέπει να ανανεωθεί.


Κρίμα μόνο για την παικτάρα τον Άντερσεν που είναι από τους αγαπημένους μου παίκτες!


Κατά τα άλλα ξανά πολλά συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό, στους παίκτες, αλλά και στον Ντούντα που εγώ ο ...μικρός τον αμφισβήτησα στη διάρκεια της χρονιάς!

Η θέση στην Κωνσταντινούπολη δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Τα ωραία τώρα αρχίζουν!
berry
ημουν απο αυτους που πολλες φορες αμφισβητησα το κοουτσαρισμα του Ντουντα κατα την διαρκεια της σεζον.

ε λοιπον ανακαλω και κωλοτουμπιζω !

η προκριση στο Φ4 ειναι καθαρα παιδι του κοουτς ο οποιος καταφερε να στησει μια ομαδα με σαφως χειροτερο υλικο απο πολλες αλλες, με τετοιο τροπο που να την καθιστα πολυ δυσκολη για να παθαινει με οποιονδηποτε αντιπαλο

οι προπονητικες του επιλογες στην σειρα με την Σιενα ηταν σεμιναριακου επιπεδου και με βρηκαν καθολα συμφωνο

οτι και να γινει απο εδω και περα δεν πρεπει να μας απογοητευσει

αυτη η ομαδα αξιζει πολλα συγχαρητηρια

μπραβο στον καθενα χωριστα 41.gif 41.gif 41.gif

ζουμε μεγαλες στιγμες wav.gif

Click to view attachment

rchos
συγχαρητηρια στην ομαδα μου για την προκριση.

φυσικα δεν εχουμε ιουνιο για να γινει ποστ αποτιμισης.

εχει δρομο ακομη η χρονια.σε αυτη τη σειρα ουσιαστικα καταφεραν να μας κανουν να περιμενουμε τους τελικους και το φαιναλ 4 πιστευοντας οτι η ομαδα μπορει

το παιχνιδι χτες δεν ηταν καλο απο πλευρας ολυμπιακου.μονο στο τελευταιο δεκαλεπτο η ομαδα επαιξε καλα και αυτο αμυντικα.

παντως το πολυ θετικο ειναι οτι σε καθε αγωνα κρισιμο η μη υπαρχουν διαφορετικοι πρωταγωνιστες.εκει που ημασταν η ομαδα του σπανουλη με τον υπολοιπο θιασο διπλα εχουμε γινει η ομαδα που δεν ξερεις απο που θα σου ρθει.


προφανως στο φαιναλ 4 τα πραγματα ειναι αλλιως.εκει παιζουν ρολο και αλλα πραγματα.παντως οπως ειχα πει και πριν το τοπ 16 οτι ηταν ευκαιρια για εκδικιση με την σιενα πλεον εχουμε ευκαιρια για εκδικιση νουμερο δυο.
πολυ πιο δυσκολο εργο φυσικα αλλα οχι αδυνατο οπως εχει αποδειξει αυτη η ομαδα.

Υ.Γ. και πως τον διωχνεις τον καιλ χαινς το καλοκαιρι πλεον?
plo koon
QUOTE (rchos @ Mar 31 2012, 12:12 ) *
ευκαιρια για εκδικιση νουμερο δυο.


Γιατί? Τι μας έχει κάνει η Μπάρτσα wink.gif
rchos
QUOTE(plo koon @ Mar 31 2012, 12:18 ) *
Γιατί? Τι μας έχει κάνει η Μπάρτσα wink.gif



οτι μας στερησε η σιενα περσι το χε στερησει η μπαρτσελονα προπερσι.
plo koon
QUOTE (rchos @ Mar 31 2012, 12:24 ) *
οτι μας στερησε η σιενα περσι το χε στερησει η μπαρτσελονα προπερσι.


Πωπω, αυτός ο τελικός έχει διαγραφεί τελείως από τη μνήμη μου. Αφού για να καταλάβεις, το πιο κοντινό σε εκδίκηση που μπόρεσα να σκεφτώ ήταν να γίνει τελικός ΟΣΦΠ-ΠΑΟ icon_drunk.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Mar 31 2012, 12:24 ) *
οτι μας στερησε η σιενα περσι το χε στερησει η μπαρτσελονα προπερσι.



QUOTE(plo koon @ Mar 31 2012, 12:37 ) *
Πωπω, αυτός ο τελικός έχει διαγραφεί τελείως από τη μνήμη μου. Αφού για να καταλάβεις, το πιο κοντινό σε εκδίκηση που μπόρεσα να σκεφτώ ήταν να γίνει τελικός ΟΣΦΠ-ΠΑΟ icon_drunk.gif



Το φανταζεστε οτι μετα τη Σιενα που μας απεκλεισε το 2011 ερχεται η Μπαρτσελονα που μας κερδισε στον τελικο το 2010 και αν περασουμε κι απο κει ισως ο Παναθηναικος που μας απεκλεισε το 2009(ή η ΤΣΣΚΑ που μας απεκλεισε το 2008).
Οσο κι αν οι ομαδες που πρωταγωνιστουν ειναι συγκεκριμενες, προκειται για σατανικη συμπτωση, ειδικα αν λαβουμε υποψη και τη σειρα. 39.gif
ViC
QUOTE(rchos @ Mar 31 2012, 12:12 ) *
Υ.Γ. και πως τον διωχνεις τον καιλ χαινς το καλοκαιρι πλεον?

γιατί να διώξεις τον Χάινς και να μη διώξεις το Λάζαρο;

QUOTE(plo koon @ Mar 31 2012, 12:37 ) *
το πιο κοντινό σε εκδίκηση που μπόρεσα να σκεφτώ ήταν να γίνει τελικός ΟΣΦΠ-ΠΑΟ icon_drunk.gif

τρέμω και μόνο στην ιδέα. Πρασινόκκινοι χουλιγκανς με τούρκους αστυνομικούς...
rchos
QUOTE(ViC @ Mar 31 2012, 13:31 ) *
γιατί να διώξεις τον Χάινς και να μη διώξεις το Λάζαρο;


τον λαζαρο τον εχω ηδη διωει.δεν χρειαζετε παραμικρη συζητηση επ αυτου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.